Új privát üzeneted érkezett!

2010 Márciusi babák

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Akkor én most ünnepélyesen megnyitom ezt a topicot :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


HUrrä, mäsodfikkent csatlakozom!
tegnap meg nem volt a topik :) en mär neztem....
2010 märcius 2-ra värjuk mäsodik babänkat.
Azert ien idetlen ekezetes az iräsom, mert nemetorszägbol produkälom midnezt.
Remelem sokan leszünk!

Kép
kriemhild
 
 

 
 

Szia!

Én is remélem hogy sokan leszünk.Csak én tudok 3 kismamit is aki ide tartozik úgy hogy irgum-burgum tessék jelentkezni csajszik!! :wink:

Rólam:mi a 4.babánkat várjuk és a kalkulátor szerint március 8-ra(nő napra :wink: ).ahogy a vonalóimon látszik 3 fiam van és most nagyon lányra gyúrtunk :wink: majd meglátjuk...de ha fiúcska akkor is ugyanúgy fogunk neki örülni :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Itt vagyok én is! Csak barátnőztem délelőtt ( Kamilla keresztmamija volt itt a 2 kis lurkójával), szóval bocsi, hogy eddig nem értem ide, de igazoltan voltam távol!
Majd jelentkezik Honey is (remélem), Ő topictársam a 2008. szeptemberi babavárókból. Biztos leszünk itt egy páran!

Szia Kriemhild!

Nekem 4 gyerkőcöm van, 3 fiú és egy kislány, aki még épp csak 9 hónapos. Az 5. babó nagyon váratlanul jelentkezett, de azért örülünk neki! 30 éves vagyok egyébként és a kalkulátorok március 2-7 közé teszik a szülés idejét. majd a dokimmal kiokoskodunk valamit, a baba meg megszületik, amikor Ő akar!

Márti
borossné becz márta
 
 


Panny!

Én is jövök!
danyuci
 
 


Sziasztok!

Én is jönnék!Már vártam ezt a topikot :)
Mens. szerint 6+0, de biztos, hogy fiatalabb vagyok, tegnap még csak petezsák látszott+túlhordok mindig.

Akárcsak Márti, mi is az 5.-et várjuk, aki igen váratlanul jelentkezik.

De jó, hogy ilyen sok többgyermekes lesz itt! :)

Panny, Kriemhild, danyuci, Nektek is gratula!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Szia Judit! :wink:

Danyuci!

Üdv Neked is!

Márti
borossné becz márta
 
 


Azta Azta Azta
kb igy olvastam a hsz-eket....hät le vagyok maradva pedig azt hittem annyira azert nem....hääät szoval szohoz se jutok...

Igazabol mi abszolut nem terveztük, epphogy sikerült beilleszkednem a külföldi meloba, a fönököm még nem is tudja... szoval rezgek kicsit, hogy mi lesz, lehet röpülök, akkor mehetünk az utcara koldulni, leven en vagyok a csaladfenntarto.
Szoval vasarnap este mikor gondoltam nagy gyomorgörcsök közepette, hogy ez a 4 napos menzikeses mär több mint gyanus, azzal vigasztaltam magam, hgy na bumm, ha ket csik, akkor abortusz is van a vilägon, nincs meg veszve semmi, de hät könnyen beszel az ember...aztan ket csik lett, borzalmas kedvem volt egesz delelött, mär lebeszeltem a felvilägosito elbeszelgetest, meg a dokit, aztan delutänra ugy dönötttem, nem, nem nem, ez a gyerek akart lenni, -mär elnezest, ha szentimentälis vagyok- minket välasztott szüleinek, szo se lehet gyilkoläszäsrol.
Ugyhogy apaval meggyöztük egymäst, hoyg kitalälunk valamit.
Hogy a szüleimnek hogy adom be még mäs kedes, (tudom felnött vagyok es az en eletem), de nem könnyü velük, szeretik, ha nagykönyv szerint zajlik az elet. (Mellekesen szolva en magam is.)

Szoval nalunk ez van, igazabol kb pont egy evmulva iekorra terveztem, de mivel a szivem melyen mindig is kis korkülcsit szerettem volna a gyerekeim közt (en es tesom közt 10 ev van..) most legalabb ez valora välik.

Sok gyerekes anyak! Kerdezlek titeket. Vegig fogom tudni csinälni mama meg papa meg nagyneni meg unokaöccs meg midnefele segitseg nelkül apval? Persze honna tudnätok...
De komolyan, ha egy gyerköc 3 eves a mäsik meg epp 0, akkor az nagyon nehez???

Bocsi, hogy regenyt irok, de annnyi felelem meg ketely van bennem.
Ugy nez ki tuti csak fel evet maradhatok itthon vele, a mäsik felet meg apukaja bevällalta, mert nekem meloba van jelenesem (mär ha ki nem rugnak addig..)

Ja es nem tudm mire szurkoljak. Damján fiam mellé talan egy kisfiu jönne jobban, de apäval szivünk szerint kislänyt kivänunk..(de az igazsag az en nem banom, ha fiu es akkor majd kell megegy, hoyg egy lany is legyen, persze ezt tuti evekkel kesöbb...)
Csak nem tudom en irto nagy felelössegnek tartom ezta gyereknevelösdit es azt sem tudom el tudok-e majd rendesen idnitani az eletben nehany csemetet...

na kriemhild kuss

Kép
kriemhild
 
 


Sziasztok!

Én csak gratulálni szeretnék Juditnak a babához :D Azta kicsit meglepett :D Sok boldogságot!!!

És az összes topikosnak boldog babavárást!!!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Szisztok!

Én is csatlakoznék ha lehet! :D
Igazság szerint Márti csábított ide... (együtt voltunk babások 2008 szeptemberben)Már el kezdtem irogatni a februári topicba, mert a kalkulátor szerint február 29 a nagy nap, de ugye ennyire nem cseszhetek ki szegény kis kölyökkel! :D Valószínűleg úgyis tulhordom.
Meg hát egyszer már megtapasztaltam milyen rossz utolsók közt szülni.
Remélem maradhatok! :wink:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Kriemhild!

Nekem eddig 3 év volt a srácok között és jónak bizonyult ....de neked kicsit nehezebb lesz mert ahogy írtad nem nagyon lesz apán kívül segítséged...de megoldjátok!!!!

És mit dolgozol ha nem titok?Miért mentetek ki?Férjed magyar?
Bocs a sok kérdésért..szólj ha elduguljak :wink:

Judit!

Üdv a csapatban!Nálatok se lesz túl sok korkülönbség:)Látom a nemek aránya kiegyensúlyozott:)

Danyuci!

Akkor gyere :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


kriemhild!

Az első babóval is már csak ketten "küzdöttetek"?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Csak benézegettem "nosztalgiázni", hogy milyen lehet a várandósság elején... :lol: 2009 júniusiaktól vagyok, május 8án született a babám. Nagyon csodálkoztam, és örültem is, hogy nálatok 4-5. babákat várják, ez hihetetlen! :lol: Mi is 4 gyereket tervezünk, bár egyelőre ez az első is elég feladatot jelent, jelenleg el sem tudok még egyet képelni... :lol: :lol:

Jó babásodást Nektek!

Csillagtáncos

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


és bocsánat mégegyszer a bepofátlankodásért: Kriemhild, bennem is ez jár most, hogy hogyan fogom felnevelni, meg hogy jó anyuka vagyok-e egyáltalán... Gondolom, túl fogjuk álni ezeket a kételyeket! :lol:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak jöttem néhány "ismerősömnek" gratulálni!! :)

Panny!!!
Te elveszett bárány!! :lol: NA, csak rád bukkantam!! Nagy gratula! Mikor teszteltél?? Hát nem kellett sokat gyakorolnotok a 4. bébin!! Olika 2 lesz, mire megszülsz, ugye??

Judit!
Neked is üdv. itt! Azért még hozzánk is írogatsz majd ugye??

Márti!
Valaha volt egy 2008. őszi babák topic, ami behalt...na ott váltottunk pár szót régebben....nem mentek most Gyulára? Mi jövő héten indulunk! Neked is jó pocakosságot!

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok,

egeszsegügyben dolgozom. Ferjem is magyar, elöször en mentem ki aztan ö jött utänam. ( 3 honapig birtuk, kethavi talälkäkkal, aztan felmondott otthon) Nem volt egyszerü, megegyszer nem csinälnäm talän, de most öszinten szolva nem tudom miböl elnenk otthon. En 100ezret kerestem, maszekra nem volt lehetösegem, 75 a hitelünk, szoval igazabol en azon csodälkozom, hogy ti miböl etetitek a piciket. Jo, a ferjem 150et keresett, de pl kellett volna bövitenünk, mert nem volt gyerekszobänk, a pici velünk lakott, na azt az 5 milliot a bövitesre kb 8 ev alatt raktuk volna össze ebböl a fizetesböl. En otthon nem tudtam volna 3 gyerköcöt nevelni, meg kettöt is alig. Pedig ott tämogatott a csaläd. (sokszor anyu hozott ezt-azt, sonkät pl..)
Sajnos most mär nincs visszaut, merthät mindkettönk felmondott ugyebär...

Az elsö gyerköcnel, bär ez gondolom kiderült, igen nagy segitsegem volt, anyu, nagymami, mindenkire lehetett szämitani. Vissza is järtam amunkahelyemre heti 1x, addig egesz napra otthagyhattam anyura. Vagyha valahova el kellett szaladni....szoval ettöl felek. Meg attol rettegek mi lesz, ha beteg lesz, ki marad otthon. Meg, hoyg a ferjem mit kezd majd egy beteg 7 honapossal???? ERtitek....szoval nem tudom, nem tudom.

Bocsänat a sok sirämert, pär nap -remelem- es kicsit kitisztul az egbolt.

Kép
kriemhild
 
 


Ditta!

Köszi :wink:

Te nem csábulsz el egy 4.-re?? :lol: :lol: :lol:

Csillagtáncos!

Gratula a 7 hetes csöppséghez! :wink:
És hidd el én is azt gondoltam a nagyfiam születése után hogy nekem nem kell és nem is lesz több gyerekem...és most meg nézd meg hol tartok :lol: :wink: :lol: :wink:
Hajrá a több babához!!

Honeymoon!

Téged említett nekem Márti? :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


azt hiszem en leszek a topik ügyeletes nyafogosa... :shock:

Kép
kriemhild
 
 


Panny!

NEEEMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
ditta76
 
 


Kriemhild!

És a férjed egyátalán nem talált ott melót?Vagy ez most direkt jól is jön mert ő lehet majd a picivel,nem?A nagyfiad jár ott bölcsibe?A kicsit mikortól lehet?

Mi úgy élünk meg, hogy a férjemnek van másodállása és így valahogy kijövünk.Nem dúskálunk a lóvéban de mindenünk megvan ami kell ahhoz hogy normálisan éljünk és nevelhessük a gyerekeket.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Gratula az új babásoknak!

Panny Neked meg ismeretlenül is pluszban, mert egy dokihoz járunk. Drukkolok a kislányhoz!

Jó pocakosodást!

Nóri (2010. februári topic)
Vendég
 


No én is csak bekukkantottam a 2010 februári topikból, bár nekem is febr 25.-e a dátum, de majd meglátjuk.
Sajnálom, hogy Judit 78 és Honeymoon "elpártolt" tőlünk. Majd azért nézegetlek Titeket.
Kriemhild ne aggódj! Meg fogjátok oldani. Én három aprót neveltem, amikor a legkisebb megszületett a középső 3, a legnagyobb 4,5 éves volt. Soha nem volt segítségem egy szem se és a párom is folyton a házunkat építette. Albérletben laktunk egy szoba, kis fürdő, szomszéddal közös konyha és előtér. Mégis megoldottuk. Te is meg fogod! Utólag majd nem érted honnan volt annyi erőd és energiád, de amikor szükséged lesz rá, a Jóisten ad épp elegendőt. Onnan fog jönni segítség ahonnan nem is számítasz rá. Hidd el. Áldás lesz az a kicsi, így különösen, hogy az élete mellett döntöttetek. Szóval fel a fejjel, ne agyalj sokat, inkább élvezzed a kis pocaklakót meg a nagyfiadat, olyan hamar felnőnek!
pammut
 
 


Sziasztok!

Szia Honey! én sem szeretek uccsóként szülni, már többször próbáltam :)

Panny, igen, ekkora korkülönbséggel még nem bírkóztam sosem. Az eddigi legkevesebb 20 hónap volt, ott minden simán ment.
Nagyon szorítok a kislányhoz!!Látod, Mártiéknak is sikerült, biztos nem véletlen, hogy egy topicba kerültél vele! :D

Kriemhild, gyönyörű a kisfiad!Szerintem ne idegeskedj, mire a tesó megszületik a nagyfiad igazi segítség lesz, a férjed pedig biztosan el fog boldogulni velük otthon. :)
Nyugodtan gyere és nyafogjál, én is fogok :oops: , néha szükség van rá, hogy tovább tudjunk lépni.

Most pl. azért fogok, mert idegesítenek a reggeli barnázások, esténként pedig kevéske vér is jön. Magnerotot szedek+C-vitamint, próbálok pihenni, de nekem ilyen még egyszer sem volt. A 4-5 óránkénti szopit is megnyírbáltam kicsit. Ugyanakkor viszont a hányinger már megjött, egész nap nem bírok enni. Próbálok lazítani, úgyis úgy lesz, ahogyan lennie kell. Szerdán megyek dokihoz, addigra többet tudok.

Pammut, minden jel szerint az én pocakosságom nagyon fiatal a februáriakhoz, mire én elkezdek örülni a nyakiredőnek, a többiek már ülnek az afp-n :D .Nagyon szorítok Nektek ezután is!! :)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Nóri!

Szal egy a dokink?Kisfalvi :wink: Imádom!Én még nem voltam nála....sztem majd csak 3-4 hét múlva..addig az itteni Gödöllői dokihoz elmegyek az eslő vizsgálatra.

Judit!

Hogy lehet ilyen vonalzót csinálni hogy egyszerre több csemete is rajta legyen.Próbáltam de nem megy :?

Sztem Utrogestant kéne használnod..az direkt barnázásra van,progi pótlás.Nekem eddig minden terhességem barnázással kezdődött(most is)és a bizti kedvéért használom az Utrot(lehet nem is kéne,de így nyugodtabb vok)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, ööö :oops: , a helyzet az, hogy a vonalzót egy volt topiktársam készítette, én ehhez nagyon béna vagyok. :)

A Kisfalvi az, aki az RTL-klub reggeli műsorában szokott szakérteni és mindig izzad a homloka? :) Nekem is nagyon szimpi!

Írt fel a dokim Duphastont, csak azt mondta, hogy kevesebb tejem lesz tőle :( Kiváltottam, elolvastam a tájékoztatót és abban is az állt, hogy kiválasztódik az anyatejben. Nem tudom mitévő legyek...a doki szerint bízzam a természetre, ha el akar menni, duphastontól is el fog. De addigra meg már annyi a tejemnek...Ezért gondoltam, hogy megvárom a szerdát. Kedden már megnézett, de csak egy bő 1 centis petezsákot látott.
Meddig tartottak a barnázások nálad?Vagy amint elkezdted az utro-t, elmúltak?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Azért az megnyugtató, hogy ez nem egyedi eset...


Ditta :) , perszepersze, novembert sem felejtem!! :wink:

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit, igen Ő Kisfalvi. És én is imádom, mint Panny.
Pont az jutott eszembe, hogy Panny, Neked a 4. lesz, de még mindig tudsz új kórházban szülni :lol: :lol: Van még pár Pesten, ha gondolod!
Vendég
 


Judit!

Általában a ciklus 25-26 napjától barnázom(most is).Az első pozitív tezsttől elkezdtem az Utrot(ami szombaton volt)és kb hétfőre már nem barnáztam.De nagyon hanyag vok :oops: legalábbis az előző terhességeknél egy csomószor elfelejtettem az Utrot :oops: ...Általában még 1-2x még vissaz szokott jönni egy kis barna de ennyi..azt mondja a dokim ez valószínű nálam nem hormonprobléma hanem így működöm normálisan :wink: Soha nem volta vetélésem vagy ilyenek.De azért én a saját megnyugatatásomra használom az Utrot.(na ez jó bonyolult lett :roll: :wink: )

Igen ,az az a Kisfalvi aki a TV-ben is szokott lenni(szoktam is neki mondani hogy Tv sztár:))

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nóri!

Miért már megint elment más kórházba a dokink??Olikát is már a SOTE II-n szültem vele(most is ott van még,ugye?)az előzőket a MÁV-ban.Ha kell jó szülésznő a SOTE II-n van egy szuper akit a dokink ajánlott és nagyon bevált!!Tigyi Zsuzsi a neve.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nem sűrűn használom ezt a szót felnőtt férfiakra, de Kisfalvi cuki doki! :)
A kórházakkal (nekem a dokikkal sem)nekem sem volt szerencsém, az 1., és a 4., illetve a 2., és a 3. született egy kórházban. S mind a 4 gyerek más dokinál... :( szörnyű!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Panny!
Valamiért az volt bennem, hogy Te pont a Szabolcsban szültél... :oops:
Hogyne kellene szülésznő! A MÁV-ban is volt a Juli (nem tudom, Neked ki) de világbajnok csapat volt.
Kértem EDÁ-t, erre feljött valaki, aki aznap már elrontott kettőt és nem hatott. Erre szóltak, hogy XY-t küldjék. Na de ő műtőben van. Erre kirángatták onnan, hogy szúrjon meg, utána mehet vissza!

Volt közben egy másik szülésznő (Irén) aki 5 percenként jött be ellenőrizni, hogy hogy állunk, mert versenyeztetett a saját kismamájával. Én végig vigyorogtam meg dumáltunk a Kisfalvival, hogy ki milyen zenére szeret szülni. 1 órával előbb babáztam, mint a másik lány. Na azt a sértettséget Irénkében! :lol:
Na de mennyit tudok pofázni! :oops:
Vendég
 


Pammut köszi köszi köszi, igy legyen!

Panny, a ferjem vegül talält melot, de nem olyat, mint vartuk annak idejen meg otthonrol, (azaz diplomäs helyett nem diplomäs szakma es az majdnem 3adannyit hoz, mint szerettük volna, az alberletre meg a bölcsire vegülis eleg....) Szoval neki is hiänyozni kell melobol, de igy fel-ev fel-ev beosztässal megoldhato valoszinü.
Hät igen, a mäsodälläs, ez sem lehet rozsäs, gondolom nem tul sokat lätjätok egymäst.
Nem tudom, nem akarok ideologiäk boncolgatäsäba keveredni, de valami nagyon nincs jol ezen a vilägon...mert kell ennek igy lenni??

Ja erdekessegnek leirom, hogy itt a bölcsöde havi 250 eur, ha 8 oräban dolgozol, es ebben se kaja se pelus semmi nincs benne, csak a teäjuk amit kapnak.

Kicsit irigykedem, otthon mär tudnäm mi a dolgok menete, de itt foggalmam sincs hova menjek. Itt nincs vedönö, nincs olyan, hogy besetälsz akorhäzba, hogy UH-ozzanak mär meg...eyg kollegäm felesege epp varandos, sztem öket fogom kikerdezni, hogy mit kene lepnem. (mert elmetileg eppen mehenkivüli is lehet.....) De hat nem szerettem volna mär a 4. heten szetkürtölni, föleg meloban...

Kép
kriemhild
 
 


Hát....próbálom felvenni a tempót, de ............nem mindent fogok már most sem :oops: :oops: :oops:

Judit, előző babánál nekem uez volt a helyzet, sajnos szóba került a művi befejezés is, de szerencsére nem lett gond. Sok pihi és minden oké lesz! Csak erre gondolj :lol:

Kriemhild, én is eü-de én nem tudnám "itthonhagyni" nagyon szeretem :lol: Viszont nem hiszem, hogy gond lenne, szerintem minden megoldható, csak össze kell fogni és méginkább erős lesz a családi kapocs. Az élet itthon nem könnyű, diplomával meg egyáltalán. De ez van!

Megyek enni, mert különben jön a rosszúllét :oops:

Danyuci
danyuci
 
 


Kriemhild!

Nem vészes a másodállás...főállásban raktárvezető a férjem(napi 10 órát melózik),naponta már 5-kor itthon van,ő viszi a nagyokat úszni,különórákra stb..A másodállása annyit jelent hogy havi 2-3x egy-egy napot hétvégén biztonsági őrködik feketén,jó lóvéért :wink: Ez az ára annyk hogy én itthon lehessek a kicsikkel és egyiket sem kellett bölcsibe adnunk :wink: Sztem ennyit megér :wink:

De amúgy igazad van,hogy nagyon nem jó ez így...az ember fiának szinte meg kell szakadnia hogy eltartson egy családot bérből és fizetésből...

Jó drága ott a bölcsi?

És amúgy megéri anyagilag nektek kinnt élni és dolgozni?Csak mert azt írod hogy az albérletre és a bölcsire elég..vagy hosszútávon majd megéri?Nincs honvágyatok?

Én 18 éves koromban voltam kinnt Angliában bébiszitter másfél évet..hát nekem iszonyat honvágyam volt...nem tudnék máshol élni...bár ki tudja mit hoz az élet.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, persze igazatok van, en is ezt csinalnam. Csak hat na, sztem akkor sem jo ez igy. Egy csaläd tudjon mär megelni a heti öt nap munkäbol, föleg ha az 10 ora nem is 8... szoval nem akarom leugatni a szingliket meg a gyereket poenbol nem nevelöket, meg az ällamot sem, de azert kicsit jobban lehetne tämogatni azokat akiknek a jövendö adozo nemzedek/jövendö humän eröforräsunk 'letrehozäsa' a fö tevekenysegük. Mär csak gazdasägi szempontbol is, ha mär a szociälis erzek tul sok midnenkiböl kiveszett.

Hät a bölcsi sztem draga. Egy közepes-közepesnel jobb fizetes negyede, a ferjem 3,5 szer annyit keres. Sztem kaja-pelus nelkül sok. (Mintha magyarban 25-40ezer lenne, vagy nem tudom mär otthon mi a közepes fizetes)
Szal anyagilag akkor erte volna meg igazan, ha a mernöki 2000 netto bejönne vagy meg több. De mivel optimistäk vagyunk es bizunk bene, hyoga mi kesik ne mulik, hosszu tävon meg fogja erni azt hiszem. na meg ha azt veszem, hoyg otthon abszolut nem tudnänk 5röl 6ra jutni, ez annäl csak jobb.
A honvägyam pedig a csaladtagok hiänyäban testesül meg, semmi mäs nem hiänyzik.(De ehhez hozzä kell tenni, hogy nemzetisegi szärmazäsom miatt kb gimis korom ota tervezem a 'hazalätogatäst'.)

De hogy terhessegröl is szo essen, en nem tudom de azon kivül, hogy a melleim fäjdogälosak abszolut nem erzem magam babäsnak. Mintha ugy remlett volna elözönel azert valami terhessegerzesem lett volna....:O

Tenyleg a sokadik terheseg ugyanolyan erdekes???

Van köztetek olyna, aki elöször csäszärral szült aztän termeszetes uton?????

Kép
kriemhild
 
 


Kriemhild!

Teljesen egyet értek..jobban kéne támogati az államnak azokat akikat gyereket vállanak hisz egyszer ők fogják a mi nyugdíjainkat kitermelni...de ze tényleg hosszú és zavaros téma :?

Én se nagyon érzek semmit a mellfeszülésen kívül..talán van egy kis hányinger de kortántsem olyan mint ami lesz :shock: ..ja és náha rám jön az azonnali alvás :wink:

Nekem ugyanolyan izgalmas és aggodalmas minden egyes terhesség :wink:

Császár utáni term.szülésről nem tudok nyiltakozni...mind a 3 eddig természetes volt.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Jó, hogy van ez a topic, elég egyedül éreztem magam eddig.
Egyelőre csak tipp a 2009 március, mert egy hete még túl pici volt, hogy megmondják a korát, úgyhogy február még korai lenne.

Nekem ez lesz az első baba, és teljesen szétizgulom magam, hogy minden rendben legyen, meg megmaradjon, egészséges legyen, meg ilyenek.

Amúgy egész jól vagyok, vagyis nem hányok, viszont elég sokat fájdogál a hasam, meg néha a hüvelyem - ez normális? Meg a folyás is elég gáz :(
boruska
 
 


akarom mondai 2010 március :)
boruska
 
 


Sziasztok!

Én is csak zavarni jöttem egy kicsit, ne haragudjatok :) csak szeretnék gratulálni és boldog babavárást kívánni nektek! Mindig várom az új topikokat, nemrég még mi voltunk a legfiatalabbak... :)

Szép 9 hónapot nektek!
Hédi a 2010. januáriból :)

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Üdv Boruska!

Ne aggódj az alhasi fájdalom normális.És milyen a folyásod ami miatt aggódsz?
És mikor volt meg a mensid utoljára?Csak azért kérdem mert talán ahhoz is lehet igazítani a baba korát.

Üdv Hédi!Nem zavartok,nyugodtan gyertek máskor is :wink:
Neketek is további boldog pocakos hónapokat!:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Na, ez egy jó kis pörgős topic lesz, látom! Alig győztem olvasni.

Judit!

Küldtem mailt! Nyugi! Én is mindig azzal nyugtatom magam, hogy ha ilyen váratlanul jött ki ajándékbabával leptek meg odafentről, akkor arra a babára vigyáznak is! A Magnerot jó lesz és amíg a nagyok alszanak délután, Te is pihenj! Fekve!

Boruska!

Gyere és kérdezz bátran! Azt hiszem lesz, aki válaszol!

Tényleg, Lányok, ki, hol, kinél szül?

Kriemhild!

Minden elismerésem a Tiétek, hogy így talpon tudtok maradni odakint! Végérvényesen kimentetek vagy valamikor tervezitek, hogy hazaköltöztök? drága a bölcsi szerintem is és hogy mág az étkezés sincs benne....hát elég durva! és ez állami bölcsi vagy ott csak magánok vannak?
Szorítsatok Lányok!

Ma próbálok házidokit váltani, nagyon remélem, hogy az, akit kinéztem fogad...holnap menni akarok toxoplazma szűrésre, már lebeszéltem a csepeli sztk-val, képzeljétek, ott ingyen leveszik, míg itt Szigetszentmiklóson az sztk-ban 8.000.-ért! Jó mi?
Szóval drukkoljatok, hogy az új házidokitól már beutalót lobogtatva jöjjek haza!

Márti
borossné becz márta
 
 


panny,
igen, márti rólam mesélhetett! :wink:
Nekünk is meglepi a baba. De az elsősokk után most már nagyon örülünk!! :D
Tünetem nekem sincs egy szál sem. De ha a babóval minden oké, akkor ezzel ki is egyezek!

Judit,
nyugi a barnázás nagyon gyakori dolog!! Lehet a beágyazódástól is! Nekem is volt a 6. és a 8. héten, több napon keresztül is. Én is Utrot kaptam a 12. hétig. És persze szigorú pihi! Aztán most itt teper az eredménye! :wink: :D

Boruska!!
Üdv köztünk!
Én is csak Pannyt tudom ismételni! Nyugi, tök normális, hogy szúrkál a hasad!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


márti,
miért mész toxoplazmára?! Kamillával nem voltál?
Hülye kérdése... de ha már korábban pozitív voltam, akkor ugye nem kell újra szűrni?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Márti!

Én is azt akartam kérdezni hogy miértpont most akarsz toxo szűrésre menni?

Honey!

Akkor neked is volt már barnázgatás...
És te mennyi utrot kaptál anno?Én most 2x1 használok.És hogy pihi???Ilyen örökmozgók mellett nehéz :wink: :lol: :wink: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny,
igen, gyerek mellet ez a pihi dolog már nagyon nehezen kivitelezhető!
Én is 2x1-et kaptam. Nálam hormonális oka volt valószínűleg, mivel tabletta mellett lettem terhes (a nászéjszakánkon :D - szóval nagyon akart jönni)
Remélem, most megúszom.
Neked minden terhességnél volt barnázás?!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Köszi Märti, neha en is ugy ereztem ez valami hihetetlen, mert neha irdatlan nehez volt, föleg mikor egyedül voltam meg kint, akkor kezdtük a bölit, volt egyszer, hogy läzasan vittem, mert nem tudtam vele mit csinälni. Kezzel mostam ket honapig, mire szereztem egy mosogepet. Borzaszto volt. Es közbe föznni, reggel korän kelni, hogy csomagoljak kajät, örök rohans, fözes, bbbrrrrrr. Na nem siränkozok, csak elbujnak az emlekek...
Hääät, nem tudom hazamegyünk-e. Az igazsäg az, hogy sztem nemigen lesz jobb a helyzet szämomra otthon, ugyhogy mire itt összeszedjük magunkat nem lesz ertelme hazamenni..
A bölcsi kväziällami, azaz egyhäzi, azaz nem magän, de itt minden bölcsi uyganannyiba kerül, egyseges az är...

Jaj holnap jön a fönököm valoszinüleg, persze lehet csak hetfön :( szeretnek tulesni a vallatäson, es hallani akarom hogy nem repülök. Szeretnem mä azt is tudni mit kell itt csinälni, hol kel jelenkezni, hogy csokolom poz. a teszt....örület ez itt


Az ujonnan kapcsolodottaknak gratula!

Kép
kriemhild
 
 


Honey, Panny!

Azért kell mennem, mert Kamillánál még abszolút negatív voltam, tehát nem estem át a fertőzésen soha, és most, mielőtt becsúszott a kis bébike, épp került hozzánk egy új kiscica, akinek elég sokat kellett kezelni a csípás szemét. Eközben az egyik nagy cicánk megsérült, nagyon csúnya sebe volt, azt naponta 2x fertőtleníteni, a cicát gyógyszerezni kellett,az almot takarítani, amit mind alapból a férjem csinált volna, csak épp el kellett munkaügyben utaznia Olaszországba. Így sajna esélyes a fertőzés, persze nagyon kicsi az esélye. De nem fogom megkockáztatni, hisz , ha friss a fertőzés, egy, a terhesség alatt végig szedett gyógyszerrel megelőzhető, hogy bármilyen magzati károsodás kialakuljon.
A dokiváltás egyébként nem jött össze ma, lecsúsztam a rendelési időről...de majd holnap, jövő héten meg megyek laborba!

Honey!

Nem, ha 1x már átestél a fertőzésen, az egy életre szól! nem kell nézetned. Nekem viszont 2havonta kell majd, ha még mindig negatív...
Ja és kaptam ám még popsitörlőt! :wink: Még egyszer köszi! Egy darabig asszem nekünk is elég lesz.


Kriemhild!

Le a kalappal, amit végig csináltál! Komolyan! Te példázod a legjobban, hogy megéri szorgalmasnak és kitartónak lenni!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti
gratulálok! csodálkoztam, hogy hogyhogy tiéd az utolsó hozzászólás a márciusi topicban. de most már értem. :wink: majd nézz át a "régi" topicba is. ott is van ám újsááááááááág. :wink: :D

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok!

Panni bíztatására, meg már nem is bírok túlzottan magammal :roll: :wink: , bejelentkeznék itt is. :D
Még egy ideig halogattam az előrukkolást, de már nem tudtam magamban tartani és olyan jó egy topik kezdetétől részt venni. Ha jól látom, talán még sikerül az első oldalon maradnom a hsz-ommal. ;) Azt meg nem hagyhatom ki! :lol:

Szóval 28-án éjjel teszteltem először egy halvány pozitívat, még várni akartam, hogy erősödjön. A mait már feltehetőnek találtam. :D
Íme:
Kép
Kép

Pannival már a 2008 márciusiban együtt voltunk, akkor is majdnem egyszerre szültünk, most is egyszerre leszünk kiírva. :D
És van még ismerős név a 2010-ben tesót szeretnénk topikból is. :) Bár ott is elég új vagyok. :)

Mint a vonalzón látszik, van egy 15 hónapos kislányunk, a hihetetlenül eleven és huncut Luca. :) 2 év korkülönbséggel szerettünk volna kistesót, hát pár nap különbséggel pont össze is jött. Valószínűleg pár nap híján lesz 2 év különbség köztük. Lucával júni 6-án volt az utolsó mensi, most júni 1. :) Szóval nagyon hasonló. :)

Most még nem fogok tudni mindenkire reagálni, ne haragudjatok! Nem is tudtam mindent rendesen átolvasni, de néhány dologra felfigyeltem.

Pl. a tünetek megléte, hiánya. Nálam SEMMI tünet nincs a menzeszkimaradáson és a 2 csíkon kívül. Még a legkisebb mellfeszülés sem. Esetleg hőhullámok, de az a melegnek is betudható. :)
Vagy láttam, hogy Márti sztsztmiklósi? Mi is! :D
Honey is valahova ide való, ha ajánlotta a popsitörlőt? :wink:

Panni! Miért gondoltad úgy az első fiú után, hogy elég 1? Mert Luca mellett egy ideig én is nehezen tudtam tesóra gondolni. Pedig mindenképp akartunk tesót. De Luca egy igazi kis hurrikán. Egy veszedelem! :D Nem könnyű vele. :) De imádni való kis boszorka! A szüleim nem is nagyon tudták eddig 1-2 óránál tovább vállalni, mert nem győzik szusszal... :roll:

Szóval Kriemhild aggodalmai nálam is bőven megvannak. De annyira nem törődtünk vele. :) Ráadásul 1 évvel kisebb Luca. De csak fogunk valahogy boldogulni. (Mások sokkal több gyerekkel is boldogulnak. :) De hogy hogy? :shock: :roll: :D ) Megvannak a kis korkülönbség előnyei is.

Nem semmi, hogy milyen fiatalon, mennyi nagycsaládos, sokadik gyermeket váró anyuka van itt! Ez igen!!!

Az új dokim a Kútvölgyiben van, de nem tudom, hogy mi lesz ott az átalakítások miatt... Majd, beszélek vele. Még semmit nem tudok, hogy végül ott szülhetek-e vagy sem? Lucát is ott szültem, de másik dokinál. Váltottam.

Ki mikor megy dokihoz, UH-ra? Én most úgy gondoltam, azt sem sietem el. :) Majd ráér 7-8 hetesen. Még a családnak sem szóltam. Lucával ezt már hamarabb tudták. Szóval most nem vagyok annyira rohanós. :)

Na, asszem elsőre ennyi is sok volt belőlem. Remélem, túltengésem ellenére is szívesen fogadtok. :) Gratula mindenkinek a + tesztekhez! Legyen mindenkinek problémamentes babásodása!

Sára

biribon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: