Új privát üzeneted érkezett!

Na latom a tobbsega zart forumot preferalja....hat igen meg nekem is az az aggodalam mint Magdinak, hogy elobb-utobb kihalna,de nagyon bizom,hogy 5 ev utan ez velunk mar nem fordulhat elo :!: 8)
Valaki tud ilyet???

Rit
Ok persze ,valamikor delelott.

Bea
Jaj de ciki,bocsi nem tudtam hogy belul is volt ar,mert a masikat leszedtem am :?
A kep nagyon edi-bedi,olyan fius tenyleg,vagy mar csak beled beszeljuk :wink: :lol: Bar kopaszoos apa hasonlosagon jot nevettem :D
Ja es a kek kertesz naci meg Ilketol szarmazik am, ugyhogy lassan vegig megy a topicon :P
Ja jes Anna ,de cuki,latod mondtam hogyez mar nem a meghizos pocak. :lol:

Szilcsi
Nagyon drukkolok hogy sikeruljon osszehozni amaximum vegkielegitest.Ha gaz van menj ugyveddel,arra tuti megijednek :wink:
Ha meg olvassak ,hat olvassak hogy veled nem lehet packazni!!!!!
En ertem hogy mire gondolsz Szilcsivel kapcsolatban,ezek a kijelentesek tenyleg zurosek,ezekre en is ugrok es jon a litania hogy csak kedvesne lehet veszelni anagyszulokkel,stb....
Egyebkent azt eszrevettem hogy jol neveltseg teren az ovi rontott rajta rendesen...igyekszunk itthon kikalapalni a dolgokat de nagyon nehez...

Magdi
mar hianyotalak!
Mark meg kicsi,majd belejon a tomegbe csak ido kerdese.
Egyebkent ide sem sokan irogatunk mar max 10 korul nem???PErsze Mikibulira jonnek a read only tagok is,de azok nem igen irnak.... sajnos...

Gumicukor,Mano
Egy kismalit en is kivanok nektek!!

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Jól elűntem megint. Hétvégén jöttünk haza, egy hétig a Kolingban voltunk. Előtte meg a bevallásokat kellett megcsinálni.

Nyuszi
Itt vannak a farsang képek amit még ígértem.

Halacska
Először is nagyon szeretnék neked gratulálni. Ahogy beléptem az oldalra egyből kitűnt az UH kép, nagyon édi.

Most megyek visszaolvasni mert jól levagyok maradva.

Ági Kép Kép Kép Kép
petra2
 
 


Nyuszi
TE hol vagy?Remelem azota mar meggyogyultal.

Kép
Kép
kataa
 
 

 
 

Nah, ma részletekben jutnak eszembe a dolgok. :oops:

Nem nagyon vagyok a toppon, még csak most tettem a sütőbe stahl ketchupos húsát...vacsira csak készen lesz.

Tegnap mondta a dokim, hogy 90%, hogy megszüntetik a Kútvölgyi szülészetét, összevonják a Jánossal. Hm.
De még nem parázok ezen.


Banyóci
írtam tegnap mélt! csak jelzem itt is. :lol:

Magdi
köszi, aranyos vagy! :D Mi az a FEHOV? :oops:
Májki is belejön majd sztem max. kicsit lassabban. Anna barátnője lehetett hasonló de már imád ovizni!

Hú de lassú nekem ma a babanet.

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Beszti már létrehozott annó egy titkos topikot, bár bevallom nekem vmi miatt bonyi volt. Vmi olyasmi kéne, mint Orsolyéké, hogy jelszóval lehet belépni. Na majd meginterjuvolom őt. :lol:

Gc te nem tudsz vmi tutit???

Ági
Nagyon szépen köszi! Ti hogy döntöttetek végül? Irány hármaska?
b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Hahó

Mi megint betegek vagyunk :cry:
Már pénteken lázas volt a Gergő meg a füle is fájt.
Pont anyuék voltak itt 7végén.
Mi szombaton elmentünk siófokra bálba, csak vasárnap reggel jöttünk haza.
Persze gellért bekruppolt :roll: még jó, hogy elmondtam anyunak, hogy mit kell csinálni, meg a kúpot, így nem esett annyira pánikba, beadta a kúpot, amitől jobban is lett a Gelli. anyum meg nem mert aludni :?
7főn már nekem is 39 volt a lázam, azt hittem becsavarodom két beteg kölökkel betegen :roll: :roll:
most már jobban vagyunk, csak Gergő volt még lázas este, meg a Gellike rosszul aludt éjjel.

Bea
kép 8) :lol: :lol:
Kútvölgyi :roll: utolérik a "reformok" :twisted: :evil: na nem is írok semmit, mert itt eléggé egyedül szoktam maradni a nézeteimmel. mindenestre sajnálnám. ha esetleg lenne nálunk is hármaska és nem ott születne már.

Ági
gyerkőcök nagyon aranyosak. Petra meg bűbáj :)

titkosodás
nekem mind1.
nem ezen múlik a kihalás, a másik topik nálunk is kihalófélben.

akkor én is drukkolok, aki malacot akar :!: :lol:

pusz

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Ha mindenki megszavazza a zárt topikot én sem akarok kilógni. Mondjuk én csak egy pár hónapja irogatok ide, de szeretnék továbbra is akár a zárt topikon is. :oops:

Halacska! Nagyon édes a babus. Ha már látszik meg akarjátok tudni a nemét, vagy meglepi lesz?
A kínai horoszkóp szerint amit felraktál Lili Kecske, Bálint Kakas.

Panda! Ha barátosnédéknél kiderül, hogy hasfájósság, akkor én tudom ajánlani a Gtippe Watert mert nálam mindkét gyerek ette, és bevált.

Szilcsike! Amit Szilcsiről írsz, azt Liliről is írhattad volna. Lili is mostanában hihetetlen dolgokat csinál. Úgy gondolja, hogy mindent ő egyedül meg tud csinálni. A minap majdnem két dvd lemezzel etette meg a lejátszót. Mindent leszed, elvesz, és egyedül akarja megcsinálni. És rettenetesen flegma. Tegnap apa segített neki összepakolni a játékokat, és érthető módon azt kérte, hogy ne csak ott üljön, hanem ő is segítsen. Erre azt mondta apának, hogy most nincs kedve, és apa az ő szolgája. :shock: :oops: Olyan pipa lett apa, rosszul esett neki. Elbeszélgettünk a kisasszonnyal. :roll:

Megcsináltattam a húsvéti képeslapokat. Egy másik topikon csinálja egy csajszi.
Megmutatom a kedvencemet:
Kép

Andi
andrea27
 
 


Bea
Oszd meg velem ezt a receptet,persze csak ha tip-top kesz ,mert en sem vagyok mostanaban konyhatunder 8) Rafogom, hogy pihennem kell a szopi maitt :wink: De ne aruld el apanak :wink:
Igen valami egyszeru kene ami ilyen csak jelszoval vedett.Szrintme Ok az izgin vannak.

Banyoci
Te is rtika vendeg vagy,remelem minden OK!

Judy
Szegeny Ti! Gondolom anyukad hogy megijedt.Lenyeg hogy minden Ok mar.
Hat azert van itt meg valaki aki egyet szokott erteni veled reformok teren :wink: :D

Andi
Cuki a kep!
PErsze hogy te is jossz velunk ha megyunk.!!!

Egyebkent talan azert is kene,mert sok a mas tema ,mi mar nem zomeben a gyerekekrol irunk/ertekezunk ugye....
Visznot sajnalnam is a babanetet....szoval passz...

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Az izgi-n van a titkos topikunk. Rákérdezzek a főszervezőtől, hogy hogyan működik a dolog?
Oké! Igazatok van, tényleg nem ettől függ, hogy kihal-e a topik. Én mondjuk olyat ami nagyon gáz a titkosba sem írnék meg (az ilyen eseteket tartogatom a talikra). Bár , most így jobban belegondolva igazából nagyon-nagyon titkolnivaló dolgaim nincsenek :lol: :lol: :lol: Unalmas alak vagyok :roll:

Bea! FEHOVA Fegyver-horgász-vadász kiállítás a BNV-n. Tudod, mi MINDEN horgász kiállításon ott vagyunk :lol: :lol:

Andi! Klassz a képeslap!

Ági! De szép tündérkéd van! Olyan, mintha kifestetted volna Petra szemét! Gyönyörű! Kiselefánt ÉDI!!!

Judy! jaj szegény srácok. meg szegény Te. JOBBULÁST!!!!!!!

Örülök, hogy nem egyformák a gyerekeim, csak olyan fura megélni ezeket a dolgokat. Azonos családi háttér, nevelési elvek és mégis..... na persze minden úgy jó, ahogy van, Márknak ez a távolságtartása, bizalmatlansága sokkal inkább erre a világra való. Nórit több sérelem fogja érni, nyitottsága révén tuti több emberben fog csalódni. Abban bízom, hogy kamaszkorukban a kis korkülönbség segíteni fogja azt, hogy a kicsi védelmezze a nagyot.
Nem hiszitek el, de Nóri tényleg olyan kis szelíd, nála jóval kisebb gyerekek elveszik tőle a játékot, Nóri egy szót sem szól.
Márk ezzel szemben küzd, "megvédi" ami az övé, a Játszóházban mindig csak azt hallottam, hogy "Nem adom! ez az enyém!" :)

Mára edugulok, puszi Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok

Köszönöm a válaszokat, tehát van egy pacim, meg egy majmom :) És ha jól belegondolok, igaz is :) Szilcsi egy igazi kiscsikó, akit be kell "törni", persze jó értelemben, Tomi pedig egy-az-egyben majmolja a tesót. :D

titkosodás
nem hiszem, hogy attól kihalna a topic. A mi másik topikunk is kihalás szélén, pedig nem titkos......

Judy
szegénykék. Drukk megy, hogy gyógyuljatok.

Kértétek, hogy mondjak véleményt az aloe-verás gélről. Isszuk jan. eleje óta (illetve a gyerekek isszák). Azóta most először betegek, de Tominak most nem volt magas láza, 37,5 volt a legmagasabb, pedig asztmatikus hörghurutja van tüdőgyulladással, Szilcsinek pedig mandulagyulladása van. Mindkettőnek egy nap volt a vészesebb, azóta semmi bajuk látszólag, szakad fel a cucc, nincs láz, gyorsabban gyógyulnak. Az eddigi nagy átlag alapján én csak és kizárólag ajánlani tudom. Napi egy kávéskanál Tominak, Szilcsinek kettő. Most hogy betegek 4 óránként adom. És még az első adagból bőven van. Doktornénink rá is kérdezett, hogy mit adok neki, hogy nem jöttünk mostanában. Ő is dicsérte.

Andi
nagyon jó a képeslap :)

Ági
képek szuperek. Enyim gyerek a farsangi képein olyan arcot vág, mint aki rögtön sírva fakad :(

Magdi
Hidd el, én sem gondoltam volna soha, hogy olvasni fogják, de megteszik. Ez van.

Meló
hát én is kíváncsi leszek, mi lesz a döntés. Elvileg pénteken már dolgoznom kéne, ma kaptam kérésemre annyit írásban, hogy egyenlőre felmentenek a munkavégzés alól, többit jövő héten. Úgyhogy a szóbeli megállapodásunk mintha nem is létezni. Ja és a munkaszerződésemet sem találják, jó mi?
Éljenek a kisgyerekeseket foglalkoztatók!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na megyek aludni, holnap dokinéni!
szilcsike
 
 


Sziasztok!

Nekem a titkosodás OK. Biztos szabadabban írnánk úgy. De itt nem lehet, ahhoz költözni kell. :?
A topikkihalás nem ettől függ. Van olyan topik ahol talán 6-7-en vagyunk és megy.
Viszont ebben a topikban az is jó, hogy nagyobb időintervallumot fog össze, Judys másik topikunk meg csak 1 évszakot, így eleve kevesebben írnak.
Ja, a talik szerintem fontosak (annak ellenére, hogy nekem mostanában nem sikerült eljutnom), mert a személyes talik a viruális beszélgetéseket is értékesebbé teszik.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Titkosodás: Szerintem nincs értelme, mert (mint Magdi) ami gáz, azt úgyse adom írásba :), de ha a többség szeretné, én nem leszek semmi jónak elrontója.

Juti,
Jobbulást!!!

Solymit is elkapta a láz, de semmi más baja nincs, tegnap kicsit fájt a hasa. Remélem, hétfőre rendbejön, mert akkor lesz a fotózás az oviban, és tavaly is lemaradtunk róla...

Zit
parazita
 
 


Sziasztok

Magdi
En sme emlekszem gaz dolgokra a talikrol :lol: MAx hogy minidg talalunk egy kozos ismerost :lol:
En azert remelem hogy a nyitott ,baratsagos gyerekek kesobb ugyanilyen felnottek lesznek. 8)

Szilcsi
Szuper hogy bevalt az Aloe gel.Mar ha arra jo hogy konnyebben viseljek a betegseget , azis megeri,de hogy ritkabban betegek az meg plane.
Lehet hogy meloban azzal akarnak betartani hoy dolgozz meg a penzedert.En eemogott valaki rossz szandekat sejtenem...De hat ha nekik az kell hogy ott oksokodj egy honapig amibol hasnuk nem igen lesz..akkor hajra.Tapasztalta hogy majd 5 ev utan nem rogton razodik bele az ember.En 2.5 ev utan is 1 hetig nagyon koncentraltam :roll:

Beszti
Lehet meg kisbabas tali is valamikor ahogy beszeltuk :)

Parazita
Solyminak jobbulast!!!
En pl arra gondoltam hogy nezzetek paranak,de pl ha valaki megirja hogy ekkor es ekkor megy nyaralni es mondjuk valahogy kiderul hogy hol lakik akkor azt illetektelenek is olvashatjak....es hasznalhatjak...

A hazunk alatt megnyilt egy bababolt es internetes webaruhaz meg jatszohaz :D
Van csomo Thomas dolguk is ha valakit erdekel megadom priviben a linket.

kata
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Zita,Ttitkosodás: Hát én sem olyan nagy gáz dolgokra gondoltam, amit leírnék, csak apróságokra,amit nyilvános fórumra mégsem ír ki az ember, pl mint amit kata írt, vagy tudom is én, ha pl babás leszek majd akkro nem merném beírni hogy hú, 2 napja késik, drukkoljatok, mert mi van ha olvassák a melóhelyen, nem akarnám hogy innen tudják meg, így viszont veletek sem oszthatnám meg csak a 12. hét környékén, vagy pl ami Rit esete volt Rege születésekor, avgy most Szilcsi mega melóhely, szóval ilyesmikre gondolok.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kataa
Csak hogy nem egy hónapról van szó, hanem jövő év januárjáig. Az meg elég hosszú idő.

Én pontosan az általad leírtak miatt soha nem írom meg, hogy hová megyünk, mindig csak utólag. Pl. most Mátrában voltunk.

Na megyek, mert most értünk haza a dokinénitől, és még ezer dolgom van.
szilcsike
 
 


Hát nálam az egy dolog, hogy nem írok arról, hogy mikor megyünk, de én nem írhatok arról sem, ha csak én megyek meg egy csomó dologról.... én, vagyis mi mégazt is nagyon csúnyán megszívtuk, hogy beírtam, hogy baba jön - ha ezt előre tudom, ezer bocsi, de csak a szülést tudtátok volna meg utólag.

Magdi
Ne aggódj, Márk is bele fog jönni a társas létbe, annyi, hogy most még nem jár közösségbe, azért ilyen, de ez pár nap alatt képes változni.
Dodi is olyan volt, mint Nóri, de mostanra már harcol ő is - csak itthon nem. Itthon hagyja, hogy a kis töpörtyű húga elvegyen tőle játékokat v. szétbarmolja a rajzát, aztán jön bőgve panaszkodni.

Zit
Solymesznak jobbulást, remélem neki is csak egy napos dolog volt.

Szilcsi
Anno apa is szedte, akkor azt mondta nagyon jó - így utólag meg nem tudjuk, Vagy olyan jó, hogy szedés után 1,5 évvel is hatásos v. amúgy is elmúltak volna a panaszai.... mindenesere szerintem maga a hit abban, hogy valami használ, az számít igazán.
Örülök, hogy mostanában javul a helyzet, szegénykék elég sokat voltak már betegek.

Manó
Ha már tartozásről van szó, te is tartozol: egy beszámolóval az angol órák hatékonyságáról Emmánál!!

rit
anemona7
 
 


Rit!

Bocs, tényleg:) Az az igazság hogynem mernék érdemben nyilatkozni az ügyről, mert annyira nem járt rendszeresen Emma. Pl februárban összesen 1x volt, mert beteg volt, elutaztunk, heti 2x balett is van, ha valami kimarad az az angol. Nyáron szünet volt, ősszel meg állandóana játszótéren ragadtunk a csoport társakkal, mertaz ovi előtt van egy játszó. Szóval nem mondanám hogy rendszeresen jártunk.Ennek megfelelően nem sok mindnet tud, szavakat csak, de élvezi ha épp megyünk, játéknak veszi, de olyan kiugró nagy hatása nincs. De van ott olyan vele egyidős akit látok hogy jól használgatja már. Gondolom az is számít hogy otthon mennyit foglalkoznaka témával, igazából mi nem szoktunk otthon angolozni mert én nem tudok olyan jól, hogy tanítsan, néha hallgatunk CD-t angol gyerekdalokkal, de enyi.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok
Ági
nagyon szép királylány lett a lánykádbol :D fiad is aranyos elefánt :)

Titkosodás
én sem szeretném ha titkosodnánk .

Andy
jó a kép :)

Na megyek rendet rakok

pusz csics
csics
 
 


Sziasztok!


Kataa
Nézd meg pls. a levelezésedet a szék miatt.
Köszi!

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok!

Titkosodás: ÁHÁÁÁÁÁ! Értem az aggályokat! Elutazás megírása: érthető. Meggyőztetek, hogy miért is jó a titkos topik :lol:

Rit! ?????? Kíváncsivá tettél. Miért szívtátok meg, hogy beírtad a pocaklakót anno? El nem tudom képzelni, hogy KI él vissza egy ilyen hírrel :shock:

Holnap farsang!!!! Lázban égünk :lol: :lol:

FEHOVA klassz volt, lejártuk a lábunkat, kinézelődtük magunkat.

pussz:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


zsuzsa
pedig nem is mi voltunk Túró Rudik :):):):)

magdi
küldök mailt
anemona7
 
 


Halacska
Még gondolkodunk rajta. Mikor zár be a Kútvölgyi és Te mikorra vagy kiírva?

Juti
Jobbulást nektek! Szörnyű, hogy milyen sokat vagytok betegek. Még jó, hogy anyukád nem pánikolt be.

Andi
Nagyon édes a képeslapod! Hol lehet ilyet csinálni?

Magdi
Kifestettem a szemét és az arcát is.
Jó farsangozást! Most végül mi lesz Nóri? Márkot is beöltözteted?

Szilcsi
Én is csak jókat hallottam az aloe-veras gélről. Mennyibe kerül? És ha mind a két gyerek eszi akkor kb meddig tart ki?

Panda
ültetés: én danoninos pohárba teszek 5-10 magot (amelyik kisebb) és mikor kinőtt akkor a legerősebbet hagyom meg a többit kiszedem. Tavaly is csomót ültettem volt vagy 100 pohárral. És ha most elülteted akkor 2 hónap alatt annyira begyökeresedik, hogy szinte nekem már föld sem volt rajta.

Lányok
Nekem most jár le a GYET (vagy GYED) március közepén. Ha kiveszem a szabijaimat akkor közben felmondhatnak?

Ági
petra2
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon olvastam csak belekukkantottam.
Titkos topik. Lehet itt a babaneten. APA-nak kell írni egy emilt, hogy privát forumot szeretnénk. Ő létrehozza. Csak azok fogják látni akiknek meg van adva a nickje. Akiknek nincs hozzáférési joguk mégcsak nem is fognak tudni a létezéséről. Saját moderátort kell választani és kész. Lehet saját altopikokat nyitni bár szerintem az már badarság. Az István kórházi topikból most költöztek a lányok egy ilyen privát topikba és tényleg szuper. Már nagyon sokan végre kiírhatták magukból ami bökte a csőrüket, csak nem merték eddig, mert a család látta. Most a család nem látja, sőt nem is tudja. Én se tudtam eddig, hgoy lehet ilyet. Szerintem nyugodt szívvel csinálhattok-unk mi is egy ilyen privát topikot. Mióta is nem csatlakozott hozzánk új anyuka? Talán még pocaklakók voltak 4 éve a gyerekek. Egyékbént tényleg nem fogja senki tudni... és teljesen ugyanolyan, mintha ide írnánk, csak a topik neve más... újat kell neki adni.
Kihalástól való félelem alaptalan, hiszen mint ahogy fent írtam, minimum 2 éve nem jött új anyuka. Aja volt talán az utolsó, de ő sem igazán ír. Ez nem attól függ, hanem a tagokól. Mindensetre az istvános privát extra mennyiségű oldalakat termel naponta... Nem semmi ahogy felengedtek a lányok!

Persze a másik oldal meg az, hogy lehet sokan csak olvassák az oldalt és még sose írtak. Nekik biztos rossz lesz, de ide is be lehet nézni, hátha jön valaki.

megyek, fürcsi, alvás...ez már nekem. :wink:

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Ne sértsük meg Andit, hogy nem emlékszünk rá, ő a mi frissebben csatlakozott anyukánk! :lol:

Jó, hogy írtad, nem is tudtam, hogy lehet titkosodni.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Sasha! De jó hogy írtad, szerintem ez lenne az ideális megoldás, mert a babanetet én is sajnálnám, mert jó kis hely, de így az is megmaradna. Én abszolút támogatom. :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként Magdi és Andi csatlakozott viszonylag később, akikért tényleg kár lenne ha nem csatlakoztak volna, ez tény, de hát... ez azért ennyi év alatt tényleg nem sok új anyuka, ők jönnek velünk, aki meg csatlakozni akar még és eddig csak olvasott, annak itt a lehetőség hogy szóljon :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sasha
De jo hogy szoltal ez lenne a legjobb meglodas 8) :D
Szolva akkor ki szeretne moderator lenni???? Megpalyaztatjuk az illetot :lol:
De ha titkos topic lesz neked is tessek jonni tobbszor :lol:

Szilcsi,
Na hat ez mar felhaborito.Szoval ledolgoztatnak veled aztan rugnank i...Gratulalok nekik,bizti nme a csaldbarat munkahelyre palyaznak..... En a helyedben csak megkerdeznek egy ugyvedet.Judy ferej bizti van olyan kedves es hatha segit emilben hogy mit tegyel.Bocs Judy,de G a legkozelebbi ugyved itt :P

Na igen en sem irom meg ha elmegyunkcsak utolag...meg a kerulet ,vagy utca nevet sem...szerencsere a belvaros eleg nagy 8)

Magdi
Es vettetek egy ujabb horgaszbotot?? :lol:

Beszti
Ugye neked vannak meg az emilcimek?mert szerintem majd arra kell a jeleszot megkapnunk. Vegy lehet priben jon?/ Sasha hogy volt ez nalatok?

Mano
Hat igen akik csak olvasnak,mert en is tudok ilyenrol..azok most esetleg lehetnek batrak es jelentekzhetnek vagy vege a kukkolasnak :idea:

Banyoci is benne van a titkosban ,majd jon bizti ha ideje engedi.

Na pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Na, gyorsan bekukkantok én is, mert bár szabin vagyok, van dolgom ezer.

Titkosodás
Tőlem mehet, de én is jobban örülnék annak, ha itt lenne a Babaneten. De ha valahová mesáhová megyünk, ám, legyen.

Zsuzsa! (És mindenki)
A sírós picurkát tegnap meglátogattam, és anyukája szerint még soha nem volt olyan nyugis délelőttjük, mint tegnap :lol: . Különben van tippem, hogy miért olyan sírós, és miért akar állandóan enni, láttam tegnap, hogy hogy csinálják. A szopi úgy néz ki, hogy kb. 15 percig szopik rendesen a baba, aztán elszunyókál, de a cicit nem engedi el. Csak akkor mozog a szája, mikor majdnem kiesik a cici belőle. Így elvan akár egy órán keresztül is. Nem alszik mélyen, mert bár el lehet mellőle jönni, kb. negyed óra múlva felébred. Akkor egy picit elvan, de nyekereg, és utána beleerősít, és addig nem hagyja abba, amíg nem kap újra cicit, aztán kezdődik minden előlről. Mivel nem alszik mélyen, délutánra annyira kifárad, hogy 4 órát is alszik egyhuzamban.
Szerintem (de csak szerintem, ) az lehet a baj, hogy talán negyed óra alatt nem telik meg rendesen a pocija, de elszunyókál, viszont valami miatt (talán épp emiatt) nem tud mélyen aludni. Végülis a két 15 perces aktív szopi között eltelik 1,5-2 óra is akár, de ebben az időben van olyan, hogy 1 órát is mellen van a baba, csak épp cumizik, és nem eszik. Ha esetleg 15 perc után áttenné az anyuka a másik mellére és onnan is szopna, lehet, hogy belakmározna annyira, hogy jól elaludna. Nem tudom. Még nem vetettem fel azt a javaslatomat, mert gondoltam, megkérdezem már véleményét is ( rátok számítok :wink: ). Szóval, szerintetek??????

Manó!
Magdi volt már régen is, még Márk előtt (emlékszem ide is megírta, hogy baba készül, sőt, arra is emlékszem, hogy ikreknek indultak....), csak aztán valami miatt eltűnt. De visszajött :lol: .

Hal!
Szerintem nagyon jó, hogy Anna magától jött rá a kistesóra. Lehet, hogy ha annyira nem vágyna utána, nem is tulajdonított volna nagy jelentősséget a pocakodnak. Egy csomó olyan gyerek van, aki észre sem veszi, ha babát vár az anyukája.

Zit!
Jobbulást! Nektek is kijut rendesen a betegségből :cry: . Nem szokott lenni pótfényképezés? Nálunk mindig van, hogy akik betegek voltak, ne maradjanak le. Igaz, a csoportképről így is lemaradnak.

Ági!
Akkor lehet, hogy én is inkább így fogom csinálni, mert a balkonládából mégegyszer át kellene tenni kis poharakba az erősebb növényeket. Vagy ritkítsam a ládában??? Á, nem tudom, annyira mazsola vagyok a kertészkedésben :oops: . Lehet, hogy csak füvet vetek :lol: , bár, azzak is egy csomó dolgot kell csináűlni, hogy szép maradjon.

Képzeljétek, Ádámnak folyik az orra. Tudom, hogy ez most nem valami nagy hír a betegségek táborában, de egész télen egyáltalán nem volt semmi baja, erre a tavasz első napján jól benáthásodott :roll: . Mivel ma szabin vagyok, itthon van velem, remélem, nem hatalmasodik el rajta a kórság. Azért nem kell sajnálni, semmi komoly baja nincs :lol: , de nagyon örült, hogy itthon maradhat velem :wink: .

Szép napot,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda
Enyém csajok is ilyenek voltak, én úgy oldottam meg, hogy nem másik cici, hanem mikor éreztem, hogy már csak cumizik, akkor úgy csináltam, mintha ki akarnám venni a szájából. Erre egyből reagált, újra szopizott. Eleinte egy szopi alatt 3-4 x is el kellett ezt játszani, később ritkult, majd megszűnt. Sőt Rege baba olyan kis ügyi lett, hogy max 10 perc alatt (bár ő olyan 7 perceske volt többnyire) jól lakott. Így lazán megszopiztathattam egy csomó helyen. Mivel mi lakásfelújítunk pl. ő rendszeresen étkezett az obi bútorosztályán is :D:D
Szerintem teljesen természetes, hogy elfáradnak a szopizásban, ahhoz is hozzá kell edződni, hisz korábban a kökdökzsinóron keresztül minden fáradság nélkül jött a cucc.

Sasha
tök jó ötlet, támogatom!!!

Gömb
Te is olvasós üzemmódban vagy, úgyhogy tessék majd jelentkezni a hozzáférési lehetőségért!

Magdi
A mailed visszadobta az üzimet, úgyhogy itt írtam neked privit, remélem +kaptad.

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Ági , és bocs a többiektől, de ma extra zűrös napunk van!

gyed-gyes-szabadság-felmondás
dobj egy mail-címet, és küldöm a jogszabályokat (sajnos elég jól fel vagyok készülve ebből) Röviden annyit, hogy ha igényleg a gyes-t, akkor a gyerek 3 éves koráig nem mondhatnak fel, sőt ha nem akarnak alkalmazni, állásidőt kell fizetniük. Pont ez van nálunk, ezt próbálom elérni.
Ja és ezúton üdv a kollégáknak :lol:

aloe-gél
mindkettő issza, január elején vettem, és még kb. negyedig van. Olyan 3 hónapra elegendő, persze ha közben betegek, és 4 óránként adom, akkor kevesebb időre. Én 5400-ért vettem, de az árfolyamfüggő.
szilcsike
 
 


Sziasztok!

Rit! Köszi a bizalmat, megkaptam a privit. Válaszoltam is :wink:

Panda! Aztaaaa! Micsoda memória! Bizony, én kb 1 év kihagyás után tértem vissza a topikhoz. :lol: Az is igaz, hogy nem pocakoskórtól vagyok veletek. Akkor is olvasgattam, de nem mertem írni. Arra nagyon emlékszem, hogy Sasha-t mindig elolvastam (jó sokat írt akkoriban), mert nagyjából egy idős pocakunk volt.

Babaneten való titkosodás: Nagyszerű ötlet!!!!!!!!!!! Támogatom!!!

Kata! Nem vettünk horgászbotot :lol: De begyűjtöttünk egy halom prospektust. Ja, azért vettünk valamit: etetőkaja-aromát :lol: Nagyon finom illata van, jóóó drága, de a halakért mindent 8)

PIPA vagyok, de nagyon: Ma lett volna egy szabad délelőttöm, Nóri oviban, Márkot leadtam volna egy Játszóházban (napközis bölcsiszerűségben-múlt héten ott farsangoztunk, nagyon jól érezte magát), erre beszottyósodott mára :cry: Brühühü, ugrott a mai szabad délelőtt (beterveztem egy csomó mindent), ehelyett orrocskát porszívózok félóránként :? :lol:
Remélem nem lesz komolyabb betegség.

Ági! :lol: Én nem festettem ki Nórit (nagyon gondolkoztam reggel), tavaly az oviban kencézték egymást a kiscsajok.
Tündérkirálykisasszony (ez mind egybe!!!) lesz Nóri a farsangon :lol: . Nálunk zártkörű a farsang, így szó sem volt arról, hogy Márkot beöltöztessem.

Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Petra! Nagyon aranyosak a farsangos képek. :)
A képeslapot itt csináltattam és egyáltalán nem volt drága: http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/minyu_album/my_photos
Az ültetéssel nagyon jó ötletet adtál. Én is befogom a joghurtos dobozokat. Úgyis csak kidobálom őket.

Juti! Jobbulást! Nem csodálom, hogy anyukád nem tudott egész éjszaka aludni. :( De mostmár jobban vagytok?

Szilcsike! Munkahely :evil: Hogy így felrúgják amit a múltkor megbeszéltetek. :evil:
Az én email-címemre is átküldenéd az aktuális jogszabályokat. Nekem most áprilisban jár le a gyed. Ezek után szeretnék felkészülni én is. Ugyan azt mondták hogy vissza kell hogy vegyenek. Dehát ezek után amit veled is csinált a céged. :roll:

Na megyek mert éhesek

Andi
andrea27
 
 


Ági privi ment, mert nem találtam mail-címet.

Andi Neked mail-ben küldtem!
szilcsike
 
 


Panda!

Babával: akkor csak az anyuka érzi úgy, hogy egész nap sír. Hisz a baba ténylegesen alszik, csak épp a cicin. Igen, jó lehet, ha a cici elvevésével ébresztgetné (ha eléggé bealudt, akkor úgysem ébred, de legalább az anyuka el tud menni mellőle). A másik meg az, hogy túl sokat várunk el a piciktől. Nekik nem többórás alvási ciklusaik vannak, hanem kb. 3/4 óra egy ciklus. A hosszabban alvó babák is felszínesebb alvásba kerülnek ennyi idő után. Most pl. Simon majd 2 és fél órája alszik, de közben többször is picit ébredt (nem vettem fel, erre továbbaludt). De ha a baba felébred teljesen, előtte meg szopizott sokáig, akkor úgy tűnik, mintha nem is aludna csak anyon keveset.
Jó ötlet a másik mell próba is, hisz ha éhes még, akkor az oldalcserére felébred (azért min. 15-20 percet legyen intenzív szopizással az első mellen, abba nem aludjon be), és ezsik még, ha nem éhes, akkor meg nem fogja elfogani.

Ági!

Én kukucskálok ám időnként máshol... :D:D (van időm, ha Simon épp kézben van, csak írni nem).

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Mamcik!

Babanet titkos topik naon jó ötlet! Maradunk is meg nem is. :wink:

Beszti
Ejnye, milyen vagy?! Kukucskálsz? Pedig az olyan csúnya dolog. Legalábbis ovinénink szerint. De én is szoktam. 8) :wink:
Most is. :lol:

Panda
Anna tényleg naon boldog és nem is hozta fel, hogy miért csak most tudta meg...tegnap este kenegette a pocakomat (először került rá stria elleni krém :oops: pedig ráférne) és közben énekelt Kistappancsnak. Olllan jó volt érezni őket! Na, beléd beszélek még egy malackát! :lol:

pusza,
b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Beszti!
Igen, én is úgy gondolom, hogy nem alszik keveset, csak sok rövidet. De az anyukának pont az a baja, hogy szinte kizárólag szopi közben alszik. És tényleg nem alszik el mélyen (láttam, többször is), még 10 percre sem, mikor elmegy mellőle, akkor is mocorog, de kb. csak 10-15 perc múlva ébred fel teljesen, akkor viszont sír rendesen, és csak pár percig van el kézben (ágyban egyáltalán nincs meg, még percekre sem, ott szinte folyamatosan sír), aztán kell neki megint a szopi. Nehéz ügy, de majd leadom a drótot neki :wink: , hátha bejön valami trükk.

Hal!
Hát, nem is kellene annyira belém beszélni, most olyan periódusban vagyok, hogy nagyon babáznék :lol: .

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Jaj, nem bírok ennyit visszaolvasni...:(

Solymesznek torokgyuszija van, szegény még ma is lázas volt. ha vasárnapig nem javul, jön az AB. Ennek következtében egész nap őt totojgatom, semmire nincs időm.

Titkosítás: az elutazásos témával engem is meggyőztetek, induljon a banzáj!!!!! :)

Bea,
Nagyon aranyos a manó! Kenegesd szépen a hasad, mert nekem is a második gyerekkel ment szét a bőröm.

Zit
parazita
 
 


Sziasztok
Titkosodás
ha mindenki mellete van akor én is jövök :D csak küldjetek jelszót nekem az email cimemre itt van a profilomba

Beszti,töbiek
mostani email cimem a profilomba van oda küldjétek a jelszot . :D

Pusz Csics
csics
 
 


Hali

Bocsi hogy eltuntem, de idom nem nagyon volt irni, meg sajna kedvem sem...

Elkoltoztettem a boltot, festes, takaritas, pakolas hegyek. A mostani 2 heten apjuk hol van, hol nincs, mint a meseben. Hetfon volt, kedden Pozsony, szerdan volt, csutortokon el Ciprusra, jovo kedden jon, aztan szerdan itt, aztan csut-pent Pozsony. No comment.

titkosodas

Nekem mindegy, akkor sem igen fogok tobbet, vagy mast irni, ha titkosak leszunk.

Most megyek, mert 9kor nyitok. :)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Nyuszi, drága!
Én már nem is tudom, mit mondjak :cry: . Minden elismerésem a Tiéd, de komolyan. Szerintem már rég bediliztem volna. Nagyon remélem, hogy az új hely bejön, és még jobb lesz az üzlet, mint eddig volt. Nincs véletlen valami jópofa harisnyád 122-128-as méretben :oops: ?

Zit!
Jobbulást Solyminak!!! Olyan egy utálatos dolog a torokgyulladás.

Bea!
Szerintem is kenegesd. Én is úgy jártam, mint Zit, hogy az elsőnél abszolút semmi repedésem nem volt, gondoltam, másodszorra is megúszom. Hát, a 120 cm-s pocakhegy szanaszét repedt :( . Most is rettenetesen ronda, de már késő bánat.

Úgy tűnik, jó idő lesz, gondoltam, elmehetnénk valahová, de a férjem elment apósomnak valamit segíteni. Kár, marad az udvar vagy a játszótér.
Pedig arra gondoltam, elmehetnénk a Camponába, mert állítólag aki megnézi az autókiállítást, az féláron mehet be a Tropicariumba. Valaki volt már?

Na, szép napot mindenkinek,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda
Beszti szokas szerint jol megfogalmazta a baboka alvasat.Nalunk is az jott be hogy amikorelszunditott kicsit elhuztam toel es akkor rogton ujra elkezdett enni :P
Anyukanak kitartast,mast ugy sem tud tenni,lehet hogy kifogottegykezi babat aki extra babusgatast igenyel.
Babazos perious :lol: Ismeros,ezt is most annyira elvezem,hogy orakat ulok vele a szekben es csak nezem :roll: :)

Kepzeljetek Leon tegnap megfordult hasrol hatra :!: Annyira orulunk es fircsa is mert Alex mindezt 6 hos koraban produkalta :shock:


Magdi
Hat megint gazdagitotada szokincsunekt ezzel az aromaval :lol:

Bea
Kenegesd csak. :wink: Nekem gyikkel sem volt,de mindkettovel kentem,bar szerintem ez is alkat kerdese.

Nyuszi
Jaj de sajnalom,latod a hangulatod nincs toppppppon :oops:
Remelem a bolti forgalom karpotol majd kicsit :wink:

Na latom mindenki egyetert titkosodas ugyben,de mivel senki igy en kezembe veszem a dolgokat es irok a szerkesztonek.
Lista a kovetkezo lesz,ha valakit kihagytam szoljatok hetfoig :!: :!:

Beszti
Parazita
Nyuszika
Petra2
Halacska,
Csics
Gumicukor
Conti
Forti
Mano
Rzsuzsa
Szilcsike
Panda
Judy
Andrea27
Anemona7
Mlena
Banyoci
Sasha
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Azta, 20-an szoktunk írni? Fel sem tűnt eddig, hogy ilyen sokan vagyunk :oops: .

P.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kata! Köszi, hogy kézbe veszed az irányítást! :lol: Tényleg jó sokan vagyunk és klassz, hogy kisebb-nagyobb kihagyásokkal Mindenki bejelentkezik. :wink:
Az én nick-em Mléna (ékezet lemaradt a felsorolásban). Nem kekec vagyok, csak azért szólok, nehogy emiatt lemaradjak a buliról :lol:

Ágota! Gondoltam ám, hogy a költözés elviszi minden idődet. Azért vigyázz, nehogy túlterheld magad! Sajnálom, hogy férjed ennyit utazik, nem irigyellek.

Farsang megvolt tegnap, szuper volt, Nóri itthon folytatta a bulizást, egész délután a jelmezben táncolt, énekelt. Majd teszek fel fotót.
Panda! Kimosom a rucit, aztán elugrunk vele valamelyik nap. Mégegyszer köszönjük szépen!!!!!!!!!!!!!!!

Mákim még takcizik, de talán jobb a helyzet, mint tegnap.

Zita! Solyminak jobbulást!

Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Magdi
Persze csak tudod en vagyok notorius ekezet nelkul irogato,de tuti figyelni fogok :wink:
Egyebkent nekem is az jott le mint Pandanak,hogy jeee 20-an vagyunk :lol:

Apa elment Alexxal a repterre anyuekert,akiknek megint kalandosra sikeredett az ut,de szerencsere nem rosszullet csak havazas-keses-rohanas formajaban.
Delutan meg ovistars buliba viszem,vendeglato anyuka azt mondta, nyugodtan hagyjuk ott.Haaat nem tudom,szerintem Alex nelkulem nem fog ott maradni, igy apa babazhat addig.

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa!

Ilke kimaradt...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Lányok
Most ültettem el a magjaimat, egyenlőre 40 db-ot csináltam. Kellene több is de úgy utálom mikor tele van az ablakpárkány és még az ablakot sem lehet kinyitni. Ma jönnek a barátnőmék és itt alszanak. Nekik egy 2,5 éves kisfiúk van. Az Olivérrel nagyon jól elszoktak játszani. Este meg szoktunk kártyázni meg társasozni.
Vettünk egy mosógatógépet végre és most van itt az asztalos és szét van bombázva az egész konyha. A gyerekek alsznak, szerencsére még nem ébredtek fel a fúrástól.

Szilcsike
Köszi szépen, akkor áttanulmányozom. Az e-mail címem: jakoesrichi@t-online.hu ha máskor kellene.

Magdi
Majd tegyél fel képet a Nóriról képet.

Ági
petra2
 
 


Panda
Akkor hajrá, baba! :D
Nekem is az volt az első, hogy megszámoltam, hogy hányan is vagyunk.

Halacska
Én kenegettem magam az összes terhességnél de nem tudom, hogy ezek mennyit érnek. Nekem nem repedt szét a bőrőm de lehet, hogy krém nélkül sem repedt volna.

Nyuszi
Akkor már megnyitottad az új boltot? Hát biztos nagyon nehéz lehet egyedül de azért jó, hogy anyukád legalább ott van. Én már biztos megzizzentem volna.

Zit
Jobbulást Solyminak!

Kataa
Gratulálok Leonnak a forgáshoz, nagyon ügyi!

Ági
petra2
 
 


Beszti
Írtam neked e-mailt!

Ági
petra2
 
 


Sziasztok, jó hogy kint voltunk délelőtt, elég vacak esős lett így délutánra.

Kataa
Ügyi Leon baba!! Látod én mondtam, hogy ketteskéknek minden hamarabb megy, nálunk is így volt. Sőt most épp azon fáj a fejem, hogy már vehetem is neki az első utcai cipőjét, pedig még csak 9 hónapos! Most ott tartunk, hogy játékra, székre, bármi tolhatóra támaszkodva "járókerettel" jár.

Magdi
ez van :D

Panda
nocsak - nocsak! Ez most komoly???!!!

Bea
szerintem ez inkább úgyis alkati kérdés. Én pl. soha nem kenegettem semmimet, mégsem csíkos, az ex szobatársam meg naponta vastagon és brutálisan össze-vissza repedezett a hasa, én még olyat nem is láttam, nagyon durva volt. Mondjuk én a sörhasúpocakos fajtából voltam mindkétszer, nem volt az a köldöktől lefele sötétebb csíkom sem és a köldököm sem fordult ki egyeltalán.

Képzeljétek, Dodival biciklizni voltunk délelőtt, a Borárostól eltekert a MUPAig meg vissza - nem is kellett altatnom délben :) de már fent van - kézművesezik. Nálunk ez mindennapos, jobban megy, mint a játék. Persze minden nap nekem kell kitalálnom valami feladatot, tegnap pl. szörnyet csináltunk wc papír gurigából, krepp szőrökkel

rit
anemona7
 
 


Jól van, na! Nem kell annyira lelkesedni, lányok :lol: ! Tényleg babázhatnékom van, de egyelőre várok a férjemre, ha nem mond semmit, akkor nyáron megpendítem neki a dolgot. Amúgy én a nyári babára szavazok (nekem az nagyon bejött), szóval, ősz előtt nem lesz semmi, ne is akarjátok belém beszélni :P :P :P ! (Hacsak már nem sikerült, de ennek vajmi kevés az esélye, mondhatni, nulla). Szóval, jeleneleg várok...

Rit!
Ezek a csajok valakitől örökölhették a mozgékonyságot... Nincs véletlenül valami megszállott örökmozgó a családban :wink: ?

Panda

panda
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: