Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Nem baj, csak összejön!

Olivér jól érezte magát a jó időben, de nem rajong a járókáért. Ugyanis abban raktam ki a teraszra, egy napernyő árnyékába, amíg olyan szép volt az idő. De elég hamar elunta, így jöttünk vissza a szobába kúszni-mászni.
Szerencsére ez az idő sem olyan veszélyes, mert ha épp nem fúj a szél kimegyünk akkor is. Egy kis szemerkélő eső nem a világ, a zuhi viszont már minket is visszatart.
Tényleg lehetne végre jó idő!

Mentek vidékre?

Felteszek pár képet Olivérről!
Anyai betegségem lett a büszkeségem! Csak ez változott bennem, de ez nagyon!

Kép
Kép

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok és olvasok, csak az írás marad el mindig - bocsánat. Nekem május 9-ig tuti nem jó egy hétvége sem. De nehogy miattam ne menjetek! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Nem engedett be ez a fránya rendszer, pedig vagy négyszer regisztráltam újra!! Kép

Eszter! Gyönyörű a kisfiad!!! Csodaszép szemei vannak! Kép

Hogy értetted a vidéket? Mi ott lakunk. Kép
zitu
 
 

 
 

Zsinagógatalit legfeljebb megpróbálunk folyamatosan egyeztetni. Egyszer csak összejön! Kép De ha már kettőnek sikerül az is jó szerintem.
zitu
 
 


Sziasztok!

Jaj, ne hari hogy így elvesztem, annyi minden összejött, néha olvastam, de amikor írni akartam elszállt az egész, stb. stb. Kicsit elegem lett.

Sajnálom, hogy a zsinagóga látogatás dolog sem jött össze, de azért akinek jó valamikor az írja meg. Nem kell ám egy több órás progira gondolni, szombat délelőtt kb. 1 óra az egész. Csak azt nem tudom hogy hány órakor kezdődik, azt hiszem fél 10-kor.
Gyereket nyugodtan lehet hozni, van játszószoba is! (Még én sem láttam ilyen zsinagógát!Kép
Esetleg a holnapután nem jó valakinek?
Fizetni nem kell!!!!!

Én elég nehezen tudok előre tervezni, általában közbejön valami sajnos, de a most szombat jónak kéz ki. Igaz a nagyobbik gyerkőm ma beteg, de remélem szombatra meggyógyul.

Köszi a drukkokat és hogy gondoltok anyukámra!
Még mindig bírja a cigi nélküli életet, és kezd jobb kedve is lenni. Már hétfő óta kórházban van, nem tudom mikor engedik ki, mindig változtatják ott is a dolgokat.

A mobilom most anyunál van, de ha véletlenül megint nem lesz Babanet, inkább megírom a számom, ha valakinek van kedve a zsinagógához most szombaton hívjon fel legkésőbb holnap estig!
352-5743

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Hurrrááááááááááááá! Elment az üzim! Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi! Az áprilisi szombatok sajna nem jók. Kép
Örülök, hogy délelőtt van, és a játszószoba is jól hangzik! Melyikbe mennénk?

A telefonszámodat feljegyzem, sosem lehet tudni. Kép Köszi! A lányodnak mielőbbi gyógyulást, és persze anyukádnak is! Fogják műteni?

Jó éjt! Zita
zitu
 
 


Gyezsu!

Bocsi, csak most látom, hogy kérdezted. Úgy nézik meg, hogy van ez a CT nevű gép, és az mindent lát! Tüdőt, agyat, csontokat nézik azzal.
Meg ultrahanggal is nézték a többi szervet.

Eszter!
Nagyon helyes a kisfiad!!

Zita!
Nem gond, áttesszük májusra! Kép
Fogják műteni, de mikor????????
A Frankel Leo (utcai)-ba mennénk, márcsak a játszószoba miatt, mert úgy tudom csak ott van.
Ez Budán van, a Margit hídhoz nem messze.
Van egy honlapjuk is, de most nem találom, valami MICVE klub, ha meglesz felteszem.

Pusz.
Andi

UI.
Megvan:
http://www.jcc.hu/articles.php?id=17
andi68
 
 


Most szombat és vasárnap van a SZéder este!
http://www.kidma.hu/szeder2005.htm
andi68
 
 


Sziasztok!

Zita!
ma már vagy X-szer próbáltam írni, de GRRRRR!!+vC##### stb. Tehát nem sikerült.
Remélem nem bántottalak meg! Csak én amikor utazásról van szó annyira egyértleműnek veszem, hogy a városból ki, hogy eszembe sem jutott balga mód, hogy nem csak ez a büdi város lehet a kiindulópont. Meg talán freudi is, mert én már mennék vidékre.
Egyébként merre laktok?

Andi!

Sok türelmet nektek, de talán leginkább a Mamádnak! Ha megvan az elhatározása, akkor a cigit úgyis le fogja tenni végleg, bár azt nem lehet elvárni azt hiszem, hogy soha többet ne jusson eszébe. Csak ott kell tudni megállni!

Te már voltál abban a zsinagógűban? Hülye kérdés, de mit csinálnak ott? Mik a szokások és az esetleges előírások?
Szeretnék menni nagyon, de még mindig nem tudom, mi lesz. Esetleg a párom is jöhetne? Mert amikor említettem, hogy mennénk rákérdezett.
Őt megkeresztelték ugyan, de egy csiga hamarabb lesz hívő mint ő.

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Hellóka!

Eszter!
Persze, hogy jöhet a párod is! Az enyém is lehet, hogy eljön, ha csak bébiszitternek is! Kép

Az előírásokról már írt valaki azt hiszem. Azért írok pár szót, bár még én sem voltam ott, nem tudom pontosan milyen a hely.
Általában a férfiak és a nők külön vannak a zsinagógában. (Ez sok esetben a hátsó sorokra nem vonatkozik! Kép )
Aki nem járt még ilyen helyen, érdemes a templom hátsó részében maradni, és utánozni a többieket, ez végül is annyi, hogy néha fel kell állni, néha meg le lehet ülni. Ha találsz egy imakönyvet, lehet olvasgatni. (főleg ha olyat találsz, amiben magyar fordítás is van!)
A szombat délelőtti programban van TÓRA olvasás, ez egy elég hosszú (unalmas) dolog, mivel nem értek belőle egy szót sem.
Nőknek szoknya és lehetőleg hosszú ujjú felső, férjezetteknek kendő vagy kalap. (Főleg, ha gyerekkel jön!) Férfiaknak fejfedő.
Szombaton van rengeteg előírás, amit be kell(ene) tartani, ezek közül pl. az egyik legszigorúbb hogy nem szabad pénzhez nyúlni, szóval lehetőleg ne csörgesse senki az aprót a zsebében. Autóba is tilos ülni, szóval nem szép dolog a zsinagóga előtt parkolni! Kép
Táskát is tilos vinni (meg babakocsit) így ha lehet minél kisebb cuccokkal gyertek.
Persze lehet hogy aki odajár egyáltalán nem tartja ezeket a dolgokat, most szombaton remélem eljutok és akkor majd referálok milyen is volt.

Mentem csicskálni!
Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Eszter! Ne izgulj, én is nagy harcok árán szoktam bejutni. Kép Már a többieknek írtam, hogy ráadásul két néven kalózkodom itt a babaneten, valamelyik délelőttöm azzal telt, hogy mind a kettőt regisztrálgattam-nem is egyszer. Kép Szóval azt sem tudom mi van még a profilomban, de ha ott nem olvasható, leírom, hogy Balassagyarmaton lakunk. Nincs olyan messze Pesttől. Kép

Andi! Köszi az infókat! A lapokat megnézem. Sejtettem én a szoknyát! Hát nem sok akad belőle, meg kiránduláshoz nem is szeretem, de megoldom valahogy! Farmer lehet?Kép Meddig érjen? Ünneplős vagy sima utcai is jó? Ha jönnek a párok, hozom az enyémet is! Kép Ami nem magyar az jiddis? Én nagyon szeretem hallgatni!

Sziasztok!
zitu
 
 


Hali!

Kivételesen Peti megengedi, hogy reggel netezzek. Ritka pillantok egyike! Kép

Hát a szoknya jobb , ha hosszú és sötét színű lenne, bár lehet hogy most már tényleg túlzásba viszem az "ortodoxiát" ! Kép
Ma felhívom este a barátnőmet, aki odajár megkérdezni. Még az sem kizárt hogy nadrágosok is járnak. Nálam sincs valami sok szoknya raktáron, harisnya meg egyáltalán, pedig azért zoknival cikis lenne.
Az ima nem jiddis hanem héber nyelven folyik, na most ebből is van 2 fajta, nem tudom itt melyiket használják. Eredetileg Mo-n az Askenáz kiejtést használták imádkozásnál. A modern héber, (szfaradi)amit Izraelben beszélnek, más.
A jiddis csak beszélt nyelv volt még a háború előtti zsidóságban, de nem tudom igazán mennyire beszélték a magyar zsidók. A lengyelek és németek (zsidók persze) anyanyelvükként használták. Izraelben az ortodoxok a mai napig is jiddisül beszélnek, meg persz itt-ott Pesten is hallani jiddist, a Kazinczi utca környékén! Kép
Na, bocsi a "prédikációért" !
Szép napot!
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Andi!
Akármi is a nyelv, igazi csemege! Én ritkán hallottam jiddist, hébert gyakrabban de jó lesz, ha megelevenedik számomra az a világ amiről inkább csak olvastam. Ez nekem mindent megér, ha kell zsákban is elmegyek (persze ez túlzás, tudom, hogy az mást jelentene) Kép
Zita
zitu
 
 


Sziasztok!
Csak röviden!

Köszi a leírást, és ha mész holnap, mesélj még!!

Jövő héten szombaton?

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Na, most csak gyors leszek, mert még ébren vannak a gyerekek.
Végre eljutottunk a zsinagógába!
Nagyon jó volt, csak sajnos a barátnőm pont nem volt ott, akivel talizni szerettem volna.
Úgy történt, hogy kölcsönadtam a mobilomat anyunak a kórházban, hogy tudjam hívni. Erre ellopták tőle! A barátnőm telcsiszáma meg benne volt, meg még ezer emberé, akiknek nem is tudom a számát. Gondoltam nem baj, úgyis ott lesz Sabeszkor a templomban, de pont nem volt ott.
A gond az volt, hogy baromi kevesen voltak, így elég nagy feltűnést keltettünk, a két gyerekkel, mivel mindenki ismert mindenkit, csak minket nem.
Én ingajátatban voltam a játszó szoba és a templom között, mert a gyerekek fent akartak lenni az emeleten, ahol a játszó volt.
Végül is jó volt, de lehet, hogy inkább egy nagyobb templomba kellene mennünk, ahol nem ismer mindenki mindenkit, és több ember van. Vagy valami olyan ünnepen, amikor jó sokan vannak, mert most tényleg alig volt 10 férfi és kb. 5 nő.
A rabbi nagyon aranyos volt, egyből odajött hozzánk, adott játékokat a gyerekek kezébe, még egy játék, plüss Tórájuk is volt! Ilyet még soha nem láttam! Kép
Most rohanok fektetni!
Jó hetet mindenkinek!
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Szia Andi!

Nem tudod, hogy hívják ezt a fiatal rabbit? Ez az a zsinagóga, amit a HÉVről látni lehet, hogy egy házgyűrűben van? (Hát ezt nagyon értelmesen írtam. Az uszodánál van?)

Elég durva, hogy lopnak a kórházból Kép Még csak vizsgálják anyukádat, vagy már műtik?

OFF
Kata épp most kacagott álmában. Vajon miről álmodhat ilyenkor? Kép Egyébként ma volt az első este, amikor "kimaradtam" (félig munka volt) és éjfélre értem haza. Apja azt mondta, Kata nem sírt, elaltatta. Azért egy picit hiányozhatott volna neki anya, meg a szopi, meg az altatók Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Nem engedett be a rendszer. Kép
Andi!
Ez a rabbi nagyon kedves!Persze elég furcsa lehetett egy kis közösségbe idegenként becsöppenni. Párod is elkísért? Kár, hogy olyan kevesen voltak a zsinagógában! Kép

A telefonlopás tök durva!! Kép Sajnálom!

Gyezsu! A gyerekek már ilyenek! Kép Nekünk jobban hiányoznak! Kép
zitu
 
 


sziasztok!

Ez a fránya, stb. rendszer. Hol a tegnapi üzim?

Andi!

Nagyon drukkolok Mamádnak! A kórházi telefonlopásra pedig nincs mit mondani, ami elférne normál keretek között, így inkább nem is mondom.
Melyik másik zsinagógára gondoltál? És persze mikor?

GyeZsu

Nekünk is kb egy jó hónapja volt az első anyamentes éjszakáknk, és valami hasonló büszkesopánka keveréket éreztem magam is.
Azóta már anyatejcsi sem kell. Három napja semmi. Meglátja, hogy gombolkozom, már fordítja el a fejét.
Ettől függetlenül a bújás az kell! :-D

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Igen, valszin. a hévből látni,kb. 20 méterre az uszodától van, egy házban bent. Nagyon érdekes megoldás. Kíváncsi lennék a ház vagy a templom lett előbb?

Jaj, a tegnapi üzim nekem is nyomtalanul eltünt. Ez egy új trükk gondolom, a Babanet részéről.

Bár sajna már nem is aktuális a tegnapi, mert azt írtam hogy menjünk el péntek este zsinagógába, akinek kedve van és megfelel persze, de már most közbe jött valami a hétvégére és péntekre is.

Szóval marad a jövő hét.

Azért egy kis szerencsém is volt a telefonlopásban, a kártyát kb. 10 napja vettem bele, és nem használták egyáltalán, így visszakaptam a maradék pénzt. (Vagyis egy SIM kártyát ugyanazzal a számmal és ugyanannyi pénzzel)
Most már csak egy telót kell vennem.

Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Egyszerűen nem tudtam bejutni! Kép

Részemről megint nem tudok biztosat mondani a zsinagógalátogatást illetően. Most szombaton is Pesten leszünk, de oda megyünk istentiszteletre ahová járni szoktunk. (Nem zsinagóga. Kép )
Jövő szombaton meg bútort kell hazahoznunk a Kikából, akkor csak a férjemmel megyünk,kétszemélyes kocsiban, a fiam meg ugye szeretne velem jönni, de így nem tudjuk megoldani. Szóval, majd jelzem, ha sikerült megszervezni, és majd csatlakozom hozzátok. KépÉn egyébként bármelyik helyre szívesen megyek! Azt is tudom, hogy a Dohány utcait nagyon szeretném már belűlről is látni!

Sziasztok! Zita
zitu
 
 


Sziasztok!

X-edik próbálkozás!

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


És igen!

Újra itt!

Nos jelen keretek között erősen korlátozva volt kommunikációs lehetőségünk, ezért nem hagyatkozva a bizonytalanra, holnapra paradicsompalánta ültetés lett szervezve.
DE
én szeretnék menni zsinagógába valamelyik következő hétvégén, és párom kíváncsisága sem lankadt, tehát ő is.
Szerintetek mikor lenne a legközelebbi alkalom egy családi imaház látogatásra?

Eszter

off
ui.: van valami ötletetek mit csináljak csemetémmel? Újabban felkel hajnalban és addig sír, amig nem veszem fel. Akkor elhalgat, egy órát szüttyögünk, aminek az a vége, hogy a mi ágyunkban kötünk ki, majd eztán hajlandó megengedni, hogy visszafektessem a saját ágyába. Nos??????

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


OFF

Szia Eszter!

Hát én alvás ügyben nem nagyon tudok tanácsolni, mert mi magunkhoz vesszük Katát, ha éjjel ébred. Bővebben: www.toronyhir.hu (újpalotai internetes újság) Játszótér rovat Kataképek link Kép

Én is ültetni fogok holnap - virágokat a balkonládákba, és néhány fűszernövényt is vettem.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia GyeZsu!

Köszi! Elolvastam az írásod, nagyon aranyos!
Tényleg az a legszebb, amikor elernyedve alszanak az ember ölében! Talán ez jelzi a legmélyebb bizalmat, amikor valaki így tud aludni a másik közelében!

Ültetés megvolt.

Kérdés:
a sabeszdekli az ugyanaz mint a kipa (lehet, hogy nem írtam helyesen)?
A jidist, ami tudtommal ónémet nyelvből származik, csak az európai zsidók használták?

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Szia Eszter!

Ha jól tudom, a sabeszdekli a jiddis, a kipa a héber neve a férfi fejfedőnek ("decken" németül fedni, takarni). A jiddis a (közép-)kelet-európai zsidók beszélt nyelve volt, és a klezmer dalok szövege is jiddis. (Merthogy a közép-kelet-európai zsidók zenéje.) De az én dédnagymamám például németül beszélt, nem jiddisül - nem is tudom, miért, de majd megkérdezem.)

GyeZsu

OFF
Kata estére belázasodott (39,1 levonás után).)Kép Ennyire azért nem szokott bújni "csak úgy", az lett először gyanús, de meleg is volt az arca, homloka.) A hűtőfürdő és a Germicid után most alszik - apja mellett -, meglátjuk, holnap mi lesz.
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Köszi az infot! Végre ez is tisztázódott.

Off
No mi baja a lánykára! Szép kis láz! Egyszer nekünk is volt,de segített a kúp!
Jaaaaaaaaaaaajjjj, csak betegek ne legyenek!
Szegény Anyu mondta mindig (és mennyire igaza volt), "nekem jobban fáj"!

Gyógyuljatok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


OFF
Szia Eszter!

Mivel Katának télen vesemedence-gyulladása volt, láz esetén rögtön felmerül a gyanú, hogy nem az jött-e vissza. Amellett, hogy havonta kell vinni a vizeletmintát, láz esetén is vinni kell. Úgyhogy felhívtam este a Budai Gyerekkórház ügyeletes orvosát (ott feküdtünk télen), aki azt mondta, az lesz a legjobb, ha reggel a pisivel együtt a gyereket is bevisszük. Úgyhogy a délelőttünk pisigyűjtéssel telt (reggel már 38 alatt volt a hőmérséklete), aztán befurikáztam a kórházba. Szerencsére nem a vese, a doktornő azt mondta, valami vírus lehet, egy kicsit a torka is piros volt. Fül-orr-gégész is belenézett a fülébe, az is rendben van. Vasárnap délutánra már magához is tért, remélem holnapra már tényleg semmi baja nem lesz. Csak fürdeni nem akar a hűtőfürdő óta Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Na, megkerültem én is. 3 napig anyukám házában voltunk és kisfestettünk egy szobát! Na, nem élveztük annyira mint az elején gondoltuk.

Gyezsu!
Remélem már meggyógyult ez a Kata csaj!
Az én lányom is nagyon lázongó típus, minden vacaktól lázas lesz. Szerncsére Peti nem annyira.
Most viszont ő néz ki betegesnek, nagyon folyik az orra.

Lányok, nem tudom mikor megyünk zsinagógába, most szombat nekem egyelőre jónak tűnik, de nálam minden pillanatban közbe jöhet valami, anyu vagy a gyerekek miatt. Szóval nem akarok igérgetni, aztán meg az uccsó pillantban visszavonni, de talán úgy néz ki nekem a péntek esték inkább jobbak lennének, mert arra az egy órára jobban el tudok szakadni. Valaki??

Eszter!
Látom te is a Péterfiben szültél, én is! Ki a dokid?
Alvás ügyben én szinte hasonló dologgal küzdök, du. vagy este símán leteszem és alszik, de hajnali 5 óra körül mindig felébred és nem tudom szopi után visszatenni az ágyába. Sajnos semmi megoldást nem látok, már hagytam sírni is, (bevallom) de az sem hat. Mellettem viszont még alszik kb. negyed hétig.

Jóccakát!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem most egy ideig nem lesz jó nekünk, legalábbis ez a hét biztosan.
Tegnap este meghalt Párom papája.
Egyszer azért biztosan oda is el jutunk!

Off
Dr. Bokor Attila! Fiatal doki, de remek volt, megyek jövőre is! Remélem.
Igaz konkrétan a szülésnél, bár a terhesség alatt sem volt sok dolga, de az a jó!
Alvás ügyben javul a helyzet. Valószínűleg füle miatt kelt, bár tegna megint felsírt, de visszaaludt. Tettem oda neki két világító fejű játékot, és egy éjszakai fényt is beüzemeltem. Meglátom hosszabb távon mi a hatás.

Andi!
Mamád hogy van? És ti?

GyeZsu!
Vesmedence gyulladás? Azt meg hogy szedtétek össze?

Sziasztok!
Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Eszter!
Õszinte részvétem! Kép

Nálunk semmi újság, Peti nem szereti ha netezek, most is itt idegeskedik.

Anyu még mindig nem kap kezelést mert tüdőgyuszija van. Elég cikis a helyzet.

Én is kicsit kivagyok készülve, tegnap elkezdtem nyugtatót szedni, (homeopátiás szer) de nem nagyon hat.

De legalább az idő jó! Kép

SZiasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi!
Próbáld ki az orbáncfű teát, ha még eddig nem tetted! Az én esetemben segített. Remélem neked is!
Tudtommal nem túladagolható, de azért kérdezz meg egy gyógyszerészt!

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Eszter, Andi! Kép Kép Kép és Kép Kép Kép

A vesemedence-gyulladást kétféleképpen lehet összeszedni, a valószínűtlenebb változat, hogy egy légúti fertőzés megy le a vesére, a valószínűbb, hogy a kakiból (a pelusból) megy fel a baci a veséhez. De alapvetően kell rá egy hajlam, és ha az megvan, akkor nemigen lehet tenni ellene. Van, aki kruppos, van, akinek minden a fülére megy stb. - és van, akinek a veséje a gyenge pontja. Egyébként ha bővebben érdekel valakit a téma, a Gyermekek, betegségek, gondok / Húgyuti fertőzés - vesemedence-gyulladás topikban "mindent" megtalál. (Én nyitottam anno Kép)

Most jött meg a Bálint Ház programja, ha látok benne valami jó gyerekprogramot, oda is elmehetnénk.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Jelen pillanatban azt kell mondjam, majdhogynem teljesen üres a zsebem Kép, de 21-én újra töltöt Kép!
Addig vagy alacsony költségvetésű programban tudok részt venni, vagy kivárom a 21-t.

Egyébként van valami érdekes program?

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, orbáncfű teát ki fogom próbálni, a gond az a teákkal, hogy én csak cukorral bírom meginni, ami állítólag nem tesz jót, csökkenti a hatást. Ebben a szerben is van orbáncfű azt hiszem. Most minden esetre jobb a kedvem, de talán attól hogy a párom meglepett egy telefonnal. Méghozzá egy fényképezőssel, nagyon régóta szeretnék egy ilyet. Még nem tudom használni, de majd csak rájövök hogy kell! Kép

Minket is érdekel a Bálint ház program, bár a mi anyagi helyzetünk is eléggé a béka feneke alatt van, de nálunk szerencsére csak nyolcadikáig tart ez a ronda helyzet! Kép Szóval csak ez a hétvége lesz "szegényes".

Pusz. mindenkinek!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Megpróbálom beszúrni a programfüzetet. Egyetlen használható gyerekes programot találtam benne, ami szerintem ingyenes:

16. hétfő
Kisgyerekes Családi Piknik Jom Háácmáut alkalmából.
Találkozó: 10.30-kor a Hajógyári sziget parkolójában.
Itt fogunk játszani, eszegetni, versenyezni, pihenni, „akadályfutni”, stb…

GyeZsu

<!--attachment: m_jus05m_dia-221131.doc*mime_msword.gif*application/msword*76.3*programf%26uuml%3bzet*m%e1jus05m%e9dia%2edoc --><center><pre>
Képprogramfüzet
május05média.doc (76.3 k)</pre></center><!--/attachment-->
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu!

Ez jól hangzik, de mi a szöszt csinálok a 10 és fél hónapos babámmal? Aktívkodni egyenlőre csak hason, esetleg négykézláb, a kocsiban meg nem igen marad meg!
Pedig tetszene!

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Szia Andi!

Rájöttél már a ketyere rejtelmeire?
Ez a legjobb rész, amikor fel kell fedezni, mit tud egy készülék!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Szia Eszter!

Az ovisok majd aktívkodnak, a kicsik meg piknikelnek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


sziasztok!

a millenárisban lesz a jom haacmaut május 15-én vasárnap du. 3-tól!
rjuli
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastm kicsit, végre volt időm. Egészen érdekes dolgokról beszélgettetek.
Magam részéről nem mondom, hogy hívő vagyok, de azt sem, hogy ateista.
Inkább azt gondolom, bárminek is hívjuk, bármelyik vallás megközelítése szerint is keresünk, mind ugyanarról szólunk. Van VALAMI, lehet egy, vagy több részre bontva több kicsi, de mind ugyanaz.
A zsidóságot nem mint vallást érzem közel magamhoz, bár részben úgy is, hanem mint népet. Hiszen ha csak vallás lenne, akkor nem lennének külső jegyek, ami alapján úgymond "felismerhetőek vagyunk".
Az sem kizárt, hogy a közösségi életük az ami megragad, hiszen nekem mini családom van, és ha abszulut vér szerint veszem, akkor egy tanti(Németországban) és egy nagybácsi, no meg egy féltestvér, aki szerintem kitagadott már párszor a családképéből.
Lehet, hogy csak szeretnék tartozni valahova. Nem tudom. Mindenesetre a saját kis családom, a Páro és fiam, azért sokat segített a kis magányos lelekemen, hiszen ők az én hitem és vallásom, mindenem.

Jom Haacmaut milyen ünnep?

Ironram

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Izrael államának függetlenségeKép
rjuli
 
 


Köszi Juli!

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Halló!

Hát innen mindenki eltűnt?

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Hát mi nem megyünk sem a Hajógyári Szigetre, sem a Millenárisba, mert levonulunk a Balatonra (két napra Kép). De 22-én az Orczy kertben művházi majális lesz, a zsidósághoz mondjuk semmi köze Kép, de egy jó kis családi program. Én biztosan ott leszek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van, mi itthon vagyunk, holnap megyünk Diósdra anyuhoz. Már szerdán kijött a kórházból, egész jól van. Remélem így is marad.
Pussza mindenkinek!
Andi
andi68
 
 


Szia Andi!
Örülök, hogy jelentkeztél!
Remélem tényleg rendbe jönnek a dolgok! Kép
Vigyázzatok magatokra az úton!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Ez jó hír!Kép

Mi voltunk du. a Millenárison, nagyon jól sikerült.Kép Még a nap is összeszedte magát, volt zene, tánc, ugrálóvárak, szép zöld fű. Remélem a Hajógyári szigeti is ilyen jó lesz.
rjuli
 
 


Írhattam volna egy közös hsz-t is,ahogy elnézemKép
Megjártuk a Hajógyárit is, az is jól sikerült.
Napsütés, piknik, játékok, ami kellKép

Amúgy senki nem kérdezi, honnan tudsz a programról és hogy egyáltalán "szintén zenész" vagy-e.Kép Szóval legközelebb csak bátran!
rjuli
 
 


Sziasztok!

Öeülök, hogy jól éreztétek magatokat!

Zitu!
Hová tűntél???? Nagyon régen írtál nekünk!! Kép

Nekem szombaton a Börzén volt egy jó szitum. Árulgattam néhány cuccot, és odajött egy anyuka, (harisnyákat vett a kislányának) tuti tradicionális zsidó szerkóban. (Hosszú szoknya, harisnya, fején kendő, de csak egy olyan egész picike) Nem bírtam ki, hogy meg ne kérdezzem, hogy nem Izraelből jött-e? Bár nem gondoltam komolyan hogy onnan jött, csak azt gondoltam hogy elég ciki lenne megkérdezni, hogy vallásos zsidó-e? Kép
Persze felvilágosított hogy nem, és azt is elmondta, hogy nem zsidó, de vallási alapon öltözködik így. Érdekes nem? Azt már nem mertem megkérdezni milyen vallás, nem is mondta meg. Már bánom a gyávaságomat!

Sok puszi mindenkinek!
Andi
andi68
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: