Új privát üzeneted érkezett!

borkaby: köszi a biztatást...mára kisütött a nap..végre, és tényleg nagyon várom az első trimeszter végét...ugy látszik ezzel a hányingerrel, álmosság..nem igazán birom.

most hogy leirtad a harangos korszakotokat, nállunk is volt ilyen, és Ádám is pont bimm-bamm-nak nevezte...imádta, mi is sokszor sétáltunk a templomig, hogy felnézhessen, csodálja a bimm-bammot :) a mindenit, hogy már kezdünk el-el feljeteni dolgokat :(.

Ádámnak is volt egy periodusa, mikor reggel 9kor nem tudott jol aludni bennt, de ahányszor kimentunk akkor mindig nagyon jot aludt 3-4 orát a következő szopizásig...de aztán idővel, megfordult, delben aléudt jol, ha kinnt ha bennt mindegy volt, a 7 órai alvás borult egy picit...de 2-3 het aztan az is rendeződőtt..

Veronika: ügyes Pálmi hogy beindult a beszéde, ezután már csak egyre ügyesebb és figurább lesz.
most a legaranyosabbak!! ..(na persze eddiig is azok voltak, és ezután is azok lesznek...o na, szoval aranyosak!..

Most jut eszembe a tegnap Ádám mit mondott...az apukája szokta szolitgatni mindenféle néven..erre megáll nagy mérgesen én nem vagyok...az...hanem Tökmakk vagyok (én szolitom tökmag-nak)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma,
Pálmi is szokta mondani, hogy "nyuszi vagyok" ha véletlen mást mondunk :lol:
A Pálmit meg úgy mondja, hogy MÁÁMI :lol:

Szerintem is most a legcukibbak, nekem mindig is a 2-3 éves forma gyerkőcök tetszettek a legjobban :)

Borkaby,
nahát! Igen? Szóval végülis jó, ha van ilyen tárgya amihez kötődik? Akkor nem agyalok ezen :) Csak arra gondoltam minden ami megköti, ami kell neki és gond ha nincs, az nem jó.
Egyszer egy kislány nálunk hagyta az állatkáját amivel alszik és anyukája hívott este, hogy nálunk van-e, mert a gyerek zokog és nem tud elaludni nélküle... :roll:

Jaj azt nem is meséltem, hogy Pálmi meg a repülőkre van ráállva, bölcsi után még kimegyünk a játszóra és nézi az eget, hogy jön-e a repülő. Ha elmegy egy, utána a lábával toporzékol, hogy "MÉÉG! Mééééég repülő!" :lol: Jókat mulatok rajta, nem tudom érti-e, hogy közöm nincs ahhoz, hogy jön-e a repülő vagy sem, rajtam ne követelje! :lol:

Hazafelé meg mindenáron be akart ülni egy autóba. Mondtam neki, hogy az nem a miénk. Közölte, hogy "enyém!" Mondtam, hogy nem, az egy bácsié. Azt mondja "bácsié?" Láttam hogy forognak az agyában a fogaskerekek, hogy akkor most mi van :))) Végül közölte, hogy "bácsié autó" és így végre eljöhettünk :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Köszönöm a biztatást...legyen igazatok!

Szveronika, repülő-csodálás is van nálunk, na meg helikopter, de azt itt nem nagyon látunk. A legjobb, hogy amíg jó idő volt, majdnem minden csütörtökön katonai gyakorlatot tartottak ejtőernyősök: valami iszonyat nagy repülőből ugráltak ki, és azt is meg lehetett csodálni.

Borkaby, ja, bimm-bamm, hozzá meg lengedezni is kell jobbra-balra. :) Nem messze van ide egy nagyon szép templom, az ablakunkból látszik, és Gergő azt is tudja, hogy a templom toronyban van a harang. Séta közben szokott oda mutogatni, hogy "ten-lo to-o ha-a". Még nem voltunk bent, mert itt adózni kellene az egyháznak, de mi nem tesszük, ezért nem is nagyon mehetünk be. :shock:

Lkata, ne keseredj el, vagyunk páran, akiknek "sovány" gyerekünk van. Különben nem tudom, feltűnt-e, hogy csak a soványabb gyerekeket cseszegetik az orvosi rendelőben. :) Én még nem hallottam olyat, hogy nagy hurkájú gyerekre valaki is azt mondta volna, hogy "ajaj"...vagy elküldték volna rögtön pl. vércukorszint-, vagy koleszterinszint-mérésre. Sőt, ezekre a gyerekekre azt mondják, "milyen jó húsban" vannak...Bezzeg én Gergővel hány baromság vizsgálatra elmentem! Teljesen ok nélkül...a vérvizsgálatok egyik esetben sem mutattak semmilyen rendellenességet sem. Különben pedig a testalkati soványságról éppúgy nem tehet a szülő, mint arról, ha egy gyerek hurkásra gyarapodik. Ez van. Nem szabad ezen ennyit őrlődnöd. Te mindent megteszel, mégsem hízik. Ő ilyen. És persze Norbi az összehasonlítási alapod, ami nem biztos, hogy ebben az esetben szerencsés...mivel ő folyamatosan a topikunk egyik legnagyobb csemetéje.

Kép
szöszke
 
 

 
 

Hellóka!..köszi lányok a bíztató szavakat :) !Tényleg nem volt ennyi probléma a szopival amég nem tudtam róla hogy nem jól hízik Bazsi. :roll: :oops: Szóval tuti pszihés oka is van ennek.
Már nem is érdekel hogy nem elég a tejem már csak arra gyúrok hogy ami van azt kiszívja rendesen.de sajna nem jól szopik még mindíg Bazsi. :cry:
Ma is szopitott 20-30ml-t majd negyed óráig be se kapta a mellem, aztán a másikból is kicsit szopott, aztán 1 óráig semmi :shock: :? Ez tök sok, addig nem flangálhatok körülötte derékra vetközve hogy ugyan mááár, mikor éhezik meg és hajlandó elfogadni a mellem? :roll:
A tápszerrel is ez van, pár korty...aztán van hogy egy óra mulva issza meg a maradékot.
Szerintem a hasa is ettől fáj jobban. :(
Ja, amúgy hiába ébred gyakran éjjel, nem sok értelme van, mert 3-4 korty után úgy visszaszenderül hogy csak a cicit tartja a szájába, semmi szájmozgás, totál KO!
Szóval lehet jobban járnék, ha csak a cumit dugnám a szájába mikor ébredezik.Vagy legalább is ha 4x kel abból csak 2x tenném mellre, hátha akkor éhesebb és jobban szopik, nem???Vagy ez hülyeség???
Nem gondoltam volna hogy ennyi problémám lesz a másodikkal(is)szopi ügyben.
Norbi náthás még, tegnap hányt is a huruttól szegényke. :(
Szöszke..külömben tök jól néz ki Bazsi, mármint hurkás, kerek baba, ezért nem is gondoltam korábban hogy keveset eszik.
Majd mindjárt teszek fel képet is.

Borkaby..köszi a linket, mindjárt el is olvasom! :)

Dalma..na voltál Ultrahangon?Remélem minden oké a babával és veled!

Friss képek:
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kata,
nincs ennek a babának az ég világon semmi baja! Nem úgy néz ki, mint aki éhezik! :D

Norbika még mindig gyönyörű! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Jut eszembe Kata, nekem akkor kezdett jobban enni az üvegből, mikor nagyobb luku cumira cseréltem, esetleg próbáld meg!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lkata, nahát, akkor ezek a rendelőben még tényleg nem láttak rosszul táplált gyereket, ha a szép babád nem teszik nekik. :evil:

Kép
szöszke
 
 


Lkata, előkerestem Gergő egyik régi képét, és nézd: ő 4 hónaposan volt kb olyan, mint most Balázs... :)

Kép

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
jaj de cuki, már nem is emlékszem, hogy ilyenek voltak :) Gyorsan meg is nézem Pálmi régi képeit :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke..tényleg nagyon cuki, szép kisfiú volt már akkor is. :D
Norbika már jobban van, de Bazsi náthás lett :( így aztán még nehezebben megy a szopi!Pedig már tegnap 1-2 alkalommal jól evett, összesen cici +tápszer volt 120ml :D
Most folyton szívom Bazsi orát, hogy el ne duguljon. :? szegényke úgy utálja, nagyon hadakozik ellene, de ahogy kikapcsolom a porszívót úgy mosolyog, meg tudnám zabálni! :lol:
Folyamatosan mondja a magáét, gőgicsél , sikongat.jaj imádom ezt a korszakot!
Ma csak 2 x kelt fel, este is adtam tápszert és így éjjel elég volt a szopi neki(elég jól szopott).Remélem a nátha nem tesz be nekünk. :roll:
mennem kell norbika rosszalkodik.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
most hogy mondod, hogy lefekvés előtt volt tápszer is és így csak 2-szer kelt, beugrott, hogy egy barátnőm csinálta azt, hogy az esti lefekvés előtti utolsó szopit helyettesítette tápszerrel, mert azzal sokkal jobban/többet aludt át a gyerek...

Látod a kedved is sokkal jobb, hogy többet aludtál.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lkata, Szöszke: de jó képeket tettetek fel!
LKata: szerintem is Bazsinak nincs az ég világon semmi baja, hát nem ugy néz ki mint egy alultáplált, nagyon aranyos, az én Ádámom sokkal soványkább volt.
Ma már egész jókedvünke tűnsz!! ez a legfontosabb, nevess, játszodj, táppal is tök egészséges gyerekek nőnek fel..probáld meg nagyobb lyukú cumival..ahogy Veronika emlitette...megér egy próbát!

Veronika: Pálmi nagyon ügyes lehetett amint gondolkozik az autós sztoryban :)Ádám is repülő rajongó, nállunk az ablakból is rengeteg látszik, pálya lehet az udvarunk fölőtt, minden nap sok repülő elhuzza a csikot :)

Na, végül felhivtam a dokimat, elmeséltem a balesetet, mondtam jól vagyok, csak gondoltam kérjem ki a véleményét, aztán...hétfőn berendelt uh-ra, nézze meg hogy tutti minden rendben van. remélem, de gondolom azért csak éreznék valami furcsát ha valami nem lenne ok...de igy legáláb ujból láthatom a babócát, nemcsak április elején.

Kellemes hétvégét mindenkinek!!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicsiket a fiúk nevében. Hát igen, Bálintom drágám egy zabagép, semmi kétség. Az alma akadályt is simán vette. Elsőre nem volt annyira megnyerő, mint a barack, de 2. nap, már abból is lecsúszott egy kávéspohárnyi = egy egész kisebb alma. :lol: Utána 1-2 nagy böfi, szigorúan száraz! Gyümölcsből még egy csepp sem jött vissza! Ellenben szopik után még mindig 2 óra múlva is jön vissza belőle a túrós trutyi. :?

Nagyon jó dolgunk van a mamáéknál. Délelőttönként nagyokat sétálunk a tóparton, kacsákat etetünk vagy kavicsokat dobálunk. Bálint nagyokat alszik a babakocsiban :shock: (otthon fél órákat). Erre mondja apukám, hogy "az a vidéki jó levegő"! pedig Békáson is jó levegő van. Délután mire Szabi felébed hazaérnek a szüleim... szóval most nagyon jó nekünk. :lol:

Dalma - Remélem a dokid is mindent rendben talál!

Kata - Ó, de sajnálom, hogy betegek vagytok. Egyetértek a csajokkal. Ha nyugodtabbak az éjszakáitok tápival, akkor egyen azt lefekvés előtt. Cumi ügyben passzolok. De az is tény, hogy tündéri kis pasi Bazsi, nem úgy néz ki, mint aki éhezik. :wink: Még csak nem is sovány. Hát ott vannak azok a kis édi hurkácskák a combiján!!!

Borkaby - Ja, így már értem. Az anyósokkal nem egyszerű. :wink: 4 év??? Ó, remélem nem tart addig! Nekem is úgy tűnik, mintha nem rég szültem volna. :roll:

Hihetetlen, hogy mennyire megtréfálnak a hormonjaim. Nem emlékszem, hogy Szabinál ennyire érzelgős lettem volna. Nem fogjátok elhinni, de a barackevés utáni első kakit megkönnyeztem, mert már nem az a kis tiszta anyatejes babakaki volt. :oops: És belémhasított a tudat, hogy már nem olyan kis pici baba. Tiszta lüke vagyok. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Borkaby...Tomikának Nagyon boldog névnapot! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hoztam nektek valamit: :lol: Ők se mindíg hasonlítanak.
Norbika
Kép
Balázs
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


BOLDOG NŐNAPOT MINDENKINEK!!!! :)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


csak gyors bekukk, mert a főnőköm napok ota olyan paprikás hogy sűrűbben szuszogni is vétek!!!
tegnap voltam kontrollba, a baleset miatt uh-n, és minden rendben!, még láttam ahogy mozgolodott, vert a szive a babócának!! csak épp 1 percet ültem, ahogy megnézte minden rendben, ezzel végzett is..kissé fudri ...még megvárom legközelebb mikor mér csonthosszakat, szerveket..ha akkor is fudri, megyek más dokihoz!
de most boldog vagyok!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma,
az a lényeg, hogy minden rendben! Ez szép nőnapi ajándék! :D

Kata,
jé, tényleg, ott egyáltalán nem hasonlítanak! :D

Bettyna,
hát igen, ezek a hormonok :)

Tegnap kaptunk a doktor néninktől egy elég tekintélyes méretű kérdőívet (2-szer 23db A4-es oldal!, egyik pakkot anya kell kitöltse, a másikat apa)

A Heim Pál Gyermekkórház gyűjt információkat a 3év alatti gyerekekről, életkörülményeikről, szüleikről, viselkedésükről, betegségeikről, szoptatásról, étkezésről, alvásról, életeseményekről, stb.
Akinél van probléma, az kérheti is, hogy vizsgálják ki, illetve csinálnak valami Szülők Iskolája tanfolyamot.

Ti kaptatok?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


LKata!
köszönjük, Tomi nevében is!!! :D képzeld, én elfelejtettem, ha anyósom nem hív, hogy felköszöntse tomit, akkor elmaradt volna a névnapozás... :roll: nem vagyok képben a dátumokkal mostanában (meg amúgy sem).
Tényleg nem is hasonlítanak azon a képen a fiúk, nagyon érdekes, mennyi arcuk van. Bazsi mindenesetre nagyon jó húsban van!
Bogi most 5660 g, tegnap mértem le itthon.

Vettünk tominak egy futóbringát, már legalább 2 hónapja csodálja. Nagyon örült neki, este 10-kor tudott elaludni, annyira be volt sózva, le-föl biciklizett az előszobában :lol: Fejre állította, pörgette a kerekét, szerelte, úgyhogy nagyon boldog volt, jó volt látni.
Ma persze ugyanúgy 7-kor ébredt, és már délelőtt 10-re elfáradt, úgyhogy kevés ereje maradt a bringázásra, remélem nem alszik olyan sokat és akkor du. még le tudunk menni egy kicsit.

Veronika!
Mi kaptunk ilyet, de még okt.-nov. környékén. Én végül nem kértem kivizsgálást, mert valami nem tetszett benne.

Bettyna!
Annyira ismerem ezt az érzést! Nálam is volt már ilyen, Tominál is és most szülés után is, hogy többet nem fogom átélni a várandósság és a szülés örömét. hiába, értékes pillanatok ezek :)
Már kétféle gyümölcsöt is esztek? nemsokára már jönnek a főzelékek is :)

Itt gyönyörű idő van, ezer ágra süt a nap, igazi tavaszias idő. Annyira jó érzés az is, hogy már fél6 után sötétedik, egészen mások így a délutánjaink/estéink. Úgy vártam már, remélem most márt jó idő marad.

tomival ma rügyező ágakat/bokrokat keresgéltünk a parkban, nagyon élvezte. Rohangált a bokrok között, néha hangosan elrikkantva magát, hogy "itt is egy hjügy, anya, gyeje mááááár".

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Dalma -Örülök, hogy minden rendben.

Kata - Tényleg mások a srácok!

Borkaby - Hát, 3 napig eszik egyfélét, aztán kóstolunk újat. Ezt Szabival is így csináltuk. Ti nem? :roll: Ma a krumpli volt soron, de nem annyira tetszett neki. Kíávncsi vagyok, hogy holnap mit szól hozzá. Szuper, hogy Tomikának így tetszik a bringa. Utólag is boldog névnapot neki! Rügyek. :lol: Nekünk itt Tatán minden nap a buszpályaudvar felé kell mennünk. Szabi kívülről tudja a menetrendet! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Lkata, azért a képen a fülük és a kis nózijuk nagyon egyforma! :D

Dalma, biztos sietett a dokid...néha nem értik meg, hogy mennyire fontos az anyukának, hogy láthassa ultrahangon a picit. Ugyebár otthon nincs ultrahang gép, amire csak úgy bármikor rá lehet csatlakozni. :?

Szveronika, érdekes ez a kérdőív...valami központi felmérés lehet? Mi nem kaptunk januárban.

Borkaby, mi is futóbringán gondolkozunk mostanában. Azt hiszem, megérett rá Gergő. Meg jó lenne bicikli-utánfutót is beszerezni valahogy. Itt van terep hozzá, és pöffeszkedhetne benne. :D Mondjuk azzal inkább én fáradnék le, nem a gyerek...

Szbettyna, Gergő 2 éves kora után szerette meg a krumplit. Előtte is csak elvétve fogadta el, akkor is paradicsomos burgonyaként...

Mi: Gergő péntek óta taknyos, és láza is volt. Sajnos az egyik kolléga kislányától, akiknél a múlt héten voltunk, elkapott valamilyen vírust. Érdekes, hogy én még nem vagyok beteg, a férjem viszont már 2 napja beteg... :( Egyelőre orvoshoz nem mentünk, mert úgyis csak tüneti kezelést tudna alkalmazni...a vírus ellen nincs mit tenni. Meleg teáztatjuk, meg ha kell, a lázát csillapítjuk. Szerencsére 2 napja már csak hőemelkedése van. A hangja meg kis repedt fazék lett tegnap óta...kis felszakadó köhögés is van, ami hamarosan javulni fog most már. Aludni elég jól alszik, néha inni kér. Különben jó kedélyű, csak az orrfolyás zavarja.
Aranyosan számolt valamelyik nap: "Egy-kettő-sok". Ügyesen ejt bonyolultabb hangzókat: "mozoG, játsziK" viszont a kuki még mindig "kuTi" és a kisebbik kutyánk Pákó még mindig "Kákó"...a franc se érti ezt, de nagyon vicces. :)
Meghosszabbították a kint-tartózkodásunkat, és úgy néz ki, hogy szeptemberig maradhatunk. :) Eléggé jól érintett a dolog minket...nyertünk egy kis időt. És így végigjárhatom azt a nyelvtanfolyamot, amire végülis sikerült beiratkoznom.
Egyelőre nem állt vissza a tejtermelésem, már 8 napja nem szedem a gyógyszert. Remélem, ez így is marad. És akkor hajrá kistesó! A sportolást is elég keményen nyomom: az elmúlt 25 napban 23-szor végeztem valamilyen sporttevékenységet: összesen 970 percet, azaz 16,1 órát, átlagban 42 percet alkalmanként. Eredménye még nincs. :( Tehát semmilyen súlyvesztés nem történt. Azért ez elég gáz, nem? de már nem érdekel. Lényeg, hogy lelkileg jobban érzem magam tőle.

Kép
szöszke
 
 


Dalma, neked is boldog nőnapot, meg mindenkinek!

Kép
szöszke
 
 


A H1N1 hisztéria keltéséhez:
http://kuruc.info/r/4/75542/

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Végre nálunk is tavaszodik, süt a Nap, lassan elolvad a hó, igaz csak 2-3 fok van, de ennek is örülök.

SOK VIDÁMSÁGOT MINDEN ÜNNEPLŐNEK!!! NŐKNEK, TOMINAK, FANNIKÁNAK, ILDIKÓNAK...!!!

Veronika!
Ábelék farsangján nekünk csak harisnyát kellett vinni, a fejdíszt és a polót kaptuk. Örülök, h így csoportosan megoldják nem vagyok egy kézműves....

A gofrisütéssel nem próbálkoztam, Bence szerint jó, Ő a villamosmérnök, de szerintem rossz és csere kéne....Palacsintát sütök, azt is szeretik....

Borkaby!
Édes lehet Tomi ezzel az okfejtéssel :-)

Igen, Ábelék csoportosan öltöztek be, minden szülő egyetértett és nincs rivalizálás.
Azért néz oldalra Ábel, mert ott ültünk, szemből pedig a profi fotós csinálta a csoportképet. (nincs olyan profi képünk, emelyiken odanéz a fotósra :lol: )

kérdésem feléd: Konsti folymatosan lerombolja ábel építményeit. Mit tehetek?????????????????,

Azt szeretném, ha megértené, h nem az a játék, h rombolunk......Ábelt nem akarom elkülöníteni....

Linh!
Hogy vagytok?????????? Kitől tudjuk meg a jó hírt???????????

kérdésem : antibiotikumot szedek légcsőhurutra (amoxicilin) és nagyon viszket az alfelem. Állítólag okoz az antibogyó gombásodást. Nincs folyás, csak viszked....Javaslat????????

TÜNDÉRIEK A GYEREKEK!!!!!!

Általánosságok: én megint beteg vagyok-voltam, ezuttal időben elkaptuk a megfázást és 5 nap alatt jobban lettem. Ábel hetek óta köhécsel, remélem a tavasz meggyógyítja.

Konsti: beszélgettem egy óvónővel és körvonalazódik az ovikezdés. Jelen állás szerint Katica csoportos lesz, Ábelék csoportjával szemben . Örülök, mert nem kell két gyerekért két külön emeletre menni. Az óvónők személye még változhat, de mindegyik óvónő aranyos . A dadus is még kérdőjeles. Pénteken lesz a leendő ovisoknak ismerkedős foglalkozás, ha tudunk elmegyünk.

A beszédünk szépen fejlődik (Konsti) érdekes, mert pld. a csiga az csiga, de a csigabiga az igababa.... :lol:

Bújócskázunk Konstival, Ő bújik el. bemegyek a szobába és felteszem a költői kérdést: "hol a Konsti"?
Mire egy szőke fej kinéz a kiságy alól: Anya! itt vagyok!!!
tanulság: egy 2,5 éves nem tudja mi az a költői kérdés.... :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép alkotnak

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Szöszke - örülök, hogy jobb kedved van és irigylem a precizitásodat, hogy napra, perce pontosan számon tudsz tartani dolgokat. :wink: Én örülök, ha nem felejtem el a vitaminokat minden nap beadagolni a srácoknak. :? Kérdezted,a múltkor, hogy szerintem be fog-e lassulni Bálint gyarapodása. Hááát, nagyon remélem, met nem szeretnék Góliátot nevelni. :roll: A krumplit leturmixoltam, így már jobban ízlett neki.

Zsuzsu - Édesek a fiúk, ahog alkotnak. Bújócska :lol: Szabi ezt úgy játsza, hogy beáll a sarokba, eltakarja az arcát, "Elbújtam!" Mire én: Hol vagy Szabi, a fürdőben? "Neeem, a konyhában! :lol:

Beszéd: Szabi elképesztő dolgokat tud mondani. Néhány kedvencem:
Séta közben: "Anya olyan jó, hogy süt a nap, úgy vártam már a tavaszt."
Szintén séta a közben: "Miért nem csobog a víz?"Mert el vannak zárva a zsilipek. "Mikor nyitják ki?" Majd tavasszal, amikor jó idő lesz és nem kell már vastag kabátot, sapkát venni. "Anya, jó idő van, vegyük le a kabátot!"
Játék közben:"Elestem ebben a kupacban. Megint széthagytam a játékokat." :lol:

Szabi megint taknyos. Nemég gyógyult meg. Fogalmam sincs megint hol fázott meg. Remélem nem adja át Bálintnak.
Bálint végre megfordult!!!! kétszer sikerült neki egyedül hasról hátra, de még nem érzett rá az ízére. Legalább a sikerélmény már megvan! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Zsuzsu,
édesek a srácok :)
Nálunk egyenesen ez a játék lényege, hogy bebújik a szekrénybe vagy a függöny mögé, megkérdezem, hogy hol a Pálmi? és előugrik és ezen jókat nevet :lol: És sokáig tudja ezt csinálni :)

Én is intézgetem az ovikezdést, de mivel októberi, így csak akkor jutunk be, ha a 11 szabad helyre nem lesz 11 gyerek a körzetből, aki ide jelentkezik és szeptember 1-ig betölti a 3-at... :roll: Május végén dől el...

Szöszke,
szuper, hogy maradhattok! :)
Az is jó, hogy egyelőre (lekopogom!) nem jött vissza a tejcsi!
Nem semmi mennyit sportolsz! Irígykedem, hogy milyen ügyes vagy!!!
Igen központi felmérés, gondolom folyamatosan csinálják, ha Borkaby meg még novemberben kapott...

Borkaby,
futóbringa? Én erre nem is gondoltam. Rendeset vettem, ott pihen a raktárban, várja a jó időt, hogy kibontsam és megkapja Pálmi :) 3 kerekű, pedálos. Hát kíváncsi vagyok menni fog-e a pedálozás, ősszel még nem ment a játszóházban...

Nálunk meg volt nagy riadalom kedd este, orrcseppet kellett volna elkezdenem beadni Pálminak, de olyan volt, amit gyógyszertárban kevernek ki és adtak hozzá cseppentőt, de nem gyerekeknek valót (már ha van olyan) hanem a klasszikusat.

Persze Pálmi rángatta ezerrel a fejét, aminek az lett a vége, hogy jól megszúrta a hülye cseppentő, ömlött az orrából a vér. Gyorsan felültettem, erre sugárba kihányta a fél órával korábbi tápszert... rohantunk a kádba, néztem mennyire szúrta meg, mert eléggé ömlött a vér, de hál istennek, mire levetkőztettem és lemostam már el is állt. De nagyon megijedtünk apával...

Néztem, hogy a cseppentő vékony vége, hosszabb, mint Pálmi picike orra, nem nehéz túlnyomni, főleg ha rángatja közben a fejét.. .szóval ilyet soha többet, csak spray-set vagyok hajlandó, vagy olyan cseppentőt amit baba-orrba méreteztek és nem éles a vége!

Melómmal annyi hír van, hogy a főnököm újabb hitel-felvételekből finanszírozza a mostani hiteltörlesztő részleteit, úgyhogy ha sikerül felvennie (áprilisra ígérték neki), akkor egyelőre marad a munkám... csak félek, hogy szegényke jó nagy adósság-spirálba veri magát... :roll: de hát ő tudja mit csinál...

Nagyon izgulok, hogy lesz-e tesó ebben a hónapban, mert szombat óta nagyon rossz a hasamnak, ha felemelem Pálmit. Egyik nap annyira rosszul esett és fájt mikor megemeltem, hogy azonnal le kellett ülnöm és utána majdnem egy napon keresztül fájt... azóta próbálom kerülni az emelést, de elég nehéz... :roll: Amúgy pont ebben az időszakban kellene lennie a beágyazódásnak ha összejött, úgyhogy ezt a dolgot ahhoz kötöm... úgyhogy most kíváncsian várom mi lesz, bár lehet, hogy az az 1 napnyi fájás jelentette, hogy levált.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Bettyna!
Én Tominál nagyon óvatos voltam ht ügyben, mert én is allergiás vagyok, tesóm is, férjem refluxos, szóval vigyázni akartam és így kb. 5-6 napokat vártam, míg újat vezettünk be (voltak olyan ételek, ahol többet is) és csak bio-t vettem... most Boginál érdekes, sokkal kevésbé vagyok aggódós, már most, de ő más típus is, a bőre is "színesebb", nem olyan hófehér, mint Tomi.

Írtad, hogy a krumplit csak másodszorra turmixoltad le. Amúgy csak villával töröd össze az ételeket?

Én nem tudom elképzelni, hogy Bálint ugyanilyen ütemben hízzon - főleg, hogy most jön majd a "nagymozgásos" időszak.

Okos kis Szabi! Jobbulást neki!!


Veronika!

Képzeld, én tavaly márciusban estem teherbe Bogival és ugyanilyen tüneteim voltak. Egyik nap olyan erős fájdalmaim voltak, hogy azt hittem, hogy vakbélgyulladásom van, egy doki barátnőm nyugtatott meg, hogy nem az, inkább epe vagy petefészek... Erre föl, be is vettem 2 panadolt és valószínűleg akkor volt a beágyazódás :oops: Úgyhogy rendesen bűntudatom is volt a panadol miatt, bár azt lehet szedni várandósan is.
Nem szabad elkiabálni, de azért hátha inkább a beágyazódást érezted leválás helyett :wink:
Mi azért vettünk futóbringát, mert a pedált most még nem tudja használni. Lehet, hogy nyárra már menni fog, de már annyira be volt sózva a bringa után, hogy megleptük. A futóbringával nagyon ügyes, lassan kezdhetek aggódni, hogy utolérem-e :)

Zsuzsu!
Költői kérdés :lol:
Olvad a hó?! jaaj, én már nem akarok mostanában havat látni, remélem novemberig-decemberig idén már nem is kell

mennem kell

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Borkaby - Én sem gondolom, hogy ilyen rohamosan fejlődne tovább, csak poénnak szántam. :wink: Bálinttal én sem vagyok annyira óvatos, mint Szabival annak idején (2 gyerek szindróma :wink: ). Bár a ritmus ugyanaz, de Szabinak volt a bőrével, meg a kakijával gond. Bálintnak úgy tűnik semmi sem árt. Nyilván mindent majd a maga idejében. Bár emlékszem, Szabinál az volt a trend, hogy kb. 8-9 hónapos korig, ha jól emlékszem szigorúan gluténmenteset szabadott adni, most meg azt mondja a dokink, a legújabb tan szerint 5-7 hónaposan el kell kezdeni adni a glutént, mert így kisebb valószínűséggel lesznek lisztérzékenyek. Hát nem tudom. Most azt gondolom, hogy előbb a gyümik, zöldségek, azán jöhet a gluténtartamú bármi.
A barackot turmixoltam, az almát reszeltem, a krumlpit megpróbáltam villával törni, és anytejjel hígítani. Ezzel az volt a baj, hogy akármennyire is szétfőztem a krumplit és nyomkodtam át ezerszer, nem lett homogén. Szerintem ez zavarta. Ma már egy fél kávéspohárnyit bevágott belőle. Sajnos nem emlékszem pontosan, hogy Szabinak mikor kezdtem el villával törni a kaját, de viszonlyag korán. Így nem is volt gondunk a darabosra való átszokással. Ezzel szemben a barátnőmnek 1,5 éves a kisfia és még mindig turmixolnia kell a főziket, mert másképp nem eszi meg. A szendvicset igen, meg a kekszféléket, mindent, amit harapni kell, de a főzeléket nem. :roll:

Milyen ügyes Tomika! Gratula neki! Szabi ezekben a sportos dolgokban nagyon kis suta. Meg szerintem fél a sebességtől is. Motorozni csak úgy "szokott" (nagyon ritkán jut eszébe, vagy lehet rábeszélni), hogy fogja a kezem. :roll: Remélem egyszer majd utoléri a többieket ezen a területen és nem ő lesz majd az osztályban a legügyetlenebb.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Borkaby,
de neked is a gyerek emelésétől fájt? Ma meg olyan érzésem van, mintha felfáztam volna... már nagyon várom a jövő hét szerdai tesztelést, hogy meglesz-e az a két csík! :D

Bettyna,
nem lehet, hogy egyszer még az elején nagyon megütötte magát, és azóta fél a mozgásos dolgoktól? Egy barátnőm kislánya csak valami 18-20 hónapos korában indult el, mert mikor az elején próbálkozott nagyon megütötte magát és ez hónapokra visszavetette. Térden járt :) A gyógytornász mondta, hogy aki térden tud, az tud rendesen is, ne aggódjanak, biztos csak fél, de majd rendbejön, nincs vele teendő. Lehet, hogy Szabi egyszer nagyot esett a motorral?

Erről jut eszembe, Pálmi meg egy hirtelen ötlettől vezérelve kitalálta, hogy a lépcsőn lemegy a motorral (szerencsére csak 1 lépcsőfokról van szó az udvarunkban, viszont beton van alatta). Hát jó nagyot bukott orra... volt nagy sírás :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Gyűgös napjaink voltak, etért nem nagyon volt időm.De olvastalak titeket.
Balázs még mindíg hasfájós! :( ennek biztos az az oka hogy nem emlszik egyszerre csak 60-80ml-ket, és másfél-két óra mulva megint eszik.
Éjjel 3 óránként eszik, sajna nem sok javulás van e téren. :?
Elég náthás még mindíg, oltást nem is kapott, csak megcsinálták a státusz vizsgálatot.
Már 6300 gramm és 63 cm. :D :shock:
Ügyesen emeli, tertja a fejét, játék után nyúl, "beszél", sikongat..szóval minden oké! :D

Megnyugodtam, most a doktornő is azt mondta hogy jól néz ki Bazsi, és úgy tünik kezd visszaszokni a szopizásra!Ma is minden alkalommal elfogadta a mellem, juhééjj! :lol:
Kapott orrcseppet a náthára.Megint csípásodik :( arra meg szemcseppet kapott.
Azt tanácsolta a védőnő hogy kezdjük el a hozzátáplálást már 4 hósan, ha így utálja a tápszert és ennyire rendszertelen az evése.

Bettyna, én annó Norbikának a krumpli mellé is jó lédús almát adtam, úgy megette. :D
Mondjuk én mindent botmixerrel pépesítettem 8 hós koráig.
Teljesen megértelek hogy megsirattad az első barackos kakit. :oops: :( lehet én is megfogom.Olyan rossz hogy így rohan az idő és hipp-hopp már nem babák hanem gyerekekké cseperednek! :(
Bennem is ott bújkál a szomorú tudat hogy nagyon lehet hogy ez az otolsó babázásom, több babám már nem lesz :( :cry: :oops:

Veronika..drukkolok a 2 csíkhoz! :D

Zsuzsu...nagyon édik a srácok, és jó szövege van Konstinak! :D
Norbi még mindíg nem beszél!Van pár új szava megint de nem minden felismerhető :roll: :oops:
például:
Bam= banán
Hep=helikopter
Ótó=autó
hoppá=az a kisvakond
(azt modja hogy hoppá a mesében mikor kiugrik a földből) :lol:

Mennem kell, ma Bazsi nagyon nyűgös, lehet mindjárt felébred és akkor semmit se tudok tőle csinálni.
Kellemes hétvégét!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bazsi 3 hónapos!
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Veronika - Szabi soha nem motorozott, így nem is esett. Világ életében óvatos, megfontolt gyerek volt. Járni is 16 hónaposan kezdett. ÉS a többi nagyozgása is később kezdődött, mint az átlag. Ő ilyen. Másban viszont megelőzi a korabelieket. Pl. beszédben.

Kata - Tegnap már semmi gond nem volt a krumplival. Lecsúszott egy fél kávéspohárnyi. Gratula a szép méretekhez. És jobbulást. Most már nálunk is taknyos mind a kettő. :?

Szép hétvégét Nektek is!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna,
persze, ahány gyerek annyi féle, ez csak egy ötlet volt :)

Pálmi pl. mindent későn kezdett, a mozgásokat és a beszédet is, viszont most meg ő a legjobb mozgású a bölcsiben, a gondozónők állandóan mondogatják, meg hát én is látom :) Neki meg a kis mozgások mennek kevésbé egyelőre, de ezt is felfedezték a bölcsiben és mondták is, hogy mit tudok vele itthon gyakorolni e téren.

Közben kiderült, hogy ez a hónap se a tesó hónapja, ma megjött... de sokkal hamarabb, mint kellett volna, úgy érzem tényleg gond lehetett akkor mikor Pálmit megemeltem és az a fájdalom volt a beágyazódás körül. Na sebaj, szép az idő, együtt a család, majd jön az a tesó, amikor úgy érzi! :D

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, biztos, hogy megjött? Mert van beágyazódásos vérzés is. :) Az kevesebb és a színe is más...

Én a napokban leszek termékeny, úgyhogy hajrá magunknak. ;-)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
hát nem tudom, fura az egész hónap, az ovulációs teszt által kalkulált ovulációhoz képest a 12-ik napon jött meg, nem 14-re. Amúgy viszont a normál ciklushosszom szerint is lett volna még vagy 4-6 nap...
A 12-ik nap meg beágyazódásnak kicsit kései, nem? Tény, hogy kevés jön és barnás, de szokott máskor is így indulni... Még az is lehet, hogy hét elején mikor fájt Pálmi emelgetésétől, akkor nem sikerült a beágyazódás és most újrapróbálja? :lol: Látod, máris kombinálok :lol: Na majd kiderült pár napon belül, hogy mi a helyzet :)

Nektek meg akkor hajrá!!! :D

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ma már nem kérdéses, hogy megjött... :)

Kata,
neked még nem írtam, hogy édes a 3 hónapos Bazsi! :)
Amúgy mi az, hogy nem beszél Norbi, ha van pár új szava? Akkor csak beszél! :lol:
Mi se úgy értjük, hogy filozófiai értekezéseket tart a gyerek! :lol: :lol: :lol:
Pálmi is szavakat mond, illetve most már 3-akat összefűz, de még nem olyan rég. És sokszor van olyan is, hogy nem értem amit mond, csak ismételgeti szegény, de nem értem, úgyhogy a kiejtésen is van még bőven csiszolni való...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Gyerekfejlődés: ki igy ki ugy, nem győzőm eleget ismételni a barátnőimnek, kettőjüknek is 1 év körüli kisgyerekük van, és folyton hasónlitgassák egyik a másikat...dehát nem egyforma egy gyerek sem! előbb utobb ugyis megtanulják amit kell, mindenkinek más a tempoja :)

Veronika: sajnálom, hogy megjött, de majd legközelebb.:))) hajrá, nem kell lecsüggedni (de te nem is vagy! tudom :)

LKata: nagyon szép Bazsi a 3 hó-s képen...már én is alig várom legyen meg a második babóca....hol van még ez...

Lányok: tegnap kisfiam nélkül maradtam :) ugy értem, hogy elvittük édesanyámékhoz (ők 20 km-re laknak tőllünk) és Ádám nagyon szereti őket, mindig alig várja menjünk hozzá.
És igyhát a tegnap reggel elvittem...minden rendben volt, aludt egész éjjel, estefele mondta csak párszor, hogy mindgyárt jön mámá, és megyünk haza, mert eddig mindig igy volt ott, hogy estére mentünk utánna és mentünk haza. ma is ott lesz, de kezdek gondolkozni, hogy ne hozzam-e haza...:( hiányzik..

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem írtam itt, de néha olvasgatok (Linh, Bettyna, Zsu, LKata,Nusildi, Szöszke -teljesség igénye nélkül- és egy-két még irogató régi lányzó életét nyomon követendő)
Aki eltűnt, nem tudom miért, kimaradt 1-1 hónap.
Csak akit érdekel, mert
nem küldtem kör sms-t - bocsi, új telefonszámom (mert új munkahelyem van március 1-től):
06-30-366-6187
Őrültek háza április 1-ig, szóval sry, ennyire futotta.
Mindenkinek hatalmas gratula a kistesóhoz!!!! Aki szeretne, annak megy a drukk!
És természetesen minden gyerkőc csodaszép! És okos és ügyes! Nem aggódni minden sz.on ám....

Rólunk csak annyit: Dorka bölcsis szeptember óta, én dolgozom.
Dorka is szobatiszta nyár óta, de éjjelre adok rá pelust, ha sokat iszik este még egyszer-egyszer bepisil, és a hálózsák miatt macera lenne, félek, hogy megfázik...tavasszal leszedem róla éjjel is a pelust. Viszont ezzel senki nincs lemaradva! A bölcsiben csak 1-2 gyerek szobatiszta, szinte mindenki szekrényénél ott a pelus.
Egyedül eszik, egyedül mos fogat (öblöget, köp - a csempére :lol: )
Persze nagyon anyás a bölcsi óta és több idő is kell neki, hogy feloldódjon társaságban, de ez van.
3 kerekű bringát már hellyel-közzel tekeri.
Hisztis, dacos, jön a maradék 3 foga.
Bölcsiben állandó járványok- most van: rota, bárányhimlő, skarlát, influenza. Egyszerre. Eddig elég jól megúsztuk, de sosem lehet tudni. Na nem foglalom a helyet, puszi mindenkinek!!!!!

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Nahááát!PEVA! De jó hogy jelentkeztél. :lol: Annyira örülök neked és örülök hogy jól vagytok. :D Lassacskánminden régi topic társunk előkerül.
Dorka igazán ügyes nagylány, hogy már nyár óta szobatiszta :shock: :D Nagyszerűűű!
Képzeld mi is tegnap tanultunk meg öblögetni, köpni fogmosásnál, olyan ügyin csinálja Norbi. :D
Hát nem semmi hogy ilyen járványok vannak a bölcsiben :shock: asszem ilyenkor örülök igazán hogy Norbi még itthon van.Bár egyre inkább azt veszem észre hogy kell neki a gyerek társaság.
Majd gyere gyakrabban és hozhatnál képet Dorkáról!

Dalma..nagyon ügyes Ádám hogy így elvolt nélküled. :)
Én is ezen filóztam hogy lassacskán Norbikát szoktatni kéne hogy néha máshol(mondjuk anyóséknál) is tudjon aludni.
Várandóság:Hidd el hamarabb fogod a 3 hós babádat a karodba tartani mint gondolnád :wink: Szerintem nagyon gyorsan repül az idő a 2. baba várásánál.Te nem így érzed?

Rólunk: Balázs tegnap kapott oltást, szegényke úgy sírt.De nem lett még láza, csak nagyon nyűgös és étvágytalan, eddig se evett sokat de ma :shock: .......... :(
A mult héten nem hízott csak 100grammot, de már nem érdekel.Ő ilyen keveset evő gyerek és kész. Még így is jól néz ki ahhoz képest milyen gyatra étvágya van. :wink:
Mi Norbikával délelött zenebölcsiben voltunk :D nagyon örült neki.Balázsra anyós vigyázott.
Holnap Fecó szabin lesz, úgy örülök. :)
Jaaj, megint esik az eső, fú de utálatos ez az idő.Szerencsére Norbi olyan jó gyerek 2 napja :shock: :D !Szépen játszik,nem zavarja ha Bazsizok kicsit, jó kedvűű, és aránylag szófogadó.
Mennem kell, minden jót nektek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Norbi segít!
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Peva - Hurrá, hurrá, hogy megvagy!!!!! A mailedről mindig jön nekem vmi spam és nem tudom leállítani. Nem tudod mi lehet az? Hogyhogy munkahelyet váltottál? A számodat mentem! Nem semmi, hogy ilyen jól bírja Dorka ezeket a járványokat! Jól megerősödött az immunrendszere.

Dalma - Gratula a mamánál alváshoz! Nekem a kórházi napok alatt akart megszakadni a szívem. Igaza van Katának, a 2. babával már nincs annyi időd álmodozni, pikk-pakk elrepül az idő.

Kata - De édes Norbika! Úgy látszik a nagy fiainkra elllentétesen hatnak a frontok vagy mi, mert Szabi amióta Pesten vagyunk, olyan, mint aki megveszett. Látszik rajta, hogy direkt keresi a bajt! :evil: Nyilván benne van a visszaszokás meg minden, de már nagyon az idegeimen táncol.
Van pár kedvenc tatai képem:
Kép az első falat Kép 2. fogás Kép Eszti mesél nekem Kép hason pacsa Kép Nőnap Kép Hurrá vezetek! Kép Szabi segít Kép Tesók

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna..ma Norbi is dilis, nem akar enni és aludni.Olyan finnyás, csak a tésztás ételeket eszi meg.Már nem tudok mit főzni hogy változatos is és egészséges is legyen.
De Balázs még rosszabbul alszik...negyed órákat nagy nehezen fél óra altalások árán :roll: az evést már nem is mondom....katasztrófa! :(
Szopizni nem akar, fejek egész nap. :(
Semmi dolgommal nem haladok.
Remélem csak az oltás miatt ilyen Bazsi és holnapra jobban lesz.A hasa is görcsöl, pedig semmi olyat nem ettem, ittam.
NAGYON JÓK A KÉPEK!!!
Bálint milyen szépen ül! :shock: :D Nagyon ügyes.Pedig a kis vasgyúró babákra ez nem jellemző.Kúszni tud már??
Norbi nekem elöbb mászott majd aztán 9 hósan ült meg először.
Ahogy nézni tud nagy szemekkel, tök cuki! :lol:
Játszik vele Szabi?Remélem Szabi viselkedése javulni fog, kitartás!

Lányok! Nektek eszi már a gyermek a zöldségfélét reggel-vacsi mellé???Úgy értem:Paradicsom, paprika, retek, uborka, hagyma?
Nekem Norbika semmit nem hajlandó enni. :(

Mennem kell, balhéé van.. :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata - Köszi a bókot, átadom a fiúknak! Szabi most megint dac csúcson van. Bízom benne, hogy max. 1 hét és megint javul a helyzet egy kicsit. Bálint nem hogy nem kúszik, de még csak nem is forog!!!! Hasról hátra már párszor sikerült neki, de egyáltalán nem izgatja ez a dolog. Azt élvezi, amikor "gyakorlunk" és az ágyon görgetem végig, illetve kicsit segítek neki meg csalogatom, de ennyi. Kiharcolja magának, hgoy felültessük és úgy képes akár 1 órát is eljátszani, ha elég érdekes dolgok vannak körülötte. Elég érdekesnek természtesen Szabi játékai számítanak igazán. :lol: Bárhova el tud nyúlni az áhított dologért és abból visszahúzni magát ülésbe. Sőt, hasra is tud fordulni ülésből, de ha úgy megunja, akkor már nem fordul tovább hanyatt, hanem reklamál. Elképesztő egy pasi.
Remélem kiheveri Bazsi ezt az oltás és visszaáll nálatok a béke. Szabi csak akkor eszik zöldséget, ha épp kedve van hozzá, van vmi bohóckodás, amivel rá lehet venni. PL. paprikakocka a szendvics szeme vagy ilyesmi. Hagymát egyáltalán nem, mert csípős.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kata,
Pálmi nem eszik semmit reggeli-vacsi mellé... ha eszik is nagyritkán pl. kígyóuborkát, paprikát vagy sárarépát, akkor azt magában rágcsálja csak úgy... paradicsomot még soha nem volt hajlandó megkóstolni.

Bettyna,
minket az ortopéd orvos elküldött gyógytornára, mert Pálmi még nem forgott 4 hósan. Kaptunk feladatokat otthonra, azt csináltuk, így egy hónap alatt elkezdte. Semmi extra, annyi csak, hogy háton fekvésben húzni át a kezét maga előtt és úgy átfordítani, a holtpontnál hagyni kicsit, hogy ő dolgozzon rá. Ezt mindkét kézzel és mindkét lábbal is csinálni (a lábánál a combját kell fogni). Csak párszor, nem kell fárasztani.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lkata, reggelire és vacsorára, amikor szendvicsféle van (kis falatok, katonák) Gergő szereti a paprikát megenni, élvezi, hogy ő teszi a falatka tetejére. Ezen kívül csak akkor eszi a zöldséget, ha borsó-, kukoricafőzelék van, és azt összepépesítem neki, vagy üveges vegyes-zöldségpépet. Más zöldség nem érdekli. Korábban megkóstolta a grillezett brokkolit, de annyit nem evett belőle, hogy elzuhanjak a mennyiségtől. Régen csináltam padlizsánkrémet, na azt pl imádta, ha kenyérre kenve adtam neki! (reggelire vagy vacsira, sőt ha meg vagy szorulva, valamikor ebédre is mehet az...)
A gyümölcsök ugyanolyan jó szolgálatot tesznek különben, ne aggódj, ha azokat jobban szereti Norbi. Gergő kedvencei:alma, körte, banán, üvegesek közül: vegyes gyümölcspépek, maracuja, stb. bármilyen gyümölcspép.
Pl. G. napok óta almapépet eszik husival ebédre...most egy ilyen korszaka van...bár ma forró levegőben sült krumpli volt almapép helyett...azt is tömte...
Vagy néha, ha gyümölcsleves van, akkor az epret szereti "bogyó" kieszegetni belőle...meg néha a meggyet.

Kép
szöszke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: