Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Éva! Dehogynem, én is nagyon várom a karit!
Tavasz: Tegyünk A Világért - Anyák Szövetsége. Andi nem mesélt róla? Majd írok egy mélt, de még nem tudom, mikor...
Krea: a dekoupage-t az Óvlak-ban tanultam egy kolléganőmtől, ahogy a matricafestést is. A repesztőt én is most próbáltam ki, de jól sikerült. Vannak amúgy oldalak, ahol lépésről, lépésre mindent elmagyaráznak, Ágit kérdezd, szerintem ő ismeri ezeket.

Jaj, olyan fáradt vagyok, megyek aludni...
Fulescsacsi
 


Szia Fcs,

tudom már, be is jelentkeztem a múltkor a tagsági-hoz vagy mihez, csak Sami betegsége valahogy kitörölte az agyamból az egészet.
Puszi!
rizike
 
 


Sziasztok!

Én is hogy irigylem az ilyen ügyes (pl. Ági) dekupázs-guru anyukákat. Most milyen egyszerű a helyzet egy tuti kis kép, vagy kaspó, tálca és kész is az aji. Sokkal személyesebb és klasszabb, de én sajnos hiperbéna vagyok ezekhez.

Dorka már meggyógyult, evéssel nincs semmi gond, eszik mindent a csajszi ha elég felnőttesKép

Fcs
Tényleg a TAVASZ még működik, miben töritek a fejeteket mostanában? Tavaszra kéne valami monumentális megmozdulás Tavasz-ünnep plKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

 
 

Sziasztok!

Bocsi, kicsit eltüntem.

Most olvasok pár napig, majd jövök!

Pusz.

Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Kicsit megmozgatom már a topikotKép.

Megint apátlanok vagyunk, és én egész nap gipszet öntök, festek, mellette főzök, és takarítok... Szabolcs szerencsére játszik szépen, még ki sem tudtunk mozdulni ebben a végre napos időben, mert Apa megrendelte a szüleinek a Honfoglaló társasjátékot a netről, és bár kértük, hogy ma hozzák, már tegnap megpróbálták kihozni, mi meg a barátainknál voltunk egész nap. Így szigorúan itthon kell lennünk, mert Apa fél, hogy nem lesz játék - szerintem boltban is lehet kapni, de mindegy...

Tegnap a vendégségben nagy franciaágy volt, Szabolcs azon gyakorolta a le-fel mászást, ma már egészen profin csinálja itthon a kanapén. Pedig már többször felmászott korábban, mégis most valahogy felfedezte a dolgot... El is kellett pakolnom a kanapé mögötti polcról...

Olyan sűrű a kölök orrában a váladék, hogy még a Sterimar is alig lazítja fel, minden szívás után marad benne, remélem, nem lesz rossz vége...

Lányok, annyira várom a Karácsonyt! Már most elérzékenyülök, ahogy elképzelem, hogy belépünk a szobába Szabolccsal, ott a kivilágított fa, csillagszórók, ajándékok, zene... (Bár én leszek a Jézuska, Apa megy sétálni a fiatalemberrelKép).
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Én vettem egy kis műfát, meg fenyőágakat-elég kétes megoldás, nem teljesen környezetbarát, azt hiszem, a tökéletes megoldás az lenne, ha fenyőerdőbe költöznénk...
Bérelni nem akartunk fát, mert állítólag nagy részük elpusztul, nem bírják az ültetgetést, meleg szobát, gyepát.
Szabolcs nagyon ügyi!!!Kép Nemsokára rohanni fognak ezek a srácok, én érzem!
Nátha úgylátszik nem múlik...olvastam, hogy hagymatea, meg gyömbértea jó lehet rá! Én itattam Samival, most várom, mi lesz! Állítólag, ha betegen adunk vitamint a piciknek, a bacikat is tápláljuk...most adjam a vasat, satöbbit?!

Még öt nap, és Karácsony!Kép
rizike
 
 


Éva! Én frászt kapok a műfától! Tavalyelőtt béreltünk, de elég vacak volt a Moszkváról Solymárra tömegközlekedve elszállítani egyedül - apa persze év végi hajrázott, vissza nem is vittük, szóval így mégsem bérlés volt. Tavaly vettünk fát, és még idén is fogunk, jövőre pedig remélhetőleg a kertünkben a saját fenyőnket fogjuk feldíszíteni, és aztán mindig... Kint éneklünk jól felöltözve, bent pedig ajándékozunk, meg eszünk, ez a terv... Csak összejöjjön...
Fulescsacsi
 


Fcs, hát nekem is szaladgál a hideg a hátamon tőle...főleg,most hogy így csepülöd...Kép

De akárhányszor elmegyek a kivágott fenyők mellett, még rosszabbul vagyok, olyan barbárnak tűnik... Lehet, hogy túlreagálom?
Én, mvel most nincs pénzünk elköltözni, arról gondolkozom, ne menjünk-e jobb levegőjű albérletbe?! Ez itt szörnyű, állítólag vannak gyerekek, akik nem bírják ezt a szmogos-kutyasz...os levegőt, ami tele van fertőző dolgokkal. Csak megszokni egy új helyet, és aztán onnan is el... Nem tudom.
Szabolcs mi jó csinál egész napon át?Kép Mi a nagy zsiráfot szeretgettük (nem tudom, nálatok már van a plüssállatok, dolgok szeretgetése, ölelgetése?), táncikáltunk, meg telefonáltunk ma.
rizike
 
 


És mit csináltatok a bérelt fenyővel?
Én voltam Solymáron, mikor közvéleménykutatóskodtam, klassz hely...Biztos méregdrága, ugye?
rizike
 
 


Éva!

Hát, a bérelt fenyő szegény februárig egészen jól bírta, (vagyis nem halt meg, csak hullottak itt-ott a levelei), aztán rohamosan romlani kezdett az állapota, amikor márciusban elköltöztünk, ki kellett dobni szegényt, mert nem tudtuk Miskolcra szállítatni a szüleim kertjébe, ahová szántuk, a mostani lakásba meg nem fért.

Solymár: valóban klassz hely, én imádtam ott lakni, egy édi tetőtéri lakást béreltünk, akkori viszonyok közt nem is volt igazán drága, de egy fizuból már nem tudtuk volna fenntartani, meg oda nem vállalhattuk volna Szabolcsot, mert a társasház alapszabálya értelmében csak két embernek adhatták ki a tulajok. Szegény sznob szomszédokat az őrületbe kergettük, amikor elköltöztünk négy macskánk volt... A szomszédok miatt nem sajnálom, a táj és a falu miatt igen.

Mai program: Árkádban sütihozzávalók vásárlása, majd a játékboltban sopánkodás, hogy már nincs az a játék, amit Szabolcsnak venni akartam, most Sz. a földön ül a Harry Potter negyedik kötetét lapozgatja... Délután még megyünk boltba, mert nem akartam az Örsről cipelni mindent. Szabolcs egyelőre nem szeretget plüssöket, már azt is nagy lépésnek tartom, hogy pár hónapja már hozzámbújik olykor...

Jók lettek a zenék? Ha nem tudod, hogy kell audiót írni belőle, és nincs ott Miklós éppen, segítek!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs, klassz lehetett a tetőtér... A sznobok...Kép Melyik típus volt? Rózsaszín vagy citromsárga ház, angolgyep és hasonlók?
Ez az Árkád nagyon jó hely lehet, már egyik nap nekiindultunk, hogy ott vegyük meg a Forrai Katalin könyveket, de a Keletinél is van egy Libri, úgyhogy gyorsan megálltunk, és én nem mondom meg, mennyit költöttem könyvekre... Orvosos könyv, DEEpak Chopra Rendhagyó szakácskönyve, stb....Ajaj, most kölcsönből kell élni januárig...

Mit kerestetek, játékot,Szabolcsnak? Szóval ez az aranybogár máris odavan a könyvekért? Sami is követeli a mesélést, danolászást a képeskönyveiből, ez annyira hihetetlen!Kép

Zenék teljesen jók lettek! Iszonyúúúúan klassz, hogy átvetted!!!
Terika még nem küldött dalokat, nem tudom, van valami híred ezzel kapcsolatban? Nem akarlak nyúúúúzni...Kép

É
rizike
 
 


Éva!

A francba, el is felejtettem... Miklós dolgozik 24-ig? Megkérem Petit, küldje át ő, csak az a baj, hogy jó pár oldal. Na, mindegy, néha szóljál még rám...

Sznobok: annyira nem voltak sznobok, csak versenyt díszítjük az erkélyt karácsonykor, versenyt járunk templomba sátoros ünnepekkor, a lehető legdrágább kaját, piperét, stb-t vesszük, pénzünk, mint a pelyva, de állatira smucigok vagyunk, na, hát ilyesmi...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs, szuper lehetett a tetőtéri kéróKép

Zenék, én is szereztem verses-dalos cd-ket Dorkát még nem érdekli. Viszont a könyvek annál inkább. Annyira örülök nekiKépKépKép
Vannak keménylapos könyveink azok régi fajták még az én gyerekkoromból valókKép Dorka imádja őket, hozza a könyvet befurakszik az ölembe és olvasás, Ő mutogatja a képeket és simán bírja hogy 5x egymásután elmeséljemKép

plüssös bújás is van mértékkel, egy pillanatra megöleli olyan kedvesen és máris hajítja a háta mögéKép

szóval karira mesekönyveket kap a csajszi, zsiráfos legót, a többi meg majd kiderülKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Ma délutáni plüss-bújásKép

Kép

Kép

Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz! Édik a képek! Dorkának is Doktor Batz szandija van, ha jól látomKép. Szabolcs nagyon csípi az övét!
Könyvek: érdekes, de Szabolcs az ilyen ölbeülős-mesélős bulit annyira nem szereti. Ő maga lapozgat szívesen keményet is, puhát is, "mesél" hozzá, rövid ideig lehet neki mutogatni könyvben képeket, de max. 5 perc. Amúgy még mindig nem mutogat Kép. Ha valamire gondol vagy odanyúl érte, vagy odacsap, vagy ránéz a dologra, de nem mutatja az ujjával...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Csak beugrom, mert gyerekszekrényt dekupálok ( abszolút kezdő vagyok...félek is...)

Dorka rettentő kedves! Nagyon örültem a képeinek, én is fel fogom tenni a nagy zsiráfot szeretgető Samit,ha végre meglesz az fgép töltője, és tudok fényképezni.
Ugye Dorka is magától csinálja, nem mutattátok neki, hogy adj puszit a kutyusnak, meg hasonlók? Ma kaptam két szájcsókot Samitól (ezt sem mutattatm neki soha), mert kissé elszomorodtam valamin, de ő rögtön észrevette, és megvigasztaltKépKépKép...

Fcs, Szabolcs is hörcsögösködik? Sami is vagdal pár napja, nem tudom, miért...

Rohanok elrontani végképp a szekrénytKép

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Éva,
nem tök magától kezdte el ölelgetni a játékokat, vagyis van egy nagy kutyusa(nagyon nagy) azt amikor megkapta, akárhányszor elment mellette megölelgette és azóta a többi plüsst is megszeretgeti, pedig soha nem pusziltattunk vele játékot.
Viszont a puszit is megtanulta olyankor Ő bújik oda hozzákKép és nyitott szájjal ad puszitKép

Fcs, igen Batz szandija van, igaz először Siestát kerestünk, de nem volt semmi jó, aztán most ennek jobban is örülök, annyira jó puha és tök jó hogy recés a talpa. Otthon szinte mindig szandiban van a csajszi.

annyira jót sétáltunk ma is, Dorka összecimbizett egy 2éves kislánnyal, aki nagyon csodálkozott Dorka közvetlenségén. Kíváncsi vagyok ez életkori sajátosság, hogy minden gyerekhez kedvesen mosolygósan odamegy és próbál kapcsolatot teremteni, a felnőttekkel másabb ott kis megfigyelés után eldönti hogy szimpi-e az illető, ha az akkor megy a tündérkedés és bármi, ha nem akkor tényleg 2lépés távolságKép
ja és azt birom az utca végén épen elhaladó babakocsit is kiszúrja és fennhangon babát kiabál, valszeg nincs baj a szemévelKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz, akkor végülis mégis magától kezdte, nem tanulta tőletek a "plüsshözbújás"-tKép! Ez a nyitott szájjal adott puszi (nálunk is ilyen van) egészen elképesztően kedves nekem, megrendítő valamiért...
Azt hiszem, a kicsik ebben a korban sokszor ilyenek, Sami is nagyon kedves a gyerekekhez, csak ritkán kapja vissza eléggé, mert ő bújik is, meg kezébe veszi a másik pici arcocskáját, meg puszit adna...aztán erre nem mindenki vevő...
A felnőttekkel ő is pont ilyen két lépés, bár pont ma anyukám egyik barátnőjét egy pillanat alatt a szívébe zárta, és széles mosollyal figyelte, bármit csinált.
Én annak drukkolok, hogy sikerüljön jó közösséget találni a kicsiknek, ahol ezt az alapvető kedvességet és emberszeretet nem verik ki belőlük.
De nem akarok megint aggodalmaskodni!

Puszi mindenkinek, gondolunk rátok

É
rizike
 
 


Nagyon boldog Karácsonyt kívánunk mindnyájatoknak!

Kép

Eszter és Szabolcs.
Fulescsacsi
 


Boldog Karácsonyt!Kép


Kép
rizike
 
 


Sziasztok!

Kép

Andi, Kitti, Peti, Gábor.
andi68
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog Karácsoni ünnepeket kívánunk Nektek!
Kép

puszi
Magdi, Jani, Niki, Miki és Zsuzsi
gallainémagdi
 
 


BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK MINDEN CSÖPPNEK ÉS KEDVES CSALÁDJÁNAK!
Kép

Kriszta, Zoli, Dorka

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Na, lassan bejelentkezhetnénk már, hát nem?

Milyen volt a Karácsony?

Nálunk nagyon jól sikerült minden kapkodás ellenére. Hosszú évek óta ez volt az első olyan Karácsonyom, ami igazán emlékezetes volt.

A fa-meglepi nagyon bejött: Szabolcs csak bámulta tátott szájjal, de még én is elpityeredtem, olyan szép lett, pedig öt perccel előtte én magam díszítettem fel. Szikráztak a csillagszórók, mécsesek, gyertyák, izzók, nagyon klassz volt. A Mennyből az anagyalt nem is sikerült maradéktalanul elénekelni, Szabolcs meg csak pislogott rám, hogy miért csuklik el a hangom, de a Kiskarácsonnyal sikerült igazi jókedvet varázsolni a szobába. Az ajándékbontogatás meg végképp felvillanyozta a fiatalembert, csak úgy repkedett, bár az ajándékok első körben nem annyira érdekelték, inkább a hangulat fogta meg, és persze a csomagolások...

Szabolcstól karácsonyra két kibújt fogat kaptunk (alsó kettesek - de valamelyik négyes is készülhet, mert nagyon vacakul alszik, meg vele mi is... - szóval végre mi is nyolcfogúak lettünk), és szombaton hat-hét teljesen önálló lépést apától anyáig, majd vissza többször is... Azóta megint nem lép egyedül, legfeljebb kettőt-hármat, mintha mi sem történt volna, kapaszkodik ezerrel...

Az ajándékok nagyon klasszak, kivéve egy általam vásárolt bébimobiltelefont, abból ki kellett venni az elemet - nyilván nem véletlenül nem lehetett a boltban kipróbálni... -, borzasztó hangja van. És még valamivel adós maradtam, mert sehol sem kaptam: egyszer láttam, egy gombnyomogatós játékot, amiből zenei hangok, és állathangok is csiholhatók, de aztán nem kaptam sehol... Lázas keresés folytatódik. Szombaton sajnos a velünk szemben élő kínai kolónia taccsra tette a karácsonyi hagulatot, a rendőrséget is ki kellett hívni, mert Karácsony első napját tartották legalkalmasabbnak egy nagy üvöltő zenés parti rendezésére, de a rend őrei elsimították a kérdést gond nélkül. Az időjárás miatt azért nem volt maradéktalan jókedvem, de összességében nagyon jól sikerült minden, és a Szenteste amúgy is felülmúlta minden várakozásomat...

Nagyon jó érzés volt, hogy sikerült Szabolcsot lenyűgözni, alig várom a jövő karácsonyt!
Fulescsacsi
 


Módosítok: kilencfogúak vagyunk, a bal felső négyes is áttört... Ráadásul már teljesen fehér és duzzadt a másik három négyes is. (Az első hat foga is két hét alatt tört át, aztán öt hónap szünet, most megint hat? Jó kis heteink lesznek...)
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Gratula a 9Kép(demindjárt 12) fogú SzabolcsnakKép

Annyira klassz volt így a karácsony, hogy a gyerkőccel ünnepeltük. Nálunk annyiban volt macerás, hogy 24én délután Anyukáméknál voltunk, ott is gyertyagyújtás, ajándékbontásKép, aztán itthon isKép a csaj hősiesen végigcsinálta az egészet és mindenhol lelkesen bontogatott. Megcsodálta a fát, bár annyira nem volt lenyűgözve (pedig szép lett) na a csillagszóróknál azért tátva maradt a szájaKép
Aztán lelkesen rohangált az ajándékaivalKép
Szép voltKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Na, végre én is itt vagyok! Kép

Nálunk is megvolt a Karácsony, én eléggé stresszben voltam, csak tudnám mitől?
Talán, hogy anyukám végre eljött hozzám, idén először, mióta Peti megszületett.
Na nem részletezem, de jó volt hogy itt van. Persze a főztöm nem annyira izlett neki, mivel ő kb. ezerszer jobban főz nálam, és az a fajta, akinek egyébként is csak a saját főztje a finom. Azért a hal ízlett neki.

Nálunk Kitti és apuja díszíti a fát már 3 éve, én meg nézem. Na, most Petivel együtt néztük, de őt nem izgatta túlságosan a dolog. Nagyon tetszett neki a sok karton doboz, azokkal jót játszott.

Ja, még a Karácsonyfa felállítása előtt ő is megajándékozott minket egy támaszték nélküli állással, de csak egy pillanatra, és pont a kezemben volt a fényképezőgép, így el is dicsekszem vele!

Kép


Kitti kapott egy interaktív macskát, amit én nagyon utáltam, de most már kezdem megszeretni. Viszont az elemek majd 3 ezer forintba kerültek bele, így még jobban utálom azt a fránya macsekot.
Viszont aranyosan nyávog.

Ha addig nem jönnék, nagyon boldog újévet kívánok nektek!!!!!!

Puszi!
Andiék.
andi68
 
 


Sziasztok!

Most értem a géphez...
Nálunk is egyre jobb a karácsony, Sami minden nappal jobban követeli a fánál való dalolást és nézelődést, meg a mesét a díszgömbökön lakó hóemberről, angyalkákról...Nem gondoltam volna, ilyen picur gyerekről ezt! Ti sem, ugye?

Andi, Peti már áll!!! És mekkora! El sem hiszem, repül az idő, de hihetetlenül.
Én halnak neki sem mertem fogni, végül Anya hozott marinírozottat, de még senki nem evett belőle. Én most vöröslencsés csirkemellet csináltam, fina lett, életemben nem ettem előtte vöröslencsét, az Oktogonos bioboltos csaj se tudott hozzászólni, úgyhogy mélyvíz volt teljesen, de bejött. Huhh.
Elem kissé drága! Nem tudom elképzelni ezt a macskát, nagyon kafának kell lennie, hogy megérje! Kép? És milyen interakciókra képes?

Fcs, Sami Mikulásra kapott pont egy olyan játékot (azt hiszem), amit keresel, anyósom vette, megkérdezem holnap, hogy hol. Ha van még, vegyen? kb. 3000 forint volt.
GRATULA A FOGAKHOZ!Kép Kíváncsiak vagyunk rájuk nagyon! Írok, ha felkeltem, most le kell dőlnöm, mert tegnap is negyed háromkor feküdtem, és már csillagokat látok...
Csillagszórót hol lehet kapni? Sami odavan érteKép
rizike
 
 


Hellósztok!

A macska olyan perzsa féle,szürke, hosszú szőrű, (hullik is neki rendesen) kék szemű. Nyávog, de elég aranyosan, meg dorombol, ha símogatják. A farkához nem szabad nyúlni, mert akkor fúj és mérges. A farkát fel tudja emelni, a fejét forgatja. Hát kb. ennyit tud.
Kitti első nap nem merte megfogni a farkát, mert szegény cica mérges lesz, most meg már azt élvezi, hogy fúj a macsek.

Más:
Tegnap a neten bejött nekem egy Lamisil hírdetés, a lábgomba egy kis szörnyecskeként volt ábrázolva. Kitti pont kérdezett, én meg meséltem neki a lábgombáról, meg hogy meg kell törölni teljesen szárazra a lábat fürdés után, meg ilyesmi.
Na, éjszaka 3-kor felébredt a lányom, hogy rosszat álmodott, a lábgomba most eszi az ő lábát, és ezért nem tud aludni. Kép
Úgyhogy vigyázni kell az 5 évesekkel.

Más újság nincs, Peti megint állandóan szopizni akar, de óránként biztos. Kicsit már elegem van.
Lehet hogy el kellene utaznom pár napra?
Régen azt hiszem úgy csinálták az anyukák.

Puszi mindenkinek!
Andi

Kép
Íme, mama a két csemetével, a macskák (kettő van) Kitti kezében, és a karifa.

Minden kép ilyen homályos lett középen, nem tom miért?? Kép
andi68
 
 


Andi, mi az a "karifa"? Fogalmam sincs-vagy csak túl fáradt vagyok?!Vagy egyszerűen bunkó?Kép
Mintha valami fehér madárfélét látnék a fátokon, az tényleg madár, papírból? Én kis zöld macikat is tettem fel, meg pici kacsákat.
Kittinek jól alakult ez a karácsony, ahogy látom!
Peti rettentő csábos a zokkójában!Kép A gomba-sztorit jól megjegyzem!

Többiek? Mi újs?
rizike
 
 


Hali!

Hát nem vagy bunkó, csak én vagyok lusta kiírni a hosszú (5 betűnél hosszabb) szavakat. A karifa az a fa, amin a madárkák vannak! Kép vagyis karácsonyfa.

A madárkák nem tom miből vannak, a párom hozta valamelyik szigetről, de olyan kitömött valamik.
Egy csomó ari (aranyos)Kép dísz van a fán,a mi nem hagyományos gömb, hanem maci, meg kutyus meg ilyenek.

Zokkó Kép
Hát az ünnepi ruházkodást idén mellőztük! Kép

Ma meg Petinek feltörte a cipő a lábát, mert a zokni összegyűrődött. Szerencsére nem lett hólyag, csak jó piros lett. Remélem holnapra elmúlik.

Tsók!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi!
Karifa KépKépKépKép. Én tudtam, mi az, de az interaktív macska kicsit elborzasztott. Nem nagyon furi? Bár az a gombnyomós zenélős micsoda is van olyan furi, amit végül sikersen beszereztem a jógyermeknek... (Először félt tőle, most már lassan belejön...)

Szopi: Szabolcsra is rájön néha, de egy napnál sosem tart tovább. Annyi izgalmas dolog veszi körül, folyton vizsgálódik, hogy elfelejti. Még így is van napi két-három nagyszopi, meg ugyanannyi nyugtató.

Díszek: mi a fa és háncsdiszeket szeretjük legjobban, olyan édesek vannak! Meg van pár régi, amit még az én gyerekkoromból őrzünk. Így eléggé eklektikus a fa, de szerintem csudaszép, és mindenki dícsérte eddig, aki látta.
Fulescsacsi
 


Hali!

A macsek úgy lett családtag, hogy idén először Kitti maga választott ajándékot a Tescoban. Mivel a szülinapján felsültem az ajándékkal, (nem tetszett neki) és év közben többször is,ezért így döntöttünk.
Persze a Télapó hozza Karácsonykor,(én nem vagyok egy Jézuskázós, bocsi meg) de ő kiválasztotta és utána megírtuk a levelet a Télapónak. Persze próbáltam én elég sok másra rábeszélni, de a: macska vagy ez? kérdésre, mindig: a macska- volt a válasz.
Az érdekes az, hogy anyukámnál ott a két gyönyörű IGAZI macsek, akikkel játszhat.

Nagyon boldog ÚJ ÉVET kívánok itt is mindenkinek!
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok csajok!

Lécci írjátok meg, hogy a cseppek mennyit alszanak még napközben!
Enyém lány kicsit megkavarodott az ünnepek alkalmával és hiába tesszük le 8kor ahogy szoktuk, 10körülre alszik el. Addig csendben játszik egy ideig aztán megunja és reklamál, hogy vegyük ki. Ezt nem szeretném bevezetni, de az sem megoldás hogy sikítva sír az ágyában.
Lehet hogy sok neki a napközben 3x alvás????
Viszont napközben semmi hiszti nincs, leteszem és alszik pár perc múlva.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Háromszor alszik nappal, és nyolckor fekszik este????? Nálunk: fél nyolc körül ébredés, tizenkettő és kettő közötti elalvás, majd időjárástól függően 1-2-3 óra alvás, és ettől függ, hogy este kilenc és fél tizenegy között mikor alszik el. Kilenc előtt képtelenség, sehogy sem fekszik le... Szóval nappal egyszer alszik, az átlag két óra. Így nagyon későn fekszik, de ha nem alszik ennyit, akkor használhatalan délután. Igazából általában felébred egy óra után, cicit kér, és visszaalszik. (Lehet, hogy ekkor nem kellene hagynom, akkor hamarabb le tudnám este tenni... De nagyon nyűgös, ha nem hagyom visszaaludni, én nem kísérletezem vele...)

Mostanában Szabolcs is sírdogált elalvásnál, illetve volt, hogy hangosabb is volt, de maradtam következetes. Tuti a foga miatt volt. Dorka nem küzd a fogakkal?

Képzeljétek Szabolcs egyre többet lépeget. Álandóan gyakorol, tíz lépés már elég simán megy. És folyton az ülésből kapaszkodás és támaszkodás nélkül felállást próbálgatja, háromból egyszer sikerül is neki. (Én nem tudok csak nagynehezen így felállni, ő meg olyan kis ügyi!)
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Már mindenki készül valami jó kis buliba, igaz? Mi nem megyünk sehová, remélem, Szabolcs fog tudni aludni a petárdáktól. Mi meg kettesben bulizunk a konyhában apucivalKép.

Nagyon boldog új évet kívánunk mindenkinek!!!!!!!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Krisz, az alvás nálunk is eléggé változó, ami a nappali lefekvés időpntját illeti, de ahogy Fcs-éknél, nálunk is kb. 2 óra. Több alvás nemigen van, bár autóban 5-fél 6 körül sokszor bealszik. Igyekszünk nem hagyni, mert ha nem alszik el ilyenkor, este 7 körül ágyban van, és kb. reggel 7-1/2 8-ig alszik, közben egy szopi, valamikor hajnalban. Viszont volt fennmaradási hajlam náluk is sokdzor mostanában, én a betegsékenke tudtam be, fent volt tízig is , aztán rájöttünk, hogy csak az kellett, hogy apukája bent leüljön az ágya mellé, és szép lassan elalszik akkor, 10 percen belül. Kopp-kopp.
Szabolcs nagyon ügyes! Sok puszi a pici lábacskájára! Csak ügyeskedjen!Kép

Sok boldogságot 2005-ben, és csupa örömöt a picikben!!! B.U.É.K.!!!KépKépKép

Kép

Hát igen, meg jön lassan a szerelem is...Kép
rizike
 
 


BUÉK mindenkinek!!!!!!
Kép

indulunk bulizniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Bulibeszámolókat kérünk!!!!!! Nekünk minden redben volt, Szabolcs simán végigaludta a durrogást, bár nem is volt olyan nagy, mint tavaly - akkor az ablakunk alatt petárdáztak, rakétáztak, és arra sem ébredt fel. Mi meg a konyhában beszélgettünk, játszottunk, filmet néztünk, éjfél után meg romantikáztunk az új év tiszteletére (azt már nem a konyhában) Kép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve, de itt is kívánnék nektek nagyon sok boldogságot 2005-re!

Alvás:
Nálunk napközben ált. 3 óra, kétszer másfél.
Sokszor csak egyszer alszik, főleg ha nem megyünk sehova, mert a babakocsi, autó, elringatja, itthon viszont nagyon éber a kis gézengúz.
Volt hogy csak fél órát aludt egész nap, pl. tegnap.
Mégis felébredt éjszaka a petárdákra. Kép
Már olyan is volt, hogy 8 óra hosszat ébren volt egyfolytában!

Nálunk meg tavaly nem is volt semmi a házban, pedig akkor lehetett volna felőlem, mivel Peti még elég "zajmentes" helyen volt! Kép
Most meg nagyon borzasztó volt. Még Kitti is félt egy kicsit.

Krisszie, én megpróbálnék inkább 2 alvást csinálni a háromból, én már azzal is boldog vagyok ha egyszer alszik egy jót.
Szerencsére az éjszakák ......... el ne kiabáljam! Kép Értitek ugye?

Gratula Szabolcsnak a sétához, a fogakhoz, mindenhez!


Évi!
Samiról nem tudunk sokat! Infókat kérek!

Puszika!
Andiék.
andi68
 
 


sziasztok!

Boldog uj évet kivánunk mindenkinek!

jol teltek nálunk is az ünnepek . volt egy kis bulizás a barátoknal de este időben hazamentünk. ott a gyerkcök jol el voltak jol le is fárasztották egymástKép

Nálunk az alvás kb. mint Fcs-nél dél körül 11.30 és 13 között vmikor elalszik ebéd előtt vagy után . alszik másfél két orát. este pedig 8 körül alcsi van szépen simán elszik.

egyedül most azzal küszködök,hogy Flora igyon több tejetegy honapja még 5-6 dl-t ivott. reggel 2-2.5 dl-t este is és még napközben 1 dl-tlefekvés előtt. most csupán este hajlando inni de az is max 2dl.izesités nem vált be(kakaó, karamella)
mit tanácsoltok?

képzeljétek mi karácsony ota(24-e)csak két lábon járunk4 annyira élvezi esik de áll is fel rögtön és teper továbbKép

még egy kérédesem lenne. képzeljétek Floresznak még mindig nincs foga már majdnem 14 honapos. már kezdek izgulni. az a rossz, hogy nem tud igazán enni. bár azért még nem látszik rajtaKép

rakok egy két képet a potszulinaprol és a sétáról
sziasztok
Enci

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
renci
 
 


Sziasztok!

Renci!

CSini ez a Menő-manó! De jó nektek, hogy már járkál a csaj. Én is alig várom, hogy Petit kicsit le tudjam mát tenni az utcán is, és ne rogyjon össze egy perc alatt. Ma is a Tescoból hazafelé, a babkocsiba pakoltuk a sok cuccot, Petit meg inkább kézben hoztam. Viszont amikor nyitottam ki a kaput, már muszáj volt letenni, mert nagyon nehéz a sok ruhában. Na, egy pillanatra odaállítom a kapuhoz, hogy kinyissam, ő már mászik is a koszban. Kép
Mondjuk nem érdekes, olyan rucikba öltöztetem, amiért nem kár. A keze meg szerencsére jól mosható. Kép


Mindenkinek sok pusz.
Andiék.
andi68
 
 


Sziasztok!

Köszi az alvás tippeketKép
Már át is álltunk a 2 alvásra.
És jan 1 óta nincs szopcsi, brühühüKép
Nekem azért hiányzik, de a csajszi simán elvanKép hiszen nagylány márKép

Enci,
Gratula a gyönyörű Flórának, szupik a képek. Most már össze kéne engedni megint a csajokatKép

Nyugi, már készülődnek azok a fogacskákKép

Dorka kb 1dl tejcsit iszik meg, de egy örökkévalóság kivárni amíg pohárból megisszaKép azért egyre ügyesebb szóval nem adom felKép

Bulibeszámoló:
szuper buliban voltunk reggel 1/26 -ig voltunk, annyit táncoltunk, hogy alig bírtam járni utána. Jó sokat aludtam, mert Dorka 1/2 9-kor ébresztett isKép még mindig nem pihentem ki magam. Olyan fura mert régebben annyira bírtam a bulizást, éjszakázást most meg....
csak öregszekKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Enci! Egyre szebb ez a Flóra hercegnő! Gratula a sok császkáláshoz! Szabolcs még csak itthon gyakorol, ha az utcán megpróbálom letenni, akkor hisztozni kezd. De elég bizonytalanul lépeget amúgy is, bár lázasan gyakorol. A fogak miatt meg ne izgulj, majd kijönnek! Állítólag a későn fogzóknak jobbak lesznek a fogai.

Krisz! Mi ez a tejcsi-dolog? Ez valami újévi elhatározás, vagy Dorka nem kért többet, vagy elapadt? Mi még szopizunk továbbra isKép. Reggel, este, délutáni alvásnál, és gyakran "csak úgy". Annyira természetesnek érzem, nem teher, és Szabolcs is igényli. És így nem kell babatejet, tehéntejet, ilyesmit adnom neki egy darabig. Bár próbaképpen megkóstoltattam vele a tejcsimet, de nem ízlett igazán.

Lányok, mennyi idő, míg biztossá válnak a kölkök léptei? Most azon parázok, hogy nehogy valami mozgásproblémája legyen. Érdekli a járás, de nem annyira, mint várnám. Szabolcs amúgy is olyan érdekes jellem: ha leülünk vele játszani, és mondjuk megkérjük, hogy dobja be a kockát a dobozba, vagy a poharakat tegye egymásba, akkor eldobja, vagy belerúg, de ha egyedül játszik, akkor szépen megy. Semmit sem csinál azért mert megkérjük rá. Járni se úgy kezdett, hogy hívogattuk, hanem csak úgy bele a világba... Apja szerint olyan öntörvényű, mint én... De azért elég idegesítő a dolog, mert én szeretnék vele foglalkozni, de egyszerűen nem hagyja. Közös játékokat csak azokat szereti, amikor a hasamon lovagoltatom mondókázva, vagy mesélek, mutogatva, vagy birkózunk, labdát, autót gurítunk egymásnak, de az eszközhasználós játékokban nem tűr segítséget, útmutatást, mintha begurulna tőlük, az apaj szerint azért, mert túl nehéznek találja, ezért meg sem próbálja... (Ami azért érthetetlen, mert egyedül meg simán mennek ezek a dolgok). Remélem, ez elmúlik, mindennap próbálgatjuk a különböző játékokat, formabedobást, Legot, toronyépítést, építőkockát, de azt sem akarom, hogy kényszernek érezze.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs,
tudod írtam már, hogy a csajszi bojkottálja a szopcsit. Annyi volt már csak hogy 2x megrángattaKép vagy max 2 kortyintás és ment továbbKép szal már komolytalan volt.
Annyi a különbség hogy már nem kínálom.
Nagyon-nagyon örülök, hogy ennyi ideig is sikerült fenntartani a szopcsitKépKépKép

Játék,
na Dorka dettó, ha valamiben segíteni szeretnénk akkor azonnal eldobja, elborítja nem érdekli továbbKép
Viszont ha egyedül nem tudja akkor is gyakran türelmeteln, dühbe gurul és csapkod szóval még nem tudja feldolgozni a kudarcélményt.
Viszont egyre gyakrabban szépen eljátszik egyedül vagy esetleg annyi szükséges hogy ott legyek mellette, de nem kell semmit csinánom szóval olvashatok isKép Ő meg szépen magyaráz magának és elvanKép

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem találtunk egy nagyon közös pontot, Peti is idegrohamot kap, ha mutatni szeretnék neki valamit. Szerintem ők már most azt hiszik, hogy jobban tudják! Kép

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Azért ez megnyugtató! Már azt hittem, csak az én gyerekem ilyen kis akaratos...

Lányok, szerintetek ehet egy tizennégyhónapos hordóskáposztát? Apukám csinált nekünk, isteni finom, nem olyan bolti egyenízű, hanem tobzódik az aromákban. Szabolcs elmarta a tányéromról, és olyan lelkesen ette, hogy nem volt szívem megakadályozni. De evett már ugyanebből káposztalevest, és attól sem lett baja. Szerintetek? Nem evett amúgy csak öt-hat falatot, mert mást is evett hozzá...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Csak kutyafuttában, mert fűtésügyben zajlik az éelt nálunk: mi is csatlakozunk a "ne mutasd meg, én jobban tudom!"-klub-oz! Ugyanez van nálunk is!
Káposztát Sami is imádja, kb. egy hónapja eszi, de nem tudom ajánlják-e. Céklával és savanyú uborkával hármasban nálunk ők a kedvencek.
Fcs, láttunk egyik nap egy Bábszínházat a Népligetben (kezelés után jötünk el arra, és Sami elaludt, gondoltuk, leparkolunk), működik az nyáron? Olyan hangulatos helynek tűnik a zöld falaival.

Flora nagyon ügyesen lépked!Kép

Rohanok, jövök még
rizike
 
 


Éva! Nem, az a bábszínház sajna nem működik, szerintem évek óta parlagon hever... Nekem is csorgott a nyálam, amikor megláttam először. Az az épület is a pusztuló Népliget mementója...
Fulescsacsi
 


Fcs, de kár. Ajajajajaj de kár....Ajjj de kár...
Nem őrültem meg.KépCsak nagyon sajnálom. Annyira mese hely.

Szabolcsnak szép álmokat egy nagy virágos mezőn való eszeveszett rohangálásról!Kép

Rohanok, sok puszi
rizike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: