Új privát üzeneted érkezett!

Dzsili!

Köszönöm! Kép

Mandula
svm
 
 


Sziasztok!

Dr.Szánthó Józsefrõl van valakinek tapasztalata?
Bea
Névtelen
 


Sziasztok!
Nem találom a kórház honlapját, tudna valaki segíteni??????
Névtelen
 

 
 

Hello, a honlap:
[url=http://www.imreszul.itx.hu/index.php" TARGET="_top]http://www.imreszul.itx.hu/index.php[/url]
Elka
 


Sziasztok!

DR vajda Róbertrõl tud valaki valami infót?
Névtelen
 


Köszi Elka az infót. Valójában azt szerettem volna megtudni hogy a szülésre felkészítõ elõadások mikor vannak a 2003.-as évben de még mindig csak a 2002-es van fennKép
Névtelen
 


Kár hogy ennyire pangásos ez a forum. Hol vagytok?
Névtelen
 


Szia, ugyanúgy keddenként vannak idén is az előadások, ugyanolyan sorrendben csak dátum szerint egy nappal előbbre esnek. (pl. A szülésznők a szülőszobán és a gyermekágyas osztályon c. előadás tegnap, febr.18.-án volt)
Voltam egypár előadáson, főként Dr Bálint Mihály (A VÁRANDÓSSÁG, A SZÜLÉS ÉS A GYERMEKÁGY PSZICHOLÓGIÁJA), dr. Bálint Sándor (ALTERNATÍV SZÜLÉS) és Dr Barna Péter (FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ ELJÁRÁSOK A SZÜLÉS ALATT) c. előadása volt nagyon jó.
Kismamaklub az F épület I.emeleti tanácsteremben van minden hónap 2. csütörtökén 5-től. (általában szülőszoba megnézésre is van ekkor mód).
Babaklub pedig minden hónap 4. csütörtökén 5-től, a honlapon irt konferencia-teremben.
üdv,
Elka
Szia, ugyanúgy keddenként vannak idén is az előadások, ugyanolyan sorrendben csak dátum szerint egy nappal előbbre esnek. (pl. A szülésznők a szülőszobán és a gyermekágyas osztályon c. előadás tegnap, febr.18.-án volt)
Voltam egypár előadáson, főként Dr Bálint Mihály (A VÁRANDÓSSÁG, A SZÜLÉS ÉS A GYERMEKÁGY PSZICHOLÓGIÁJA), dr. Bálint Sándor (ALTERNATÍV SZÜLÉS) és Dr Barna Péter (FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ ELJÁRÁSOK A SZÜLÉS ALATT) c. előadása volt nagyon jó.
Kismamaklub az F épület I.emeleti tanácsteremben van minden hónap 2. csütörtökén 5-től. (általában szülőszoba megnézésre is van ekkor mód).
Babaklub pedig minden hónap 4. csütörtökén 5-től, a honlapon irt konferencia-teremben.
Elka
Szia, ugyanúgy keddenként vannak idén is az előadások, ugyanolyan sorrendben csak dátum szerint egy nappal előbbre esnek. (pl. A szülésznők a szülőszobán és a gyermekágyas osztályon c. előadás tegnap, febr.18.-án volt)
Voltam egypár előadáson, főként Dr Bálint Mihály (A VÁRANDÓSSÁG, A SZÜLÉS ÉS A GYERMEKÁGY PSZICHOLÓGIÁJA), dr. Bálint Sándor (ALTERNATÍV SZÜLÉS) és Dr Barna Péter (FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ ELJÁRÁSOK A SZÜLÉS ALATT) c. előadása volt nagyon jó.
Kismamaklub az F épület I.emeleti tanácsteremben van minden hónap 2. csütörtökén 5-től. (általában szülőszoba megnézésre is van ekkor mód).
Babaklub pedig minden hónap 4. csütörtökén 5-től, a honlapon irt konferencia-teremben.
üdv, Elka
Elka
 


Bocs a triplázásért, meg az õ betükért.
Elka
 


Ismételten köszi Elka az infótKép engem konkrétan magáról a szülésrõl szoló elõadás érdekelne meg esetleg egy szülõszobai látogatás. Az is a férjem miatt mert be akar jönni a szülésre. Sajnos több elõadás meg nem is férne bele, egyrészt már sokadik hétben járok másrészt meg õt sem engedik el ilyen sürüséggel a munkahelyérõl és pont hatig dolgozikKép
De ahogy visszaemlékszem pont mostanában nem lesz ilyen témájú, ezért azt hiszem ez most kimarad nekünkKép
Névtelen
 


Na megnéztem még egyszer, errõl már valóban lecsúsztunk.
A babaklubot megtaláltam hogy mirõl is szól, viszont a mamaklubot nem. Voltár már ilyen mamaklubon? Mirõl szól? Gondolom csak a kismamák járnak oda.
Névtelen
 


Jaj ez Elkának szólt, és én Ági írtam neki mint névtelen.
Névtelen
 


Szia Elka!
Látom, Te magyon tapasztalt vagy a Tétényi programjaiban.Nem tudsz valami fejleményt mondani a baba-mama tornáról?Andi (aki a terhestornát tartja) azt mondta, hogy megakadt a dolog jóváhagyása. Ajánlották még a Ventura Hotelt is, de ott csak babamasszázs van, ami persze úgy szintén érdekel engem.
Nem tudsz véletlenül a XI. kerületben, vagy a környéken baba-mama tornáról?
Én egyébként tavaly szeptemberben élveztem a kórház vendégszeretetét, amikor a kisfiúnk megszületett. Nekem is csak jó tapasztalataim vannak!
eskimo
 
 


Sziasztok,
Ági, a kismamaklubot a szülésznõk tartják, beszélnek a szülésrõl a felvételtõl kezdve (mikor célszerû bemenni,milyen papirokat kell hozni, milyen cuccokat ajánlanak hozni, mik a szokások, kispapákra vonatkozóan is.)
Bármikor közben lehet kérdezni. (A szülõszobát a februári kismamaklubon nem lehetett megnézni, az influenza-zárlat miatt.)
Eskimo, én csak terhestornára járok (kedden majd rákérdezek Anditól van-e fejlemény a baba-mama tornával), baba-mama tornát nem ismerek a kerületben. (Én IX. kerületi vagyok, de ott sem.)
Üdv, Elka
Elka
 


Bea a Szánthót nem ajánlom. Csak ügyeleten volt dolgom vele , egy pénzéhes szépfiú nekem kicsit cinikus és hiányzik belõle az empátia.

Én azért voltam benn, hogy megtartsam a babámat õt ez baromira nem érdekelte.

Egyfolytában szidalmazta az ápolókat hogy hülyék mint a segg, csak arra jók hogy ágyat húzzanak, szerinte az anyukák is túl okosak mert túl sok hülyeséget olvasnak össze vissza, ... sorolhatnám még.

A legdurvább az volt, amikor távozáskor kértem hogy adja oda az összes papíromat ultrahangot stb (akkor még nem volt biztos hogy a baba megmarad de már hazamehettem) azt mondta: mit akar maga az ultrahanggal? ha meghal a magzat azt fogja nézegetni?

szóval még abszolút embertelen is volt.
Ilyen ember aki ezt tudta mondani (a kórteremben még 3 lány volt jelen akik hallották) az nem való orvosnak. Hanem hentesnek vagy mészárosnak.


Egyébként a vizsgálata is meglehetõsen durva és fájdalmas volt.
Névtelen
 


Eskimo,
tudnál valami bõvebbet esetleg errõl a Ventura-hoteles babamasszázsról? Ez abban a fitness-teremben van, ami a Venturában nyílt, vagy attól független, a Hotel szervezése? Vagy kórházi szervezés, csak a helyszín a hotel? Más baba-mama program is van esetleg ott? Azért kérdezem, mert nagyon közel lakunk a Venturához, és a napokban fog megszületni a kislányom, nagyon érdekelne minden olyan baba-program, amihez nem kell messzire utazni...
Elõre is köszi
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok,
Eskimo, A Szent Imrében továbbra sincs baba-mama torna. Hely volna, de a szerződéses feltételek miatt van továbbra is függőben. (Andi csak akkor vezethetné, ha magánvállalkozói igazolványt váltana ki) Igérte, hogy szól ha kimozdul a holtpontról a helyzet.
Elka
Elka
 


Bár mostanában nincs hozzászólás, azért én próbálkozom.
Én Csepelen szültem volna, de sajnos úgy tûnik, hogy a szülész, akit választottam akkor pont szabadságon lesz.
Mivel még csak 2x voltam nála, így nem kötõdöm hozzá és olyan sok jó hallottam a Szent Imrérõl. Meg is néztem az oldalukat és sajnos az említett Faludi és Balogh doktorok nevét (akiket olyan pozitívan emlegetett mindenki) nem találtam a szülészek között.
Tudja valaki, hogy ott vannak-e még?
Ha esetleg nincsenek, akkor kit javasolnátok még? Felmerült Dr Fülöp Tamás neve is. Neki van valami tarifája?

Nagyon köszönöm a választ, ha jön


Tünde
(22 héten járok)
csibe21
 


Tünde!

Balogh Tibor doktor még ott van! A Kende utcában van a magánrendelõje.Kedd:16-20,Szerda:8-12
Tel.:209-68-38
Csak ajánlani tudom!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Szia Csibe!

A Faludi doktor is van, de õ a szakrendelõben dolgozik és azért nem találtad a szülészek nevét. Ettõl függetlenül szülést is vállal.
Ági
Ági
 


Sziasztok!

Sok jót hallottam,olvastam itt dr.Balogh Tiborról.Valaki tudna abban segíteni,hogy mlyen "tarifával" dolgozik?Pl. mennyit kér egy szülésért?
Avagy ebben is teljesen rugalmas és jófej?
Köszi a segítséget!
Névtelen
 


Nagyon köszönöm a válaszokat!
A héten fel is hívom õket.
Tünde
csibe21
 


Sziasztok, tudnátok segiteni nekem, a dr Barna Istvánnak van magán rendelése. Ha valaki tudja irja meg nekem esetleg a cimet és telefonszámot is.
Köszi
Ancsi
Névtelen
 


Kedves Névtelen (március 8-a, 6:51)!
Balogh Tibor 2000. szeptemberében 30.000-t kért, 2002. októberében 40.000-t.
Ezzel együtt jófej. Kép
Ági
Ági
 
 


Szia Ancsi!

br Barna magánrendelése:
1113 Bartók B. út 92-94. IV/20.
tel: 385-8495

Mimimama
mimimama
 
 


Sziasztok!

Egy kis adalék dr. Fülöp Tamásról.
Ma voltam nála magánrendelésen, hogy megnézze az elõzõ vérvételem eredményét és a hõgörbémet. Megnézte, kielemezte, írt beutalót további vérvételekre, és nem kellett fizetnem semmit! Pedig nem vagyok törzspáciens, most voltam nála másodjára.
Szóval csak annyit akartam mondani, hogy abszolút korrekt, sõt. Nekem teljesen természetes lett volna, hogy magánrendelésen ennyiért is fizetni kell.
Én eddig szakmailag és emberileg is meg vagyok vele elégedve, bár tényleg nem ismerem régóta.
Névtelen
 


Lányok!
Általában mi a "tarifa" a Szent Imrében
a szülésnél?
csibe21
 


Szia Csibe21!

Az én dokim semmit nem kért a terhesség alatt,a szülés utan pedig nem kérdeztem,hanem automatikusan adtam neki 50ezer forintot.Többi dokirol nem tudom mennyit kérnek.

E
Névtelen
 


sziasztok!
Ajánljatok nekem egy jó szülésznõt, aki a gátvédelmet is megpróbálja! Még van idõm augusztusig, de azért jó lenne választani (elsõ szülésnél három garnitúra szülésznõgárdának telt le a mûszakja, mire kibújt a kisfiam...).
Köszi!
Dóra
Dóra
 


Sziasztok,
Dóra, én Dr. Trappné Nagy Andrea szülésznõnél fogok szülni, (elsõ szülésem lesz, igy nem tapasztalatból beszélek, mégis ) ajánlom Õt, mert az alternativ szülési módszerek hive-gyakorlója.
Legközelebb elõadás az alternativ szülésrõl jún. 10-én kedden 6-kor lesz, az F épület tanácstermében.
Üdv, Elka
Elka
 


Sziasztok!

Most szerdán jártam a kórházban. Gyönyörûen néz ki. De a kitáblázás, hgoy mi merre van, szerintem nem elég egyértelmû. Alig találtam oda a szülészetre (a szülõszobát megtaláltam, csak nem azt kerestem Kép). A földszinten viszont ült egy üvegfalú irodában egy hölgy (talán betegtájékoztatás vagy valami hasonló felirat volt az irodánál), aki nagyon kedvesen elkalauzolt.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Vérvételre (AFP) a Bártfai u-i rendelõbe kell menni? Mit gondoltok május 2-án ott is szünnap van? Tud valaki telefonszámot? Én csak a Terhes rendelõhöz és Ultrahanghoz találtam számot a tel. könyvben, Laboratóriumhoz semmit.
Köszi elõre is a választ, Évica
Évica
 


Szia Évica!

Szerintem a Fehérvári útra kell menni, de ez nem tuti. Én Baluval ott voltam, most meg ide Budafokra járok. 2-án tuti szünnap van. Én 30-án megyek AFP-re Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Te ott is szülted a gyönyörû kisfiadat?
Tudnál ajánlani ott dokit és röviden összefoglalnád, hogy milyen ott a rendszer?
Kinél szültél?

Nagyon köszönöm a segítséget!
Névtelen
 


...szóval az "ott"-ot úgy értettem, hogy Tétényi úton, a Szt. Imrében?
Névtelen
 


Szia!

Igen, Balut is ott szültem. Dr. Bálint Mihálynál. És a következõt is nála fogom Kép Ha elérhetõség vagy ár érdekel, írj mail-t Kép cory@eposta.hu

Amit én akkor tapasztaltam, az azért csalóka, mert akkor épp ideiglenes helyen volt a szülészet. 2 ágyas szobák voltak 2 szobához volt egy zuhanyzó-wc (úgy tudom, most minden szobához van külön). A babák bevásárló kocsiszerûben voltak velünk, de bármikor be lehetett tolni a csecsemõsökhöz. Látogató nem jöhet be a folyosóra sem. Monitoron tudják megnézni a babákat.
Az tuti, hogy az új helyen csak 1 ágyas szülõszobák vannak.
Tartanak szülésfelkészítõ tanfolyamot, ami anno nagyon hasznos volt, leginkább abból a szempontból, hogy mikre kell számítani a kórházban. Pl. 1,5 éve minden napra kaptunk tiszta hálóinget (nem mondom, hogy csúcs modell Kép, de legalább nem nekem kellett utána mosnom Kép). Ha kérdésed van, írj!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!

Köszi a választ; igaz, hogy van már egy kisfiam (15 hónapos), de itt elõször fogok szülni, azért ez a tájékozatlanság a labort illetõen. Persze Újpesten is mehetnék vérvételre, csak elõtte el kellene mennem a terhesgondozóba beutalóért. Ott viszont "nem kedveleik" azokat a kismamákat, akik nem ottani orvoshoz tartoznak...
Úgy látszik egyidõsek vagyunk, mármint pocak szempontjából?!Kép
Üdv, Évica
Évica
 
 


Évica,

A Bártfai száma 464-8777

Tünde
csibe21
 


Tünde!
Köszi, de ez a szám az ultrahagon csörög! Kissé ideges volt a hölgy, hogy ezt ne vele beszéljem meg (mármint, hogy hova kellene mennem vérvételre - Cory a Fehérvári utat említette), hanem az orvosommal... Na azért túléltem a stílusátKép
Viszont (már nem tudom melyik számon, mert aztán csörögtem mindenhová) az egyik helyen azt mondták, hogy ahová az orvosom tartozik oda kell mennem. Fogalmam sincs, melyik rendelõhöz tartozik (Fehérvári úti vagy Bártfai u-i?), mert én magánrendelésére járok... ja, akkor bárhová, mert úgyis megkapja az eredményemet és majd nála kell érdeklõdnöm (ezt spec. tudtam). Próbálkozom még Újpesten is hátha nem rúgnak ki két lábbalKép

Üdv. Évica
Évica
 


Évica: Ki a dokid? Az én dokim legutóbb még a Bártfaiban rendelt, na, már most én oda soha nem mentem vérvételre, mert lakcím alapján nem oda tartoztam, szóval szerintem ez nem feltétlenül igaz. A dokit nem tudod megkérdezni? Bár õk nem feltétlenül szokták az ilyesmit tudni. Esetleg az asszisztense?
Én ma vagy 16 hetes Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
persze meg tudom kérdezni a dokimat (Bardóczy Zsolt), de gondoltam nélküle is meg tudom oldani... Így is lett, Újpesten fogok elmenni vérvételre 30-án. Azért köszi a reagálásokat!

Én kb. 1773 hetes vagyokKép,a babám pedig MA 16 hetes (a Babanetes születéskalkulátor alapján)!! A védõnõm a koronggal a vasárnapot számolta...
Évica
Évica
 


Évica,
Amúgy én csepeli vagyok, úgyhogy én a vérvételeket ott letudtam. A csepeli SZTK-ban a terhesrendelésen, ill. a laborban megkaptam az eredményeket, és mentem az orvoshoz vele a magánrendelõbe.

Üdv
tünde
csibe21
 


Tünde,
Én is ezt csinálom most. Levették a vért 30-án Újpesten és majd viszem a dokihoz. Mármint az eredménytKép Ami kicsit furcsa: a vérmintát csak május 6-án viszik el a hûtõbõl az ünnepek miatt!! Ugyanis kedden és pénteken van szállítás(!), jó mi?! Aztán persze még egy hét mire kész lesz.
Évica
Évica
 


Évica: nálam ugyanez a helyzet, nálunk csak csütörtökön van szállítás, csak nekem le sem akarták venni a vért 30-án. Végül meggyõztem õket, hogy ezt nagyon nem mindegy, mikor veszik le.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,

ki volt a szülésznõd Balu születésénél? Aki éppen ott volt vagy elõre megkérted? És most választasz elõre? Mikor lesz AFP-d? Nekem talán holnap. Olvastam nlc-n a vérvételes "élményedet". Nekem kb. mára múlt el a nyoma... Volt, aki megkérdezte viccesen, hogy rosszul sikerült a belövés?Kép

Évica
Évica
 
 


Évica!
Szülésznõm az ügyeletes volt, és most sem akarok választottat (egyenlõre), mert Baluval nagyon gyorsan mentek a dolgok, így nem nagyon látom értelmét.
Hát a vérvétellel csúnyán kiszúrtak velem Kép Eredmény? Talán 1 hét múlva szerintem.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mindenki eltünt ebbõl a kórházból?Kép Se a topicba nem ír senki, se Uh-n nem jár senki? Tegnap voltam(19. hét) ott és óriási meglepetésemre egy néni várakozott csak elõttem. (Vagy csak a SOTE I. után furcsa nekem??)Pedig ezen a héten nem is bejelentkezés alapján lehet menni a szabadságok miatt, hanem amikor jól esik. Tartottam tõle, hogy ott töltöm a délelõttöt (telefonba mondta a hölgy, hogy 12 körül menjek, addig talán lemegy a dömping - 10-re értem oda) a kisfiammal és fel is tankoltam minden finomsággal magunknakKép. Uh OK! Nagyon jól lehetett látni a babácskát.
Cory! Mi lett az AFP-ddel? Az enyém elég alacsony volt (0,7) és már voltam szív Uh-n is. Szerencsére ott mindent rendbe találtak, de hangsúlyozta a drnõ, hogy azért egy magzatvíz mintvétel pontosabb eredményt adhatna... na nem akar rábeszélni.
Üdv.Évica
Évica
 


Sziasztok!

Évica: én tegnap tudtam meg az afp-met. Afp mom: 0,7, b-hcg mom: 3,8 hát elég gázos. Most itt állunk, de ezt még csak telefonon mondták, dokim várja a hivatalost, aztán beszélünk, hogyan tovább.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sziasztok!
Én is a Tétényibe szültem 5 hónapja. Nekem fogadott szülésznõm,és orvosom is volt.DE én a szülésznõ melett voksolok,és a másodiknál már csak szülésznõt fogadok. Semmi bajom az orvosommal de neki csak 1 voltam a sok közül,míg a szülésznõm mindíg mindenre emlékezett rámnézésbõl is holott nála is csak 1 voltam a sok közül.Szülés alatt,és UTÁN!!!! is odafigyelt ránk, jobban mint az orvosom. Talán õk jobban rohannak? Az orvosommal is megvagyok elégedve de a szülésznõm volt az aki ha rámnézett már tudta mire gondolok,és ez a sok beszélgetésnek köszönhetõ amik az NST vizsgálatk alatt zajlottak. De az is lehet hogy egyszerûen csak nõ, máshogy mûködünk mint férfiak méghogyha õk ezeket az érzéseket tanulták éveken keresztül is./dr urak/ De megkell mondanom attól függetlenül azért az sem mindegy ki a szülésznõd mert itt a Tétényibe halottam rémtörténeteket is a kedvességrõl és átérzésrõl szülésznõi körben. Bevallom örülök már csak ezért is,hogy én fogadtam,mert nemszívesen kerültem volna egy ilyen nõ kezei közé.A munkájával semmi gond csak a modora nemegyszerü.Dehát kinek ki a szimpatikus? Sok szerencsét!
N.
Névtelen
 


Sziasztok,

Cory, mondhatnám, hogy nyugi nem lesz semmi gond, de nem biztos, hogy ilyen közhelyekre vágysz. Én is csak akkor nyugodtam meg kissé, amikor megnézték részletesen a babát. Én beleolvastam itt egy topicban, ami az alacsony AFP-re nyílt. Az elég megnyugtató volt elsõ körben, de az az igazi, ha valóban egyéb vizsgálatokkal is alátámasztják, hogy nincs gond. Drukkolok!

Kedves N.!

Világos, amit írsz a szülésznõ orvos jelenlétérõl a szülés alatt, bár én a dokimról egy percig se mondanék le, szerencsére én nem éreztem ezt az "1 vagyok a sok közül"-t. Pedig neki tényleg sok kismamija és egyéb betege van. Nagyon talányosan írtál a szülésznõkrõl. Érdekelnének az információid, lehetõleg nevesítve, ha Te már úgyis Névtelen vagyKép De írhatsz e-mailt is a profilomban lévõ címre.
Köszi elõre is, Évica
Évica
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: