Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!
A mostani éjszakánk idáig a legborzasztóbb volt!:(( nem tudom hányszor kelt fel, már egy idő után nem számoltam:( Rolta nektek milyen volt az éjjel?
Igy most tiszta kóma vagyok, ráadásul hiába van hétvége, apa tesóméknál segít tapétázni:(
Bocsi, hogy csak panaszkodni jöttem, ha magamhoz térek igé
rem pozitívabb leszek:)
Vendég
 


sziasztok, jó hétvégét mindenkinek

Timi Gréti is ilyen volt anno? egyébkén kitartást a mai naphoz is, nekem meg a fejem fáj reggel óta, azért ha tudsz pihenj napközben, hátha elalszik Zoé, meg Gréti is :)
énnem tudom mitől kelhetnek fel, nem éhes? vagy van cumija?

I
izabella80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nekünk is rossz éjszakánk volt. Rebi felkelt 3/4 2kor és üvöltött fél 4ig. Fáradt vagyok. :cry:

Ildi: gratula az első fogacskához. Olyan édesek ahogy kinéznek egy-két foggal. rebinek felül jönnek nagyon, olyan cuki,a mikor nevet.

Kicsit felültesen futottam át az írásokat:
Gabonapép: már akartam írni, én dm-eset adok a lánynak. azon az van,hogy vízzel is lehet csinálni.én azzal csinálom és nyers gyümit adok hozzá. szerencsére bejön neki, csak így eszi meg az almát és a körtét.

Alvás. Rebi már csak kétszer alszik. délben egy órát és délután séta alatt egy felet. Nagyon kevés...

Timi sajnálom a rossz éjszakát. Hátha nappal jobb lesz...

Én kemény perecet adok a lánynak. Én hagyom,hogy addig nyammogjon rajta, amíg meg nem unja. az elején én is lestem a letörő darabokat, de már lenyeli azokat is. ha meg nagy, akkor kilöki. de azért én is figyelek rá.

Ildi: Igen rá szoktam fújni. enélkül nem is tudom, mikor venne levegőt. tegnap is volt ilyen. áááá :cry:


Köszönöm, de nem vagyok még szakember. :oops: csak próbálkozok.

sajnos mennem kell, mert a lány rángatja a gatyámat.
szép hétvégét.
nem hiszem,hogy jövök hétfőig, mert itthon van a férjem és családosat játszunk . :lol:

sziasztok

Kép

Kép
anuwen
 
 

 
 

Sziasztok!
Már jobb hangulatban:)
Éppen sétálni készültünk amikor jött anyu és mondta h. nagyon hideg szél fúj, Zoét nem vittem ki, Grétát elvitte anyu. Zoé aludt két órát, így én is tudtam pihenni:)
Ildi remélem már nem fáj a fejed:)
Van cumi, van amikor azért ébred mert nem találja, de legtöbbször cici is kell a menyugtatáshoz, és eszik is nem csak cumizza. De nappal nem tudok többet adni mert nem kéri.
Anuwen, sajnálom a ti rossz éjszakátokat is, fogzás van?
Ma próbálkoztunk csőrösből inni, jobban ment mint eddig:) és pohárból is kortyolt kicsit:)
Mindenkinek jó hétvégét!
Vendég
 


Sziasztok!

Hazajöttünk. Nagyon, nagyon jól telt a hétvége. Levike jól bírta az utat is, este pedig szépen elaludt, így hagyta a szüleit mulatni. Fél 2-kor kelt először. Azt hittem rosszabb lesz az éjszakája, mivel valamelyest azért felhallatszott a zene. Lefekvés előtt még "táncolt" egyet az ifjú párral és a szüleivel. Majd teszek fel képeket.

Nektek hogy telt a hétvégétek?

A legtöbbetek babájával ellentétben nekünk a péntek este is jól telt, akkor csak 1-szer ébredt fel.

Írtatok a gabonapépekről. Én még nem adtam ilyet Levikének. Anyatejes babáknak is szoktak ilyet adni?

Jó éjt!!!
rolta
Szolnok
 
 


Szia Rolta!

Örülök, hogy jól telt hétvégétek, Levi ügyes fiú!
Képeket kérünk!

Gabonapép: a legújabb ajánlások szerint a glutént be kell vezetni 7 hós korig, de lehetőség szerint amíg szopizik a baba. Mi ezt babakeksz formájában tettük, aztán kiflicsücsök stb. És most délután az 5 órás kajájához (mivel sokszok ébred éjjel, lehet nem elég eki a tejcsi) szeretnék neki pépet adni, a tejpép nem jött be, így gondoltam ezt megpróbálom.
Anyatejeseknek is lehet adni, de mint mindent ami a babáddal kapcsolatos ezt is te döntöd el. Én Grétának is adtam, igaz neki csak 8 hó után, és akkor már nem szopizott. (őt 8 hóig tudtam szoptatni)

Hahó többiek!? Merre vagytok, kinek hogy telt a hétvége?
Később még jövök, csak most itt ül apróság az ölemben és nyüglődik.
Vendég
 


Még mindig senki:(((
Vendég
 


Akkor kénytelenek lesztek az én irományomat olvasni:)

Szóval hétvége: gyorsan eltelt, mivel szombaton párom nem volt itthon, így maradt a vasárnap a családosdihoz:)
Ez a nap is gyorsan eltelt, a szokásos főzés, mosás, egyebekkel.
Éjszaka Zoé csak 1x kelt fel 3-kor, viszont nem akart visszaaludni, kb. 4-kor aludt el. Evett, kicsi ringatás, betettem az ágyba, de amint ki akartam menni a szobából hozzákedett sírni, azt pedig már csak Gréta miatt sem hagyhatom, mivel egy szobában alszanak. Az jó lesz, ha most ezt fogjuk játszani :?

Ja, tegnap meglepett a rég nem látott piros miki is :evil: annyira nem hiányzott. Rolta, Anuwen nektek megjött már? És hogy hatott a tejre? Tegnap délelőtt nem akart nagyon szopizni, de aztán nem volt gond, remélem nem is lesz.

Mai napunk is elég érdekes idáig, délelőtt aludt 1 órát, aztán félórát voltunk sétálni, mert csak nyüglődött, és egyébként fújt a szél is és hideg is volt, és most aludt el az imént, kivi vagyok meddig?!

Ildi, Andi, Rolta, Anuwen gyertek és írjatok!!!! És persze más is aki akar, az jöjjön!
Üdv
Timi
Vendég
 


Ildi!
Már akartam kérdezni, hogy kenguruhoz mit adsz Édára, mennyire öltözteted be? Mert ugye a babakocsiban az overálos kistörpe még plusz benne van egy kocsizsákba, mert én is szívesen vinném kenguruban csak azon agyalok, hogy mit adjak rá?!
Vendég
 


Egyébként megértem én hogy mindenkit lefoglalnak a Babócák, nem akartam senkit cseszegetni, csak imádok olvasni, képeket nézni...szóval ha tudtok gyertek!
Vendég
 


Szia Timi!

Köszi a gabonapépes választ! Látod, többek között ezért is mumus számomra a hozzátáplálás.
Az éjszaka nekünk sem volt valami jó. Levike 3-szor kelt. Mondjuk egy szavam sem lehet a szombati éjszaka után (idegen helyen, kicsi zajban is szépen aludt).
Engem még nem látogatott meg a piros miki, bár a terhesség előtt sem sűrűn jött.
Nálunk délelőtt még jó idő volt, sütött a napocska, úgyhogy 1 órát sétáltunk és Levike is aludt közben. Már nagyon elegem van a hidegből. Gréta élvezi a havat?

Többiek, hol vagytok??? Remélem, mindenkivel minden rendben!!!
rolta
Szolnok
 
 


Szia Timi, na meg többiek is

az a baj a kevésnél hogyha páran nem jönnek feltűnő, de sebaj így is jó, azért sajnálom hogy a régiek nem néznek vissza

nálunk se sok minden történt a hétvégén, főzés, takarítás, végre kipucoltam a hűtőt, nehezen állok neki az ilyeneknek :)

ma meg azért nem jöttem még mert itt volt a barátnőm

én eddig nem adtam minden nap gabonapépet, de tegnap óta abba keverem a gyümölcsöt, mert különben nem nagyon tudok neki adni 2 kaja között mert vagy nem éhes vagy alszik és csak csúszna a kaja, így meg egész jól megette tegnap, így felbátorodtam és ma is azt kapott, nem tudom ehet minden nap ilyen pépet?

Timi, és Zoé abbahagyja a sírást ha visszamész hozzá? egyébként más mint Gréta volt ennyi idősen?

az öltözéshez, ruha ugye body, polo, nadrág vagy ruha harisnya, aztán ha vékony a felső kap még egy kardigánt ha nagyon hideg van még egy nadrág, aztán rá egy overál, ami jó meleg talpas tehát nem fúj be a szél nem csúszik fel, egyenlőre még nem szűk neki így nrem vészes, mondjuk mindig hideg a lába mikor kicsomagoljuk, de amúgy is hideg lábú szerintem na meg lehet a láblógástól is van, ja még egy kötött cipőcskét is kap, a múltkor vékonyabb overált adtam rá, de hogy ne fázzon még alá adtam egy melegebb rugdalodzó rá a ruhákra, na akkor szorongott szegény :)

rolta

örülök, hogy jól telt a hétvégétek, Levi túl van az első lagziján :D

többiek?
izabella80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Levike már vagy másfél órája alszik úgyhogy gondoltam kihasználom az alkalmat és írok nektek. A délelőtti séta is elmaradt, pedig csak a piacra akartam elmenni. De nem baj, majd délután bepótoljuk. Remélem, még akkor is fog valamelyest sütni a nap.

Na, ébredezik. Majd jövök még ha tudok.

Addig is szép napot nektek!

Üdv. Saci
rolta
Szolnok
 
 


Sziasztok.

Rolta. Örülök, hogy jól telt a hétvége és sikerült egy kicsit kikapcsolódni. Sajnálom, hogy utána rosszul aludt Levi. Húúú, de klassz hogy te még piri mentes vagy. Nekem sem hiányozna.

Timcsi, még jó hogy nem csal olvasni, hanem írni is szeretsz. Jó sokat írtál, jó volt olvasni.

Hát nálunk sem voltak nagy történések a hétvégén.
Mindkét nap a mamiknál voltunk. Pihentünk, rám is fért, mert nagyon megfáztam és nem igazán tudok aludni, annyira köhögök.
Tegnap a nyaralást intéztem, meg a számlákat.
Kár hogy a régiek nem tudnak jönni, de hát egy fórumba irogatni is elég a gyerkőcök mellett.
Kinek hol alszik a babája, külön szobában vagy veletek??
Ez a hozzátáplálás nem az estem. A rizspép nektek is folyós?
andi791119
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy nem jöttem, de Rebi beteg lett vasárnap. nem annyira komoly, csak folyik az orra, meg hőemelkedése volt. azért levittem tegnap a dokihoz, de ááá. annyian voltak. és egy bárányhimlős gyerek ott rohangált körbe.körbe. :evil:
a doki szerint a fogzás közben benyalt egy vírust, mert hogy minidg a szájában turkál. de nem írt fel semmit. azért adok neki szinupretet, meg cebiont.

ma meg szemészeten voltunk, mert a doki szerint lehet,hogy kancsal. de szerencsére nem és csak 3 évesen kell kontrollra menni.


A hétvége amúgy jól telt. voltunk az IKEÁban, vettünk Rebinek etetőszéket, meg dobozokat a játékainak. annyira aranyosan ül a székében. :)

Timi milyen csőrős poharatok van? én is gondolkozom azon,hogy veszek.

Rolta, tök jó,hogy Levi ilyen jól bírta az utat. ügyes kissrác.
Rebi is anyatejes. én már mindennap adok neki gabonapépet.

Nekem pont múlt héten jött meg először. Szerencsére Rebit egyáltalán nem zavarta, max. annyiban hogy sokkal hisztisebb volt, mint ahogy én is. Mondtam is a férjemnek,hogy csinálhatjuk a kistesót, ha nem akarja ezt havonta. Erre azt mondta,hogy akkor 9 hónapig leszek zizis. :lol:

Ildi bár nem engem kérdeztél, de én Rebire body, zokni, rugi, nadrág, pulcsi, overáll kombinációt adok, és olyan a kabátom,hogy még elöl rácipzározom. szerintem így biztos nem fázik. ha nagyon hideg van, adok még rá egy harisnyát is.

Andi, jobbulást neked. Hova mentek nyaralni,ha nem titok.
Nálunk Rebi külön alszik két hónapos kora óta. nagyon nehéz vele együtt aludni, mert éberen alszik, de pl. a nagyszülőknél muszáj.
Miért nem az eseted a hozzátáplálás? Milyen rizspépet adsz neki?Ez tejpép is? nem láttam még iylet azért kérdezem.

Na, megyek mert szalad a lakás, tegnap óta nem bírtam házimunkát végezni. de persze most is itt ülök. :wink:

Ja, és tényleg kár,hogy a régiek nem néznek be. De,ha zugolvastok minket, azért adjatok életjelet,hogy jól vagytok. :wink:

Ja, és még valami Anett vagyok. :D
na, most már tényleg megyek... :lol:

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok Lányok!

De jó, hogy mindenki jelentkezett! :D Már kezdtem azt hinni, hogy azért nem írtok, mert uncsi és fárasztó vagyok :(

Andi,
Sajnálom, hogy beteg vagy, :( az nagyon rossz amikor a köhögéstől feküdni és aludni sem tudsz, és ilyenkor tényleg olyan gyenge tud lenni az ember, sok forró folyadék, C-vitamin és pihenj amikor csak tudsz! Jobbulást! :D
De ügyes vagy, hogy már a nyaralást intézed! :D Mi mindig utolsó pillanatban szoktuk kitalálni hová menjünk. :? Tervebe volt, hogy idén Tunéziába megyünk barátokkal, szintén kisgyerekesekkel, tesómékkal, de most hogy ott is zavargások vannak kilőve. :? Szerintem marad a Balaton, voltunk már kétszer Balatonlellén, én imádom a homokos Napfény Strandot!!! :D:D:D

http://www.balcsi.net/balatonlelle-napf ... furdo.html

Zoé 6 hós koráig velünk aludt, aztán átraktuk Grétához a gyerekszobába. Szerencsére Grétát nem zavarja, Zoé hajnali ébredésénél szokott felébredni Ő is, de vagy visszaalszik, vagy átjön hozzánk. Annó Gréta is félévesen került külön szobába. Egyébként ő is gyakran felébredt éjszakánként, csak ő nem igényelte a cicit, elég volt a cumi, de volt amikor őt is ringatni kellett, és ő is sírni kezdett amikor ott akartuk hagyni, csak úgy emlékszem akkor már nagyobb volt pár hónappal.
Pont tegnap próbáltam ki a Milupa rizspépjét, mivel a vaniliás tejpép nem jött be, de ez sem ízlett Zoénak. :? Egyébként nem volt folyós, olyan volt mint a tejbegríz. És szerintem fincsi édes, nem értem ez miért nem ízlik, de nem erőltetem egy darabig szünetet tartok, aztán újra próbálkozok. 60 ml vízhez adtam egy tasak termékmintát, de sajnos annak nem tudom a mennyiségét, kb. két-három evőkanálnyit. Viszont ha nem eszi elég gyorsan akkor folyósodik.

Saci,
nálunk csak délelőtt sütött a Nap, aztán elborult sajnos. Remélem ti még tudtok napsütésben sétálni. Merre laktok? Mi Miskolcon. És itt már nincs hó, csak mert kérdezted hogy Gréta örül e a hónak. Egyébként örült a hónak. Sokat szánkóztunk.:D :D :D

Ildi,
köszi az öltözködős választ, és neked is Anett:D Én örülök, ha a kabátom engem beér, Zoé már nem fér alá. :roll:

Anett,
Jobbulást a csajszinak!:D
Csőrösből van egy Nuk-os tanuló pohár, aminek latexes a szívókája, és ha összenyomja a szájával akkor jön a folyadék, így abból szokott kortyolni, mert arra még nem jött rá, hogy szívni kellene.
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=-1

És van egy tupperwares, ami szintén hasonlóként működik.
http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/T ... har/206282


Nálatok is sláger a zokni lehúzás és lábujj csócsálás?:D

Jaj már megint sokat írtam! Írjatok már ti is sokat, hogy ne csak én legyek az oldalon!:D

Üdv, Timi
Vendég
 


Gratula Levi 7. hójához! :D

Éda pedig már túl van rajta egy pár nappal, de neki is gratula így utólag :D :D

Bali pedig nem sokára 6. hós lesz, neki előre is gratula, ha esetleg elfelejteném a napján:D:D

Rebi mikor is született? március 25? mindegy neki is gratula :D :D :D

És remélem már jobban van!
Vendég
 


Sziasztok!

huh, én nem is figyeltem,hogy kinek mikor van a hófordulója. De akkor gratula a hófordulósoknak. :oops: :lol:

Rebi 24-én született, hétfőn volt 20 hónapos. hihetetlen,hogy két hónap múlva szülinap.

ááá, esett a hó, nem tudom,hogy lesz így séta. hideg is van.

Rebi amúgy jobban van, már csak az orra folyik. meg éjszaka többször kelt szopizni. szóval még mindig fáradt avgyok és még mindig nem értem magam utol a házimunkában. :cry:

Bocsi,hogy csak magamról írtam, de itt nyüszög a lány. még próbálok benézni.
szép napot!
Anett

Kép

Kép
anuwen
 
 


na, jól van, csak kicsit vagyok fáradt. szóval 10 hós, nem 20. :oops: :lol:

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Én most nagyon ráérek! :D Gréta nagyizik, Zoé alszik, tegnap főztem, vasaltam, így házimunka sincs mára, szóval időmilliomos vagyok! :D Ja, és még az éjszakánk is türhető volt, 3-kor és fél 7-kor kelt fel!:D

Anett,
Örülök, hogy jobban van Rebi! :D Hiába, az anyatejcsi a legjobb orvosság ilyenkor!:D
Ugye milyen gyorsan elszaladt az elő év? Sajnos, ilyen gyorsan fog szaladni a többi is. :( Gréta idén már 5 éves lesz, pedig olyan mintha ő is tegnap lett volna kisbaba.

Itt is esett a hó, brrr, :twisted: már nem hiányzik, tavaszt akarok!!!!! :cry:

Andi, Ildi, és Saci ti hogy vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!
Anuwen jobbulást Rebinek. De irigyellek az Ikeáért. Mindig megnézem a katalógust aztán az uncsimék megveszik ami kell és elhozzák, persze mindez évente egyszer, mert tanulnak és csak nyáron jönnek. Milyen etetőszéket kapott a kiscsaj?
Nekünk Avent csőrös poharunk van, de még csak 2 napja próbálgatjuk. Elég jól megy neki, bár tény hogy vannak napok amikor sok folyadékot (teát vagy vizet) és van amikor egyáltalán nem kell neki.
Hajdúszoboszlóra megyünk, mi még nem voltunk külföldön, de a Velencei tóra meg a Balatonra szoktunk menni.
Nekem is hiányoznak a régiek. Az a gáz hogy eddig ugye nyomon követtük őket és most nem tudunk róluk semmit, de ez csak nekünk furcsa hiszen ők nem tudták hogy mi olvassuk őket. Na ezt jól meg írtam, de bizti értitek.

Timcsi. Hát nekünk sem jött be a tejpép vagy rizspép, pedig mindenki azt mondta ezt imádják a gyerekek. Hát a páromnak nagyon ízlett, de mi ugye lassan haladtunk, folyós is lett és csak szívogatta kifelé a kanálból, nagy nehezen. A védőnő már cseszeget, hogy ki kell váltani két étkezést is kanalasra, de ez nekünk nem fog menni.
Köszönjük előre is a hófordulós köszöntést.

Én is GRATULÁLOK Levi, Éda és Regi hófordulójához.
Húha, Regigi nemsokára egy éves. Nem semmi. 20 hónapos :) Azért annyira ne siessünk :) :)

Én már jobban vagyok. Bazsival is minden rendben, kopp, kopp.
Köszönöm a válaszokat az alvással kapcsolatban. Én is gondolkodtam, hogy külön rakjuk, de sok minden nem indokolja, el is férünk, nem is zavarjk egymást és olyan jó érzés hogy ott van mellettem. Mi úgy készültünk, hogy egyből külön szoba és én ott leszek vele ameddig szükséges, de ez hamar csődöt mondott, és már a 3. nap átköltöztünk a hálóba, mert hiányzott a párom közelsége, akkor úgy beszéltük meg 6 hónapos kora körül külön rakjuk, de nem hiszem hogy lesz belőle valami.
Nálunk is esik a hó, persze mi is nagy sétát terveztünk ma apával mert korábban hazaér, de nem lesz belőle semmi. Épp tegnap mondtam tök jó lenne kihagyni a februárt és jöhetne már március :D.
Szép napot mindenkinek!
andi791119
 
 


Sziasztok!

Mindig megfogadom, hogy megpróbálok sűrűbben jönni, de nekem vhogy ez nem megy. Egyszerűen nem tudom rendesen beosztani az időmet. De naponta legalább egyszer azért megpróbálok jönni.

Köszönjük szépen a hófordulós gratulációkat! Mi is gratulálunk mindenkinek! Olyan érdekes, hogy hamarosan már arról fogunk beszélgetni, hogy ki milyen tortát süt a picinek.

Jobbulást a beteg babócáknak!

Nálunk Levike kezdetektől fogva külön szobában alszik. Igaz, csak egy harmonikaajtó választ el tőle minket, amit természetesen nem csukunk be. Ha beteg vagy oltást kapott vagy a férjem éjszakás, akkor átmegyek a szobájába és a földön alszom. Nekünk ez nagyon jól bevált.

Tök jó, hogy van, aki már a nyaralást tervezi. Mi még nem is gondolkodtunk rajta. Bár azt már tudjuk, hogy a férjem megy Írországba 2*5 napra. Timi, mi is voltunk már Tunéziában nyaralni. Az volt életünk legszebb, legjobb nyaralása. Szeretnénk majd Levikét is elvinni oda egyszer. Azért kérdeztem, hogy Gréta örül-e a hónak, mert arra szoktam gondolni, hogy milyen jó lesz, ha jövőre már tudunk szánkózni és milyen jó volna, ha Levike is élvezné azt. Egyébként Szolnokon lakom, akkor amikor kérdeztem, még itt sem volt hó. Ma már itt is esett/esik a hó. De délelőtt azért elmentünk babatornára, így a délelőtti séta nem maradt ki. A délutánit még meglátom.
Ma olyan lustának érzem magam, semmihez sincsen kedvem és álmos is vagyok…
rolta
Szolnok
 
 


sziasztok!

Próbáltam paintban kicsinyíteni, de akkor sem engedte feltölteni. Sajnálom, pedig szívesen megmutatnám a lányt.

Timi, de jó neked,hogy ilyen laza napod van. Remélem, pihentél kicsit.

Andi, a legolcsóbb, legegyszerűbb etetőszéket vettük meg. Azt hiszem antilop a neve. de nagyon jó. Rebi ügyesen ül benne. Mutatnám, ha fel tudnám tölteni. :evil:

Huh, de jó,hogy már a nyaralást tervezitek. Nálunk is szó van már róla. Horvátország a szüleimmel, meg tesómmal. Így legalább lenne egy pár bébiszitter. de még nem biztos.

Igen, nekem is hiányoznak a régiek. Hallotok? Itt vagytok? hahóóóóó :lol:

A regi az Rebi akar lenni, vagy én értettem félre valamit? :oops:
Amúgy igen, annyira hamar eltelt ez a 10 hónap. hihetetlen. Pont ma gondolkodtam a tortán.
Timi milyen volt Gréta első tortája??

Rolta, mit dolgozik férjed,hogy éjszakás? az nem lehet egyszerű, egyedül az éjszaka.
Én is várom már,hogy majd együtt lehessen szánkózni. Bár mi már idén is szánkóztunk. Rebi ült az ölemben, a férjem meg húzott minket. Hármunk közül csak én élveztem, de én nagyon. :lol:

Vettem csőrös poharat. Avent márkájú, 12 hónapos kortól. ennek már nem szilikonos az itatója. de direkt ilyet szerettem volna. kiváncsi leszek, hogy tetszik neki. És tök jól jutottam hozzá, mert a dm-ben 25%kal volt leakciózva és még felhasználtam a joker kuponomat. az is 25 %. amúgy nem tudom mennyi eredetileg.

na, megyek főzni, mert kikapok. :oops:

Kép

Kép
anuwen
 
 


sziasztok lányok!

én se sűrűn írok, de igazából nincs is mit :D ami jó is meg nem is, de ha Ti írtok akkor mindig van mire reagálni legalább

a mi napunk a szokásos, és mi sétáltunk is, én speciel szeretem a havat, a gyerek meg ma a hatalmas villanyoszlopokat fedezte fel, azokat a magasfeszültségeseket, szeretei a magas dolgokat, akkor mindig húúzik, bár a bátyámtol meg sírt aki szintén magas
mindenkinek boldog hófordulót, ma van az enyém is :D

remélem mindere tudok reagálni és nem hagyok ki senkit

mi előszőr sinlacot kaptunk, de az nem izlett a gyereknek, aztán meg hiánycikk lett így milupa vaniliás HA-s rizspépet kapott, ezt szereti, amit én kitapasztaltam vele kapcsolatban hogy forró vízzel kell kikeverni, hamar kihül és akkor jól bedagad, nem lesz folyós, és elég pontosan kell kimérni, egyszer nekem is lett folyós akkor Éda se ette meg, így szépen eszik, de aki nem tejallergiás annak lehet más ízűt is adni hátha, mondjuk biztos olyan gyerek is van akinek nem jön be, amúgy van aki azt mondja felesleges is ilyen pépeket adni, inkább csak annak kell esetleg aki soványabb,

nekünk nuby csőrős itatóink vannak, még anyu vette mikor nem tudta hogy hány féle cumisüveg van, az egyik olyan hogy csak akkor jön ha jól ráharap, na azt még nem tudja annyira a másikből simán jön, de inkább csak úgy "iszik" hogy beleöntök a szájába mert használni helyesen még nem tudja, és leginkább ki is köpi a vizet, ő inkább szájat öblöget, bár néha véletlenül lenyeli, majd belejön
mi egyszobában alszunk a gyerekkel mivel nincs több :D illetve van egy nappali is de olyan kicsi a lakás és nagyok a bútorok hogy egyenlőre csak így férünk el, majd ha nagyobb lesz és lesz pénzünk is rá átrendezzük, illetve elköltöznénk legszívesebben

Anett, én is painben kicsinyítettem és engedte, előszőr 50-50 %-ra aztán mégegyszer 50-50 %-ra és csak úgy lett jó méret, én nagyon szeretném látni Rebekát :shock:
izabella80
Budapest
 
 


ja igen, mindenkinek jobbulást!
nem tudom írtam e de én vettem a gyereknek multivitamint, biztos ami biztos, multikid a neve
csak mondjuk kiköpi, és jól megfogja a ruháit, így fürdés közben kapja, az a biztos foltmentesség
izabella80
Budapest
 
 


Kép

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sikerült!!!!!!!!!!!
Írni, nem tudok, mert itt ficánkol az ölemben, de még jövök.

Kép

Kép
anuwen
 
 


Anett. Nagyon édes Rebi (bocs a Regigiért, elírtam). Akkor jöhetnek még képek.
Később még jövök!
andi791119
 
 


Kép

Kép

Kép
anuwen
 
 


Kép

Ez szilveszterkor készült. :lol:

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Na, csak sikerült. Egy kicsit alakítottam a paintben, meg egy kicsit az infraview-ban. szóval kiléptünk az ismeretlenség homályából. :D Vagyis a lányzó.

Délelőtt aludt 40 percet. Most itt pörög. Ez a betegség egy új napirendet hozott. Reggel 7kor kelt. Pedig 8-fél 9kor szokott. Álmos vagyok. Mint mindig.

Ma kóstoltunk egy kis túrót. Almával. Ízlett neki.

Ildi, tök jó ötlet,hogy fürdés közben adod neki a vitamint.
Nálunk is csak szájöblítés megy. Néha-néha kortyol egyet.

Szép napot!

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

A tegnapi lazanap nagyon jó volt :D neteztem, pihiztem, játszottunk Zoéval, jó volt. Viszont ma már egy csomó dolgom volt, főzés, takarítás, stb. Voltunk egy nagyot sétálni is most szépen sütött a Nap :D

Anett,
de jó hogy Rebit is megismerhettük :D nagyon cuki nagylány :D
Horváto.ban akkor voltunk amikor Gréti 10 hónapos volt :D Jól bírta a hosszú utat (Miskolc-Zadar) jobban, mint én! :shock: És jöttek anyuék és tesómék is, plussz a barátaink kisgyerkőccel szintén nagymamástól :D tényeleg úgy jó menni nyaralni kicsivel, ha van bébiszitter is, mert egyébként nem tudsz tőlük egy percet sem pihenni.

Gréti első tortája:
Most megyek, mert jelenleg Gréta a bébiszitter, és Zoé már nem nagyon bírja a nyúzást :D

Még lehet jövök este!

Addig is szép napot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:37-kor.
Vendég
 


Ma én is végre utolértem magamat a házimunkában. Rebi még alszik. Rá tudnék szokni arra,hogy egy nap kétszer is alszik. talán a szakdogám is elkészülne egyszer...

Timi, köszi a fotókat. És milyen volt? Miből készült. Csak mert anyukám csoki tortát szeretne, meg ő tömné édességgel is. de én nem szeretném.

Köszönöm a dicséret a lányra.

Kép

Kép
anuwen
 
 


Na, itt vagyok megint :D
Zoé már álmos, de nem tudom elaltatni, majd megint a híradó alatt fog elaludni apa hasán :D

Kinek hogy alszik el a babája? Altatással vagy maguktól?

A torta: vékony csoki krémmel kértük, kívül marcipán volt. Inkább csak széttúrták (Gréta és két kisbarátja) keveset ettek belőle. Én sem adtam akkor még neki édességet, viszont a kis kerek sós kekszet imádta :D

Én csak cebiont adok Zoénak, plussz ugye még az anyatej :D remélem az influenza elkerül bennünket.:twisted:

Nagyon úgy tűnik, hogy a régiek már nem fognak ide írni!:( Pedig néha látom, ám hogy be-be jelentkeznek még néhányan... ne csak olvassatok, írjatok is nekünk, :D
Vendég
 


Képzeljétek Rebi már 2,5 órája alszik. Az előbb már bementem,hogy lélegzik-e még. De még arra sem kelt fel. :shock:

Rebit altatni kell. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludt el egyedül. általában popsi ütögetés és sisegés megy. néha popócipelés. Ja, meg este cicin alszik el. ezek szerint Zoét is altatni kell.
Ja, lehet még nem mondtam, de nagyon tetszik a kislányod neve.

Azt akartam kérdezni,hogy Gréta hogy viselte a kistestvér születését? Azért kérdezem, mert mi is kb 4 év korkülönbséget tervezünk és azt gondolom ilyenkor már jobban viselik. de lehet,hogy tévedek.

én is adok cebiont. édes amilyen fejet vág. Zoé se bírja gondolom...

Én is sajnálom,hogy nem írnak a régiek. Szerintem mindannyian azzal a céllal is bújtunk elő a csigaházunkból, hogy azért még tarthatjuk velük a kapcsolatot.

na, lassan csak ébredezik. az előbb már nyögött, de megint csend van. pedig már ennie kellene.

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Anett, nagyon aranyos a lányod ahogy áll a kiságyban. Én majd elolvadtam mikor megláttam. Várom már, hogy a mi kisdrágánk is ilyet csináljon.
Nálunk a tesóméknál 1-es alakú csokitorta volt a kisfiúnál, azt hiszem cica pedig a kiscsajnál, vagy barbi torta.

Timcsi, édes lehetett Gréti ahogy belenyúlkált a tortába. Én is kérdezni akartam az altatást, mert nálunk eddig ha jól eltaláltam hogy álmos akkor csak letettem és aludt, volt viszont amikor ez nem jött össze, akkor popsi veregetés volt nálunk is. A héten viszont úgy altatok, hogy leteszem bent hagyom, általában megfordul a kiságyban a hasán, bemegyek visszaadom a cumit és megfordítom, ezt kb eljátsszuk 3-szor majd elalszik magától. Tegnap ez 20-25 perc volt ma viszont 15 perc alatt elaludt. Lehet hogy csak véletlen, de reménykedem hogy rövidül majd az idő és szépen elalszik majd magától. De lehet csak álom marad.

Cebiont én is adok neki minden nap. Valamit még kérdezni akartam de nem jut az eszembe. Nektek mennyit van ébren két alvás között a babáitok és este fürcsi után hami és egyből csucsúlnak?
andi791119
 
 


Andi köszi a dicséreteket. Annyira nem jó,hogy feláll a kiságyban, mert így az altatás is nehezebb. Ott áll és sír. És éjszaka is már ott vár, amikor megyek be.

Irigyellek a könnyű altatásért. Rebi nem kattant rá a cumira amikor kisebb volt. Egy darabig nem bántam, de néha olyan jó lenne, ha csak cumi be és már alszik is.

Rebi kb. 3-4 órát van fent egy -egy alvás között. Igen, fürdés után cici van és alvás. Nálatok hogy van?

Fel kellett már ébresztenem a lányt, mert nagyon megcsúsztunk volna. Nem hívem az ébresztés, de nincs kedvem még 9kor is altatni. Nálatok mikor van az esti lefekvés?

Kép

Kép
anuwen
 
 


Anett.
Hát ha már állni fog akkor majd biztos nem akarom annyira, mint most :D
Nálunk fél 9 körül van a fürcsi, kb 21:15-kor eszünk, és ha nem keltem fel a 2. alvásából 18-kor akkor 22-kor alvás, ha felkeltem akkor 21:30-kor alvás.
Én a 21:30-as alvást szeretném, de ha 17 után alszik el akkor szoktam hagyni még egy kicsit tovább aludni 18 után.
Nehéz összehozni, mert sokszor nappal is aludna 3 órát.
Jó éjszakát mindenkinek
andi791119
 
 


Jó estét mindenkinek!

Igen, sajnos többnyire altatni kell Zoét:( Ölben ringatni, szigorúan "állva" (ő is álló helyzetben van és én is) és sisteregni:) Ha jól találom el, hogy álmos akkor nem kell sokáig és félig még ébren teszem a kiságyba és alszik, ha nem akkor többször be megyek és mindig még féléber állapotban teszem le. Este pedig többnyire cicin alszik el, vagy hasonló képpen az előzőhöz. Én nagyon szeretném ha megtanulna egyedül elaludni, de ezt szerintem sírás nélkül nem lehet megtanítani nekik, azt pedig nem bírom. Pedig mindenki érdeke az lenne. Andi szerintem jól haladsz ezzel Balázsnál, legalábbis annó Grétánál én is ezt csináltam, és működött. Ő nagyon hamar kb. félévesen magától aludt el nappal és este, az éjszakai ébredés persze más káposzta volt. :D
Zoé nappal kétszer alszik, délelőtt 1-2 órát, délután fél-1 órát, esetleg ha délkörül sétálunk akkor még 30-40 percet. A többi időt ébren tölti.

Ezt gyakorolja állandóan, négykézláb áll és hintázik, közben kiabál és fülig ér a szája, annyira zabálni való: :lol:
[Én is várom már, hogy álldogáljon, kíváncsi vagyok,mikor fog, G. nem sokkal héthós kora után állt fel először.
Nagyon cuki Rebi, és az ő neve is szép:D Mi a Zoét a vezetéknévhez választottuk, (az is Z-vel kezdődik) pontosabban Gréti választotta.
Gréta a tesó születését nagyon várta, abszolút bevontuk a várakozásba, még uh-ra is elvittük egyszer:D
Simizte a pocakot, beszélt hozzá stb. Aztán amikor kórházba kerültünk (a csaszi miatt 1 hétig voltam bent) az az időszak megviselte, rászokott a körömrágásra amiról még azóta sem szokott le, sajnos. :( Aztán a féltékenység úgy jött elő nála,hogy szófogadatlan lett, stb. próbálja mindig magára hívni a figyelmet, és ehhez minden eszközt bevet. Mára már javul a helyzet, sokat kell vele is foglalkozni, és akkor kezelhető kis angyalka lesz.:D

Na, vége a hancúrozásnak, megyek lefektetni. Nálunk egyébként fél 8 fürcsi, aztán egy kis szopcsi, hancúr, aztán szopcsi közben beájulás:D

Jó éjt mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:38-kor.
Vendég
 


Hahhhóóóó Lányok!
Merre jártok? Hogy vannak a picurkák? Mi sétáltunk ma egy kicsit, olyan szépen süt a nap, de én olyan álmos lettem, hogy alig vártam hogy hazaérjünk és babóca is álmos legyen. Nem tudom miért, de a dél körüli alvásnál, Bazsi mindig szépen egyedül elalszik, fél 5-kor már nehezebb eset és az este sokszor katasztrofális. Na de kopp kopp két napja azzal sincs nagy gond.
Ti miben etetitek a gyerekeket? A babkocsit mikortól lehet feljebb állítani?
Balázs itt fekszik a játszószőnyegén, forog és majd elrepül örömében, de hogy mitől azt nem tudom, közben az ő kis saját nyelvén nyomja a rizsát. :D
Szép napot és kellemes hétvégét. Mi holnap szülinapi buliba megyünk.
andi791119
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi tegnap felmentünk Pestre az IKEA-ba és megvettük Levikének az etetőszéket. Olyat vettünk, mint amilyen Rebinek is van. Egyébként ő is nagyon szép kislány és olyan jó, hogy sikerült képeket feltenni róla.
Általában nálunk is ringatni kell Levikét a nappali alvások alkalmával, de amikor jó idő van és tudunk menni nagyot sétálni, akkor séta közben szokott aludni. Este pedig ő is cicin alszik el. Fél 8 körül fürcsizünk és utána alvás.
A Ti gyermekeitek mikor kezdtek maguktól ülni? Én még azt várom, de már nagyon (és persze az első fogacskát).
Nekem is hiányoznak a régiek. Remélem, néha azért írnak majd nekünk. Esetleg tesznek fel képet a talijukról.
Ma olyan jó napsütéses idő volt...
rolta
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Mi is sétáltunk ma egy nagyot:) 2 órát aludt lent:) mondjuk ennyit aludt összesen. Délután 20 perc után felébredt:(
Andi,
Mi etetőszékben eszünk vagy van egy fischer price hintánk és abban. Még nem ül önállóan,de gondolom ilyen rövid idő alatt csak nem lesz baja. Greta 7 hót már betöltötte amikor ülni tudott. A babakocsit is meg szoktam emelni egy fokkal időnként nagyon élvezi h.jobban kilát:)
Jó szórakozást a szülinapon:)
Saci,
IKEAért irigy vagyok, sajnos csak ritkán jutok fel:(
Kivi vagyok Levi mit szól majd az etetoszekhez?
Éjszakákkal h.álltok mostanság?Mi 3kor kelünk először, aztan fél 7 kor pár napja.
Ildi, Anett minden rendben nálatok?
Jó éjt mindenkinek;)
Vendég
 


Timi,
Mostanában nálunk is jobban telnek az éjszakák. Levike éjfél körül kel, utána 5 óra körül és még akkor is visszaalszik. Régebben ő is csak 3 óra körül kelt.

Jó éjt mindenkinek!
rolta
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy verődik össze a társaság. Én tuti nagyon ritkán fogok tudni jönni... De azért most is pótoltam.
Naaagyon cukik a törpék! :D:D

Nálunk vírus tombol. Hannának 40,5 fokos láza volt, Alex megállt 38,4.nél. Anyám, bátyám, Ádám is lázasak voltak. Ádám még most is az. Én valszeg már találkoztam ezzel a vírsussal, mert csak én nem kaptam el eddig...
szóval zajlik az élet... :D
Így Hanna jövő héten is itthon lesz... Igen erősen megnehezíti a munkát. De csak összeszokunk....

Én influenza ellen nem oltatok, nem is fogok. A H1N1 ellen meg végképp nem. Ugyan annyi esély van abban meghalni, mint a többiben. Én a bárányhimlő és az agyhártya ellenin kívül semmi extra oltást nem adtam Hannának. Bocs, kullancs, de az is agyhártya gyuszi... Az agyhártyákat azért tartom fontosnak, mert félre szokták kezelni és az a halálos bennük...
A bárányhimlő meg szerintem egy igen durva betegség, amit ha nem kell, ne kapjon el egyik sem. Meg én sem voltam még, nem akarnék 40fokos lázzal itthon fetrengeni...

Glutén allergia és allergiák általában:
Az allergia azért szar dolog, mert nem mindig jön ki rögtön... Az, ha kiütéses lesz tőle a gyerek, az a szerencsésebb dolog, mert azt majdnem rögtön látod. De lehet bélgörcs, pffadás, ekcéma, hasmenés, lassuló hízás (gluténnál, tejnél) és ezeket már nem olyan könnyű beazonosítani.
A másik, ami jellegzetesen allergia: Nem rögtön jön elő. Van,a mikor hónapok telnek el tünet mentesen, telítődik a szervezet az anyaggal és csak utána csapja ki... ez a másik szívás vele.

Én ugye masszívan tej ellenes vagyok. Hanna nem is szereti, mert nem kapott 3 éves koráig és nem szereti az ízét. de a puddingot sem eszi meg. Nem issza a kakaót... és köszöni jól van :D a joghurtot és a sajtot szereti, de azt üsse kő, amíg bírja a tejcukrot, nem nagyon zavar... én már azt sem bírom megenni.
Alex sem fog tejet kapni, se tejpépet, se semmit, amiben tej van, remélem őnála is megoldható lesz 3 éves koráig.
Úgy gondolom, hogy csak azért enni tejterméket és rászoktatni egy gyereket a tejre, mert egy ipraág épült rá és sokat reklámozzák, nem kell. Ugyan ez vonatkozik az édességekre és a finomított dolgokra.
Ha meg tudom engedni magamnak, akkor nádcukorral, mézzel vagy nyírfa cukorral édesítek itthon. Persze néha nem tudom megfizetni, így marad a sima cukor... de nem szívesen...

Lisztből is vegyesen használok teljes kitörlésűt és finomat.
Olajból venném az olviát, de majd egyszer tuti lesz annyi pénzem, hogy azzal tudjam kisütni a dolgokat :D:D MOst az még sima olajjal megy. De a tervek meg vannak :D:D

Hozzátápival meg nem kell görcsölni. Hanna 8 hónapos koráig 2 kanálnyi kaját evett meg. És Nem is tudom meddig nem is váltotunk ki kaját, mert ő minid szopi után kapott enni. Na, ez Alexal már nem így van, mert ő olyan durván bír szopizni, hogy ezt nem lehet bírni. Ő szopi előtt kap kaját, sőt van olyan is, hogy utána nem kér már... szal őt inkább elválasztom, mint hogy hozzátáplálnám...

Azt hiszem most ennyi jutott eszembe..,

Írjatok jó sokat :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok Lányok!
Írtam egy csomót a babaneten és az egész elszállt, így most újra kezdem wordben :evil:

Jaj, de jó hogy írtál nekünk Vok!!!:D :D :D
Viszont a betegséget nagyon sajnálom.:( :( :( Remélem már gyógyulnak a betegek! Jobbulást mindenkinek! Influenza volt vagy valami más vírus? És a manókat nagyon megviselte?
Tavaly Grétának is 40-41 fokos láza volt, lázcsillapító, hűtőfürdő (na ezt nem bírta, végig sírt, inkább helyette borogattam) ellenére kb. 1,5 óra alatt ment le 38,5 fokra.:( Olyan ijesztő volt mert félre beszélt a kis drága. :(
Influenza elleni oltást idén én sem terveztem, bár most kicsit kezdek meginogni. Gréta amikor bölcsis lett, és tavaly kapott.
Az agyhártyagyuszi ellenit és a bárányhimlő elleni védőoltást adatom be én is a lányoknak. Az elsőn már túl vagyunk, illetve 1 évesen kap még belőle egyet.

Rólunk:
Tegnapi napunk nagyon jól telt. :D Délelőtt két órát sétáltunk a gyönyörű napsütésben, Zoé végi aludt, Gréta pedig játszóterezett.:D
Aztán anyósékhoz mentünk ebédelni és a délutánt is ott töltöttük. Anyós mindenáron húslevesből akart adni Zoénak krumplicskát és répácskát, na meg májat.:shock: Mondtam, hogy egyelőre maradunk a saját készítésű bébiételnél. Husit adtatok már a babóknak? Én jövő héttől tervezem, először heti háromszor csirkemellet, aztán majd pulykát, halat, 8 hótól heti egy májat.
Ma is megyünk vendégségbe, barátainkhoz, ahol a nagyobbik fiú Grétivel, a kicsi pedig Zoéval egyidős (mindkét esetben 3 hét van a gyerekek között).:D

Gyertek ti is meséljetek kinek hogy telt, telik a hétvége!:D

Üdv, Timi
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak hétvégéztünk. Majd jövök részletesebben, ha elaludt. Most itt ül az ölemben és egy zsebkendőt cincál. :lol:

Kép

Kép
anuwen
 
 


sziasztok

én se tüntem el, csak le vagyok lassulva na meg dolgom is volt és van egy gyerekem is :D
ez vicc volt
szóval csütörtökön anyunál voltunk, pénteken egész nap lefoglalt a gyerek, szombaton főzés mosás takarítás már amennyi belefért, tegnap meg le voltam lassulva kicsit
ma még kellene takarítanom mert jön a védőnő, új lány
most hírtelen nem emlékszem mire kellene reagálnom, az alvásról csak annyit, hogy már írtam róle, nálunk nincs vele gond eddig, magától alszik el általában, este meg kaja után mellnk teszem a kanapéra és itt alszik el, vagy még dumál vagy tv-t néz, szóval ráhagyom mikor akar aludni, tegnap pl. egyből bealudt, aztán beteszem az ágyába
most inkább azon aggódom kicsit hogy nem nagyon hízik, eddig is mindig csak a minimumokat hozta, de mióta kaját is kap, szinte semmit, mondjuk tegnap más mérlegen mértem mint a doktornál de 1 hónap alatt nem hízott, mondjuk remélem nem fogyott, majd 8 hósan megyünk legközelebb, majd kiderül, sajnos a vitamin ellen már annyira ellenkezik hogy már beleremeg, annyira nem akarja, a cebionnak milyen az íze? ennek narancsos, lehet nem ízlik neki

na majd még jövök

addig is Vokéknak jobbulást, nem irigylem hogy mindenki beteg és még dolgozni is kell, kitartás Neked!

Lunával mi lehet? azóta se jött :(

I
izabella80
Budapest
 
 


Sziasztok!
No, felraktam főni a zöldséglevest, a lány alszik. De ki tudja meddig?

Sajnos Rebi még mindig taknyos. Már egy hete állandóan orrot szívok. Annyira elegem van.

Kinek, hogy telt a hétvége? Mi itthon voltunk. Pihentünk. Tegnap csináltam öt perces fánkot. Isteni lett.

Timi: nagyon édesek lányok. Grétának nagyon szép haja van. Jól viseli a fésülködést?

Na, megébredt a lány. Megyünk ebédelni és sétálni.
Délután még jövök.

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Újra itt, Rebi megint alszik. :)

Andi: mi kb. 8 hónapos kora óta emeljük meg a babkocsi ülését. de néha még most is fektetve van, ha alszik benne.
Milyen volt a szülinapozás?

Saci: hogy tetszett Levinek az etetőszék? Ti nem rúgtok mindig bele? :D

Rebi pár napja ül magától, de úgy hogy térdelésből ebül a két lába közé. Úgy nem szeret ülni,hogy a lábait előre kinyújtja és nem is szokott.
És két napja megtette az első lépéseit. Igaz,hogy kapaszkodva a kanabéba, de akkor is. :)

Vok: tök jó,hogy benéztél. Gyerkőknek jobbulást!!

Timi: én adok csirkét Rebinek. Én csirkecombot csinálok neki, mert az nem olyan száraz mint a melle. Sertést nem hiszem,hogy adni fogok meg májat sem( az választja ki a méreganyagokat). Én vega vagyok, szóval vannak fenntartásaim a hússal kapcsolatban. de a férjemnek főzök húst és Rebitől sem vonom meg, de nem hiszem,hogy disznó húst kellene ennie.

Ildi: én úgy tudom,hogy féléves kor körül normális a súly megtorpanása a sok mozgás és a hozzátáplálás kezdete miatt.

Na, megyek, mert még van dolgom. :(

Gyertek és írjatok!

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás, nagy a pangás, kérem... tessék jönni gyakrabban!!! Andi és Saci hol vagytok, minden ok nálatok? Remélem igen, csak babócáztok :D

Ildi,
ne aggódj a súlya miatt szerintem sem. Normális hogy a második félévre lelassul a gyarapodás, sőt stagnálás is lehet. Ha kiegyensúlyozott, van kakis pisis pelus továbbra is, akkor biztos nincs baj. Tápszert milyet kap? De persze kérdezd meg a dokit, legalább megnyugszol. Védőnéni mit mondott? Egyébként a mérlegek is simán csalnak akár 20-30 dekát is. Főleg, hogy izegnek-mozognak rajta.
:D
Vitamint nem lehet gyümölccsel beadni? Cebion marha savanyú, csak simán becseppentem a szájába, és cuppog rajta. Akkor is jó pár csepp ha csuklik pl. De ezt én kezdettől adom neki, napi 10 cseppet. Nektek nem javasolták?

Anett,
Gratula az első lépésekhez! :D Most aztán már nem lesz megállás, főleg, ha majd egyedül is elindul :D
Zoé is egyre stabilabban ücsörög, de azért még úgy hogy én a háta mögött ülök, mert el-eldől. De pl. fürdőkádban is ülni akar és két lába között pancsol a kezével, így be költöztünk a nagykádba
:D
És a felüléssel is próbálkozik, négykézláb állásból tolja a fenekét oldalra :D
Sertést én sem fogok adni, de marha husit igen olyan 9-10 hótól, és halat is. (tonhalat vagy lazacot)
Én csirkemájat adtam Grétinek is és Zoé is azt fog kapni,mert rengeteg a vas benne.

Most mennem kell reggelit készíteni, gyertek és írjatok!:D

Üdv,
Timi
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: