Új privát üzeneted érkezett!

rakavili
 


Legyetek szívesek valamilyen információt adni Dr.Török Olgáról, nála szeretnék szülni.
Előre is köszönöm.
Kovács Adél
 


Helló Kovács Adél!
Török tanárnő jó orvos, ha nőhöz van bizodalmad nyugodtan válaszd őt!
Egyébként nagyon örülök,hogy van némi remény arra,hogy Debrecenben is vannak kismamák.

manóka
manóka
 
 

 
 

Szia Adél!

Én júniusban szültem a Dote-n, igaz nem nála. De nekem nagyon kedvesnek, szimpatikusnak tűnt. Én szinte az összes orvossal találkoztam, mire megszültem, mert 15 nappal szültem a kiírás után. De ő mindig is szimpatikus volt (lehet, ha nem lett volna régóta a dokim Dr. Major Tamás őt választom.

Manóka
Igaz én már nem kismama vagyok, hanem anyuka, de én is debreceni vagyok. Hol dolgoztál szülésznőként??? Gratulálok a babádhoz (kisfiadhoz Kép), olvastam a másik topicban.

Na megyek elaltatom a lassan 4 hónapos lánykámat

Nadine és Zsani

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Én is a DOTE-én szültem. Első kisfiamat aki most 4 éves dr. Major Tamásnál. Másodikat, aki most 5 hónapos is nálla szültem volna, ha nem kellett volna elmenni neki konferenciára. Végül is Fekete Istvánnál szültem.
Végül is az egészet összegezve nem volt rossz, de azért szerintem ahhoz képest, hogy azt mondják hogy mennyire bababarát szerintem sok mindent lehetne változtatni.

Nadine!
Te meg voltál elégedve Major dokival?
Krisztaa
 


Krisztaa!

Én teljes mértékben meg voltam/vagyok vele elégedve. Nekem indította a szülésemet, mert már túlhordtam 14 nappal (megvárta a lány, mert előtte 4 napig konferencián volt) De állandóan jött ellenőrízni, de mivel aznap semmit nem tágultam reggel 6-tól este 6-ig, és tiszta volt a magzatvíz, azt tanácsolta, hogy csak másnap repeszti meg a burkot, mert így fájás nélkül, könnyen császár lehet belőle. Így ő hazament, a férjemet hazaküldtem, én meg pihentem a szülőszobán, este 9-ig, amikor elfolyt a magzatvíz. Azzonnal szóltak nek telefonon, és hamarabb!!! beért mint a férjem (pedig a férjem rohant ám). És végül éjfél után 15 perccel ett meg Zsani, fájdalomcsillapítás nélkül. És nagyon hamar otthon voltunk, semmi komplikáció, se nálem, se a lánynál. És még a 6 hetes kontrollon is megkérdzte a lányomat, hogy mekkora, a nagy lány (3800g-mal született).

Na nem akarom tovább ragozni, de én maximálisan meg vagyok vele elégedve, még a terhesség alatt is csak 2-szer vártam rá, mert épp szültek nála. De ez érthető.

Neked problémád volt vele?

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Szia Nadine!
Én a Klinikán a szülőszobán dolgozom,vagyis már most táppénzen vagyok.
Major Tamáshoz csak annyit,hogy én is őt kértem meg, hogy gondoskodjon rólam,és én aztért minden dokinak ismerem minden oldalát,stílusát,stb..

manóka
manóka
 
 


Ja,és Nadine!
Ha június3.-án 00.15-kor szültél,akkor mi találkoztunk...

manóka
manóka
 
 


Manóka!

Én 2003.04.23-án szültem. Rám esetleg nem emlékszel? Úgy emlékszerm , hogy az én szülésznőm Fehér Anna volt. Jól emlékszem?
Bár ha nem is találkoztunk hallani biztos hallottál Rólunk, ugyanis nekem a kicsi fiam Gergő úgy született, hogy nem volt neki kifejlődve a végbele.

Ha már megtudtam, hogy te szülésznő vagy szeretném megkérdezni, hogy a klinikán lehet-e gátvédelemmel szülni. Mert én nagyon sokat hallodtam róla, de nem volt lehetőségem kipróbálni. Te mit gondolsz róla?
Szerintem egy ilyen klinikán mindenképpen kellene ezt a gátvédelmet alkalmazni.
Természetesen aki akarja. Én úgy gondolom, hogy ehhez való segítséget csak a szülésznő tudja megadni. Én szerettem volna szülésznőt fogadni, de az orvosom (Major T.) azt mondta, hogy előre ne fogadjak hanem majd ha eljüön az időm akkor Ő majd be jön és majd akkor megmondja, hogy ott akkor kit fogadjak meg a szülésznők közzül. Sajnos nem kellett volna rá hallgatni, ugyanis a szülésnél Ő sem volt ott így szülésznőm sem volt fogadva.

Krisztaa
Krisztaa
 


Nadine!

Vegyes érzelmek kavarognak bennem Major T.-al kapcsolatban Első gyermekemet Mátét nála szültem semmi gond nem volt, de hozzá tartozik az is, hogy pont ügyeletes volt amikor én bementem hajnalba szülni tehát nem tudom, hogy külön be jött volna-e vagy sem.
Második gyermekemnél is őt fogadtam meg természetesen. Sajnos furccsán jött ki a helyzet ugyanis én 8 nappal hordtam túl, Ő pedig a szülés előtt 5 nappal bejelentette, hogy konfeerenciára kell elmennie. Ez még önmagában érthető lett volna ami engem bántott, hogy nem adott át senkinek azt mondta,hogy akinek szivesen át adna az mindenki vele lesz a konferencián.
Én meg úgy gondolom, hogy biztos maradt ott azért egy-két doki még aki közzül lehetett volna választani. Ez egy kicsit rosszul esett, ugyanis el tudod képzelni, mhogy szülés előtt 5 nappal ott áltam teljesen egyedül pedig én úgy gondolom, hogy ez nem volt fair velünk szemben mivel elég sokszor "megháláltuk" neki a gondoskodását.
Természetesen ez az 5 nap sem volt gondtalan mivel állandóan véreztem, az ambuláns doki megnézett és mindig azt mondták, hogy ez csak tágulási vérzés. Én mindezt el hittem csak sajnos az volt a bibi, hogy a gyerek tüdűgyulladással született mert valamilyen fertőzés felszállt a méhembe. Szóval nem volt gondtalan a szülésem története, de szeretném még egyszer átélni ezt a világ legcsodálatossabb dolgát csak akkor majd egy kicsit jobb körülmények között.

Krisztaa
Krisztaa
 


Manóka!
IGEN??? Mikor??? MErt azt tudom, hogy Csecsődi Anna volt a szülésznőm, aki miután elfolyt a magzatvíz nem nagyon mozdult mellőlem. Te a nappalos, vagy az éjszakás műszakban voltál???

Krisztaa
Igen emlékszem arra hétre, lehet találkoztunk is, mert előző héten, 17-én kezdtem az NST-t, neked már akkor minden nap kellett járnod. Sajnálom hogy így alakult a szülésed. Gergővel végül mi lett, hány napot kellett a tüdőgyulladás miatt bent töltenetek? A végbelét is meg kellett műteni??? Mert én hallottam arról, hogy született egy baba ilyen problémával, sajnos az ilyen hírek gyorsan terjednek lent az NST-n Kép

Na megyek lefekszem, mert rajtam kívül már mindenki a lóbőrt húzza Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!

Én sajnos nem emlékszem rád. Bár ha meglátnálak akkor biztos ismerős lenne az arcod. Beszélgettünk is?
Mi Gergővel 2 hétig voltunk bent a korházban de nem a szülészet csecsemős osztályán hanem a Gyerekkllinika intenziv osztályán. Nem kívánom senkinek azt a pár napot amig minden le nem tisztázodott, hogy mi fog történni velünk vagyis Gergővel.
Maga a tüdőgyulladás az egyáltalán nem volt vészes, szedni kellett neki antibiotikumot és ezzel pár nap alatt teljesen felszivodott neki a gyulladás.
Sajnos a nagyobbik baj a végbele volt. 2 naposan megműtötték Gergőt, kivezették neki a végbelét az oldalára. Most így élünk. Hála istennek semmilyen problémánk nincs vele. Ugyanúgy éljünk mindennapjainkat mint ha teljesen egészséges lenne. Gyögyörűen fejlődik, még mindeig szopik 2-szer egy nap.
Majd úgy volt, hogy 1 évesen fogják a nagy műtétet elvégezni rajt, amikor kialakítják neki a végbelét és bezárják a sztómát.
Én az internetet kihasználva kértem a hasonló problémával küszködő szülők jelentkezését. Majd ekkor világosítottak fel, hogy ezt a műtétet Budapesten már sokkal hamarabb elvégzik. Ezért múlt héten jártunk fent és be is jegyeztek bennünket, így november 6-án műtik Gergőt.
Nagyon remélem, hogy hamar túl leszünk rajta és semmilyen nagyobb akadáyly nem fogja az egészséghez vezető utunkat akadályozni.

Krisztaa
Krisztaa
 


Krisztaa

Szorítok, hogy minél hamarabb meggyógyuljon a kisfiad. Ezt a problémát lehetett látni az ultrahangon, vagy teljesen váratlanul, szülés után derült ki? De az intenzív osztályon bent fekhettél vele, vagy azt se engedték meg?

Na megyek, korai ebéd miatt követelnek. Zsani még csak szopik, bár a kaját már kinézi a szánkból, de csak cicit kap. Kép

Nadine + éhes Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Kedves Manóka és Nadine,

Köszi az infót Török tanárnőről, én tulajdonképpen már hozzájárok, de annak idején nem is mint szülészt, hanem genetikust válaszottuk(sajnos, az előző terhességemet meg kellett szakítani genetikai problémák miatt és akkor azt mondtam, ha újra nekivágok, csak genetikushoz járok a kezdetektől). Hála istennek, ezzel a terhességgel ilyen szempontból nincs gond, lassan közeledünk a szülé felé, ezért kértem információt róla, mint szülészről is, remélem, nem lesz semmi gond.
Még egyszer köszönöm és mindnekinek itt a topicban egészséget és minden jót kívánok.
Adél
Kovács Adél
 


Nadine!

Nem lehetett látni semmit ultrahangon. amikor megszületett egyből elvitték a tüdőgyulladás miatt és felvitték a csecsemős osztályra. Szülés után egy órával már le mentem megnézni, de majd csak 3-4 óra múlva lehetett megszoptatni. Mikor legelőször megpróbáltam szoptatni nem fogadta el.Majd mindig próbálgattuk, sőt a csecsemősök is próbálgatták etetni csak mindig hányt szegény és nem tudták, hogy miért. Majd szerintem este (Gergő de. 10 órakkor született) vették észre, hogy mi a baj, de nekem csak másnap de. mondták meg a rossz hírt. Utánna egyből mentővel vitték át a gyerekklinikára. Itt nagy szerencsénk volt mert mindenki nagyon rendes volt velünk és persz Gergővel is. Ha kellett akkor bíztattak ha kellett akkor vigasztaltak nagyon jól esett.
Persze én is ott voltam vele egész nap reggel 8 órától este 21 óráig, de utána haza kellett mennem mivel éjszaka nem lehetett vele bent lennem.
Nagyon rossz volt át élni, de muszály volt erősnek lenni Gergőci miatt. Azt kellett csinálni amit mondtak és ami Gergőnek a legjobb volt.
Hála a jó istennek amikor elkezdhettünk enni onnantól kezdve nagyon szépen szopott.
Mégegyszer mondom mi teljesen ugyanolyan életet élünk mint ti, tehát semmibe nem gátol bennünket ez a betegség. Remélem mihamarabb túl leszünk rajta és akkor elfelejtem ezt az egész szörnyűséget.

Nagyon örülök, hogy még mindig szopiztok. Nekünk muszály volt mást is adni neki mert mjár nem volt neki elég csak az anyatej. Most azért harcolok, hogy legalább este és reggel megtudjam szoptatni. Nagyon bánt, hogy már csak kétszer szopik, de sajnos ez van. Nincs valami jól bevált recepted a tejnövelése érdekében?

Adél!

Sajnos én nem tudok neked mit mondani Török tanárnőről, bár tudom, hogy ki Ő, egy ismerősöm is nálla fog szülni, de csak ennyit tudok róla.
Köszi a jó kivánságokat!
Nektek is jó egészséget, és könnyű szülést kívánok!
Mennyi idős terhes vagy most?

Krisztaa
Krisztaa
 


Sziasztok!
Nagyon furcsa kérdésem lenne, de mivel még nem szültem, csak éppen előtte állok, nincs semmi elképzelésem:
mennyit "illik" adni egy szülés után a fogadott orvosodnak?(persze ha meg voltál vele elégedve, végig ott volt a szülésen stb.) Ugye az ember a 9 hónap alatt minden egyes viziten is "honorál"..
Ja, a DOTE-n fogok szülni...
Köszi.
Manna
Manna
 


Sziasztok!
nagyon furcsa kérdésem lenne, de mivel most fogok először szülni, teljesen tájékozatlan vagyok a témában:
mennyit "illik" adni szülés után a fogadott orvosodnak?(már persze ha meg voltál vele elégedve, végig ott volt a szülésnél stb.) mert ugye az ember lánya a 9 hónap alatt is folyamatosan "honorál"...
Köszi minden infót.
Manna
Manna
 


Helló Mindenkinek!
Nadine: Én Pannival együtt voltam éjszakás,úgyhogy akkor találkoztunk. De engem már akkor kíméltek a kolléganőim,így már szüléseknél nem segítettem.
Krisztaa: A te Gergődre is emlékszem,nem voltam ott,de beszéltünk róla a neonatológusokkal,hogy nem derűlt ki azonnal.Gondolom,hogy lelkileg ez mennyire megviselhetett,szerintem jól tetted,hogy felmentél Pestre,ha ott hamarabb elvégzik a műtétet,és akkor már csak egy rossz emlék marad. Szerintem az a lényeg,hogy ne szorongj,mert az gátolhatja a tejelválasztást,hanem próbálgassátok rendszeresen nyugodt körülmények között.
De ha szülésznőt nem is fogadtál, Fehér Andinál jobbat nem is találhattál,ő nagyon rendes,ügyes,odafigyelő,de gondolom,ezt te is tapasztaltad.
A gátvédelemről az a véleményem,hogy természetesen lehet úgy szülni,de ezt előre nem lehet eldönteni,ott a kitolási szak legvégén dől el a dolog.Mind a szülést vezető orvos,vagy szülésznő, mind pedig a szülő nő harmonikus együttműködése kell hozzá. Először szülőknél általában csinálunk gátmetszést- megelőzendő a gát berepedése,de ha úgy mutatkozik,hogy egy másodszor- harmadszor szülő kismamánál elég tágulékony a gát akkor gátvédelembe is ki lehet engedni. Ehez persze kell, hogy a kismama is szépen, egyenletesen nyomjon stb... Szóval ez összetett dolog,de például most én sem tudnám megmondani, hogy magamnak mit szeretnék,de egy szétrepedt gát, az már látványnak is fájdalmas,hát még megélni.
Szóval,ennyi. De én szeretnék majd kipróbálni egy homeopátiás gátmasszázs olajat,ami állítólag segít.
Manna Én neked ebben nem tudok tanácsot adni,sok mindent lehet hallani,de szerintem attól is függ,hogy mennyire vagy megelégedve.
manóka

manóka
manóka
 
 


Megnéztem Nadine a képeket,gyönyörű a gyermek! Nagyon gratulálok hozzá.

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka
Ezen a linken még vannak fotók, amik már firssebek, a vége felé.
http://kep.tar.hu/nadine/index.phtml?aid=27577669


Ha Pannival voltál, akkor tudom ki vagy. Te is csináltál nekem rövid NST-ket. De utána nekem elfolyt a magzatvízam (úgy éreztem fellrobbant bennem valami) utána már nem keltem fel az ágyról, mert jöttek a fájások, és leesett Zsani szívhangja (a nyaán és a válán átvetve volt a köldökzsinór) de szerencsére nem lett gond, és nem lettem császáros. De ha te nem voltál ott velem, akkor lehet te ápoltad le a páromat, aki annyira rohant, hogy elesett és felhorzsolta magát. Szépen néztünk ki, egy vajúdó, és egy hadirokkant Kép

Krisztaa
Csak este vették észre??? Igaz miután megszütem én kértem, hogy öltözztessék fel Zsanit, mert hideg volt a szülőszobán, de miután lekerültünk osztályra (összesen annyit volt távol tőlem, míg kocsiba tették) én szépen kibontottam és megnéztem mindenét. Biztos ami biztos alapon.

Gátmetszésről: Nekem csinált a doki, de nem tom mikor, csak a férjem mondta, hogy ollóval csinálta, de 3 öltés volt csak, és 2,5 nap múlva már kivette Major doki azt is, mert szépen meggyógyult. Így kb. másfél hétig volt más érzésem (pontosan olyan volt, mintha minden lépésnél leszakadna belüről minden) De utána már semmi bajom nem volt. De tényleg csak szülés közben dől el, hogy lehet e azzal szülni, vagy sem. Mert Zsani is 36 cm-es fejkörfogattal, állandóan visszacsúszott, a válán átvetett köldökzsinór miatt, és hátsó koponyaforgásban volt (ez pontosan nem tom mit jelent, de tudom, hogy ezek miatt kellett vákumot használni). És így elkerültük a császárt, és gond nélkül 4 napra haza is jöttünk. Tudom, hogy gátmetszés nélkül lehet szétrepedtem volna, de lehet ki se fér, mert nem volt egy csepp gyermek.

Krisztaa (még egyszer) én semmi extrát nem csináltam, és nem is csinálok. Változatos étrend, és csak annyi, hogy hittem magamban, hogy tudom szoptatni és kész. És lényegében senkire se hallgattam (köztük anyukámra se, és az anyósomra se) csak a megérzéseimre, és a gyerekre figyeltem. Az első 2 hétben szinte állandóan szopott, kivéve mikor aludt. Utána átált a 2,5-3 órás evésekre. Most csak annyit csinálok, hogy néha megiszok 1 liter birsalma-alma (Duett valami topjoy) nem olcsó, de reggelre kőcicikkel ébredek. De azt mondják az Utrica Urens CH 5, ez is tejszaporító homeopátiás szer. Ezt kúra szerűen kel szedni 3 napig 3x5, 2 napig 2x5, 1 napig 1x5 golyó. Aztán mikor megint úgy érzed hogy kevesebb a tejci akkor megint. De ha küldesz nekem egy mailt a profilomban lévő emilre, küldök egy levelet ami ezzel foglalkozik.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Manóka!

Gondoltam, hogy hallodtál rólunk. Szerintem akkoriban mindenki tudta, hogy mi történt.
Fehér Andinál jobbat nem is találhattam volna.
Annyira rendes, aranyos nem is tudok rá megfelelő jelzőket találni. Ha rá tudom beszélni a drága páromat a harmadikra és még akkor is dolgozni fog biztos hogy őt fogom választani mert egyszerűen szuper jó volt.

Te mennyi idős terhes vagy?
Milyen szülésznőként készülni a szülésre??
Izgulsz vagy félsz?


Krisztaa
Krisztaa
 


Nadine!

Nekünk nem volt ilyen egyszerű. Mikor Gergő kicsusszant belőlem nem nyerte vissza egyből eredeti szinét tehát nagyon lila volt. azt hitték, hogy a szivével van valami baj ezért rogtön elvitték vizsgálni. Majd a vizsgálat után kiderült, hogy nincs semmi baj aszivével csak a tüdőgyulladás miatt voltak gondok. Ezért a dokik ezzel a bajjal voltak elfoglalva nem a fenekével, ezért vették észre csak később.

Krisztaa
K
 


Helló Lányok!
Igen,Nadine én ápolgattam a férjedet.
Olvasom a homeopátiás szerekről írottakat,kérdezném,hogy ezt hol szerezted be itt Debrecenben? Én is szeretném őket kipróbálni,de már táguláshoz is. Csak annak még nem jártam utánna,hogy hol szerezhetem be.
Megnéztem a képeket,Zsanett nagyon szépen fejlődik.
Krisztaa: Én most 25.hetes vagyok,azt még nem tudom,hogy milyen lesz szülésznőként szülni,bár határozott elképzeléseim vannak róla,de meglátjuk,mit hoz az élet.
Engem most a magzat-anya kapcsolat foglalkoztat leginkább,mindig erről olvasgatok,folyamatosan kommunikálok a kicsivel.

manóka
manóka
 
 


Manóka!
A homeopátiás bogyókat csak az Ispotály gyógyszertárban lehet kapni tudomásom szerint. Ez a Kenézy kórházzal szemben van. Másról én nem tudok, de ott biztos, mert én is ott vettem.

A férjem elég csúnyán elesett aznap, a könyökén a forradás még mindig látszik. Hát igen, van ami még emlékezteti arra az éjszakára, bár szerintem nem fogja elfelejteni Kép

Én is sokat beszélgettem anno Zsanetttel, főleg az utolsó két hétben. De hiába. Már akkor is makacs, önfejű volt (most is az, próbálkozik a hisztivel, több-kevesebb sikerrel). És nem tudom, de az első pillanattól olyan belsőséges a kapcsolatunk. Nem is nagyon marad másnál már (valószínű szeparációs szorongás) de most csak az anya kell és senki más. De szerintem lesz még belőle cserfes kisasszony.

Na mára ennyi, holnap benézek az egyetemre, mit találtak ki nekem.

Nadine + holnapután 4 hós Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!

Mit tanulsz?
hányad éves vagy?
Én a nyíregyházi főiskolán tanulok most vagyok 3. éves tehát most fogok diplomázni, ha minden jól megy.
Majd meglátod, hogy lehet tanulni a gyerk mellet is. Én akkor kezdtem amikor Máté 2 éves volt. Most is folytatom tovább ugyanis augusztusban sikerült a pénzügy szigorlatom. Szerintem ha ügyesen be tudod osztani az idődet akkor mindent meg lehet csinálni.

Manóka!

Neked meg azt kívánom, hogy legyen olyan a szülésed amilyet te szeretnél.
Én is sokat kommunikáltam Gergővel amikor a pocimban volt. Azt vettem észre, hogy ezt a nagyon szoros kapcsolatot szülés közben tudtam jól kezelni. Annyira összhangban voltunk. A páromnak mondtam még szülés előtt, hogy és kb. 2-3 óra alatt megfogok szülni. Ő mindig kinevetett. Aztán amikor az első fájástól számított 2 és fél óra múlva megszültem azt mondta, hogy én boszorkány vagyok. Én nagyon sokat olvastam a szülés alatti koncentrációról és nekem sokat segített. Első perctől egy olyan "önkivületi" állapotban voltam és teljesen tudtam írányitani a szülés folyamatát.Természetesen ha Gergő nem segített volna akkor biztos nem sikerült volna.
Én mindkét gyermekem szülését egy csodának éltem meg és mindkét esetben már a szülőágyon kijelentetem, hogy szeretném még átélni ezt a csodát. Ezért minden kismamát én nagyon irigyelek.
Nem baj van még esélyem, hogy lesz egy harmadik pici babám csak erre még rá kell beszélni a páromat, de én biztos vagyok benne, hogy rá fogom tudni.

Mindenjót mindenkinek!

Krisztaa
Krisztaa
 


Manóka!

Mindig elfelejtem megkérdezni, hogy a klinikán szokták-e használni a vajudás ill. a szülés alatt az alternativ eszközöket. PL: szülőszék, kád stb.
Ugyanis én szerettem volna szülés közben szülőszéket igénybe venni, de a doki azt mondt, hogy ne basszak (bocsi) már ki vele és nevetett.
Minden újságban azt olvasom, hogy a klinika a legelsők között kapta meg a bababarát cimet. Oké elismerem, hogy a babákkal tényleg úgy bánnak ahogy azt előirják (pl: szülés után egyből mellre teszik, végig velem van a kicsi stbKép.
Viszont a vajudás-szülés alatt szerintem szinte semmi alternativa nem vehető igénybe a klinikán. Különböző ujságokbna lehet olvasni különböző korházakról ahol jobbnál jobb dolgokat ki lehet próbálni a szülés alatt ill. olyan szuper szülőszobákat is lehet látni (franciaágy, bordásfal)és ezekhez képest szerintem a klinika nagyon elmaradott.
Te hogy látod ezt?

Krisztaa
Krisztaa
 


Krisztaa!
Én az Agrárra járok, én az előző félévben már végeztem volna, csak a lányom közbe szólt. Kép A szülés után 3 nappal kellett volna a diploma munkámat megvédenem, és erre 10 napra államvizsgáznom. hát ez most elcsúszott. Így ebben a félévben csak egy B tárgyat vettem fel, hogy megmaradjon a diákkedvezményem (nappalis vagyok, diákigazolvány stb.) és csak egy dolgozatot kell beadnom. a következő félévben meg csak a diploma munka lesz így az is biztosítva. na megyek fürdetni.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Helló!
Sok mindenben igazad van Krisztaa,az alternatíváknak nem minden lehetőségét alkalmazzuk,de ez a dolog nagyon összetett.A szülőszék pl nem is vajúdásra való,bármit is írjon a Kismama újság,arra csak a kitolási szakban szoktuk ráültetni az anyákat,ha fekve nem megy nekik a nyomás,de az nem is jó hamarabb,mertha arra hamarabb ráül a kismama a testének legmélyebb pontja a gát és környéke lesz,ami olyankor nagyom bedagad,beödémásodik.Ez egy negyedszer-harmadszor szülőnél,akinél már nem kell gátmatszés nem is probléma,de akinek kell,annál ezt a duzzadt izmot átvágni nagyon nehéz,sokkal sérülékenyebb,sokkal több a vérzés.
És nem tudom,hogy láttad-e a szülőszéket,ez egy kb 20 cm magas kis sámlihoz hasonló,amit úgy történik a szölés, hogy az anyuka rajta ül,a papa mögötte egy széken,az orvos és a szülésznő pedig fekve-guggolva a mama lába között.A kicsi pedig a leterített matracra érkezik,vagy a szülést vezető rögtön a mama kezébe adja.De amúgy a rendes szülőágy fejfészét is fel lehet emelni annyira,hogy a mama szinte üljön,és ha a szülést vezető ölébe teszi a lábát,akkor ugyanaz a dolog.De hát,sajnos a mindennapi ruton ezeket a fránya férfi orvosokat ilyen finomságokhoz elérhetetlenné teszi. Bezzeg,ha nekik kellene szülni,sokkal jobb kényelmi berendezéseket találnának ki maguknak.A kádat az ÁNTSZ ajánlása alapján pedig csak addig lehet használni, amíg a magzatvíz még nem folyik.De aki pl ebben vajúdik,annak 15 percenként fel kell álnia,hastörlés(elcsúszásveszély)szívhanghallgatás (tuti,hogy nem ráz meg a gép?),kétóránlént- óránként kiszállás, szívhang regisztrálása stb. Szóval,nincs még minden kidolgozva pontosan.
És a dolgok másik oldala az,hogy ma mindenért fel lehet jelenteni az orvost,ha csinált valamit azért,ha nem azért,és így önmagunk biztosítására egyre inkább előtérbe kerül a szó elszáll,de az írás megmarad elve, vagyis minél több,és hosszabb regisztráció bármikor a későbbiekben bizonyítékul szolgálhat.Mert sajnos,az orvosi perekben a szülészeti perek állnak magasan vezető helyen,mert csak egy jó ügyvéd kell hozzá.
Köszi Nadine,elmegyek az Ispotályba,mert most olvastam,hogy mi mindenben tud segíteni.Nekem pl. sokat zsibbad mindkét karom,amihez nem nagyon tug senki szólni,de van rá -a szakirodalom szerint homeopátiás szer.Amúgy láttalak benneteket tegnap a Pesti utcán.
Segítsetek! Ma néztem babakocsit,és nagy dilemmába estem.Tetszenek ezek a sport babakocsik mint pl a te Bergonod Nadine,de most láttam egy olyan háromketekű kétfunkciós kocsit,aminek külön van mózeskosara, és külön egy másik rész, amit akkor kell rászerelni,amikor már ül.Nekem ez a kocsi nagyon tetszik,igaz kicsit drágább (60.000.-),mint a másik fajta, de melyik a praktikusabb? És azerintetek bébihordozó kell?

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!

Igen ott voltunk a Kenézy kórházban Édesapámnál. Vártuk a buszt. Te merre voltál??? Autóval mentél???
Babakocsi témában. Hát én végignéztem szinte az összeset, de az ár és a kényelmi funkciók miatt választottam ezt (35000FT volt). Nekem a szívem vágya egy Neonato Combinato Tris (mózeskosár, bébihordozó, téliesített változat lábzsákal, és nyitott változat nyári tetővel) De ez 106000 FT. És elég aprók a kerekei, és itt a debreceni utakon ez bizony nagy hátrány Kép A bergonunk nagyon kényelmes, tágas a babának, 6 fokozatban dönthető majdnem vízszintesig (én egy takarót belahajtottam így teljesen vízsintes lett, de már csak akkor van vizszintesben, mikor alszik). És nagy kerekek, amik egyik oldalon bolygósítható, másikon fékezhető. De a bolygós kerekek két irányba is fixálhatók!!! Két karfás, van egy olyan amivel nem zárt az eleje. És van hozzá egy lábzsák és a zárt kafával, abszolut nem huzatos télen. Ja a súlyra figyelj, mert szinte mindegyik dögnehéz (köztük a bergon is) Ha buszozni fogsz, vagy emeletre kell cipelned, erre figyelj. De mivel neked téli babád lesz, praktikus a mózeskosár, főleg ha olyan, amit be lehet kötni az autóba. Nézz jól szét mindenképp, és még egy fontos dolog. Mi is akkor vettük meg a kocsit, mikor Zsani megszületett, mert a garancia a vásárlás napjától számít!!!
Bébihordózó: Praktius, mi abban hoztuk haza Zsanit, igaz csak 5 perces út, de kell valami biztonsági ülés, vagy mózes, mert megbüntet a rendőr!!! 30000Ft ha nincs megfelelően bekötve a gyerek, ha autóval viszed (mégha a kórházból hozod haza akkr is!!!). Én egyébként a lakásban is szoktam használni, mikor nem marad a gyerek sehol, nekem meg dolgom van (gyerek be a hordozóba, ki a konyhaasztalra én meg főzök, vagy teregetek, a fülére meg felkötök neki egy pár csörgőt és hawai, nem ordít a gyerek, és a házimunkát is el tudom végezni) Az a fontos, hogy amíg nagyon pici és nem tartja magát ne tedd bele sokáig (több órás autóút) és ha vesztek arra figyeljetek, hogy újszülöttszűkítő legyen benne, mert nagyon sokat tart a babán.

Na most megyek mert kisregényt írtam

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Manóka!

Nekem is bergon babakocsim van. Nekem ez a 4. babakocsim!!.Én nagyon meg vagyok vele elégedve.
Szerintem nagyon praktikus és nem hátrány, hogy ehhez képest olcsó is.
Nadine is írta, hogy 2 "előszákja" van. Az egyiket használva teljesen olyan mintha mjózeskosaras lenne a babakocsid, ha a másikat akkor teljesen sportkocsi.Nahgyon fontos, hogy meg tudod fordítani a tolókart, széles, jól tudod téliesíteni, 6 fokozatban dönthető. Nekem akármiyen babakocsim volt mindegyiknek volt kisebb ngagyobb hibája(Graco. peg perego, cam).
Bergon hibája: nagyra tudod összecsukni ezért nehezen tudod kocsiba szállítani, ill. a bevásárlókosara hiába nagy nehezen tudsz bele pakolni mert ott van a háttámlát leengedő fém és ezért nem fér szinte semmi bele. Tehát sajnos ennek is van hibája, de szereintem nincs olyan babakocsi ami teljesen hibátlan.
Hordozó: ugyanazt tudnám mondani mint Nadine.

Krisztaa
Krisztaa
 


Helló!
Köszönöm a tanácsokat,a kérdést most egyenlőre Nadine oldotta meg a garanciával kapcsolatos időpontokkal.Úgyhogy,egyenlőre nem is gondolok rá,csak már szerettem volna itthon nézegetni,meg tologatni,de most elnapoltam a kérdést.Hordozót,akkor mindenkép beszerzek majd egyet.Amúgy.láttam az új Bergon kocsikat is a Nyugati utcán,van egy szép bordó is,az is nagyon tetszik,de nekem titkos vágyam a 3kerekő(felfújható)babakocsi.De a férjem hallani sem akar róla.
Kitaláltam magamnak újabb elfoglaltságot:mire a kicsi megérkezik új szobát kell neki csinálni,így megpróbálom most lekaparni a tapétát a falról,és hasonló kellemességek.
Ma meg elmentem gyakorlatra a szellemi fogyatékosokhoz.Hát,mit mondjak,nem volt valami szívderítő látni jó pár testi+szellemi fogyatékos gyereket.A férjem meg is dícsért,hogy a terhesség teljesen elvette az eszemet,és megkért,hogy a fiát ne tegyem ki ehez hasonló élményeknek a jövőben.Lehet,hogy igaza volt,de hát,el kellett látogatnom.
A kicsik hogy viselis a rossz időt,jókat tudnak aludni,mert én nagyon szeretem,hogy kint hűvös van,nagyon jókat tudok így aludni.
Legyetek jók
manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Hát igen és se tudtam leülni egy pillanatra sem, míg terhes voltam (de azóta Kép) Én 34 hetes terhes voltam mikor festettem létráról!!!! 38 hetes terhesen még szigorlatoztam egy utolsót (az államvizsgára már nem tudtam elmenni Kép) Tényleg külön szobában fog aludni a pici??? MErt leírom, hogy mi nemcsak azért alszunk egy szobában, mert nincs külön (anyósnál lakunk jövő tavaszig, akkor kötözünk kertesbe) hanem mert így hamarabb észreveszem ha gond van a babával. Mikor még kicsi volt többször is felkeltem megnézni, hogy meg van-e még. És ha éjszaka ébredt, hogy éhes, volt olyan, hogy csak nyöszizet, fel se ébredt teljesen már mellre raktam. Így nem kelltette fel a férjemet, aki ugye dolgozott, csak engem. De szerencsére már nem kel éjszaka. Remélem holnapi 4 hós oltás nem tesz be nagyon és megmarad a jó alvása (neúgy mint a múlthavinál. Este 2 óráig kuruttyolt nekünk, nem sírt, csak brümmögött, cuppogott a sötétben. De legalább tudtam, hogy semmi baja az oltástól, csak kialudta magát délután és nem álmos.

Bordó bergon, nekem is olyan tetszett volna, vagy teljesen bézs színű, de mikorra kellett nem volt. De nem bántam meg, hogy ilyen sötét lett kevésbé látszik rajta a kosz, és szerencsém is volt mert a nap se szívta ki ( a lábzsákot most tettem fel és nincs színkülönbség szerencsére)

Zsani egyelőre jól alszik este úgy 12 órát egy szopival, napal meg 3-szor durván másfelet, így 16-17 óra alvás még összejön (de szép is volt, míg csak enni kelt fel, és aludt is tovább, most meg egész nap engem akar legalább látni, de van hogy nem éri be ennyivel Kép)

Még egy jó tanács: Ha megszületett a kisfiad és épp alszik, és nincs halaszthatatlan dolgod (épp éhen halni készülő férj Kép) akkor te is dőlj le legalább pihenni (én nem mindig tettem ezt, de most már látom milyen jó, sokkal jobban viselem a külvilágot).

Most is megyek, mert a jány alszik. Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Helló!
Nem fog ez a drága gyermek külön szobában aludni,mert csak 2 szobánk van.De most az ő kedvéért lesz szédszedve,és átalakítva.Én is úgy gondolom,hogy jpbb lesz neki mellettünk,már amúgy is úgy várjuk,hogy szerintem biztosan sokat velünk lesz az ágyban.Majd meglátom,hogy a férjem hogy fogja bírni az éjszakákat.De előzetes terveimben én is amolyan félig alvós éjszakai szoptatásokat tervezek.Aztán,majd meglátjuk,hogy ő mit fog gondolni.Bár,én már minden este mondom neki,hogy most kell aludni.Remélem,nem fogja elfelejteni.
Megyek is,"lefektetem"
Jó éjszakát!
manóka

manóka
manóka
 
 


Szia MAnóka!
Én a mai napig úgy fordítom éjszakára a kiságyat, hogy velem párhuzaomsan essen, mert 1. ÍGy ha ébred nem kell kikelnem az ágyból csak feltérdelek és kikapom 2. Ha mellettem marad az ágyunkban, mert esetleg elaludnék, akkor se esik le, mert ott a rács. Én bevallom őszintén, hogy Zsani már csak egyszer kel úgy 5-6 óra körül, én kiveszem, elkezdem szoptatni, és visszaalszok, volt olyan, hogy a férjem mondta, hogy 7 után még javában szopizott rajtam. Így biztos meg van neki a komfortszopi, és az én tejemet is roppant mód szaporítja. Nincs is gond a mennyiséggel, sőt az első 6 hétben fejnem is kellett,

Az alvási szokásaik megaradnak a babáknak szülés után is, én ezt tapasztaltam Zsankával az elején. MÍg bent volt akkor is volt egy aktívabb időszaka délelőtt egy délután és egy este. Ezt nagyon sokáig megmaradt, majd szépen ezek elkezdet nyúlni, hogy egyre többet van fent. Nyáron mindig este 9 után fürdettük evés, majd alvás, most már fél 8-kor nyűgös és meg kell fürdetni (kivéve ha valahol vagyunk mert akkor nem ér rá nyűgösnek lenni Kép)

Tényleg ti merre laktok, a város melyik részén???

Na megyek készülődni, mert ma kapja a 4 hós oltást a lány, ráadásul ez dupla oltás és még szabincseppet is kap. JAJ. CSak túl éljük a délutánt, bár ha kap egy kúpot úgy alszik mint akit fejbevertek. Remélem átalussza a nyűgiét.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem voltam erre, mert sajnos megbetegettem. 2 napon keresztül 38-39 fokos lázam volt alig tudtam lehúzni. Nem mostanában voltam ilyen beteg ráadásul állandóan azon izgultam, hogy el ne kapják a gyerköcök. Úgy néz ki eddig még mind a kettő megúszta(lekopogtam).

Hát Gergő alvása egy kicsit felborúlt mivel még a hétem lent sem voltunk így teljesen megváltozott a napirendje. Gergő sokkal kevesebbet alszik mint Máté. Máténak nagyon nagy az alvásigénye, Gergőnek már kevesebb.Végül is nem panaszkodom mert napközben keveset alszik, viszont este 20 óra körül lefekszik és reggel 7-8 óráig nincs egy hangja sem.

Manóka!

Aludjál rengeteget, mert tényleg van összefüggés a babaalvás igényével és a te alvásoddal. Legalábbis nálam ez bejött. Mátéval állandóan aludtam, Gergővel már kevesebbet persze mivel már volt egy gyerköc ezért kevesebb idő jutott rá.

Máténál mi is így gondoltuk mint Ti, így ha valami baja volt vagy csak ha neki semmi baja nem volt csak mi babázni akartunk akkor oda vettük magunk mellé. Nem is volt ezzel semmi gond míg el nem érte azt az életkort amikor már tudta, hogy mit kell ahhoz tenni, hogy ott aludjon velünk.
Így elértük azt, hogy szinte egész éjszaka melletünk aludt. Nem volt egy kellemes éjszakánk a párommal amikor nyugodtan összetudtunk volna bújni anélkül, hogy félnénk hogy a gyerek mikkor kell fel stb. Nem részletezem továbbKép. Természetesen nem csak ez az egy ok volt, de nem is tudtunk (egyikönk se) alundni kényelmesen mert már Ő is meg nőt és nem úgy fértünk el.
Nehogy félre értsetek nem mintha az esti összebújás fontosabb lenne mint a gyerek, de szerintem nagyon fontos része az életnek.
Na és amikor eldöntöttük a férjemmel, hogy ez így nem fog menni akkor jött a fekete leves a leszoktatás. Amire én mindig azt mondom, hoy tényleg az anya inkább szigorú legyen minthogy mindent mg engedjem mert könnyebb 10 percig bőgni hagyni ha nem úgy van ahogy ő akarja minthogy le kelljeen szokatni valamiről Kutyanehéz dolog a leszokatás.
Vissza térve az alváshoz, a leszokatás úgy sikerült, hogy még mindig átjön hajnalba és közzénk bújik. Hát mondanom sem kell alig férünk az ágyon. Persze mindig én húzodok ki oldalra így alszom még azt a keveset is amit tudok Hurrá!

Gergő nagyon szivesen alszik a kiságyába, magától szokott le a éjszakai szopiról. Persze Ő is helyet kap a "családi ágyban" reggel amikor mindenki felébred Ő is közzénk bújik és játszunk négyen.
Persze mindenki a maga kárán tanul tehát ez cak az én személyes véleményem biztos sokan vannak akik teljesen az ellenkezőjét állítják én azt is elfogadom.Szerintem mindenkinek azt kell csinálni ami neki és a családjának a legjobb.

Már nagyon sokat írta, így nem lesz ma kitakarítva.

Sziasztok!

Nadine!
Az én bergonom vajszínű Kép)

Csók
Krisztaa
Krisztaa
 


Krisztaa
Csak nem te vetted meg amit én kinéztem??? Vajszínű volt, nagy bolygósitható kerekkel, állítható tolókarmagassággal??? De amúgy nekem ez jobban bejött, mivel sötétkék, nem látsztt meg rajta, mikor a barátunk kisgyereke koszos manccsal hozzányúlt, de egy vajszínűn ibztos nyomott hagyott volna. És szerencsére a nap se szívta ki, jövő nyárra meg úgy is esernyőkocsival fogok nyomulni.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!
Már rég nem írtam,de mostanság nem volt nagyon ihletem,meg az álomkór is újra rámtört,legszivesebben mindig aludnék.
Várom már az ablakosok jelentkezését is,mert ha nagy szél van,fázom is az ágyban éjszaka.
Reméem,hogy a kis Zsanit nem viselte meg az oltás,és nem nagyon lázzasodott be.Az egyik barátnőm is úgy csinálta( most kapta a kislánya az elsőt),hogy este adott neki egy kúpot,és így nem lázzasodott be a kicsi. Mindig tanul az ember,a babakocsi garancia idejéért is hálás vagyok.
Kriszta remélem azóta már meggyógyultál,és a gyerekek sem betegedtek meg,mert gondolom,nincs is annál rosszabb,ha két kicsi batag. Tanácsodat megfogadtam,mindig aludnék.
Amúgy az összebújással kapcsolatban én nagyon igazat adok neked,mert a rendszeres együttlét igen is nagyon fontos.
megyek,lepihenek. Jók legyetek
manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka
Zsani az oltás szerencsésen átvészelte. De pár napja fogzik, és ez rosszabb mint az oltáok. Áldom azt aki kitalálta a dentinoxot. Arra szerintem készülj fel, hogy a 3 hós oltás a legrosszabb (mindenki ezt mondja nekem is).

Ha valamit tudni akarsz és segíthetek kérdezz nyugodtan...

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Azért írok ide, mert tanácsot kérek. Tudtok valamit a DOTE-n végzett méhlepény vizsgálatról vagy magzatvíz vizsgálatról? Kik végzik? Mennyire tapasztaltak? Hány százalék ott a vetélési arány? Azt, hogy hivatalosan mennyi azt már tudom, de az egyik kórházban ettől több valahol meg kevesebb.
Hol lehet ennek utána nézni?

Köszi a válaszokat előre is
Olga
Olga
 


sziasztok!

Régen nem jártam erre, mert sajnos nagyon sok dolgom van. Mindig van mit csinálni Kép

Manóka!
Aludjál sokat én is mindig azt csináltam, ill. aludjál helyettem is, mert mostanában nem tudok nappal egy percre sem lefeküdni. Ezen a héten Máténak őszi szünete van és ilyenkor aztán minden a feje tetején áll. Mire megszervezem, hoy az egyik tudjon aludni a másik levegőzzön stb. ez elég kemény. Nincs megoldás maradnak csak az éjszakák az alvásra.
Visszatérve a gyerköc közzénk való szokatására még annyi, hogy amit én leírtam ne vegyétek okoskodásnak, de nekem ez a sajátos tapasztalatom. Tehát ha kicsi korban magatok közzé kapatjátok a kicsit akkor az a későbbiekben lesz rossz. Az elején úgy érzi az ember, hogy mindent megengedhetünk a gyerköcnek mert olyan kis drága, de sajnos ahogy nőnek annál furfangosabbak és azt a kis pici időt ami a tietek lehet azt is elveheti tőletek, ami szereintem az egész napos gyerköcözés után kijárna.
Bocsi egy kicsit bonyolultúl sikerüklt leírnom, de remélem érted mit szeretnék mondani.
Nálunk most is mind a két gyerköc este a saját ágyában és külön szobában alszanak.
Végül is mindenki maga dönti el, hogy számára hogy jó.
Mikorra vagy kíirva pontosan?

Nadine!

Nem vettem meg előled a babakocsit mivel én Hajdúszoboszlón lakom és itt is vettem a babakocsitKép.
Olyan jó lenne, ha többen jelentkeznének ebbe a topicba és lehetne nekünk is tali-t összehozni.
Te hogy gondolod?
Megbeszélhetnénk ügyes- bajos dolgainkat ill. segíthetnénk egymásnak tanácsokkal és persze eközben kikapcsolódnánk és a gyerekek is játszhatnának.

Olga!
Sajnos nem tudok neked adatokkal szolgálni.
Nekem egy ismerősömnek kellett magzatviz mintát venni, de náluk nem volt semmi probléma.
Ennél többet nem tudok neked segíteni ebben a témában, ha másban tudok segíteni nyugodtam kérdezz megpróbálunk válaszolni.
Nagyon jó egészséget kivánok neked és a babának!

Manóka!
Elfelejtettem, hála nem kapták el a gyerekek a betegséget tőlem, úgyhogy happy vagyok!

Puszi Nektek!
Krisztaa!
Krisztaa
 


Krisztaa

Igen jó lenne ha többen lennénk. Én most találtam rá a www.kismama.hu-n a debrecini kismamák topicjára. Ők szoktak talizni is, ahogy az archívot olvasom. Mi is talizhatnánk, csak szervezés kérdése. Szoboszlón merre laktok. Elég sokta jártam arra. Ti szoktatok Debrecenbe jönni? Egyébként mi meg tavasszal költözünk Hajdúböszörménybe, kertesbe a panel után. De jó is lesz.

Ágybaszokatás: Nem tudom hogy került az ágyamba a lány ma reggelre. Tegnap 11-kor szopizott, majd beraktam az ágyába. Reggel 6-kor meg ott feküdt mellettem és reklamált, hogy szopitájm. A férjemet kérdeztem, nem ő volt, aki kivette. Szerintetek kimászott, mert én már nem tudom De lehet, hogy én vagyok a hunyó, csak nem emlékszem??? Na mindegy, majd figyelem fetűnik ma reggelre is az ágyamba a leányzó, mert akkor jön a ketrec. Kép

És teszek fel egy képet a leányzóról. Már elrontjuk Kép

Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!

Nagyon aranyosak vagytok!
Mi a Bányász utcán lakunk panelben, tudod merre van?
Nagyon sokat szoktunk Debrecenben járni a férjem is ott dolgozik.
Megyek mert alszik mind a két gyerköc engem meg vár a számvitel.
Minket is megnézhetsz a fotóalbumban Krisztaa: Máté, Gergő néven megtalálod.

Na pá!

Krisztaa
Krisztaa
 


Krisztaa

Nagyon aranyosak a fiúk. Volt féltékenység Máté részéről, vagy egyből így imádta az öccsét?

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Krisztaa

Most láttam a TV-ben a felhőszakadást. Ti jól vagytok, nem áztatok be????

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok Lányok!
Olga:szerintem átlagos statisztikák vannak a Klinikán is,de én nem hallottam róla,hogy bajok lennének.Azt hiszem Tötök Olga tanárnő,vagy Tóth prof.csinálják mostanában az amniocentéziseket,ambulanter végzik bent az UH-ban előre megbeszélt időpontban,aztán haza lehet azonnal menni,és otthon pihengetni.Ha ajánlhatok,ne menj egyedül,és szervezd úgy-ha tudod,hogy ne tömegközlekedéssel keljen hazamenned,egy kis vizet,csokit szerintem vihetsz magaddal,ha esetleg nem vagy jól,mert ha túl tudod magad idegesíteni hírtelen lemehet a vércukorszinted. Amúgy egy szúrás az egész,ami elmondva elég egyszerű,de lefeküdni arra az ágyra tudom,nem az.Amúgy,miért kell neked ez a vizsgálat?
Látom lányok,jól vagytok.Zsani képe nagyon aranyos,látszik,hogy már nem kezdő felhasználó.
Kriszta,megnéztem a fiúkat is,előrevetíti a jövőt számomra,hisz nekem is remélem ilyesmi aranyos kisfiam lesz majd.A férjem egyébként mindig azon aggógik,hogy szép lesz-e a gyerek,meg,hogy eggyáltalán milyen lesz majd.
Egy másik topicban egyébként találtam egy debreceni anyunák,majd írok neki,hogy nézzen el ide is.
Kertes házba költözni biztosan nagyon jó lezs majd Kriszta,én böszörménybe járok suliba,és már sokszor gondolkodtam én is azon,hogy jó kis hely,közel is van Debrecenhez,és nagyon jó a közlekedés is. Egyébként Panni a szülésznőd is onnan jár dolgozni.
Mostanában sokat ég esténként a gyomrom,nem tudok mit csinálni vele,csak az evés segít,nektek nem volt ilyen problémátok,és tudtok valami jó megoldást?
jók legyetek! manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka
Nem Krisztaa költözik ki böszörménybe, hane én Kép És tudom, hogy Panni is ott lakik, mert én is onnan költöztem be 5 éve, most meg megyek vissza. Ja és Panni pont egy évvel járt alattam a gimiben Kép A gyomorégésben nekem is volt részem, pedig nem is lett nagy haja Zsankának. nekem a babapiskóta vált be, vagy a keksz. Ja és vígasztaljon, hogy erre csak egy gyógyszer van, meg kell szülni Kép. A babátok meg egyszerűen gyönyörű lesz, bárhogy is fog kinézni (hisz tudod, maszatos mikor kijön, kicsit csúcsfejű Kép ) Zsani egyébként teljesen rám hasonlít a kicskori fotóim alapján (inkább mint az apjára, majd a fiú rá hasonlít)

Na megyek, mert holnap úszás lesz én meg kicsit kialvatlan vagyok.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Majnóka

Sajnos nem mi megyünk kertes házba, bár nagyon jó lenne.Kép
Nekem is volt gyomorégés és nekem is az evés segített.
Teljesen mindegy, hogy hogy fog kinézni nektek a legszebb lesz, ezt garantálom.

Nadine!
Hála jó istennek nem volt Máté egyáltalán féltékeny és első perctől nagyon szereti. Nálunk nagyon bejött a 4 év korkülönbség. Erről mjár írtam másik topicban biztos olvastad.
Felhőszakadást jól átvészeltük, nem áztunk be. Csak Ti nem?

Krisztaa
krisztaa
 


Sziasztok

Krisztaa
Nem áztunk be, mi itt a 13-on néztük az esőt. Én szeretem az esőt, ha nem kell kimenem a lakásból Kép böszörményban meg nyáron vlt kisebb tópusi vihar, mikor beáztak a pincék,de szerencsére azt is megúszták a szüleim, mert mi elég magasan lakunk (dombtető)így tőlünk elfele szalad a víz, nem befele Kép

Na megyek, mert egyedül vagyok Zsankával. Az apja elment a haverokkal játszani.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocs az elírásért,néha nagyon szórakozott tudok ám lenni.A férjem néha mondja is,hogy hogy tudott elvenni egy ilyen bolondos nőt.
Voltunk a héten UH-on,agyermek óriási,mondta is a doki,hogy nehogy vitaminozzak,de természetesen ebben szót fogadok,még egy szemet sem vettem be,mióta gyermeket várok.
A védőnő meg most ép amiatt aggódik,hogy a múlt hónapban nem híztam semmit.De gondolom,ha lett volna 2kg +,akkor figyelmeztetett volna,hogy vigyázzak.
Sajnos,most szükségállapot van nálunk már több mint egy hete (már lehet,hogy írtam róla),de nem rohamoznak a mesterek,hogy megcsinálják a falat,az ablakot,és még a parkette lerakásához nem is kerestem senkit.Pedig én úgy gondolom,hogy egy hét alatt mindent meg tudnának csinálni,csak jönnének már!!!
Tényleg,nem tudtok valami jó,és megbízható(!!!)padlólerakó szakembert?
Nadine,csak nem babaúszásra jártok? Írj róla kérlek!
Puszillak benneteket
manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka
Igan babaúszásra járunk a Gyógyfürdőbe, a búvárklubba. Nagyon jó, Zsani egyre jobban évezi. Egyre ügyesebben merül már. Nekem főleg az tetszik, hogy mindenki a saját tempójában haladhat. Tehát ha baba felkészült csak akkor kezdik a merülést. Zsani már a 3. alkalommal merülhtett, a barátnőm kislánya még most sem, pedig 5-ször voltak már. Egyszerre 8 baba lehet a szülőkkel bent a vízben. A vizet péntekenként cserélik le este, szombat reggel töltik fel, speciális fertőtlenítőt tesznek bele, ami nem csípi a szemüket. A víz hőmérséklete 34-35 fokos, amit számítógépvezérelt vízforgatóval szabályoznak. A medencetér meg úgy 25-27 fokos. A babák a 3 hós oltás tán jöhetnek orvosi igazolással, hogy nincs fertőző megbetegedése. Ára 1 alkalomra 1400 Ft, a 10 alkalmas bérlet 10000 Ft.

A védőnőddel ne foglakozz, az enyém is olyan volt. Én nem híztam az elején semmit se, majd a végén felcsusszant 11,5 Kg a 40. hétig. De magasról lesz*tam, hogy mit mondott, mert a vérképem rendben volt (vas, cukor stb.) majd az utolsó két hétben, am nekem a 41-42. volt rámjött még 4 kg víz is, hogy örüljek úgy feldagadtam mint egy kis dundi gyerkőc. De szinte mind lement, csak annyi maradt szerintme ami a két mellemben vam (mit mell tejcsarnok Kép)

PAdlólerakó: Hát mire gondolsz, csempést tudok, parkettást nem. Pontosabban mi is szallagparkettáztunk tavaly, de azt mi raktuk le a férjemmel. Két szoba, kb 35 négyzetméter. Igaz az elején megizzadtunk vele, de jobban leraktuk mint az ismerőséknél, ahol két hét után már recsegett, mert kisajnálta a ragasztót a fazon.

Nagy a babád??? Miért mekkorának mondják?? Nekem is mindig mondták hogy nagy lesz, de nekem csak 40 hét +15napra lett 3800g, ha időre született volna csak úgy 3300-3400g lett volna ami átlagos.
Ha érdekel, hogy ténylegesen mekkora, ez az oldal egy kalkulátor:
http://www.med.upenn.edu/fetus/gestage.html

Na most megyek inhalálni, mert elkapott egy kór (zsani fertőzött meg, ő 2 nap alatt kigyógyult) most dögrováson vagyok. De így legalábbb adom neki át az antitesteket, és nem lesz még egyszer beteg (kopkopop)

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: