Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, Lányok!

Katapetra, ahogy Mencike mondja, csak előre nézz, arra, hogy a következőt végigcsnáld! Sikerülnie kell!

Bikfy, nálad mi most a következő lépés?

Mencike, mikor tesztelhetsz leghamarabb? Hátha a múltkori "hadjárat" eredményes volt. ;)

Nálam semmi változás, hétfőn kell hívnom az orvost, de kicsi az esélye szerintem, hogy még ebben a hónapban megcsinálja a hiszterot. Hétfőn már a ciklus 18. napján leszek, vagyis a 2. felében. :(
judit29
 
 


Szia Judit!

De jó hogy itt vagy :) lassan csak meg lesz már az a műtét is :?

Mivel a február 28 napos volt így most csak 20-án kellene megjönnie. Úgy hogy a "tesztelés még arébb van" :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Kedves Dia!

Pofátlanságod határtalan..Hülye picsa vagy.. :twisted:
Hogy is kellene meddőségi gondokkal küzködő embereknek baba függőágy? Aztán meg példát mutatni sincs ugye egyenlőre kinek és naplót is max a nyomorunkról meg az ilyen elmeháborodottakról tudunk vezetni akik csak a saját üzletükkel foglalkoznak.. :twisted:
jah magyarországon vagyok...és még meglepődtem..pedig egy ideje elmúltam 27is....
Kotródj innen a baromságaiddal együtt. :x

Nagyon köszönöm. :D
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Egyetértek Mencikével. Egyáltalán ki ez a Dia? Szerkesztő? Bár mindegy is, a lényeg, hogy úgy tűnik gondolkodás nélkül teszi be fórumokba a dolgokat, ami azért baj. Kár, hogy nem lehet letiltani.
judit29
 
 


Jó reggelt Csajok!

Örülök, hogy mindenkinél jól telt a 4 nap pihenés. Én is nagyon élveztem, és olyan történt velem, mint ami életemben még soha: gyomorideggel mentem szerdán dolgozni. Úgy éreztem, kellett volna még 2-3 nap a teljes feltöltődéshez, pedig szeretem a munkahelyemet. :wink:

Dia ügyről: szerintem nincs értelme szitkozódni, olyan rossz ilyen látványra jönni. Persze elfogadom, ha zavar benneteket, valahogyan akkor jeleznünk kellene a szerkesztőknek. De nem így. Dia nem olvas bennünket, mi meg csak hergeljük magunkat.
Mondjuk ez olyan érdekes: pár évvel ezelőtt még én is így voltam. Elmentem a helyi kórházba egy vizsgálatra, ahol leültettek egy (2-3-10-20) kismama mellé, aztán a hazafelé utat végig zokogtam. Először csak akkor, ha itthon megláttam az ajtóban a férjemet, aztán volt, hogy már a kórházban rázendítettem. Azokat az eseteket nem is említem, milyen volt, mikor valaki a családban bejelentette, hogy kismama. Furcsa ilyent írni, de talán ezt a meddőséges bulit is meg lehet szokni, hozzá lehet edződni. Nem mondom, hogy bele fásulni, de valami ilyesmi. Nem mondom, hogy lesz@rom, ha kismama lesz valaki a környezetemben, de már nem kapok sírógörcsöt. Így vagyok én ezzel a Diával is: kit érdekel, hogy mit írogat? Még el is olvastam. Hiszen úgyis nemsokára kismamik leszünk, legalább lépéselőnyünk lesz, tudjuk, miben kell ringatni a gyereket. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Lányok, akkor én megírtam a szerkesztőnek a levelünket, amelyben arra kérem őket, ne küldjenek több Dia levelet. Bízom benne, hogy az indokokat megértik. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Kedves Bikfy! :)

Köszönjük szépen. :D
Ettől függetlenül részemről elég volt ha valami zavar akkor jóképet vágjak hozzá... :? valahogyan ki kell adnom a mérgemet és mivel másképp nem tudom diácskát értelemre bírni hát leírtam a mit gonolok. :roll:

nem vagyok egy bőgős típus, sokkal inkább dühöngök. Te meg sirdolgálsz..nem vagyunk egyformák :)
Sajna nekem nincsenek éveim a megoldásra ,amúgy is kezdem azt gondolni ,ha valami ennyire nem megy annak oka van és nem kell erőltetni :shock:

Puszillak :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Én mindhárom megközelítést gyakorlom: a síróst, a kiakadóst és a legyintőst. Mikor mennyire vagyok jó vagy rossz passzban. Szóval mindkettőtöknek teljesen igaza van. Most épp azt modom, fütyüljünk rá, a világ ilyen: vannak, akiknek az életük része a kisgyerek, de ettől még a mi problémánk megmarad. Persze rossz, ha az embert szembesítik a hiányosságaival - akár oly módon is, mint ez a Dia.
A végén még mi nyerünk valamit, olyan komolyan foglalkozunk a témával. :)

Na, de akkor inkább a ki hogy van, hol tart és mik a tapasztalatai, vagy milyen érdekes dolgokról olvasott, hallott témakörhöz térjünk vissza. :)
judit29
 
 


Szia Judit! :)

ÁMEN :)

Éppen az icsi módszert tanulmányoztam át, mint a jelenlegi állás szerinti lehetőséget. Még azt kell megnéznem hogy ennekmelyik klinikán mennyi a díjja :roll:
Neked sikerült előrébb jutnod időpont ügyben? :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Én ezeket a módszereket kíváncsiságból már olvasgattam. Az icsinél van az, hogy nem csak összeengedik a petesejtet a katonákkal, hanem be is fecskendezik?

Áááá, majd hétfőn kell hívnom az orvost, de igazából nem is tudom, miről beszélünk majd, hiszen már ugye a ciklus 18. napján leszek. Az a baj, hogy egyre több a munka, nem tudom, mikor tudok kiesni belőle legalább 2 napot a műtét miatt, illetve, hogy ápr. 7-ére van időpontom a kivizsgáltató orvoshoz, akihez meg csak a műtét után kell mennem, mert csak akkor enged tovább az utolsó vizsgálatra. :S

Nektek milyen vizsgálataitok voltak? Hátha mivel többen több helyre járunk, vannak olyanok, amik nem ugyanazok, és érdemes megcsináltatni. Szívesen megosztom veletek, hogy nekem mik voltak. Én vetélések miatt járom a kálváriát, vagyis nem lombik vagy hasonlók miatt, de a kettő nem áll egymástól messze.
judit29
 
 


Kedves Topiklakók,

miután megkaptuk leveleteket, gondoltam, hogy benézek hozzátok és megpróbálom megismerni felháborodásotok hátterét. Őszintén mondom, hogy mindig jó érzés megtapasztalni, hogy milyen klassz mikroközösségek vannak a Társalgóban, olyan topikok, ahol az emberek nap mint nap megosztják egymással örömüket és bánatukat. Úgy látom, ti is egy ilyen jó csapat vagytok, így biztos vagyok abban, hogy nem veszitek betolakodásnak, ha megosztok veletek néhány gondolatot.

Amikor 12 éve létrehoztuk a Babanetet, az egyik legfőbb mozgatórugónk
az volt, hogy az akkor még nagyon új eszköz, az internet segítségével próbáljuk megkönnyíteni az olyan pokolian nehéz helyzetben levő családok helyzetét, ahol fogyatékkal született gyermeket nevelnek. Később kibővítettük tartalmunkat a gyermekvállalás szinte összes témájával. Így közösségi életünk hétköznapjaiban bőven találhatóak rózsaszín ködben úszó boldog napok és súlyos, egész életet beárnyékoló tragédiák is. Mi igyekszünk a legjobb tudásunk szerint tenni a dolgunkat, tájékoztatni, segíteni a bajban, a nehézségek leküzdésében és közben, ha csak kicsit is, de megélni azok örömét, akiknek teljesülnek a vágyaik.

Higgyétek el, hogy egyikőnknek sem itt a Babanetnél, így Diának sem szándéka úgy betolakodni mások életébe, hogy azzal fájdalmat okozzunk. Sőt, a felfogásunk szerint mi nem különböztetjük nem a gyermekükek már nevelő szülőket, a várandósokat, a fogantatásért küzdőket, vagy azokat, akik örökbefogadóként élhetik meg a szülővé válás csodáját. Nem teszünk különbséget, mert így, vagy úgy de mindannyian szülők vagyunk, vagy azok leszünk.

Ezért kérlek titeket, ne vegyétek bántásnak, ha akár a topikotokban, akár Hírlevélben olyan lehetőségeket, infókat osztunk meg veletek, amiket sok sok, gyermekáldásban bízó látogatónkhoz juttatunk el.

Bízom abban, hogy ehhez a jó topikotokhoz még sokan mások is csatlakoznak, hogy olvasva a Babanet cikkeit lesz kedvetek kommentelni és ha olyan történik veletek, akár öröm, akár bánat, amit megosztanátok másokkal, akkor azt megírjátok a Te történeted-be.

Remélem nem veszitek tolakodásnak a leírtakat, további jó topikolást.

Kiss Andrej
apa
 
 


Andrej,

köszönjük a kedves soraidat és hogy időt szakítottál ránk. Tudjuk, hogy inkább figyelmetlenségből és nem szándékos tapintatlanságból kerültek Dia üzenetei a fórumba. Sajnos olyan élethelyzetben vagyunk, amikor a legtöbb olyan tartalmú üzenet, amely azzal szembesít, hogy mások boldog szülők, nehezen érint. De azt hiszem ideje túllépnünk azon, hogy ezek a szembesítések megtörténtek/üzenetek idekerültek és visszatérnünk az eredeti beszélgetéseinkhez.

Judit
judit29
 
 


Kedves Apa!
Köszönöm a gyors reagálást, és bár én értem, hogy Diának esze ágában sem volt megbántani senkit, ettől függetlenül most ezek a levelek vannak akit itt rosszul érintenek. Segítségedet, megértésedet köszönöm: Bikfy :wink:

Mencike!
Dehogy különbözünk! :lol: Tudok ám én nemcsak sírni, de ordítani, raplizni is. :lol: Na azért azt látnod kellene. Szép kis firma vagyok ilyenkor. :lol:
Miért mondod, hogy ha nem megy, nem kell erőltetni? Dehogynem. Még nagyon az elején vagyunk. Ma már szinte mindenkinek lehet gyereke. Csak türelem kérdése. És ne gyere a koroddal! Fehér Annához képest például még szemtelenül fiatal vagy. :lol: Minden csak viszonyítás kérdése. :wink:

Judit!
Na látod? Én például nem tudtam, hogy neked vetéléseid voltak. Lehet, hogy már írtad, de nem emlékeztem. Nekem meg az a bánatom, hogy még 1x sem sikerült teherbe esnem. Nem is tudom, melyikünknek rosszabb.
Megkérdezhetem, mennyi idősen szakadtak meg a terhességeid?

KépKépKép
bikfy
 
 


Én kétszer voltam terhes 2009-ben és 2010-ben. Az elsőt 20 hetesen, a másodikat 22 hetesen vesztettem el. Vagyis az 5-6. hónapban. Teljesen egészségesek voltak ők is és én is és mindkétszer teljesen váratlanul indult be a szülés. Az első után azt mondták az orvosok, nem kell kivizsgálás, a következőt majd nem szülöm meg idő előtt. Aztán mégis. Így az ősszel, amikor már lehetett, elkezdtem utánajárni az okoknak. 2 hónap alatt kb. 28 alkalommal jártam orvosoknál. Az volt a sűrűje. Azóta már kevesebb helyre kellett mennem, és már elméletileg csak a hisztero és az immunkivizsgálás van hátra. (Utóbbi nem a szokásos autoimmun kivizsgálás, hanem spec. vetéléseké.) Annyi derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, de azt lehet, hogy valamelyik terhesség váltotta ki. Ráadásul jellemzően az első trimeszterben okoz vetélést, ami meg nálam nem volt. Hát tulajdonképpen nálam ez a folyamat.
judit29
 
 


Király: írtam egy csomót és elszállt...
Kedves Andrej!
Köszönöm a gyors választ. Nekem sem célom megbántani Diát és mást sem, csupán nem értem mi a helye az üzeneteinek ilyen témakörben.
Azt köszönöm hogy létrehoztátok ezt a helyet ahol hasonló gondokkal küszködők tudnak beszélgetni, segíteni egymást.


Bikfykém!

Fehér Anna esete fehér holló erre nem lehet alapozni. Kívánom hogy éljen még 30 évet mert akkor látja felnőni a gyerekét, még talán unokája is lesz..Valószínű jobban áll anyagilag.Sokszor csak pénz az akadálya a dolgoknak...
Csomó ok van amiért ezt mondom amit: pl. api nem akar semmi mesterséges megoldást, aztán a ránk ható dolgok sem épp az ügyünket szolgálják..pl, ez a veszélyeztetett terhes táppénz dolog..nyílván tudnám fizetni abból a lakáshitelt a megélhetést a drága gyógyszereket..aztán ott a munkába való visszakerülés...amíg muszáj kb annyi időre fog menni, látom a mostani példákból..mellettem lévő emberek bíztatása..kb 0.

harmadik éve vagyunk a témában , ez nem annyira az eleje.
Judithoz hasonlóan két spontán terhességet követő előjel nélküli vetélés a 6 majd a 8 héten az indulás,(mert a dokim szerint csak három után indokolt orvosilag) műszeres befejezéssel. Saját magamtól kezdett kivizsgálások ahol minden ok volt, majd egy év sikertelenséget követő mostani kivizsgálások..ezek eredményeit már tudjátok...50% rosszabb sp. lelet, pozitív bakterológia..engem egyenlőre az előzmények oka érdekel, hogy hogyan lesz tovább azzal utána foglalkozom.
mencike
Budapest III. kerület
 
 


jah a tsh nekem is 4.2 volt a második vetélés után..kivizsgálás endokrinológián eredmény jó: anti tg, anti tpo, t3, t4, nyaki uh. kicsit alul működik a pajzsmirigyem de okot rá hogy miért nem találtak...letrox 75 kaptam, felet kellett szedni, de fél év után se ment lejjebb 2.7-nél..terhességhez optimális ha 1 körül van.most letrox 50-et szedik egy egészet..hogy a tsh mennyi azt ugye nem tudom ha egyáltalán néztek, mert csak a doki mondhatja meg az eredményeket amik már 1 hónapja készek..idegesít, hogy ezután a tsh után ha mégis úgy alakul hogyan reagálnék a kapott hormonokra...ursula nem szeretnék lenni, sok más járulék betegséggel...summa summárom: tele a púpom az egésszel..
zárómomentumként annyi: több idősebb ismerősömnek anno volt tucatnyi abortusza, időt múlt módszerekkel 20-25 évvel ezelőtt, nem nőtt össze semmiük, mégis szültek utána.
Elvileg az műszeres beavatkozások miatt javasolt most nekem a hycosy az esetleges összenövések miatt 2011-ben...vagy mert 50eft.ba kerül..ki tudja :roll:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Mencike,
szerintem ha a pajzsmirigy-alulműködésed kezelve van (a Letrox-szal márpedig van), emiatt nem leszel Ursula. Az alulműködésnél nem mennek le a kilók, ez igaz, de a Letrox kompenzálja. Én L-Thyroxint kell, hogy szedjek, legutóbb már 1 sem volt a tsh-m, pedig novemberben még 6,25-öt mértek.
Inzulinszintet néztek nálad? Mert most az a legújabb felfedezés, hogy ha az magas, szintén csinál problémákat, pl. vetélést.
judit29
 
 


Juditom :)
Inzulinrezisztenciára gondolsz?az pco-nál van nem?
Terheléses vércukrot csináltak..úgy volt az is hogy a vércsoportunk egyezik apival és emiatt kellett összeférhetetlenséget is nézni, ez jó lett..akkor mondták hogy a határon van a vércukrom..persze jobban megnézve a leletet kiderült hogy du 17h-kor levett vérből csinálták egész napi evés után..erről is ennyit.Mindegy reggeli éhgyomori vérvétel után megittam 3dl -s pohár cukor szirupot.2h múlva vettek újra vért...az eredmény teljesen normális lett..
amúgy az elmúlt fél évben fogytam 7 kg-t..79ről, 72-re..csak kajálásom változtatásával...65ig szeretnék lemenni. :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Mencike,
a cukorszintből nem tudnak következtetni az IR-re sajnos. Ráadásul az IR-t sem mindegy, hogy hogyan nézik, kell 0 perces vagyis éhgyomri, 60 perces és 120 perces. Vannak olyan lányok, akik alig 50 kilósak, mégis IR-esek. A PCO és az IR között van együttjárás, de inkább úgy, hogy a PCO-sok általában IR-esek, de az IR-esek nem törvényszerűen PCO-sok. Lehet, hogy megérne egy próbát, ha még van erőd és türelmed.

Az összeférhetetlenségit csak akkor kell nézni, ha azonos a vércsoport? Vagy akkor is van értelme, ha különböző? Nekünk ilyet soha nem néztek, bár mi különbözőek vagyunk.

Én is nagy kínban vagyok, a terheségek alatt jött fel rám pár kiló (kb. 5-6 plusz), ami nem akar lemenni. Pedig nyár óta nem eszem pl. fehérlisztes, élesztős kenyeret és a cukor helyett fruktózt vagy mézet használok. Persze többet kellene mozogni, na de az elmúlt 2 évben vagy terhes voltam vagy próbáltam rendbejönni a terhességek után. :S Milyen változtatásokat csináltál az étkezésben? Egyébként attól is fogyhatsz, hogy hat a Letrox.
judit29
 
 


Már annyi vizsgálatot néztek, gondolom majd ez is eszébe jut valakinek...Fülöp doktor sem mondta hogy ez szükséges lenne...majd rákérdezek, köszi szépen :)

Szerintem nem csak akkor néznek.Immunológián néznek genetikai összeférhetetlenséget úgy rémlik..
mikor nálunk kiderült az egyező vércsoport egyből mondták hogy kell a vizsgálat..
nem híztam szerencsére akkor én, igaz az a pár hét nem is sok idő:-(
Arra figyelj hogy minden kajában van hozzáadott cukor: felvágottak, pékáruk, kész kaják stb updet1-et eszem tavaly ősz óta, azzal fogytam le 0 mozgással(nem mertem a babaprojekt miatt elkezdeni)
api -20 fogyott uennyi idő alatt ezzel csak ő többször többfélét sportol egy héten..
pl október óta nem ettem, rizst, krumplit, kenyeret...édességet is csak updeteosokat...nem reklámozom itt, ha bővebben érdekel írok priviben :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Csajok!

Engem meg az bánt, hogy még 1x sem estem teherbe. Pedig elvileg a PCO-m szépen kezelve van, van peteérésem, és bár cukros vagyok, mostanra a diétával, gyógyszerrel az is beállt. Méhem elvileg rendben, petevezetékeim átjárhatók és juszt se esek teherbe. Na ez mi a szösztől van? Nálam nagyobb problémával sikerül embereknek én meg a 3 év alatt még véletlenül sem maradtam terhes. (Istenem, ha rágondolok, milyen sokat költöttem annak idején fogamzásgátlóra. Na az a pénz most jól jönne.)

Mencike!
Azért egy terhelt inzulint lehet, hogy nézetnék a helyedben. Engem vagy 4 helyről zavartak el úgy, hogy kiröhögtek. Még meddőségis szakemberek is. Én nagyon vékony vagyok, azt mondták, mit akarok, nem szoktak emberek ilyen súllyal PCOS-esek és cukrosok lenni.
Ekkor én a saját szakállamra elmentem egy magán laborba, egy profi endokrinológushoz, ahol olyan szar eredmények jöttek ki, hogy a doki csak pislogni tudott. 2 órával lötyi után 10-es cukor és 120-as terhelt inzulin szint. Egyes meddőségi intézetek 30 as érték felett nem csinálnak még lombikot sem. Na nekem ez volt 120-as. A petefészkeim ennek eredményeként kb. 3x-ára dagadva, benne ezer és millió ciszta. Istennek adok hálát, hogy ráakadtam Tüű doktorra, akinek a segítségével életmódot váltottam és mára sikerült rendeznem e téren a soraimat.
Vannak olyan lányok, akiknek teljesen rendben van a terhelt cukra és mégis súlyos PCO-juk van. Azt mondják a korai vetélések nagy százalékáért ez a nyüves betegség a felelős. Én lehet, hogy a helyedben nézetnék inzulin szintet is.

KépKépKép
bikfy
 
 


Na látom, mire én megírtam a litániát, már írtatok. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Mencike,
érdekel, már többször gondolkodtunk mi is az upd-on az urammal. Ráadásul a "mi falunkban" lakik az embere. :D

Bikfy,
a tsh-d rendben? Tudod, a pajzsmirigy-alulműködéssel is nehéz teherbe esni. De Tűű biztosan nézette, szóval a kérdés azt hiszem, költői...
Nekem 3 inzulin értékem van, éhgyomri, 60 perces terhelt és 120 perces terhelt. Azt mondja az orvosm és az endokrin dokim is, hogy a 60 perces "kilengése" is árulkodó IR tekintetében.
judit29
 
 


Juditkám!
Isten az atyám, le előtted a micit. Én nem hiszem, hogy ezt kibírtam volna. Két félidős terhességet elveszteni?

Az én barátnőm is így járt, ő is 21 hetesen vetélt el, mondjuk ő elment Down szűrésre, ahol köldökön át vettek magzatvizet. Szerintem ott sérült a magzatburok, mert rá 2 hétre elkezdett szivárogni a magzatvíz. Szerintem a mai napig nem dolgozta fel. Annak ellenére, hogy nagyon erős lány és azt mondja tovább lépett, én sokszor érzem rajta azért a keserűséget. Ő is volt kismillió vizsgálaton, nem tudják megállapítani, mitől volt a vetélés.

Hallottatok már épkézláb ötletet valakitől, hogy mi lehetett az ok?

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfykém!

Te történeted sem semmi, bár én ebből is a felületes és hányaveti orvosi ellátást szűröm le, amivel sok idő pénz ,energia és önbecsülés megy veszendőbe..az ember fizet egy csomó tb-t, aztán maszekba csináltat mindent ha eredményt akar...Tüű doktorról én is halottam, több ismerősömet is kezelt...endokrinológiára a mammuthoz jártam a budai allergia köp-ba, mert támogatottban kb 4-5 hónap még időpontot kapsz..na erről is mesélhetnék...

Fülöp doktornak mondtam hogy szedtem clostiylegitet 2 hónapig, és amiatt hagytam abba mert rettegtem a túlstimulálástól a cisztáktól..
megvizsgált és azt mondta semmi okom emiatt aggódni, minden ok.

Ha legközelebb találkozom vele rákérdezek erre az IR-es dologra.

lassan elmegyek aludni, holnap mozgalmas nap lesz..persze azért jövök :wink:

jó éjt Nektek:-)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Hogy én mindig fázis késésben vagyok............. :lol:

Juditom: milyenek lettek a terheléses eredményeid? Megírod?

Gondolhatod az enyém milyen lehetett 60 percnél, ha a 120 perces is gáz lett? Szerintem olyan 20-as cukor és 180-as inzu. :shock: Rosszul is lettem, így nekem Tüű nem is engedi a további terhelések elkészítését. Azt mondta, a hormoneredményekből úgyis látszani fog a javulás. -és hála a jó égnek látszik is. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


sajnos nem Bikfykém....soha 1x sem..az én patológiai leleteim sem mondanak semmit..Szerintem soha egy doki sem indokolná meg az okot ha tudja akkor sem...
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Tsh-m mindig 1 volt, t3, t4 is tökéletes. A többi hormonom viszont szétugorva a magas inzulin szintemtől. Aztán Tüű elkezdett kezelni. A többi hormon helyére került és mire ezt elértem, elugrott az addig szupi pajzsmirigy eredményem. F@sz@!!!!!!!!!!!

Ekkor kerültem Fülöp dokihoz, aki adott pajzsmirigyes gyógyit, keveset kell szednem belőle, de hatott. Mostani Tsh-m 1,6. Szóval ez is pipa.

KépKépKép
bikfy
 
 


Csajszikáim!
Ti holnap dolgoztok? Én igen, de nagyon nem fűlik hozzá a fogam. :evil:

KépKépKép
bikfy
 
 


Mencike!
Holnap írok majd egy privit neked, légyszi emlékeztess rá! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,
nekem a 60 perces inzulin 33 lett, a 120 perces pedig 23,8. 24 a határ mindegyiknél, de mivel a 120-as visszament, a 60-as meg kicsit lóg ki, azt mondták ketten is, hogy nem kell vele foglalkozni. Mondjuk valószínűleg az sem tett jót, hogy előző nap kirúgtam a hámból, és édességet faltam...

Nem, nem derült ki egyelőre semmi a babáknál vagy nálam, ezért várom a hiszterot.
Nagyon nehéz kibírni, bele is hal az ember valamennyire szerintem. A második elvesztésénél ráadásul nagyot szívtam a kórházakkal, úgy, hogy közben nem aludtam éppen 3 napig, nagyjából 60 órán át rettegve a szüléstől. Nem könnyű újra felállni, összerakni magát az embernek, de az élet akkor is megy tovább, vannak, akiket félt az ember és vannak kötelességei is. A vizsgálatok meg legalább elfoglaltak, az hajtott, hogy kiderítsem, mi volt a probléma, mert úgy érzem, tartozom ennyivel a babáknak. Az biztos, hogy ezek után nem tudom, merre tovább, hogy lehet-e nekem valaha élő gyerekem, aki nem koraszülött, de ebbe mostmár bele sem akarok gondolni, majd csek esetleg a hisztero után.
judit29
 
 


Akkor a pajzsmirgy is jó. Dokik nem mondanak semmit?

Én holnap nem dolgozom. Most szenvedek egy valamin, de ha nem fejezem be, akkor a hétvégén valamikor be kell, szóval mégiscsak dolgozom...
judit29
 
 


Judit!
Te szomszédja vagy a Norbinak? Hű de király!!!!!!!!!

Én nagy rajongója vagyok. Már csak azért is, mert a norbis cuccokat simán meg bírom enni, cukrom el sem moccan tőlük. És néha kell a bűnözés. :wink:

Viszont Réka azt hiszem irritál. Nekem az a nő giccses.

KépKépKép
bikfy
 
 


persze hogy nem mozdul a cukrod Bikfy mert a termékeiben nincs hozzáadott cukor csak édesítő :)
karácsonyra vettünk nála lisztet és cukrot, lekvárt...a lisz volt 990ft 0,5 kg a cukor meg 1990ft 0,5 kg...abból lettek a sütik :)

Én sem dolgozom,de lesz más program dögivel..

ok Bikfy várom a prividet.. :)
na most már megyek tényleg csajok, mert api kezd lázadni..

jó éjt pusz, pusz :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Juditom!

Most mit mondjak arra a kérdésre, hogy a dokik nem mondanak-e valamit?
De, mondanak. Mire kikezelnek 1 valamit, kiderül valami más geb@sz.

Először azzal ment az időm, hogy bizonygattam, én bizony PCO-s vagyok. Kikezeltek, rendbe tettek. Kb 2 év kellett hozzá, kőkemény diéta, mozgás, gyógyszer. 1.70-es magasságomhoz voltam 50 kiló, abból diéta hatására lementem 44-re. Mindenki megállított, megkérdezték, beteg vagyok-e. Nem mondhattam el mindenkinek, mi a szitu, mitől lettem gebe vékony. Mindegy, lassan lett 28 napos ciklusom, peteérésem, pecsételés nélküli mesim, szép progeszteron szintem. -gyerek persze sehol.
Na ekkor jött egy átjárhatósági vizsgi Fülöp dokinál. Azzal minden okés volt, de talált egy nem gyenge méhsövényt. Ezt megműtötte.
Aztán jött az alul működő pajzsmirigy. Most várom, mit fog mondani. Szerdán megyünk hozzá. (legutóbb felvetette az endometriózis lehetőségét. Na olyanom még nem volt. :lol: Remélem azt sikerül kihagynom)
Amúgy az én kálváriám is megérne már egy laza lányregényt.

KépKépKép
bikfy
 
 


Mencike!

Én 3 éve nem ettem cukrot. Mondjuk azért nem nagyon merek hősködni, mert mesterséges édesítőket használok és ugye azok sem jók. De legalább a cukromat nem dobálják. Norbi lisztet én is használom sütésre. A legszebb piskótákat ezzel készítem. Főzelékekhez panírozáshoz teljes kiőrlésű lisztet használok. Kenyeret csak teljes kiőrlésűt eszek. Csak az a bajom, hogy így nem nagyon tudok hízni, pedig az nekem jó lenne.

KépKépKép
bikfy
 
 


Most még elmegyek, megeszem a kötelező pótvacsimat, aztán aluszka, mert hogy holnap munka.


Jóccakát mindenkinek! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok! :)
Részemről is minden elismerés Judit. Nem semmi amiken átmentél, amiket végigcsináltál..Hozzád képest én sehol sem vagyok.
Képzeld van egy kolléganőm, ő a kettőtök ötvözete: pcoja is van és az első babája halva született. Aztán most február elején megszületett a kisfia :roll:
Vagy ott van a kollégám aki rákos volt, a kemo miatt 0 ivarsejtje a sermatogramm szerint. Az ő Kisfia tavaly karácsonykor született..
ezekből is látszik hogy semmi sem lehetetlen.
ugyanakkor az is benne van, ami az egyiknek sikerül a másiknak nem.
Remélni tudjuk mindannyian hogy mi is a szerencsések között lehetünk nemsokára :wink:

Hogy telt a napotok? Ma nem volt olyan szép idő mint egy hete..mi póló meccsen voltunk, este api focimeccsre ment és az lesz majd holnap is..

Bikfy várom a privit :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,
hétvége eddig átlagosan telik. Ma szerettünk volna orgonakoncertre menni, de online már elfogyott az összes jegy. Már csak a helyszíni jegyvásárlásban bízunk...

Egyébként pedig holnap kell hívnom az orvost, de nem is tudom, mit mondjak neki. Talán csak megkérm, hogy állítsunk fel időtervet a műtéttel kapcsolatan, amihez próbáljuk magunkat (vagyis ő magát) tartani...

Azért egy pici reményt ad, ha esetleg újra bele merek vágni a gyerek dologba ha gyakorlatilag végig fekszem és ha odafigyelő, tapasztalt orvost választok, az segít.
judit29
 
 


Szia Judit :)

Remélem sikerül jegyet kapnotok és kicsit ki tudtok kapcsolódni :)
Hasonlóan jártunk a Beugró jegyekkel...pár hete még nem volt aktív opció az áprilisi, májusi előadásokra..mire lett elfogyott az összes jegy:-( olyan lett volna amit visszamondtak de ott nem volt jó az az időpont.Még jó hogy már két ilyen előadáson is voltunk korábban :wink:

igen most már jó lenne valami rendszert kialakítani, remélem minél előbb sikerül véghezvinned mindent a várt eredménnyel :)
Végig feküdni nem lesz leányálom, de a cél érdekében ha ez a jó akkor ezt kell tenni :)

Most azon "izgulok" hogy mikorra kapok majd időpontot hycosyra, mert apinak több napos távolléti melója lesz. Majd megpróbálom úgy alakítani hogy akkora legyen mikor már hazaér. Kísérőm még lenne, de nyugodtabb lennék ha éjjel nem kellene egyedül maradni a vizsgálat napján :roll:

Bikfy nem írtad meg a privit..várom :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Végül nem mentünk el, mert így bizonytalannak tűnt, hanem szépen átaludtuk a délutánt... :(

Szerintem ha már hazaérsz a vizsgálat után és ledőlsz, nem leszel rosszul, de persze, jobb, ha van ez ember mellett valaki. Pl. én értékeltem, hogy aznap este ágyba kaptam a vacsit és nem kellett ugrálnom. De másnap már egyáltalán nem éreztem semmit a vizsgálatból.

Azt szerettem volna kérdezni, hogy a jó kis fogyis lisztet és cukrot a pékségnek nevezett üzletben lehet kapni? (Még sosem jártam egy boltjukban sem.) Ma olvasgattam sokat a dolgaikról, és ezt a kettőt mindenképp szeretném beszerezni itthonra. A nyár óta cukor helyett fruktózt és mézet eszünk, lisztből teljes kiőrlésű biot, de utóbbit is tiltlja a guru sajnos...
judit29
 
 


Szép estét Judit! :)

Sajnálom hogy nem jött össze a koncert,majd legközelebb biztos sikerül :) Mi voltunk meccsen ma is, vége felé már fáztam kicsit.

Remélem sikerül úgy megbeszélnem hogy addigra már itthon legyen..az a 10 nap és az még bőven belefér.

Igen m kizárólag csak ilyen updet-os üzletekben van cukra és lisztje, ill vannak tészták és sok egyéb termék. Azért nem jó a teljes ki örlésű mert túl finomra van őrülve, alig van rost tartalma és emiatt nehéz és lassú emészteni. A hagyományos "régi lisztek" durvák voltak sok rosttal mintha "koszos" vagy "szemetes" lenne :)
írd ba a googleba hogy updete pékségek és kidobja a listát hogy hol vannak , meddig vannak nyitva stb.

Bikfykém nem írtad meg a privit...majd holnap :wink:

Jó éjt Neketk, puszi :)
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Mencike, köszönöm! Van egy itt viszonylag közel hozzánk, megnézem a héten. :)

Persze, jó az, ha nincs egyedül az ember. Ha kétszer is spontán terhes lettél, valószínűleg átjárhatók a vezetékek, így nem fogsz túl sokat (legalábbis fájdalmat biztosan nem) érezni a vizsgálatból. Nekem is átjárhatók voltak, a méhemben feszített a folyadék, de nem ment túl a tűréshatáron. Amikor a petevezetőkön át áramlott, akkor pedig olyan érzés volt, mintha kis buborékok szaladnának a hasamban középről hol jobbra, hol pedig balra.

Bikfy, Katapetra?
judit29
 
 


Judit, hova tűnik a bejuttatott kontraszt anyag? felszívódik ?
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Egy része kifolyik alul, a másik része pedig igen, felszívódik (állítólag). A kontrasztanyag egyébként tejcukor oldat. Ha jól emlékszem arra, amit közben montak, akkor itt néhány ml-nyi mennyiségekről van szó. Legalábbis nekem utántöltöttek, és akkor 20 ml-t kért az orvos pluszban. (Amire én mondtam, elég lesz 10 is, de csak nevettek...)

Mindjárt összeszedem magam és rácsörgök az orvosra... Persze úgyis csak azt fogja mondani, a köv. ciklus elején keressem az asszisztenst. Grrrrrrrrr
judit29
 
 


és ha valaki érzékeny a tejcukorra? :shock:

Csak nem...végül is mit mondtak? remélem nem azt amire számítottál? :roll:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Na igen, én is az vagyok valamennyire. Azt olvastam, hogy olyankor nem javasolják. De más ismerősöm is az, és volt neki ilyen kiváló vizsgálata - egyelőre sem neki, sem nekem semmi bajunk.

Hívtam, de most az orvos nem vette fel a telefont a változatosság kedvéért - mondjuk ezt még értem, hiszen 1-szer hívtam csak, ráadásul bőven lhet olyan elfoglaltsága, ami miatt nem tudott velem beszélni. Soha nem szerelnek már meg engem odabent. :S
judit29
 
 


nem úgy tűnik..ilyenkor nem lehet üzenetet hagyni ami alapján visszahívnak? Normális helyen ez a minimum...

anno az én dokim levelet is küldött ha bármi változás volt az elérhetőségében és mindíg visszahívnak ha valami okból nem tudják fogadni a hívást...
Próbáld meg ma még néhányszor :roll: nagy számok törvénye alapján össze kell jönnie :wink:

Csajok! Személyesen is lenne kedvetek találkozni? itt a jóidő, lehet sétálni ilyesmik :wink:
mencike
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de csak keveset tudok jönni, mert a héten rengeteg a munka.

Mencike!
Privit elküldtem. :wink:

Judit!
Elérted végül a doktor urat?

KépKépKép
bikfy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: