Új privát üzeneted érkezett!

Panny, egyébként a 2500 Ft a felnőtteknek szól "csak", ugye így értetted Te is?
Vendég
 


Bea!

Igen úgy értettem h "csak" a felnőtteknek kell fizetni...de sajna én még ezt is sokallom :(

Sajna más költségek prioritást élveznek nálam...Krizsi szeretne bulit a szülinapján(az se lesz két fillér :shock: )Márk különórái mind-mind pénzbe kerülnek,a számlák,a hitelek,a kocsik,a bábszínház a családdal..stb..szal sztem nem kell senkinek bemutatni...és most egy kicsit spórolni kell mivel minket is érint ez a hülye válság :x

Meg egyébként is az a saját szerény véleményem h nem feltétlen szükséges hidegtálazni meg ilyenek,simán megfelelne a batyus buli...de persze ez csak az én vélemlényem :wink: nem akarok ezen vitát.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Panny! Miből gondolod, hogy a batyus buli olcsóbb lenne?
1. alapanyagokat venni kell
2. energiát fektetsz bele, míg elkészíted
3. termet kell bérelni, ami szintén költség, és ha végül nem jön el mindenki az szívja meg, aki ott van és rá nagyobb költség esik
4. babatortákat - mi sütjük így is
5. közös nagytorta mindenképpen lesz

Mindezek ellenére én nagyon szeretném ha jönnél, jönnétek!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 

 
 

Nem akarjuk, hogy bárkiben is rossz érzés legyen. Totál megérthető, hogy a 2500 sok valakinek. Fanetta és Linocs utánajártak, és végül azért maradt a passzázs, mert batyuval sem lenne jelentősen olcsóbb:
-- Ott is van terembérlet (5-6 órára még egy művház is 30-35ezer – tehát, ha 20-an vagyunk 1500), amit akkor is ki kell fizetni, ha nem jön el mindenki – a fixáras ezzel szemben fixáras (kajával)
-- a batyubálnál egy falat kaja, pia sincs a terembérlet árában, tehát azoknak a hozzávalóit is meg kell venni

vélemény?

Kép
KépKép
nebula
 
 


A batyubállal az az egy gondunk van, hogy ott fixen, ELŐRE ki kell fizetni a terembérletet, amit sokan nem szeretnénk, mert félő, hogy az utolsó pillanatban sokan visszamondják, és akkor a többiekre marad a zsebből kifizetés. Ezzel szemben a fix árasnál elég ha utólag bemondjuk, hogy hányan voltunk és se többet se kevesebbet nem kell fizetni, plussz van kaja, pia, jókedv!

Kép
KépKép
nebula
 
 


Linocs, Fanetta, nem tudom még, hogy hányan megyünk. :( A párom nem rajong a nagy összejövetelekért, de még nem mondtam le arról teljesen, hogy ő is jöjjön velünk.


A vitatkozásról megvan a véleményem. Egész egyszerűen röhejesnek tartom, hogy felnőtt emberek beszólogatnak egymásnak a neten, a stílusról nem is beszélve.

Azt gondolom, hogy én pl. sosem bántottam senkit. Ha ezt a pocskondiázást -ami mellesleg teljesen öncélú- leszámítjuk, én mindkét "csapatból" kifejezetten kedvelek jópár embert. A többiekről sem mondanék semmi rosszat, mert azt gondolom, hogy nagyon kevés az az információ, amit egy ilyen fórumfelületen meg tudunk osztani egymással, így nincs alapja semmilyen értékítéletnek.

Szépen kérlek Benneteket, hogy fejezzétek be! Olyan jó kedvvel jöttem ma is ide...

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!
Szerintem, egyet értünk, hogy nem a kajálás lesz a fő célunk a rendezvényünkön. A batyubál szerintem kevesebbe kerül, ha mindenki süt (vesz a cukiban 2féle sütit) vmit, hoz egy üveg/doboz üdítőt. A helyszínt illetően meg...kb 70 emberrel kell számolnunk?
Megérdeklődhetek egy-két minimumköltséges helyet a közelben... De ha mindenki Pesthez ragaszkodik, akkor leállok az agyalással :wink:
Vendég
 


Kedves Bea: gyere konkrétumokkal (hol, mikor, hány ember fér be, mennyibe kerül, evés-ivás hogy legyen) és akkor lehet tárgyalni, mert van miről.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Sziasztok!

Keressünk valami költségkímélő megoldást lécci!
Pannyval értek egyet, mert például nálunk csak a benzin kerül kb 10000-be, ha jön apa is akkor ugye 2500 a beugrónk az ajándék 1000-1500, másik gyerek ajándéka, torta ára ezt mi sem engedhetjük meg magunknak a havi nagyon kevés bevételünkből, és ugyebár nemcsak ebből fog állni a hónap.
Mindezek ellenére én nagyon várom ezt a bulit, bár én nagyon félek is tőle :).

A batyusnál lényegesen olcsóbban jövünk ki szerrintem is, mert amire gondoltam süti és innivaló kijön 1500 körül de ez már duplaadag süti. Tesó ajándékról is lemondunk, ha úgy van, mert ő már nagy és megérti, hogy a kicsik bulija ő csak vendég.

Melinda80
Bízom benne, hogy a kajával kapcsolatban a betegsége miatt ilyen, mert annyira jó evő volt.
A fogaimmal Réka születése óta szenvedek. A gondok egyszer talán megoldódnak.

Mzx
Apa nálunk se szereti a nagyszabású sokaságokat, de feláldozza magát, ha úgy van :))))))

Kép
Kép
tündérmanó27
 
 


Tündérmanó: csak ismételni tudom magam: gyere valami konkrét ajánlattal és tárgyaljunk róla. ( a keressünk, csináljunk, az azt eredményezi, hogy mindenki vár a másikra, hogy csináljon valamit, és a végén nem lesz aztán semmi abból)

Ja és a foggondokról: igen, egyszer megoldódnak, de akkor meg az lesz a gondod, hogy hogyan rágod meg a húst!!! :lol: :lol: :lol:

Apák miatt ne aggódjatok: majd összeeresztjük őket!!! Ha ez nem elég, akko rájuk bízzuk az összes pulyát, mi meg kimegyünk az előtérbe cigizni, és megmondjuk ne zavarjanak :P :P :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: [/b]

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Halika!
Máris megszegtem az igéretemet. :oops:
De ma vettem egy babaszakácskönyvet, és amikor megláttam a grízpudingtorta receptjét, egyből eszembe jutott a szülinapi buli. Tök egyszerű, nagyon olcsó, kicsi és mutatós.
Bocsika, ha már valaki feldobta ötletként, de ha nem, és valakit érdekel, leírom majd a receptet.

Köszönöm a jókívánságokat az esküvőnkkel kapcsolatban!

Kép
pété
 
 


Bocs lányok, már bánom, amit beírtam a vitáról . :roll: Sajna már nem hagyja törölni. Azoknak van igazuk, akik tudomást sem vesznek róla.

Kép

Kép
mzx
 
 


Fanetta, holnapra megérdeklődöm az egészet töviről-hegyire.
A lakóhelyemen lenne, egy közösségi házban, elférnénk, annyi egyelőre tuti. Kaját-piát egy közeli étteremből vagy az Auchan subway szendvicsesétől.
Nem is tudom, kihagytam valamit?
Vendég
 


Heli!

Nekem semmi kifogásom a 2500,-/fővel. ,mivel szerintem is közel ennyiből jönne ki, ha nem többől.... (fő a bizalom)
másrészt pedig nincs konkrét ötletem egyéb megoldásra.

Pontosan mi lenne benne ebben az összegben? Milyen kaja, pia és mennyi? Bocsi, ha már leírtad! :oops:

Pété!
Oszd meg velünk a receptet! Én kíváncsi vagyok!
Hogy van a kis druszám? Ruhád megvan már?

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk levették Pepiről a gipszet, olyan gyenge szegénykém, furcsa neki.

A szülinap nekem jó így és ezer köszönet azoknak akik fel tudták vállalni a szervezést stb...
A bubifújó nálunk még bejön örülne neki Pepi és szerintem a nagyobbaknak is tetszene hogy kicsit kicsik lehetnek. Nem beszélve arról hogy Alizka hangosan nevet amikor Pepi fújja neki.

Miért kell a vita csajok?? Szerintem senki sem akart titeket bántani, lehet hogy csak úgy éreztétek.(de lehet hogy megint pepike a naiv) olyan rossz ezt olvasni. Engem is jobban érdekelne egy pár sor rólatok és a babókról, nagyon egyetértek ebben Linoccsal!!
Jimm!
Szeretem a stílusod és az őszinteséged is! Nagyon fasza csaj vagy!
De légyszi ne ilyen stílusba adjátok elő ha gondotok van az itteniekkel. (DE ROSSZ EZT LEÍRNI)
Mert nálam ti is itteniek vagytok. Na mindegy.....



csók pepike

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Szia Pepike! Jó azért téged is néha olvasni! Mi van a költözéssel? Sikerült megvennetek a kiszemelt házat?

Pété! Én is kérem a receptet!!!!! Sztem tedd fel ide nyugodtan. Köszi!

Szülinap:
Én, mint italfelelős, amondó vagyok, hogy legyen:
- bubis és mentes ásványvíz (mondjuk Szentkirályi, vagy Naturaqua)
- 100%-os narancs és almalé
- őszilé
- nestea - citromos és barackos (nagy gyerekek biztosan örülnek neki, bár én nem favorizálom)

egyéb ötlet?

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Mzx: nem értem a visszakozásodat. Nézeteltérések, véleménykülöbségek mindig vannak és leszek. Ha a homokba dugjuk a fejünket, és nem veszünk róluk tudomást, akkor is.
A lényeg az szerintem, hogy meg tudjuk beszélni, mint a nagyok :lol: - és akkor biztosan meg is tudjuk oldani.
A hozzászólásodal egyébként egyetértek.

Ja, és a létszám 70 körül tobzódik :lol: . Eddig.

Lusie: konkrét infot holnap tudok mondani.

Pété: a fogantatási bulit ugye te is komolyan gondoltad? Ha má így belejöttünk......(addig pontosabban
utánaszámolok
)

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Sziasztok!

Lassan sikerül visszaolvasnom az elmult heteket.

Mni:köszi az infot, már én is gondoltam rá, hogy lejjebb kéne venni a fütést, de a panel megtartja a höt sokáig, vagy ha nem akkor hamar fel lehet füteni, és a fürdéshez meg ez kell sajna.De éjszakára lejjebb veszem, meg általában le is kapcsolják a fütést ,sporplás szempontjábol, de ez csak jobb idökben van.Gyönyörü Lillácska. :)

Andris: nagyon ari vagy a képeken.És gyönyörüen irsz már ennyi idössen. :)

JuditK:Gratula Levinek a szobatisztaságért. :) Örülök, hogy jol sikerültek a vizsgáid.Remélem Nimo már javuloban van és eszik már rendesen, minden benne marad.

Mezsó:Szörnyü hogy ti is miken mentetek már keresztül, meg még jön a mütét is.Borzaszto. :(

Birirbon:Örülök, hogy már jol vagytok, most tudtam csak elolvasni mi volt veletek.Micsoda egy szönyü történet a kutyátokrol! :(

Mzx: Jobbulást a gyerköcöknek.

Pumperka: Remélem jol sikerültek a muffinok.Én szerintem pont elég lenne a csöppöknek.

Mézgombi: Nagyon aranyos Hannus. Mennyi haja van :)

Petramama:Gratula a testvéred kisbabájához.Remélem már jobban vagy.

Panny: egyetértek veled én is. De még gondolkodom én is, mert mi a hitel miatt vagyunk gázban már megint küldték a papirt a bankbol. Hogy kamatot emelnek a jövö hónaptol.Már a mostani is 54000 be került, hát ha igy folytatodik, mehetünk a híd alá. Nem fogjuk tudni kifizetni. :(

Ajándék:Az ár szerintem is megfelelö, csak azt irjátok meg, hogy mindenki vegye meg, vagy egy vki veszi meg az összeset?Mert mi van ha vki nem tud majd elmenni és akkor otthon marad az ajándék.Most csak egy szimpla betegségre gondoltam.Ami bárkivel, elöfordulhat.Í

A nagy torta jo ötlet, és én majd saláta helyett, mert azt sokan irták, hogy lesz én sütök vmi sütit, vagy sajtos pogit, krumplis pogit, abban nagyon jo vagyok, de süthetek édeset is, várom a véleményeteket.

Na amig átugrik a köv oldalra, mást is irok gyönyörüek a fotok amiket karácsonykor készitettetek. Mindenki nagyon édi.
Máté az elmult két napban kétszer kelt fel enni ami nagyon meglepö, de visszaaludt az ágyába evés után.Nem tudom mi van vele, arra gyanakszom, hogy növési ugrásban van és esetleg a hátso fogai készülödnek kijönni, mert elöl már 8 foga van, és ugy harap vele, hogy sikitok mikor megharapja az ujjam :( :)

Lusie:Remélem jobban van már Petike.

Pété:Sok boldogságot.

Nebula: Köszi az infot, megyek is hétvégén a lidlibe, mert a spárban nem kaptam zabpelyhet.majd ott veszek.

Judit18:Nagyon ügyes Eszter. :)

Nos sikerült visszaolvasnom és befeeztem .Hát én is abban lennék, hogy ha tudtok egy olcsobb helyet akkor lehet, ugy kéne megoldani ,hogy kajcsit és innivalot másnem mindenki visz, bár az is igaz igy sem jön ki olcsobban.Bár én most csak okoskodom, nyugodtan hurrogjatok le, de ha mindenki visz két liter vmilyen üditöt, és ugye lesz Sali meg sütit is sokan irták, hogy hoznak, akkor szerintem igy kevesebbe kerülne.Piát ugye mindenki ellenzi, igy az nem kerül pénzbe.Persze tudom nem mindenkinek lesz ideje sütni, elötte, de ha már a 70 föböl csak 20 vinnének vmit szerintem az is elég sok lenne.Ha lesz sós és édes süti akkor a nagyobb gyerekeknek már élmény lesz szerintem a svéd asztalos megoldás.na ez csak egy ötlet. teszek én is pár képet. Kép Ezt kaptam karácsonyra a keresztanyukáméktol.Nagyon tetszik csak még nem tudtam rájönni hogy is kell menni vele. Kép Itt megkostolom a frissen mosott ruhát Kép Itt megmászom a nagyit ,egy kanállal a számban :) Kép A karácsonyfa nagyon tetszik, szivesen megrángatnám, de anya nem engedi :( :)

Kép Sapkát tettek a fejemre :)

Jó éjt mindenkinek.

mimi80

Kép
mimi80
 
 


Sziasztok.

Látom ma még senki nem ért ide hogy irjon :)

Akkor irok még egy kis monologot.
Máté evési szokásairol.Reggel, alma körte ,banán egyveleg kekszel
Tizorai mostanában kifli, szépen meg tudja rágni és egyre ügyesebben harap és nem olyan nagyobb falatokat.Ebéd most tápszer, érdekes modon, majd alvás következik.Délután fözi, majd késöbb ha már kezd álmos lenni akkor turo, gyümivel, vagy joghurt, mikor mi.Fürdés elött tejpép, majd ha még éhes akkor tápszer.De mikor mi eszünk abbol is kunyizik, söt a föziket probálom a mieinket adni neki, már evett tök fözit, meg kelkáposztát krumplival.De szivesen eszi a kenyeret is.Na meg veszek neki kukit, azt két pofára eszi annyira izlik neki :)

A hitellel kapcsolatban nem akartam kirohanni ,meg sajnáltatni sem magunkat, hiszen másnak is ez a gondja.Csak hirtelen eszembe jutott, és bemérgesedtem :( :twisted: :twisted: a hülye világ válság miatt.Mert minden jo elrontoja ez most szerintem.
Na erröl ennyit.
Ja egy kérdés: mi a véleményetek arrol, hogy hippes tea helyett adnék már Máténak rendes gyümölcsteát.Mert azt is szivesen inná, legalábbis ugy veszem észre az a pár korty amit hébe hoba iszik az izlik neki.

Ja tejjel kapcsolatban, én már várom mikor adhatok neki kakaot, mert azért egy reggeli könnyebb megoldása lenne, mondjuk kakao, kiflivel.Én legalábbis nagyon szeretem :)Meg ugye akkor már a tejbegrizt is adhatok neki.De ez csak az én véleményem , azért gondoltam leirom.igaz ez most nem téma.
Na most már megyek fözni.

mimi80

Kép
mimi80
 
 


Mimi! A gyümölcsteákkal vigyázz, mert nagyon soknak fekete tea az alapja!!!!

Tejet, meg grízt pedig szigorúan csak egy éves kor után, de jobb minél később.

Máté is milyen grimaszokat képes vágni. :shock: :D

Fanetta, Pété! Fogantatási buli? Az kb. június, július eleje.

Pusszancs

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Petramama: Köszi az infot, a teárol, nem is gondoltam volna, hogy ennyire vigyázni kell vele. Csipkebogyot adhatok neki cukrosan, vagy azt is inkább cukor nélkül.
A grizt és a tejet én is egy éves kora után gondoltam, de akkor majd én is probálom huzni a dolgot, hogy ne adjam neki.Gondolom a babatej meg a bio tej az majd jöhet egy éves kora után.

mimi80

Kép
mimi80
 
 


Éljen a fogantatási buli!
Mimi, azért a "kanállal a szájban rámászok a nagyira" képetek igen izgalmas. :lol: Kíváncsi lennék a nagymami arcára is, miközben a mutatványt kivitelezik :lol:
Tej-téma: ismerőseim között van olyan, aki a 2-3 éves kort is kivárta :!: Panny is írt a tej nem túl egészséges mivoltáról - talán csak pár hsz-sal előrébb kell menned a topikban.
Mi is kaptunk olyan Máté-féle autót (van, aki motornak hívja :wink: ) de olyan pillekönnyű, hogy tényleg járássegítő funkciója van, mert rátámaszkodni nem lehet (felbillen).
Mátét leköti az autó egyébként? Mert Kristófot nem nagyon. Igazándiból egyik játéka sem köti le hosszabb időre, mindig valami "felnőtt" tevékenységet keres... :lol:
Vendég
 


Hát, örülök, hogy tetszik a fogantatási-buli ötletem. :D
Már csak azért is jó lenne, mert akkor (ha jól számolom) már remélhetőleg nyár lesz, és kint a szabadban is tarthatnánk, olyan piknikezés formában. Így legalább jóval olcsóbb is lesz.
Na, de ez még a "jövő zenéje"...

Más!
Nem tud valaki egy jó zenekart a lagziba? Már csak ez hiányzik. Olyat szeretnénk, aki modernebb zenét is ismer, mivel -remélhetőleg- lesznek fiatalok is.

Ha valaki megunja a szülinapi bulit (haha, jó poén volt), nyugodtan látogasson meg minket majd a ceremónián. A III.ker. Városházán lesz. De még nem tudom, hánytól, mert hétfőn megyünk bejelentkezni...

Kép
pété
 
 


Szülinapi grízpuding.

Vágjuk apró darabokra az aszalt sárgabarackot. Forrósítsuk fel két deci tejet (rizstejet), kaparjunk bele egy kis vanilliavelőt a felhasított rúdból, szórjuk bele a barackdarabokat, majd lassú tűzön főzzük sűrűre a másfél evőkanál búzadarával. öntsünk ki hidegvízzel egy kedves formát, vagy csészét, kanalazzuk bele a masszát, majd tegyük hideg helyre. Tálalás előtt borítsuk kistányérra, majd öntsük le cukrozatlan, összeturmixolt málnával, eperrel, vagy friss őszibarackkal.

Szóval egy sima tejbegríz gyümölccsel, csak az a lényege, hogy valami formába kell önteni, és gyümölcs is kell bele. Viszont szerintem mutatós lehet, ha fejformát csinálsz, mondjuk szőlő a szeme, banán az orra, eper a szája.
És persze elengethetetlen a tetejére a gyertya!

Ez olyan magamfajta "anti-háziasszonynak" való recept... :D

Kép
pété
 
 


És mondjuk én nem aszalt gyümölcsből csinálnám, hanem frissből, de lehet, hogy az szétfő, azért nem úgy kell?

Kép
pété
 
 


Mimi80: Sajnos a hitel téma minket is érint :( Egyet értek veled a "hülye világválsággal" kapcsolatban. Sajnos tenni nem tudunk ellene, mert ha lenne annyi pénzünk ,hogy előtörlesszünk akkor nem is vettünk volna fel ennyi hitelt.

Egyébként szerdán voltunk tanácsadáson. Megkaptuk a 2. prevenalt. Szegénykém úgy sírt.Mikor öltöztettem és lefektettem akkor jobban (gondolom azt hitte megint szuri lesz). Semmi probléma nem volt utána: se hőemelkedés,se étvágytalanság semmi.Lemérték 8200 g és 75 cm. Ebben a hónapban "csak" 30 dkg-ot hízott és 2 hónap alatt 2,5 cm-et nőtt. De a drnő mondta, hogy teljesen normális, mert ebben a korban már sokat mozognak.

Meglepődtem, mikor visszaolvastam az oldalakat, hogy milyen vita alakult ki ismét. Remélem azért nem fog széthullani a jól összeszokott kis csapat, mert olyan jó volt eddig, hogy az ember mindig kiírhatta magából a dolgokat (akkor is ha öröme volt és akkor is,ha bánata).

Egyébként hagy dicsekedjek: ahova járunk úszni felkértek, hogy forgatás lesz és vegyünk részt rajta. A babaúszásról szóló riportfilmet vettek fel amit 31-én a babavilágban fognak leadni (Liptai Klaudia féle műsor az új TV2-n). Mivel összevágják a filmet nem tudom benne leszünk-e, de szerintem igen.

Üdv: Cicuka

Kép
cicuka78
 
 


Mimi:biotejet vagy babtejet adhatsz sztem egy éves kor után,de rendes tejet minél később...én mindkét srácomnak csak két éves kor után adtam.Olikának meg még később fogok ,a Bronchitise miatt :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok.
Most aludt el Máté és apa a másik szobában van :)

Obea0: Mátét az auto csak akkor köti le mikor toljuk a fenekét :) :D amugy felszokta boritani és a kerekét pörgeti, vagy kukucskál az ülésnél, vagy a belepakolt dolgokat szedi ki :D :D :D Van hogy el van 5 percig, de ö is a saját játékával nem mindig játszik el, tálán egyhuzamban 5-10 percet.Mikor milyen kedve van.Van olyan is mikor ott ülök mellette és ö játszik, pl.labdával, vagy pakolja a videokazikat a szekrényböl. :lol: :lol: :lol: MInden nap ,egtalálja az ablak függönyt és az alá bujik el és onnan kukucskál ki :P :lol: Csak legyek bent.Mondjuk amiota ül azota jobban letudja kötni magát ,vmit indig pakol :D :D :D

Pété: Köszi a receptet megfogom csinálni vmikor Máténak.Márcsak a rizstejet kell megvennem :D :D Tök jo hogy ilyenre felkértek benneteket

Cicuka78: remélem nemfelejtem el a babavilágot, hogy megnézzelek benneteket :lol: :lol: :lol: Azért Krizsi a magasságához vékony babó lehet :D :D Ezt nem bánásként mondom, csak Mátéhoz viszonyitva gondolom, mert a legutobbi mérésnél ö 74,5 cm, és 8900 gramm volt és ö sem egy hurka- gyurka :D :D :lol:

Panny: Szegény Olcsika. :( :( Megfogadom a tanácsodat és nem adok tejet neki csak baba vagy rizstejet.

Na most már megyek eszem vmit :D :D :D

mimi80

Kép
mimi80
 
 


Akit érdekel kicsit a környezetünk védelme, és még "pénzt" is szeretne érte kapni: http://index.hu/politika/belfold/paradi ... dobozokat/
linocs
 
 


Sziasztok,

Ez leginkább csak egy önsajnáltató és önigazoló levél akar lenni, hogy miért is vagyok távol... ma most fejeztem be a munkát... vagy a tegnapit, vagy bármi...

Köszi a dicséreteket Andrisnak, tanítom a büdös kölköt írni, de nincs kedve minden nap...viszont képzeljétek, az új nagy tudománya, hogy már egyedül jár 7-8 lépést. Szerintem csak szerda óta, de a babysitter szerint ezt már rég tudja...na ja, lemaradtam persze ezek szerint az elejéről, de így is nagyon édes! A lépcsőn még nem megy, ott csak térdelve, de tök ügyesen egyedül megy ott is fel-le.

Mimi, nagyon édes Máté!!

Mindenki más: tessék többet írni, mert így még én is vissza tudok majd olvasni.

Na, eltünök ismét, Andrisnak szólok, hogy írjon még

Sziasztok,

Eszter

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Pété:

Zenekarnak én a Gönczi Gabiék Smile-ját ismerem, de ezt már írtam priviben...


Itt minden elérhetőségüket megtalálod:
http://smileshowtime.hu/

Illetve Gabi mailcíme:

gabor.gonczi@rtlklub.hu

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Linocs!

Mi már így gyűjtjük a palackokat a helyi Tescoba...sztem ez tök jó kezdeményezés!!Főleg azért mert itt Gödöllőn eddig nincs szelektív hulladékkezelés:( és Erdőkertesre hordtam át az összegyűjtött palackokat h kíméljem a környezetet,mert ott van szelektálás...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Akkor mi nagyon el vagyunk kényeztetve: külön papíros és PET palackos kukája is van a társasháznak. Egy jópofa palackösszenyomót is hoztak a szelektív hulladék szállítók. :) Azt kellene még valakinek kitalálni, hogy szelektíven gyűjtsék és valahogy újrahasznosítsák a pelusokat. :)

Kép

Kép
mzx
 
 


Szép jó Reggel!

E heti Hófordulósaink. Sok-sok Boldog Hófordulót Nekik:

bnesz.eva Bianka 2008.03.26 10 hós
driakk Sári 2008.03.26 10 hós
erika1 Martin /Kira 2008.02.27 11 hós
Mni Lilla 2008.02.28 11 hós
ajsa Sarolta 2008.03.28 10 hós
rima Leon 2008.03.28 10 hós
kikó70 Zalán 2008.02.29 11 hós
beuska75 Alexa Gréta 2008.03.31 10 hós
enikoe182 Noémi 2008.03.31 10 hós
tcis Christian 2008.03.31 10 hós
Kvaszeva Botond Mátyás 2008.03.01 11 hós
norco Brúnó 2008.04.01 10 hós
linocs
 
 


Azta, hogy itt mekkora pörgés van :lol: :lol: :lol:

Most látom újra, hogy Kiko Zalánja febr 29-én született!!!! Irigy-irigy-irigy, én is azt akartam! Kiko, ugye nem Zalán lesz az egyetlen, akinek nem lesz szülinapja????

És pont ma hazafele gondolkodtam, hogy a "legöregebb" Lauránk már mindjárt 1 éves, hihetetlen! Nekem még ma is megvan mzx szülőszobán írt sms-ei, pedig nem gondoltam volna, hogy egy évig őrizgetem... de a hideg ráz, ha arra gondolok, hogy ő már aztán tényleg mindjárt 1 éves...

És képzeljétek, ma már olyan 30 métert ment egyedül az Andris. Egész nap le sem lehetett ültetni/térdeltetni, mindig csak járni akar!!!

A büszke/fáradt anya :cry:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


helló,

Eszter: hú, nagyon ügyes Andris! nekem egyelőre még csak 4kézlábazik a fiatalúr, de hihetetlen tempót bír így is diktálni. Meg feláll mindenhol kapaszkodva, áll és áll és áll, majd amikor elfárad le nem ülne, csak elkezd óbégatni.
tegnap megkapta amúgy élete első hajvágást: a fülénél és elől vágtam belőle, mert már nagyon hosszú volt. (szerencse, h neki kunkorodik a haja, és nem szögegyenes, mint Flórának, mert így nem látszik annyira az egyenetlen vágás :shock: )

Kép
KépKép
nebula
 
 


Eszter!
Nem semmi Andris! :) 30 méter. :shock: Akkor nálunk már önállóan kimenne a játszóra... legfeljebb az utolsó 15 métert négykézláb tenné meg. :lol: :lol: :lol:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Azta mindenit!
NAGYON ÜGYES VAGY MajdnemUbul! Le a kalappal, 10 hónaposan járni, ez nem semmi.
Peti is nagyon ezt szeretné már, de egyelőre még csak egy lépés sikerül, aztán gyorsan rávetődik valamire/valakire.
A leghalálibb, ahogy fel akar állni kapaszkodás nélkül. Nem adja fel, kitartóan próbálkozik.
Újabban előtört belőle az ördögfióka. Állandóan a szemetesekre pályázik, töri zuzza az edényeket és be nem áll a szája. Most a hasssz és a dádádá a kedvenc, persze átütő hangerővel.
Imád hintázni, amit kommentál is: HÁÁ, TÁÁ, PÁÁ. És persze "anyázik" rendületlenül.
Puszi Mindenkinek!

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Nebula, a hajvágást bejelentetted előtte valakinek? Nálunk ui mindenki lehurrog, amikor előhozakodom a témával. Hogy milyen aranyos így, szép hosszú a haja, és tél van, fázna, ha levágnánk, hátul van egy-két hullám és az olyan helyes stb. :?
Eszter, gyere gyakrabban, ha végeztél az éves zárással, vagy van egy kis szusszanásnyi időd - pörgetni a topikot :wink: Hihetetlen Andris a járással!
Mzx, nekünk is van palackzsugorítónk, de ezt mi önköltségen vásároltuk. Nagyon jól elszórakozunk vele, Kristóf meg egyenesen imádja, ahogy összemennek a palackok. Aztán meg pakolná el őket, csak azokkal játszana...
Vendég
 


Bea!

Hol lehet ilyen zsugorítót venni?Mert mi meg annyit szenvedünk míg összelapítjuk...és csak így lehet leadni.

Eszter!

Nagyon ügyes Andriska!
Olika is már egyedül megáll..sztem nem sok kell és jár.A járássegítőt már mint egy rallys úgy tolja :wink:

Lusie!

Olika meg folyton a WC-t célozza meg amgának és legszívesebben abban turkálna...anyira résen kell lennem h utolérjem időben :wink:

Nebula!

Én is csütörtökön voltam Olival fodrásznál..én nem merem és soha nem mertem nekik vágni...féltem h belevágok a fejükbe :shock:
Olyan kis édes lett...én is a füle mellett meg elől vágattam neki.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


A zsugorító: (majdnem ezt kapta a Kedves karácsonyra)
http://www.shrink-a-bottle.hu/ertekesitesi_helyek.html
linocs
 
 


Panny: A wc is képben van, főleg, ha Olcsi trónol éppen. Megy a visítás ezerrel. Peti meg azt hiszi poén és ő is visong. Félelmetes!

A terhesség alatt és a szülés után is azt mondtam, majd kicsit később, de jöhet a harmadik.
A szopi mizéria, meg a "nagyfiúsodás", "nagylányosodás" fázis alatt úgy döntöttem mégsem. Nem bírnám energiával és úgy tűnik a szervezetemnek is nehéz lenne. Ez a rohadt fogyás még mindig nem akar megállni, pedig már jó lenne egy kicsit összeszedni magam fizikailag. Most totál vége a szopinak :cry: , hátha így.
Minden elismerésem az összes három vagy több gyermekes Anyának!!!

Linocs: Ez méregdrága!!! Inkább "tapossalaposra" módszert gyakorlom. Nálunk egyébként az önkormányzat két hetente ad zsákot, amibe külön kell gyűjteni és azt kukaürítés idején elviszik. Tök jó! Örülök neki. Az üvegekkel, zöld hulladékkal ugyanez a helyzet.

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Hát tényleg elég drága ez a zsugorító :? ...egyenlőre marad a közös" laposrataposás" nálunk is ahogy Lusie is írta :wink: .
Márk most azzal edz h kézzel lapítja össze felülről lefelé...jó kis taekwon-do edzés :wink:

Eszméletlen h szinte mindenhol van már szelektív hulladékkezelés és Gödöllőn még nincs :shock: ..pedig nem annyira kis város,kb.30.000fő lakossal.Erdőkertesen(Gödöllőtől kb.15 km-re,egy kis faluban pedig van...oda hordtuk eddig,de ezentúl a Tescoba viszem legalább a palackokat).

Lusie!

Nem olyan nagy különbség a 2 vagy a 3 gyerek..komolyan...és csak jó szervezés kérdése az egész :wink: ...egy kis logosztika és minden megoldható :lol:
De most komolyan...mondjuk nálunk már az is előny h Márk nagyfiú és szinte mindent már önállóan csinál...Krizsike is már sokmindent próbál,kis segítséggel neki is mennek lassan a dolgok...csak Olikát kell kiszolgálni maximálisan :wink:
És ha már benne van az ember a 3 gyerekes létben akkor nem is olyan fárasztó hidd el..Csakis buzdítalak h vállaljatok 3.-at!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Linocs!
Jó ez a zsugorító, de elég drága.
Nálunk a faluban szerencsére van szelektív gyűjtés, így mi sok mindent külön gyűjtünk (műanyag flakonok, üvegek, papír, elem, kupakok)

Lusie! Tényleg nem gáz a 3 gyerekes anyaság, addig míg az anya tud csak anya lenni és mással nem kell foglalkoznia. (Ezt úgy értem, hogy nincs rászorulva, hogy nap, mint nap eljárjon 6-8 órában dolgozni.) Nálunk pedig a nagy korkülönbség miatt a nagyok már teljesen önállóak, Dorka már egy kis felnőtt, neki általában a lelkét kell ápolni, hogy jó irányba sodródjon. (Azért szemléletbeli különbségeink vannak ám!) Petra nagyon bújos, őt sokat kell még szeretgetni, ő néha szeret még "kisgyerek" lenni, máskor pedig ő a nagylány és őt ne zavarjuk, mert neki dolga van.
Szóval nekem a nagyok sokat tudnak segíteni már Boróka ellátásában is. Dorka rendszeresen pelenkázza, ha kell eteti. MOndjuk nála soha nem eszik annyit, mint nálam, mert elbohóckodják az evészetet.

Szóval hajrá 3.!

Eszterxx! Hú, de ügyes Andris/Ubul. Asszem ez a név itt a topikban már rajta marad. Hogy fogja ezt később utálni!!!!
Lezártátok az évet? Vagy még mindig sokat melózol?

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!
Hát, sajnálom a zsugorító-témát. Amit Linocs feltett, nekünk az van (azt hiszem, 9e-ért vettük). Mi elég sok ásványvizet iszunk, nagyon rossz minőségű a csapvíz. És ugye 2 Ft minden palackért jár :lol: Előbb-utóbb majdcsak bejön az ára :wink: :wink: :wink: :lol: vagy ki tudja, még az is lehet, hogy abból fogunk meggazdagodni :wink:
Vendég
 


Zsugorító: Nálunk nem ilyen van. A falra szerelték, beteszed a palackot állítva, két tappancs közé, majd lehúzod a kart, és ezzel az alsó tappancs elindul felfelé, így a két tappancs összenyomja a palackot. Magyarul manuális :).

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Hová tűnt mindenki???

Eszterxx!

Gratula Andrisnak!Nagyon ügyi fiú!


Mzx sms-e nekem is megvan. Olyan jó nosztalgiázni.
A minap vissza olvastam a szülés előtti utolsó hónapunkat. Egy összetartó szeretetteljes légkört láttam, végig pityeregtem, olyan jó pedig nem is olyan rég volt.
Mindenkinek ajánlom! Hátha több kedve lesz jönni.
Emlékszem ahogy haza értem nem a kabátom vettem le hanem bekapcsoltam a számítógépet! Hallgattam is apától.
:oops: :lol: :lol:

Mni!

Remélem hogy nem a múltkori miatt nem jössz!!!!!!!!!!!!!!!



Hahó csajok (és Feri) GYERTEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Sziasztok!

Hamarosan újra Angliába utazok, így megint tudok baba - kismama- női - férfi ruhákat hozni! :)

A hazainál kedvezőbb ár és klasszisokkal jobb minőség jellemzi ezeket a ruhákat! :)
Itt tudtok nézelődni, ezekbe a boltokba megyek biztosan!
Ha valami megtetszett keress meg nyugodtan!


http://www.next.co.uk
http://www.asda.com
http://www.adams.co.uk
http://www.mothercare.com
http://www.debenhams.com
http://www.mands.com
http://www.disney.co.uk
http://www.minimode.co.uk
http://www.bhs.co.uk
http://www.clarks.co.uk

Bogi

KépKépKép
bogyra
 
 


Lányok! Mi lett ezzel a topikkal? :cry: :cry: :cry:
Én is márciusban szültem, soha nem írtam, de mindig olvastalak Benneteket. Az elmúlt két hétben anyuéknál voltunk, nem volt netem, alig vártam, hogy elolvashassam a kedvenc topikomat, és erre jövök haza :shock: :cry: :? Bár a vitákat is olvasva, valahol várható volt, hogy ez lesz a vége... de ha már írok ide egyet, bevallom, én imádtam a vitákat... :oops: :oops: :oops: Na mindegy, jó zárt topikozást Jim csapatának! És jó privizést az ittmaradtaknak.... :) :) :)
Vendég
 


Jaj, de rossz érzés, folyton visszanézek ide, hátha jöttök lányok. De nem. Lehet, hogy örök időkre én leszek az utolsó hozzászóló. :roll: :shock: Kár ezért a topikért, tényleg komoly hiányérzetem van. :cry: :cry: :cry:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: