Áttörést értek el a pécsi egyetemen a mesterséges megtermékenyítés kutatásában!

A mesterséges megtermékenyítések világszinten eddig 34-35 százalékos sikeressége az 50 százalékot is elérheti, amennyiben a gyakorlatban is alkalmazzák a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) kidolgozott új módszert. »   2 hozzászólás

Megtalálták a koraszülések 40 százalékának okát?

Tudjuk, hogy a koraszülött babáknál milyen gyakori lehet a hosszú távú egészségkárosodás, és azt is, hogy az élveszülések közel 10%-a koraszülés. De eddig nem tudtuk, mi állhat a koraszülés hátterében! »

Nem a baba étrendjétől függ, hogy kialakul-e a cöliákia!

Régebben minden anyát óvva intettek attól, hogy egyéves kor előtt glutént adjanak a gyereküknek, nem olyan régen pedig már négyhónapos kortól ajánlgatni kezdték. Bár a cöliákia kialakulásra szempontjából mindegy, melyik... »

Megszületett az első olyan baba, akit édesanyja méhtranszplantáció után hordott ki

Az orvostudomány történetében először született olyan kisbaba Svédországban, aki átültetett anyaméhben fejlődött ki. A 36 éves anyának, aki méh nélkül született, egy hatvanas éveiben járó barátnőjének méhét ültették be. »

Biztonságosabbá válhat a mesterséges megtermékenyítés

Az Egyesült Államokban a meddő nők mintegy 3 százaléka veti alá magát mesterséges megtermékenyítésnek (IVF) annak érdekében, hogy teherbe essen. Némelyikük esetében azonban a kezelés súlyos mellékhatásokkal jár. »

Hogyan segíthet a Forma-1 a beteg gyerekeken?

Sokat fejlődött az elmúlt évtizedekben az orvostudomány és az egészségügy, de azt minden benne dolgozó tudja, hogy számtalan olyan neuralgikus pont létezik még, ahol jól jönne egy kis segítség. A technikai sportok világában... »

Textilbabákkal a csecsemőhalandósság ellen

Dédanyáink dédanyái idejében – úgy 300 évvel ezelőtt – még nem igazán volt kórház, szülészorvos, sokkal inkább bábák segítségével szülték meg gyermekeiket a kismamák. Nagyon magas volt a csecsemőhalandóság, többek között... »

Egy öleléssel a koraszülöttekért

Magyarországon minden tizedik baba koraszülöttként érkezik a világra, és bár az orvosi ellátásuk megoldható, mégis az újszülöttkori halálozások kétharmadát a koraszülött babák teszik ki. Képzeljétek el, milyen esélyekkel... »

Természetes hormon: áttörés a meddőség kezelésében

Az agyalapi mirigyből kivont anyag segítségével kezelt édesanya a múlt héten adott életet első gyermekének. Hogyan segíthet a csókpeptin, a meddőség kezelésében? »

Ködpiszkáló - Adassuk-e be a méreginjekciót a gyermekeinknek?

A 21. század embere számára talán már a feledésbe merült, hogy a védőoltások bevezetése milyen forradalmi módon változtatta meg az életkilátásokat, csökkentette a gyermekhalandóságot és növelte meg a születéskor várható... »   6 hozzászólás

Petesejttermelő őssejteket találtak

Nemrégiben érdekes orvostudományi felfedezésről számolt be az Index: a Harvard kutatói szerint a nők petefészkében olyan őssejtek vannak, amelyek képesek spontán új petesejteket termelni. »   1 hozzászólás

Természetes gyógymód a meddőség kezelésére

A hagyományos orvoslás mellett érvelők rendszerint kétkedve fogadják az egyes gyógynövények hatékonyságát igazoló eredményeket. A természet ajándékainak felhasználása azonban korántsem a mai kor vívmánya, egyes... »   2 hozzászólás

Rákgyógyszer őrzi a korababák látását

A koraszülött babák esetében nemcsak a tüdő éretlen még az anyaméhen kívüli életre, de a baba számos egyéb szerve, például a szeme is. Sok koraszülöttnél később problémák adódnak a látással és sajnos, nem ritka a vakság sem... »   4 hozzászólás

Nevess a lombikbabáért!

Úgy tűnik, a nevetés nemcsak a vérnyomásunkra és immunrendszerünkre gyakorol jó hatást. Egy kisméretű tanulmány eredménye arra utal, hogy a nevetés azoknak a nőknek is segíthet, akik lombikbébimódszerrel (IVF) kívánnak teherbe... »   7 hozzászólás

Csalás volt az autizmust a kanyaró-oltással összekapcsoló tanulmány

Andrew Wakefield, aki 1998-as, a The Lancet folyóiratban közölt tanulmányában összefüggést vélt felfedezni a kanyaró, mumpsz és rubeola elleni vakcina, az MMR és az autizmus között, "aprólékosan megtervezett"... »

A kisfiú azért jött világra, hogy megmentse testvére életét

Az Egyesült Királyságban első alkalommal hajtottak végre olyan beavatkozást, amely során a transzplantációhoz egy úgynevezett megmentő testvér adományozott szöveteket. Az operáció sikeres volt, mindkét gyerek jól van - az... »

Tökéletesen ellenőrzött babák születtek

Egészséges babáknak adott életet az a két nő, akiknek megtermékenyített petéit teljes genetikai vizsgálatnak vetették alá, mielőtt visszaültették azokat a méhükbe. A kísérletben használt új technológia javíthatná a mesterséges... »   1 hozzászólás

Nobel-díj a lombik eljárásért

Robert Geoffrey Edwards brit tudósnak ítélték oda az idei orvosi-élettani Nobel-díjat a szervezeten kívüli megtermékenyítés módszerének fejlesztésért - jelentette be a svéd Karolinska Intézet Stockholmban. Az illetékes... »

A megtermékenyítés módja és a baba neme

Akik in vitro fertilizáció (IVF) segítségével esnek teherbe, azoknak nagyobb az esélye, hogy kisfiuk születik. Ugyanakkor egy másik mesterséges megtermékenyítési eljárás, az intracytoplasmatikus spermium injekció (ICSI)... »

Itt a mesterséges petefészek

Létrehozták a világ első mesterséges petefészkét, amelybe laboratóriumi körülmények között már elkezdtek emberi petesejteket beültetni. Ha a kísérletek sikeresek lesznek, akkor a mesterséges szerv alternatívát jelenthet majd a... »

   1 2 3 4   

X
EZT MÁR OLVASTAD?