Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Szilvi, jó utat, jó pihenést!!!

Kata,
Gratulálok a tesódnak! Szépek nagyon az osztrák képek:)

Bezártság... hát annyira nem gáz, órákig vagyunk kint minden nap, de tény, hogy nem a homokozóban motorozás álmaim vakációja:) De hát ez ilyen.

Vick,
Nem hiszem, hogy létezhet nálad kompetensebb és elhivatottabb ember egy ilyen állásra.
Hogy miért kellenek a foglalkozások, bébiangol, babajóga, szolfézs 1 éveseknek stb.? Mert egy CSANA méregdrága, és megy a versengés a gyerkőcökért. Mi szülők pedig boldogan fizetünk mindenért, amiről úgy gondoljuk, hogy "fejleszti" a gyereket...

Az egyhetes tanfolyam valószínűleg törvényi előírás. Állj a sarkadra a fizetés ügyében, és legrosszabb esetben hazudj be egy képzőművész diplomát is a zene mellé
:P

Judit,
Drukkolok én is, hogy ne jöjjön újra elő a tic. Remélem, találsz jó gyerektornát, ahol Petra kedvére kiviháncolhatja magát. Ügyes, okos kis csaj.


Friday,
Nem lehet erre okosan reagálni. De bárhogy is volt, azt a babát most már el kell fogadni és fel kell nevelni szeretetben -ehhez pedig minden támogatásra szükségük lesz, pl. normális, megértő rokonokra.
Én felvenném velük a kapcsolatot valahogy.

Zsuzsi,
Jó esküvői szervezkedést!

Reni,
Ha még idáig elolvasod:) Jövő héten bármelyik nap várunk benneteket szeretettel, ha ráértek!

Bocs, ha kihagytam valakit.

Szép hétvégét,
Móni
monke
 
 


Hahó!

Jól eltűnt mindenki :( Remélem mindenkinél minden rendben, csak az utolsó szebb napokat használja ki mindenki a jó levegőn :)
Bene hétfőtől megint bölcsis, ma nem volt a legzökkenőmentesebb a dolog. Már induláskor kijelentette, hogy nem jön, "josssz"/rossz, de hát valahogy csak elvergődtünk a bölcsiig, sikerült benne tartani a lelket, de ahogy beléptünk az ajtón, megint sírásban tört ki :( Éreztem én, hogy nem lesz egy egyszerű menet ez a visszaszokás... na de miután elkérte a motyóját (a takarója és a kutyusa), nyúlt a gondozónénije keze felé, és kiment vele az udvarra. Csendesen beletörődött a sorsába, szegénykém. Na de remélem azért ennél már csak jobb lesz.

Nekem a suli jövőhéten kezdődik, az órarendem elég érdekes lett, csak kedden és csütörtökön lesz órám, ami végülis nem rossz, bár akkor reggeltől estig. Így csütörtökön Gábor fogja hozni-vinni Benét, kedden szerencsére meg tudom majd oldani, de fél 6-tól még lesz egy órám, így vissza kell mennem, akkor majd Gábornak átadom a Népligetnél. A három szabadnap soknak tűnhet, de sok lesz a szeminárium, amiből egyik-másik elég munkás lesz, na meg ott a szakdoga, nem fogok unatkozni, annyi szent :) De azért a találkákra mindig lesz időnk :)

Jártunk Móniéknál, és Reniéknél, mindkét helyen szuperül éreztük magunkat :) Remélem lesz ismétlés nemsokára, így, hogy szabad a hétfő-péntek, lesz is rá mód :)

Zsuzsi, gondolom az előkészületek felgyorsultak, mindjárt itt a szombat! Csak olyan nyugisan állj hozzá, mint eddig, és nem lesz gond :) És nagyon várjuk majd az élménybeszámolót és a képeket!!!!

Judit, azóta mi a helyzet Petrával? Remélem amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is múlik az a tic! És a lába? Holnap remélem leveszik a csodacsizmát!

Más velünk nem nagyon van, gyorsan eltelt a nyár. A hőséget nem sírom vissza, de a szabadságot igen :)

Többiek, ki hová tűnt el? Legalább egy rövid életjelet adjatok :)
Puszi,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok!

Nah, előkerestem a jelszavat. Viszont időm nincs, sajnos. :(

Csak gyorsan magunkról: az még írtam FB-n, hogy Petra szombaton nagyon lázas volt. Szerencsére már vasárnapra semmi semmaradt belőle, viszont tegnap A jött haza lázasan. Délután már 39,8 volt neki, s alig tudtuk levinni. Ma volt orvosnál, tüszős a mandulája, majd kedden kell visszamennie. Így kutyástól van 3 gyerekem.... Minden elismerésem Vick. ;)

Petránál a tic néha-néha visszajön. Abba maradtunk az orvossal, hogy ha lekerül a gipsz hívjuk és kivizsgálják: vérvétel, szemészet, EEG. A gipszhez nagyon jól alkalmazkodott. Tényleg zseniális, ahogy ők alkalmazkodnitudnak. Bár épp most nagyon nyűgös. Most épp a kiságyból kiabál, mert tisztába szerettem volna tenni, s elkezdett szándékosan rúgkapálni, s jól meg is rúgott a gipszes lábával, majd jól szórakozott azon, hogy fáj. :( Remélem holnap nem kap másik gipszet, mert utána én szorulok kezelésre.... :(

Ne haragudjatok, most is csak ennyi....

Szép napot Nektek!!!

Puszi

Judit

Kép
petra09
 
 

 
 

Csak életjel...

Szombat-vasárnap nálunk volt sógornőmék lánya,lagziban voltak elég messze, szombaton d.u rájött a hányás,megjártuk vele az ügyeletet is, 7x hányt,kemény menet volt, vasárnapra Márk is elkapta,igaz csak a dúrva hasmenéses részét...
Tegnapra én lettem rosszul, M-nek haza kellett jönnie a munakhelyéről, az egész napot hasmenéssel-hányással és fekvéssel töltöttem,gyakorlatilag Márkkról nem is tudtam gondoskodni.
Ma már jobban vagyok, diétázok,ennyi.
Remélem M nem kapja el.


puszi mindenkinek és igyekszek jönni

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok,
A fenébe ezzel a sok betegséggel!
Móni, bocsi, hogy nem jelentkeztem, de minket is megtalált valami vírus. A csajoknál enyhe nátha, de nálam már keményebb volt. Vártam, hogy jobb lesz, mert nemigen szoktam beteg lenni, de még mindig nem az igazi, de már nem vészes. (torok, nátha, köhögés)
Bocsi, de nincs is energiám reagálni, minden betegnek jobbulást kívánok.
Petrának mi történt a lábával?
Ági, jó, hogy jöttetek, lehetne gyakrabban!
Móni, ha még jövő héten is alkalmas lenne....esetleg, ha ki szeretnétek mozdulni, akkor gyertek ti :)
Gödöllőn hétvégén sörfesztivál lesz, állítólag jó kis gyerekprogikkal. Ha túl nagy a tömeg, akkor a park is jó kirándulóhely. Van kedve valakinek?
Pussz,
R

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Levették a gipszet Tücsök lábáról. Még mindig úgy megy, mint ha rajta lenne. :( Akinek volt már hasonló élménye: kb mennyi idő után fogja rendesen használni a lábát. Látszatra nem fáj neki, csak furcsán mozog.

Jobbulást a betegeknek!

Mennem kell, mert mikor ideültem ébredt fel.

Puszi

Judit

Kép
petra09
 
 


HI!

Petra, már egész nagylány voltam mikor gipszben volt a kezem, akkor sem ment a visszaszokás egyből. Nem emlékszem mennyi idő telt el a normális használatig, szerintem megy hamarosan, ne aggódj :wink: .

Igyekszem bővebben is jönni :oops: puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
friday
 
 


Jó reggelt!

Friday: köszi! :)

Megint csak egy percem van, de az előbb eszembe jutott, hogy megosszam Veletek, hátha valakinek lesz kedve és ideje csatlakozni. A Kálvin térnél van a Kacifánt játszóház, s kedden indul Zumba. Én még sosem voltam, de szeretném kipróbálni. A zumba alatt a gyerek a játszóházban játszhatnak. Mi kipróbáljuk. Valakinek lenne kedve jönni?

Itt a link: http://www.kacifantjatszohaz.hu/zumba

Szép hétvégét Nektek!

Puszi

Judit

Kép
petra09
 
 



Lillának nagyon boldog szülinapot kívánunk!

puszi

Kép [/img]

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok,

Elnézést, kicsit elmaradtam...

Kata, sajnálom a betegséget, remélem, kigyógyultatok. Rokon kislánnyal hányás, jaaaaj, szegénykém.
Öcsédéknek sok boldogságot kívánok!
Gyönyörűek az ausztriai képek. Biztosan feltöltődtetek élményekkel a monoton hétköznapokra.

Judit, Petra lába rendbe jött már? Szegénykém, fekvőgipsz... Vajon hogy élte meg, hogy nem tud jönni-menni?

Ági, sok sikert az egyetemhez! Azért az a két nap nagyon keménynek hangzik. Inkább lenne három lazább, ugye?
Remélem, Beni hamar visszaszokik a bölcsibe.

Vik, hogy megy a bölcsi Vincének?
Neked van állásod már? Nálunk ugyanis a beszoktatás megkezdésének a feltétele mindkét szülőtől a munkáltatói igazolás.

Reni, jobbulást! Ha túl vagyunk az esküvőn, akkor szívesen találkozunk veletek. A hétfő és a csütörtök a szabad napunk.

Mi jól vagyunk, Zsófi heti 3-szor megy a napközibe, ott is alszik. 4 körül megyek érte. Október 24-én kezdjük a bölcsibe a beszoktatást. Vannak kétségeim, hogy jó ötlet-e elvinni egy olyan helyről, amit ismer. Igaz, innen minden gyerek elment, csak kettő maradt, pont a két kevésbé szimpatikus. Danit is elbúcsúztatták, kicsit megsirattam :oops:
De ha azt nézzük, hogy heti 5 napban mennyi az ára a csanának, akkor a mai világban a válasz nem kérdés...
Novembertől 6 órában megyek vissza heti 5 napban. A dolog jól jött ki, mert a munkákat egyeztettük a "főnökömmel" és kérdezte, hogy számíthat-e rám. Így nem nekem kellett előjönnöm, hogy tudnék rendesen is jönni már.

Pénteken lánybúcsúm volt, jól sikerült, 11-en voltunk. A Húgom és a barátnőm szervezték, vicces kis feladatok, kérdések voltak, aztán pedig elmentünk koktélozni.
Szombat estétől tegnapig olyan migrénes fejfájásom volt, hogy mozdítani nem bírtam a fejem. Tegnap délutántól jobb. Már a háziorvosnál is voltam.
Azt mondta, hogy akár a stressztől is lehet. Kaptam beutalót a neurológiára, de én ugyan el nem megyek.

Az előkészületekkel jól állunk, apróságok még vannak, de ma de. befejezek egy munkát és aztán reméljük, hogy a héten már csak a szervezéssel tudok foglalkozni. (Murphy hess-hess-hess :lol: )
ZSófinak annyira tetszik a menyecskeruhám, hogy ha vki jön, mindig szalad a szekrényhez, hogy megmutatom anyaka szép ruháját, anyaka vedd fel :lol:
Neki gyönyörű koszorúslány-ruhát béreltünk. Hozok majd képeket.

Bocsánat, ha valakit kihagytam!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Hahó!

Fúrnak a házban, pedig tanulnom kellene... a saját gondolataimat sem hallom ebben a zajban... na de hátha nemsokára abbahagyják, csak nem szitát akarnak fúrni a falba...

Velünk minden oké, Bene rosszkedvűen megy ugyan bölcsibe ("itthon majad"), de mikor ott hagyom, elfogadja, hogy maradni kell, és megy játszani, már sírás nélkül. Napközben is nagyon ügyes, egyedül eszik, jól alszik, nem sírdogál sosem, szóval ez inkább nekem szól reggel, végülis érthető, hogy szívesebben maradna velem itthon. Csak kicsit fáj a szívem minden reggel érte.
Nekem elég kemény félévem lesz, jópár beadandó a végén, félév közben pedig sok a hétről hétre készülős óra (adaptációs órához pl. sok-sok szépirodalom), de azért remélem jó lesz :) Nem minden óra lesz nagy kedvenc, dehát ez van. A kedd esti pl. a hátam közepére sem hiányzik, de katalógusos óra lesz, szóval ott kell majd ülni (majdnem) mindig.
Közben a szakdogát is kellene gyűrni, na ahhoz nem sok kedvem van :)
De nem panaszkodom, csak hirtelen nyakamba szakadt az egész, és még nem pörögtem fel kellőképp :)
Végül lesz egy órám szerdánként is, sajnos nem lett így rövidebb a másik két nap, csak lett egy nagy ebészünetem csütörtökön :)

Zsuzsi, mégegyszer bocsi az sms-ért :oops: :oops:
De jó, lánybúcsú :) Mesélj, milyen volt? Milyen vicces feladatok voltak? Mikinek is volt legénybúcsúja?
Menyasszonyi ruhád kész lett? Alig várom a képeket, biztos nagyon csinosak lesztek, Te is és Zsófi is, na meg Miki is persze :wink:
Szerintem rendben lesz a bölcsi, ne aggódj! Biztos fog tetszeni Zsófinak, a CSANA jó bevezetés volt hozzá, de érthető, hogy mindennap már nem kifizetődő oda járatni.
Migrén, jaj :( Remélem most már nem tér vissza, borzasztó lehetett :( Murphy meg huss-huss, már ne essen be semmi munka, és legyen meseszép időtök szombaton!!!

Judit, milyen volt a zumba? Biztos szuper, jó kis mozgásforma :)
És milyen amúgy a hely? Hallottam már róla (egyik csoptársam az egyik létrehozó anyuka kislányára szokott vigyázni), kedves kis helynek tűnik :)
Petra most már használja rendesen a lábát? A vizsgálatok megvoltak a tic miatt?

Kata, jaj, ez aztán nem hiányzott... szegénykém. Remélem legalább Miki megúszta! Nálatok mi a helyzet bölcsi-munka terén? Sikerült mindent elintézni?

Többiek, merre jártok? Móni?
Puszi mindenkinek,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok,

hányás-hasmenésen túl,most meg az utolsó szemfogak jönnek, de ez vmi brutális...
Hőemelkedés,nem alvás, kicsi fosti,nem evés, sírás-rívás,még 2 fog van...
Másnál ez hogy zajlik,érdekelne?
Szombaton jól sikerült az eljegyzés, a lányos háznál voltunk.
Ruha ügyben ki hogy áll?Mi most 92-et hordunk és kezdem a 98-as kollekciót beszereni, ami viszont döbbenet, Márknak 25-ös cipő kell őszre/télre!
Aki szeretne olcsóbban crocs-ot venni, a Brendonban most 20% akció van a klumpákból,mi Budaörsön találtunk is méretet.
Munkahellyel még nem beszéltem,húzom-halogatom a dolgot,mindig van vmi más teendő.

Zsuzsi, annyit gondoltam rád,izgulunk érted nagyon szombaton, meglásd minden a helyén lesz és össze fog állni hibátlanul.Biztosan ezért is a migrén.
Bölcsi téren igazad van.
Lánybúcsúról bővebben...
Esküvői kulisszatitkok?
Édes Zsófi,biztosan szépséges lesz ő is a rucijában.

Ági, elég nagy falatnak tűnik ez a suli az idén,hallod, nem bánom,hogy nem kezdtem másoddiplomát a gyed alatt.
Nem tudom a sok tanulást és beaddandót hogy tudnám megoldani.amúgy te éjjel csinálod ezeket,vagy addig Bene elmatat melletted?Jaj a kis drága,elhiszem,hogy nem akar menni bölcsibe.

Móni?Reni?Friday?és a többiek?

Kérdés:Jövő szerdán mennénk Ringatóra Juditékkala MüPa-ba,ha Petra lába már nem fáj,kinek van kedve velünk tartani?Persze ha lesz jegy,ha meg mondjuk nem lesz,akkor egy sima játszóház is beleférne.

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi: fúúú, de izgi! S tényleg mesélhetnél bővebben a lánybúcsúról!!! Aztán meg majd várjuk nagyon a képeket!! Zsófi nagyon kis édes lehet! Mindig is nagy dumás volt. :) Jó lenne már újra látni! S milyen jól jött ki a munka.... Gratulálok!

Ági: Húú, a sulis dolgokat olvasni is elég volt! Szorítunk, hogy győzd, bár ha az első félévet nézzük, nincs is ránk szükséged! ;)

Kata: kitartást Nektek! Mindjárt nézem a jegyeket!

Rólunk: Petra lába még mindig nem jó. :( Mint hétvégén kiderült nem is a lábszárával volt a gond, hanem a csípőjével. Az a legújabb vélemény, hogy csípőizület gyulladása volt/van, attól volt a magas láza is és szigorúan pihentetnie kellett volna. Nah ez pont nem történt meg.... Miután a láza elmúlt a gipsszel már engedtünk mászni és popsin csúszni, mivel a lábszárát így nem erőltette, persze a csípőjét annál jobban. :( Múl csütörtökön vették le a gipszet, de vasárnap újra vittük orvoshoz, mert a sántítás ne akart javulni, ugyanúgy járt, mint gipszelés előtt. A Heim Pálban egyből mondták, hogy ez csípőgond, de mivel nem volt már ott az uh-s, át kellett mennünk a Madarászba. Tegnap látta a háziorvos, ő azt mondta, hogy amennyit magától megy, annyit mehet, nem ad neki gyulladáscsökkentőt, hanem emglátjuk majd egy hét múlva.... :S Fájni szerintem nem fáj neki (bár alapból jól tűri a fájdalmat), de sántikál...
A tic miatt a hétfőt töltöttük az I. sz. gyerekklinikán. A Heim-be kaptunk beutalót, de ott ambulánsan csak októberben lett volna időpont, viszont már augusztusban be akartak fektetni, azt én nem szerettem volna.... A klinikán megcsináltak mindent egy nap alatt (összesen 7,5 óra ott töltött idő, melyből max 45 perc vizsgálat): vérvétel, szemészet, EEG. Pénteken kell menni majd az eredményekért. ANnyit tudok 100 %-ra, hogy a szeme rendben. Petra egy hős volt! Nagyon jól viselte a napot.
SZóval mostanában eléggé ránk jár a rúd, de már remélem, hogy kifele jövünk belőle!

Móni: jól vagytok?
Vick: munka, bölcsi?
Friday: a blogot szoktam olvasni ugyan, de ide is jöhetnél, ah van időd! ;)

Többiek? Reni? Mangora? Toldiszilvi? Fleur?

Szép napot Nektek!

Puszi:
petra09
 
 


Végül nem voltam így zumban..... :(

Ez esetleg nem érdekel Benneteket: http://www.babakassza.hu/frontend/campa ... dium=email

Egyszer voltunk már a Kacifántban, akkor tetszett Petrának.

Judit

Kép
petra09
 
 


Sziasztok,

Vagyok én is,, csak nem tudok írni. Kicsit macerás éjszakáink/napjaink voltak (biztos a telihold miatt).:)


Reni, még mindig ráérünk, igen:)

Talán jövő héten?

szegény Petra, miken ment keresztül:(

Novemberi szülinapot el kellene kezdeni szervezni, mit szóltok?
arra mennénk mi is mindenképpen. És nagyon várjuk:)
(ill. azt hiszem, én Dáviddal, Eszterkét Zolira bízom).

Zsuzsi,
Gondolok Rád sokat:) Hajrá!%
A munkába álláshoz gratulálok.


Vick,
Nők Lapja évszakokban volt egy elég értelmes cikk a CSANÁK működtetéséről. Ajánlom figyelmedbe. Persze ez nem mentség, hogy alulfizetett munkaerőt keressenek, és kiszipolyozzák.
Drukkolok, hogy találj jó állást!


Nálunk:
Dávid egyre többet beszél, ma pl. a "hűtőmágnest" kereste.
Hihetetlen hangzavar van itthon, mert imádja hallatni a hangját, és szeret visítani, mélyen, magasan, összevissza.

Eszterke tünemény. Mosolygós, kedves.
7300 gramm. Ma éjjel nem volt tiszta body, úh. a Dávidéban aludt. Hát... nem esett ki belőle.

Kb. ennyi.
Megyek is, mert ébren van, és jó lenne, ha nem költené fel a sírásával Dávidot. Ilyenkor próbálom "szórakoztatni", nehogy elunja magát...

Hát, nem könnyű.



:lol:

További szép napot,
Pusz
M.
monke
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, mindenkinek megvan a maga baja és nem kevés!

Zsuzsi
Sokat gondolok rád és remélem olyan lesz az esküvő, amilyennek szeretnétek!

Ági
Kitartást a sulihoz! Sajnos átérzem a gondod! :wink:

Móni
Nem könnyű mindig összehangolni a gyerekeket, de ügyes vagy te, nem lesz gond!

Judit
Hogy vagytok azóta? Javult ez a csípő dolog valamit? Szegény kis Petra, nem semmi, milyen hősiesen viseli!

Valaki kérdezte a munkát. Itt is kell munkáltatói, nekünk van egy Bt-nk, amiben van alapfokú zenei oktatás is, mint tevékenységi kör, és lesznek magánnövendékeim itthonra. Mivel gondozói munka nem nagyon van kilátásban, így ezt a megoldást választottam.Jövő héten kezdem is.
Vince első héten nagyon élvezte a bölcsit, aztán egy nagyon sírós kislány miatt felzaklatódott, na azóta nem olyan szívesen megy, reggel kesereg, mikor megyünk, de ott már nem sír, ma már ebéd után ott is aludt, na akkor volt egy kis sírás, hogy ott kell aludni, de simogatásra elaludt hamar.

Remélem a többiekkel is minden rendben!
Puszi nektek és további szép hetet!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Sziasztok,

Vick, én kérdeztem a munkáltatóit. Így már értem. Sok ügyes, érdeklődő tanítványt kívánok Neked!
A csanáról akartam még neked írni: nálunk nem egy nagy szám, valójában gyerekfelügyelet, tehát nincs semmi foglalkozás. Persze a honlapok ígérnek fűt-fát, de a rendes bölcsi is eü-i intézmény és nem oktatási-nevelési. A magánbölcsikben persze vannak foglalkozások, ha jól tudom. Nálunk olvasnak nekik, mesélnek, mondókáznak, rajzolnak, ez bőven elég. Sok dalt "hoz haza" onnan Zsófi, nagyon aranyos.
Szegény Vince, remélem, hamar berázódik.
Talán így nem is akkora baj, hogy ZSófi az utolsó lesz a beszoktatáson. Igazából mire a szülői volt, már csak az okt. 10 volt az első szabad időpont, a többit lefoglalták.

Judit, Atyaég! Szegénykém! Küldök Petrának sok-sok puszit a mai napért. Melyik orvos adta neki a gipszet?

Kata, Zsófi 86-os ruhákat hord, most már 92-es felsőket vettem neki. Amivel bajban vagyok, az nadrág, most pont jó a 86-os, de a 92-esek óriásiak, alig tud benne közlekedni. Asszem mégis inkább 86-os őszi-télit veszek, mert ebben legalább jól érzi magát. 22-es cipőt veszek már neki.
Szemfogak: ne is kérdezd, kb. 3 hete minden éjjel felkel, sokszor felsír, a múlt héten egyik nap még hőemelkedése is volt, többször is volt már az a fogzásos hígabb széklete, ill. úgy, de úgy kimarta a fenekét pöttyösra a pisi már vagy 3 hete, hogy voltunk a háziorvosnál, az nem használt, aztán a bőrgyógyászaton, kevert krémmel kenjük, már alakul.

Minket érdekelne játszóház, egyéb program. A szerda most nem olyan jó, mert 2-re viszem szervízbe a kocsit (lejár a 3 év garancia és előtte átnézik).

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,

csak ezért jöttem:

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid= ... 9P9mO0_WHg

Mi erre jártunk tavaly, Petrának nagyon bejött. S tervezhető is...

Puszi

Judit

Kép
petra09
 
 


Judit,
Nekem nem jön be a link, mi ez?
Bár nem hiszem, hogy mi megyünk, bármi is:)

Kata, Zsuzsi,

Sajnálom a fogzást:( Nálunk is hasonló. Felső szemfogak kint vannak, de több hónapos nyűglődés előzte meg őket. Sírás, felmart fenék:(

Hőemelkedést nem tudom, nem mérem. A lázat úgyis észreveszem.

Ruha:
Hasonló gondok. Dávid 88 cm.
92-es felső ok, 86-os nadrág teljesen jó. de vajon mi lesz télen? Én is 86-ost vettem, max. kicsit rövid lesz neki.

Ezek szerint akkor Zsófi és Dávid egyforma méretű ruhát hord? Fura:)
Igaz, Dávid lába már 24.es.

Nagyon kíváncsi lennék a koszorúslány-ruhájára:) Tényleg hozz majd képeket.
És jó készülődést! Szép legyél, kipihent és kisimult:)



Kata,
Munkahellyel kapcs: írtad, hogy halogatod - egyáltalán nem beszéltél még velük, vagy meg van az új munkakör, csak meg kell beszélni a részleteket? Tudom, sokat változott azóta a HP (vagy mi is volt, amikor te kezdtél).

Pusz mindenkinek.
M.
monke
 
 


A CSENGŐ BARACK bérlet 2011. második féléves előadásai:

2011. október 5. (szerda) 10 óra

- Kippkopp és a kipikopik

A Nefelejcs Bábszínház tolmácsolásában

2011. november 9. (szerda) 10 óra

- Az Üveghegyen túl

A Katáng Zenekar koncertje

2011. december 7. (szerda) 10 óra

- Vajaspánkó

A Trambulin Színház zenés meseelőadása

A három előadásra szóló bérlet ára: 1.200 Ft

Bérletigényüket a Ferencvárosi Művelődési Központ telefonszámain
(476-3423 v. 216-1300) Varga Barbara művelődésszervezőnél jelezhetik
szeptember 26-ig! A bérletigényeket jelentkezési sorrendben rögzítem.

Judit

Kép
petra09
 
 


Sziasztok,
Bocsi, hogy nem jelentkeztem, ezer dolog van...
Képzeljétek, a bölcsit lemondtuk végül. Nem megyek dolgozni, de így tanulni sem tudok, illetve csak este.

Fogzás: Kata, szerintem Bibi űberel ebben mindenkit. Eddig 11,5 fognál tartunk, kb. egy éves termés, de már másfél éve ennek a tünetei vannak. Pelenkakiütés, híg széklet, vagy éppen nehezen kakilós (1x naponta). Ezek az előfutár tünetek. Amikor éppen tör át (ez kb. két hét/fog) éjjelente 100 felébredés, nappal matrica és van, hogy be is lázasodik (ez fogfüggő). Ja és nátha is. Calcium Carbonikum CH200-ast adtam már kb. 3x. (ritkán adom, mert ez erős potenciál) Úgy vettem észre, hogy sokkal hamarabb kijön így a fog.

Zumbázni én is nagyon szeretnék, de nekünk Bp-i helyszín messze van. Azért megnézem, hátha össze tudjuk hozni. Itt meg este van csak, amikor már csak én vagyok jó a csajoknak, nem tudok menni.

Járok viszont festeni, úgyhogy a szerda délelőttök foglaltak október végéig.

Szerencsére nekünk a ruhával nincs gond, már lehoztam a padlásról az őszi/téli kollekciót. Csak fehérnemű kell és zokni.

Zsuzsi, nagyon izgi lehet a készülődés :) De jó, leánybúcsú :) Tényleg, majd mesélj, hogy milyen kis feladatok voltak.

Móni, mindenképp szeretnénk meglátogatni titeket. Lehet, hogy mégis nyugisabb lenne, ha délután taliznánk, mert 12-re menni kell az oviba Blaniért. Nektek milyen a délután?

Vick, a múltkor írtál a Csanáról, erre felé sem jobb a helyzet. Sógornőm is ott dolgozik. 500 Ft-ra sem jön ki az órabér. Ja és olyan volt a munkabeosztása, hogy napi két óra munka, délután 3-5-ig. A lehető legnagyobb kitolás egy kisgyerekessel. Amúgy tényleg a szülők akarják (állítólag) ezeket a hülye programokat. Pl. hogy mindennap kreatívkodjon a két éves gyerek. Semmi értelme, amúgy is a gondozók csinálják meg helyette és megmutatják a szülőknek, mit alkotott a gyerek. Totál önámítás.

Petrát puszilom, tényleg lemaradtam, hogy mi történt a lábával. Judit, írjál majd, hogy vagytok.

Fleur dolgozik már? Mizu velük?

Puszi mindenkinek!
R

Kép
Kép
34372
 
 


Zsuzsi

Már nem egészségügyi ellátás a bölcsőde, hanem oktatási! Megváltozott ez is. Nem is kell egyébként foglalkozás ennyi idős gyerekeknek, az kell, hogy játék közben halljon sok mondókát, versikét, dalocskát, ők így tanulják meg! Akkor a ti csanátok jónak mondható. :)

Vince 91 centi, 51cm-es fejjel. :lol: 97-es a percentilis értéke... no comment. 25-ös láb, 98-as ruhák. Óriási gyermek, de imádom! Ma sem ebédelt túl sokat, de reggel már nem sírva hagytuk ott, és délelőtt nagyon jól eljátszott állítólag. Simogatva tegnap is, ma is elaludt.

Holnap holnapután megint suli nekem, így nem tudom őt vinni oviba. Ráadásul Ricsi is dolgozik, anyukám lesz vele itthon.

Nektek szép hétvégét, Zsuzsi minden jót szombatra!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Zsuzsi,minden szép elképzelhető földi jót kívánunk nektek a holnapi napra és esküvőtök alkalmából!
Kép

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Csak gyors bekukk,örülök,hogy szinte mindenki megkerült...
Kicsit javult a helyzet fogzás téren,úgy tűnik,de nem kiabálom el...
Ma van az 5.házassági évfordulónk apával, így mi is ünneplünk, babysitter híján én főztem,apa kedvenceit,tejszínes-tárkonyos csirkeragu levest,meg itthon gyúrt pizzát.Bor behűtve,már csak Márk kell hogy aludjon majd :D
Holnap apa legénybúcsúba megy, hozzám meg jön két barátnőm estefelé egy kics traccspartyra,lehet,hogy itt is alszanak.
Szép hétvégét mindenkinek,

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Zsuzsi!
Sok boldogságot és gyönyörű, emlékezetes esküvőt kívánunk nektek!
Puszi,
R
34372
 
 


Kata, nektek is gratulálok az ötötdik házassági évforudlóhoz! Azóta már biztos javában ünnepeltek ;)
34372
 
 


Hali!

Olvasgatlak Titeket itt is, meg az FB-n a képes sztorikat ...meg a nemképes "bezárkózik a gyerek" sztorikat :wink: , aztán írásra már nem futja...

Kankalin, hol van az új asszonykánk fotója mááár? Türelmetlenül várom!!! Kankalin: sok boldogságot kívánok Nektek!!! :D

Ja, neurológián voltam fejfájás miatt, időponttal 5 órát vártam (meg előtte fél évet) nulla segítséggel, nem ért semmit. Édesítőszert szoktál használni? (ha igen próbáld elhagyni és figyeld kevesebbszer fáj-e a fejed)

Nálunk okés minden, lekopogom: Gréta mostanában nem volt beteg koppkoppkoppp. Szegényke alvásideje van csonkítva kedden és csütörtökön, mert ebben a furi országban ezen a két napon délután 13.30-15.00 óráig van a "kicsiovi". Nagyon közel van az ovi, de nem akarom hogy egyedül közlekedjen a fiam, és arra az 5 percre míg elkísérem-hazahozom sem akarom itthon hagyni Grétát, ez van, így tudom megoldani. ...sajnálom érte, cserében szerdán és pénteken képes 4 órát aludni délben.

Ervick, válaszoltam a múltkori kérdésedre, aztán kidobott a gép, szóval más-más infók vannak a terhesgondozás körülményeiről unokatesómnál, jóval idősebb nálunk, bárhogy is volt, a pakliban benne volt ez a variáció is. Ötödik gyerek, szeretetben fog élni, az biztos.
Otthon tanítás szuper!

25-ös cipőőőő??? Katicat, nyújtod a gyereket? :wink:

Petra, már okés a lábhasználat?

Gigi, szakdoli...hűűű, hajrá! Ivett sem nagy böli rajongó, ha beszélne már biztos ő is mondaná, hogy majad otthon :wink:. CukiBene :) Mondj légyszi egy filmet, megnézem :)


ÁÁÁ: közös szülinap nem lehetne október első hetében? :oops: :oops: :oops: ...csak mert akkor otthon vagyunk

Puszi

Kép
Kép
friday
 
 


Hahó,

Múlt hét óta mi is itthon vagyunk, csak elég sok minden volt, így most tudok jelentkezni.

Zsuzsi, sok boldogságot kívánok nektek! Mikor lesznek képek?
Mesélj majd, milyen volt a lagzi.

Judit, szegény Petra, remélem már jobban van a lába. Nagyon ügyesen viselte az orvosokat, büszke lehetsz rá.

Le sem merem szinte írni :D :oops: Akkor veszem észre, hogy fogzik Csabi, amikor már kint van a foga. Egyszer sem volt vele gondunk :shock: Most már kint van 17 fog, még egy alsó szemfog hiányzik.
Ruhában most nőtt bele a 92-esbe, nyáron még 86-os volt. Sokat nőtt. Most vettem neki a bölcsibe mamuszt, 23-as kellett neki. Rengeteget nyúlt tavasz óta.

Friday, tulajdonképpen kétszer is ünnepelhetjük a kétéves szülinapot :wink: Egyszer okt elején, és novemberben újra.

Szóval, Móni, tényleg el lehetne kezdeni a szervezést. Most már lehetne akár valami "komolyabbat" is kitalálni. Pl. lehetne torta, valami kis kaja is. Esetleg valami műsort kitalálni...

Ági, ügyes vagy a tanulással, meglásd hamarosan "felpörögsz" :D

Kicsit a nyaralásról: jól éreztük magunkat, jó időnk volt Olaszországban. Csabi is jól bírta az utat, ha nyűglődött adtam a kezébe valami játékot, és azzal elvolt egy darabig. De azért kb 1-1,5 óránként megálltunk pihenni. A tenger kicsit csalódás volt, nem olyan szép kék, inkább olyan a színe, mint a Balaton egy jobb napon. A Manó csak az utolsó napon ment a vízbe, akkor kapott egy felfújható repülőt, és azzal már nagyon élvezte a vizet. Sokat nevettünk rajta. Egyszer összeismerkedett egy olasz kislánnyal a parton. Álltak egymással szemben, egyszer csak Csabi odahajolt és adott egy puszit a szájára :lol: Nagy nőcsábász lesz :lol: Pedig nem szokott senkinek sem így puszit adni.
Hétfőn kezdődik a bölcsis beszoktatás. Kicsit félek, hogy milyen lesz, de próbálom magam nyugtatni.

Puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Sziasztok,

Köszönjük szépen mindenkinek a jó kívánságokat, gratulációt!
Gyönyörű napunk volt szombaton, örök emlék marad. A visszajelzések szerint minden nagyon jól sikerült. Hajnali 4-ig tartott a buli, mi 1/4 6-kor feküdtünk le. Zsófi fél 10 körül ment aludni, a dédik, a húgom és az unokatestvérem felváltva vigyázott rá, majd 3-kor Anyukámék felmentek aludni és ők aludtak vele.
Képeket teszek fel FB-re, de ezek a barátnőm képei, a fotóstól még nem kaptunk ízelítőt sem. Talán ma... Remélem.

Sajnos sikerült lebetegednünk (ez most nem királyi többes :-(), Zsófin péntekre jött ki, szombat-vasárnap-hétfő egész jól volt, tegnap óta viszont nagyon folyik az orra és köhög, ma viszem az orvoshoz.

Friday, szerintem is tartsunk egy talit októberben, amikor itthon vagytok! Egy ilyen alkalmat nem lehet kihagyni!
Mi ez a kicsiovi? Nem értem :oops: Bors jár oda vagy Gréta?
Édesítő azóta nem használok, hogy Zsófival várandós voltam. Most áttértem a gyümölcscukorra.

Szilvi, Móni, szerintem is kezdjük el szervezni a novembert! Zsófi már nagyon várja a szülinapját, ha tortát lát, mondja, hogy neki is van szülinapja novemberben :-)

Kata, nagyon sok boldogságot kívánok Nektek a házassági évfordulóra!

Szilvi, drukkolok a beszoktatáshoz! Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Csabi tényleg nagyon nő!

Majd még jövök!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Gyönyörűek vagytok, Zsuzsi:)

Gratulálok!
monke
 
 


hahó,

Most már közhírré merem tenni!!

Jön a második baba :lol: :lol: :lol:
Túl vagyunk a genetikai vizsgálaton, minden rendben és kislány lesz :lol: Most tartunk a 14. hétnél. Március közepén várjuk.
Nagyon örülünk neki.

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Szilvi,


HATALMAS GRATULA:)

Nagy élmény az, ha az embernek lánya (is) van:)

Vigyázz magatokra, és mesélj majd!

Pusz
M
monke
 
 


Szilvi,

Szívből gratulálok! Micsoda jó hír!!! Nagyon örülök.

Mesélj, hogy vagy!

Csatlakozom, tényleg nagyon vigyázz magatokra!


Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Micsoda Hír! Szilvi, szívből gratulálunk mi is!!! :lol: Éljen-éljen, bővül a csapat :) Boldog, felhőtlen babavárást, kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben menjen!

A találkozókra remélhetőleg mi is tudunk menni, szuper lenne! A dupla-tali is jó ötlet :)

Jó hétvégét mindenkinek! Élvezzétek ezt a megkésett nyári időt, amíg lehet :)

KépKép
gigilina
 
 


WOOOW! Szívből gratulálok Huszilvi!!! Szép babavárást kívánok!

Tali szuper lenne, hétközben lenne a legideálisabb. Még nem nagyon van programunk, egyedül kedd délelőttöt tudom hogy nem jó. Szűkíteném elsőre a kört okt. 5. szerda, okt. 6. csüt., okt. 7. péntek. ???

Kép
Kép
friday
 
 


HuSzilvi, szívből gratulálunk nagyon mi is a picúr lánykához,gondtalan babavárást kívánok!

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Friday:Elvileg okt 5 szerdán mi Juditékkal bábelőadásra megyünk, az nekünk nem jó, de már annyira szívesen látnálak titeket...Csüt-péntek jó lehet...
Apa eldob minket a helyszínre és valahogy majd hazajutunk...

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok !

Mi is előkerültünk , az élet zajlik, de majd erről jövök bővebben !

Gratulálunk Zsuzsiéknak is meg Szilviéknek is ! :-)))

Taliba mi is benne vagyunk feltéve ha eltudunk jutni közlekedés szempontjából !!

Helyszínbe gondolkoztatok már ?

puszika
Szilvi

[url=http://picibaba.hu]Kép[/

Puszika

Szilvi
toldiszilvi
 
 


Zsuzsi, mégegyszer gratula, megnéztem a képeket a fb-on, nagyon szépek :)


Szilvi, micsoda hír, gratulálok nektek és szép babavárást! Izgi nagyon :)


Naaa, úgy tűnik, hogy megoldódik ez a devizahiteles dolog....:)

Friday, szupi, hogy jöttök....uh,nekünk a szerda és a péntek nem jó....ha lehet szavazni...

Puszi,
R

Kép
Kép
34372
 
 


Hi!

okt.6-án csütörtökön tali?

Reni, devizás dolog: király!

akkor holnap elnézek csokiért :wink:

Kép
Kép
friday
 
 


Sajnos mi ezen az októberi talin nem tudunk részt venni. Hétköznap reménytelen, ráadásul a csajszika még bőven anyatejes, nem lehet se otthon hagyni, se kirángatni.

A novemberire nagyon készülök viszont:)




Reni, elvileg a délutánok is jók, max. kicsit már nyűgösebbek a gyerekek - na de ismered a témát, nem fogok előtted feszengeni emiatt:)

Pusz, szép hétvégét mindenkinek,
M.
monke
 
 


Sziasztok,

Nekünk is az október 6-a lenne a legjobb :-)
Hol és mikor?
Jaj, de jó!

Móni, a novemberi viszont úgyis hétvégén lesz, akkor gyertek családostól :-)

Reni, örülök, hogy a devizás dolog megoldódni látszik :-)

Egy bónuszkérdés hétvégére:
Zsófinak ágyat kell vennünk, a kiságyat kinőtte, nagyon úgy tűnik, örökké felébred benne éjjel, mert ütközik a rácsokkal. Ha a matracon alszik a földön (kivettük a kiságyból) vagy a mi ágyunkban, végigalussza az éjszakát (kb.)
Milyen, mekkora ágyat javasoltok?
Köszi!

Szép hétvégét mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kankalin79 2011.09.24 06:35-kor.

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 



Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Mit szólnátok,ha talikor ezt az Új Buda Center-es Elevenparkot kipróbálnánk?2 éves korig ingyenes, tb kártyát fel kell mutatni,mi azóta se voltunk még,hogy említettem...
Ha M. d.e lerak ott minket, talán babakocsival még a hév nincs is olyan messze visszafelé,max hívok egy taxit.

Zsuzsi,tetzsik az ágy, nálunk a Jézuska hozza majd Márknak, még vacillálok az ikea-s leksvik illetve sima,hosszabítható fenyőágy között.
Ja:1 hete levettük az egyik rácsot a kiságyrólolyanunk van mint Dávidkának, Márknak írtóra tetszik, megy magától lefeküdni,takarózik,stb.Reggel mikor kel, nem száll le, ugyanúgy kiabál és áll benne,mint amikor még rácsoságyként funkcionál,nagyon édi.

Móni, remélem novemberben tényleg sikerül jönnötök a talira,megdajkálnám Eszterkét.

most csak ennyi,lassan ébred Márk és utazunk haza, kicsit kiborultam, az egyik kutyát el kell altatni holnap reggel, s.o.s, hirtelen lesoványodott,nem eszik, 11 éves, ma voltak orvosnál,rákos,áttétes,öregségi sejtburjánzás, szóval ma lesz még egy nagy családi erdei séta a kedvenc helyén...
11 éves,nagyon jámbor lánykutya,ilyen többet tuti sose lesz...


szép napos hétvégét mindenkinek,

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


:) Aranyosak vagytok, de tuti nem viszek novemberben játszóházba egy 5 hónapos babát... főleg nem BKV-val.
Csak sikerüljön megszervezni tényleg.

Amúgy Szilvire reagálva: torta jó lenne, műsor szerintem fölösleges.

Szegény öreg kutyus:(
monke
 
 


Sziasztok! Mi is elokerultunk! Zsusz, sok boldogsagot! Szilvi, nektek meg felhotlen babavarast! Mi megvagyunk, de allando rohanasban! Hetkoznapi tali nekunk sem jo, de a novemberi hetvegire szeretnenk menni! A torta jootlet es musor gyanant pl lehetne kozos zenehallgatas, enekles! Szerintem ennel tobb nem kell nekik! Marci is hatalmasat nott, 13 foga van, a szemfogakbol 1, de kuzdunk mi is vele, mert egyszerre tobb is jon. Ruhameretben inkabb mar a 92 a jo, labara meg mar csak a 24es cipo megy fel. Sulyra nem sok, 11 kilo, de nagyon hosszu! Egyre tobb szot tud (sokszor csak mi ertjuk) de ossze meg nem tudja kapcsolni oket. Bolcsibe nalu k teljesen az van, amit Vick irt, rengeteg mondoka, enekles, zeneles a jatek kozben. Nyaron a nagy melegben meg medence is volt a kertben, amugy meg eljarnak setalni is, hogy szokjak azt is. Ez nekem nagyon szimpi a mai vilagban, mikor szinte minden hova autoval megyunk, kozben haziallatokkal ismerkednek az egyik szomszedban, vannak tyukok, malacok is. Kutya meg macska van a bolcsiben is. Mar itthon is egesz jol alszik delutan, van, hogy 3 orat is, az a titka, hogy delelott ki kell vele menni a levegore. Amugy imag kint lenni es matatni barmivel, ma pl bogyokat szedett egy bokorrol a kis vodrebe! No, roviden ennyi, eln ezest a szoveg szerkeszetlensegeert, de vmi nem mukodik... Majd probalok surubben jonni, puszi mindenkinek!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Hi!

és mi lenne, ha okt.6-án jó idő esetén ott a Monkéék parkjában taliznánk? Az nagyon-nagyon kiesik a többieknek? Vagy ugyanabban a kerületben, a városháza előtt van egy játszótér, ott? Oda Monke van közvetlen busz -asszem :oops: , régen volt). Csak ötlet és csak jó idő esetén.
Más helyszín nekünk mindegy, minden 1000 km-re van ugyanúgy :wink: .

Kankalin, ágy jól néz ki! Az ikeások is amit Katicat írt tetszenek nekem is. Nagy tapasztalatot nem tudok írni, mert volt ikeás ágya Borsnak, de nem aludt benne, a vendégágyban volt csak hajlandó elaludni, így azt összeszereltük. Grétánál megvárom míg teljesen kihízza a kiságyat, nem akarok még ezzel foglalkozni, annyira jól elrendeztük végre a gyerekszobát :roll: .
Persze pont ezen a hétvégén jött rá, hogy ki tud mászni belőle. Így veszélyben van a gyerek is, meg a déli alvás is :evil: ...ááá, ideje nekem is átgondolni, muszáj még aludnia, de ha összerakom a másik ágyat neki, akkor elmászkálja a déli alvást ÁÁÁÁÁ
Ami esetleg hasznos, bár amúgy is gondolom mindenki ezt teszi, hogy a rácsok ellenére is jó körberakni párnákkal, puha nagy plüssükkel az ágyat, rács ide-vagy oda, eleinte nagy a pottyanás lehetősége.

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok!

Huszilvi nagyon örülök én is a hírnek! Minden jót kívánok a kicsi lányhoz!

Zsuzsi
Nekünk hosszabítható ágy van, hasonló, mint amit kinéztél, csak annyi az előnye, hogy levehető a leesésgátlója, így amikor már nagyobb, rendes ágy lesz belőle, rá tud ülni a szélére, stb..

Na ennyi időm volt, mennem kell... majd írok még.

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


:-) Köszönöm, Friday! Egyszer csak összejön a tali, szerintem most nem érdemes velünk számolni, vannak rossz napok, amikor még a parkig sem jutunk el.

És eléggé messze van a többieknek a xvi. ker.

legalább annyira, mint nekünk a Lurdy ház stb. ahol egyébként találkozni szoktunk


:wink:
monke
 
 


Sziasztok,

Zsófi napközben itthon a mi ágyunkban alszik vagy a földön, a matracán. Onnan jön a földön alvás, hogy a napköziben is a földön alszanak matracon. Ha fáradt meg magától délben és fekszik le, nagyon kis édes.
Vik, ennek az ágynak is levehető a leesésgátlója. A mérettel vagyok inkább bajban, vagyis a szélességgel, 90-es szerintem kell, a hossza meg... A klasszikus ifjúsági ágy 90x200-as, ha azt beleképzelem a mostani szobába... Talán ezért kellene vmi hosszabbítósat néznem?

Mangora, a hangsúly azon van, hogy játék közben van az éneklés, mondóka stb. Vick arra gondolta szerintem, hogy vannak helyek, ahol megvan, hogy minden nap 10-kor bábozás, 11-kor gyurmázás stb.
Jó nagy fiú Marci!

Kata, sajnálom a kutyá :-(

Torta szerintem is elég, azt a borzasztó bevonulásos műsort szerintem kihagyhatjuk, amit tavaly is láttunk.

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: