Új privát üzeneted érkezett!

Utólagosan is boldog születésnapot itt is Pepkének :)

Voltunk ma az állatkertbe,lejártam a lábam,lett is rajta szép kis vízhólyag mire haza értünk,az állomástól mezítláb jöttem,mert már lépni nem bírtam a fájdalomtól :S
Ezt leszámítva iszonyat jó volt,Balu is élvezte :) aludni nem akart,csak egy fél órát hagytunk neki,mivel későn aludt el.A legjobban a zebra és a majmok tetszettek neki,de majd mesélek bővebben valamikor máskor mert most hulla vagyok.Majd hozok képeket is :)

Megyek is aludni,leragad a szemem.Töki is alszik már egy órája.Jó éjt!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hát igen, kertes ház, nincs annál jobb. :) Le nem cserélném egy lakásra, bár hozzátartozik, hogy 2-3 hetente füvet kell nyírni, öntözni kell, kertet gondozni,... Van aki ezt utálná.

Samu nem sötétben van éjjel, mert nálunk mindig ég egy lámpa. Ilyen: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30128813 Sárga izzó van benne, szóval elég halvány, meg az a papír se sok fényt enged ki, de nincs sötét a szobában. Azért gondolom, hogy talán végig fenn van, vagyis huzamosabb ideig mindenképp, mert közben többször felébredek pár pillanatra, és mindig ugyanúgy gagyog, mint az előző ébredésnél. Ha pedig elfárad, és nem bír elaludni, akkor rákezd a sírásra. Az sem teljesen úgy van, hogy nem szól. :) Próbál szólni, csak mi olyan fáradtak vagyunk, hogy nincs erőnk foglalkozni vele. Éjfél-egy körül szoktam lefeküdni, ő nem sokkal később szopik (tök mindegy, mikor fekszem, tuti kb. negyed órával azután kel, hogy elaludtam), aztán alszik tovább. Épp hogy mélyen bealszom ismét, amikor rákezd. Ilyenkor azt sem tudom, mit kezdjek magammal. A szememet sincs erőm kinyitni, nem hogy emelgetni Samut. Szerintem le is ejteném. :? Ma reggel sem tudom, hánykor kelt, mert amikor én félálomban átfordultam egyik oldalamról a másikra, akkor rázendített, de előtte már állt az ágy szélén, és gagyarászott magában. Ha nem mozdulok, basszus, alhattam volna még. :D Attól tartok, hogy fél valamitől, és azért nem hajlandó aludni. Most is letettem, és pár perc múlva sírva ébredt, türelmetlenül várta, hogy kivegyem, és a karomból nézett vissza az ágyába. Ez újabban nagyon gyakran előfordul.
10 óra, és még itt kavar a nappaliban, pedig egész nap mászkáltunk. Vonattal mentünk ikeázni, auchanozni, és csak fél órát aludt a babakocsiban. 7-kor értünk haza. Még én is úgy elfáradtam, hogy alig élek. Remélem, nem rossz álmok miatt nem akar aludni!

Elisa autózik? :) Most Samu is nagyon élvezi a tologatást, csak ő a fa lovacskáját tologatja. Meg a big bobbyt, meg a babakocsit,... :)

Jó hétvégét! Bulizóknak jó ünneplést!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Fél 11, Samu tök éber. Nem tudom, hogy lőjem le. Egyedül ringatástól aludna most be. :? Barnus előbb ölbe vette (szerintem ringatni akarta), Samu pedig tolta el magát, és kéredzkedett le játszani. Elég gáz. Nincs szüksége alvásra?! Éjjel-nappal kukorékol!

Tök idegesítő, hogy 1 órával korábbi időpontot mutat a babanet! Azt hittem, ez csak átmeneti hiba, de már tök régóta így van. :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 

 
 

barba, a babanet a mi időnket mutatja. ;) ;)
túlpörgött a legény?
én még mindig ringatással (sétálás-tánc) altatok... :( mindig. kivétel nincs. úgy van, hogy 10-11 között és fél 5-fél 6 között alszik el Pepe mostanság szóval akkor kezd kókadozni, bújik belém stb, de sokszor van, hogy ilyenkor felveszem és ő is tol el, menne le... ilyenkor gyorsan futok vele (:lol:) és az esetek 40%ban 4-5 perc múlva leteszi a fejét mégis. aztán az esetek 60%ban meg kifeszít, hídban görbít, ekkor vagy leteszem vagy ha már nagyon késő van, akkor pörgök vele és akkor meglepődik és lenyugszik. (ez a ritkább :()

hibernia
 
 
 


tök jó, hogy ennyi helyen voltatok. samu jól bírta ezek szerint... :) mondjuk a fél óra alvás brutál...

csöpplány, állatkert? tök jó. 3asban voltatok? mi még mindig nem tudom, hová menjünk holnap... :roll:
a vízhólyag meg szívás. :( :(
köszi a köszöntést! :)

holnap már Bubu is 1 éves. :) egyre többen leszünk így.

kriszta, ja így vili a 31 "öreg"... ;)
köszi a köszöntést!
a kertes házat olyan jól leírjátok... egész kedvem lesz hozzá. :lol: persze sosem költöznék "vidékre", tudom magamról... :oops:

OFF
orsi, tavaly nyárig volt ryanair, imádtam, baromi olcsó volt (volt, hogy 100 euro volt oda-vissza / fő) és jók voltak a gépek is... csak nem tudtak megegyezni feriheggyel (sok pénzt kért a reptér) így inkább kivonultak Mo-ról. :( ezért mi szívunk.. :evil: mondjuk most bogarat ültettél a fülembe, megnéztem nyárra, London innen 24 euró oda-vissza; onnan Pest pedig 100 környékén van, szóval az egész jó... (fele annyi, mintha Malévval vagy az Aerlingussal mennénk) csak hát Londonban át kéne szállni azaz egész napos utazás... :evil: (persze az lehet, hogy Londonban nyaralunk pár napot és én továbbmegyek Petivel Pestre, de ezt még nem vezettem elő itthon :lol:)

de ma is próbáltunk sétálni, hát majd szétvetett az ideg, komolyan. az már oké, hogy mióta itt vagyunk, 10 fok van kb és orkán erejű szél, azt már kezdem megszokni... de hogy ma próbáltunk eljutni a játszótérig, odaküszködtem magunkat, erre megint még az eső is rákezdett, hát már azt hittem, ott kezdek el hisztizni. 5 napja MINDIG elázunk. az esernyő persze nem opció, mert azonnal kifordítja a szél. az esővédő alatt meg Pepe sír, mint az albán szamár (+ én még akkor is ázom) komolyan, tök ideg voltam. és elképzeltem, hogy az egész nyár így fog kimenni, hogy egyszer nem vehetek fel szoknyát vagy rövidgatyát, mert 18-20 foknál nincs melegebb... :cry: sosem hittem, hogy utálni fogom az itteni időt, erre tessék. szóval most már nyáron is haza akarok menni. :D

hibernia
 
 
 


Barba,
szerintem is tulporgott Samu.
Nalunk mondjuk nincs apellata, este mar nincs jaték, csak egy nagy hancur alvas elott a tesokkal.
ég nalatok egy lampa éjjel? ja! igy mar értem, ha ébren van Samu.

Hibenria,
na latod, latod, mégis csak van repulo. Akkor tényleg iktass be egy londoni stoppot, ha neked ez kényelmesebb.
Haat ez az ido, beszaras. Nagyon rossz lehet igy sétalni...
(kertes hazak varosban is vannak!! azok az angol tipusu sorhazak tok szimpik nekem)

Csopplnay,
allatkert :)
vizholyag :(
Nalunk a lovakat elvitték a közelbol, Elisa tovabbra is minden sétanal keresi a ha ha ha-t (nyi ha ha) :) :)

Maci,
na mi van a hazzal??

Ugy néz ki talaltam szallast Siofokon, nekem a jun 30 csutortok lenne jo egy talira. Mit szoltok??? A jo idot mar megrendeltuk! :)

Ma sargadinnyét kostoltattam Elisaval. Ez is nagyon izlett. Tulajdonképpen mindent szeret. Most mar kicsit rahajtunk a kajara, junius végére szeretném, ha nagyrészt azt enné, mint mi, könnyebb lesz vele utazni nyaron igy.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, hát igen, vannak repcsik, csak irtózom ettől a londoni átszállástól. :? :? de közvetlen járat meg nuku... :(

hová is mentek nyaralni? Mo-n kívül is nyaraltok majd?

időt ne is mondd. :evil: :evil:

azok a sorházak... :D háááát... néztünk párat mi is, ha egyszer erre költöznétek: 1: nincs víznyomás 2: isssssszonyat nedvesek 3: nagyon hideg, mert a legtöbb egy üveges ablakú, nem dupla 4: különféle állatok élnek bennük. :) szóval én kertes házba csak Bpesten költöznék, Pestszentlőrinc ilyesmi... (nagy vágyunk Budán egy kertes ház, mondjuk a 61es villamos vonalán... :lol: no de ahhoz még jó pár évet le kellene húzni itt...)
szóval itt kinn tuti csak új építésű apartman, legfelső emelet. :)

hibernia
 
 
 


Lányok, ennyire hétvége van? :?

Maydayt és Bubut az isten éltesse!!! :)

hibernia
 
 
 


Bocs, hogy ilyen ritkán tudok mostanában jönni, de nagyon benne vagyunk a háznézésben, eladásban. A panelt eladtuk 2 napja (bár szerzôdésírás csak a köv. héten lesz), most 2 házat nézünk még a hétvégén Horányban, amik szóba jöhetnek....Nagyon jó lenne, ha sikerülne megtalálni azt, amiben látunk fantáziát.
Ha lesz valami konkrétum rögtön megírom, de most teljesen erer vagyunk rákattanva.

KULLANCS ellen hogyan védekeztek (kertes házban)? Eddig eszembe sem jutott, hogy oltassam Nílát, de ha erdô mellet fogunk élni, akkor nagy lesz a rizikó....Már háznézéstôl összeszedett Soma egy kullancsot
:D :D

Hibernia: Boldog szülinapot Pepkének!!!!! Níla isfolyton mutogat, közben állandóan mondogatja "ö...ö öööööö", egész nap ez megy, kajálás (helyett) is....... :shock: Remélem, azért megtanul beszélni, mert ezzel is mindent el tud érni :-) Nem irigyellek a szar idô miatt, bár most itt is elég rossz az idô (Murphy törvénye: most akartunk biciklizni menni, de nem merek így menni, mert nagyon lóg az esô lába.)

Csöpplány: Mi is tervezünk állatkertbe menni a jövô héten, remélem, nem lesz ilyen szar idô. Zebra és majmok :D , kíváncsi leszek a Kiskopaszt mi foga meg.... Bejártátok az egészet? Mennyi a belépô most?

Barba: Aranyos vagy, hogy költözzünk Bicskére :D ! Akkor biztos sûrûn találkoznánk :D , Soma viszont meg van indulnva, hogy erdô mellet, ôsfás helyen lakjunk; szóval most kipróbáljuk ; és legrosszabb esetben, nem válik be....Ez már kb. a 20 lakás lesz életem során.... Azt a természetes kézfertôtlenítô sprayt melyk DM-ben bvetted? Én azóta sem tudtam beszerezni....Níla is szokott túlpörögni, csak akkor ô üvölt, és semmi nem jó neki.

Orsi: örülök, hogy negatív lett az eredmény Elisánál! Gondolom, hogy a gyógyszer is visszafogta az étvágyát, és most sokkal jobban fog hízni!! Ha "kicsapod" a kertbe, akkor nem szedeget fel füvet, kavicsot, bogarat (a aszájába?) Én ettôl is tartok....

Nadi: Tök jók a FB-n a képek Grétirôl! Jó érzés, hogy eszedbe jutunk az egészséges kajákkal kapcsolatban :) Most már Barba is küldött át egy csomó anyagot....Végül rendeltél shea vajat? (Én is szeretnék, de nem tudom, honnan kell.)

Zsu: Remélem, jobban vagy, már amennyire ilyen helyzetben jobban lehet lenni. Nagyon klasszul szervezed/ csinálod végig a dolgokat, le a kalappal.....Hogyan ünneplitek majd Gabi szülinapját?

Csöpplány: Ha kiköltözünk a szigetre, akkor a játszóterezés azért fog egy kicsit hiányozni....Ott nem lesz máltai játszótér. Krisz eszi már a darabos kajákat?

Kriszta: Konyhából a kint játszó gyerkekre látni....hu , de szuper lehet...Merrefelé is laktok?

A legujabb "találmányomról" már írtam, hogy a délelôtti alvásból fél óra -40 perc után felébresztem Nílát, cserébe, ebéd után 2 órát alszik velem... Erre szükség volt, mert:
1. nagyon ki vagyok fingva (lakásnézés, tanítás, stb. miatt)
2.) ha nem alszik délután este 6-ra már kezelhetetlen....a délelôttöt meg nem bírja ki alvás nélkül...

Ez most jól mûködik, de nem kiabálom el... Na, most lelövöm magam.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Maci,
kullancs ellen oltassal lehet csak védekezni. Régen mi is kiserdo mellett laktunk..
Ha Elisa a kertben van, én is ott vagyok vele, még tul kicsi, h egyedul legyen, tehat ugyanazokat szedi fel, mint ha jatszotéren lennénk.. mikor nagyobb lesz, akkor meg gyorsan megtanulja majd, mit lehet és mit nem...
Bravo az uj napirendhez!

Elisa nem ö-zik, hanem hümmög mutogatas közben. :)

Hibernia,
nem is gondoltam volna, h ezek a sohazak ennyire gazosak..
(mi is mindig uj épitésuben laktunk.lakunk)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk!Balu zizi,nem tudom mikor tudok jönni majd rendesen.

Bubunak itt is boldog születésnapot!!! :)

Maci:a felnőtt jegy 2100 ft volt, a gyerekeknek 2 éves kor alatt ingyenes,2-14 éves korig meg 1500 ft,zoo csemege 300 ft :)

Na megyek is...majd érkezem...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Bubunak boldog szülinapot!!! :wink:

Maci, ügyi vagy az új napirenddel, Samu sajna sokkal többet bír ébren... Nagyjából 1-kor alszik egy órát délután (ritkán többet is), aztán 9-fél10 körül alszik el este. Igaz, hogy reggel nem 5-kor kel, csak 7-fél8 körül, de azért nem bánnék egy kicsivel több időt pakolásra, takarításra, pihenésre, magamra.
A fertőtlenítőt Romániában vettem (itthon nincs a közelemben DM, barátnőm mondta, hogy látott), de valahol olvastam receptet, hogy házilag is el lehet készíteni illóolajokkal, csak fontos, hogy azok jó minőségűek legyenek, ne pl Naturlandos.
Nem akarom túlreklámozni az oldalt, ahonnan én rendelek sheavajat, de az tutira megbízható. Annyira, hogy akár le is nyalogathatja magáról a baba. Én csak bennük bízom. Barátnőm máshonnan rendelt, amire rá volt írva, hogy csak kozmetikai célra (már ez gyanús kicsit), de csalódott is benne, mert nem segített a babája ekcémáján. Samunak meg ez gyógyította meg. Vigyázni kell, mert ha nem tiszta, akkor akár allergiás reakciót is válthat ki. Nem olcsó, de nekem minden pénzt megér. :)
Itt van: http://bionom.hu/biobolt/kozmetikumok/t ... ?evp=20038
Kullancsra a Galaktiv Bio (vagy mi) jó állítólag. Ez is csak természetes alapanyagokat, illóolajakat tartalmaz. Nekem is nagy parám a kullancs. Ráadásul ha jól tudom, több oltás kell, és az első után még nincs védettség a betegség ellen. De ez nem 100%.

Ír idő a babaneten? :lol:

Jövő hétfőn délután 4 körül lesz Samunak bababulija. Akinek van kedve jöjjön, mindenkit szeretettel várunk! Bár tudom, hogy a közlekedés nem egyszerű... De aki vezet... Nadi? Ki vezet még rendszeresen?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, a recept: http://antalvali.com/boszorkanykonyha/k ... enito.html
A hozzászólásokban már többen továbbfejlesztették. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok. Mindent visszaolvastam, jegyzeteltem, de reagálni majd csak később. Sajna történt egy elég komoly családi katasztrófa és próbálom menteni amit lehet :(
Majd jövök.

A szülinaposoknak nagyon boldog szülinapot kívánunk mindketten!!! :)

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Jajj, Csigaby, mi történt?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Állatkertes képek: https://picasaweb.google.com/tahirak.mo ... rtezesunk#
Nagyon nagyon jó volt,de egy egész napos programm.Mi kb fél 11-re értünk oda,és a fél 6 után jöttünk el,és így sem tudtunk mindent megnézni.Pedig meg se álltunk,útközben ettük a szendvicset is.Egyedül a fóka-mókát néztük meg,nagyon látványos volt :)
Balunak legjobban a zebra tetszett,meg a kis majom :) Azzal nagyokat pacsizott üvegen keresztül :) A zebrához meg odatette a kezét az meg szaglászta és Balu ezen kacarászott :)
Simogatott még tehenet,meg kígyót is! :) A boci nagyon tetszett neki :) Ami még megfogta az az akváriumok voltak :) Azok nekünk is nagyon tetszettek :) Az a sokféle tengeri hal elképesztő volt!Meg akartuk simogatni a rájákat is,de nem értük el őket :( Balu is csak pacsálta a vizet :D Láttunk bőrevő halakat is,bele lehetett nyúlni :) Hát érdekes érzés volt :D Mintha vibrált volna a kezem :) Ezek elvileg az elhalt bőrt eszik meg :) Balunak is bedugtuk a kezét :D Olyan aranyos volt,mert mikor elkezdték "enni",akkor nézett hogy húú,ez meg mi,aztán inkább kihúzta a kezét :D
Szóval jól éreztük magunkat :)


Barba:én szívesen elmennék,csak apu szombaton viszi el a kocsit 2 hétre :(

Én beoltattam Balut az agyhártyagyulladás elleni védőoltással,erre most mondta egy barátnőm hogy ez az oltás nem a kullancsok elleni,hanem a sima fertőző agyhártyagyulladás elleni.Nem lettem ideges.....Majd fel akarom hívni a dokit,hogy akkor most mi is van....A lakótelep mellett van egy kis erdő,és az erdő szélén van egy kis játszótér,ahova nyáron ki akarunk járni,mert jó árnyékos,míg a nagyjátszó olyan mintha a sivatagba lenne.Fa csak a szélén van,véletlen se ad árnyékot,főleg nem a homokozóra,ahol a legtöbb időnket töltjük.

Maci:remélem találtok lakást,és jól fogjátok magatokat érezni :) Én is szeretnék egy kerteset,de ez még a jövő zenéje.

Én ma fogászatra megyek,1 órára,már most parázok :? Mostanra kaptam időpontot.Elvileg fogkőleszedéssel kezd,aztán meglátjuk miket kell csinálni még.Két dolog miatt akarom rendbetenni a fogaimat.Egyrészt a kistesó miatt úgyis meg kellene ejteni egy fogászati kontrollt,másrészt meg ugye szeretnék fogszabályozót,és előtte helyre kell hozni a fogaimat.Totál f...k a fogászattól,kevés dologtól félek ennyire..

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj,Csigaby,mi történt????(Ha nem vagyok indiszkrét) .Ha gondolod írd le gmailre. :(

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Hát a fogászat nem sikerült valami jól :( Elég rossz híreket kaptam :( Nagyon súlyos fogíny-ágygyulladásom van :( Ez egy bakteriális gyulladás.A baci bekerül az íny alá és ott elszaporodik.REngeteg fogkövem van,meg vérzik mindig az ínyam nagyon brutálul,így hozzá se kezdett a fogkőleszedésnek.Először egy nagyon erős 10 napos antibiotikum kúrát akart,de mondtam hogy tesó-projektbe vagyunk,így mást ajánlott.Most Meridol fogkrémmel kell mosnom a fogamat,fogselymezni,aztán gengigél szájöblítővel öblögetni,majd gengigél géllel bekenni.És ezt napjában 5-6.szor.2 hét múlva megyek vissza és megnézi mennyit javult.
Azt mondta hogy ha ezt nem kezeljük ki akkor 30 éves koromra ki fog hullani alul a fogam.Tök megijedtem :S
Azért a nagyja fogkövet leszedte,mert alul nagyon brutál volt.Remélem sikerül helyrehozni :( Apa most ment el patikába kiváltani a dolgokat :(

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, ez de gáz. :( szegény... :( fogkő fájt? nekem is most csinálták először, ahol gyulladás van, baromi rossz volt, de amúgy semmi. sajnálom, hogy rossz híreket kaptál... :?
én is úgy tudom, hogy van külön kullancs elleni védőoltás, a felicitas könyvecskében benne van, mi a kötelező + ajánlott és az agyhártyagyull. meg a kullancsos az kettőként szerepel.
az állatkert viszont jó, hogy jól sikerült! :) képeket még nem néztem, majd most...

csigaby, mi a baj? :?

maci, vicces ez az új rendszer. ;) a költözés nem lesz semmi. :( részvétem, de gondolj a célra. :) :)

lányok, én úgy utálom ezeket a reklámokat és egyre több van!!!!! :evil: nem kéne zárt topic vagy ez csak engem izgat így? :) persze át tudom ugrani a spameket, de basszus. :evil:

hibernia
 
 
 


Hibernia:innen a régi csapat részben ezért is költözött át az anyatanyára :) Én is át szoktam ugorni,annyira nem zavar,de tényleg kicsit idegesítő :? Elvileg itt is lehet babaneten zárttá tenni egy fórumot,csak írni kell az adminnak vagy kinek és akkor lezárják ezt a topikot.
Eléggé fájt a fogkőleszedés,pedig csak a nagyon nagyokat szedte le :? De mondta is hogy azért fáj ennyire mert baromira be van gyulladva.Utánanéztem közben ennek a fogágy-gyulladásnak.Ez az ínysorvadás durvább verziója...fasza... :?

Képzeljétek el,hogy Balu fel tud mászni mindenhova.Kezdte a franciaággyal,aztán a kanapéval folytatta(itt dübög ki az ablakon,vagy a redőnyt huzigálja,le tudja engedni,és röhög rajta....),aztán pár napja a forgószékre is felmászik,meg a kisasztalára(ezektől frászt kapok),és tegnap bemászott a babakocsiba is....Kiakaszt...
Elkezdett labdázni is,tök élvezi :) Eldobja értemegy felveszi eldobja és így tovább :) Tök aranyos :)
Meg tudja mutatni hol van a pocakja (dörzsöli,mint aki jóllakott :D ) ,most tanuljuk azt hogy hol a buci,ez hol sikerül,hol nem :)
Mindig el tud valamivel kápráztatni :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia:nem csinálsz új vonalzót? :P

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!
Ismét visszatérek, vagyis próbálok...sajna szinte semmi időm sincs, mert Grétit támogatom állandóan. Mindenhol felkapaszkodik és borul, így gép elé csak este/éjjel jutok, ilyenkor meg már hulla vagyok. Na de összeszedem magamat most már :lol:

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT PETINEK és BUBUNAK!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Barba, milyen volt Samu bababulija? Vagy jövő héten lesz? Ez szülinapi parti?
Köszi a linket, de még nem jutottam odáig, hogy rendeljek kencés cuccokat, igyekszem kitalálni, hogy mi kéne (persze minden, csak győzze valaki fizetni :D ) Most költöttem el egy rakás pénzt a teszveszen :oops: Grétinek bevásároltam egy jó pár cuki nyári rucit, már alig várom, hogy küldjék.
Végül Ti beadattátok a kullancs elleni oltást?

Akartam már kérdezni, csak még nem jutottam idáig. Szerintetek korai még, ha Grétinek az 1. szülinapjára biciklit vetetek a családdal? Nézegetem már egy ideje őket és van ez a 3 kerekű tricikli féle, amit már 1 éves kortól ajánlanak, bele lehet kötni a gyereket övvel is, hátul tolókarral tolni, ami a jobb fajtáknál irányítja is az egészet, napfénytető, meg tároló rekesz, meg ezer extra kütyü is van némelyikhez. Addig, míg nem tudja egyedül tekerni, addig szerintem tökre élvezné a tologatást is. Aztán meg a felesleges dolgok leszerelhetők róla és egy hagyományos 3 kerekű járgánnyá válik. Van netán valakinek ilyenje?
Na meg elegem van már abból is, hogy a család össze-vissza vásárol minden apróbb sz@rt, aminek a felét se használjuk...így legalább valami értelmesebbre költenék talán.

Csöpplány, most nézem az állatkertes fotóitokat! Nagyon jó lehetett! ÉS Balu is látszik hogy élvezte :D Milyen nagyfiú már!!!! Ezen csak ámulok, hogy már egyedül bemászik a babakocsijába :shock: :shock: Fogorvost sajnálom, hogy ilyen rossz híreket mondott. De még szerencse, hogy így időben kezelik és így nem lesz baj. Na meg egy újabb terhesség se tesz majd jót, de így, ha rendbe jön gyorsan, akkor semmi gond nem lesz. Szóval akkor rajta vagytok már a dolgon :wink: Izgalmasan várjuk majd a +tesztet!

Csigaby, azért majd gyere, ha tudsz és mesélj :(

Hibernia, milyen az időtök? Jobb már valamivel? Sajnállak nagyon! Én 1 hónapig voltam Dublinban, de időjárás szempontjából botrányos volt....soha nem láttam még ilyet, hogy minden nap essen...és tényleg hiába van esernyője az embernek, mert nem föntről esik ott az eső :shock: Tarts ki! Nyáron azért ott is melegebb van, nem? Meg van azért jó oldala is: minden olyan szép zöld!!! Nincs egy tenyérnyi kiszáradt fű sem :D
Ezek a reklámok engem is idegesítenek, főleg, ha bazi hosszúak...(nem hiszem, hogy az előbbinek nem lett volna elég pl. 2 kép...) Felőlem tehetjük zárttá, csatlakozni már talán új tag úgysem fog így, hogy már a gyerkőcök lassan túl vannak az első éven :D
Azért ez nagyon durva, hogy már 1 éve szültünk... nekem mostanában gyakran eszembe jut megint. Tavaly ilyenkor minden nap úgy keltem fel, hogy "ma szülök tutira" :lol: És persze még mit sem sejtettem arról, hogy mennyire más lesz az életünk seperc alatt onnantól kezdve, hogy Gréti megérkezik :lol:
Nem nosztalgiázom tovább, mert leragad a szemem.
Jóéjt!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Úúú, Csöpplány, sajnálom! :( Nekem még sosem fájt a fogkőlevétel. :?
Balu nagyon ügyes! Eszméletlen gyorsan fejlődik. Engem is kerülgetne a frász, ha a forgószékre felmászna Samu. :shock: A labdákkal, golyókkal ő is ezt csinálja, csak négykézláb. :) Tegnap nagyon büszke voltam rá. A fa lovacskájával játszott, aminek szekere is van, és egy body-ját addig huzigálta, nyújtogatta, míg nem sikerült belehajtogatni a szekérbe. :)
Kár, hogy pont most viszi el a kocsit apukád. Gondolkoztam, ki vezet még, de csak te, Nadi és Juci jutott eszembe. Vagy Kriszta, te is vezetsz?

Juci, olvasol még minket?

Csigaby, ez elég ijesztően hangzik. Mi történt?

Engem nem annyira zavarnak ezek a reklámok, ha nem foglalnak ekkora helyet (tehát átugorhatók). Elég lett volna, ha 2-3 képet bemellékel. :D Gremese is küldte a mei tai-ait. Kicsit rámenős dolog, bár lehet, hogy beválik. :D

Na, megyek, ma lefekszem hamarabb. Tegnap éjjel óránként kelt Samu. :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Egyszerre írtuk ugyanazt a reklámosról. :) Bevallom, én tudok olyanról, aki olvas minket, de nem csatlakozik. :)
A szülinapi buli jövő hétfőn lesz. Még nem késtetek le, ha jönnétek. :) Akartam is írni, de kimaradt, hogy Gréti áll?
Azt hiszem, Szintinek van olyan járgánya.
Egy évvel ezelőtt... Mostanában én is egyre többet gondolok rá. Nagyon szép emlék. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Csöpplány, a képek szuperek!!! A majmos videó a kedvencem meg a kis családunk kép a terepjáróban. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

Nadina:a másik fórumon nagyon sok anyuka vett triciklit a gyereknek és nagyon tetszett nekik,használják,és a gyerek is élvezi :)
Gratula Grétinek a felkapaszkodáshoz! :)
Hát remélem hogy hamarosan jöhetek a zebrás tesztemmel :)
Jó is ez a nosztalgia :D Bár én iylenkorra már egy 3 hetessel büszkélkedhettem :lol: Emlékszem én is hogy vártam az első ctg-t :) Meg hogy 34 hetes terhesen levonatoztam fehérgyarmatra anyuval egy hétre :lol: Mit sem sejtve hogy alig 2 hét és Balu emgszletik :lol:

Barba:sajnálom a sok kelést :(
Ne is mond,kiakaszt,mert persze most ez a legjiobb szórakozás,hogy mindenhova felmászik.És ami még idegesítőbb hogy feláll(!) szóval azért ez pl forgószéknél elég veszélyes,meg az asztalnál,de hát magyarázd ezt meg egy 1 évesnek :?
Hát Balut muszáj volt beültetni mert kosifüggő :D Anyukám tök röhög rajta mindig,mert ha jön egy jó verda akkor Balu kifordul a babakocsiból,úgy nézi :D Na emg a csajok után is így megfordul :D Igazi kis Casanova :lol:
Köszi a kép dicsiket.Apa fotózott leginkább.Most elég rossz képeket csinált,na meg folyton rá kellett szólni hogy fényképezz már :) Nem tudom a majmos videónál látszik az alja?Ahogy Balu kezét akarja elkapni a kismajom?Mert nekem ez lemarad mindig :?

Balu tegnap elaludt fél 9kor és még mindig alszik.Én meg már másfél órája fent vagyok.Eddig mindig 7:20kor kelt,és úgy beálltam erre,hogy fél 8kor kinyílik a csipám :lol: Azóta már hajat mostam de nem merem szárítani,nem akarom felkelteni.Megyünk Monorra egy ismerősömhöz babázni :P Az idő is szuper végre :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


én is utalom ezt a sok spamot. mar irtam egyszer az adminnak, h csinaljanak vmit..

Csöpplany,
huu a fogorvos jol beijesztett! remélem sikerül kikuralni antibogyo nélkül.
Felmaszas :) :) ha van olyan könyvesszekrényetek, ami az aljatol polcos, arra is fel fog maszni :)
Elisa is imad labdazni, o is négykézlab, mint Samu.

Barba,
mi is ujbol 2x kelünk éjjel, 1 és 4 körül. Tök faradt vagyok. Nem tudom miért ébred fel 1kor? Pedig tegnap elég jol evett egész nap, szoval nem az éhség...
és reggel is max 8ig alszik, ma fél 8ig, este 9kor fekszik le és napközben alszik masfél orat..

Nadina,
Gréti is felallt? Bravo!
az én fiaim utaltak a 3kereküt, mert nagyon lassu. Vannak labbal hajthato kisautok is, amit lehet tolokarral tolni. De mondjuk a lanyok masok, Elisanak is fogok venni azért 3kerekut de csak hasznaltan, majd olyan 2 éves kora körül, olyan régi tipusut, ami fémbol van és rendes kerekei vannak, szerintem ezek a muanyag 3kerekuk, amik még majd'beszélni is tudnak, egyaltalan nem töltik ki a rendeltetésüket. - maganvélemény

Hibernia,
van vmi ujsag Petivel? Kaptal idopontot?

Tegnap tettem provanszi füszerkeveréket Elisanak a hushoz, imadta az izét. Itt Dél-Fro-ban ez az alapfüszer, kakukkfu meg rozmaring meg ilyesmibol van. Ti miket probaltatok?

Tényleg Juci, mi van veletek?

Itt is visszatért a jo ido, hétvégén be kellett futeni, olyan hideg volt.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi, járgányban egy az ízlésünk. :) Mondjuk én imádom ezeket. Ha tehetném, minden ünnepre valami járgányt vennék. Már van lábbal hajtós kocsi, dömper, és akarunk háromkerekűt, traktort, gokartot. :D Valószínűleg nem lesz mind. Sőt, már bringája is van Samunak, kettő is! Ausztriából szerezte sógorom ingyen. :) Lassan külön garázs kell Samunak. :roll: :lol:
Itt is vannak tök jók, tetszenek azok a fém kisautók, főleg a traktor, csak kicsit drága, és ha napon marad, én sem szívesen ülnék rá egy fém cuccra... :? http://tisztababa.hu/?oldal=2&kat=172
Elisa és Samu még aludni is egyformán alszik majdnem. :) Csak Samu nappal nem ennyit. :)

Csöpplány, még fel is áll benne?! Dupla frász!!! :D Ilyen szempontból ez tényleg nem egyszerű korszak, hogy mindent ki akarnak próbálni, de még nem tudod elmagyarázni, hogy miért ne, meg amúgy is, ha rászólok, szót fogad, de ahogy elfordulok, csinálja tovább. Samu pl a kályha ajtóit szereti nyitogatni. Igazi kis Bence, folyton kormos lesz a keze. :) Még szerencse, hogy nyár van... Fűtési szezonra le kell szoktatnom erről végleg. Vagy majd az első találkozás a forrósággal megtanítja? :)
Én is folyton megkérem Barnust, hogy csináljon fényképet, ha valami megörökítendő van. Már az agyára megyek ezzel. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, a fűszer. Én a kertemből hozogatok be dolgokat frissen. Petrezselyem, szurokfű, majoránna, kakukkfű, zsálya,... ilyesmiket teszek az ételekhez, Samu pedig sokszor eszik a miénkből is.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba,
a 3 kerekunél olyanra gondolok, aminek a vaza fém, abszolut egyszeru, tudod régen az ovikban is olyan volt, elég magas, de legalabb az egy jarmu, nem egy disztargy. én amit a legeslegjobban szerettem az a futobicikli volt, olyan tuti lesz Elisanak, 1000%. de még az messze van...

Kormos Samu :) én fraszt kapnék tole.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Barba,
ädok még egy tippet, olyan nagy muanayag tuzoltoauto, ra lehetett ülni, megtölteni vizzel és spriccelni vele. Imadtak a fiuk! Elisanak majd babakocsi és tarsai lesz helyette :)
Ja és abszolut csucs a talicska a kertben, de ezek majd sokkal késobb. Bocs nosztalgiazom...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Ja, talicska az alap. :) Én is olyan triciklire gondolok, amilyen még nekem is volt annak idején. Nem vastag műanyag kerekű, amit az utca végéről is hallani az aszfalton, hanem olyan kecses kis nesztelen. :D :D Ááá, tűzoltó, ne is mondd! Valószínűleg még fűnyíró is lesz, ja és az álmom egy szekér, amibe 2-4 gyerek is be tud ülni, és kézzel lehet húzni. Olyan, mint ami az állatkertben és a vadasparkban is van. Szerintem Barnus fog barkácsolni egyet, mert majdnem 30ezer egy olyan.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


van egy dan cég aki ilyeneket gyart, onnan lehet ötleteket meriteni, ez szerintem a top of the top Europaban:
http://www.a-winther.com/pages/viking/viking.php

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Sikerült ide is eljutnom! Krisz mostanában alvási szokásain kezdett változtatni. Régen napközben (délben) egy órát aludt és este 7-kor már alukált szépen. Most délben elalszik és két órát horpaszt! Persze este 9 is még fent van! Úgy érzem közbe kell lépnem vagy hagyjam és rendezz át az esti programunkat? :)

Hétvégén ünnepeltük Krisz születésnapját (FB-os már tudják és láttál a képeket is mulatságról). Hosszasan terveztük a bulit és persze majdnem az időjárás közbeszólt, de a végén minden úgy sült el, ahogy azt elképzeltük. Kint a szüleim kertjében felállítottunk pavilont és feldíszítettük minden színes dekóval. Volt formatorta, tüzijáték, lufi és zenebona és hinta is (mint Barbazsóéknál). Gyerekek és felnőttek egyaránt élvezték a bulit. Persze Krisz csak kapkodta a fejét, hogy mi történik körülötte? De ügyesen felvette a ritmust, azaz alkalmazkodott és hozta a vigyori formáját. Ez az ünneplés nekünk szülőknek is szólt. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára charlott 2011.05.17 12:36-kor.

KépKép
charlott
 
 


A reklámok engem is idegesítenek, kár, hogy nem lehet kitörölni őket! :?

Csöpplány: sajnálom a fogproblémádat, de még jó, hogy időben észrevették és kezelni is tudják! Megnéztem az állatkertes képeket nagyon aranyosak!:) Milyen autóban ültetek? :shock: És tök jó a sapija Balázsnak. Én már kettőt is vettem, de az egyik a homlokát nem védi és másikat meg nem lehet a fejére kötni, azaz lefújja a szél!

Csigaby mi történt???

Barbazso: tök jó ötlet, hogy sok babást is meghívsz a szülinapi bulira. A gyerekek játéka, vidámsága fokozza a zsúr hangulatát. ;) Nosztalgia nálam is zajlik ezerrel: ilyenkor tavaly még a nagy pocakomat süttettem a park egyik padján és fogalmam sem volt, hogy mi vár rám! :)

Orsi: Elisa jól van?

Na, Krisz felébredt indul a 2. műszak! :lol:

KépKép
charlott
 
 


küldtem egy sétálós videót gmailre, este jövök. ;)

hibernia
 
 
 


Na, megvan a ház :D ; de szerzôdést még nem írtunk, csak beleszerettünk....Alig várom, hogy én is a saját fûszerkertembôl tépkedjek....

Tök jók ezek a járgányok, amiket írtatok! Én arra gondoltam,hogy kis mûanyag lábbal hajthatós (gagyi :) ) motort veszek Nílának egyelôre :D A lakótelepen szinte minden gyerek ezzel tép... :D

Holnap lesz 1 éves a Kiskopasz....Hát nekem is fantsztikus élmény a születése :) , emlékszem tavaly hajnali 5-kor már az utcai villanyoszlopot ölelgettem (defektet kaptunk induláskor, 5 perces fájásokkal...ez annyira jellemzô ránk :D ) A levelet (amit Níla kap)majd átküldöm a gmailre.... Amikor lombikon voltunk tavaly elôtt (az ugye nem sikerült, mert níla spontán jött), akkor Soma meg véletlenül beriasztotta a kórházat...volt nagy szirénázás.....nem is mi lettünk volna :lol:

Níla már tök nyügi, viszem lassan fürdetni...ma kihagyta az egyik alvást....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Charlott:azt hiszem a tigris ketrecébe félig be van építve ez az autó :) a hátulja a ketrecbe van,így oda fel is tud(na) telepedni a tigris,van egy nagy üvegfal ami elválasztja természetesen az utastértől :)
Balu sapiját mindkettőt a Sárkány centerbe vettük :) Az egyik egy szafarisapka, a másik meg egy sima megkötős strandkalap :D

Macianyu:ez akkor albérlet?Gratula hozzá! :)
Balunak kis nyuszis motorja van :P Ilyen: http://www.argep.hu/trend/NYUS/Nyuszi-motor.html

Hibernia:hát Pepke nagyon sokat fejlődött :) Nagyon ügyesen sétál már.Mikor is kezdte?Tök jó a videó,így mi is megnézhettük a lakásotokat :D Meg gondolom most már nem neked kell mindig Peti közelébe lenned hanem ő megy mindenhova utánad :D

Mi voltunk ma a barátnőmhöz,nagyon jó volt :) Már megfürdettem Balut,most már hulla fáradt,egész nap 10 percet aludt hazafelé a kocsiban.... Még egy tiz percet ki akarom húzni,nem akarom hogy túl korán elaludjon.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány: nem albérlet :oops: . Végül megvesszük, mert annyira áron alul tudnánk megszerezni, hogy még befektetésnek is nagyon jó...ha valami miatt nem jön be a sziget.

Tök nehezen tudtam elaltatni Nílát, pedig hullafáradt volt :? . ha jó az idô alig akar aludni, ha meg borús van, akkor egész nap ásítozik....

Megnézem a gmailt végre, meg vacsorázok, mert már kopog a szemem :shock: :shock: :shock: :lol:

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Ma Elisa is alig aludt. Délelott elaludt a babakocsiban, délutan meg 10 percet a kezemben...

Maci, de jo, akkor meg van a haz! Mikor költöztök?

Charlott, köszi kérdésed, Elisa tovabbra is jol van, nagyon jo hangulatu, vannak napok, mikor jokat eszik, de ez még mindig a ritkabb eset..
örülök, h jol sikerült a szülinapi buli!

Majd küldök par mai videot gmailre, csak olyan nehezen tölti fel...
Az egyik a babaval, annyira imadja azt a babat, fantasztikus. Néha percekig szeretgeti. :)
Van egy masik jaték, amit imad, arrol is csinaltam videot, karikakat kell rahuzni egy fara. Rengeteget jatszik vele.

Meg most uj szokas, ha beüti a fejét, eddig csak azt mondta, h bumm (bü), de most mar meg is simogatja a sajat fejét. Ja és mar régota csinalja, ha tetszik neki, amit énekelünk, akkor tapsol. :) :)

Hibernia, Peti mar abszolut stabilan jar! nagyon aranyos!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Maci, ez nagyon jó hír! Gratulálok a házhoz! Interneten találtátok? Ha igen, elküldöd a linkjét nekünk? (Már ha képek is vannak.) Nem féltek a Duna áradásától? Vagy ez csak az én parám? :oops: Menta- és citromfűtövet tudok adni a kertedbe. Nagyon gyorsan szaporodnak. Ja, a majoránna is nagyon nagy, meg a zsálya is. Tavaly még kis mini tövekkel indítottam. :)

Csöpplány, a sapit én is akartam dicsérni. Az ágyban jutott eszembe, hogy elfelejtettem írni.
10 perc alvás? Balu még Samun is túl tesz. :)

Orsi, aranyos lehet Elisa a babával. Ez a fejsimogatás... :) Én is nagyon élvezem, hogy mindennap hoz valami újat. Egy új hangot, egy új tudományt, egy új grimaszt,... Nagyon izgalmas és vicces. :) Olyan karikás játék nekünk ikeásban van, világítótorony alakú. (Ha jóra gondolok.)

Charlott, az Elefániban és a Minimanóban van többféle megkötős, homlokvédős nyári sapi.

Nehéz éjszakára számítok. Napok óta nem egyszerű, Barnus annyira fáradt, hogy ma a nappaliban alszik, Samu pedig az elmúlt egy órában kétszer sírt fel. :? Lehet, hogy pár alkalom után mellettem fog kikötni. :?

Szerintetek mennyi kefírt ihat meg egy ekkora baba egyszerre? Samu annyira imádja, hogy sír, ha kiürül a pohár. Több kefírt iszik vacsorára, mint amennyi vizet egész nap. :shock: Mi készítjük házi, felforralt tejből, de akkor is. Az anyatej után ez a második kedvence. :) A rizstejet viszont nem szívesen issza, pedig szerintem annak az íze egész hasonló lehet a tejcsihez (amibe sosem ittam bele -mármint a sajátomba. Anyuéba annak idején igen.). :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia, ez nagyon durva! Eszméletlen, hogy mászkál! És mindezt laminált padlón sima zokniban??!!?? Hogy a túróba nem csúszik el? Nagyon vicces, amikor leesik a cucc a kezéből, és utánafordul, mint valami örvény. :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Anna alszik, úgyhogy megpróbálom behozni a lemaradást. Lehet, hogy pár régebbire is reagálok. Megkésve bár, de törve nem...

Az a baj, hogy annyira gáz (ciki) a történetem, hogy le sem merem írni :( :oops:

Orsi - nem semmi, amit átéltetek a kórházban. :shock:
Még szerencse a szerencsétlenségben, hogy ilyen kulturáltan is meg lehet oldani a kivizsgálást. Mármint itt vagy befektetnek több napra vagy ezt az egészet úgy kell végigcsinálni, hogy a folyosón vársz.

Elisa milyen ügyes már!
Találkozót mindenképpen kell tartani!!!

Hibernia - Mi van a cukorbetegséggel?
Engem is beijesztett vele anyósom, mert az ő családjukban sok van.
Anna alapból sokat iszik (a doki szerint nem baj), de azért elküldött minket laborra. Már csak be kéne gyűjtenem a pisit :)
Valaki már csinálta ha jól emlékszem. Szívesen elfogadok ötleteket, tanácsolat :)

Ez a pelenka átpisilés nálunk is volt kb. 2 hétig rendszeresen. Méretet kellett váltanom pedig a számozás alapján még bőven jó lett volna a kisebb is.

Kedvet kaptál a hazajövetelre? :D
Ez az altatási procedúra nagyon durva. Én nem lennék rá képes :(

Kriszta - Mi a helyzet a tüdővel?
Én cigiztem régen és ha jól emlékszem többen voltunk így :oops: , de még engem is sokkol, hogy a Korányiban a tüdőrákosok hogy járnak ki dohányozni. Egyszerűen nem értem.

Petőbe június végéig járunk biztosan, aztán nyári szünet lesz. A többit még nem tudom...

Kristóf nagyon tutin nyomja a labdával :) Anna is hasonlóan rúgja csak neki még fogni kell a kezét.

Csöpplány - köszi a háztippet.
Van valami gond a veséjével vagy miért kellett az UH?
Közben olvastam a vesetágulatot. Remélem kinőtte.
Annának is ez volt és kinőtte. Úgyhogy itt a pozitív példa.

Annyira jók lettek a képek. Én is kedvet kaptam. A helyhez is és a fotózáshoz is. Egyszer kimegyek oda Annával piknikezni. Ha valakinek van kedve, akkor megbeszélhetjük.

Zsu - örülök, hogy jól vagy. Továbbra is kitartás!

Barba - az a túra, amit leírtál durva. Honnan van ennyi energiátok?
Ez a fáradtság nem a tisztító kúra miatt van? Nem most tisztul ki a szervezetedből a sok vacak, amik az évek során felhalmozódtak?

Az a krokodil nagyon jó. El nem tudtam képzelni hogy nézhet ki. Még jó, hogy belinkelted :)
Nálunk is van TV ahol alszunk :(

Dacol :) Szerintem a legtöbben. Anna még vissza is beszél ha rászólok. A maga módján megmagyarázza a tutit :D

Azért megnyugodtam, hogy nem csak mi alszunk még a gyerekkel. Bár én ha akarnám se tudnám külön tenni. De valahogy el kéne szeparálni neki egy részt...

Barba a rizstejet Te csinálod?
Szerintem nincs végig ébren Samu, nyugi!! :)

Én sajna nem vezetek, úgyhogy nem tudunk menni, de biztos szuper bulit szervezel Samunak :)

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Charlott - nálunk is stagnálás van. Ha jól emlékszem hasonló időben állt föl Krisz és Anna és ő sem akar egyedül elindulni. Néha megáll pár másodpercig egyedül, de csak akkor ha valami nagyon leköti. Mihelyt észreveszi, hogy nem kapaszkodik vagy támaszkodik, azonnal inkább letérdel és mászik.
Most fejben fejlődött nagyon sokat, szerintem Krisz is így van ezzel.

Látom jól sikerült a szülinap :D

Olyan fura, hogy mindenki szülinapi lázban ég, én meg már olyan réginek érzem Annáét :)

Kriszta15 - de jó hallani rólatok :)

Nadi - nekünk a nagyszülőknél van ilyen háromkerekű. Imádja ha tologatják. Itthon egy négykerekű többfunkciós, de azt is lehet tologatni. Ha csak a környéken sétálunk, akkor nem is mindig a babakocsival megyek, hanem abban tolom és nagyon szereti. Sokkal több mindent lát így.

Nálunk általában megkérdezik, hogy mit vegyenek Annának. Sőt sokszor mi vesszük meg, mert mi jobban tudjuk mi kell neki, ők meg csak finanszírozzák :D Ez nálatok nem működne így?

Macianyu - pszichológus? :D

Ez a költözés dolog tök jól hangzik :)

Én világéletemben kertesben laktam, imádom, nehezen viselném nélküle.
Van olyan ismerősöm, aki panelban nőtt fel, aztán kertesbe költöztek, majd pár év múlva eladták és visszaköltöztek, mert nekik az jött be. A tesóm lakott albérletben egy ideig a belvárosban, de szó szerint belebetegedett és hazaköltözött a kertesbe :)
Szóval ez a kipróbálás nagyon jó ötlet. Lett volna, mert közben olvasom, hogy vettetek :D

Pénteken voltunk oltáson (agyhártya gyulladás elleni) és kérdeztem a kullancsot. Az a baj, hogy most sorban jön több oltás, így mire a kullancs ellenit be lehetne adni és tényleges védettséget adna, az augusztus. Akkor meg már elég késő. Nem tudom mit tegyek.
Azt mondta a doki, hogy a lényeg az, hogy minden este nézzem és azonnal tépjem ki. Az sem baj ha beleszakad a feje, mert azt kilöki úgyis a szervezet. A testében van a méreg és inkább ne tekergessem, nehogy visszaöklendezze.
Még jó, hogy régen azt mondták, hogy nem szabad beleszakítani :shock:

Nálunk a tojásrántottát kóstolta meg Anna.

És a lényeg 7550 gramm és 75 cm.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!!

Hát mi nem aludtunk valami jól :( Igaz Balu elaludt 8kor magától,kaja után betettem és 2 perc múlva aludt (így jár az aki alig alszik nappal),de többször felsírt éjjel.Sőt 3/4 3kor úgy sírt,hogy át is kellett mennem,kivettem de csak feszengett és sírt.Aztán elkezdtem csapkodni a popsiját (ettől kiskorában is mindig megnyugodott) és akkorát pukizott hogy még peluson keresztül is éreztem :) Aztán jött egy büfi is,visszafektettem és reggel fél 8ig aludt.Én meg csak forgolódtam mikor lefeküdtem,valamikor fél 1 körül aludtam el.Érdekes volt,mert olyan érzésem volt mintha a szememet feszítették volna ki.Hiába csuktam be,mintha akaratlanul is ki akart volna nyílni.Tök fura.Persze hulla vagyok,alig aludtam valamit :?
Voltunk cini-cini-n de most annyira nem jött be Balunak.Mármint tök jól elvolt,mászkált,vigyorgott,csak épp a "feladatokkal" nem foglalkozott.Anya egyedül csinálta ő meg mászkált szana szét :D Érdemes volt ezért fizetni :)
Most ájult be 1kor,apa meg elment bevásárolni.Vettem finom hazai epret,lehet megkóstoltatom BAluval :)

Macianyu:hát akkor gratulálunk a házvételhez! :) Mutatsz képet nekünk? :)

Orsi:várjuk a videókat :)

Barba:hálistennek csak ritkán alszik ilyen keveset Balu,csak ha túl jó a programm az alvás helyett :P Meg aludt volna ő többet csak én felkeltettem,mert nem akartam hogy az éjszaka lássa(m) kárát :) (szenya-anyu :P )
Nem lehet hogy a foga jön Samunak?
Kefírt nem tudom.
Balu is így mászkál :) Mármint zokniban csempén padlón mindenhol :)

CSigaby:nyugodtan leírhatod,biztos nem nevetünk ki vagy ilyesmi :)
Balunak mindkét oldalán vesetágulata volt.Ezt még a kórházban a koraszülöttén vették észre,de azt mondták ki fogja nőni.6 hósan mentünk kontrollra,akkor már a jobb oldali eltűnt,de a bal oldalon még mindig észlelték.Most 1 évesen van kontroll megint,ha nem múlik el,akkor kezelést fog kapni,de azt mondta a doki,addig nem mond semmit,míg meg nincs z eredmény (gondolom nem akar feleslegesen riogatni)
Na most már leírtam,nem törlöm vissza :D
Tényleg jó lenne ott egy talit tartani,akinek van kedve! :)
Aki itt az előbb belinkelte azt a sok képet,na annak felmentem a honlapjára (kiváncsiság :D ) és 8eezerért vállal fotózást! Gyerek+szülő,15 papírra kinyomtatott kép,és az összes kép dvd-n.Annyi hogy nem retusált képek,mint a mieink,hanem nyers képek.
Nagyon szép méretei vannak Annának! :)
Én is beadattam az agyhátyagyulladás ellenit,de mint elvileg kiderült,az a kullancs ellen nem véd....Tök király,mert én pont azt akartam....Fogalmam sincs mit csináljak :( Nekünk itt van az erdő a lakótelep mellett,ráadásul a kisjátszó ugye az erdő szélén fák alatt :? Az legalább árnyékos,de így fogalmam sincs mit tegyek :( Én tuti nem merném kiszedni hanem vinném dokihoz,vagy ügyeletre.Nem élném túl ha miattam lenne valami baja.

Éjszakai ébrenlét:Balu is szokott,de csak gagyogást hallok,és vissza is alszik,gőzöm nincs meddig van fent ilyenkor.

Járás:elvileg még ráérnek a gyerkőcök :) Azt olvastam hogy 12-16 hó között "kell" elindulniuk,szval még mindenki benne van az időben :) :P Valamelyik fórumon írta valaki,hogy ő még egészséges felnőtt embert kúszva-mászva közlekedni nem látott :) Szóval így is úgy is megtanulnak majd menni,amikor úgy érzik,itt az idő :)

Balu elaludt 1kor,kivi vagyok meddig fog aludni.Én már fokhagymás oldalast tervezek sült krumplival(jó kis diétás kaja :lol: ) ,holnapra meg töltött káposztát.Balunak mára friss spenótfőzelék lesz.Holnap meg kapja amit mi :P

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Nílának boldog szülinapot! :)

bocsi, hogy eltűntem, de annyi minden van. belebolondultam a repjegyekbe + egyebek, hosszú.

köszönjük a dicséreteket, tök gyorsan fejlődik. :shock: jajjj, úgy vártam ezt az időszakot!!!! :) szóval olyan kis aranyos mostanság, az altatás rémálom, de egyébként ahogy huncutkodik, hát megzabálom. illetve van egy új feje, küldök róla fotót, a szülinapján csinálta először, azóta is nyomja, hihetetlen. gumiarcú. :D

azt sem tudom, mit akartam írni.

barba, hogy álltok az éjszakákkal?? a fog miatt nálunk is volt pár nap, mikor óránként- két óránként keltünk, azt hittem, meghalok. felvettük, 20 perc séta, visszaaludt és 40-50 perc múlva újra. áááá... aztán most a jobb alsó őrlőfoga egyik széle kinn van. nagyon komoly. benyúlok és így reszel. (remélem, hogy fog, nem más :)) a külső élet érzem.
szóval részvét az éjszakák miatt. :(
meghoztátok a kedvem a konyhanövényekhez. :lol: most tervezem, hogy szerzek pár vmit, petrezselymet ilyesmit. van erkélyünk, oda. Peti imádja úgyis a virágokat is, lehet, pár tő muskátlit is veszünk, szereti pofozni őket. :)

csöpplány ez a felmászás komoly!!! :shock: elhiszem, hogy stresszes. nálunk "csak" az etetőszékben áll fel de a frász kerülget. (nem kötöm le már, mert akkor ordítva visít... a tálcával próbálom a helyén tartani, de néha kidolgozza magát...)

jajj én úgy félek ezektől a hisztiktől... próbálok következetes lenni és nem odaadni a tiltott dolgokat, de olyan gáz... :? NAGYON sír, ha nem az van, amit ő akar. olyan könnyű lenne engedni... :shock: persze néha nem lehet, pl veszélyes dolgoknál, kés, olló, reszelő, de máskor... eh... ami nálunk most katasztrófa a babakocsiba betétel pl hinta után... kigörbít, ordít és tök erőből kell(ene) benyomni a kocsiba, de közben öt kezemnek kéne lenni, hogy lekössem... :( mi lesz később??

folyt.

hibernia
 
 
 


csöpplány, nekem a prokudent fogkrémet javasolták + elektromos fogkefét. :? mondjuk mákom volt, egy lyukas fogam sem lett a terhesség + szoptatás alatt. :shock: el sem hiszem.
csináltam új vonalzót. ;)

nadi, "támogatod" grétit? :lol: ez viccesen hangzott... :) esik nagyokat? :(
nekünk is "gagyi" műanyag kocsink van, néha ráül, megy egy kicsit aztán lejön. ilyen:
http://www.argos.ie/static/Product/part ... IDE-ON.htm
a duda vicces rajta. :)
1 hónapig itt voltál? hogyhogy? hát most annyival jobb, hogy fúj a szél, de nem esik minden nap. tegnap meg ma pl nem esett, de orkán van. :( mindig csak azt látom, ahogy tolom a kocsit, hogy Peti haját fújja a szél... :D :D
mindenképp haza akarok menni min. 2 hétre!!! itt megbolondulok. :?

orsi, éjszakák javultak? furi, miért ébrednek... :(
tök idegesítő. :) nálunk most 10-6ig alvás van, aztán 10-11 és 5-6 között szundi. így éjjel 8 órát alszik nappal meg 2-t. az 10 óra. (persze ha nem kell éjjel... :))

ja ami az orvost illeti, majd kapunk időpontot. :( múltkor is ez volt... :? állítólag a foga miatt is lehet szájszaga + amiatt iszik is (?)... na meglátjuk...

charlott szuper lehetett a buli!!! szerintem hagyd aludni akkor kriszt, mikor akar... ;) nő, változik... hát egy éves lesz!!!! :)
huh felébredt este jövök

hibernia
 
 
 


sziasztok,

Csigaby,
7,5 kg... irigykedem.. 2 hét mulva megyek a dokihoz, reménykedek, h lesz 7,5 kg 1 évesen Elisa is.

Csöpplany,
szerintem azért mert kiserdo szélén vagytok, nem feltétlenül sok a kullancs. Na jo, persze, 1 is elég. de azt nem lehet, nem észre venni.

Nilanak mi is sok boldogsagot kivanunk! Milyen lett a répatorta???

Hibernia, repjegyek :D :D gyere mar ugy, h talalkozzunk!! jul 13ig leszek Mo-n..

szinte biztos vagyok, hogy Elisa azért ébreszt fel, mert vhogy ugy érzi, szopi nélkül nem tud visszaaludni. Csak nem birom ravenni magam, h ne szoptassam meg, mert ez az egyszerübb lépés az adott pillanatban. Igy én sem ébredek fel teljesen és az esetek 99 %-ban rögtön vissza is alszom. Ha 20 percet sétalni kellene, én azt nem birnam ki. ez ilyen ördögi kör...

Off
Most én is bekavartam sajat magamnak. Jun 2n esküvön leszünk Pesten, masnap elutazik a férjem Törökorszagba üzleti utra, 10 napra. Tegnap felvetödött a kérdés, h azon a hétvégén, amit Isztambulban tölt, elmehetnék én is, végre együtt lehetnénk 2 napot, repülo is van, nem is tul draga, és a gyerekeket meg a batyamékra hagynam, mert az o 3 gyerekük pont azon a hétvégén nem lesz otthon. A tesom repdes az örömtöl, a feleségével akart egy hétvégét egyedül lenni. Na de mi van akkor, ha még mindig szopni fog Elisa akkor? Elvileg nem akartam elvalasztani, azt akartam, h sajat magat valassza el. Akkor lesz 13 hos. A többieket is 13,5 hosan valasztottam el.
Ez most akkora dilemma nekem. Egész juniusban alig fogom latni a férjem, csak hétvégékre jön majd haza és egyébként sem tudjuk a 3 gyereket soha senkire hagyni itt. Ti mit csinalnatok????? Pénteken este mennék és hétfon délutan jönnék (esetleg vasarnap). az 3 teljes nap.. nem tudom Elisa mit szolna hozza, de ugy gondolom, a tesokkal együtt elmaradna barhol. az éjjelek passz... szerintetek önzöség lenne elmenni??

na végre itt vannak a videok...

Elisa babazik :
http://www.youtube.com/watch?v=P3245Ph6EqM

Elisa és a jaték banan
http://www.youtube.com/watch?v=PMRgDzN5Xm0

Elisa és a karika
http://www.youtube.com/watch?v=uwxSGOQf6yo

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


hello-bello

Orsi: az a legfontosabb, hogy Te minek örülnél a legjobban? Inkább pihennél egyet pároddal? vagy inkább Elisával maradnál - később választanád le. Ha én a Te helyedben lennék párommal vakációéznék egyet. Igazán megérdemelnél egy kis kényeztetést! ;) Meg 2 nap nem túl sok idő. :)
Elisa nagyon ügyes, aranyos ahogy magához öleli a babát! :)

Szoptatással és sem tudok leállni, pedig én már nem szeretnék, szívesen leállnék vele. Krisz olyan erősen tud szívni, hogy fáj. Szerencsére napközben nem kéri, csak alváskor ezzel altatja magát. Reggel szokott kiadósat falatozgatni. :) Várom, hogy magától leszokjon a ciciről? Létezik ilyen?

Hibernia: hisztik - ma volt nálam egyik ismerősöm a 18 hós lányával, hát az a lány állandóan mozgott, bútorra fel és le, tornázott a padlon, lógott a csilláron...(az én örökmozgó Krisszem mellette egy lassított felvételnek tűnt) :), és ha nem kaphatott meg valamit amit szeretett volna, akkor jött a HISZTI, de úgy ahogy a nagyobbaknál: a földre levettette magát és sírás ezerrel, pedig egy angyal lányka normális üzemmódban! Szóval, felköthetjük a gatyánkat, mert most jön csak a java. Lótát-futás és hisztik helyes kezelése!
Ja, és szülésnél mérték Peti vércukorszintjét? Ott nem volt gond? Krisznek éppen 2-es volt, alacsony, tuningolták rendesen.
És nagyon ügyesen jár Peti!!! mint egy másfél éves baba! :)

Macianyu: Nílának Boldog születésnapot!! Hogyan ünnepeltetek?
Örülök, hogy megtaláltátok a tökéletes családi házat! Majd küldj képet hogy milyen is! Mi is szeretnénk egyszer kertes házba költözni....money,money,money....

Csöpplány: milyen a cinicini...? Krisz még mindig imádja a zenebölcsit (köszönthető az aranyos tanár néninek), vigyorog egész végig és produkálja magát! :)
Ja, járás! tegnap Krisz első 3 önálló lépést megtette, ingott rendesen, de nyakamba borulva együtt örültünk ennek. :)

Csigaby: szépen gyarapszik Anna! :)
Mi is együtt alszunk Krisszel. 1-2 hónapja vezette be, hogy nem akar a saját ágyában aludni, csak nagyban és mellettem. De szoroson mellettem. Egyszer csak kinövi ezt is?! ;)
Köszi az infót a kullancsról - én is úgy tudtam, hogy a fejét kell eltávolítani...de én már nem merem zöldövezetbe vinni Kriszt, annyi a bogár, a csúszó-mászó... :(

KépKép
charlott
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: