Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kisboszi Pannának van igaza :D Édes! Lili odavan érte.
Cukorszirup bleeehh :?

Na, Red, beelőztél, én is ezt akartam: szóval:
Tényleg Nicolca Ti is mindjárt ünnepeltek! Te milyen tortára gondoltál? Jajjj én itt jövök a nagy katicás mizériámmal, Téged meg meg se kérdeztelek, bocsiii :oops:

Először nem értettem miért írod, hogy babona.... aztán leesett :lol: Ennyire volt időm képben lenni. :?

Ma sűrűn indult a nap. Rossz kedvűen ébredtem a múlt emlékeivel, aztán Lili azzal ébredt, hogy teljesen berekedt és fáj a torka. Már tegnap is gyanús volt. Emiatt a du.-i fejlesztő felmérésre sem tudunk elmenni (bár nem is értem miért kell, mint a logopédia... érdekes: oviban nem kellett!! :evil: )
Szóval előbb az orvos, de hátha nem írja ki. Előtte viszont még mi beugrottunk a miénkhez, hogy oltson be, mert aztán Z.-nak menni kell, akadt egy kis meló. Ő megkapta én nem, mert nagyon be van gyulladva a torkom. Majd egy hét múlva, ha jobban leszek. (a doki néni még azt is mondta milyen sápadt vagyok, de az lehet azért mert annyira felidegesítettek a váróban, hogy remegtem) Utálom azokat a hülye vén csoroszjákat, akik csak azért mennek orvoshoz, hogy kötekedjenek mert marhára unják magukat otthon. Komolyan az ilyeneknek kellne csinálni NYANYANET-et. Rájuk fér. Ott aztán osztogassák egymást minket meg hagyjanak békén. Én nem értem: rám van írva valami, hogy mindig engem találnak meg?? Z.-nak nem mert pofázni az a két nyanya, de engem jól kikezdtek és hiába állítottam le, csak mondta mondta.. komolyan már ott voltam, hogy felpofozom. Alapjában véve békés vagyok, mégha tudok is puffogni rendesen, de nem vagyok verekedős, most viszont nagyon viszketett a tenyerem. Annyira belelendültek, hogy az egyik még azt is találta mondani, hogy az az alap, hogy köszönünk, ha bemegyünk valahová (TÉNYLEG? NE MONDJA!!), mondom köszöntem még a bejáratnál. - Ő nem hallotta. -Mossa ki a fülét! A másikban annyi tisztesség azért volt, hogy mondta, hogy ő hallotta, tényleg köszöntem.
Ki van írva hatalmas betűkkel, hogy injekcióra soron kívül be lehet menni. A doki néni is mondta a telefonban, ráadásul két perccel előtte Zoli volt bent és aztán váltottuk egymást mert a gyerekeket kint hagytuk a kocsiban. Persze nekem azt is mondták, hogy ő is pofátlan volt, pedig messze nem. Ez esetben igenis meg kell védjem. Mert ismerősék mondták akik pont sorra jöttek, hogy menjen be velük nyugodtan, mert ők is szurira jöttek. Kvázi beengedték maguk elé-mellé és ehhez meg semmi köze senkinek, de így is úgyis bemehetett volna. Akkor persze nem mertek beszólni. :twisted:
Most baromira fáradt is vagyok, két vacak éjszakám volt, előtte sem sokakat aludtam és akkor még csesztetnek is igazságtalanul és ok nélkül. Nem tartom magam Nagy Illemkódexnek meg Erkölcscsősznek sem, de azért 10 emberből messze én vagyok az az 1, aki mindig mindenhol köszön, előzékeny sokszor túlzottan is és tisztességesen válaszol vagy kédez vagy szól vagy akármi de pofátlan igazán nem vagyok! Még a tanárok is megjegyezték, hogy én vagyok az egyetlen anyuka aki mindig azonnal reagál a beírásokra, felhívásokra, válaszolok az e-mailekre. (Mondjuk nem értem a többiek miért nem? 25 anyukából az 1-tlen??? :shock: )

Na ennyit a negyedéves morgásról, fényezésről...

Anyaaaa éhesek vagyunk! Letti most kelt fel.. Lili meg addig csinált nekem szívecskés cicás Anya füzetet, aztán kutyusos Apa füzetet is :D
kchriske
 
 


Én is akarok ilyen jó képeket csinálni Babócáról, de amint meglátja (meghallja) a gépet, már rohan oda és elveszik a pillanat.
És igenis: van haja Pankának!!!! :)

Dehogy haragszom Kchriske! Hát azért várom kíváncsian, hogy te mit sütsz, hogy lopjak ötletet. Különben is: előbbre való, hogy a te tortád hogy sikerül, aztán ráérünk a mienken gondolkozni. :wink:
Apa azt mondta, süssek olyat, mint a Vivi csajos sznapjára (ami olyan volt, mint az a curling golyó vagy mi az amit a jégen tolnak).
Nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok. :?
Neked akkor jól bejött a péntek 13. Remélem, nekünk úgy jön be, hogy megnyerjük az óra nyereményét az ötöslottón.
Szükség is lenne rá, mert ma unokaöcsémék jöttek fel vidékről kocsival és azt sem tudták, merre vannak arccal előre és telefonon keresztül végignavigáltam őket a városon. Lesz olyan telefonszámlám! De legalább elértem, hogy beugorjanak hozzánk - olyan jó volt. Nekem (szüleim halála óta) ők a családom (Anyukám testvéréék) és marhára tudnak hiányozni. 160 km-t nem könnyű utazni. Régebben felugrottunk Vivivel a vonatra és kész, de már nem mozgok oly könnyen. Ők meg a mezőgazdaságban dolgoznak, ott alig van szabadság. Így hát ritkán találkozunk, ezért örültem annyira nekik :D
Szóval jó napom volt :DDDDD

Ja, apának már nincs annyira jó napja: elment szlovákba dolgozni egy szál irat nélkül. Se pénz, se jogsi, se személyi, semmi!!!! Gratula neki!

Kép
Kép
nicolca
 
 


Jajj apa apaaaa...

Akkor tényleg jó napod volt Nicolca. :)

Szerintem is van haja Pannának, méghozzá milyen szép aranyló :D

Nicolca: ahogy olvastalak..ööö nekem most beugrott valami.. ha gondolod, csak egy kósza ötlet, hátha hozza a többi ötletet. Szereti babóca a brümiket? (nanááá pasiból van!)
Mert piskótából lehetne csinálni olyat, mint amilyennek a gyerekek szokták rajzolni az autókat, téglalap, középen magasabban pakolod még piskótával (közben krémmel kenegetve ragasztod egymásra), mint elől és hátul. Bevonod marcipánnal(esetleg cukormázzal) vagy egyszerűbb és szebb csokimázzal. Majd fehér cukormázzal megrajzolod az ablakokat, ajtókat és pl. lehetne 4 linzerkarika a kerekei.. Tök cukiiii És az eleje, teteje, háta visszíntes és lehet rá írni a cukimázzal. Az nem nagy kunszt, még én is megcsináltam :wink:
Na, ha egyszer mégiscsak lesz egy fiam, csinálok egy ilyet...
Rajzoljak egy béna skiccet, hogy hogyan gondoltam? Vagy esetleg már lett egy jobb ötlet valakitől??

Olyan sok időd neked sincs ám... ahogy elnézem egy hét különbség van köztük :D
kchriske
 
 

 
 

hali mindenkinek

5petcenként száll el a netünk :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
kb huszonnyolcadszorra próbálom elküldeni a kommentemet
grrrr

kchriske:
állj, gőz kiereszt, - sajna hülyék mindig vannak, legfeljebb nem mindig tudjuk tolerálni őket. én ilyenkor mosolyogva képzelgek a különböző kivégzési módjaikon - elég jó a fantáziám - ők meg nem értik, miért nem sikerül felmérgelniük és csak jobban felhúzzák magukat. hehe, kapják be
persze van hogy épp nem vagyok formában és elvesztem a hidegvéremet, na olyankor nagyon maróan tudok gúnyolódni, ami meg szokta lepni az embereket, mert nem nézik ki belőlem. ez általában elég hatásos ahhoz, hogy visszavonulót fújjanak.

ez az autós torta 5let tök jó!
van egy kedvencem, a vakondtúrás torta, nem boniy és tök jól néz ki
mjd keresek képet

ó, édik vagytok haj-bíztatással.
vanni van, csak hát olyan kis kevés :roll:
mondjuk mit akarok, nekem 6 hós koromig se hajam, se szempillám, se szemöldököm nem volt, aztán úgy megnőtt/megsokasodott, hogy pl a szemöldökömből jutna 3 embernek is :D nem győzöm szedni
a hajam elég sűrű, de nagyon vékony szálú.
lehet h ezt örökölte P is, ha már a hajam színét nem, mert pont ugyanolyan színű a LOBONCA - hehehehe- mint misinek.

hát ez van.
a nyelvnyújtás legalább megy neki, apája betanította mindenféle majomkodásra, aminek én nagyon nem örülök :shock: pl:
hogy telefonál haza E.T? ujjak összeérintése
hogy csinál az Alien? karommá görbült ujjakkal kapkod és hörög
grimaszol, nyelvet nyújt , mutatja milyen nagyra fog nőni, hogy táncol a medve (nagy léptekkel tántorog körbe), pingvin(körbetotyog, kezét leszorítva)...
most, hogy a mozgásfejlődésében ki van pipálva a járás és a szaladás, nagyon megindult a beszédfejlődése.
napi 1-2-3 új szót utánoz (néha értelem nélkül, de többnyire tudatosan képes használni onnantól), és általában felismerhető a szituációból, hogy mit akar mondani.
tökre élvezem
:lol:

Kép

Kép
redwings
 
 


Kép

a másik képet egyszerűen nem bírom csatolni, azon egy törpe van a vakond helyett a halom tetején. de lehet nyuszival, sünivel stb is...

Kép

Kép
redwings
 
 


Ez a torta nagyon jól néz ki Red! Rákeresek hogyan kell csinálni, aztán megpróbálom magunkra szabni.
Nekem csak egy bajom van,d e az nagyon nagy: Apa. Annyira válogatós a lelkem, hogy már az is baj volt, hogy Vivi itthoni tortáját megszórtam azokkal a szívekkel és cukrokkal :(
Jó lenne egy olyan is, amit Kchriske írt.
Szeretnék valami tök jót Babócának, de akárhogy nézem, a nagyját mi fogjuk megenni.
Arról meg nem is beszélve (amit magam is nehezen hiszek el): Babóca nem rajong kimondottan az autókért. Van neki két kamion (mi más?!), de nem játszik velük. Meg van sima autó is, az sem érdekes. Addig míg én tolom és berregek, jó, de aztán mikor odaadom neki, hogy most ő, akkor eldobja és nem érdekli tovább, vagy visszaadja, hogy játsszak még.
A kutya volt egy csomó ideig a kedvenc, de már nem hozza lázba. Mint ahogy a teletabik sem. Pillanatnyilag egy plüss virág a kedvence, de azt mégse csinálhatok egy fiúnak :roll:
Úgyhogy lehet, hogy nem hajtok formára.
Mondtam én, hogy tök tanácstalan vagyok.

Haj téma: nekem olyan marha sok hullott ki, hogy most kezd nőni és "csodás" frufrum lett tőle. Úgy nézek ki, mint Hakapeszik Maki :lol:

Kép
Kép
nicolca
 
 


Keresgettem kicsit és ez marhára megtetszett (viszont az baromira bosszant, hogy mindenhol a sütőtököt meg a banánt forszírozzák - nem adtam még banánt Babócának)

Kép

Kép
Kép
nicolca
 
 


Nicolca... így már érthető a tanácstalanságod mármint formailag (meg apa), hát így nem könnyű.
Akkor lehet, hogy valami klasszikus lenne ideális és labdaminta rá vagy ilyesmi, az mégis jó fiúcskának is és nem kell rá különösebb flikk-flakk. Vagy csak sima torta, de hát modtad, hogy szeretnél valami tök jót. :roll: Gondol-gondol..

Letti megsasolta a Red által feltöltött katicás tortákat, odáig volt.. nagy küzdelmet vívtunk a gépért.. mert iszonyú erővel akart a gépbe bújni és megkaparintani a katicát, szóval szerintem tetszeni fog neki. Kezdettől fogva rajong a katicákért. Nekem szerencsém van ezen a téren.

Ja, Kriszti (apám felesége) most tök jó fej volt, már meg is vették a marcipánt a tortához és valószínűleg segít megcsinálni. Itt helyem sincs nagyon meg már folyton kijárkál a konyhába Letti, ajtó nincs... így nem nagyon tudok jól dolgozni, úgyhogy átmegyek majd apuékhoz és ketten gyorsabban összerakjuk.

Remélem sikerül valami jót kitalálni Babócának is...
kchriske
 
 


hmmm ez tényleg jól néz ki!!

Miért nem adtál még banánt neki? Az egyik alap amit ehetnek már egész kicsitől. Nem hinném, hogy baja lenne tőle. Vagy van valami konkrét oka?
kchriske
 
 


Figyuzzatok:

Én ugyan szeretek itt a babaneten, de azért elgondolkodtató az előzmények fényében:
Ezt találtam (illetve adoptáltam az ötletet):

http://www.anyatanya.hu/

Nézelődtem és más topicocnál is lehetett probléma, mert csapatostól vonulnak át oda..

Na mostmár jó éjt. Elegem van a dominónapból, megyek aludni, már alig bírom.. Apa meg jön amikor akar én nem várok rá tovább.
kchriske
 
 


Én is Micimackót játszom (gondol, gondol) és még a fejem is ütöm, mert nagyon fáj :(
Banán: nem tudom, valahogy elhiszem azt, hogy allergizál - mint ahogy a citrusfélék is.
Nagyon óvatos vagyok bizonyos dolgokban (na jó, lehet, hogy túl óvatos)

Én is mennék már aludni, de még apa nem ért haza és mög köll várni :oops:

Nekem tetszik ez az oldal, és ha csak mi beszélgetünk, lehet, hogy megfontolhatnák az átvonulást. Bár nekem éppen nem volt itt afférom senkivel.

Kép
Kép
nicolca
 
 


részemről is oké az átköltözés
nekem mind1, hogy hol boldogítalak titeket :D

nicolca:
hajhullás:
nekem is nagyon hullott Panna után, bár pocisság alatt jól meg is sűrűsödött, úgyhogy sztem csak ezt a többletet vesztettem el.
most viszont sajna nem sűrűsödik, mert gondolom kezd kimerülni a szervezetem energiaraktára, és félek mi lesz ha ebből a nincsből kezd majd hullani szoptatás alatt
:?
biztos veszek majd varga hajszeszt, régebben az jó volt nekem mikor hullott a hajam.
meg szedek majd multivitamint * fogadkozik erősen*
nekem is örökké vannak iylen kis növendék hajszálaim :D tényleg muris - és sajna gyakran idegesítő ahogy állank össze-vissza.
de most felfedeztetem a loreálnak egy hajlakkját, nem gondoltam hogy jó lesz, de tényleg hasznos az én esetemben. az a lényege, hogy meggátolja, hogy a nedvesség hatására elkezdjen szálanként begöndörödni a hajam.
tényleg jó. már nem nézel ki úgy, mint aki a 220ba nyúlt :roll:
merthogy mindig ez volt, ha 2 csepp pára érte a hejemat ,akkor SZÁLANKÉNT másfelé kezdett állni a sok kicsi növendék hajacska
:shock:

banán helyett bizti ki lehet mással is próbálni a tortát.
meg aén spec úgy gondolom, hogyha babócának most a virág a kedvence, akkor miért ne lehetne virágos tortája? szép színes szirmokkal.
ima kerek tortaforma bevonva vmi krémmel, és rárajzolva színes cukimázzal a virág(vagy virágok). asszem 4 vagy 3 színű cukimázas szettje van a dr oetkenek, vagy nemtom melyik gyártó. piros, zöld, sárga van benne ezekre emlékszem, iylen kis csőrszerű végű flakon amiből kinyomva lehet "rajzolni".
vagy színes marcipánból rá virágokat. akár virágos réten lehetnének kis állatkák
lehetne gesztenyés torta, ezerféleképpen lehet díszíteni :)
vagy sima kakaókrémestorta, rá fehércsoki reszelékből mintát kirakni, pl csillag, vagy akármi forma ami épp teszik neki
vagy fehér krémre kakóporból ugyanígy.

én most ebbe szerettem bele, csak érdekességképpen mutatom, mert soha nem lesz iylen tortám, az tuti:
Kép

az unokatesómnak meg iylet csináltam ann, tök egyszerű, kis alapú körforma tora. sajna a képet kicsit elrontja a bögre meg a szék a háttérben:
Kép

meg ezek is aranyosak, bár ha jól látom az elsőn banánnal van kirakva a csigaház, de pl barackkal ugyanúgy meg lehet szépen csinálni:

Kép
Kép



na megyek öltözni, mert ma ikea-vásárlás lesz. a pénzköltést nem várom, de a kimozdulást igen :D

pusz nektek

Kép

Kép
redwings
 
 


vauuuu ez tényleg döfiiii. Red, ez nem semmi torta.
A csigás is tetszik nagyon.. hmmm ha nem lenne meg már a marcipán akkor lehet elbizonytalanodnék :D
Krisztiék megvették a marcipánt tegnap a tortihoz.... közben azon gondolkodtam, hogy ha nem bonyolítom kupolaformára akkor is nagyon klassz lesz sima tortaformának a katica.

Húúú ma nagyon vacakul vagyok úgyhogy megyek...sziasztok
kchriske
 
 


Kriszti, jobban vagy már?

amikor misinek a tankos tortát csináltam szülinapjára, akkor a híd ívét úgy oldottam meg, hogy a két piskótalap közé babapiskótát pakoltam, közé meg pudingot (de bármilyen krémmel lehet). mivel kellően vastag volt a felső piskótalap is, ezért tök jól ráborult az ívre, nem tört meg a "domborúság"
meg hát felvágva jól mutatott belül "pöttyösen"

na szal a nagy lapos sütistepsimben megcsináltam a lapot.
ezt kettévágtam.
az aljára ment egy vékony réteg puding, rá az első sor piskóta: párhuzamosan a hosszanti oldallal, nekem 3 db fért egymás mellé. erre meg 2 db-ot tettem de úgy, hogy alájuk kentem kevéske pudingot, éppcsak hogy ragadjon, de ne csúszhasson szét rajta. lehet hogy ez nem is kell közé, nem tom.
mikor láttam hogy az alsó 3-on megtámaszkodik a felső 2 db, akkor megkentem a maradék pudinggal, hogy kitöltse az oldalánál is stb és ezután borítottam rá a tetejét. megnyomkodtam kicsit óvatosan, hogy igazodjon a cucc, de ne nyomjam belül szét.

sztem ezt katicára is lehetne igazítani: a fejénél+ hátulján félkörívben lehetne levágni a piskótát, és ha a felső lap nagyobb mint az alsó, akkor ráborulna oldalt.

így nem kellene tállal ügyködni, de mégsem lenne lapos a katkabogár. :)
lehet h leírva bonyinak hangzik, de egyáltalán nem az, tulképp csak rárakod a lapra a babaiskótát.
naaa?

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszönöm, most egy-két fokkal jobban. Legalább már a fejem nem fáj és nem érzem satuban. Az erőnlétem még nem az igazi. Simán a babacuccok folttalanítása kifárasztott meg szédültem és le kellett dőlnöm. Ezer éve nem volt ilyen.
Asszem az enchiniának + nagy adag c vitaminnak köszönhető talán, hogy jobb, mert mást nem szedek. Tegnap az aspirin c reggel és éjszakára csak ideig óráig segített, ezért azt hagytam a csudába.
Még jó, hogy anyu ezt is vett meg még ezt-azt, túlélő csomagot.
De nem tudom, hogy csütörtökre leszek-e úgy, hogy megkaphassam az oltásom.

Jól hangzik a babapiskótás hadművelet, köszi. :) Meglátom mit tudok ügyködni, mert ha tényleg Krisztivel fogom csinálni nem biztos, hogy lesz módom rendesen ügyködni. Ő csak sutty-sutty és kész. Olyan amilyen.
Ahhoz képest, hogy cukrász, kiakadt hogy milyen tortát szeretnék. Azt mondta túlbecsülöm a képességeit. Ha én, mint nagyon amatőr úgy vélem meg tudnám, akkor egy cukrász aki hosszú évekig dolgozott is a szakmájában már miért ne tudná???? Na mindegy, valami csak lesz.
Ma kérdezte Lili, hogy még hány nap van Letti szülinapjáig és döbbentem rá, hogy csak 8!! Jesszus! :o
kchriske
 
 


Red, mit szólnál egy ilyenhez? Tudom, Piton jobb lenne, de olyat nem találtam, de ha ezt megcsinálják, akkor biztos olyat is tudnak :wink:

http://www.cofetariamagic.ro/hu/detalii ... .php?id=75
kchriske
 
 


Így is lehet, ha valaki akar kicsit ügyeskedni..

http://www.vadviragkavehaz.hu/kavehazi- ... eszul.html

Na megyek, sziasztok
kchriske
 
 


örülök h valamivel jobban v agy.
Ja, az jutott eszembe, hogy Lili köhögésére a Stodal szirupot tudom ajánlani meleg szívvel. Nálunk nagy csodákat tett már nem 1x.
homecucc, úgyhogy gyerekek is szedhetik nyugodtan...

hát az első torta botrányos ;)
de a másik linket lementettem, köszi.
amúgy sztem igenis meg lehet csinálni a katica tortádat TÖK JÓL!!! még akkor is, ha az ember csak botcsinálta sütögető, nem hivatásos!
csak idő(meg idő meg idő meg idő :D) meg fantázia kell hozzá, semmi más.
ne hagyd hogy elbizonytalanítson!!!!! :evil:


ó, és: kibújt az 5. fog! 8)

Kép

Kép
redwings
 
 


lányok, ha nem bánjátok, hogy megkérdezem:

nálatok hogyan szokott lenni a karácsonyozás, illetve: idén hogyan tervezitek kisgyerekkel?

~~~ o O o ~~~

képzeljétek, tök jó lett a cukrom a leleten :D
zsírkutya, továbbra is zabálhatok :lol: :mrgreen:
(vasat bizti kell majd szednem, de amúgy ennyi, minden okés..)

Kép

Kép
redwings
 
 


Remélem Kriszti, most már teljesen jól vagy! És tényleg ne hagyd magad eltántorítani a katicával kapcsolatban.

Gratula az újabb fogacskához és a jó vérképhez! A zabálást ne is említsd: olyan vagyok mostanában, mint egy éhező etióp! Állandóan éhes vagyok és ennék. Mindegy, hogy sós vagy édes, csak egyem.
Szerintem ráállok palacsintát sütni, azzal talán eltelek. :)

Torta ügyben most ott tartok, hogy ez a zebrás nagyon bejött, meg a vakondtúrás is. Lehet, hogy a kettőt kombinálom. Gyümölcs nélkül, mert apának az sem jó :S
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nicolca 2010.01.27 20:52-kor.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, már klasszisokkal jobban. Még javulhatna, de majd holnapra. :wink:

A kutyafáját, pedig Stodal van is itthon!! :oops: De valami rémlik, mintha nem ízlett volna neki, (vagy nekem??)... na megpróbáljuk újra.

Torta: Neeem nem hagyom magam.. bár most épp ott tart a dolog, hogy ő megcsinálja nekem a nagyját aztán majd én bajlódom a marcipánnal meg díszítgetem... igazából ehhez kellett volna a több segítség mert ő már csinált ilyet én meg nem.. a piskótával még Zoli is boldogul. Krémet is tudunk variálni... na mindegy.
Lehet, hogy Lilinek annyi pótolni valója lesz a suliba, hogy végül hálás leszek azért, hogy megcsinálja a nagyját. A többit meg akkor legalább szabadon kitalálhatom, próbálgathatom.

Azt a linket feltettem, (vagy csak akartam) ahol a csajszi azt írja, hogy fekete szinezéket úgy szoktak csinálni, hogy széntablettát porrá zúznak és kicsi vízzel elkeverik?? :shock: Csak lestem! :o Kriszti is kiakadt ezen, nem csoda. Mi minden szarság lehet egy tortában?? Igaz, ez valami otthon készítős, de valakikre hivatkozott, hogy kiktől tanulta a fortélyokat. Lehet soha többé nem rendelek, inkább magam csinálom, ha milliomosok leszünk is egyszer. :wink:
Jajjj apának már csináltam egyszer tortit, azon marcipán díszítés is volt.. valahol kép is van, majd megkeresem.

Nicolca: bármelyiket is választod, tök szupi lesz! :wink:

5. fogacska? Gratula. Lettinek most nem látok semmi újat, igaz annyira izgága, hogy most nem is tudok sasolgatni, de nagyon nyálzik meg kicsit folyik az orra, prüszköl. Remélem csak a fogzás, nem fertőztük meg, mert igyekszem nem közel menni puszilgatni, (de néha nem bírom megállni, persze oldalról, hátulról, hátha megússzuk a fertőzést). Lilit is távol tartom tőle, 1 méternél közelebb nem mehet és minden köhögés után kézmosás... persze már unja de megy.
Na ehhez képest, 1,5 hónap után végre eljutottunk a védőnőhöz méricskélésre stb. Későn mentünk, így már orvossal együtt tanácsadás volt, de mi nem oda járunk orvoshoz. Behívtak egy kismamát 3 hónapos babuval, de szólt, hogy mi voltunk előbb. Sebaj, jöjjenek mindketten. Biztos? Persze, Lettit úgyis csak mérjük ők meg várnak még picit a dokinénire. Hát közben ott anyuka: jajj kis szörcsikém, óó most mindenki úgyis szörcsizik, édesem, hát hátrafolyik a takony?? Utyulu-putyulu hát hátrafolyik a cicakaka??? :shock: :shock: :twisted: :twisted: A baba meg hangosabban szörcsizett, mint egy gőzmozdony és bulldög keveréke.
Alapvető szabály, hogy tanácsadásra és oltásra CSAK EGÉSZSÉGES gyereket viszünk.... :twisted:
Na mindegy, ennyit az elővigyázatosságomról, hogy Lettit védjem. Magam helyett is apát akartam beküldeni Lettivel, bár sztem én csak kimerültem meg a torkom kapott egy kis hideget. Apát se fertőztem meg, így nem valószínű, hogy fertőzök.

Egyébként 9 kg. Jól megszedte magát. (legutóbb épp csak 8 kilcsi volt ha jól rémlik)
Pontosabban 9060 g-ot mért a védőnő, bár ugrált, szóval ingadozott 8, 86 és aközött. Többnyire a 9 alattit láttam, de biztos jobban ért hozzá. Hossznak 72 cm-t mért, de az tuti kevés. Már túl vagyunk azon, mert azt már rég mértem és azóta látványosan nőtt (ugye ahogy bókászik az asztalnál stb. látszik). Bár igaz, hogy nem hagyta magát ott rendesen megmérni. Forgolódott meg kapkodta a szalagot, hogy mit akar ez azzal az izével, addsza hadd nézzem csak, izgi, kell nekem játszani :lol:
Aztán, ha már ott voltunk akkor az 1 éves státuszpapírt töltsem ki, na Letti rögtön kikapta a kezünkből, kértem neki papírt meg mégegy tollat. Erre a papír mellé adott neki cerkát de az nem izgatta, csak a toll, megint elvette... Már szép naaaagy ákombákomokat rajzol és nagyon édesen tartja és ügyesen a tollat (meg is lepődött a védőnő), de az tetszik a legjobban, hogy még a fejecskéjét is félrehajtja közben, mint az ovisok... nemsokára jön a nyelvkinyújtás a nagy koncentráció kifejezéseként :lol:

Karácsony:
Fa: Talán ott lesz ahol tavaly, pici fa magasan, az ebédlő aztal mögött van egy rögtönzött pult. Az nagyjából védett Letti előtt, főleg, ha addig elforgatjuk az aztalt. Akkor nem fér oda. Vagy, az erkély ajtó mellett, előtti sarok és előrészen nagy tér van, ahol a babákkal szokott játszani, és oda egy nagyobbat ha olcsón kifogunk, és esetleg vagy sűrűn járókában lesz, vagy körbekerítjük a járóka elemeivel, bár szerintem ezt nem tudjuk úgy kivitelezni, hogy stbabil legyen és ráadásul sehova nem tudom akkor biztonságba tenni ha dolgom van. Szóval talán az első variáció.

Ajándékozás: nagyon valószínű, hogy csak a gyerekek kapnak ajit. Mi másképp jutalmazzuk egymást. :wink: (a nagy családban is idén végre sikerült elérni, hogy ne legyen ajándékozás, csak örüljünk egymásnak és csak a 3 kicsi gyerkőc kap ajándékot mindenkitől).
Ja, és hát ugye 7 órára kész kell lenni a vacsival meg mindennel és korán jön a Jézuska, mert Letti 8-nál tovább nem bírja fent, akármennyit is alszik nappal. Nagyon valószínű,hogy a fadíszítésben MINDENKI részt vesz, mert mi közösen szoktuk és Lilinek ez iszonyú nagy élmény. Most Lettike is részt vesz benne, bár módjával és nagy körültekintéssel. Gondolom majd jól összepakolja a szaloncukikat meg egyebeket ami nem törik :lol: Jól ellesznek, úgyhogy fotózok majd ezerrel. Lilivel szoktunk csinálni belülre meg ablakokba kicsi fenyőágakból díszeket. Lefújtunk tavaly pl. pisztácia, dió, mogyoró héjat arannyal és ezüsttel.. meg fonott karikákat, ágacskákat. (persze előtte már a nagy gyűjtőmunka)
Ezeket ráragasztgatjuk ezekre és felakasztjuk ide oda.. Sok égősort szoktunk a szobában is körbe körbe felaggatni mert szeretem a hangulatát.. ez a gyerkőcökre is átragadt. Letti tavaly végig ezt bámulta, idén szerintem tapsikolni fog örömében. Ja és az Adventi koszorút is Lilivel szoktuk készíteni, teljesen be van mindig zsongva tőle. Gondolom, most hogy hittanra is jár, még inkább.

Most hirtelen ennyi mert mennem kell.. (ez is egy regény lett, hát izééé :oops: ) Ha valami érthetetlen, bocsi mert nagyon rohanok...
kchriske
 
 


hát csak javulgass, Kriszti
fityiszt a baciknak! :wink:

Letti biztos nagyobb mint 72 cm, hisz mostanában mondtad hogy elő kellett szedni a nagyobb bodykat.. .szal sztem elmérték, főleg hogy tekergett.
ügyi lehet ahogy rajzolgat!
Panna sajna elég türelmetlen ebben, talán majd később jobban megjön hozzá a kedve. egyenlőre csak vonalakat meg pöttyöket firkál, és persze marokra fogja az eszközt, heggyel lefelé :S
majd belejön...

karácsony:
régen mindig mi mentünk mindenkihez, és már baromira untam, hogy nekünk nincs egy nyugodt perünk az ünnepek alatt.
Tavaly P miatt leredukáltuk a legszűkebb családra az utazgatást, de nekem még így is túl sok.
most nem akarok kanosszát járni :(

a karácsonyfával kapcsolatban is dilemmában vagyok:
ki kell találnom, hogy hová tegyem, ahol ki lehet kötözni - mert afelől szemernyi kétségem sincs, hogy enélkül katasztrófába torkollna az ünnep.
a menetrend megint kérdéses számomra.
anyámat megint meg fogjuk hívni 24-én ebédre, ebéd után P-nak alvás, mi addig beszélgetünk stb, aztán mamai+P sétálnak egy kört, mi addig feldíszítjük a fát (arra jutottam magammal, hogy míg kicsik, legyen meglepi a fa, aztán ha már nagyobbacskák akkor lehet együtt mókázni a fadíszítésnél. az egyéb előkészületekből így is kivehetik majd a részüket: adventi koszorú, mézeskalácssütés, szaloncukidobálás stb :D )
uzsi ének és ajándékosztás , anyám vmikor a délután folyamán haza, és így a szenteste meg csak a miénk...
25-én tuti anyóséknál leszünk, esetleg elmegyünk valkóra a nagypapihoz.
26án át kéne menni apámékhoz, de mást nem tervezek arra a napra.
biztosan én is fáradékonyabb leszek nagy pocival.

sógorékkal megbeszéltük hogy csak a gyerekeknek lesz ajándék.
anyósékkal+apámékkal+anyámmal nincs gond, megbeszéltük hogy csak P.nak adjanak és mi meg jelkéepsen viszont - ez így oké is.
de a távolabbi rokonsággal ezt nem lehet, mert náluk nincs gyerek. pl nagynénémék stb, ott ezt nem mondhatjuk, mert az hogy néz ki, hogy ők adnak P-nak, mi meg nekik nem.
szal oda ki kell találni vmit.
pénztárcakímélő módon arra jutottam, hogy esetleg vennék 1-1 szép karácsonyi díszdobozt és sütnék mézeskalácsot, vagy vmi karamellát és így kb egy ezresből-ezerkettőből kijönne családonként az ajándék.
szerintetek ez hülyeség?

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Tegnap a nagy rohanásban kimaradt.
Nicolca: igazán nem irigyellek a helyzet miatt. Ez így nagyon nehéz. Egész este ezen agyaltam. Sztem én sem szívesen látnám a másik nőt a legfőbb ünnepeinken, meg a lakásunkban, főleg, ha nem vagyunk jóban. A párod viszont ragaszkodna hozzá a gyerek miatt?
A fia csak anyukával jöhetne? Persze ez csak Babóca szülinapjára érvényes kérdés, tudom a karácsony nehezebb, mert hát szenteste anyával kell a gyereknek lenni, de gondolom apának is hiányozna. Szegény gyerek mennyi ilyen osztozkodásnak lesz még része? És nem könnyű neked sem. :( De csak megoldjátok valahogy. Drukkolok.

Szerintem is nagyobb Letti, mert már a 80-as, sőt, van egy fajta amiből 86-os bodykat kellett előszedni. És ezeket Lili sokáig hordta. Másfajtából már alig akad hogy jó lenne a 80-as...
Az előbb 76-ot mértem viszonlagos nyugiban, aztán már nagyon kapkodott a szalagom után, akkor nekem is 72 volt. Majd csinálok falra ragasztott mércét, ha eszik akkor nyugi van és közben ácsingózva meg lehet rendesen mérni.

Karácsony:
Hát nekünk a fakikötözés biztos nem működne. Tegnap fel is vetettem a kérdést és egyértelműen az volt a válasz: ahol tavaly volt. Szóval a pulton az étkezőasztal mögötti sarokban. Ott a legbiztosabb. Egyet is értek. Mert hogy Letti tuti leszedegetné a díszeket és szaloncukikat meg megrántaná :lol:
Ott jól látható, megvan az illózió is, hogy jó nagy a fa, és balesetmentes.
Jajj mézeskalácsot mi is szoktunk sütni, (még nagyobb szíveket is csinálunk nével ellátva és kivisszük a közelebbi halottainknak. Ők se maradjanak ki a jóból..).

Zoli nagy ellenvetésére valószínűleg mi is áthívjuk ebédre anyut 24-én, mert ő egyedül van. Bár szívesen kihagynám mert akkor itt ragad és Letti meg Lili nem aludna du. a szokott időben, és csúszik az egész ünnep és készülődni sem tudnék úgy. Szóval nem díjazom az ötletet annyira én sem. Lehet inkább feláldozzuk a 25-ét neki, hogy rendben legyen a 24-e nekünk.

Régen nálunk is úgy volt, hogy mindig mi mászkáltunk.. nekem is elegem volt Pestről cuccolni Gödre meg vissza eleinte bkv-val meg vonattal :? , főleg mikor ezt Lilivel babaként jártuk.. blleeeh. Utáltam, még akkor is ha később cégeskocsival. :( Meg vita volt, hogy kinél töltsük a szentestét, mert minkét szülői család jogot tartott rá... mikor Lili megszületett közöltem, mi is külön család vagyunk és nem vagyok hajlandó 4 hónapos babával cuccolni és egyébként is. Jöjjön mindenki ide, nehogy már én mászkáljak babásan. Nekik könnyebb. Most már más is alkalmazkodjon egy kicsit hozzánk. Akkor volt az első sírás és lelkifurdalás mentes szentesténk hármasban :)
Persze a többit nem tudtuk letudni így. Maradt a többi mászkálás.
A nagy családi összjövin szépen megünnepeljük együtt, 26. v.27-én és kész. Néha apámék, mióta külön családja van meghívnak ebédre 24-én, de most nem megyünk. Nem tudom. Úgyis apu névnapja van 27-én és akkor megyünk vagy az össznépin Papámmal együtt felköszöntjük, meg akkor anyámhoz is.. minek másszunk még ezen kívül. Így is mindig mi megyünk. Ugyan nem messze, de a készülés és mindenre felcuccolás Lettivel ugyanannyi meló, meg az alvás megzavarása mert mindig délbe menjünk ő meg akkor alszik. :? És akkor egész ünnepek alatt mi sem pihenünk. Ráadásul eddig Zolinak mindig olyan melója volt,hogy ünnepek között és szilveszterkor dolgozott.. most nem tudom ez hogy alakul. Lesz -e addig állása és hogy dolgozik majd.
Anyósékhoz meg muszáj nekünk menni évek óta, mert ő nem épült fel maradéktalanul a rák után, meg nagyon duci is, most fekélyes is lett a lába, szóval nem bírna felmászni a 4.re. És hát ugye akkor Lilikém láthatja Yorkit. :wink: Gondolom ha már odáig lemegyünk (Ráckeve) akkor megint aludjunk ott 1-2 napig.
Konkrétabban még semmit nem tudok. Még nem foglalta le senki ezt vagy azt a napot.
De a 24-e a miénk.

Rajz: Red mi is így kezdtük. Most volt áttörés. Nemsokára visszasírod majd a rajkedvmentes időket :wink: Lettinek sikerült észrevétlenül összefirkálni a szebb mesekönyveinket amikre kincsként vigyáztunk.. pedig figyelünk, csak addigra már ott egy ákom-bákom, úgyhogy a könyveket is már csak tervezetten vesszük elő, nem szabadon.
Letti meg van veszve a firkálásért. Állandóan van a kezében egy megszerzett toll, cerka vagy valami és mindent meg kell jelölnie. Neki valahogy nehezebb megtanítani azt is, mint Lilinek, hogy ezekkel nem sétálgatunk mert ha elesik megszúrja magát. Hozzánőttek. Most adnom kellett neki egy kisebb "Anyatáskát" is, mert azt is mindig hurcibálta, vagyis vonszolta mert kb 3 tégla nehézségű :oops: Most is a nyakában van a kapott táska. :D Szeretném megtanítani neki, hogy tegye bele a cerkákat és abban cipelje aztán kiveheti ha leült rajzolni. De nem könnyű eset. Azért már próbálgatja. :) (persze ha apán múlna, akkor 6 éves koráig nem is látna ceruzát a gyerek.. ezzel merőben gátolva őt a fejlődésben)
Azért azt a fontos tényezőt se hagyjuk ki, hogy Lili sokat rajzol meg tanul a szeme láttára, sokszor odatelepedik mellé és nézi a fején azzal az ábrázattal: muti, hogy is kell csinálni?, én is írkálok mindenfélét.. szóval utánoz, de úgy veszem észre élvezi is, hogy van eredménye.
kchriske
 
 


Jaj képzeljétek, ma muszáj volt Lettit is egyenrangúként asztalhoz ültetni. Reggeliztünk Lilivel, Lettinek már majdne a tízórai volt esedékes és csak az volt a jó, hogy a nagy székre ültetem. Alá tettünk egy párnát és adtam neki a melegszendvicsből kis ázott kockákat, mivel kunyizott. Szépen elvette egyedül és eszegette kis kockánként nagyon elégedett és örömteli arccal. Közben hol rám, hol Lilire nézett és nagyon meg volt elégedve az asztalfői pozíciójával. :lol:
Közben meg mutogatott Lilire és egyszer csak azt mondta: tedzsó =Tesó :D

Képet nem tudok most tenni mert telefonos kép és valaki elkavarta a géphez tartozó bluetoothkát. :(

Veletek mi újság ezen az extramínusz napsütéses napon? :?
kchriske
 
 


Ja, Red: az ajándékozás: szerintem ez kedves, nem hülyeség. Ugyan nem ismerem őket, de azért benne van a fáradtságos munkád és az igyekezeted, szeteted és amúgy sem az ajándék értékét kell nézni, hanem hogy gondoltál rájuk. Remélhetőleg ezt ők is így látják. :D
kchriske
 
 


Panna eléggé ki van bukva, nemtom melyik foga kínozza éppen... :?
délelőtt tudtunk egy órát sétálni és sikerült megfőznöm a pörit +tarhonyát, de azóta csak szenvedünk egymással, szegénykém eléggé taccson van :( így aztán én is

nem mellékesen meg sz*rozik megint a net (Kriszti, nemtom hogy elment-e amit neked küldtem :evil:. ha nem, akkor innen tudod olvasgatni a sztorit: http://enahma.gportal.hu/gindex.php?pg=5979174)

köszi a megerősítést, lehet hogy akkor ilyen díszdobozos sütit kapnak. én nem sértődnék meg egy ilyen megoldáson, de érdekel a ti véleményetek is.

Kép

Kép
redwings
 
 


Igen átjött Red, köszi, csak nem volt időm még elolvasni, du-ra hazajött apa, meg besűrűsödtek a dolgok és jöttek apámék is. Kiváltottak nekünk néhány receptes cuccot.

Letti ma egy percet sem aludt és addig meg már fölösleges is lett volna letenni amíg apuék nem jönnek, mert rájuk felébredt volna. Úgyhogy most (6-kor) sikerült letenni, de max egy órát alhat mert 8-kor, legkésőbb fél 9-kor alvás ilyen esetben is. Úgyse bírná tovább. Ha meg hagynám aludni akkor meg éjfélkor kelne. Aztán végig hajnalban.
Neki is folyik az orra, de nyáladzik is nagyon, talán szintén fogacska nem tudom. Remélem nem kapott el semmit.

Szegény Panna és Te. Remélem hamar túllesztek rajta. Száraz zsömle?? :wink:

Lilit meg befogtam tanulásra. A tanító nénik csak nem küldik a leckét, meg a pótlást, mert majd ha jobban lesz meg be kell menni a könyvekért füzetekért. (úgy látszik nem beszélnek egymással, mert már pénteken a dokitól jövet bementünk értük, meg az ebédet is lemondtuk stb, de ugyanezt még ráadásul e-mailben is megírtam. De még mindig semmi.
Kezdek fortyogni, megelégeltem és elkezdtünk tanulgatni. Matekot akart először, arra nagyon beindult az utóbbi időben, jól is megy neki. Csinálgatjuk a feladatokat, tök lelkes, aztán majd lesz valami. Legfeljebb több feladatot csinálunk meg mint kéne. De nem várok rájuk tovább, mert ha nekem pénteken neki kellene állnunk egy egész hetet bepótolni, na az katasztrófa lenne. Biztos, hogy páncélos ellenállásba és sírógörcsbe ütköznék hogy ez túl sok, és még igaza is lenne a gyereknek. Nem is tudom, hogy gondolják!?

Óóóó nekünk már csak pár hét és (dec.10-én) lemondhatjuk ezt a vacak de nagyon drága netet. Végre. Nézegetjük, hogy mik a lehetőségek, de hát.. nagyon nem akarnék hűségidőt aláírni megint mert ki tudja hogy tudjuk fizetni, de kiderült a feltöltő kártyás nem igazán úgy van ahogy én gondoltam, mint a telefonkártyánál, sőt még drágábban jön ki. Csesszék meg. Na még ebbe is jobban bele kell merülnöm, hogy megtaláljam a megfelelőt.
Lassan vége a matekozásnak, a többihez aktívan kellek, úgyhogy megyek..

Remélem Red nem lesz nagyon rossz éjszakátok!
kchriske
 
 


Hallgatjátok a Slágert vagy a Danubiust? Most így utoljára? Kíváncsi vagyok, mikor lesznek újra.

Kriszti! Digi nem működik nálatok? Nekünk az van és 5400 fizetünk a netért és a tévéért együtt havonta. A mobilnet tényleg nem jó, mert erősen figyelni kell a forgalmat és változó, hogy hol hogyan működik.

Red! Az ajándékötlet tényleg jó. Főleg, ha Panka is besegít egy kis díszítéssel, még különösebb lesz a sütike.

Rajzolásnál még nem nagyon tartunk sehol, jobban érdekli a ceruza rágása :(
Tegnap pedig átesett az ágyunk támláján :cry: Annyira be volt pörögve, hogy egyszerűen átpördült. Én úgy megijedtem, hogy hirtelen fel sem tudtam kapni, Apa is ugrott azonnal és ő kapta fel. Aztán átkéredzkedett hozzám és úgy énekeltem neki a Micimackót, de úgy remegett a hangom és a kezem, hogy csoda, hogy megnyugodott. Egész este az eset hatása alatt voltunk. :(

Remélem, Kriszti, sikerül bepótolni az elmaradást és hogy nálatok Red mielőbb kijön a fogacska!
Bocsi, ha kavarodós voltam, de nem vagyok a topon ma.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nicolca 2010.01.27 20:53-kor.

Kép
Kép
nicolca
 
 


estére áttört a 6. foga, úgyhogy az éjszakánk jobb volt mint amire számítottam

ma megyek nődokihoz...
ha lesz időm, bemegyek egy netkávézóba és onnan tudok majd normálisan levelezni :S

remélem Lettike jobban van

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Bocs Nicolca, ha félreértettem. Végülis idézőjelben volt, kapcsolhattam volna :oops: Én sem vagyok mostanában formában.
Hát, ez a helyzet még nehezebb, amit leírtál, sőt, sokkal nehezebb. Az anyósok egyébként is tudnak produkálni, akkor is ha viszonylag normálisak, de így... ez még rosszabb. :cry: Az meg kimondottan felháborító, hogy a gyerek ebben eszköz. :twisted:
Gondolom akkor a "d mama" hatására Levi nem túl kedves hozzád ha ott van :(

Mi pont tegnap éjjel beszélgettünk (na ez is ritka) Zolival arról, hogy sztem anyjáék, vagy legalábbis az anyja nem bír annyira engem (őt meg az én szüleim, sőt a család nagyja), de mivel régi darab vagyok, meg már van két unoka, így elvisel. Amúgy sem találkozunk sokat. Évente kb 4-szer. Így távolról jól megvagyunk.
Sose felejtem el. Mikor Lilike kiderült, én még nem akartam elmondani nekik, de Zoli nem bírta ki. Alig várta már, hogy elmondja és bár megbeszéltük ne, csak elmondta, mikor ott voltunk. Hát, azt a döbbenetet, meg reményvesztett arcot, főleg anyósomét. Nem repestek az örömtől. Aztán erőltettek valami mosolyfélét meg félig-meddig se gratuláltak. Zoli teljesen kikészült.
Ennek hatására Lettit már csak sms-ben közöltük. :?

Más:
Van itt is Digi, de már van hűségre T-Home tányérunk. Annál is lehetett volna együtt, de akkor még minél kevesebb ktg-et akartunk és még itt volt a hűséges Pannonnet. Minek kettőt. Azt mondták utólag is lehet, de kell hozzá vagy kábeltv (tányéros van) vagy vezetékes telefonvonal. Na az sincs. Ha most azt bevezettetnénk akkor megintcsak nem lenne olcsó és a család(Z és Lili) meg nem tudna takarékoskodni a vezetékes telcsivel. Ráadásul mindenféle nem kívánatos személyek is megtalánának és zaklatnának. Köszi, azt nem. Ktg-ileg meg ugyanott vagyok, vagy még több.
Eddig a vodafonnál találtam olyan csomagot ami 10 hónapig 3200 Ft 4G (eddig max 2-őt használtunk el/hó, vagy még annyit sem) és utána is csak 4000 Ft lesz. Nem egy drasztikus emelkedés. Ha túllépjük a 4 G-t akkor nem számol fel ktg. csak nagyon lelassul. Eddig ez a legvonzóbb. Az nem baj, hogy mobilnet, mostmár viszonylag jól működnek az újabb modemekkel és a lefedetettség is jó. Nálunk pl. a max 3 G-s. Csak a miénk még régi, kezdeti vacak és a modem is szar és nem pendrive típusú.

Még azért nézelődöm. Az a baj, hogy stabil vezetékes internet meg megintcsak telefonvonalhoz kötött. Meglátjuk.

Red: örülök, hogy nem volt olyan vészes éjszakátok. Lassan leelőztök fogacskákkal :lol: Majd írd meg ha tudod, hogy mi volt a vizsgálaton.

Na, nagyfokú anyahiány van.. meg orrszívás
kchriske
 
 


Sziasztok!

Épp nagyban a szakdogámon munkálkodom, és azt mondták, hogy ajánlott a dogába tenni egy saját kutatást is.
Ezért készítettem egy kérdőívet fényreklámokról, mert egy reklámfeliratgyártó cég gazdasági elemzéséről írok.
Kérlek Benneteket, hogy, ha egy kis plusz időtök van, töltsétek ki nekem ezt a 2 oldalas kérdőívet! Nagy segítséget nyújtanátok vele!

Nórival átestünk egy hányós-hasmenős víruson, de szerencsére már jól vagyunk.
Sőt, már nekünk is 6 fogacsakánk van.
És a 3. vizsgám 5 lett! El sem hiszem. ez volt az idei kedvenc tárgyam az összes közül. kérdőív
Vendég
 


grat a vizsgához :) kérdőívet küldtem ha minden igaz...
igazán ügyi vagy!

örülök hogy már jobban vagytok! nagyon megszenvedtétek Nórival?

kchriske:
hát engem sem nagyon komál anyóspajtás... de így "messziről" egész elviselhető, csak ne kelljen vele laknom :roll: :wink:
hát nálunk is érdekesen reagálták le mind2 gyereket :(
(és lesz itt még haddelhadd, mikor végérvényűvé válik hogy nem MIHÁLY lesz (elsősorban) a kispöcsös).
és még azt mondhatom hogy szerencsére fiú, mert ha lány lenne akkor főleg nem tartana érdeklődésre számot a részükről a 4.számú unoka :? misinek ez nagyon rosszul esik.

tegnapi vizsgálat:
minden okés, Boti méretei teljesen átlagosak, magzatvíz, méhszáj okés, és eltűntek a ciszták a méhlepényről.
8)
nagyjából ez a lényeg, bár a fundus a doki szerint lehetne picit magasabban, mert még csak 2 ujjnyira van a köldökömtől és ilyenkor állítólag már 3-ra is lehetne. de úgy döntöttem, hogy nem aggódok ezen: elég nagydarab vagyok én ahhoz hogy oldalra-hátra is bőven férjen a gyerek, nem feltétlenül kell felfelé terjeszkednie...
ezt alátámasztandó: hajnalban úgy megküldte valamelyik belszervemet, hogy azt hittem lefordulok az ágyról :shock: Panna hozzáképest szendergő hernyócska volt végig...

Kép

Kép
redwings
 
 


Jééé eltűnt amit írtam még korábban.. vagy el sem küldtem?? :shock: :roll:

Szóval Tündi, mégegyszer gratula a vizsgához én is, és mi is küdtük a kérdőívet.
Szintén örülök, hogy jobban vagytok már.

Red: hát nem csoda ha rosszul esik Misinek.
Nálunk törődnek a lányokkal, hogy megvannak csak az akkori reakció. Meg mondogatja anyós, hogy kéne egy fiúúú már, aki továbbviszi a nevet.. na majd a Balázs :lol: :lol: :lol: Ja, persze, majd egyszer.
Na, akkor aztán asszem a lányaim el lennének felejtve. De lehet, hogy tévedek. Mindenesetre az biztos, hogy akármilyen is lesz Balázs gyereke, ha egyáltalán lesz, ő lesz a főkedvenc.

De Letti úgyis mindenkit letarol :lol:
Asszem őt nem kell majd győzködni az oviban, hogy védje meg magát :lol: Tesó is kap rendesen és úgy de úgy tud vele veszekedni és védeni ami nála van, csak azért sem adja...
Lili azért akarja elvenni, hogy megmutasson valamit, de ő ezt még nem érti és nem is érdekli, mert rendszerint akkor teszi ezt, amikor Letti nagyon belemélyül valamibe.. Annyiszor szóltunk már, hogy olyankor hagyja békén, van egy kis nyugi meg tanul a játék közben.. de hát ha két percre nem rá figyel a kicsi mikor ő akarja, akkor már katasztrófa van.
Amúgy leginkább Lilihez próbál odamenni kapaszkodás nélkül. Hozzánk ritkábban. Lilivel már szép eredményei vannak :D És többnyire ölelgetik egymást :D Lili kezd anyáskodni. Egyre többször szeretné megetetni, többször kínálja innivalóval, terelgeti.. kis tyúkanyócska :lol:
Na megyünk tanulni.
kchriske
 
 


csajok, akinek van bevált mézeskalácsreceptje, az légyszi küldje már el nekem priviben :)
köszkeeee
(tavaly 3félét próbáltam ki és valahogy egyik sem volt az igazi, vagy csak én vok totál béna hozzá :oops: ...)

és karácsonyi menünek mit terveztek?

Kép

Kép
redwings
 
 


Húúú hát én még nem tudom, hol az enyém, de ha megtalálom akkor elküldöm. Zoli nagymamájának a recepje.
Kriszti meg minden évben a mézeskalácsfűszerkeverék hátulján lévő recept szerint szokta csinálni. Néha szokott nekünk is adni mézeskalácsházikót, vagy ha nincs annyi ideje akkor csak sütit. Fini :D Azokat is próbáltad?

Menü: foggggaaalmaaam siiiincs még. Valószínűleg olyasmire törekszem majd, amiből Letti is bőven ehet.
Beiglit nem valószínű, hogy csinálok, mert csak én enném. Zolise, meg Lili sem eszi. Nem szeretik a mákot, a diót sem...
Nekem meg: Apu szokott csinálni sokat, meg nagymamám és egész rudakat adnak. Apuéban ráadásul jó sok a töltelék és vékony a tészta, és jó édes, pont ahogy szeretem.. hmmm most bevágnék egy fél rudat..

A 2. terhesség alatt Lettivel nekem is sokszor volt, hogy gúvadt a szemem. Nemigen kímélt éjszaka sem és nagyon ráült valamire állandóan ami nagyon fájt.
Nem hinném, hogy a fundus magassága most annyira mérvadó lenne. Panna már kifeküdte a helyet odaben, szóval sztem is van hely bőven oldalirányban is :) Persze nem vagyok szakértő, de ha Boti baba méretei megfelenek akkor nem hinném, hogy gond.

Jaj, Nicolca elfelejtettem: az utsó tegnapi infóm az, hogy a Sláger a Roxy hullámhosszán sugároz tovább, de ez még csak valószínű nem bizti. A konyhai rádiómon nem fogtam semmit még. A Danubiusról semmit sem tudok, nincs hozzávetőleges sem.
kchriske
 
 


Nicolca: Babóca jól van? Nem lett baja a támlás balesetből? Megnyugodtatok már?
kchriske
 
 


kchriske:
beigli helyett én már évek óta rétest csinálok inkább, mert misi nem eszi meg a beiglit és amit kóstolóba kapunk az nekem bőven elég is ...
meg amúgy is faksznis tud lenni sok étellel kapcsolatban, de én már kissé unom a szokásos menüt, ami általában így néz ki:
a halászlevet nem esszük, helyette rántok ki tengeri halfilét, meg kötelező a rántott hús is. néha baconba göngyölt májat vagy tejszines+sajtos tepsiben sült husit csinálok mellé
naaaaaagy vajling franciasali + még nagyobb adag kruplisali.
kevés rizibizi meg szalmakrumpli - csak misinek :)
+tejszínes meggyelvest kér minden éveben.
a hagyományos karácsonyi étkeket egyszerűen nem enné meg mint pl mákostészta...
próbálkoztam már gesztenyés sült pulykával, meg narancsos kacsával, stb..- mindenkinek ízlettek csak a Zuramnak nem :cry:
ő évekig ellenne szalmakrumplin meg rántott húson :?

a mézesfűszeren lévő recit nem próbáltam, de majd idén :)

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi Kchriske, túl vagyunk rajt. Ma már megint ott ugrált, a frász kerülgetett. Nem találtam Rajta semmilyen sérülést utána. Meg nem is láttam, hogy szédülne, kóvályogna.

Én a Slágert sajnálom nagyon, tegnap fent voltunk éjfélig, hogy meghallgassuk őket. Remélem, visszajönnek. Én is hallottam a roxyról, de azóta nem erősítették meg. Csak a roxyval az a baj, hogy nem országos frekvencia. Na, nem merülök bele, nem fárasztalak benneteket ezzel.

Menü: mindig ugyanaz: halászlé (apa főzi), rántott hal és hús, baconos máj, sajtos tejfölös husi, sültkrumpli (majdnem mint nálatok Red ). Ja, meg a töltött káposzta. Tavaly sütöttem meg életem első bejglijét és nagyon jó lett. Igaz egyedül ettem meg mindkettőt, de finom volt. Szeretnék idén is sütni. Mézes receptem van, de nekem mindig betonkemény, hiába rakok almaszeletet a dobozba. Sütni szoktam még sajtos rudat és mézes krémest. Meg idén rendeltem kamionról leesett islert és linzert. Elég is lesz. Már tarthatnánk ott ennék én is néhány szeletke sütit :D

Kép
Kép
nicolca
 
 


mi nem hallgatunk rádiót, mert nem egyfolytában szól belőle a JEJE, és a kisasszonynak nem tetszik hogy kénytelen kivárni míg új szám kezdődik :)
maradnak a CD-k

Pannának tegnap majdnem sikerült megint szétvernie a száját ugyanott :shock:
(úgy látszik, ez ilyen időszak, nicolca... :roll: )
magyaráztam neki hogy ne ugráljon az ágytámlánál mert naaagy bibi lesz megint a szájában - azóta úgy megy el az ágy mellett, hogy a szájára szorítja a kezét :lol:
nehogy a bibi belemenjen vagy nemtom :wink: :D

úú, a töltött kápit én is imádom, de misi a szagát sem állja semmilyen képosztás-karfilos-brokkolis ételnek, szal a töltött kápi is tiltólistán van :(
nagynéném szokott hozni nekem kóstolót, de tavaly a szoptatás miatt csak egy-két falatot mertem enni belőle - már nagyon hiányzik :oops:
jujj, kajákról áradozok, ez szánalmas, nem??? :roll:
na megyek is reggelizni
:lol:

szép napot mindenkinek, holnap SZOOOMBAAAAT - apák itthon végre ;)

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Felcsigáztatok a menüvel meg a receptekkel..

Jó hír: megtaláltam a mézeskalács receptet, sőt egy másikat is ami egyszerűbb és gyorsabb. Sőt, egy csomó régi recit is amiket szeretek.
Elkezdtük nézegetni a kajcsikat, mit csináljunk.. még keresgélünk. Nagyon sok könyvem van, meg kinyomtatott recik.. karácsonyig csak átnézzük :lol:

Sajtos tejfölös csirke nálunk is "szokott" lenni, meg székely káposzta, töltött meg Zoli mamájánál, és ő csomagol is. Halacska ízesített krumplipürével, rizzsel, de csak hekk. Lili és én más halat nem eszünk meg. Ezt több féle képpen csináltuk már. Halászlét nem tudok főzni és csak Zoli szereti, de neki meg anyjáék mindig adnak egy nagy adagot, meg apuék, vagy nagymamám is szokott főzni, így fölösleges is lenne. Rántott husi is előfordul vagy más husi, azért szoktunk kísérletezni, ne legyen mindig olyan egyforma. Sok mást is csináltam már.. de felére sem emlékszem mert tavaly pl Letti 1 hónapos volt csak, nem volt se időm, se erőm sokáig pepecselni a konyhában, előtte meg albiban laktunk átmenetileg, kicsi volt a hely, doboz dobozon, alig fértem a sütőhöz. Talán idén. :wink:

A baconos pulykamellel erősen kacsintgatunk egymásra... de még sok jót találtam.

Most mennem kell, de a rövid, egyszerű mézest leírom majd ide. A hosszút majd priviben Red.
kchriske
 
 


kösz, pusz 8)

Kép

Kép
redwings
 
 


Én is szeretnék kapni mézekalács recit! lécccciiiiiii, léccciiiii
Vendég
 


Hello!

Húúúú, ennyi finomságot még olvasni is...
Nálunk 24-én mindig húsmentes menü volt, így azt szoktam meg, és én magamtól is így csinálnám, annyira rutin lett. Viszont a férjem nagyon szereti a jó kis husikat, így aztán időnként rábeszél valami finomságra. De tuti, hogy valami kis könnyű vacsi lesz, mert másnaptól indul a körbejárás, és napokig csak eszünk... Azért írogassátok csak, majd megcsinálom vasárnapi ebédnek őket szépen sorban. :D Annyira unom már a szokásos kajákat, de magamtól nem jut eszembe más, úgyhogy jó öteleteket meríteni a felsoroltakból.

Zárt topikban én is benne vagyok, csak szóljunk Nusykának is.

Mi még mindig betegeskedünk, sajnos én már antibiotikumnál tartok, de inkább az, mint arc- vagy homloküreg gyulladás... Így is épp, hogy elkerültem. :? Azért lassan már kifelé jövünk belőle.

Ehető (=puha) mézeskalács receptem nekem is van valahol, ha azt kerestek, majd előásom, remélem, áthoztam...

Lassan de biztosan kezd szépülni a kis kecónk, már túl vannak a bontásokon, úgyhogy most már falaznak, amitől kifejezetten jobban érzem magam, mert már reménykeltő... Lassan a burkolóanyagokat is kiválaszthatjuk. Idén nagyon kis szerény karácsony lesz, de de annál boldogabb, annyira el vagyunk varázsolva, hogy már négyen vagyunk, még ha csak három részletben is. :) Féltem ám nagyon, hogy rutinszerűbb lesz a kistesóval minden, de nem, annyira szeretem, minden kis moccanását imádom, Csupanyál és Apa meg egyfolytában puszilgatják. :) És remélem, hogy koratavasszal aztán hazamehetünk (előbb, mint ahogy kistesó érkezik), akkor meg aztán minden tökéletes lesz! :D

Red! Pont azt akartam mondani, amit írtál, tök más egy második terhesség, én is érzem, hogy inkább oldalra terjeszkedik, mint felfelé, mert szerintem azért annyira még nem szedtük rendbe a hasizmunkat, mintha a szokásos üzemben (elősként) növekedne a pocakunk. Szóval szerintem is jól teszed, ha nem aggódsz! :)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Ja, még egy kérdés! Szedett valaki közületek Stodal köptetőt pocakosan? Tiszta vicc, hogy az egy éves gyerekemnek simán adhatom, de nekem nem ajánlja az orvos. El nem tudom képzelni, mi bajom lehetne egy homeopátiás szertől, vagy akár a babának, miközben egyébként antibiotikumot szedek, és annyira köhögök, hogy össze kell kuporodnom közben, hogy ne rángassam egész nap össze-vissza azt a szerencsétlen kismuksót a hasamban... :shock:

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


hasizom? az meg mi? nekem nem rémlik :lol: :wink:

én biza szedtem stodalt mikor pannát vártam, van egy homeopata doki ismim és bízom az ő hozzáértésében, imígyen nyugodt szívvel beszedtem és rendbe is hozott.
arról nem tudok nyilatkozni h ártott-e pannának, mert lehet hogy csak simán azért ilyen kerge mert apája eggyel többet lökött vagy mittomén :roll:

sztem jobban jársz vele mint az állandó krahácsolással...

tök jó hogy alakul az otthonotok :)

(és még lógok neked egy privivel :oops: , csak elő kell szednem a mentettek közül mert ugyan átküldenem nem sikerült anno, de azért lementetni igen a doksijaim közé)

Kép

Kép
redwings
 
 


az ismerősömék babája:
(én is akarok már babázni, énisénisénis...)

Bodzás I. Boldizsár
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


hétvégi pangás... :roll:

ja, és mivel kiszámíthatatlan, hogy lesz-e netünk az elkövetkező napokban, ezért most ragadom meg a billentyűzetet:

BOLDOG SZÜLINAPOT LETTINEK

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: Köszönjük szépen :D Azért remélem lesz netetek.

Húú hol kezdjem.. apa két napig nem engedett géphez. Igaz időm se volt nagyon, de a kis szabadidőkben ő foglalta le. Tegnap este 11-kor MÁR ideengedett, de akkor már totál hulla voltam.
Olvasni is nagyon futtában tudtam, felét fel sem fogtam.. szóval újra.
De ha ügyesen drukkoltok akkor holnaptól talán lesz rendszeres elfoglaltsága (direkt nem írom nevén még) és akkor megint magam osztom be a szabadidős tevékenységemet :wink:

Boldi baba nagyon cuki :D Nemsokára Ti is babázhattok egy kis kukacossal Red.. hamar itt lesz :D

Ok, reciket küldöm ahogy tudom, a rövidet írom mindjárt..

Kisbogárka: Jó, hogy szépen alakul már az otthonotok.
Szerintem is szedheted a Stodalt pocakosan. Nekem mindig azt mondták, hogy homeopátiás szert szedhetek terhesség és szoptatás alatt is. Nem árt a babának. Nem értem a dokidat. Szerintem csak nem járatos a témában és így inkább nem javasolja. De ha gondolod, szinte minden gyógyszertárban ki van téve egy homeopátiás szakember elérhetősége, lehet tőle tanácsot kérni.

Asszem én is elkezdem szedni meg a torkom megint nagyon fáj, csak átmeneti volt a javulás, és már rakódik a cucc is le.. Nem értem a dokinénim miért nem adott gyógyszert a gyulladt torkomra... most így csak megy az idő, terjed a járvány én meg nem kaptam még oltást... Hogy gondozzam Lettit, ha elkapom?

Ha zárt topic leszünk esetleg, akkor csak természetes, hogy mindenkinek szólunk aki ide tartozik :wink: De úgy látom sokan nem nyilatkoznak meg el is tűntek..

Sikerült internet ügyben dönteni. Végül is némi kutakodás után rájöttem, bár a vodafoné a legjobb (azok közül, amihez nem kell telefonal)
:lol: :lol: Zizi apa betette a pólomba a pelust.. azt csináljamén... meg belepiszkált.. ÉN Apa nagyon szeretem az asszonyt, írd oda... :lol: :lol: :lol:
Na mindjárt folyt..
kchriske
 
 


folyt.

cserébe apa bevállalta az etetést..

Szóval a mobilnetek közül a vodafone a legjobb a közvélemény szerint (mert nincs vonalas telefonunk, nem is akartunk), de végül is a lényeg az, hogy akkor sem jó.
Sehogy sem tudjuk megúszni telefon nélkül. Végül az Invitelnek van normális akciója, miszerint a vonalas telefon és az internet együtt.. húú a pontos összeget elfelejtettem, de 4500 Ft körül van (eddig 6000 volt és nem működött, szétkapcsolt stb :twisted: ), 1 M sebesség nekünk elég, korlátlan (VÉGREEEE!!) és 3 e-mail cím van hozzás stb.. A fő lényeg viszont, hogy apuék mindketten kapnak internetutalványt jövő évben, fejenként 4000-ret. Ebből nekik 4500 kell, így marad 3500 amit nekünk adnak, és így kb 1000 Ft-tal megússzuk az egészet havonta :wink: . És még vonalas telcsink is lesz, amit vész esetén használhatunk (orvos stb), mert a mobil kártyáinkat nem tudjuk feltölteni kb 1 éve, és a család is olcsóbban tud hívni, főleg,hogy adott körzeten belül vannak. :D
Ez így tök jól jött ki.

Torta: Hmmm háááááát. Ahhoz képest, hogy első figurás tortánk, Krisztinek is, nekem is.. egész tűrhető lett. Lettinek is meg a családnak is tetszett! :D Rögtön lekaparta a szemeit és lenyalogatta az ujjáról aztán már egyre mélyebben túrt a katica arcába.. jó kis lukat vájt.. aztán egyszer csak nagy erőbedobással letépte a fejét és majdnem hatalmasat harapott, csak akkora hahota támadt, hogy ledermedt és hatalmas szemekkel bámult... aztán leejtette (elég súlya volt) és még jobban belemerült a kapargászás nyalogatásba.
A gyertya nem érdekelte az elmélyült munkában és rácsodálkozásban, hogy ez milyen finom és eddig miért titkoltuk előle az ilyet, amúgy sem tud még fújni, így mi fújtuk el Lilivel.
Mikor osztottuk szét és persze tejszínhab stb, na akkor feleszmélt, abból neki is kellett, sőt, rögtön az egész tejszínesflakont követelte.. :lol: :lol:

Készítés: végül is Kriszti csütörtökön megcsinálta a kúpformát piskótából közte meg körbe csoki krémmel (természetes csokiból és marha finom volt), meg a fejének egy kissebb lapos hengert. A kúp nem volt tökéletes, de mikor rátettem a marcipánt akkor jól lehetett nyomkodással formázni és egész jó lett. Az egyetlen árny, hogy Kriszti diót darált a tésztába, és azt ugye pont Letti nem ehet 3 éves korig, de végül nem evett annyit, hogy ... meg nem lett baja. Bár azért az vilámról is követelt nagyobb falatokat.. :lol:
A fekete festéssel szenvedtünk. Gondoltuk csokibevonóval megrajzoljuk azokat a részeket, de eleinte nagyon folyós volt a csoki. Akkor Kriszti égetett cukrot, akkora füst lett, hogy megszólalt a füstjelző (Kinga miatt van nekik mert mindent odaéget, ott felejt).. szóval kalandos volt. Azzal próbáltuk megfesteni a maradék pirosat (lehet a rózsaszín jobb lett volna), de így is csak bordó lett. De nagyon klassz bordó. Abból a próbából lett végül az orrocskája, meg a szemgolyója, és későn jöttünk rá, hogy a szeme alját is abból jobb lett volna, mert akkor tuti egyforma, de mindegy. Legközelebb már okosabbak leszünk (ugyanis megkaptuk a következő rendelést: Lilitől: Barbitorta :lol: :lol: ).
A csoki elég hamar besűrűsödött, így mégis azzal rajzolta Kriszti a pöttyöket, az elválasztót és a fején a fekete részt. Lehet én szebben tudtam volna, de így is klassz lett. És a szeme alapja is azzal lett, de mire korrigálhattam volna, megkötött. Ugyanis szépen ki volt hűtve a torta és hamar megdermedt rajta a csoki.
Tojásfehérje és porcukiból a szeme fehérje és abba bele a szemgolyó. A szeme az én művem :? Kicsit lehetett volna nagyobb a szemgolyó. Ja, és a marcipánnal való bevonást is én csináltam. A nyújtásban kicsit besegített először Kriszti, mert bátortalankodtam, a csápocskákat meg ő csinálta. Hurka pálcikára marcipán végig meg golyó a tetejére és belemártotta a csokiba. Almába szúrva tettük ki dermedni a hidegre. A fejét csokival ragasztottuk oda.
Szóval egész jól összehoztuk és tanultam pár fortélyt. :D

Mindjárt megpróbálok képeket is összeszerkeszteni, csak idő igényes.
kchriske
 
 


Lassan lefoglalom az egész oldalt :oops:

Ja, azt ajándékok: Bár nem kérdeztek meg, most Kriszti nagyon beletrafált. Járássegítőt kapott tőlük Letti, valahol marha akciósan lehetett kapni. Asztallá nem alakítható, de nem is olyan fontos. ígyis tudja nyomogatni rajta a zenéket, meg forgatni. Nagyon tetszik neki :D és én is örültem. Ilyet akartunk.
Unokahúgom meg kérdezgetett, neki adtam egy listát, válogasson pénztárcájuk szerint. A Fakopáncsban vett végül montessori tornyot (Lilié már nincs meg), de nem sima karikák egy rúdon, hanem érdekesebb mellett döntött. 3 rúdra bohócot, várat ilyesmit lehet kirakni. Tök ari. Mamikám meg pénzt adott. A többiek meg majd elküdlik, most nem csináltunk nagy családit, csak a nagyon szűk. Apuék, mi és nagyimék (meg Kriszti anyja, mert most egyedül van nagyon, a párja kórházban). Unokahúgomék előtte nap hívtak meg minket.
Lili is örült meg unokahúgomék meg megvették a Shrek magazin 5. számát neki amit mi már nem tudtunk, meg kapott Kriszti anyukájától kindertojást, hogy ő is kapjon valamit. Ez kedves volt tőle.

Mi hétfőn együtt megünnepeljük 4-esben az igazi nagy napon, apa már nézett valami tortát amit ő készít.. be van zsongva. Asszem túrótorta lesz. :D

Na, fogjam már be!

Egyszerű mézeskali recept:

76 dkg liszt, 36 dkg porcukor, 1 kk. szalalkáli (ez elhagyható), 2 kk. őrölt szegfűszeg, 2 kk. őrölt fahéj, pici só, 4 db tojás, 5 dkg margarin, 4 ek. méz. Este összegyúrjuk, hidegen pihiztetjük, másnap kinyomjuk a formákat és sütjük. (Tökéletes hozzá a gyári mézeskalács fűszer is; lehet bele tenni pici kakaót is, ha sötétebbet szeretnénk. )Nyújthatjuk 2-3 mm vékonyra is, ilyenkor inkább dísznek való, ha enni szeretnénk akkor hagyjuk vastagabbra, akkor puhább marad.

Ez tulképp csak ennyi.

Díszítés: Tojásfehérje és porcukor, kis nejlonzacsi csücskét kiszúrni tűvel, ha vastagabbat szeretnénk akkor nagyon picit ollóval levágni és ezzel rajzolhatunk.
(mi tavaly pl. pár csepp folyékony aromával színeset is csináltunk Lili kedvéért, ilyenkor azért több porcuki kell, mert az aroma nagyon folyóssá teszi. Lett a mandulából zöld, meggyből rózsaszín és persze volt natúr fehérünk. Nagyon klasszak lettek. :wink:

Remélem semmit nem hatam ki. Red, Tündi a hosszabbat majd küldöm idővel.. igyekszem, de most mennem kell.
További jó hétvét!
kchriske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: