Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!

Hazaértünk szerencsésen :)
Jó kis hét volt, sokat jöttünk-mentünk, szép nyári idő nem volt éppen, a meleg öltözetben szűkölködtünk, de az eső azért majdnem mindig elkerült minket, kivéve utolsó nap, így Salzburgot már nem igazán tudtuk megnézni (szerintem az az eső ért most ide :)). Bene jól bírta, igyekeztünk hozzá alkalmazkodni, amennyire lehet, ha valami nem neki való program volt vagy aludt, Gábor, Anyukám vagy én felváltva vele maradtunk. Neki végülis majdnem mindegy, hol van, csak rohangálhasson szabadon :) Majd teszek fel képeket, bár mi nem sokat fényképeztünk, szerencsére a csapat többi tagja kattintgatott rendesen :) Ausztria csodás, főleg, ahol mi jártunk, eszméletlen tájak... utána a panelrengeteg kicsit lehúzza az embert :) És az emberek is olyan mások. Létezik olyan, hogy közbiztonság... minden kis faluban szép játszótér, trambulinnal meg mindennel, senki nem akarja éjszaka ellopni vagy tönkretenni. Nem akarom itt hagyni Magyarországot, de azért elgondolkozik az ember, amikor ilyeneket tapasztal... szóval ajánlom mindenkinek, mi már tervezzük oda a síelést télre :)
A trambulin egyébként nagy élmény volt Benének - és a felnőtteknek is :D

Szóval itthon, a héten mindenképp, utána egy hetet a szüleimnél leszünk valószínűleg. De a héten jó lenne akkor egy pár találkozót megejteni!! :)

Többiekkel mizujs? Látom, nem sokan írtatok a héten, remélem mindenki jól van!!!
A főttkukoricához nagggyon meghoztátok az étvágyam... :)

Fleur, hajráhajrá!
Zsuzsi, éljen a bölcsi, remélem nektek is olyan jó tapasztalataitok lesznek vele, mint nekünk! :)
Mangora, jó, hogy írtál! Kitartást, remélem azért lesz lazább időszakod hamarosan!
Kata, új kanapé, de irigy vagyok, képet-képet!!! :) Benét nem nagyon kötik le még a hosszabb mesék, benne van a zsizsik a fenekében, mehetnékje van állandóan :)

Puszi mindenkinek,
jóéjt,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok,

MAngora, jobbulást Nektek! Szabadság lesz?

Ági, majd számolj be kérlek részletesen, merre jártatok, akár személyesen is. Szégyen ide, szégyen oda, nem nagyon ismerjük Ausztriát, pár helyen jártunk, de ennyi, pedig mindenki mondja, hogy az egyik legszebb ország.
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat és feltöltődtetek.

Mi jól vagyunk, péntek este óta M. szüleinél, holnap megyünk haza. Jól kifogtuk, a kánikula után itt a rossz idő. Ez a mi formánk, a fene egye meg. Ha nem esik, Zsófi kint tobzódik, nagyon édes pöttyös gumicsizmát vettünk neki.

Elkészültek a meghívók és a gyűrűk, szép lett mind a kettő, nagyon. Talán Szilvi kérdezte, hogy hányan leszünk, még nem tudjuk, 105 felnőttet és 20 gyereket hívtunk. Állítólag 10% lemorzsolódással kell számolni.

Szép napot mindenkinek!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,

Judit, várjuk a beszámolót a miniszabiról:) megint nagyon aranyosak a FB-n a képeitek.

Mangora,
Jobbulást Marcinak, és itt is Boldog Szülinapot!!

Ági,
Welcome home. Ausztria tökéletes hely lehetett egy ekkora gyereknek.
Ha jövő héten is ilyen ramaty idő lesz, gyertek el hozzánk! CSak írj egy mailt, hogyha ráértek.
Persze nemcsak akkorra szól a meghívás, ha rossz az idő.

Az ugrálóvár nagyon jól hangzik, sürgősen el kell vinnünk valahová Dávidot is, hogy kiugrálja magát, mielőtt leszakad itthon az ágy:)

Zsuzsi,
Szépen haladnak az előkészületek:) Nincs véletlenül linked vagy képed a gyűrűről és a meghívóról? Olyan kíváncsi vagyok.


Na, eltűnök, kicsit röhejes, hogy úgy tűnik, nekem van a legtöbb időm írni...
meg Vicknek, akinek 3 gyerkőce is van:)))



Most az egyszer mindketten alszanak, én meg fordítok egy picit.

Pusz,
Móni
monke
 
 

 
 

hahó,

Végre én is jelentkezem.
Mégsem megyünk most hétvégén nyaralni Zamárdiba. Egyrészt elég pocsék időt jósolnak, másrészt én sem vagyok nagyon fényesen. Szóval most inkább nem autókáznék 1,5-2 órát.
Viszont arra gondoltam, hogy most hétvégén lesz a Millenárison ez a találkozó és lesz Ringató is. Délelőtt is, meg délután is. Nincs kedve valakinek kijönni? Biztos sokan lesznek, de hátha még elférünk :-)

Ági, biztos szuper volt Ausztria. Tényleg jól hangzik így a leírásod alapján. Párszor mi is voltunk (akkor még nem volt Csabi), és nekem is nagyon tetszett. Bár az osztrákok nem olyan barátságos népség (bár ez csak az én véleményem).

Móni, jó, hogy van egy kis időd a saját dolgaidra is. Elismerésem.

Zsuzsi mikor is lesz az esküvő? Tudom, hogy már írtad, de szörnyen feledékeny vagyok. Az rémlik, hogy szeptemberben. Mert akkor már nagyon közel van.

Most hétvégén mi is ettünk főtt kukoricát anyukáméknál. Nagyon finom, édes volt. Lent voltunk szombattól tegnapig. Jó volt kicsit kikapcsolódni itthonról.

Ma kapja Csabi a második kullancs elleni oltást este. Remélem nem lesz semmi baja tőle...

Na megyek

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Szilvi,
Mi a gond? Az egészségeddel van valami?


Mi voltunk tavaly a Millenárison a talin. Szerintem csak szép időben éri meg, és csak ha eleve ismerősökkel találkozik az ember.

Eszméletlen sokan voltak, csak kóvályogtunk a tömegben, nem fértünk be a Ringató-sátor közelébe se stb.

Szép hétvégét mindenkinek!

Puszi
M.
monke
 
 


Sziasztok,

Szilvi, jobban vagy? Mi a baj?
Sajnálom az elmaradt Balatont, remélem, tudjátok majd pótolni, talán már jön a jó idő.
Munkaügyben valami fejlemény?

Kár, hogy Móniéknak rossz tapasztalata van tavalyról, egyébként biztos jó buli.
Nekünk már mindkét napra van programunk, plusz van munkám is a hétvégére.
Remélem, minden rendben volt az oltással.

Móni, bejött, amit meséltél nálunk is, arról a kislányról, aki még lefekvéskor is csak beszél.
ZSófi tegnap este 10 és 10.20 között vagy 20-szor énekelte végig a Zsipp-zsuppot, ill. utánozta azt a mit kérnek az állatok enni nevezetű Ringatós mondókát, amit szoktam neki magyarázni.

Szép hétvégét mindenkinek!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok!

Csak jelzés erejéig, hogy megvagyunk, élünk.
Zajlanak az események, tegnapra végre kész lett az új gépünk telepítése, végre van megint normális laptopunk!
Tegnap kaptam egy biciklit édesanyáméktól, hogy ne kelljen kocsival járnom mindig, így költséghatékonyabban oldhatjuk meg a dolgokat.
Jövő héttől kezdem a gyakorlatot, két és fél hétig tart, utána pedig kezdődik a suliban az 1 hetes intenzív hét.
Minden nap 8-16-ig leszek a bölcsiben gyakszin, úgyhogy nem sok időm lesz jönni. :(
Hangikámnak kiesett a két középső alsó foga. :D Nagylány!

Sajnos most csak ennyire futotta tőlem, zsúfoltak a napok, időm semmi.

Mindenkinek jó időtöltést kívánok, a rossz időhöz is jó programokat!

Puszi

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Sziasztok!

Mi is itt kicsit! Ma tudtam kicsit pihenni, Marci megszánt, reggel 7-ig aludt ma is és tegnap is (ennek köszönhetően tegnap jól elkéstem a melóból, de legalább pihiztem) és ma délután is aludt két óra, így én is :) Ezeket a napokat szeretem nagyon :D:D:D

Jó lenne már talizni veletek! Olyan rég láttunk mindenkit :(

Szabi az lesz, Zsuzsi azt hiszem Te kérdezted. Augusztusban leszünk szabin két hetet is egyben végre! Csak remélem, hogy legalább olyan idő lesz, mint ma volt! Délelőtt piacon voltunk, Marci édes volt, mert mindenhol kunyizott valami gyümölcsöt :) Hol szólót, hol szilvát, de jól el is fáradt. Utána amíg én főztem, apjával füvet nyírtak, szóval a kemény munka jól lefárasztotta és így aludt jó nagyot délután! Utána meg még elmentünk sétálni is, úgyhogy este is jól kipurcant! Amúgy megfigyeltem azt, ha este időben lefekszik, akkor reggel is jobban alszik. No meg megint rájött az ehetnék és zabikál. Az evési hullám néha rátör és akkor egész nap csak eszik :D:D:D Nyúlni rengeteget nyúlt, de kilóra semmit nem hízik... még mindig nincs 11 kiló... Beszélni még mindig nem akar, csak pár szót mond, de amúgy babanyelven be sem áll a szája. Az éneklést is nagyon szereti, már van, amit el tud dúdolni :D:D:D

No, röviden ennyi rólunk.

Majd igyekszek jönni!

Puszi!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Gondoltam feltöltök egy friss képet is, hátha valakit érdekel :)

Kép A kis lazulós

Mangora

Kép
mangora
 
 


Sziasztok,

Mangora, de jó,hogy adtál életjelet magatokról.Mentek valahová nyaralni a 2 hétben?Marciról még-még képet.Igazi kis legény már ő is.

Szilvi, mi a baj?Olaszország mikor lesz?


Múlt héten voltak itt Juditék,Petra még édibb és okosabb mint valaha.
Jó volt látni,tényleg.

Márk az utóbbi időben beszéd terén eléggé stagnál,csak azt mondja,ami érdekli,elsősorban mindenféle jármű a mánia:tank-dömper-marko(markoló)-kami(kamion) busz,hév és motor.
Ha van nálunk másik kisgyerek,teljesen kivetkőzik magából és úgy rosszalkodik,csak nézek,mintha mutatni akarná,hogy figyu nekem ezt is szabad,holott nem így van.
Evés terén a reggeli nálunk a tej/kakaó bevezetése óta teljesen kimarad,úgy el van telve tőle, 10 óra körül eszik joghurtot/pudingot vagy túró rudit, ebédre általában itthoni főztöt, d.u keksz,babapiskóta,dörmi vagy üveges gyümölcs és vacsira csak és kizárólag valami meleget pl. melegszendvics, rántotta,pizza estelg vmi főzelék vagy leves.Lefekvés előtt még megissza a kakaóját.
Nektek hogy néz ki egy napi étkezés?

Csajok, ti aktivizáltátok már a babakötvényt vagy mit?Állítólag évi 120 ezer Ft saját befizetéssel elég sokat tesz hozzá az állam.Ha visszamegyek dolgozni,lehet,hogy elkezdjük,eddig még nem nyitottunk számlát Márknak sehol.

Hétvégén itt voltak anyuék, szombaton elmentünk Ráckevére fürödni, este grilleztünk, vasárnap meg elmentünk ebédelni,itt nem messze van egy vendéglő-Karám-, szabadtéri,kiülős,isteni hekk van(más is van ezen kívül.)

Még nem tudjuk,hová megyünk el M.-el 20.a után, igazából azért is megyünk kettesben,mert szeptemberben leszünk 5 éves házasok, és ez egy kis "romantikázás" lenne.

Eléggé le vagyok törve, 87 éves a nagymamám, eddig teljesen jó egészségi és mentális állapotban volt,de pár hónapja lett egy piros szemölcsszerű az egyik kezén és csak nőtt, anyuék elvitték sebészhez, levették neki és most jött meg az eredmény,hogy rosszindulatú volt.Nem tudják,elmondják-e neki,mert további kivizsgálásoknak kéne alávetni, de ennyi idősen nem akarják már ennek kitennni.Most megy a nagy konzultáció,mi legyen.

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsban jövök, mi is élünk. Visszajöttünk a nyaralásból. Szerencsére az idő elég jó volt, 2x esett éjjel, de nappal 26fok körül volt mindig. A skacok rettenetesen élvezték.

Sajnálom, Móni, hogy még nem jutottam el hozzátok. Hazajöttek a táborból a nagyok, Alex tiszta náthásan, Mírát is megfertőzte, ezért nem mentünk. Mint az őrült próbáltam intézni a személyiket, meg az egész utat, a párom végig dolgozott, hogy szabira tudjon menni.
Erre a nyaralás 6. napján elesett, kitartotta a kezét, ne a fejét verje oda, a vállában elszakadt az az ín, ami a kulcscsontot tartja, így a csont kiállt a vállából, csak a bőr fedte. (ÁÁÁ, még most is rosszul vagyok a látványától)Állítólag mindennapos eset. Irány a rijekai kórház... Már ott meg akarták műteni, de még hazavergődött. Ma műtötték Vácon, kb 3 nap bentfekvés, 4 hét rögzítés, munkáról szó sem lehet...
Le a kalappal a Posta utasbiztosítás előtt, mert a kinti vizsgálatokat telefonon és faxon elintézték, egy fillért sem kellett fizetni. (Eu kártyával 10%-ba került volna, de kötöttünk pluszban biztosítást)

Polli táborban 2 hétig, Alex anyóséknál, így egyedül vagyok a kiscsajjal. Megőrülök, hogy ilyen szerencsétlenek vagyunk...

Kata, sajnálom a Nagyit, remélem nem terjedt át más szervre. Drukkolok.

Mangora, nagyon nagyfiú lett Marci. Sajnálom a sok munkát, elhiszem, hogy elfáradtál. Jó nyaralást.

Vick, mesélj, ha ráérsz, kíváncsi vagyok a gyakorlatra. Biztos jó lesz.

Ági, szép is Ausztria. Sokszor voltam mindenfelé (német nyelvgyakorlásos cseregyerek voltam) ott. Hát más világ, mint nálunk, az biztos. Nekünk is van trambulin, és én is szoktam élvezkedni. :lol:

Zsuzsi, olyan ügyesen beszél már Zsófi! Hát Míra... Igazi kiszolgált lusta gyerek. Csak parancsolgatni tud, de az nagyon megy. Tényleg mindjárt itt az esküvő!!!

Bocsi, de most rohanok, keltem Mírát, irány a kórház! (Ma már harmadszorra!)

Sok-sok puszi mindenkinek!

Kati

Kép
bfkata
 
 


Sziasztok!

Kicsit utánaolvastam annak, amit Kata írt a babakötvényről.

http://www.babakotveny.info/?oldal=reszletesen_6

Elméletileg minden magánszemély által eszközölt befizetés után évi 10%, de magánszemélyenként évi max. 6 e Ft állami támogatás jár a babakötvényre. Tehát akinek van a családban rokona vagy esetleg ismerőse, aki szán a gyerekre évi max. 60 e Ft-ot, akkor ez után jár az évi 6 e Ft.

Köszi Kata

Mangora

Kép
mangora
 
 


Sziasztok,

Kati,
Jobbulást a párodnak, nagyon rosszul hangzik ez a törés:( Sajnálom, hogy így alakult a régen várt nyaralás.

Mangora,
Marci tiszta nagyfiús, talán mert olyan slank:) Köszi a képet!
Dávid is pont így eszik, van, amikor egész nap alig, aztán másnap az én (rendelt) ebédemet is benyomja.

És mindig másra van rákattanva, aztán pár nap múlva elmúlik.

Kata,
Pont ilyeneket "eszünk", amiket leírtál, (túró és joghurt nálunk házilag, gyümölccsel), plusz imádja a padlizsánkrémet, karfiolkrémet, leveseket - ilyesmi a vacsora. Reggelire egy ideje mézes-gyümölcsös-joghurtos müzli van, azt meg tudja egyedül is enni kanállal. Tejet még mindig nem kapott, most már nem is fog idén.

Babakötvény:
Annak utánanézett már valaki, hogy megéri-e átrakni egy bankba, vagy maradhat a Kincstárnál? Nem tudok rajtuk eligazodni.

Na, már ébred is Eszterke, mennem kell. :)
Minden ok velünk, de fárasztóak a napjaink eléggé.

Szép napot!
Puszi,
M
monke
 
 


Sziasztok,

Kati, jaj, annyira sajnálom, hogy így alakult a nyaralás. Párodnak mielőbbi gyors felépülést!

Kata, remélem, Nagymamád dolgai jól alakulnak, biztosan a legjobb döntést hozza meg a család.
Hekk :-) Mi is ettünk a múlt héten Dunakeszin, imádom!
Étkezés: reggel junior ital, napköziben és itthon is fél 9-9 körül reggeli (kalács, kenyér, felvágott, ilyesmi), délben ebéd, uzsonna változó: joghurt, túrórudi, gyümölcs, kölesgolyó vagy ezek együtt :-) vacsora: vagy felvágott, pékárú és zöldségféle, vagy valami meleg kaja, ahogy kijön és amit kér. Lefekvéskor még kap egy adag junior italt.
Tejet Zsófi sem kap még, mert nem merek tartóstejet adni, a rendes tejjel meg bajban vagyok, hogy mennyi ideig is tarthatom. Mivel mi egyáltalán nem iszunk tejet, ezért árban ugyanott vagyok a tápszerrel, szerintem. Ebben legalább több a vitamin és ásványi anyag.

Jó készülődést a romantikázáshoz!

Móni, kitartást, nagyon ügyes vagy két gyerekkel!

Mangora, Marci nagyon nagy fiú! Köszi az információkat a babakötvényről. Mi sem foglalkoztunk vele eddig, de ahogy elnézem a tájékoztatót...

Mi jól vagyunk, Zsófi nagy kópé, nem igen lehet eltéríteni attól, amit a fejábe vesz. Szinte összefüggően beszél és sokszor bekapcsolódik a társalgásba. A napköziben is nagyon dícsérik, hogy milyen kommunikatív.
Sokat dolgozom, most van néhány nagyobb munkám, remélem, ha azzal végzek, akkor kicsit könnyebb lesz.

Az esküvőszervezésbe bele kellene húznunk, meg is beszéltük, hogy feljön Anyósom kedd-péntekig, hogy tudjunk intézkedni, erre pénteken kiderült, hogy Mikinek el kell utaznia munkaügyben kedd-szerda. :evil:

Jók legyetek!
Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,
Gyorsan jövök, mert megint eltelt az idő, így előre is bocsi, ha valakinek nem tudok válaszolni, pedig mindenkihez szólnék...

Megjöttünk a nyaralásból, nagyon klassz volt. (Balcsi és környéke). Jól vagyunk, minden ok. A lánykáim szépen cseperednek.

Kevéske szabadidőmben küzdök a Kikával egy ocsmány kanapé miatt, amit 2 éve vettünk és teljesen használhatatlan, illetve most belevetettem magam a devizahiteles olvasmányokba, mert most már így "kívülállóként" sem nézhetem tétlenül az eseményeket.

Móni, bocsi, hogy még nem jutottunk el, de a himlőkarantén után kapta csak meg Bibi a 18 hós oltást és nem akartam már nagyon gyerektársaságba vinni előtte. Aztán meg elutaztunk...szóval jövő héten valamikor mennénk, amikor nektek is jó :)

Kati, sajnálom a nyaralást és a férjednek jobbulást kívánok! Remélem, hogy Anyud is jobban van már. Míra még mindig olyan jó alvó? Irigykedek az alvókájára néha. Na meg a cserediákos nyaralásokra, nagyon jó lehetett. Lehet, hogy kérném a segítséged, egy olyan téli pihenésre vágynék, ahol a hegyekben, havas romantikus környezet, lehet lovasszánon menni, van kandalló, onnan lehet kibambulni a hóba és azért autóval megközelíthető legyen...:) Hm?

Minket már több cég megkeresett a babakötvénnyel kapcsolatban buzgó segítségnyújtási szándékkal, de mikor kiderült, hogy csak szimplán a kötvény érdekelne, nem fogok plusszban fizetni, úgy léceltek le, hogy szinte porzott a telefon, semmi infót nem adtak, konkrétan lesz@rtak...(bocsi) de dühítő, úgyhogy nem foglalkozunk ezzel a témával.

Zsuzsi, még emlékszem, hogy mennyi szervezni való van az esküvővel kapcsolatban, gondolom, hogy dühítő, hogy még most is le kell faragnotok az erre szánt időből. Zsófi nagyon cuki lehet ahogy beszélget :) Esküvő előt belefér még nektek tali?

Magnora, Marci tényleg olyan nagyfiús, jó magasnak tűnik így a lépcsőfokokhoz képest. Ja, és attól, hogy te nem érted, még beszél :) te mondtad :)

Kata, jó sok mindent mond már Márk :) Képzeld, Bibit is a fiús dolgok érdeklik, motor, autó, traktor, pedig a nővére által hercegnőzésből kapott képzést.
Én ismét reformálni szándékozom az étkezést, amíg ki nem alakítok valami olyat amit megesznek/egészséges/hamar megvan/megfizethető. Szóval még biztos eltart egy darabig a próbálkozás, hogy kialakítsuk a megfelelő étrendet.
A zöldséges krémekkel én is próbálkoztam és láss csodát befalták a csajszik. (padlizsán, avokádó) Amúgy majdnem minden zöldséget megesznek, ha fokhagymás, tejfölös ízesítésű, vagy paradicsomos. Mama tömi őket édességgel, ezt még le kell meccselnem (újra és újra) Szerencsére Bibi nem nagyon szereti, de Blani zúzza a csokikat, pedig nem így szoktattuk.

Móni, a müzli miből van, amit Dávidka eszik?
A tejjel kapcs. véleményemet majd szóban :) (kutatás is tartozik hozzá, és azt itt nehéz lenne...)

Na megyek....majd foly köv..
R

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok,
megint én :)
Jellemző....pont akkor tudok itt tobzódni, mikor senki más nem ér rá.
Áginak akartam még írni tegnap.
Klassz lehetett ez a nyaralás. A kiránduláshoz nem is kell kánikula. Remélem, hogy hamarosan jöttök és akkor részleteket is megtudhatok :)
Irok privit...

Pussz mindenkinek,
R
34372
 
 


Sziasztok!
Csoda történt, egyszerre alszanak a gyerekek már 20 perce! Bár mintha Eszter ébredezne.

Reni,

Bármikor ráérünk jövő héten, és szeretettel várunk!
Bibinek üzenem: van rengeteg "fiús" játékunk, jól fogja magát érezni!:)

Sima bolti natúr müzlit eszik Dávid, zöme zab- és kukoricapehely, van benne mazsola, meg szárított banán.

Van restanciád tobzódásból, úgyhogy gyere, írj még:)
Pl. hogy mit gondolsz a tejről.

Zsuzsi,
Hogy álltok a készülődéssel?
Elmondtad végül a CSanában, hogy felvették Zsófit normál bölcsibe?
Hogy reagáltak?


Nálunk most nyugisabb időszak van. Eszterke alapjáraton nyugodt baba, de vannak rémes hasfájós-bukós napjai is. 6.5 kg, folyton enne. Próbáltuk rászoktatni a cumira, nem kell neki. Úh. most próbálom minél ritkábban szoptatni (mondjuk 2 óránként, nem 1...), mert látványosan túleszi magát, stb.
Én persze megint jó barát a Gripe Water.

Ugye, már nem is emlékeztek ezekre a problémákra?


Dávid egyre beszédesebb, csomó mindent mond, de tolmács kell a megértéséhez:) Sokat nyúlt, igazi kissrác már. Száguldozik a motorjával, és nagyon bosszús, ha elveszik a játszótéren a játékait. Persze ő mindig a nagyobbak játékait akarja. Előbb-utóbb meg fogják verni:)

Köszönöm mindenkinek a szülinapi köszöntéseket! 35 felett kezdődik csak igazán az élet.

Jó hétvégét mindenkinek,
Puszi,
M, D és E.
monke
 
 


Sziasztok!
A szabink nagyon jól telik, csak gyorsan! :)
Épp Szegeden pihizünk, Marci imádja az élményfürdőt, és már az ölemben lejön a legkisebb kanyargós csúszdákról meg a családi hullámcsúszdáról! Enni nincs ideje napközben, de vacsira bepótolja a lemaradást és a sültkrumpli a favorit a húsleves után! Ő már csak azt hajlandó megenni, amit mi is. És nem is akárhogy, mert balhézik, ha nem ehet egyedül. Képzelhetitek hogy néz ki a leves vagy a főzelék után. Éés inni sem hajlandó már a kulacsából, csak pohárból. Emiatt aggódom is kicsit, mert így nem eszik annyit, mint a kulacsból...

Móni!
Mi tejtermékekből ráálltunk a Cserpes Sajtműhely termékeire, tényleg nagyon jók! Tej, joghurt, túrórudi a menő. Imádja a kakaót pl.

Zsuzsi, sikerült szervezni vmit, amíg itt volt anyós? Édes lehet a magyarázó Zsófi. Marcinak bővült a szókincse, de még nem használja. Összefüggően tud halandzsázni. Ja, de dúdolni már tud pár sort :)

Vick, a bicikli szuper ötlet anyukádéktól! Gyakorlat elindult? Ki vigyáz Vincére?

Reni! Igen, elég magas Marci a korához képest! Devizahiteles tanulmányozásod eredménye nem csak kívülállóként is érdekelne! :)

Puszi mindenkinek!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Móni, tényleg nagyon ügyin veszed az akadályokat. :) Ja igen, néhány dologra már alig emlékszem, de a szopi nem ezek közé tartozik. Totál gáz, de Bibi még mindig itt tart, és nem tudom csökkenteni, annyira kiakad. Kizárólag úgy lehet elterelni a figyelmét, ha elmegyünk v.hová ahol számára érdekes dolgok vannak, de nem lehetünk mindig úton...az a baj, ha hazajövünk, rögtön "visz szobára" szopizni. Több hónapos út kéne, hogy elfeledkezzen róla. Ha jövőre is még itt tartunk, elmegyünk a Caminora.

Mivel adod a müzlit? A zabpehely elég száraz natúron. Kukoricapelyhet lehet ropogtatni :)

Tej: azért nem írtam, mert biztos kiakadtok tőle, (de az unokatesóm megbízható kutatásaiból tudom) hogy a pasztőrizált tej (beleértve a forralást is) az emberi szervezet számára emészthetetlen. Lehet inni viszont nyers tejet. Tudom...paráztatnak emiatt, de mi évekig ittuk így (megbízható forrásból) és köszi jól vagyunk. Már nem szállítják onnan a tejet, nehéz jót venni. Én is próbáltam a Cserpest, de a tejet bazi drágán adják. A natúr joghurtjuk tetszett, a túró, tejföl is jónak néz ki. Rudit nem láttam náluk.

Végül, de nem utolsó sorban: Boldog születésnapot! (bocsi, hogy utólag)

Mangora, jó pihizést nektek, rátok fér! Hány cm Marci? Ha jutok valamire a nyomozásban szólok, egyelőre zátony...azért még nem adom fel.


Vick, nekem is eszembe jutottál a biciklivel. Azon gondolkodtam, hogy a gyerkőcöket hogy viszed olyankor?

Pussz,
R

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok,

Mangora,
Nekünk is bejön a Cserpes. További jó szabit!
Marci is dallammal dúdol? D. is elkezdte a boci-boci-tarkát, poén:)

Reni,
Joghurttal (és mézzel) keverem össze, és hagyom picit állni.

Szoptatással kapcs.: Ettől félek pont, amit írtál. D. a cumit követeli, amikor hazajövünk valahonnan, gondolom, ugyanez a késztetés, mint Bibinél.
Nem is tudom, melyik a jobb, a cumi nekem mindenesetre kényelmesebb.
Camino:))) nem is rossz ötlet.

Létezik Cserpes "Trudi". A Tudatos Vásárlók tesztjén első díjas lett. Finom.

A tejfölük isteni. D. is imádja, szinte mindent megeszik, ha leöntjük fokhagymás tejföllel.

Tej... fene tudja, én annyira utálom a szagát is, hogy akkor már inkább az agyonpasztörizáltban bízom. De elhiszem, amit írsz, a természetes mindig jobb, mint a feldolgozott.


Vick,
A bölcsibe mégy biciklivel? Hogy halad a gyakorlat, tetszik?

Megyek is, elengedtek engem is biciklizni:)

Puszi
M.
monke
 
 


Reni,
Jaj, ez a szoptatás dolog megint kicsit félreérthető volt.

Szóval attól félek, hogy ha most csak és kizárólag ettől nyugszik meg, később problémás lesz az elválasztás. Az az igazság, hogy nekem D. 1 éves kora körül már kezdett terhes lenni a szoptatás. Minden tiszteletem azé, aki tovább szoptat - de én azt hiszem, nálam ez a határ.

Amúgy nem gondolom, hogy a cumi jobb opció - csak nekem kényelmesebb.
monke
 
 


Reni, a cserpes tej valóban drága, de legalább minőségi (amúgy érdemes körbe nézni, mert a cserpes termékeket nem ugyanannyiért áruljá k a viszonteladók...). Felénk sajna nincs más megbízható forrás. Ha lenne házi tej, tutira csak azt innánk.

Amúgy minden tiszteletem a tied a szopi miatt! Én Mónival értek egyet a kényelem miatt sajnos...

Móni, a cumival nálunk is hasonló a helyzet, mi próbáljuk számára érdekes dologgak elterelni a figyelmét. Mostanra oda jutottunk, hogy már csak alváshoz kapja meg és ébredéskor szépen elkérjük tőle (általában már oda is adja) és eldugjuk, mert ha nincs szem előtt, akkor nem jut eszébe. Persze tudom, hogy ez minden gyereknél más... Eszter cumizik?

Mangora

Kép
mangora
 
 


Móni,
nem volt félreérthető. Értettem elsőre is, és szerintem is...nekem is kényelmesebb lenne a cumi, de Bibi nem fogadja el. (mi nem újszülött korban próbáltuk először, hanem jóval később)
Próbáltam már leválasztani, de annál jobban ragaszkodik. Jól belefutottam, de fene se gondolta...az első gyerkőcnél semmi gond nem volt ezzel.

Mi is ezt próbáljuk, hogy eltereljük a figyelmét, de itthon már semmi sem érdekes neki, totál behisztizik. Az egyetlen megoldás, ha elvisszük v.hová, mert imád csavarogni. Ezért kéne minidig úton lennünk...

Én is kb. 1 éves korig szerettem volna szoptatni, aztán 1,5...Egyre problémásabb amúgy...Totál jó, hogy előre gondolsz rá, és nem akarsz egy ilyen helyzetbe belefutni, nekem is ezt kellett volna...

No, de most már inkább nem ezen agyalok, inkább, ha van valami ötletetek osszátok meg velem légyszi. A szakirodalmat már elolvastam...semmi használható. Kipróbáltuk a 2-4-7 percig sírni hagyó módszert is...totál gáz. Visítva rohangált utánam. Azóta még hisztisebb már csapkod is, ha valami nem tetszik neki. Próbáltam azt is, hogy napközben elmegyek itthonról. Anyunak is totál bihisztizett, addig tombolt, míg haza nem értem.
Valami pótlék kellene, ami ugyanazt az érzést váltja ki nála, mint a szopi. Cumisüveget mindig elutasította.
Blani azt mondta, hogy hívjuk egy takarítónőt, aki kitakarítja a lakást és közben szoptatja Bibit :) eddig ez az ötlet tetszett a legjobban, kár, hogy nem vállalja senki.

Mangora, igen, itt csak viszonteladó van, méghozzá a hentes, és gondolom tisztes haszonnal dolgozik. Ha egyszer lesz időd, úgy meghallgatnám hogy tudod összeegyeztetni a munkát a gyerkőccel. Főleg a hétköznapok érdekelnének. Hogy oldjátok meg, mit gondolsz, mit érzel, hogy bírod, Marci hogy szokta meg stb....Jó lenne talizni, úgy láthatnálak is titeket. :)
R
34372
 
 


Reni, szívesen mesélek, bár a legfontosabb, hogy Robi rengeteget segít, próbáljuk beosztani mikor ki megy a gyerkőért. A másik meg az, hogy állandó rohanásba vagyok, de szerencsére ez az én mentalitásomtól nem idegen. A legnehezebb, hogy mindketten messze dolgozunk. De szóban is szívesen :)

Szopi azért fura nekem, mert ha nem vagytok otthon és veled van, akkor nem kell neki? Akkor nem hozzád ragaszkodik, hanem az otthonhoz kötött szokáshoz. Esetleg elköltözhettek, ha Blani ötlete nem válna be :) Alkut kötni próbáltál már vele? Pl, hogy most nem, hanem majd alvás előtt? Én tutira azt próbálnám meg, hogy hiszti árán is kihúzni az időt minél tovább és az alváshoz kötni először. A másik ötletem már tutira próbáltad: a meghitt hangulatba becsempészni vmi más szokást, pl pelus vagy plüssállat, ami kiválthatja a szopit. Valami szokás, esetleg félelem köti ehhez érzésem szerint...majd még agyalok...

Mangora

Kép
mangora
 
 


Reni,


Akkor jó:)
Nincs ötletem. Nem lehet könnyű helyzet.
Attól tartok, ez az egész gyerekfüggő:( Ezért is félek tőle, hogy hasonlóképpen járunk majd.

Nem lehet ilyenkor etetni valami finommal, amit szeret?
Á, kitartást hozzá. Előbb-utóbb csak abbahagyja. És lassan tényleg abba a korba ér, amikor már lehet vele beszélni, alkudozni.


Mangora,
Nem, Eszter nem cumizik, nem fogadja el. Pont ez a gond:) Dávid ugyanúgy cumizik, mint Marci, alváskor, pihenéshez. De ő is kéri, ha hazaérünk - erre írtam, hogy olyan, mint Bibi.
monke
 
 


Sziasztok!

Látjátok, néha én is ideérek!

A párom szépen gyógyulgat, bár az első öltésnél a vállán elkezdett gennyesedni, minden nap járunk kötözésre... De már előre veszik, nem kell várni. Most tenyésztést vettek le. Már csak évek kérdése... (ÁÁÁÁ! Sose lesz vége!)
Polli hazajött a táborból, most lement anyósékhoz nyaralni. 13 napig volt oda, (ottalvós sátortábor Királyréten) és iszonyatosan élvezte! Madarakat gyűrűztek, növényeket vizsgáltak, vízkémiát is tanultak, rengeteg élmény, felsorolni sem győzném.
Ma hívtam anyósékat, szegények fosnak-hánynak lázasan. A gyerekek még nem, remélem megússzák!

Reni, sajna nekem csak régi, 15 évvel ezelőtti tapasztalataim vannak Ausztriáról. De talán Mangoráék voltak ott tavaly ?
Szoptatás: hát az irtónehéz. Alexet 2,5 évig szoptattam... Tapasztalat van, leszoktatási ötlet nem sok. Mindig volt indoka, hogy szopizzon. Mert fáradt, mert elesett, mert megsértődött, mert Polli nem adta oda a játékot, mert... És én hagytam, a támadások meg értek már elég sok helyről. (még a védőnő és a doki sem nézte már jószemmel) Végül a szalmonella oldotta meg. Lázasan, hányva nem volt gusztusa hozzám. Én úgy gondolom, mikor már az eszére lehet hatni, magától választja a cicimentes életet. Esetleg időhúzással lehet próbálkozni, kötni alkalmakhoz, pl. ne sírj, majd ha ...-ot megcsináltuk, vagy előbb segíts eztazt elvégezni. Így lecsökkenteni a szopiszámot fokozatosan.
Az önálló akarattal már megszűnt a te döntési jogod a dolog felett... :lol:
De bizti kapsz valami jobb ötletet valaki okosabbtól.
Ja, és Alex sem cumizott, első perctől kezdve addig kapadozott sírva, míg a kicsi ujja beleakadt és repült a szájából.

Képzeljétek, Míra (eléggé lassan halad a beszéddel) olyan édi. Tudjátok, tyúktulajok vagyunk. Imádja őket. Ha valaki kiejti a tyúk szót egy mondatban, eszeveszetten elkezd kotkodálni. Mármint a gyerek. Kót-kót-kót... Igazi tyúk lesz! Remélem valami jópipi! :oops:

Móni! Boldog szülinapot! Szép szám! Legszebb kor a 30-asok! Tényleg kinyílnak a nők 30 felett! Egyre jobban kezdem élvezni én is!
Olyan jó, hogy így boldogulsz a 2 gyerkőccel. Jár még hozzád a bébiszitter?
Müzlit még nem próbáltunk, de a gabonapelyhek bejöttek.

Lelövöm magam...

Jóéjt mindenkinek!

Kati

Kép
bfkata
 
 


HALIIIII!!!!!!!

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉs: mától ovis a fiam 8), már megvolt a mosás, főzés, némi tűzoltós-takarítás éééés: elkezdtem újra gyakorolni ééééés még ide is be tudtam nézni :D .

Hiányoztatok csajok! Időközben be-be olvastam, Monke szülinapján írtam is, de elszállt, újraírni nem maradt időm, úgyhogy kissé késve: boldog szülinapot Monke!

FB-n képnézési program esténként, úgyhogy szorgoskodjatok :wink:!

Gréta jól van, cuki nagyon, teljesen más mint a fiam, komolyan, mintha nem is lenne rajta kívűl gyerekem, annyi újdonságot produkál. Amúgy könnyebbnek érzem vele, ettől a kijelentéstől meg állati lelkifurim van, de most mit csináljak, ez van. Viszont a kisasszony olyan fejreesést produkált egy hónapja, hogy volt sűrgősségi orvoslátogatás. Esés után elindult, 2 méterenként elesett, azt hittem agyműtétünk is lesz aznap, de szerencsére volt még pár elszédülés a dokinál is, aztán visszarázódott minden a fejébe, nem lett gond. Na ilyet pl. a fiam nem csinált...
Beszélni nem nagyon beszél még, most kezdett el utánozgatni szavakat magyarul és németül is (pl. köszönni németül már tud, bár a "hoi" elmegy magyar "hello"-nak is). Láttam Márkot a wc-n :D, Gréta is pisil oda, délután 4-től fürdésig egy bugyiban is elvan, letolja ha pisilni kell menni.

Reni, a szoptatós takarítónő király ötlet! :lol: este jobban átolvasom mit írtál, ha van valami ami eszembe jut írok :wink: .

Puszi!

Kép
Kép
friday
 
 


Hahó!

Ezer éve nem írtam én sem, bocsánat érte :oops: Gyorsan repülnek a napok, Benével igyekszünk minél többet jönni-menni, mert olyan rövid a nyár, aztán újra suli/bölcsi... már csak a jövőhét van bölcsi nélkül, de még nem tudom, utána héten viszem-e, nekem csak 12-étől van suli. Na ahhoz sincs most túl sok kedvem, elég gáz az órarend, az előző félév olyan korrekt volt, a mostani nem lesz az sajnos... na de nem kesergek, mert még szabadság van, jóidő meg minden :) Voltunk egy hetet a szüleimnél, nagyon jó volt, a most hétvégét is otthon töltjük, lehet kivisszük egy kicsit Benét a virágkarneválra :)

Zsuzsi, remélem haladnak az előkészületek! Biztos minden szuper lesz, ne aggódjatok túl sokat, a fő, hogy Ti jól érezzétek Magatokat :) Dekorációt sikerült fixálni? Milyen a ruha? Olyan lett, amilyet elképzeltél? Kik lesznek a tanúk?
Nagy a tapasztalati anyagom mostanság, előző két szombat is esküvővel telt :) Jópofa dolgokat láttunk, mindkét esküvő nagyon szép volt. Az utóbbira nem vittük Benét, nem akartuk minden hétvégén törni, és Anyukám tudott rá vigyázni, hát, talán nem szégyen bevallani, hogy nagyon jól éreztük magunkat :oops: :wink: A "tobzódás" ott kezdődött, hogy ülhettem elől a kocsiban, és én választottam zenét :) Az meg, hogy együtt tudtunk Gáborral vacsorázni, hát, ilyenre tényleg nagyon ritkán van példa :) És Bene is nagyon jól elvolt, mikor megérkezett Anyukám, leültek játszani ketten, minket pedig elzavart onnan :D

Egyre több mindent mond, nagyon kis édes :) Ma mentünk a zöldségeshez, kérdeztük, mit vegyünk, erre mondta "kukit", "salátát" :D Egész nap be nem áll a szája, mindent akar mondani, és egyre ügyesebben tanulja el tőlünk. Mikor a boltban Gábor szólt nekem, hogy Ági, Bene is elkezdett kiabálni, hogy Ági, Ági :D
Jaj, csak magunkról ömlengek... :oops:

Egy kérdés: a Ti gyerekeitek csapkodnak? Benére néha rájön a hoppáré, és oda-odacsap. Remélem nem válik szokásává, nem tudom, hogy tudnám kezelni hosszútávon. Most annyit csinálunk, hogy megfogjuk a kezét, és elmondjuk, hogy nem szabad, mi sem bántunk téged. A Vick pacsis megoldása sajnos nálunk nem vált be, pedig nagyon tetszett :)

Friday, és hogy megy Borsnak az ovi? Megértem, hogy könnyebb így, két ennyire különböző korú, érdeklődésű gyereket 24 órában lekötni, na az nem semmi feladat. A pisilés nem semmi, Gréta nagyon ügyes nagylány már!! :)

Reni, a szoptatáshoz: nem könnyű helyzet, sajnálom, hogy így gyötrődsz miatta. Nehéz okosat mondani :( Megértem, hogy már szeretnéd elválasztani, így utólag én is örülök neki, hogy Benével sikerült egy éves kora után abbahagyni. Valami tárggyal jó ötlet kiváltani, dehogy ezt hogy lehet átállítani... passz.
Egy ismerős anyuka drasztikusan úgy választotta el a lányát, hogy leragasztotta a mellbimbóját... pár napig mindketten nyűglődtek, aztán túl lett rajta. Hát, nem tudom, nem épp finom megoldás...
Nem tudom, jófej-e a védőnőtök, de ő esetleg nem tud tanácsot adni?
Szoptatós takarítónő :D

Tej: Bene egyre jobban szereti, nálunk fogy a rendes tej, Gábor és én is isszuk, így azt kapja. Általában a 2,8-asat, de sosem tartósat, na én attól vagyok rosszul, szerintem nagyon más ízű, mint a sima tej. Szoktak árulni a Sparnál házi tejet (ki van írva, hogy forralni kell, ebből gondolom, hogy teljesen nyerset), de még sosem mertem kipróbálni, mindenesetre lehet, érdemes lenne, érdekes, amit Reni írt ezzel kapcsolatban. Bár nekünk egyikünknek sincs emésztési gondja a tejtől, sőt, nekem kell is a "normál" működéshez :wink:

Kati, sajnálom a férjed balesetét, micsoda pech!!! Most már igazán lehetne jobb szériátok. Remélem gyorsan felépül!! És hogy a gyerekek nem kapják el a fosós-hányóst... Tök jó, hogy így szeretnek a nagyszülőknél nyaralni!

Móni, hátha Eszter hamarosan megtalálja a hüvelykujját :) Sógórnőmék legkisebbje olyan édesen szopja az ujját, nagyon cukin cuppog rajta :D A cumival pont úgy vagyok, mint Te, amolyan "szükséges rossz". Benének is ad hoc módon eszébe jut és kéri, de mindig igyekszünk elterelni a figyelmét, csak nagyon nagy bánat, illetve alváshoz dukál.

Bocsánat, ha valakit kifelejtettem... így is túl sokat írtam :oops:
Sok puszi mindenkinek, élvezzétek a nyarat!
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok,

Most csak gyorsan a szoptatáshoz, aztán holnap jövök részletesen is, mert már nagyon el vagyok maradva :oops:

Reni, egy ismerős Anyuka úgy választotta el a 18 hónapos kislányát, hogy egyszerűen elutazott 4 napra. Drasztikus, de simán elvolt a gyerkőc a nagyszülőkkel. Pedig igazi nagy szopista volt a kislány, bárhol, bármikor kérte, játszón, áruházban stb. számolatlanul egy nap.
Drukkolok nagyon! Elhiszem, hogy szeretnéd már nagyon abbahagyni, de tényleg ez a kor már az, amikor nagyon nehéz, mert óriási az akaratuk és mindent kiharcolnak.
Ha más nem megy, akkor tessék egész nap úton lenni! :lol:

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,

olvasgatok, de időm nem igen van írni,mindig van vmi,hozzánk jönnek,vagy mi megyünk,locsolás esténként órákig,darázsfészkeket írtunk,stb.
Most is csak kutyafuttába, hétvégén megyünk a Balatonra, aztán apával tovább az osztrákokhoz 5 napra.
Rengeteg programot terveztünk, nagyon várom már.
Főleg az allergiám miatt,ami jobb egy gyószer végett,mint az előző években, de azért nem vagyok tünetmentes.
Aztán megint pár nap a Balcsinál.
Viszont találtam egy tuti helyet, akár nagy baba-mama talinak is jó ötlet,mi apa szabija alatt Márkkal kipróbáljuk:
Elevenpark-Új Buda Center
Volt ott már vki?
Tapasztalatok?


Puszi mindenkinek,

Kata

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Kata,
nem voltam ott, de egy ismerős srác szerint nagyon tuti :) Bár az is, mint minden játszóház, elsősorban a nagyobb gyerekeket célozza meg, azért van már nekik való játék is, mi szívesen kipróbáljuk :)

Zsuzsi ötlete tök jó, Reni, tessék romantikus hosszúhétvégére menni kettecskén!!! :) Tudom, hogy nem Rajtad múlik, hanem hogy nem nagyon van kire hagyni a lányokat, ugye?

Jó éjt!
Puszi,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Jaj, még Fridaynek gyorsan, a wc-n csak üldögélünk,napjában vagy tucatszor, mondja hogy pisi,utánozza,hogy csurog, nyom,mintha erőlködne, teledobálja papíra,lehúzza és ennyi...
De miután a bilitől sikítófrászt kap,ha meglátja, már ezt is haladásnak könyvelem el, ha ráül...

És Reninek, ne csüggedj, gondolom,hogy bosszantó már ez a szopizós dolog Bibinél, de még annyira nem idős azért,hallottam ovis kislányról, aki az anyukáját leégette a diplomaosztóján,mert kiabált a nézőtérről,hogy cici,cici és szopizni akar, azért ilyenektől még messze vagy.
Zsuzsi amit írt,nem tartom rossznak,esetleg,ha felvennék bölcsibe, akkor meg pláne leszokna magától róla egyik napról a másikra.

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Ja, Ági, 2 éves korig ingyenes, ezért még használjuk ki, míg lehet,szülőknek 1000 Ft,ikea family kártyával -20 %!!!

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors életjellel jövök, visszaolvasni csak nagyjából sikerült.
Lement a gyakorlat, hát... szívesen maradtam volna! Olyan jól összedolgoztunk, kisegítettük egymást, jó kis csapat volt, a gyerekek tüneményesek, sokat játszottunk, feküdtek az ölembe, nagy mosollyal fogadtak...a legjobb szakma szerintem. Már hiányoznak a kis lurkók!

Hétfőtől indul a suli. :(
Kérdeztétek a biciklit. Azzal csak a bölcsibe mentem, mikor egyedül voltam, nyilván gyerekkel ez nem még működőképes. :)

Móni
Nagyon boldog születésnapot megkésve is!

Nem tudok most többet reagálni, mert irtó fáradt vagyok. Bocsi!
Jövök, ha kicsit lazulok.
Puszi mindenkinek!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Kata, oks, így még inkább menjünk!!! :)

Vick, de jó, örülök, hogy "élesben" is ennyire jó volt! Megértem egyébként, hogy maradtál volna még, olyan kis drágák tudnak lenni! :) Kicsit a pótmamájuk lesz az ember szerintem, mint a kiscsibék, úgy követik a gondozónőket :) Mikor volt a beszoktatás, én sem bírtam megállni, hogy ne játsszak, segítsek a többi gyereknek, annyira kis édesek voltak :)
Kitartást a sulihoz! Megértem a "lelkesedésed", de ott lehet Előtted a cél, amiért érdemes még ezt a kicsit kibírni :wink:

Puszi,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok,

Vick, köszi a köszöntést:) Jó lehetett a bölcsis gyakorlat. Tényleg, most el fogsz kezdeni állást keresni? Vince ősztől bölcsis, ugyes?

Friday,
Köszi a köszöntést neked is:) Rendes igazi minden napos svájci ovi? Mesélj majd róla, milyen. Drukkolok, hogy jól érezze ott magát Bors.

Szoptatás témát jól kiveséztük megint.

Részemről a Camino és főleg a szoptatós takarítónő ötlete tetszik. Ez utóbbi jöhet hozzánk is!

Ági, én is nagyon drukkolok, hogy megtalálja az ujját Eszterke. Egyszerűen képtelenség elaltatni nap közben, 10 percet alszik, 1 órát fent van, abból 25 percet sír. Ringathatom, etethetem, mindegy. Kicsit fárasztó:) Hálistennek este nyugisan elalszik.

Mi a baj az őszi félévvel? A tantárgyak vagy az időbeosztás az, ami nem optimális?


Kata,
Jó utat, jó nyaralást! A vécére szoktatás jobb is, mint a bilizés. Ez utóbbi úgyis csak egy köztes fázis.



Kata, Szilvi,
Jobbulást kívánok, sajnálom az allergiát. Rémes lehet.

Szilvi,
Jó nyaralást Nektek is!

Rengeteg irigy szmájli következik.
@@@@@@@@@@@@@@@@@

Judit, Toldiszilvi,
Ezer éve nem írtatok!

Szép hétvégét, nagyon utálom, amikor az ünnepek hétvégére esnek.

Puszi,
Móni
monke
 
 


Sose lesz már sorsolás, pedig még kommenteltem is, annyira vágyom egy Boribon-könyvcsomagra
:twisted:
monke
 
 


Sziasztok?

Móni, nyertél???? :) Nem semmi vagy két gyerkőccel így. Jó fárasztó lehet, hogy Eszter alig alszik napközben. Dávid alszik, ő tud aludni tőle? Hogy oldod meg? Összehangolódott már a napirendjük? Jár még a bébiszitter?

Ági! Igazad van, csavarogjatok amíg nincs sulid! Remélem a Debreceni hétvége is jól sikerül majd!

Vick, nem csodálom, hogy hiányoznak a gyerekek! Tényleg, Vince is veled volt?

Kata! A bilivel nálunk is ez a helyzet, ráül, de fél perc után visítófrászba tör ki és menekülne... Jó pihenést nektek!
Az Újbuda centeres játszóházról már én is hallottam, hogy jó, hasonló mint a Lurdy!

Zsuzsi, hogy álltok az esküvői készületekkel?

Friday! Bors hogy viseli az ovit? Most más közösségbe került akkor, ugye? Gréta nem semmi esést produkált :)

Kati! Férjed javul? Így most dolgozni sem tud, ugye? Míra meg a tyúkok! Tuti jópipi lesz belőle, már most az :D:D:D

Mi időközben hazajöttünk és még itt maradt öcsém nálunk, így tegnap is meg előtte is este, miután letettük Marcit aludni, elmentünk moziba Robival! Jó volt egy kis kikapcsolódás kettesben, de hulla fáradt vagyok így a szabi végére, mert az alvás kicsit kevésre sikerült a késő esti mozi után :)

Marci szókincse egyre inkább bővül, de összekapcsolni a szavakat még mindig nem tudja. Jönnek a szemfogai is, úgyhogy szenved sokat szegénykém, Néha minden átmenet nélkül rátör a visítófrász és fogja a száját, alig lehet megnyugtatni :(

Még a holnapi nap van a szabiból, bár még egy hetet simán el tudnék képzelni itthon, nagyon jó volt!

Puszi mindenkinek!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Sziasztok,

Végre itt!
Elnézést, olvasni olvasok, de írni, na, valahogy az nem megy mostanában.

Kati, remélem, a férjed szépen javul. Jaj, Istenem 3 gyerekkel mindig történik nálatok valami. Megúszták a hányást, hasmenést?
Édes lehet a kis tyúkanyód.

Mangora, örülök, hogy jól telt a nyaralás, és még kettesbeni programokra is van időtök.

Ági, elhiszem, hogy jól esett egy kis tobzódás Gáborral az esküvőn. Örülök, hogy jól telt Bene napja a Mamival.
ZSófira nagyon nagy hatással volt Bene, többször is emlegeti, kérdezi, hogy hol ban Bende, Beni. Még egy hét múlva sem ivott abból a pohárból, amiből Bene, mert abból Beni ivott :-) M. kezd féltékeny lenni, szeretne Benével közelebbről is megismerkedni :-)
Haladtuk azért persze az anyósos héten a szervezéssel, de M. a kétnapos céges megbeszélésen összeszedett a 4*-os szállodában vmit, egész nap hányt, ment a hasa, így hamarabb hazajött.
A dekoráció arany színű lesz, fehér virágokkal hosszú szárú vázában, ill. barna dekorkavicsokkal.
A piros ruhámat tudtam csak próbálni, az nagyon jó lesz, a fehéret a jövő héten, mert a varrónő szétszedte, de összevarrni már nem tudta, mert vmi zsírdaganatot vettek ki a hátából és egy hétig nem tudott dolgozni. :-(
Szerencsére egyelőre még élvezem a szervezést, a készülődést, nincs idő túlizgulni a dolgokat :-)

Zsófi is csapkodott már párszor, érdekes módon csak egyetlen ismerős kislány felé. Lehet, hogy nem szimpi neki? Ne aggódj, szerintem majd "kinövi", addig is mond neki, hogy butaság stb.

Kata, sok @@@@@, érezzétek jól magatokat nagyon Ausztriában!
Aranyos Márk a WC-n és a WC-szűkítő, kész vagyok tőle :-)
Zsófit nagyon érdekli a bili és a pelenkalevétel, üldögél is a bilin, de nem szól még, hogy mikor kell neki, így több megy a lakásban bárhova, mint a bilibe. :-( Nem erőltetem, de ha rájön a hoppáré, akkor örökké tépi le a pelenkát... MOndtuk neki, hogy szóljon, ha pisilni kell, erre két napig örökké mondta, hogy "Anya, szólj, ha pisilni kell."

Reni, akkor marad a szoptatós takarítónő vagy az El Camino, jobb ötletem nekem sincs.
Mi lett a devizahiteles kutatásod eredménye? Engem is érdekelne.

Folyt. köv.

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Friday, éljen az ovis Bors és felszabadult Anyukája! Nehogy már lelkiismeretfurdalásod legyen, mert Grétával egyszerűbb egy kicsit. Meg volt ennek a böjtje, nem?
Gratulálok Grétának a pisihez! Nagyon ügyes kislány!
Voltatok végül nyaralni?

Vick, de jó lehet egy kis testmozgás :-)
Jön már az újabb foga HanginaK?
Öülök, hogy tetszett a gyakorlat. Van munka kilátásban? Mikor kezdi Vince a bölcsit?

Mi is szívesen megnézzük ezt az Eleven Centert!

Tegnap meglátogattuk Móniékat, nagyon aranyosak voltak mindhárman, azt hiszem, a legrosszabb gyerek az én lányom volt. Az autótól vissza kellett mennünk hozzájuk, mert Móniért ordított :oops: Játszottunk még egy órát, aztán haza tudtunk indulni. Kemény menet volt.

Mi jól vagyunk, Zsófi nagy dumás. Egyik nap más színűre festettem a lábamon a körmöt mint szoktam, pirosról halványra, erre közölte, hogy "Nem tetszik Anya körme". Ma hoztam el a napköziből, erre elkezdi mesélni, hogy "X rossz volt, felborította a székeket, Ildikó (a gondozónő)? mondta neki, hogy nem szabad. Bizony!" Aztán "X hapi (=hapci) és kiborította a levest". Olyan kis édes :-)

Remélem, senkit nem hagytam ki, ha igen, bocsánat!

Szilvik? Judit? Hogy vagytok?

Puszi!

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Halihó!

Zsuzsi :D Örülök, hogy Zsófira ilyen nagy benyomást tett Bene, milyen kis drága :)
Így leírva nagyon szépnek hangzik a dekor, biztos az is lesz! Szerintem tök jó, hogy nem izgulsz, felesleges is lenne, az egész lényege úgyis az, hogy Ti jól érezzétek Magatokat. Zsófira a Húgod fog vigyázni?
Mekkora dumás kiscsaj, micsoda sztorikat mesél már, nagyon édes lehet!!

Ez a kánikula horror, tegnap jöttünk vissza a szüleimtől, ott sokkal elviselhetőbb volt, de itt a panelban... vááá.

Kata, és a többiek, akiknek van kedve, valamikor a jövőhéten nem hozzuk össze ezt a kalandparkozást? Bene utána már bölcsis, egy héttel hamarabb kezd, mint én.

Mangora, megértem, hogy pihennél még egy pár hetet! Milyen volt az első munkanap? Szuper jó kis programokat csináltatok, tök jó, hogy sikerült még esténként is egy kicsit "ellógni"! Most én is úgy elmennék egy éjszakai mozizásra, egy hűvös moziterembe :D

Vickékkel összefutottam Debrecenben, olyan édes egy család, jó volt egy kicsit beszélgetni! Én kimenőn voltam, a régi gimis barátnőimmel találkoztam, amíg Anyukám volt Benével. Kitartást a sulihoz a héten, ebben a melegben nem lehet könnyű!

Hűsebb időt mindenkinek,
pussz,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok!
Köszi a javaslatokat, hozzászólásokat mindenkinek.
A minden előzetes nélküli elutazás nekünk túl drasztikus megoldás, inkább a lassú víz...híve vagyok. Amúgy az elutazás azért jó ötlet annak megünneplésére, ha végre már túlvagyunk ezen a szoptatós sztorin. (csaknem nyugdíjas utazás lesz belőle)


Zsuzsi, már nagyon közeleg az esküvő, tök izgi. Biztos nagyon szép lesz a dekoráció is. Zsófi nagy dumás kiscsaj, nálunk Blani ilyen beszédes típus. Bibinél változó, hogy lehet-e érteni. Nagyon be tud dühödni, ha nem értem, hogy mit szeretne.
A d.hitelnél...huh, nehéz ügy. Elég komplex ismereteket igényelne, hogy értékelhető eredményhez jussak. Többek között jogi ismereteket is...ami nekem nincs túl sok. Jobb lenne összeszedni egy csapatot és úgy dolgozni, egyébként...á.. ezt nem merem leírni ide...

foly. köv...
34372
 
 


Sziasztok,

Gyors bekukk. Mindkét gyerekem alszik, ritka kincs ez a pár perc:-)
Mangora,
Eszternek nem alakult még ki a napirendje, és utána se fognak egyszerre aludni még legalább 1 évig.

Nem nyertem sajnos. de mintha nem is lett volna itt sorsolás már pár hete.

Zsuzsi, jó hogy jöttetek! egész mást értettem azzal kapcs, hogy miért nincs még kész a ruhád:) Azt hittem, a bélését kell kicserélni. Itt meg olvasom a zsírgöböt... :oops: :P

Zsófi tünemény volt:)

Velünk minden ok, Eszter megduplázta a születési súlyát... Holnap lesz három hónapos. Mosolygós, kedves, nyugodt baba.

Megsülünk, de 10 és este 6 között ki se merünk mozdulni a lakásból.

Dávidka kicsit macerás, lehet, hogy neki is agyára megy a meleg:) nem tűri, ha szóba állok bárkivel a játszótéren vagy kint a parkban. Itt elég belterjes a társaság, tehát mindig vannak ismerősök... Dávidka 1 perc múlva visítós hisztiben tör ki, és elrángat. Na, csak elmúlik ez is.

Kb. ennyi.
Reni, sajnálom, hogy nem tudtatok eljönni, jövő héten, vagy utána való héten várunk szeretettel!

mindenkinek kívánok valamilyen kellemes hétvégi, vízparti hűsölést, aki nyaral, annak jó nyaralást.

Puszi,
M.
monke
 
 


Sziasztok,

ne haragudjatok, hogy ilyen sokáig nem voltam. Sok mentségem nincs, csak annyi, hogy mikor tudtam volna jönni, nem volt nagy élet itt és velünk sem volt semmi különös, aztán volt egy kis riadalom, addig nem akartam írni róla míg valamerre nem dől el. Most sem leszek hosszú, mert még pakolni kell és holnap indulunk péntekig a Balcsira. Petra már apával fürdik, aztán alvás és korán indulás. :)

A riadalom: Petra egyik napról a másikra elkezdett időnként erősen pislogni és mellé nyögni. Aztán a nyögés elmaradt, de az időnkénti pislogás megmaradt. Beszéltünk a háziorvossal az első felvetése vagy semmi, vagy epilepszia vagy tic betegség. A semmi nem tűnt hihetőnek a másik kettő nagyon ijesztő volt. Eltelt egy hét mentünk személyesen a dokihoz, aki írt beutalót a Heim Pálba neurológiai vizsgálatra. Hazaérve a kórházat felhívtam, ahol a tünetek elmondása után a befekvést javasolták. :o 18-án kellett volna befeküdnünk kivizsgálásra, de szerencsére megtaláltam a neten az I. Gyerekklinika neurológiai osztályának a főorvosát, másnap mehettünk is hozzá. Ő azt mondta, hogy Tic, de várjunk egy hetet, hogy elmúlik-e, ha nem, akkor fél napos kivizsgálás náluk, de szeptembertől Petrát napi rendszerességgel hordjuk mozogni, s lehetőleg úgy, hogy én nem vagyok ott. AZt mondja, hogy folyamatosan le kell kötni, le kell fárasztani, mert a korához képest nagyon fejlett. Mondtam neki, hogy ebben a korban csak olyan foglalkozások vannak, ahol a szülő is ott van, erre a válasza, hogy vigyem ovis tornára, úszni, mert igaz, hogy csak 3 éves kortól van, de van olyan fejlett. Nah, ez nekünk azért nem volt ilyen szembetünő, még úgy sem, hogy ismerem a Ti gyerkőceiteket is. Én semmi különbséget nem láttam.....
Az orvos óta viszont szó szerint mindenbe bevonom, folyamatosan feladatokat kap, s elmúlt a pislogás, a mozgása és a beszéde napról napra fejlődik. Most ott tartunk, hogy 3-4 mondókát elmond magától, történeteket talál ki, s ha ő is akarja megágyaz, bilibe kakil, terít.... Mondtam neki, hogy egy évet kihagyott..... Nah, de amin átmentem.... a legrosszabb anyának éreztem magam, aki "elrontotta" a gyerekét..... fúúúú, az orvos utáni este, éjszaka pokol volt.

Mennem kell, befejezték a fürdést! Nagyon szép hétvégét kívánok Nektek!!!!

Ne haragudjatok, hogy csak magunkról írtam!!

Puszi:

Judit

Kép
petra09
 
 


Judit,
meg is fájdult a fejem, miközben olvastam. Basszus, mik vannak. Petra nagyon kis okos, ügyes azok alapján amiket írsz róla. Nem nagyon értem az összefüggést a tünetei és a fejlettsége között. Mitől van, ezt részletesen elmondta a doki? Az, hogy lekötitek folyamatosan és feladatokat kap az miként segít?
A pislogás hogy néz ki?
Jó pihizést nektek!


Móni, ha már néha egyszerre alszanak az jó :)
Már elmúlt a nátha...ha már nincs ez a borzasztó meleg, megnézünk titeket :)
Láttam Eszterkét hátra kötve a kendőben, nagyon cuki :)

Puszi,
R
34372
 
 


Hi!

Petra, hoppá. Lényeg hogy elmúlt. Nagyon ügyes Petra!!!

Kankalin, vészesetre (ha a ruha nem varródna össze): http://eskuvo.postr.hu/horgolt-eskuvoi-ruha :lol: (csak a zöld helyett mondjuk ami illik a meglévő dekorációba 8) ) jaj de izgi ez az esküvős téma++++!!!

Bene fotóit néztem egyik nap, csodaszép!!! Cukik vagytok mindannyian!

Reni, nyugdíjas utazás :lol: . Elhatározás kérdése lesz ez a szopi ügy szerintem, vagy Te hagyod hogy csináljon bármit nem kap cicit, vagy Ő köszöni majd egyszercsak. Megnyugtatásul mondanám, hogy barinőm gyereke idősebb a mieinknél és nemrég hagyták abba a szopit. A gyerek szép kerek mondatban közölte az anyjával: "anya, ebből nem jön semmi és a másikból sem". (Munkahelyi stressznek köszönhető a tej elapadása.) Szóval leketyeg szépen ez a dolog is.

Lányok, köszönöm szépen az ovis kérdéseket, blogra írtam szorgalmasan róla. Még mindig (kopp-kopp-kopp) jól megy. Nem csinálnak nagy cécót a beszoktatással. Két dolgot kiemelnék, ami teljesen más mint otthon: (4 évesek): olyannyira önállóságra való törekvés van itt, hogy volt gyerek, aki már a 2. naptól egyedül jár az oviba. Svájciak többsége nem cicózik ezzel, igaz ez egy kis falu, de forgalom van itt is. A másik: itt nem kíséri senki a gyereket ha wc-re megy, egyedül kell kitörölnie a fenekét. Nagy kutatásokat nem végeztem ezügyben, de akiket megkérdeztem, azok az ennyi időseknek még törlik otthon a popót. Meg a dadus az oviban. Hát itt ilyen nincs. Bumm.

Gréta taknyos, de ez szinte nem is hír sajnos.

Meg az unokatesómnak gyereke született, most 3 hetes és kiderült hogy Down szindrómás. Nem tartjuk velük a kapcsolatot, csak ha összefutunk jól érezzük magunkat, de a hírtől szomorú lettem, sajnálom őket. Írt egy körüzenetet, azért tudom. Sz.r ügy, szerintetek ha kb. 5 éve nem beszéltünk írjak neki? ...pont most? Ha igen, akkor mit???

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok,

Friday, köszi a linket, vészhelyzetre lementettem :-)
Hétvégén megyek utolsó próbára, addig nem jövök vissza Pestre, amíg el nem készül és nem olyan, amilyet szeretnék.

Éljen az ovi! :-)

Ó, Down-kór :cry: :cry: :cry: Szerintem annyit válaszolhatsz neki, hogy sajnálod, vagy fogalmam sincs mit lehet erre írni. Úristen!

Judit, Úrsiten! Elhiszem, hogy megijedtél. Nagyon jól tetted, hogy utána jártál a dolgoknak. Petra nagyon ügyes! Szerintem is jó ötlet a mozgás. Esetleg nem gondoltál arra, hogy heti mondjuk kétszer fél napra elvidd pl. csanába?
Jó nyaralást!

Reni, írj e-mailt, ha tudok vmiben segíteni a jogi vonatkozásban a devizahitellel kapcs.-ban.

Mi jól vagyunk, hétvégén voltunk strandon. Zsófi nagyon élvezte, alig lehetett kirángatni a vízből. Megrendeltük a sütiket és a tortát az esküvőre.

A nagy újság nálunk, hogy Zsófi a napköziben alszik. Múlt héten kedden és szerdán sírva hoztam el, mert ő is ott akart aludni. Mondta, hogy Anyaka, nem megyek haza, én is itt alszok. Az első ott-alvás pénteken jól sikerült, kíváncsian várom a folytatást.

Ma voltunk Móniéknál, ott volt Ági és Bene is! Nagyon aranyosak voltak mindannyian, de Eszterke egyenesen elbűvölő :-)
Zsófi annyit motorozott a parkban ,mint még életében soha, nem győzött Dávid és Bene után menni. Hú, kész életveszély, ahogy a fiúk közlekednek.

Szép napot!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok!

Mi is élünk, bár sűrűek a napjaink. Vince elkezdte a beszokást a bölcsibe, egyelőre nagyon élvezi, nem akar hazajönni. Ma volt először úgy, hogy otthagytam 1 órára, nem volt semmi gond, miután visszamentem és meglátott rám mosolygott és billegett tovább a libikókán. :)
Lányoknak holnaptól végre rendesen lesz ovi, mert eddig összevont csoportban voltak és nagyon nem tetszett a dolog nekik, hiányolták a saját csoporttársaikat, de holnaptól beáll a régi rend. :)
Nekem lement az 1 hét suli, kemény volt, alig vártam, hogy végezzek ott. Még 3 hétvége lesz, aztán vizsgák, bár ebben a félévben inkább beadandók lesznek.
Olvastam kicsit vissza, Friday: Nagyon sajnálom a kicsit, nem tudom, hogy mit lehet ilyenkor mondani, hiszen tudjuk, hogy ez egy életen át tartó küzdelem lesz. Hogyhogy nem derült ki hamarabb? Járt terhesgondozásra rendesen?

Judit
Nem semmi, bár mi tanultunk erről a tic-ről, hogy előfordul kisgyerekeknél. Vitaminhiányból is eredhet a tic, nem csak pszichésen. Kívánom, hogy ne jöjjön vissza többet. :wink:

Voltam ismét állásinterjún egy csanában... a tapasztalatom az, hogy katasztrófa! Nem tudom, hogy a pesti csanák hogy működnek, de amit itt kérnek, az nem normális. 45 perces foglalkozás a gyerekeknek, heti X alkalommal( zene, kézművesség, torna, angol). Nincs értelme szerintem 2 éves gyerekeket foglalkoztatni, hiszem nem tudnak hosszan koncentrálni. Velük játék közben kell dalokat "tanítani", pusztán úgy, hogy játszom vele és énekelek közben meg mondókázom. Szóval 45 percig én tartsam ébren a figyelmüket, ez lenne az elvárás, és legyen színvonalas a foglalkozás, mert a szülők akkor fizetnek, és a zene mellett csináljak kézművességet is, meg vegyek részt a gondozásban és meg kell csinálni a ház körüli teendőket is, mint udvarseprés, takarítás, és menjek be hétvégén is, ha kell, de azért fizetni nem tudnak, ám lecsúsztathatom majd valamikor... mindezt 70 ezer nettoért. Ja és nem elég az én képzettségem, mert náluk kötelező a csana vezetőit megcsinálni, ami 1 HÉT és kapsz róla papírt. Hát kérdem én, hogy 1 hét alatt hogy lehet felkészíteni valakiket a gyerekekkel való foglalkozásra??? És vajon mennyire tudják a dolgukat??? Na és én minek tanulok 2 évet??? ÁÁÁÁÁÁÁÁ Totál kiborítottak!

Na el is hallgatok inkább, mert csak forr bennem a düh.
Mindenkinek szép napokat kívánok!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


No, csak ideérek:

Eléggé el vagyok havazva házimunka ügyileg 10 nap itthonról távollét után,plusz apa tegnapig szabin volt és az allergiától halálomon vagyok kb, gyógyszer,orrspray,szemcsepp és kalcium ellenére,tegnap a nap nagy részét a szemeim hidegvizes borgatásával és fekvéssel töltöttem,na csak jobb lesz már.
Ausztria szuper volt, rengeteget kirándultunk, meseszép volt minden, a hotel is nagyon édes volt, kb 3-4 kg-ot hízhattam,olyan jó volt a kaja, Márk nagyon jól elvolt anyuéknál, viszont mióta hazajöttünk, le sem lehet vakarni rólunk, ha kilépünk a látóteréből,már egyből parázik szerintem,hogy otthagyjuk :D
Még csak "2 szavas" mondatokat mond,pl. piros lámpánál a kocsiban Apa,menjünk vagy öltözködésnél x,segíts, viszont elég bonyolult szavakat is mond,mint pl. mamut, csapda,cápa,felsorolja a motor főbb alkatrészeit,stb.Ami érdekli,az nagyon megy.
Fura volt nélküle,első nap sírtam kicsit,aztán feloldódtam.
Nálunk még hírek:Tesóm eljegyezte a barátnőjét,jövő szombaton lesz a nagy családi banzáj,most rendezem az ajándékot meg tortát.
Esküvő csak 2 év múlva lesz, amikor a lány végez a sulival.

Zsuzsi,nagyon szép lesz biztosan a teríték és a ruhád is, de azért remélem aképeket majd megosztod velünk.Lánybúcsúd lesz?Zsófi koszorúslány lesz?Bölcsi?

Friday, ovi :-D
Down, írtam privit,remélem hasznos infókkal szolgálhattam.Többiek:Legjobb gimis barátnőm első lánya down-os,azóta van két egészséges hugica.
Sajnos nem a vizsgálatokon múlt, anyagilag baromi jól állnak, magándokihoz járt anno, az uh-zta, annál szült,szülés után derült ki.
Mottóm:egy igazán jó nődoki nem uh-s orvos, amúgy meg több szem többet lát.
A másik kettőt már az én dokimnál szülte a sote-n.


Móni, nagyon szépen növekszik Eszterke.Őssze esetleg ki mernél már mozdulni vele egy nagy baba-mama talira?Nem semmi ez a bezártság, atya világ.

Ági,nem írtam, ne haragudj, M itthon volt ugye, Pestre be nem mentünk.Mikor lenne nektek jó még?


HuSzilvi, nyaralás megvolt?

Vick, atyám, ez a csana,ki gondolná, ilyen feltételeket állítanak a dolgozók elé.Igazad van, ennyiért ilyen nagy elvárások.Ügyesen szoki be Vince.Szorítok,hogy találj magadnak vmi jó kis helyet.

Na megyek, felébredt a kis huligán,

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


hahó,

bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, elég sok minden volt.

Mi most megyünk, délután indulunk nyaralni. Szóval legközelebb kb 2 hét múlva leszek.

A munka összejött úgy, ahogy szerettem volna: 4 órában, a rendes fizetésem feléért. November 7-én kezdek, szept. 1-től szabin vagyok. Viszont átsoroltak egyszerű asszisztenssé. Na, mindegy. Egyelőre az is megteszi.

Vick, hallottam én is ilyeneket itt Pesten is a csanákról. Szerintem is felháborító, hogy nem elég jó a 2 év tanulás, nekik az a plusz egy hét kell. Ráadásul egy hét alatt nem lehet megtanulni, mi kell egy kisgyereknek. Vince nagyon ügyes a szoktatással.

Kata, örülök, hogy jó volt Ausztriában. Majd Márk lassan leszokik arról, hogy rátok tapadjon. Kis idő kell neki.

Friday, sajnálom a babát. Azt hiszem, ilyenkor nem nagyon van mit mondani. Talán egy másik hasonló helyzetben lévő anyuka az, aki megérti, és segíthet neki.

Zsuzsi, már Zsófi is nagyon szépen veszi az akadályokat. Nagyon ügyes nagylány.

Már összepakoltam, most ebédelünk, aztán indulás.

Puszi és majd jelentkezem, ha hazaértünk.

Szilvi

huszilvia
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: