Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi tegnap lebetegedtünk.Pontosabban Martinom. :cry: Szegény alig kap az orrán levegőt,szürcsög csak.Pedig rengeteg szívjuk az orrát.Szerencsére láza nincs.Kapott calciumot meg Rinathiol szirupot.
Most már 1 órája itt horpaszt mellettem az új pihiszékében! :lol:
Ezt vettük Neki:

http://alomjatek.unas.hu/shop_artdet.ph ... nas_218555

Rezgő,meg zenél is.Egyenlőre tetszik Neki. :)

Szemészet:Lemaradtam valamiről???Többen is írtátok,hogy viszsitek a babát szemészetre.Ez kötelező vizsgálat?Én úgy tudom,hogy majd csak 1 évesen kell őket vinni.

Ági!
Én is üdvözöllek itt Téged! :lol: :lol: :lol:

Bogi!
Köszi a részletes hsz-t! :) Sajna nekünk egyáltalán nincs már tejcsi.Szülés kor se volt sok.De már egyáltalán nincs semmi. Arról nem is beszélve,hogy mikor a kisfiam megszületett,nem akart szopizni.Még a kórházban erőltették a nővérek,meg próbáltam én is szoktatni,de csak ordítás volt belőle.Utána úgy voltam vele,inkább nem kínzom tovább.Úgyhogy csak tápszerezünk.Ezért gondoltam,hogy hamarabb kezdem a hozzátáplálást. Amúgy a bébilevet a gyerekorvosunk mondta,hogy 3 hónapos korban elkezdhetjük. :roll:

Eszti!
Hát én is fel lennék háborodva a helyedben! :x Jól tetted,hogy megmondtad a magadét!És hát Roli is melletted áll,úgyhogy nem lesz ott gond! :roll: Majd beletörődnek,hogy Nektek ez a véleményetek!
Írj holnap,hogy mi a fejlemény! :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Hello lányok!

Gyors bekukk csak, zuhanok ágyba.

Kenéz komoly pofiját imádom :D
Sophie-frizkó 8)

Elég szar éjszakánk volt, Kristóf belázasodott az oltástól, éjféltől kettőig a kezemben is keservesen sírt, végül evett és beájult...reggel hála istennek vidáman és lázmentesen ébredt, dumált egy csomót, felvidított engem is teljesen, pedig hulla voltam. A férjem ma itthon volt, így mentem Camponazni :D H&M-ben és C&A-ban vásároltam babának és magamnak is :lol:

tgyás ma jött meg, az eg. bizt. pénztár utalja, nem a mák. Nem lenne rossz, ha 3 évig ennyit adnának :roll:

Jó éjt, holnap jövök!

Kép
kkia
 
 


Raktam fel a gmail-re képeket! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

 
 

Eszti :)
hát igen ... néha tényleg nehezebb, bár könnyűnek tűnik DE nem az ... két dolog miatt könnyebb csak: nem fogy el és azt eszem iszom amit szeretnék ... az összes többi meg csak nehézség.
macera elkészíteni, nem tehetem meg, hogyha nem eszik eleget egy óra múlva megetetem stb. stb. ezer dolog ... nem beszélve a lelki oldaláról.
Ma is sz@r volt látni, hogy mindenki szoptatott ezerrel jóga végén ... kicsit fájt a szívem. De belátom hogy kellett/kell a gyógyszer és jobb hogy Zoénak normális kiegyensúlyozott anyja van, mintha tiszta dilis de szoptat.

Sziszkó :)
szemészet nem kötelező, de nekünk Zoé születése óta van egy piros folt/rész a szemhéján, azt mondták felszívódik de nem, ezért vittem el.
Néha kisebb is az a szeme és bedagad.
Azt akartam, hogy lássa egy szakember. De nem nagyon lehet vele mit kezdeni, várjuk hogy felszívódjon --- azt mondta fél éves korában újra megnézi.

Till / Screen meg akit esetleg még érint --- itt ezen a magán szemészetes is láttam kiírva hogy a nő csinál könnycsatorna átmosást is --- egyébként speckó gyerekszemész.
itt sztem tuti bemehetsz vele és nagyon szimpi volt a nő, lányom csípte még úgy is hogy álmából felkeltve macerálta.
Szal valszeg humánusabb mint az sztk, ha esetleg valakinek szüksége van rá ...

Na léptem tanulni --- utááááááááááááááálom - ja és Eszti még 4 van hátra ... WAAA

R

Kép
zsrit
 
 


Sziszkó
Nagyon szívesen! Sajna a gyermekorvosok közül sokan nem követik a változásokat, így enyhén szólva nem naprakész a tudásuk :( .A Gyermekgyógyász Szakmai Kollégium Ajánlása, WHO is ezen a véleményen van, hogy 6 hó előtt ne kezdődjön el a hozzátáplálás. Szóval nem csodálkozom, hogy szakember szájából hangzott el ez az ajánlás, sajnos helytelenül, hogy kezdhetitek a gyümölcslevezést. Persze az anyukák saját maguk döntik el, hogy a rendelkezésükre álló infó alapján mit tesznek!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Zsrit
Ha megkérdezhetem milyen gyógyszer miatt kellett lemondani a szopiról. Csak akkor válaszolj, ha nem túl indiszkrét a kérdésem.

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Sziszkó: köhög is a Martin? :cry:
szupi a széke, nekünk is jó lett volna vmi.rezgős :shock:

Most alszik a ded bár nem tudom mi lesz éjjel, megmértem fürdés előtt a lázát 38,2 úgy hogy levontam a 0,5-öt. Toltam neki egy germicidet, de nagyon üvöltött. Megértem én is utáltam a kúpot kiskoromban.Tiszta pilledt és álmában felsikongat, nem alszik valami jól. :( Szeeeeeeeeegény :(

Szilveeaa mi van a hegyekben megszünt a net?
anyabebi
 
 


sziasztok!

Mire idejutok, általában már sehol senki (Till, tisztelet a kivételnek persze :lol: )
Nekünk elég hektikusan indult a nap, mert először azt hittem nem megyünk jógára, de aztán elkezdett esni a hó és pánikszerűen bemenekültem a városba... Gondoltam inkább ott áttelelek, mint itt a hüttében...

Anyabébi
Hát jó, nézzünk el a klubba... Tegnap amúgy poénból felbdobtam Szonját csípőre, megkötöttem és baromi jó volt. Csak pont nem volt igazán sok dolgom itthon, úgyhogy céltalanul kolbászoltam a házban a rámkötött gyerekkel... :lol: De jó érzés volt, hogy ott van rajtam, ő meg nézelődött, aztán bealudt. Aztán jól összeizzadtunk, úgyhogy húsz perc után leapplikáltam magamról... Ja, és azért igencsak megéreztem a hat és fél kilóját...
Ja, és a kérdésedre válaszolva, igen, értem mire gondolsz és igen, én vaok :lol: :lol:


Pattogó
Köszi a vonatos infót! Figyelünk ám!!! :D
Amúgy hova megy randizni két ötéves???

Gmelcsi
Akkor Marcika tökéletesen fog passzolni az én 193 cm magas drabál lányomhoz...

Eszti
Nagyon édi a kis Sophie, tényleg hihetetlen a sérója!

Bogi
A mi gyerekorvosunk és a védőnő is azt vallja, hogy hat hónapos korig csak anyatej. Amúgy szted a tea is felesleges? A párom szerint néha adhatnánk neki, mert szerinte szomjas.. :roll:

Kép
szilveeaa
 
 


Anyabébi, most látom, hogy írtál! Szegény Keni baby... Jobbulást neki!
Szombaton mikor menjünk?

Kép
szilveeaa
 
 


Szilveaa
A kizárólagosan szoptatott babáknak még nyáron sincsen szükség semmire az anyatejen kívül. Tökéletes inni és ennivaló. Ha egy baba csak szomjas, akkor csak pár kortyot eszik. én úgy gondolom felesleges a tea, és csak a sokkal értékesebb anyatejtől vesz el a helyet a pocakban!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Ja és grataula a gyerekorvosotokhoz és a védőnőhöz is! Több ilyen gondolkodású kellene a szakmába!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Szilveeaa,
vagyok, naná! :wink:
Én nem adok még vizet sem, nem tűnik kiszáradtnak :roll:
(Azt olvastam, 6-8 pisispelus kell naponta, azt legyártjuk :D -persze én kómás vagyok éjjel, és nem szoktam tisztába tenni, csak reggel :oops: )

Hozzátáplálás:
Vackornál 3 hónaposan almával indítottunk, majd jöttek a főzelékek, de ő tápos volt. (Először én kotyvaltam, de a bóti jobban ízlett az ebadtának :lol:) Most nem tudom, hogy lesz, meddig "bírom" tejjel :roll:

Sziszkó,
nem kötelező a szemészet, de Bobóék is, mi is muszáj vagyunk menni :oops: -idáig vártunk, de sajnos nem szűnik az állandó csipázás, és dől belőle a könny, amitől meg tök sebes a szeme sarka :cry: -tuti, én odakint fogok sírni, de ha bemennék, elterülnék, az meg ciki, ha az anyát is le kell ápolni :?

Bogianya,
van a topiknak egy közös g-mailje, azon mindenki készített saját fotóalbumot, oda töltögetjük a képeket -azért, mert sajnos ez nem zárt topik (ahogy szerettük volna), és van, aki különfajta okok miatt inkognitózik és nem teheti ide a képeket...

Ha a Lányok megszavazzák, máris megkaphatod a jelszót és Te is beléphetsz! :wink: Úgyhogy Lányok, kaphat Bogianya jelszót? :P

Eszti,
engem is nagyon érdekel, mi lett a családi action eredménye :roll:

Drukkokat szívesen elfogadunk holnapra Bobóbabáéknak és nekünk is :oops:

Pussza, megnézek még egy Numbers-t (House elfogyott :? ), oszt hajcsi -ha kölkök hagynak :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tillidian 2010.01.07 22:43-kor.

tillidian
 
 


Bogianya,
na itt toltuk el a dolgot Vackoromnál!!!!! :oops: Aszonta védőnéni, éjjel teáztassam, mert nagy baba :evil: így nem csoda, hogy 6 hetesen apadozni kezdett a tej...és persze senki nem mondta, hogy igyak sokat, és szopi-szopi egyfolytában. 6x tettem mellre egy nap :shock: így 6 hetesen már csak 450- grammokat tudott enni/nap. Jött a pótlás, ergo 2 hónapra napi 10 (!) mili tejem volt, amiben a D-vitamint be tudtam adni :?
De most már jóval vénebb vagyok, és elszántabb, nomeg van már internet is, ahonnan sokat okultam, így küzdünk a tejért, ameddig tudunk :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tillidian 2010.01.07 22:44-kor.

tillidian
 
 


Anyabébi,
ölelés és gyógycupp Kenéz babának! :oops:
(és még Valakinél olvastam, hogy volt láz, oda is!!!!!!!)

tillidian
 
 


Sziasztok!

Már jó régen nem írtam, csak olvasgattalak titeket. Nem tudom miért nem voltam írós kedvemben. Valószínűleg most is csak egyik témától a másikig fogok csapongani.

Valamelyik nap tudatosult bennem, hogy már vizsgaidőszak van és megdícsérgettem magam, hogy halasztottam. Így tanulás nélkül most nagyon jól érzem magam és őszintén szólva nem unatkozom. Zsrit, Csibe és aki még vizsgázik, kitartás!

Anyabébi, Kkia és a többi frissen öltott deddel rendelkező anyuka, jó, hogy túl vagytok rajta és ahogy olvasom a babák nagyon hősiesen tűrték.

Sziszkó, nagyon klassz a pihenőszék. Nekünk ennek a Delux változatát hozta a Jézuska. Bene jót beszélget a csibével, mosolyog a cicára és a kutyusra. A fenékrezegtető funkció nem annyira jön be neki, legalábbis első alkalommal lefagyott nála a program és azóta is bután néz, ha bekapcsolom.
Martinnak gyors gyógyulást kívánok!

Velünk nem történt semmi érdekes. Kipihentük az ünnepeket és a téli szünetet is. Benénél dec. 25. és jan. 2-án mutatkozott olyan ingertúlterhelés (5-6 rohangászó, visongó unokatesó és egyéb gyerek+anyós, após és más rokon), hogy a rákövetkező napokat szinte (szopi, büfi, pelusozás kivételével) teljesen átaludta. Napirendünk változatlan (bár már kétszer is előfordult, hogy éjféltől reggel hatig aludt), általában délután 5-től éjfélig ébren vagyunk, aztán kelünk negyed négykor és hatkor. Reggel fél nyolc-nyolc tájban visszaalszik Bene, tizenegykor kel, aztán fél kettő-kettőtől megint szunyál (persze mindezt csak akkor, ha nem kell mennünk sehova). Most is itt ül mellettem a csüccsben, rágja a cumiját, néha kiköpi, mosolyog és dumál.

Babafotókat megcsodáltam, gyönyörűek mind! Néhány Baba (Zoé, Milánka, Sophie, Panti, Patrik, Peti és a többiek, akiket most hirtelen nem tudok néven nevezni) hatalmas termettel rendelkezik. Bene is jól fejlődik, majd jövő héten oltás előtt lemázsálják.

Tilli, milyen volt a tömegközlekedés? Lencsi, hogy tűrte?

Eszti, sajnálom, hogy apósodékkal sok a nézeteltérésetek! Remélem megoldódik!

Mia, a pisis-kakis történet nagyon tetszett!

Ági, üdv köztünk!

Na megyek keresek még valami házimunkát (nem fog sokáig tartani amíg találok is), éjfélig még van egy órám.

Jó éjszakát!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Szevasztok!

Voltam masszor baratnemnel, kigyurta belolem az oklomnyi csomokat, hatam sima mint az Alfold…


Screen: mi is a szardrukkerek taboraba tartozunk, ma nagy volt az ovacio mert ketszer(!!!) is kakalt Okoska. :mrgreen:
Tv: na akkor az en krampuszom tuti gyagya lesz, Monika show-t mar szinte varja minden nap (akkor etetek) mert az a legszinesebb musor delutan. :D Akarhogy rakom, a feje tekeredik a tv-re mint egy lokator!...
Ozike: Az mar szep suly! Akkor tuti nagyon szep egeszseges baba!!! Szerintem nem sok a ti sulyotok sem! Foleg hogy nem tapos babarol van szo. Tul kinlodjak ezt a suly dolgot ugyan ugy mint a H1N1 virus oltast. :S
Pelus: Mi Pampers-t hasznalunk, nem jon ki a cucc szinte soha, max akkor ha a gyerek 2 napig nem tojt, becsinal es nem veszem eszre…. 2x volt igy es akkor picit a pelus szelen latszott a csik, de ennyi a max. A gyerek atalussza az ejjelt igy osszesen 10 orat van a pelusban es reggelre max kisse ammonia szaga van. :mrgreen: A Libero is jo egyebkent de en vastagnak tartom (a gyereken latom hogy o is)
Pocok: en is nagyon csodalkoztam hogy ezt monda a doki az alvasra. Kiszamoltam hogy ha ugye egy nap 16-17 orat alszik egy “rendes” csecsemo, Patrik pont annyit hoz ossze. Csak o ejjel alszik tobbet, nappal jatszik inkabb es csak egy orakat alszik hamizasok kozott. Hehe, meg o is bagoly mint en! Mondjuk ez nem muris egyaltalan mert en a mai napig nehezen alszom el, mar gyerekkoromtol, de az egesz csalad ilyen keson fekvo, reggel nem felkelni akaro :mrgreen:
Anyabebi: Koszonom hogy ezt irtad!!!!!!!! Komolyan!!!!!!! Ez az egy volt a kivansagom, hogy ne a ferjem csaladjara hasonlitson a gyerek, mert ok nem valami szepsegesek. Nekem apam-anyam normalisan nez ki, en is elmegyek egy kis tejszinhabbal. Szerintem is ram hasonlit szerencsere. :D:D
Kajakrizis: nalunk is ez van pontosan. Mivel en nem fozok, az ebedemet minden nap hozza a kajafutar. Reggelire meg a pektol a fincsi pizzaszelet…… hat nem egy fogyis kaja…… De legalabb mar a napi 5 tabla (!!!!) Milkat le tudtam tenni (7 napja!) :mrgreen:
Tilli: en is csak terhessegem alatt hasznaltam a szopiparnat, azzal aludtam, de annyi. Jobb az egyszeru parna :D (Brendonban 12900 volt anno! Minden alkalommal fejbelonem magam amikor erre gondolok… most bent lapul a szekreny aljan…. Klassz!)
Huuuuuuuuuu, nem mondod hogy ejjel annyit tud enni olyan roved ido alatt. :D Nem semmi!!!! Es azt hittem hogy csak az en fiam olyan gyors tuzelo zabagep. :D
Kkia: gyermekorvos :D:D:D:D:D:D hehe, lehet hogy a valsag miatt levitte az gazsijat :D:D:D
Ferjed ex anyosa + UH megallapitas: GURULTAM a rohogestol!!!!! Meg is mutizom majd a kepet paromnak. :)
TGYAS. GYES stb: Nekem olyan keves hogy eszre sem veszem ha jon…. :mrgreen:
SULY: nem tudom ez a gyerek mi a turotol gyarapodik meg mindig ennyit???? Naponta 5x kajal 140-eket (mert ugye tobbet nem szabad!) es meg igy is 3-4 grammokat rant magara naponta… de ma eppen 6-ot. RAJOTTEM: PRANAEVO A FIAM !!!!! :mrgreen
Kicsike: drukkolok neked hogy ne szokj vissza, nagyon klassz hogy meg tudod allni! Csak igy tovabb!
Bogianya: sulygyarapodas. Na hat nalunk jol bedolt az elmelet!!! 2.83-mal szuletett ugye, 3 honapos koraban volt 6 kg, tobb mint a duplaja….. akkor kezdem erteni miert aggodik a dokineni.
Szilveeaa: tokeletesen konstataltad az en kulsomet is! A hajam marekszamra hullik (pedig azt hittem hogy 1 elonye lesz hogy nem szoptathatok, nem hulllik majd a serom.) Nem ugye? Mint allat, ugy hullik. A logo csocsot mar megszoktam, lassan a bokamon himbalom, a hatso reszem meg inkabb egy karfiolhoz hasonlit mint emberi fenekhez…. Szep kis kilatasok! A ho mar nekem is az agyamra ment, mi ki sem megyunk csak a balkonon zsurozunk naponta a gyerekkel mert itt be vagyunk asva. Erden nincs meg ut se, nem hogy takaritas…. Klassz kis helyzet. :twisted:
Oroklodes anyatol-apatol: Aham, amiben tutira hasonlit a gyerek mar, letagadhatatlanul, az a labujjai. Ugyan olyan osszevissza meretuek es alakuak mint az enyem! (Rettenetesen rohejes labujjakkal rendelkezem, hat persze hogy ezt orokuuuuuuute ez a gyerek!) No meg a Lenin homlokom. Az is ott van a fiamon. CSodalatos, mint egy ruszki hegyi yeti! :D De azert szeretem az en kis mucimat meg ha hasonlit is anyara es apara. :D:D:D:D:D:D:D
Nitacska: Jaja, vedono…. En meg nem is lattam amiota elkoltoztunk. (2 honapja!!!) egyszer felhivott hogy o a vedono es hogy majd jon…. Azota is jon….. Klassz! Ha kerdesem lenne elobb kapnek toletek valaszt mint tole…….. :D:D:D De nem is torom magam rajta hogy kerdezgessem, nem ugy nez ki hogy erdekli a letezesunk. :mrgreen:
LANYOK: MEDDIG HULLIK A HAJUNK????? (remelem nem ameddig kopasz kaktussza valunk teljesen!!!!) A chemo utan hullott kb ennyire a hajam, azt hittem ez nem lesz annyira durva… es megis!
Zaniko: hat akkor szep kilatasaim vannak a kopasz fejre nekem is…. Es a hosszu hajnal meg pocsekabb a latvany! Mar elkezdtem szedni Revalid-ot, remelem lesz valami eredmenye mert a vegen meg paroka kell. Veszek valami indianos sorenyt akkor, keket vagy zoldet…. :mrgreen:
Eszti: Hat igen, a “rendes” kaja nalam sem csuszik! De legalabb mar a Milkazasokrol le tudtam mondani miutan raalltam a merlegre es 8 kg pluszt mutatott. Oops!!! Szep sovanyan szultem, azota meg felkaptam annyit. Pfffffff
Hajnalocska: nalunk is ditto ugyan ez megtortent mar tobbszor. Ha be van gugyulva a jatekaba van hogy hiaba szolok neki, csak pufoli tovabb. Egyszeruen be vannak borulva nagyon valamibe es akkor csak az szamit. Nincs semmi gond a babaddal!
Eszti: beolvasos level aposnak: hehehe! Mit tesz a technika, meg fel sem kell hivni, be lehet neki durrogni cyber modon is. :) Szerintem nagyon jooooooo! :D megirtad a levelet azota neki?
Babobaba: mi is megvettuk a kengurut, mar szuletes elott de meg fel sem probaltam. Nekem is parom tetszelgett benne (gyerek nelkul) neki nagyon bejott. Milyen jo hogy a ferjem meg van elegedve a kenguruval mert jol all neki…. :mrgreen:
Anyabebi: huuuuuuuuuh de makotok van ha kifizetik a Rotat!!!! (nekunk szepen le kellett perkalni a 18-at erte, meg majd a masik feleert is…) Nyeltem egyet amikor apa hazahozta a dobozkat es lattam az arat…. Umm! 1 kiskanalnyi cuccert nem semmi! Igy mulat egy Magyar Ur!
Bogianya: nekem is azt mondta a dokinenim hogy 6 honapos koraban kezdjuk majd a hozzataplalast. (Patrik csak tapit kap,nem szoptatok.)


No en most L, jovok ahogy tudok, par nap mulva. :D JOEJT!!

sünciboglya
 
 


Eszti, nagyon jól tetted, hogy beolvastál nekik. Karácsonykor féltik az unokát, de újévkor már nem kell? A sógorodat a küszöbnél
visszafordítottam volna. Anyósodnak sincs annyi agya, hogy szóljon neki, hogy így ne menjen oda???
Meg milyen nagyszülő az, aki nem újságolja el mindenkinek, hogy unokája született. :evil: :evil:
Komolyan, annyira felidegesített, hogy mindjárt írok én is nekik. :lol: :lol:

Kép
gmelcsi1
 
 


Anyabébi, akkor Keni is úgy reagált az oltásokra, mint Marci. Remélem már jól van? Sok puszi neki is.

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok,

indulunk szemészkedni :oops: .
Éjjel 2 - másfél (!) óránként kért enni Lencsi, érezhetően kevesebb tej van, pedig szedem a fránya drága MM tablettát :? Leragad a szemem :oops:
Pusz, írjatok, hogy legyen mit olvasnom, mire hazaérünk :lol:

tillidian
 
 


Tegnap lemaradtak:

Screen: bocs, tegnap Teot nem említettem név szerint, pedig asszem Ő viszi a pálmát, na meg Bogi Zsombija.

Eszti: remélem már jobban vagy, ha még nem küldök néhány bögre kamillateát. Visszaolvastam min akadtál ki, teljesen igazad van, bár nem tudom, mennyi idős a sógorod, de annyi esze magától is lehetne, hogyha beteg nem megy (hacsak nem nagyon fiatal még, értsd hat év alatti). Erről a témáról köteteket tudnék egyébként írni, ha történetesen zárt lenne a topik.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Helló!

Rég volt ilyen szar éjszakánk....
A fél kettes etetés után nem tudtam kicsiholni büfit,leraktam aludni,aztán óránként kelt sírva szegénykém.Hajnalban meg nem tudott csatlakozni egyből a cicire,bepörgött,és csak azért sem kellett neki.Panni meg egy órával korábban kelt a szokottnál,így esélyem sem volt kipihenni magam.

Hozzátáplálás:Ha minden jól megy 6 hónap után tervezem.dE már nagyon várom!!!
Az utóbbi egy-két hétben nagyon lefárasztott ez a hol eszem-hol nem szem hajcihő.Iszonyat makacs csaj ez a Tamara(Tamajácska,ahogy a nővére nevezi :D ),erre most kezdek rádöbbenni.

Till,szemészetre sok sikert!

Kép
Kép
zanikóó
 
 


Jó reggelt!

Nem annyira volt gáz az éjszaka, csak ölelgetni kellett ezt a kis mukkot és akkor elnyöszörgött halkan. Reggel már kelt egyszer és mosolyogva beszélgetett az "árnyékokkal" úgyhogy már jól van. A kendő tegnap életmentő volt, nem győzöm dícsérni magam érte!!!!

Megjött a postával a borostyánláncunk. Nyugodtan vegyetek. Pillekönnyű, nem is érezni a súlyát és nem gondolom hogy ettől meg tudna fulladni. Álmában ráoperáltam a nyakára (tokájára) és azóta is alszik. Meglehetősen szexuáils lett tőle a megjelenése, olyan férfijas. :mrgreen: . Ha felkel dobok egy fotót.

Szilveeaa: akkor jól gondoltam az szl-t :). Holnap 10 körül terveztem indulni +/- félóra, kb. hogy 11 körül érjek a klubba. Az uramat elpateroltam a klubbozás idejére a környező barkácsáruházakba nézelődni bútorlapot, bejárati és beltéri ajtókat. A klubban lesz egy két bizniszem, meg fuvaros vagyok az egyik földimnek szóval ott leszek. Kiírom a G-ről a számod oszt ha nem jelensz meg akkor zaklatlak :mrgreen: , te is járj el hasonlóképpen :).
Bogi: a mi gyerekorvosunk meg a védőnő is szuper tejpárti, annyi rosszat hallani hogy néha azon csodálkozok hogy ők nem csodálkoznak azon hogy "még" szoptatok. :)
Datolya: az ingertúlterheléshez hozzászólnék: én azt figyeltem meg ha a Barni hétvégén elmegy az apjához akkor a Keni mintha kicsit nyugtalanabb lenne, sztem simán hiányzik neki hogy nem hallja folyamatosan az eszetlenkedését.
Sünci: ne is mond ezt az anyósra hasonlítást mert egész terhességem alatt azon rettegtem hogy a gyerek olyan kockafejű lesz mint ő. Komolyan mondom inkább hasonlítson a dalai lámára mint az párom bármely rokonára. :shock: :lol:

Na lyányok. Az uram ma elviszi a laptopom újratelepítettni meg kicsit megrendezni, mert már vannak bajai. A barátnőm gépét fogom áthozni és nagyon remélem hogy műkszik itt. Ha nem akkor tudjátok, hogy nagyon szomorú vagyok hogy nem lóghatok itt délután és éjjel. Ha meg nem jövök napokig akkor elk..rtak valamit, de akkor ku...va ideges leszek!!! Szilveeaa téged meg holnap várlak :).

Ja! Ha vki akar kendőt, (Eszti, Till..) van a teszveszen fent itt: http://www.teszvesz.hu/item872913993_na ... elado.html
itt: http://www.teszvesz.hu/item869200260_hordozokendo.html
És Eszti a mei tai szütyővel http://www.teszvesz.hu/item876170147_sa ... n_van.html
anyabebi
 
 


datolya,

már hiányoltalak ám...
írjál, ne csak olvass :lol:
Teo amúgy most erősen visszavett a lendületből :roll: , már ami a hízást illeti. Evvan.


zanikóóó,

én is 6 hónaposan tervezem a hozzátáplálást. Én annyiból várom, hogy akkor tutira látni fogom, h naaa, ezt megette :lol:
ez nyilván a tejparám miatt van, mert egyébként szeretek szoptatni, úgy szeretem nézni az ártatlan arcát, ahogy szopizik :lol:
nálunk is rendszeres a bepörgés :shock:

sünci,
írjál már lécci gyakrabban, olyan jó kedvem lesz, amikor olvadlak :lol: :lol:
bakke, a hajhullástól kivagyok. Bogi, nekem tuti nem 100 szál/nap hullik, bár a hányinger elkerülése érdekében nem számolgatom, de minimum 500 elhagy :?
komolyan megyek és levágatom csutkára.

Ja, és még egy jó hír: apám beíratta a pasimat vadásztanfolyamra.
Pénteken csak 2-ig dolgozik, uh tök jó, h korán itthon van, erre 8 héten át este 6-ig ezen a buzi tanfolyamon fogja b@szni a rezet, csak h apán szenvedélyének hódolhasson. Remek.
Persze őt is érdekli, de magától nem szánta volna rá magát.
Nem beszélve arról, hogyha hazaállít majd valami zsigereletlen véres vadkannal, akkor együtt hajítom le őket a másodikról :lol: :lol:

és ezt asszem még nem is mondtam: karácsony másnapján hívatlanul és váratlanul beállított valami századrangú rokon és hozott egy babakocsit ajándékba !!!!!
Normális????
Mit hitt, h 2,5 hónapig nem mentünk ki itthonról?
Ráadásul az 'új' cucc 2x akkora mint a jelenlegi szintén nem kicsi, és félig megtöltötte a jövendőbeli babaszobát.
Mekkora szerencse, h anyósék itt voltak :lol: :lol: és gyorsban leküldtük velük vidékre.

Kép
screen
 
 


Jó reggelt.
Kezdeném azzal,hogy nagyon úgy tűnok a Pampers pelenka átment a nagy pelenka teszten.2 napja használjuk és megvolt ma reggel az óriás adag fosika és nem folyt ki pedig aztán jól tele pakolta.

Zsrit megírnád hol van az a szemészet ahol voltatok?Lehet,hogy Martint is elviszem ez attó függ mit mond kedden a dr.nő.A jobb szemhéjján neki is van egy kis piros folt már születése óta.Néha halványabb,és kicsit dagadt is néha.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Screen Teo babának boldog 3 hós fordulót Kép

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Teonak boldogságos 3. hónapot!!!:)
Appppppppám Screen a gyereked tiszta apja. Na nem azér', jóképű kisfickó :shock: :shock: Most jöttem a G-ről.

Valamint Tillinek írnám, hogy most akkor fejezze mán be azt a tejparát, Lencsikémet sem most fogja elfújni a szél. :mrgreen: :mrgreen: . Mennyit változott :shock: , a kis tokabrigádtagunk. Csini a szoknyáscsaj :).

Melcsi: megnéztem a képeket! Na pont az anyakocásat nem raktad fel. Tündérmarci csodás gyerek.

És megnéztem a többieket is! Mindegyik gyereket imádom. Ha talizunk én biztos össze vissza puszilom az összeset!!! Majd nem győzök bőgni. :)
anyabebi
 
 


Sziszkó Martinnak jobbulást és küldök egy hatalmas gyógypuszit Kép
szék nagyon tetszik szuper.

Sünci olyan jó,hogy jöttél és mindenkihez van egy kedves szavad.

Till gratulálok a BKV-hoz.Én lehet,hogy nem lennék rá képes.

Screen először azért csúszott mert várni kellett az új anyakönyvi kivonatra,de aztán mint kiderült a munkáltatóm könyvelője ba..ott elküldeni a jövedelmemmel kapcsolatos papirokat.Novemberben hozta ki nekem a főnökasszonyom,hogy intézzem el magamnak.K..va jó mi?Elküldtem a papirokat egyből Ceglédre mert mi oda tartozunk és,most is csesztetni kell őket ,hogy ugyan már utaljanak valamit.
Babakötvényetek nektek megvan lányok?Mert mi még arról sem kapzunk semmit.

Nita oké benne vagyok,de itt is van egy nagyon jó cuki Harasztin a Gergely.Isteni finomak a sütik torták fagyik szóval minden.Na oda ha beszabadulok akkor mindig ugrik néhány ezresem.A vanilia ízű Kardinális szeletet sosem tudom kihagyni.
Kép

Eszti jól megmondtad hajrá.Igazad van.Meggyógyultál már?

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Kicsike, kedves szülőszoba-szomszéd!
Martinkának is boldog szülinapot! :lol: :lol:

Anyaaaabéjb,
kösziii, de rám egy kicsit se??? :cry: :wink: :roll:

Kép
screen
 
 


Csajok holnap du-ig eltiltom magam tőletek mert sehogy nem állok ezzel a k. tanulással ...
Jók legyetek!

ui:
Kicsike :)
http://pirinyoszemeszet.hu/

Bogi :)
ha érdekel, megírom majd privibe, mert mivel ezt a topicot bárki olvashatja nem szívesen taglalom ..

Kép
zsrit
 
 


Screen: Rád is! Ahogy olvasom lassan annyi hajad lesz neked is :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
anyabebi
 
 


Hahó,

bocsi, most gyorsan csak a történés:
Péterfys doktornéni nagyon kedves, ő maga vitte be Lencsit, de lebeszélt róla, hogy bemenjünk vele. 25 percig kínozták! :cry: Torkaszakadtából ordított, (ha dohányoznék, most rágyújtottam volna :oops:, a kezem is remegett!!!!), aztán mikor kiadták csak hüppögött :(
Apa ment be eligazításra. 1 hétig szemcsepp, minden nap orrszívás és egy hét múlva megismétlik, mert nem sikerült megnyitni a könnycsatornát, annyira el volt záródva! :cry:
Ma babusgatok, ha tudok, jövök majd olvasni!
Pussz

tillidian
 
 


:shock: :shock: :shock: Tilli nagy ölelés nektek!!! Gyógyuljatok!
anyabebi
 
 


Szülőszoba-szomszédom köszönjük szépen. :wink:

Zsrit köszönöm az infót.Jó tanulást.

Tilli ne aggódj túl vagytok rajta mostmár biztos minden rendben lesz.
Lencsinek nagy ölelés Kép

Martinomnak még sosem folyt a könnye.Láttam,hogy bekönnyeztek a kis szemei de sosem ejtett egy cseppet sem.Ez még mindig normális vagy mehetünk mi is átmosásra vagy valami hasonlóra?

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


dddddddd
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyabebi 2010.01.10 11:27-kor.
anyabebi
 
 


Anyabébi, Kicsike,
köszi :oops:

Kicsike,
sajnos nem vagyunk túl, épp ez a baj! :oops: Jövő pénteken újra megkísérli a doktornő megnyitni (bizakodó volt, hogy sikerül), ha nem, akkor műtét :cry: :cry: :cry:
/Ha csak könnyezik, nem biztos, hogy át kell mosni de jobb, ha orvos mond véleményt!/
Lencsiéből dőlt a trutyi (doktornő mondta), de csak kb a feléig jutott a könnycsatornán, annyira szűk...plusz a gyerekek általában csak sírnak, de lányom nem adta magát könnyen: hányta-vetette magát, és olyan sokáig meg nem akarták leszorítva tartani, így ismétlés :oops:
Most alszik szegényke, én meg gyorsan takarítok :roll:

Kéne főzni, de étvágyam sincs :oops:

Nektek szebb napot!!!

tillidian
 
 


Hello Csajok!

Hát tegnap jó nagy balhé lett, persze annyira nem voltak egyenesek, hogy ENGEM hívjanak fel és vonjanak kérdőre, hogy mit képzelek magamról, hogy meg merem mondani a véleményem, hanem Rolit hívták és Őt osztották ki :roll: erről is megvan a véleményem...a lényeg, hogy kikérték maguknak...na bumm, ettől előbbre nem jutottunk. Fél órán keresztül hallottam, hogy tajtékzik apósom a telefonba :roll: szóval csak Rolinak tettem be ezzel a húzásommal, mert voltam olyan naiv, hogy azt gondoltam, felfognak akár egy mondatot is az irományomból...végül az apja lecsapta a telefont és bár Roli nekem adott igazat, láttam Rajta, hogy marhára nem hiányzott ez Neki :( De bennem már tényleg annyira felgyűltek ezek a dolgok, hogy nem bírtam tovább...! Aztán ma délelőtt - csak hogy mindenki tudja, igenis van vér a pucámban :D - felhívtam apósomat és szépen elmagyaráztam neki a dolgokat. Nem biztos, hogy most többet megértett, de azt talán igen, hogy IGENIS nekünk is vannak sérelmeink, nem pereg le rólunk minden, ahogy azt gondolják. Egy órát beszéltünk :shock: én legalább kiadtam magamból, amit akartam és legalább elmondhatom magamról, hogy egyenes ember vagyok. Hát ez van. Soha nem fogom megérteni azt, hogy miért jó hülyén viselkedni, amikor a normális viselkedés sokkal kevesebb energiába kerül?! Na mindegy.

Datolya, köszi a teát - egyébként egész nap kamillateázom :D
Azért priviben szívesen várom, amit írnál, ha van kedved/időd. Ja és a sógorom 20 éves, nem hat év alatti :roll: :?

Tilli, jaaaj, nagyon sajnálom!!! Szegény Lencsilány!!! De hogyhogy nem tudták megnyitni a könnycsatornát?!

Köszi Csajok, akinek volt 1-2 jó szava hozzám, szívesen várom a tanácsokat azoktól, akik hasonló cipőben járnak család fronton...
Vendég
 


Kicsike, még nem teljesen, de legalább már nem köhögök. Orrom még folyik, de csak ilyen vízszerű valami-a legrosszabb. Amúgy jól vagyok, köszönöm!!!
Ez a Stodal marha jó Csajok, ha bárkinek ilyen megfázásos tünetei kezdődnek, merem ajánlani, ha az elejétől fogva szedem, tuti már rég meggyógyultam volna!!! És homeós!

Boriláncos Keni baba nagggyon komoly!!!
Vendég
 


Eszti: én könnyen megoldottam az anyós kérdést. Telefont nem veszem fel (mi a f-nak hivogat?) és nem járok hozzájuk. Ennyi aztán bekaphatják a valagamat. Amúgy meg ha ők nem is, mi tudtuk hogy van vér a pucádban :) :wink:
anyabebi
 
 


Anyabebi, de ő sem jön Hozzátok? Vagy ha kénytelen vagy találkozni vele, hogy viselkedsz? Hogy áll az unokával? És Párod hogy áll az egészhez?
Vendég
 


küldök privit Eszti
anyabebi
 
 


Anyabéb boriláncos Kenéz baba nagyon pasis.Én is szeretnék ilyet.Hol rendelted?Bocsi ha már írtad de valószínű nem olvastam.vagy kihagy az agyam.

Tilli nagyon sajnálom.Szegénykét jól megkínozták.Még jó,hogy erre nemfog emlékezni.Nagyon szorítok ,hogy legközelebb sikerüljön és végre minden rendbe legyen.Szegény kicsi tündérke most biztos nagyon kivan fáradva.

Eszti ez igen!!!!!!!!Apósodéknál komolyan valami felfogási problémák vannak. :twisted: :twisted:

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Szisz jobbulást Martinkának:)....szuper a pihiszéketek:))))
Kicsike tőlem ehetünk tt is..a lényeg legen KRÉMES!!!!!!!!!!!:)))))))))))))
Till öleld helyettem is Lencsikét:))))))))))...pusszantás a drágámnak:)
Anyabebi nagyon SEXY Kenéz maci:)))))))
Eszi jól tetted hogy felhívtad apósodat..............

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok!

Látom néhányótoknál dúl a családi háború. :? Nem könnyű lavírozni az anyós-após és a családi béke között, az biztos. :roll:

Lencsinek sok virtuális gyógypuszit küldök és reményt, hogy a következő sikerülni fog!

Súly: nem izgatom magam a baba súlygyarapodásán. Szépen növöget a maga ütemében oszt' annyi. Arról nem tehetek, hogy hosszú és vékony géneket adtunk neki. :wink: És nem hallgatok egyik okoskodó orvosra vagy védőnőre sem.

Kép
Kép
tündér09
 
 


Anyabebi, válaszoltam!

Kicsike, azok vannak sajnos :roll:

Jaj holnap jönnek a szüleim, hozzák a nagynénémet meg unokatesómat is :D (apum tesója és a lánya), tök jó lesz!!!
Kicsit puccba kellene vágni a kérót, de Sophia eléggé éber és mivel hajnal óta ónos eső esik :shock: :roll: valószínűleg ma séta sem lesz, hogy bealudjon...
Vendég
 


Hello mamik!

Teljesen felvidítottatok :D Pedig szar kedvem van, megint alig van tejcink...de már nem is akarok róla beszélni, ráadásul az örökös parámmal már biztos az agyatokra megyek :?

Nem volt időm jegyzetelni olvasás közben, így bocs előre is, akit kihagyok...

Eszti
- tudod, a jóisten a barátainkkal kér bocsánatot a rokonainkért...szóval én ezt az elvet követem. Amúgy sem vagyok egy beolvasós típus (sajna, néha jól jönne), csak egyszerűen elkerülöm jó messze azt, akivel bajom van. A mi családunk, a férjemét is beleértve, egész normális, bár nekik is volt már néhány húzásuk (sógornőm és apósom főleg...). Anyám sem könnyű eset, de ő csupa jóindulatból csinál hülyeségeket.

ANyabébi
- nyaklánc szuper! Keni tök pasis benne :wink:

Tilli
- szegény babcika :? Én az oltásnál is bőgtem, nem hogy egy ilyen hosszú és kényelmetlen beavatkozásnál, ahol ráadásul bent sem lehetek :cry:

Zsritus - még 4 vizsga??? Szorítok! Épp gondolkodom, hogy kéne jelentkezni szeptembertől valami master képzésre...vagy mégse???

Kicsike - kedves munkáltató :evil: Igaz, hogy nekem is rá kellett kérdeznem a hr-es csajra, hogy mi a pálya, erre fel írt egy mail-t, hogy mi kell a tgyáshoz. Ha nem nézem meg a neten, hogy tényleg csak ezek kellenek-e, akkor a fele papír hiányzott volna...de alapvetően 2 hét alatt elintézték és már jött is a lóvé. Nekem elég jó volt a bruttóm, úgyhogy nem panaszkodom, csak az a baj, hogy hamar eltelik ez a 6 hónap..na, majd utána panaszkodom :?

Sünci - chemo? :?

Pattogó - randin túlvagytok? :lol:

Esik az eső és ma sem tudtunk menni sétálni...de gyerek alszik a teraszon, tegnap vettem neki egy 68as overált, tök szuper, végre nem tiltakozik, amikor bele kell bújni, biztosan azért, mert az 56os már igencsak szűkös volt :roll:

Megyek valami kaját csinálok...de mivel tök étvágytalan vagyok, így a főzés is olyan keserves...

Kép
kkia
 
 


Eszti, oldalakat tudnék írni apósom húzásairól. Ha gondolod írok priviben párat. Minden alkalommal kicsinált mikor találkoztunk. Direkt baszakodott velem. Jó párszor kiosztottam, de az a fajta akiről lepereg bármit mondasz, és annál szemetebb.
Nálunk ez úgy oldódott meg, hogy a férjem megszakította vele a kapcsolatot. Több, mint 3 éve nem beszéltünk vele. Tud az unokájáról is, de még csak egy telefont sem engedett meg, hogy hogy vagyunk. Mondjuk nem is hiányzik.
Én már nem tudtam a vége fele normálisan viselkedni a társaságában, mert gyomoridegem volt, ha megláttam. Szerintem ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

Anyabébi, azért nincs kocás kép, mert nem engedem, hogy fényképezzenek. :lol:
Nyaklánc nagyon jó, én is rendelek. Kenit szét kell zabálni benne.

Kkia, nem parázz a tejcsi dolgon, te mindent megtettél, ha nem sikerül, akkor kap csak tápit. Sajnos nem tudsz mit csinálni. Szépen felnő azzal is, Legalábbis én így állok hozzá, amíg van, addig örülök, utána meg kap tápit.

Kép
gmelcsi1
 
 


Till, jézusom a szívem szakad meg a kiscsajért. Én nem bírtam volna ki 25percig a folyosón. Sok-sok puszit neki. ÉS kívánom, hogy sikerüljön a következő és többet ne kelljen kínozni a drágát.

Kép
gmelcsi1
 
 


Melcsi, persze, írj privit!
Vendég
 


Lányok,
nagyon köszi Mindenkinek Lencselány nevében! :oops:
(10-kor volt az action, 2-ig ájultan aludt a drágám, aztán jó nagyot evett, - még nagyobbat tojt :D - kicsit játszottunk és most megint alszik. Kifáradt szegénykém...na léptem ágyat húzni, és ígérem, írok is este, hogy ne csak magunkról beszéljek mán'...)

BobóCsilla,
várunk a hírekkel, hogy Ti hogy bírtátok :roll: :oops:

tillidian
 
 


Kkia: Isten mentsen a "csak jóindulatból csinál hülyeségektől" :? Enyém anyós ilyen :?

Fos idő= fos kedv :roll: nincs kedvem most semmihez,u.h. nem reagálok most semmire,bocsi csajok.de mégis: Lencsinek sok pusziii
és még vki ment ma ha jól emlékszem...
Martinnak is gyógypuszik repülnek...
Lázasok remélem jobban vagytok!

Kép
jovana
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: