Új privát üzeneted érkezett!

Annamari, rohanok a géphez ha megkapom Kri üzijét. Persze szívesen átveszem a pociját… :wink:

Az ovitémától nekem még mindig felmegy a vérnyomásom. :evil:

Milyen jók ezek a lányok. Gergő tápszert kapott 4 hónapos korától, és 3,5 óránként követelte a kaját. Soha nem sírt csak ha éhes volt.

Tegnap este Gergő megint a tesóval jött. Most tuti nem vagyok terhes, csak azt nem tudom mért beszél róla ennyit.
Este elnyomott egy pityergést is, mert az anyósom azt mondta hogy nem veheti fel majd a tesót. Kezd unalmas lenni, hogy anyós olyan dolgokat mond amitől Gergő mindig sír.

Violának jobbuást!

Gáboroknak Sok Boldog Névnapot!
franci
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!


Panny, Violának jobbulást!

Zsombi igény szerint evett, három hónapos koráig az éjszakákat át is aludta. Utána beindult a fogzás és keltünk éjjel is 3-szor.

Franci, anyós ne mondjon már ilyet miért ne vehetné fel szegényke. Én Zsombinak is meg fogom engedni persze felügyelettel. Még meg sincs az a picur már előre féltékennyé akarja tenni anyós.
Lehet Gergő tud valamit és hamarosan ott lesz az a picurka a pocidban :). Drukkok mennek +++++++++++++++++++++++++

Zh letudva, majd májusban megyek legközelebb. Addig itthon leszek, kivéve ha dokihoz kell menni. Zsombi olyan cirkuszt csinált reggel mikor mentem el. Nem akart elengedni. Kicsit tartok tőle mi lesz ha szülni kell majd mennem. Valakinek volt hasonló?

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 

 
 

Kri!
Gratula a ZH-hoz. Ügyes vagy, hogy ilyen nagy hassal, kicsi gyerek mellett is van erőd tanulni. Nekem nem lenne, az tuti :oops:

Panni!
Jobbulást Violának! Zsombor is ennyi idősen taknyosodott be először, aztán két hónaposan megint. Szerencsére azóta sem.

Beze!
Te szoktál az Anyatanyára írni a régi csapatodnak? Kép a gyerkőcökről?

Zsombor sokszor evős, mert mindig keveset eszik. Volt, hogy 2 óránként kellett etetnem. Most azért már kibírja a 3-3,5 órát is. Szilárd 3 óránként evett.

Voltunk védőnéninél. Zsombikám 4 hét alatt 700 gr-t hízott, ami ebben a korban nagyon szép. Ezek szerint tejem még mindig táplálja rendesen. Pedig sokszor az az érzésem, hogy 20-30 ml ha van benne. Nap egy tápit kapja, ami a táplálásának kb ötöde. Szerintem nem attól az egyszeri tápitól van ilyen jó húsban (7200 gr). Alvása is alakul. Többször is sikerült napközben 2 órát aludnia (egyszeri visszaaltatással, ami cumibetételből állt). Voltunk vele kardiológián is, és a botall vezeték elzáródott, úgy hogy letudva a kardiológia is. Jövő héten megyünk még ortopédiára, mert a legutóbbi vizsgálaton még nem volt látható a csontmag, és visszarendelt a doki, a biztonság kedvéért. Amíg nincs csontmag, nem szabad lábra állnia. Na de attól mi még amúgy is messze vagyunk :D

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Franci!
Szerintem is tud Gergő valamit :wink:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!
Megint eltűntem...
Napközben itthoni munka + Petizés, délután őrület, estére energiám a nullával egyenlő.
Kérdezni szeretnék.
Lilla kezelhetetlen lett. Petivel tünemény, puszilgatja, simogatja, sosem bántja. Velünk szemben viszont!!! Direkt rosszalkodik (pl. direkt bepisil), üvölt, hisztizik egész délután, direkt elesik és beüti magát, stb. Tudom én, hogy ez a figyelemfelkeltés miatt van, csak nem tudom, hogy hogy kezeljem...
Ha hazahozom a bölcsiből, szopizások kivételével csak vele foglalkozom. Nem lehet vele normálisan játszani, vagdalkozik, kapkod, dobálózik - semmi nem jó neki.
Ne vegyek tudomást a viselkedéséről? Vagy ráüssek a fenekére? Vagy bünti legyen?
Teljesen kész vagyok, tegnap este már sírtam. Nem amiatt, hogy kiakasztó számomra, hanem hogy féltem az ő kis lelki világát és hogy nem tudom hogy hogyan kezeljem.
Ja igen, a bölcsiben példamutatóan viselkedik, egy kisangyal.

Ezen kívül jól vagyunk, Peti szépen gyarapodik, most 4,5 kiló. Cicizik óramű pontossággal 3 óránkét, éjszaka - gondol anyukájára is - egyszer, max. kétszer kelünk.
Továbbra is szerelmes vagyok bele...
Megírtam a születéstörténetemet, és elküldtem ide, a Te történetedbe. Ha megjelenik, majd megírom!

panny: képzeld, Peti is náthás már egy hete. Olyan hősiesen tűri az orrporszit!

Megyek is, itt alszik mellettem Peti, hozzábújok egy kicsit!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok!

Kri: Zsófi nagyon anyás volt, amikor indultunk szülni, nagyon sírt (szerintem megijedt, együtt vajúdgattunk itthon, szóval látta, hogy nem vagyok túl jól, aztán két táskával elindultunk Apával itthonról, nem tetszett neki), de a kórházban töltött napok nem viselték meg, pedig az volt az első külön töltött éjszakánk. Nálatok sem lesz gond!
Gratula a ZH-hoz! Nem irigyellek, én 36 hetes voltam Fruzsival, mikor államvizsgáztam, de nagyon szenvedtem már a végén.

lillanyuci: nálunk voltak ilyen gondok Zsófival. Rajta később jött ki, Fruzsi már négy hónapos volt, de Zsófi elkezdett direkt bepisilni.
Én sosem ütöttem rá egyik gyerekemre se, még a kezére sem, én ezt el sem tudom képzelni. Amikor elkezdett bepisilni, az első pár napban nagyon felhúztam magam (ő direkt Fruzsi cuccait pisilte le, bemászott a babakocsiba, odapisilt, kijött, ráfeküdt a játszószőnyegre, odapisilt, eljött onann, stb), aztán taktikát váltottam: ha odapisilt valahova, akkor elkezdtem feltakarítani, őt átöltöztettem, de közben végig direkt és hangosan Fruzsihoz beszéltem, Zsófihoz nem szóltam. Így elég hamar rájött, hogy ettől nem kap plusz figyelmet, sőt! Ezzel a taktikával hamar leszokott róla :) Kitartás!

angie: Zsombi szépen hízik :)

franci: anyósod... :twisted: Még Zsófinak is mindig odaadtuk Fruzsit, pedig csak 19 hónapos volt.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Évi!
Van egy ismerősöm, ahol a nagyobbik gyerek (fiú) hihetetlen dolgokat művel. Direkt csinál olyat, amiről tudja, hogy nem szabad. Pl. dobálja a plazmatévéjüket, az emeletről ledobálja a húga cuccait, és ezt lehetne sorolni. Ő sem tudja, hogy hogyan kezelje, és szerintem én sem tudnám. Az biztos, hogy folyton azt hallom szakemberektől, pedagógusoktól, hogy sosem szabad agresszívan visszareagálni a gyerek viselkedésére. Itt azt hiszem a türelem a legjobb fegyver (ami nekem pl. majdnem nulla), kivárni, és továbbra is a szeretetedet kimutatni Lilla irányába. Én pl nagyon keveset tudtam foglalkozni Szilárddal Zsombi hasfájóssága és későbbi érzékenysége miatt, de mindig szántam rá időt, hogy összeölelkezzünk, sokszor rámosolyogjak, és az arcomról leolvasta, hogy szeretem. Szerencsém van, hogy Szilárd ennyivel beérte. Igaz, feltűnően sokszor mondja mostanság, hogy szeret, de aztán elárulta magát, hogy azért csinálja, mert akkor én is mondom, és azt neki jól esik hallani. Próbáld megtudni, hogy Lilla milyen formában tudja a legjobban magába szívni a szeretetet, és próbáld valahogy a tudtára juttatni, hogy ugyanúgy szereted őt továbbra is, mint Petike érkezése előtt. Szilárd már nagy fiú, az értelme is előrébb van, mint Lilláé. Neked biztos nehezebb a dolgod.
Kívánom, hogy mielőbb megoldódjanak ezek a dolgok. Kitartás és türelem!!!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Violának, Petinek jobbulást!

ANnamari! 3 koleganőm tudja, a többiek ráérnek még... Majd nyáron. Csak azt nem tudom h mivel fogom magyarázni h ennyit hízok. Sztem már most látszik...Lassan meg nem tudok bő pulcsikat fölvenni.

Franci! Kri fogja neked meghozni a szerencsét! Nekem Évi hozta, most rajtad a sor!!!
Anyósod igazán kedves...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


köszi az ovis tippeket.)egyébként minket pont az egyházi oviba nem vettek föl, pedig férjem 20 éve odajár misére, a ferencesben érettségizett, stb.....mindegy, talán tényleg jobb, ha nem oda jár Boldi, de a többitől is félek már előre.nevetséges, trükközzek azzal, hogy dolgozom?milyen már....az a baj, hogy nem tudok kamuzni....egyből elpirulok, stb....még van 3 ovi, ezeket megnézem 2 hét múlva, lesz nyílt nap.plusz megnézek két magánt is.
egyébként nekem sincs útban BOldi, sőt...nem is várom, hogy menjen.annyira szeretem, hogy velem van, hogy állandóan beszél, nyílik a kis értelme.de azért szüksége lesz majd 3,5 évesen a szocializálódásra.szeretnénk, Ha Gyurikával együtt járhatnának, beszéltük is Marykával...ma találkoztam velük, zenebölcsiben!Matyika sajnos nagyon hasfájós, de gyönyörűen hízik és Maryka is nagyon csini!!!!!

Kri, nálam is extra anyás volt Boldi szülés előtt, még fordászhoz sem mehettem el, mert üvöltött.én is vele vajúdtam, mert fölkelt, hogy állandóan wcre járkálok..de aztán érdekes, megértette, mikor elindultunk, nem is sírt.pedig hajnali 4 óra volt.úgyhogy emiatt ne izgulj!
Pruci, annyira izgulok, mit mond a doki holnap!egy pár szót írj majd utána!!!

Évi, de örülök, hogy írtál!!!!!Lilla viselkedése természetes.nagyon rossz érzés ezt átélni, tudom.....de ha továbbra is így foglalkozol vele, és érzi a szeretetet, stb, az idő megoldja.könnyű ezt mondani.)

Annamari, az odaköltözést megfontolom.)legalább Szonjának és Rékának is udvarolhatnának BOldiék!.-)

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Panny, Violának jobbulást! Az emberek véleményével pedig ne törődj, semmi közül hozzá, nektek pedig gyönyörű családotok van, és ez a lényeg. :wink:

Franci, anyósod jobban tenné, ha inkább hallgatna...

Angie, ha a januári topicra gondolsz, akkor igen, oda szoktam írni, meg még itt 1 másik helyre. Képeket majd rakok.
Zsombor nagyon jó súlyban van! Mi sajnos kicsit megtorpantunk.

Pruci, nyárig nem hiszem, hogy titkolni tudod. :wink:

Évi, kitartást, jó tanácsot sajnos nem tudok adni.

Kri, nálunk Lexi hiányolt engem napokig, amikor hazajöttem, akkor keményen meg kellett küzdenem a bocsánatáért.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Franci!
Látom anyósod szeret mindenbe belepofázni. :twisted: :twisted: :twisted: nálunk is a gyerekek ölébe volt téve Szonja. Sőt Levente még cipelte is. :D :D egyedül nem, csak, ha mellette vagyunk, úgy kapják meg.

Moti!
Jöhettek, a lépcsőházban van még egy üres lakás, tetőtér, 70 m2. :lol: :lol: :lol:

Teri!
Kíváncsian várom a jó híreket, amiket a doki mondott!!!!

Évi!
Szerintem ez természetes, hogy előjön a féltékenység. Én is úgy vélem, nem kell büntetni, lehet néha levegőnek nézni Lillust, s ha Peti alszik, akkor gondolom csak vele foglalkozol.

Kri!
zh??? nem vagy semmii!!! :D :D gratulálok!!!!

Panni!
Nálunk is volt Szonja ennyi idősen náthás, sőt a 2 hónapos oltás előtt még lázas is. Ebben az időben meg pláne, fel vannak öltöztetve a kinti levegőhöz, aztán bemész a meleg helyiségbe, ott nem tudott levetkőztetni, aztán ismét ki a hidegebb levegőre. Most már azért kint is jobb idő van, de télen nem szerettem, mert Szonja beleizzadt a ruhába, míg oviban vártunk, hogy nagyok felöltöznek. Volt, hogy nyügős is volt.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Az h a múltkori doki bunkó voltm az egy kedves jelző volt. A dokim ma szabin és egy akkora fasz volt helyette h kb az egész napomat elrontotta. Először is úgy vizsgált, h azt hittem h összetojom magam, majd az uh-n a következő párbeszéd történt:
-"Nem látom ezt a terhességet! Van hányingere?
- Igen.
- Egyszercsak: na, látom már a terhességét. Éles szélű petezsák, benne pete"

De szívhangot nem nézett, közölte h kb 6-7 hetesnek felel meg, védőnőhöz irányítva, és 2 hét múlva kontrol.

Csak azt nem tudom h múltkor a doki rögtön észrevette a kb fél centis pöttyöt a képernyőn, ez meg a 4 centis foltot nem látta, csak miután majdnem belémtörte az uh-t.

De ha nincs szívhang, akkor mi a francnak menjek védőnőhöz??? Nagyon ki vagyok akadva. Már letettem erről a babáról. Sztem nem lesz ebből semmi.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Teri, soha ne add fel míg van remény. Sajnálom hogy ilyen volt a doki. Jövő hétre nem tudsz kicsikarni egy uh-t? Vagy az SZTK-ba bemenni?

Évi, próbálj meg beszélgetni Lillával. Lehet te fogalmazod meg csak a bánatát, de akkor is legalább tudja mit érez ő, és hogy te megérted, átérzed a fájdalmát, gondját, baját.
Feltételezem hogy rád haragszik, hiszen te hoztad haza a tesót. Zavarhatja a jelenléte. Vagy akár az is hogy ő bölcsibe van, ti meg otthon vagytok együtt. Nekem ezek jutnak az eszembe.
franci
 
 


Szép jó reggelt!

Teri, ne add fel. Próbálj hétfőn elmenni másik uh-ra. Szerintem ha védőnőhöz irányított akkor kell lenni szívhangnak. Úgy utálom az ilyen orvosokat, minek ment nőgyógyásznak az ilyen ha utálja a nőket :evil: :evil: :evil: :evil:

Évi, sajnálom ami Lillával van, de az idő és a türelem szerintem meg fogja oldani a dolgot. Egyetértek azokkal amiket a többiek írtad.
Kérünk majd képet a gyerkőcökről!

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Évi!

Totál így viselkedik nálunk is Olika mint nálad Lilla...Violát szereti,puszilgatja,de velünk szemben kezelhetetlen lett...direkt kiabálva játszik,direkt a szoptatások alatt kell neki azonnak amit épp akar,semmi türelme nincs...csak kizárólag engem akar...képes volt a fürdi után vizesen fél órát várni a kád szélén mert csak én vehetem ki,én törölhetem meg,én öltöztethetem pizsibe...sokszor én se nagyon tudom már h mit kéne vele csinálni...én is sajnálom a kis lelkét hogy úgy érzi kiesett a pixisből..de másrészről meg más is túlélte már h tesója született,nem?! :wink: :wink:

Most h írjátok h ennyiőtöknek volt már ennyi idősen náthás a baba...kicsit megnyugodtam!!

Teri!

Sztem ne add fel...gondolom az SZTK-ban nem a legjobb a gép sem,ezért sem láthatta a szívhangot a doki.Én nagyon szurkolok!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Ma már bent vagyok, de hogy minek.
Minden munka itt maradt az asztalomon, pedig 5-en vagyunk. Minek ide ennyi ember????
Jól fel is húztam magam. :evil:
Persze még mindig pocsékul vagyok. Fáj a hasam. Tuti nem vírusos. A fiúk jól vannak. Valószínűleg az antibiotikum miatt lett bajom. Most diétázok, nem eszek tejterméket.
Kedd éjszakát a wc-n töltöttem. Nem bírtam lábra állni se. Minden kijött belőlem. De legalább 2 kg-val kevesebb vagyok. Igaz ez csak az arcomon látszik.

Kri, hogy te milyen ügyes vagy. Gratula a zh-hoz. Hogy van ennyi erőd? Suli, Zsombi és még pocaklakó is van. Nem semmi vagy. Mikor tudsz tanulni?
Zsombi viselkedése szerintem korral jár. Gergő is mindig szalad vissza hozzám, még egy puszi, még egy átölelés.

Angie, Zsombor jól összeszedte magát. Milyen nagy már.

Panny, Olikának Sok Boldog Születésnapot.

Mi volt itt tegnap, senki se járt erre. Na jó én se. :lol:

Csütörtökön voltam az endokrinológusnál. Kaptam egy új gyógyit az inzulinra. Valami még van a met mellé benne.
A tájékoztatón ez van: "közölje orvosával ha PCO-s (én az vagyok), ez esetben a gyógyi hatásmódja miatt fokozódhat a teherbeesés valószínűsége" - ez egy jó mellékhatás.

Puszi Mindenkinek
franci
 
 


Panni!
Olikának boldog szülinapot!!!
Kép

Franci!
Ez elég szarul hangzik, amit leírtál. Most már akkor rendben vagy.

A tájékoztatón ez van: "közölje orvosával ha PCO-s (én az vagyok), ez esetben a gyógyi hatásmódja miatt fokozódhat a teherbeesés valószínűsége" - ez egy jó mellékhatás.

Én remélem, hogy fokozódik...

Teri!
megint kifogtál egy bunkó dokit, sajnálom. :(
Én is csak azt tudom mondani, hogy menj el egy sztk-ás rendelőbe, hátha ott többet mondanak, s nem egy bunkó doki lesz.
Telcsiről ne is kérdezzelek, ugye???

Legszívesebben elfeküdnék az ágyon, s aludnék egy jó nagyot Szonjával. :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Szép jó reggelt!

Olikának boldog születésnapot!

Kihasználom hogy a fiúk még alszanak :). Ma megyek elvileg az utolsó uh-ra, aztán ctg. Hát kíváncsi leszek mit mondanak mekkora most ez a gyermek.

Franci, nem semmi ez a gyógyszer. A mellékhatása tényleg jól hangzik :):):). Most akkor mi a további menet?

Én egyébként jól vagyok, csak a pocakom cipelése nehézkesebb mostanában :lol: :lol: :lol: . Tegnap este összepakoltam a kórházi cuccomat. Kíváncsi leszek meddig fog a szobában pihenni :wink: Botondnak mondtam ha összepakolom akkor jöhet, remélem szófogadó gyerek lesz csak ne 1-én akarjon a világra jönni :lol: :lol: :lol: A héten még a házi-dokihoz is el kell mennem, van teendőm rendesen. Ja és ma van a házsasági évfordulónk apát is meg kell lepjem valamivel. Ami a sulit illeti most májusig hanyagolom kicsit. egy tárgyat vettem csak fel így azért kibírható. No és érdekes is a tárgy így könnyebb megtanulni :).

Teri elmentél még egy uh-ra végül?

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Annamari, köszi már alakulok.
Ha megjön ezerrel nyomatom majd a gyógyit. Remélem tényleg használ majd.

Kri, te meg nem bírsz aludni?
Uh-ra én is kíváncsi vagyok.
Boldog Házassági Évfordulót!
Következő menet a BMC-ben: ha megjön majd valamikor, akkor kérhetek időpontot HSG-re.
franci
 
 


Sziasztok!

Először is: köszönöm a testvérféltékenységgel kapcsolatos tanácsaitokat!
Higgadt vagyok, türelmes. 50-szer kell elmondani neki mindent, de ha nem vagyok határozott, sz.ik a fejemre. Az apjáéra is :shock:
Hétvégén a féltesóknál voltak kettesben, ott is aludtak. Semmi baja nem volt, ott úgy viselkedett mint régen. Ahogy hazaértek, kezdődött előröl az őrület. Estére eléggé ki vagyok purcanva...
Igazad van panny, ő is, mi is túl fogjuk élni!
OLIKÁNAK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! (Kicsit elkéstünk, bocsi.
:oops: )
Violának múlik a náthája? Petinek nem... Holnap jön az orvos, kíváncsi leszek mit mond. Oltás miatt amúgy is jönne.
Drágaságom legszívesebben egész nap ölben lenne, és az elalvással is gondjaink vannak, de majd kialakul.
Annyira más a két gyerek!

Képzeljétek, nem tudom szoptatni Petit. Eddig is szenvedés volt, már nem bírom tovább. Minden szopinál sítam... Tiszta seb a mellbimbóm. Sajnos nem tudtuk rendesen megtanulni a "technikát". Vettem bimbóvédőt is, fuldokol tőle...
Most fejek, cumisüvegből kapja az anyatejet. Attól félek, így nem fog annyi termelődni, de nem tudok mit csinálni. Sajnos a kórházban megszokta a cumisüveget.
Elég érzékenyen érint, mivel az anyatejes táplálás híve vagyok. Lillát 11 hónapig szoptattam, mellette közel 70 liter tejet vittek el tőlem!
Ez van.

Én egyébként még mindig betegen, köhögök és borzalmas dolgokat fújok az orromból :evil: Férjem hozott Bioptron lámpát anyóstól, kipróbálom az arcüregemre.

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


kri: mi volt uh-n? Olyan izgi...

franci:
jó kis mellékhatása van a gyógyszernek! Hátha... Nagyon drukkolok!!!

pruci:
"Már letettem erről a babáról. Sztem nem lesz ebből semmi."
Azt reméltem, hogy ezt a 2 mondatot már kitörölted a hsz-ből!
Mert ugye babás vagy!!!
Gyere a hírekkel!

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Olikának boldog szülinapot utólag is!
Violának jobbulást!

Lillanyuci!
Petikének is jobbulást!
Testvérféltékenység: én azt hiszemt/hittem, hogy relatíve megúsztuk, de most egyre rosszabb...Marci ugyanolyan kezelhetetlen, agresszív tud lenni, mint te is írtad Lilláról....állandóan NEM - et mond, illetve kiabál mindenre, újra elkezdett ütögetni minket (anyu hijján, most engem)...néha nagyon elfogy a türelmem, már voltunk hideg zuhany alatt is..utána persze én sírtam, mert már nagyon kibuktam...de valamit muszály...most próbálom jó soxor mondani neki, hogy szeretem (még többször), ölelem, ha tudom...de amikor hazajön az oviból Matyival ugyanúgy kell foglalkozni, tenni a dolgom, kevés az idő rá....

na most is mennem kell, Matyi nyüszög

Franci!
Jobbulást! drukkolok!

Panndi!
Jobban vagytok? Gábor baba hogy van?

Kri!
Várjuk a híreket !
Drukk Neketek!

puszi..

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Évi!

A BIOPTRON LÁMPÁVAL LÁMPÁZD A MELLED!!!!NEKEM IS NAGYON SEBES VOLT MÉG A BIMBÓVÉDŐVEL IS...ÉS A LÁMPÁTÓL HELYREJÖTT...NEKEM IS EGY ANYUKA AJÁNLOTTA ÉS MI IS KÉRTÜNK EGYET KÖLCSÖN!
Nekem az a szerencsém h már egy naposan bimbóvédővel kezdtem anno a szoptatást Violával és így megszokta...mostmár nem fura neki,nem fuldoklik.Én azért a helyedben erőltetném amíg csak bírod....anno nekem Márk kb.így 1-2 hónaposan kezdett el bimbóvédővel szopizni és végül ráállt!

Egyébként nekem így is nagyon fáj az első kb 20 szívás de legalább így bimbóvédővel nem sebesedik ki újra..legalábbis remélem!

Képzeljétek tegnap ki kellett húzni egy fogamat...szombaton elkezdett szép fokozatosan egyre jobban fájni...vasárnap már a falat kapartam...tele voltam fájdalomcsillapítóval ami persze Violának se tett túl jót...hétfőn délután rendelt a dokim és így tegnap 3 körül végre kihúzta..tiszta merő genny volt...mivel gennyes volt így az érzéstelenítő se nagyon hatott..majd bele pusztultam a húzásba..de végre túl vok rajta...még most is érzem mert még nem tisztult ki,antibiotikumot kell szedjek...de már sokkal jobb...és valószínű a mellgyulladás hozta ki..anno sajna Márknál is így jártam..akkor is ki kellet egy fogamat húzni.

Köszönjük a köszöntéseket Olika nevében:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ja és Évi,Viola is tök náthás még...valahogy én is azt látom h nem javul...de mondjuk nincs is rosszabbul...folyton mérem a lázát,az nincs neki...naponta kb 2x köhint egyet....Nálatok Petike köhög is?

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Teri!
Szerintem minden rendben van a babával, és mindent látott a bunkó doki, csak túl bunkó volt ahhoz, hogy kimondja, hogy rendben vagy. Ezzel, hogy védőnőhöz küldött, "elárulta" magát, hogy minden rendben. Meglásd, öcsike vagy hugica lesz ebből az éles szélű petezsákból. Ja, és az, hogy éles szélű, azt jelenti, hogy élet van benne. Ha gond lenne, akkor látszana a petezsákon, mert az összeesik. Tehát NYUGI!!!!

Mindenkinek puszi, próbálok jönni. Sokat vagyunk kint ebben a szép időben :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Lillanyu, nekem is kisebesedett a mellem Zsombival anno, mert ő harapott. Szopit szerintem erőltesd még egy kicsit. Szoptatások között más-más pozicióban szoptass, hogy ne mindig ugyan úgy kapja be a melled. Az is használ ha mikor befejezte a szoptatást kinyomsz egy kis tejet és szétkened a melled felületén, és levegőzteted, napoztatod. Én nekem nem vált be a bimbóvédő, mert jobban fájt vele a szoptatás mint nélküle. Én még a Garmastan kenőcsöt használtam, igaz ezt le kell mosni a szoptatások előtt de nekem nagyon bevált. Egy hét alatt begyógyultak a melleim és Zsombi is megtanult szopizni ez idő alatt. Bevallom baromira fájt a sebes melleimből szoptatni de egy hét és mintha sose lettek volna sebesek. Ja és 15 percnél tovább ne hagyd hogy szopogassa mert nagyon feláztatja és az se tesz jót ilyenkor. Váltogasd a ciciket.
Kicsit hosszúra sikeredtem :). Remélem valamennyit tudtam segíteni :)

Teri, Boni merre vagytok?

Mai uh: 3700 grammra saccolt a doki és a méretei alapján 38 hét 5 naposra. Ctg-n volt némi fájás, de a mocorgás jellemzőbb volt :):):). Szóval bármi lehet bármikor :). De szerintem a jövő hétnél előbb tuti nem lesz semmi. Még mindig magasan van. Jól érzi odabent magát :D:D:D.
Zsombi ma tele lett kiütésekkel így elvittük dokihoz. Benyalt valami vírust és ezért lettek a kiütései. csak tudnám hogy hol szedte össze, játszótérre meg bevásárolni járunk más közösségi helyre nem. Sajnos arra gyanakszunk hogy a bevásárló kocsikról szedte össze. Igazából már egész jól van csak most viszket neki a bőre ezért nyűgösebb. Szerencsére nem valami himlő.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Szegény Zsombi,jobbulást neki!

Amúgy miért írtad h szerencsére nem valami himlő?Nekünk mindig azt mondja a doki h sokkal jobb minél előbb túlesni pl.a bárányhimlőn mert minél kisebb annál kevésbé viseli meg a gyerkőcöt....másrészről,ha pl.iskolás korában kapja el a gyerkőc,akkor nagyon sokat hiányozna és sokat kéne pótolni...látod,én már sulis kölök anyuka fejjel gondolkodom:DDD:)))

Kivi vok mikor bújik elő a kis babócátok aki már most sem olyan kicsi ahogy olvasom:)

Évi!

Nagyon jól írta Kri,ezeket én is elfelejtettem...én is mindig más és más pozícióban szoptatok,pontosan azért h mindig más helyen érje az irritálás a sebes bimbót.....így talán elviselhetőbb...nekem ami még bevált az az Avent bimbóvédő krém...szopizások között én azzal kenem és nem kell lemosni..egy baja van,h baromi drága:(
És tényleg próbáld meg a Bioptronozást ha úgyis nálad van a gép...minden órában 5 percet kéne ha meg tudod oldani..nekem semmi nem segített annyira mint az!!

Angie!

Mi is sokat vagyunk kinnt...úgy örülök ennek a jó időnek...van is sok dolgom már kint....Viola 4-5 órákat alszik a jó levegőn a babakocsiban:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!
4-5 órát :?: :shock: :shock: :?: Zsombor sosem csinált nappal ilyet. Hát nem mondom, irigyellek. Azért abba az időszakba sokmindent be lehet tervezni. Én még egyelőre a főzéssel is úgy vagyok, hogy legtöbbször nekifogok, és ébred is Zsombor.
Kertészkedsz, ültettél virágokat? Nekem is kellene, de még a futómuskátlin kívül, és az őszi gazok eltávolításán kívül mást nem tudtam csinálni. Előbb el kellene jutni egy kertészetbe. Gödöllőn te ismered azt az S betűvel kezdődő kertészetet? Vagy ti hova szoktatok járni növényekért?

Beze!
Arra a topikra gondoltam, ahova Tünci és Betti is írnak.

Kri!
Hát akkor nem sok van hátra. A bárányhimlő jellegzetes, gondolom, azt felismernék az óvónők is. Igen, kicsit még várhatna a himlő, amíg megszületik és megerősödik a pici.

Szilvi!
Nálatok most milyen az idő?

Zsombor ma többször is ébredt éjszaka. Habzik a nyála, könyökig benne van a szájában, de mégsem látom, hogy fog jönne. Ideges is elég sokszor napközben.

AM!
Nálatok még nem jön fog? HOgy alszik mostanság Szonja?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


bocsánat.a jó idő kivitt minket a szabadba:) Zsiga égető lett, rengeteg energiát leszív.

Zsigával voltunk pulmonológián és allergia nincs, viszont kezdődő asztma van, most kapott egy állandóan szedendő gyógyszert.

puszi Nketek

Pruci pozitivan!!!!!
Franci+++++++++

Mindeninek öleléshegyek,pocakosoknak és tesóknak kitartás, picuroknak jobbulás!

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
bonianyu
 
 


Angie!

Én még nem mertem a muskátlikat kitenni...félek h éjjel még jön a fagy...te már kitetted?

Én is még csak gazoltam...virágokat majd sztem 2 hét múlva veszek....árvácskákat már holnap.

Ismerem a Sieberzt(sztem arra gondoltál)...nekem az elég drága és nem is annyira jó....csalóka,mert a katalógusukhoz képest semmi nem úgy néz ki élőben.

Én Isaszegen egy ismerős nőtől veszek minden évben virágokat....elmegyek házhoz és válogathatok a rengeteg fajtából..amúgy a Gödöllői piacon szokta árulni.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Angie!
Még nincs fogunk. Éjjel jól alszik Szonja, sőt nappal is. Szerencsére most nyugodtak az éjszakák, pár napja 12 órát alszik, 1-2 szopival fűszerezve. Szopik, s teszem is vissza a kiságyba, s alszik tovább.
Zsombornak van foga???

Panni!
Muskátlit még én sem raktam ki, várok még a jobb időre, ha már nem lesznek olyan hideg éjszakák.

Moti, Maryka, Danyu, TEri!
Eltűntetek!!!!

Teri!
Voltál másik dokinál???

Franci!
Neked mikor jön Piroska???
Gergő jól van???

Kri!
Botondnak nagyon szép méretei vannak.
Még a végén te is ráhúzol 1-2 napot.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Panni!
Behalt a 3 gyerekes anyuk topik??? Olvasgatni szoktam, írni már lusta vagyok :oops: :oops: :oops: Jófej Nono, bírtam a szövegét. :D :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Panni!
Gondoltam, hogy a katalógusban kirakott tökéletes áru fele sem igaz. Szerintem mi is a környéken fogunk kis kertészetbe menni. Mi Szadán szoktunk vásárolni, igaz, eddig még nem vittük túlzásba.

AM!
Zsombornak sincs foga még, de néha nagyon dühösen kapkod a szájához, könyékig nyálas állandóan, és meg is van duzzadva neki, és sokszor nyűgös, aminek szerintem a foga az oka, mert ha elterelem róla a figyelmét, mosolyog. De még fog nem bújt ki. Egyébként én sem panaszkodom az alvás miatt. Zsombor is este 3/4 9-től reggel 8-ig aludt ma, egyébként 7-ig szokott, fent van egy órát, és még visszaalszik 1 órára. Már szépen alszik napközben is 1,5-2 órákat. Hajnali 5-6 között szopizik, és ő is visszaalszik gond nélkül. Egyelőre, mert aztán ki tudja, mennyire fogja a foga piszkálni éjszaka. Szilárdkámnak nem voltak fogzási gondjai.

Ma képeket válogatok, és szerintem ez lesz a hónap projektje, mert Szilárd 1,5 éves koránál elakadtunk az előhívatással, úgy hogy van mit behozni. Biztos lesz vagy 300 előhívatni való kép.

Szép napot!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok! Sikerült ideérnem.

Annyi a melóm hogy meggebedek, és hétfőtől indul a 2 hónapos meló projekt. Ami pontosan nem tudom mi, de nem azt fogom csinálni mint most.

Évi, remélem megoldódik a szopi kérdés.
Lilla is biztos hamar belenyugszik, hogy az öcsi most már itt is marad.

Szilvi, mi újság veletek?

Panny, sajnálom a fogadat. Nekem is volt ilyen, tudom milyen rossz. Igaz ez még Gergő előtt volt.

Kri, nem lesz picur Botond. Zsombi hogy van? Elmúltak a kiütések?

Boni, sajnálom az asztmát. Mi újság veletek?
Megvan már a sminkes vizsgád? Zsigi és a bölcsi?

Annamari, Szonja nem csak tündéri, de ügyes is. 12 óra alvás nekem is jó lenne.
Piri: nem tudom majd egyszer…
Gergő jól van. Fején sincs nagy dudor már. Hétfőn ügyesen beverte a kobakját a medence szélébe, kicsit vastagított a szemöldökén.

Angie, nekem is kéne képeket válogatni, én még a 1,5 éves korig se jutottam el.
franci
 
 


Franci!
Sok erőt az új feladatokhoz! Gergőnek meg gyógypuszi a kobakjára.
Hát ne tudd meg, hogy mekkora meló nekem a képválogatás. Három helyről kell összeszednem, a régi gépünk, anyuék gépe, és a telefonok. Ja, és még nem is mondtam a 3 db pendrive-ot. Van, ami háromszor is megvan, azaz minden adathordozón. Szóval kivan vele a puttonyom, de muszáj megcsinálni, ha azt akarom, hogy albumban is meglegyenek a képek. Én sajna régimódi vagyok, és ragaszkodok a papíralapúhoz. Szeretem nézegetni, forgatni a lapokat. Digitális képkeretünk nincs, amire ki lehetne tenni. Majd ha egyszer valaki megdob vele, akkor oda is válogatok :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

MI ovilázban égünk...

De a korábbi eltűnéseim okáról még ígértem beszámolót.
Látom más is szenved a fogaival...hát én is, ott kezdődött az egész hercehurca, heti 3-4 fogorvos, mert a szoptatás alatt nagyon tönkrementek az amúgy sem csúcsminőségű fogaim. Nem bírtam enni semmit, aztán persze Boró csak szopizott volna, teljesen elutasította a szilárd ételt, néha óránként keltünk éjjel és az én energiatartalékaim teljesen lemerültek. Az immunrendszerem a béka segge alatt...aztán jött is a szemherpesze...na azt már elfelejtettem, hogy ilyen pocsék, ráadásul kis alattomos volt, mert nem jött ki egyik napról a másikra, hanem 2 hétig iszonyat fejfájásom volt. Mondtam is a fogdokinak, hogy ezt már nem bírom, azt hittem a fogamtól van. Csak kapkodtam a fájdalom csillapítót. Volt, hogy éjjel mondtam Gábornak, hogy hozzon egy gyógyszert, mert megpusztulok...már koponya CT-re vagy MR-re akart küldeni és mikor a tarkóm fájt, azt hitte ez tuti agyvérzés...én megkönnyebültem, mikor a szemem elkezdett fájni. Akkor meg szemészet 2 naponta, húúú ki nem állhatom...úgyhogy ost a fogdoki is szünetel még, hogy kicsit összekapjam magam...

Kedden voltunk Gabival oviban nyílt napon. Előtte pénteken már meghozták az oviba csalogató levelet, kis füzettel, tele fotóval. Azóta az én gyerekem már rongyosra nézegette és minden reggel úgy kel, hogy megyünk. Ennek örömére ma is ott voltunk.
Az ovit 2006-ban teljesen felújították, nekem nagyon tetszik, mindenkit felvesznek. Csak attól félek, hogy a lelkesedése elfogy majd szeptemberig. Barátkozik a nagyokkal is. Az ovit nem is nézte meg, mert lehasalt a szőnyegre és játszott...én meg a lelkemre vettem, hogy a gyerekem leszarja a fejemet... :cry:
Ide mindenkit felvesznek, ha itthon vagyok akkor is, és az új törvények szerint már 2,5 évesen fel kell venni, ha szobatiszta a gyermek.
Borónak végre kint a 3. foga, és 1 hete leszoktattuk egymást a szopiról. Így legalább telerakja a kis pocakját, neki már arra van szüksége, és átalussza az éjszakákat. Így a lelki békém is helyreállt, az idő szuper, gyerekek nem betegek,szép a kert mi kell még????????
:lol:

Puszi mindenkinek!!!!

Teri,
minden rendben lesz, ne aggódj, csak pozitívan...
+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Évim,
sajnálom, hogy Lillus ennyire elfáraszt, sok türelem, és minden rendben lesz...
+++++++++++++++++++++++++++++++++++

AM,
olyanokat kacagok mindig...ikrek és hasonlók...nem vagy semmi :lol:

Kri,
örülök, hogy minden oké...
HAJRÁ!
Zh biztosan menni fog...

Moti,
sajnálom az ovit :cry:

Franci,
Annyira szeretem érzékeny kis Gergődet...

Beze,
Lexi megy oviba?

Panny,
jobbulást Violának...

Angyalka,
örülök, hogy Zsombi már jobban alkalmazkodik a dolgokhoz...

Panndi,
na nem volt semmi a betegségtortúra...

Boni, SZilvia,
puszi 8)
danyuci
 
 


Annamari!

Hát úgy látszik most pang a másik topic...néha szokott ilyet aztán majd feléled megint:)

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


az egyik szemem sír, a másik nevet...

Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari, ez gyors volt. :D:D:D Gratulálok. Akkor az év végén egy újabb babó :wink: De ugye nem áprilisi tréfa csak :lol: :lol: :lol:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Kri, látom még itt vagy. Akkor nem lesz április 1-ei baba?

Annamari, azta. Ez most igaz???? Vagy bolondozol????????
Mért sír a szemed?????
Gyors választ kérek, mert szívinfartust kapok!!!! :lol: :lol:
franci
 
 


ANNAMARI????
franci
 
 


Kri, Franci!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Azért sír az egyik szemem, mert ilyen szemét vagyok, hogy ilyennel tréfálkozok, de sajna ápr. elseje van, így nem hagyhattam ki. :lol: :lol: :lol: :lol:
Bocsi :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Franci!
Nyugi!!!!!!! remélem nem kaptál szívinfarktust. :D :D :D ilyet szeretnék látni Tőled a következő hónapba, remélem ez szerencsét hoz, s persze a szerencsehozó sms- Kri-től. :wink: :wink:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


:lol: Hogy lehetsz ilyen???? Nem semmi nőszemély vagy!!!! :lol: :lol: :lol:

Pedig azt hittem jön a 4. baba. :)

:lol: Figyi, én már öreg vagyok! Lehet a szívem is gyenge. Nem aggódsz értem? :lol: :lol: :lol:

Jó lenne egy ilyen minél hamarabb. :)
franci
 
 


Franci!
Sajna az eszem a 14 éves szinten megállt. :lol: :lol: :lol: :lol: néha rosszabb vagyok, mint egy kisgyerek. :lol: :lol: :lol: én már ilyen hülyén fogok meghalni. :lol: :lol: :lol:
és hamarosan, én biztos vagyok benne, hogy te is felrakod a 2csíkos tesztedet!!!!!!!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


EGY FENÉKET VAGY TE ÖREG!!!!!!! SZERINTEM ÉN VAGYOK AZ ÖREGEBB. (meg is néztem, 1,5 évvel én vagyok a vénebb :lol: :lol: :lol: )
én már a piros lábost húzogattam, mikor te még meg sem voltál... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Annamari :lol: :lol: :lol: Én is bevettem :lol:

Mi jól vagyunk, mindenki meggyógyult, voltam ma védőnőnél, Gábor is jól van, én az elmúlt öt hétben híztam 20 dekát :lol: Más nincs velünk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Annamari,
én mondtam, hogy mindig kacagok az írásodon, de még a könnyeim is jöttek ma, tudtam, hogy tréfamester vagy :lol: :lol: :lol:
danyuci
 
 


Annamari ilyen volt a lábas??? :lol: :lol:

Kép
franci
 
 


Sziasztok!

Ha van kedvetek és időtök, olvassátok el a születéstörténetemet a Te történeted rovatban! Címe: Honnan volt ennyi könnyem?

Annamari
: én is bedőltem a tréfádnak!

Igyekszem ma még jönni...

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: