Új privát üzeneted érkezett!

SzisztokKép

Mivel az Elsõ napokban annyit filóztunk mi legyen ennek a topiknak a neve én önkényesen lekoppintottam a "felsõ" tagozatosokétKépKépKép Ugye nem baj??? Várunk minden babát-mamát!

Puszi
sasha és a 8 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Sasha
én csatlakozom hozád mivel Petike holnap után lesz 4 honap igy kezdjük mi is kinöni a topicot Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Szia Sasha!

Nagyon jó! Akkor lassan átszokunk!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

 
 

Ja még valami!

Kata007!

Ugye te is ide jössz!Kép (Tudom, hogy Dóri 29-én született (ugye), de te ide tartozol!Kép)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok
Mi is itt vagyunk ám. Kép
bringa és hanna (15 hetes)
bringa
 
 


Sziasztok!
Akkor mi is bejelentkezünk.

Sasha!
Szuper, hogy megnyitottad, én is ilyen dátumra gondoltam, így mi leszünk a következõ "osztály".
Vigasztalásként: ez nálunk is így volt: mire végetért a hasfájás, jött a fogzás. De foga még mindig nincs Lilinek. Kép

bera és a holnap féléves, kissé még mindig náthás Lili.
berka
 
 


Heló-beló!

Hát mi még nem nõttük ki a másik topikot a 2 hónapunkkal, de ez nem zárja ki azt hogy az alsó tagozat egybe maradjon!Kép Kata 007 szerintem is jöhetne ide "is"Kép

Kata007!!!

Ugye ide is irogatsz maaajd soxor!Kép

na sok puszika!
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Akkor mi is bejelentkezunk ide, pont a feleves szulinaponKép Tegnap megjott a digifenykepezogep, elokaracsonyi ajandek, ugyhogy semmi nem ment meg Titeket az uj kepektolKép Azaz, Reka meg beleszolhat, ma igen anyas napja van, nemtom, miert. Lehet, hogy a foga?Kép Nalunk ez amolyan szalloigeve lett. Mert Reka is ugy 2-3 honapos kora korul elkezdte ragni az oklet, folyt a nyala, oszt fog meg azota sincs. De ha sir, mert nyugos valamiert, tehat nem ehes, nem mas, akkor mindig megertoen azt mondjuk, biztos a foga es gyorsan felvesszuk es kenyeztetjukKép

Na, majd meg jovok, de most almat kell reszelnem.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok,

Ne En is itt vagyok!!!
Sasha,
Na a tettek mezejere leptel.Szerintem reklamozni kellene a Frissben is a lanyoknak.Megteszed???: ))))

Bar kicsit faradtan ulok itt,mert sikerult rontanunk az atalvasi statisztikanakat : )))Nemhogy atalvas de az elalvas sem akart osszejonni 3-ig.Es az erdekes az hogy nem sirt csak ezerrel nyitva volt a szeme.Persze az enyem csukodott szorgalmasan: )))
Lehet hogy a hasa is fajt egy darabig.Remelem nem jon be amit az unokatesom mondott, hogy ket honaposan is elkezdodhet a hasfajas es a siros idoszek.
Szerintetek tapasztalt anyukak?????

Most meg ugy alszik mint egy angyal.
Este lesz a cegem karacsonyi vacsoraja ugyhogy megprobalom majd a karikakat eltuntetni a szemem alol : )
Tegnap kaptunk mikulast Aputol: )))Most is ott van a cipocskejeben a kisagyban.

Petra,
Megkaphatom a cimet ahova jartok???Johet mailben is.
Nincs tul kozel hozzank de lenyeg hogy apa is bejohet velunk.

Zsuzsa,
Ok majd felteszem en is a profilomba.
Tegnap is lefenykepeztuk a mikulassal,ja meg kapott egy rokonomtol egy nagy mezeskalacshazat,annyira szep hogy incs szivem megenni.
Biztosan orulni fog mindenki a kepnek es ez egy kicsit legalabb egyedi lesz.

Bringa,
Ne legyunk itt offok ugyhogy megvarom a mailedet amikor mar tudsz kuldeni.

Beszti,Petra,
Igazatok van,mindenhol azt hallom hogy nem jo a gerincenek viszont szerintem ez a legbiztonsagosabb modja annak hogy kocsiban legyen.Pont azert van forditva is a menetiranynak 1 eves korig hogy baj eseten a gerince erosebb mint a mellkasa.
Szoval en ebbol nem csinalok gondot,es egy honapos koratol visszuk is a nagyihoz kethetente 40 km-re.


Agci,
Kapzeld en tavaly talalkoztam ezzel az igazi mikulassal ,mert egy Finn cegnel dolgozom es meg volt hivva.
Az igazan illuzio rombolo az volt, hogy 3 is van belole,teljesen egyformak es mindenhova 3-an jarnak hogy minden programra el tudjanak menni.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa!

Heheh! persze megreklámozom én úgy hogy mégKép

s.

Kép
sasha
 
 


Kataa!

Pont a napokban olvastam, hogy igazándiból még késöbb is jobb lenne a forditva bekötés, mert akármilyen jók az ülések, pont az a statisztika, hogy mi történik a fejjel és mellkassal egy ütközéskor rendesen menetiránynak bekötve, elég rossz minden (az általuk vizsgált) ülésfajtánál. Beninek van egy Concord Fixmax ülése, arra kerestem, hogy hátha találok huzatot: az övé elszakadt, a Brendon meg 2,5 hónapja nem tudott nekünk huzatot adni (most ugyan volt a szállitmányukba, de csak szürke meg fekete, én meg inkább szineset szeretnék), másik ülést meg nem szerettünk volna venni, mert az ülést 36 e Ft, a huzat meg csak 13 e Ft lennem és magának a váznak semmi baja.

Húúú!

Az éjszakánk nekünk is elég húzós volt. Most kellett volna visszavinni a Benit a 2. kontrollra, de egyszerüen nem birtunk felkelni. 1/2 1 körül feküdtem le, ami még nem is lett volna baj, de 1/2 5-ig kétszer is felkelt Nátán szopizni (még ez sem annyira), aztán 1/2 5-kor harmadszor is, és sir, nem lehetett sehogy megnyugtatni (nem volt éhes). A cici se kellett neki, de a simogatás se, semmi. Az egyetlen jó az volt, ha függöleges helyzetben lehetett, de még igy is rázni kellett a popsiját, mert különben kezdte ujra az orditást. Én elöször az apjára biztam, hogy próbáljon vele valamit kezdeni, de nem ment neki se, ugyhogy maradtam én (persze közben drága párom visszaaludtKép). Séta, popsirázás, aztán végül valamikor sikerült visszamásznom vele az ágyunkba (igaz egy picit megint nyüglödött), és hajlandó volt a cicit is elfogadni, amin aztán bealudt.KépKép Hogy mi baja lehetett? Ilyet még soha nem csinált.Kép Nem a pocija, inkább a fogára gyanakszom (az egyik felsö még nem tört elö teljesen, csak félig), de sajnos nem volt semmi fogzáskönnyitö itthon.

Beszti és a holnap 5 hónapos Nátán (aki mostKép persze nagyon jól alszik...)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bocs, a fáradság és a helyesirási hibák száma egyenes arányban vannak egymással. Azért remélem, hogy érthetö voltam...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Naa bereklámoztam a Frissbe a topikotKép Jobb kampányszöveget hirtelen nem tudtam gyártaniKép

Beszti!

Ha ez vigasztal akkor megnyugtatásul közlöm, hogy n minden éjjel 2-3 felé fekszem le aludni. Este 9-11 között kel fel. Attól függ hogy hogy csúszik. Pl tegnap 11-kor kelt mert 4 órát aludt. Utána fürdés és szopcsi. De nehogy azt hidd hogy el is alszik! Nem! Hisztizik, sir és nem akar aludni!Pedig hótt fáradt látom rajta, hiszen fürdésnél mindig pucérkodunk, meg jó sok vizbe pancsizik, hogy a feneke lebegjenKép és jókat tornázikKép Szegényke tegnap akkorát ugrott (pont hason tartottam a kádban) hogy belefejelt a vizbe és hát mikor vegye a levegõt...Kép Jól megijesztett, ott köhögött azután úgy elkezdett sirni, gondolom õ is nagyon megijedt!Kép Kikaptam egybõl ringattam, vigasztaltam, csupa viz lettem tõleKép. De utána visszaraktam azonnal! Hisztizett kicsit még annyira megijedt, de a vizben vigasztaltam tovább.. még csak az kéne hogy megutálja a pancsit!
Na szóval jól kifáradt a fürdésben utána jól leizzadt a szopiba és mégsem aludt!

Tényleg lányok! A ti babáitok is olyan izzadósak mint az enyim? Egy pár perc sirás utána (pl wc-n vagyok és nem tudok azonnal menni) tiszta viz a tarkója! Van hogy a szopiba is leizzad. Tiszta viz a homloka én meg törölgetem neki mert igy hideg is. De hiába mert látom ahogy gyöngyözik továbbra is. Pedig rövid ujjú bodiban van és ujjatlan rugi+pulcsi. Vagy body és teljes rugi, vagy hosszu ujju body és ujjatlan rugi... A keze az igy is mindig jégcsap!

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
örülök, hogy megnyitottátok ezt a topicot, ha már a friss-ben nem tudtam sokat "szerepelni", ide igyekszem majd gyakran jönni.
Sasha, Levike is nagyon izzadós, nem bírja a meleget. Itthon csak hosszú ujjú body+ujjatlan rugi van rajta, és alváskor sem mindig takarom be (éjszaka persze igen). A tarkóján lehet érezni, ha melege van, attól is nyûgösek ám a babák. Az, hogy a keze hideg, nem jelent semmit, ha a lába és az orra meleg, akkor nem fázik.
"Kezdõ" koromban én is mindig túlöltöztettema Levit, sõt, a kórházban tök égõ helyzetbe is kerültem emiatt. levike ugye koraszülött volt, de miután baba-mama szobába kerülhettünk, az éjszaka kivételével mindig együtt voltunk. Egyszer úgy ítéltem meg, hogy hûvös van a szobában, Levike kezei pedig jégcsapokra hasonlítottak, bekapcsoltam hát a hõsugárzót. Aztán szépen elaludtam. Jött a vizit, a dokik (jó sokan voltak) meg el voltak képedve, mi ez a szauna a szobában. Mikor rájöttek, vagy negyed órát szörnyülködtek (én meg égtem...). Történt mindez június végén...:-)))
Szóval akkor mondták, hogy nem számít, hideg-e a keze.
Na, most megyek, délután lesz a férjem munkahelyén Miki-ünnepség, oda látodgatunk el. Gondolom, Levike végig fogja sírni. Nagyon nyugis baba, tényleg nem szokott sírni, de most van abban a korban, hogy már nem mosolyog bárkire, sõt, az ismeretlen arcok láttán egybõl legörbül a kis szája... amúgy nyálazás nálunk is volt kb. 3-5 és fél hónapos kora között. Fog sehol, de anyálazás is elmúlt.
Na jók legyetek, mindenkinek jó hétvégét!
Viki és Levike (6 hó+2 nap)
vikici
 
 


Udv megint!

Mit gondoltok:
- ne csinaljuk mi is azt, hogy dobunk het elejen egy tablazatot, hogy gyerkocok mekkorak? Vagy tessek alairni a heteket, vagy legalabb a profilba beirni, mikor szulettek a Babok
- kisse osszevisszara sikerult a Westendes /legalabbis azoknak, akik szemelyesen nem voltak ott. Vagy csak en vagyok benaKép/, esetleg feltennem a feliratozott kepeket egy uj topicba, datummal egyutt, es ott gyujthetnek a tobbi, jovobeni kepeket is? A Westendet meg toroltethetnenk. De ha vannak meg nem publicalt kepek a talirol, azokkal egyutt kene. Velemeny?

Sasha,
Jol ertettem, nalatok 9-11 kozott van furdes? Nem probaltad kicsit elobbrehozni, es akkor hatha elobb lenne alvas? Vegulis Gabibaba is lassan mar 2 honapos. Es milyen kis vasgyuro, lattam am, es az a mosolygos kep, az tunderiKép
Izzadas nalunk is van szopikor. MErt en fekve szoptatok, elolrol tehat en melegitem, hatulrol valamivel kitamasztom, onnan az. Raadasul Reka hosszu haju, boven a nyakaba er a haja, az is melegiti, tiszta csapzott olyankor. Ha sokszor anelkul is izzadt, akkor lehet attol is nyugos, ahogy Viki is irja /szia VikiKép, jo, hogy irsz ide is/. Viszont nalunk pl. ha hideg a keze a gyereknek /persze a lakasban, mert kinn az utcan, az mas/, akor biza fazik. Es megfigyeltem, hiaba adok ra megegy felsot mondjuk, attol nem javul a helyzet, de ha egy vastagabb zoknit adok ra, attol helyreall. De tudom, hogy az az altalanos velemeny, hogy a hideg kez nem jelent semmit, nem is vitatom, max vannak kivetelek. Mondjuk, nalunk a ruhazkodas amugysem "normalis".

Nektek is allandoan mozog a gyerkocotok? Reka nem all meg egy pillanatra sem, de szo szerint. S emiatt nem tudok rugdalozot se adni ra, mert szajaba kapja a labfejet, osszecsippenti a rucit, oszt kinyujtja a labat es maris kicsuszott a helyerol. De a nadragszara viszont allandoan felcsuszik emiatt. De ugyanez megy a zoknival is sokszor, ujabban mar pelenkazaskor kibontja a tepozarat, mert elvezi a hangjat, szoval oruletKép

Na most jol kipanaszkodtam magam, talan holnapig nem lesz semmmi uj morognivalom.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a kedves fogadtatást az "elsö napok..."-ban, és ne haragudjatok, hogy megint ilyen hosszú idöre eltüntem.
Ha nagy ritkán is, de csak sikerül nyomon követnem az eseményeket, de mire a végükre érnék, Luca már hiányol, így írni már luxus... Ráadásul ritkán tudok felkerülni a netre: 10-böl 6-szor sztrájkol a gépem.Kép

Sasha,
jól eldöntötted a vitát az új topic nevéröl, igen, jó, hogy vannak ilyen tetterös anyukák!Kép Mi még igenis az "elsö napok..."-ba tartozunk, de nagyon jó ötletnek tartom a dátumokkal körülölelt társalgást, így csak egyben marad a csapat.Kép Ja, utolért a gratulációd, köszönjük. Küldenél nekem egy mailt az oldallal, ahol az a sok kép van Gabiról? A születése után láttam sok képet ott, csak nem mentettem el a címet. Elöre is köszi!

Izzadás:
Én már hittem egy-kétszer, hogy átázott a pelus, de az csak a nagy kiabálásnak volt köszönhetö, ugyanis jól leizzadt töle. Szopi közben viszont soha nem fordult még elö, biztos nagyon edzett már az állkapcsaKép!

Hasfájás:
Sajnos megjelent a mi életünkben is, szerencsére a meleg rozspárna a hason és a tea megtette a hatását. Nálunk a rekord eddig a 2 és fél nap kaki nélkül, no, egyszerre tett ki mindent, hogy nem bírta a pelus. Egyébként még mindig tökéletesen eszik, nincs hiány sem étvágyban, sem tejben.

Alvás:
Már kezdtem azt hinni, hogy maradnak a 4-5 és fél órák éjszaka, mire kiderült, hogy ez csak akkor igaz, ha teljesen hozzáigazítjuk az életünket. Tehát: 3 napja dolgozik az apja, így megpróbálunk lefeküdni 11 körül, az nem megy. Olyankor ö még enni akar és foglaljuk el, stb... No, én pedig épp abba a hibába szoktam esni, amit már Sasha is említett: elalszom és mire újra felébredek a nem túl pihentetö pozitúrában, addigra Luca újra enne. Remek. Ez így megy reggelig, aztán annak örömére, hogy a férjem felkel és kiszolgál engem teával (különben szomjanvesznékKép), kezdödik a következö "pelenkázás-szopás-alvás-ciklus", amit az jellemez, hogy ilyenkor én már általában ébren maradok és a következö két és fél órában a dolgom után nézhetek. Mert ugye nappal csak 1-3 órákat alszik, de legszívesebben csak cicin lenne, ha hagynám.

Fürdés:
Na, azt nagyon szereti, olyankor csak nézelödik és kedves fejet vág. Node a szárítkozás az már nem tartozik a favoritok közé: ha kivesszük a kádból, elkezd hisztizni...

"Útravaló" baba:
Luca is mint a legtöbb baba nagyon jól elvan (és pillanatok alatt elalszik) a babakocsiban, vagy a kocsiban. Ez altató módszernek csak pár kis hiányossága van, mint: piros lámpa, sorbanállás a közértben (ugyanis amint megállunk, az nem tetszik neki és kezdödik a követelözés, hogy "menjünk már!")

Ja, és úúúúútáljuk a sapkát. (Szegény, miért is lett téli baba?!)

Úgy hallom felébredt a kicsi, így el is köszönök!
Csipkebogyó és a majd 5 hetes LUCA
csipkebogyó
 
 


Na, írok ide is...Kép
Olvasni már olvastam, de az írásra csak most jut idõm. Ádám már egy jó órája alszik. Mi lesz velünk este??? Mostanában alig akar elaludni. Se a szopi nem kell, se az ágyban nem marad, a ringatásról meg már nem is beszélek. tegnap 3x tettem be a kiságyba, a betevések között sazoptatni próbáltam, de nem akarta. Aztán negyedszerre sikerült, miután hagytam pár percig sírni az ágyában. Gonosz egy anya vagyok!!!!

Beszti!
Csodálkoztam is, mi az a 0 óra valamikori hozzászólás... Szóval ez az oka...

Csics!
A jövõ hét péntek nekem megfelel, már beszéltem Anyukámmal, jön vigyázni a csemetékre. Valamikor 3 körül tudnék odaérni, csak meg kell beszélni, hová.

Csipkebogyó!
Jó olvasni Rólad és Lucáról.

Áfonya!
Boldog 6 hónaposságot Rékának!
A táblázatra már én is gondoltam, de megcsinálni nem tudomKép.

Ti sem tudtok ötletet az allergiára? Muszáj az a pelust ecetes vízben áztatni? Kimosom õket mégegyszer, aztán, ha elmúltak a pöttyök, megint megpróbálom. Remélem, nem kell az egészet eltenni!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Idetaláltam én is...

Nyuszi!
Nekem 13 éves a nagyobbik lányom és két éve még ezerrel Barbizott, megvettünk mindent a háztól a lakókocsiig. Meg kéne tudni mi az érdeklõdési köre a kislánynak akinek ajándékot akarsz. Egyébként divatozni csak most kezdett el 13 évesen.

Sasha!
Akkor nálunk is van zizegés, mert hetek óta folyik a nyál és két ököl a szájban. A keze is azért hideg mindig mert nyálas.

Kedves északázós anyukák! Én már egész beletörõdtem, hogy Bettikém minden éjjel cirkuszol egy sort. Mondjuk úgy egy-két óra körül szopizik, a végére bealszik, a vállamon alva büfizik, és ahogy leteszem kipattan a csipája és vigyorog ezerrel. Semmi más nem segít, csak ha játszok vele egy fél órát legalább. Akkor elfárad és elalszik újra. Sírni nem hagyom, mert tönkretenném a többiek alvását. Szóval nagyon várom mikor fogja átaludni az északát.

Mozgásban nem vagyunk világbajnokok, még csak oldalra fordulás megy. Viszont ha felveszem, már nem tudok annyi mindent megcsinálni fél kézzel, mert rögtön kíváncsi mi van a másik oldalamon, aztán vissza. Szóval foghatom két kézzel, mert kiugrik a kezembõl.

Sajnos az oltásunk helye még mindig nagyon csúnya, a doki néni írt egy kenõcsöt+ néhányszor jegelni kell, de semmit nem javul, úgyhogy hétfõn megint vissza viszem.

A jövõ héten készülök a régi munkahelyemre is, nagy kaland lesz, egy óra kocsizás oda, egy vissza, úgyhogy félóra tömény ajnározás vár ránk. Remélem jól bírjuk majd.

Megnéztem a talis képeket, nagyon jók lettek!

Conti+Betti 20 hetes

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok
nem tudom, mi volt tegnap, de hanna is nehezen aludt el, s háromszor keltünk Kép

Áfonya
Sajnos pont fordítva, én kapok mailt, de írni nem tudok. Kép

Kataa
Próbálom orvosolni, ha nem megy, csinálok új címet.

Zsuzsa
Csak úgy dagadok (kivételesen a büszkeségre gondoltam, bár másként is igaz...) Kép

Panda
Én is úgy tudom, az öblítõ lehet ludas, nem is használok.

üdv,
bringa és hanna (15 hetes)
bringa
 
 


Bringa,
bocsi, azt akartam irni, a 2. mondat mar jo volt, azt kellene megnezned. Ott kell ugyanis az uj szolgaltato mailszerveret megadni. Szinte biztos akkor, hogy ez a hibad, hisz ha erkezik leveled, az azt jelenti, hogy a fiokod rendben. Tehat a levelezoben Eszkozok, ott a Fiokok kozul a Tiedet, aztan tulajdonsagok, ott a Kiszolgalok es ott a kimeno levelek /SMTP/ szervernevet kell atirni az ujra, az uj szolgaltatodera. Alt. "mail.n_e_v.hu" szokott lenni, pl. mail.axelero.hu vagy mail.freemail.hu. Remelem, erthetoen irtam, s tudtam segiteni.
-Afonya
Afonya
 


Áfonya
Igazán profin leírtad Kép Azt hiszem, az jól van, mert mail.vnet.hu
De még körülnézek Kép
Köszi nagyon!
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Panda!
Nem lehet, hogy a mosópor nem öblítõdik ki teljesen a pelusból? A ruháknál kevésbé lehet zavaró, de a pelusból a nedvességgel kiázik. Nekem volt ilyen, hogy más mosószerrel mostam, amitõl olyan maradt, és kicsípte a babám fenekét.
Próbálj meg 2 öblítést lefuttatni a gépen. Egyébként nem muszáj ecetben áztatni, van, aki Flóraszeptben áztat. Én is csináltam egy darabig, de nekem az ecet jobban bevált.

Pele
pelcsi
 
 


JO REGGELT
Panda
azt hitem nem olvastad az irásomat a másik topicba meg is kérdeztem hogy nem olvastad .

Sasha
nekünk is ezerel megy az ököl rágás és nyálfolyás Kép a fogak nálunk is zizegnek sasha ha adhatok egy tanácsot akor kérj a doktornötöl az arcára krémet mert ahogy nyálzik és forgodik hason kifogja dörzsölni az arcát én kértem mert elég rosszul nézet ki és kaptunk és használ bekenem az arcát vele ahol nagyon piros és másnapra szép is lesz Kép.

Lányok
Petikének a bébiételek közül csak a desszertek a nyerök Kép a fözelékek nem anyira föként a zöldborsoval állunk hadilábon mert atol multkor majd meg fuladt anyira sûrü volt Kép visszont a kanalát imádja fogni Kép és hadonászni vele amitöl az egész gyerek tiszta ennivalo lesz Kép

Panda
nekem is jo a 3óra csak azt nem tudom én sem hogy hol talizunk .

Alvás:
petike sem akar idöben elaludni ha nem etetjük tele vagy aludt fürdés elött este Kép tegnap se aludt el idöben sajna Kép pedig jo lenne mert ez nekem igy nem jo hogy fél11 fekszem le fél10 helyet és 5kor kelhetek fel na mindegy remélem javulni fog a helyzet .

na megyek mert sokat dumáltam már Kép

PUsz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok Lanyok,

Jo otlet ez az uj topicnyitas,de igy most akkor mindket helyre irunk???
Bocs az ertetlenkedesert,de szerintem az elso napokban is az volt a jo hogy idosebb babaju anyukak tudtak segiteni Nekem is az elejen.
Igy hogy megvan a datum es nagyreszt ismerjuk egymast a Frissbol egyben marad a tarsasag es mindig lesz a ki mar talakozott a masiknak ismeretlen szituval.

Na en megjartam a karacsonyi vacsit.Nagyon jo volt es mindenki dicsert hogy milyen vekony vagyok, meg jo hogy felhomaly volt az etteremben igy a faradtsag sem tunt fel.
Az en munkahelyem most is 7 lany van gyesen es azokbol kettonek lesz megint babaja.Szoval mentek a tapasztalat cserek es az egymas babainak dicserete. ; ))))))

Olvasom hogy nehanyunk babuja megint jol szorakozik ejszakankent alvas helyett.
Hat mi megint 2-kor fekudtunk,es nem volt hiszti csak a szeme nem akart lecsukodni.Mar ketszer adtam neki enni es semmi.Persze 9-ig aludt es most is alszik.Lehet hogy az oraja egy kicsit elcsuszott.Mert eddig 11-kor evett utoljara es utan mint a bunda aludt 6-ig most meg 1-kor is evett es 9-kor volt az elso etetes.
Hogyan lehet ezt visszaallitani lanyok????


Beszti,
Hat igen olcsobb a huzat csak legyen.: ))))
Nekem a noveremtol van babaules es nagyon kiraly csak eddig meg nem sikerult levarazsolni rola a huzatot.Meg nem erett meg egy mosasra de gondolom majd kesobb kene.
Nekunk mar van nagyobb babaulesnuk is 1 eves kortol de sajna az csak szembe fordithato.
En eddog meg nem mertem vezetni a babaval es pszinten szolva nem is tudom hogy mernek-e egyaltalan.
Bar most probalom eladni a kocsimat mert augusztus ota kb 6-szor volt hasznalva.Majd tavassszal szeretnek egy masikat,jobbat.

Sasha,
Persze hogy nem oltozteted annyira hisz a tavfutes telen jo eros.Nekunk nem az van es en szabalyzom a hot,de mi hosszuujju bodyt es rugit adunk ra mindig es kb 23 fok van.Eddig ritkan izzadt foleg a sapekban furdes utani szopikor.
Na akkor Ti is ejjeli baglyok vagytok : )))


Viki,
De jo hogy ide is irogatsz!!!

Afonya,
En kb 8-9 korul furdetek de amint olvastad par napja megsem jon be.Lehet hogy mar kezdi kinoni az alomkorjat es azert nem akar este aludi mert nagy rafinalt lett: ))))
Ugy imadom amikor mar felig alszik eteteskor es bofi utan alszik mint egy angyalka.

Zsuzsa
Hat akkor a frontok jonnek mennek.

Pusz
Kataa es a holnap 2 honapos Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Pele!
Arra gondoltam, hogy kimosom újra az összes pelust 60 fokon, mosószer nélkül, és megint megpróbálom. Anyukém mondta, hogy én is ilyen voltam, csak babaszappannal tudta mosni a pelenkáimat, és mindig ki kellett fõznie. De egyébként nem voltam érzékeny a mosószerre, csak a pelusokat kellett ezzel a módszerrel mosni. Te milyen mosószerrel mosol? Én Tomi Kristályt használok, de pont 1 adagra való van, és kell venni. Lehet, hogy érdemesebb valami mást próbálni? Van az a Lovela, aminek az elején egy baba van, lehet, hogy bejönne. Vagy az öblítõ???

Beszti!
Mi a babakocsi huzatával voltunk így. Eléggé kiszívta a nap, de nem akartunk 36.000 Ft-ért új kocsit venni. Egyszer rászántuk magunkat, hogy utánanézünk, de nem volt. Azóta is a régi vanKép. Pedig jó lett volna egy új, mert most télen elég bénán néz ki, hogy a lábzsák szép élénk színû a kocsi meg kopottKép. Csak nem tudom, hogy erre a 4-5 hónapra érdemes-e 10-12 ezerért új huzatot venni, mert nyáron már a sportkocsit fogjuk használni.
A nagyobb gyereküléssel meg az a gond, hogy nagy okosan levettem róla a huzatot és kimostam, de nem tudom visszafûzni az övet. Fogalmam sincs, hogy voltKép. Már az egész rokonság kipróbálta, de senkinek nem sikerült.

Kataa!
Azt javasolják, hogy ha át akarja az ember állítani a babát, akkor 2 naponta kb. 15 perccel elõbb tedd le, így talán sikerül.
Nálunk az a baj, hogy Ádám eddig 3x aludt, de ha 6 körül elalszik, akkor még este fél 11-kor is alig tudom elaltatni. Úgyhogy lassacskán átállunk a két alvásra.

Nyuszi!
Mikor utaztok? Vagy már nem is vagy itthon?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Lányok
tetem föl uj képet petikéröl a profilomba és cáfojatok meg ha szerintetek nem ennivalo a képen Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Csics! Nagyon vidám lehet nálatok az evés!

Tegnap elfelejtettem írni, hogy megint van a kenguru goldban 16%-os engedmény minden kengurus ruhára dec. 24-ig. Ez kártyásoknak van, de 10e Ft. feletti vásárlásnál adnak kártyát.

Na megyek mert ma most fogok fürdetni, ugyanis kajcsi után beraktam a járókába, mikor megyek érte, látom, hogy tiszta blenyó a gyerek feje meg a ruhája. Szépen feltörülte saját magával. Egyébként nem zavarta, jókat kacarászott.

Conti + Betti 20 hetes

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Panda!

Az üléshuzat levétele, meg feltevése nálunk nagyon megy.KépKépKép
De csak azért, mert mindketten a férjemmel megnéztük, aztán ketten csak összehozzuk.
Tegnap kiokositottuk magunkat a Brendonban (egy jó csomót kérdezgettük az eladót, de legalább értett hozzáKép), azt hiszem az lesz belöle tényleg, hogy Beni kap egy új ülést (de lehet, hogy rögtön kap egy cserehuzatot is, bár az a huzat, amit nézünk, nem tünik annyira "szakadósnak"), szintén Concordot csak egy újabb fejlesztést (Trimax).
Közben azt is megtudtuk, hogy amit mi akartunk, az amugy se megy, mert a Concord Lift nevezetü ülés (bár nagyon szuper) nem saját öves, hanem a kocsi övével kell bekötni a gyereket, ezt pedig óvodás kor végéig nem ajánlják, nehogy kibújjon belöle.
És mivel Nátán néhány hónapon belül kinövi az ülését (de legkésöbb egyéves korára), addig a Beni még nem lesz iskolásKép, tehát mindenképpen kell egy új ülés. Cirka 50 e FtKép, póthuzattal 60 e Ft.
Az egész föleg azért nagyon ciki, mert Nátán gyakorlatilag kinötte a bölcsöt, ezért kell vennünk a Beninek ágyat, hogy az ö ágyát Nátán megkaphassa (ö eddig rácsos ágyban aludt, olyanban, ami 70*140-es, késöbb 90*200-as heverövé alakitható, a középsö két rács kivehetö, igy ö tudott ki-be mászkálni). Az is 50 e Ft.
Igazán nem tudom, hogy miért nem lehetnek valamivel olcsóbbak a gyerekholmik.
Na megyek, mert még takaritani kell, Beni szobáját már átrendeztük, meg kitakaritottuk, hogy majd az ágya beférjen, de az egész lakás szalad, pedig holnap vendégeink lesznek (igaz függönyt mostunkKép, meg ablakot tisztitottukKép a párommal). Este késöb jövök!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Mamik!

Én még mindig úgy mosom Levike ruháit, hogy kétszer öblítem ki (öblögetõt nem teszek a vízhez). A pelusokat a gépben 60 fokon mosom + Flóraszept, aztán kimosom a többi fehér rucival 40 fokon, aztán még egy öblítés. Lehet, hogy macera, de nekem eddig bejött.

Ötlet: nem tudom, hogy álltok a karácsonyi ajándékokkal. Én ma elintéztem a nagyszülõkét, gondoltam, leírom Nektek, hátha valaki nem ismeri.
Van egy hely (biztos több is, de én ezt ismerem), ahol ha viszel fényképet, ráteszik különbözõ dolgokra. A pólókon kívül bögrére, egérpadra, csinálnak belõle puzzle-t, de ami nekem a legjobban teszik, rátetetheted naptárra is. Van asztali naptár, de én falit csináltattam. 2003-as naptár, olyan anyagból van, mint a gyékény, és a tetejére ráteszik az általad vitt fotót. Bárhova ki lehet akasztani. Én kiválasztottam egy édes képet a Levirõl, azt tetettem rá, és ezt kapják a nagyszülõk. Mindezt 1.990.-Ft/db. Szerintem nagyon jó ára van. Ott, helyben megcsinálják, és 1999 óta ezen az áron dolgoznak (állítólag).

Na megyek, mert hív a kedvenc pasim (nem, nem a férjem...:-)))))

Jó pihenést és alvós éjszakát:

Viki&Levike
vikici
 
 


Panda!

Hát pont a Tomi Kristálytól lett pöttyös anno az én gyerkõcöm is! Úgyhogy most már sosem veszek olyat. Most Bioponnal mosok, azzal nem volt gond. Szerintem az öblítõ a pelusoknál azért sem jó, mert hát az is benne marad az anyagban (hiszen ez a lényege), és akkor a vizelettel kioldódik. Így a vegyszerben ázna a feneke a babának.
Lovelát még sosem próbáltam, de állítólag jó az is.

Üdv: Pele
pelcsi
 
 


Jo reggelt
Conti
nem mindig de mint irtam a deszertek jobban csusznak a fiam torkán mint a fözelékek Kép meg hát szeret mosolyogni ,meg szereti ha dicsérjük ( ezen tulajdonságot anyátol örökölte ) Kép

Sasha
Gabibabát 3hónapos oltása után viheted úszni csak kell kérni egy papírt hogy egéséges no meg megkapta a 3hónapos oltását itt kispesten is van babauszás 2 helyen az egyik WEKWRLÉN van a KISPESTI TANUSZODÁBAN a másik meg a KISPESTI USZODÁBAN az elöbinél bármikor csatlakozhatsz ha megvan a 3hónapos oltás az utobinál csak a honap elején lehet csatlakozni és 3500-4000ft egy hónara az úszás mi most fogunk menni majd úszni menni .és neked is kell szerezned egy papírta börgyogyásztol .

na megyek mert már sokat jártatam a szám Kép

Pusz Csics és a ma 4 hónapos Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, nagyon jó ötlet volt!

Izzadás: Emmánál nem tapasztalom, õ inkább fázós. Nálunk 21-22 fok van, jól felöltöztetem, aludni meg egy plédbe csavarva alszik plusz vastag takaró, és így érzi jól magát.

Pedig hisztis nagyon. Nem tudjátok hogy lehet errõl leszoktatni? És érdekes hogy csak nappal, mert egyfolytában ölben akar lenni, vagy minimum hogy szórakoztassa valaki folyamatosan, alig alszik valamennyit. Éjjel mintha kicserélték volna, 11 körül eszik, éjfélkor általában le tudom tenni legkésõbb. olyan hajnal 4-5 körül eszik mégegyszer, fél óra múlva alszik tovább mint a kisangyal, reggel kel 8 körül és ettõl kezdve újra hiszi egész nap.
Pedig külön szobában alszik éjjel, és akkor mégsincs semmi gond, de nappal mozdulni se tudok szinte mellõle.

Hasfájás: Emma is hasfájos, nálunk eddig semmi módszer nem jött be ennek enyhítésére, se tea, se masszírozás, se görcsoldó. Ha van valakinek még ötlete...
Tényleg elmúlik ez a kólika 12-14 hetes korba, ahogy az orvosok ígérik?

Manó és Emma (8,5 hetes)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,

Panda,
Hat ez a leteves nalunk meg nem megy mert etetes utan mostanaban el kell altatnom.Pedig napokozben elalszik magatol a nagy nezelodes kozepette.Sot majdnem minden etetes utan elalszik meg.Gondolom ez majd csokken ha nagyobb lesz.
Bar tegnap eleg jo volt 11-kor evett ejfelkor maraludt is 1-ig de akkor csak ehes volt es visszaaludt a papi utan : )))))

Bringa,
Megkaptam a mailt.Nagyon koszonom,este ki is probaljuk.

Csics,
Petike mar egesz nagyfiu es nagyon helyeske.

Kviki,
Engem erdekelene ez a naptaras dolog.Ird meg lecci hogy hol is van ez.

Zsuzsa,
Hat ez tenyleg nagyon edes!!!!Sajnos mi nem a digitalissal csinaltuk a kepeket es nincs scannerunk de a napokban amjd csinalunk meg es felteszem azt.
De most tettem fel egyet amikor nalunk jart a Mikulas.

Kataa es a ma 2 honapos es 5kg-os Alex!!!!

Kép
Kép
kataa
 
 


Zsuzsa
Szupereke a képek! Elõd nagyon cuki! Kép

Csics
Petike is nagyon édes! :9

Manó
Hanna is hasfájós (volt, azt hiszem, talán elmúlt. kopp-kopp). Nekünk a hason alvás és a gripe water jött be, de úgy, hogy két kávéskanálnyit adtam, nem rögtön kaja után, hanem kb. 1 órával a köv kaja elõtt. Persze, az hogy bejött, túlzás, de néha használt.Én is masszíroztam, lehet ám, hogy egy idõ után segít. Szerintem ezért van, hogy egész nap ölben akar lenni. Néha az segített, hogy a bébihordozóba tettem, s lóbáltam órákon át (elég fárasztó, de ez tetszett neki). Ja, s próbáld az etetések közötti idõt húzni, legalább 2 órát.

Kataa
Szívesen Kép Hanna is 5 kiló volt két hónaposan.

bringa és hanna (15 hét+3 nap)
bringa
 
 


sziasztok Lányok
ZSuzsa
legtöbbször igen de inkább a keze jár inkább Kép

Lányok
köszönjük a dicséretet most hizot 1kg a májam Kép

Kataa,Bringa
édes a babátok Kép

Pusz Csics és a ma 4honapos Petike Kép
csics
 
 


Beszti!
Tegnap én is ablakot mostam...
Szerencsére Ádámnak még megfelelõ a kiságya, de nem tudom meddig, mert neki a legkisebb méretû van (55x115), mert nincs helyünk. Noémié olyan, mint Benié, de sehogy nem fér el még egy ekkora a szobábanKép. Remélem, Ádám még egy ideig elfér ebben...

Manó!
Jó, hogy Te is itt vagy! Igen, igaz, hogy 3 hónapos kor körül elmúlik a hasfájásKépKépKép.

Kviki!
A naptáras dolog jó ötlet, megírnád nekem is? Esetleg ide is írhatod.

Pele!
Köszi. Kimostam az összes pelust mosószer nélkül. Újra próbálkozunk... Kipróbálom a Biopont. Valahol olvastam, hogy a babák holmijait nem tanácsos bioaktív és enzimaktív mosószerekkel mosni. A Tomi Kristály azt hiszem, bioaktív. Remélem, a mosóporváltás megoldja a problémát!

Kataa, Bringa, Csics Zsuzsa!
Édesek a gyerkõcökKépKépKép!

Panda és Ádám(26 hetes)

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hát eltelt ez a vasárnap is. Képzeljétek ma éjjel nagyon drága volt az én kicsi fiam! 1 órakor sikerült letennem. Ez is csoda volt, mert általában éjféltõl 2-3-ig müsorozik a szentem. Szóval 1-kor elaludt és legközelebb csak fél 7-kor kelt fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ilyen talán ha egyszer volt. Sõt délután hagyott aludni 3 órát!!! Most szuperül vagyok, igaz már megint este van és már megint kezdek kókadniKép

Manó!

Hasfájás! Gabi is hasfájós volt, de szerencsére csak 6 hetes koráig! Állitólag itt is ilyen periódusok vannak. Vagy 6 hetesen, vagy 3 hónaposan vagy 6 hónaposan múlik csak a hasfájás. Ismerek egy kislányt aki 6 hónapos koráig volt hasfájós, meg én is addig voltam kólikás. Neked viszont drukkolok, hogy 3 hónapos korában hipp-hopp elmúljon ugyanúgy ahogyan a Gabinak is elmúlt! Nekünk nem is tudom mi jött be. Eleinte a Espumasin vált be, aztán valahogy egyszercsak nem hatott úgyhogy váltottunk a Gripe Waterre. Elaltatni csak úgy tudtam, ha a karomban fogtam megfelelõ szorosságban a hasával felém forditva és persze az a fránya cumi a szájában. És igy járkálam vele amig meg nem nyugodott és közben súlyzóztam vele alkarraKép (rázva ringattam) Igy massziroztam a pocakját a pocakommal, ringattam is és cumizott is. Igy elnyomta az álom, csak arra kellett vigyázni, hogy miután kiköpte a cumit (nem mélyalvás állapot) még legalább 10-15 percig fogjam (már kényelmesen ülve) hogy mélyen aludjon, mert ha elõbb tettem le tuti felriadt rá!

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Hát én is idetaláltam!

Az elsõ napokban már írtam egy pár sort így itt nem részletezem, de itt is elnézést szeretnék kérni tõletek amiért "bosszantó és szõrszálhasogató"-nak tûntem.
Az idegállapotom kissé gyenge volt az elmúlt napokban és túlreagáltam a dolgokat.

Kaptam is érte a fejemre a kedves névtelentõl. Kép Bár nem értem miért nem adta hozzá a nevét, hiszen a mailokból kiderül, hogy nem csak én gondoltam az illetõre.
Azért látszik, hogy egyes embereknek mennyire örömet okoz másokat megbántani 1-2 szóval. Hiszen ha nem okozna neki örömet nem írta volna le. Talán nekem sem esett volna ilyen rosszul, ha itthon vagyok és azonnal tudok rá reagálni, de kívánom, hogy élje át azt az idegállapotot ha csak 1 órára is, amit én az elmúlt két hétben.

Lányok!
Szerintetek is annak tûntem aminek állított a kedves névtelen? Csak mert szeretnék továbbra is közétek tartozni???

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jo reggelt mindenkinek
Kata007
nekem nem tüntél szörszálhasogatonak Kép és kivánom hogy anyukád jobban legyen Kép

Panda
szerinted hol tudnánk talizni most pénteken ? hogy megnézd Petikét ? játszoház? vagy valamelyik Bevásárloközpont ?

Puszi Csics és Petike Kép
csics
 
 


Lányok!
Segítsetek már egy kicsit! Szerintetek ki lehet már vinni sétálni Lilit? 8 napja szúrták fel a fülét, azóta láztalan, gyógyszert már nem szed, dokihoz már nem kell menni vissza...csakhát ezek a mínuszok odakinn! Szerintetek?
Jó lenne már kicsit kimozdulni, õ is szereti, de nem akarom, hogy visszaessen.

Zsuzsa!
Nagyon aranyosak a képek. De mi az amiben Elõd ül? És már így tud ülni? Kép

Csics!
Boldog négyhónaposságot! Kép Hogy telik az idõ! Nagyon helyes kislegény!

Manó!
Csak biztatni tudlak, tényleg elmúlik a hasfájósság. Egyszercsak észreveszed, hogy jé, ma nem sírt annyit, egyedül is eljátszott kicsit...és utána egyre jobb lesz. A soraidat én is írhattam volna pár hónapja. Az éjszakák rendben voltak - nagyjából - de nappal....semmit nem tudtam tõle csinálni. Nálunk 2,5 hónaposan jött el a változás. Kitartás!

Kata!
Jó, hogy itt vagy Kép, anyukádnak jobbulást!

bera
berka
 
 


Sziasztok.

Talán még valaki emlékszik rám a frissból, ott zsoka 24 alatt futottam, mar amig, de aztan nemreg szolt ZSóka, így most már bozsiként fogok jelentkezni.

Magunkról csak annyit, hogy a lányom Izabella 3 hónapos, és szopizik. Sajnos már nem csak szopizik, mert refkluxa van, ezért s?rít?t kell neki adnunk, de azt is anyatejben keverem el neki. Mert tejem van b?ven. Majd még ezzel kapcsolatban jovok tanacsot kerni, csak el?bb reagálnék Panda kérdésere, hatha addig még nem ébred fel babám.

Szia Panda!


Eddig leginkább csak olvasgattalak, de gondoltam most segítek neked. Mi is mosható nadrágpelust használunk már a lányom születése óta, aki már három hónapos. Csak mi nem a monapelt, hanem a poponella-t. De igazaból azéert eut vettük, mert ez volt itt a környéken. Szóval szerintem ez nem számít.

A lényeg: én Vanish áztatós vízben áztatom és mosószódával mosom., Esetleg néha 3/4 rész mosószóda, 1/4 rész Tomi kristály. És használok öblít?t! Semmi baja nincs a pelusoknak t?le.
Eredetileg én is ecetes áztatással + ?blítéssel próbálkoztam, de egy kicsit kipirosodott a popsija, akkor áttértem a Vanishre meg a Coccolinora. És így semmi baja.
Az az igazság, hogy nekünk eleve a Vanisht ajánloták ahol vettük, de én olvastam a neten az ecetr?l és gondoltam kipróbálom, már csak az ára meg a környwezet miatt is. De nem jött be és hát azért csak a gyerek az els?.
De így már minden rendben a kicsi popsijával.
Ja talán még annyi, hogy én minden tisztábatevéskor lemosom langyos vizzel.Krémezni viszont néha nem krémezem.

Ja igen, a mosószódát egy helyen lehet kapni, a József körúti Azúr vegyszerboltban. 1/2 és 30 kg csomagolásokban. kilonként 100 Ft.ra jön ki a 30 kg-os ára. (Talán még a vAdász utcaban is árulják, de ?k is az Azúrból veszik, ha jól tudom) A Vanisht meg a Tesciban veszem, most éppen 900 körül van a 2L-es.
És én az összes fehér ruhánkat mosószódával mosom most már. Szerintem nagyon szépen most. Még a férjem 8-10 éves szürke polóji is visszafehéredtek t?le. Ja és így tökéletesen eltünnek a kakifoltok is.

Hát , egyenl?re ennyi a kisregény, remélem tudtam egy kicsit segíteni.

bozsi
bozsi
 
 


Még az jutott eszembe, hogy én egyszer -kétszer aztattam floraszeptben, igazából attól sem lett semmi baja, csak a pelusok mintaja fakult meg egy picit. (ezu akkor volt, amikor a ferjem vigyazott ra és elfelejtette kimosni meg baaztatni a akiakis peust igy beszaradt es foltos maradt mosas utan.
Egyebkent an hatvan fokon mosom, a tobbi 60 fokos cuccal egyutt.

bozsi
bozsi
 
 


Kata007!

Anyudnak jobbulást! Irtam egy szépet az elsõ napokba! Abból megtudod, hogy én hogyan gondolom az egészet azzal a névtelennl kapcsolatban. Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


SziasztokKép

Kicsit lenyugodam, úgyhogy most feltennék egy kérdést!
Mi lehet annak az oka, hogy Gábor kb 1 hete minden éjjel 1-3-ig müsorozik? Éjfél körül felkel enni és utána nem lehet visszaaltatni, még az se segit, ha nem pelenkázok. Az se segit, ha lekapcsolom a tv-t! Magyaráz, nézelõdik mivel egyébként sincs olyan sötét a közvilágitás miatt pedig a 7-en lakunk. És ha megunja a nézelõdést és a dumálást akkor játszani kell vele. Próbálom én elaltatni, de egyszerüen nem megy! Ha járkálok vele és magam felé forditom és ringatom akkor hisztizik és majd kitekeredik a nyaka és teljesen felfelé néz, hogy lásson. Ja és hisztizik közben. Ha lerakom akkor meg nézelõdik dumál csinálhatok bármit. Aztán végül 2-3-ig úgy sikerült "elaltani" ha a kocsban ringattam, de amint megálltam felébredt, úgyhogy pihenés nuku. Aztán 3-kor kaja .... ugye és úgy valahogy elaludtunk. Ez azt jelentené, hogy keveri a nappalt az éjszakával? Mert nappal is fennt van egy csomót!

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

A naptárt a Kálvin tér 8-ban lehet csináltatni, a Városkapu Üzletházban. A Kálvin téri metrómegállónál van egy református templom (asszem legalábbis hogy református), ott kell feljönni és tovább sétálni még egy kicsit. Az "üzletház" (elég kicsi) földszintjén van egy fénymásoló üzlet, ott csinálják. Nem valami extra hely, de szépen megcsinálják, és olcsó.
Most nem írok többte, mert Levike sajnos azt hiszem, megfázott, életemben elõször éjszakáztam Vele (kezdem átérezni azoknak a helyzetét, akik rendszeresen virrasztanak), mert átlag egy óránként orrszívóztunk (gondolom, a szomszédok nagyon örültek, mert Levike ordított, mint akit nyúznak, de legalább rájönnek, eddig milyen jó gyerek volt...). Most sem tud szegény aludni, mert alváshoz cumizni szokott, de taknyosan nem nagyon megy. Ha nem alussza ki magát, akkor enyhén szólva nyûgös, úgyhogy képzelhetitek:-(((((. Remélem, hamar kiheveri.
Tényleg, nem akarja valaki megcsinálni a táblázatot? Szerintem nagyon jó ötlet, csak sajnos nem értek hozzá.

Szép hétfõi napot Nektek:
Viki&náthás Levike
vikici
 
 


Még annyit, hogy használja valaki a Bepanthen kenõcsöt? Nekem a kórházban mutatták, és nagyon bevált. Tény, hogy nem a legolcsóbb, de Levinek eddig semmi kiütés...stb nem volt a popsiján (hogy õszinte legyek, én a cicimre is azt kenek, és a Garmastan-nál azért olcsóbb), és múltkor, amikor a szél kifújta az arcát (hiába kentem be védõkrémmel) másnapra tök szép lett tõle a bõre.
Viki
vikici
 
 


Sziasztok!

Mi is újra itt vagyunk az egyhetes pihenõ után.
Jól esett a vidéki friss levegõ. Balázska továbbra is szépen gyarapszik. Pontos adatokkal nem tudok szolgálni, mivel már visszavittük a mérleget, de body-ból már kezdjük kinõni a 74-est.
Nekem most papírpelenkából a Libero discovery vált be a legjobban. Balázska napjában egyszer alaposan telerakja a pelenkát kakival, és a Pampers nem bírta a strapát. A liberónak gumis a dereka, így hátul nem tud kifolyni...
Szóval akinek hasonló gondjai vannak a pelenkával annak szivesen ajánlom.

KViki!
Illetve akit még érdekel.
Itt a Teréz körúton is láttam egy hasonló jellegû üzletet. Ha érdekel valakit, akkor utána tudok nézni a pontosabb paramétereinek.

Pszi és Balázska(16 hetes és 3 napos)
pszi
 
 


Kata007!

Azt gondolom, hogy persze az csak néhány nap, de akkor is "kilóg" az ember a topicból, nem? Ugyhogy én teljesen megértelek.KépKép Különben sem szeretem a névtelenkedést, ha valamihez nem tudom (merem?) adni a nevemet, akkor le se irom. A másik megbántása meg mire jó? Neki jobb lesz?

Nekünk, akik egyszerre voltunk kismamák (söt még korábban együtt szurkoltunk azért a bizonyos zebráért), egy plusz töltetet jelent az, ha együtt vagyunk.KépKép
Ugyhogy ha idöd engedi irjál, anyukádnak jobbulást!KépKép

Sasha!

Látom sikerült a topicímváltoztatás...KépKép
Más:
Drága kisebbik gyermekem hasonlóval próbálkozott eleinte, de azt a megoldást, amit én csináltam, ezek szerint nem biztos, hogy meg tudod csinálni. Én a teljes elsötétitést oldottam meg, a szopihoz sem kapcsoltam semmi villanyt (bár elég nehéz volt, mert közben arra is kellett figyelnem, hogy jól kapja be). Ha végzett, akkor továbbra is csend (nincs pelenkázás, meg a hálószobánkban nincs tévé sem), nincs játék (legyen minél kevesebb éjszakai attrakcióKép), hagytam, hogy ö azt csináljon még amit akar (én megpróbáltam mellette aludni, ö volt középen az ágyon, ugyhogy leseni nem tudott volna), csak hasraforditottam. Ha a szopiba bealudt, akkor vissza az ágyába. Most már, ugyan szopizik éjszaka (jó esetben csak egyszer), visszaalszik ö isKép, söt kezd nagyon hozzám igazodni, mert nem kel korán (én ugy 1/2 8-8-ig aludnék), de ha korábban kel, mint én, akkor is egy jó darabig elvan a kiságyban.KépKép
Persze, ahhoz képest, hogy a nagyobb alvás szempontból milyen "álomgyerek" volt (2 hónaposan átaludta az éjszakát, azóta is nagyon jó alvó), nekem egy kicsit fura ez az éjszakai szopi, meg igazándiból elég nehéz elképzelni, hogy egyszercsak végig fogja aludni Nátán az éjszakát, ha eddig nem tette. De azért bizakodom.KépKépKép

Panda!

Végül mégse jöttek a vendégek, de legalább tiszta a lakás.KépKépKép Az is valami, csak birjam igy tartani (már nagyon ráfért a lakásra, bár a férjem erösen sérelmezte, hogy egész nap takaritottunkKép). Csak én vagyok fáradt (nem álmos, hanem fizikailag). Azt én sem gondoltam, hogy ilyen jól el fog férni Beni ágya, eredetileg másképp gondoltam a helyét, már azon is elgondolkodtam, hogy nem tudom, hova, de kiteszek szekrényt a szobából (csak azért ciki, mert gyerekszerkrény, a hálónkban nem igazán mutatott volna jól, máshol meg nincs hely, viszont valahol kell tartani a ruhájukat), de végül a férjem fejecskéjéböl kipattant az ötlet, hogy az egyiket tegyük a másikra, és tényleg jó lett!Kép Az ágy is elfér majd, meg világosabb is lett a szoba. Most mrá csak az kell, hogy kifessük, a szobát meg sötétitöfüggyöny, ágytakaró stb. legyen valami szép, aztán egész jó ki fiúszoba lesz, és azért nem lesz kicsi kettöjüknek sem.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kata007!
Elolvastam a sztori elõzményét, és ha ez egy picit is megnyugtat, nemcsak bunkó volt a névtelen (ha negatív véleménye van, miért nem vállalja névvel), hanem szerintem felfújt egy olyan dolgot, amit szerintem még rosszindulatúan sem lehet "szõrszálhasogatónak" nevezni.
Egyébként azt sem értem, hogy attól függetlenül, hogy minden topicnak van egy címe, miért ne írhatna oda más is? Ezeknek a topicoknak szerintem nem az a lkényege, hogy hermetikusan zárt csoportok jöjjenek létre, hanem hogy segítsünk egymásnak, nem?
Úgyhogy ne szomizz, szerintem szívesen lát Téged itt mindenki, a névtelenekkel meg ne foglalkozz!
Puszi:
Viki&Levike
vikici
 
 


Sziasztok

Bringa,
Hat nem tudom hogy a babamasszazs vagy mi de Alex a 11-es etetes utan teljesen elaludt magatol : ))))
Olyan fura volt ez az este nyugalom az elmult napok 2-3 orai lefekvese utan.
Egyebkent nagyon tetszett nekia masszazs,nevetett es nezelodott nagyokat.Koszi megegyszer!!!!

Kata007,
Jobbulast Anyukadnak!Es ne foglalkozz senki nevtelennel.

Bera,
Hat en is ezen gondolkoztam,mert ugye azt irtak itt alanyok hogy-5 ig ehet kivinni a babat es ma tuti van –6C.
Nekem viszont a tejert kene mennem es most azon gondolkozom hogy elinduljak-e vele babakocsival??
Szerintem hivd fel a gyerekorvost es kerdezd meg mi a teeendo ilyenkor betegseg utan.

Saha,
Nekunk is ugyanez volt a hogy fentebb irtam.Lehet megereztek a frontot vagya hideget???Mert ugye egykoruak a babaink.
Bar nekem nincs hiszti csak a szeme nem csukodott le.
Erosen remelem hogy ma este is egy angyal lesz.Drukkolok hogy nalatok is visszaalljon a rend.

Viki,
Koszi a cimet,mi nem is lakukn onnan messze.En is csak korhazban hasznaltam Bepanthent,de vettem itthonra is es ha szukseg lesz ra fogom is hasznalni.

Lanyok akik gyogyszer szednek,
Nektek is volt pecsetelo verzes???Mert en most szedem 2.hete es van.Ez most akkor mi.???
Ja es honnan fogom tudni hogy melyik az igazi havi verzes????
Valaki aki jaratos a temaban segitesen mar lecci!!!

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: