Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Ice!

Neked írok,mert tudom,hogy percenként figyeled ,milyen irányt vesz a víz,amit magad köré kavartál. Ez azért izgi,nem? Szinte alig tudunk Rólad vmit, mégis körülötted forognak a gondolataink,és amikor lefekszünk,még eszünkbe jutsz,ki lehetsz,és mit mondjunk,hogy jók maradhassunk? Mert a Pöttömök közt nagyon sok jó ember van. Olvasom Zita szavait,ismerem Tigrihajni lelkét, Mókit,Bogit,Ágit... Mindegy,ki hogy fogalmaz,kit milyen egyéb bajok emésztenek a háttérben, mindannyian rágódunk rajtad, a magunk indulatos,érzelmes,és számtalan módján. És tanácstalanok vagyunk. Mert alapvetően hiszünk az emberekben és nyitottak vagyun a másik iránt,erről Te magad is megbizonyosodhattál. De félünk. Tőled,és sok más arctalan embertől. Mert ebben különbözöl a Pöttömöktől. Idegen vagy.Mindent tudsz rólunk,cserébe semmiért. Lehetsz újságíró,pszichológus,férfi, sőt mindhárom,vagy egyik sem. És még akkor is jogod van írni nekünk, hozzánk tartozni. Hiszen ezért izgi az internetes fórumozás: ha akarsz arc nélkül,név nélkül,sőt más bőrébe bújva írkálhatsz felelőtlenül. Mégis vannak íratlan szabályok, amit mi magunk alkotunk a saját erkölcsi normáink alapján. Nem tagadom,mindenkinek elmondtam,hogy megkerestél magánban,és azt is ,hogy válaszolni fogok Neked,mihelyst letisztult bennem, mit is gondolok. De senki nem tudja,írtam-e,ha igen,akkor vajon mit,s közelebb kerültem-e a titokzatos Ice-hoz. Most feldobom a labdát,s a Te döntésed,leütöd-e. A Te döntésed,hogy miután indulatokat kavartál jóérzésű emberekben,ki mersz -e állni eléjük,hogy megmutasd,milyen az ének a Te lelkedben,hogy eldöntsd,pironkodás nélkül nézhetsz-e tükörbe,hogy Te is nyúlsz-e a kéz felé,ami bár bizonytalan és óvatos,de megpróbál elérni Téged még ezek után is. És most ültök a gép előtt,számomra annyira kedves Pöttömök és Te,Ice, és nem tudjátok,hogy mit akarok. Hogy csak szeretnék egy fontos szerepet ebben a komédiában,vagy egy kis izgalmat,és azért célozgatok, vagy levelezek Ice-szal és okom van Őt számonkérni. Ice,Te mit gondolsz?

Buksi
kisbuksi
 
 


Azért ha nem is teljesen pozitív dolog kapcsán, de felizzítottátok itt is a topicot.

Én csak egy gondolatot szerettem volna leírni:
Majd egy éve, mikor csatlakoztam a Pöttömök már akkor is igen összetartó csapatához, mindenki nagyon szívélyesen fogadott. És ez a felém áramló szeretet elérte azt, hogy kitárulkoztam, bemutatkoztam rögtön az elején, én, aki amúgy nem nyílok meg rögtön.
Szóval Ti kedves "idegenek" ne vegyétek zokon a Pöttömöktől a kedves, de egy kicsit óvatos közeledést, mert amennyit Ti ebbe a "kapcsolatba" beleadtok, annyit vissza is fogtok kapni!Csak legyetek nyitottak, őszinték!

Nem ragozom tovább, előttem oly szépen megfogalmazták már az érzéseinket.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Na mostmeg én leszek a közellenség mindjárt. Pedig nem azt írtam, hogy sznobok vagyunk, hanem, hogy sznobok módjára kezdünk viselkedni néha.

És honnan tudod, hogy őket hányszor verte már át az élet, amikor ismerkedni akartak, és bizalmatlanul fogadták őket?

De szerintem zárjuk le a témát. Én itt senkit nem tartok sznobnak, és ha tudtok olvasni, akkor látjátok, hogy mindig többes szám első személyben írtam a kritikát, magamat sem hagyva ki belőle.

BUKSIKA!
Te vagy itt a legkorrektebb köztünk, pedig Te vagy a legérintettebb is. Őszintén csodállak, és tisztellek ezért. És végre valaki, aki nem vette magára a megjegyzéseimet Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Bogi!

Kedves vagy,de félreértesz. Nem vettem magamra a soraidat,mert azt gondolom, Neked is megvan a magad problémája,és csak egy kis nyugalomra vágysz,legalább itt. Mindemellett zaklattottságodban rosszul fogalmaztál.Ráadásul sajnos jogossá vált a kérdés,hogy akkor most mi van? Várjuk az újakat,vagy sem. Azért nem reagáltam a soraidra,mert máséra sem tettem, Ice-nak és Ice-ról próbáltam írni,valamint a Pöttömökről. Ha mégis reagálnék, nem Veled értenék egyet,és a "sznob" szó használatát sem tartom idevalónak. lehet,hogy alaptalanul vagyok bizalmatlan,akkor majd elnézést fogok kérni. egyébként meg sem korrektebb,sem érintetebb nem vagyok az ügyben. Te pedig,ha belemagyarázol ebbe bármiféle közellenségesdit vagy akármit,akkor elindulok az utálatos hóban,meg sem állok Győrig és még nem döntöttem mit teszek:megpuszilgatlak vagy megrángatom a hajadKép

Puszi!
kisbuksi
 
 


Eszter!

Neked pedig nagyon örülök, hogy túl tudsz lépni és kitartasz a furcsa kezdés ellenére. A fiad nagyon édes,és bár tudom,hogy nincs időd ,azért jelentkezz,ha belefér!

Még majd jövök.

Még mindig Buksi
kisbuksi
 
 


Buksi!

Kép Ez tetszett. Azért én kitartok amellett amit írtam Neked Kép

És amellett is kitartok, hogy bizony helytelenül fogadtuk a két hölgyet, de Ice-t mindenképpen. Ha nem a sznob szó a megfelelő, és a bizalmatlan elég enyhe, akkor mindenki gondoljon helyette amit akar, és amitől nem sértődik meg Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ini!
Most vettem észre, hogy a táblázat nem jól számol. Hicu Éduája és az én Andrisom között 9 nap van és mégis ő több mint egy hónappal idősebb. És Kriszti Gergője sem lehet annyi ídős. Valamint (ha már javítani kell) Zita Matyija fiatalabb mint sok, előtte álló gyermeke.
semese
 
 


Na Csajok! Jól itthagytatok.

Most van egy kis időm. Írjak magamnak?
Rákkattintottam izgire, de fogalmam sincs, hogy kell regisztrálni.

Boró! Mindig - ha néha a nagy hidegben elindulunk sétálni - de persze csak a közértig jutunk, gondolok rátok, hogy odacsörgök, de az útálatos hideg visszatart. De műtét után már remélem az idő is jobbra fordul és ígérem csörgök valóban.

Zitus! Móki! Köszi, hogy gondoltok ránk.

Manga
manga
 
 


Hahó!
Hol vagytok az izgin? Sikerült regisztrálnom, de milyen topikot keressek?

Valaki! Segítségggggg!

Manga
manga
 
 


Szia Manga!
Asszem, Rebi tud bevenni először Téged, és utána már látsz minket Kép
Hogy vagytok?

Puszi
Noresz
noresz
 
 


Szia Manga!

Noresz már szólt Rebinek. Amint beenged, látni fogod a Pöttömök topikot a többi közt.

Pusz

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok,

Manga, jó látni Kép

Eszter, lehet, hogy butaság a kérdés, de a Marcipán az igazi neve a gyermeknek? Vagy a Marci becézése? De bármelyik is, magyon kedves Kép

orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Egyáltalán nem butaság a kérdésed! Kép Ma már, ugye, sohase lehet ezt tudni...

Van egy ismerősöm, lányát Szamócának szólítja, vagy Szaminak. De ez csak a beceneve. A valódi neve Eperke. Kép

No, szóval, a mi Marcipánunk Marci. Egész pontosan Márton. Csak mi Marcipánozzuk, mert annnnnyira édes!!! Kép

Üdv:
Eszter
budddha
 
 


Szia Noresz, szia Ági!

Köszi, hogy így izgultatok értem. Sikerült megtalálnom titeket, írok oda is, ha sikerül kiigazodnom a sok témában.

Manga
manga
 
 


Sziasztok!

Eszter
De jó, hogy itt vagy Kép
Marcipán nagyon aranyos Kép Többiekről tudsz vhova képet felrakni?
Amúgy nem csodálom, hogy 3 mellett írni nem sok időd van... Engem néha elfog a grafománia, akkor kerítek vkit, aki addig terelgeti a csemetéket KépKép
Marcipán nyakában az egy bizonyos borostyán nyaklánc? Fogzásra? Tényleg használ? (Ha igen, minden megoldásra nyitott vagyok, mert enyim fiam rettenetesen szenved a fogaival... és még 16.5 hátra van Kép)

... a16.5 fogú a kezemben aludt el... mitnemondjak, nehéz a feje... Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Rebi!

Azért ennyi fog összeadva egy kicsit sok lesz!!!!Kép Kép Kép Kép

Bocsi, ezt nem bírtam kihagyni!

Mindenkinek puszi!

Nagyon édes Marcipán!

Andi
andi68
 
 


Szia Rebi!

Az a helyzet, hogy a nagyok nem szeretnék, ha "közhírré tétetném" fizimiskájukat a világhálón, pedig csudiszépek. Kép
Kárpótlásul teszek még fel képet Marciról. (Ő még nem tud tiltakozni Kép )

Igen, a lánc borostyán.
2 hónapos volt Marcipán, amikor a kozmetikusom felvilágosított róla, hogy mennyire klassz dolog, neki a svájci rokonai küldtek a picikéjének. Én is kértem tőle, s nekünk bevált. Legalábbis úgy érzem. Marci fogai elég későn kezdtek el kibújni, s nagyon megszenvedte őket. Az igazán rázós napokban a láncon kívül Chamomilla homeobogyeszt szoktam adni. Ha érdekel a lánc, akkor tudok segíteni,mert ugyanezen kozmikus elkezdte itthon forgalmazni. Azt hiszem 4.500,- Ft, bár ebben nem vagyok biztos.

Rebi!

Ha esetleg "látod" Kép Buksit, léccci kérd meg, hogy segítsen nekem. Lehet, hogy más is tud, csak úgy emlékszem, neki voltanno egy vitája Vic-kel a bilire szoktatással kapcsolatban. Szeretném, ha leírná újra pár sorban összefoglalva, hogy mikor, hogyan érdemes elkezdeni, mivel lehet elrontani, stb.

Nagyon köszi!

Andi!

Köszönöm a dícséretet!

Puszi mindenkinek!

Eszter
budddha
 
 


És a megígért kép Marciról, aki éppen 5 és fél fogát mossa...

Üdv:
Eszter
Kép
budddha
 
 


sziasztok!

Eszter!
marci tényleg nagyon édes! főleg ez a haj!!! Kép

A biliztetéssel várni kell, addig amíg maga nem tudja visszatartani a dolgokat. Ha csak ráülteted amikor tudod, hogy kaki és pisiidő van (van olyan gyerek akinek ez bizonyos órához kötődik) akkor nem fogja tudni miért ez a nagy öröm a szülők részéről Kép
Általában 2-2,5 éves korra jön el az az idő, amikormár szól a gyerek, hogy kaki vagy pisi jön. AKkor kell megkérni, hogy várjon picurit és máris hozod a bilit. Így kezdődik. Egyébként érdemes nyáron, szabadtéren meztelenül rohangáltatni, pelus nélkül, és akkor úgy hamarabb rájön a dolog "ízére" Kép

Sziasztok! Kép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!


Eszter nagyon örülök, hogy mégis szakítasz időt írni! Olyan helyes a kisfiad! És ahogy Hicu írta a haja nagyon jól áll neki!

BILI: Leírom én miket olvastam és hogy csináljuk, de ha nem érdekel akkor ugord át nyugodtan
A biliztetéssel kapcsolatosan én is olyat olvastam, hogy nem szabad erőszakolni, ráültetni, csak ha ő kéri vagy hozza. Ez gondolom akkorra tehető, amikor már kezd beszélni, de legalábbis már tudja mit jelent a tárgy neve. Nálunk folyamatosan látható helyen van a bili, 8-9 hónapos kora óta néha előhúzkodta és ráült ruhástul. Persze beszéltünk róla, mire is való, hogy megértette-e ? De elöl hagytam szándékosan a Bilire szoktatás című könyvet, abban sok a bilin ülő kisgyerek kép, és Matyi sokat lapozgatja. Már mutatja kis ujjával a kuki felé bökve, hogy mikor pisil és kakil, de csak mikor már "közben" van. Ezért én minden tisztábatételnél megkérdem: kéri-e a bilit, és ha kéri ráülhet, kicsit ül rajta, már volt, hogy rögtön pisilt is, de persze többnyire csak rodeózik rajta. Ilyenkor leveszem róla, és eltesszük a pisinek. A nővéreméknél, ahol 28 hónapos a kislány, nem szereti a bilit. Ráülteti a babákat, állatokat, de ő a világért sem ülne rá! Szerintem majd a nyáron, ha pelus nélkül rohangálhatnak könnyebb lesz rászoktatni, hogy szóljon ha pisi jön. Vagy csak hagyni, hogy kicsit kellemetlenül érezze magát a pisis bugyiban és talán akkor(?)

Mennem kell, jó éjt, Zita

Engem érdekelne,ez a borostyán nyaklénc, mi érhető el vele?
zitus
 
 


Sziasztok!
Eredetileg azért kezdtem el olvasni a topicot, mert Bogival egy helyre írtunk (a 2004. első babái) és mostanában ott nem jelentkezett.Bogi, ha olvasol, írjál csak annyit, hogy jól vagytok-e. Egyébként tetszik a topic, nagyon szimpatikus, hogy ilyen őszinték és összetartóak vagytok. Szívesen írnék ide (is), mert az eredeti helyemet sem szeretném elhagyni. Tudom, hogy ti már zárt topicba írkáltok, de hátha itt is van még néha valaki és tudunk beszélgetni. A másik topicban úgy tűnik nem tudom eléggé kidumálni magam, mert szívesen beszélgetnék veletek is. Az én profilom azt hiszem elég részletes és rá is tudtok keresni az eddigi hozzászólásaimra. Szóval jó lenne, ha a félreértés, sértődés, vita után most megmondaná valaki, aki illetékes a témában, hogy jöhetnek-e újak, vagy sem.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre és nemis olvasgattalak benneteket. Kép Már nem nagyon bírok gép elé ülni. Sokat görcsöl a méhem és továbbnyílt a méhszájam befele. Most éppen 2110-nél tartok. Drukkolok, hogy még 3 hetet kihúzzak, 37. hét után talán megnyugszom. Anyukám és a hugom felváltva jár hozzánk Pestre Fehérvárról, hogy mentesítsenek, meg legyen előre főzve egy hétre. Sajnos helyi segítség nem nagyon akad... eeről majd az "izgin".
Férjuram pedig jogi szakvizsgájára készül, így reggeltől estig olvasóteremben tanul, mert itthon képtelenség lenne.

Liliána jól van. Eddig megúsztuk az influenzát. Csak el ne kiabáljam. El kezdtem neki homeopátiás bogyót adni rá. A pocakomhoz senki nem nyúlhat, mert akkor sír. Ő viszont simogatja, hozzábújik és mondogatja, hogy baba-baba. Kép Egyre nehezebb vele pocakos teherrel. Mászik a bútorokra, feláll rajta, ezer szem kell hozzá.

Kimostam az autósülést, pihenőszéket, fejvédőt, új textilpelusokat. Hétvégén megvesszük Grétának is a kiságyat, összapakolom lassan a kórházas cuccot, szóval közeleg az idő. Szerintem nem lesz ebből a pocakosságból sem 40. hét. (Liliána 38-ra jött).

RebiKép
Noemi felhasználónévvel végre sikerült magam regisztrálni, csak 3 napba tellett. KépKép

Na most mennem kell.
Sok pusz
Noémi, Liliána és a 34 hetes Pocaklakó Gréta
noémi
 
 


BucskaKép
Szerintem nyugodtan gyertek erre, mert mint láthatod, mindig néz ide is valaki, biztos tudunk beszélgetni Veletek.
Üdvözöllek közöttünk.

NoémiKép
Izgalmas lehet így a végén. Nekem is mindkét lányom 38. hétre jött.
Drukk, hogy még 3 hétig bennmaradjon Gréta babaKép

EszterKép
Marcika nagyon édesKép

Bili: nekema nagylányom szintén 2,5 éves korában szokott le a pelusról 1 hét alatt, majd újabb 1 hét alatt éjszakáról is. Nekem nem akart bilizni, így ha nem megy, akkor próbáljátok a WC szűkítővel. És tényleg érdemes nyáron próbálkozni.
Na meg ne legyen ez állandóan a téma, ne legyen egy kényszer, és ha sikerül, dicsérjétek őket.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Andi
Ott a pont Kép

Eszter
Van összahasonlítási alapod, hogy lánc nélkül ill. lánccal más e a fogzása? .. én már ott tartok, hogy ha kicsit is segít, megéri... rossz látni, ahogy szenved Kép Állandóan rajta van? Nem zavarja?

Bili téma: igen, erőltetni semmiképp... igaziból hosszú távon az "idomítás" sem jó... ha ő tartja fontosnak (de ebben lehet, hogy nem én vagyok a legilletékesebb.. nekem a 3 év 4 hónaposom még mindig nem tartja fontosnak ... bár most már kezdi zavarni, hogy szorítja a pelus Kép - bilit ő választott, de közölte, hogy kényelmetlen... a WC-szűkítőn nem érzi magát biztonságban... még kipróbálunk pár típust, hátha egy elnyeri a kényes kisasszony tetszését Kép)) A nyár.. vagy ha meleg lakásban laktok, akkor bármikor lehet "edzeni" rá Kép... Marcipánt a nagyok nem motiválják? Amúgy a kulcsszó, hogy nem kell rajta görcsölni... Mo-on a 3 éves kort az ovi miatt mondják, de 4 éves kor alatt orvos nem foglalkozik a dologgal...

Noemi
Nem találom a neved .. Kép mármint az izgi-n Kép Biztos oda regisztráltál?
Gréta baba bentmaradásához drukkok Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

A bili témához én még annyit szólnék hozzá, hogy azért nagyon sok függ szerintem attól, hogy hol tart a gyerek a beszédben, vagyis hogy tud-e szólni. Én pl. nappalra már másfél évesen szobatiszta voltam, mert szóltam anyunak, hogy anya, pisi.
Mondjuk szerintem ehhez az is hozzájárult, hogy anno nem voltak ilyen kényelmes pelusok, csak a textil, és szerettem volna ettől megszabadulni.
(gondolom)
Éjszaka viszont még 5 évesen is becsúszott az ágyba, mert olyan mélyen aludtam. Sőt néha du. alvásnál is.
Szóval szerintem azért ha nem eröltetjük, nem árt megmutatni nekik a bilit még 2 éves kor előtt is.

Persze Kitti rá sem ült a bilire még 2 évesen sem.

Mennem kell, felébredt Peti!
Pusz.
andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Írtam nektek, aztán jött Marci,és... Kép

Most csak gyorsan írok egy nagy-nagy köszönetet mindenkinek, aki segített bili témában! Szakértő lettem általatok. Kép

Örülök,hogy mindenki egyhangúan azt tartja fontosnak, hogy meg kell várni, amíg a baba értelmileg is elég éretté válik a szobatisztaságra.

Rebi!

Jövök este és mesélem a borostyánt. Most nem tudom, mert ölemben egy extranyügös Marcipán ücsörög. Kép

üdv,

Eszter
budddha
 
 


Sziasztok újra!

Rebi!

Marcipán egész nap hordja a láncot. Éjszakára le szoktam venni, bár azt mondják, rajta lehet hagyni nyugodtan. Én nem merem.

Úgy érzem, segít a borostyán, ami az "okosok" szerint fájdalom csillapító és nyugtató hatású, különösen jó fogzáskor, menstruációs és szülési fájdalmakra.

Nekem nincs "lánc nélküli" tapasztalatom, mert mindennap ráadom.
Vannak extrafogzós napok, éjszakák, amikor rosszul alszik, átlagosnál nyügösebb, lazább a széklete, fele arca kipirul, ilyenkor Chamomilla homeobogyeszt adok egy-két napig, s az átsegíti.

Hát, ennyit tudok mondani erről, talán segíthettem. Kép

Zitus!

Nagyon tetszett, hogy előlhagytad a bilire szoktatásról szóló könyvet! Kép Ez kb. olyan, mint mikor Anyu annak idején félszegen a kezembe nyomott egy felvilágosító könyvet. Kép
Amúgy remek ötletnek tartom, hogy így tulajdonképpen folyamatosan beszélgettek a témáról.

Hicu, Nelli!

Köszi nektek Marcipán dícséretét! Kép
Hicu! Hajban Marci azért nem veri Éduát, úgy gondolom!! Kép

Még egyszer köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget! Bocsi, hogy az előbb olyan szűkszavú voltam, de ma nem tudom, mi ütött Marcipánba, iszonyatosan igényelte a jelenlétemet.

Üdv mindenkinek:

Eszter
budddha
 
 


Eszter
Köszi a választ Kép Még itthon megvitatjuk ezt a borostyán dolgot, aztán lehet, hogy kereslek közvetítés ügyben Kép

... Lehet, hogy Marcipán is az időtől kergült meg.. Levi is ragaszkodó volt ma.. Csengus viszont meglepően kezelhető (na jó, ma kapott egy újabb lovat... Kép építettünk egy istállót, onnantól elvolt nélkülem Kép)

.. mondjuk ettől az időtől én is kerge-közeli állapotban vagyok...

.. viszoooont... már mind2 alszik... mindjárt beírom pirossal a naptárba Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!
Köszi a lehetőséget.
Ma mentünk vissza kontrollra a nagyobbal (kivették az orrmanduláját, meg felszúrták a fülét február elején), szerencsére teljesen gyógyult, holnap már mehet oviba. Ennek ő nem annyira örül, de én már várom, hogy végre délelőtt csak egy gyerek legyen itthon és legyen egy kis időm dolgozni, ne állandóan éjjel kelljen. Ott volt a fülészeten egy pár hetes kisbaba, 40 fokos lázzal, félig ájultan és előrevették. Bejelentkezés nélkül voltak és soron kívül hívta őket be a doktornő. Teljesen kiakadtam, hogy voltak olyanok, akik háborogtak. Én is két gyerekkel voltam, mondjuk legalább nem voltak betegek, de néha nem értem az embereket. Lett volna szívük hozzá, hogy órákig várjanak egy ennyire beteg gyerekkel, hogy ők öt perccel előbb végezzenek. Döbbenet. Hazafelé kifogyott a benzin a kocsiból és lemerült a telefonom, izgalmas helyzet volt, de végül rendeződött.

Eszter
Nem félsz, hogy beleakad valamibe és megszorítja a nyakát a lánc? Én még a fülbevaló miatt is féltem, pedig a nagy csak 3 évesen kapott. Mondjuk én nem normálisan tudok aggódni.

Nincs valakinek tippje, mivel lehet meglepni húsvétra egy 1 évest? Semmi nem érdekli a járáson kívül, illetve talán még a dobozba beleteszünk valamit, kupakot rakunk valamire. Kapnak egy kis házat ketten együtt, de szerettem volna a kicsinek még adni mellé valamit, mert a nagy is kap kifestőt.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok,
Eszter, a többi gyerkőccel hogyan csináltad a bilire szoktatást?
Egész nap rajta van a lánc? Asszem én is aggódnék, hogy be- vagy felakad vagy ilyesmi...

Bucska,
szerintem egy egyévesnek még nem annyira lényeges, hogy kapjon vmit, még nem fogja igazán fel az ajándékozás lényegét. Innentől kezdve bármi, aminek aktuálisan örül, jó ajándék lehet. Enyém gyerekkel már néhányszor megcsináltam, hogy odavittem a játékbolt megfelelő részére, és hagytam választani. Nagyon jó érzékkel eddig az olcsó dolgok közül választott, és ezek a játékok folyamatosan ott vannak a kedvencek között.

orsi
orsko
 
 


<pre>

Anyuka Baba Szülinap Születési
adatai 2005.03.08
-n tölti Baba
névnapja Anya
szülinapja Testvérek Pocaklakók
Hicudzsi Csongor 2005.02.03 3640g/56cm 1 hónap 5 nap
Noresz Máté 2004.05.26 3050g/54cm 9 hónap 10 nap 21.szept 19.júl
Mariann Nádja 2004.04.20 3950g/57cm 10 hónap 16 nap 01.aug 31.máj
Móki András 2004.03.15 2800g/51 cm 11 hónap 21 nap 30.nov 06.dec
Judit Léna 2004.02.28 3980g/58cm 1 év 0 hónap 8 nap 29.máj 15.febr
Edina Kincső 2004.02.26 2950g/51cm 1 év 0 hónap 10 nap 25.júl
R.Tünde Kitti 2004.02.24 3600g/50cm 1 év 0 hónap 12 nap 30.ápr 15.nov
Orsolya Dénes Buda 2004.02.20 3000g/56cm 1 év 0 hónap 16 nap 09.okt 31.máj
Zsazsa Benedek 2004.02.17 3900g/56cm 1 év 0 hónap 19 nap 21.márc
Betty Lili 2004.02.16 3550g/53cm 1 év 0 hónap 20 nap 11.júl 01.okt
Fruzsi Márk 2004.02.16 3700g/57cm 1 év 0 hónap 20 nap 25.ápr
Rebi Levente Attila 2004.02.13 2600g/50cm 1 év 0 hónap 23 nap 28.jún 20.júl Csenge 2001.11.7.
Fbogi Lili 2004.02.10 3230g/51cm 1 év 0 hónap 26 nap 11.júl 09.ápr
Fiona Benedek 2004.02.03 3550g/53cm 1 év 1 hónap 5 nap 21.márc 25.aug Alexa 1995.12.29.
Sztigris Niki 2004.01.28 2950g/48cm 1 év 1 hónap 8 nap 10.szept 24.máj Zsani 2001.10.17.
Zsóf Gergely 2004.01.24 3900g/57cm 1 év 1 hónap 12 nap 09.máj
Gigi Virág 2004.01.21 3300g/48cm 1 év 1 hónap 15 nap 26.nov
Reé Ines Olivér 2004.01.16 3940g/59cm 1 év 1 hónap 20 nap 21.nov 23.jún Hanna 2002.01.09
Andi Peti 2004.01.12 4000g/55cm 1 év 1 hónap 24 nap 29.ápr 07.okt Kitti 1999.03.04
Victoria Dorka 2004.01.08 3500g/52cm 1 év 2 hónap 0 nap 06.febr 10.okt
Aranka Bálint 2004.01.07 3710g/ 1 év 2 hónap 1 nap 14.febr 24.jún
H.Szilvia Dorka(Dorina) 2004.01.06 3500g/57cm 1 év 2 hónap 2 nap 02.szept 18.jún
Noémi Liliána Eszter 2004.01.03 2660g/51cm 1 év 2 hónap 5 nap 27.júl 26.nov
Manóka Imre István 2003.12.30 3330g/51cm 1 év 2 hónap 28 nap 05.nov 11.júl
Tigribigri Alexa Regina 2003.12.27 2730g/54cm 1 év 2 hónap 9 nap 18.máj 23.jún
BarnánéIldikó Veronika 2003.12.25 3700g/52cm 1 év 2 hónap 11 nap 13.jan 24.jún Orsi 1996.01.21.
Zsófi 1998.05.28.
Márton 2000.02.20.
Manga István Mátyás 2003.12.19 3650g/56cm 1 év 2 hónap 17 nap 20.aug 18.jún
Boróka István Zoltán 2003.12.18 3850g/57cm 1 év 2 hónap 18 nap 20.aug 03.júl
Ágiboszi Dániel 2003.12.09 3440g/52cm 1 év 2 hónap 27 nap 21.júl 16.dec
Timi Kristóf Ádám 2003.12.08 3550g/56cm 1 év 3 hónap 0 nap 15.márc 05.márc Johanna 7 éves
Balázs 5 és fél éves
Nelli Dominika 2003.12.07 3490g/57cm 1 év 3 hónap 1 nap 04.aug 12.aug Dorottya 1999.02.18
Kisbuksi Vencel 2003.12.03 1560g/43cm 1 év 3 hónap 5 nap 28.szept 19.márc
Orsi Bence 2003.12.01 2840g/48cm 1 év 3 hónap 7 nap 23.aug 17.márc
Ildi Zsófia 2003.11.20 3600g/53cm 1 év 3 hónap 16 nap 17.szept 09.aug
Heni Boldizsár 2003.11.13 4000g/57cm 1 év 3 hónap 23 nap 06.jan
S.Emese Andris 2003.11.08 3160g/52cm 1 év 4 hónap 0 nap 30.nov 17 és 14 évesek
Kriszti Gergő 2003.10.31 3750g/60cm 1 év 4 hónap 29 nap 17.nov
Hicudzsi Édua 2003.10.30 3800g/54cm 1 év 4 hónap 28 nap 09.máj
Pindur Dani 2003.10.21 3120g/55cm 1 év 4 hónap 15 nap 21.júl 12.máj
M.Sylvy Márkó 2003.10.10 3250g/53cm 1 év 4 hónap 26 nap 25.ápr 31.máj
Brigi Zsófi 2003.10.01 3200g/51cm 1 év 5 hónap 7 nap 15.máj 22.jún
Ines Hanna 2002.01.09 4070g/58cm 3 év 1 hónap 27 nap 28.márc
Katianyu Ákos 2002.01.09 3 év 1 hónap 27 nap 22.jún 11.aug Eszter 1993.09.26
Andi Kitti 1999.03.04 6 év 0 hónap 4 nap 30.ápr
Nelli Dorottya 1999.02.18 6 év 0 hónap 18 nap 06.febr
DZita Ferenc Mátyás 2003.09.29 3200g/51cm 1 év 5 hónap 7 nap 03.dec 27.dec
</pre>
ini
 
 


Sziasztok!

Ini: szerintem nézd egy kicsit át a táblázatot, mert az nem lehet, hogy Brigi Zsófija és matyi egyidősek! Ja és kár, hogy minket a legvégén hagytál, most úgy néz ki mintha mi lennénk a legidősebbek Kép

Bucska: húúú, én nem is tudom, mennyire be lennék sz.rva, ha ilyen műtétekre kerülne a dolog, ez az orrandula milyen volt? Meddig tart egy ilyen műtét? És az azt követő gyógyulás?
Nagyon szépek a gyermekeid, a kislányod olyan mint a mesekönyvekbeli tündér!

Eszter: nekem nagyon tetszik, hogy Marcipánnak hívjátok a kisfiatokat.

Ini: szerintem a táblázatba bekerülhetnének Eszterék és Bucskáék is, ha ti is úgy gondoljátok és ők is szívesen tartoznának oda!

Zita
zitus
 
 


Sziasztok,

Igazabol szinte mar ismeretlen ismeros vagyok nehanyatoknak de sajnos a mi kaotikus eltunkben nem konnyu "elveszni".
Draga Emo, irtam neked melt a freemailedre ,remelem mukodik es megkaptad.Legyszi valaszolj....Nagyon szeretnek tudni rolatok
Ini,
A Kriszti Gergoje az en kisfiam es a tablazatban szereplo adatok teljesen jok.Koszonom hogy nem toroltel meg minket.
Nagyon edesek a babak,es igazabol olyan sok mindenrol maradtam le es ki,hogy nem nagyon tudok egyenlore erdemben kapcsolodni...
A kisfiam nagyon edes,labadzsonglor.Nem nehez igazabol jelelmezni:eleven,hizelgo es mindene a labda.Elo jatekban,teveben,ujsagban,es mindenben ami egy picit is hasonlatos hozza.
Sajna nemet irasmod szerint muxunk most ezert nincsenk ekezetek
puszi mindenkinek kriszti es gergoje
streitkriszti
 
 


Szia Kriszti!

Hát nem szeretnék kötekedőnek látszani, de Gergő nem lehet egy év négyhónap és 29 napos ha 2003. október 31-én született. Max 1 év négy hónap és 9 napos lehet. Én részemről csak annyit írtam hogy nem jó az adat és nem azt hogy ki kellene törölni titeket. Ja és azt is írtam amit Zitus, hogy nem Matyi a legöregebb.
Móki !
Te tudtad hogy egy csomó András nap van november 30-án kívül? Mivel Andris november 8-án született felvetődött bennem hogy esetleg megtarthatnánk inkább a: február 4., április 18., május 21., július 17., október 9., (november 10. ezt nem csak ilyenkor is van), -it hogy ne legyen minden egyszerre. Szülinap, névnap, Mikulás, Karácsony.
Bár Nektek pont jókor van András nap.
Pusz: Emese+ Andris akivalószínűlegaztgondolnámindenAndrásnapotmegkellenetartani
Kép
semese
 
 


A táblázatot nem én szerkesztettem, nem is értek ennyire az exelhez, mint Sztigris, aki hiper szuperül megcsinálta.
Matyi azért van a legalsó sorban, mert nem tudtam utána már sort beszúrni, hogy a hivatkozások még működjenek.
De ha időm engedi két gyerek és házimunka mellett, akkor javítom.

Ines
ini
 
 


Semese
Csúcs ez a kép KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Izgire jössz? Amúgy is.. de ilyen képekkel pláne várunk Kép

Ini
Csengust is be tudnád tenni külön sorba? (2001.11.07. ... mi kell még?)

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


ja.. CS. névnapja febr. 4.

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Babanet megakadályozott abban, hogy írni tudjak nektek...
De most itt vagyok!! Kép

Orskó!

Válaszolva a kérdésedre:
A legnagyobb fiam 17 éves. Igazából nem emlékszem, mit tettem, hogyan tettem annak érdekében, hogy szobatiszta legyen. Ő viszonylag probléma mentesen szokott le a pelenkáról.

Azért kérdeztelek benneteket, mert a középső fiamnál, aki most 9 éves, nem ment zökkenőmentesen. Pontosabban fogalmazva, eleinte semmi gond nem volt, szinte egyik napról a másikra hagyta el a pelust, de aztán később, még az oviban is voltak problémák.
Utólag annak tudom be,hogy érzéseim szerint kicsit korán kezdtem a rászoktatást. Nem erőltettem a szó szoros értelmében, de ha belegondolok, hogy nem lehetett igazán érett hozzá 10-11 hónapos korában, akkor azt kell mondanom, hogy mégiscsak "rosszat" tettem.
Nekem akkor a közvetlem környezetem(főleg nagyszülők) azt sugallták, hogy időben el kell kezdeni. Én meg elfogadtam a tanácsokat...

Orsi, Bucska!

Nem aggódok a lánc miatt, belül hordja. Babaként nem nagyon került olyan helyzetbe, amikor/ahol beakadthatott volna, most meg, hogy már "nagy", és rohangál, kimászik, bemászik, nagyon figyelek rá. És persze lassan elhagyhatjuk a láncot... Kép

Zitus!

Nagyon kedves vagy, hogy gondolsz ránk is a táblázattal kapcsolatban. Boldog lennék, ha mi is felkerülhetnénk, csak nemtom, milyen adatok szükségesek hozzá.

Emese!

Csúúúúcs a kép Andrisról!!!! Picikét aránytalanulnagy a lába, nem????!!! Kép

Bucska!

Gyönyörűek a lányaid!

Csúnya történet a beteg picibabás Kép Ezt nem is lehet érteni, elfogadni.
Ti meg remélem,minél kevesebbet kell, hogy ilyen helyekre járjatok! Kép

Én azon gondolkoztam, hogyaz egyévesmanócskánknak kilóméterszámlálót veszünk. Kép Ő is csak menni-menni akar, a mozgásonkívűl nem igazán köti le semmi.
Ennek ellenére gyurmát, kézfestéket, meg egyéb hasonló lakáspusztító dolgot veszünk, mert bár most igazán önfeledt örömét leli járástudományában, azért ez nem fog örökké tartani. Előbb-utóbb újra érdekelni fogja más is.
Remélem... Kép

Picit magunkról:

Voltunk ma úszni. A szerda minden hetünk csúcspontja most már 8 hónapja.Kép Imádjuk, feltöltődünk, kikapcsolódunk. Nálunk az egész család "kétéltű", víz nélkül nem bírjuk. Marci ott tart, hogy többet van víz alatt, mint felett, kedvence, ha a partról bedobálom, aztán Apa felhalássza a medence aljáról. Hangosan kacag, s mutogat, hogy még-még! Kép Szóval Marcipán mellékállásban ebihal. Kép

Na, dugulok, intézem a nagyonkat, megpróbálok még később benézni.

Puszi,

Eszter
budddha
 
 


Sziasztok,

Emese,igazad van igy pontos ahogy te irod.CSak nagyjabol neztem at en valami nagyobb kor szerint elteresere gondoltam,de valoban igy tuti,koszonom -))
Remelem jol van minden uj es regi pottom mami
streitkriszti
 
 


Rebi Kép

Végre sikerült, látom magam az izgin! Hűűű ebbe beleizzadtam.

Noémi
noémi
 
 


Sziasztok!

Zitus!
Köszönöm, hogy rám is gondoltál, szívesen bekerülnék a táblázatba, ha lehet. Az orrmandula műtét egyébként egy délelőtt lezajlott. A legrosszabb az volt, amikor a műtét előtt elkábították őket Dormicummal és összevissza beszélt. Az szörnyű látvány, mintha egy ilyen kis gyerek be lenne lőve. Aztán az altatás utáni ébredés gáz még egy kicsit, legalábbis más gyerekeket láttam őrjöngeni, meg rugdosódni, de az enyém csak bújt hozzám, hogy anyu, anyu. Délután 3-kor már jöhettünk haza, és itthon nem lehetett fékezni. Úgy rogangált, mintha semmi sem történt volna. Kérdeztük, hogy fájt-e valami, de azt mondta, semmire nem emlékszik és nem fáj semmije. Igazából egy hét a gyógyulás, de már aznap délután nem lehetett vele bírni. Egyébként a férjemet, meg engem viselt meg a dolog leginkább, mi nagyon idegesek voltunk. Köszi a dicséretet, a mesebeli tündér azonban csak a látszat, igazából egy igazi kis ördög.

Orsi
Köszi a tippet a játékválasztásról, lehet, hogy kipróbálom és majd reménykedem, hogy az én kölyköm is pénztárcabarát Kép

Eszter
Képzeld, a szerda nálunk is az úszás napja. Nálunk apa itthon marad dolgozni, meg nyugiban számítógépezni, én meg a két gyerkőccel, meg az oktatóval megyek az usziba. Sajnos most a nagy orrmandula műtétje, fülszúrása miatt nem voltunk 1 hónapja, de már alig várjuk, hogy újra mehessünk. A kicsi nálunk is simán lemerül, úgy kell "előszedni" a vízből. Mondjuk 7 hónapos volt tavaly nyáron, amikor az olaszoknál simán fürdött a tengerben és nem csípte a szemét a víz, meg semmi kifogása nem volt ellene. Szerintem nagyon jó dolog ez az úszás, csak kissé költséges Kép

Most sajna dolgoznom kell, úgyhogy eldugulok.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


EmeseKép
Tényleg nagyon klassz a kép a kisfiadrólKép

EszterKép
Domcsi is imád járkálni. Szinte hangosan nevet, mikor a babakocsiból kiveszem, hogy mászkáljon. Persze még arra megy, amerre lát, nem érdekli holni sár, vagy víz.
3 gyerek, nem semmi. És a legnagyobb már 17 éves. Nem nehéz vele a kamaszkor?

Hát igen, 10-11 hósan még nem érettek meg a bilire.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok !
Eszter látom nem én vagyok az egyetlen aki vállalt egy picit a nagyok után. Az én nagy fiam most a 18. évét tapossa. A lányom 14 éves volt. Andris pedig 16 hónapos.Egyszóval üdv Neked a tizévet megfiatalodottak táborában. (ne nevessetek ki de tényleg így, van egy kisbaba 35 felett min. 10 évet fiatalít)
Lányok!
Képzeljétek mi történt ma.
Levittem Andrist a tanácsadásra. Ezzel eddig nincs is semmi gond. De térült-fordult az én kis örökmozgom és egy óvatlan pillanatban kikapcsolta a szünetmentes tápot. A baj csak az volt,hogy amikor újra inditották az adatok messziről integettek nekünk "minket többet nem láttok".
És valóban, nem is láttunk semmi adatot. Minden látszólag rendben volt. De teljesen szűzen. Egy darab név,cím, stb... sem szerepelt az egész nyilvántartásban..... Hát én csak kértem az elnézéseket. De a doktornénink és az asszisztense azt mondta nem a gyerek tehet róla, Ők nem figyeltek eléggé. Kép Szóval Andris aki tapétépázó mester, másodállásban kukás és még adat megsemmisitő is. Riadtan hívtam apáját hogy lehet, hogy a kisfia után társadalmi munkában dolgozhat a háziorvosnál. De aztán utánam szóltak hogy ne izguljak már minden újra müködik, igaz a rendszergazda kellett hozzá.
Ezek után őszintén szólva csak örülni tudok, hogy RONTÓ PÁL úr a kukásautóban nem tett kárt amikor vezette. Mert hogy abban is ült, sőt vezette is. A kukások megengedték neki (úgyanis már messziről integet és vigyorok feléjük).
No most már eldugulok.
A dicséreteket köszönjük.
Puszi mindenkinek: Emese+ Andris akiazadatvédelmibizotállásárapályázik
És akin látszik amint rosszban sántikál:

Kép
semese
 
 


Emese!
Ez a sztori nagyon tetszik, bár neked valószínűleg nem tetszett annyira Kép .
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Emese!
Köszi,amit írtál! Csak alátámaszthatom! Szerintem is megfiatalít. Kép

Nelli!

Egyáltalán nem nehéz Ádámommal a kamaszkor. Sőt! Nagy-nagy kaland, mint mindegyik időszakuk. Kép

Sajna, most már mindeki beláthatja, elvesztette varázsát a Pöttömök. Ettől tartottam, amikor kezdtetek átmenni a másikba.

Lehet, Zitus, hogy azt mondod erre, hogy kitartóan kellene továbbra is irogatnom, de be kell lássam,nekem ez így nem megy. Nem tudok úgy írni magunkról, hogy reakció csupán elvétve érkezik.

Köszönöm azoknak, akik vissza-visszanéztek ide is az Izgiről, nagyon jól esett, hogy foglalkoztatok velünk picit.

Nehogy félreértsetek, én nem akartam "befurakodni" hozzátok az új oldalra. Azt szerettem volna, ha továbbra is olvashatok felőletek.Itt.

Puszillak Benneteket, s kívánok nektek minden jót!

Eszter
budddha
 
 


EszterKép
Remélem, még olvasol minket, és kitartásod nemsokára meghozza gyümölcsét. Mert tényleg nem jó így irogatni.

Jó, hogy ilyen lazán fogod fel a kamaszkort. Biztos nagyon jól neveled a gyerekeidet, így nem okoz gondot, ha időnként lázadnak. Sőt, lehet, hogy nem is teszi, hanem teljesen őszinte Veled.
Én pl. nem voltam tipikus kamasz, így a szüleimnek könnyű volt velem.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Nelli!

Aranyos vagy!! Kép

Kamaszkorral kapcsolatban mondanék néhánys zót. Nem tanácsként, csak merő tapasztalatból.

Szerintem, most már kimondhatom, valamit jól csináltam annak idején a fiaimmal.
Igazából,semmi különöset nem tettem. MINDIG őszínte voltam a gyerekeimmel. Még olyankor is, amikor hibáztam, olyankor is, amikor nem volt jó hangulatom, ha problémáim voltak. Nem játszottam meg,hogy vidám vagyok, amikor nem voltam az. Ők úgyis megéreznek mindent. Tudják, mikor verjük át őket.Ha nemis konkrétan, de érzik, hogy valami nem stimmel.

A másik, szerintem iszonyatosan fontos dolog, hogy tiszteletben tartottam/tartom a személyiségüket, nincsenek elvárásaim velük szemben, főleg nem olyanok, amiknek természetükből adódóan nem tudnának megfelelni.
Igazából nem nevelem őket, hanem nagy-nagy odafigyeléssel fordulok feléjük, s ezáltal mindig tudom, mire van szükségük, mit szeretnének elérni, s ezekben maximálisan segítem őket. Azt szoktam mondani, hogy én nem nevelek, hanem terelgetek.

És úgy tűnik, meghozza gyümölcsét az odafigyelés, törődés, elfogadás, türelem,és cserébe ugyanezt kapom - odafigyelést, törődést,elfogadást,türelmet- egyszóval SZERETETET. Kép

Kamaszfiam tegnapi szavait idézem: "Imádom az életet!!"

Üdv:

Eszter
budddha
 
 


Eszter!
Semmiképpen ne menj el. Én is itt vagyok Kép És különben is, mások is jöhetnek még a topicra és ugyanúgy felpezsdülhet, mint a "régi, szép időkben". Bár, ha konkrétan ragaszkodsz valakihez a régiek közül, akkor persze megértelek.
Egyébként biztos, hogy nagyon jól csinálsz valamit a gyerekeiddel kapcsolatban és nagyon szeretnék majd rád hasonlítani. Én borzalmas kamasz voltam, anyámék teljesen kiakadtak tőlem, volt szökéstől hazugságig minden. Biztos én is hibás voltam, de szerintem így utólag visszanézve, ők is követtek el nagy hibákat. Mindenesetre szeretném én másként csinálni. Szóval az se mindegy, kikkel barátkozik és persze ledirigálni a dolgot nem lehet, csak óvatosan terelgetni, de nagyon nehéz. Meg kell hagyni az önálló döntés jogát, de néha észt is "kölcsön kell adni". Ezeket most így gondolom, aztán nem tudom, majd hogyan fogom csinálni, de tartok ettől időszaktól. SZerencsére a nagy is még csak 5 éves, a kicsi meg 1, a harmadik meg még csak fejben létezik, szóval elég messze van még, mire aktuális lesz.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Eszter: nagyon sajnálnám, ha elmennél, mert szeretnék írogatni ide is, hisz más topikokba is jövök még, de ezen a héten szinte csak oda írtam, ahol talit beszéltünk meg és tegnap össze is jött. Tudom, hogy nem olyan érdekes így, és elismerem, hogy nagyon nem járunk vissza, de mivel kezdtelek benneteket is a szívembe zárni, nagyon hiányoznának a soraid.

Nagyon tetszik, ahogy a gyermekeidhez viszonyulsz, én is szeretnék nagyon őszinte lenni velük, mert az én szüleim is erre neveltek. De úgy érzem, hogy mindennel, ami a hétköznapokban szomorúságot, esetleg fájdalmat okoz nem szabad majd nyakonöntenem a csemetét(ket?) De nem is fogok olyankor mosolyogni, vagy álarcot feltenni, mert ettől sem lesz jobb. Jó lenne tudni hogy egy egy helyzetben mit kellene tenni: pl ma nem tudom, hogy jól tettem-e, hogy miután a fiam a WC-kefével ki"pucolta" a slozit, betettem a kádba és lezuhanyoztattam feje búbjától a talpáig. De azért igaza van Bucskának is, hogy szinte biztos, hogy nagyon sok függ milyen társaságba keveredik a gyerek. Tanárként láttam elég érdekes és furcsa, vagy inkább rémísztő dolgokat is. Ezért is merem leírni, hogy barátügyileg bizony nagyon oda kell figyelni!

Olyan jó nektek, hogy usziba jártok! Ez csak a gyerekeknek úszás, vagy anyukás? Nálunk ez is hétvégén van, amikor bizony inkább itthon vagyunk apával.

Bucska: neked sem lehet könnyű a két gyerkőccel, bár akkor ha te sem voltál földreszállt anygyal, bizonyára a tűrőképességed is határtalan! Na jó csak vicc, mert én is írtó rossz kiskölyök voltam, minden nap valami sebesüléssel tértem haza lány létemre, de most ki-kiakadok Matyimon.

Emese: örülök, hogy újra vagy! Jó régen nem hallottunk felőletek! Andrisod tehát ennyire rosszcsont lett?Kép

Megyek, mert hazaért a párom Miskolcról, szakdoliját védte, lassan itt az államvizsga és visszakapjuk őt!

Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Bucska! Zitus!

Köszi, amit írtatok, teljesen igazatok van. Úgyhogy nem megyek sehova! Kép Amikor végre úgy tűnik, már írásra is tudok időt szakítani...
Amióta Marci biztosan jár, azóta lényegesen könnyebb vele. Gondolom, ezt ti is észrevettétek.

Bucska!

Én azt gondolom, szüleink egy elég merev világban nőttek fel, nem ismerve azt a fajta szabadságot, ami nekünk, de főleg cseperedő gyerekeinknek megadatott. Ez meglátszott persze a "nevelésükön" is.

Egy valami azonban biztos! Szerettek és jót akartak nekünk.

Én úgy látom, hogy a szüleim - akik ugyanúgy követtek el hibákat, mint én a saját gyerekeimmel, csak esetleg más típusút - most jutottak el odáig, hogy tanulnak lazítani. Nem lehetett könnyű nekik.

Mi is megteszünk mindent, aztán majd az idő megmutatja, mire volt elegendő.

Zitus!

Én sem a világ gondjait zúdítom rájuk, egyszerűen csak elmondom, ha gondjaim vannak, vagy ha rosszabb a kedvem, mert saját tapasztalatból tudom, hogy ha azt mondanám: Ó, tökrendben van minden!- s az arcomra erőltetnék valami mosolygrimaszt, akkor ők arra gondolnának, hogy gond van, s biztos, hogy ők okozták. Kép
Ezt persze, nem akarom.

A WC-pucolással kapcsolatban: Te így döntöttél abban az adott pillanatban. Lehet, hogy helyesen tetted, amit tettél, lehet, hogy nem, de ez csupán abból adódik, hogy mi is emberek vagyunk, nem gépek. Nem lehet mindig egyforma a tolrancia szintünk, olyan nincs,hogy valaki mindig egyforma türelemmel tudja kezelni az ilyen és hasonló helyzeteket.

Nem tudom, ti hogy' vagytok vele, de én azt vettem észre, hogy tulajdonképpen soha nem akkor "borul a bili", amikor indokolt. Hanem tűrök, tűrök, és még ezerszer csak-csak visszafojtom az indulataimat, aztán már nyoma sincs az eredeti problémának, amikor valami hülyeségtől vulkánkitörés támad.

Na!
Most aztán mondtam olyan okosakat, hogy hűűűha!! Kép Be is fejezem.

Viszont be kell vallanom, nagyon jól esett ezekről a dolgokról "beszélgetni" . És tudjátok, miért? Mert állandóan a csöppségek kötik le minden idegszálunkat, szinte állandóan róluk/hozzájuk beszélünk, most viszont egy picit másról szóltunk.Kép

Puszi,

Eszter
budddha
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: