Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Kedves nyainya, leírnék valamit ami hátha segít neked, hogy lásd, nem vagy egyedül :) sem az egész rémületeddel, sem a vágyaiddal.

Én 28 éves vagyok, mi 1, 2 hónapig próbálkoztunk, a páromnál tudtuk, hogy vannak gondok, de május 19.-én amikor megkaptam az andrológiai eredményt én azt hittem belehalok, 0 mozgó spermium, sírtam és sírtam, 2 hét múlva megint mentünk és adtunk mintát, akkor azt az eredményt kaptuk, hogy 30% mozog csak a kevés mennyiségnek, és az orvos azt mondta, hogy lombik és kizárólag icsi, keressek egy intézetet.

az egész nyaram arra ment el, hogy 1. fel kellett dolgoznom a tényeket, nem volt könnyű, miért pont én, miért pont mi? jó emerek vagyunk, imádjuk a gyerekeket, itt lenne az ideje, hogy mások gyereke helyett a sajátunkban gyönyörködjünk és erre tessék! Csak így lehet?!

Utánanéztem az egész lombik témának, olvasgattam vagy 2 hónapig ezt a fórumot is mire egyáltalán írtam...
Még Dario javaslatára július végén felhívtam az intézetet kaptunk időpontot szept 3.-ra, aztán 17.-én elmentünk a tájékoztatóra.

És tényleg minden szörnyű dolgot elmondtak! Miért, mert igen ez a mi döntésünk.

Én a konzultációra minden lehetséges vizsgálatot megcsináltattam és Dévisz el volt ájulva, hogy ilyet ritkán látni :)

Én is félek, de viszont tudom, hogy vagy összejön elsőre, vagy még sok idő kell a babához. Én úgy megyek oda most okt. végén az első lombikomra, hogy pozitívan állok hozzá, ki kell bírnom hiába vagyok különleges fémből :) betojium :)) és tudom, hogy a páromnál nem lesz átütő siker és nem lesz 20 milla kiskatonája, nem kisértem a sorsot és ezért nem húzom az időt!

A lényeg én úgy gondolom és ezt Pipus leírta, hogy bízni kell az orvosban, és betartani amit mond, ha betartom ( én úgy gondolom) akkor nem halok bele, ha figyelek a jelekre és ha baj van rohanok egy kórházba. Enni a sok husit, fehérjéhez juttatni a szervezetem, inni a folyadékot, figyelni hogy ne erőltessem meg a testem és ÉÉN HISZEK BENNE, hogy ha így állok hozzá meglesz a babám/im :))

és 30 alatti szervezet hátha jól reagál és meglesz elsőre az a baba. Meg kell nézni szerintem, hogy milyen ez az egész és bízni és erősnek lenni.

Én ezt fogom tenni, és ott lebegnek előttem az elődök :) akik már szültek, vagy még csak most hordják és nevelgetik a kicsi pöttyüket a szívük alatt.

Remélem kicsit tudtam segíteni!
littletigrincs
Érd
 
 


ez az csajok!

És amit nagyon fogadjatok meg!!!!!!   Napi fél kg hús!!!   Ez az életmentő öv!!!! Ez a siker titka!  Be kell tartani mindenáron!!!!!!!!!   Hús és sok víz!  Beültetés után napi 4 liter víz minimum!!!!!
Meg lehet szokni!
pipus75
 
 


Én bent  a munkahelyen megiszom a 3 l-t remélem otthon is megy majd :)
Én mondjuk szeretem a húst, talán így könnyebb lesz, minden nap másfajtát tervezek, hogy ezzel legyen változatos és sok-sok savanyúságot hozzá :) nyamiii

folyadéknak, víz, leves, cukrozatlan tea minden jöhet, ÉN BABÁT SZERETNÉK!

És nagyon jó érzés mikor bíztatják az embert, tudom akármennyire is tuningolom az agyam, hogy a szondázás, a szurik meg minden minden egy hullámvasút lesz ami bevisz az Őserdőbe ;) mostmár, hogy voltam tájékoztatón, tudom, hogy mit jelent...
littletigrincs
Érd
 
 

 
 

Nem kell félni a szondázástól, saját tapasztalat!!!  nyugi, minden szépen menni fog a maga útján!  Olyan gyorsan eljön a leszívás ideje, majd meglátjátok :)

gondoljátok azt, hogy kezdés után 1 hónappal már pozitívat teszteltek!!!!!!!!!
pipus75
 
 


nah látod pipus engem ez éltet, hogy ahogy elkezdem 1 röpke hónap és ott a pozitív teszt :)) ez éltet!
littletigrincs
Érd
 
 


Jaj lányok!

El se hiszitek mennyit segítettetek. Bele vágunk, nincs kérdés! Littletigrincs nagyon köszi, hogy leírtad ezeket. Akkor te is elég fiatal vagy...és nálatok is a spermával van a baj...hu de jó lenne karácsonyra babások lennénk! 
Elkezdtem kitöltögetni a lombikos papírokat...ennyivel közelebb leszünk már!! Nagyon szorítok neked tigrincs okt.végére!
nyainya
 
 


nyainya, még annyit mesélnék, hogy nekem előző házasságból azonnal, legelsőre összejött mind a két alkalommal a fiam és lányom. Soha nem ismertem az érzést, hogy nem sikerült, mert első hónapban ott volt a pozitív teszt.

a mostani párommal meg 8 évig küzdöttünk. És Dévisz megmondta, hogy 100 gyereket is képes vagyok szülni, annyira egészséges vagyok, csak a párom spermiumjaival volt óriási gond!!!!

És én bevállaltam a rengeteg szúrást, hormont, pedig csodaszép tüszőm érett minden hónapban, és mégis belementem, mindig legkevesebb 15 db tüszőm volt, mégsem jött össze az inszemekkel.

ICSI kellett hozzá. DE mindent megtettem volna, hogy babánk lehessen!!!!!!!!!

MENNI, MENNI, MENNI ÉS KÜZDENI!!!!!
pipus75
 
 


Nyainya, igen veled egykorú vagyok, azért is írtam, és igen nálunk is a párom spermájával van a gond, neki a herevisszér az tönkretette a bal herét, annyira, hogy ott már csak egy tok maradt, a másik meg ennyire működik, gondolom már csak pár száz ezer kiskatona maradt... hozzáteszem, hogy 3 évvel ezelőtt 15 milla volt és x százaléka mozgott...

ezért volt hirtelen képenvágás, ez a tény... és így történt, hogy mi nem inszemeztünk, hanem egyből ICSI-re küldenek...

Én nagyon szeretem az én kis lüke párom, és lehet, hogy egy másik férfi azonnal anyává tenne, de én ŐT akarom, őt szeretem. 4 éve vagyunk együtt, de már 2 hét után olyan, volt, mintha mindig együtt éltünk volna, és mindig ismertem volna, és érte vállalom ezt az egészet, mert én tőle akarok egy édes aranyos gyereket/keket :)

töltsd ki a papírokat, amiket be kell szerezni vizsgálatokat csináltasd meg! és kezdjetek, te is hallottad, most jó széria van :) Benne kell lennünk és kész :) !!! Így szoríthatunk egymásnak és szerintem ez jó, hogy van ez a fórum és én is annyi kérdésemre kaptam választ!

Köszönöm Nektek csajok :) és én MINDENKINEK SZORÍTOK!

littletigrincs
Érd
 
 


Sziasztok!!!
Látom a babásak mind el vannak tűnve!-)))
Mokucica: Már mindjárt a kezedbe tarthatod a kisfiadat, juj-de jó lesz!!!!-)))
 Dévainak tényleg minden tanácsát fogadjátok meg és babásodtok majd 1000-rel!!!

A húsról!: Napi fél kg az higyjétek el nagyon soknak tűnik és az is ! Főleg egy idő után!!! Okt-dec végéig ettem csak ettem a húst, leginkább csirkét. Dec óta(majd egy éve) szinte alig eszem húst! Ráz a hideg tőle, max a darálthúst eszem meg! Meggyűlöltem a húst, de nagyon!!!
De ami számít, hogy IGAZA VOLT/LETT, mert itt szuszognak a kiságyban a hercegeink!!!!
Szorítok mindenkinek és sok sikert kívánok mindazoknak akik most vagy a közeljövőben kezdenek "APÁNKNÁL"!!!

Pipus Neked meg GRATULÁLUNK A HERCEGEIMMEL!!!-további jó egészséget és szép babás  9 hónapot kívánok!!!! Puszi mindenkinek! 
 Olcsikám és Ádi, immár 11 hetesek!

Családient.hu vonalzók
dario88
kiskunhalas
 
 


Pipus!Hatalmas gratula Neked, ügyes vagy és biztasd a Többieket,hogy érdemes küzdeni! :-)
Olvaslak Benneteket és szorítok, hogy végül mindenki babás legyen.
Apánkra kell halgatni,nincs mese,jól mondod Dario :-)

Mokucica,Dario és én egy "szériában" voltunk, most a Tiétek a pálya,hajrá!!!

Csatolok egy bátorító fotót én is,a 3 hónapos Olivérről és HannaBelláról :-)

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Dario sheil: gyönyörűek a kicsik.
Hihetetlen hogy pár hét és velünk lesz a kisfiúnk. Még kb.5 hét.

Lányok ne adjátok fel. Én is olvaslak titeket és drukkolok mindenkinek ezerrel.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Drága Dario és Sheil, annyira édesek a kicsikéitek :)    Köszönjük a képeket Róluk és folyamatosan kérjük a frissen készített képeket, hadd gyönyörködhessünk a Hercegekben (Olcsiban és Ádiban) és Olivérben, Hannában :)

Sajnos nekem is húsundurom lett, de nagyon keményen.

Lányok!  Ti tapasztaltak vagytok így lombik után!   Arra vagyok kíváncsi, hogy ugye most a 9.hétben vagyok, egész terhesség alatt muszáj ennem a húst? Mert sajnos annyira megutáltam, hogy elég nehezemre esik húst enni.
Mennyire számít, ha nem eszem?


Mókucica, hogy érzed magad itt a finish előtt??????   Bő 1 hónapod van még :)  Jól viseled?????
pipus75
 
 


Pipus: kicsit vegyes érzések vannak bennem. Lehet furán hangzik, de valahogy nem tudom felfogni, hogy kisbabám fog születni. Annyira hihetetlen még mindig. Pedig itt van a pocakomban, rúgdal ezerrel. Most már nem dolgozok, készítjük a kicsi szobáját, rendezgetem a ruháit. Nagyon várjuk már, de mégis felfoghatatlan, hogy hamarosan egy egész kerek család leszünk. De ennél nagyobb ajándék szerintem nincs, pláne nekünk, akik ilyen sokat várnak erre a kincsre.
Ami nyugtat, hogy szerintem nem én érzem egyedül ezt. A múlt héten egy 38hetes kismama megkérdezte az asszisztens nőt, hogy normális, hogy nekem gyerekem lesz???? :D
Már a 9.hét? Hogy érzed magad? Valami tünet? Hányás vagy hasonló?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica, ez teljesen normális érzés :)   Nekem is mikor megszületett a fiam 18 évvel ezelőtt, még akkor is furán éreztem magam, mikor hazavittem, hogy úr Isten, mostmár Én felelek érte és kicsit meg voltam riadva, de ez hamar elszállt, csodálatos érzés lesz a karjaidban tartani :)

Remélem, könnyű szülésed lesz :)

Igen, már a 9.héten járok. És ami furcsa, hogy nincs hányingerem. Ez kicsit elbizonytalanít..... remélem, minden rendben van odabent. Pénteken végre megnézhetem a kicsikét :)
pipus75
 
 


Nem baj ha nincs hányingered. Nekem sem volt az elején. Majd megjött:-( ami fura volt mert a reggeli rosszullét nálam mindig este jött elő. És kb a 15.hétig jelen volt. Jobb ha nincs rosszullét, mert legalább a méhed nyugalomba van.
Döntöttetek már? Maradsz terhesgondozáson Dévainál?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Igen, maradok Dévisznél.  Sajnos nekem egyik volt szülészorvosom sem prkatizál már, és az a doki, akinél szerettem volna szülni, egy magánkórházzal szerződött szept. 1-től és ott 350.000 + 150.000 Ft a szülés. Hát nekem nincs ennyi pénzem :(

Maradok Dévisznél és reménykedem benne, hogy este jön rám a szülés, hogy ott lehessen :)
pipus75
 
 


Sziasztok!

A párom cisztás fibrózisban szenved (genetiai betegség, nem részletezem) ami elzáródást ennek következtében azoospermiát okoz nála. Még nyár elején jártunk Dévai dokinál ott megkaptuk miféle vizsgátaok kellenek. Nyáron esüvő nászút úgy hogy elhúzódtak a dolgok. Én túl vagyok a vizsgálatok nagy részén azonkívül hogy az egyik petefészkem kisebb a normálnál mindeen rendben nálem :) gyönyörű a progi szintem :) a páromnak 31.-én lesz herebiopsziája és akkor eldöl vajon szükség lesz-e donor spermára, remélem nem. Aztán novemberben végre belevágunk a dologba, már nagyon várom hogy végre kismama lehessek :) Szívesen várok mindenféle lombios tapasztalatot, tanácsot :)
reni87
Kecskemét
 
 


SZiasztok!

Dario, ísheil annyira cukik a babák. Jó látni, hogy sokaknak sikerül végül és anyák lehetnek. Pipus képzeld pénteken én is megyek ultrahangra...majd egész végig téged foglak lesni. :D De neked rá kell majd állnod a mérlegre :) úgyhogy biztos megismerlek :) 
Ma megyünk az előadásra...
Amúgy Dévisznél mennyibe kerül a szülés? SZerintem ő sem lehet olyan olcsó.
Olyan kérdésem van lányok, hogy ti hogy oldottátok m eg a sorozatos mászkálást, ultrahangozást, beavatkozásokat a szabadságokból? Főleg a vidékieket kérdezem. Mert én 100 km-ről járok, szabadságom 2/3-a másoddiplomára kellett (2013 elején, még nem gondoltam volna, hogy ide is kéne "egy-két " db szabi) és meg vagyok lőve...Ti hogy csináltátok ezt végig? Mikor lombikra kerül a sor ott hivatalosan ki lehet venni betegszabit, vagy csak ha a háziorvos úgy gondolja?
Mokuscica elhiszem, hogy húsundorod lett, de úgylátszik megérte :)


nyainya
 
 


nyainya!

Nem tudom, mennyi lehet Dévisznél a szülés, még nem mertem megkérdezni tőle, hiszen annyira az elején tartok még :)

Nekem szerencsére a melóhelyen a főnököm tudta az egész küzdelmet, hiszen már két éve minden hónapban a Dévainál voltam, megszokta :)

Hányra mész UH-ra?  Mert én délután 2 órára megyek. Jó lenne talizni :)

Figyuzz!  Lombiknál nem szabad betegállományba menni, csak a visszaültetés utáni naptól.

amúgy meg lombiknál a munkáltatónak kötelessége biztosítani távolléti időd, de nem fizeti :(

pipus75
 
 


A munkáltatónak reprodukciós eljárásnál el kell engednie minden alkalommal!
pipus75
 
 


sziasztok,

Dario, Sheil gratulálok, gyönyörűek a babák. Ha van erőtök kicsit írhatnátok arról, hogy milyen iker babákkal az élet, hogy mentek az elején a dolgok? Kellett a segítség? Az etetések és az éjszakák hogy mennek nálatok?:)

Kellenek az infok, mert soha nem lehet tudni ki lesz a következő ikres mami :))

Nyainya: majd írd meg milyen volt a tájékoztató élményed :) Ti mikor fogtok kezdeni?
Nekem sincs már szabim, mert év elején még én sem sejtettem, hogy erre kéne... még azt nem tudom, hogy mikor beszéljek a főnökömmel, ha már elmentem az uh-ra és szondára és megkaptam a szuri listát, vagy ha már az ET-re megyek és utána már úgyis otthon leszek 2 hetet (ez kb november közepe felé lesz esedékes) ha minden jól megy :)
littletigrincs
Érd
 
 


littlegrincs, arra számítanod kell, hogy a szúrásoktól kezdve minden másnap reggel fél 8-tól jelenésed lesz Dévisznél UH-ra.  Ezt is valahogy el kell tudnod intézni.
pipus75
 
 


én általában 9-re járok be, ahhoz hogy az elsők között legyek mikor kell mennem ?
littletigrincs
Érd
 
 


Én 3/4 7-re mentem minden alkalommal és kb. az 5. voltam. Így végeztem 1/2 9 - 3/4 9-re!!!!!
pipus75
 
 


tehát akkor előbb kell mennem... és mikor nyitják ki az ajtót, hogy bemehessünk?
littletigrincs
Érd
 
 


Az attól függ :)   Ha sok a műtétes, van úgy, hogy már 7-kor nyitnak, de általában fél 8-kor nyitnak.
pipus75
 
 


ez most komoly? esőben, akár hóban van aki ha úgy jár akkor 1 órát áll az ajtó előtt libasorban?!!
littletigrincs
Érd
 
 


littletigrincs:Bizony Pipus jól írja,sokat fagyoskodtunk télen is kint az ajtó előtt!!!!Csak így tudsz időben végezni!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Littletigrincs: én negyed fél 7-re mentem, és akkor én voltam az első. Én is télen hóban fagyban esőben kint álltam 1órát, mire megjöttek a dokik. Azért mentem olyan korán, mert 8-ra jártam dolgozni. Persze sose értem be 8-ra így se.

Moro: mikor kezdesz?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica:Minden pillanatban megjöhet,és akkor indul újra a "babagyártás"Na jó, komolyra fordítva a szót,remélem holnap megjön,hívom Apánkat,és kezdés!!!!De most valahogy ,olyan nehezen akar megjönni a drága!Te,Ti hogy vagytok?

dario:Gyönyörűek a Picurjaid!!!!Jól vagytok?

sheil:Úristen,mekkorák már a Cseppek!!!!Nemrég születtek!Nagyon szépek Ők is!!!!!Jól vagytok?


moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Szorítok nagyon nektek, hogy most sikerüljön.
Mi jól vagyunk. Már kezdek izgulni, papírforma szerint már csak 5 hetünk van.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Meg volt az előadás! 6-an voltunk csak. Szegény férjem egész végig fogta a fejét! Nagyon kemény dolgokat mondott Dévisz! Mindent, amit írtál Pipus. Már fel voltam készülve erre, de azért így is sokkoló volt. AZtán a végén beszélgettem az egyik lánnyal, aki ott ült az előadáson, azt mondta, hogy ez nekik a 7. lombik lesz :S szegényke...és, hogy ne izguljak úgymund rutinműtét az egész, és csak a jogi dolgok miatt kell ennyire részletesen mindent elmondani. Utána kicsit megnyugodtam, de azt mondta a férjem, hogy inkább csináljuk végig a 6 inszemet. Megijedt! Nagyon megijedt! 29-én megyünk mégegyszer dr Kopa-hoz (andrológus), megnézetjük mégegyszer a katonákat és ha Ő azt mondja, hogy ez már csak lombik, akkor bele vágunk, ha nem lesz annyira rossz az eredmény, akkor inszem...Ezt mókultam ki most!
Littletigrincs enj oda háromnegyed7-re és akkor kb csak fél órát kell várnod és kb 4-5ik  vagy! Pipus reggel kell mennem sajna, pedig annyira szívesen találkoznék veled :( ! Mokucica nem tudom miért, de olyan érzésem van, hogy előbb fog jönni a babuci 1-2 héttel nálatok!  Moro ez nektek hányadik alkalom lesz?
nyainya
 
 


nyainya:Akkor túl vagy az első dzsungeljárásonHidd el jobb ez ,ha tisztában vagytok a dolgokkal,és a párod is belelát,hogy ez nem is olyan kis dolog amin Te végigmész!!!!!Én örültem neki,mert a Káliból jöttem át anno ide Apánkhoz,és ott nem volt ilyen részletes tájékoztatás!Nálunk a páromat kifejezetten érdekelte a dolog,(pedig mielőtt elindultunk, azt mondta alszik majd egy jót,)és teljesen másképp állt utána a dolgokhoz!Nekünk ez lesz a 4.lombik.3 volt itt Apánknál,és 1 a Káliban.



moro75
Budapest IX. kerület
 
 


nyainya!  Nagyon kérlek, gondold át mégegyszer az inszemezést. Én is abban a cipőben voltam, mint Ti és én hülye végigvittem a 6 inszemet, pazaroltam az időt.
Nem kellett volna...ezt mondom így utólag okoskodva :D

Tudom, nagyon megijedtél, de hidd el, nem sokkal több hormon, és Dévisz annyira profi és nagyon-nagyon vigyáz a lányaira leszívásnál. És én úgy érzem, összehasonlíthatatlanul nagyobb az esély egy lombiknál, mint inszemnél.

Lombiknál a visszaültetésnél már terhes vagy, és annyi a babucka feladata, hogy kapaszkodjon.

Inszemnél meg sajnos nagyon nehéz eltalálni a tüszőrepedés idejét (nálam 7-ből egyszer sem sikerült, napokkal később repedtem).

Gondolkozzatok picit még az egészen!!!!!   És 5 milla alatt (ez már kicentrifugázott mennyiség) nem érdemes inszemre pazarolni a testedet, lelkedet, idődet.

EZERREL DRUKKOLOK!!!!    NAGYON IZGI, INNENTŐL JÖHET  MINDENKINEK A BABA :)
pipus75
 
 


Sziasztok,
köszönöm az infókat, akkor majd úgy lövöm be az időt, hogy jó legyen, meg jól fel fogok öltözni, hogy ne fagyjak meg :))

Annyira siettetném már az időt annak ellenére, hogy izgulok, bárcsak már tesztelhetnék, és látnám hogy mi a helyzet :)
littletigrincs
Érd
 
 


Sziasztok!

Moro megkérdezhetem, hogy miért jöttél el a kaáliból? És, hogy nálatok mi a gond, hogy lombikozni kell? Lehet már leírtad régebben, de ha megint megtennéd azt megköszönöm. 

nyainya
 
 


Nyainya:A káliban voltak az inszemek,és 1 lombik.Azért jöttem el igazából,mert majdnem 1 éves időpontot kaptam a 2.lombikra,és olyan futószalag érzésem volt.Nem voltak ilyen barátságosak a dolgozók sem,sőt a "sorstársakkal"sem lehetett csacsogni!Szóval nem volt olyan otthonos a környezet,mint it Dévisznél!Én csípem Őt,és a többieket is.

Nekem az első házasságomból van már 2 gyermekem,a mostani párommal 6 éve vagyunk együtt,és nem jön a baba.Ő rendben van,nekem nemrég derült ki,hogy mind a két petevezetékem elvan záródva,de amúgy más problémánk nincs!Senki nem talál más problémát ami miatt ne sikerülne,mégsem sikerül valamiért!Ez még rosszabb érzés,mintha valaki mondana egy konkrét dolgot,hogy emiatt nem sikerül és kész!SOK VIZSGÁLATON MENTÜNK MÁR KERESZTÜL,DE RÖVIDEN ENNYI A TÖRTÉNETEM!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!
Hamarosan indul a lombikunk és teljes rémületben töltöm napjaimat.  Ezenyi kérdés kavarog bennem,  
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy picit megnyugodjak.
A történetem azzal kezdeném hogy  soha nem gondoltam volna, hogy lombikozi kell, ha gyermeket szeretnénk. 
Még a párom sehol sem volt amikor közölték PCOS-em van, és nehezebb lesz anyává válnom. Akkor még nem is érdekelt annyira, meg a tudomány is csak jóval később kezdett a témával foglalkozni.
Aztán amikor az ember párra lel , mégha eléggé későn, akkor is először a közös életet alapozza meg, meg olyan "butaságokkal" foglakozik, hogy a körülményeit javítgatja.
Persze az idő meg közben telik, és elérkezik a sürgető vágy, hogy jó nekünk ketten, de még jobb lenne, ha bővülne a család.
De a Pco miatt már sejthető volta nehézség...
Egy nagyon jó barátnőm a Mens Mentisbe járt, őket ajánlotta, hátha nekem is segítenek.
De megint csak teltek az évek, járkáltam kontrollokra, szedegettem a bogyókat, diétát írtak elő mégsem lett semmi.
Azért már kezdett elegem lenni, hogy öljük bele a pénzt, az időt, mert vidéki lévén ez sok utazást is jelentett, meg természetesen minden fizetős volt.
Perzse a doki mindig kedves volt, bíztatott, nagyon jók a hormonjaim, de mit ér a kedvesség, ha nem érjük el a célt.
Az évek során nem vetődött fel senkiben, hogy ugyan nézzük már meg a másik felet is. Pedig nála is probéma volt. Ha ez hamarabb kiderül egy csomó hiába várakozástól, és kiborulástól kíméltük volna meg magunkat.
Bejelentkeztünk a Dévai Intézetbe, mert jókat hallottunk róluk. 
A konzultáción kiderült ICSI szükséges. 
Jól letaglózott, hogy hiába a rengeteg vitamin, csodaszer, nem segítettek.
A leltek begyűjtése is nehézségekbe ütközött, mert a háziorvosomat folyamatosan más helyetteíti, hogyan mondjam el egy idegennek mit és miért szeretnék...
Mert nem tudom, ki hogy van ezzel én nem verem nagydobra, hogy mire készülünk, és most is csak azok tudják akiknek feltétlen szükségs. Talán kicsit szégyenkezik(?) az ember, meg a sajnákozás sem hiányzik, ne csámcsogjanak a dolgon...
Azért lettek eredmények, szerencsére minden vizsgálat ment TB-re,bár elég vicces, hogy nem tudják a háziorvosnál, hogy a  toxplazma vizsg. viszont fizetős.
Azért van jó hír már:
Amint megjön kezdhetünk...
Örülök, de már ez rögtön probléma, hogy tlképpen melyik az első nap, ha egyszer csak olyan pirosas valami jelentkezik, majd 1-2 nap gyenge vérzés vagy csakpár csepp majd később ömlik. Nekem még soha senki nem monta, hogy a pár csepp sem igazi menstruáció még, pedig én mindig onnan számoltam a ciklust. Nektek hogy van, volt ez?
Meg akkor mikor is telefonáljak, a doki szerint, ha dől a vér..
Nekem még a nőgyógyászati vizsgálat is annyira fáj, vajon akkor nekem ez a vizsgálat is annyira fog? vigyek fájdalomcsillapítót?
Az is kiakszt , hogy soha nem tudom hány napra jön meg, olyan szeszélyes, hogy 28-35 között akármi lehet.
Ez is a PCOS "áldásos" következménye.   
Szóval most parázhatok, mikor kell ugrani és utazni a vizsgálatra.
Esetleg van köztetek PCOS és IR "remek" kombinációval küszködő?
Hú ez jó hosszú lett,
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Jó éjt!



dorka113
 
 


Sziasztok Lányok!

Elkezdtük a stimut!!Hétfőn megyek az első uh-ra!Végre,már erre vártam régóta!
Most sikerülnie kell!!!!!Teljesen új szurikat írt fel Apánk!
Majd meglátjuk nekem beválik-e?

Drukkoljatok!!!!!!

Hétfőn nem jön valaki Apánkhoz?

Puszi Mindenkinek
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok lányok. En pont itt ülök Devisznel! Várom hogy vissza kapjam a katonákat! Pipus gyere kicsit előbb....:-)
nyainya
 
 


nyainya:Nagy drukk Neked!!!Sokan vannak?
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van a géppel, de 3szor kezdek újra az írásnak, mindig kitörlődik! 

Köszi szépen Moro a drukkot, nagyon aranyos vagy. Rengetegen voltak tagnap. Mi is 6 45-re érkeztünk és ott ültünk 13 45-ig. Dévisz már teljesen ki volt készülve meg mi is.  Annyira, hogy amikor mondta, hogy olvassam fel a férjem nevét az inszemes szütyőkén, akkor azt mondtam neki, hogy DévaiKálmán. LÁnyok azt a röhögést….legalább jobb kedve lett kicsit! Szóval egy tüszöm van (24x26 mm), azt mondta bármelyik percben kipukkanhat. A férjem spermája most volt a legjobb 53M, de abból csak 4,4 milliót raktak fel. HOgy ingadozhat ennyire az érték, nem értem. Egyszer 4 millió, egyszer 30, máskor 9 aztán 53 millió…ki érti ezt?! A 4 inszemináció közül ez a mostani sikerült a legjobban szerintem. ÚGYHOGY BIZAKODOM! Képzeljétek tegnap ilyen babás nap volt, és csomó kisbabát hozztak! Volt 4 napos, 4 hetes, ikrek…annyira cukik! Jó volt látni, hogy van remény, és van értelme ennyit várakozni a rendelő előt és szurkálni magunkat és sorolhatnám..... Dorka nekem még nem volt lombikom, úgyhogy nem igazán tudok segíteni. Pipus mikor érkeztetek meg tegnap? Mit mondott Dévisz?

nyainya
 
 


Nyainya:Úristen,ilyen sokan voltak?Jesszus!Nem csoda ,hogy  Dévai Kálmán lett a férjed!Amikor én voltam nála,akkor ugye a páromat nem vittem,és mondta Apánk, hogy kéne sperma vizsgálat is,de még ma mert akkor csak jövő hónapban kezdhetünk.Mondtam Neki,hogy Apa dolgozik,felhívhatom innen most?Mondta persze,erre ugye benne volt még a telcsimben a Dévisz száma,mert ugye Őt hívtam reggel,és elkezdtem Őt tárcsázniKözben észrevettem,aztán hangosan mondtam,hopsz ez a doktorúr,nem Apa!!!Erre vigyorgott,és azt mondta,még nem!!!Szóval vanak ilyen bakik,de még jó hogy veszi a poént Apánk is!!!
53millió kiskatona lett?!Az igen!!!TUTI SIKER!!!
Szerintem nekik is függ a lelki állapotuktól,stressztől,de ki tudja tényleg miért hullámzik ennyire?

Én hétfőn megyek uh-ra.Igyekszem akkor reggel korán odaérni
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok :)
Dorka, nőgyógyászati szempontból első napnak az számít,amikor rendesen vérzel,nem csak maszatolsz. Ha ez 12 óra után van,akkor a következő nap számít elsőnek. Dévai 1-3.napig hív be, általában vagy aznap vagy másnap. A 4. vagy 5. naptól ( nem emlékszem, pedig 3 volt már, asszem 5.) kezdődik a szúrkálás.
A méhszondázás ,amikor beméri hova rakja be a bogyókákat nem vészes...olyasmi mint egy rákszűrés, talán egy pillanatig szúró érzés, de kibírható, és kb 5 másodperc az egész procedúra.
Ha nagyon vérzel,akkor felajánlanak betétet meg törlőkendőt is ( nekem legalábbis) de én úgy csináltam,hogy amikor az előttem lévő bement,akkor gyorsan kiszedtem a tampont, beraktam egy eü betétet, aztán mikor kijöttem újra ugyanez,csak fordítva :)
Lányok, akinek volt Gonapeptyles stimuja, nektek is lerövidítette a ciklusotokat? Nekem mindíg 28 napos volt, a gona után 25 napra jött meg, aztán 27-re most meg ma van a 23. napom de már kezdődik egyelőre az ösztorgénem alacsony, 100 sincs, ami az alsó érték, a progesteronom meg a 14.napon jó magas lett, bár arról azt olvastam hogy az nem gond, általában többes tüszőéréskor lehet...de ez a ciklusrövidülés idegesít
nyainya gratulálok a jövendőbeli kispapának, szuperül teljesített, szinte létezhetetlen hogy 4,4 millióból ne találjon be valamelyik tutira veszem,hogy sikeres lesz :)
moro mizu? Hogy bírod ezt a stimut? remélem minden oké :)
pipus hogy vagytok :) ?
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


normocyta:szijja!!Írtam privit isSzóval egész jó a helyzet mára.Ma már 3-szor szúrtam magam,és egyenlőre egy darabig így is lesz!A hasfalam kezd olyan lenni, mint a pöttyös labda!És ez még csak a 3.szúros napom!
HÉTFŐN MEGYEK UH-RA!Kiváncsi leszek hány Drága tüszőcske lesz!!!Ti novemberben indultok neki?Puszi
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Nyainya: drukkolok, hogy sikerüljön. 3 hét múlva kell tesztelned? Tüszőrepesztőt kaptál?

Pipus: mi volt pénteken ? Nő szépen a babucid?

Moro: hogy állnak a tüszők?

Normocyta: mikor mész vissza Dévaihoz?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Mokucica:Aranyos vagy, hogy kérdezed!Egyik szemem sír, a másik nevet! A bal oldalon is van 3,és a jobb oldalon is 3.Itt van még több,de kicsik.8-10-esek a nagyok,és ez a 6 tüszőcske szépen egyformán halad a növekedésben,ez az ami jó hír a rosszban!Kicsit elkenődtem,eddig mindig több tüszőm lett.Valószínű az új protokoll miatt ilyen kevéske.Majd szerdán megyek megint,és meglátjuk hogy haladnak a kicsikék!
Te,TI jól vagytok?Puszi
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok! 

Két és fél hét múlva kell tesztelnem :) Nagyon szeretnék két csíkos tesztet! Bár nem hiszem, hogy kibírom a 21.napig. Kár olvasnom az internetet komolyan, mert csak bevonzom a hülyesgéget. 14 nap előtt nem érdemes tesztelni, de csomóan azt mondják, hogy 10-11 nap körül, ha nincs halvány 2 csík, akkor már nem is lesz...aztán azt is írják, hogy 14 nap után lesz csak halvány pozi....jaj! Valahogy úgy kéne tesztelni, hogy ne haljak bele a kiváncsiságba! Moro nyugi jó az a 6 tüsző!! Jó előérzetem van ... Mokucica, hogy bírod az utolsó heteket, nagyon izgalmas lehet. Én tegnap megnéztem egy youtube-s videot a szülésről...olyan cuki, apás szülés, otthon, kádban! Belinkelem nektek! http://www.youtube.com/watch?v=V6JBN7wRbKw...én nagyon elérzékenyültem! Persze tudomm, hogy nem így megy, de akkor is aranyos!
nyainya
 
 


Sziasztok! 

Két és fél hét múlva kell tesztelnem :) Nagyon szeretnék két csíkos tesztet! Bár nem hiszem, hogy kibírom a 21.napig. Kár olvasnom az internetet komolyan, mert csak bevonzom a hülyesgéget. 14 nap előtt nem érdemes tesztelni, de csomóan azt mondják, hogy 10-11 nap körül, ha nincs halvány 2 csík, akkor már nem is lesz...aztán azt is írják, hogy 14 nap után lesz csak halvány pozi....jaj! Valahogy úgy kéne tesztelni, hogy ne haljak bele a kiváncsiságba! Moro nyugi jó az a 6 tüsző!! Jó előérzetem van ... Mokucica, hogy bírod az utolsó heteket, nagyon izgalmas lehet. Én tegnap megnéztem egy youtube-s videot a szülésről...olyan cuki, apás szülés, otthon, kádban! Belinkelem nektek! http://www.youtube.com/watch?v=V6JBN7wRbKw...én nagyon elérzékenyültem! Persze tudomm, hogy nem így megy, de akkor is aranyos!
nyainya
 
 


Nyainya:Köszi,aranyos vagy!Nem rossz szám,csak  legyenek jó erősek az a lényeg,és Apánk mindet le tudja szívni, azon aggódok!


Igen,ezaz internet!!!Szerintem mindannyian bújtuk,ez ellen nem lehet mit tenni!Én is folyton ott lógok.Csak próbáld elvonatkoztatni magadtól ami mással történt,vagy máshogy!Ne menj nagyon a dolgok mélyére,csak épp addig, hogy legyen gőzöd a dolgokról!Fú,jól leírtam.
Nekem is mondta már doki,hogy hagyjam már az internetet,anyi hülyeséget írnak ott össze!De lehet, hogy függő vagyok?!

Drukkolok Neked!Tudom nehéz kibírni,hogy ne tesztelj előbb,de próbáld meg!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: