Új privát üzeneted érkezett!

van itt babaneten lehetőség zárt topicra,ahogy Csöpplány írta.attól megmarad ez is.ha valaki jönni szeretne,először úgyis ideír.és ha úgy látjuk,szólunk neki,hogy zártba vagyunk.

Írország mindenhogy szép!!! <3 :oops: de elhiszem,hogy unjátok már a folyamatos ratyi időt...mikor jöttök haza végleg?tervezitek,nem?

nálunk még most is vanhogy nem alszik vissza,akár több órát is,de azokat betudom a fognak vagy az időnek. :lol: :roll:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Na most olvasom ám, hogy közben itt vagytok :oops:
Miért jelez be a légzésfigyelő? :shock: Nem lehet, hogy valami miatt nem érzékeli rendesen, amit kell? (pl. elcsúszott, vagy kicsúszott a vezeték kicsit... nekünk ez szokott a baj lenni)
Az idő ennél már csak jobb lehet nálatok!!! Tuti!

Mayday mesélj, mert már rég hallottunk felőletek!!!
Hány foga van Bubunak?
Igen, ez jó érv: "vagy az idő, vagy a foga" :D nálunk is ez van, ha nyűgös..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nadina01 2011.05.27 21:38-kor.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nadi...Ringató... :D :D :D :D aranyos lehetett Gréti,ahogy minden érdekelte,csak az nem ami kéne... :D :D :D :D

nyomom az entert és nem értem,miért nem megy el.... :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 

 
 

nadi, nem nektek való az intellektuális foglalkozás... :lol: :lol: ez jó!
néha én is azt hiszem, Pepe csak unatkozik és un engem... :( (no de itt megint belép az időjárás és a nincs hová menni faktor)

mayday hát igen, szép, szép, de baromi uncsi egy idő után. oké, szép a tenger, oké, szép a fű. és? hülyén hangzik, de a 20. szép tengerpart után már vágyom vmi másra. itt pl nincsenek olyan szép városok, mint Pécs, Debrecen stb gyakorlatilag semmi látnivaló. :oops: nem tudom, mikor költözünk haza... :roll: a férjemnek baromi jó itt... jó a munkahelye, jók kb a kollégák... utálja az otthoni ügyeskedést meg mutyizást. ez itt nincs. meg hát ugye a fizu... szóval min. 1 év még... de maximum 3.

hibernia
 
 
 


Nadi:de jó hogy jelentkeztél!!!!!!Igen,nekem is dobott már ki itteni hsz-t amikor bizonyos dologra rákerestem :shock:
Annyira sajnálom hogy már megint begyulladt a melled :? Jól megszenvedsz vele,de akkor ez nem a szoptatás miatt volt?Vagy lehet hogy attól lett?És még mindig nem tudják mi van vele???????
Biztos édes lehet Gréti ahogy magyaráz :)
Gratula az álláshoz is!A mászással hogy álltok?Elkezdte Gréti?Tornáztatni meddig kell?Mikor viszed vissza?
Nálunk is van hogy Balu megébred,mármint én hallom hogy felsír,vagy gagyarászik,de alszok tovább.Csak akkor megyek be hozzá hogy "úgy " sír,tehát amikor hallom hogy valami problémája van :) (nagyon ritka ez).Ő is magától visszaalszik :)
Tök jó hogy voltatok Samu szülinapján :) Sajnálo az ordítást,de mi miatt sírt?
Ne beszélj butaságot,nem un téged Gréti,csak szereti az új arcokat, a gyerektársaságot :) Balu is ilyen,felcsillan a szeme gyerekek láttán :)
Mi a cini-cini-n voltunk így.Az első alkalomkor tök ügyes volt BAlu,csinálta nagyjából amit "kell".Aztán most másodjára csak futkorászott,nem bírt megülni a seggén.Egyedül sétáltam körbe körbe, a gyerekem meg a fügönnyel játszott :D :lol: Mindezt 800 ft-ért, 45 percért....Szóval nem megyünk egy ideig,mert nem látom értelmét.

Tényleg:kedvenc kaja:sóska,spenót,minden mennyiségben.Ezen kivül még a rizses dolgok.Rizses hús,töltött káposzta,rakott dolgok(rakott karfiol,káposzta),meg a tésztásakat szereti(ma pl tejszínes pulykapöri volt tésztával),spagetti,húsleves tésztával.
Amit viszont nem eszik: a gyümölcsök.Főleg a natúr gyümik.Se az eper nem kellett neki,se a dinnye,se a meggy,most már az alma se.Banánt hajlandó nagy kegyesen néha megenni.Vettem 4 hós gyümiket neki,hátha,de azok se kellenek neki.Gyümis joghurtokat se eszi már nagyon.
Zöldségek közül a cukkini,sóska,spenót,paradicsom,répa,zeller,karfiol,sütőtök.Igazából szinte mindennemű zöldséget megeszik.

Hibernia:igen,13 órát aludt :D Néztem én is nagyokat "reggel" a telefonomra :) Kis álomszuszék :) De kivi lettem volna hogy délután magától mennyit aludt volna még :) Általában éjjelm a 11 óra alapból megvan és ettől van hogy többet alszik :oops:
Hát jó kis éjszakáitok vannak :?
Hát ez az idő :? Néztem a játszóházas képeket,tök jók :) Látszik hogy jól érzi magát Peti :) Ez mennyire van tőletek?Én is utána fogok már nézni itt pesten mik vannak.El kéne menni néha :)
Telefonálás nálunk is megy,mindennel,nem csak telefonnal,hanem babapiskótával,formabedobóval,vagy éppen ami a kezében van :D
Én is így vagyok vele hogy először helyrehozatom a szájberendezésemet aztán rástartolunk megint a tesóprogrammra :P

Légzésfigyelő:hát még én is használom.Egyszerűen jobban alszom,biztonságban érzem Balut ha be van kapcsolva :oops: Majd ha meglesz a tesó akkor elhagyom és megkapja a tesó.Addig meg végülis csak elemet használ,hagy menjen :D

Mayday:hát nem etalon,de alvásilag nagyon ott van a szeren :D :lol: Megkíméli anyát :) Remélem tesó is fogja majd követni a bátyja példáját :)
Hát én már 3.21-e óta nem szedem a bogyót,Balu szülinapjától kezdtünk próbálkozni élesben.Aztán majd jön :) De most pihi lesz a fogam miatt.
Én teljes vállszélességben támogatom,írj neki :)
Én úgy tudom hogy 12 hós korig "kell",utána már elég fejlett az agyuk.
kullancs ellenit adatom be neki,mert mellettünk itt van a kiserdő,tele kullanccsal,nem írtják.És van egy cuki kis játszótér a fák alatt,árnyékos,közel van nagyon,és oda vinném szívesen BAlut,de a kullancsok miatt nem merem.
A szája vérzett neki,kivül,az ajka alatt.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


légzésfigyu nálunk akkor jelzett,mikor merült az elem.

Nadi,ehh,élünk. :D nem sok szabad időm van Bubu mellett,igazi kisördög,folyton pakol,mindig betalál mindent,amivel nem szabad játszani... :lol:
amúgy jól vagyunk,erősen gyúrunk a nyárra,ugye apa visszatér a mindennapozásba,hát előre rettegek tőle... :oops: :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


nadi, az van, hogy lemászik az érzékelőről... nagy az ágya, de mindig felkúszik álmában a végébe és jelez a cucc... :( szóval lélegzik ő csak nem érzi a gép... pedig maxi érzékenységen van.

no jó éjt mi talán megnézzük az üvegtigris 3at ;)

hibernia
 
 
 


Hibernia,beugrott a "debreceni arc" fb-n.Azon meghaltam,hatalmas volt!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sajnálom,hogy nem az igazi odakünn.

Csöpplány,amit leírtál kajákat,Bubu detto.gyümölcstől frászt kap,ha nem lenne a joghurt,nem is enne.bár én káposztát nem adok neki,egyszer kapott,de kicseszettül felfújta... :? holnap pont sóskát főzök neki.

nálunk semmilyen baba foglalkozás nincs.hülye kisváros... :twisted:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csöpplány, ijesztő lehetett ez a száj felrepedés, szegény Balu! Ráadásul kétszer :? Mit lehet tenni ilyenkor? Rászorítasz zsepit? Vagy hogy? Közbe meg ugyebár gyerek ordít....vér ömlik... nem egy leányálom...
Azért a szerencse a kajálásban az, hogy legalább a zöldséget meg megeszi Balu! ha már a gyümit nem. Lehet hülyeség, de ha zöldséget kevernél gyümölccsel? Pl. a sütőtököt almával? (Ilyen azt hiszem üvegesben is van)
Gyakorlatokat Grétinél már nem csinálom, mert rájött a mászás fortélyaira. Pár nap gyakorlatozás után látványos javulás volt, utána meg már magától tornázott :-) rugózott, így gyorsan megerősödtek a gyengébb izmai. Visszamenni kontrollra majd csak szeptemberben kell, addigra egyedül kéne totyognia konduktor szerint. Eddig távolinak tűnt, de most, hogy már felkapaszkodva áll, szerintem simán menni fog.
Zenés foglalkozás nektek se való egyenlőre :lol:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


TIGRIS 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nem éééérr!!!!én még nem láttam...de jóóóó Nektek!!!!!

elköszönök én is,és ha áldásotok adjátok,holnap írok a moderátornak.szép álmokat!!!!pussz

Kép

KépKép
mayday
 
 


Bubuval is volt már ilyen vérző szájas eset,ő a nyelvét harapta el (mert úgy kell járni tanulni,hogy közben öltöget...),hát kemény,mert üvölt,mint a sakál,de a zsepit mégiscsak rá kell nyomni,ne nyeljen már vért,ha nem musz.amúgy neki is sokáig vérzett,be is voltam sz*rva rendesen.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Mayday, ez azt jelenti, hogy párod megint állandóan dolgozni fog? Szegény, nem irigyellek :( De Ti meg majd strandoltok, valamivel elütitek a nyári meleg napokat 8) :D Sajnálom.

Hibernia, ez idegesítő, hogy így bejelez. Nálunk mostanában nincs téves jelzés (lekopogom, mert egy időben tök sok volt) Jó mozizást! :lol:

Megyek én is aludni, most látom mennyi az idő :roll:
Jóéjt mindenkinek!!!

Kérdés: valaki valami hétvégi gyereknapi programról nem tud, ahová ilyen kicsikkel is érdemes menni?
Itt a közelünkbe semmi jó nem lesz :? Camponába csak vasárnap valami gyerekkoncert (már nagyobbaknak)

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hibernia, nagy szívás neked ez a korszak. :D Evéssel maszatolás, földön mászás,... Homokozóval hogy állsz? :D
A buli előtti este nagy takarításba kezdtünk a babák miatt, és apu kitalálta, hogy lemossa az ablakot a lépcsőházban. De az az ablak nagyon magasan van, így a lépcsőn a falnak támasztott egy alumínium létrát, és arra mászott fel. A létra kicsúszott alóla, ő neki esett a falnak, aztán le a lépcsőre. Az ér elrepedését valószínűleg a falnak csapódás okozta. Ha nem szedne a szívműtéte óta véralvadásgátlót, begyógyult volna az ér, és nem szivárog heteken keresztül. :( A buli után bátyám protekcióval ct-re vitte, de akkor még nem látszott elváltozás.
Fejre ülés vicces. :D Samu mindig átmászik rajtam, meg mindenen, ami a földön van (kutya, játék,...). Szereti a kihívásokat.
Peti aztán tudja, hogyan kell örömet szerezni egy nőnek! :D Először a nagy semmit adogatja, aztán meglep egy marék mosóporral. :D Tök vicces, hogy ilyen humora van már! Samunál az a humor, ha utánozzuk, és mindig előáll valami újabbal, ami szerinte halál poénos, pl fröcsögteti a nyálat a szájával, vagy csap egy hatalmasat az asztalra. Na, és ha ezeket apa meg anya csinálja...! :)
Légzésfigyut használjuk, még mindig parázom. Persze, ha nem itthon alszunk, eszembe sem jut, hogy bármi történhet.
Videókon jót röhögtem, nagyon édi. Jellemző, hogy totál tiszta a gyerek arca és az előke a kaja végén... Az időjárásból pedig ennyi is elég volt nekem. :)

Orsi, akkor nagy mázlista vagy Elisával! Mit nem adnék, ha letenném a fű közepén egy plédre, és Samu ott maradna! :) Meséltem, hogy múltkor kimászott a karámból? Furcsálltam, hogy olyan közelről hallom a kurjantását, kinéztem, és a bejárati ajtó előtt ült. Ahhoz ki kellett nyitnia a karámajtót, át kellett másznia a füvön, végig a betonon, végül föl két lépcsőfokon. Még jó, hogy hangosan örült magának! :)
Tényleg lehet, hogy fakír. :?
Mi december előtt nem tervezzük a tesóügyködést. Szeretném lejjebb építeni a szoptatást, alakilag helyre rázódni, és majd akkor. Meg szeretnék minél tovább itthon maradni a gyerekekkel, nem csábít a kis korkülönbség.
Kedvenc kaja egyértelműen a kefír.
Szegény Máté! Tuti nem hinné el, hogy senkinek nem tűnt fel, hogy pizsamában van. :)
Big bobbyval Samu is ezt játssza egyelőre. Meg a dudáját nyomogatja.

Charlott, gratulálunk Krisznek a járáshoz! Nagyon ügyes! Milyen nagy hasról beszélsz??? Én úgy nézek ki, mint egy félidős kismama. :(

Maci, Samu sem ilyen steril egyedül evésnél, mint a művész úr. :)
Ezt készítettem el: http://antalvali.com/boszorkanykonyha/k ... ashoz.html Szerintem kicsit sűrű. Lehet, keverek még bele valamilyen olajat. Amúgy nagyon jó, és nincs olyan büdös, erős mű szaga.
Házhoz drukkolunk. És én még az elsőt sem tudtam megnézni. Sosincs időm. :?

Cyntia, ennyi szót tud már mondani Szinti? Hát mi még sehol nem tartunk. Mondja, hogy hapci meg ajtó, kb ennyi. Na jó, ennél többet tud, de nem ilyen komoly szavakat. Az ajtót pedig mindenre mondja, ami tetszik neki, mert egyik kedvenc elfoglaltsága az ajtónyitogatás, -csukogatás. Az evés nálunk mam-mam-mam-mam, vagyis ez inkább akkor van, amikor szopizni szeretne. Kedvenc halandzsája az aja-gaja, amire szoktam neki mondani, hogy atya-gatya. :) Már eszembe jutott, hogy talán rám mondja, azért hallom annyit. Bezzeg az apát ki tudja mondani! Vagy engem becézget? :)

Csöpplány, köszönjük a köszöntést!
Micsoda hosszú alvás! Irigykedem.
Ezek a balesetek nagyon ijesztőek lehetnek. Szerencsére nálunk még nem volt semmi komoly. Húzós lehet ez a mindenre felmászás.
Talán jobb lesz így, hogy végigcsinálod az antibios kezelést. Doki mit mond?

Mayday, üdv! :)
Jaj, remélem, a vihar nem felénk tart!
Bubu jár? Gratulálok!
Státuszon a hosszmérésről én is tudnék mesélni. Olyan dühítő. :evil:
Igazából felőlem is lehet zárt a topik. Nekem nővérem olvas bele a családból néha, amióta megírta nektek, hogy megszületett Samu. :) Múltkor hívott, hogy majdnem beírt, mert szerinte Orsi megbánthatott engem, hogy már érti, miért nem alszik Samu éjjel, de az előzményeket nem olvasta, hogy ezt mire írta. :D Azért kedves tőle, hogy meg akart védeni. :D Remélem, most nem olvassa el ezt! :)

Nadi, sajnálom, hogy ilyen nehezen jön rendbe melled. :( Minimum 10 napos antibiotikum kúra öli csak ki ezt a bacit, de ha nálad ilyen makacs, talán tovább is kéne szedni. Mondd a dokinak el a sztorimat, ha csak egyhetes kúrát ír fel!
Édes lehet Gréti, ahogy magyaráz!

Majd' bealszom. Tegnap egész nap suvickoltuk anyuék lakását, aztán ott aludtam Samuval, anyu meg egész este telefonálgatott, egyedül kellett "idegen" helyen fürdetnem, altatnom,... Nem volt egyszerű. Samu eléggé ki volt zökkenve, a fürdést pl végigordította. A földön ágyaztam meg, és ahányszor letettem, felébredt, sírva felült, kereste a helyét. Végül a babakocsiban altattam el, és az első ébredés után vettem magam mellé. Hát nem volt valami kényelmes. Két paplan és egy félbehajtott pléd volt alattunk. Jó kemény volt. Az viszont jó volt, hogy amikor Samu felébredt (6-kor!), nem kellett félnem, hogy leesik az ágyról. Tök jól elvolt, játszott a játékokkal, amiket talált, és (figyeltem az órát) kereken 10 percenként odadugta a fejét a fejemhez, hogy feltöltse a szeretettankját. Aztán megint alhattam 10 percet. :) Gőzöm sincs, mivel szórakozhatott.

Ez most nagyon hosszú lett, ne haragudjatok! (Próbáltam mindenre reagálni.)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


he,én meg lemaradást pótlok... :roll: tényleg jó éjt!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Húú mennyit írtatok. Nem is nagyon tudok reagálni :(

Tőlem zárt topic mehet. Azért kíváncsi lennék ki(k) olvasnak :shock:

Nadi - mondták, hogy akkor mitől lehet ez a gyulladás? Jobbulást!

Csöpplány - reméljük a gyógyszer hamar helyrehozza a fogad. A száj nagyon vérzik. Ijesztő, mert egy apróbb sérülés is :(

Mayday - ha zárt lesz, akkor muszáj lesz többet jönnöd, különben... :D

Nálunk általában be nem áll Anna szája, de babanyelven kommunikál. Azért én direktbe nem nagyon mondanám, hogy bármit is kimond.
Próbálkozik, de azért még messze van. Mostanában azt vettem észre, hogy tudatosan kezd ismételni minket. Persze általában csak az első szótagig jut vagy a magánhangzók stimmelnek, a többi nem :)

Légzésfigyelőt mi használjuk rendületlenül és még fogom is, mert para vagyok még mindig. Én nem értem miért van ez. Többen panaszkodnak arra, hogy becsipog ha lemászik róla a gyerek, a miénk hála az égnek sosem riaszt feleslegesen pedig Anna is minden négyzetcentimétert kihasznál az éjszaka. Sokszor felkenődik az ágy végére vagy bekucorodik a sarokba és mégis érzékeli a gép. Szerencsénk van vele.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Hibernia - külön neked küldtem gmailre egy maszatos képet :D

Jó éjszakát!

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Nadi:hát elég ijesztő,de ilyenkor az az első hogy felkapom Balut,rohanok vele a pelenkázótáskához.Útközben megnézem még mennyire nagy a baj,táskából kapom elő a popsitörlőt,meg zsebkendőt,aztán letörlöm,és megnézem mekkora a seb.Ha itthon történik akkor rögtön a csaphoz rohanok és hideg vizzel kimosom a száját,amennyire hagyja.Persze közben ordít,szóval elég nehézkes.Aztán amikor lemostam és látom mekkora a baj akkor általában megpróbálom elszorítani a sebet,meg itatok vele vizet,ettől tök gyorsan eláll a vérzés(persze csak ha a szájában belül vérzik,pl elharapja az ínyét.Most az ajkánál csak zsepivel szorítottam le neki.Tapaszt nem enged,leszed mindent,kezemet meg tolja el.
hát nem tudom,igazából gyümijoghurttot adok neki,meg ha eszek gyümit azt kóstoltatom vele,de nem akarom erőltetni,nehogy még jobban megundorodjon tőle.Olyan mintha az állagukat nem csípné.Finnyás a gyerek :D Párom is ilyen volt.Na majd lehet megpróbálom :) Az a baj hogy gőzöm nincs mikor adjak neki gyümit.Reggelire vagy joghurtot eszik,vagy pékárút,tojásrántottát,tejbegrízt,macikávé,kakaó.Ebédre azt amit mi,uzsira is általában azt amit mi,vagy pékárut majszol(általában alig fogad el valami kaját ilyenkor),vacsira meg már az ágyban kerül sor,itt szintén macikávéval,vagy kakaóval alszik el.Délutánra gondoltam,de akkor meg nem nagyon hajlandó enni :? Lehet azt megpróbálom hogy csinálok neki gyümirizst.Vagy palacsintát,és reszelek bele almát.Na majd jól becsapom Balut :P
Örülök hogy ilyen gyorsan felzárkózott Gréti :)
Hát ez változó hogy mikor indul el.Balu az első felállástól számítva 4 hónap után indult el.De ismerek olyat aki 10 hósan állt fel és 11 hósan már el is indult :) Szóval ebben sincs semmi törvényszerű :) Nagy valószínűséggel Gréti is fog szeptemberre járni :)

Fejre ülés nálunk is van,tök vicces :lol: Főleg az apja felére szeret ülni :) Nekem a hasamra szokott és várja hogy lovagoltassam :D (nem tudom pocakkal ezt hogy fogom kivitelezni majd )

Barba:Azt én is néztem hogy egyedül az etetőtálca maszatos kicsit :lol: nálunk még a csillárról is lóg a kaja :D Na meg állandóan maszatos a homloka közepéig :)
Khhhmmm...Párom mondta hogy tegnap az egyik kolleganője nézegette fb-n a képeimet és megkérdezte tőle hogy na mi van,máris jön a kövi baba? Mégha jönne :? Tök gáz,azt hitte hogy 3-4 hónapos terhes vagyok :?
Aztán ma voltunk fagyizóba és kókuszkockát akartam enni,de mondták hogy már nincs.Mondtam hogy a francba,pedig úgy megkívántam.Aztán a párom nővére kihozott utánunk pár darabot.aztán mondta hogy az eladócsaj azt hitte terhes vagyok és azért kívángatok meg dolgokat,így gyorsan csináltak nekem pár darabot ingyen... :? Azért már dühömbe is megettem azt a pár kókuszkockát :lol: Tök gáz hogy terhesnek néznek :? De most már lesz.rom :lol: Jaj és hazafele jövet találkoztam egy volt osztálytársam hugával (kb 14-15 éves lehet most).A barátnőjével volt,és a barátnője lecsókolomozott.Lehet ennél rosszabb még? :lol:
Dokival még nem beszéltem,hétfőn kell mennem kontrollra,akkor fogom előhozni a dolgot :)
Huu,én örülök hogy nem alszik mellettem Balu,így is tök gáz hogy mindenhol találom.Mármint hogy nem nézek oda fél percre és már a kanapén rohangál.Mert persze ott is fel kell állni.....Ezért sem vagyok napközben,mert mire megírnék egy hsz-t addigra tuti a tetőről szedem össze :lol:

Jajjj,csajok,nem tudtok videót feltenni az ilyen dumálgatásokról? :) Annyira aranyosak lehetnek,hallani akarom :D Én teljesen bele vagyok már zöldülve ebbe a te-te-zésbe :D Folyton ez megy itthon,de semmi más :)

Csigaby:nálunk is volt hogy becsippant a figyelő.De ilyenkor fülelek és ha nem jelez át se megyek,mert mindig fel van kenődve ilyenkor a falra :lol: Szóval annyira nem parázom túl,de mégis jólesik bekapcsolni.Nálunk az elején volt 2 igazi jelzés,be is paráztunk,áldom az eget hogy beruháztunk egy légzésfigyelőre.Többször volt téves jelzés,de engem nem zavar.Inkább jelezzen többször feleslegesen mint egyszer ne amikor kellene :( Érdekesség hogy mindig este merül le az elem, az éjszaka közepén :D Tuti hogy hasraesek valami játékon és hogy elemet se találok anélkül hogy ne kellene fényárt csinálni :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


gondoltam benézek még lefekvés elott, Mayday felpezsgitette itt atopicot! :)

Légzésfigyelot mi sosem hasznaltunk. Engem idegesitene. de mondjuk egy szobaban van velunk Elisa.

Nadi,
ez hihetetlen, h megint begyulladt! ilyenkor mindig mas dokinak mutatod meg?
Gréti alakul akkor, mozgasilag, kajailag is , szuper.

Itt sincs semmilyen babacsoport, mert a nok többsége mar dolgozik kisebb babakkal is.. Elisanank is oriasi igénye lenne gyerektarsasagra.

Barba,
én a gyogyszertarban veszem a gyereknaptejet, parfum, paraben és mindenmentes. nekem nagyon bevalt.

Maci,
én utalom, ha pecsétes a ruhaja. Ha leeszi magat, rogton atoltoztetem és beaztatom a cuccot, ha olyan pecsétrol van szo. ezért mondom, h az egyedulevést is joghurttal, meg ilyesmivel gyakoroljuk, én agybajt kapnék, ha mindene foltos lenne.

Beszéd: egyetlen tiszta szo: papa. ja és a baba nekem azt mondja aja (anya), minden mas baba, de ez különbözö hangsullyal, baba a laba, a lampa, a labda; stb. ha enni kér azt mondja, h mma mmma

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Barba,
mivel sértettelek meg????

Csöpplany,
szerintem is jobb, h még most antbogyozol!
csokolom? hat az elso mindig rosszul esik...
kokuszkockat én is megkivantam :)

na, felébredt, egyre romilk a helyzet... de csak ezen a héten. Mi lesz jovo héten, nem leszunk itthon..

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok !

Szintikének a színeket úgy szoktam tanítani, hogy vannak összerakható építő kockái, az egy színűeket összerakom és úgy mutatom és mondom neki. Piros, kék, zöld, sárga, lilla színeket egyenlőre. Minden nap mondom neki kb: fél órán át.
És így kb: max 1 hónap mire megtanulja.
De van a Clementoni sorozat abból is a színek világa, később a számok világa és még sok féle. Nem is drága kb: 2000-2500.

Most mennem kell. később visszaolvasok én is.
Csak ma lesz Szintikének a Szülinapi kerti buli.
Arra készülök.

Majd teszek fel képeket a g.mailre.

ui: Gyereknapon, mi a XVI. ker Erzsébet ligetbe megyünk vagy a Városligetbe.
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Hú annyit írtatok hogy csak felületesen tudtam átfutni :oops:

Ami megragadt bennem:
Zárt topik, nekem mindegy olyat megpróbálok nem írni úgyis ami nagyon gáz a többi meg hogy K. mit csinál az meg ha valakit érdekel hát olvassa :lol: De megértem azt is ha zártat akartok, amennit én úgyis írok....

Maszatügyileg, hát még néha én is elborzadok :D tegnap a nagyok homokozóban tavakat és folyókat csináltak, természetesen rendesen vízzel....hát le kellett volna fényképeznem Kristófot mert persze őt is bevették a buliba :wink: Hibernia szerintem infarktust kaptál volna.... :oops:
Kézbe vittem be mind a hármat, magamtól gondosan eltartva a kádig :oops:

Csöpplány, szerintem ez így a legjobb hogy baba előtt rendesen kikezelik az ínyed, terhesség alatt tuti rosszabbodott volna és nagyon nehezen lehetett volna kezelni!
Gyümin szerintem ne aggódjatok, most jön még a gyümölcsszezon biztos lesz olyan gyümölcs amihez kedvet kapnak a babák! Kristóf annyira imádja az epret például, hogy ha csak meglátja már mondja hogy hamm! és mutatja hogy kéri :P

Maci házhoz drukk!

Nadi, iszonyú makacs ez a mellgyulladás nálad, reméljük most kikezelik!Ügyes Gréti is hogy rájött a mászásra!

Krisz is hamarosan menni fog ahogy néztem a videót!

Orsi Elisa annyira jó fej a videókon....tuti vagány kiscsaj lesz :D

Felkeltek, megyek, majd késöbb még próbálok reagálni vagy inkább olvasni :roll:
Nekünk egyébként éjszakáink tök jók már régen, 9 től alszik 6-7-ig!

Szintinek jó bulizást mára!

kriszta0612
 
 


Jó reggelt!

Szintinek jó bulizást.
Mi vasárnap a Városligetbe fogunk kinézni. Magamtól nem mennék, mert biztos borzasztó lesz a tömeg, de találkozunk egy kicsit valakivel.

OFF
Nem tudom meséltem-e, de van egy ismerősünk, akivel a kórházban találkoztam. Amikor este be kellett mennem, akkor éjszaka együtt voltunk a vajúdóban (vicces, mert egyikünk sem vajúdott :) ), aztán másnap mindkettőnket császároztak és mindkettőnk babája az intenzívre került. Ő 32 hétre szült és 2 kg fölött csak tüdőgyuszit kapott a baba. Aztán később más baja is kiderült, úgyhogy átkerült más kórházba ahogy mi is, de tartottuk a kapcsolatot és még a végén ugyanazon a napon engedték haza a kisfiút is végleg, mint Annát. Vicces, hogy így "összefonódott" a sorsuk.
OFF vége

Orsi - én is ezt csinálom, mint te. Ha koszos vagy pecsétes a ruha, akkor lecserélem. Viszont én sokszor hagyom őt maszatolni :oops:
Van olyan nap, hogy 3-4-szer kap másik ruhát :?

A Petőben is olyan a foglalkozás, hogy mindent énekre vagy mondókára kell csinálni. Annának is van jobb, rosszabb napja. Volt olyan, hogy szinte végigsírta, van, hogy nincs kedve csinálni és csak nézi vagy táncolgat és olyan is, hogy zokszó nélkül mindent végigcsinál szinte segítség nélkül. Mostanra már megszerette. Megszokta a helyet, ismeri a többieket. Szinte játszóház helyett is jó. Csak az a baj, hogy nagyon messze van és korán kell kelteni.
A nagyokat meg vicces ahogy majmolja :)

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Orsi, nem bántottál meg, csak tesóm beleolvasott aznap a topikba, és épp itt tartottunk. Ezt írtad: "ég nalatok egy lampa éjjel? ja! igy mar értem, ha ébren van Samu." És azt hitte, hogy ezzel le akartál szólni, de nem olvasta az előzményeket, hogy ezt mire írtad. De elmagyaráztam neki. :)
Ha aja vagy, akkor tényleg lehet, hogy aja-gaja én vagyok Samunál. :roll:
Milyen márkájú az a naptej? Vagy gyógyszertárban keverik ki?

Csöpplány a cukrászdás sztorin jót nevettem. Szerintem tök aranyos! Persze én is utálom, ha kismamának néznek, de legalább nem ég a fejem, ha ülök a bkv-n. :D

Kriszta, ez a homokozás nagyon nagy élmény lehetett a gyerekeknek. Én is imádtam alagutakat ásni, várat építeni, köré vizes árkot,... Jó is az. :D

A vasúttörténeti parkban állítólag nagyon jó gyereknapi program lesz.

Tegnap állat ijesztő volt az a vihar. Mayday, fújhattad volna másfelé. :D

Hibernia, mi átrendeztük az érzékelőlapokat a matrac alatt, és távolabb tettük az angyalkát az ágytól. Azóta csak akkor csippan, ha oldalra fekszik.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, tudtam, hogy valamit kifelejtettem! Jó bulizást Szintinek! Remélem, sütni fog a nap! ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Basszus! Közben egyikünk sem figyelt Annára :oops: Túl nagy volt a csönd. Szétkente a Sudokrémet a kanapén, a szőnyegen és persze magán. Disznóól :( Kinyitom a dobozt és benne a cumija :shock: Majd küldök képet. Hibernia Te ne nézd meg, mert rosszul leszel :D

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Írtam a moderátornak. :D fáncsi vagyok,mire lesz valami a dologból.remélem hamar. :D

Csigaby,ez ismerős szitu.ha nagy a csönd,az gyanús. :roll: :D akkor tuti valami nagy munkában vannak. :lol:

Nadi,igen,3 hét és újra beindul a mindennapozás.nem vagyok valami boldog...már most a szeptembert várom... :roll:

Csöpplány,komolyan terhesnek néztek???Szegény...de hogyha amúgy is küszöbön a tesóbaba,minek foglalkozz a kilókkal.majd lemegy ketteske után. :wink:

Hibernia,milyen a 3???
remélem nálatok beköszöntött a nyár,mert itt tombol az ír május.én mondjuk nem bánom,utálom a meleget. :oops:

Orsi,megnyugtat,hogy Ti sem használtok légzésfigyut.bár tegnap éjjel már majdnem előszedtem.bár a miénk csak kölcsönzött,ha saját lenne,lehet még használnám.
barátomék fia most lesz 4 hónapos.nekik van (kapták),de nem használják.ilyen is van.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Gyereknap:hát nekünk ez most kimarad az életünkből.

Szintinek jó bulit!!! :D

Barba,bocsi a viharért,de tudod,én mindig arra fele fújom.kis g*ci vagyok,muhahaha. :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
mayday
 
 


mi volt itt? :shock: mi ez a szómenés? :lol:

csöpplány otthon amúgy nincsenek ilyenek játszóházak, mint amiről küldtem képeket? (ezt többiektől is kérdem) itt nincs "foglalkozás" a gyerekek együtt vannak és kész. (igaz, 1800 ft / 1,5 óra) ez a hely amúgy konkrétan 25 perc kocsival, ha nincs dugó. busz ilyesmi nem jár arra, szóval miután nem vezetek, csak 7végén megyünk.
olyan furi, hogy Balu + Bubu is zöldséges. :shock: nálunk egyértelműen a gyümik csúsznak jobban.
aki terhesnek néz, az bolond. szerintem abszolút nincs akkora hasad. :shock:

mayday, debreceni arcok - hát de azok voltak, na. :lol: :lol:
jajjj ezek a vérzős balesetek. :( nálunk eddig csak koppant (kopkop) a homloka mindig kék-zöld... :roll:
végül ma nézzük az üvegtigrist, tegnap egy fogyatékosokról szóló filmet néztünk, elég gáz volt. :? tömegszállások, embertelenség stb.. :(

barba ne is mondd a maszatolást... minden kaja után porszívózom... :D aztán lehet, ő győz majd én meg belenyugszom... :) homokozó amúgy itt nincsen. (hideg lenne talán ülni a nedves homokban???)
hú így tiszta apukád sztorija. jajj de rossz. :( mikor is jöhet haza?
a fejreüléshez hasonló: ha ülök a földön a kanapéhoz támaszkodva, peti persze mindig a hátam mögött akar elmenni és szabályosan elráncigál onnan, hogy elférjen. tök idegesítő. meg ma reggel (6kor kelt) kimentünk a nappaliba játszani, én feküdtem hason a kanapén, odajött a fejemhez és a jégcsap kezeivel az államnál fogva felemelte a fejem, hogy foglalkozzam már vele. nagyon röhögtem.
ja kefír / joghurt: én max 1 dl-t adtam eddig. (bio joghurt, sima)
nálunk sincs még értelmes szó. :( :(

csigaby, nekünk angelcare van, asszem 301-es. állítólag a legújabb, erre tessék. persze lehet, rosszul van beállítva.
húúúú, néztem a maszatos képet... :lol: csoki áááááááááááá és a sudocream!!! hát a kanapéból hogy szeded ki????
nekünk még nincs pecsétes rucink... :oops: (inkább lyukas, térdnél)

orsi milyen volt az éjjel???

cyntia szintinek jó bulit + tök jó ez a tanítás, én még nem kezdtem... :oops:

kriszta 3 fiú és a kosz ááááááááááááá mi lesz nálatok később??? mikor kamaszok lesznek? :D

lehűlt otthon az idő??

itt most süt a nap... (sztem délig kb...)

jajjj nem is írtam, nagy kedvenc a fogócska nálunk, guggolva ugrálok utána, ő meg hátra-hátra pillogva, röhögve szalad. irtó aranyos... :oops:

hibernia
 
 
 


hatalmas vihar van :(

körömkefe+kárpit tisztító=tiszta kanapé
viszont a gyerekről nehezebb volt leszedni :(

legközelebb majd jobban figyelünk rá :)

angelcare van nekünk is és asszem 301-es, de majd megnézem a dobozát. mázlink van vele.
Eddig nekünk is csak akkor riasztott, amikor tényleg jogos volt. Én azért nem merem elhagyni, mert a koraszülötteknél ez a légzés probléma jobban előjöhet. A kórházból ki se engedték volna ha nem veszünk. Egyébként 1-1,5 éves korig ajánlják tudtommal.

Mayday - akkor most megint minden nap dolgozik szeptemberig? atya ég! én már a heti 6 napot is sokallom :( ha minden nap menne, megőrülnék :twisted:

csöpplány - szerintem se nézel ki terhesnek. Idióták az emberek!
Amikor 6 hónapos terhesen mentem a metrón, akkor bezzeg senki nem nézett terhesnek :twisted:
Látnak egy nőt kisgyerekkel és egyből azt gondolják, hogy jön a következő. Engem is kérdezgetnek állandóan, de én tényleg kövér vagyok TE NEM VAGY AZ!!!!

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


csigaby olyan furi, igen, tőlünk is ez az első kérdés - és tesó mikor? bazzeg 1 éves. :shock:
amúgy téged sem néznélek terhesnek... :)
vihar :(

6 napot dolgozik a párod? :shock:

hibernia
 
 
 


Bubukám ma igen nyügi...semmi nem köti le 2 percnél tovább...csinál valamit,és már nyekereg is... :roll:

Csigaby,igen,minden nap.így is sok ez a 3 nap nélküle...ami igazából több,mint 3,mert csütörtökönként ő vásárol a cégnek,ami 2-3 óra.pl múlt héten volt,hogy csüt reggel 7kor ment áruért,délre ért haza,aztán duán 4 kor megint ment,este fél 7kor jött meg.aztán ugye hétvége.majd hétfőn 3ra megint melózni este 11ig.maradt a kedd-szerda,mikor szintén mindig menni kell valahova,pl dédihez permetezni,füvet nyírni vagy épp leesett cserepet visszatenni. :? :roll: :twisted: nagyon ritka egy nyugodt nap,amit teljesen ránk tud szánni. :(

én a légzésfigyelőt 1 éves korig hallottam.

Hibernia,Pepke nem fél a porszívótól?Bubu üvölt,mikor megy.nem tudom miért.pedig musz porszívózni,különben nyakig járnánk a morzsákban,papírfecnikben. :roll:

Jajj,Csöpplány,én sem úgy értettem,hogy kövér vagy. :oops: hanem,hogy most megteheted,hogy ne kelljen csúcsformában lenned,hiszen lesz tesó.ráérsz utána. :wink:

tesó project:hát sokáig úgy voltam vele,hogy nem kell.szép lassan viszont a szívem meggyőzte az eszemet,hogy mégis csak kő az a tesó.de csak 2014dec-2015 jan. ki kell pihennem Bubut,meg melózni is szeretnék visszamenni. :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csigaby,Te sem vagy kövér!!!!!!!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


mayday, nem követtem a munkát jól, akkor 7 végén mindig kettesben vagy Bubuval? :?

sajnálom a nyűgi napot... :? játszóterezés? séta?

Peti szereti a porszívót.. :lol: fölé áll és engedi, hogy lobogtassa a levegő a haját... ciki, nem ciki.. oké, "kissé" poros levegő száll ki gondolom, de ennyi belefér... :roll:

hibernia
 
 
 


Hibernia,igen,p-sz-v mindig ketten.

játszótér kilőve,tegnap estétől egész délelőtt esett,tiszta víz minden.most csak szemerkél,szóval séta talán később,de a szél is süvít.... :? majd meglássuk.ja,ha már játszótér.egyik nap nagy balhé volt,mert egy szomszéd bácsi kutyája belepisilt a homokozóba és az egyik csaj pont látta.volt nagy vitatkozás.de ezek után nem szívesen viszem oda... :roll: nekünk is van kutyánk,de soha eszembe nem jutna játszótér közelébe vinni.van itt mellettünk egy nagy füves placc,na ő ott végzi a dogát.ott aztán madár se jr,nemhogy gyerek...

Kép

KépKép
mayday
 
 


OFF,
késobb majd ilyenekben is lesz részetek, annyira, de annyira jo érzés:
uszoverseny volt a nagyoknak, Maté 25 hatban elso lett, gyorsban 6. Alex hatuszasban 4. Neki ez volt az elso uszoversenye, kicsit el volt keseredve, h lemaradt a dobogorol, de olyan szuipi ilyenen résztvenni. csak olyan jo most ezzel dicsekedni. Elisa az egész uszoversenyt végigaludta az uszoda kertjében.. :)
Itt holnap van anyaknapja, tegnap Alex iskolabol hazajovet egybol el akarta dugni az ajandékot, még jo, h megnézte, mert ott hagyta az iskolaban. ki, ha nem o? :) teljesen maga alatt volt, h most mi lesz.. fel kellett hivnom az iskolat meg Apat, h menjen érte, mert belehal a gyerek.

Pakolok ezerrel, na ez az egy nagyon rossz egy 6 fos csaladban, elutazas elott osszepakolni. Biztos megint szinig lesz akocsi, pedig ettol nagyobb, mar csak kisbusz van. A férjem mindig agybajt kap tolem, mert vinni kell az egész hazat.

Rosszul aludtunk, kiprobaltam, h éjfélkor nem szoptatok, 1ig sirt, taknya nyala egybefolyt, aztan csak a kezemben aludt el és utana 3 oranként keltunk, 6kor ott hagytam magam mellett, 9kor ébredt(ünk), igy ma Alex nem ment kéziedzésre, mert elaludtunk..

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


elgépeltem!!!! csak 5 fos a csalad!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi,gratula a fiúknak,nagyon ügyesek!!!! :wink: és hugi is milyen jó kislány!! :D
hova utaztok?
sajnálom az éjszakát.

csak beugrottam én is egy gyors storyra.Bubu levette a zokniját,(mint általában mindig)kérdeztem tőle,hogy hol a zoknid édes fiam?erre ide hozta,de a lényeg most jön.kérdeztem,hogy hova való ez a zokni???erre belenyomta a számba.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Bubu is ilyen Humor Herold? :lol: :lol: :lol:

Orsi, gratulálok a fiúknak! Büszke lehetsz rájuk. ;)
Számolgattam, ki lehet a hatodik. :)

Csigaby, sudo-s sztori elég vicces így kívülállóként. :lol:

Hibernia, Peti nem hagy pihenni? Félálomban hideg kéz brrrr. :)
Apu tegnap jött haza.

Itt vannak a képek a babazsúrról: https://picasaweb.google.com/barnaoo/20110523Babazsur#

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Estét!

Ma voltunk kiscsaládommal apa céges buliján! Nagyon jól éreztük magunkat, mert a szervezők gondoltak a legkisebbekre is. Volt játszótér, különböző foglalkozások és persze mama-baba fotózás is. :) és ingyen ebéd is. Kismanónk hozta a formáját. :D

Barbazso: Micsoda babazsúr!! Nagyon édesek a babák így együtt. Biztosan jól hangulatban telt a muri! Szerencsés vagy, hogy ilyen sok barátot tudtál szerezni Samunak! :)
Krisz (is) odavan a hasonló korúakért, de valahogy a játszón mindig mással találkozom, pedig sűrűn járunk oda.

Mayday: zoknis sztorid!! :DDD Etetni akar zoknival? Krisz is állandóan lehúzza és már ő is tudja, hogy mi az a zokni, mert odamegy és a földről és felemeli…azt ennyi! :D
Játszótér – szerencsére lakóhelyemen zártak a játszóterek és többnyire tiszták és épek a játékok. De hogy itt is esett az eső, ma nálunk is elmaradt a játszóterezés. :(

Orsi: gratulálok a fiaidnak a kimagasló úszó eredményeikért! :) Mióta járnak úszni? Hová utaztok? El sem merem képzelni, hogy 5 főre mennyi cuccot kell bepakolni utazásnál! Ha csak Krisznek kell összepakolnom egy nap gondolkodás, hogy mire lesz szüksége és félnap a csomagolás.

Hibernia: nem ciki a porszívó vége….én a hajszárítóval szoktam szórakoztatni, röptetni Krisz haját. Egy anyukának kreatívnak kell lennie! ;) Aranyosak lehettek mikor fogócskáztok! :)

Csigaby: a csend tényleg mindig gyanús és rosszat sejtő – Krisz a cumisüvegéből önti ki hangtalanul a vizét, és után a pancsol benne. Minden csupa víz…:)

Csöpplány: én is imádom, ahogy dumálnak ezek a kisemberkék!!! Próbáltam már videóra venni, de persze észre veszi és abbahagyja. Akkor a legbeszédesebb, mikor azt hiszi egyedül van és mondja a magáét magának! De nem adom fel! ;)
Még hogy kismama! Ugyan már! De lehet, hogy már lélekben veletek van a tesó. Ezt csak azért mondom, mert mielőtt pár héttel beköltözött volna Krisz a pocakomba, nagyon sok ember kérdezte meg tőlem, hogy nem vagyok-e babás? Néztem nagyokat, hogy miket beszélnek már? :)

KépKép
charlott
 
 


Huuu, mennyit írtatok! esélytelen, hogy reagáljak mindenre....

Felôlem is lehet zárt a topic :D .
Mi is használunk még légzésfigyelôt, de egyre jobban hajlok rá, hogy már elcsomagolom. 1 éves kor után már nem igen van bölcsôhalál, tudomásom szerint. A bébiôr része viszont praktikus. Néhány természetgyógyász szerint tök káros a gyerek alatt a sugárzó léguésfigyu, és alvászavart is okozhat....(Níla is többször ébred...)

A házzal kapcsolatban még nincs semmi hír, talán a jövô héten. Az elôzp is tetszett, de ez több szempontból sokkal jobb (jobb hangulatú, szebb-letisztultabb kert, több szoba, stb.) , viszont drágább, és ha nem tudjuk lealkudni amegfelelô összegre, akkor nem tudom mi lesz....Túl nagy költségekbe nem fogjuk verni megunkat.


Níla sem mond még semmi értelmeset, de már alig várom. Remélem, azért megtanul beszélni, mert most tökéletesen kifejezi magát, ahogy mindenre mutogat "ö...ö..ö" :-). cserébe viszont megdöbbentôen sokat megért, és ha kérem ,. bármelyik állatját megeteti/megitatja cumisüvegbôl :-)
na, megyek. iszonyúak fáj a fejem, ettôl a hülye idôtôl.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


még nem írt a moderátor. :(

Barba,jó kis képek,igazi bababuli!!! :D Samu nagyon édes,cuki fürtjei vannak neki is.
Apukáddal mi történt?nem olvastam vissza... :oops:

Charlott,itt is zárt a játszótér.2 2emeletes ház van egy udvarban,tehát 24 lakás-család.pont ezért durva,hogy a bácsi tudja jól,hogy vannak gyerekek,ismeri is mindet. :? :roll: (pontosabban nem 24 család ,mert pont a mi házunkban 2 lakás iroda)
Tök jó lehetett a céges buli!!!

többen írtátok ezeket a "bedobós kockákat".jók?mármint tudnak már vele játszani?

Jajjj,2 napja produkálja magát Bubum.ugye ha rosszat csinál mondom neki,hogy nem-nem.erre ő rázza a fejét,hogy nem(olykor mondja is,hogy "ne") és már csinálja is tovább.tegnap már feladtam,semmit nem értem vele,így eljátszottam,hogy sírok.hát meg kellett zabálni.idejött és megölelt!!!!Istenem!!!!olyan jó szorosan.ma estére már csak úgy is elbőgtem magam.hihi.
:oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Köszönjük a gratukat, mega büszke boltam rajuk. Mindketto 4 éves kora uszik.

Testrészek,
Elisa rendületlenül probalja felvenni a kalapjat, néha még a cipojét is a labahoz teszi, de persze nem tud még felvenni semmit. Viszont egyértelmuen latszik, h tudja mi hova valo.

Igen a légzésfigyelonél mar akartam is kérdezni, h nem noveli-e az elektronikus szmogot? én nem bizom az ilyenekben, mert barmikor elromolhat, de ez csak én vagyok.

Mayday,
a tengerhez megyünk egy hétre, egy kempingbe, bungalloba. Kivi vagyok, mit fog szolni a kicsi a sok homokhoz? Mar matol van a szallas, de a sok elfoglaltsag miatt nem tudtunk elmenni. Maté még szülinapi bulin volt az uszas utan, most meg egy fontos meccs van...
A szulinapjat is ott ünnepeljük kedden.

Hibernia,
a fogocska vicces. én viszont mar szabalyosan haragszom, mikor a nagyok kergetik Elisat, mert szegényke nem bir olyan gyorsan menni és gyakran orraesik, de minimum nagyon liheg az asztma miatt, alig kap levegöt, szoval sokszor siras a vége, vagy Elisa, vagy Alex, amiért raszolok.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Barba,
Vichy vagy La roche-Posay vagy Mustella markakat probaltam eddig naptejböl, nem tudom ezek közül mit lehet otthon kapni. én szeretem a spray naptejeket, mert könnyu kenni. Az olyan, amitol fehérek lesznek, szerintem csak vizparton kell, de ilyen korban a legjobb napvédo az arnyék és a ruha.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


A pakolásért nem, de a nyaralás miatt irigykedem. :)
Samu csak a cipőt teszi a lábához, hogy oda való, közben mondja, hogy ez, ez.

Tegnap kimaradt, azt is mondja, hogy oda.

Mayday, apunak agyvérzése volt, múlt pénteken műtötték. :(
Bubu nagyon elemében van. :)
Samu még abszolút nem tudja a formákat a megfelelő helyre dobálni. :) Egyelőre annak is örülök, hogy ha mondom, hogy valamit tegyen a kosárba/dobozba, akkor megteszi.
Kutyás bácsi elég szenya. :roll:

Charlott, jó lehetett a céges buli. Barnus cége pont tavaly júniusban volt 20 éves, tök nagy családos bulit csaptak, de mi nem mentünk, olyan pici volt még Samu.

Még lesz pár linkem szerintem, nagy rendszerezésben vagyok. :) Elsőnek egy ma reggeli videó: http://www.youtube.com/watch?v=uqHSIGH1UR4 Samu játszik a szopipárnával. :)

Az előbb (fektetés előtt) én is olvadoztam Samutól. Úgy látszik, most értek meg ezek a babák igazán arra, hogy kimutassák a szeretetüket. Számítógépeztem, Samu idejött, és amikor nem figyeltem rá, elkezdett aja-gajázni (már tuti én vagyok az :)) , felvettem az ölembe, megpuszilgattam, megszeretgettem, ő meg szorosan ölelt a nyakamba kapaszkodva, bújt, és puszilgatott. Kaptam mindenhova, orromra, nyakamra,... Csinált egy érdekeset is: bekapta az orromat, de csak finoman, nem harapott rá, pedig mindent harapdál, előtte Barnus lábába tök nagyot harapott. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Charlott, az a cumisüveges pacsálás is jó móka lehet. :D

Azt hiszem, mára ez lesz az utolsó, és ez jóval kevesebb kép. :) Ma Tatabányán voltunk fürdőzni, Samu nagyon élvezte. Most újra gondolkozunk a babaúszáson. Innen csak Döbrögi jár? https://picasaweb.google.com/barnaoo/20 ... mantFurdo#

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Már megint lemaradok, mint mindig.. :(

Julcsi elég jókat alszik (éjjel 10-11 óra, nappal 2x 1 óra), mégis olyan gyorsan elmegy az alvásidő, csak kapkodok, hogy elintézzek valamit.

Képek, videók nagyon jók!!!

Hibernia: sajnálom a rossz időt, el tudom képzelni, milyen idegesítő lehet, hogy nem lehet kimozdulni. Én örültem, hogy ma kicsit hűvösebb lett, olyan gyorsan felmelegszik a lakás, már előre félek a nyári hőségtől.
Julcsi is ad semmit :) legtöbbször szöszt vagy morzsát, de ha semmi nincs a kezében akkor is elveszem és megköszönöm :), mert volt, hogy nem vettem el és a szájába tette.
Nekünk nincs légzésfigyelőnk, mérlegünk sem volt, én nem akartam paráztatni magam :oops:

Nadi: sajnálom, hogy újra a melleddel küzdesz, remélem sikerül hamar és végleg kikezelni.
Néha én is félek, hogy Julcsi unja az itthoni megszokott dolgokat, meg nem vagyok biztos benne, hogy eleget foglalkozom-e vele, de nap végén mindig rájövök, hogy szinte csak vele foglalkoztam egész nap és hogy megint produkált valami újat, vagy sokat nevettünk, kacagott valami új dolgon, vagy evett vagy tanult valami újat...és akkor megnyugszom :D
Julcsi is sokat magyaráz babanyelven, egészen bele tudja lovalni magát és már a hangsúlyokat próbálgatja, nagyon édes. De még nem ismertem fel semmit, csak a telefonra mondja hogy ha (hallo), meg a nem-et határozottan és tisztán, fejrázással együtt :D Van, hogy ül valami tiltott dolog előtt, rámutat és mondja, hogy nem és rázza a fejét, aztán továbbmegy :)

Orsi: kedvenc kaja: rizs, kenyér, vilmoskörte, szilva(püré), sajt, húsleves (úgy eszi ahogy mi, tészta, répadarabkák, csirkemáj, kanállal) tulajdonképpen mindent megeszik, csak van, hogy nagyon keveset. Egyik nap csináltam paradicsomos krumplit brokkolival és reszelt sajttal, abból jó sokat evett :) Meg a Barba féle húskrémből is, köszi Barba! :D
Viszont ki kell szűrnöm valamit, amitől kijött néhány pici pötty, főleg a lábán, a doktornő azt mondta, hogy ha csak ennyi, akkor nincs gond, de jó lenne tudni mitől. Én a paradicsomra gyanakszom, vagy tejtermékre, esetleg a tojásra. (Ja, a bundás kenyér is nagyon ízlett neki) Szóval most igyekszem ezekből csak egy félét, aztán meglátjuk..
Gratulálok a fiúknak az eredményekhez, büszkék lehetnek magukra és persze Te is rájuk :D

Mayday: én nagyon ritkán tudok jönni, nekem mindegy hol, csak szeretnélek tovább is olvasni Titeket.
Julcsi is kel még éjjel (nem a légzésfigyelő miatt :)), mostanában "már csak" 2-3x, ez már elviselhetőbb, de örülnék már egyszerre hosszabb alvásnak.
Formabedobó nálunk is kedvenc, forgatom neki ő meg bedobja. Érdekes, hogy mindig a kerekkel kezdi, aztán az ovális, és csak utána a többi. Biztos azért, mert azok könnyűek és így biztos a sikerélmény :D

Csöpplány: drukk a gyors gyógyuláshoz aztán a tesóprojecthez :) A száj vérzés ijesztő lehet, jó, hogy írtad mit csináltál, biztos nem tudtam volna hova kapjak :?

Maci: drukkolok, hogy sikerüljön az új ház!

Barba: buli nagyon jó lehetett, jók a képek, sajnálom, hogy nem tudtunk menni, jó kis társaság lett volna Julcsinak.

Nálunk az önálló kajálás egyelőre kimerül az apró falatok kézzel szájba rakásában. Abból én is szoktam kapni :) Kanállal még csak egyszer sikerült belenyúlni a tálba és a szájához emelni, de gyakorolunk, bár én sem szeretem a nagy maszatolást, azért ez hozzá tartozik :)
Julcsi legújabb felfedezése a mosógép, imádja. Rakja a ruhát ki-be, forgatja, nyomogatja a gombokat, nagyon büszke, hogy ő indítja be a gépet. Egyébként is szeret a ruhákkal játszani, segít teregetni is :) Ő is rakja a zoknit, meg a cipőt a lábához, a sapkát meg a fejére.

ááá de hosszú lett, bocsi

Csak egy kérdés még: nekem nagyon nem jött be a naptej, amit vettem, jó, hogy vízálló legyen, de ezt alig tudtam levakarni a gyerekről meg a kezemről is, nagyon kellemetlen érzés volt brrr. Barbáét tudom, többiek milyet használtok, amivel elégedettek vagytok?

Eldugulok, jó éjszakát!

Juci

Kép
juci71
 
 


Orsi: köszi már látom is, hogy mit írtál naptejre :D
Kihagytam: nagyon kellemes utazást, jó pihenést nektek!

Juci

Kép
juci71
 
 


Samu nagyon édes a párnával, meg a fürdőben is :D
Eszembe is jutott, hogy ma azért mentem Dm-be, hogy vegyek fürdőpelust, vettem egy csomó mindent (kuponfüzet :)), csak azt nem :?

Na tényleg eldugulok.
Jó éjt!

Juci

Kép
juci71
 
 


Azta! Julcsi ilyen ügyes?! Szerintem ez a formabedobó tök nagy feladat. :? Lehet, többet kéne foglalkoznom a fiammal? :?
Te milyen naptejet vettél?

Én ezt az úszópelust 800.-ért vettem börzén. Bambino Mio. Nyár végéig csak nem növi ki?! Mondjuk nem tudom, hogy egy hígabb kakit magában tartana-e... :? Remélem, nem nagy nyilvánosság előtt fogja Samu tesztelni. :lol: Ha nem tartja, mi is papírozunk majd.

Szerintem minden ilyen nagy faktorszámú naptej ragadós lehet, mert tele van titán-dioxiddal, amitől olyan fehér krémes is lesz a bőrük, és idegesítően ragadós. :) A saját keverésű krémbe is tettem, és azt is alig lehet levakarni, gondolom, emiatt. (Nem biztos.) Az a rossz, hogy annyira sokba kerülnek ezek a krémek, hogy nem mondhatod azt a gyógyszertárban, hogy hadd próbáljad már ki, csak egy picit kennél a kezedre... :) Az biztos, hogy a Bübchen ragad, és nagyon erős szaga is van. Én a szülés óta érzékenyebb vagyok a szagokra, mint az első harmadban, pedig az sem volt kutya. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia - igazából hetet is mondhatnék :) De igen, jelenleg 6 napot dolgozik a munkahelyén, a maradék 1 napban csinál minden mást. Sokszor ilyenkor is dolgozik vagy itthon vagy megy segíteni valamelyik rokonnak, barátnak, ismerősnek... Túl jó szíve van. :?

Mayday - kedves vagy, de rég láttál rólam fényképet :) (nem véletlenül)
Kutya a homokozóban :twisted: Annyira undorítóak az emberek!!!
Nálunk nem volt játszótér azért is vettünk csúszdát, homokozót. Erre most elkezdtek építeni egyet. Elég kicsi lesz, de a semminél több. Kíváncsi vagyok mikor lesz kész. Ja és kb. 10-15 perc séta :)
Zokni :D

Orsi - gratulálok a fiúknak! 6 fő :D Jó utazást kívánok nektek és nyugodt éjszakákat!

Barba - tök jók a képek. Biztos szuper volt a buli.

Charlott - akkor Krisz is nagy csibész lehet :D Bár ez a képeken is látszik :)

A játszótéren mindig másokkal találkozol? Nincs egy állandó gárda? Én azt hittem, hogy ugyanazok járnak le állandóan. :shock:

Én is abban reménykedem, hogy végre találkozunk közelben lakó gyerekekkel. Állítólag egész sok gyerek van, de mivel kertesek a házak még sétálni se nagyon viszik őket :( Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy 1 év alatt hány babakocsit toló szülőt láttam a környéken. Játszótér meg nem volt, mindenki kocsival hordta a gyerekeket messzebbre, az nekünk kiesik, úgyhogy nem ismerünk senkit a környéken :(

Csöpplány - én is már egy csomószor prbáltam videózni ahogy táncol, beszél, nevet, de nem lehet. Azonnal abbahagyja :( Még normális képet se tudok készíteni, mert állandóan elfordul, bemozdul. Néha 10-et is csinálok mire 1 tűrhető sikerül.

Macianyu - szorítok a házhoz. Reméljük sikerül lealkudni.

Barba - nálunk a formabedobó úgy működik, hogy a kiszedő lyukon kiszedi és ugyanott visszateszi. Tegnap megtapsoltam őt érte, utána minden bedobás után megtapsolta magát és nézett rám, hogy én is. Jó helyre csak úgy megy, hogy én odateszem, ő meg benyomja, de mi csak nemrég vettük elő.
Viszont az a piramis, amit írtatok, hogy páran rá tudják már húzni, az nagyon megy neki. Azt is most vettük elő múlt héten. Megmutattam hogy működik, de nem érdekelte. Erre valamelyik nap látom, hogy előveszi, leborítja és elkezdi feltenni (a méret nem megy még persze). Aztán látta, hogy valami nem stimmel és kereste a végzárót is. Nagyon büszke voltam rá :)

Sokat gondolkodtam ezen a tanításon, aztán úgy gondoltam, hogy én ezt nem erőltetem. Ha valamihez kedve van, akkor mondom, mutatom, segítek neki, de én nem ülök le vele azért, hogy megtanítsam neki pl. a színeket, mint Szintinek. :oops:

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: