Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom amint írtam ide valamit mindannyian elpárologtatok.
:(

Hahó!!!

Akkor beszélgessünk:

-Szia Inci.Hogy vagy?
-Köszi jól csak fáradtan.Marcinak most jönnek a rágó fogai így visszatértem az éjszakázáshoz.
-Mennyi foga van már?
-10 és 1/2 és jó nagyot tud harapni.
-Megyek körbenézek a topikjaimban majd még beszélünk, ha lesz időm.
-Okés, szia. További szép napot.

Inci(k) egymásközt. :lol:

Kép
Kép
incike
 
 


Inci,

nem vagy semmi, jót röhögtem! Mi voltunk vmelyik nap meseházban, és volt egy előadás az oviba, ill. közösségbe való beilleszkedésről. A csúnya beszéd otthoni kezelését is megkérdeztem, de ez hosszadalmas meló sok tanmesével és gyönyörű szavak ismételgetésével. Egy barátnőmnek egyébként az jött be, hogy a gyerek előtt így "káromkodtak": a mókusát, a menyét rúgjon bele! Majd felhívták a gyerek figyelmét, hogy ez nagyon ronda és ne használja. Attól kezdve csak ezeket mondta... :D

Nálunk is zajlik az élet: a barátnőméknél voltunk 2 napig. Nem tudjátok elképzelni, mennyire szar éjszakákn volt. Nappal Beni aludt 30 percet, Liza semmit. Voltunk a MOM parkban hatalmas karácsonyfát nézni, Liza extázisban ugrált és kiabálta kacagva: megjepetéééés, hujjááááá! Nagyon felpörgött, persze estére kipurcantak, közösen fürödtünk hármasban (anya-beni-liza), őrült buli volt, majd 7kor elájultak aludni. De előtte még Liza ezerrel berohant a tök sötét szobába, és nekiszaladt a saját utazóágyának. Felrepedt a felső ajka, kb 3 cm, befelé is. Vér ömlött, fehér szőnyeg...Pont elkezdtem adni az aloe löttyöt, és vettem aloe spray-t is, az volt kéznél, befújtam vele. És reggelre ALIG LÁTSZOTT VALAMI!!! A hatalmas duzzanat is elmúlt, szóval már tudtam röhögni azon, hogy a lányom Angelina Jolie-t megszégyenítő szájvastagsággal rendelkezik, ami azért pikáns, mert ugye Brad Pitt is a mi családunkban él...
:D

Ja, és a másik témám: Lányok végeztem egy gyors fejszámolást: az aloe-ből gyerekeknek napi 1/2 decit, felnőtteknek napi 1 decit kellene inni, hogy az immunrendszr jól megerősödjön, ez a mi esetünkben 3 dl naponta. Tehát az 1 l-es butykos elfogyna 3 nap alatt. Így fogyasztanánk egy héten 2 litert, havonta 8-9 litert. A legolcsóbb helyről vásárolom, Csabi unokatesója 5600 Ft-ért adja (hallottam 7000-ért is...). Tehát havonta durván 50 000 Ft-ot költenénk erre. SZERINTETEK??? Na így alakult, hogy a mi löttyedt kis szervezetünk löttyedjen csak tovább, erősödjön a gyerekeké csak!!!!!

:D

Kata gondolom még nem szült, bár ezek a legundorítóbb kérdések a szülés kapujában: egyben vagy még? 8)

Puszi,
Katus
Vendég
 


Sziasztok

Katus
Nem Kata meg nem szult :lol: De ugy nezem ebbol mar pogram csaszi lesz,valahogy annyira nem igy indultam neki ennek az egesznek, most kicsit para vagyok...biztos a korral megtapasztalattal jar :roll: :wink:
Ugyhogy kernek par extra ram gondolast meg a hetvege elott,mert szerintem ha ma felhiv a doki akkor en mar Wellness hetvegere nem nagyon megyek sehova,maximum a korhazba :wink: :lol:

Szegeny Liza ,nem semmi,meg jo hogymagatol megoldodtt a szajseb.
Hat mi Alexnal nem Alezunk,de apa issza,hat igen nem olcso megoldas,de inkabb koltsunk ilyenre mint gyogyszerre.
Bar amig nem volt kozossegi gyerkoc Alex en homeos immunerosito sem adtam neki,jo nem is volt beteges,de akkor meg feleslegesnek tartottam.

Inci
A mi ovinkban rajuk szolnak a gyerekekre ha csunyan beszelnek,egy kisfiu ezert is soxor van buntiben.
Szerintem legfontosabb nevelesi iranyt ugyis otthonrol kapja a gyerek,es lehet az ovodai elcsuszasokat korrigalni,de meg idejeben kell ,az tuti,,mert hamar elszaladhat veluk a lo :shock:
Fogas ejszakakhoz kitartast!!!

Dori
Azota is izgatottan varjuk mik is tortentek veletek?????

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 

 
 

Kataa
Sok erőt, kitartást és csak nyugodtan. Ne görcsölj előre azon ami úgy is rendben fog zajlani.Ráérsz majd utánna aggódni.
1000-rel drukkolok nektek!!! :lol:
Most, hogy ezt leírtam, eszembe jutott Marci születése és tiszta könnyes lettem.Még most is sírok a meghatottságtól, ha visszaemlékszem arra mikor megszületett.
Ne izguljatok majd a ti szüléstörténetetek olvasásánál is potyogni fognak a könnyeim. :cry:

Sok sikert és élvén VV Elvis dumájával : -NO PARA!!

Pusszantok mindenkit
Inci

Kép
Kép
incike
 
 


Na,hi!

Kataa,

olyan nagyon extra dolgok nem történnek nálunk,de azért sosem unatkozunk!
Marci egy hét óvi,egy hét itthon.Ez kész őrület!!! :twisted: Állandóan összeszed valamit,és hozza haza,már én is kétszer voltam beteg 2 hónap leforgása alatt,ami nálam igencsak ritkaságszámba megy!
Bár a tüsszős mandulagyuszimat egyik sem kapta el :shock:
Most éppen az aktuális fosós -hányós vírust szedték össze.Normaflorban,meg Smectában úszunk :(
egyébként még mindig egyben?!Nahát hogy lehet ez?
Nagyon fogok Rátok gondolni!!!Ügyes leszel!


Óvoda:legújabban reggel cirkusszal indul,du.nem akar hazajönni!Állati izgalmas,amikor nagykabátban könyörgök,hogy mozduljon már meg,és közben még Boti is besomfordál játszani.Na,kettőt onnan kirobbantani! :wink:
Nálunk a hülye szó megy minden formában és mennyiségben,de már Boti is mondja Marci után.Én nem szégyenlem,a szájukra ütök.Főleg Marcinak,mert Boti csak akkor mondja,ha hallja,magától nem.Aztán gondolom még bővűl a repertoár...
29.-én-ha nem lesz senki beteg a családban :roll: -megyünk az óvival Mikulásfalvára.Hát én nagyon kiváncsi vagyok rá! :P


Katus,

igazad van,löttedjetek csak tovább!
:D
én ennyi pénzért valami zsírégetőre költenék- a magam nevében persze :P
Akkor jól sikerült a Pesti kiruccanás,lesz ez jobb is meglátod!
Fehér szőnyeg?!Ott biztos nincs gyerek :roll:
Aloés cuccot majd a talin kitárgyaljuk bővebben!


Kópé,

remélem ti már az óviban,és Zsolti gyerek makk egészséges!
Doki ilyet hogy mondhat?!Hihetetlen!És,ha dolgoznál,akkor hogy oldanád meg az otthonmaradást?!
Én egy percig sem gondolkozom ezen,hogy Marcit itthon tartsam még egy évig!!!Neki is kell a közösség,nekem meg egy kis nyugalom,bár nem sok van így sem...


Boti ezerrel fogzik.Jön az uccsó négy rágófoga.Harap,mindenkire mérges,fájdalmában üt ,vág ,akit ér,a kutyáját úgy harapja,mint egy másik kutya(néha még morog is hozzá!) :twisted:
Én meg egyszerűen nem jutok el a helyekre,ahova kellene,mert ezek itt zsarnokoskodnak rajtam.

Inci,

kitartás a fogakkal,nekünk is nagyon megszenvedett mindkettő velük.Ill. Boti most is szenved,mi is újra éjszakázunk. :cry: :twisted:


Ja,el ne felejtsem!
Ktaa,tényleg nagyon csini kismami!!!! :wink:

Megyek,mert mindjárt ébrednek...

pusz

Dóri
angelheart
 
 


Inci,


ahogy az idő telik,már nem csak a szülésre visszaemlékezve lett könnyes a szemem...,néha az idegességtől is sírva fakadtam.Mára már sírni sem tudok,csak szétrobbanni! :P

Dóri
angelheart
 
 


Boti és a keresztlányom:
Kép

...és a végkifejlet: Kép


Marci a nagy óvodás: Kép


Boti pózol: Kép


Na,egyenlőre ennyi belőlünk...
angelheart
 
 


Itt vagyok meg egyben, na ennyire meg sosem voltam terhes, vagyis ertitek enny ideig, Alex ugye a 38.het vegen szuletett :wink:
Holnap emgyek bea korhazba vegulis,ugyhogy koszonom a kedves szavakat ,amjd igyekszem eszben tartani a kello pillanatban :roll: :wink:

Dori
Na hatakkor tipikus ovodai gyerek Marci.Meg jo hogy otthon vagy es raersz kibojtolni a betegsegeit.Remelem nem tart ez a tel vegeig.
Erdekes en is az elso bolcsis ev alatt ketszer olyan torkfajasban szenvedtem hogy az brutal,pedig elotte sosem...
Szajracsapassal egyet ertek,ha hasznal nem gaz bevetni.
En azt hiszem Alexra kihat a szulesem,mert 2 napja tiszta zizi :shock: Tudjatok sosem panaszkodom ra,de most hihetetlenul ellenkezik mindenben.Szerintem erzi a tronfosztasat,vagy most jonne elo rajta az egyke szindroma?Na de mar nem sokaig,es remelem ahogy jott ugy el is mulik ez nala,mert most rosszul viselem,akarmit csinalok (kedves,turelmes vagyok vele) arra nem a valasz es olyan kiskamszsaggal dacol.....
nagyon cukik a fiuk,es az csok :!: :lol: Marci nagyon ovis kulsot nyert es Boti meg meg kis huncut :wink:


Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Hahó!

Gondolom már többen tudjátok, de azért közhírré teszem:

Megszületett a kis Leon, ma 10.24 -kor, 2560 grammal és 51 cm-rel! :D :D :D

Kataa! Itt is gratulálok! :)

Kópé
Vendég
 


Kataa,

hatalmas gratula!!!
Sok-sok boldogságot,tejecskét,egészséget,türelmet,meg mindent,ami kell! :D

Kép


Dóri
angelheart
 
 


Dóri!

Nagyon jók a fotók! Marci már akkora nagyfiú! És persze Boti sem egy kisbaba már! Puszis kép tényleg nagyon édes!

Ami az ovit illeti: 3 napot voltunk... Csütörtökön még csak köhögött, inkább itthon tartottam mert holnap megyünk az unokaöcsémhez 1 éves szülinapra, és gondoltam pár nap alatt elmúlik. :roll: most rondábban köhög és már mindkettő taknyos... :evil: Szóval nekem nem könnyebb ez az ovizás, de neki tényleg kellene a közösség!

Katus!

Én is gondolkoztam az Aloe-n, de most lebeszéltél! :? Viszont az Aloe First az már nálunk is bizonyított, horzsolásnál, leégésnél is nagyon jó!
Remélem Liza már túl van az A. Jolie korszakán! :D

A védőnő mondott valami új oltást, ami kifejezetten ezekre az őszi-téli vírusokra való, jó drága, vagy 16 eFt, de állítólag nem kapnak el annyi mindent. Hallott erről valaki valamit?

Inci,

Tudom ez nem vigasztal, de mi is fogzunk! :) Ráadásul a szemfogak - egy éjszaka min. 2x kel! Megőrülök!

Ildi? Ti? Látom feladtad a vonalzót! :(
Vendég
 


Kata,

gratulálok, remélem ügyes voltál, nem izgultál (nagyon). mostanra az is kiderült, hpgy a műtét utáni napot hogy vészelted át, és a szopi sem úgy fog alakulni, ahogy Alexnél!!!
Hát most aztán jó sok türelmet és kitartást kívánok a gyerekekhez!

Puszi,
Katus
Vendég
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Eszter lyányunk végre valahára ma először négykézlábra állt! Mondjuk nem vitte túlzásba,
csak pár másodpercig maradt úgy, de hát valahol mindent el kell kezdeni ugye..
Kis lustaság :)

Incike:
A zsinórok, madzagok Eszterkét is vonzzák ezerrel :)
Játék a cicivel: háát... nem is tudom, nem lehet, hogy pont amiatt, mert keveset cicizett?
Bár nem tudom konkrétan, csak tipp. Az idegeskedés a tej legnagyobb ellensége, ezt már megfigyeltem
én is ismerősöknél.

Katus:
Eszternek most már 3 kinn van, úgy nézem, most készülődik a 4., duzzad az ínye. Aztán meglátjuk milyen
lesz az iram ezután :)
Liza csőre remélem azóta már teljesen rendbejött! Gyógypuszikák neki!

Kataa:
Óriási gratula! Sok boldogságot, sok tejcit meg minden földi jót Nektek! Jó neve van a fiatalúrnak, tetszik! :)

Dóri: Neked kitartást, Marcinak gyógyulást! Botinak gyors fog-kibújást, szegény legyen már túl rajta.. Jól kijutott Nektek is most szegény fejetek..
Boti csajozós képei nagyon édesek! Marci pedig kész nagyfiú lett :)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


KATAA

NAGY-NAGY GRATULA NEKTEK!!!
JÓ EGÉSZSÉGET, SOK TEJET és NYUGALMAT KÍVÁNUNK!

Kép

Marcell, Apa és Inci

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok,

Itthon vagyunk mar mult szerda ota csak meg nem tudtam igazan jonni.

Jol vagyunk,Leon sokat alszik meg,minden etetesre ebresztgetni kell.
Tej vegre van..most a kovetkezovel kuzdok:
Varom az eletmento otleteket mellsebesedes ugyben!!!!!
A helyzet az hogy a baba jol van cicin(megnezte a Sarlai Drno a korhazban),nyelve nincs lenove,szajpenesz nincs,tehat elvileg minden happy,csak en latok csillagokat minden szopi elejen...ejjel mar bogtem is,pedig tudtjatok elszantsagban nalam nincs hiany es kibirok mindent. Szegeny anyukam mar nem tudja hogyan segitsen....
Eszem agaban sincs abbahagyni a szopit ,mar csak azert sem mert a mellem bedurranna a sok tejtol,tahat a masik problema jonne elo :cry:
Mar hivtam fel szopis tanacsadot ketszer is,azt javasoltak ,hogy tobb helyzetben szoptassak,ami neha nagyon nehez,mert ugye nem rendelkezem nagy cickokkal...Szoval fekve meg honaljtartasban is szoptataok de a legkenyelemesebb mindkettonknek a bolcso tartas.
Szoval nagyon rossz hogy most hogy lenne vegre tej ..megint akadalyba utkozom.
Szoval kerdes hogy nektek volt-e meddig volt ?/mert nekem mar egy hete tart es egyre rosszabb.....
Ja es az lll altal javasolt krem sem segit,hiaba kenem.

A baba egyebkent megteremeli a maga pisi/kakis pelusait es az elmult egy hetben 20 dkg-t hizott,tehat ezzel nincs gond,csak megint velem :oops: :cry:

Viszonta jo hir, hogy a hasam mar vegre nem faj es a labam sem dagadt :!:

K
Dobok par kepet is:
Puszka mindenkinek es koszi a gratulakat,nagyon jol estek:
Amint lesz idom leirom a tapasztalataimata masik korhazrol is,nem bantam meg a valtast!!!

Kép Kép
Kép

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Kataa:
Üdv újra itt! Gratula még egyszer! Nagyon édes kispasid van! És Alex milyen büszkén feszít vele :) :)
Külön jó, hogy ilyen gyorsan rendbejöttél :D

Cici-probléma:
Az elején nekem is hasonló volt, igen durván méghozzá. Hát, ha jól kapja be, akkor idővel megedződik a cicid.
Lehet, hogy nagyon mohó a picur és nagyon erősen szív?
Nálunk többek közt ez volt + ráadásul sokáig nem tudta rendesen bekapni, és ennek következtében hetekig bőgve szopiztunk kőkeményen.
2-3 hét alatt belerázódtunk a dolgoba. Kitartást Neked, remélem, minden okés lesz!
Sebesedésre nekem a Bepanten vált be.

Eszterke végre elkezdte intenzívebben gyakorolni a négykézlábazást! Tegnap végre hintázgatott is, mellékelem a dokumentációt :lol:
Most már talán lesz végre valami mozgás-ügyileg is, mert lassan beszél (már mondja, hogy Apa, Anya), de mászni még nem hajlandó semmi áron.

Kép Kép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!


Kataa!

Még egyszer nagy gratula! Naaaagggggyon édi! :D

Szopi: csatlakozom az előttem szólóhoz. Egyetlen életmentő ötlet: TÜRELEM! Egy - két hét és magától megoldódik. Tudom, könnyű ezt mondani, de annak idején én is így voltam mindkettővel: 2-3 hét, amikor minden szoptatás egy kínszenvedés, összeszorított fogakkal, de aztán elmúlik/megedződik a cici. Krémek: nem nagyon vált be nekem sem egyik sem, ami még a legjobb volt: fedetlen cicik: kicsit idétlen így mászkálni a lakásban, de gyorsabban gyógyul, meg hagyni az anyatejet rajta megszáradni.

Zsuzsa!

Eszterke nagyon szépen fejlődik, nincs elkésve ezzel a négykézlábazással! Nagyon aranyos, ahogy küzd! :D A beszéddel meg egyenesen beelőz mindenkit. :) Anikó másfél éves, de nem sokkal nagyobb a szókincse (én már kezdek aggódni, Zsolti ennyi idős korában többet beszélt)
Vendég
 


Hellosztok!!
ataa,

édi a bébi,nagyon!
Nagyon csípem az ilyen képeket,ahol együtt vannak a tesók :wink:
Szopi:nekem Marcinál éppen,hogy csak kisebesedett,Botinál már rendesen vérzett,meg nekem is kb. két hétig fájt.Nekem a Bepanthen nagyon bevállt!
Kitartás,az idő mindent megold!
Egyébként a szoptatási pózokat miért kell váltogatni?A sok tej miatt érthető,de a sebesedésre -szerintem-nem gyógyír.
Nekem mindig a hónaljam felé nőttek a melleim :D ,és én többször kellett,hogy hónalj tartásban szoptassak,ami egy megváltás volt!!!
Na,szóval mindent összevetve:KITARTÁS,hamar belejöttök!

Most mennem kell...
Puszi

Dóri
angelheart
 
 


Szasztok!

Kataa! Nagy nagy gratula Nektek!!!! Nagyon szép babócád van!!!(Mind a kettő :) ).
Sebesedésre: Garmastan a király. Meg a fedetlen cickókkal a szaladgálás :):):) .
Kitartás, kitartás, kitartás!!!!!!

Lányok! Nem látom még a szombati élménybeszámolókat! Ejnye-bejnye! Ne tudjátok meg, milyen sz@r volt hallanom a teléefonba, hogy már ott vagytok és dumcsiztok javában nélküólem :( .
Na, majd legközelebb remélem összejön.......

Ildiék.

Kép
Kép
macskási
 
 


Kata,

nehogy kiakadj, nme csak téged ver a sors ezzel a drámian fájós szopival. Nekem Lizánál nem 2 hétíg, hanem kb 1 hónapig atrtott az iszonyat fájdalom, utána is fájt, de kibírhatóan. Én csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, különben vérzett mindig. Az aventnek is van mellápoló krémje, nekem az jött be.
Viszont édekes, Beninél kb 3 napig fáj, bimbóvédő sosem kellett és 2x annyi ideig szopizott, mint Liza. Pedig én mindent ugyanúgy csináltam...

Alvással hogy álltok? Alex nme féltékeny?

Ildi,
mjd írok, csak most alig látom még a klaviaturát...

Katus
Vendég
 


Sziasztok!

Mi történt? Nagyon hallgat mindenki megint :(

Kataa:
Remélem, most már simán megy a szopi! Hogy van az úrfi?

Kópé:
Én hallottam olyant is már, hogy a gyerkőc 2 évesen szólalt meg, de akkor mondatokban kezdett beszélni. Lehet, hogy egyszerűen nincs kedve hozzá..

Nálunk minden rendben, leszámítva, hogy Eszter azóta sem jutott tovább a hintázásnál. Lehet, hogy elviszem gyógytornászhoz.. :?
Most már azért valamit virítania kéne, így 9 hónaposan... :(

Voltunk hintázni, imádja! :) :lol:
Meg a fiók húzókáját is imádja piszkálni, jó nagy zajt lehet csapni vele :lol: :lol:
Kép
Kép

Üdv mindenki:

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Marci szülinapját megtartottuk előre, mert máshogy nem tudtuk összehozni. Én is ritkábban jövök, de hát sok feladatot kapok a kisfőnöktől. :lol:
Kép Kép Kép

Mindenkit Puszilunk, ha lesz időm jövök többször is.

Marcell, Inci és Apa

Kép
Kép
incike
 
 


Hali!


Kicsit késve, de még belefér... Vigyázat, ne a gyerekek előtt!
:lol: :lol: :lol:

http://miles.hu/boldog_mikulast.html

Kópé
Vendég
 


Hello Csajok!


Kópékám,

köszke a Mikulásnapi jókívánságodat!
Nálunk egyszerűen olyan zsúfolt a december minden évben_és ez most is így van_,hogy iszonyat!
Szóval én csak most tudok reagálni erre.Viszont kívánok minden jót,szépet!
Egészségileg ,hogy álltok?


Zsuzsa,

Eszterke óriási!Minden értelemben :wink:
Simán elmegy egy egy éves gyerkőcnek.Ez a fiókhúzogatós téma tetszik :P

Kataa,

hogy telnek a napok?!Szopi?Fiúk?Írjál,Nálatok vannak szerintem a leginkább fejlemények...

Katusom,

roppnat kiváncsi vagyok,hogy vállt be az Aloes cucc???!!!!Ha bevállt egyáltalán :wink: REmélem igen!



Nálunk semmi kül.,Boti holnap ünnepelteti magát,meg készülünk az ünnepre.Szerdán óvodai gyertyagyújtás.



Inci,

Marcidnak sok-sok Boldogságot kívánok első szülinapja alkalmából!
(Mi már egy évvel öregebbek vagyunk :roll: ...)


Megyek,én is nyugovóra térek...,legalábbis megprószálok(Boti fogzik :twisted: )

Pusszantok Mindenkit!!

Dóri
angelheart
 
 


sziasztok

Dori
Most mar minden Ok nalnuk, megszenvedtem rendesen..Csak nektek itt (mert tudom megertitek )de ha en tudom,hogy ennyi fajdalmam lesz bele sem kezdtem volna a szopiba.
Vegre vege az antibiotikum kuranak es mar csak kis sebem van az egyik oldalon.
Gyerekdoki vedono szerint nagyon nagy kitartasom van ahogy ezt atveszeltem.
Leon baba egy tunemeny,szepen eszik es hizik.Mar 3kg felett van,a legalacsonyabb sulya a korhazban 2.38 volt.Ugyhogy egyenlore eleg neki a tej,es ahogy megfigyeltem,miota nem parzok azon hogy mennyi van azota mintha tobb is lenne.
Alex tovabbra is imadja,visszatert a kezdeti fura dolgaibol a rendes kerekvagasba.Szerintem inkabb azvolt neki rossz hogyengem latott betegen.Anyukamnak mondta, hogy:
- Mama ne menj el addig ,amig anya meg nem gyogyul.!
Meg most is konnyes lesz a szemem,ha erre gondolok,hogy mennyire gondoskodo mar most.

Na mennem kell etetes van.
Mindenkinek szep varakozasteli utolso hetet kivanok!!!
Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Jaj,majd elfelejtettem:
Botinak hatalmas gratula a 2.szulinapjahoz!!!

Kép
Kép
kataa
 
 


Boti
Boldog 2. Szülinapot Kívánunk!

Köszönjük a jókívánságokat.

Marcell, Inci és Apa

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Sziasztok!

Botikámnak nagyon sk boldogságos szülinapot kívánnak Kovácsék!!
Dóri,
Aloe egyelőre jó, Liza 2x1 evőkanállal eszi, remélem betegség elkerüli,eddig igen. Beni nem hajlandó lenyelni. Viszont én is eszem, Csabi meg sebekre is fújja a First spray-t és szuper. Aranyérre is... 8)

Kata,
minden tiszteletem a kitartásodé. De örülök, hogy rendeződni látszik a helyzet!

Lányok, vizsgák elöntöttek, Benit megműtötték, minden komplikáció-mentes volt!

Puszi,
Katus
Vendég
 


Sziasztok!

Először is Boldog Szülinapot a két kiskrapeknak! Boti, Marcell: Isten éltesen sokáig! :D :D


Katus,

Lemaradtam, vagy már a memóriám sem a régi... Miért kellett Benit megműteni? Mindenesetre annak örülök, hogy minden ok!

Kata,

Hát ez azért tényleg nem semmi, hogy ennyire meg kelljen szenvedni a szopiért, de minden tiszteletem a Tied! Reméljük most már túl vagy a nehezén! Még egy jó tanács: ha azt érzed, hogy gyulladt csomók vannak a ciciben, akkor érdemes bekenni jó vastagon pl. körömvirág kémmel, vagy vmi jó zsíros krémmel, és rajtahagyni, az valahogy feloldja, és utána könnyebben ürül onnan is. De remélem erre nem lesz szükség!

Zsuzsa:
Ne aggódj Eszterke miatt. Nagyon jól néz ki, és szerintem egyátalán nincs lemaradva. Az ilyen nagy babák eleve nehezebbben mozdulnak. És különben sem az a lényeg, hogy mit mikor csinál, hanem, hogy látsszon a folyamatos fejlődés.

Velünk: a változatosság kedvéért itthon mindkét gyerek. Zs. köhög, be van dugulva az orra, és szerintem a füle is, mert a felét nem hallja annak amit mondok. (leteszteltük, még a "kérsz csokit?" kérdésre sem válaszolt!:roll: ) Ma du. elviszem a fülészetre.
Úgyhogy az ovis ünnepség elmarad... Egyébként sem tudom mennyire jön be neki az ovi. Eléggé egyedül játszik az óvónénik szerint, most meg kifejezetten örül, hogy nem kell mennie. Én nem...

Puszi mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Már pár hónapja kaptam Tőletek segítséget, remélem most is számíthatok rátok. Január végére várom második babámat, és közeleg az idő, hoyg összepakoljam a kórházi motyómat (34+1). Az első gyermekem sajnos korábban született (34), íyg akkor nem volt időm elgondolkozni és érdeklődni afelől, hogy mit lehet és kell bevinnem a szülőszobára (pl. saját hálóing, ital, stb), illetve, hogy mit pakoljak a babának + magamnak szülés utánra. Pl pelus kell-e, saját ruhát kap-e a baba, stb. Kérlek írjátok meg, ha korábban került ide fel valamilyen lista illetve küldene-e vki infót, akár pivátban is: gezenguze@freemail.hu címre.

Előre is köszi: gezenguz
gezenguzerika
 
 


Sziasztok!

Naposoknak: boldog szülinapot!!!!!

Katus: Benit miért műtötték? Most tisztára ideg lettem! Csak nincs valami nagy baj?

Szabikám tegnaptól ismét beteg :( , ami f@sza, mert a Panni szombaton gyógyult ki egy hónapos takonykórból.... tele van a bukszám ezekkel az ovis nyavajákkal. Már kezdem erősen megbánni, hogy beírattam :( , de annyira jól érzi magát a többi gyerekkel.

A karácsonyt mi is irtóra várjuk. Jó magasra tesszük a fát, mert Panka most kezdte az abroszhuzogatást. Nem kicsit eleven a ded: ma kiesett az etetőből. De nem egyszerűen. Míg odébbléptem a kajáért addig valahogy kimászott és már csak azt láttam, hogy lehuppant a popsijára. Nagyon mérges lettem rá. Olyan kis édes általában, de rohadtul nem akar tanulni a híbáiból. Pl.: nem is tudom, hogy hányszor esett le az ágyról, mire megtanult lemászni...
A Szabi mindig csak egyszer csinált hülyeséget, és utánna már óvatos volt. A kisasszony, meg olyan néha, mint az eleven kéneső :)

Most pl. 3 és fél órája alszik, és van időm beírni ide, meg a levelezésemet lerendezni:)

Puszi evribádi, Ildiék.
macskási
 
 


Hi Csajok!

Mindenkinek áldott, békés,nagyon boldog Karácsonyt kívánok!
Picikéknek sok ajándékot a fa alá(persze csak,ha megérdemlik! :P )-a felnőtteknek már nem ez a fontos :roll:

íköszönjük a sznapi jókívánságokat!

Ildi,Kópé,

Marci sem különb,annál amit Zsolti,és Szabi művelnek :roll: :(
Mi sem vagyunk a törzstagjai az óvinak,néha betévedünk,aztán kúrálhatjuk magunkat itthon...De Marci szereti(a nehézségek ellenére én is :wink: ),és ha nem mehet,már 2 nap után menni akar :!:

Kataa,

örülök ám,hogy minden rendben van ! :wink:
Nagyon ügyi vagy,és elszánt és kitartó,és hős!Mindent a gyerekünkért :wink: :D De tényleg komolyan gondolom ezeket!
(iwiwen is örülök Neked :cry: )

Megyek,még rengeteg dolgom van...


Pusszancs:Dóri Kép
angelheart
 
 


Katus,

remélem infarktusos tünetek nélkül éted át,amíg Benit operálták! :roll:
Szerintem ő viselte legjobban az egész hercehurcát!

Puszi:Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beqkk, nem nagyon érek most rá (valy miért? :lol: )
Mindenkinek nagyon Békés, Boldog Karácsonyt szeretnék kívánni!

Az Új Évvel még ráérünk, addig még jövünk szerintem. Remélem. :)

Kép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Katus:

Beninek gyors felépülést, remélem, minden rendben ment!
Mi volt a probléma?

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Én tudom mi volt Benivel,nem életveszélyes dolog(persze egy anyának még akkor is az!),de majd Katus megírja,ha lesz rá ideje!

Pussz:Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Hát igen, műtét előtt Dórit (is) nyaggattam az altatás előtti paráimmal...Gondolom rengeteg ilyen aggódóssal találkoztál már, Dórikám! :)

Beninek nem szállt le a bal heréje, így született. 2 éves korig szoktak várni, de neki nem volt értelme tovább húzni az időt, mert egy belső sérv tartotta vissza, és már sorvadni kezdett a heréje, szóval még jó időben "kapták el"!

Hát, a műtét napja enyhén megiselt, Beni hős volt, mert az éhezést is tűrte, az infúziót is, egyedül akkor bukott ki nagyon, amikor kizavartak vizit idejére, és őt meg kikötözték, hogy ne tépje ki a branült. Aztán visszahívtak, hogy senki sem tudja megnyugtatni a gyereket: vajon miért? Amikor megláttam kikötve, rögtön oldottam ki, és kivettem a kiságyból infúzióstól. Leszartam, hoyg pofákat vágnak, még 1,5 órát ki kellett húzni a műtétig, most jobb ha ordít kikészülve? Így meg énekeltem, báboztam, meséltem, és nem is volt semmi baja, csak velem lehessen...

A műtét alatt rettegtem, hogy nem ébred fel, utána az őrzőbe vitték, oda nem engedtek be, de végig aludt 2-3 órát, és erősen szorította az alvó rongyikáját, abba kapaszkodott. Majd megszakadt a szívem...
utána teljesen jól regenerálódott, már szuperül van!!Csak nagyon rám van ragadva azóta, de nem bánom!!

A Karácsony jól telt, Beni ugyan produkált egy fosós-kiszáradós balhét, de már ezen is túl vagyunk.

Kata,
hoyg telt az első négyesben töltött Karácsony? Én annyira emlékszem, tavaly ilyenkor Szenteste sétáltunk a tök üres városban, mert Beni csak hidegben és babakocsiban volt csendben. Este meg szopi után-nem értem miért- még lenyomtam a torkán 100 ml tápszert, hogy nyugis esténk legyen az uirammal, és hajnalban kihányt mindent...Teljesen elég volt neki az anyatej, csak én kombináltam... 8)

Ovis-szülők,
látom már, mi vár rám szeptembertől...Tudom, hogy minden betegséget be fogunk nyalni...

Kópé,
költözés?

ja, Beni szenteste elindult, remegő lábakkal,, nagy terpeszben... :D Cipeli a súlyát!!

Lányok,
ti hol buliztok szilveszterkor? (Kata, ne izgulj, tavaly épp szoptattam éjfélkor... :) )

Katus
Vendég
 


Hello!

Katus,

látod,én mondtam,hogy az altatástól kell félni a legkevésbé :wink:
Amíg a műtőben a páciens,ott van a legjobb kezekben!
Örülök,hogy mostmár minden rendben Benivel.
Az elinduláshoz meg nagy-nagy gratula,édi lehet!Gábor ilyenkor mindig azt mondja rájuk,hogy olyanok mint a kis terminátorok :D

Karácsony nálunk is megvolt,szépen, aránylag nyugisan,BETEGSÉG NÉLKÜL :!:
Tavaly ugyanis A du.-i alvás után ajándékoztunk,de Marci tök nyűgösen,lázasan ébredt.Annyira nem érdekelték az ajándékok...
Idén már együtt díszítettük a fát.Én úgy gondolom,hogy ,amikor már egy bevásárló kp.-ban úton-útfélen karácsonyfát lát a gyerek,nincs akkora varázsa,hogy a Jézuska hozza.Az ajándékokkla szerencsére még azért lehet őket "etetni" :wink:

Szilveszterkor mi barátokkal,sógorékkal leszünk egy házibuliban.
Én tavalyelött szoptattam pontban éjfélkor,Boti 15 napos volt :wink: Kint ezerrel durrogtak a petárdák,ő meg tojt az egészre :D

Na,megyek,ma mosás,meg takarítás,holnap jönnek a kerilányomék.


Puszi:Dóri
angelheart
 
 


Kép

Csajok!

Mindannyiotoknak egy vidám,hiszti- és pelenkamentes,bulizós,szorgos munkanapokkal és nagy pihenőkkel teli Boldog 2007-es esztendőt kívánok!!!!

Dóri

Kép Kép
angelheart
 
 


Minden drága sorstársamnak és barátosnémnak békés, boldog új esztendőt kívánunk nagy-nagy szeretettel, Ildiék.

Ui: próbálkozom a vonalzó beillesztássel:-)

Kép
Kép
macskási
 
 


OOOOOOOOOOOOOOOO!Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeah!!!

Igen, igen, igen. Megcsináltam, hej!

BUÉK BUÉK BUÉK BUÉK BUÉK BUÉK BUÉK BUÉK

Kép
Kép
macskási
 
 


Ildi,

yeeeeeeeeeeeeeeahhhhhh!!!!! :P
Ügyibb vagy,mint én :oops: Nekem ott van elötte a kód egy része.Ez olyan cikis :oops: :roll:

Dóri
angelheart
 
 


Lanyocskak,

Boldog uj evet es minden szepet nektek!!!

Koszonom a kedves szavakat,nagyon jol estek,es orulok hogy vegre minden szep es jo mar 2 hete.Leon mar 3800 gramm,300gramm/het az atlag hizasa.
Mondhatnam hogy megerte,de meg mindig elenken el a sok fajdalom bennem..Viszont teny hogy a szoptatni nagyon egyszeru dololg ha minden ok,az uveggel szazszor ennyi macera volt.

Kope
Igen kentem igy is a cickot a csomok idejen,azt hiszem nehez mar ujat mondani amit ki ne probaltam volna,koszi,tenyelg minden jotanacsa hasznos,ezt is otta csecsemosok mondtak,amikor bementem a sebemmel a dokimhoz es kifeljek ott ambulans :lol:
Hogy van Zsolti fule vegul???

Ildi
Szabi ment mar oviba?

Katus
Nagyon jo volta karacsony,bar neke mez meg mindig babazasrol szolt,valahogy nem tudok betelni ezzel a csomaggal :lol:
Annyira kis bekes,pont mint Alex,ja es mar mosolyog rank,meg a szemevel is :D
Szoval neke ma karacsony most arrol szolt, hogy vegre jl vagyunk es elvezzuk a ket dragasagot.
Beninek gratulaa jarashoz,ugyi!!!
Mutet orulok hogy jol sikerult.
Nekunk si kene a korulmetelese,de meg nem szantam ra magam,pot az altatas miatt.Kulfoldon ez mar siman megy,itt meg bebonyolitjak ezzel...
A cicmet nem elhet fejni geppelnehogy megint bimboudvar gyulladast kapjak,viszont enni meg nem elhet a mutet elott ugye,ugyhogy lehet hagyjuk majd szopi utanra a dolgot.

Nori
koszi-koszi!!!!

mennem kell szolit a kepen lathato fonok
Kata

Kép

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa! De gyönyörűűűűűűűűűűűű! Gratula!

Dóri: háááát, igen. Ennyi év után végre sikerült :-)))))))

Szabinak holnap kezdődik az ovi, de már dec. 18. óta nem voltunk. Egyik percben várja, másikban nem akar menni.
Ma reggeli beszólása: "Anya! Legyen itthon is annyi gyerek, mint az oviban! "
Rögtön levert a víz... Még csak az kéne :-))))))))

Nagy bánatomra: hullik a nordmann fenyőnk. Vajh miért? Csak nem az a baj, hogy fiatalkorú kismacskánk naponta többször megmássza, mint serpák a K2-t?????

Mikor lesz vízkereszt? Csak addig kibírja...

Pusz, Ilidék.

Kép
Kép
macskási
 
 


BUÉK Mindenkinek!


Kataa, ez a kiskölök tényleg valami gyönyörűséges! :D Örülök, hogy rendeződik a szopi dolog! Nem vagyok otthon körülmetélés témában, de miért kell altatni? Nem megy helyi érzéstelenítéssel? :shock:

Katus, hát megértem, hogy hülyére izgultad magad a műtét napján! Jaj, de jó lenne elkerülni ezeket a helyzeteket egy egész életen át! Örrülök, hogy minden rendben van a kis hőssel! :D

Ildi: Ügyes vagy! :)
Az én Zsoltim ma ment oviba, egyelőre nem viselte meg, nem sírt, de nem is lelkesedett különösebben.


Karácsony : egész jól telt az én szempontomból, mert mindennap mentünk valahova, így se főzni, se sütni nem kellett, Anikó is élvezte, viszont a Zs szívesebben lett volna itthon, játszott volna az új játékokkal, minthogy cigánykaravánként vándoroljunk rokonoktól rokonokig.

Fülészet: holnap megyünk a Bethesdába. Ki akarom már vizsgáltatni rendesebben, mert állandóan tátott szájjal van, és most a köhécselése sem akart múlni, már majd egy hónapja. :(

Költözés: sehogy sem állunk, mert nem tolonganak a jelentkezők a mi lakásunkra. Valamiért senki nem akar a 4.-re jönni, lift nélkül. Hiába mondom, hogy jót tesz a szívnek! :P Úgy látszik, csak én voltam/vagyok ilyen hülye, hogy imádok a legfelső szinten lakni... :(
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk a Bethesdában: orrmandula műtét, ráadásul már jövő héten. Az egyik fülére teljesen szarul hall, állítólag amiatt ilyen sürgős... Az ünnepek előtt az Sztk-s doki meg hülyének nézett, hogy mit idegeskedek én, nem kell se felszúrni, se műteni, nem is nagy az orrmandulája, szerinte valami táplálékallergia miatt duzzadt a a gyerek nyálkahártyája. Akkor most kinek higgyek?

Tegnap még elkerültem volna az altatást, erre ma meg itt retteghetek én is! :(

Dóri légyszíves engem is nyugtass meg! :roll: :oops:
Vendég
 


Ktaa,

csatlakozom,tök cooki!!!!


Kópé,

szerintem,ha (szinte mindig)nyitva van a szája,és beteges,füle,nátha,meg ilyesmi,akkor tényleg ne vacilálj!!!
A megnagyobbodott orrmandula egyik vezető tünete a tátott száj,ami nagyon eltudja a későbbiekben torzítani a gyerek arcát,kialakulhat az ú.n. bamba arc tünet,ami már egy életre megmarad.
Altatás:mandulaműtéteknél kötelező intubálni!!!Tubus a légcsőbe,ezen keresztűl lélegeztetik az alvó beteget.Ez a legbiztonságosabb módszer,és tök jó,hogy kötelezővé tették!!!
Addig van a gyerek a legjobb helyen,amíg a műtőben van!(Egy betegre figyelnek sokan+monitorok)Műtét után már ott lehetsz vele,és bármi van,szólsz a nővérkéknek!
Gyerekek hihetetlen gyorsan regenerálódnak.Amikor gyakszin voltam,a de.-i mandulás gyerekek már kettőkor az asztal tetején ugráltak :wink: :roll: :roll: Na???Megnyugtattalak???! :roll:
Persze,hogy nem... :cry:
De túl kell esni rajta,főleg,ha már hallásilag is van valami baj!!!


Dóri
angelheart
 
 


Kope

Jaj,ez rossz hir,viszont a mutet utan legalabb bucsut inthetsz a sok betegsegnek.
Gondolom ,hogy aggodsz es csak drukkolni tudok!!!!
Itthon csak altatasban vegzik ezt a beavatkozast,nekem furi mert kulfoldon nem.
Anno Alexnak is igy volt,tenyleg 5 perc az egesz es fel nap korhazat igenyel,de most a nehezen megszerzett tejem miatt(amit ugye nem lehet szivoval fejni)nem szeretnek egy ujabb mellgyuszit azert mert az altatas elott es utan nem ehet 7-8 oran at.
Talaltam egy dokit aki itthon megcsinalna,na de 80ezer penz lenne..hat ez azert sokkkk :?

Ildi
Ja otthoni ovi,meg csak az hianyzik,en sem preferalnam :lol:

mennem kell ,furdes van.
pysza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kope

Mi ujsag??Tul vagytok mar a muteten???

Tobbiek,mi ez a pangas???

Csak en erek ra,pedig mar nekem is ketto gyerekcse van :lol:
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: