Új privát üzeneted érkezett!

Senki nem ismer dokit és elérhetőséget a Tétényi úti Szent Imrében? Lassan tényleg elkeseredek.
Kérlek segítsetek! Hátha valaki még el tud engem ott vállalni
szilvi111
 
 


Szia!
Tavaly augusztusban szültem a Szent Imrében. Egyáltalán nem ragaszkodtam a női orvoshoz és nem bántam meg. Az orvoson neve Bencsik András és a kórházzal szemben van a magánrendelése. Több barátnőm, tőlem függetlenül is szült nála és mindenki nagyon meg volt elégedve vele. Egyébként az egész kórházban nagyon jó fej, szakmailag jó dokik dolgoznak. Mivel a szülésem nagyon gyorsan indult, két doki is bemosakodva, nagyon kedvesen készenlétben állt, hátha nem ér be az én orvosom. Persze beért. :-)
Szóval ha érdekel, nagyon szivesen megadom az elérhetőségeit.
peti
 
 


Szilvi!

Az én dokim: Urbán Márta, a kórházzal szemben van magánrendelése (ugyanott, mint Bencsik Andrásnak), közvetlen szülési tapasztalatom még nincs, szeptember elején fog megszületni első gyermekünk. Az alábbi mobiltelefonon, az asszisztensnőnél lehet időpontot egyeztetni: 20-446-80-52 (H-P: 7-15 óráig). A doktornő a Bártfai utcai rendelőben az első emeleten szerda délelőttönként rendel. A magánrendelő címe: Tétényi út 25-27. VI. 38. (tel: 203-21-48) (hétfő délutánonként).
Júliusban még van a doktornő, de utána szabadságra megy néhány hétre.
Van egyébként egy szentimrés topik itt a babaneten, érdemes ott is érdeklődnöd.

Üdv, Móni

KépKép
nonni
 
 

 
 

Sziasztok!

Én még új vagyok, de megköszönném, ha tudnátok segíteni. Most vagyok 6 hetes terhes, így a gondozás és az egész terhesség legelején vagyok. Mivel eredetileg vidékről jöttem, elég nehezem boldogulok a pesti ellátási rendszerben, viszont nagyon jókat hallottam a Szent Imréről.
Szóval hogyan lehet oda bejutni?
Szükséges-e, hogy pesti állandó lakcímem legyen, illetve 11. kerületi legyek?
Kit javasolnátok az orvosok közül? Mert hát akkor célszerű lenne oda járni gondozásra is, akinél szülni szeretnénk...Nemde?

köszi előre is
Mariann

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Lányok!
Ha kicsit lejjebb görgettek az előző oldalon, ott megtaláljátok a Szt Imre -azaz Tétényi... című topikot rengeteg hozzászólással amik felérnek egy-egy ajánlólevéllelKép
Gyertek át oda!
zozi
 
 


Én nevem Emese és 2004 szeptember 10-én szültem a Szent Imre kórházban Lili nevű kislányomat, 18 szobában feküdtem. A kórházat szeptember 14-én hagytuk el, ezt megelőzően készült a szoba elött egy közös fénykép néhány újdonsült Anyukávál és csemetékkel. Kérlek segítsetek megtalálni öket!!!!!! e-mail:kiss.emese@freemail.hu
sünike1
 
 


Szilvi! Megoldódott a kérdés? Mert az email címed nem működik. Én Dr. Bálint Balázsnál szültem és szívesen megosztom a tapasztalataimat. Nagyon szupi volt!!!
split
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó lenne a másik Szent Imrés topik, csak ott már több éves levelezés folyik, és az ember beleőszül, mire megtalálja a dokija nevét, ill. míg kellő információkhoz jut. Úgyhogy én nagyon örülnék neki, ha egy pár friss kismama itt maradna ebben a topikban, így mostmár nekem is kedvem lenne végre a levelezgetéshez, az információk adásához-vételéhez. Köszi!
Én Fülöp Tamás doktor úrhoz járok, a magánrendelésére. Első gyermekünket várjuk, november vége felé vagyok kiírva. Eddigi véleményem a dokiról nagyon pozitív, igaz, évek óta hozzá járok már kontrollra, éves szűrésekre, stb. Ha valakit bővebben érdekel, szívesen megadok elérhetőségeket.
És az sem gond, ha vidéki valaki, mi most májusban költöztünk vidékre, de semmi akadálya nincs annak, hogy a Szent Imrében szüljek. Szóval Mariannka hajrá, csak bátran!
eike
 
 


Sziasztok!
Eike, hasonló a véleményem a másik SztImrés topikról...
Én is november végére vagyok kiírva, és a Rákoczihoz járok. Mivel némileg családi ismerôs, így nem "kell" a magánjába járnom, ennek megfelelôen nem is tud sokat foglalkozni velem. :-((

Választottál/válaszottatok már szülésznôt?
Én Kondor Katát kértem meg, még májusban, és nagyon boldog vagyok h elvállalt, mert állítólag nagyon aranyos.

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


Kedves Virnya!
Hát ezért is jó, hogy a magánrendelésre járok, mert mind az ultrahangon, mind a dokinál addig "szöttyögünk" amíg akarunk. Mindent alaposan át szoktunk beszélni, és a dokik nem kapkodnak, nem sietnek, azt hiszem megéri így járni. Amikor múltkor vérvételen voltam a Rendelőben, láttam, hogy mi volt az Sztk-s nőgyógyászati ultrahangon. Elképesztő, a nők szinte összeverekedtek, hogy ki volt itt hamarabb, és sokan voltak, és sietett mindenki...
Na a szülésznő kérdésben még tanácstalan vagyok, egyik nap voltam előadáson, de csak három szülésznő volt ott, és mondták, hogy augusztusban is ilyen kevés létszám lesz a szabik miatt. Kettő közülük nagyon szimpi volt, de hát még várok, még elmegyek ősszel is egy-két előadásra. Bár azt mondják, mindegyik szülésznő jó fej.
eike
 
 


Eike, Virnya: A másik SztImrés topic valóban nagyon pörög, de ha konkrét kérdéseket tesztek fel, szívesen segít, aki tud.
Én dr Csabafi Csabánál szültem, ha valakit érdekel, szívesen megírom a véleményem, akár mailban, bár őt nem nagyon szokták ismerni Kép
A szülésznők pedig tényleg mind szuperek, mindenféle van, régivágású és alternatív, vegyesn. Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Szilvi: én Urbán doktorőnél szültem, Czakker Judit volt a szülésznőm; jó páros, csak ajánlani tudom Kép

....és a másik topikban nem harapunk ám Kép
ada007
 
 


Sziasztok, végre találtam Szent Imrés leveleket! Én mindkét gyerekemet itt szültem. Az elsőt Dr. Faludy Pálnál, a másodikat Dr. Balogh Tibornál. Esetleg van, akinek hasonló korú gyereke van? (a nagy 3 éves, a kicsi 2005 február)
Vio

Kép
vio
 
 


Mariannka! Nem kell állandó lakcim, az enyém is ideiglenes, mindkettőt a Szt. Imrében szültem! Én Dr. Balogh Tibort nagyon tudom ajánlani, és Sztk-ba jártam hozzá, ami most itt van a Vahot u-i rendelőben, ideiglenesen. Amugy a Fehérváriban lenne, de felújítják. Nagyon rendes és higgadt orvos. Nem tesz különbséget az Sztk-s és a magán rendelőjébe járó betegei közt.
Bocs, most jutottam el erre az oldalra, és ugy láttam, nem irtak még neked, vagy csak én nem találtam. Azt sem tudom, hogy kell valakinek válaszolni, ez nem ugy van, mint máshol, hogy a nevére rákattintok. Hogy működik ez, valaki leírja? Köszi! Vio

Kép
vio
 
 


hahó,
gyertek lejebb ott sokan vagyunk és mind jó fejekKép

gigi
Vendég
 


Vio!
Enyimek pont ilyenek!!! Kép és én is a Baloghnál szültem most februárban!!! Kép

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Vio!
Itt egy kicsit más...Kép a válaszolás.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Ja, és Vio!
Fiúk vagy lányok? Nekem mindkettő fiú. Kép És a nagy most aug-ban lesz 3.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsancikant!Ez a nickneved? A nagy 2002. 06.12. és Áron, a kicsi 2005.02.25. és Kira. Neked? És milyen volt az első >< második szülés? Nekem a 2. sokkal gyorsabb és sokkal jobban fájt. Mennyivel születtek és most mekkorák?
Vio

Kép
vio
 
 


Szia!
Ált. Zsancinak szólitanak. Nekem nagy 2002 augusztusa, kicsi, meg pont akkor, mikor neked!!! Kép Már irtam neked a másik szt imrés topicba...és te voltál az a kismama, aki vasárnap hazament, ugye? Nekem is sokkal gyorsabb és sokkal fájdalmasabb volt másodjára...Kép apát 17 órakor engedték be, és 17.17-re meg is volt babó...Kép

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, Dr. Balogh Tibor lett volna az orvosom, de mivel februárban szülök ezért nem tud válalni. Azt javasolta válasszak egy másik orvost a Szent Imre korházból, de egyik dokiról sem tudok semmit. Érdekelne, hogy ti kit javasolnátok, valamint, hogy annak a magánrendelője hol van.
csela
 
 


Helló Csela! Ennyire sokan szülnek a Baloghnál??? Ez durva. Mert én ugyanígy voltam terhes, mint Te, hogy 2005. februárra voltam kiírva, és júniusba mentem hozzá terhesgondozásra, de még akkor nem kértem meg, hogy ő vezesse le a szülést. Csak szeptemberben. És elvállalta. Téged meg már most az elején nem vállalt? Én az elsőt Faludinál szültem, ő is jó, csak a furcsa humorát sokan nem bírják (engem szülés közben is röhögtetni akart)! Sokan dícsérik a Bálint testvéreket, ők is nagyon jók. A Rákóczi az úgy vizsgál, mint egy vadállat, sajnos sokan tapasztaltuk... Többieket nem nagyon ismerem.
Vio

Kép
vio
 
 


Az ING Biztosító Rt-t képviselve egy pénzügyi szolgáltatást szeretnék az Ön szíves figyelmébe ajánlani. Ezt a konstrukciót az ING azok számára hozta létre, akik szeretteik, hozzátartozóik anyagi biztonságát mindennél fontosabbnak tartják.

A Patrónus életbiztosítás elsősorban a gyermek életútjának kiemelkedő szakaszaiban nyújt segítséget. Életbiztosításunk szolgáltatása fedezheti a magas tandíjakat, hozzájárulhat az első saját otthon megteremtéséhez, akár az esküvő költségeit is enyhítheti. Segítségével megteremtheti az önálló életkezdés anyagi hátterét.

Amennyiben bővebb információhoz szeretne jutni, kérem írjon nekem a csipkay.peter@ing.hu címre, vagy hívjon a 20/982-3467 telefonon.

Csipkay Péter
gondos_apuka
 
 


Szia Vio! Az az igazság, hogy nem azért nem válal, mert sokan szülünk februárba, hanem azért, mert álítólag februárban nem dolgozik, azt mondta családi okok miatt. Sajnálom mert nagyon rendes. Azokról a dokikról akiket leírtál tudod, hogy hol van a magánrendelőjük? És persze az se lenne rossz, ha tudnám, hogy ki mennyit kér el egy terhesgondozásért. Ha valamit tudsz léci írd le nekem, vagy küld el a cselus@citromail.hu-ra. Előre is köszi!
csela
 
 


Cselus! Faludihoz is az Sztk-ba mentem, de ha egyszer elmész oda, és megkérdezed, merre van a magánrendelője, tuti, hogy örülni fog, de szerintem ha telefonálsz, akkor is megmondja. Faludi olyan, hogy nem mond árat a szülésre, a magánrendelőjében történő vizsgálatairól meg nem tudom, mennyi. A Bálintokat nem ismerem, csak azt tudom, hogy dícsérik őket. Vahot u.-i Sztk rendelő tel.száma: 206-2951, és ott kapcsolják a nőgyógyászatot, megkérdezed mikor van a doki, és legközelebb akkor hívod. Tutira megmondják.

Kép
vio
 
 


Helló, kedves Vio!

A 3. lányom, Lili 2002. 06 11-én született a Szt. Imrében, Balogh dokinál. A nagyok is nála, ugyanitt születtek '91-ben és '94-ben. A kórházzal és közös dokinkkal is maximálisan elégedett vagyok. Hol "laktál" Áronnal? Mivel engem császároztak, még a régi szárnyban altattak el, de már az újban ébredtem, a 21-es szobában. Egyedül voltam, de a nővérkék és a csecsemősök folyamatosan jöttek beszélgetni. Nagyon jó volt, hogy Lili a második naptól velem lehetett éjjel-nappal, ezt a két naggyal nem élhettem át.
Mostanában azért járok erre, mert nagyon vágyom újra egy kisbabára. Remélem, vele majd a születés pillanatait is átélhetem végre, mert három éve nem sikerült az érzéstelenítésem, ezért elaltattak (ez az egyetlen negatív "élményem" a kórházzal kapcsolatban).
Miket művel Áron? Lili néha elképesztő! A két nagylányom se semmi, de ez a nő! Félelmetes dumája van! (A profilomban Lucával, a középső lányommal látható.)
Ha tudsz, írj a kórházi élményeidről, meg a gyerekekről!

Szia!

Kriszta
Vendég
 


KRISZTA! Mikor Lilit szülted, nem vittél be neki egy kis "szőrös" takaró-félét? És azt beletetted a kocsijába! Nem szőkés hajad volt akkor, és a babád elég dundus volt??? Mert akkor tudom, ki vagy és még beszélgettünk is. De nem biztos. Csak volt ott egy anyuka, akinek néztük a babáját, és Lili volt a neve, a mama pedig császáros. Nem emlékszel arra a 3 pocakos mamára??? Eszter, Timi és én!!! Naaaaaaaaa! Ugye Te vagy az??? Áron miket csinál??? Hát, most nyaral nagyinál vidéken, én meg itthon a kicsivel kifújom magam. Áront most ki fogják vizsgálni, mert lehet, hogy a növekedési hormonjai nem stimmelnek, ugyanis nem nőtt Karácsony óta semmit. Vagy az is lehet, hogy felszívódási zavara van... Budai Kh-ba fogunk menni majd aug-ban. Majd még írok, csak előbb kíváncsi vagyok, Te vagy-e az! Pá
VIO

Kép
vio
 
 


IGEN, IGEN, IGEN!!!

Helló, Vio!

Ez nagyon jó, ennek nagyon örülök! Hát igen, Lilinek valóban nem zörögtek a csontjai, 4250 gr-mal és 61 cm-rel született.
Az a "szőrös takaró", amit Lili alá tettünk, báránybőr volt. És igen, a hajam akkoriban még szőkés-vörös volt. Hogy Te mi mindenre emlékszel!
Én a kórházban töltött napokat (sőt, az otthoni elsőket is) kicsit "lebegve" éltem meg, agyilag kicsit furcsa állapotban. Tkp. csak arra emlékszem, hogy marha meleg volt, hogy Lilivel minden rendben volt, csak evett és aludt már akkor is. Volt és van is hiányérzetem amiatt, hogy egyágyas szobába kerültem: a két nagynál olyan jó volt trécselni, kibeszélni magunkból az élményeinket - és ez most kimaradt. Érzésekre igen, arcokra azonban - őszintén szólva - nem nagyon emlékszem. Az egyágyas szoba kényelmi szempontból nagyon jó volt, de nekem, aki már a terhesség is alatt végig vágytam a friss anyukás kórházi beszélgetésekre,(képeket is vittem a nagy lányimról, "dicsekedni")Kép... A családtagokon kívül szinte csak csecsemősök és nővérkék jöttek hozzánk, ami nagyon jó volt, de nem olyan, mint egy másik anyócával kibeszélgetni magunkat.
Jaj, nagyon örülök Neked! Nagyon kíváncsi vagyok a fiadra!
Egyébként Lilivel mi is járjuk az orvosokat, gondok vannak az egyik szívbillentyűjével és mellékesen lyukas is a szíve. Ráadásul a lábával is vannak problémák, bár az orvosok még abban sem értenek egyet, hogy melyik lábával van gond... Mindettől függetlenül teljes életet él, külsőleg semmi jele a problémáknak és nem is kell kimaradnia semmiből. Kezdi az óvodát szeptemberben, már nagyon várja.

Írj magatokról, a gyerekekről!

Szia!

Kriszta
Vendég
 


KRISZTA!
Nahát, ez nagyon vicces! Nem tudod, ide lehet-e képet tenni? Mi az ott lent? Melléklet feltöltése. Albumod van? Nekem a babaszobán van album, ha érdekel, megnézheted. Talán az Áronos képek közt rámismersz. Tehát, Attila Áron, Attila Áron 2, Kíra Kamilla, Kíra Kamilla 2.
Lilinél mikor derültek ki ezek az eü problémák? Áron még nem biztos, hogy megy oviba, főleg, ha kiderül, hogy kezelni kell. Merre laktok? Mi a XI. ker.-ben. Akkor Neked csak Lili volt császár? És az első 2 közül melyik volt a nehezebb?
Vio

Kép
vio
 
 


Szia Vio!

Ha "rányomsz" kétszer a nevemre (bal oldalon, Rabkri), akkor láthatod a profilomat. Ott van fent kép (bár csak tavalyi) Liliről és Lucáról. A saját profilodba Te is simán tudsz feltenni képet! Mindjárt megnézlek Titeket is!
Lili ortopédiai szempontból már a kezdetektől gyanús volt számomra. Hurkái erőteljesen aszimmetrikusak voltak, de azt mondták, ezzel ne foglalkozzak, ez nem gond (bár Dorkánál még az volt). Amikor elindult, jeleztem, hogy szerintem vmi nem stimmel. A ráckevei Sztk-ban három orvos is hülyének nézett. Aztán vittük a Karolina útra, Budakeszire, meg a Heim Pálba, de mindenki azt mondta, majd kinövi. Végül már abban sem értettek egyet, melyik lába hosszabb. Aztán lekerültünk Pécsre, az itteni profban talán meg tudunk bízni, de ő 5-6 éves korára, ha nem változik a helyzet, műtétet javasol. Ez viszont a szíve miatt lesz problémás...
Tavaly ősszel belázasodott, a gyerekdokink pedig valami furcsát hallott. Gyanúját megerősítette a gyerekkardiológus, majd az ultrahangon a 7 mm-es lyukra is fény derült. Állítólag egyik problémája sem fog neki gondot okozni a jövőben sem, de ha láza van, azonnal csillapítani kell, mert az károsíthatja a szívbillentyűjét. És műtét, de még egy esetleges foghúzás előtt is antibiotikumos kezelésben kell részesíteni. És itt kanyarodunk vissza a lábához...
Ja, valahol máshol olvastam, hogy a Bánk bán utcában laktok/laktatok. Mi '92-ben költöztünk el a BB 11-ből!!! Dunakeszire költöztünk, de '95-ben elváltam, akkor haza Anyuékhoz Gödre, aztán '97-ben Pestlőrinc, majd '99-ben új kapcsolat és 2000-ben Makád, a Csepel-sziget vége. Nagggggyon izgalmas időszak volt...
Nem, Lili nekem a 3. császárom volt, sajna Kép Ezért is problémázom a 4.-en, mert nem tudom, hogyan fogja bírni a hasfalam, meg a méhem. Már készülök a Balogh-hoz, ő fog dönteni Kép. (A császárok után egyébként most regenerálódtam a leggyorsabban.)
Azt, hogy Áronnál (jaj, nagyon szép mindkét gyerek neve!!! Grat!) vmi gond lehet, csak a ruháiból veszed észre (mármint hogy nem növi ki)? Vagy étvágya sincs? De nyugi, nem lesz semmi gond!
Ha van időd, írj egy kicsit arról, mit szólt a tesóhoz, nagyon érdekelne!

Hú, megint kisregényt írtam!

Na megyek, megnézlek Titeket!

Szia! Írj!

Kriszta
Vendég
 


Halihó, Vio!

Megnéztelek Titeket!
1. Nem mertem mondani, de talán egyetlen anyuka volt, akivel akkor két mondatnál többet sikerült beszélnem, és őt most láttam újra KépKépKép
Csak ülök itt, és vigyorgok!
2. A fiad stipi-stopi, pont illik Lilihez! Különösen a "háttal állok és pisilek"-kép tetszik! Kép
3. A lányod is gyönyörű, nagyon buli a frizurája! Ha fiam lesz...

Jelentkezz!
Szia!

Kriszta
Vendég
 


KRISZTA!
De jóóóóóóóóóóóóóóóó!
Most akkor neked nincs albumod? Hát igen, ez, amit leírtál a Lili ügyéről és az orvosokról, elég jellemző. Nekünk is ez volt, a gyerekorvosnak eszébe nem jutott volna, hogy elküldjön minket kivizsgálásra. Itt kell összefutnom a neten egy orvos anyukával, hogy elindítsa az egészet, bele se gondolok, mi lett volna, ha nem futunk össze. Nem csak a ruháin veszem észre, hanem a centiméteren is... sajnos.
Hát most kiderül, mi okozza. Vagy csak alkati dolog. Ja, akartam írni, nekem van egy ismerősöm, aki 4 gyereket szült császárral. És tuti, hogy csak császárral szülhetsz??
Azért kérdezed, hogy milyen a testvér-viszony, mert neked nagy a korkülönbség? HÁááááát, nagyon szereti Kirát, de azért féltékenykedik is. Eleinte mindig megijedt, mikor sírt. Időnként még most is van úgy, hogy Kira elkezd sírni, és Áron is elkezdi.... olyankor kiszaladnék a szobából. Meg mindig akar segíteni. Direkt bevonom. Segít mosni a haját (szegény Kira, belemegy a szemébe is a hab, még jó, hogy nem csíp), bekeni a fenekét, stb. Aranyosak, csak rendesen veszítettem a türelmemből. De erőt kell vennem magamon, hiszen az első éveket nem lehet visszacsinálni, és nem mindegy, milyen itthon a légkör. Aztán úgyis ovi, suli és nincs megállás! Gyes sincs többet, ha felnőnek, én meg visszamegyek dolgozni, úgyhogy vissza sírom majd az első éveket. Lili megy oviba? Vagy már kérdeztem?
Pestszentlőrinc??? Na ne! Ott laktunk az anyósomnál a Billentyű utcában 2001 szeptembertől 2002 márciusig! Hahaha! Csak azt ne mondd, hogy lánykorodban laktál Miskolcon is , mert akkor már tényleg hátast dobok! Még valami. Látom, hogy "új" vagy. Mióta jársz erre???
Vio

Kép
vio
 
 


Nahát, megáll az élet hétvégén??? Ez nagy csalódás!!! Hahóóóóóóóóóóóóóóó! Mi van, eltűntetek?????

Kép
vio
 
 


Sziasztok Lányok, Melcsi vagyok. nov.11-re vagyok kiirva, Dr.Parragh Attilához járok, Érden van rendelője.Szült vki nála, vagytud róla vki vmit?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Helló, ha új vagy, akkor irj a másik topicba is, ami lejjebb van! Az a címe, hogy: Szent Imre kórház azaz a Tétényi - Ikea szoba és társaik!
Nem tudom mi van, de szombat óta SENKI NEM ÍRT IDE!!!
Vio

Kép
vio
 
 


Szia Vio!

Ne legyél csalódott, fel a fejjel! Én megvagyok, csak a tegnapi nap kicsit zsufi volt. Olvastalak, sőt írtam is Neked, de elsőre valahogy elszállt, másodszorra meg már nagyon várt Kép Apuci és elbénáztam a küldést...
Ma meg nehezen jutok géphez, mert már nem csak Lilivel kell megküzdenem, de Dorka is hazajött, úgyhogy nehezen férek ide.

Õszintén szólva (és sajnos), nem tudom, képes lennék-e ill. képes lettem volna-é simán szülni. Dorkával a 43. héten terminustúllépés és relatív téraránytalanság miatt császároztak meg. Előtte próbálták többféle módon is indítani, de sehogy sem sikerült, nem reagált a szervezetem. Március végére voltam kiírva, mellettem meg már a májusiak szültek... Lucával normál szülésre készültünk. A 42.héten elment a nyákdugó, az akkori főorvos a viziten pedig közölte, hogy "ej, ráérünk arra még", kapok egy hetet. Amikor látta, hogyan kászálódom le a vizsgálat után (mert rosszul feküdt, sántikáltam), megkérdezte, csípőficamos tetszem-e lenni... Mondtam, hogy nem, csak szülni akarok! Akkor tessék leülni a műtő előtt, felelte, és ezzel eldőlt a sorsom. Harmadszorra pedig már automatikus volt a műtét.

Az bíztató számomra, hogy Te legalább ismesz olyan nőt, aki háromnál többet szült császárral!
Dorkánál még azt mondták, lehet egy testvére, Lucánál már Kennedynét hozták példának, aki állítólag hét gyereket szült császárral, Lili után pedig abban maradtunk, hogy majd ha aktuális lesz, visszatérünk rá. Hát most aktuális!
Egyébként a háziorvosunk már a 3. terhességemnél is furcsán nézett rám, aztán meg hüledezett, hogy miért nem köttettem el magam...

A testvér-viszony több szempontból is érdekel. Egyrészt a nagyok között csak 3 év van, és ez (nálunk) nagyon nem az igazi. Másrészt a nagyok és a kicsi között sok év van, és ez nagyon jó! Harmadrészt a tervezett bébi és a lányok közötti korkülönbség... na az lesz még érdekes!

De a Tieid nagyon helyesek lehetnek! Dorka és Luca is imádta egymást, amíg Dorka számára ki nem derült, hogy a hugának is lehet önálló akarata. Azóta dúl a testvérháború. Illetve ez inkább ilyen se veled, se nélküled kapcsolat: ha együtt vannak, zeng a ház, ha külön, folyton hívogatják egymást. Jó példa, hogy Dorka 2 éve alvásvizsgálaton volt a Tűzoltó utcában, Luca pedig transzparenst készített a következő felirattal: "Dorkát akarom!", és így vonult be a kórházba...Kép
Úgyhogy nekem nem kell mentegetned magad, ha néha türelmetlen vagy, látnál olykor engem... Mióta ide költöztünk, van élet az utcában!

No, hát Lőrincen elkerültük egymást, és sajna Miskolcon sem laktam, pedig állítólag jó hely. De csak sikerül majd összefutnunk valahol...

Csak néhány hete járok "erre", mióta biztosan tudom, hogy mit akarok: BABÁT! Csak néha olyan öregnek tartom magam, meg hát az előzmények... Van bennem egy adag félsz, de jó, hogy ki tudom magamból beszélni, meg látom, hogy mások is járnak hasonló cipőben. Ez nagyon nagy erőt ad!

Na, megyek, mert Lili egész nap nem aludt, jól elvoltak a Dorkával, de most már fáradt.

Holnap folytatjuk. Ugye, itt leszel?

Szia!

Kriszta
Vendég
 


KRISZTA! Na végre!!! Az volt a fura, hogy nemcsak Te nem válaszoltál, hanem senki nem írt szombat óta, és olyan volt, mintha mindenki megszűnt volna. Tök idegesítő volt. Szoval amit írtál, hogy létezik olyan, hogy a 43. hétig hagynak valakit?! Ez durva, én teljesen ki lettem volna borulva. A fiam 2 nappal terminus után született, Kirát meg elszámolták, először feb. 18-ra voltam kiírva, aztán mivel (én hülye)mondtam, hogy 35 napos ciklusaim voltak, kitalálták, hogy akkor biztos később volt a peteérés, és máris 28-ára írtak ki. Mondjuk a mai napig nem értem, hogy 18+egy hét az miért 28-a, és miért nem 25...mindenesetre pont 25-én szültem meg, de mivel (szerintem véletlenül)az orvos 28-át írt a könyvbe, ezért a zárójelentésen 39. héten szültem... közben meg a szülésznő (meg a csecsemősök is)azt mondták, hogy ez a baba túl lett hordva. De én teljesen azt vártam, hogy biztos már feb. közepén megszülök, és mikor már 20-a is elmúlt, kezdtem kibukni, szoval nem tudom, Te hogy bírtad +3 hétig!!!
Más. Hát igen, én is fel vagyok (?)készülve arra, mi lesz, ha majd Kira elkezd mászni, és ráadásul úgy veszem észre, hogy nem sok kell már a kiscsajnak, mert hátrafele már erősen tolat és húzza a lábát maga alá, valamint kinyújtott lábbal a lábujjhegyére áll, kitolja a fenekét és úgy van 4kézláb...szoval érted. Nagyon aktív, ahhoz képest, hogy 5 hónapos és 8 kiló. Ez nekem nagyon fura, mert Áron még 7 hónaposan csak forogni kezdett, de Kira akkor már biztos, hogy mászni fog, ha így halad...kicsit aggódok is, mert akkor még annyira kis butus...picike. Áron meg 16 hónaposan indult el, de akkor már volt esze. Ha egy 9 hónapos elindul, az ész nélkül közlekedik, és szerintem nálunk is hasonló lesz a helyzet... hajajj.
Na ne hülyéskedj, mi az, hogy öregnek tartod magad?! Különben is, most már nem divat 21 nehány évesen szülni! Ha (ha)lesz 3. babám, akkor én úgy szeretném, hogy nagyobb szünet után, vissza mennék dolgozni, és mikor már iskolások. Mondjuk...35 év körül. Ja. Szerintem egy 4. császár mindenképpen belefér, más még többet is vállal. Azt az ismerősömet is le akarták beszélni, és kutya baja, meg a gyerekei is egészségesek! De nem lehetetlen, hogy megszüld, szerintem attól is függ, kihez jársz.
Na remélem, még ma találkozunk! Nincs albumod???
Vio

Kép
vio
 
 


Sziasztok!
Nekem még nincs babám, de hamarosan szeretnénk. A Szenti Imre Kórházzal jók a tapasztalataim, ezért onnan szeretnék orvost választani. Sok jót olvastam fent a férfi dokikról, de én nő orvost szeretnék, (azért nem ragaszkodom hozzá). Urbán vagy Kocsis doktornőről tudnátok kicsit több infót (tapasztalatokat)írni? Akár ide, vagy a nmaria@invitel.hu címre. Köszi szépen!
ruth
 
 


Vio!
képzeld, én is 28-ra voltam kiirva, és én is túlhordtam a babát. úgy nézett ki, mint egy kis dinoszaurusz...Kép te melyik szobában voltál???

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Szió, Vio!

Hülyeséget írtam, nem arról van szó, hogy öregnek tartom magam, inkább az a furi, hogy itt van az anyányi lányom, aki szerint már inkább a nagymamaságra kéne készülnöm... Félre ne érts, tök jó fej a lányom, szorgalmas, megbízható, nem lehet rá egy rossz szavam sem (leszámítva a nagy száját, de hát kamasz), de mindig úgy érzem, öregnek tart. Igazság szerint fájt, ahogy reagált a terveinkreKép. Semmi durvát nem mondott, de nem is örült, nem bíztatott. Attól tartok, hatással van rá, hogy két volt osztálytársának is ebben a hónapban születik testvére, és bizony ők elég negatívan álltak a tesó-témához (ráadásul mindkét helyen a 4. gyerek).
Én csak ajánlani tudom Neked is a viszonylag nagy korkülönbséget! Nagyon jó látni a nagyokat, ahogy Lilivel foglalkoznak! Imádják őt és Lili is őket! Rengeteget tanul a nővéreitől! Félelmetes szövege van! Múltkor jött haza a Dorka marha mérgesen, hogy fél pont miatt nem érte el az ötöst. Erre Lili megkérdezte, hogy miért nem vitt oda egy széketKép. Na, ilyenkor fetrengünk a röhögéstől.
De majd Te is meglátod, mennyivel hamarabb csinál és tanul meg a kicsi mindent, mint a nagy! Luca négy és fél éves volt, amikor mentem be a nappaliba és fel volt írva a falra, hogy FAL. Jó lebaltáztam a Dorkát, hogy miért a falra ír, mikor közölte, hogy nem is ő volt. Így derült ki, hogy a Luca tud írni, két hét múlva meg rájöttünk, hogy olvasni is. Nem tanította senki, egyszerűen "ráragadt" az akkor másodikos Dorkától.
Lili 15 hónaposan indult el, de rögtön magabiztos volt. Már most eddzed a hátad meg a derekad, mert ha tényleg ilyen hamar elindul, majd szaladhatsz utána, két kezénél vezetve, mert még bizonytalan lesz, de már haladni akar. Én Lucával csináltam ezt, és nem kellett esténként ringatni... (mármint engem).

Na, majd még jövök, most mennem kell!

Szia!

Kriszta
Vendég
 


ZSANCIKANT! A 11/2-ben. És Te? De most akkor 25-én szültél? És mégis túlhordtad??? Úgy, mint én...
Vio

Kép
vio
 
 


KRISZTA! Hát ez jó lehetett...mármint a falas sztori. Nem semmi! Igen, mindenki azt mondja, hogy a többedik gyerek mindent hamarabb csinál, hát ezt már most látom. Figyelj!!! Amit írtál a kamasz lányodról, ahogy reagál a kistesóra-mármint a leendőre, arra csak annyit mondok, hogy mi is 4-en vagyunk testvérek! És: Nővérem 2 és fél volt, mikor én születtem. Aztán nagy-nagy szünet, nyúztuk is a szüleinket, hogy "Anyaaaaaaaaaa, kistesót szeretnénk!" Õk meg hallani sem akartak róla, mégis (ember tervez, Isten végez) mikor én 10 éves voltam, lett egy kisöcsénk, aztán pedig 2 év múlva mégegy!!! A nagyobb öcsémnek nagyon örültünk-mi nővérek. A szüleim is, de a kisebbnek... hát mit mondjak, én örültem, de a nővérem rendesen lázadozott ellene! Õ akkor 15 volt, én meg 13 kb. De aztán ahogy telt-múlt az idő, mindenki szépen megbarátkozott a gondolattal. A 2 fiú meglepibaba volt. Mire Levi-a legkisebb-megszületett, már nagyon szerette a tesóm is! És anyukámnak fene jó dolga volt, annyit pesztráltuk a kölyköket!!! Szóval tuti, hogy ez csak egy múló kamasz-lázadás a Te lányodnál is!
Egyébként anyukám mondta, hogy ismer egy olyan anyukát, hogy 5 gyermeke van, és fölváltva szülte őket, császár-sima.... szóval, szerintem simán lehet!!!!
Vio

Kép
vio
 
 


Hú, Vio, de jó, hogy vagy!

Ha minden igaz, a gyerekeim "leosztása" kor alapján a Tiétekhez hasonló, és valahol titkon bízom benne, hogy érzelmileg is hasonlóképpen alakul majd a helyzet.
Alapjáraton mi nagyon gyerekcentrius família vagyunk, nem is szoktuk mondani, hogy szeretjük a gyerekeket, mert ez olyan természetes. Csak néha az észérvek elnyomják az érzelmeket - lásd a szüleimet. A lányom esetében pedig bízom benne, hogy neked van igazad, és ez tényleg csak életkori sajátosság...
(Most olvasom, mit írtam: természetesen a saját, konkrét gyerekemnek szoktam mondani, hogy szeretem, ám irtózom az olyan mondatoktól, hogy "szeretem a gyerekeket", úgy általában.., és itt rendszerint következik egy "de".)
Ami pedig az "anyukámnak fene jó dolga volt" című felkiáltást illeti, bizony, ez sem elhanyagolható. Együtt nyaraltunk egy szintén 3 gyerekes családdal, de azok 6, 3,5 és 1,5 évesek voltak. Többször megjegyezte, milyen jó nekem, mert a lányok, ha kellett, megetették Lilit, elmentek úszni vele, este lefürdették, és tkp. bármit meg tudnak körülötte csinálni.
Csak arra kell ügyelnem, ne érezzék ezt kötelességnek, kényszernek, mert azért mégis csak magamnak ill. Apának szültem Õt. De még soha nem éreztem, hogy tehernek éreznék a vele való foglalkozást.
Képzeld, az utóbbi napokban az Lili mániája, hogy csak hideg vízzel hajlandó zuhanyozni. Nem langyossal, hanem teljesen hideggel! Ugye, nem lesz semmi baja ebben a dög melegben?

Ha írsz, még jövök!!!

Szia!

Kriszta
Vendég
 


HELLÓ KRISZTA! Előszöris, észrevettem, hogy ez a fránya gép csak órákkal később mutatja, hogy valaki hozzászólt a topichoz, mert csak rámentem úgy 10 perce a témákra, és láttam, hogy még mindig az én nevem van ott a Szent Imrés topicban, mint utolsó üzenet írója. Ez volt 10 perce, és most meg láttam a Te nevedet, erre beléptem. De most 21 :23 van, és Te ezt az üzenetet 17:33-kor írtad... hát nem szemétség??? Már régen megnéztem volna! Szóval igen, tényleg jobb, ha legalább a 3. gyerek később jön. Az első unatkozna, ha nem lenne második hamar. Dehát a harmadik... Most mondta nővérem, hogy ők 4 gyereket akarnak (most júniusban volt az esküvő)úgy, hogy 2 évvel az esküvő után szülessen az első. És akkor 2 évente szülessenek a gyerekek. Tehát akkor 15 hónapos a gyerek, mikor terhes lesz, és 38 éves korára be is fejezné... Háááát, majd meglátjuk. Te hol szoktál még a neten előfordulni??? Máshol nem? MOndjuk a Babaszobán??? Nekem az a legszimpibb hely. Van még a babanet, de valahogy nem nagyon befogadó a banda...Képzeld, Áron beteg lett, az öcsémtől kapta el a torokgyulát. Lázas, és este fél 6-kor elaludt, mostmár úgy néz ki, reggelig alszik is. Na most megyek, mert a férjecském már sürget, jó éjt!!! Vio

Kép
vio
 
 


Vio!
Én a 13/2-ben voltam. Igen, én is 25-én szültem, 28-ra voltam kiirva, de mikor a szüllésznő meglátta a babát, mondta, hogy túl lett hordva. És ezt mondták a csecsemősök is...Kép És én is úgy éreztem...

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziaszztok!
Nekem is ilyen pici tesóim vannak: 1. húgom 10 évvel fiatalabb nálam, az öcsém 15 és fél évvel, a 2. húgom meg 17 évvel. Egyébként én is lázadoztam már az öcsémnél, de én akkor arra gondoltam, hogy olan ciki, hogy a majd' 40 éves anyám teherbe esett. Nekem ez okozott gondot. Miután ezen túltettem magam, már nagyon örültem, főleg, hogy öcsém lett, mert olyan mások a babák már egész apró koruktól!!! Kép

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


ZSANCIKANT! Hát igen, ez is tipikus, a nővérem is ezt fújta a szemét forgatva, hogy úúúúúúúúú, de égő! Aztán így felnőtt fejjel meg most is ég, de azért, hogy milyen hülye is volt régen...érdekes, hogy a kisöcsémnél már én is kamasz voltam, de én nagyon örültem neki! Lehet, hogy azért, mert én csak a 2. gyerek voltam. És nem éreztem azt, mint a nővérem, hogy na, mégegy tesó, akivel osztozni kell. Ti merre laktok? Vagy már kérdeztem? Mi a XI. kerben.
Vio

Kép
vio
 
 


Vio!
mi is XI. ker. De közel a XII. ker-hez. Ti meg a kórház környékén?

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


ZSANCI! Mi ott, ahol van az idősek otthona, meg a Bikás, a Vahot u-i rendelő... ismerős?
Vio

Kép
vio
 
 


Szia Vio és Zsanci!

Köszi, hogy megosztottátok velem személyes tapasztalataitokat!
Én ugyan nem így terveztem a gyerekek leosztását, de utólag azt gondolom, jó ez így, ahogy van.
Mert teljesen igazad van, az első után én is rögtön akartam a másodikat. És minden előzetes ijesztgetés ellenére könnyebb volt a dolgom - legalábbis eleinte - a két gyerekkel, mint az egykével: mégha Luca aludt is, Dorka beült hozzá, eljátszott mellette, önállóan.
Aztán persze másként alakult az életem (válás), de Lili vállalása életünk egyik (ha nem a)legjobb döntése volt. Ami pedig a következő csemetét illeti, én is attól tartok, hogy Dorkának az is ciki, hogy én esetleg még mindig csinálom AZT. (most villant a szemembe Vio leveléből az "idősek otthona"...)Pedig Lili számára olyan természetes, hogy Apa beteszi a kisbabát Anya hasába, a doktor bácsi meg kiveszi őt onnanKép

Ja, hogy még merre járok? Itt, a Babaneten az öreglányokhoz is benézek minden nap, erőteljes érintettségem okán. (lásd: 36 éven felüliek)
Meg, mint már tapasztaltad, kedves Vio, a másik Szt. Imrés topicot is olvasom - hasonlóképpen a Babaszoba hasonló nevű topicjához.

Sziasztok!
Még visszajövök!

Kriszta
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: