Új privát üzeneted érkezett!

Kedves pocok! A vizsgálatok kb 1 évig jók, a hüvely kenet mondjuk csak 3 hónapig.. Ha ott akarod helyben megcsináltatni, akkor fizetős, bár nem is tudom, h miket tudnak ott, pl ekg sztem nincs... De ez nem kórház, a háziorvostól kérsz beutalókat, és a helyi sztk-ba megcsinálod, ami kell. A hiv, meg a hepatitis, meg még valamit nem támogat az állam, meg a sperma tenyésztést. Én ezekre emlékszem.
A várakozás horror (de gondolom, máshol se jobb, ahol van állami...). Ami idő közben van vérvétel, mármint a stimuláció alatt, az ott helyben van (már ha tb-re megy a lombik..).
Nagyon sok sikert kívánok nektek is!!!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok! Július óta nem jártam ezen az oldalon! Látom vannak fejlemények és van babásodás, ennek nagyon örülök ,) Mi a kislányommal most járunk a 24.héten, márciusban fogok szülni. Temészetesen Dévai baba. ;) Ha lenne kérdés szívesen válaszolok! sok sikert mindenkinek!!! Pocok! A várakozás a dévaiban a legjobb, mert ha meg van minden leleted, akkor a következő menszesznél indítják a programot, míg pl a Kaáliban még egy hónapig fogamzásgátlót szedetnek és középidei UH-ra is behívnak. Az indulás dévainál a legrugalmasabb!! Én úgy hallottam, hogy szeptember 1 után, minden lombiknál minden vizsgálatnak frissnek kell lenni, de ezt ott tudják megmondani, ha oda telefonálsz előtte. nekem a júniusi lombikhoz szinte mindent a nőgyógyászom ( onkológia, hüvelykenet vizsg, hormonprofil, hiv, hepatitis)illetve amiket ő nem azokat a házi orvos írt ki. páromnak is, úgy mint a HIV, hepatitis, stb. A belgyógyász meg a terhelésest, EKG-t és a szakvéleményt az eü-i állapotról. Szóval dévainál, csak a sprema tenyésztést fizeted és 1-2 UH-t amíg el nem indul a program. Utánna már azok is ingyenesek, a program végéig. mi a 20. hétig maradtunk Dévainál, addig fizettük az UH-kat! Remélem tudtam segíteni!!
ansz
Gyomaendrőd
 
 


Mirrmurrka, mikor indulsz neki a köv. lombiknak??????  Mikorra tervezed????
pipus75
 
 

 
 

Na csajok újraindultam :) Elkezdtem a vizsgálatokat megcsináltatni újra. Pffff ezt a részét nagyon nem szeretem! Azt esetleg tudja valaki, hogy a másodiknál is kell a 4D méh ultrahang? vagy az csak a legelején kellett? Tök jó lenne, ha azt nem kéne újracsináltatni. :)
renci82
 
 


Szia renci82!
Nem, nem kell megint menned az csak akezdetnél kell de az sem mindenkinek ne aggodj.
Sok sikert
zsuzso2119
 
 


jajj akkor jó :) legalább 1 minusz :)
renci82
 
 


majd csak hétfőn megyek apánkhoz hogy konzultáljunk :) csak most menzeszelek, ezért elmentem a harmadik napi vérvételre, hogy ne maradjon karácsonyra. Remélem hétfőn a kenetet, meg a rákszűrést is meg tudja csinálni, ha már ott vagyok.
renci82
 
 


Sziasztok!
Kedves Pocok, nekem is jár a BMC-be egy barátnőm, és olyanokat mesél néha hogy égnek áll a hajam. Ő is eljön onnan, pedig csak 1 lombikja volt, de az életkedvét is elvették szegénynek. Az az érdekes, hogy ő is azt hitte, hogy a Dévainál minden fizetős, és sokkal drágább a lombik mint az államiba.Igazából csak annyi a különbség hogy a itt az első konzultációért 15ezret kell fizetni.Minden leletet elfogad amit viszel! Semmit nem kell nála csinálni, csak ha vki akarja, pl rákszűrést akkor azt nála ki kell fizetni. Egyébként én úgy tudom hogy fent van a honlapon a lista, hogy mit kér az induláshoz, de ha gondolod elküldöm neked.Egyébként ugyis az lesz az első konzultáción, hogy odaadja a listát, és ha megvan minden, akkor visszamész, bekerülsz a programba, és onantól minden ingyen van.Kivéve persze a gyógyszerek, de azt mindenhol meg kell venni, és ő ugyolyan nagy támogatással tud felírni mindent mint az állami intézetek!Ugyhogy hajrá!
Brigi, neked melyik eredményed lett 1:20500 ? a Down kor? mert én is voltam kombinálton, és nekem a down 1:966 edwards 1:20.000 patau 1:20.000 
Nekem azt mondták, hogy a down-nál az 1:150 és alatta magas kockázat 1:1000 és a fölött alacsony kockázat van és a kettő között pedig köztes kockázati érték van, ami nem magas, de még nem is kimondotan alacsony.
Igaz hogy közel vagyok az 1000-hez, de csak 966 ezért ők javasoltak további vizsgálatot, ami vagy 4es teszt 16 hetesen, vagy a nifty vagy a méhlepény mintavétel.. Az utóbbi kettőből lesz valamelyik, most a nifty-n is gondolkozunk, a párom azt mondja fizessük ki inkább, ne kockáztassunk..ugyhogy a héten eldöntöm mi legyen
Az nagyon jó érzés lehet hogy már mocorog a baba, én is láttam az ultrahangon hogy dobálja magát, de kintről nem nagyon érzékelem még..amugy azt mondta a doki, hogy szerinte fiu, mert láttunk egy nagy pöcköt a lába között..remélem hogy nem 3 lába van
tigrincskével mi van? elileg ő is túl van már a 12 heti uh-n..mekkorák már a kis vasgyurók
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Kedves fórumozók!
A Semmelweis Egyetem végzős dietetikus hallgatója vagyok, és szeretném a segítségeteket kérni a szakdolgozatomhoz. Toxémiás kismamák/anyukák táplálkozási szokásait vizsgálom! Kérlek Titeket, töltsétek ki! Köszönöm!

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... =send_form
fimy
 
 


Ppkrisz, a down lett 1:20765, edwards 1:245067, patau 1:576902. Szóval mind elég messze van.. Én elmentem a genetikai tanácsadásra is, ott is azt mondták, h nem kell semmi további. A 18.heti uh karácsony előtt lesz :-) remélem, akkor már be tudunk kukkantani a lába köze mert a 12.heti után még 2 uh-n voltam, és állandóan takargatja :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


ppkrisz, elég alacsonyak az eredmények, feltétlenül menjetek tovább valamelyik vizsgálatra!
pipus75
 
 


Brigi, neked hiper szuperek lettek az eredményeid, igazad van, én sem csináltatnék további vizsgálatot ilyen mutatók mellett. Mi a nifty mellett döntöttünk, inkább eszünk zsíros kenyeret karácsonykor
Szerintem Neked lány lesz, mert nekem az uh-n keresztbe tette a lábát és még így is lehetet látni hogy van ott valami..szóval az én tippem lány!!
Pipus, a kis Fecónak meg ez lesz az első karácsonya, biztos szuper cuki lesz mikor rácsodálkozik majd mindenre!Meg olyan édes kis télapós rugdalozókat lehet kapni hogy legszívesebben most megvenném Remélem nálunk is minden rendben lesz, és jövőre már a kis minitélapóval karácsonyozunk mi is
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


persze, hogy minden rendben lesz nálatok is!!!!!!!!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


sziasztok, 
tegnap voltam az istenhegyin, és az UH és a vérvétel is jó lett, nem is ajánlottak semmi mást, csak azt, hog a 18. heti UH-t is ott csináljam, de alapból ott akartam. :)
megkönnyebbűltem .... nagyon... a babucik 5, 8 és 5,6 cm-sek, tartkóredő 1,7 és 1,8 cm szóval abszolut jó. vvtel: down: 1:18147 / magzat edwards 1:20000 patau 1:20000 és ezek az értékek a maximumok nekem ezt mondták

úgyhogy PPkrisz úgy nézd te is a down-t, hogy életkor alapján 1:966ba sorolnak, de alatta ott van, hogy a magzat szerint mennyi...

én most vagyok 12+5 napnál :) Mikuláskor mondom el a családnak :)
littletigrincs
Érd
 
 


sziasztok, 
tegnap voltam az istenhegyin, és az UH és a vérvétel is jó lett, nem is ajánlottak semmi mást, csak azt, hog a 18. heti UH-t is ott csináljam, de alapból ott akartam. :)
megkönnyebbűltem .... nagyon... a babucik 5, 8 és 5,6 cm-sek, tartkóredő 1,7 és 1,8 cm szóval abszolut jó. vvtel: down: 1:18147 / magzat edwards 1:20000 patau 1:20000 és ezek az értékek a maximumok nekem ezt mondták

úgyhogy PPkrisz úgy nézd te is a down-t, hogy életkor alapján 1:966ba sorolnak, de alatta ott van, hogy a magzat szerint mennyi...

én most vagyok 12+5 napnál :) Mikuláskor mondom el a családnak :)
littletigrincs
Érd
 
 


sziasztok, 
tegnap voltam az istenhegyin, és az UH és a vérvétel is jó lett, nem is ajánlottak semmi mást, csak azt, hog a 18. heti UH-t is ott csináljam, de alapból ott akartam. :)
megkönnyebbűltem .... nagyon... a babucik 5, 8 és 5,6 cm-sek, tartkóredő 1,7 és 1,8 cm szóval abszolut jó. vvtel: down: 1:18147 / magzat edwards 1:20000 patau 1:20000 és ezek az értékek a maximumok nekem ezt mondták

úgyhogy PPkrisz úgy nézd te is a down-t, hogy életkor alapján 1:966ba sorolnak, de alatta ott van, hogy a magzat szerint mennyi...

én most vagyok 12+5 napnál :) Mikuláskor mondom el a családnak :)
littletigrincs
Érd
 
 


Én lányra vágyom, úgyhogy örülnék, ha az lenne :-D persze, ha fiú, akkor is imádni fogjuk, csak nincs fiú nevünk :lol:
Littletigrincs, a te családod még nem is tudja??? Hogy bírod ezt ki?? :-P az én családom már a petesejtet is kérdezte, hogy na, mekkora már.. 8-) vagy pont ezt igyekeztél elkerülni?? :-)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


anyukám és a nővérem tudják, meg novemberben anyósomnak elmondtam, de a nagynénik és apósom most fogja megtudni, mert nekem tudod volt az elöző ami a 8. héten befejeződött és azt mindenki tudta, barát, rokon, ismerős mindenki és állandóan kérdezősködtek, most sokkal óvatosabb voltam, és tényleg csak egy szűk kör tudta, de ők nagyon ügyesen drukkoltak és mindenki ikreket szánt nekem :) 
bejött és nagyon boldog vagyok, mert így ott lesznek egymásnak , lesz testvérük és olyan jó így kezdeni a 3x-et, hogy két ilyen kis erős tigriskölyök leendő anyukája vagyok :)
littletigrincs
Érd
 
 


Igen, azért én is örültem volna ikreknek, mert akkor egybe letudtam volna őket, mert persze az az igazi ha az embernek van legalább egy testvére!Legyen kivel összeveszni mindenen
Egyébként nekem az életkor szerinti down kockázat 1:218 hoz és a teszt utáni 1:966, ugyhogy ezért javasolták a további vizsgálatot.Nem izgulok miatta, mert az uh-n minden tökéletes volt, csak a 2 hormon érték tért el egy kicsit a referencia értéktől.De persze az lesz a biztos ha meglesz a nifty eredmény, holnap megyek megcsináltatni, és elvileg 1 hét mulva már lesz is eredmény
Nálam mindenki tudja, család, barátok, ismerősök,kivéve apukám, neki karácsonykor mondom meg.De én a lombikot sem titkoltam soha senki elött, szerintem azt nem kell szégyelni ha vki mindent megtesz hogy gyereke legyen. Gondolom Te meg azt szeretnéd ha 1 fiu 1lány leosztás lenne, nem?! Kértél már időpontot a 18 heti uhra?ha már van időpontod írd meg hátha én is tudok akkor menni. most csak 1 nappal kerültük el egymást mert én kedden voltam ott.Amúgy én elötte voltam a Honvéd kórházban is uh-n, mert oda volt beutalom, gondoltam ha 2x megyek abból nem lehet bajom..dehát zongorázni lehet a különbséget!!Erre az állami uh-ra tényleg csak annak érdemes menni aki nem tud semiképp egy magán helyet megfizetni. Borzasztó felszínesek, kb 3percig uh-nak és közebe olyan lekezelően beszélnek az emberrel, hogy azt el sem hittem! Miután megcsinálta az uh-t,kérdezte, hogy akarom e genetikai mintavételt, mondtam, hogy még nem döntöttem el, erre azt mondja, hogy pedig jó lenne ha most azonnal eldönteném, mert alig van hely, és különben meg nagyed Magyarország ide jár és örüljek ha be tudnak rakni..És ezek után nem kell elmesélnem, hogy az Istenhegyin milyen kedvesek, és segítőkészek, az uh-n minden egyes csonot, redőt, minden pici részletet megnéznek, és közben magyarázzák is, hogy mit miért kell nézni..olyan volt mintha egy másik országban lettem volna.Értem én hogy szar lehet egy állami kórházban dolgozni,de egy pici kedvesség még a rosszabb körülményeken is sokat segítene, és az nem kerül pézbe senkinek..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


igen, én nagyon szeretném ha 1lány 1 fiú lenne a felállás :)
igen kaptam időpintot jan. 22.re, de nalam mondta a dokinő hogy a 19. heten menjek, mert nőjjenek csak azok a gyerekek, de a baratnom aki talan előtted jár pár nappal ő 8.ra kapott ... wn az mindom h. kérj holnap időpontot, mert lassan telt haz lesz januárban, ezt a dokinő mondta.

nah én ezért nem voltam hajlandó sztk genetikushoz menni, se alaposság se kedvesség... nekem ne húzza az orrát, mert már utálja a munkáját.
littletigrincs
Érd
 
 


Sziasztok! A babás mamáktól kérdezem, hogy vérvételnél néztek már nektek CMV vírust? Nekem meg kellett most ismételni, mert olyan érték jött ki, hogy nem tudták megmondani, hogy régi vagy új a fertőzés. Azt olvastam a CVM-ről, hogy testnedveken keresztül lehet elkapni, és általában már gyerek vagy fiatalkorban átesik rajta mindenki, úgy mint a toxoplazmán is, de nincs semmilyen tünete, csak az antitestek megmaradnak a szervezetben. Ha viszont vki terhesen kapja el először, akkor az krosíthatja a magzat felődését. szóval mindenképpen ki kell deríteni, hogy mikori a fertőzés, nekem most meg kell ismételni a vérvételt, remélem hogy rendben lesz. Mondjuk azt olvastam, ha vki felnött korban kapja el, akkor infuleza szerű tünetekkel jár, ami nekem nem volt, szóval nem hiszem hogy mostani lenne.. hát hihetelen, hogy mindíg van min izgulni a terhesség alatt Jövő hét közepére várom a Nifty ereményt , és ha az rendben lesz, utána az ismételt CMV-t, és utána befejeztem! Utána már meg sem fogom nézni a további leleteimet
A gyerek meg közben nő mint a gomba, a multkor a házi orvosom azt mondta, már milyen nagy hasam van!!14hetesen..mondtam neki, hogy ez még nem a gyerek, mert már 6kg-t híztamlegalábbis a hormonkezelés kezdete óta..de az hogy egy hónapon keresztül beteartaottam a napi fél kiló hús evést az nem tett jót egy ilyen majdnem vegetátiánusnak mint én
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


találtam egy viszonylag érthető leírást a CMVről, csak ha vki nem tudja mi ez

A Cytomegalovirus (CMV) a Herpes vírusok családjába tartozó DNS vírus. A lakosság 50-80% tünetmentesen vagy szegényes, általános tünetek mellett átesett a fertőzésen - gyakorlatilag úgy, hogy észre sem vette. A fertőzés korai időszakában az immunvédelemért felelős nyiroksejtek (limfociták) IgM típusú immunglobulint (védekező fehérjét) termelnek, majd 1-2 hónap után IgG típusút. Az IgM a fertőzést követően 3-6 hónap után általában eltűnik, míg az IgG éveken keresztül kimutatható marad. Ha valakinek a CMV IgG szintje mérhető, az IgM pedig nem, az valószínűsíti azt, hogy régebbi, már nem aktív fertőzésről van szó. A pontos értékeléshez úgynevezett savópárokat szoktak használni, ami azt jelenti, hogy két időpontban (pár hetes, egy-két hónapos különbséggel) levett vérben megnézik az IgM és IgG szinteket, és annak függvényében, hogy hogyan változnak, eldönthető, hogy a fertőzés aktív-e vagy sem. 

A CMV vírusfertőzés, amennyiben a terhesség során alakul ki, veszélyt jelenthet a magzatra. A vírus átjut a magzati keringésbe, és megbetegedést okozhat. A CMV fertőzött újszülöttek 90%-a teljesen tünetmentes, vagy minimális eltéréseket mutat, de normálisan fejlődik, és következmény nélkül gyógyul. Az esetek 10%-ban azonban már a születéskor észlelhetők a fertőzés súlyosabb tünetei - kiütéses bőr, máj- lép megnagyobbodás, elhúzódó sárgaság, ritkán mentális és érzékszervi érintettség.
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


sziasztok!  Nem tudja valaki Dévisz mobilszámát?????
pipus75
 
 


Sziasztok! megvan a Nifty eredmény, minden rendben egy pipa most mar csak a cmv legyen meg, aztán már lassan megyek is szülni
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Tudtam, hogy nem lesz semmi baj!
pipus75
 
 


PPkrisz :) tudtam, hogy nincs ok aggodalomra...

megkérdeztem a CMV vírusról a védőnőt és mondta, hogy igen akinél a gyanú fenn áll ott 2szer néznek értéket és meg tudják mondani mikori a fertőzés...

nekem régi, az eredmény alapján...

én csak 1 kg-t híztam, odafigyelek, bár 2 óránként eszem valami kis falatot, mert éhes leszek sitty-sutty, de Krisz te láttál engem amúgyis van még hova nőniük bennem a kicsikenk :D

dec 9. én voltam Paraginál, mondta, hogy a 23. hétig semmit nem beszélünk szülésről se összeg se semmit :)

meg akarta mondani, hogy mik lehetnek a kis prünytik, de úgy fordultak, hogy nem lehetett látni, jan. 6.án megyek hozzá, talán akkor, 22.-én meg vissza az Istenhegyire Hajdú Krisztához a köv. genetikai uh-ra :)

én úúúgy várom már ,hogy érezzem a mozgásukat....
a héten megint nagyon fáradt voltam, hiába aludtam nem volt elég, és a hét elejétől nagyon sűrűn kell pisilnem, biztos nőnek :)

remélem mindenki jól van és jól viseli a kismamaságot :)


Kép
littletigrincs
Érd
 
 


Sziasztok! Én régi Déviszes vagyok, de most készülünk hozzá. Nem tudjátok véleltlenül,,h végig dolgozik 31-ig? Gratula minden új kismaminak és drukk minden küzdőnek!!! A csoda mindenkire vár ;) ! Littletigrincs, írok privit ;) Boldog Karácsonyt mindenkinek! Ők a mi csodáink <3

bari6
 
 




bari, nagyon cukik a gyerkőcök :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


Sziasztok Valaki tudna segíteni,hányadik ciklus naptól kell adni a szurikat? 29-én voltunk konzultáción,szombatra vártam,hogy megjön,erre már ma elöntött a vér,hétfőn kell Apánkhoz mennem,az már a 4. nap! Nem lesz későn??? :roll: :roll:
zsu013
 
 


5. napon kell kezdeni.
pipus75
 
 


Sziasztok! Én 22-én voltam a 18 hetesen, ahol végre megmutatta magát, kislány lesz a drágánk :) és természetesen minden rendben :-D
Ppkrisz, mi lett a cmv-vel? Én néztem a papírjaimat, de mintha nekem ilyet még nem néztek volna... :-o pedig elvileg pár héttel előtted járok...
Én már híztam 7 kg-t, most töltötem a 20.hetet.. Mondjuk olyan sovány voltam, hogy ebből a 7-ből 4 simán megmaradhat :lol:
Csudajó érezni, ahogy mocorog. A 14.héttől érezzük, de akkor rendes rúgás szerű még nem is volt, mostmár néha nagyon kitesz magáért :-P imádom :-D most valamiért mind fent vagyunk hajnali 2- kor (férjem, kutya, én, és a baba is itt mocorog...).
Az ekcémám eléggé eldurvult a kezemen, még a legelején jött ki, aztán kari előtt szét vakartam már, és azóta extra csúnya... Akkor ajánlottak egy homeopátiás krémet, azóta azzal elvagyunk, de elég lassan javul..
Littletigrincs, te hogy bírod 2-vel???
Boldog babás új évet mindenkinek" ;-)
Brigi
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Hogy zárult a decemberi számláló, tudja valaki?
Van köztetek valaki, meg Zsu mellett. aki szintén januárban kezd lombikot?
(privinek is örülök)
Üdv, izzi
izzi
 
 


@izzi:


Sziasztok, én január végén kezdem a második kört :)
renci82
 
 


Izzi, 2297 volt ma reggel a számlálón.

De amíg várakoztam jött egy lány nagy boldogan, hogy pozitívat tesztelt:
zsu013
 
 


Köszi Zsu:)

Akkor ha jól számolom, 1 év alatt 70 terhesség.

Csak ha valakit érdekel.
izzi
 
 


Renci, klassz, akkor leszünk páran :)
izzi
 
 


Azért remélem az jónak számít! :)

És idén mi is növeljük a számot! :P
zsu013
 
 


Muszáj lesz növelni, hogy javítsuk az arányokat 
renci82
 
 


sziasztok,

ma voltam 17+3 naposan uh-n Paraginál... nagyon nőnek a gyerekek :) a nagyobbik 220 gr, kicsi 180 gr., és megtudtam, hogy egy fiam már biztosan lesz :) méghozzá a nagyobbik akit én lányra tippeltem, mert kis aktív és akaratos, és a 13. héten viselkedés alapján a doki is azt mondta, hogy igen a lányok szoktak ilyen kis öntörvényüek lenni, hát az én kicsi fiam megmutatta, hogy egy fiú is tud :)
mikor jöttünk hazafelé a kicsinek mondtam, hogy nah én nagyon örülnék, ha ő lány lenne, mert nagyon sok szép ruha és rózsaszin minden van amit akkor is ráadok ha fiú :) úgyhogy az ő érdekében legyen kislány :) 

Brigi, én még konkrétan nem érzem őket, csak néha feszül, fáj mindenem, és megmozdulni is kín :) de se buborék, se pillangó szárnyak, pedig nagyon keresem..., de mondta a doki, hogy még nem is feltétlenül kell... a védőnő is azt mondta majd a hónap vége felé ráéerk én arra :)
mondjuk én nem is vagyok olyan vékony, mint te... Ppkrisz látott engem ő tanusíthatja :)

szerencsére én eddig 2 kg-t híztam, nekem nem is szabad nagyon, mert alapból magasabb súlyról kezdtem a terhességet. 

2 hét múlva megyünk a 18. heti (nálam a 19. heti genetikai uh-ra) az istenhegyire H. Krisztához talán ott megmutatja a kicsi is magát :)

sok sikert a most kezdőknek, legyen a ti évetek is 2015 :)
littletigrincs
Érd
 
 


Littletigrincs, azt hiszem, az is számít, hogy hol tapad a lepény, nekem hátul, akkor jobban lehet érezni. Meg én tényleg elég gebe voltam (BMI alapján 55-ről kellett volna indulnom, most vagyok 56 kg). De most is nagyon tolja a bugit :-D imádom! Na, nálad kettővel... Lesz ott buli! A feszülés is lehet baba! Most befejezte a bugizást, és éppen valamijét nyomja ki baloldalt :lol: látszik a hasamon :-P lehet, hogy te is ezt érzed már. (Én már 2 nap múlva 21 hetes leszek). Alig hiszem el még mindig!
Mindenkinek nagyon kívánom, hogy miharabb bealljon a kismama sorba!!!
Maradt pár szurim, meg closty is, fél áron odaadnám a most kezdőknek, majd leírogatom, hogy mik (1 tüsző repesztő is van, az tavaly 10e volt!!).
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Én ma voltam 18 hetes, és voltam ultrahangon a honvéd kórházba, de azt mondták minden rendben, nem látnak semmi olyan elváltaozást ami a cmv miatt lehetne, de azért a biztonság kedvéért majd megyek baba-szívultrahangra is. Én jövő héten megyek az Istenhegyire szintén a genetikai ultrahangra, ott jóval alaposabbak, ugyhogy az ő szakvara adok inkább.
A párom mondta ma, hogy valahol olvasta, hogy nem tesz jót az UH a babáknak. Ezért utána olvastam, és azt írták hogy régebben volt ilyen feltevés, de az uj kutatások szerint nem okozhat semmilyen rendellenességet.
Én már most 3 hasi uh-n voltam, meg még az első kettő amit a Dévisz csinált, meg a jövő heti az 4, és még utána is biztos lesz vagy 2:) mondjuk ha tehetném én minden héten elmennék uh-ra mert olyan jó látni a kicsit.
Én ugyanugy vagyok mint tigrincske, nem nagyon érzem még, néha érzek vmi kis mozgolodást, de nem tudom eldönteni hogy a hasam az vagy a baba. Eddig meg nem is látszott az sem domborodik a hasam, most az elmult 1-2 hétben indult be nagyon. Én eddig 6kg híztam, már 72kg vagyok, remélem azért 20kilonál nem lesz több a vége
Én is sok sikert kívánok mindenkinek aki mostanában kezdi a lombikot! Annyit mondhatok hogy a forumozóknak extra szerencséjük van, és tutti a siker!! 
Ja és most olvastam egy felfedezésről a Pécsi Egyetemen találtak egy olyan fehérjét, amiből ha túl sok van a megtermékenyített peteset tápoldatában akkor hiába ültetik be, nem tud megtapadni és továbbfejlődni, tehát azokat felesleges is beültetni. Érdemes utánaolvasni, kiváncsi vagyok mikor veszik át a módszert a meddőségi klinikák..
 http://www.webbeteg.hu/cikkek/gyermektervezes/16892/jelentos-elorelepes-a-lombikbebi-program-hatekonysagaban
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok! Még új vagyok, Dévai dokihoz kaptam időpontot és szeretném tőletek megkérdezni, hogy lombiknál a szonda helyett a 4D-s ultrahangot is elfogadja? Az első konzultáción is már várható valamilyen vizsgálat?
alterra
 
 


Alterra,ha a méh űr szondázásra gondolsz, azt majd ő fogja megcsinálni, amikor már kezdődik a stimuláció, mensi alatt... Az első alkalommal, ha megvan minden leleted, és minden érték meg is felel, akkor gondolom van egy hüvelyi uh, de őszintén erre nem emlékszem, illetve nekem sose volt olyan, hogy minden eredmény megvan, ami kell neki, és nem kér valamit még pluszban, vagy nem volt olyan eltérés, ami miatt mehettem pl endokrinológushoz, hiába nem volt + az érték mellett, neki a tsh 3 fölött már nem elfogadható... De ha tényleg megvan minden lelet, akkor következő mensinél indul a menet, akkor lesz ez a szondázás, és indul a stimuláció.
Nagyon sok sikert!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Bari! De gyönyörűek a srácaid! Hihetetlen, hogy mennyire különbözően néznek ki  ilyen régen volt már! ezek szerint újra belevágtok?
hellokitty
 
 


Spurigambrigi köszi szépen! 
alterra
 
 


Sziasztok Csajok, segitsetek nekem legyszi! :-) kaptam Devisztol egy listat a vizsgalatokrol amiket meg kell csinaltatnom. A haziorvos eg ycsomo vizsgalatra nem adott beutalot, mert allitolag nem adhat. Ti ezeket a vizsgalatokat hol csinaltattatok? Neztem a laboratorium kft oldalat de 23ezer egy Amh, meg 16 egy inhibin B vizsgalat. Nem lehet ezeket vhogyan OEPre megcsinaltatni? Kosziiiiiiiiii
renci82
 
 


S.O.S,valakiiiii,ha Ovitrelleből 1,5 ampullanyit kell beadnom,azt hogyan oldjam meg?
Belehet állítani valahogy a tollat???? :shock: :shock: :shock:
zsu013
 
 


@renci82

Az AMH és az Inhibin nem tb támogatott,mindenhol fizetősbe lehet csak megcsináltatni.
zsu013
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: