Új privát üzeneted érkezett!

Szia Imola!

Én úgy hallottam, hogy a kis lábujj masszírozása is segít abban, hogy a baba megforduljon. Azt hiszem, hogy csak azt az oldalit kell amelyik felé a baba néz, de lehet hogy az ellenkezõoldalit.

Dandy
Dandy
 


Sziasztok!

Voltatok börzén? Találtatok valamit?

Dandy
Dandy
 


Szia!
Pont ezt akartam kerdezni! Kép Nem voltunk itthon, szoval mi nem vettunk semmit. De en is kivancsi lettem volna,hogy milyen volt?!

Imola mar biztosan babazik! Kép

Norka
norkini
 
 

 
 

Sziasztok!

Örömmel tudatom, hogy november 14-én 20.35-kor megszületett Janka. Farfekvésel, de nagyon könnyedén, és szerencsésen. Fantasztikus élmény volt a szülés, bár nagyon picike, 2520 gr volt, kicsit aggódtam érte. Besárgult, kék fényt kapott, a szopizás nehezen indult, de most már itthon vagyunk és minden rendben. Alapvetõen jó baba, esténként nyûgõsebb egy kicsit. Most megyek, ha lesz idõm leírok mindent részletesen.

Imola
imolka
 


Szia Imola !

Gratulálok Janka születéséhez , nagyon sok boldogságot , jó egészséget kívánok Nektek.

Szióka

Szilvy
Szilvy
 


Szia Imola!
Én is gratulálok Janka születéséhez. Az én lányomnak 2 éve szintén 14-én kellett volna születnie, de õ még váratot magára és csak 23-án született meg.

Norkini!
Én voltam a börzén. Jó volt, sokan voltak. Tudjátok, hogy a börzén mindig lehet kapni Libero pelenkát a bolti árnál olcsóbban. Én most is szinte csak azt vettem, mert ruhát nagyon sokat kaptunk kölcsönbe, és így nem kell venni.

Dandy
Dandy
 


Norkini!
Most néztem, hogy febr.20-ra vagy kiírva. Az egyik osztálytársam 28-ra van, úgyhogy még lehet, hogy egyszerre fogtok szülni.
Dandy
Dandy
 


Imola! Kép
De joooo! Gratulalok! Pont a napokban irtam,hogy Te mar biztosan babazol!!!!! Kép Ha lesz egy kis idod, azert ne felejts el minket!

Dandy
Ruhakat mi sen akarunk venni, mert annyit kaptunk,hogy szerintem a babanak osszvissz tobb rucija van,mint nekunk Kispapaval 1utt! Kép A pelus viszont elkel! Milyet vettel? BabyBornt? De jo.Nalunk is most indult meg a babasodas a volt szakis osztalytarsaimnal! Kép Meg barmi lehetseges! Bar remelem en 28an mar tul leszek a szulesen, de O johet par nappal elobb!!! Kép

Jovo7tol jarok majd tornara. De meg nem kerestem fel senkit ez ugyben. Lehet,hogy mar itt lenne az ideje?? Kép

Norka
norkini
 
 


Lanyok!

Ismerosok mondtak,hogy lattak tegnap az Activ-ban,hogy Pecsett van valahol egy jo kis szules +egyeb tanfolyam kispapaknak! Nem tudtok rola valamit????

Norkini
norkini
 
 


Hahoooo! Mindenkit elvitt a Telepo??? Kép
norkini
 
 


Én szinte minden nap benézek ide, de a legutóbbi kérdésedhez nem tudtam hozzászólni. Egyébként meg már nagyon el is tértünk az eredeti címtõl. Ha gondoljátok, nyitottam egy topicot az Ismerjük meg egymást rovatban Pécsiek jelentkezzetek címen. Ott bármirõl cseveghetnénk tovább.

Dandy
Dandy
 


Sziasztok lányok, kismamák és anyukák!
Újra csatlakozom én is a társalgáshoz, bár nem volt idõm végigolvasni az utobbi hozzászólásokat, ugyanis a két babó
nagyon leköti minden idõmet, de azért gyorsan megírom, hogy mi
volt a tapasztalatom a Klinikán a szülés elõtt, alatt és után. Nagyon meg voltam lepõdve. Elsõként a terhes patológián dolgozó
összes nõvér, végtelenül rendes és kedves volt. A vajúdás alatt szülésznõ hallgatók sokat foglalkoztak velem, ami szin-
tén nagyon jól esett, nem beszélve az orvosokról. Sajnos a fogadott orvosom nem lehetett ott a szülésnél mert amikor elkezdõttek a fájások még a kapuból szaladt vissza, hogy megvizsgáljon és már rohant is, mert külföldre kellett mennie, de az az orvos akinek átadott, nagyon kedves volt sokat beszélgetett velünk, merthogy a párom is ott volt,
kiderült, hogy õ is idevalósi a Balatonpartra és januárban
nyit rendelõt Kilitin. Az intenziven is rendesek voltak, bár ott nem szeretik ha valki sokat nyafog, szerencsére velem nem sok bajuk volt.
Utána a gyerekágyra kerültem ahol volt egy-két csecsmõsnõvér aki nagyon sokat segített a babák körül, lévén nekem az elsõk
voltak, sokmindent megmutattak, csak kérni kellett. Az osztályon dolgozó szülésznõk, nõvérektõl is sokat tanultam a
szoptatással kapcsolatban, a fõnõvértõl például azt, hogy hogyan kell a tejcsatornákat megindítani. Azt hittem ott pisilek be, de azóta nincs gond a szoptatással.
Szóval mindenkinek merem ajánlani a Klinikát. Ha volt már rossz tapasztalatotok itt kellemesen csalódtok majd.
Üdv mindenkinek. Megyek mert kezdõdik a mûszakom. Sussi
Ez úton is köszönet a Klinikán dolgozóknak és további sok sikert!!!
sussi
 
 


BÉKÉS BOPLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN OLVASÓNAK!
DANDY
Dandy
 


BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN OLVASÓNAK!
DANDY
Dandy
 


Sussy
Nagyon koszi a velemenyt es a tapasztalatot! Nekem meg nem sikerult megneznem a szuloszobat , remelem baba elott ez meg sikerul. Ahogy kozeledik , egyre jobban felek! Kép

Dandy
Irok masik topicba

Norka
norkini
 
 


Norkini!

Én tudok egy papacsoportról, amit nagyon el akartak indítani a magyeiben. De azt nem tudom, lett-e is belõle vmi.

A Megyei száma 533 133. Hartmann Tamásé, aki a szülés elõtti tanfolyamot szervezi (ebbõl indult a papás dolog): 20/9616 430

Remélem, sikerül!
Üdv,
Kisanya
Névtelen
 


Az elõzõrõl lemaradt az aláírás:

Kisanya
zsofia_arvay@yahoo.co.uk
Névtelen
 


Sziasztok!

Folytatásos regényként fogom leírni a szülésemet, mert nem tudom, Janka meddig marad el.
Szóval dec 11-re volt kiírva eredetileg, de aztán amikor kiderült, hogy farfekvéses, november 6-án, azt mondta a dokim, hogy talán elõbb meglesz, meg mi is úgy gondoltuk a férjemmel. Hétvégén rengeteget mászkáltunk, itt voltak Apukámék, vásároltunk egy csomó mindent ami még kellett, meg a karácsonyi ajándékok maradékát is beszreztük, a szülésre kész akartam lenni mindennel. Hétfõn (nov11) hajnalban felkeltem, és nem tudtam aludni, a Janka holmijait rendezgettem. Egy pici fájdalmat éreztem, és egy "valami" elment. A nyákdugó elsõ része volt, de nem volt véres. Egész nap fájt a derekam, mint a meni elõtt, de nem tulajdonítottam nagy jelentõséget neki, jóslófájásnak hittem, lévén ez volt a 36 hét. semmi nem történt aztán, egyfolytában próbáltam a passzív hidat, hogy megforduljon. Csütörtök reggel 4-kor arra keltem, hogy valami ismeretlen furcsa fájás van a pocakomban. Kimentem a nappaliba, ott feküdtem le a kanapéra, és kb, fél óránkén fájogatott 20 mp-ig. 4-8-ig Aztán felkeltem tettem vettem fájogatott haloványan, de nem volt vészes. délre mentem a dokimhoz (dr. Varga Tamás) Éppen mûtött így elmenetem a Ferencesek utcájába sétálni, ettem egy csomó rétest és 1-re visszamentem. megvizsgált, montam a fájásféléket, de miután nem éreztem rendszeresnek, és erõsnek mondta, hogy csak jóslók, ez ilyenkor már természetes. egy ici-picit nyitva volt a méhszáj, de az sem volt vészes. hazavezettem simán és elkezdtem a hidat csinálni, ebédeltem stb. elmentem wc-re és láttam, hogy egy picit vérzek. Felhívtam a dokit, mondta. hogy a vizsgálattól lehet semmiség. Aztán egyszer csak 5 perces fájások lettek, de nem voltak erõsek, és csak 20-25 mp-ig tartottak. Felhívtam a férjem, aki éppen dolgozatot íratott, hogy jöjjön haza, mert nem tudom mi ez, még egy hónap vissza van. Tök tanácstalan voltam, meg õ is, hogy mi ez, hogy mikor kell bemenni, pedig jártunk szüléselõkészítõre és most is tudom, hogy mikor kell bemenni, meg elõtte is tudtam, de akkor ott egészen más volt minden. 4-kor indultunk be a kórházba....

Innen folytatom, mert elfogyott Janka türelme

Így izgalmas nem??

Imola
imolka
 


Kisanya
Koszi, de mar nagyon a veget jarjuk, ugyhogy az apas tanfolyam mar nem aktualis!

Imolaaaaa
A legizgisebb resznel hagytad abbaaaa! Hamar, hamar kerjuk a folytatast!!! Jo ,hogy Janka ilyen sokat szopizik es Te is jol birod, tuti ugyesek vagytok. Nem lehet valahol kepeket latni rolatok??

Norka
norkini
 
 


Sziasztok!

Mult vasarnap (febr. 9-en) megszuletett Jazmin kislanyunk! Kép Kép
A szules gyors volt es aranylag konnyu. Most mar vegre itthon vagyunk. Pihizzuk mindketten a korhazi idoszakot. Majd jelentkezem,ha kicsit tobb idom lesz.

Sziasztok
Norkini
norkini
 
 


Sziasztok!
Jankáról képek a www.szulo.hu/janka oldalon láthatók. Nem éppen frissek a képek, de majd pótóljuk.

Imola
imolka
 


PÓTOLJUK bocsi..
Imola
imolka
 


Szia Imolka!
Elöször is, gratulálok a kicsi lányhoz! Most olvastam csak bele a topicba, örömmel láttam, hogy Varga Tamásnál szültél. Én is hozzá járok, nála szeretnék szülni, ha végre eccer terhes leszek már. Lécci folytasd a mesét, ha Janka engedi Kép) kiváncsi lennék, milyen volt a doki és a többiek, a szülészek, növérek... Eddig még minden ismerösöm fenn szült a klinikán, igy semmi tapasztalatom a Megyeivel, csak annyi, hogy sokkal jobb érzés belépni, meg persze Varga Tamást is imádom.
Eni
Eni
 


Sziasztok!
Gratulálok Jankához Imolka! Úgy vettem ki, hogy te is a 36. hétre szültél. Ez a november sokaknak így alakult. Többek között nekem is. Örülök neki, hogy a megyei kórház is jó,
legalább azt is merem ajánlani. További örömteli babanevelést
és babavárást kívánok mindenkinek!!!
Sussi
sussi
 


Sziasztok!

Csak most találtam meg ezt a topikot.
Imola! Én is Varga Tamásnál szültem, egy kicsit több mint egy évvel elötted (2001.nov.7.) Mi a véleményed róla? Én nagyon szeretem Őt (dolgoztam is vele kb. 1 évet).

Sziasztok
Katus
Katus27
 


Sziasztok lányok!

Én a Bódis József prof-nál szültem, és elégedett voltam vele. Császár lett belőle, de előtte megbeszlte velem. Végig profin odafigyelt rám, kórházi bentlétem alatt is. A terhességem során pedig alig vett észre, alig-alig törődött a problémáimmal pl. ödéma. Azonban, amikor kellett - szülés - toppon volt és én biztos kezekben voltam. Ajánlom mindenkinek.
Dékány Szandra
 


Szia Szandra!

Nekem ugyan nem a Bódis prof volt az orvosom, de az első szülésemet nekem is ő fejezte be. Profi volt!!

Dandy
Dandy
 


Sziasztok,

Négy hónapos kismama vagyok. Dr. Csermely Tamásról (Klinika)szeretnék többet megtudni. Szült már vki nála? Mik a tapasztalatok?
Nemrég voltunk a Klinikán szülőszoba látogatáson, elég lehangolónak tűnt, hogy nincs külön vajúdó-helyiség, és a szülőszoba is meglehetősen zsúfolt.
Van vki, aki ennek ellenére "jó tapasztalatokkal" hagyta el az ottani szülőszobát? A gyermekágyas osztályon is jártunk, az megnyugtató volt, szép, tiszta, stb.
Pro és kontra érvek is érdekelnek: Miért a Klinikán, vagy miért a Megyeiben szüljünk?
Most ennyi, várom a válaszokat, köszi: fdm
fruttadimare
 


Négy hónapos vagyok, de én a Megyeiben fogok szülni. Orvost választottam és nem kórházat, de nem bántam meg. Szerintem most sok pozitívum szól a Megyei mellett. Egyáltalán nem lehangoló az épület, se belül se kívül. (tiszta, hangulatos) Az orvosok is nagyon rendesek, nem csak a saját kismamájukkal foglalkoznak. Kellemesen csalódtam, amikor az első babámat szültem.
Sajnos negatív tapasztalataim is vannak, azokat a csecsemős osztályon „gyűjtöttem”.

Amit most az új épületben hiányolok, hogy nincs „fizetős szoba”. Amikor megszületett a babánk a férjemnek öt lépés távolságból mutatták meg, öt napig csak üvegen keresztül láthatta. Ez minket nagyon zavart. A fizetős szoba nem azért kellene mert zavarnak a többiek, (hárman voltunk a szobába) hanem azért mert van már egy kicsikénk és nem tudom, hogy fogja átvészelni azt az öt napot amit nélkülem kell eltöltsön. Különben meg bent lehetne velünk több órát is. Sok kórházban van már ilyen szoba és ott akár éjszakára is ott maradhat a hozzátartozó.
3D uh-on voltam már a Klinikán, engem ott az zavart, hogy úgy járkálnak be-ki az ott dolgozók (beteghordó, takarító, asszisztens) mintha ez teljesen normális lenne. Nem az. Hozzáteszem, hogy mellettem hüvelyi uh is volt. Engem akkor annyira nem viselt meg, (csak a hasam volt kint) de ha én feküdtem volna ott abban a pozícióban hát ………

Jó lenne ha többen írnának ide, mindenkinek más-más tapasztalat lehet. Bár eddig én is csak olvastam és nem írtam.
sziasztok
nite
Névtelen
 


Szia nite és a többiek,

Mindenek előtt csatlakozom ahhoz, hogy jó lenne, ha többen írnának ide, azok is akik esetleg eddig csak olvasták a fórumot. Nagyon nagy szükség lenne arra szerintem, hogy megbeszéljük a tapasztalatokat. Én először várok babát, tele vagyok kérdésekkel, és jó lenne tudni mások véleményét egy adott kórházról vagy orvosról.
A Klinika mellett szóló érvként eddig azt hallottam, hogy bár nem a legmodernebb, de az orvosgárda szakmai hozzáértése miatt érdemes odamenni. (Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a Megyeiben nincsenek jó orvosok.)A Klinika mellett az is szól állítólag, hogy ha neadjisten egy pici komplikáció lép fel a babával, csak ott van csecsemő-intenzív. (Mondjuk nem erre kell készülni...) A gyermekágyas-osztályukról is csak jót hallottam. Nite érdekelne, hogy Neked milyen rossz tapasztalataid voltak a Megyei csecsemős-osztályán? (Nem Te vagy az első, aki panaszkodott.) Ha jól tudom, az újdonsült apukákat a Klinikán sem engedik be, csak egy-egy családi fotó elkészítésének az erejéig az anyukához és a babához.

Írjatok, sziasztok: fdm
Névtelen
 


Ciao, fruttadimare!

(Gondoltam, olaszos nick-hez olasz köszönés jár...)

Bár én "csak" egy apuka vagyok, a www.halapenz.hu oldal miatti történések kapcsán véletlenül betévedtem erre a női fórumra. A feleségem gyeden van, és nincs számítógép a közelében, viszont tudom, hogy nála elsődleges dolog az anyaság, a kisbaba, meg az ezzel járó várandósság és szülés. Biztos vagyok benne, hogy bármilyen kérdésedre szívesen válaszol, ha tud, vagy elmondja Neked a saját gondolatait, érzéseit. Eléggé jól informált ezen a téren, mivel nagyon érdekli, és a foglalkozása miatt is sok mindent lát és hall. Nekünk mindkét babánk a Klinikán született - 1999-ben és 2003-ban -, így elsősorban onnan vannak ismeretei(nk). Ha gondolod, írj nekem a bereczg@mail.dedasz.hu címre, és valahogy megoldjuk az eszmecserét. (Pl. megírom Neked a telefonszámunkat, vagy közvetítek e-mail-en.)

Sok szerencsét és kitartást kívánok az előtted álló szép hónapokhoz:

Gábor
BG
 


Kedves Gábor,

Először is köszönöm a jókívánságokat és így utólag is gratula a két babához.
Szerintem, ha Te is gép-közelben
vagy, jó lenne ezen a fórumon folytatni az eszmecserét, már csak azért is, mert mint fent említettem, többeket érinthet, érdekelhet, hogy mit tapasztaltatok. Tehát ha közvetítéssel megoldható, vagy akár Te, mint apuka tudsz nyilatkozni, bármilyen jó vagy rossz élmény érdekel a Klinikával kapcsolatban, szülésről, gyerekágyas-osztályról, vagy bármiről, ami eszetekbe jut.

Várom, üdv: fdm
Névtelen
 


Kedves fdm!

Én mindkét gyermekemet a Klinikán szültem, voltak jó és rossz tapasztalataim egyaránt. Nekem a legfontosabb a naprakész szaktudás és szakmai biztonság volt. Megnyugtatott, hogy ha bármi gond lenne a terhesség alatt, ott megvannak a megfelelő szakemberek és a megfelelő eszközök. Ezért elfogadtam, hogy nem olyan modern és hangulatos a szülőszoba. A gyerekágyas osztályon viszont már vannak átalakított egy- és kétágyas szobák, itt több időt tölt el az ember mint a szülőszobán, (gyönyörűen berendezve, saját fürdőszobával), amik fel vannak szerelve minden olyasmivel, ami a baba ellátásához szükséges, így semmi akadálya, hogy éjjel-nappal a picivel lehessen az anyuka.

Bocs, most mennem kell fürdetni, később folytatom.
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia fdm!

Azért gondoltam a telefonra, mert úgy jóval több dolgot és sokkal célzottabban lehet megbeszélni, de igazad van, ide is írhatok.

Amit Orsi leírt, azzal mi (merthogy tulajdonképpen a feleségem nevében szólok) teljesen egyetértünk. Nálunk is a jobb műszerezettség és a nagyobb szaktudás döntött a Klinika mellett, és mindkét szülésnél bebizonyosodott, hogy ez jó döntés volt, mivel egyik sem ment egyszerűen. Már az orvost is így választotta a feleségem, persze nem csak úgy találomra valakit a Klinikáról, hanem ajánlás alapján.
A Klinikán, mint egyetemi intézményben, olyan szaktudású orvosok vannak, amilyeneket Dél-Dunántúlon máshol nem talál az ember. Szükség esetén egészen komoly beavatkozásokat tudnak elvégezni. Nem tudom, hogy hallottál-e pl. arról a talán még ma is országszerte egyedülálló módszerről, amikor a magzatvízen keresztül közvetlenül a magzat tüdejébe juttatnak tüdőérlelő anyagot. Ezt akkor teszik, ha még nagyon koraszülött lenne a baba. Ha a beavatkozás után még 24 órát bent tudják tartani a picit, akkor jó eséllyel megmenekül az amúgy biztos haláltól. Tudom, hogy Te sem ilyenre készülsz, és biztos nem is fogsz így járni, nem is rémisztgetni akarlak. Ez csak egy példa arra, hogy valószínűleg a Klinikán van a legjobb kezekben a kismama és a baba.

Persze a Megyei Kórház abból a szempontból biztosan jobb, hogy ott van mód az alternatív szülésre. A Klinikán a szülési fájásoktól és a tágulástól függően hosszabb-rövidebb idő után felfektetnek a szülőágyra, és onnan azután már le sem szállhatsz. Ez marha kényelmetlen tud lenni: az én feleségem pl. az első szülésekor reggel 9-kor lett felfektetve, de a baba csak este 11-kor született meg. Addig ő onnan le sem szállhatott. Peridurális vagy gázos érzéstelenítést közben lehet kérni, kivéve a szülés végső szakasza előtt. A peridurális érzéstelenítés nagyon sokat könnyített a feleségem helyzetén. Azt ugyan rossz volt nézni, ahogy az orvos böködött a gerincénél, miközben ő képtelen volt nyugodtan feküdni, de szerencsére jó kezekbe került.

Sajnos maga az az épületrész, ahol a szülőszoba van, gyalázatos állapotú. A gyermekágyas és terhespatológiai osztály az újabb épületszárnyban van, az azért sokkal jobb. Viszont arra nyugodtan felkészülhetsz, hogy abban a kb. 4 napban, amit a gyermekágyas osztályon fogsz tölteni, nem fogod tudni kipihenni magadat. Ennek talán legfőbb oka az állandó jövés-menés, meg a kisbabák sírása. A babákat pl. kétszer fürdetik naponta, ami általában ordítással jár, és valamilyen rejtélyes okból az egyik fürdetés az éjszaka közepén történik.

Na, látom, hogy már kisregényt írtam - ezért elnézést kérek -, de erről a témáról valóban rengeteget lehetne beszélni. Csak még annyit, hogy a Csermely doktorral nekünk nem volt dolgunk, de ismerünk olyant, aki mindkét gyerekét nála szülte. Ha pedig másodszorra is nála maradt, akkor biztosan meg volt vele elégedve.

Ciao, minden jót:

Gábor
BG
 


Kedves Orsi, Gábor, többiek,

Köszönöm az eddigi információkat. Amikor szülőszoba-látogatáson voltunk, pont a szülőszobából jöttünk ki a leghamarabb, mert ketten éppen vajúdtak, és nem akartunk zavarni. Ezért pl. nem tudom, mert ott helyben megkérdezni elfelejtettem, hogy pl. a szülőágy állítható háttámlájú-e? (Az érdekelne igazán, hogy lehet-e félig felülve szülni?)Vagy azt, hogy a végső pillanatokban kengyelbe kell-e tenni a lábad? És egyátalán a "zord" körülmények ellenére mennyire rugalmasak a szülés alatt...Bár ez a több, mint 12 órás szülőágyon fektetés nem erre utal...
Mondjuk ezt a napi kétszeri fürdetést sem reklámozták a gyermekágyason. És mitől van állandó jövés-menés? A látogatóktól?
Engem vonzana az alternatív szülés lehetősége, de pontosan az általatok említett okok miatt (szaktudás stb.) döntöttem úgy, hogy Klinika. Igazán nem is találkoztam még olyan anyukával aki mostanában a Megyeiben szült, és kihasználta volna ezt a lehetőséget. Van aki azt mondta, nem volt már idő rá, van aki azt, hogy olyan fájdalmai voltak, hogy szívesebben feküdt. Persze nincs két egyforma szülés-történet, de azért szívesen meghallgatnék vkit, aki használta, kihasználta az alternatív szülés előnyeit.
Úgy gondolom az, hogy potyog a vakolat, kibírhatóbb, mintha szülés alatt korlátoznak vmiben. Viszont valóban nem árt, ha mindenre felkészült profi orvoscsapat van melletted. (Nehéz így választani a két intézmény között...)
Most hirtelen ennyi kérdés és gondolat jutott eszembe, várom a választ, Orsitól is a folytatástKép
Sziasztok: fdm
Névtelen
 


Kedves fdm!

A kilinikai szülőágyaknak megemelhető a háttámlája, és általában szabad is úgy feküdni rajta. Viszont a kitolási szakasz előtt le kell engedni, és mielőtt kibújna a baba, akkor pedig a csipőnél emelik meg az ágyat. A mi esetünkben ezt velem csináltatta meg a ravasz személyzet, ami abból állt, hogy a feleségem feje mellett csavarnom kellett egy fogantyút, először fel, utána meg le. Azért voltak ravaszok, mert így pont nem láttam kibújni a kislányunk fejét, viszont legalább nem voltam útban nekik. Utána persze megnézhettem mindent, még a gátvarrást is. A köldökzsinór elvágását nem ajánlották fel. Ha jól emléxem, a feleségem megkapta a babánkat egy pillanatra, de én csak már bepólyázva foghattam meg. Mondhatom, nagyon megható esemény volt. Akkor már a feleségem arcán is csak a boldogságot láttam, az előző 14 óra szenvedésének meg az azt megelőző hetek folyamatos fájásainak a nyomát már nem. Ja, a lábadat pedig valóban be kell rakni egy kengyelféle eszközbe.

Ami nekem nagyon durvának tűnt, az az újszülött megmosdatása. Rémisztő volt, ahogy azt a pici babát a szülésznő egy kézzel tartotta a mellkasánál, a másik kezében pedig egy kefét tartva megdörgölte a fejét, meg itt-ott egy kicsit. Mivel sokáig voltunk a szülőszobán, és aznap sok szülés is volt, legalább 5 másik gyerek mosdatását is láttam. Nyilván egyszer sem történt semmi hiba, de mindegyik kisbaba némán és mozdulatlanul szenvedte el a mosdatást.

Az alternatív szülés biztosan sokaknak jó, de az is igaz, hogy erre csak komplikációmentes esetben van mód. Amint valami olyan probléma lép fel - ami egyébként lehet, hogy nem nagy gond -, rögtön háttérbe szorul az anyuka kívánsága és kényelme, és a kisbaba biztonsága érdekében az orvos dönt. Nálunk legalábbis így volt a második esetben. Kiderült, hogy a farfekvés mellé a pici az egyik lábát ráadásul ledugta, azaz terpeszben volt. Az orvos a császármetszés mellett döntött, pedig amúgy megszülesztette volna farosan is (amitől én már előre hígan aggódtam). Irány a műtő, ahova az ottlevő szakemberek nagy része össze is sereglett, mert ez szerencsére eléggé ritka magzati póz. Onnantól fogva én csak a folyosón lehettem, még kb. 20 percet. De a műtét elején a baba keresztbe fordult, amit az orvosunk kívülről ránézve ismert fel, így borult az eredeti terv. Semmiféle ébren végzett császármetszés, érzéstelenítéssel, hanem rögtön altatás. Ezt az orvos kimondta, utána 10 másodperc múlva a feleségem már semmire nem emlékezett. Ez is a baba miatt történt, mert nem volt idő "tökölni".

A gyerekágyon nappal a látogatók miatt van jövés-menés. Jön egy rokon vagy barát, anyuka felkel (illetve feltápászkodik), elsétál a babájáért, ha éppen nincs vele, kimegy az üvegajtóhoz, a rokonok azon keresztül megcsodálják a kisbabát, anyuka visszaviszi a picit, persze szépen komótosan, aztán újra kimegy a rokonsághoz az előtérbe, ott igen kényelmetlenül ücsörög a műanyag székeken pár percet, majd visszasétál az ágyához. Mire újra lefekszik, hogy pihenjen egy kicsit, jön az újabb istenverte rokon. :-) Ha nincs szerencséd, olyan szobába kerülsz, ahol az összes anyukának kiterjedt rokonsága és baráti köre van.
Amúgy álszent dolog ez az ajtón keresztüli babanézés. Én bementem az osztályra, amiért a nővér lebaltázott, hogy ide nem lehet utcai ruhában bejönni. Az éppen ott dolgozó melósok pedig (talán fűtést szereltek?) ki-be járkáltak a koszos ruhájukkal és poros cipőjükkel...

Na, jól van, befejezem ezt a regényt is. Növesszed szépen a kisbabátokat a pocakodban. Ja, és beszéljetek is hozzá (az apukája is), mert az állítólag igen jót tesz a babának!

Üdv:

Gábor
BG
 


Kedves fdm!

Én egy kicsit más szögből láttam, mint Gábor. Augusztusban szültem a kisfiamat, úgyhogy még friss az élmény. Pár dologban eltérő a tapasztalatom, mint Gáboréknak, de ez lehet, hogy annak tudható be, hogy némileg protekciós voltam (orvos lévén). A szülőágy háttámlája némileg emelhető, de nem eléggé. Én azt csináltam, hogy felültem az egyik oldalamra dőlve, és a férjem támasztott meg. Közben szipákoltam a kéjgázt, de nekem semmit sem használt. Egy dologgal nagyon nem értek egyet, a rutinszerű oxitocin-adással. Az első gyereknél még megértem, hogy nem akarják napokig elhúzni a vajúdást, de a másodiknál? Én az elsőnél az infúzió bekötése után 1 órával megszültem a lányomat (majdnem lekéstem a PDA-t), a másodiknál fél óra múlva, (le is késtem a PDA-t, csak a gátmetszésre hatott). Mellesleg olyan intenzív fájásokat produkált, hogy majdnem megőrültem. Utána nagyon örültem, hogy mindkét gyerek ilyen gyorsan megszületett, és nem kellett órákon át elviselni azokat a fájásokat. A szülésznők nagyon kedvesek voltak, próbáltak a körülményekhez képest mindent kényelmessé tenni.
Kitoláskor nekem nem kellett kengyelbe tenni a lábámat, csak ráhúzták a steril "csizmát", és kész. Behajlítottam, mintha guggolnék. A csípőt valóban kiemelik ilyenkor, a fej lent van vízszintesen. A két kézzel az ágy végét kell megfogni, és mintegy onnan eltolva magunkat, lefelé kell nyomni. Nem így képzeli el az ember a szülést, de nem olyan borzasztó. Én pl. nem éreztem, hogy olyan rossz lenne. Igaz a 2. fájásra mindkét gyerek kint volt.
Én egyből megkaptam a gyerekeket, a mellkasomra tették. Fürdetés és pólyázás után is velem voltak a szülőszobai megfigyelés alatt (2 óra). Szoptathattam is. Azt hiszem, ez nem általános, de lehet kérni, ha a baba teljesen egészséges.
A gyerekágyas osztályon a felújított szobák nagyon szépek és kényelmesek. Ott éjjel-nappal veled lehet a kicsi. Amikor az első gyerekemet szültem ,még nem voltak készen ezek a kórtermek, akkor a nőgyógyászaton feküdtem. Úgyhogy most igazán értékeltem a változást. Most csak az első éjszakán hagytam a picit a csecsemős nővérekre (ezt is a férjem unszolására tettem, azt mondta, fontos, hogy kipihenjem a szülést), utána végig velem volt. Tőlem csak egyszer vitték naponta fürdetni, egyik nap pedig el is maradt vmi miatt.
Azzal én sem értek egyet, hogy a szűk család (apuka, testvér) miért nem látogathatják meg az újszülöttet. Én kibuliztam, hogy bejöjjön hozzám a férjem meg a kislányom. Vállaltam az újszülöttgyógyász leszúrását is (akkor nagyon rosszul esett, még sírtam is, és nem tudtam jól visszavágni, pl. hogy az ő papucsuk sem tisztább az utcai cipőnél, a zöld ruhájukra köpenyt kéne felvenni, ha kijönnek az intenzívről, és az ő nyáluk sem sterilebb). Másrészt ha kimegyek a kórházból, otthon úgysem tudom elzárni mellőle a testvérét, és nem is akarom. Persze semmi baja nem lett a picinek, különben is szoptattam. Apropó, szoptatás! Nálam ez egy sarkalatos pont volt. Erre szerintem nagyon oda kell figyelned, ha szeretnél szoptatni. (Én azt feltételezem, hogy igen.) Ennek érdekében nagyon határozottnak kell lenned, és bíznod kell magadban, hogy menni fog. Csak arra szabad hallgatni, aki mindenben segít, hogy szoptass. Sajnos van egy-két begyöpösödött, aki még a 3 órás etetést hangsúlyozza, és a teáztatást, akár a szoptatás rovására. (A legtöbb csecsemős nővér nagyon segítőkész, a fejésben is sokat segítenek.)Ragaszkodj hozzá, hogy ne adjanak neki sem játszócumit, sem cumisüveget. Ha muszáj teáztatni, csak kispohárból tedd. Lehet kérni steril pohárkát. Én a nagylányommal nagyon megjártam. Nem gondoltam, hogy az első héten ilyen zavart tud okozni a cumisüveg. Nem is tanult meg rendesen szopni, pedig 3 hónapon át mindennel próbálkoztam. A fiamat ebből kifolyólag nem engedtem cumiztatni. Sőt, ki sem adtam a kezemből, mindig velem volt. Eleinte próbáltam teáztatni, amíg csak előtej volt, nehogy besárguljon (a lányom nagyon sárga volt, és aluszékony), pohárból itta, de utána mindig kihányta az előtte szopott anyatejjel együtt. Úgyhogy úgy döntöttem, kiöntöm a teát, beírom a táblázatba, hogy megitta, és szoptatom, ahányszor csak tudom. Onnantól kezdve nem is hányt egyszer sem. Azóta is jól szopik, nem cumizik.
Azt hiszem, kicsit hosszúra nyúlt a beszámoló, hirtelen újra elragadtak az élmények, bocsi. A lényeg, hogy az igazán fontos dolgokban (mint pl. a szoptatás) ragaszkodj az elképzeléseidhez, a többinél meg törekedj rá, de ne keseredj el, ha nem úgy alakul.
Ami az orvosválasztásodat illeti, nem nagyon tudok hozzászülni. Hogy hogyan gondozza a terheseket, és hogyan vezeti le a szülést, nem tudom. Én csak UH-on voltam nála, de nagyon nem volt szimpatikus. Lehet, hogy csak fáradt volt, nem tudom. De a barátnőm is hasonlókat tapasztalt nála UH alkalmával. Ez csak emberi dolog, a szakmai tudása biztos megfelelő.
Ha vmiről nem beszéltem, kérdezz nyugodtan. Remélem, tudok segíteni. Szép babavárást!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Ja! És arra is fel kell készülnöd, hogy medikusok és leendő szülésznők is jelen lehetnek a szülésnél.

Orsi
orsi
 
 


Kedves Gábor, Orsi, mindkettőtöknek köszönöm a részletes beszámolótKép
Külön köszönöm a szoptatásról írottakat, szerintem sokat fog segíteni. Úgy látom hasonlóképp gondolkozunk a témáról, remélem nekem is sikerül majd -hacsak részben is- elérnem azt, amit elképzelek, hogy szoptathassak vagy hogy ne adjanak neki cumit.
Szeretném megkérdezni, hogy miért nem volt szimpatikus Csermely doktor az UH-n? Komolyan érdekelne a véleményed, meg a barátnődé is, mert még nem kértem fel a szülésemhez, úgyhogy muszáj tudnom róla mindent. Én eddig három alkalommal voltam nála, kedves volt, minden kérdésemre válaszolt, bár nekem először kicsit "távolságtartó" volt a stílusa, de azóta nagyon nem volt okom panaszra, igaz nem is voltam nála sokat. Többen ajánlották, és csak jót hallottam eddig róla, ezért érdekelne, hogy Neked, Nektek milyen konkrét benyomásotok volt? Sajnos én úgy jártam, hogy a nőgyógyászom, akihez eddig jártam, és akit szeretek, már nem vezet szüléseket, muszáj volt egy teljesen új orvost keresnem. Ha nem indiszkrét ilyent kérdezni Te kinél szültél? Ugyanezt szeretném kérdezni Gábortól, a feleséged kinél szült?
Az, hogy rutinszerű oxitocin-adás, azt jelenti, hogy ha kerek-perec kijelentem, hogy nem akarom, vagy még nem akarom, akkor is bekötik???
Ugyanez lenne a kérdésem a medikus látogatásokkal is: köteles vagyok beleegyezni, hogy még nyolc fej kukkoljon a lábam közé??? Akaratom ellenére megtehetik, nem kell a szülő nő beleegyezése????
Eszembe jutott mégvalami: tegnap láttam a Szülőszoba c. meglehetősen hatásvadász dokumentumfilmet a TV2-n, és a Margit kórházas jelenetet nézve merült fel: ez a hasba-könyöklősdi mindenhol ilyen nagy divat?
És még egy: Orsi írtad, hogy a szülőszobai megfigyelés alatt is Veled voltak a babák, ezt külön kérned kellett, nyomatékosítani kellett ezt a szándékodat? Azért kérdezem, mert a szülőszoba-látogatáson nekünk azt mondták, hogy a megfigyelés 2 órájára elviszik a babát az intenzívre, és legközelebb a gyermekágyon találkoztok majd. Akkor most, hogy van? Gábor, Ti mit tapasztaltatok?
Most hirtelen ennyi jut eszembe, írjatok, meg mindenki más is, írjon, aki bármit hozzá tud szólni. Üdv: fdm Várom a kisregényeket!!!!Kép))))
Névtelen
 


Szia, fdm!

A feleségem orvosa Dr. Arany Antal. Több, mint 6 éve jár hozzá, és mindkét babánk nála született. A szaktudására mindkét esetben nagy szükség is volt. Meggyőződésünk, hogy a Klinikán ő a legnagyobb gyakorlati tudással rendelkező orvos. Ha igazán problémás a szülés, őt hívják oda. Persze ez is csak egy szubjektív vélemény, de párszor láttuk-hallottuk is, hogy a többi orvos hogy viszonyul az egyes esetekkel kapcsolatos véleményéhez - fenntartás nélkül elfogadják.

Arany doktor az UH-részleg főnöke, és vele együtt ketten értenek piszkosul az ultrahanghoz. A másik Dr. Vízer Miklós. Vízer doktort tiszta szívből merném ajánlani, róla eddig csak jót hallottunk, és mi is ugyanezt tapasztaltuk. Végtelenül kedves, türelmes, kész válaszolni a kérdésekre; ebből a szempontból szerintem messze ő a legjobb. Van szülésznő ismerősünk, aki ott dolgozik, és neki is ő az orvosa. Ez szerintem sokat elárul. Egyébként neki van a legtöbb szülése, ami talán nem jó, de ez is sokat elárul. Ha viszonylag jól el vagy eresztve anyagilag - mivel neki magánrendelője van, és tudtommal ott csinálja a terhesgondozást -, bátran tudom ajánlani a Vízer doktort.

Arany doktort szintém merném ajánlani, hiszen "mi" is hozzá járunk. Neki nincs magánrendelője, mindig a Klinikára kell menni hozzá. Ez így nyilván jóval olcsóbb. Sokan járnak hozzá is, de sajnos le kell írnom, hogy róla hallottam már negatív véleményt is. Nem a hozzáértését illetően, hanem a kismamával való bánásmód miatt. Ezt is csak olyantól, akinek egyébként más az orvosa, csak UH-ra hozzá került. Akár néhány másodperc alatt végez a vizsgálattal, és sokszor nem valami közlékeny. Én persze "megvédem", mert rengeteg dolga van (néha 3 helyen kellene lennie egyszerre), és velünk mindig nagyon rendes. Az igaz, hogy évekkel ezelőtt még nekünk is volt, hogy vele együtt kellett loholnunk a folyosón, hogy megtudjunk tőle valamit. De mondom, évek óta barátságos és közlékeny. Ráadásul szerintünk fontosabb a tudása, mint az, hogy fél percet beszél velünk, vagy ötöt.

Egyébként elképesztő legendákat hallottunk az Aranyról, hogy miket észre nem vett már a 2D-UH-n is. Szerintem ha ő néz meg az UH-n, és mindent rendben talál, akkor nyugodt lehetsz akár pár másodperces vizsgálat után is. Ez persze igaz a Vízerre is. Van viszont köztük egy lényeges különbség: az Arany doktor nem mondja meg Neked előre a kisbaba nemét, hiába kéred. Sőt, ha véletlenül más néz meg UH-n, akkor ő sem, ha tudja Rólad, hogy az Aranyhoz jársz.
Az Arany-féle vizsgálatról még annyit, hogy csak akkor nyúlkál, ha nagyon muszáj, és akkor is elég fájdalommentesen. A tavaly született kisfiúnk esetében például egyszer sem (!) vizsgálta meg kézzel a feleségemet a terhesség alatt. Mindig a 2D-UH-n nézett, és azt mondta, hogy nem kell nyúlkálnia, mert mindent lát így is, amit kell.

Ha akarsz 3D-UH-t, akkor javaslom, hogy a 30. hét körül próbálj időt szerezni. Utána ugyanis már elég nagy a baba, és nem látszanak olyan jól a részletek. A 3D-UH egyébként megdöbbentően élethű képet tud készíteni a babáról, olyant, mint egy dombormű vagy egy szobor. Még az arcvonások is láthatók rajta. Össze sem lehet hasonlítani a 2D-vel, amin egy kezdő semmit sem ismer fel. Sajnos a 3D-UH-vizsgálat 5000 Ft (volt tavaly), és jóval előbb be kell jelentkezni rá. Csak akkor ingyenes és azonnali, ha az orvos rendeli el, mert észrevesz valami gyanúsat.

A hasba-könyöklés nálunk is bejátszott az első szülésnél. (A második császár volt.) Jött egy másik orvos, és szabályosan préselte ki a babát a feleségem hasából. Ez elég sz@r volt, de sajnos szükséges, hogy a pici minél kevesebb időt töltsön a szülőcsatornában. A feleségem alig tágult, úgyhogy fennállt az oxigénhiány veszélye, ami viszont maradandó károsodással járhatott volna.

Most felfüggesztem a regényírást, de azért a szülés utáni eseményeket még megírom délután.

Gábor
BG
 


Szia, fdm!

A feleségem orvosa Dr. Arany Antal. Több, mint 6 éve jár hozzá, és mindkét babánk nála született. A szaktudására mindkét esetben nagy szükség is volt. Meggyőződésünk, hogy a Klinikán ő a legnagyobb gyakorlati tudással rendelkező orvos. Ha igazán problémás a szülés, őt hívják oda. Persze ez is csak egy szubjektív vélemény, de párszor láttuk-hallottuk is, hogy a többi orvos hogy viszonyul az egyes esetekkel kapcsolatos véleményéhez - fenntartás nélkül elfogadják.

Arany doktor az UH-részleg főnöke, és vele együtt ketten értenek piszkosul az ultrahanghoz. A másik Dr. Vízer Miklós. Vízer doktort tiszta szívből merném ajánlani, róla eddig csak jót hallottunk, és mi is ugyanezt tapasztaltuk. Végtelenül kedves, türelmes, kész válaszolni a kérdésekre; ebből a szempontból szerintem messze ő a legjobb. Van szülésznő ismerősünk, aki ott dolgozik, és neki is ő az orvosa. Ez szerintem sokat elárul. Egyébként neki van a legtöbb szülése, ami talán nem jó, de ez is sokat elárul. Ha viszonylag jól el vagy eresztve anyagilag - mivel neki magánrendelője van, és tudtommal ott csinálja a terhesgondozást -, bátran tudom ajánlani a Vízer doktort.

Arany doktort szintém merném ajánlani, hiszen "mi" is hozzá járunk. Neki nincs magánrendelője, mindig a Klinikára kell menni hozzá. Ez így nyilván jóval olcsóbb. Sokan járnak hozzá is, de sajnos le kell írnom, hogy róla hallottam már negatív véleményt is. Nem a hozzáértését illetően, hanem a kismamával való bánásmód miatt. Ezt is csak olyantól, akinek egyébként más az orvosa, csak UH-ra hozzá került. Akár néhány másodperc alatt végez a vizsgálattal, és sokszor nem valami közlékeny. Én persze "megvédem", mert rengeteg dolga van (néha 3 helyen kellene lennie egyszerre), és velünk mindig nagyon rendes. Az igaz, hogy évekkel ezelőtt még nekünk is volt, hogy vele együtt kellett loholnunk a folyosón, hogy megtudjunk tőle valamit. De mondom, évek óta barátságos és közlékeny. Ráadásul szerintünk fontosabb a tudása, mint az, hogy fél percet beszél velünk, vagy ötöt.

Egyébként elképesztő legendákat hallottunk az Aranyról, hogy miket észre nem vett már a 2D-UH-n is. Szerintem ha ő néz meg az UH-n, és mindent rendben talál, akkor nyugodt lehetsz akár pár másodperces vizsgálat után is. Ez persze igaz a Vízerre is. Van viszont köztük egy lényeges különbség: az Arany doktor nem mondja meg Neked előre a kisbaba nemét, hiába kéred. Sőt, ha véletlenül más néz meg UH-n, akkor ő sem, ha tudja Rólad, hogy az Aranyhoz jársz.
Az Arany-féle vizsgálatról még annyit, hogy csak akkor nyúlkál, ha nagyon muszáj, és akkor is elég fájdalommentesen. A tavaly született kisfiúnk esetében például egyszer sem (!) vizsgálta meg kézzel a feleségemet a terhesség alatt. Mindig a 2D-UH-n nézett, és azt mondta, hogy nem kell nyúlkálnia, mert mindent lát így is, amit kell.

Ha akarsz 3D-UH-t, akkor javaslom, hogy a 30. hét körül próbálj időt szerezni. Utána ugyanis már elég nagy a baba, és nem látszanak olyan jól a részletek. A 3D-UH egyébként megdöbbentően élethű képet tud készíteni a babáról, olyant, mint egy dombormű vagy egy szobor. Még az arcvonások is láthatók rajta. Össze sem lehet hasonlítani a 2D-vel, amin egy kezdő semmit sem ismer fel. Sajnos a 3D-UH-vizsgálat 5000 Ft (volt tavaly), és jóval előbb be kell jelentkezni rá. Csak akkor ingyenes és azonnali, ha az orvos rendeli el, mert észrevesz valami gyanúsat.

A hasba-könyöklés nálunk is bejátszott az első szülésnél. (A második császár volt.) Jött egy másik orvos, és szabályosan préselte ki a babát a feleségem hasából. Ez elég sz@r volt, de sajnos szükséges, hogy a pici minél kevesebb időt töltsön a szülőcsatornában. A feleségem alig tágult, úgyhogy fennállt az oxigénhiány veszélye, ami viszont maradandó károsodással járhatott volna.

Most felfüggesztem a regényírást, de azért a szülés utáni eseményeket még megírom délután.

Gábor
BG
 


Kedves fdm!

Csermely doktor szakmailag biztos kiváló, ebben nem kételkedem. Amikor UH-on voltam, egy kicsit lekezelő volt. Csak annyit kérdeztem, hogy kb. mennyi lehet a magzat súlya. Erre cinikusan annyit mondott, hogy 2350+/-10g. Egy kicsit rosszul esett, de betudtam annak, hogy biztos aznap már az ezredik UH-ot csinálta, és épp ennyire futotta. A barátnőmnek is hasonló tapasztalata volt. Szóval nem volt bunkó, de nem is volt kifejezetten kedves. De ez csak egy alkalom volt. Az is lehet, hogy épp rossz napja volt. Vagy fáradt volt ügyelet után. Ha neked jó benyomásod volt, kedves volt veled, minden kérdésedre válaszolt, és a kéréseidet meg tudod vele beszélni, egyszóval bízol benne, akkor nincs miért váltanod.
Oxitocin-adás: én másodszor rá is kérdeztem, hogy muszáj-e, nem lehet vhogy megúszni, azt mondták, nem. Én annyira nem forszíroztam, bár tudtam, hogy szerintem nincs rá szükségem, de nem akartam okostojáskodni. Inkább felkészítettem magam, hogy kibírjam. Ha kérsz PDA-t, akkor csak addig kell kibírni, míg kb. kétujjnyira kitágul a méhszáj. Közben lehet nitrogén-oxidult lélegezni. (Vkinek használ.)
A medikusokkal az a helyzet, hogy mivel a Klinika oktatókórház, az oda bekerülő betegnek tudomásul kell venni, hogy bizony időnként ott vannak a medikusok is. A szülésen max. ketten vannak bent, és akkor sem teljesen közel, általában nem vesznek részt a szülésben, vagyis nem segédkeznek. Csak megfigyelik, hogyan fejti ki az orvos a magzatot, utána pedig az újszülöttgyógyász hogyan látja el. A gátvarrást már nem is szokták megnézni. Persze ha külön kéred, hogy ne legyenek jelen, akkor elmennek. De alapjában úgy van, hogy bemehetnek. Én is voltam hasonló helyzetben, úgyhogy nem zavart, hogy más is nézi a szülést. Vmikor nekik is meg kell tanulni. Egyébként annyira a babára és a férjemre koncentráltam, hogy eszembe se jutottak.
Nem láttam tegnap este a Szülőszoba c. dok. filmet, de gondolom, elborzasztott a hasba könyöklés. Amikor először láttam ilyet, én is szörnyülködtem. De amikor "rám került a sor", hálás voltam a másik dokinak, hogy segített, persze nem kinyomta belőlem a babát, hanem csak megtámasztotta a rekeszemet, hogy ne csússzon vissza. Szóval élesben egész más volt.
Azt hiszem, a szülőszobai megfigyelés alatt elviszik a babát, de ha külön kéred, és nincs akadálya, szerintem ott maradhat a baba. (Ezt nem tudom pontosan megmondani, mert mint korábban említettem, egy kicsit protekciós voltam.) Én követelném a helyedben. Meg is szoptattam a szülőszobán. Mindenesetre, ha nem lehet végig veled, akkkor legalább addig legyen veled míg megszoptatod. Amint a mellkasodra rakják, kérd meg a szülésznőt, hogy segítsen mellre tenni, ez segít a lepény megszülésében is, meg a baba is hamar beletanul a szopásba. Szóval mindenképp ragaszkodj ahhoz, hogy megszoptathasd a szülőszobán. A babának is meg neked is nagyon fontos.
A gátmetszést sajnos első szülésnél nem lehet elkerülni. Erről megoszlanak a vélemények, én mellette vagyok. Az utána következő kellemetlenségekre (nem tudsz ülni) pedig van egy nagyon jó módszerem: felfújt úszógumira kell ülni. Első alkalommal nem is próbáltam ki, mert hülyeségnek gondoltam. De a második szülésre már vittem a kis csomagomban. Nagyon jó volt, hogy kényelmesen tudtam ülni, ülve szoptattam, és egyáltalán nem fájt. Az első egy-két napban picit éreztem, de nem fájt. És szerintem hamarabb is gyógyul a seb, hogy kímélve van. Egyébként a reggelihez meg az ebédhez ki kell ülni az étkezőbe, úgyhogy ott is nagy hasznát veheted, hogy kényelmesen tudsz enni, és nem kell féloldalasan ülnöd.
Ha szükséged van egyéb hasznos tanácsra, abban is tudok segíteni.
Egyébként a Szabó prof.-nál szültem.
Szia: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Kedves fdm!
Most olvastam Gábor beszámolóját, és teljesen egyetértek vele. A két legjobb UH-os valóban az Arany és a Vízer doktor. És az is igaz, hogy ha szeretnétek a gyerek nemét tudni, mindenképpen a Vízerhez kell mennetek. Nagyon ügyes kezű doki (láttam, ahogy egy toxémiás anyuka magzatának beadta a szteroid injekciót, nagyon profi volt), és nagyon kedves. Nekem rendkívül szimpatikus. Ha nem a profnál szültem volna, akkor vagy őt vagy a Halvaxot választottam volna. A 4D-s UH valóban nagy élmény, és tényleg a 28-30. hét körül érdemes menni, mert akkor már elég baba formája van, és még belefér egyben a képernyőbe.

Orsi
orsi
 
 


Hello!

Látom, hogy az előbb kétszer is sikerült elküldenem ugyanazt. Ezért elnézést kérek. Úgy látszik, mindent kétszer mondok, mindent kétszer mondok. :-)

Szülés után a kislányunkat rögtön adaadták a feleségemnek, úgy ahogy volt, véresen. Utána rendbe tették, megvizsgálta a kisbaba-orvos, és bepólyázták. Ezután ismét odaadták a feleségemnek, és utána nekem is. Az orvos közben befejezte a gátvarrást, én meg nézelődhettem, fényképezhettem. Lehet, hogy nem mindig olyan kedélyes a hangulat a szülőszobán, mint akkor volt, de egy igen hosszú szülésen voltunk túl, addigra kiürült a szülőszoba is, és ráadásul már este 11 óra volt.

A babánkat egy kis gyönyörködés után felvitték az újszülött-intenzívre, a feleségemnek meg ott kellett maradnia a szülőszobában, az ágyon fekve. Ez összesen két órányi ideig tartott a szüléstől számítva, vagyis kb. éjjel 1-ig volt ott. Akkor áttették egy másik ágyra, és felvitték a gyerekágyas osztályra. Ott elvileg alhatott volna egy kicsit, de nekünk előre megmondták, hogy akármilyen fáradt, akkor sem fog tudni aludni. Ez be is jött. Nem mások miatt, hanem egyszerűen az átélt események hatása következtében.

A kislányunkat kb. 4 órán át tartották az újszülött-intenzív osztályon (nem tudom, hogy ez-e a hivatalos neve), utána hajnalban lehozták a gyerekágyra, és odaadták a feleségemnek. Ott volt vele egy darabig, próbálta megszoptatni, azután elvitette a kisbaba-szobába az egyik nővérrel.
A baba egyébként akár egész nap ott lehetett volna vele, de mégsem volt, mert a feleségem egy nappal a szülés után nagyon rossz állapotba került. Annyira legyengült, hogy fel sem tudott ülni. Ennek oka az volt, hogy előzőleg kb. egy hónapon át már rendszeres és erős fájásai voltak. Az utolsó heteket a Klinikán töltötte, mert bármikor megindulhatott volna a szülés. De nem indult meg, mert nem tágult gyakorlatilag semennyit. Szinte könyörögtünk az orvosoknak, hogy csináljanak már végre valamit, indítsák be a szülést. Próbálkoztak is pl. POSE-val, de állítólag hivatalosan csak a 41. héten szabad nekik indítani a szülést.

Hét napot kellett a szülés után a Klinikán tölteniük, szemben a normális 4-5-tel. Utána még legalább egy hónapig fektet szoptatott a feleségem, mire képes volt annyi időt ülve tölteni.

A kisfiúnk születésekor viszont császármetszésre volt szükség, mert olyan lehetetlen pózt vett fel. Sajnos ezt nem nézhettem meg, mert amikor a műtőbe vitték őket, akkor nekem a lépcsőfordulóban kellett maradnom. A csapóajtó előtt topogtam kb. 20 percet, mire kijött egy általam sosem látott orvos, és gratulált a kisfiam születéséhez. A következő 5 percben még vagy hatan kijöttek, aztán egy nővérke kihozta a babánkat. Már be volt pólyázva, és kétszeri kérés után megengedtek egy fényképfelvételt is. Azután kitolták a feleségemet a műtőből, amit én a csapóajtó résén keresztül figyeltem. Ekkor odamehettem hozzá egy fél percre, amit előzőleg megengedtek, bár állítólag ez is szabályellenes. Persze semmit sem tudtunk beszélni, mert még teljesen el volt kábulva.

A baba "menetrendje" ugyanaz volt, mint az előző esetben, vagyis rövid idő után az intenzívről levitték a gyermekágyra. A feleségemnek viszont ott kellett maradnia az anyuka-intenzíven, kb 1 napot. Onnan akkor engedik le az anyukákat a gyermekágyas osztályra, ha x mennyiségű székletet produkálnak a műtét után. Innentől fogva minden ugyanúgy ment, mint normál szülés esetén. Most ugyan tudott ülni a feleségem, de a vágás helye a mai napig fáj neki időnként, pedig több, mint 8 hónap telt már el.

A szoptatást láttam, hogy írta az Orsi, és igaza is van. Sajnos mi is tapasztaltuk a csecsemős nővérek érthetetlen kényszerképzetét, miszerint a kisbabának minden nap jó adag teát meg kell innia. Amelyik baba rendesen szopik, annak állítólag nincs szüksége teára, legfeljebb ha hőség van. A mi gyermekeink rendesen szopiztak, illetve a kicsi még most is, és jó ideig nem is itták meg a teát.

Biztos voltam benne, hogy megnézed a tv2 szülőszobás műsorát. Mi is megnéztük, és rájöttünk, hogy a gondolkodásmódunk mennyire eltérő a top-manager anyukáétól. Remélem, idővel ő is a gyerekét fogja a legfontosabbnak tartani, mert különben sajnálom szegény babát, akármilyen anyagi jólétet is tudnak biztosítani neki a szülei. Nem tudom figyelted-e, de pl. azt mondta ez az anyuka, hogy hatalmas bálnának érezte magát a terhesség alatt, és egyáltalán nem tartotta magát nőiesnek. Én meg azt mondom, hogy nem tudok elképzelni annál nőiesebb dolgot, mint amikor valaki a babáját növeszti a hasában. És szerintem ezzel egy kismamának mindig tisztában kell lennie, és így kell saját magára tekintenie. A mozgás - és az utolsó hetekben egyáltalán a létezés - persze eléggé nehézkes, de ebben semmi meglepő vagy kivetnivaló nincs.

Minden jót, üdv.:

Gábor

U.i.: A kis szlovákiai kórházban mutatták azt a nagy labdát, amire az anyuka ráülhetett a vajúdás során. Na, itt a Klinikán még ennyi sincs. Se egy labda, se egy bordásfal, se egy ágy. Lehet vajúdni a folyosón sétálgatva. Ezen még bőven volna mit javítani, és nem kerülne túl sokba sem.
BG
 


Sziasztok, ismét csak megköszönni tudom a sok választKép
Dokikról: Amikor tanácsot kértem az ismerettségi körömben, több név felmerült: Vizer, Csermely, Halvax, Szabó, Panka (id. és ifj.), és mind úgy, hogy ők jók. Végül is azért kezdtem el a Csermelyhez járni, mert az Ő neve vhogy többször felmerült.
Aranykezű Arany doktorról csak később hallottam egy barátnőmtől, aki nála szült, Ő is ugyanezeket a pozitívumokat tudta elmondani, amit Gábor említett.
Vizer doktorral kapcsolatos pár perces találkozásom a tipikus eset arra, hogy mennyit jelent egy pillanatnyi rossz benyomás. Helyettesíteni volt a Veress Endre úti rendelőben, én akkor, ott találkoztam volna először Csermely doktorral, de helyette baromi idegesen ő viharzott be. Nekem csak egy aláírás kellett tőle a kiskönyvembe, de közben hallottam milyen ridegen, idegesen szólt oda egy másik kismamának. Bár addig és utána is csak jót hallottam róla, és elfogadom, hogy mindenkinek lehet rossz napja, nekem ez a röpke eset elvette a kedvemet attól, hogy hozzá járjak terhesgondozásra. Szóval nem könnyű dolog ez az orvos-választás....
3-D UH: Igen, szeretnék csináltatni, kaptam is időpontot márciusra, akkor leszek 28 hetes, pont ideális időpont. A 3-D-t csak az Arany vagy a Vizer csinálja, vagy mindenkinek a saját választott dokija, vagy az aki éppen akkor van beosztva??? Azért kérdezem, mert én, ha van mód rá, szeretném majd még biztosabban tudni, hogy fiú vagy lány-e a babám...Kép Láttam már ilyen felvételeket, mert a kismama-tanfolyamra, ahova járok mások már elhozták a kazettáikat, tetszett, úgyhogy megyünk. Úgy gondolom, ha már van rá lehetőség kár lenne kihagyniKépÚgy tudom most is 5000 Ft-ba kerül, és adnak kazettát, ha véletlenül nem vinnél sajátot.
Gátmetszés-gátseb: Ugyancsak ezen a tanfolyamon beszéltünk az úszógumis megoldásról gátseb esetén, úgyhogy viszem magammalKép A gátmetszéssel úgy vagyok, hogy bár jó lenne megúszni mindenféle vágás nélkül, de engem meggyőztek a metszés mellett szóló érvek, különben úgy tudom ma már nem vagy köteles elfogadni az automatikus metszést, de én nem fogok tiltakozni, asszem.
Hasba-könyöklés: Természetesen, ha nincs más megoldás, a baba érdekében, de akkor is elég rémisztő.
Oxitocin: ezt a mindenáron oxitocin adást nem reklámozták a szülőszoba-látogatáskor....
Medikusok: Persze, vmikor meg kell tanulniuk, de
én vhogy úgy érzem elég bajom lesz akkor, nem akarom, hogy a legszükségesebbeken kívűl bárki is ott legyen, engem biztosan idegesítene, hogy amikor nekem fájdalmim vannak, más ott "bámuljon". Lehet, hogy észre sem venném őket, de én úgy vettem észre, hogy azok a szülőfülkék elég picik így is...
Azt mondták a Klinikán, hogy szülés után, miután rendbetették, megkapod a picit, és azonnal mellre teheted, remélem nem kell ezt majd külön kérni tőlük. Lehet, hogy azt nem fogják megengedni, hogy ott maradjon, de ehhez mindenesetre ragaszkodni fogok.
A peridurális és epidurális érzéstelenítés elnevezés ugyanazt az eljárást takarja???
Most ennyi jut eszembe, köszi, üdv: fdm
Névtelen
 


Szia Gábor, na, kb. pont egyszerre írtunk, nekem most sajna mennem kell, de holnap reagálok, és folytatjuk.
Üdv: fdm
Névtelen
 


Szia fdm!
A peridurális és epidurális érzéstelenítés ua., csak a POTÉ-n PDA-nak (periduralis anaesthaesia) hívják.
Egyébként a vajúdás alatt nincsenek ott a medikusok, csak a kitoláskor. De ha éjszaka szülsz, biztos nincsenek ott.
SZia!

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!
Tegnap írtam már nektek egy elég hosszú levelet, de valahogy elszállt,azt hittem, elájulok. Mégegyszer biztosan nem tudom ugyanúgy leírni. De lehet, hogy jobb is, mert talán túlzottan elrémítelek benneteket. Szüléstörténeteim a klinikáról szólnak. Előrebocsátom a lényeget. A második gyermekem után megfogadtam, hogy soha többet be nem teszem ide a lábomat. Legfeljebb látogatóként.Testvéremék második babájuk után tavaly júliusban ugyanezt fogadták meg. És ezek után akinek feltett szándéka, hogy a klinikán szül, inkább ne olvasson tovább.
Megpróbálok sokkal óvatosabban fogalmazni mint tegnap, és inkább nevek nélkül.
A két nagy gyermekemet 87-ben és 89-ben szültem. Az épület azóta persze sokat változott, de tavalyi tapasztalataim szerint a hozzáállás semmivel. Nincs sok értelme, hogy nagyon részletezzem, hogy történtek 87-ben a dolgok,csak pár szóval.Két nagy gyermekem apja nem tartózkodott Pécsett mikor megindult a szülésem, igy egyedül mentem be este tízkor. Közöltem, hogy a fogadott orvosom a Székely prof, aki akkor a klinika első embere volt.Nagyon távoli ismerősünk.Az ő nevét egyrészt azért írom le, mert végig meg voltam vele elégedve,másrészt meghalt már szegény.A tipikus régivágású úriember tipikus példája volt, legalábbis számomra. Végig halk szavú, udvarias, tiszteletteljes volt velem. Nem volt felesleges jópofizás, lekezelés, udvariatlanság. Atyai jóindulattal szólt más anyukákhoz, úgy tapasztaltam.Előre nemhogy nem kért, nem fogadott el semmit, azt mondta nem iszunk előre a medve bőrére. A terhesgondozásért nem fizettem semmit, a hálapénzem tényleg a hála kifejezése volt.
Szóval totál tájékozatlanul, tök egyedül mentem szülni az én első gyermekemet. Nem mertem kérdezni semmit, mindenről elhittem hogy kell, eszembe sem jutott ellentmondani, csak tettem, amire utasitottak. Az ügyidoki megvizsgált, gyorsan, kellemetlenül, a szülésznő, aki takarítónőt is alulmúló köpenyben volt, rögtön leborotvált szárazon, beöntött amit kellet, és megmutatta hol a wc. Kicsit sétálgattam, majd ügyidoki szólt hogy fekvés. Oxitocin infúzió.Ott feküdtem tökegyedül, mobil még hírből sem létezett, senki nem nézett rám, tán óránként egyszer.Mikor meg mertem kérdezni, hogy mikor jön be a prof, közölték, hogy még nem ébresztik fel, hiszen otthon alszik, és első gyereknél nem megy az olyan gyorsan.Az időérzékem teljesen leállt, így nem tudom mikor volt, hogy már nyüszítettem a fájdalomtól, na csak szép csendben és disztingváltan, hiszen kinek kiabáljon az ember, ha tök egyedül van.De jött az aktuális ellenőrzésem, és ügyidoki beszólt még ma is pontosan emlékszem "ne tessék kiabálni, nem fáj az annyira" ő aztán tudta a lelkem, biztos sok gyereket szült már hanyatt fekve, hülye oxitocinnal bombázva. öt óra tájékán már tudta, milyen az, ha én kiabálok, hogy azonnal hivják a dokit. Ja közben aludtam egy kicsit mert kaptam PDAt,sajnos.De mire a legrosszabb szakaszba értem, már semmi hatása sem volt. Mire felébresztették a dokimat és beért,már majdnem kitolásnál tartottam. Persze vágott, persze nyomott,de legalább végre ott volt.És megszületett a fiam.Mondták fiú, és ellátás,pólyázás után elvitték.Nem ám megfogom, meg szopi. Persze. Másnap reggel láttam legközelebb. kb. 24 óra múlva kaptam meg először. De akkor még eszembe sem jutott,hogy meg merjem kérdezni, miért nem hozzák ki.Azt tudtam, 10/10-es apgar után teljesen jól van.Csak nem hozták ki.Mint később kiderült, nem tudták, hol is fekszem.????Na jó felejtés, érjünk csak haza.Némi kínlódás a gátsebbel és a varratokkal, aztán végre haza.Ja és a parát az ember varratszedés után adja, ha már egyszer ilyen hülyeséget csinálnak vele.Akkor persze ez eszembe sem jutott.Gátmetszés nélkül szülni.Micsoda ötlet.Nem gondolkoztam azon, hogy ha így kellene szülni, akkor a jóisten, vagy az a végtelenül okos anyatermészet mellékelt volna minden lánycsecsemő hüvelyéhez egy cérnát, egy tűt és egy ollót.Hát nem? Na de ezt majd még részletezem. Illetve érdeklődőknek küldök erről kétoldalas szakmai cikket.Talán még megvan a vinyón, ha nem, be kell megint szkennelnem, de igen tanulságos.
Második szülést rövidebben. Mondtam a profnak, hogy ezt a gyereket csak akkor szülöm nála, ha végig velem lesz, és nem csak a kitolásra esik be. Persze tudtam, hogy nem ő tehet róla, hogy ügyidoki nem szólt idejében.Akit most inkább nem neveznék meg.Kettes számú babám húsvétvasárnap délután jelezte,hogy szeretne megszületni. Az élmény sokkal pozitivabb volt, ennek nyilván az volt az oka, hogy végig bent volt a dokim.Rögtön mindjárt velem is olyan figyelmesek lettek, hogy ihaj. Persze én is felkészültebb voltam. Vittem magammal kis tatyót, benne újság, kis dugiinnivaló.Oxitocin be, Pda be, de rögtön, és többszörös adag, folyamatosan a varrás végéig. Mennyei volt.Legalábbis akkor. Hogy nem éreztem semmit.Aztán azóta is minden évben olyan derék és hátfájásaim vannak a szúrás helyén, hogy csillagokat látok napokig. A hanyattfekvés azóta nemigen működik.Vagy ha lerőltetem magam hanyatt a szőnyegre, nem biztos, hogy fel is tudok állni. Szóval ezt a szülést is apa nélkül csináltam végig,de tapasztaltabban és hát dokival. Így mondhatnám hogy nem volt rossz élményem,de jó sem.Semmit nem éreztem,aluszékony voltam, hideg rázott,és csak aludni vágytam szülés után.Igaz éjfél volt.Ezt a babát két napig nem láttam, mert nem volt ágyam, csak amolyan kinyithatós, rugós pilleágy és oda nem hozták ki a babát.Persze tévén keresztül láthattam.Sajna dokim másnap nem volt bent,mivel velem húsvétozott, természetesen nem kifogásolhattam, hogy a húsvét hétfőt a családdal tölti.A vizitek és a teendői miatt csak másnap délután jutott el hozzám,akkor rögtön lett ágyam és megkaptam,ó mily kegy a saját babámat.Természetesen gátmetszés,varratszedés.Babák szigorúan 3 óránként, teáztatva, tápozva,persze a hagyományos hosszú szájú, nagylukú üveggel.Nos, ahogy tapasztaltam, a legtöbb dolog még ma is így van.De a harmadik szülésemről és a testvéremék tapasztalatairól majd legközelebb, mert már igy is rém sokat írtam.Sziasztok, üdv mindenkinek,jó babavárást.
Cseri
cseri
 


Sziasztok,

Orsi: köszi, én is így tippeltem, hogy ugyanazt takarja a két kifejezés.
Sajnos beigazolódott, hogy ugyanazzal a Cs. doktorral találkoztunkKép Tegnap mikor nála jártam, olyan szinten volt lekezelő, hárította minden kérdésemet, leintett, stb., hogy nem volt kérdés amikor kijöttem tőle, hogy ezt nem akarom. Annyira nem vagyunk egy hullámhosszon, hogy lehet bármilyen jó szakember, többet nem szeretnék menni hozzá. Egy szó mint száz, most itt állok per pillanat orvos nélkül, de az is nagyon erősen foglalkoztat a fenti élménybeszámolók és a Klinikán látottak alapján, hogy a Megyeit választom mégis. Én nagyon rosszul reagálok arra, ha vmire akaratom vagy elképzelésem ellenére szeretnének alávetni. (Biztos a Megyeiben is vannak rossz dolgok, nem tudom. Vki igazán írhatna azok közül is részletesebben, aki ott szült...)
Gábor: Na igen, az nekem is feltűnt, hogy bármilyen picurka az a szlovákiai kórház, labda azért volt... Elhiszem, hogy egy épületszárny felújítása sokba kerül, de azért egy bordásfal, vagy egy labda nem akkora tétel, hogy ne lehessen megfinanszírozni, és talán kicsit könnyebb lenne a vajúdó anyukáknak. Amikor ott voltunk ez volt a legelkeserítőbb, amikor mutatták a csapóajtó mögötti pár négyzetméteres helyet, hogy na, itt lehet majd vajúdni... Egy takarítónő közben tipikus helyi kiskirályként mindenkit félrelökdösve és ajtókat csapkodva ki-be viharzott...Az első, amit ezek után megbeszéltünk a párommal, az volt, hogy addig amíg biztonságban érzem magam, de lehetőleg minél tovább otthon vajúdnék majd...
Cseri: Nyugodtan írjál a lehető legrészletesebben, bármi történt Veled, vagy másokkal, az is érdekel, hogy Nektek milyen tapasztalataitok voltak.
Most ennyi, írjatok, üdv mindenkinek: fdm
Névtelen
 


Sziasztok Anyukák és leendő Anyukák!

Na, úgy látom, kedves fdm, hogy sikerült Téged kellőképpen elbizonytalanítanunk. Sajnos tényleg nem egyszerű letenni a garast egyik szülészet mellett sem, mert mindkét helyen vannak negatívumok. Azért jól gondold meg a döntésedet.

A 3D - vagy ahogy Orsi írta helyesebben: 4D - UH-gépet a két nevezett orvoson kívül még legalább a Wilheim (remélem, jól tudom a nevét) doktor is kezeli. Lehet, hogy van egy negyedik is, de nem túl sokan dolgoznak vele.
Nemigen tudod viszont előre bebiztosítani azt, hogy kihez kerülsz. Mi pl. úgy jártunk, hogy megbeszéltük az Arany doktorral az időpontot. Biztosak voltunk benne, hogy ő fogja csinálni, hiszen amúgy is ő ott a főnök. Mikor odamentünk, éppen a 2D-UH szobában vizsgált, és a váróteremben még volt egy raklapnyi anyuka, aki rá várt. A 3D-gépen szintén vizsgálat volt éppen, azt a Wilheim csinálta. Az asszisztenssel beüzentünk Arany doktorhoz, hogy megjöttünk. Egy idő múlva kijött, átment egy pillanatra a 3D-szobába, majd amikor onnan kijött, akkor azt mondta, hogy mivel őrá most igen sokan várnak, ezért sajnos nem tudja megcsinálni a vizsgálatunkat. Viszont beszélt a Wilheim doktorral, és ő fogja helyette megcsinálni, rövidesen be is fognak hívni. Így is történt. Legalább 5 percig nézhettük a kisbabánkat, és természetesen fel is vettük videora. Mivel tudta, hogy az Aranyhoz járunk, ezért nem mondta meg a baba nemét, de olyan egyértelműen megmutatta a gépen, hogy mi is rájöhettünk: kisfiúnk lesz. Szóval így jártunk, de nem jártunk rosszul.

A gátmetszéssel kapcsolatban a feleségem véleménye az, hogy igenis csinálják csak, mert így legalább nem kontroll nélkül szakad el valahol máshol. Annak ugyanis elég kellemetlen, maradandó következményei lehetnek. Igaz, hogy a varrás szúr, de ez az időszak nem tart sokáig, és később semmi sem emlékeztet már a beavatkozásra. Legalábbis nála semmilyen tünet vagy fájdalom nem maradt.

Sajnálom, kedves Cseri, hogy ilyen élményeket kellett begyűjtened. Talán senki nem ússza meg negatív tapasztalatok nélkül, és a szüléseid óta eltelt idő alatt biztos változott valami, az orvosok egy része is kicserélődött, de sajnos azt hiszem, hogy még mindig sok igazság van abban, amit leírtál.

Leginkább abban vagyok biztos, hogy nagyban eltérő bánásmódban részesül az ember, ha van a szülészeten megfelelő ismerőse, és ha nincs neki ilyen. Bár a Megyei Kórház szülészetén csak látogatóként jártam, ez biztosan ott is így van, sőt ennek az országnak minden kórházában. Ez elkeserítő, de nem hiszem, hogy egyénileg tudnánk rajta változtatni. Mindenki jobban jár, ha "kihasználja" ezt az állapotot, már ha van rá lehetősége. (fdm: Ez is lehet egy döntési szempont.)

Azt még mindenképpen szeretném elmondani, hogy előre vagy utólag kért pénzzel mi még egyszer sem találkoztunk a Klinikán. Nem is éreztették velünk, hogy akármilyen összeget várnának el. Azt viszont természetesnek tartom, hogy ha valaki megfogad egy orvost, mert nem akar az éppen ügyeletes orvos kezei közé kerülni (jobban jár, ha nem akar), akkor azt meg kell fizetni. Nagyobb összeget - nem csillagászatit - viszont szvsz csak utólag szabad adni, tényleg a hála kifejezésére. És ha az ember meg van elégedve a szülésznővel, akkor tőle sem kell sajnálni egy valamekkora összeget, mert igen sok múlik az ő munkáján is.

Üdv mindenkinek:

Gábor
BG
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: