Új privát üzeneted érkezett!

Maca

Meg tudnád adni a Mészáros dr.nő magánrendelőjének a számát, én évek óta hozzá járok, három gyermekemet szűltem nála, csak a költözés alatt elkevertem a számát és most el kéne mennem hozzá.
Azt meg tudnád írni mennyi most nála egy vizsgálat, csak hogy tudjam mire készüljek.

Előre is köszi a segítséget!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Szia Zsanna!

Van baba es nem-baba szoba. Ez azt jelenti, hogy a babas szobaban a kicsi veled van reggel 6-tol este fel 10-ig, a nem-babas szobaban pedig 3 orankent hozzak ki a piciket fel orara szopizni. Tehat ejszakara nincsennek kint a picik sehol. HA jol emlekszem, akkor 2db ketagyas nem-baba szoba es egy darab négyagyas nem-baba szoba van, a tobbi baba szoba (ketagyasok,negyagyasok egyarant). Ezenkivul van 2 fizetos egyagyas szoba, talan ott kint lehetnek a babak ejszakara is, de ebben nem vagyok biztos.
Szerintem nem olyan nagy baj, ha nincs nalad a kicsi ejszakara, jol jon az a kis pihenes.

Csacs
csacs
 
 


Szia Csacs!

Köszönöm, hogy válaszoltál! Szülés után kell megmondanom, hogy én a baba-mama szobába szeretnék menni? Vagy már előtte? A látogatók a babót hogy nézik meg?
Zsuzsi
zsanna80
 
 

 
 

Szia Zsanna!

A szuleszno mar szules elott megkerdezi, hogy mit szeretnel (ha nem, akkor kerdezz ra, hogy hova kerulsz), aztan ahol van hely.
Amikor en szultem (okt) telt haz volt es egy otagyas baba-mama szobaban valamint egy ketagyas nem baba-mama szobaban volt hely. Az utobbit valasztottam es nem bantam meg, csaszaroskent kellett a pihenes, ugyis amikor hazajottunk a korhazbol, akkor hetekig tok faradt az ember, mig beall valamifele rendszer es tapasztalatot szerez. Meg a tobbagyas szobakban az egymashoz valo alkalmazkodas nem mindig mukodik ugye, fugg a szobatarsaktol. Ha veletlenul nem baba-mama szobaba kerulsz es uresedes van babas szobaban, akkor at tudsz koltozni. Ha ilyen szandekod van, akkor szoljal elore a novereknek.
A latogatoknak a babat a baba-mama szobak ajtajan vagott uvegablakon keresztul mutathatod meg (szabalyosan). A latogatok ugye nem mehetnek be a szobakba, ha kinnt vannak a babak.
Mikorra vagy kiirva?

Csacs
csacs
 
 


Szia Csacs!
Március 18-ra vagyok kiírva,de az orvos szerint nagyobb a baba 1 héttel. Fekete doktornál fogok szülni.
Elég érdekesen hangzik a szobák ajtaján lévő üvegablak... És aki éppen szoptat? Bámulják a szobatársak látogatói?
Zsuzsi
zsanna80
 
 


Sziasztok!

Lindus, én a doktornőt kérdeztem meg, hogy kit ajánl mint szülésznőt, akkor megadta a telefonszámát, felhívtam és amikor ügyeletben volt bementem hozzá és minden részletet megbeszéltünk, valamint körbevezetett.

Nem kérdeztem, hanem magától mondta, hogy amikor kezdődnek a fájások, vagy ha valami gondom van, hívjam fel és ha indulni kell ő is akkorra ér be a kórházba mikor én. Valamint azt is a szülésznő mondta, hogy majd összeegyeztetik a doktornővel, hogy mikor vannak egyszerre benn a kórkázban és akkor menjek CTG-re.


Éva a doktornő telefonszáma: 311-0175, 302-43-46, csak rendelési időben hívhatóak ezek a számok: kedd 9-11 és 14-17, pénteken 9-11.

A vizsgálatok 5 vagy 6 ezer forintba kerülnek sajnos már nem tudom pontosan, egy ultrahang pedig szintén 5-6 ezer. A CTG pedig 2000 forint volt 2005-ben de nem tudom, hogy változtak-e most januárban.

Maca

Maca
maca
 
 


Zsanna!

:-) Az uvegablakok nem oriasiak es fuggony van rajtuk. No persze egymasra tekintettel kell lenni...
De ne aggodj, elkezdesz szoptatni es a szemeresseged is kisebb lesz.:-) Plane egy szules utan. Masreszt meg mi azt is tapasztaltuk, hogy tomve volt a folyoso latogatokkal es amikor kihoztak a babat szopizni, akkor a nover sarkig tarva hagyta maga mogott az ajtot. Egy ido utan nem olyan erdekes hogy ki mit lat, legalabbis kevesebbet problemazik rajta az ember. Majd meglatod.

Csacs
csacs
 
 


Maca

Köszönöm szépen a segítségedet!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Szia Csacs!
Bocsi, hogy ilyen butaságokon problémázom! Szülés után biztos másképp látok majd mindent...
Minden esetre köszi a türelmedet!
Zsuzsi
zsanna80
 
 


Zsanna:

Nincs mit. Ne aggodj, szerintem mindannyian ilyen aprosagokon is problemazunk szules elott, aztan majd mennek a dolgok a magunk rendjen.
Meg nem volt meg a kis manokank, addig en is furcsanak tartottam, ha valaki idegenek elott szoptat. Ugyan en meg most sem tettem ezt, de annyira termeszetes dolog a szoptatas, hagy ha ugy alakulna a helyzet, akkor nem okozna lelki traumat.

Csacs
csacs
 
 


Sziasztok!
Voltam 6 hetes kontrollon. Nem volt semmi, tok normalis volt a Dako. Kerdezett a babarol is, meg hogy hogy birom. Kifejezetten jo fej volt.

Kiko
kiko
 
 


Sziasztok!Én voltam hüvelyvizsgálaton, aminek az eredménye nem volt jó. fertőzést találtak nálam, de nem tudom, hogy lehet, mert nagyon vigyázok és nem érzek semmi furcsát.
Amitől nagyon félek, hogy Augmentin Duot és Canesten hüvelykupot írt fel Dakó! Remélem nem lesz semmi baja a babámnak. Ha valakivel volt ilyen kérlek írjatok, mert nagyon félek!
Az orvos azt mondta, hogy nyudodtan szedjem, de én semmiféle gyógyszert nem akartam szedni. Írjatok! Előre is köszönöm.
Lindus!
lindus23
 
 


Lindus, 27 hetes terhes voltam, amikor kaptam egy nyálmirigy-gyulladást, két hétig voltam Augmentin kúrán. Ugyanezt szedtem, mikor begyulladt a császársebem. A fiamnak kutya baja se lett tőle.

Kép
Kép
sudve
 
 


nagyon szépen köszönöm a megnyugtatást, de már így a terhesség vége felé mindenért nagyon izgulok.Nagyon féltem a babámat, mint mindenki.
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm, hogy megnyugtattál. egészséget és minden jót kívánok a kisfiadnak és az egész családodnak.
lindus23
 
 


SZiasztok!

Lindus, nekem meg a 36. heti kenetvételben streptococcust találtak, így Semicillint szedtem a 39. héten.(+ szülés közben infúziót kaptam).

Ezután (az antibiotikum miatt), nagyon viszektni kezdtem, a dokim mondta, hogy gomba (még sosem volt), akkor meg Candibene tablettát adott.
A 40. héten meg ezt használtam, pont elfogyott, mire szültemKép.

A Canestan is azért kell, mert az Augmentin is antibiotuikum, várható lesz utána a gombásodás, így azonban az is kezelve lesz egyúttal.

(Ha jól tudom, azért szaporodik el a gomba, mert az antibiotikum kiöli a hübvelyből azokat a (normális) baktériumokat is, amik egyébként kordában tartják az ott lévő minimális gombát, ami mindenkinek van).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm nektek a megnyugtató szavakat. Csak nagyon izgultam, hogy gyógyszert kell szednem terhesség alatt, féltettem a drága kincsemet(babámat).
uxi te melyik orvosnál szültél?
Én Dakónál fogok.
lindus23
 
 


Lindus, természetes az aggódásod, én sem voltam boldog tőle, hogy be kellett szednem ezeket a vackokat. De hidd el, hogy azért az ilyesmire figyelnek, hogy adjanak olyasmit, ami árt a babának. Köszi a jókívánságokat is, enyém gyerek már elmúlt 19 hós, szintén "Nyírős bébi".
Neked pedig kitartás, minden oké lesz veletek. :-)

Kép
Kép
sudve
 
 


Lindus, Csepegő dokinál szültem.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Tőlem senki nem kérdezte, melyik szobába szeretnék menni.(igaz, teltház volt)

Éjjel 3-kor szültem, és betoltak utána egy ötágyasba.Nem volt babás, aztán az egyik szobatárs kikérte a babát, így azzá vált.
Másnap mindenkinek kihozták a babákat egész napra.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Ezek szerint nem érdemes nagyon számítani rá, hogy ha pl két ágyas babásba szeretnék menni, azt is kapom. De az szeritem jó, hogy a nem babásba is be lehetett vinni a picúrt. Feltéve ha nem akadnak ki a szobatársak.
Tényleg nem volt ebből gond, hogy akik nem akarták volna egész napra a babájukat, azok is megkapták?
És még azt szeretném kérdezni tőletek, hogy majd a 9. hónapban vizsgálatra is hetente kell járni a heti CTG mellett?
Köszi
Virág
vvirág
 
 


Sziasztok!

Virag:
36.héttől nem kell járni vizsgálatra csak a heti CTG-re, az utolsó két hétben esetleg heti két alkalommal.
Csacs
csacs
 
 


Köszi Csacs!
Jó hétvégét Nektek.
Virág
vvirág
 
 


Virág, ha teltház van, akkor nem nagyon válogathatsz, hogy hová kerülsz, ha van hely, akkor viszonylag rugalmasak. Én ötágyas babásban voltam (pont szemben a nővérpulttal), szerintem a legnagyobb kellemetlenséget nem a szobatársak és/vagy babáik jelentik, hanem az örökös macera.

Kép
Kép
sudve
 
 


Lindus: nekem is streptococcusom volt (aminek nem voltak tünetei)és antibiotikumot szedtem, így a baba megúszta a megfertőződést. egy szobatársamnál nem vették észre, és tüdőgyulladással született a bébi. úgyhogy szerintem örülj, hogy észrevették és kezelnek, nem lesz semmi baj!
czirmike
 
 


Sziasztok!

Én újonc vagyok itt köztetek, és nagyon hasznos infókat olvastam a topicon. Holnap lépek a 25. hétbe, úgyhogy most már nagyon is foglalkoztat a szülés témakör. Én dr. Dakóhoz járok, akivel nagyon meg vagyok elégedve, viszont most meglepő dolgokat olvastam róla (az anyagiasságára gondolok). Úgy terveztem, hogy nála fogok szülni, de most egy kicsit elbizonytalanodtam, ugyanis nem biztos, hogy ki tudunk csengetni neki 50 ezer forintot a szülésért. Már így is havonta 8 ezret nála hagyok, ami teljesen rendben van, elvégre én vállatam, hogy inkább a magánrendelésére fogok járni, de most ez a min. összeg, amiről Hajka írt hidegzuhanyként ért. Akik még nála szültek: nektek is így kerek perec megmondta az összeget? Mit csináljon az, aki esetleg nem tud ennyit adni? Váltsak dokit vagy lesz, ami lesz? Ha valakinek van még Dakó doktorral tapasztalata, kérem, ossza meg velem.
A szülésfelkészítőre, amit a nyírőben tartanak, járt közületek valaki? Mikor és milyen gyakran van?
Előre is köszi az infókat.
Ja, egyébként eddig nem panaszkodhatok, mert panaszmentes a terhességem, és most hétfőn az is kiderült, hogy egy kisfiút rejt a pocakom.

Marcsi
marus
 
 


Sziasztok!

Én újonc vagyok itt köztetek, és nagyon hasznos infókat olvastam a topicon. Holnap lépek a 25. hétbe, úgyhogy most már nagyon is foglalkoztat a szülés témakör. Én dr. Dakóhoz járok, akivel nagyon meg vagyok elégedve, viszont most meglepő dolgokat olvastam róla (az anyagiasságára gondolok). Úgy terveztem, hogy nála fogok szülni, de most egy kicsit elbizonytalanodtam, ugyanis nem biztos, hogy ki tudunk csengetni neki 50 ezer forintot a szülésért. Már így is havonta 8 ezret nála hagyok, ami teljesen rendben van, elvégre én vállatam, hogy inkább a magánrendelésére fogok járni, de most ez a min. összeg, amiről Hajka írt hidegzuhanyként ért. Akik még nála szültek: nektek is így kerek perec megmondta az összeget? Mit csináljon az, aki esetleg nem tud ennyit adni? Váltsak dokit vagy lesz, ami lesz? Ha valakinek van még Dakó doktorral tapasztalata, kérem, ossza meg velem.
A szülésfelkészítőre, amit a nyírőben tartanak, járt közületek valaki? Mikor és milyen gyakran van?
Előre is köszi az infókat.
Ja, egyébként eddig nem panaszkodhatok, mert panaszmentes a terhességem, és most hétfőn az is kiderült, hogy egy kisfiút rejt a pocakom.

Marcsi
marus
 
 


Marcsi!

Én sem fizettem neki 50-et a szülésért, sőt a rendelésen sem adtam 8-at. Mégis rendes volt végig. 3x-ra is hozzá fogok menni. (Na persze nem mostanában.Kép)

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Ti mennyit adtatok a szülésnél (ha nem vagyok indiszkrét)? És a szülésznőnek (bár nekem ez is újdonság - úgy látszik nem vagyok elég tájékozott)?

Marcsi
marus
 
 


Boeske!
Még egy dolog: te rákérdeztél nála egyáltalán erre a pénz-ügyre? Mert ha megkérdezi az ember, és ő mond egy összeget, akkor olyan ciki nem megadni, nem? Teljesen tanácstalan vagyok, mert én úgy vagyok ezzel a hálapénzzel, hogy az tényleg akkor jár, ha valaki hálás, nem pedig mindenáron. Mondjuk, az is igaz, hogy ha az éjszaka közepén kell berángatni a dokit a kórházba, az neki nem túl kellemes. Bár apu is orvos, igaz, hogy körzeti, de nála számtalanszor előfordul, hogy este vagy hétvégén hívják ki beteghez, és még soha nem mondott nemet, és egy fillért sem fogad el (nem még hogy kérne is). Szóval előttem ez a példa, ezért is állok értetlenül a dolog előtt.

Marcsi
marus
 
 


szülés: 40eFt
szülésznőnek (ügyeletes): 10eFt.

Kérdezni 2x kérdeztem a rendelésen, egyszer még régen, meg most a múlt héten. Nekem mind a kétszer 5eFt-ot mondott. (Azért is kérdezem meg, mert itt írták többen, hogy nőtt a tarifa.)

Egyébként a mostani szülésemnél nem volt túl sok dolga. A szülésznő csinált szinte mindent. Vágni, varrni nem kellett.

Én úgy ismerem a mi orvosunkat, hogy amit kap elfogadja, de nem követel pénzt minden áron. Persze ez kizárólag az én véleményem.

Boeske

Még valami: Amikor először szültem az ügyeletes szülésznőnek nem adtunk semmit. Csak most másodszorra.

Ja, és még valami: én sose "rángattam be" szüléskor, hanem bementem a kórházba, az ügyeletes orvos megnézett, és ők hívták be az orvosomat, amikor eljött az ideje.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Engem is érdekelne, ha tudja valaki, hogy a Nyírőben mikor tartanak szülésfelkészítő tanfolyamot?
Mamy (14)

Kép
mamy
 
 


Mamy, a szülésfelkészítőért a védőnő, Bilics Katalin felel, nála kell jelentkezni is. Nekem anno azt mondta, hogy a 37. hét táján érdemes, végül nem mentünk.

Kép
Kép
sudve
 
 


Südve, köszi az infót! Én egyébként azt hittem, hogy már előbb is lehet menni... amikor a Párommal együtt mehetünk, szülőszoba-látogatás, stb...
Ez egyébként kötelező, vagy csak ajánlott?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

A szülésfelkészítő csak ajánlott. Nekem is azt mondta a Bilics, hogy ráérek a 37. hét tájékán, na én már a 27. héten elmentem.

Nekem sok értelme igazából nem volt, mert fogadtam szülésznőt, aki mindenhol körbevezetett és mindent elmondott és megmutatott ami érdekelt.

És így jobb is volt mert bármit kérdezhettem, viszont mikor a felkészítő volt akkor még 10 pár volt rajtunk kívül és akkor nem tudtam azért olyan bátran bármit kérdezni.

Valamennyit fizetni is kellett, már nem emlékszem pontosan 2.500 vagy 3500 ft. volt a két előadás. Az elsőn videót néztünk és képeket, a másodikon pedig a szülőszobát mutatta meg.

Nekem a szülésznőt kellett behívnom amikor kezdődtek a fájások és ő hívta be az orvosomat aki nagyon korán bejött. Este 8-kor mentünk be és ő már 10-kor benn volt, pedig azt mondták lehet kíhúzzuk reggelig, hát nem így lett úgyhogy én nagyon örültem neki, hogy ott van a doki.

Maca

Maca
maca
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Vendég
 


Oóóóó!

Tudja vaki, hogy hol s merre vannak az előző üzenetek, mert nekem valahogy nem sikerül megtalálni a régi dolgokat.?????

Maca
maca
 
 


helló, én sem találom.
lucsia
 
 


Újra:
Hello Mamy!

Nekem nem a Salgai Évát ajánlotta, hanem a Nyári Andreát. Õ is nagyon aranyos, bár még nem döntöttük el, hogy végül is választunk-e szülésznőt vagy sem, annak ellenére, hogy beszélgettünk vele.
Az apás felkészítőről nem érdeklődtem végül is a Nyirőben, mert máshova mentünk. Van egy független szülésfelkészítő nő, Révay Réka, nála voltunk, és fantasztikus volt az egész. Imitálta, hogy mi történik testileg és lelkileg a szülés-vajúdás folyamán, mi a kispapa dolga, stb. Nagyon ajánlom. Ami egy picit nehéz: nem teljesen a korházak rutinjához ad támaszt, hanem a szülés természetes folyamatát magyarázza, így össze kell majd hangolni a kettőt: mi az ami nekünk lesz jó a szülés folyamán, mi az a rutin, amit a kórház –védőnő-orvos követ.
Hát emiatt egy picit izgulok, de ilyenkor mindig a Mészáros Mártára gondolok, hogy eddig is bizalmam volt felé-okkal- és a szüléskor is a legjobbat fogja nyújtani, segíteni.


Maga a kórház nekem meglepően rossz állapotban tűnt (ugyan csak a folyosót láttam, szobákat nem, ill. a szülőszobát), de a szülőszoba, vajúdó szoba, kispapa szoba- jól felszerelt, tényleg van kád, bordásfal, fittbal labda.

Hát ennyi. Más nem jut eszembe. Már izgulok, hogy mikor is kell szülni menni. A medencém már fáj, menstruációhoz hasonló fájdalmaim vannak, de ennyi egyelőre. Nem tudom ehhez képest még hány nap a babuka születése.
Szép napot mindenkinek
Lucsia
lucsia
 
 


Sziasztok!
Lucsia!
Én is döbbenten látom, hogy eltűntek az üzenetek, pedig még válaszoltam is, aztán eltűnt minden. Ez a babanet néha baromi érdekes dolgokat tud művelni... Kép
Akkor én is mégegyszer:
Köszi szépen az infókat, felírtam mind a két szülésznő nevét, de ahogy látom, a Révay Réka volt neked a szimpi, ezért megkérdezném, ő is a Nyírőben van? Vagy ha nem, hol lehet őt elérni? (esetleg telcsi szám stb.) Minket is nagyon érdekelne a dolog, bár én még "csak" a 21. héten vagyok, de már nagyon foglalkoztat a szülés. Annak nagyon örülök, hogy a kórházban vannak ilyen lehetőségek, mint a jól felszerelt vajúdó szoba, stb. Nem sok infóm volt eddig a kórházról. Eddig én sem jártam a nőgyógyászati osztályon, csak a folyosót láttam. De hát szerintem az nem olyan vészes, végülis ma Magyarországon vannak ennél sokkal rosszabbak is... (persze ez nem vigasz).
Szóval köszi szépen mindent, és várom a további infókat, ha van. Te egyébként (ha jól értem) nemsokára szülni fogsz? Hányadik hétben vagy? Mészáros dr-nőről nem tudod véletlenül, mennyit "szokás" adni neki a szüléskor? Előtte vagy utána kell adni? És a szülésznőnek? Bocs az indiszkrécióért, de már most gyűjtöm a fontos dolgokat a szüléshez. Kép Ha nem akarod itt, akkor írd meg mail-ben: gg70@citromail.hu
Köszi,
Mamy (21+5) Kép

Kép
mamy
 
 


Helló Mamy!

A Révay Réka független szülésfelkészítő, táncterapeuta, 4 gyermekes családanya. Õ nem Nyírős.
Az elérhetősége: 20/468-2334, revay.nemeth@vnet.hu

Az anyagiakat én sem tudom még, csak annyit, amennyit ezen a fórumon találtam.
Szeretném majd a Mészáros Mártát megkérdezni, a szülésznőnek pedig az itt olvasotak + a megelégedettség az irányelv számomra. Szerintem, utána kell adni, de jó kérdés. Akinek van már tapasztalata, mit mond?

Én a 39. hétben vagyok, már icipicit türelmetlen, jó lenne már találkozni a picivel.
Szép hétvégét mindenkinek.
Csilla
lucsia
 
 


Szia Lucsia!
Köszi a választ! Felírtam a Révay Rékát Kép jövő héten felhívom Kép Helyileg ő hol van?
De jó, hamarosan találkozhatsz a Babócáddal, szorítok! Majd ha már megszületett és lesz energiád, leírod nekem (és mindenkinek) a tapasztalatokat? Kíváncsi vagyok milyen a Nyírős gyakorlat, és milyen a dr-nő "munkavégzés közben" Kép
Előre is köszi! Mikorra vagy pontosan kiírva?
Pusz,
Mamy

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Mamy, Lucsia nagyon eltűnt, már biztos megvan a babcija, mert 22-én írta, hogy a 39. hétben van.

Mi és azok akik akkortájt szültek, mind a szülés után adtuk a pénzt.

Majd még írok de most nagyon nyűgös lett a Bogi, úgyhogy mennem kell.

Maca

Maca
maca
 
 


Szia Maca!
Köszi hogy írtál! Én is így gondoltam, hogy szülés után kellene odaadni...
Várom majd az írásodat! Kép
Mamy (24+1)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Mamy bocsi, hogy eddig nem írtam, de kissé zűrösek a dolgok itthon mostanában.

Ha valami kérdésed van a szüléssel, vagy a kórházzal, vagy bármivel kapcsolatban kérdezz és ha tudok nagyon szívesen válaszolok.

Míg terhes voltam engem is minden érdekelt ezzel kapcsolatban, most, hogy megvan a Bogi már inkább a babócás dolgok foglalkoztatnak inkább (evés, ivás, kaki, alvás (nem alvás) na meg az a rengeteg szép, csodálatos dolog ami a babával "együtt jár").

Szeretnék majd még egy babcit akkor valszínű, hogy újra fel fognak merülni azok a kérdések mint először. Legalábbis remélem lehet még egy baba, mert most gondok vannak a pajzsmirigyemmel és ez befolyásolhatja a dolgokat.

Mostanában nagyon jó találkozni az utcán terhes nőkkel mert ilyenkor előjönnek az emlékek a terhességről és olyan hihetetlen, hogy nemrég még ő is odabenn volt, most meg már itt van a kezemben.

Mennem kell, ha tudsz majd te is írj!

Maca

Maca
maca
 
 


Szia Maca!
Semmi baj, gondoltam hogy a baba leköti az idődet, teljesen érthető. Kép
A pajzsmirigyemmel nekem is gond van (azaz volt), alulműködött, és valószínűleg emiatt estem nagyon nehezen teherbe. Az első terhességem sajnos szomorúan végződött, több mint 2 éve, elvesztettük a Babócát kb. a 8. héten. Aztán hiába próbálkoztunk, nem sikerült. Elmentünk hát egy meddőségi centrumba, részletes kivizsgálás történt mindkettőnk részéről, melynek során kiderült hogy alulműködik a pajzsmirigyem, és el van záródva a jobboldali petevezetőm, egyéb szempontból (Papával is) minden oké. Ezért gyógyszeres kezelést kaptam, meg hormonokat, és végül inszeminációval sikerült, hálistennek az elsőre, és most a mi kis Babánk itt rugdos a pocakomban Kép Fantasztikus érzés, és napról napra jobban elönt az anyaság érzése, néha szinte már alig várom, hogy a karjaimban tarthassam és a szemébe nézhessek! De majd eljön ennek is az ideje. Kép
Amúgy mostanában nagyon sokat gondolkodom, remélem jól választottam kórházat, mert akárhol mondtam hogy a Nyírőben fogok szülni, szinte senki nem ismeri, de talán pont ez is jó, hogy nem olyan "futószalag szerű" a szülészet (remélem).
Azt nem tudom, pl. van-e EDA a Nyírőben, vagy egyáltalán milyen fájdalomcsillapítás létezik ott?
Valószínűleg júniusban fogunk menni a Párommal szülésfelkészítőre, ott biztos kiderül, már nagyon várom. Megnézzük a szülőszobát, vajúdót, stb. Remélem, hogy a szülésznővel is sikerül találkozni és megállapodni. Kép
Most nekem is mennem kell, de nagyon várom a válaszod, addigis minden jót,
Mamy (24+5)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Bocs a zavarásért,de szeretném megkérdezni tőletek,hogy a Nyírőben dolgozik-e még Dr.Fekete Antal és Váczi Péterné(Uncia)?11 éve szültem náluk a fiamat.Előre is köszönöm a segítségeteket.
Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Mamy!

EDA nincs a Nyírőben, legalábbis sima szüléshez nincs. Császárhoz van spinális, vagy altatás.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Timiban!

Dr Fekete Antal ott dolgozik. Én nála szültem márciusban. Franciska volt a szülésznőm. Nagyon profik voltak így ketten. Gyönyörű szülésem volt!! Kép
Zsanna
zsanna80
 
 


Szia Zsanna!
Köszi az infót.Franciskát is ismerem,jó szülésznő.
Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: