Új privát üzeneted érkezett!

Csirkesz!

Már miért lenne gáz? Én is többször gondolkoztam rajta, csak még nem jutottam túl azon a ponton, hogy utálom, ha mások nyúlkálnak a cuccaimban. Igaz nekem leginkább olyat kellene találnom, aki kivasal...
És nekem a nagyok már sokat segítenek, szobarendberakásban, de porszívózás, stb. téren is, és be is vannak fogva, így is sokszor vagyok kiakadva, hogy megcsinálok valamit, elfordulok 5 percre, s megint kezdhetném előről.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok lanyok!

Csirkesz irasara reagalnek.

Nekem azota van tekkernenim, miota vissza mentem dolgozni, mikor terhes lettem fekudnom kellett volna. Most meg megint jol jon.
Szoval nekem mar ket eve van es egy aldas.
Kitakarit es kivasal.
Igy en mar ket eve nem vasaltam. :oops: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hozzank is heti 1x jon.

Mi mar megszoktunk, hogy a ruhainkat rendezi es a szekrenybe teszi. Mostmar majdnem olyan, mint a potanyam.

Sot ciki vagy nem, de nyaron lenyirja a fuvet is, mert apjuk csak hetvegen van itthon, akkor meg szeretnem ha a gyerekivel lenne, nem a fuvel.

Magi
Vendég
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, úgyhogy egy kukkra beugrottam.
Lilinek az oviszünet júl.21-től volt aug.15-ig. Első két hetet nagyival töltötte Gárdonyban. Aug. 1.-én este mentünk érte és onnan direktbe indultunk Horvátországba nyaralni egy hétre. Onnan haza, kiőpakolás 10 adagmosás!!!! és indulás Gyulára. Mindenütt nagyon jól éreztük magunkat, minden szupi volt. :)
Még 20ig itthon együtt aztán karácsonyig megint robot.

Sajna nincs időm még képekre, és bocs, de nem fogok mindenkinek név szerint irni bár szeretnék, de a család vár! :)

Reditke!! Bálintkának BOLDOGSÁGOS SZÜLINAPOT KIVÁNUNK!!

Csirkesz! Nekünk ez a horvát sziget nagyon bejött, ajánlom: RAB szigeten LOPAR település SAN MARINO strand környéke. SZUPER gyerekes paradicsom. Az árak nem vészesek, a tengerpart sekély és homokos, majd ha már a melóhelyen leszek, töltök fel képeket, de még a gépről sem szedtük le őket.

Fogyi: én LILI óta most kezdtem el fogyózni:í minden reggel futok 1-3 km-t. Bejött. Már én is nagyon gáz voltam, de alakul a dolog.

Takinő: kicsit több felesleges pénzem lenne már rég felvettem volna én is egyet, igy csak irigyirigyirigy a sárgaföldig!! :)

Noémi! Merre jártatok, az is klassz gyerekes helynek tünik!

Többieknek köszi az együttérzést a hsz-kban!
Majd jelentkezem még!:)
Lili szétkapta a lakást, sürgősen mennem kell.........

Macs
maccs
 
 

 
 

Sziasztok!

En is regen irtam mar, 3 rosszcsont mellett nem sok idom marad.

Csak egy kerdes: Rate mar vagy egy eve nem hizik, 15,5 kilo es kb. 1 meter. A tobbi gyerekhez kepest kicsi az iskolaban. A Ti gyerkoceitek mennyit nyomnak es milyen magasak?

Mas: Rate annyira rosszul viselkedik, akaratos, hisztis, egesz nap nyoszorog, nem akar semmit egyedul csinalni csak meset nezni, szamitogepes jatekokkal jatszani meg max. Thomasos sineket epiteni. Ha valami nem ugy van ahogy O akarja akkor hiszti pedig a dackorbol elvileg mar kinottunk. :? Mas gyereke is ilyen vagy en rontok el valamit? :roll:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Hello!

Tonticanak és Korminak írom, hogy szerintem az én Márkom a negatív csúcstartó 13 kg-val és 99 cm-rel.
Hiszti nálunk nincs csak amolyan nagyszájú visszadumálás és rendetlenkedés. Éppen elég.

Kornél már igazi kis gazfickó, jót játszanak együtt, kivéve amikor megy az "anyaaaaaaaaaaa vidd ki a Kornélt, mert elveszi/ hozzányúl a xxx-hez :-)

Mindenkinek nagy mukk, majd jövök, ha a nagy oviban lesz, mert két gyerekkel egyszerre együtt itthon kicsit strapás. Nem kell fogyózni, ugrálnak le rólam a kilók, rég voltam ennyi, mint most. :shock:

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok!

Macsek!
Zoli 13 kg es 95 cm. :shock:

Tonica!
Zoli sem egy alom.
Nalunk eleg jol elvan, de ha nem, akkor megorit.
Toporzekol es uvolt.
Ja es most lett feltekeny, hogy Katica 5 honapos lett. :shock:

Magi
Vendég
 


Sziasztok!

Macsek!

Kornél 15 kg és 102 centi körül van, bár ezt még a nyáron mértem, azóta csak azt látom, hogy kis girnyó ágyu(nem) golyó és rohangászik állandóan.
Fogyókúráért irigy irigy.

Magika!

Hát igen a tesókank később esik le a tantusz! Kornél nem kifejezetten féltékeny, főleg a lego-t védi egyelőre, de már tudja, hogy ha ad pár kockát a huginak, akkor béke van. Nálunk az ovi sokat segít a féltékenység legyőzésében, na meg az, hogy Sára Lilla imádattal csüng Kornél minden mozdulatán.


Magunkról.

Kornél tündér és pár percig remek bébiszitter, ha csak kiszaladok valamiért.

Csajok, ez itten az (ön) reklám helye, végre összeszedtem magam, és a ahorgolt állatkáimat felraktam a netre, hogy ti is megcsodálhassátok, örökbe fogadhassátok őket, íme:

Kép www.hordosv.meska.hu


Sára Lilla kinöveszti lassan a 7. fogát és naponta 4-5 üvegnyi bébikaja is lecsúszik. Szopizni már csak ivási céllal és éjszaka, vagy ébredés után hajlandó. :(
Remélem még sokáig :)

Megyek, mert lassan ébred.
Vera

hvera
 
 


Hvera: nagyon szepek, ugyes vagy!!! :D

KépKép
KépKép
tontica
 
 



KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki gyereket nevel és szuper elfoglalt, így gondoltam megtöröm a csöndet. Ha már annyira ráérek :lol: :lol: :lol:

Vera!
Tök jó dolgokat horgolsz! Bárcsak nekem lenne időm és idegzetem hozzá!

Tontica!
Gyerkőcök szépek, és MEKKORÁK??!!! Hatalmasat nőttek utolsó emlékeimhez képest.

Mi vagyunk. Takinénim még nincs, bár már a körmére kellene néznem, miért nem jelentkezik.
Nyaralás megvolt. Kérdeztem a homokos tengerpartot, helyette jól a hegyekbe mentünk. De nem bántuk meg, szuper volt. Mindenki egész jól bírta az utat, és az első napi fekete öves túra után (aptyuk kissé túlkalibrálta a banda teljesítőképességét...) hegyi játszótereken tengettük napjainkat. Olyan fantaszikus játszókat találtunk, amiket mi is élvezettel próbáltunk ki. Útépítős - alagutas játszó, kimondottan vizezős játszó, meg alagutas hegyi séta. Bárkinek szívesen ajánlom Ausztriában a Grossglocknert és környékét a gleccserrel és a Hochalpenstrasse-t játszókkal.
Hazafelé megálltunk még Ausztriában a Styrassic parkban, hogy Boti és Csengi kiélhessék sárkány mániájuk helyett a dino mániát. Tökre élvezték az élethű dinókat.
Luca nagy, 7,4 kg, van két foga, 3 hete forog hasról hátra, és vica verza. De elromlott az alvókája, és eddig este 8 és reggel 6 között aludt, mot hajnali 2-től 2-3 óránként kel. Nem tudom, hogy a foga miatt-e, vagy a kajci miatt.
Boti végre ovizik 4 hónap kihagyás után, mert végre negatív lett a szlmonellája aug közepén. Csengi itthon, bár ő minden reggel balhézik, amiért még nem mehet oviba.

Dobok pár képet a nyaralásról.

MUKK!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok:)

Csirkesz szuperek a fotók és gyönyörűek a gyerekek.
Nagyon szép helyeken voltatok.

Noémi
fantikbaba
 
 


Csirkesz: fantasztikusak a fenykepek, szuper lehet ez a hely, kar hogy messze vagyunk. :lol: Gondolom a ket naggyal voltatok, nem? Luca otthon maradt?
Nem semmi szuper, bevallalos csalad vagytok, engem a frasz kerulgetne ott fent. :lol: Az a pisilos kep az valami csucs!!! :lol: :lol: :lol: Csenge tiszta anyukaja! :D Gyonyoruek a mind a harman!

En is rakok par kepet, mindjart 1 evesek leszunk! :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia Tontica!

Képekért képet kapsz tőlem :D :D :lol: :lol: !
Az ikrek és Rate is jó nagyra nőttek. Szerintem a kislányod nagyon hasonlít Rád. Jól érzem a képek alapján, hogy a kis tesók nagyon jól eljátszanak együtt?

Nyaralni ötösban voltunk Lucával együtt. Mivel anyatejes baba, nem nagyon tudtam volna itthon hagyni. Olyannyira cicibubus, hogy semmit nem hajlandó lenyelni tejen kívül. Se gyógyszert, se vitamint - csak ha erőszakot követel el rajta és a kötelezően bevenni szánt mennyiség kb ötszörösét feláldozom. Íme pár kép bizonyítékul, hogy ő is ott volt velünk.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz: azta, nem semmi szuper csalad vagytok!!! :D
BOTINAK NAGYON BOLDOG SZULINAPOT!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Csirkesz:)
Boldog szülinapot Botinak :D képek szuperek, nagyon jó lehetett :D :D kölkecek gyönyörűek, na látom Luca sem egy ropibaba :D

Tontica
Boldog szülinapot az ikreknek is :D képek :D

megyek mert ledőlök a székről :roll:

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok lanyok!

Mi is Ausztriaztunk is, meg sieltunk is!
:lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Magi
Vendég
 


Szia Magi!

Zolidnak is boldog szülinapot!
Ausztriában ti hol voltatok? Ez a nyári síelés tök jól hangzik. Természetes havon, vagy hóágyúzott pályán síeltetek? Képek nagyon jók!

Juti :D
Luca nem ropi, de az összeskénk közül mégis ő a legropibb, legnagyobb kezdősúlya ellenére. Igaz, hogy ő is elég rég óta 6-9 hós gyerekekre való ruhákat hord :? Egyelőre addig várok a téli kezeslábas megvételével, amíg csak lehet, nehogy kicsit vegyek. Srácok jól vannak?

MUKK!

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz!

Botinak is boldog szulinapot.

Eleg egyutt haradunk gyerekek teren, csak neked a ketto kozott is van egy. :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi Kaprunba voltunk.

A ho nem tudom, hogy agyus volt vagy nem, egy bizti nagyon vizes volt. Nappal olvadt ejjel fagyott. Egy tuti. Jovore is megyunk, annyira szep es jo volt.

Nem tudom mi lesz, mert en tervezek kozos nyaralast tavasszal, nyaron sieles, osszel meg kettesben nyaralas apjukkal. Nem tudom, hogy ebbol mi jon majd be.

Telen szinten sieles.

Magi
Vendég
 


Lanyok!

Tegnap elhoztam delutan Zolit az ovibol, Katicat anyunal hagytam es mikor Zoli szuletett 16-tol 17-ig kozos bujast rendeztunk. (16:13-kor szuletett)
Lefekudtem az agyra, Zoli hozzam bujt es ugy beszelgettunk meg meseltem neki, hogy mi volt, mikor a pocakomba volt ugy mint Katica es hogy szuletett stb... Olyan jo volt. Ritkan van ilyen, de minden evben eddig sikerult ezt megcsinalni ebben az oraban. :lol: :lol: :lol:

Magi
Vendég
 


szia liv!

ha olvasod még a topicot, kérlek, írj nekem egy elérhetőséget. a kisfiad "kukactörténete" érdekelne, sajna nagyon hasonló cipőben járunk, mint ti anno.

előre is köszönöm.

molnár ildikó (moil@t-online.hu)
matt07
 
 


Sziasztok lányok!

Ezer éve nem jelentkeztem és most is csak egy gyors bekukk erejéig vagyok.
Nagyjából visszaolvastam, de már annyira rég írtam, hogy igazából csak általános hozzászólásokra futná, így inkább csak annyi, hogy minden képet megkuksiztam, édesek, hatalmasok a kölykeink :)
És utólag is köszi a Bálintos szülinapi jókívánságokat.

Mi jól vagyunk, óvi-bölcsi-munka. Srácok rosszak, mint az ördög.
Én jobban bírom a kiképzést (idegileg :)) mióta dolgozom, mert így csak egy kis darab jut belőlük reggel és a nap végén :) :)
Pusz mindenkinek
Igyekszem majd többet jönni, de munka + két gyerek mellett ez elég felelőtlen ígéret.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Jöttem monológot írni :D Persze gondolom vannak rajtam kívül páran, akik pár naponta idekattintanak olvasgatni :lol: Na de én veszek egy nagy levegőt és írok, amíg a lányokat nem kell ébresztenem, aztán indulunk Botiért az oviba.

Megvagyunk - mondhatnám, de tulajdonképpen mindig van valami. Éljük a szerepjátékok korszakát. Nálunk Boti és Csengi csak ritkán vannak itthon. :lol: 8) Helyettük Herkules, Lovag, Sárkány, Hamika-pőke (más néven Hamupiőke), Csipkejózsika, Királynő, Anyuka, Apuka, Dínók és Cicák hemzsegnek. Időnként állítólag én is Dínó vagy Cica vagyok, persze főleg este, amikor már mutterként sem éppen ragyogok 8)

Készülünk Dániába 10 napra. Már várom, olyan jó volt a nyaralás, hogy ennek az útnak is felüdítően kell hatnia rám.

Lucánk sajna kap már egy kis pótlást, mert bár nem ropi, dokinéni barátné nem volt elégedett a 2 hónap alatt felszedett 60 dekájával. Így esténként kap egy adag tejpépet. A változást végül én sem bánom, mert már olyan gyakran kelt, mint újszülött korában. Így újfent alszik este 8-tól 5-6-ig. Megrendeltem neki az ingyenes Prevenár oltást.

Takinénim van :D Heti egyszer kiglancolja a kérót. Nem állítom, hogy egy 5csillagos szállodában is megállná a helyét, de kedves, eddig becsületes, és én sem takiznék ki magamnak jobban.

Sovány sajna még mindig nem vagyok, sőt b*sszus, nem is fogytam eddig semmit.

Juti!
Gellértnek boldog Szülinapot!

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Na, megírtam és elszállt :( így az agyam is :)

Csirkesz :)
Neked írtam egy hozzászólást, hogy ne monomogizálj, hanem legyen párbeszéd :)
Lényeg: nálunk bálint vonalon naggggyon kemény dino mánia van. Legalább 20 dino latin nevét tudom, meg méretét megy ilyenek. és persze ezt Bálint is. Csak dino mese érdekes, dinos lexikonokat olvasunk stb.
Ő dino kutató lesz és sok fosszíliát fog találni Dél Amerikában :shock:
Ma reggel mondta, hogy szóljak óvónéninek, hogy szeretné végre a vitorlás jelet dinora cserélni.

Milán, mint kis utánozó majom, persze szintén dinomán lett, megtoldva azzal, hogy néha tűzoltó vagy szerelőbácsi.

Pár héttel ezelőtt minden elvünket és elképzelésünket félretettük, és vettünk nekik kardot, pisztolyt, pajzsot.....mert állandóan harcolnak és jobbnak láttuk ártatlan, könnyű és puha műanyagból a kardot, mint apjuk 30 centis csavarhúzójából :lol:

Dánia! De jó! Mikor mentek?

Én nagyon várom a jövő hetet, Kolpingolunk 4 napot.

Tessék jelentkezni mindenki, aki olvas.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Reditke!

Az osztrák dinópark óta nálunk is van dinóműnia, de az addig megszerzett mittomén hány kard, továbbra is fontos szerepet tölt be az életünkbe. Minden elképzelhető és elképzelhetetlen tárgyból előbb utóbb bicska, kés, kard vagy dárda lesz. Legutóbb egy kapánk nyeléről esett le maga a vas kapa, maradt a nyél. Most az a legújabb dárda. Kard, pajzs jön velünk oviba, marj én mindezekkel és a lányokkal felvértezve tipegek haza. Ma az oviban hazaindulás előtt (miközben én már a küszöbön vártam Botira) cikk-cakkos ollóval kivágott egy kardot papírból, biztos ami biztos, legyen nálunk hazafelé bicajozás közben :shock:

Mondjuk csavarhúzó-kard nem semmi :lol:

Csengimnek csak rózsaszín a szín. A héten előfordult, hogy Csipkejózsika csak fátyolban volt hajlandó reggelizni :D Boti meg a sárkányt tette a cápás tányér mellé. Hát hogy lehet így nyugodtan meginni a reggeli kávét? Csipkejózsika naponta 8-10x hal meg, a herceg csókjára várva. Ha csókot megkapja, menten magához tér, és mehet a bunyó.

Dániába 22-én délután indulunk. Kint laknak barátaink, akiknek még évekkel ezelőtt megígértük, hogy meglátogatjuk őket Írországban. Az nem jött össze 2 év alatt, ők továbbálltak Dániába, és májusban ott is vége a tartózkodásnak. Így a lovak közé csapunk, és elindulunk. Rendeltem a neten 2 képernyős hordozható dvd-t az útra. megjött, és tegnap kipróbáltuk a ház előtt. Szerinted ki akartak szállni a kocsiból?? Ott akarták tölteni a délutánt, az ezerszer látott szörfös pingvines meséjüket nézve. Kolpingolni mi szeptember elején akartunk volna, de szemtelenül drága. Kevesebb lóvéból voltunk az osztrák nyaraláson. Hja, ha az ember férje vitorlásra spórol :? 8)

Megyek lassan szutykos kölkeket vixolni.

MUKK

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Hat en jokat nevetek Rajtatok es a sarkanyos, csipkejozsikas, dinomanias gyerekeiteken. :lol: :lol: :lol:
Nalunk egyenlore csak egymasramaszas, egymas hajhuzasa, tepese, kiabalas es sikoltozas van, szerepjatekhoz kicsik meg kicsik nagy meg gondolom egyedul minek!
Sajna nalunk mostanaban a szamitopeges jatek a nyero :cry: Rate talalt egy hulye dinos jatekot es azt akarja pufolni egesz nap, nem tudom hogy szedjem le a geprol, allandoan az a tema. :roll:
Lehet veszek en is Neki kardot meg pajzsot hatha azzal eljatszik! :D

Csirkesz: Dania szuper! Irigy, irigy! :lol: :lol: :lol:

Na, megyek vasalni! :?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Csirkesz:)
Nálunk a fiúk már nagyon férfiak, általában én vagyok a sárkány :) és ezzel aptyuk is néha egyetért :) :)

Kolping: tényleg szemtelenül drága, de egyszer megengedjük még magunknak idén. Nagyon várják, meg vannak őrülve már előre érte és ott tudunk ketten szaunázni, ha egy pár órára ledobjuk őket az óviban.

Tontica:) dinos számítógépes játék weblap címét légyszi-légyszi!
Kardot vettél?

Egy gyerekszájat muszáj leírnom. 2,5 éves mIlán kapott apjától a cirkuszban életében először vatta cukrot. mire megszólal: felhőnyalóka :lol:

Na, dolgozom....

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok,
Látom minden nagy gyermek áttér t már a szerepjátékra.Enyémek is. Mondjuk a nagyszülőktől kapott FA :shock: kard és pajzs készlet alaposan el lett dugva és van.
Kornél ugyanis kambió ami,( gy.k és a szülei kedvéért akik lassan fél év után végre rájöttek) cowboyt jelent inkább mindenből lasszót csinál és használja( na akkor röpül minden) .Egyébként a dino mánia megvan, most épp dupló legóban, de mellesleg űrrepülők is.

Csirkesz:) Én nem adtam pótlást bármennyire erősködtek, inkább többször ettünk kajcsit napközben gyümit meg főzit. Most épp annyit hízik, mint más az első félévben és végre elérte a bűvös 7 és fél kilós súlyt. Végre nem kaptam leszúrást a dokkernél SL miatt.

Kornél egyébként hisztis de nagyon. Ennek ellenére továbbra is édes tesó, és általában nem zavarják egymás köreit ( kivéve dupló lego)

Tontika:) Számítógépes játék nálunk is rulez, de az apjával (anya béna ebben) és lehetőleg űrrepülős, kalandjátékos, szerepjátékos apajátékot játszanak együtt.

Ha Isten is úgy akarja, lehet, hogy jövőre költözünk. Persze panelba megint, de 3 szobásba, ahol lehet, hogy el is fogunk férni. A XI. kerületbe, szóval Reditke közeledünk:) Persze még egyelőre nagyon tervezési szak a dolog, de majd meglátjuk.


Vera

Íme Kornél a pókjával a fején
Kép

És Sára Lilla, mint sapka modell:)
Kép Sára Lilla

hvera
 
 


Sziasztok :)

Itt vagyok én is, hébe-hóba eljutok az olvasgatásig, de az írásig sajnos egyre kevésbé :?

A képeket nézve mindig rácsodálkozok, hogy milyen hatalmasak már a gyerekeink :) Nagy ritkán vissza is olvasgatok, olyan jó érzés, hogy már 4 év eltelt a gyerekek születése óta, de még mindig olyan jó ide visszatérni (legalábbis nekem úgy tűnik).

A dinós történeteket ne is mondjátok, nálunk Marcinak van 4 dinós albuma, minden este azokból kell mesélni neki.

Tontica :)
Kérhetem én is a dinós játék elérhetőségét? Amióta Húgomnak is tavasszal megszülettek az ikrei (2 fiú) + van már egy 2 éves kislányuk is, nincs nap, hogy ne jutnál eszembe. Nem tudom Te hogy bírod, de Húgomnak a "haja hullik", egy pillanatra sincs megállás. Pláne most, hogy babák 7 hónaposak, már másznak, így a 3 gyerek 3fele.

Rólunk:
Marci 2 év bölcsi után ovis nagyfiú lett, imádja, egy pillanat alatt beszokott, mindenféle sírás nélkül. Nagyon büszke rá, hogy már nem a babás bölcsibe jár. Valószínűleg azért sokat számított az is, hogy van a csoportban 5 bölcsis társa is, úgyhogy nem teljesen idegen közegbe került. És hát a bölcsi és ovi egymás mellett van, közös a kerítésük is.

Nem tudom ki emlékszik rá (ha nem, az sem baj :wink: ), Marci 3 éves koráig nem igazán beszélt, akkor hallásvizsgálaton derült ki, hogy van egy kis halláscsökkenése. Januárban megműtötték, tubust tettek mindkét hallójáratába, na azóta úgy megindult a beszélőkéje, hogy ha nem éppen alszik vagy mesét néz, akkor dumál megállás nélkül. Már az oviban is mondták az óvónénik, hogy szinte "lyukat beszél" mindenki hasába. Mond mindent, ami éppen eszébe jut. Néha teljesen független dolgokat egymás után, aztán ember legyen a talpán, aki követni tudja :D

Egy-két képet én is teszek fel:
Kép Marci

Kép Marci

Puszi mindenkinek,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok!

Reditkenek es Anyamanyanak:

DINOS JATEK:
http://www.suricate-software.com/ a menusorban a Sammy-t kell megnyomni!
Mondjuk nem tudom mennyit enged letolteni ingyen, mi ezt ugy kaptuk cd-n. Remelem le tudjatok tolteni es tetszeni fog!

Hvera:
Kornel igazi nagyfiu es Sara Lilla egyszeruen gyonyoru! Szep nagyon a sapkaja!!! :wink: Meselj, megy mar a kisasszonyka vagy meg maszik? Enyemek meg mindig nem akarnak elindulni pedig szerintem tudnanak mert 3-4 lepest mar lopva megtettek csak utana eszreveszik Magukat es lehuppannak a foldre. :roll: :lol:

Anyamanya: hu de megnottek a gyerekek! Hanna 8 eves! :shock: Marci nagyon jokepu fiu, nem tudtam hogy hallasserult, jo hogy kiderult es hogy meg tudtak operalni, orulok hogy minden rendben!!!
Nick keped meg mindig a regi! :) Rakj egy kepet Hannarol is hadd nezzuk milyen nagylany mar!
Ja, az elso evbe nekem is hullott a hajam a gyerekektol de most ugy latszik normalizalodik a helyzet, picik sokszor el vannak egyedul a szobajukban, jatszanak, nem hisztiznek, nem sirnak sokat, ugyesen es sokat esznek, mit kivanhatnek tobbet. Uzenem hugodnak hogy kitartas, nemsokara jobb lesz!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Kép
:D

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok :)

Akkor egy kép Hannáról is:
Kép Hanna

Ő már tényleg nagylány, néha igencsak észreveszem rajta, hogy kamaszodik 8) És már egyedül jár boltba, igaz most még csak a sarkon lévő 100-asba, ami a gyerekek számára egy kánaán a rengeteg édesség és apró kütyü miatt.

Mivel a világ kincse sem lenne elég, annyi pénzikét tudnának ott elkölteni, Hannánál bevezettük a zsebpénzt. Heti 300 Ft az apanázs, azt kell beosztania, ezen kívül tőlünk már nem kuncsoroghat mindenféle hiábavalóságokra.

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Gyonyoru nagylany Hanna!!! :D
Most konnyebb hogy mar mind a ketten "nagyok"?
Nyugtass meg! :wink:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica :)
Hát nem tudom, mennyire tudlak megnyugatni, mert nálunk az 5 év korkülönbség miattt vannak kemény balhék :evil:
Marci mindenben utánozni szeretné Hannát, persze sokszor ez nem sikerül, akkor azért van visítás.
Hanna meg már nagyon ért ahhoz, hogy hogyan lehet jó alaposan "leiskolázni" Marcit, akkor meg azért visít a kicsi.

Csak egy példa:
Mi 4. emeleten lakunk (lift nélkül), elindulunk reggelente, Marci heppje az, hogy ő szeretne lenni az első, aki leér, lent pedig a lépcsőfordulóban meg akarja ijeszteni Hannát. Hanna ezt sokszor dedósnak (!!) tartja és nem tesz úgy, mint aki megijed.... Nem is írom tovább. Zeng a lépcsőház Marci hisztijétől, hogy miért nem sikerült neki az ijesztegetés :twisted: :twisted:

Természetesen nemcsak negatív oldal van, a balhéktól eltekinte alapjában véve nagyon jó testvérek, imádják, féltik egymást.

Nálatok a kis korkülönbség miatt lehet, hogy valóban könnyebb lesz hamarosan, mert ők jól összenőnek és el tudnak játszani egymással. Szívből kívánom, hogy így legyen :)

És nagyon köszönöm a linket, majd ha lesz egy kis szussz, majd megnézegetem.

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Anyamanya: hat igen, Nalatok nagy a korkulonbseg es Hanna mar igazi kiskamasz, elhiszem hogy nem turi jol a kisoccse "gyerekessegeit"! :D
Nalunk most (lekopogom) egeszen jo a helyzet, sokat jatszanak egyutt, na jo az inkabb csak a jatekok kidobalasa es egymas nyuzasa de csendben vannak es ez a lenyeg! :lol:

Szeretnek megkerdezni minden anyukat akinek a gyereke oda van a szamitogepes jatekokert hogy mennyit engedtek Nekik? Rate allandoan jatszani akar (vigyazat, dinos jatekszenvedely fertozo!) :lol: es en nem orulok neki!
Altalaban fel orakat szoktam hagyni, van hogy naponta tobbszor, nem tudom hogy kezeljem a temat, jol csinalom-e vagy nem?! Velemeny?


Legyszi valaszoljatok!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Helló lányok!

Tudom, hogy még csak október van, de egy körkérdés.

Kinél mi lesz a fa alatt karácsonykor a törpé(k)nek?

Ötleteket vadásznék, de hogy ne csak kérjek, hanem esetleg adjak is, nálunk több mint valószínű, hogy lesz gyerek bokszzsák boksz kesztyűkkel + dino hegyek........de minden ötlet érdekel, hátha szemezgetünk valami olyat, ami eszünkbe sem jutott.

pusz

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok :)

Tontica :)
A számítógépezés az egyik gyenge pontunk. Hanna kiskorában egyáltalán nem érdeklődött a számítógép iránt, mostanában viszont eléggé rákapott. A suliban első osztálytól kezdve van informatika, sőt az idei tanévtől kezdve jár informatika szakkörre is.

Marci kezdettől fogva rá van kattanva a gépezésre, ráadásul ahogy fent írtam, Hanna a suliból hazahoz egy csomó ötletet, hol vannak fantasztikusabbnál fantasztikusabb netes játékok, úgyhogy délutánonként nálunk is komoly harcok vannak, hogy ne állandóan a gép előtt üljenek :shock: :shock:

Reditke :)
Nálunk a karácsonyi bevásárlás egyáltalán nem korai, mivel Marci születésnapja is most lesz, Hannáé is, sőt a keresztlányomé is (2 éves), szóval a szülinapok miatt ilyenkor szabadulunk be úgy igazán játékbolta és ilyenkor a szülinapi ajikon kívül, ha tehetjük, megvesszük a karácsonyi ajándékokat is (persze azokat rejtegetjük...)
Ez az idén is így van, épp a hétvégén, mivel gyerekek az őszi szünet miatt nincsenek itthon, meg is vettünk egy csomó mindent.

Szóval Marcinak a következő ajándékok lesznek:
- angol óvodásoknak CD-vel,
- 2 doboz lego (mindkettőből autókat lehet összerakni),
- fa puzzle, amiben van kb. 6 állatka képe, kettévágva, és azokat kell összeilleszteni,
- színes tusfürdő,
- foglalkoztató vagy színező füzet (ezt még nem vettük meg, úgyhogy még nincs konkrét dolog).

És Többiek? Nálatok mi lesz?

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Hali, az előzőhöz még annyit:
Amiket írtam, azok karira lesznek, most szülinapra pedig kap egy golyópálya készletet. Nagyon jópofa dolognak tűnik, igaz még nem bontottuk ki, majd hétvégén, ha megyünk gyerekekért, akkor kapja majd meg Marci. Szóval a készletben mindenféle tartozékok vannak, amiből - a dobozáról úgy tűnik -, tök jó pályákat lehet összerakni (kanyarokkal, tölcsérekkel).

Hát ez is egy ötlet karácsonyra :)

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Tolunk Rate a kovetkezoket kerte karacsonyra:
- Thomas sinekhez valo darut,
- Legot amibol forma 1-es autot lehet kirakni,
- playstation-t (igy kell rini?)

Ezekbol az utolsot tuti nem kapja meg! :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Én is vagyogatok néha, de általában csak olvasgatok.

Kata,
ez a golyópálya készlet jól hangzik, tudsz róla többet mondani, gyártó vagy kép, hogy esetleg neten is meg lehessen sasolni?
Gyerkőcök óriásit nőttek, meg sem ismertem volna őket, ha csak úgy látom.

Én pont ma voltam játéknagykerben szintén kari és szülinap ügyben, bár főleg Kornélnál nehéz kiagyalni az ajándékot, ma inkább neki vettem. Tényleg Reditke, ti Milánnak tudtok újdonságokat kitalálni?

Szóval Márknak eddigi ötlet a Duplo várkastély (imád legozni, már sok minden van) és egy Hot wheels matchbox pálya. Ezen kívül kap még könyvet Anna és Peti sorozatból, meg gondoltam zenei CD-t: Zeneovi sorozatból valamelyiket. De amúgy nagyon nehéz mindig kiagyalni valamit.


Tontica,
képek nálatok is szupik, ikrek is milyen nagyok már! Számítógéphez egyelőre nem tudok hozzászólni, mert Márkot még nem érdekli a játék, csak időnként írni szeret, főleg az M-et, a Márk betűt. :)

Csirkesz és Magi Ausztria dícséretét én is csak erősíteni tudom, mi is ott voltunk a nyáron, már tavaly beleszerettünk és szívem szerint áttelepülnék Ausztriába annyira csodás hely. Kornélt mi is végigcipeltük a 2-3 ezer méteres csúcsokon hordozóban.

Még pár szót rólunk gyorsan. Márk szeptemberben kezdte az ovit, ő eddig ugye bölcsibe járt. Sima ügy volt a beszokás, mert pár bölcsis társával egy csoportba került, azóta is nagyon szereti. Kornél roham léptekkel fejlődik, most 72 cm és kb. 8,5 kg. 5 foga van, kapaszkodva áll, elkezdte nyitogatni a szekrényeket és fiókokat. Ráadásul mindent feleszik a földről, a legkisebb kis szöszt is, porcicát, papírt, tényleg bármit, előszeretettel enné a virágföldet is, szóval így nagyon résen kell lenni. Márk nem volt ilyen mindent megeszünk típus, így ez most nagyon furcsa nekem. :shock:
Márk időnként kizárja a szobából, hogy hagyja békén egyedül játszani, de sokszor meg együtt szórakoznak. A kicsi áhítattal csüng a nagyon és mindent leutánoz tőle. Zabálnivalóak, csak nagyon hulla vagyok -vagyunk tőlük. Három gyerekes anyukák hogy bírjátok??? :D

Most ennyit, kicsit lehet, hogy össze-visszára sikeredett, de nem vagyok topon.

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Kép Rosszcsontkáim

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok :)

Macsek :)
Küldök egy linket, ahol látod, pontosan milyen. Mi nem pont ezt vettük, a mienk 80 darabos, de a típusa, gyártója ugyanaz.

http://www.khan-it.com/Goly%F3p%E1ly%E1 ... t2976.html

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Hú csajok, köszi a sok reakciót.

Nálunk is kezd már összeállni a kép.
A sajátunk meg is lenne, csak az a bazi nehéz mindig, hogy mindkét nagymama is tőlem kéri, hogy találjam ki mit vegyenek (anyósom meg még meg is veteti általában velem) + tesómék és sógorom is velem találtatják ki, egyszóval 5 család helyett kell agyalni.

Én november első 1-2 hetében szeretnék mindent megvenni nekik, hogy aztán ne kelljen a budapesti őrületben mászkálni.
Szóval terveim:
- 1 bokszzsák 2 pár kesztyűvel (bár sejtem, hogy egymást is fogják vele püfölni :roll: )
- mindegyiknek 1 álló mikrofon (ez Milán heppje, hogy mostanában mindenben énekel....de csak neki nem vehetünk, mert akkor balhé lesz) - szóval vigyázzatok nemsokára becsapódik a köztudatba egy új fiúzenekar :lol:
- Milánnak a Formatex-es Moon sand gyurma (van valakinek tapasztalata - tényleg jó, vagy ez csak marketing és jobb egy sima hagyományos gyurma?)
- Bálintnak Schleich dino (bár tegnap számoltuk több mint 80 db van neki - persze ennek kevéske része Schleich)
- valamilyen társasjáték (Hedbanz amit Minimaxon hirdetnek vagy valami egyszerű pár éveseknek való) - valakinek tapasztalat, ami bejött és tetszik nekik?
- és nagyon tetszik ez a golyópálya és a hot wheels pálya ötlet is - ezeket majd anyáméknak "eladom" :lol:

Szóval köszi, köszi, köszi.....

Macsek :) kérdésedre válaszolva, hogy Milánnak ki tudunk-e találni mindig újat? Az az igazság, hogy ez nagyon vegyes dolog. mert egyrészt nagyon nagy hatással vannak egymásra és Milánnak is van már néhány dinoja (alapban szerintem eszébe nem jutna, de tesót majmolva azért kell neki - havonta ha egyszer előveszi, de lényeg, hogy van). Másrészt meg tök más érdekli, mint Bálintot ennyi idősen, hála a különböző jellemüknek és a Minimax áldásos hatásának. És van, hogy Bálint utánozza őt. Szóval valszeg Bálintnak eszébe nem jutna tűzoltósisakban fejszével a kezében, poroltóval a hátán rohangászni, de mivel milán ezt csípi, így ő is Sam tűzoltó néha napján.
Szóval simán behülyítik egymást, meg minket.
Ugyanakkor ahogy írtam milán pl sokkal jobban szereti a gyurmázást, rajzolást, kisasztalnál szöszögést, Bálint az óviban is csak a kötelező egy darab kézimunkát csinálja meg, aztán rohan paleontológuskodni :roll: :shock:

Szóval azért mindig van valami új dolog szerintem, és mivel eléggé "összenőttek", így nem mondhatom, hogy a Bálinttól visszamaradt babajátékokkal játszik, hanem sokkal inkább már ugyanazzal a játékkal.

Na jó sok voltam. Lépek is a melóból, mert viszem a nagyfiút síelni :)

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok :)

Hú, nagyon örülök, hogy Nektek is tetszik ez a golyópálya :) Remélem aprónépnél is "bejön" majd, igencsak savanyú képet vágnék, ha nekik meg nem tetszene. Na mindegy, majd játszok vele én 8)

Közben nézegettem, hogy a mienk miben különbözik a belinkelt pályától: nincs benne elektromos felemelő és a mienk korhatára 4+ (a linkesé 5+). Bár nem hiszem, hogy sokat számít az az 1 év.

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Kata!

Tuti tetszeni fog nekik, legalábbis enyémek imádják, amikor valami gurul, újra és újra indítható.

Én egytől félek, hogy ez egy stabil valami és nem olyan mint a tavalyi minimaxon agyon hirdetett Thomas vidámpark pálya, mert az az idegbaj volt. Kegyetlenül szarul volt megcsinálva, nemhogy egy gyerek hozzáérésétől, de magától is azonnal szétesett.

Olvastam is róla utólag jó sokat a neten. szülők hozzászólásait és fogyasztóvédelemnek írt leveleket, merthogy nem egy családnál úgy telt a szent este, hogy a gyerek percenként visított, hogy szétestek a sínek. nálunk is ez volt :(

Na lépek melózni, mert csak tolom és tolom magam előtt a teendőket......net vége :)

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Kata,
köszi a linket! :D Nekem nagyon tetszik! Azóta rákerestem még a neten és kiderült hogy elég sokféle golyópálya van, nagyon jópofák, biztos mi is veszünk egyet karira.

Böngészéskor találtam egy jó oldalt, érdekes játékok vannak rajta (itt is van golyópálya), szóval nézzétek meg, lehet innét is ötletelni.

Reditke,
jót nevettem a leírásodon, miként játszanak fiaid! :D Igen, náluk kisebb a korkülönbség, jobban megy a majmolás. Nálunk még ez nem olyan erős, de majd eljön az ideje.... :D Amúgy honnét jött Bálintnál ez a dínó őrület? Tudom, hogy már van egy ideje, csak nem emlékszem hogyan kezdődött. :)

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Kicsit dili vagyok :shock: , szóval erre az oldalra gondolok: www.katica.hu

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok :)

Macsek :)
Köszi Neked is a linket, megnéztem, nagyon jó játékok vannak rajta, egy csomó olyan, amit máshol nem is láttam :)

Reditke :)
Hát remélem ez a golyópálya strapabíróbb lesz és nem fogunk benne csalódni.

Hétvégén leteszteljük, aztán megírom, hogy végül is milyen, mert ha nem válna be, kicsit rosszul érezném magam, hogy valami olyasmit ajánlottam, ami kívülről remek, kipróbálva meg kiderül, hogy gagyi.

Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok :)

Többszörösen teszteltük a golyópályát, nagyon-nagyon sikeres ajándék lett, gyerekek imádják :)

Úgyhogy most már nyugodt szívvel tudom ajánlani :)

Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Örülök Kata, hogy sikere volt! :D Jó ajándékot találtál ki! :)

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy egy kicsit megélénkül a topik, remélem az én hozzászólásom után sem fog hetekre, hónapokra lefagyni...
Egyébként nem tudom, ki hogy van vele, de egyszer úgy találkoznék már veletek!
GYerekek mind gyönyörűek! :):)

Ha már karácsonyi ajándékról van szó: lányos ajándékokra milyen ötletetek van?
Én ezzel vagyok nagyobb bajban.
Nálunka fiúk Legot kapnak tömegesen, Simi Duplot (építkezésest).
Minden évben szoktam venni társast, könyveket, illetve ha találok jót, akkor CD-t.
Anyum azt mondja, tiszta játékbolt vagyunk, amiben van is igazság, mert sikerült olyan ajándékokat venni, amik megmaradnak, nem végzik a kukában, és így csak gyűlik-gyűlik! :D:D (Simi mostanában azzal a játékkal játszik, amit még Beni kapott az első szülinapjára.)

Tontica!

Nálunk is szoktak a gyerekek játszani számítógépen (cserébe viszont szinte egyáltalán nem TV-znek), én fejenként 1/2 órát szoktam, néha picit többet, amit persze úgy játaszanak, hogy mind ott ül, de csak az kezeli a gépet, akié épp a 1/2 óra. És nem mindennap, hetente 1-2-szer, ez így elég is.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: