Új privát üzeneted érkezett!

Anett, ez az ötperces fánk recept érdekelne :P
Vendég
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás???Írjatok!

Timi köszönjük a gratulációkat. :D
Zoé is nagyon ügyes.

Ma nem megyünk sétálni, mert azt hallottam,hogy szmogriadó van. Inkább nem kockáztatok...

Timi a recept:
Hozzávalók (kb. 30-35 db kis fánkhoz):
1 kis doboz kefír vagy tejföl vagy natúr joghurt (kb. 1,7-2 dl), 10 (enyhén púpos) evőkanál liszt, 1 tojás, 1 evőkanál vaníliás cukor, csipetnyi só, 1 kiskanál sütőpor, fél citrom reszelt héja. Ízesítésnek 5 dkg csokoládédarabka vagy 5 dkg mazsola vagy 5 dkg darabosra darált dió. A kisütéshez étolaj.

Elkészítés:
A kefírt / tejfölt / joghurtot egy kanál segítségével összekeverjük a tojással, vaníliás cukorral, sóval és a citromhéjjal. (Nem szabad nagyon kikeverni, csak amíg összeáll.)
A lisztet összeszitáljuk a sütőporral, és a tojásos keverékbe keverjük. (Megint nem keverjük túl sokáig.)
Végül hozzáadjuk a csokoládédarabkákat / mazsolát / diót.
Az olajat felforrósítjuk. Kiskanállal diónyi darabkákat szaggatunk a tésztából az olajba. A fánkocskákat 4-5 perc alatt minden oldalukon aranybarnára sütjük.
Fahéjas vagy kakaós porcukorral, gyümölcsöntettel, lekvárral, csokiöntettel tálalhatjuk.


Hát én raktam bele csokidarabokat, de sütésnél kifolyt és a végén már kezdett megégni. ha következőre csinálok, akkor simát fogok csinálni. amúgy finom lett.

na, megyek, de ti gyertek!!!

Kép

Kép
anuwen
 
 


Hmmmm, ez jól hangzik :P
Ki fogom próbálni!!!:D

Zoé már kikúszik a gyerekszobából, eddig a parketta megállította :D
Most is a játszószőnyegéről ide teper hozzám, és kunyizik az ölembe :D

Hahó!!!???? Többiek????!!!Merre vagytok????!!!
Vendég
 

 
 

Nálunk is szmogriadó van, és köd, így a mi sétánk is elmarad :(
Vendég
 


Úgy látszik csak ketten maradtunk. :cry:

Rebi a konyhába szeretne kimászni, de az nagyon hideg, így mindig fel kell vennem. most épp ajtórácsot vadászok a neten. de nagyon drágaaaa. :evil:

Kép

Kép
anuwen
 
 


Mármint mára maradtunk ketten. :oops:
azért remélem,hogy jelentkeznek a többiek.

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, csak kicsit lusta vagyok.
A szülinap jól sikerült, bár az ünnepelt sírásától, az én kicsi fiam is rákezdett és elég nehéz volt megvigasztalni, de utána nem volt gond. Apa itthon vasárnao és tegnap is, szobát rendeztünk, bútorokat szereltünk és babáztunk ezerrel. Az én kicsi fiam egyre ügyesebben forog minden irányba, hasról hátra és vissza. Nagyon tündér élvezet nézni.

Timcsi, ahogy négykézlábra áll Zoé, nagyon édes. Tök jók lehetnek az esti huncutkodások.

Ildi, az én kisfiam is belassított, nem hízik már sokat. Én minden vasárnap megmérem, de csak hogy tudjam hol járunk.

Anett, gratula az első lépésekhez és jobbulást!!

Saci, én kis fiam még nem ül :D, bár ő itt a legkisebb, de két fogacskája már van és nagyon édes, imádom. Tényleg azt hiszem 28-án volt a tali a régieknek ha nem tolták el.

Vok, nektek is jobbulást!!
andi791119
 
 


Nem frissítettem és lemaradtam az előző hozzászólásokról!!

ÁÁÁ, nem maradtatok ketten, jöttem én is, estére itt lesznek a többiek is. Ezt a fánkot már én is próbáltam és nagyon finom csak hipp-hopp elfogy :D
Rebi már a bútorokba kapaszkodva közlekedik? Gondolom négykézláb is kavar.

Timcsi édes lehet a csajod ahogy oda kúszik hozzád és ölbe kívánkozik.

Tényleg nektek sokat van ölbe a gyereketek, mert nálunk van hogy ő tök jól el van egész nap, játszik a szőnyegén, vagy hintázik és én szoktam inkább felvenni, mert hiányzik a közelsége.
andi791119
 
 


sziasztok

hát én nagyon fáradt vagyok azt hiszem
vagy a gyerek egyre hisztisebb, de semmi se jó neki
állandóan ülni szeretne de felülni nem tud meg el is döl, szerintetek baj hogy üldögél? tartja magát csak nem magától ül fel
hasra hiába rakom hátrafordul, de már látom hogy unja magát, rosszalkodna, ennyit az áldott jó gyerekemről :D

ma vártuk az új védőnőt de nem jött, remélem nem gondolja hogy állandóan itthon fogok üldögélni

ilyesmi gánkot már én is csináltam, tényleg finom, sajnos olyan igazi eredetit még nem sikerült csinálnom pedig szeretem nagyon

Anett gratula a kezdeti lépésekhez, akkor most már egy fokkal lehet feljebb pakolni :lol:

Ildi
izabella80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy jöttetek. :D

Andi gratula a forgáshoz. Nem kell sok és már ő is neki indul.

Nem is emlékeztem,hogy a régieknek mostanában volt talijuk. de jó nekik...

Tényleg hamar elfogy a fánk. férjemmel egy ültő helyünkben megettük.
Ildi miért nem sikerül a fánk? vagy még nem próbáltad? szerintem nem olyan nagy ördöngösség...

Rebi a kanapé mentén közlekedik, de ha elfogy, akkor megy négykézlábba. már akkor fel kellett pakolni, amikor el kezdett felállni. de már azóta még feljebb nyújtózkodik.

Rebi nem sokat van ölben, egyszerűen nem marad meg egy helyben. neki mindig mennie kell. :lol:

Ildi, szerintem nem baj, ha üldögél, egy keveset. mivel eldől, ezért még ne stabil az ülése. Nehéz helyzet...

ezek a védőnők... :roll: :evil:

Kép

Kép
anuwen
 
 


Jó reggelt!

Sajnos úgy néz ki a mai séta is elmarad :( köd van és szmog :( Én már nagyon unom ezt a bezártságot :( Már olyan jó lenne, ha jönne a tavasz, akkor mennénk mindenfelé!!! Már annyira várom, hogy sportkocsikat nézegetek. Nekünk még a Grétáé van, egy pierre carden, én szeretem, csak lapra csukható és így sok helyet elfoglal a csomagtartóban, és már eléggé elhasználtuk. Így most egy esernyőre zárhatót szeretnék. Nektek milyen kocsitok van vagy lesz nyárra?

Anett,
Gréti jól tűri fésülködést, nem rég vágattunk a 4 év alatt először a hajából kb. 15 cm-t. Már a feneke alá ért, és a vége tök göndör volt. Most a lapockája alá ér, és sajna a göndörség nem jön vissza :( De már nagyon muszáj volt vágni belőle, mert gubancolódott, szöszös volt és töredezett.
Akkor értem a fánk miért öt perces: 5 perc az elkészítés és 5 perc alatt el is fogy :D
A polcokról való feljebb és feljebb pakolás ismerős :D

Ildi,
Kitartást a nehezebb napokhoz! Nekem szokott üldögélni Zoé, és még ő sem ül fel magától. Vagy kitámasztom párnával, vagy mögötte ülök. Egyébként nekem sokat el van hason is, meg pörög oda-vissza.

Andi,
remélem is hogy jössz te is! :D
Tényleg cuki ahogy vigyorogva közeledik hozzám :D
Nekem sincs sokat ölben, bár este már jobban igényli.

Saci, te merre vagy? Gyere és mesélj Levi fiúról!

Mennem kell ebédet főzni, grízgombóc leves lesz, és milánói makaróni.

Üdv,
Timi
Vendég
 


Sziasztok!

Timi én is kivagyok ettől a bezártságtól. bár ma lehet sétálunk egy picit, mert jön a júniusi babás barátnőm és ki kell elé mennem.
Mi nem rég vettünk sportkocsit, de még nem használjuk, mert nem átfordítható a tolókarja és Rebi nem szereti, ha nem lát minket. ezért még a mélykocsit használjuk, ami pierre carden, de mi csak batárnak hívjuk. :lol:
amúgy a sportkocsink ilyen:
[url]
http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 73218.html[/url]
Már én is nagyon várom,hogy tavasz legyen és lehessen jókat sétálni.

Most vágattátok először Gréti haját? nem semmi. már alig várom,hogy Rebinek is lehessen fésülni. bár ahogy elnézem, az még odébb van.

hmm, imádom a milánóit. én ma húsos tarhonyát csinálok a férjemnek és a barátnőmnek.

gondolom a többiek majd délután-estefelé jönnek. megpróbálok majd még én is benézni.

további szép napot!

Kép

Kép
anuwen
 
 


http://www.babakocsik.eu/Chipolino-Trini-3-Blue-Sport-babakocsi_3397.html

nem volt jó a link.
szóval ez az. nekünk piros van.[/url]

Kép

Kép
anuwen
 
 


Anett,
én is chipolinot néztem ki :D

http://bolthely.hu/babycenter/id/00839_ ... _Cleo_eper

Nagyon jól néz ki a tiétek is, csak a férjem idegenkedik a 3 kerekű kocsitól, de még lehet meggyőzöm :D
Ti hol vettétek és mennyibe került? (ha meg lehet kérdezni)
Vendég
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, csak mostanában nem tudtam jönni. Sajnos holnap vérvételre kell mennünk Levikével. Állandó bőrproblémákkal küzdünk és most kaptunk beutalót vérvételre. Légyszi gondoljatok ránk délelőtt! (Valószínű, hogy a bőre miatt nem alszik jól éjjelente. Szegény tegnap este szinte óránként kelt.)
Fogacskája pedig még mindig nincs.
Továbbra is rengeteget kúszik, szinte sosincs egy helyben.

Gratulálok Rebinek az első lépésekhez!
A fánk nagyon fini lehetett.
Ez a rossz idő engem is nagyon megvisel. Az embernek még felkelni sincs kedve ilyen hidegben.

Nekünk Pierre Cardin babakocsink van. Ilyen: http://www.babakocsit.hu/index.php?page ... &Itemid=58
Én imádom, szerintem nagyon jó választás volt. És Levi is jól érzi benne magát (főleg amikor nincs teljesen bebugyolálva a nagy hideg miatt).

Levike nyűgösködik. Jövök még, ha tudok.

További szép napot nektek!

Saci
rolta
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Saci, holnap gondolunk Rátok és drukkolunk hogy Levinek megoldódjanak a bőrproblémái.

Hát Lányok, én is nagyon utálom a bezártságot. Ráadásul most mindenki olyan messze van, mert nincs autó, a párom azzal jár dolgozni és így csak ha jön valaki akkor vagyok társaságba. Szerencsére ma anyuék is átjöttek, meg az egyik keresztanyu is benézett.

Balász ma a déli alvásnál nagyon nyügi volt, több mint fél óráig sírdogált, sehogy nem volt jó neki már mindent kipróbáltam végül a hátán csucsult el, úgyhogy a hasikáját simiztem és dúdoltam. Úgy sajnáltam és persze mivel ő nem sokat sír és nyafizik így engem is megviselt rendesen.
Na bocs, hogy most csak magamról írtam.
Mindenkinek szép estét és jó éjszakát!!
Andi
andi791119
 
 


Sziasztok!

Levike egy igazi hősként viselkedett délelőtt. Szinte nem is sírt. Nagyon ügyes volt. Délután lesz eredmény és utána hívom a doktornőt.

BOLDOG NÉVNAPOT BALÁZSNAK!!!! Lesz nagy ünneplés?
rolta
Szolnok
 
 


Saci, nagyon ügyes kisfiad van. Remélem jó híreket kapsz majd.
Köszönjük a névnapi köszöntést, szombaton lesz a buli.

Mindenkinek szép napot!
andi791119
 
 


Szép napot mindenkinek!

Andi,
BOLDOG NÉVNAPOT BALÁZSNAK!

Saci,
Levi nagyon ügyes, remélem jó lesz az eredmény! :D

Tegnapi napunk elég húzós volt, Zoé kétszer aludt 20-20 percet. :(
De szerencsére az éjszaka jó volt, csak 6-kor kelt fel és aztán még visszaaludt fél 8-ig.
Ma voltunk kicsit sétálni, most pedig a fisher price zongorával komponál :D

Este még lehet benézek, addig is írjatok sokat!
Vendég
 


Boldog Névnapot Balázsnak!! :lol:

buli is lesz? de jó! én meg nem is vettem semmit a lányomnak a névnapján, na mindegy még úgyse emlékszik :D
Balázsnak ma már jobb kedve volt? remélem igen

Sziasztok

még mindig fáradt vagyok, ma itt volt anyukám így kicsit lekötötte helyettem a gyereket, viszont éjszaka kettesben leszünk :(

mi voltunk ma is sétálni de sehol nem volt a beigért jóidő, hideg volt és szmogos

Éda egyre akaratosabb főleg ha meglátja a laptopot :D mindenáron megakarja kostólni, mi lesz itt ha járni fog?

a lányokat is puszilom :P

I

Levinek mi van a bőrével? írtál már róla csak nememlékszem?
izabella80
Budapest
 
 


Nagyon száraz a bőre és ekcéma jellegű piros foltok vannak rajta, amik időnként elmúlnak, azután újra visszajönnek.
Szerencsére a vérképe nem lett rossz, kapott vasat és C-vitamint.

Hol marad a jó idő???
rolta
Szolnok
 
 


itt már kicsit süt a nap :D

sziasztok

azért kérdeztem mert Éda tarkóján is vannak ilyen piros foltok, mindig is voltak de csak mikor rajta fekszik, de mintha most már mindig ott lennének,
majd megyünk 8 hós felmérésre és megmutatom, de nem gondoltam hogy vérvétellel is nézik, és mit mondtak még? elmúlik
Édának a lábán voltak érdes részek de az nem volt piros, arra kaptunk bőrpuhítót és nagyon szépen rendbehozta, védőnő ajánlotta száraz bőrre
hétvégén állítólag tényleg jó idő lesz, nem mintha mennénk valahova :?
Ti mit főztők a hétvégén? nekem mindig olyan nehéz kitalálni
izabella80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak most tudok jönni, mert ma itt voltak anyukámék. Ők nem pestiek, ezért mindig nagy dolog, ha eljönnek. És hoztak krémest, nyamiiii.

Balázsnak utólag is boldog névnapot! Rebinek is volt már névnapja. nálunk is volt egy kis ünneplés. játékot kapott.

Saci, örülök,hogy Levi bőrével nincs nagy baj. Krémet kaptatok rá? Rebinek a karján vannak ilyen száraz pöttyök. doki szerint ez genetika és tőlünk örökölte. azt mondta majd elmúlik. hát remélem, mert aztán majd nem mer pántosban mászkálni nyáron. :lol:

Remélem is,hogy holnap jó idő lesz. Itt a Vajdahunyad váránál mangalica fesztivál lesz. szerintem oda elnézünk.

Én raviolit csinálok holnap. nekem is nehéz kitalálni,hogy mit főzzek. szeretek a hétvégén két napos kaját csinálni,hogy vasárnap már ne kelljen főznöm.

szép estét!

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon fáradt vagyok mostanában :( Már jó lenne egy éjszakát végig aludni. Bár mostanában nem olyan vészes, 3-4-kor kel fel először, de akkor is jó lenne egy nagyot aludni.
Tegnap egész nap takarítottam, nem tudtam úgy haladni, ahogy szerettem volna, mert Zoénak nyűgös napja volt nagyon.

Végre már nálunk is süt a Nap :D Aludt is a levegőn több mint két órát délelőtt. :D

Bőrszárazságra nekünk nagyon bevált mindkét gyerkőcnél a Beba testápoló és tusfürdő atópiás érzékeny bőrre. Nem olcsó, viszont jó.

Hmmm, mangalica fesztivál... jó lehet! Fincsi kolbász, szalona, nyam-nyam.. utána fincsi vörösborocska... de jó is lenne! :D
Nálunk 18ai hétvégén kocsonya-fesztivál lesz, az is jó. :D

Ebéd, én is utálom kitalálni, ha már meg van akkor okés. Ma paradicsom leves volt és káposztás tészta. Holnap palócleves lesz, és malachusi krumplival. :P

További szép hétvégét mindenkinek, és azért gyertek ide is!:D
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenki hétvégézik? :D
Sajnos a lányok náthásak, Zoénak nem győzöm porszívózni az orrát :(
Nasivin cseppet, sósorrcseppet, cebiont adok neki. Van valakinek valami más javaslata is? Grétának adok még fenistil cseppet is, nem akarom hogy súlyosabb legyen a helyzet, bár egy sima náthával ritkán szoktuk megúszni :(
Vendég
 


Sziasztok!

Na, kinek hogy telt a hétvége? Nekünk nagyon jól. szombaton kisétáltunk a mangalica fesztiválra, de nagyon sokan voltak,így inkább elkerültük a tömeget. de nagyon élveztük a jó időt. elővettük az új babakocsit, amit belinkeltem. és végre Rebit sem zavarta,hogy nem lát minket.
vasárnap is itt voltak anyukámék, így férjemmel kettesben elmentünk vásárolni. írebi nagyon jól viselte, nem sírt, de nagyon örült, amikor haza értünk. annyira édes volt.

Timi: jobbulást a csajoknak. Rebi két hétig volt taknyos. de szerencsére hétvégén már nem kellett orrot szívnom. én adtam neki sinupret cseppet és chalium chloratum homeopátiás bogyót. remélem, hamar túl lesztek rajta.

többiek jelentkezzetek!

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Anett említette a mangalica fesztivált, így hétvégén hurkát, kolbászt sütöttem, mert nagyon megkívántam. Persze a férjem sem ellenkezett.
Örülök, hogy Rebinek tetszett az új babakocsi.

Ildi, állítólag azért ilyen Levi bőre, mert eleve érzékeny plusz a magas vízállás miatt nálunk nagyok klóros a víz. De egyébként minket is azzal biztatnak, hogy kinövi. Hát, remélem, hogy így lesz.

Timi, jobban vannak már a lányok? Levi szeptemberben volt megfázva, de szerencsére az enyhe volt, így csak szívni kellett az orrát és nem kellett neki külön gyógyszert adni.

Képzeljétek tegnap megint újdonságot csinált: nagyon elkezdett "dumálni". Legalább 10 percig be sem állt a szája. Nagyon aranyos volt. Olyan cuki. Korábban is "beszélgetett" már a játékaival, de azok nem tartottak ilyen hosszú ideig egybefüggően.

És végre tényleg itt a jó idő!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jó sétát mindenkinek!!!
rolta
Szolnok
 
 


Íme Levike az esküvőn az ifjú párral:

Kép

Sajnos nem sikerült túl jól a kép.
rolta
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Anett. Örülök, hogy jól telt a hétvége. Nálunk nincs jó idő, ma is köd van rendesen és hétvégén is hideg volt.

Timcsi. Jobbulást a lányoknak.

Saci. Nagyon édes a kisfiad. Nekünk is szoktak piros pöttyök lenni a nyakán és az állán, de a melegtől, meg a nyáltól.

Ildi. Balázs is egyre akaratosabb, és neki is nagyon bejön a laptop. Hát igen én is elgondolkodtam mi lesz ha állni fog már, mert mostanában ha berakom a kiságyba este csak forog pörög, ha meg már fel is áll, ájájj.

Nekünk is jól telt a hétvége. Pénteken takarítottam, szombaton sütöttem főztem, meg volt a névnapi buli. Bazsi jól viselte. Vasárnap apósomnak volt a szülinapja tartva, úgyhogy ott voltunk.
Nálunk mostanában az esti elalvás a mumus. Nem tudom hogy kellene csinálni. Balázs. 9-kor ébred, délben alszik fél kettőig, majd fél5-6-ig. a nappali alvással nincs gond szépen elalszik, de este mindig 10-11 között tudom csak nagy nehezen elaltatni. Már 8 kor fürdünk, nem fél 9-kor eszik olyan negyed 10-kor de utána még nagyon pörög. Mostanában a kakikkal is van gond, nagyon nehezen többszöri próbálkozások után szokott sikerült és főleg este fél 10-kor. Tegnap meg lázmérőztem mert akkor sem ment csak erőlködött a kis drága.
andi791119
 
 


Sziasztok!

Hát felénk nyoma sincs a jó időnek, tegnap és ma is köd van, ami fel sem akar szállni :( Így ki se mozdulunk. :(

Örülök, hogy mindenkinek jól telt a hétvége :D

Anett,
Sinupretből mennyit kell adni nekik? Lehet én is kipróbálom, meg a homeósat is. Az a baj, hogy a szopiba is bezavar, mert nem kap levegőt. :(

Andi,
szorulásra próbáld ki a laevaloc szirupot, hátha lazítaná. Én sajnos Grétával vagyok így, ő pici korától székrekedésre hajlamos, még van hogy most is kell a glicerines kúp. Vagy esetleg lazítós gyümiket, őszibarack, szilva (Zoéra a kecskeméti szilvapüréje jóhatással van).

Saci,
ari lehet Levi, ahogy dumál, én is bírom, mikor Zoé rákezdi és csak mondja, mondja.

Ildi,
hogy vagytok? Nyügi még Éda baba?
Vendég
 


Helló Mindenkinek!!

Kivel mi újság, hogy vagytok? Babák és mamák jól érzik magukat?
Milyen az idő?

Nálunk nincs jó idő, a fene egye meg áááá. Ma is ködös időnk van, annyi hogy nincs olyan hideg. Kedvem nagyon rossz volt tegnap, ma már kezdek kicsit magamhoz térni.
Balázs jó fiú volt tegnap és fél tízkor elcsucsult igaz evés közben, de ez van.
Olyan édesen tud már gagyogni, meg fújni a nyálát. A nappali már lassan kicsi lesz neki, a szőnyeget nem bírja mert mindig a csempén köt ki.
Csatolok pár képet. Mindenkinek szép napot és gyertek! Kép Kép Kép Kép
andi791119
 
 


Szia Andi! :D
Helló Többiek! :D

Nagyon cuki kis pasi Balázs! :D
Sajnos nálunk is pocsék idő van, hiába szar helyen lakunk :(
Sajnálom a rossz kedvedet, nekem sincs túl jó, ezért is várom már a napsütést és a jó időt mert az lényegesen javítana az állapotomon, szerintem a tieden is, igaz?

A többiek lehet kihasználják a jó időt, és azért nem jönnek. :D Legalábbis remélem, nem akarnak meglógni innen :roll:
Nekünk tegnap rossz volt az éjszakánk, sokszor kelt törpe, nem számoltam, de kb. két óránként.
A napunk már jobban telt, csak ez a bezártság már nagyon nehéz. Mert én ilyen ködös, szmogos időbe nem viszem ki őket, főleg hogy náthásak. Grétinél már múlóban van, de Zoé orrát még szívni kell.
:( :( :(

Tessék jönni, írni, és képeket feltenni a babákról!!! :D

Üdv,
Timi
Vendég
 


Ja, és hozzatok ide egy kis napsütit :D
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap már nem tudtam jönni, mert a csajszi keresztúl húzta a számításaimat. séta alatt bealudt, így már délután nem tudtam lerakni. nálunk még ma is jó idő volt. Andi, Timi sajnálom,hogy nálatok nem volt jó idő. :cry:

Timi: sinupretből 3X 10cseppet lehet adni. remélem, már jobban vannak a lányok.

Andi: Balázs nagyon édes. Olyan huncut a mosolya. Remélem, már jobb a kedved.

Timi: neked akartam még írni. a kocsit a vaterán vettük. új volt, 27 ezer, ha jól emlékszem. de én nem vagyok kibékülve,hogy 3 kerekű. nehéz irányítani. férjem szerint azért, mert elől egy felfüggesztésen két kerék van. lehet,hogy más 3 kerekűt könnyebb irányítani.

Saci, Levi nagyon édes az ifjú párral. Nagyon kis csinos az ingben.

Most megyek, sajnos holnap nem leszek, mert megyek a júniusi babás barátnőmhöz. szép napot holnapra mindenkinek. és írjatok sokat. :D

Kép

Kép
anuwen
 
 


Szia Anett,
magyon egyszerre írtunk :D
Vendég
 


sziasztok

mindig azt hiszem hogy ennél elgfoglaltabb már nem lehetek de aztán kiderül hogy mégis :)

nálunk amúgy ma is jó idő volt, tegnap olyan jól sütött a nap be az ablakon, érdekes hogy kicsi ország mégis más az időjárás, na de remélem most már hamarosan tényleg mindenhol beköszönt a tavasz, és kibékülnék vele ha ennyire meleg lenne már, nem hiányzik a hó pedig nagyon szeretem, na majd kiderül, vagy eborul :)
betegeknek jobbulást, mi még megúsztuk, csak apja volt beteg, de szerencsére hamar kikúráltuk
Balázs nagyon cuki, és már hogy "teper" Éda még mindig nem szánta rá magát, de attól tartok nem is fogja, ő inkább a nagy szemlélő, ma olyan édes volt, tegnap az apja fejelte neki a kis labdát, persze rá a gyerek fejére, na ma megfogta a labdát és a fejéhez ütögette, mármint a gyerek :)
Levi jól mutat az ifjú párral :wink: reméljük szerencsét hoz nekik gólyaügyben
na ennyi volt most mert felkelt és ennie kéne mert ma az apjára hagytam és nem igazán evett délben, pedig jó volt kicsit kimozdulnom egyedül, elmentem túrkálni, jól esett :D

puszi mindenkinek majd még jövök!
izabella80
Budapest
 
 


Jó reggelt mindenkinek és jobb éjszakát mint amilyen a miénk volt!
Fél háromig aludt, de onnantól kezdve óránként felkelt, volt hogy csak a cumiját nem találta, volt hogy cicizett egy keveset. De én már azt gondoltam vissza se alszok :(

Ildi azt elhiszem, hogy jól esett kimozdulni, én is tervezem, hogy hétvégén gyerekmentesítem magam egy-két órára :)
Jó lenne a férjemmel is kettesben kimozdulni, többnyire csak vásárolni szoktunk, de onnan is rohanunk haza, mert még ideges vagyok, hogy Zoé el van e anyuval. Általában el van, főleg, hogy anyu mindig ölbe hurcolássza, az aztán nagyon tetszik neki:)

Na, most mennem kell, mert a lakás szalad, főzni is kellene valamit, el kell menni az oviba befizetni (hiába vagyunk tartósan itthon, azért hogy ne húzzák ki a névsorból be kell fizetni egy minimális összeget :? )

Itt most is akkora köd van, hogy kb. 50 méter a látótávolság :twisted: ÚÚÚÚtálom!!!! :twisted:

Gyertek és írjatok, és képeket is tegyetek!
Vendég
 


Ja, Anett, köszi a babakocsis infót. Jó áron vettétek szerintem. A férjem is ilyesmitől tart a 3 kerekű kocsikkal kapcsolatban, ja és még szerinte instabil is, erről mi a véleményed.
Vendég
 


Végre nálunk is süt a Nap!!!! :D :D :D :D
Voltunk is sétálni :D :D :D Már sokkal jobb a kedvem :D :D :D
Vendég
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Jó reggelt lányok és babák!

Merre vagytok? Hogy vagytok?
Reggel van és látni a Napot!:) Ez némileg megnyugtat az elmúlt éjszaka után, ugyanis most is sokszor felkelt kisprücsök :( Ráadásul hajnalban megfájdult a fejem, muszáj volt gyógyszert bevenni, de olyan rossz fejfájással kezdeni a napot. :(
A takonykór még meg van, lehet ez is oka a sűrűbb ébredéseknek :( Anett nálatok két hétig tartott?! Remek, akkor még van egy hetem :? De szerencsére eddig nem súlyosbodott a dolog, remélem nem is fog.
Zoé egyébként egyre stabilabban ücsörög ha leültetem és nagyon élvezi :D

Mindenkinek szép napot, és tudjátok... gyertek!!! :D
Timi
Vendég
 


Jó reggelt, szép napot!

Nálunk még tegnap nyoma sem volt a napsütésnek ma viszont itt van. A kedvem egy kicsit talán jobb :)
Tegnap vendégünk volt, itt aludt az egyik kollégája a páromnak, hát Balázs ahogy elszórakozott vele, kezdtem megijedni, hogy ez a gyerek senkitől sem fél.
Ildi, jó lehetett kikapcsolódni. Én valahogy nem vágyok sehova Bazsi nélkül, mert tudom hogy végig izgulnám. Voltunk már mondjuk egy fél órára külön, de amikor aludt. Már mondták is hogy tessék másra is hagyni a gyereket mert akkor nem fog elmaradni senkivel. Hát igyekszem majd.
Anett milyen volt a barinődnél?? _Hogy viselkedtek a gyerekek?
Balázs is szépen ülcsikél már, olyan kis édes így.
Timcsi nektek jobbulást. Van már foga Zoénak?? Mert lehet az is gond. Nekünk pl fogzásnál volt olyan hogy óránként 2 óránként felsírt éjjel. Ez is kb 2 hétig tartott .
Mindenkinek szép napot és jó sétát!!
andi791119
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert kiscsaj itt alakít.
Ma voltunk tanácsadáson, 7700 gramm a lány és 72 cm. Kis csinos. Aztán kijött a védőnő. grrr. annyira nem bírom. Olyan...ááá, nem is mondom.

csatlakozom a rossz éjszakásokhoz. Nálunk is brutál a helyzet. Éjféltől kezdve két óránként kel, majd végleg 7kor. nagyon fáradt vagyok. nem tudom, mikor lesz ennek vége. :cry:

Timi: nem instabil a kocsi, nem borul fel, meg ilyesmik. Viszont ma is felidegesített. szerintem nehéz irányítani, férjem szerint csak béna vagyok. Ha lehetne most biztos nem ilyen kocsit választanék, de hát a tapasztalat... :cry:
Kitartást a náthához. Hátha nálatok hamarabb elmúlik.

Andi örülök,hogy jobb a kedved. Itt is süt még a nap. Ez tényleg egy kicsit feltölti az embert.

A barátnőmnél jó volt. Jót dumáltunk, de a csajok... borzasztóak voltak. egymást csépelték. rebi mindig fejbe akarta harapni a másik kislányt. Mindig egymás játékait akarták. szóval nem pihentünk. :lol:

Na, megyek, mert a gyereke a nyomtatóval játszik. :lol:
szép napot!!!

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Nálunk is szépen olyan szépen sütött a nap..., olyan jót sétáltunk... Olyan jó volna, ha így maradna és már nem lenne hideg.

Az éjszakák nálunk is katasztrofálisak. Már volt egy pár jó éjszakánk, de most olyan, mintha megint minden kezdődne elölről.

Reggel én elmentem a munkahelyemre Levi nélkül. Hát, elég furi volt, hogy nem volt velem. (Persze tudtam, hogy jó helyen van, de akkor is.)

A kisbetegek jobban vannak már?
Balázs nagyon aranyos.
Egyébként Ti mit terveztek, meddig maradtok otthon a babáitokkal?
rolta
Szolnok
 
 


sziasztok

úgy látom mindenkinél hasonlóak az éjszakák
Éda is nyűgősebb, hajnalban cumivadászaton vagyunk állandóan, kicsit fárasztó, mivel mi földön alszunk, bár matracon, elég rossz felugrálni, ráadásul folyton hülyeségeket álmodom, ezért sose pihenem ki magam

mi is voltunk ma is kint, de már nem volt olyan meleg mint tegnap vagy előtte, pedig fáradtan még rosszabb fázni :shock:

Rebekának boldog hófordulót, 8 hónaposan hány kiló volt?

nem tudtok valami jó tanácsit hogy adhatnám be a gyereknek a homeós szereket? mert ma próbáltam vízzel de kiköpi, vagy elég egy kanál vízben is feloldani? hátha azt lenyeli

nekem is fura ha gyerek nélkül vagyok, bár inkább a kocsi hiányzik :D

és én se szívesen hagyom másra, max az apjára meg anyura kicsit, anyósra pl. nem és ez nem annyira teszik, de sajnos még az apja se tud vele úgy bánni ahogy én, mármint mi ugye ismerjük egymás rezdülését is, de kicsit ki kellett kapcsolódnom és a turkálás engem kikapcsol :lol:
úgyhogy nem sok időre hagyom másra, mert azt gondolom csak én vagyok neki jó, ami igaz is ebben a korban, ezért nem is tudom mi lesz a bölcsiben, válaszolva Saci kérdésére, elvileg szeptemberben mennék vissza dolgozni, sajnos :cry:
úgyhogy már most agyalog hogy milyen lesz nélküle meg mi lesz a bölcsibe, na meg mindenki azt mondja hogy folyton betegek a gyerekek, és még azon is "féltékenykedek" hogy megszereti a dadust, kicsit dili vagyok tudom 8)

remélem mindenkinek jól tellik az éjszakája!!

joccakát
izabella80
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Úgy látom akkor nem vagyok egyedül a rossz éjszakákkal :( ... bízzunk abban, hogy ez csak egy rövid időszak, és aztán megint jó alvók lesznek ezek a bébik. Nekünk, a mostani éjszaka türhető volt, csak kétszer ébredt. :?
Andi, már az alsó két fog kint van, a többit nem látom egyelőre. Amikor az bújt ki, az nekünk is két hétig tartott, de akkor már látszódott a fogacska ahogy dudorodik, fehéredik napról napra.

Ma már megint rossz idő van, sajna. :(

Egyébként jó ha lassan szoktatjátok a babákat hogy mással is ellegyenek, ez az ő és a ti érdeketek is. Persze csak olyan személyre bízzátok akiben megbíztok (ez nálunk apa, anyukám és a tesóm, bár még Zoé vele sem marad úgy el). De később higyjétek el áldás lesz, mert oké hogy most jó vele, és csak vele akartok lenni, de előbb utóbb eljön az az idő, hogy vágyni fogtok más társaságra is. (Nálam már ez eljött, és néha tényleg jó kis időt gyerek nélkül eltölteni, nem napokra gondolok, csak pár órára). És attól még senki nem lesz rosszabb anya vagy ilyesmi. És a gyereknek is szüksége van arra, hogy megtanulja, hogy anya elmegy néha, de aztán mindig visszajön, és ezt mindig el is kell nekik mondani. (Nem akartam okoskodni, csak egy tanács volt)

Én a munkába visszaállást jövő szeptembertől tervezem, Zoé is bölcsis lesz. Grétával is így mentem vissza, nagyon rossz volt az elválás, sírt ő is, én is (természetesen nem előtte), de amikor kijöttem a bölcsiből zokogtam. Aztán szép lassan beszokott, én is megszoktam. Egyébként imádja(ta) a gyerekeket, szerintem jót tett neki a bölcsis élet. Az ovival utána már semmi gondunk nem volt. Persze ha kicsit többet van itthon (pl. nyári szünet után) kell pár nap mire visszarázódik, ilyenkor van kis pityergés reggel, de aztán már nincs gond.
Betegség: mi sajna sokszor voltunk és még most is hamar elkap mindent, ez is hajlam kérdés, mert a kisbarátnőnk akivel együtt mentek a bölcsibe, pl. lényegesen kevesebbet volt beteg.

Ildi, sajna nem tudom hogy tudnád neki beadni a homeós cuccot, mert Zoénak is képtelenség bármi ilyesmit beadni, most is kap a náthára kanalasat, én nurofenes adagolóval szoktam bespriccelni, de a felét így is visszaköpi.

Na megyek vissza a házi munkához, takarítás kész, már csak porszívózni kell, de azt csak úgy lehet, ha valaki van Zoéval, mert fél a porszívótól.
Ja és még főzni is kellene, rakott zöldbab lesz :P
Vendég
 


Rakott zöldbab sül a sütőben :D

Zoé most egész jót aludt délelőtt, és most jókedvűen játszik a szőnyegén :D

Még az előbbi témához egy gondolat: soha senki nem fogja úgy érteni a gyereked, és úgy szeretni mint Te az édesanyja. :D A nagymama, apa természetes hogy másképp szereti, másként foglalkozik vele, és ez nem feltétlenül rossz, sőt! Ezt meg kell tanulni elfogadni, még ha nehéz is (Nekem is nehéz volt, de aztán beláttam, hogy Gréta jól érzi magát a nagyikkal, nagynénivel stb. és ez neki jó, másféle ingereket kap tőlük és erre szüksége van) :D

Most olvasok egy gyerek nevelős könyvet, Beszélj úgy hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmeséljea címe. Érdekes, és jó ötletek tanácsok, gondolatok vannak benne. Egy közülük nagyon megfogott:

"Keserédes a szülők élete. Kezdetben teljesen elkötelezzük magunkat egy apró, tehetetlen emberi lénynek. Az évek során aggódunk, tervezünk, vigasztalunk és próbáljuk őket megérteni. Minden szeretetünket, munkánkat, tudásunkat és tapasztalatunkat nekik adjuk, hogy egy napon legyen majd erejük és önbizalmuk elhagyni minket."
Vendég
 


Sziasztok! Merre vagytok? Mindenki hétvégézik? :D
Nalunk most szép napsütés van nagy széllel :) Semmisem lehet tökéletes :?
Zoénak adtam gabonapépet gyümölccsel, és ízlik neki, :D a tejpépet továbbra sem komálja :?
És most az elmúlt két éjszakánk is tűrhető volt, kopp-kopp :D
Mindenkinek szép hétvégét!:D
Vendég
 


Sziasztok!

Még mindig senki se nem jelentkezik... :( Remélem azért mindenkivel okés minden :D
Hát gyorsan vége lett ennek a hétvégének is, nem tudom ti hogy vagytok vele, de én mindig úgy várom a hétvégét, hogy végre együtt legyen a család, és aztán olyan gyorsan eltelik ez a két nap!

Szombaton volt egy kis tejcsi problémánk, :( estére nagyon kevés volt, de tápszert és tejpépet nem fogadott el a kisasszony. Ettől függetlenül azért éjjel jól aludt, viszonylag, csak kétszer kelt fel. Én pedig újra elkezdtem a tejserkentőket, így rendeződött a dolog.
Egyébként egész szombaton olyan feszült és ideges voltam, okát nem tudom, hogy azt hittem felrobbanok. Szerintem ez is igen csak okozhatta a csökkenést.

Boldog Valentin Napot Mindenkinek! :D
(már aki tartja, mi kis csokit szoktunk venni egymásnak, és tegnap kaptam egy csokrot amit Gréta választott apával) :D

Gyertek ti is, hogy ne csak magamnak írogassak :roll:
Vendég
 


Sziasztok!
Szia Timcsi!
Hétvége volt??? Észre sem vettem, tényleg hamar elrepül, bár az én párom dolgozott szombaton délelőtt is.
Nálunk még napsütés volt ma is olyan jó volt. Komolyan a kedvem is jobb volt. Én is feszült és ideges voltam az elmúlt napokban, mondjuk nálam járt pirike is, de egy hónapra letudva.
Képek??? Többiek ti merre jártok.
andi791119
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: