Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Füles!

Nagyon jó, hogy ilyen jól éreztétek magatokat!
A szülőkkel való "harc" nekem is ismerős, bár nekem már csak az anyukám él, de ő meg pont az ellenkezője, (főleg Kittivel) mindent megenged neki, annyit nézi a tévét amennyit akarja, meg felsorol 5 féle kaját, hogy melyiket kéri. Kitti nem ehhez van szokva, itt az ebéd jóétvágyat, oszt kész. A tévézés is szabályozott, megbeszéljük előtte, jó 3 mese stb.
Az édességekről ne is beszéljek.
Bezzel, ha azt szeretném, hogy vigye el Petit a babakocsival 20 percre sétálni, azt már nem.
Na, nem panaszkodom.

Szerintem nagyon jól tetted, hogy bekeményítettél cici ügyben, én is megtettem már novemberben, azóta is többé kevésbé átalussza az éjszakát.
Mostanra a cici is "rájött", hogy attól még hogy egész éjszaka szünet van, nappal kell a tej. Az elején kicsit kevesebb volt.

Nagyon jók a képek!

Teszek fel egyet én a szülinapi buliról!

Puszi!
Andi

Kép
Peti komoly.

Kép
Kittike hercegnő.
andi68
 
 


Sziasztok!

Szabolcs és KittiPeti és szupercsúcsok, sok puszit küldünk mindnekKép! El vagyunk foglalva a gyógyulással, rohanok mézest sütni, remélem, pár nap, és lesz egy kis időm írni-olvasni!

Mi újs?????
rizike
 
 


egy és felesleg Kép
rizike
 
 

 
 

Sziasztok!

Lassan eltemethetjük szegény topikot...

Kicsit dögrováson vagyunk, Szabolcsnak gégehurutja van, a láz szerencsére elmúlt, de maradt a rekedtség... Tegnapra már rajtam is kitört egy kis orrfolyás, meg torokkaparás...

Andi! Alvásról kérdeznélek: Szabolcs most úgy alszik, hogy kb. kilenckor beteszem az ágyába, olyan egy percnyi méltatlankodás után elcsendesedik, és elalszik. Általában egyszer vagy kétszer felébred, de csak az ágyunkból mondom neki, hogy aludjon, mi is alszunk, reggel találkozunk, és olyan fél perc múlva vissza is alszik. Fél hat és hat között viszont már nem, ilyenkor át szoktam hozni magunkhoz, cici, és még alszunk egy-két órát. Ma éjjel viszont már négykor ébredt, és nagyon sírt, kivettük, megitattuk, megnyugtattuk, de ahogy visszatettem az ágyába, megint üvöltött. Végül megszoptattam, de nem hagytam az ágyunkban, hanem visszatettem a sajátjába. Akkor megint sírt egy kicsit, de elaludt. Félek, hogy hiba volt, mert az ilyen kis engedékenységeket maximálisan kihasználják... Te mennyire vagy szigorú? Elvileg nagyon következetesnek kell lenni, de amikor a gyerek már úgy üvölt hajnali négykor, hogy taknya-nyála egybe folyik, akkor elég nehéz... Másrészt most beteg, és éjjel sokkal rosszabbul van, bár nappal is nyűgös kicsit.

Éva! Ti egészségesek vagytok már? Annyira jó lenne talizni, de félek, hogy valamit elhurcolunk hozzátok, vagy ha máshol talizunk, akkor az úton ti szedtek össze valamit. Klubba nem merek menni, amíg ilyen fertőzős évszak van... Esetleg egy szép, derűs napon egy séta valahol? Városliget? (Az még tűrhető elérhetőségben van tőlünk, a szigetet nem vállalom, meg így mehetnétek gyalog addig is...) És hol vannak a szülinapi fotók?!

Andi! Klasszak a képek! Peti annyira szép egy kölök! Kitti is nagyon csini hercegnő!

Szabolcs egyre többet lépeget fél kézzel kapaszkodva, már ha kézen fogom, akkor is csak az egyik kezével kapaszkodik. Még eléggé kis bizonytalan olykor, de határozott fejlődést mutatKép. Viszont a formabedobással nem boldogulunk, és a toronyépítéssel sem. Olyan mérges lesz, ha mutatom, mit szeretnék, vagy megkérem, hogy fogja meg a kockát, vagy akármit, hogy csak na! Általában odacsap egy nagyot a játékok közé... Pedig amúgy olyan nyugodtan játszik mindennel... Már most olyan kis öntörvényű, mi lesz később?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Andi,
Tündéri a 2 gyerkőcKépKépKép

Nahát szegény Szabolcs is betegKép
Dorka is most lett beteg először, lázas volt 1 napig, most már csak köhög és folyik az orra.

Remélem ez az orrfolyás nem lesz vészes mert nincs orrszívónk. Szerintetek azért érdemes lenne beszerezni egyet?

Dorkát annyiban viseli meg a betegség hogy kicsit kedvetlenebbül eszik, de ugyanúgy pörögKép egyfolytában rohangál a lakásban, a formaberakás egész jól megy, ha van türelme hozzáKép

Fú a Szabolcs a kádban képen mintha Dorkát látnám, azon nagyon hasonlítKép persze apa nemKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Szerintem, szerezz be orrszívót. Bár próbálgathatod tanítani az orrfújásra is. (Szabolcsnak egész jól megy, ha jobb kedve van, de még így is szívtam, amikor legutóbb orrfolyós volt. Most szerencsére nem az). Még fülgyuladás is lehet a ki nem szívott váladékból, legalábbis abból a sűrűbb fajtából, meg arc- és homloküreg is... Az anyósom ecsetelte, hogy ha annakidején lett volna ilyen masina, akkor a férjem megúszott volna pár kórházat... Vacak a szívás, bár nyugisabb gyerekek jobban tűrik Kép. Van porszívóra szerelhető, az csak 2-2500 Ft, ha olyan a porszívó, amihez passzol, az elektromos kb 10.000 Ft. (A porszívósnak nagy hátránya, hogy a porszívó hangja már eleve megijeszti a kölköt...) Nekünk az a kis hagyományos kézi pumpás semmit sem szed ki sajnos.
Fulescsacsi
 


Hát igen ezen agyalok.
Egyelőre kap levegőt, nem szipog, tud aludni, nem zavarja. Hosszú a tél lehet hogy kellene egy ilyen ketyere. A porszívós tuti nem jönne be, mert most is tart tőle. Akkor valami csendes de hatékony elektromosat kéne nézni.

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

FcsacsiKép
+++++++++ sok gyógypuszi Szabolcsnak, hogy gyorsan gyógyuljon meg.
MAjd belejön a formadobálásba, hidd el ha kedve lesz hozzá, akkor mindent eldug mindenhovaKépKép

KrisszKép
Nektek is mennek a gyógypuszik, bár a leirás alapján Dorka is olyan mint Dani, nem tulzottan viseli meg a nátha, ugyanolyan kis felfedező maradKép Nekünk kézi szivónk van, és egy pesztonka mellszivó, aminek van orszivó része is, én azzal szoktam rendezni a noziját, de elötte csöpögtetek bele élettani só oldatot, vagy anyatejcsit, ugy könnyebben kijön.

ÉviKép
Szegény Sami, jó ki jár rá a rúd betegség ügybenKépKép Fülgyuszira tényleg nagyon jó a kövirózsa leve, az az egyetlen dolog amit szabad a fülbe cseppenteni.

MAgunkról gyorsan egy két sort:
Bő egy hónapja megyünk mint a szélvészKép folyton mindent kipakolunk, lepakolunk, a lényeg hogy semmi ne legyen a helyén, az a legjobb ha szanaszét van a lakásban a padlón. Néha egy cm hely sincs szabadonKépKép Leszedték multhéten Dani szemölcseit, elég horror volt a dolog, de hála már tul vagyunk rajta és bizom benne, hgoy nem jön vissza.

Hogy telt a miki nálatok?

puszi
ÁGi és Dani

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Ági!

Nahát, de jó, hogy írtál! Próbálom követni az életeteket a Pöttömökben, de annyit írnak a lányok, hogy mindig feladom, de azért olvastam a szemölcssztorit... Azért ez borzasztó... Most, hogy Szabolcs kicsit beteg, eszembe jutott, hogy milyen lesz majd az első komolyabb betegség, meg a balesetek - bár Szabolcs vérmérséklete kutyafüle mondjuk Daniéhoz, szóval rád hajmeresztőbb dolgok várnak valószínűlegKép. Amúgy Szabolcson sem látsik a betegség, csak, amikor hangosabban akar megszólalni, vagy sír, akkor hallatszik a rekdtség, és annyira nem zavarja. A gyógyszereket egy szó nélkül beveszi - ez legutóbb nem így volt, azóta valamiért megtetszett neki a Panadol íze, bár ma már kopp-kopp-kopp nem volt még hőemelkedése sem. Első körben nem akartam dokihoz vinni, kicsit sokallom a gyógyszereket, vagyis inkább hajlanék homeopátiára, de az öreg doki bácsink azokat a szereket nem ismeri. De az ugatás végül mégis meggyőzött, nem akartam megvárni, hogy befulladjon, vagy valami. A kerületben egy homeos dokit találtam, de olyan helyen rendel, amit csak nehezen tudunk megközelíteni, beteg gyerekkel meg főleg nem bumliznék - bár ő állítólag házhoz jön. Szóval még dokiváltás is szóbakerült mostanság megint, de már nagyon nem akarok ezzel foglalkozni, hiszen úgyis költözünk jövőre. Készültök már a holnapra? Nagy buli lesz?
A Miki nálunk csak bekopogott az ablakon, betette a meglepit, aztán el is sietett: nem akartam megkockáztatni egy esetleges megijedést, majd jövőre meg is hívjukKép. Amúgy a mi családunkban a Miki mindig csak csemegéket hozott, a nagy ajándékok a Jézuskára vártak, ezt mi is követjük, bár azért becsempészett egy szép gömböt, amiben esik a hó, ha megrázzuk.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Füles!
De jó hogy megjöttél, minden topikot beindítasz, ahova írok!

Peti még mindig nem alszik nagyon éber ma.

Szerintem nagyon jól csinálod az éjszakát, én is valahogy így. Ha beteg, nem lehet az ember olyan kőszívű, majd ha már egészséges lesz újra szokik.
Peti is néha felébred éjszaka, mi a nappaliban alszunk, és megfogadtuk, hogy 10 percet mindig várunk mielőtt bemennénk. Éjszaka nehezebb, de ált. 5 perc után feladja és alszik. Max. 2x szokott felébredni éjszaka, de el ne kiabáljam tegnap és teganpelőtt ......se.
Viszont ő is ugyanúgy felébred reggel 6 körül, és kb. fél óra szopizás után alszik el. Próbáltam visszatenni az ágyába én is, de nem nagyon sikerül. Nem baj, szerintem az a 2 óra összebújás, már megengedhető. Csak az oviból késünk el mindig, mert kb. 8 fél 9-kor ébredünk, de olyan jó így! Ha Kitti iskolás lesz, már úgysem alhatunk ennyit. Már előre félek. Én mindig elkéstem a suliból, mert nem tudtam felébredni időben. (Későn is feküdtem le.)
Akkor majd át kell szokni a 8 órai lefekvésre, most ez inkább 9.

A Panadollal nagyon kell vigyázni, mert igaz, hogy gyerekzáras, mégis a Kitti ovistársának a kistesója, 2 éves, és ellopta, meg is itta a nagy részét, és ki kellett mosni a gyomrát.
Nemtom hogy nyitotta ki. Kép

Most mennem kell, vár rám egy kakis pelus.
(Apa nem vállalja!)

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Csak erős idegzetűeknek! Kép

Mikulás:

1.reggel Sami kapott egy kis csokimikulást, amivel sokáig játszottunk neki, aztán Anyukám hirtelen felindulásból leszedte róla a papírt, és odakínálta Saminak, hogy harapjon belőle. Sami fel nem tudja fogni, hova lett a Mikulás feje, arca, meg minden. Botrány. Csoki elhajítva, morci.
2.Anyukám mikulássapkát vesz, Sami a hintában: anyu mély hangon ("mikuláshangon") énekel egy mikulásdalt, Sami egyre rémültebb, elfordul, sír. Botrány.
3. Utcán megyünk, találkozunk a körűton egy "hivatásos" Mikulással, cigizik, dumál a fodrászcsajokkal a sarkon . Samit odatoljuk, Mikulás észbekap, eldobja a cigit, a fodrász csajok valahonnan előhalásznak egy szem szaloncukrot, Mikulás leguggol, és Saminak adja, nagy édeskedve, hatalmas szakállát fújja a jó erős szmogos belvárosi szél. Sami megijed, ugrana ki a kocsiból az ölembe. Botrány.
4. Este a másik nagymami ajándékát, egy Mikulás konnketorba dugható kislámpát próbálunk ki. Sami kezében hirtelen becsődöl a kis lámpa, kimegy a biztosíték, az egész lakásban töksötét. Botrány.

Hihetetlen, nem??!!Kép A végén már vonyítottam a röhögéstől, ne haragudjatok, hogy ilyen rondát írok. Nálatok hogy telt a Mikulás???

Sajnos rohannom kell, visszaolvasok, ahogy bírok.

É
rizike
 
 


Sziasztok!
Nálunk nem volt mikulás-kalamajkaKép
úgy mint Fcs-éknél nálunk is inkább csokit és gyümit hoz a miki, mondjuk Dorka kapott egy plüssmikulást is, ez még elmegy főleg hogy szereti gyömöszölniKép

Szóval Dorka nem látott igazi mikulást csak elmeséltem neki a sztorit, aztán talált egy csokimikit a cipőjében, azt gyorsan összenyomkodta és lelkesen rágcsálta a cipőjétKép

Megyek orrszívót és illóolajokat venni most már téynlegKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Isten éltesse az egyéves Danit itt is!

Kép
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Andi!

Ez a Panadol-sztori egy horror! Nálunk minden gyógyszer a konyhapolcon van, ami nekem kb. szemmagasság, szóval nem éri el... Bár Péter éppen a minap mesélte, hogy a nagyobbik öccse úgy kétéves volt, amikor felmászott a konyhapultra, valamit le akart venni a polcról, ami csak rá volt támasztva a pultra, nem volt a falhoz is rögzítve, és egyszerűen magára rántotta az egész polcotKép. Ő leesett a földre, és az volt a mázlija, hogy egy szék is volt a háta mögött, amire megtámszkodott a polc, így nem nyomta agyon, csak kicsit megütötte magát, ahogy leesett, meg ráhulott pár dolog... Mi vár még ránk! Bár én maximálisan odafigyelek, hogy a lakás biztonságos legyen, ahol nem az, ott sosincs felügylet nélkül a jógyermek...

Éva! Szegény Sami... Reméljük, jövőre elfelejti... Én is tartottam a megijedéstől, nem is próbálkoztunk. Azt a szép gömböt meg lazán összetörte a srác, azt hittem strapabíróbb jószág lesz...
Fulescsacsi
 


Azta télleg egyéves ez a hipervagány DanisrácKép

Boldog szülinapot neki!!!!

Krisz és Dorka

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Daninak és a Családnak csupa-csupa boldogságot kívánunk!Kép Ezzel a képpel is köszöntünk minden egyév körüli-t és mamáját.

Kép


Fcs, a havas gömb nálunk is ripityára ment az első napon... Most még ott áll a Mikulás térdig a flitteres vízben a polcon, a gömb teteje nincs meg, kiáll a fenyőfa, száraz a vége... És karácsony még csak most jön...Kép

Mi ez a Panadol sztori?
rizike
 
 


Hali!

Panadol a szerdai levelemben! Kép

Sami, remélem már jobban vagy!!!!!

Daninak is nagyon boldog szülinapot!!!!!!


Kép

Puszi!
Andi

Ui.
Évi, te nem szerettél volna filmrendező lenni?
Valahogy olyan jól tudod "túldramatizálni" a dolgokat!
Remélem nem hari?! Kép
andi68
 
 


SziasztokKép

Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket, nagyon jól estekKép

Egy két kép a szülinapos vagyány kiskrapekról:

Kép

Kép

Kép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági! Nem megy ez a torta dolog a gyerekeinknekKép. Szabolcs is majdnem belenyúlt a gyertya lángjába, de inkább gyorsan elfújtuk. Ő enélkül sem volt hajlandó hozzányúlniKép. Klassz a fotel! Mi is nézegettünk egy ilyet, de félek, hogy túl nagyokat borulna vele a gyerkőc... Majd számolj be, hogy működik...

Lányok! Lehet, hogy hülye vagyok, de mostanában állandóan rémeket látok: Szabolcs sokat esik mostanság, ahogy próbálgatja a járást, meg olyan helyekre kapaszkodik, ahol nem tud biztonsággal kapaszkodni, de semmi komoly, igazából csak kicsiket esik, sokszor csak csattan a térde egy nagyot, de ő észre sem veszi, megy tovább... De előttem egyre több ilyen kép merül fel: vérző száj, kiütött fog, felsértett térd... Úgy féltem, de nem akarom mindentől megóvni, mint az apja, muszáj megtanulnia dolgokat... Brrrrrrrrrr...
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a köszöntéseketKép
Kép

FcsacsiKép
Dani is folyton borul, dölöngél, de már fel se veszi, feláll és megy tovább.
A fotelt azért vettük, mert volt egy műanyag kisszékem és azt cipelte a lakásban mindenhova, megprobált ráülni, de sokat esett vele, mert túl könnyű és labilis szerkezet volt.
A fotelt imádja, belemászik, leül benne mint egy kiskirályKép odahuzza az ágyhoz és azon keresztül felmászik rá, feldönti és alábújik, szal minden percét élveziKépKép
A nagyobbat vettük meg (volt egy kisebb kiadás is), és jól tettük, a másikat elég hamar kinőnéKép, amúgy az auchanban volt akcióban 4990 ért, lehet hogy van máshol olcsóbban, de én nem néztem most kizárólag ezért körbe.

Menek mert ma végre emberi fejet gyártatok, megyek fodrászhozKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Hű, csajok, nem tudom, mi történt, de Szabolcs három órát aludt egyhuzamban, 11:15-14:15-ig! Mostanában a napi két óra alvás már sok, de aközben is felébred egyszer, aztán visszaalszik cicin...

Ági!

Lehet, hogy a Jézuska hoz egy fotelt... Bár, most szánkóra gondoltunk, meg egy csomó apróság, könyevek, meg játékok, már a javát meg is vettemKép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

nem tudom, van-e időtök, ha van, megnéznétek a Gyermekek, betegségek...-ben a Fej forgatása nézés közben topikot? Csak két hozzászólás van, Phaid és én. Szóval Sami is ezt csinálta ma, meg is ijedtem ,főleg, hogy topik is van róla. Tudtok esetleg valamit erről a dologról?
Andi, tudom, hogy hajlamos vagyok dramatizálni, tán el kéne mennem brazil szappanoperáket írni...Kép

É
rizike
 
 


Éva!

Őszintén szólva el se tudom képzelni, milyen lehet... Kettős látás? A bátyámnak van, esetleg kifaggatom, milyen ez, mert neki ez egészen pici kora óta megvan, meg anyukámat is megkérdezem, miket csinált kicsi korában, amiből rájöttek. Holnap délután beszélek vele telcsin, majd megírom az eredményt...
Fulescsacsi
 


Fcs, köszi-köszi-köszíííííí!!!!Kép
rizike
 
 


Hali!

Évi, írtam neked a másik topikban a fejforgatásról. Sajnos semmi konkrét nem jut eszembe ezen a téren.

Dramatizálás? Kép

Amúgy a szappanoperákról jutott eszembe, képzeljétek egyszer majd ha még öregebb leszek, mint most, meg szeretném írni a családom történetét egy könyvben. Persze fogalmam sincs hogyan kell könyvet írni, gondolom rengeteg kutató munkára lesz szükség, de elég izgi lenne.
Most volt a temetése a nagybátyámnak, és olyan rokonokat "találtam", akikről nem is tudtam, hogy léteznek. Fantasztikus.
A gond az, hogy már csak egy tesója él, 92 éves és nem nagyon merem faggatni, meg alig találkozom vele.

Amúgy jó hétvégét!
Mi megyünk úszni holnap, csak be ne fagyjon a .....

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Éva! Azt mondta anyukám, hogy a bátyám ilyet nem csinált, ő bizonytalanul lépett, meg mellényúlt a dolgoknak. Aztán váltottan takarták a szemét - nekem is -, később operálták is. Azt mondta, ha csak egyszer csinált ilyet, akkor az csak valami játék volt. Ha csinálja még többször, akkor vigyétek orvoshoz. Ezek ilyen pici korban még nagyon jól korrigálhatók, nem szabad vele várni. Túl lehet élni a szemtakarást, és annk köszönhetem, hogy nincs kettőslátásom, csak egy kicsit rosszabbul látok az egyik szememmel.

Andi! Ez jó ötlet! Nálunk a családban készült ilyesmi, bár nem egsézen regény, inkább csak összegyűjtve, hogy ki mi volt, meg fennmaradt családi sztorik. De nagyon izgalmas. Én a nagymamám történeteit akartam leírni, de aztán meghaltKép. Pedig ezeknek az öregeknek annyira regényes életük volt kivétel nélkül!
Fulescsacsi
 


sziasztok!

már nagyon régen jártunk erre.
sajna mi is betegek voltunk/vagyunk.szegény Flórának a hasmenés mellé egy hurutos köhögés orr folyás társult és csunya popó. két-három nap nagyon vészesvolt. nem karat enni de ami a nagyobb baj, hogy semmi folyadékot nem akart elfogadni. amugy 5-6 dl tejet is megiszik plusz egy kis viz( tehát amugy se nagy a folyadék bevitele, mármint szerintem többet isznak az ilyenkoru babák delehet hogy csak rossz az ismeretem erről) és most egy 1-2 dl-t ivott meg. ugyhogy halálosan izgultam , féltem, hogy kiszáradás miatt korházba kellmennünk. de szerencsére nem lett komoly baj.de annyira el volt anyátlanodva, hogy ki se tehettem a lábam a szobábol se .a kneguruban pihent avállamon szerencsére még belefért és igy jol megvoltunk. jo érzés volt megint ugy babusgatniKép
ugyhogy kifele lábalunk de még azért köhög.

de elég sürü volt a hét megugye suliba is kellett volna tanulnom, mostmár jönnek a vizsgák leadandok,ugyhogy egyszerűen nem tudtam irni


a nagy ujság, hogy Flora is elindult. még azért nem vágtázik de rövid távoat egyre többször tesz meg egyedül. a folyoson is végig megy. ugyhogy szerintem szilveszterkor márfogocskázhatunk.
ja, és képzeljétek ma 13 honapos de még mindigfogatlanok vagyunkKép


szeretnék tőletek recept ötleteket,mert én most annyira bajban vagyok, hogy Flora a fozvel hadilábon áll. szinte semmit nem eszik meg amit régen igen.5-6 kanál aztán szevasz . anya atöbbitkend a hajadra. mondjuk most ugye a betegség miatt se eszik de már előtte is ez volt.
ti tapasztaltatok az egy éveseknél ilyet? miket főztök? most nagyot váltotatok az izeken ész összetételen? nem tudtok olyan oldalt ahol nézegethetek ötletet,

nem tudom, hogy most csak átmenetileg nem izlik neki és majd ujra enni fog, vagy mostmár teljesen váltani kell?


utolag kivánunk Daninak boldog egyéves szülinapotKép

minden beteg kismanonak jobbulást!


a képeken a picurok nagyon cukik


majd megprobálok visszaolvasni,behozzam a lemaradást és még képeket se tettem fel párizsról pedig készület egypár. igyekszem bepotolniKép

szisztok
igyekszem mostmár sürübban jönni

Enci+Flora
renci
 
 


Hali!

Renci!

Jó hogy visszatértél!

Gratula Flórának a sétáláshoz! Képet kérünk bizonyítéknak! Kép

Peti sem iszik többet szerintem ne agódj.

Az evést sem viszi túlzásba, de soha nem is vitte.

Mondjuk ő még folyadéknak csak cicit kap, én adnék mást is, de nem kér. A ciciben szerintem mostanában max. fél deci lehet, mióta éjszaka nem szopik, már nagyon csökkent. Ezért most hosszabb ideig szopizik, fél órákat is, ami régebben 5-10 perc volt.

Szerintem ha teljesen meggyógyul enni fog, és még be is pótolja a lemaradást.

Én nem csinálok nagy ügyet a kajálásából, eszi amit mi, csak összetöröm villával. Mondjuk nem főzök olyasmit amit nem tudok neki pépesíteni, pl. sült krumplit. Leveseket szoktam, csirke husival, és minden zöldséget teszek bele. A csirkét késsel összevágom, úgy ahogy a petrezselymet szokták, így teszem neki bele.
Főzeléket csak a spenótot szereti, és a kelkáposztát. Imádja a sütőtököt, a főtt répát, és a banánt. Ja, a zöldborsó főzeléket is, de attól félek a héja miatt. Azért kapott már, és babot is.
Te még külön főzöl neki?

Nagyon jó étvágyat a babóknak !

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Andi!

akkor megnyugodtam, hogy nemcsak az én babom ilyen rossz étvágyu illetve ivászatu. vagyis nem is igy fogalmaznék, hogy rossz étvágyu mert biztos elég neki. ugye mi se eszunk egyformán valaki naggyobb étkü a másik meg csipeget és teljesen jol érzi magát
nálu nk korszakok vannak valamikor jol eszik valamikor megcsak falatozik.gondolom amikor növekeés van akkor turbozza az evést.
de ennek ellenére jo husban van szerintem. 1 évesen kb 10.fél kilo volt. bár most még 10 kilo sincsen. ugye betegen nem evett


én is ilyeneket probálok neki adni csak nálunk aza gond, hogy nem nagyon kellneki. a husit megeszegeti de a leves többi része az nem kell.tegnap kelbimbot csináltam hát kiköpte.ma rakott krumplit tervezek remélem az jobban bejönKép
Flora vmikor azt szereti ha pépes a kaja vmikor meg hogy darabos legyen csk gyozem kitalálnihogy mikor melyik.a joKép csajbol van

ja és annyira drága,a ruháimat sőt a csizmámat is rá kellettadni és abban mászkáltunkKép
annyira jo pofa.hiheteenül huncut
na befejezem itt van az ölemb s nem igazán tudo irbni00 vagyis
ő szeret
ne

Enci
renci
 
 


Sziasztok!

Sziasztok világutazó Enci és Flóra! Még mindig nem tettél fel szülinapi párizsi képeket!

Szabolcs sem valami jó evő, illetve úgy van, ahogy a te lánykád: hol jobban, hol rosszabbul eszik. Most éppen közepesen. Nála az van, hogy bizonyos kaját egy darabig imád, aztán egyszercsak nem hajlandó enni. Most éppen abszolut gyümölcssztrájk van. Valamennyi almát megeszik, kb. egy negyedet, de már pépesen nem kell - ez volt az utolsó, amit még pépesen kért eddig -, de régen két almát simán megevett egy nap, vagy váltva más gyümölccsel. Most sok kenyeret eszik. Szabolcs egy évesen 10,8 kiló volt, olyan 200-300 grammot, max. fél kilót hízott egy hónap alatt, viszont havi 2 cm-t nő, most majdnem 84 cm! Ehhez a magassághoz ez a súly szerintem nem olyan sok, már nem az a kis husi, aki volt, inkább nyúlánk... Kaja: Szabolcs is azt kapja, amit mi, azzal a különbséggel, hogy mi húsnak csak halat eszünk, illetve én azt sem. Szabolcs szereti a halat, meg a sok zöldséget, zöldséglevesben főve, meg a rakott dolgokat (krumpli, brokkoli, karfiol, kelkáposzta, vagy vegyes zöldség sok sajttal, joghurttal leöntve), a főzelékeket is, zöldborsó, sárgaborsó, tök, de az abszolut kedvencek a tészták: túrós-sajtos, paradicsomos, zöldséges, és a spenótos nokedli - a nokedli tésztájába teszem a mirelit spenótot víz helyett, és fokhagymás joghurttal, sajttal szórjuk meg. Persze a joghurt helyett tejföl is mehet, csak mi már így szoktuk meg. Ezekből általában jól eszik, én a többi étkezéssel vagyok gondban, szerintem unja a kenyér, sajt, paradicsom, uborka, alma variációkat... Pár napja készítettem tejbegrízt, egész jól fogadta, de aztán olyan világos, híg volt a kakija, hogy inkább nem forszírozom... érdekes, hogy az asztalnál nem nagyon eszik, de amikor sertepertél a konyhában, és a szájába teszek valamit, vagy ő vesz le az asztalról, esetleg a földről (ne botránkozzatok meg, lécci...), akkor bármit jóízűen megeszik, olyat is, amit egy fél órával azelőtt nem evett meg... Inni viszont sokat iszik: napi három-négy rendes, alapos szopi, plussz még egy csomó nyugtatós, és vizet, gyümölcslevet olyan fél litert... (Ez utóbbbi olykor valamivel kevesebb, vagy több, ez az átlag). Akkor is sokat iszik, amikor jól eszik, akkor is, ha nem.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Andi, Fcs, akkor talán nem olyan súlyos ez a fejrángatás...
Sanos, tegnap beszedtünk egy náthát valahogy, pedig csak sétáltunk egy kicsit a Jókai téri vásár-ban, szabadlevegőn... Átok ül rajtunk, csajok!
Ti jártok ki a gyerkőkkel ebben az időben????
Náthára mi a legjobb gyógymód? Homeopátiás cucc, eg orrcsepp, meg orrzívás mellett? Van valami házipraktika?
Megint tiszta idegbaj vagyok!

Dramatizálás!Kép

Még egy kérdésem lenne: kb. hány dekára teszitek, amit egy nap a gyerkők szilárdat megesznek? Gyümölccsel együtt?

Többi topikba írtakat megyek du. megnézni!!most ebédet csinálok, ez a spenótos nokedli nagyon jól hagzik...

É
rizike
 
 


Éva!

Nátha: szerintem szinte normális, hogy náthásak, hiszen a fogzás idején az immunrendszerük nincs topon, és most tényleg mindenhol bacik vannak. Egy nátha miatt ne izgulj, csak szívd az orrát! Mehet egy kis orrcsepp esetleg, és jobb, ha homeós szereket használsz. Ezeknél a gyógymódoknál nincs jobb.
Séta: hát, most, hogy köhögött, úgy napi másfél órát voltunk kint. Amúgy inkább kettőt, vagy többet. Csak már odafagy a fenekem a hintához - a Népligetben nincs bébihinta, így együtt hintázunk a kölökkel, mindketten imádjuk. Ha nincs hinta, hiszti van, még az itthoni saját hinta sem engeszteli ki... Előre félek a holnaptól, mert megejtjük a karácsonyi nagybevásárlást, igaz, hogy hétköznap délelőtt talán nem lesznek annyian a bevásárlóközpontokban... Remélem.
Kaja: nem is tudom, mert annyira változik, leírom a két szélsőséget, jó? Dekára nem tudom, de írok kb-t. Reggeli: egy kisebb, vagy közepes szelet kenyér, kb. 5-8 deka sajt, 1 paradicsom, vagy alma. Vagy konzervhal. Vagy 2 tükörtojás sárgája. Tízórai: egy banán, vagy valamilyen péksütemény: túróstáska, magvas zsemle, ilyesmi, abból egy egészet megeszik általában, ebéd a fent felsoroltakból 200-250 gramm, illetve spenótos nokedliből úgy 300:-). Uzsi nálunk nincs, akkor általában alszik, délután szopi van, esetleg pár falat akármi, gyümölcs, vagy keksz, de nem számottevő mennyiség, vacsi: mint a reggeli. Ennek az ellenkezőjekor reggelire semmit sem eszik, a tízórai az ugyanaz, mint az elsőnél, ebéd kb. 100 gramm, vacsi pár falat, kb. fele az első variációnak. És néha - bár szerencsére egyre ritkábban - olyan is van, hogy tényleg SEMMIT nem eszik tejcsin kívül.

Ma jól kiszúrtam szegénnyel: régen néha vettünk neki Kubut, még a hozzátápi elején, hét-nyolc hós korában, de mindig kihányta, így le is szoktunk róla. Ma nézegettem a gyümölcsleveket neki, megláttam a Kubut, gondoltam, már olyan sok idő eltelt, kipróbáljuk. Itta, mint a meszes, ez régen is így volt, aztán meg is nyugodtam, mert nem hányta ki - vagyis nem rögtön, csak vagy két óra múlva némi anyatejjel keverve... Guszta volt.

Andi! Tegnap este egyáltalán nem sírt, mikor lefektettem, csak amikor kijöttem a szobából, kicsit nyavalygott - kb 10 mp-ig, aztán még 5 percet eldumálgatott magával a sötétben és elaludt. Este 10-től reggel hatig egy huzamban, majd még mellettem másfél órát. Délutáni alvásnál én nem erőltetem a dolgot, cici, aztán kész.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs, kicsit megnyugtattál! Kb. nálunk is így néz (betegen nem) egy napi kajálás. Ma este extra mennyiségű barackbefőtt volt a főétel, mellé ugyanebből gyümölcsleves, kis sajt, 2-3 dkg.
Az biztos, hogy holnap spenótos nokedli lesz az ebéd, ez az egy a tuti a holnapi napban, mostmár mindenre fel vagyok készülve...
Zöldséges tésztát hogy eszitek? Illetve hogy készíted?

Viszont a t@kony dől, mintha dézsából öntenék.KépKép
Tegnapelőtt Sami egyáltalán nem szopott, talán mert nem otthon voltunk, nem tudom, nálatok van ilyen?
Holnapi plázázáshoz (Kép) sok sikert, Szabolcsot ne vigyétek szerintem, rémálom (mi egyik nap kíséreltük meg a Auchan-t, de mire rendet vágtunk a tömegben, rájöttem, hogy itt kb. 10 millió baci lehet a levegőben, úgyhogy 3 kiló szaloncukorral elvágtattunk a pénztárhoz, és pánikszerűen hazafele vettük az irányt), hozzátéve, én pl. még soha életemben nem voltam képes plázában ajándékot venni, pedig már megkíséreltem egypárszor. Végül mindig eldugott kis üzletekben találok valamit, az utolsó pillanatban.
Jaj, lányok, a nőgyógyászommal álmodtam, megkérte a kezem (80 éves)...
Kéne pihenni valahogy, kikapcsolódni...Kép
rizike
 
 


Éva!

Az Ikeába megyünk, az Árkád játékboltjába, meg egy kreatívhobby boltba a kerületünkben. Ha találnék egy ilyen klassz játékboltot - na, az árai annyira nem klasszak.. -, akkor átnyergelnék szívesen egy nem plázásra...

Zöldséges tészta: mexikói, vagy franciasaláta zöldségkeverék, gomba, esetleg hagyma, joghurt, sajt, kevés liszt, zöldségleveskocka, olyan tészta, amit össze tudok törni villával. Hagymát megpárolom, rá a zöldség olvasztatlanul és a gomba, saját levében puhára párolom, közben beleteszem a zöldségleveskockát, ha kész, megszórom liszttel, ráöntöm a joghurtot, fűszereket nem nagyon teszek már bele, a leveskocka ízesíti, esetleg petrezselymet, jól összekeverem, összerottyantom, tésztára teszem, sajtot reszelek rá. Húsevőknek: nagyon finom csirkehusidarabokkal is, azelőtt úgy ettük. Mi a gombát nem adjuk Szabolcsnak, azt kiválogatom, ő csak zöldséget kapKép. A spenótos nokedlihez: nem tudom, te hogyan készíted a nokedlit, de nekem nagyon vacak nyálkás volt sokáig, amíg meg nem fogadtam anyukám tanácsát: jó kemény tésztát kell csinálni, a lágy tésztából nem az igazi, igaz, kicsit nehezebb szaggatni. (Egy csomag spenóthoz, asszem 400 gramm, ebben nem vagyok biztos, három tojást teszek, plussz annyi lisztet, amíg jó tésztát nem kapok, ez majdnem fél kiló. És nagyon jó a tésztába a szerecsendió. És só perszeKép. És két deci joghurtba két nagyobb cikk fokhagymát teszek, hogy azért ne legyen túl erős a manónak. Meg sót.
Fulescsacsi
 


Tényleg, láttatok támlás szánkót? mert én csak támlátlant látok mindenhol... pedig tényleg támlást szeretnék, aztán később leszereljük.
Fulescsacsi
 


sziasztok!

hu a spenotos nokedli az nagyon jol hangzik.ugy megkivántam én is, ugyhogy bár holnapra mást terveztem ezt fogjuk enni.csak azt nem tudom, hogy ezt azért összetudom pépesiteni egy kicsit? ugyanis nekunk a kaja miatt azért is gondunk van mert figunk még egy szál se. emiatt nemis szereti a tésztát szerintem. de flora a riszet se eszi meg.

egy kicsit válogatos a lelkem. nálunk is ugy van Fcs mint nálatok, hogy Floresz néha jobban eszik ha jön megy. tegnap kinyitotta a hutot és nagy hévvel mutatott a virslire(meg is ettunk gyorsan egyet)
szerintetek nem lesz baja ennyi virslitől? annyira szereti már én is gondoltam halra de még az allergia miatt nem mertem neki adni.
ti adtok már neki rántottát vagy ilyesmit?


meg ez az egyévesen már mindent ehet dolgoggal hogy vagytok? ti már tényleg mindent mertek neki adni?

Flora annyira enné a kinder pinguit és hasonlokat
valamelyik nap a fagyasztott rip-rop-ott ette volna. de azt ezerrel. na zat azért nem mertem neki adniKép

Éva!

én a náthára a calciumot adom c-vitamin sterimár az orrba és orrszivás

gyogyulást a picurnak!

rakok fel egy két képet párizsrol, még a végén nermi is hiszitek hogy ott voltunkKépKép

jo éjt
enci

Kép nagyon bejött a bagettiKép


Kép

Kép Versaill-ban, nagyon gyönyörü de hihetetlenül hideg voltKép



Képa Louvre-ban

Kép

Kép

KépVoltunk szülinapi pairtin Flora rögtön elkezdte a helyes srácokat molesztálniKép puszihegyeket nyomot akisfiuraKép

Kép
simogattunk nyuszit isa főbérlőnél nagyon élvezte

Kép

Kép az 1 évesKép

majd még rakok fel
sziasztok
renci
 
 


Renci!

Szuperek a képek! Olyan szép a csaj! Hajjaj, Szabolcs elég messze van attól, hogy csak úgy csajokat puszilgasson, egyelőre csak engem szokott hosszas könyörgésre...

Evés: hát, gombát még nem adok, azt nem is javasolják, a tejjel úgy kéthetente próbálkozom kajában, de amíg túl hígnak találom tőle a kakit, addig inkább nem erőltetem. Amúgy mindent kap, a borsót, kukoricát még kicsit össze szoktam turmixolni, mert különben egy az egyben kikakilja KépKépKép. Amit nem kap, vagy csak módjával: tojásfehérje, mert attól piros foltok lepik el az arcát, csoki, magvak - mogyoró és társai, bár kapott már kajában őrölve... -, most próbálgatjuk az aprómagvasakat, kivi, málna, szeder - az utóbbiak a kertünkből származnak fagyasztva vannak -, nincs tőle bajuk, de két falatnál többet nem eszik belőlük. Bár a kivit múltkor megcukroztam neki, csak úgy nyomta befelé... Csakhogy én szeretnék a cukorral csínján bánni, amíg nem mos rendesen fogat, vagyis még legalább egy évig. Virslihez nem tudok, mit szólni, de abban azért elég sok adalék van...

Na, végre megjött apa!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Enci,
csoodásak a képek, úgy irigyellek Párizs miatt, fura de úgy vágyódom vissza, tuti elmegyünk megint mert nagy szerelemKépKépKép
Flóra meg csodaszép kis világlátott csajsziKép

Dorka nagyon szereti a tésztás-paradicsomos kajákat, kis mediterrán ízvilágú a gyermekKép
nálunk reggelire szopcsi van, tízóraira valami péksüti, sajtos pogi és gyümilé vagy joghurt 7gabonással, ebédre az említett tésztafélék, vagy nagyjából azt amit mi eszünk a gyerkőc egyelőre mindent eszikKép uzsira valami gyümi, ált. banán vagy almáskeksz, vacsira amit mi vagy nagyon bejött a milupás tejbegrízt ill még szopcsiKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SZiasztok!

Nem volt net-ünk, igazából most sincs, csak buhera, meg egy ledurrant laptopról megy valahogy, remélem, lesz valami,minden pillanatban leállhat.
Annyira jó, hogy leírtátok kb. miket esztek a picikkel! Én még szívesen olvasnám tovább, részleteiben! Fcs, a zöld nokedli Kép nagyon bejött, falta a család! Ha van egy kis időd, írj még receptet, plíz! Pl. hogy hogyan készítitek a főzelékeket! Szerecsendiót bevallom, életemben először használtam pl., és Sami falta!
Renci, én is a Sterimárt nyomom, meg c vitamin (kálciumot nem, nem mondták, ti mire adjátok ilyenkor?), köszönjük , gyógyulunk!
Krisszie, péksüti milyen-? Mennyi? Nekem most a mennyiségeket kell tudnom!Kép Ne haradgudjatok, hogy ennyire jövök a kajatémával, csakhát Sami OLYAN SOKÁIG Kép Kép ben evett...

Renci, a bagettes kép csúcs, rettentően tetszik! Csodás lehetett az út!
Én egyszer vettem Kinder Pingui-t, magamnak, de egyszer-en nem tudtam megenni, annyira mesterséges és gejl volt nekem az íze. Virsli-hegyek nálunk is voltak, betegség idején, mert csakis azt ette meg, de volt hányás is, szerintem a virsli is ludas lehetett benne néha, tényleg dugig van mindenféle adalékkal.
Krisszie, nekünk a Mildipép csokis-rizses jön be, még a középfülgyula se tudta megakadályozni Szuszit, hogy ne falja.

Kicsit zűrzavaros lehetek, de nagyon tré körülmények közt írok, lehet, hogy napokig nem is tudok jönni, de ti írjatok recepteket, praktikákat, ha van egy kis fölös időtök, ha kérhetem!Kép Egyelőre 4-5 elég, azzal kihúzzuk a hetet...Kép

Fcs, sikerült a bevásárlás? Mesélj!

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Lemaradtam a kaja témával, de ma nagyon későn értünk haza. Peti 2x is aludt a kocsiban a délután, így ma eset kb. fél 11-kor feküdt le. Akkor viszont egy nyekk és már aludt is.

Szóval mi sokat szopizunk, a kajálás kevés mennyiségileg.

Reggeli szopi, hajnalban, és amikor felébred másodszor is kér, kb. 2 órára az első után. (Na, ezt értsd meg!) Kép

10 óraira kap olyasmit, amit én reggelizek, ugyanis kinézi a számból. Pl. Én nagyon szeretem a tejbe áztatható cuccokat, ami nem mentes a sok cukortól, de legalább némi vitamin is van benne. Már ha a fele is igaz annak, ami rá van írva a dobozra. Szóval (fonetikusan, mert késő van!) Csírióz, CSokapik, Goldfléksz, Kornfléksz de ebbe szoktam banán karikákat tenni, mert ez nem cukrozott. Ja, és a rizsesek is jók, meg a Neszkvik.
Ebéd előtt szopcsi, és alvás. Ébredéskor szopcsi, mert megszomjazott a jómadár.
Ebédre főzelék husival, de ha nincs kedvem főzit főzni, akkor főzök egy levest és abból adom a zöldségeket összetörve villával, meg a husit.
Uzsira valami péksüti, amikor a Kittiért megyünk az oviba, veszek egy két (10-20 deka) pogit.
Hazaérünk szopcsi.

Vacsi, megint amit én eszem, sokszor hideg kaja, de paradicsom, uborka mindig, hogy valami egészséges is legyen benne.

Fürdés után szopcsi.

Na valahogy így, de a banánt kifelejtettem, azt minden nap kap egyet, de van hogy ebéd helyett.

Mennyiségre max. 10 kanál bármiből, kivéve a banánt, azt meg bír enni egy egészet a közepes mértből.

Most mentem alukálni!
Pusz.
Andiék
andi68
 
 


Sziasztok!

Éva! Bevásárlás jó volt, Szabolcs szokásához híven feltörölte a kreatív bolt padlóját. Olyan érdekes, de nem nyúl semmihez, pedig már többször is voltunk ott. A játékboltban még nem voltunk végül, úgyhogy kimaradt a plázázás. Lassan mindennel elkészülök. Csak a takarítással nem haladok, hogy mikor fogok ablakot pucolni - rejtély...
Kaja újra: főzelékeket általában habarom joghurttal. A krumplit, lencsét, sárgaborsót berántom, régen paprikás rántással, manapság csak sima rántással, és utána még teszek bele joghurtot.

Amúgy Szabolcs is nagyon szereti a paradicsomos tésztát!

Apropó: most, hogy Szabolcs ilyen kevés gyümit hajlandó megenni, én is gondoltam rá, hogy adok neki C-vitamint. Milyet adtok? Gyerekeknek milyenek vannak? Egyáltalán mennyit kell egy gyereknek naponta adni?

Lányok! Úgy fest, hogy lassacskán végre nyolc - vagy több Kép - -fogúak leszünk. Az alsó kettesek már átlátszanak az ínyén, szerintem pár nap és áttörnek. A négyeseinél meg akkora fehér dudorok vannak, hogy csak na, és állandóan odanyúl. És ami még reményre ad okot, hogy valaha járóképes gyerekem lesz, hogy az elmúlt napokban már ötször, vagy hatszor tett egy-egy lépést, sőt kétszer úgy, hogy minden támasz nélkül egyedül állt fel, lépett - aztán letérdelt, de nem zuttyant, hanem leereszkedett, mintha megijedt volna a tudományától...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van Petivel, nem akar sem aludni, sem semmit se csinálni, csak sír. Talán éhes, de enni sem akar, vagyis nem izlett neki a borsófőzelék, ami a vacsi. Na, most mit csináljak?
Mindjárt jövök, adok neki egy kis sárgarépát a levesből.
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi, ez akkor legalább 6 szopi naponta! Nálunk jelenleg 2-3 van. Szóval tíz kanál mindenből? Felnőtt evőkanál? (ne röhögjetekKép) És milyen típusú uborkát esztek? És kis falatokra vágod?
Én ma megpróbáltam ezt a csokis gömb alakú gabonapelyhet, Sami rágás nélkül bekövetelt (én adtam kanálban) a szájába vagy 20 darabot, aztán teljesen elbambult, mélabúsan ült tele pofazacskókkal vagy 2 percet, aztán az egész kaja hirtelen lecsúszott a torkán, és többé rá se nézett a pelyhes tálkára. Ki érti?!Kép
Fcs, ezt azt jelenti, hogy Szabolcs kiesett a kocsiból? Meg sem merem írni (de)-hogy Samival mi történt egyszer az Oktogonnál. Kicsúszott elöl a kocsiból, be a kocsi alá... a kocsi őrá, már csak a feje volt kint elöl...Akkor vettük észre...Tudom, be kéne vonni a szülői igazolványomat...Semmi baja nem lett, meg sem ijedt. Na, azóta hiúz módra figyelek, ha kocsival vagyunk.
Mi C vitaminként Cebion-t adunk, dokik ajánlották, 10 csepp egy napra. Most Sami vasat is szed, meg folsavat, meg Vitacolan-t, vérszegény, kiderült, mert teljes vérképet kellett csinálni. Szuri.Kép
Fogpöttyök nálunk is vannak, meg a pici lépések (nálunk egyelőre 3-4 a maximum, de most a nátha leveri szegénykémet, inkább mászik). Bírnám, ha egyszerre jönne elő a fogacskájuk!Kép

Főzelékrecepteket bővebben lehetne? KépKép

Hogy vagytok?

Puszi, É
rizike
 
 


Na, evett vagy 3 falatot. Akkor nem éhes. Most apa sétál vele egy kicsit, hogy lenyugodjon, aztán alvás.

Én még nem adok Petinek c vitamint, de lehet hogy mi is el fogjuk kezdeni. Ami nekik való, a CEBION. Ez cseppekben van, így könnyű beadni, mert csak belekevered valamibe amit iszik. Mondjuk Peti még semmit sem iszik, így nem is lenne olyan egyszerű.
Talán érdemes a Béres CSeppet is elkezdeni, nem tudom hány éves kortól szabad adni, én Kittinek már adtam másfél éves korában az tuti. Nagyon jó volt. (Most is kap.)

Gratula Szabolcsnak a rengeteg fohoz, meg a sétához!!!
A többieknek is minden tudományhoz!

Puszi.
Andi

Ui.
Azért én is dicsekszem egy kicsit, Peti ma először életében 4x is lemászott az ágyról!!!
Pedig jó magas.
SZépen megfordul, de azért eléggé megfagy a vér az ereimben, mert néha úgy tűnik hogy nem is fog megfordulni, csak lemászik egyenesen.
Szerencsére nem ez történt.
Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Éva!
Dehogy esett! Hanem négykézláb végigközlekedte az egészet, meg olykor felállt, és kapaszkodott a polcokba, vagy apába... Szabolcs csak egyszer esett ki a kocsiból, amit már írtam is korábban a lépcsőházban, mert elfelejtettem bekötni. Éppen ma mondta Andinak, hogy Szabolcs nagyon jó gyerek ebből a szempontból (is) még sose akart kimászni a kocsiból, se felállni. Sőt, adja a kezembe az övet, amikor beültetem, bár most pár hete inkább hátihordozózunk.

A Béres cseppen én is gondolkodtam, kaptunk is egy üveggel ajándékba az anyatejes napon, azóta is megvan, pedig nekem sem ártana szedni... Ezt a Cebiont beszerzem. Érdekes, de a doki egyik megfázásnál sem mondta, hogy szedjük...

Szegény Sami, ez a vérszegénység a nagy nemevéstől lett biztosan. Minden utoléri ezt a gyereket...

Szabolcs is evett egyszer olyan csokigolyós gabonaizét, amikor Siófokon voltunk veletek, de almalébe tettem neki, akkor még kicsi volt. Ízlett neki, de itthonra nem vettünk, mi nem szünk ilyeneket, akkor is müzlit kértem, csak azt a micsodát kaptam...

Andi!
Nagyon ügyes Peti a lemászással! Szabolcsnak is egész jól ment Miskolcon, ott van magas ágy a szüleimnél, de azért még forgatni kellett legtöbbször, magától nem jutott eszébe.

Peti nem a nemalvástól volt használhatatlan? Szabolccsal olykor előfordul, hogy egyáltalán nem alszik, vagy csak 30-40 percet egész nap, akkor estére már egyszerűen nem tudja mit akar...
Fulescsacsi
 


Sziasztok,
mi is gratulánunk Szabolcs fogacskáihozKép na meg a sétához isKép
Béres cseppet kaphatnak a gyerkőcök is? Nem alkoholos alapú? (nem tudom, csak kérdezem)
Mi is Cebiont szedünk a védőnő szólt külön hogy jön a tél célszerű lenne szedniKép most duplát kap belőle+kalcium és a köptető. Még pár napig kapja, mert szépen javulKép

Én meg iszom a Neocitrant, ez akkora találmány mindig hamar rendbejövök tőle, biztos van benne v.mi illegális alkotórészKép


Éva,
vasat és folsavat milyen formában kap Sami, azt felírták neki? Mármint csak recptre kapható? Én is adnám magamtól Dorkának tuti kéne neki.

Dorka viszont nem eszi ezeket a tejbeáztatósokat én ciniminis adtam neki almalében, gondoltam a fahéjas alma jó dologKép nem jött be, bár sztem az állaga nem tetszett neki, olyan ragacsos nyúlósra ázott.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

A Nagy Esti Mosogatás előtt beugrom még egy percre.
Fcs, leengedtetd a földre a boltban? Én már lassan itthon sem merem lerakniKép Egyik szemem sír, a másik nevet...
Béres csepp babakiszerelésben nincs, az biztos, orvos nekünk nem ajánlotta még, és bár én is megvettem, még nem adtam Saminak. Pedig biztos nagyon jó, Andi, ti hogy szeditek, milyen adagokban? Uborkás kérdésemre is választ kérekKép!
Krisszie, vasat Maltofer cseppekben szed Sami, napi 10 cseppet, elosztva, reggel-délben-este. Folsavat tablettában, az ICN Hungary Rt. gyártmánya, egyszerű kis doboza van, (ha jól emlékszem, receptre adják, meg a vasat is, és nálunk napi fél tabletta az adag. Honnan gondolod, hogy Dorkának kellen szedni? Én lemaradtam, ti betegek vagytok? Nátha? Gyógyuljatok gyorsan!

Jó éjszakát mindenkinek!

É
rizike
 
 


SziasztokKép

A cebiont nekünk is a dokinénink javasolta mikor összel megfázott Dani, én azóta is adok neki napi 6 cseppet. Nem rakom semmiba, csak ugy alanatur a fiatalur szájába, mondom neki hogy áááááááá és már nyitja is, utána meg nagyokat cuppogva lenyeli. Mást nem adtam még neki. A bérescseppel még nem probálkoztam meg megoszlottak a vélemények róla hogy mennyi időstől adható a babócáknak.

FcsacsiKép
Most akkor mikor is jösz? mert irtam smst, de nem reagáltál rá semmit, meg az időpontot se konkretizáltuk még le.
Gratula a fogakhozKép Nálunk már elég régóta 8 darab diszeleg őkelme szájában, tud is vele harapni szép nagyokat mikor hulla fáradt már.
Ezek a kósza lépegetések egy vagy max két héten belül átfejlődnek sima járásá, lehet hogy a karifa meghozza a kedvét a menéshez és szépen odabattyog majdKép

AndiKép
Akkor ti se vagytok tul nagyevők, mi is hasonlóan étkezünk a szopcsit illetően, a szilárd kajáknál mi még nem pelyheztünk, de tuti csak azért nem mert én alapból nem ettem ilyeneket. Inkább joghurtozunk, Danonimo meg krémturok, szereti a gépsonkát, párizsit és virslit is. Kifli vagy zsemle rágcsa megy, olykor paradicsom nyersen hozzá, a gyümikből most a körte a sztár nála. Főzelékeknél meg éppen mit fözök, 5-6 felnött kanálnyi a max.

ÉviKép
Uborka ügyben én kis darabokra szoktam vágni, vagyis inkább vékony rudakra és abba harap bele.
Szinte már mindenből azt eszik amit mi eszünk, kissé megtördelve, hogy kis falatok legyenek belőle. Ma este tojásos nokedli volt a vacsi, nah abból a tésztát adtam neki, tojást még csak egy két falatot kapott, hála nem ütötte ki őt. Saliból köszönte de nem kértKép

KrisszKép
Jobban vagytok már? Dorka evőkéje javulgat már?

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági!

Nem kaptam sms-t... Amúgy egészen jól haladok. Az a baj, hogy ebben az időben és vírustengerben nem reszkírozok városon át tömegközlekedést... Még reménykedtem, hogy tegnapra, vagy mára jó idő lesz, kitisztul ez a sok kaki levegő a városból. Aztán a ma amúgy is kútba esett, mert a barátnőm egy nappal hamarabb érkezik hozzánk. Még egy holnap délelőttöt esetleg összehozhatnánk, aztán tőletek mennénk a tavasz-talira, akkor a barátnémat is vinném. De már nem merek semmit ígérni. Amúgy meg Szabolcs még náthás egy kicsit, szóval ebből a szempontból sem jó ötlet, ne kenjünk rá Danira valamit... Sebaj, januárban biztos jobb idő lesz, és úgyis egyre jobban belejövök a kreatívkodásba, csaphatunk egy jó kis görbe napot! Sőt, ha hó lesz, még szánkózhatunk is majd, felétek legalább vannak dombok. (A Jézuska szánkót is hoz valószínűleg).
Fulescsacsi
 


Sziasztok!


CsajokKép, már ne is haragudjatok Kép, de ti honnan veszitek a tanácsokat a kreatívkodáshoz? Nálam itt dekkol egy hónapja két üveg repesztő-lakk, szalvéták, ragasztó, keret és gipsz, de idáig csak egy elfuserált sündisznós virágcserepet voltam képes csinálni...Kép
ági iszonyú profi vagy, nézegetem mindíg RÉM irigyen, miket csinász...
(Tudom, hogy vannak honlapok erre, de valahogy nem elég jók, legalábbis egy ENNYIRE kezdőnek, mit én. Pedig tegnap bővült a repertoár, vannak csillogó kövek, kis fa figurák, préselt növények...)

Fcs, te miket alkotsz?
Rágja a kíváncsiság az oldalamat, mi az a "TAVASZ TALI"???

Ági, nagyon köszi a kajainfókat! Nem is tudjátok, mekkora segítség ez nekem. Ma anti-reggeli volt nálunk Kép, Sami valahogy talált egy Balaton szeletet egy polcon, a felét elrágta, egy deka sajtot nyammogott, aztán báj-báj szegény reggelit forszírozó Anyu.

Rátok nem hat extrán így gyerekkel a karácsony? Én nem is tudom, mikor vártam így, talán 10 évesen utoljára.
rizike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: