Új privát üzeneted érkezett!

Sokan szültünk/szülünk itt. Megoszthatnánk a tapasztalatainkat!
pantocs
 
 



Kedves Panka!
Biztos nagyon érdekes a zsíros kenyér és a metropolos bevásárlási téma, de a ti topicotok már rég nem az általam beindított témáról szól. Bocsi.
pantocs
 
 

 
 

Sziasztok!

Pantocs!

Én eddig csak olvastam a babanetet, különösen a Miskolc topicot. Nem éreztem úgy, hogy regisztráljam még magam. Ismerkedni szerettem volna az ottani társalgókkal.
A te válaszod Pankának, kissé nyersnek találom ezért elérkezettnek láttam az időt, hogy én is írjak ide.

Ha te indítottad a Miskolc topikot felhívnám a figyelmedet a következő idézetre:

"Sziasztok kedves miskolci és környékbeli anyukák, kismamák és leendő kismamák!

Azért hoztam létre ezt a beszélgetést, mert szerintem jó lenne, ha mi miskolciak is kibeszélhetnénk az itteni helyzetet, véleményt cserélhetnénk a szülészetekről, nőgyógyászokról és minden apró-cseprő dologról.

Várom hozzászólásaitok! Lorella
"

Felhívnám szíves figyelmedet az "minden apró-cseprő dologról" részre.

Bori

Lilypie Maternity tickers
borostyán
 
 


Elnézést,ha kissé nyers voltam. A topicot épp azért nyitottam, mert nem volt ahhoz kedvem és energiám, hogy egy számomra összeszokottnak és belterjesnek tűnő társasság apró-cseprő ügyeit olvasgassam. Gondoltam, hogy itt megoszthatjuk a kórházzal és szüléssel kapcsolatos tapasztalatainkat, amiből talán mások is okulhatnak. Lehet, hogy ez a célirányos indíttatás nem sokásos a chatcsatornákon, de gondoltam, hasznos.
pantocs
 
 


Sziasztok kedves miskolciak!

Jó lenne ha végre tényleg megosztanánk egymással a tapsztalatainkat, hátha tudunk egymás kárából okulni, esetleg jó tapasztalataiból hasznosítani.
Szeretném ha valaki leírná, milyen jó/rossz tapasztalata van/volt a miskolci semmelweis kórház szülészetével kapcsolatban. Azért érdekelne, mivel lassacskán én ott fogok szülni.Előre is köszönöm.
pillango
 
 


Sziasztok,

Kérlek segítsetek nekem a Miskolci kórházakkal, szülészetekkel kapcsolatban. Szegedről most költöztünk ebbe a megyébe, másfél hó van már csak hátra, és még nem tudom ,hogy hova forduljak!
Előre is köszönet.

delice
 
 


Sziasztok!

Delice!
Én a megyeiről tudok nyilatkozni, mert 9 éve és 2 éve is ott szültem.
Ami nekem mellette szólt, hogy ott volt az orvosomKép, de ha nem az orvostól függött volna a dolog, akkor a koraszülött osztály közelsége miatt győzött volna a megyei kórház.

17 éve a Semmelweis-ben szültem a lányomat, akit másnap átszállítottak a megyeibe a koraszülött osztályra, mert nagyon besárgult. Hát nem kívánom senkinek azt a pár napot amíg külön kórházban voltunk. Ha ugyanabban lettünk volna, tudtam volna szoptatni.
Ráadásul a szokásos 4-5 nap helyett én szülés után 13 napig voltam bent, mert begyulladt a varratom, amit 3 óránként kezeltek, majd újra összevarrtak. Azt hittem megbolondulok, hogy nem láthattam a lányomat.
A második varrás után, másnap mehettem volna haza, de én saját felelősségre még aznap hazamentem, vagyis át a korszülött osztályra. 3 próbaszopi után délután már haza is mehettünk.Kép

Tudom, tudom nem a rosszra kell gondolni először, de mivel nekem az első babával ilyen gondok voltak, a másodiknál már nagyon sokat számított hol van a koraszülött osztály.
Én a megyeivel nagyon meg voltam elégedve. Persze gondolom az is sokat számít kinek ki az orvosa, mit engednek meg neki emiatt a nővérek.Kép Úgyhogy ezeket majd inkább magánban.

Ja, különben kérdezz! Mire lennél kíváncsi?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


SziasztokKép

Kata a megyeiről, én a Semmelweisről tudnék írni. Ott szültem 1 éve a kisfiamat.

Delice már olvastad lehet, de a többieknek is leírom, hátha segítek.
Szóval a Semmelweis kórház szülőszobája szuper. Tiszta, szép... A szülésznők tündériek. De mindegyik, kivétel nélkül. Végig ott volt velem legalább egy, soha nem engedték, hogy egyedül legyek. Igaz akkor pont egyedül szültem, így biztos jobban rá is értek velem foglalkozni.
De más sem panaszkodott.
Én nem akartam fájdalomcsillapítást, de ők nagyon kedvesen rábeszéltek. Először gázt adtak, de az nem volt jó..Aztán kaptam az EDA-t. Szerencse, hogy rábeszéltek...
Az ügyeletes orvosok is normálisak voltak, pont annyiszor néztek rám, amennyi még nekem is elfogadható volt. Aztán persze jött a fogadott orvosom is, rögtön hívták telefonon.
Nagyon féltem a kellemetlen beöntés-borotválás effektustól is. Szerencsére a szülésznők ezt is kedvesen és figyelmesen levezényelték, nem is volt olyan vészesKép Ehhez is külön szobát kaptam....
Mikor Marci megszületett,és ott voltunk 2 órát megfigyelésen, még teát is kaptunk a férjemmelKép
Sajnos az osztályon töltött 5 nap már nem volt ilyen fényes...A csecsemősök nem voltak segítőkészek, nagyon zordan bántak velünk.. Foghegyről beszéltek velünk. De a nővérek itt is elfogadhatóak voltak..De ott volt a baba velünk, így minden jobb volt. Reggel fürdetik a babákat, 7-9 között. Utána visszahozzák őket.
Szülés után 1 éjszakát nem adják ki a babát, ő akkor bent van a csecsemő osztályon.
Remélem tudtam segíteni valamit..Ha esetleg valakinek kérdése van, írjon nyugodtanKép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Na ha kettő már van akkor csak idefér még a Diósgyőri Kórház is.
15 hónapja szültem ott, az akkori állapotot írnám leKép
Szülőszoba oké volt, emlékeim szerint két szülőszoba van, az egyikbe 2-3 ágy volt, függönnyel elválasztva, a másik egyszemélyes. Szóval lehetőleg akkor szülni amikor más nem, vagy ha mégis sokan akarnak szülni, akkor elsőnek lenni és lefoglalniKép Az egyágyasban kád, bordásfal és biztos még egyéb is, valami szuperjó ággyal, nem igazán az izgatottKép Szülésznőkből kb 2-3-at láttam, ismertem, azok kedvesek aranyosak és fiatalok voltak, ami nem jelenti, hogy nem értenek hozzáKép Az enyém például nagyon jól együtt tudott dolgozni a választott orvosommal, látszott hogy összeszokott csapat. Nem volt kötelező rögtön elfoglalni a helyed, mert lehet sétálgatni, igaz már a szülős részen belüli folyosón. Papás szülésnek indult, infulenza járvány alatt, de a párom aláírt egy papírt így bejöhetett a szülőszobába. Vajúdás alatt nem sokat zargattak, de ha valamire szükség volt, akkor ott termettek rögtön.
A sima szülés utáni részt nem tudom (azt a két órát), mert császáros voltam, de 16-kor született Dorka és 16.30-kor már mellettem volt és szopizott egy kicsit és a kötelező 24 óra alatt is kihozták ha kértem. Az őrző szoba szemben van a nővérszobával, akiknek bármikor szólhattál. A nővérek egy kivétellel, nagyon rendesek voltak, próbáltak segíteni mindenben. A csecsemősöknél 2-re emlékszem, aki nagyon rendes volt, csak egy nem nyerte el tetszésemet a bent töltött idő alatt. Ha kérte őket az ember akkor segítettek, csak szólni kellett. Babuci egész nap veled lehet, csak reggel viszik el fürdetni, mérni. Ha igényled leadhatod a babát és bármikor el is hozhatod.
Szobák háromágyasak voltak, zuhanyzóval, wcvel, és pelenkázóval felszerelve. Valszeg nemrégen volt felújítva az egész részleg.
Orvosok: nem volt semmi probléma velük, a többség EDA párti, bár tudok olyat aki nem. Emlékeim szerint a többségnek vizsgája is van róla, így akár a saját orvosod kötheti be neked az edát, ha igényled.
Ha valami nem tiszta, nem érthető... akkor kérdezz bátran, a Miskolc topicban vagyok megtalálható, néha-néhaKép

Pá, Marika
Hriczom
 


Sziasztok!

Akkor én is bővebben a kórházról:
A szülőszoba (mivel császáros voltam inkább a vajúdó) nagyon tiszta, csendes. A szülésznők nagyon figyelmesek voltak, gyakran jöttek be hozzám, pedig csak megfigyelésnek indult a dolog mert Dóri szívhangja nem reagált a méhösszehúzódásokra. Az ügyeletes főorvos mégnézett kb. egy órás szívhang diagrammot, majd megkérdezte, hogy mivel faros és úgyis császár lesz, mit szólnék ha túlesnénk rajta még ma délután, hiszen már fájások is vannak. Talán beindulna magától éjszaka, de akkor várni kell a műtős team-re, stb. Most mindenki bent van. Gyors telefon a dokimnak és a férjemnek 15 órakor, hogy mikorra tudnak beérni. 16-ra ígérte mindkettő. Engem ekkorra előkészítettek, amikor megjöttek, indultunk fel a műtőbe.
A gerincérzéstelenítő beadása után bejöhetett a párom is műtőbe. Végig velem volt, végig közvetített, hogy mi újság a hasam környékén, én ugyanis azt nem láttam, de ő igen. Amikor kiemelték a babát, elintézték rajta az ilyenkor szokásos dolgokat, majd ideadták. Akkor vitték el, amikor velem végeztek. Bevittek a megfigyelőbe, de pár perc múlva a baba is ott volt. A nagyiék még aznap este bejöhettek egészen a szobába. Köpeny, cipővédő és maszk persze kötelező volt nekik. Apa az egész kórházi tartózkodásunk alatt akkor jött-ment amikor akart. A nővérek nagyon aranyosak voltak, EGY kivétellel.
A csecsemősökkel szintén nem volt semmi bajom. Sőt egyik reggel amikor elvitték őket fürdeni, Dórit visszahozták, hogy olyan keservesen sír, adjak már neki egy picit szopizni.Kép
Reggel 5-kor vitték el őket és 8 körül hozták vissza. Ez egyeltalán nem volt sem sok, sem kevés. El tudtunk menni nyugodtan zuhanyozni, és kicsit még szundizhattunk is.Kép
Ha nagyon ki volt valaki a babától, megjegyzések nélkül elvitték tőle, hogy pihenhessen egy kicsit.
A szobák 2-3 ágyasak, egy 5 ágyas van.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
TÖrülök, hogy beindult ez a topic! Én is a Semmelweisben szültem a kisfiamat. Jók a tapasztalataim, bár a szülésem könnyen ment, babóca jól volt, a harmadik napon már otthon voltunk. Most tervezzük a következőt, szeretnék gátvédelemmel szülni -persze, ha semmi nem jön közbe. Tudna valaki szülésznőt ajánlani? Nekem annak idején nem volt választott szülésznőm, de az ügyeletesek tündérek voltak. Egyébként sem lett volna esélyem a gátvédelemre, mert a gyermekem popsival lefelé indult a nagyvilágbaKép. Most hátha nem így lesz...
atkin
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Sziasztok!
Akkor most próbáljuk meg beindítani!

Semmelweis - Dr .Sándor Csaba és egy jó fej szülésznő érdekelne minket!

Tudsz segíteni?
Előre is köszi!
k
kriszta13
 
 


Szia Krisztaa úgy látom nem nagyon tolonganak itt az emberek senkit sem érdekelnek a Miskolci kórházak vagy csináltak másik topikot?

Mindegy szülésznőt egyet ismerek de a nevéből csak arra emlékszem valami Mónika tök aranyos volt velem.

Én terhesgondozásra Dr. Dobos Györgyhöz jártam na de elment 1 hét szabira és a lányom nem bírta ki hogy visszajöjjön úgyhogy átadott minket Dr. Hajas Sándornak akinél csak a kézzel való tágítás nem volt valami kellemes na meg hazamenetel előtt az ugyancsak kézzel való vizsgálata.

Szia egyenlőre ennyi.

Ha benézne még valaki ide jól tenné.

Ildi
viragszal
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Sziasztok!Tavaly írtatok a Semmelweis kórházról.Én egy három hónapos terhes kismama vagyok, és a választott orvosom miatt ott fogok szülni.Kérlek osszátok meg a tapasztalaitokat, hogy mire készüljek.Mi az ,amit érdemes majd bevinni?A szülés folyamán milyen vizsgálatokat csinálnak?Ha jól tudom, bababarát kórházként működik. Milyen szülésmódok közül lehet választani?Előre is köszönöm a segítségeteket!
Laura
lorry16
 
 


Hello Laura!Én a Semmelweisben szültem 2 éve és idén november "körül" ismét.Nekem nincsenek rossz tapasztalataim.A szülésznök szerintem is nagyon kedvesek.Barátságos légkört tudtak teremteni.A növérek szintén kedvesek.A csecsemösökröl sincs roszz véleményem.Nekem elég sokat segitettek. Elsö baba lévén tapasztalatlan voltam.Kérdéseimre válaszoltak, ha épp akkor sok volt a munkájuk késöbb visszajöttek elmondták, megmutatták.Olvastam negativ véleményt is róluk. Biztos van ilyen csecsemös is.Lehet,hogy akkor nem dolgoztak.
Nekem szülés közben jól esett, hogy párom a vizes törölközövel törölgetett és ihattam vizet.Ezeket vittük,nekem is ajánlották és jól jött.
A szülés folyamán nem volt semmi különleges vizsgálat.Amikor beértünk a kórházba megvizsgáltak és megnézték a magzatvizet müszerrel.Ez egy kicsit kellemetlen volt.De nem volt borotválás és beöntés.Én fekve szültem.Nem is igazán hagytak felkelni/biztos meg volt az oka/,úgyhogy a szülésmódokról nem tudok semmit.
Talán röviden ennyi.Remélem egy kicsit tudtam segiteni.De ha van még kérdésed szivesen válaszolok.
Zsu.
csacska
 
 


Sziasztok! Csacska köszi az információt!Már egy kicsit tájékozódtam a miskolci Semmelweis kórházról.A szülőszobát ugyan még nem láttam, de nagyon segítőkészek voltak a nővérkék és a szülésznők is ha kérdéssel fordultam hozzájuk. megtudtam, hogy már szülésznőválasztás is lehetséges. Én úgy érzem- élni fogok vele. Nem azért, mintha nem bíznék a választott orvosomban, mert egy tündér- de nemrég szült kismamáktól hallottam, hogy tul.képp az egész szülést- ha nincs komplikáció- majdnem végig a szülésznő vezeti.Bár ha jól értettem, ha nincs ismerős ,célszerű az orvossal egyeztetni, és tőle kérni tanácsot kit ajánl ő.Reméljük év elején már saját tapasztalatokat tudok írni, segítve ezzel a kismamákat.
lorry16
 
 


Sziasztok!
2004. nov. 29-en szultem a Semmleweis-ben, Dr. Gazdik Irénnél, akirol csak jot mondhatok. Mar mutott azota, sot edesanyamnak is o az orvaso. Nagyon jo fej, alapos, lelkiismeretes, szokimondo. A szules utan tobbszor bejott hozzam, mutet utan is patyolgatott. Mindenkinek jo szivvel ajanlom, aki meg orvost keres.
A szulesznom Mezes erzsike volt, aki kedves es profi, de a tobbi szuleszno is odajott, megnezett stb.
A gyermekagyas reszlegen tunderek a noverkek,a csecsemosoknel valtozo a helyzet, de mi sem vagyunk egyformak..
Angelika
angelika27
 
 


Sziasztok lenne egy kérdésem én mozgássérült vagyok és a nőgyógyászom a Semmelweis-ben van,nekem szükségem van alapvető dolgokban segítségre amíg bent fekszem a kórházban, számíthatok a nővérek segítségére vagy nem? Válaszotokat előre is köszönöm
anita1
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Sziasztok B-A-Z Megyeiek!

Még új vagyok a listán, most regisztráltam.
20. hétben járok, Miskolcon fogok szülni a Megyeiben Dr. Takács T.-nál. Van valaki, aki hallott vagy tapasztalt valamit a Megyei Szülészetéről, ill. Dr. Takács T. főorvosról?
Várok üzeneteiteket mindenféléről, addig is üdv. mindenkinek!
:P :P
Első babáját váró kismama

első babát váró kismama
keszibarbara
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, haldokló félben van a topik!

keszibarbara! :D

A megyei kórházról nem sok tapasztalatom van.Az én kislányom a topik címében szereplő kórházban született.
A lakóhely szerint, Misolc topikban bizti több sikerrel jársz a kérdéseddel!
A lap tetejére Panka föl is tette az oldalt.
Nézz be oda!

Sziasztok!

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Sziasztok!Nagyon örülök ennek az oldalnak ugyan is már csak 3 hetem van hátra és amit itt irtatok a Semmelweis korházról az csupa jó és ez engem megnyugtat.Az első babánkat várjuk és a korház felől nem tudtam mire számitsak de igy már nyugodtabban megyek be hogy tudom se az orvosok sem az ápolok nem olyan szörnyüek.Én sok jót hallodtam Dr Hajas Sándorról hozzá is járok és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve bármikor felhivom mindig kézséggel segit és elmondja hogy a problémáimra mit ajánl.Lenne egy kérdésem jó az ha fogadok fel szülésznőt vagy az ügyeletes is annyira figyelmes?

Hajni
benicsalad
 
 


Sziasztok!

Eddig a Diósgyőri Kórházban képzeltem el a majdani szülésemet, de a napokban sajnos körvonalazódik, hogy az ottani szülészet átkerül a Semmelweisbe. :x Érdeklődnék, hogy mit tudtok az intézményről, mik a legutóbbi tapasztalatok, valamint ismeri-e valaki dr. Hardonyi Andrást?

Köszi!
csucsumucsu
 
 


Sziasztok!
Én a Semmelwisben szültem 2006.júl.-ban.
Csak jót tudok mondani a kórházról.
Az orvosom szabin volt, de bejött hozzám a szülésre.
Nem volt fogadott szülésznőm, az éppen ügyeletes szülésznőnél szültem. Tündériek voltak, odafigyeltek ránk, nagyon figyelmesek voltak. Szénsavas ásványvizet vittünk be, ami nem jó, kaptunk egy 1,5l. szénsavmentes vizet. :D
A csecsemősök között volt 1-2 morcos, de a többi segítőkész volt.
Popsitörlőt vigyetek be magatokkal, mert az nem adnak. Pelenkát adnak naponta 3-mat.
Remélem tudtam vminek segíteni. :oops:
tipegõ
 
 


sziasztok!Nekem még 3 hetem van még hátra,és a Semmelweis kórházban fogok szülni.Ha valaki tudna írni a szobákról,hogy hány ágyasak,mennyire tiszták.Milyenek a fürdőszobák,azt nagyon megköszönném.

Geoparduc
geoparduc
 
 


Sziasztok! Szokott még ide benézni valaki? Én az ország másik felén lakom, de valószínúleg hamarosan Borsod megyébe költözünk. Tulajdonképpen én azt szeretném tudni a miskolci kórházakról, hogy vélekednek a természetes, beavatkozás mentes szülésről? És dolgoznak-e dúlákkal? Ugyanis én dúla vagyok, és szeretném tudni, hogy ott lenne-e kereslet a segítségemre.

Válaszotokat előre köszönöm!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Ha tud valaki valamit írni nekem a szentpéteri kórház körülményeiről, ill. Dr Takács Tiborról szívesen fogadnám!Előre is köszönöm!
ti01
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Áprilisban szültem a Semmelweisben, fogadott dokinál és fogadott szülésznővel. Így utólag azt tudom tanácsolni, hogy nem is inkább a dokit kell fogadni, hanem szülésznőt. A 10 órás vajúdást végig csinálta velem szülésznő, bejött mikor elkezdődött és végig ott volt velem.
Nem tudták beadni az epit azonnal, mert teljesen zárt volt a méhszájam. Így az epi kellemes hatását csak az utolsó 1 órában érezhettem. A szülésznő mindig mindent részletesen elmondott. Mikor, hol, mit és miért érzem, a kitolásnál, hol nyomjak, mikor. Első babát szültem, így minden új volt. Ő fogadta a babát, ő tisztogatta meg őt, és ő tette a mellemre rögtön a szülés után. A doki mellettem állt, és a végén összevarrt. Szóval a szülészettel minden oké, tiszta szülőszoba s bár a műszerek kicsit régiek, de nem foglalkozol vele, mikor fájdalmaid vannak, bár kicsit úgy éreztem a 70-es években szülök.
Ami nagy szívfájdalmam volt a kórházi ott létem alatt a csecsemős nővérek hozzáállása. Már a szülőszobán úgy bánt vele a csecsemős nővér a gyerekemmel, mint egy darab hússal a piacon, méregette, becsomagolta, minden gyengéd mozdulat nélkül. A szobánkban hiába dugdostam borítékokat a zsebükbe, talán csak azt értem el, hogy egyszer-kétszer oda jöttek hozzánk. Egyébként egy jó szó nem hagyta el a szájukat, úgy jöttek mentek, mint a robotok. Elhiszem, hogy kevesen vannak az osztályokon a babák sokaságához képest, elhiszem, hogy nincsenek megfizetve, elhiszem, hogy szörnyű érzés 30 vagy még annál is több újszületett ellátni és hallgatni egyszerre a sírásukat, és nehéz lehet még emelett a kismamákkal is foglalkozni, tanácsokat osztogatni (szoptatás, tisztába tétel, köldökcsonk kezelés stb.) Ez valószínűleg a rendszer hibája is.
3 napig nem tudtam megszoptatni a gyermekemet. 3 napig teát kapott és tápszert, ezeket is csak akkor amikor a többi kismama azt mondta kérjem és nagy nehezen kaptam, mert a válasz mindig az volt "kismama próbálja szoptatni". Tejem pedig volt. Nem tudom, hogy tudtam-e pótolni azt a 3 elvesztett napot, amit végig sírtam, azt a 3 napot, amikor azt gondoltam teljesen elvesztem, ha nem lettek volna a szobában más kismamák, akiknek volt tapasztalatuk és segítettek amiben tudtak, vigasztaltak amikor már teljesen magam alatt voltam. Vajon a gyermekem mit élhetett át azok a napok alatt. És sajnálatos, hogy nem voltam egyedül.
Volt olyan kismama, aki kérte, hogy vigyék el tőle a babát, mert annyira kimerült nem bírja még felemelni sem, a csecsemősök válaszát már leírni sem tudom, könnycseppek nélkül. Hogy lehet az, hogy a mai világban segítenek világra hozni egy gyermeket, de pont az első legfontosabb néhány napban nincs senki szakmailag hozzáértő a kórházakban, akik a segítségünkre lenne?
Nem a vajúdás, a szülés, a kitolás, vagy gátvarrás volt fájdalmas, hanem azok a napok a kórházban, amikor egyedül hagytak és senki nem figyelt ránk, aki nem csak egészségügyileg nézte a kismamákat és a babákat. Egy pár kedves szó kellett volna csak, pár megnyugtató szó, és bátorítás és persze pár jó tanács.
Aki teheti, még szülés előtt menjen el egy szoptatási tanácsadóhoz, egy párszor végig nézni egy szoptatást a gyakorlatban is. Olyan szüléselőkészítőre járni, ahol szoptatós kismama megtudja mutatni a szoptatást, ahol elmondanak mindent, hogy szoptatass az első napokban, milyen problémák léphetnek fel és hogyan old meg őket. A kórházi napokat pedig próbáld meg lelkimegrázkodtatás nélkül túl élni és magabiztos kismamaként hazamenni a gyermekeddel.
mazsola1
 
 


Szia Mazsola1!


Én most tervezem a 2. babámat, de teljesen tanácstalan vagyok!
Az elsőt még a Diósgyőriben szültem és nagyon meg voltam elégedve mind a dokimmal, mind pedig a kórházzal. Mivel most a Semmelweishez tartozom épp dokit keresek ( az előző dokim sajnos már csak a szakrendelésen rendel). Te kinél szültél, és milyen volt, mint doki és mint ember (hogyan "kezelte" a kismamákat)? Nekem ajánlottak már pár dokit (Dr Sándor, Dr Fenesi, Dr Dudás), de nem tudom, hogy kit válasszak. Annál is inkább, mert az első császár volt, de a másodikat szeretném természetes úton megszülni, vagy ha nem megy akkor pedig nem egy "henteshez" kerülni!!!!

Válaszodat előre is köszönöm!
erdeivirág
 
 


Szia erdeivirág!

A terhességem alatt 3 dokim is volt. Az első kettő nem jött be. Az első túl elfoglalt volt, kicsit olyan merev, magánrendelésére jártam pár alkalommal, de úgy éreztem nem kapom meg azt a figyelmet, amit illene mivel fizettem. A másodiknál nem kellett fizetnem, mert az sztk-ban ismertem meg, ő nagyon szimpi volt, főorvos, kedves, humoros, olyan laza típus, ő jó lett volna csak nagyon nehéz volt elérnem telefonon, az ultrahangot mindig hallogatta. Aztán 3. doki vált be. Elmentem a magánrendelésére és már az első 5 percben tudtam ő lesz az igazi :-) Szintén kedves, humoros, típus, én nagyon izgultam, és sokat segített, hogy olyan laza, közvetlen stílusú, de nem hanyag. A 2. alkalommal már a nevemre is emlékezett, ez nagyon tetszett. A rendelőjében van ultrahang gép is, de a kórházba is kellett járnom. Előre megmondta mindig az időpontot, és soha nem kellett rá várnom néhány percnél tovább. Mikor már beindult a szülés azonnal jött. Akkor sem volt morci, és merev, mikor megérkezett még viccelődött is, ez némiképp oldotta a félelemet a szüléstől. Végig együttérző volt, és kedves még akkor is ha nem mindig csináltam azt amit mondott :-)
Ja, igen és még egy fontos érv szól mellette, az epidurált be tudja vezetni. Hallottam, hogy nem mindegyik doki vállalja be.
A megyeiben pedig egy orvos sem csinálja.

Szóval a 3 doki közül melyiknek szeretnéd a nevét? :-)

Illetve még tudok ajánlani neked szülésznőt, nekem nagyon sokat segített, nélküle valószínűleg nem ment volna simán a szülés.

Mazsola
mazsola1
 
 


SZIA ERDEIVIRÁG
ÉN NAGYON JO ORVOSNÁL SZŰLTEM NAGYON SZIVESEN AJÁNLOM
A SZŰLÉSZNŐK TŰNDÉRIEK NAGYON KEDVESEK
A CSECSEMŐSŐK IS KEDVESEK ÉS A NŐVÉREK IS ARANYOSAK
DR HAJAS

CINIKE7
cinike7
 
 


Szia Mazsola, Marejke vagyok, nem tül régi fórumos. Olvastam a beszámolódat a három dokiról akiket sorra kipróbáltál. Lenne egy óriási kérésem, elárulod a harmadik doki nevét és elérhetőségét :)

Köszönöm előre is.
marejke
 
 


Sziasztok!
Kb. 1 hete nem jött meg és jelentkezett az összes tünet, vagyis úgy tűnik, "megestem":) Már épp gondoltunk 1 kisbabára, de nem is ez a lényeg. Nincs dokim, ezért tanácsot szeretnék kérni. A Semmelweisben gondolkodom és Sikó László vagy Lőkös Béla. Ha vannak tapasztalatok nagyon szívesen fogadnám! Azt sem tudom, hogy mit érdemes ilyenkor figyelni. Jó, ha főőorvos az illető, vagy a "mezei" is megteszi?
szkenike
 
 


marejke!

Privát üzenetet küldtem neked!

szkenike!
Gratulálok!
Remélem mostanra már kiderült, hogy tuti a baba!
Micsoda boldogságot is tud okozni két kék csíkocska! :-)
Szerintem jó a "mezei" is. Nekem a főorvos beosztású orvosok mindig olyan elfoglaltnak tűnnek, és mindig idősnek gondolom őket, ők olyan tekintélykövetelők, és talán nem olyan rugalmasak mint a fiatalabbak. De talán rosszul gondolom.
Amikor főorvos dokihoz jártam vizsgálatra és fel kellett hívnom telefonon, félve hívtam fel, mert mindig az volt az érzésem, hogy nagyon rosszkor zavarom.
Az általad említett két dokit nem ismerem.

Szép napot!

Mazsola

Kép
mazsola1
 
 


Szia Mazsola!

Köszi a bíztatást. Azóta voltam Lőkös Béla doktor úrnál, normális volt, bár elég távolságtartó, de gondolom ez az általános. Egyébként még 5 hetesen csak a petezsákot láttuk, 3 hét múlva kell visszamennem. Remélem akkor is minden rendben lesz.
szkenike
 
 


Sziasztok!

A párommal most kezdünk el próbálkozni, és szívesen felvenném a kapcsolatot olyanokkal, akik szintén ebben a stádiumban járnak. Nekem Hardonyi doktor urat is ajánlották. Tud valaki róla bővebben írni?

Előre is köszi!

Kata
kata86
 
 


Szia Mazsola!

Nekem is elküldenéd a bevált dokid nevét?
pearl12
 
 


Szia Mazsola!



Ugyan régebben kértem tanácsot, de ha elküldenéd a 2., és a 3. dokid nevét és elérhetőségét, megköszönném.
/Azóta sajnos már volt egy magzati elhalásom, ami miatt fontos lenne egy "lelkiismeretes" és "hozzáértő" orvost keresnem, aki mindent megtesz egy újabb baba érdekében!/
erdeivirág
 
 


Sziasztok!

Nagy nehezen rászántam magam, hogy én is leirjam, hogy milyen volt a Semmelweis-ben a szülés. Sajnos nagyon sokban emlékeztet Mazsola leirása az én élményeimre is. De okulásképpen mindenképpen érdemes erről (is) beszélni.
Én négy évvel ezelőtt szültem, de a mai napig nem tudom feldolgozni, és sajnos felépülni sem... Fogadott orvosom volt (Hajas Sándor), aki elfelejtette közölni pénteken, hogy a hétvégére elutazik (csak a teljesség kedvéért egy hét túlhordásban voltam). Vasárnap hajnalban megindult a szülés (elment a magzatviz). Mivel ilyen esetben irják, egy órán belül bementünk a kórházba. Pont műszakváltás volt. A szülésznű igen durván leborotvált, és végigvágta a borotvával a szeméremajkamat. Papás szülésre készültünk (nem akartam bent maradni egyedül), de a páromat durván elküldték. Engem bezsúfoltak egy távoli szobába, és otthagytak órákon keresztül egyedül. Amikor szóltam, hogy teljesen felázott a fenekem a magzatviztől, közölték, hogy semmi baj, majd otthagytak. Nagyon szomjas voltam, de egy kis vizet sem tudtam kérni senkitől. 5-kor bejött egy doktornő, megvizsgált (jó durván) majd megállapitotta, hogy rossz helyen repedt meg a burok. És kiment.
A párom nyolc körül jött vissza, akkor kerültem át a szülőszobára. Újra borotváltak (az új szülésznő csodálkozva kérdezte, hogy már borotvált valaki?). Délután kettőkör szóltak, hogy Hajast nem tudják elérni. Valamikor ilyentájt megrepesztették máshol is a burkot, mert nem tudtam tágulni (hogy miért csak akkor????). Az ügyeletes orvos rábeszélt az EDA-ra. Majd kiment, és egy óra múlva jött vissza. Gondolta, majd rajtam gyakorolhat egy fiatal orvos, hogy hogy kell beadni. Háromszor szúrt a gerincenbe, de nem tudta beadni. Iszonyatos fejfájásom lett tőle.
4-kor közölték, hogy aznap nem lesz meg a baba (már 13 órája vajúdtam). Röviddel 4 után megérkezett Hajas doki, és felháborodva közölte, hogy engem gyakorlatilag el sem láttak. Gyors infúzió, gyerek fél 5-re meglett, de darabokra szakadtam. Szétrepedt mindenem kivül-belül egyaránt. No comment.
A szülésznő (Valéria) - aki másodszorra borotvált, bár nem volt "megfogadva" de nagyon rendes volt. Kedvesebbet nem is kivánhattam volna. Ő hivta fel a doki figyelmét, hogy ki kellene kaparnia (ez egyébként nekem nem fájt) - ha nem szól, nem tudom, nem kaptam volna-e még egy jó kis fertőzést is. Szülés után (akaratom ellenére) megkatétereztek, de olyan durván, hogy felsértették a húgycsövemet. Hetekig fájt a pisilés.
A kórteremben iszonyat kosz volt. A zuhanyfüggönyön megalvadt vérdarabok. A takaritónő csak a vizkőoldást csinálja. Két kismama között nem húznak ágyat. A gyerekek kis "ketrecét" nem fertőtlenitik. A csecsemősök igen durván beszélnek az emberrel. Nem türelmesek, nem mutatnak meg semmit. Nekem a szoptatással nem volt bajom, 24 órán belül elöntött a tej.
pearl12
 
 


Minden esetre alig vártam, hogy hazakerüljünk.
Csak azért irtam le ezt az egészet, hogy aki kismama, nagyon gondolja végig, hogy mit akar, és ezt részletesen beszélje is meg az orvosával. Én naivan azt hittem, hogy egy ilyen helyen automatikusan kedvesek az emberrel, és odafigyelnek a vajúdó kismamákra. Sajnos mindenki a saját kárán tanul... Sok minden múlt rajtam is. Nem szabad nagyon elveszettnek lenni. Csak fájások közben nehéz értelmesen érvelni. A párunkkal is érdemes előre megbeszélni, hogy mit engedjen, és mit ne (pl. katéterezés). Engem az osztályon is meg akartak katéterezni, de ott már olyan szinten ellenálltam, hogy a szülésznő nem tudott mit kezdeni velem. Szerencsére megoldódott, de ha a szülőszobán nem tolnak ki velem, nem hiszem, hogy szükség lett volna az egész éjszakát kitöltő kalamajkára.
És még mielőtt a kérdés fölmerülne bennetek: 24 évesen szültem (bár 18-nak sem néztem ki) egyetemi végzettséggel, és nem vagyok "kisebbségi".
pearl12
 
 


Sziasztok!

Pearl! Ez még szörnyűbb sztori, mint az enyém. Nagyon sajnálom.
Én a kezdetektől azt gondoltam naivan - jól láthatóan fehér vagyok, 30 éves, felsőfokú végzettséggel, évek óta dolgozom, nem keveset, nem kevés fizetéssel, amiből nem keveset SŐT! nagyon sokat levonnak, adó, tb stb. - hogy legalább én és a hozzám hasonlókkal megkülönböztető figyelemmel bánnak majd, hiszen fizetésem egy része, az ő (egészségügyi dolgozók) fizetésük egy része is!

Mikor megtudtam hogy terhes vagyok, minden kicsit is félretehető pénzt a szülésre tartalékoltam, biztos ami biztos alapon. A 7.hónapig dolgoztam, hogy még több legyen. Úgy mentem el szülni, hogy volt nálam ezres, kétezres, ötezres címletek, és rengeteg boríték :-(
Az ügyeleten senki nem fogadott el semmit.
Viszont a nővérkék, ők nem utasították el, csak úgy fogyott a fehér boríték.... a történetet ismeritek.
Mindenesetre tanultam a történtekből. A következő babánál már lesz gyakorlatom. Fehér borítékot nem viszek magammal. És ahogy majd az erőm engedi, segítek a mellém kerülő kismamáknak.
Ha mégis problémám lesz, a nővérektől biztos hogy nem kérek segítséget, inkább hívok egy szoptatási tanácsadót, a védőnőmet stb..
Ha esetleg tudok segíteni valakinek szoptatással kapcsolatban, szívesen megadom a számom, vagy írhattok is. Profi nem vagyok, de a tapasztalataimat szívesen átadom.

Kép
mazsola1
 
 


hmmm.. na csajok akkor ezek után nem kérdés bármennyire szeretem is a magyar dokimat hogy én ugyan Dániában szülök.... ;) pedig még gondolkodtam rajta...... én hülye :D

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Szia adryn!

Megosztod velünk Dániában hogy zajlik az egészségügy?
Terhesgondozás, szülés, szülés utáni napok stb.?

Szia
Mazsola

Kép
mazsola1
 
 


sziasztok. terhesgondozás hasonlóan mint nálunk, de leginkább a szülésznővel találkozik a kismama, a doki csak az ultrahangnál van jelen. a szülésnél is csak szülésznő van a szülőszobán, de persze a doki karnyújtásnyira (gombnyomásnyira) ha esetleg gond lenne. olyan a kórterem ahová a kis családot helyezik mint egy kis hotelszoba, külön ágy a mamának, papának, babának. plusz külön wc, zuhanyzó, pelenkázó, fürdető. mintha máris otthon lenne a család. persze a normális vizsgálatokat minden nap elvégzik, és kb 2-3 nap múlva haza kell menni ha nincs gond. (ott az is megoldott hogy szülés után 24 órával elhagyd a kórházat.. de azt saját felelősségedre.) miután hazaértél egy családsegítőnek nevezett nőszemély fog látogatni hetente a baba miatt. (olyasmi mint itthon a védőnő, de ez a családsegítő nem zaklat a terhesség alatt hülyeségekkel mint pl az enyém itthon. alig tudom lerázni, és annyi hülyeséget összebeszél hogy kettéáll a fülem..) na szóval a családsegítő megméri a bébit, ellát hasznos tanácsokkal, elmondja mikor milyen védőoltás kell stb.
ezeket onnan tudom hogy párom huga aug.31-én szült.. nekem a kicsi Nico lesz az első babám, de persze én is érdeklődöm hogy mit merre hogyan. szerencsére az európai kártyával ott lehet szülni európában (unióban) ahol szeretnél, a magyar biztosító fedezi.
úgyhogy ha nemcsak kórházat hanem országot is váltani szeretnétek szülésileg akkor hajrá :D:D de azt tudni kell hogy repülni a 35. héttől a baba 2 hónapos koráig nem engednek. ezért nálunk pl az itthoni anyakönyveztetést majd anyukám intézi. mert ugye kettős állampolgár lesz a szentem.
na.. mindenkinek kellemes hosszú boldog 7végét kívánok. : Adry :twisted:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Jó lehet, ha a papa is ott lehet a családjával. A párom teljesen ki volt akadva, hogy a szülőszobán a kezébe adták Rékát, és utána napokig csak üvegen keresztül láthatta. Eléggé megsinylette.
Mondjuk nekem nincs kifogásom a több ágyas kórterem ellen. Ha választhatnék, biztos, hogy nem egy ágyast választanék. Hosszú tud lenni egy nap egyedül, hiába van ott a baba is. Meg a tapasztaltabb anyukák tudnak segiteni, tanácsokat adni. Szerintem, ha az apuka nem lehet bennt, akkor a 2-3 ágyas szobák lehetnek jók (én anno 4 ágyasban voltam, az már kicsit soknak tűnt).

Mazsola, küldtem privit!

További kellemes hétvégét nektek!
pearl12
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: