Új privát üzeneted érkezett!

Dikó, gratula lánykádhoz!

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

csikken, köszi!!! :)

Szóval az osztályról! A körülmények kezdenek balkániak lenni, gondolom mivel úgyis költöznek nem akarnak már semmit javítgatni, így több szobában nem volt villany a zuhanyzóban vagy wc-ben, wc deszka vagy letörve, vagy nem is volt. Nálunk a hidegvizet csak a főcsapról lehetett megnyitni... de ez még elnézhető, tudva hogy mi lesz a jövőben!

Ami viszont nekem nem tetszett azok a csecsemősök voltak. Bedobták-elvitték a gyereket egyetlen szó nélkül, nem mutattak meg semmit (pl pelenkázás, köldökcsonk ápolás, fürdetés), ami nekem nem gond tekintve hogy 3. gyerek, de a szobatársam első babás anyuka volt! nem mondtak semmit milyen volt az éjszakája, egyáltalán a viselkedésük nagyon közömbös volt.

Örülök hogy már itthon vagyunk, bár ma megyünk vissza PKU szűrésre délután, jó hogy már nem kell ottmaradni!!! A MÁV-ból is hamarabb hazajöttem volna, de itt még ez a 2 és fél nap is soknak tűnt! Pozitívum viszont, hgy a kaja nem volt rossz, sőt, mindig mndent megettem!

Az lenne jó, ha az összeköltözéskor átkerülne innen a szülészetről egy kis hangulat a máv-ba, a máv csecsemős részlege pedig megmaradhatna olyannak amilyen volt!kicsit innen-kicsit onnan, ha ez összejöhetne, csodás szülészet és osztály lehetne!!!!

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Szia Ildi!
Először is gratulálok a picihez és minden jót kívánok!
Nekem az első babám lesz és sok mindent nem tudok. MÁV-os lettem volna, de máshogy alakult. :(
Abban tudnál nekem segíteni, hogy mit kell magammal vonni a kórházba (hálóing, bugyi, gyerekruha, ilyenek), illetve hogy van e valami papír amit elintéznek a születésin kívül vagy mindent nekünk kell majd intézni? Illetve az is érdekelne, hogy itt is úgy van, hogy vajudás alatt ehetsz, ihatsz? Beöntés, borotválás?
Lehet sok hülyeséget kérdezek, de csont tapasztalatlan vagyon! :( Bocsánat a bugyuta kérdésekért!!!

Üdv.: Györgyi
kishusi
 
 

 
 

Szia Ildi!

Köszönöm az infókat, nagyon kedves Tőled, hogy írtál!!!! 4 napos babával + két nagytesóval nem lehet egyszerű az életed, köszi, hogy megosztottad velünk a tapasztalataid!

Kép

Kép
emendora
 
 


Sziasztok!

Kishusi: kórházba alap csomag :) , tehát hálóing vagy pizsi amit jobban szeretsz, bugyi helyett én neccbugyit vittem patikában be tudod szerezni 2 db bőven elég, babaruha nem kell, csak hazavitelhez, textilpelus legyen nálad, vagy egy kis pléd, amit alá teszel a kiskocsiba (ebben vannak a szobában). De teszek fel egy listát, abban mindent megtalálsz!
1184976341.37.xls

Vajúdás alatt ittam, éhes nem voltam, de szerintem inkább nem lehet, vigyél magaddal szőlőcukrot, az segít ha éhes leszel!
Amúgy kell majd az ellátmány a kórházi napokra, mert elég kevés amit adnak enni!

Borotválás, beöntés volt nekem, de megkérdezték hogy szeretném-e! Szerintem jó, maga a beöntés csak pár perc kellemetlenség, de utána kitisztulsz, begyorsítja a tágulást is, és a gyerkőc sem sz@rba érkezik, hiszen akkor nem tudsz kontrollálni éppen mit nyomsz! :wink:

A papírokat mindent magatok intéztek, a kórházi védőnő felveszi az adatokat, de értük menni nektek kell! Előre készülj házassági anyakönyvi kivonattal vagy apaságival!

Na hirtelen ennyi, ha kérdésed van még nyugodtan szólj! :)

Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok lányok!

Ildi! Mindenekelőtt szeretnék gratulálni Jázminhoz és minden jót kívánok én is!3 gyerkőccel már nem lehet könnyű,bár Bence gondolom már elég önálló és tud segíteni.Van egyébként segítségetek?
Köszi az infókat a kórházról,jó,h.csak 2-3 napig kellett benn lenni....!Tegnap viszont nekem is volt alkalmam megnézni...hát elég balkáni tényleg,bár így,h."felkészítettetek" nem is volt ANNYIRA vészes,meg valószinüleg azért sem,mert nem volt szülés,csönd volt és nyugalom.Nagyon aranyosak és segítőkészek voltak a szülésznők (Bözse és Éva).CTG-re mentünk,ugyanis mára vagyok kiírva.Ma is voltunk,bár ma a Honvédbe,Unk rendelésén.Minden oké a CTG-vel,csak az a gond,h.nincsenek egyáltalán fájásaim,a méhszáj is zárt,nem akar kibújni a kiscsaj...!Holnap is kell menni,akkor a Szabolcsba,majd szerdán a Honvédbe,s ha addig nem indul meg,akkor szerdán befekszem.Szeretnék már túl lenni rajta,mert csütörtökön voltunk ultrahangon és képzeljétek már akkor 3800 grammos volt a baby,s szerintem azóta is szedett magára,félek nehogy 4 kg fölött legyen és ne tudjam kinyomni...!Császárt sem szertnék,de lehet,h. jobb lenne fájás minden nélkül megcsászározni,mert attól is tartok,h. mi van akkor ha egy csomót vajúdok és elkezdem kitolni,de nem megy és mégis császár kell,és akkor ez már dupla szenvedés...Elég pípos vagyok,mi:)?De ez az első babám és tényleg parázok.
Mütyürkéről tud valaki valamit?Hétfőn feküdt be progr.császárra.Nem jött volna még haza?Vagy csak nem írt még?Ildi,te nem találkoztál vele?

Azoknak akik később szülnek:Kérdeztem az egyik szülésznőt a költözésről tegnap.Azt mondta szeptemberben már mehetnének az eredeti tervek szerint,de míg a szülészetet könnyen átköltöztetik,a csecsemőosztályt már nehezebb lenne,így lehet,h.csak dec.lesz belőle,de valami átépítés miatt akár márc. is lehet,de akkor már biztos (már amennyire biztos itt valami ...).

Na puszi és minden jót mindenkinek :) !Lehet,h.már nem írok a szülésig,akkor légyszi szorítsatok nekem a héten!Utána jelentkezem.

Edina
edina:)
 
 


sziasztok!

edina :) kérésed parancs, itt is vagyok :D:D mára lett gépem, eddig nem működött :(
valóban hétfőn feküdtem be, 10.07kor már meg is született 3.leányzóm Ilka Julianna, 3450gr, 53cm. minden rendben volt (9/10appgar) és azóta is minden ok vele :D
őszintén szólva én a "balkáni állapotok" érzéshez csatlakoznék, ugyanis én is mint dikó, saját felelőségre 2nap után hazajöttem.
szerintem mind a csecsemős, mind pedig a higiénés feltételek brutálisak voltak. akkor volt normális hozzánk állás, ha mávos vagy hondvédos beosztottak voltak.
csecsemősök: a gyerek kihozataláért szinte könyörögni kellett, vagy ellentmondást nem tűrő hangon kellett szólni. oké, hogy 40 fok volt és ilyenkor fokozott a kiszáradás veszély, ezért itatták pluszba hozzájárulás nélkül a csecsemőket, NA DE MIVEL? vagy cukros vízzel, vagy ami még durvább hígra főzött(bár láttam a két nap alatt mindenféle szín kombinációt) FEKETE TEÁVAL :shock: :shock: :evil: és ha még ez sem volt elég, mert szegény anyukának mondjuk csak 2nap után lett teje(ami bőven normális), ha úgy ítélték meg tápszert is adtak :shock:
a kórtermeket nem a gyerekorvos járta körbe reggelente, hanem begyüjtötték az összes gyereket időre, ha evett, ha nem evett még, ha aludt..stb és kb 2órára elvitték. szegények, azt az ordítozást..főleg amelyik mondjuk épp ébredt és evett volna.. tiszta fejetlenség volt :( :evil:
egyéb: az a szoba, amiben én voltam 3 ágyas volt, a mosdóban kb fél éve nem folyt víz. a wc-n nem volt wc deszka, a zuhanyzóban kiégett a villanykörte, jah.. a mosdó felett nem volt tükör.. :?
viszont más szobákban is lehetett hasonló szitu, ugyanis a folyosó 1db wc-jét és zuhanyzóját aránytalanul sokan használták(szinte a teljes folyosó..) takarítás napi 1x, reggel... gondolom nem kell részletezni, hogy nézett ki az az egy wc pár óra múlva, délutánra, ill. éjszakára... :x :x
és még csodálkoztak és fel voltak háborodva, hogy miért is akarok császár után 48órával haza menni... :?: :?: na vajon miért :idea: :wink:

szóval kérdezzetek bátran engem is, bár én szinte csak negatívan tudok nyilatkozni... na jó azért volt egy két pozítivum is.
1. az anesztes dokinő bár nem volt túl kedves -sőt- , de nagyon ügyes volt! a műtőben mindenki nagyon nagyon megnyugtató és emberséges és kedves volt.. :)
2. csak egy kis figyelmesség: a katétert nem előre tuszkolják beléd, hanem már a műtőben a spinális után, mikor ugyen már semmit sem érzel az alfeleden... :wink:
3. az éjszakás nővér és éjszakás csecsemősök maximálisan próbáltak segíteni! :)

KépKépKép
mütyürke
 
 


Szia Mütyürke!

Már nagyon vártam én is, hogy milyen hírekkel jössz!!! Gratulálok a bébihez!!!!!

Mennyit kellett feküdnöd műtét után? Ugye nem 24 órát? Mennyi idővel a műtét után kaptad meg a kislányod?
Simán ment a hazajövetel? Nem próbáltak ledumálni, ellenállni? Éjszakára megkaptad már hétfőn éjjel a babát vagy elvitték?
Bocs, a sok kérdésért!!!
Döbbenet, hogy fekete teával itatnak babákat kórházban!!!!!!!!!

Kép

Kép
emendora
 
 


Sziasztok!

Ildi:
Köszönöm a válaszod és a listát, sokat segített!!!

Edina:
Elég érdekes, hogy mindennap máshova kell menned, nem tudják mindennap biztosítani a CTG-t?! Elég gáz, hogy Te rohangálj!!! :( :? Azért remélem, hogy simán megfogod tudni szülni a babyt és nem lesz semmi gond! Kitartás és szorítok neked!!! :wink:

Mütyürke:
Először is GRATULÁLOK! Szép nagy baba!!! :)
Nem mondanám, hogy feldobott amiket írtál, de ez van. Majd megbírkozom ezekkel a dolgokkal amíg benn leszek. Nekem legalább annyi előnyöm van, hogy fel tudok készülni lelkiekben mire oda kerülök. Azt azért nem értem, hogy itt nem úgy van mint a Rókusba volt, hogy Te mész be a csecsemő osztályra a gyerekedért? Mindenképpen meg kell várni míg eszükbe jut ki hozni? Cukros vízbe már kezdek bele törődni :( , de ez a fekete tea felizgatott!!! Kaphat olyat egy csecsemő??? És mi van olyankor ha én inkább veszek a gyógyszertárban méregdrága baba vizet és oda adom nekik, hogy azt itassák vele ha már nagyon kényszert érez az itatáshoz?! Tuti nem az én gyerekem foglya meg inni mi???! :(:S

Hát lányok esküszöm nem úgy érzem magam ezek az infók olvasása után mint aki 2007.-ben él! :(
Az egészségügy is már olyan mint a BKV.! Feneketlen kút! Fizeted bele a sok pénzt ellenszolgáltatást meg nem kapsz! :evil: :oops: :evil:
kishusi
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam a topicotokat és az Edinának írnám, ha még aktuális, hogy én az Unk doktor betege vagyok már 15 éve és nagyon jó orvosnak ismertem meg. Mi az első babánkat várjuk és okt. elejére vagyok kiírva, és hát eléggé elkeserít, hogy a Szabolcsban fogok esetleg szülni, de orvost semmiképpen nem akarok váltani, én nagyon megbízok benne. Nagyon rossz érzés, hogy a fullextrás új Honvédból a lepusztult Szabolcsba kell menni, de én reménykedek, hogy hátha szeptemberben a MÁV-ba átmegy a szülészet és én már ott szülök. Szerintetek van remény?

Edina és összes kismama, aki mostanában fog szülni, szorítok nektek!!

Még egy kérdésem van: A Szabolcsban van szülésfelkészítő? Én elkezdtem járni a MÁV-os felkészítőre, erre azt mondták legutóbb, hogy ott már nincsen.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Szia Csilla!
Egy másik fórumon azt írta egy lány, hogy állítólag szeptember 1.- el költözik a szülészet a MÁV-ba. Kértem árulja el honnan ilyen jól informált, mert mindenhol mást lehet olvasni, de még nem válaszolt. Én MÁV-os lennék a dokim is oda való, de nekem utoljára azt mondta szeptemberben még nem a MÁV-ba fogok szülni... Szóval nagyon kíváncsi vagyok, de majd megírom ha meg tudok valamit!

Szülésfelkészítő sajna nincs mivel az osztály sem működik. :evil: :evil: :evil: Nem mondta az orvosom, hogy a szabiba lenne, de sose lehet tudni. :) Erre én is kíváncsi lennék van e ilyesmi a Szabolcsba?! Bár szerintem nem foglalkoznak most ilyenekkel....
kishusi
 
 


Szia Kishusi!

Ez szuper lenne, ha szept. 1-el költöznének, de sajnos egyre több helyről azt hallani, hogy akár év végig, de legalább októberig elhúzódik a költözés. A dokim meg nem mond semmit, mert szegény maga sem tudja mi lesz. Egyelőre a vizsgálatokra még mehetek a Honvédba, UH-ra a Szabolcsba kéne menni, de mi inkább magán úton megyünk erre a vizsgálatra. Nem akarok órákat várni egy alagsori folyosón...

Jó lenne tudni valamit a szülésfelkészítőről, mert a védőnőm azt mondta, hogy ők nem szerveznek, a kórházira kéne menni, na de most az sincs. Nekem első baba és jó lenne egy kicsit többet tudni arról, hogy mi vár ránk.... A MÁV-ba egyszer voltam felkészítőn, de pont az érzéstelenítésről volt szó, én meg úgy tervezem, hogy azt nem fogok kérni.

Majd ha esetleg megtudsz valamit, kérlek írd meg.

Szia, Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

Az én lányom pontosan 3 éve született a Szabolcsban! Nem én választottam, kényszerből kellett ott szülnöm! Akkor még szó sem volt semmiféle korházbezárásról, átalakításról, és az állapotok pont ilyen elkeserítőek voltak. A mosdók, zuhanyzók nem működtek, kosz volt mindenütt. A koraosztályon potyogott a vakolat az inkubátorok felett. A nővérek és az orvosok (tisztelet persze a kivételnek) minősíthetetlen hangnemben beszéltek velünk.
Ez nem pénzkérdés, hanem hozzáállás kérdése!!!!!!!! Elsősorban az osztályvezető feladata lenne gatyábarázni a nővéreket, munkatársakat!
Azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy nyissátok nagyra a szátokat, mindenért szóljatok, mert maguktól nemcsinálnak semmit!
Annamari
ganami
 
 


Szia Csilla!

Hétfőn délután megyek a Szabolcsba a dokihoz. Jól kifaggatom és ha haza értem megírom az infokat!
Szerintem jól körül is fogok nézni, hogy mi fog majd várni rám, kellemest a hasznossal :wink: :wink:
kishusi
 
 


Sziasztok!

Augusztus 24-re vagyok kiírva és MÁV-os a gondozó orvosom. Nagyon megdöbbentem, amikor kiderült, hogy a Szabolcsba kell mennem szülni és minnél több véleményt olvastam a kórházról, annál jobban kétségbe estem. Már azon gondolkodtunk, hogy nem megyek az orvosom után.
Nem rég voltam az orvosomnál, aki azt mondta, hogy változtatnak a Szabolcs utcai rendszeren. Állítólag fegyelmi terhe mellett adhatnak csak a nővérek cukros vízet a babáknak, és van már 24 órás room-ing, csak szólni kell előre, ha bemész szülni.
Mi még a saját légzés figyelőnket is visszük majd, mert a Szabolcsiak a bölcsőhaláltól félnek, ezért nem volt eddig 24 órás room-ing. Talán ez majd jobban megnyugtatja őket.
Remélem ez tényleg így is van/lesz, nem csak a gondozó orvosom akart megnyugtatni.
levendula78
 
 


Szia Levendula!

Ez jól hangzik, köszi az infót!!!!!
emendora
 
 


Sziasztok!

Kishusi, várom az újabb infókat a Szabolcsról. Esetleg a felkészítőről is kérdeznél?

Levendula, a higéniás viszonyokról nem mondott semmit a dokid? Én attól is nagyon tartok, hogy milyen körülmények között lesz a baba, meg hogyan lehet zuhanyozni, wc-re menni, mert hát ez sem mindegy. Erről csak rosszat olvastam itt... Én meg tisztaságmániás vagyok, amit a terhesség csak felerősített.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

Egy hete találtam erre az oldalra, ami meg is tette a hatását :(
Orvost illetve korházat váltottam a 38. héten :roll:
nagyon sokat agyaltam rajta eddig is, de most került fel az i-re a pont. Nekem nagyon fontos, hogy ne kapjon hozzátáplálást cumisüvegből a születendő lányom, mert van egy nagy fiam és vele bizony ezt rendesen megszenvedtük.
Az sem mindegy talán, hogy csak fallal vannak elválasztva az éppen szülő kismamák, ebben is volt már szerencsém, nem túl kellemes.
Viszont a megszokott orvosomat 16 év után ott hagyni szörnyű, de döntenem kellett mi a fontosabb.
Az idő majd megmondja, hogy jól tettem-e.

Szülés előkészítő elméletileg van a szabolcsban, havonta egyszer, 4 témában és mindig ismétlődik.
A weblapjukon www.ogyik.hu én nem találta róla semmit, csak a (volt) dokimtól tudok róla. Ha jól emlékszem aug. elejére tervezték a 4. előadást a sorozatból, ami már a csecsemő gondozásról szól.
Szerintem, ha felhívjátok a korházat ott tudnak segíteni.

Sok sikert mindenkinek az érdekei megvédéséhez, és sok örömet kívánok a babákhoz :)

Ekusz
ekusz
 
 


Szia Ekusz!

Köszi az infót! A honlapjuk alapján nem is olyan szörnyű a Szabolcs u. kórház, mondjuk személyesen eddig még nem kellett mennem. Vizsgálatok még a Honvédban vannak és UH-ra magán helyre járok, így eddig megúsztam. Én nem merek dokit váltani, én is majd 15 éve járok ugyanahhoz és másban nem bízok meg. Eddig ő kísérte végig a terheségem és ismer engem (elég parázós vagyok, de jól kezeli), én nem tudnék egy vadidegenben már megbízni. Én a higéniás viszonyoktól félek inkább a kórházban és én is azt szeretném, ha velem lehetne végig a baba, de állítólag ez megoldható (a honlapon is ez áll). Ha velem van a baba, akkor kizárt a hozzátáplálás nem? Persze én az első babát várom, így naívan nézek a dolgok elé...

Melyik kórházba mentél át? 38. héten is átvesznek? Én azt hallottam, hogy a "nagy" terheseket már nem tudják máshol fogadni.

Sok sikert neked is! Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

Szia Csilla!

Hát jó hírekkel nem szolgálhatok! :? :( A MÁV csak decemberben nyílik meg jó esetben! Ott most csak a nőgyógyászat működik! A Szabolcs kizárólag szülészet! Semmi bíztatót nem tudtam meg! Ha probléma mentes a szülés 3 nap és haza küldenek! Aztán csak a babát kell vissza vinni kb.2 nap után!Maradhatnék tovább is azt az ideális 4-5 napot, de azt mondták nem fogok, annyira nem is akarom majd, örülök ha haza mehetek!!!! 8) 8) 8) Szerdán megyek erre az egy órás nyílt nap szerüre ahol mindenfélét meg lehet kérdezni, és a szülőszobát is meg lehet nézni. Sajnos az orvos sok mindent nem tud az itteni dolgokról, így meg próbálkozom a szerdai nappal, akkor állítólag minden kérdésre válaszolnak!
Holnap még benézek, addig kérem a kérdéseket, és viszem a kis listát! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ekusz!
Remélem tényleg bevállik az új hely!!!! :wink: Kívánom, hogy minden jól alakuljon és egészségesek legyetek!
Boldog baba várást és babázást!

Üdv.: Györgyi
kishusi
 
 


Köszönöm Csilla :)

Igazad van, nem szoktak már a végén elvállalni a kismamákat... ezért izgultam én is, de a jelenlegi helyzetre (Szabolcs, Honvéd, MÁV őskáosz) való tekintettel fogadott egy orvos. Elbeszélgettünk a terhességemről, megnézte a leleteimet, csináltatott NST vizsgálatot illetve, UH-n is megnézte a csemetét és bevállalt. Egyébként a kerületileg illetékes Flór Ferenc kórházba mentem, ha megnézed a honlapot (www.florhosp.hu) azért más mint a szabolcs.
Én a szabolcsban már sajnos eltöltöttem egy pár napot a terhes patológián.... hát nem volt egy álom. A szobákat természetesen naponta takarítják, de ez nem javít a lerobbant külsőn.
A zuhanyzó és WC az általában szokásos minden tartozékot nélkülöző megoldás volt, de ez persze nem jelenti azt, hogy a csecsemős részlegen is ez a helyzet.

Ma volt egy kellemetlen telefonbeszélgetésem az eddigi orvosommal. Persze először kézzel lábbal próbált meggyőzni, hogy velem maradhat a gyerkőc 24 órát, meg természetesen nem etetik őket tápszerrel. Az érdekessége csak az a dolognak, hogy épp az Ő rendelőjében találkoztam egy friss kismamával aki megerősítette az infóimat. Még gondot okozhat, ha Te azt szeretnéd, hogy 24 órát veled legyen a baba, a többi 5 szobatárs pedig örül a kis szabadidőnek... akkor mi van? kétágyas szoba meg nem sok van sajna. Ami pozitív lehet, hogy 2-3 napot kell "csak " bent maradni.
Egyébként az orvosok nyilván nem fognak nekünk negatív dolgokat mondani, mert..... hát tudjuk... a pénz az nagy úr.

Na mindegy... nem tudom jól vagy rosszul döntöttem, de már nem akartam ezzel stresszelni magam mer az sem tesz jót ugye :?

Üdv Ekusz
ekusz
 
 


Szia Gyöngyi!

Köszönöm és neked is hasonló jókat kívánok :)
ekusz
 
 


Sziasztok!

Én 2 hete szültem a Szabolcsban, s jó néhány dologban megerősítem az elöttem szólókat. Én eredetileg a MÁV-ban szerettem volna szülni, de kényszerpályára kerülve a Szabolcs u. mellett döntöttem. Valóban lepukkadt hely, de:
az egyik szülőszoba ( a legtágasabb) fallal van körülvéve és csak oldalról egy ajtónyi függöny van rajta; az ágy modern, kényelmes, állítható szülőágy; ebben a szülőszobában van ablak is. Én ezt a szobát néztem ki magamnak és itt is szültem. A szülésről nagyon jó emlékeim vannak.
Csecsemősök: én már az első nap szóltam, hogy éjszakára is kérem a babámat. A szobatársammal együtt (ő is kérte) a következő naptól végig nálunk volt a baba. Csak a vizit idejére vitték el őket. Vizit után a doktornő mindenkinek referált a babájáról. Ezt nagyon korrekt hozzáállásnak tartom.( A doktornő egyébként korábban a Margitban dolgozott. ) A csecsemősök között is találkoztam olyannal, aki mindenben nagyon segítőkész volt. Pl: megkértem, hogy nekünk forralt vizet adjanak kis lyuku cumival. Szerencsére csak az első nap volt szükség foly.pótlásra.
Ami a higiéniát illeti, az tényleg lehangoló. Nem ragozom. Itteni tanácsra Domestosos törlőkendőt vittem, ezzel valamelyest javítottam a komfortérzetünkön.
Ami a személyzet hozzáállását illeti, magáért beszélnek az ő körülményeik is. A szülőszoba csúcsra van járatva, néha a megszült nőket nem tudják a gyermekágyas osztályon elhelyezni. MIelött hazajöttünk, a cscsemőo.-on 30 baba volt. Összegezve: több munka, uannyi fizetés, nincs szabadnap. Nem csoda, hogy sorra mondanak fel a dolgozók.
mtücsi
 
 


Szia Ekusz!
Meg néztem a kórházat, hát le esett az állam!!! :shock: :lol: :lol:
Ha ez mind igaz, akkor nagyon jól váltottál! :wink:

Szerencsére az én dokim nem ámít butaságokkal, és nem is a pénzre hajt! Nem lehet panaszom rá!

Kívánok még egyszer minden jót, Neked a Születendő bébinek, majdan az egész családnak!!! :wink: :lol: :lol:
kishusi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az információkat.

Kishusi, a szülésfelkészítőt megkérdeznéd? Minden szerdán van ez a nyílt nap, amikor be lehet menni körülnézni? Mikortól? Én még soha nem voltam a Szabolcsban, vizsgálatok a Honvédban vannak... Te mikorra várod a babádat?

Ekusz, biztos jól döntöttél! Sok sikert kívánok! Majd írd meg, ha megszületett a babád! Én előbb megnézem a kórházat és utána beszélek a dokimmal. Egyébként a dokim egy fillért nem kért még tőlem, szóval nálunk nem a pénzről szól....

Mtücsi, gratulálok a babádhoz! Tehát azt mondod a baba nem lesz rossz helyen, a higénia hiányát meg ki lehet bírni? Majd viszek én is fertőtlenítőt, de mondjuk a wc deszka nélkül. Pedig gondolom az első elmenetelek elég nehezek szoktak lenni. Már bocsi, hogy erről írok... Elképesztő, hogy ilyenekre kell gondoloni a szülés előtt. Bezzeg a Honvédban csillog-villog minden, a mellékhelységek tiszták, kultúráltak, miért kellett áttenni pont a szülészetet a Szabolcsba. Miért nem egy másik osztály került át? Ennyire nem számítanak az újszülöttek? Sok költői kérdés...

Szisztok, Csilla



csim
 
 


Szia Csilla!

Köszönöm a gratulációt. Igen, a babáknak jó helyük van. Én a 236-os szobában voltam. Ott van wc ülőke is és zuhanyozni is lehet melegvízben. 3 ágyas a szoba. Szóval az ottani viszonyokhoz képest Ritz.
Jó egészséget, sok sikert kívánok Neked is és a többi kismamának.

Tücsi
mtücsi
 
 


Szia Csilla!

Minden szerdán 13-14 óra között lehet meg nézni a szülőszobát!
Szülés felkészítőt megkérdem, de szerintem ha lenne ezt is kiírták volna mint a szülőszoba látogatást.Én szeptember 12-re vagyok kiírva. Hát maradhatott volna a honvédba, sőt oda helyezhették volna ideiglenesen a MÁV-ot is, de ugye ahhoz ész kellett volna..................................................................................................!!!!
Nálatok mikorra várható a pici érkezése?


Tücsi: Először is GRATULÁLOK a Babához és Sok Egészséget kívánok!
Köszi az infókat! :wink: Azt hiszem én is viszek egy csomag domi kendőt és persze papír wc ülőkét! Valószínű nagy szükség lesz rá, ha van deszka, ha nincs (akkor meg pláne!).
kishusi
 
 


szia tücsi :lol:

akkor a 237-es örző és 238as 3ágyashoz képest amikben én voltam, az tényleg maga a ritz volt ... :lol: :lol: :lol: sőt, a 234 amiben dikó feküdt! (ott még hűtő is volt...) :lol:

hazamenetellel kapcsolatban írnék egy fontos infot. aki minél hamarabb haza akar menni: a bcg oltást 2! naposan beadják. tehát utána haza lehet menni ha minden ok, ill. a házi gyerekorvos vállalja, hogy leveszi a pku szűrést! akkor vissza sem kell menni a kórházba, csak el kell kérni a szűrő lapot távozáskor ill. jelezni, hogy ezt intézi a gyerekorvos!

köszi mégegyszer mindenkinek a jó kívánságokat! viszont kívánok mindenkinek hasonlókat és kitartást!

KépKépKép
mütyürke
 
 


Szia Mütyürke!

Milyen kicsi a világ! :lol: Igen, úgy látszik nagyon jó szobában voltam (most kezdem csak értékelni!). Nem írtam, de a 236-osban is van hűtő. :wink: :D
Lehet, hogy találkoztunk a kh.-ban?

Üdv, ha nem jönnék szép estét MINDENKINEK.

Tücsi

Kép
mtücsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Ahogy így olvaslak Titeket azon gondolkodtam, hogy meg fogom jegyezni azoknak a szobáknak a számát amik még használhatók, és mint egy panzióban majd jelzem meikbe is szeretnék menni!
Istenem, de jó is lenne ha így működne!!!! Bár már azon is el gondolkodtam, hogy egy villanykörte is a kórházi csomag része lesz, elvégre kemény 40 Ft!!! Na meg miért is nem fordít egy kis pénzt az ilyenekre a kórház amikor tudják, hogy év végéig működniük kell?! Szerintem nekik sem lenne mindegy milyen hírek terjednek róluk, de úgy látszik már minden mindegy alapon dolgoznak. Csak akkor megint csak az a kérdésem, hogy hova is vándorol az a pénz amit ezekre a dolgokra kellene költeniük?!
Persze ezek mind költői kérdések, csak hát el gondolkodik az ember rajta!

Azért Én szeretném mindenkinek meg köszönni aki már a babáját ringatja otthon, hogy vissza- vissza tér és meg osztja velünk a dolgokat, és segít nekünk!!!

Jó egészséget Mindenkinek!!!!!
kishusi
 
 


Sziasztok!

Szóval a 236-os vagy a 234-es szobát kell kérni..:) A férjem is mondta nekem, hogy majd vesz villanykörtét és becsavarja. Vagy vajon ha az ember ad egy kis pénzt a takarítónak, akkor nem lehet javítani a helyzeten? Tegnap a híradóban volt, hogy az OEP elvileg ellenőrzi a kórházak higéniás viszonyait és ha gond van büntet. Hát nem lenne rossz mostanában egy ellenőrzés!!!

Kishusi, én okt 14-re vagyok kiírva, UH szerint akár szept. 30-a is lehet. Én tegnap a János kórház felkészítőjére mentem és nagyon klassz volt, a szoptatásról beszélt egy szuper kedves hölgy. Minden héten kedden van 17 órától és 6 alkalommal elmondanak nagyjából mindent. Persze jobb lenne a Szabolcsba járni, mert azért minden kórháznak más módszerei, folyamatai vannak. A szülőszobát majd megnézem a jövő héten szerdán. Azért majd ha van időd légyszi írd meg a tapasztalataid.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

Nem teljesen értem miért is nincsen normális takarítás amikor, benn voltam hétfőn ott kolbászolt egy csomó takarító, vagy azok a konyhások lettek volna? (du. 5 kor?!) Az OEP-nek a kórházi vezetést kellene leginkább büntetni, mert az hogy kosz van és nincsen víz már hónapok óta egy mosdóban az nem az OEP hibája, hanem a kórház vezetésé. Mert ugye akkor miért is fizeti az alkalmazottakat?!(Esküszöm megyek kórházba takarítani, nem kell dolgozni és fizetnek érte, tiszta buli!!!)

Csilla: Nekem a János nagyon messze van, ráadásul oda felmászni.... Bár az sem egy modern épület, de jó kórház. Nekem a nővérem szült ott, igaz 15 éve :) Ma elmegyek meg nézem a Szabolcsot, persze ha haza értem írom a beszámolót! Remélem nem lesz nagyon elkesertő!!!!

Szép napot!

Györgyi
kishusi
 
 


Sziasztok!

Igen a 234-es szupi szoba volt, bár az hazamenetel mapján kiégett a wc-ben az égő ! :) Bár a 40 fokot kissé nehezn visweltük, mert a délutáni nap besütött, a redőnyt meg nem lehetett teljesen leengedni.. De ez a szinte legtávolabbi szoba a babóktól, így a legcsendesebb is!

A takarítás érdekes volt, bár aki csinálta aranyos volt, de olyan ahol a papok táncolnak alapon dolgozott... Viszont napi 2x végigfertőtlenítette a wc-t, mosdót, zuhanyzót! Én is vittem wc fertőtlenítő kendőt (dm), meg külön gumipapucsot frdéshez, így a higiénia rendben volt! Viszont szappan nem volt a mosdónál, így úgy vigyetek tusfürdőt, hogy arra is jusson, vagy külön szappant is kézmosáshoz!

És igen betöltött 48 óra után már haza lehet jönni, bár kicsit bunkóztak miatta, de nem érdekelt! Erélyesnek kell lenni, nem hagyni magatokat! Minden nap amikor gyerekdokival találkoztam szóltam nekik, így mire idő volt már kérdés nélkül is tudták hogy én hazajövök!!! Ennyi idő alatt nem tudják elrontani a babákat még ha teáztatnák is, a szopi úgy is igazán a 3. napon indul be, az első napot szinte végigalusszák, a 2-on pedig úgyis veled van már végig! Azután otthon minden beindul szépen! :) Szóval nehezn de ki klehet bírni! Én is inkább teáztattam a 2. napon, hogy nehogy besárguljon és mindenképpen hazamehessünk, mert a sárgaság kizáró ok, akkor nem engednek el!

na bedugulok!

Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


sziasztok,

én vagyok a negatív mumus... :lol:
csilla, a jános u.a. a sz@r, mint a többi... sőt. voltál ott gyerekágyas osztály látogatáson? szülő szobán? szép, hogy a szoptatásról aranyosan beszél egy kedves hölgy, de azt is elmondta, hogy a csecsemős részlegen százéves latexgumis(ömlik a cucc belőle) üvegből cukros vizzel itatják a babákat?? egy ismerősöm most jött haza, nem tudja normálisan szoptatni a babáját, mert az rákapott könnyen folyó cukros vízre.. :evil: :evil:
minden szoptatás egy kínszenvedés.... :(
van egy ismerős is aki ott dolgozik, mint ápolónő, ráadásul terhes és ott fog szülni... de ő is csak mert mint dolgozónak, jár(!) az egyágyas szoba... :roll:

a fura, hogy a takarítók a szabolcsban takarítanak ugyan, de annyira szar, szöszös a felmosójuk hogy rosszabb utána, mint előtte... :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Szia Mütyürke!

A Jánosban csak felkészítőre járok, a szülés a Szabolcsban lesz, vagy ha nagy szerencsém van, akkor az új MÁV-ban, de ebben nem bízok annyira. Hát azt mesélte a hölgy, hogy cukros vízet adnak, mert eleinte kevés tej van (1-2 csepp) az első 2 napban és akkor valamivel ki kell egészíteni, mert a baba szomjas, meg a vércukrát is szinten kell tartani. Cumisüveget mindenkinek magának kell vinni, Nuk márkát javasolta. Ha nem akarod, hogy cumival egyen, akkor kispohárból is lehet adni a cukros vízet a babának. Mikor Anyukámnak meséltem ezt ő is teljesen meglepődött ezen..., nekem meg nincs tapasztalatom. Nálad ez hogy volt az elején?

Szia, Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

Múlt héten szültem a Szabolcsban már a második babámat. Én a személyzettel nagyon meg voltam elégedve. A szülésznőtől kezdve a nővérekig velem nagyon segítőkészek voltak. Meglepett, hogy epidurál után még zuhanyozni is segített a nővér, 2,5 éve csak azt mondták, hogy menjek. Akkor baba-mama szobában voltam, most viszont sajnos nem volt hely, később mikor át lehetett volna menni, már én nem akartam. Úgy gondoltam, így jobban ki tudom pihenni a szülés fáradalmait, és így is lett. Nem halálosan fáradtan érkeztem haza, mint múltkor, hanem egész jó formában. Így is sokat ott volt a baba velem, nem tartották percre pontosan az egy órákat.
A kórház sajnos tényleg nincs túl jó állapotban, de szerintem azt a pár napot ki lehet bírni. A kaja viszont siralmas. A reggeli, vacsora 1-1 zsemle, vaj, két szelet párizsi, ebédre meg kétszer egymás után tökfőzelék volt és valami beazonosíthatatlan leves, úgyhogy érdemes behozatni valami ennivalót.
Egyébként nem érdemes a szobaszámokat jegyezgetni, úgysem tud oda menni az ember, ahova akar, mert most nagyon sokan szülnek. Az enyém azért is jó volt, mert a keleti oldalra nézett, a baba-mamások megsültek a déli oldalon.

Edina, azt hiszem te voltál a szobatársam szerdától csütörtökig, jól vagytok?

Nyugodtan kérdezzetek, akik ott fogtok szülni, próbálok segíteni!

Sziasztok!
dádi
 
 


Sziasztok!

Ma voltam meg nézni a szülőszobát meg meg kérdezni amit akartam és mivel első gyerek nem is tudtam! A főbába (vagy vezető bába már nem tudom) vitt minket körbe a szülőszobán is meg a gyerekágyas részlegen, és még csecsemősel is beszéltünk. Nem kell fekve vajúdni, szülni! Annyiszor zuhanyzol ahányszor akarsz, ülhetsz labdára. Már éjszakára is veled lehet a gyerkőc ha kéred, a kórház ad légzésfigyelőt! De ha akarod vidd be a sajátod. Ha nincsen gáz normálisan 3 nap után jössz haza és addigra már minden vizsgálata megvan a gyereknek nem kell vissza vinni. A Homeos bogyókat is támogatják, ha neked nincsen és mégis meg gondolod magad akkor általában nekik van készleten és adnak!A hozzá állása mindenkinek nagyon kedves és segítőkész volt!Az a bába is mondta, hogy ugyan nem egy 5 csillagos hotel a kórház, de ezt próbálják a segítőkészséggel és a kedveségel ellensújozni. :wink: :)
Fix látogatási idő ugyan létezik (papíron), de nem foglalkoznak különösebben vele. Ha kinn van a babád akkor amíg látogatód van beadod a csecsemősnek, és ha egyedül maradtál ki hozod. Azt mondták, hogy a szobákba ugyan nincsen látogatás, de amíg vissza viszed a gyerkőcöt a csecsemő osztályra meg tudod mutatni a látogatódnak! :wink: :wink:
Szülés felkészítő: Elvileg van minden szerdán összesen 4 témában. Meg próbálok jól emlékezni: Érzéstelenítés; szülés, császár; TB illetve papírok intézése; gyerek gondozás. Azt hiszem ezek a témák. Csak most, hogy szabadságolások vannak nem biztos, hogy éppen aki tartja a ráeső előadást az éppen akkor dolgozik amikor felkészítő lenne. Azt javasolták, hogy szerdán délelőtt telefonáljunk oda, hogy lesz e és ha igen milyen témában.

Ma voltam az önkoriba is. Aki a 13. kerben házasodott annak nem kell házassági másolat, mert úgyis benne van a gépbe és aki csinálja a születésit a gyereknek azt onnan kinézi. Viszont azt mondta a hölgy, hogy mivel sok baba születik így csúszik az anyakönyv kiadás. Magyarul nem kapod meg mikor hazajösz hanem vagy Te (illetve nagyszülőig bezárólag valaki a családból!) bemész érte az önkoriba vagy ha messze laksz akkor ki postázzák.

Na azt hiszem mindent leírtam amiket ma mondtak, ott voltam 2 órát elég sok volt az infó. Ha valami ki maradt és el felejtettem és eszembe jut leírom. Vagy kérdés és ha mondták akkor leírom!

A szüléstől viszont nagy a para! Nekem nem tett jót a szülőszoba látogatás ilyen szempontból! Most még jobban félek mint egyébként!!!! :shock: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
kishusi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jó híreket is lehet hallani a Szabolcsról. Nem lesz semmi gond, szépen megszüljük a babánkat ott..

Dádi, gratulálok a kisbabádhoz!!

Kishusi, esetleg nem mondták, hogy szerdán hány órától lenne a felkészítő? Persze jövő héten már nem dolgozom és tervbe vettem, hogy a szerdai szülőszoba látogatásra elmegyek, és akkor biztos meg tudják mondani, hogy mikor lesz. Sajnos internetem csak itt a munkahelyemen van, szóval jövő héttől már nem tudok levelezni, bár rágom a férjem fülét, hogy fizessünk elő. Már tiszta babanetfüggő lettem...:)

Ne félj a szüléstől, nekem is az első baba, de egyelőre nagyon bátornak érzem magam... Persze gondolom ahogy közeledik a nagy nap majd bennem is változhatnak az érzések.

A házassági anyakönyvi kivonat 300 napnál nem régebbi kell, hogy legyen? Nálunk pont a szülés időpontja környékén lesz a 300. nap, vajon egy-két nap eltérés számít?

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

A Szabolcs u.-ban fekve kell felhúzott lábakkal szülni? Az nagyon nem jó. :evil:
joyceses
 
 


Szi Joyceses!

Én nem úgy szültem. A szülésznőm hagyta,hogy úgy csináljam, ahogy nekem jó.

Tücsi

Kép
mtücsi
 
 


Joycese!

Ugyan feküdtem, de simán csak az ágyon volt a lábam, nem a nyakamban, mint az előtte 2 szülésemnél, pedig az az általam nagyon szeretett MÁV kórházban volt!

Feküdni azért feküdtem, mert előtte vizsgált a doki, és már bújt is a baba, tehát másra nem lett volna idő! :)

Összeségében szerintem nem a szülőszobától kell félni!
Hanem az osztálytól. Elég rózsaszín felhő filinges amit az előkészítőn mondtak Kishusinak, azért ott nem olyan rózsás a helyzet! Pl, mi ketten voltunk a szobában és simán becsempésztük a látogatót, a kutya sem szólt ránk. A szobatársam anyukáéja benn volt amíg a hazamentelre vártak, a szülésznő is bejárkált és nem szólt rá! De ez nekünk jó volt! :)

És ígérik hogy veled lehet a baba, de nekünk esély se volt rá, csak felkapták és vitték... :evil: De mindegy a lényeg hogy túl vagyunk rajta! Erélyesen csajok hátha nektek jobban sikerül! És 48 óra után haza lehet jönni, ha akartok! Így ugyan vissza kell menni pku szűrésre, de sokat ér már az az 1 nap is otthon!

na bedugultam!

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok!

Lehet csak a mézesmadzagot húzta az orrunk előtt a bába, de ez majd igazából akkor és ott fog kiderülni. Az is lehet, a babák éjszakai kinnlevőségével kapcsolatban, hogy kezdik felmérni, hogy nagy az igény rá. Azt mondta a bába, hogy sokat csiszolódtak össze a MÁV-os és a Szabolcs-os szemléletek. 3 napot kibírok, és ha csak egy része valósul meg annak amit nekünk mondtak akkor már jó. De majd ha túlleszek rajta megírom mi volt a valóság! :wink: :wink: :wink: :wink:

Üdv.: Györgyi
kishusi
 
 


dikó :lol: :wink:

mint már írtam, ha lebeszéled a gyerekorvosoddal, NEM kell vissza vinni pku szűrésre :wink:
nekem is a 4.napos látogatásánál vette le a vért, csak el kellett kérnem a szűrőlapot a kórházban.

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mütyürke,
császár után mennyivel keltettek föl? És tényleg két nap múlva haza mentél. Ez mit jelent? Két éjszakát töltöttél bent?

Dikó,
hogy érted, hogy nem a szülőszobától kell félni? Nem igaz az, hogy csak paravánnal vannak elválasztva egymástól a szülő nők, de valójában egy légtérben vannak? Engem ez aggaszt a legjobban.

Hülye kérdés, de alapitványi szoba nincs, ahol az ember egyedül lehet?

Mi van akkor, ha szülés után pár órával hazamegyek? Ez csak most jutott eszembe, hogy olvaslak titeket (én is exMávos vagyok). Az otthonszüléstől félek, de ha minden rendben megy, ezeknél a viszonyoknál sokkal jobb, ha édesapa ugrál minket körül, és a nagyik főznek :roll:
zsuzsoo
 
 


Hajj, de jó hogy rátok találtam!

Csilla, én október 20-ra vagyok kiírva, első baba, és ha jól olvastam az előzményekben, te 14-re. Esélyünk van találkozni :wink:
Jó lenne, ha otthonról is tudnál írni, így legalább a fórumon meg tudnánk osztani kérdéseinket, tapasztalatainkat..

Kishusi, tök jó, hogy leírtad, mit láttál a Szabolcsban. Én a jövő héten megyek a dokimhoz, és pont meg akartam tőle kérdezni, hogy be lehet-e menni és mikor, illetve hogy ő mit tud a benti állapotokról, mennyire kezelik rugalmasan a dolgokat.

A szülésfelkészítő engem is érdekel, sajna nálunk sincs a közelben semmi, pedig a védőnők csinálták jó darabig, de megszüntették. Csak szeptemberben lesz 2 alkalommal filmvetítés. Mondjuk, az is valami..

Bár amiket leírtál, jól hangzanak, de hát mi mást is mondanának ilyenkor.. :?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Vicsok, mindenképpen lesz net otthon és majd tudunk tapasztalatot cserélni. Van esély a találkozóra, bár az UH szerint a kisfiúnk olyan nagy, hogy akár szept 30. is lehet a dátum, de tudom, hogy az UH dátumok nem számítanak annyira. Amúgy én nem csak itt, hanem az októberi topic-ba (várandósság/október) is levelezek és ott is egy csomó kedves leányzó van, akik egy cipőben járnak velünk... Érdemes oda is benézni, na meg persze itt is levelezni.:)
Te is Honvédos vagy eredetileg?

Jövő héten megnézem magamnak ezt a szülőszobát a Szabolcsban.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Szia!

Én eredetileg MÁV-os lettem volna :(
Nekem hétfőn van időpontom 4d-re, nagyon kiváncsi vagyok már én is a kis pocilakóra. Fiú lesz nálunk is :lol:

A dokim mondta, hogy ahány készülék, annyi képpen hozza a súlyt, általában 3 értéket mérnek hozzá /fej, combcsont, has/ és az alapján kalkulál a gép, de van amelyik 4-et kér /sajna, azt elfelejtettem, melyik/. A lényeg, hogy ha egy-egy érték magas, téves eredményt hozhat, függetlenül hogy az még teljesen normális.

Egyébként normál szülésre készülsz, ugye?

Várom a te véleményed is, mit láttál.
Benézek majd az október topikba is, köszi az ötletet.

Ahogy itt olvasgattam, főleg akiknél már nem első baba, mind azt irják, hogy csak rámenősen. Hát én pont ettől tartok, mert mint első babás, sok mindenről fogalmam sincs :oops:
A fórumról, könyvekből, tv-ből stb. próbál az ember lánya minden infot összeszedni, de hát amire odakerül a sor, valószinüleg teljesen más helyzettel fogja magát szembetalálni, és majd amikor már az életből tapasztal, akkor utólag lesz okos, hogy ezt vagy azt így vagy úgy kellett volna...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!
Én eddig csak olvasgattalak Titeket. Kishusival együtt lehettünk a szülőszoba-bemutatón, úgyhogy én is megpróbálom leírni, ami a beszámolójából kimaradhatott.
EDA: nem kell napokkal előre jelezni, hogy ha vki kérni akarja, elég érkezéskor, ill. menet közben is lehet, mert mindig van anesztes, de ha már késő lenne, akkor inkább nem fogják beadni, hogy a tolófájásoknál tudjon az anyuka közreműködni. Szülés után két órát megfigyelésen maradsz a szülőágyon, babával és apukával. Ez mindenképpen jó hír :) Persze csak akkor, ha nem kell éppen másnak a szülőágy, de akkor letolnak az osztályra, és ott is igaz a két óra. Császáros menetet is elmondták, de én nem arra készülök, így ha vkit az érdekel, azt külön írom.
Újszülött osztály: baba-mama szobában az a rend, ahogy mások is írták. Esti itatás-etetés: teljesen természetesnek tartják, merthogy minden babának leesik a cukra. Én abban bízom, hogy nálam maradhat éjszakára is, és akkor természetesen nincs hozzátápi. De ha mégsem, akkor is nyomatékosan meg fogom kérni őket, hogy semmit. Két nap alatt, mire beindul a tej, nem történhet velük semmi, pláne, ha kapnak az előtejből. Meg a csecsemősök leginkább a 40 fokos meleggel indokolták a cukrosteát - az meg reméljük nem lesz szeptemberben. De ha kell is plusz folyadék, akkor csak kiskanállal, vagy cseppentővel szándékozom adni. Ha este is mellre teheted, amikor szükséges, akkor úgyis nagyon hamar beindul a tejci (reméljük).
Egyébként nekem mindenki nagyon-nagyon szimpatikus és kedves volt: vezető bába, csecsemős, ügyeletes doki - meg mindenki más is, akivel találkoztam (sajna bent kellett feküdnöm egy éjszakát, de legalább így jobban körül tudtam nézni....). Ha ez tényleg így van, akkor el lehet felejteni, hogy közben rádomlik a kórház.
Ja, még annyit, hogy a csecsemős azt mondta, hogy ha bárkinek segítség kell (szopi, pelizés, fürcsi), az SZÓLJON, mert maguktól nincs idejük mindenkit végigkérdezni, de aki szól, annak segítenek. Első fürdetést meg is csinálják.
És még valami: a bába szavaiból én úgy vettem ki, hogy lehet gátvédelmet kérni (a szabolcsos szülésznőktől is!) - ugye, jól emlékszem Kishusi? De ha vágni is kell, tudnak javasolni homeo bogyókat, meg egyéb szereket (aloe, körömvirág...), amikkel enyhíteni lehet a gátseb fájdalmát, és gyorsítani a gyógyulást.
És még valami: rugit nem kell vinni, de pelusnak örülnek, és jó ha van kiskesztyű vagy kiszokni, hogy ne kaparássza ki magát a babuci, illetve végkony cérnasapi.
Ami babákat én láttam, azok mind nagyon szépek és nyugodtak voltak, csak alukáltak :-)
Kriszta
kertikiri
 
 


Jajj, és még annyit, hogy nekem úgy tűnt, hogy azért a mávos szemlélet kezd "bekúszni", bár én éreztem a főbába mondokájában azért a feszültséget, és rákérdezésemre meg is erősítette, hogy nem igazán értenek egyet sokmindenben, és voltak is nagy viták, de próbálják megtalálni a középutat :-) Mivel a jelenlegi vezető orvos a mávos Vermes Gábor, valami hatása csak lesz. Bár én nagyon el tudtam fogadni a szabolcsosok álláspontját is, hiszen a szakmai rész (pic) valóban nagyon fontos, és ebből nem is szabad, hogy engedjenek. Csak a szülés utáni 3 nap lehetne barátibb.... De a Vermes is azt mondta nekem egyébként, hogy próbálják "puhítani" a szabolcsosokat, és talán lesz is eredménye. A szabolcsosok meg a mávosokat puhítják :-)
Reméljük mire szülünk, túl lesznek a konfliktusos időszakon, és nem a fejünk felett fognak szakmai vitába keveredni :-)
kertikiri
 
 


Sziasztok!

Kertikiri, köszönjük a beszámolót. Megnyugtató dolgokat (is) írtál.
Te mikorra várod a babád?

Biztosan nem könnyű így összevonás után együtt dolgozniuk, mindegyik helyen más volt a szemlélet. Egy dolgot tartok fontosnak, az a baba, hogy neki jó legyen - és ez kellene, hogy őket is vezesse.
Persze fontos a mama is, ne értsetek félre.
A másik dolog, pedig hogy felejtsék el a "középkori" nézeteket, 3 órás etetés, tea és társai.
Bár első baba, de amit fontosnak tartok (és szinte ezek most a "vezérelveim") hogy szülés után megkapd a babát, és hogy egyből cicire kerüljön, és ne kapjon tápszert, teát stb.
Az már egy másik kérdés eztuán, hogy megindul-e a tejci.., vagy hogy ott lehet-e veled 24 órában ..
Szóljatok, ha rossz nyomon járok

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: