Új privát üzeneted érkezett!

Agi, nagyon cuki ez a foto. Tenyleg mint egy kis csigahaz. Hogy birja el? Gyonyoru a cicatok a hatterben!
Tilda is probalkozik :) Dologet elore de meg eddig nem sikerult felborulni :D
Gemini, Timi,
Mar igy allnak ezek a fiucskak? Tilda meg csak akkor ha fogjuk es akkor sem sokaig. Rugozik :)

Nagy a csend, nagy a csend...

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Hát igen, ahogy egyre mozgékonyabbak a gyerekek, úgy jut egyre kevesebb idő netezni.
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem az egész napom elmegy azzal, hogy tízórait készítek, etetek, altatok, ebédet főzök, etetek, sétálok, altatok, uzsonnát csinálok, etetek, és közben az üres időkben szórakoztatok. Van, hogy ha reggel nem tusolok le és nem öltözök fel, amíg még a férjem itthon van, akkor még 11-kor is pizsamában kóválygok a lakásban...
Na azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy a reggeli visszaalvásban én is részt veszek, ezzel persze hasznos időt veszítek, de hát ami jár, az jár! :D

Hozzátok mennyit jár a védőnő? Nálam július óta nem volt.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!
Ez nálunk is így van, bár Gergő a délelőtti alvás előtt simán dorbézol egyedül a kiságyban és akkor sikerül magamból embert faragnom, csak jó sok játékot kell beraknom mellé, és hallgatóznom, hogy hányat vágott már ki az ágyából. Tényleg jól elmegy a nap, iszonyat gyorsan múlik az idő, lassan itt a karácsony! Emlékeztek tavaly milyen volt ilyenkor? Huhh...mintha tegnap lett volna!:)))

Mi is állandó készültségben vagyunk...egész nap szolgálunk és védünk!:))) De nagy-nagy örömmel tesszük!:))) Ginga sokat nem enged bennünket lazulni, egész nap álldogál és lépked, persze még kapaszkodva, tök mindegy neki, hogy mit lehet megmarkolni ahhoz, hogy ő egy pillanat alatt álljon, lehet az asztal, szék, függöny...már a kutya farkán is bepróbálkozott, de ezt Rocky nem nézte igazán jó szemmel, bár nagy cimborák! A héten megtanítottam neki az indián üvöltést, nagyon cuki, mikor csinálja, igaz izomból veri a saját kis száját, de lelkesen gyakorol!:))) A hétvégén keresztelő, úgyhogy megint 22-en leszünk nálunk...kicsit izgulok!:)))

A védőnőnek havonta 1x kötelessége rátok nézni a pici 1 éves koráig. Nálunk állandó védőnő változás volt, a mostani az ötödik, de ő már az állandó! Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 

 
 

csekom,oolong...igen,Noel is felállt:)
nagyon édes,mert a rácsokkal semmit sem törődve,az ágynál állt fel inkább,és persze megcsúszott a lába,és nagy sírás lett belőle,miután egy jó nagyot koppant a feje..:(
de újra és újra próbálja...ha bemegyünk a karámba hozzá,és lefekszünk mellé,rögtön jön és megmászik minket,meg feláll rajtunk:) nagyon édes!

lilly,ezzel az érzéssel szerintem sokan így vagyunk..olyan mikor reggel elkezdődik,mintha tegnap be sem fejeződött volna...
szó szerint ahogyan leírtad:)
ilyenkor tényleg nem értem,mások hogyan bírják több gyerekkel...hallod yusz???:))))))és a többiek...
anyu is ,hogy bírta 3 gyerekkel:))
én mondtam,hogy ha lesz tesó mégis,az csak 2015-ben jöhet:)
addigra talán helyreáll minden újra,és lehet kezdeni elölről...:)
a védőnéni minimum havonta jön...nézem a babavilágot,és onnan jövök rá,hogy mit kell figyelnem a gyereknél,és miért is jár a védőnő havonta,mit is kell néznie....

gyerekek,annyira jó,hogy már most lehet fegyelmezni...több olyan dolgot piszkál meg amit nem lehet,szólok,hogy nem..majd újra..felemelem a hangom..mondom újra,majd megsértődik és elmegy onnan..vagy válaszol..ma bemutattam anyunak is,ledöbbent:)

Ági,nem lehet egyszerű..lassan átélem én is...de te már átélted 1x..én még tanulom,de jó érzés is ez az aggódás:)
Bizony jön gyerekek vészesen a karácsony....én várom,nekem a kedvenc ünnepem:)és idén már nem csak a pocinkban lesznek:) Kép

timea35
Budaörs
 
 


Timi, nálunk ez a NEM nem működik még ilyen jól. Egyelőre csak nevet rajta, ha rázom a fejem, és mondom, hogy nem, és továbbra is a konnektorba nyúlkál vagy a kábeleket rángatja. Ja, és már ő is tudja rázni a fejét!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok lányok!
Ne haragudjatok, most nem tudok reagálni az írásokra, a férjemnek annyi munkája lett hirtelen, hogy minden az én nyakamban van most.(gyerekek, háztartás, kert, állatok.)
Csak egy kérdéssel zaklatlak benneteket. Mennyit isznak a ti gyerkőceitek, és mit? A szopis babáknak miből adtok folyadékot?
Köszi előre is a válaszokat.
ducimami
 
 


Szia Ducimami!
Brúnó jelenleg 8 és fél hónapos. Csak szopik, mellette semmit nem eszik is inni sem adok neki. Súlya 8.5 kg, szóval nem pici baba. Egyenlőre tökéletesen működik a dolog, ahogy a jelenleg 5 éves testvérénél is anno. Boldog kiegyensúlyoz baba és mellette hihettelen aktív.
Ha majd itatni kell én mindenképpen vizet adok csak neki, szerintem az a legjobb szomjoltó. Mi itt szűrjük a vizet mert rettentően klóros, de felforralni nem fogom neki. Hugónak annak idején adtam gyömölcslevet, amit frissen centrifugáltam, de azt inkább evés gyanánt kapta, sem mint ivásra.
Természetesen ez csak egy vélemény a sok közül. A lényeg hogy azt csináld ami a te elveiddel nem ellenkezik és amivel a baba is elégedett :-)
Mindenkinek minden jót!
edittke
Ausztrália
 
 


Ducimami,
Tilda holnap lesz 8 honapos. Meg mindig szopizik, 6 honaposan kezdtuk a hozzataplalast. En azota kinalok vizet is. Eleinte nem erdekelte, nem eroltettem. Aztan egyszercsak elkezdett inni ugy 7 honapos kora korul. En eleinte forralt hutott vizet adtam neki cumisuvegbol.(kis 2 decis uveg)
kb 2 hete asvanyvizet kap alacsony asvanytartalmut. Reggel toltok neki 1 dl-t ez nagyjabol elfogy delelott, ebedkor toltok neki ujra 1 dl-t ez pedig delutan fogy el. Van, hogy este is iszik meg picit a babamuzli utan. Szoval ugy 2 dl-t iszik nagyjabol. Van, hogy picit tobbet. Nem zavart be a szopiba, ugyanugy szopizik reggel, delelott ,delben es este :D
Csak vizet adok neki. Gyumolcslevet meg nem kapott. Szerintem raerunk vele.
Nalunk meg kepzeljetek, pici feher foltok jelentek meg a fogacskain. A heten elmegyek vele fogorvoshoz megmutatni. Neten utananezve eleg sok oka lehet. Jobb ha latja egy orvos. Remelem nem komoly es a maradandok nem lesznek ilyenek.
Van valakinel ilyesmi?

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Kata!

Nálunk a babavíz és a filteres Hipp tea fogy, kb. annyi, mint Tildáéknál. Gyümölcslevet is adtam neki egyszer csak úgy próbaképpen, de nem ízlett neki , én meg örültem!:)))

Nagy napunk volt ma, megkeresztelték Gergőt, aztán 22-en voltunk nálunk, úgyhogy volt nyüzsgés mindenféle szinten. Ginga iszonyat drága volt, mindenkire mosolygott, mindenkit megmászott, végigkóstolta az ünnepi menüt...szóval nagyon jól sikerült kis nap volt, aztán, miután az utolsó vendég is elment, ráfordult a lépcsőre, és felmászott az emeletre...17 lépcsőfok nem egész 2 perc alatt. Döbbenten álltam mögötte és kiabáltam a bátyjának, hogy ezt látnia kell, úgyhogy Balázs előröl én hátulról biztosítottam a helyszínt és óvtuk a kis tök testi épségét, aki nagy vigyorogva, mint aki jól végezte dolgát ült le az utolsó lépcsőfokra!:))) Ez volt a mai nap megkoronázása!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Gergő mindig tud meglepetéseket okozni! Mikor iratjátok be kosáredzésre vagy teniszre?

Kati, az ivással nálunk az a helyzet, hogy nem igazán iszik. Én lelkesen kitöltöm neki minden nap a cumisüvegbe a friss vizet, és minden kaja közben ill. után megkínálom vele, de igazából nem fogy számottevő mennyiség az üvegből. Eddig egyszer volt, hogy majdnem megivott 1 dl folyadékot egy nap alatt, amúgy max. 10-20 ml között van a fogyasztása. Napközben kb 5-ször szopizik, és éjszaka is gyakran kortyol egyet-egyet. Dokinő azt mondta, ha pisisek a pelusok, ne aggódjak, iszik eleget ciciből.
Ja, és én szoktam kompótot csinálni, ha csak kemény körtét és almát kapok a zöldségesnél. Egy kis fazék vízben megfőzöm, és a levét szoktam odaadni neki inni. Fincsi cucc, cukormentes, és izgibb, mint a víz!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok Lányok!
Nem is tudom mit mondjak! Felteszek egy kérdést délután és estére itt a sok válasz. Nagyon köszönöm Nektek. Nem tudom, hogy más fórumokon is így van-e, de ez az egymásra figyelés, segíteni akarás nagyon jellemző a mi kis csapatunkra.

A kérdést azért tettem fel, mert Márti szinte semmit nem iszik, csak szopizik. Lehet, hogy ez elég neki, mert a gyümölcsben is sok a folyadék, a főzelékeit pedig én kotyvasztom, anyatejjel hígítom, az sem túl sűrű, sót sem rakok bele. Kíváncsiságból elővettem tegnap a babamérleget, és lemértem a napi pelustermést. A 4 pelus 96 dkg volt, kaki nem volt tegnap, tehát ez mind pisi. Mártit is lemázsáltam, 1 dkg híján 10kg.
Azért pár naponként próbálkozok az itatással, leginkább pohárból, nem akarom cumisüvegre szoktatni.

Más: Márti mostanában sokat köhécsel, de szerintem csak szórakozásból, mert utána mindig néz ránk huncutkásan. Ráadásul akkor mindig köhög, ha a családból valaki köhögött, és várja, hogy megállapítsuk, hogy. kuc-kuc-kuc. Másnál ilyen "tünet"?

Ági!
Bevallom, kicsit irigykedve olvasom, hogy Gergő miket csinál. Márti még mindig csak kúszogat, leginkább a tengelye körül vagy hátrafelé. Hihetetlenül ügyes fiacskád van.
ducimami
 
 


ducimami,gondoltam annyi tanácsot adtak a csajok,én már nem írok..meg nem is szoptatok..
de a köhögés miatt írok,mert az nálunk is megy már hónapok óta..
Noel szándékosan csinálja,és ha félrenyel tényleg,akkor meg rájátszik,de úgy,hogy már a szemes is könnyes lesz,utána meg nevet rajta...az elején para volt nálunk,mert mindig nyitva a szája,és így is aggódunk,hogy nem-e az orrmandulájával van gond..de már nem izgulunk,mert látszik a ,,mű"műsor.:)


Az ivás..tudod már írtam,nálunk nincs vele gond.víz,gyümilé egyaránt megy.annyit rohangál,hogy vizes a haja.mióta meg feláll,még többet erőlködik..ezért nem bánom,hogy mennyit iszik.a gyümilé 100%-os,de édesnek találtam,ezért vizezem..na nem nagyon zavarja..éjjel is iszik,és alszik tovább..az evésén ez nem változtat.szerintem mivel szoptatsz,nálatok nincs gond,hogy nem iszik.és ez is változó a gyerekeknél.a barátnőmnél a baba szintén nem iszik semmit,pedig nem szopizik hónapok óta...mi sem iszunk egyformán.a pelusunkat legalább 2kg érzem,de sohasem ázunk át..:)
szóval,szerintem minden úgy tuti nálatok ahogyan van,és ez látszik is a kis csajszin is :))

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Kata! Nálunk sincs számottevő ivászat. Én is csak kínálom neki. Erőltetni úgy sem tudom, hát iszik amennyit iszik. Ja és a köhögés? Nálunk szinte mindennapos. Mert ugye meg volt fázva, aztán mihelyst köhécselt egy picit, máris ugrottunk és lestük, minden rendben van e. Már nincs megfázva, de néha köhécsel. Próbálunk nem ugrani, viszont ő is les bennünket és a végén mosolyog. Most már inkább csak titkon lesem, hogy ne is lássa.
Szép nagy baba Márti is. :D

Nálunk a tünet ami idegesít az, hogy felfújja magát. Ezt úgy képzeljétek, hogy behúzza a nyakát, felfújja az arcocskáját és lassan fújja ki a levegőt. Nyáladzik és vörösödik a feje.
Először azt hittük, hogy kakál. De máskor is csinálja...Valakinél vmi?
Ha elviszem védőnőhöz, vagy dokihoz kiröhögnek...
Elég idegesítő...

Gergő egy csodabogár. :D Mennyire eltérnek a babák fejlődésben...
Nálunk persze semmi változás nincs mozgásban, súlya 8-án mérve 10,52 kg volt...
Már csak négyszer szopizik, éjszaka nem. Meg háromszor kajál.

Viszont kaka nagyon sok van. Mintha kicsit szorulása lenne, de napi 5-6x van egy kicsi...

Az alvás milyen? Nappal kezd kialakulni és néha elalszik magától..De éjszaka! Pfuu! Valamikor végigalszik reggel 6ig 7ig, de néha felébred 1kor 2kor úgy, hogy nem akar visszaaludni. Játszani szeretne...elringatni nem lehet, mert csak tapogat meg nevet. Hát hagyjuk a kiságyban, ahol eleinte hangosan dumál, majd keservesebben, s akkor el lehet ringatni vagy ha adok neki egy játékot eljátszik és elalszik. De ez órákat jelent...
Valakinél hasonló?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Nálunk is volt régebben köhécselés. Én kérdeztem akkor a dokit, hogy van-e vmi baja, de megállapítottuk, hogy csak heccből csinálja, tetszett neki a köhögés hangja.
Most viszont komolyan köhög, sajnos a hétvégén megfáztunk mindketten. Emiatt elmúlt éjjel kb 2 órát aludtunk, folyton felébredt a köhögéstől, tüsszögéstől, meg az orrfolyástól. Játék közben nem nagyon van tünet, de ahogy leteszem aludni, lefolyik a torkára a váladék, és jön a köhögés. Ez az első betegsége. Szerencsére lázat nem érzek rajta, de anélkül is megvisel a dolog. Ti adtatok már köptetőszirupot a babátoknak? Félek, hogy csak rontana a helyzeten. Egyelőre várok vele, és csak orrcseppezni fogom.
Tippek náthára?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!
Én még nem adtam Gergőnek köptetőt, mi is csak orrcseppeztünk, illetve porszívóztam a nóziját...először vettünk egy masinát, ami elvileg kiszívja a trutyit, de kevésnek bizonyult, úgyhogy maradt a valódi porszívózás, eléggé utálta, de tényleg alaposan kitisztította. Esténként kamillát párologtattam, az is segített szerintem.

Kata!
Mártikám is hamarosan mindent fog csinálni...nekem az a legfurcsább, hogy, ha egyszer rájönnek arra, hogy hogyan kell pl. ülni, állni stb., akkor az soha többet nem jelent nekik problémát, mintha mindig is tudták volna...a lépcsőnek úgy ment neki, hogy az egyik kezével feljebb fogott, miközben a tappancsát az előző fokra húzta, dehogy ezt honnan tudta, arról fogalmam sincs, eddig csak azt mutattam meg Neki, hogy az ágyról, illetve a lépcsőről hogyan kell lejönni esés nélkül, ezt viszont gyakoroljuk nap, mint nap!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjszaka rámtört a dili! Domi még mindig nem fordul hátról hasra...ez baj?
Oldalra elfordul hátról, de onnan tovább nem. Inkább vissza hátra. Hason nem sokáig marad meg, csak pár másodpercig, hacsak nem ott tartjuk, azaz nem engedjük megfordulni.
Ez csak lustaság vagy vmi gond lehet?
Egyre ügyesebben fog, bár még fogkefét nem adnék a kezébe. :D
Ülni is elég ügyesen ül...de ennyi. Mászás meg ilyenek egyáltalán nincs...

Vagy csak a súlya miatt?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Móni!
Nándi fiam 7.5 hónaposan még nem is fordult egyik irányba sem. Neki kötött volt a csípője, és ő is duci baba volt. Sem a védőnő, sem a doktornő nem csinált belőle problémát, csak én. 3 félórás gyógytorna után mindent tudott, forogni, állni, felülni, mászni. Nem biztos, hogy a torna eredménye, mivel most Mártus is hasonlóan megfontoltan halad a mozgásfejlődéssel. De tényleg, ahogy Ági írta, ha egyszer rájön valamire, akkor onnantól természetessé válik az a mozgásforma. Márti tegnap kezdett igazán kúszni. Ma már bekóborolta a nappalit.
Még egy dolog:Van egy elméletem: ha egy baba "túlsúlyos" , nehezebben mozog. Túlsúlyos alatt azt értem, hogy alkatához képest nagy a súlya. Márti is ilyen. Akkora combjai vannak, hogy ma a tanácsadáson összecsődültek a többi rendelőből is a védőnők, hogy megcsodálják.
:D
A fiam ugyanekkora volt, most meg kimondottan sovány, mindjárt 9 éves , és nincs 23 kg. A csontrendszere, ízületei nem ekkora súlyra vannak tervezve, csak a sok-sok anyatejtől hirtelen túl sokat gyarapodott a súlya az első hónapokban.
ducimami
 
 


Móni!

Katának teljesen igaza van! Ne izgulj! Figyeld csak meg, hirtelen kezd majd el mindent csinálni és majd csak kapkodhatod a fejed. Én egy csomó ilyen babát ismertem, egyik napról a másikra behozták az összes lemaradást. úgyhogy nyugiiiiii!:)))) Van valami ilyesmi vicc, hogy egy 4 éven keresztül meg sem mukkanó kisfiú egyik este azt mondja, hogy Anya...sós a spenót! A szüleinek leesik az álla és kérdezik a gyereket, hogy eddig miért nem szólt semmit, mire a válasz, hogy eddig nem volt sós!:))) Ha Domi tudna beszélni akkor nyilván azt mondaná, hogy nincs még hozzá kedve...ha majd lesz hibátlanul fogja bemutatni és leesik majd az állatok, mint a Dzsinnek az Aladdin című rajzfilmben.:)))

Tényleg...mikor kezdenek el a gyerekek Anyázni, Apázni? Én reggel frankón azt hallottam, mikor a Gergő rám nézett, hogy Ánnnyááá...aztán délután etettem almával és bementem a spáijzba még gyümölcsért, mikor szól a férjem, hogy hív a gyerek...ő is ezt értette, hogy Ánnnnyáááá. Valahol fel van írva, hogy Balázs mikor kezdett gagyogni, meg kell néznem, mert nem emlékszem! Yusz! Gem! Kata! Ti mire emlékeztek???

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ági, én is tisztán hallom, hogy Doni azt szokta mondani: mammmma! :lol:

Móni, szerintem se parázz. Én hallottam olyan babákról, ahol nem volt minden okés, és nem is mozogtak rendesen, de azoknak a viselkedése is nagyon passzív volt: passzív arckifejezés, semmi érzelemkimutatás, csak bambulás. De ahogy láttam a képeket Domiról, ő nem ilyen! :D
Ha bármi gond lenne, a doktorotok már elirányított volna titeket gyógytornára. Nyilván a súly az oka. Nem mindegy, hogy a kialakuló kis izomzatnak 8,5 vagy 10,5 kilót kell megmozgatnia. Neki még erősödnie kell a mutatványokhoz!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Agi!
Rebeka negyevesen mondta, hogy "Anya, sos a spenot" :D , a tobbiek masfel eves korukban kezdtek. De a te gyerekedbol barmit kinezek... :lol:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Köszi lányok!

Akkor türelmesen várunk. Egyébként nem passzív egyáltalán, csak nem akar forogni...de háton kúszik, mint a rák...tolat. Meg sokat beszél is. Valószínűleg csak lusta és tényleg nehéz neki a súly. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, algi győztem visszaolvasni. :)

Ívás: nálunk is szopi és víz. Semmi tea, vagy gyümölcslé. Nem azért, mert ellenzem, hanem Noémi nem hajlandó meginni. Ő az első babám, akinek nem lób egész nap a szájában a cumisüveg valami édes lötyivel. :)

csekom! Noémi sem fordul a hátáról a hasára. Egyetlen egyszer megtette, még 3-4 hónapos korában, azóta magasról letojja. Oldalra fordul, szinte mindig úgy alszik, de hasra nem. Ettől függetelnül már egy hónapja mászik, szélsebesen.
Szerintem se aggódj, nincs miért. Domi a lusti babákhoz tartozik, majd megteszi, ha kedve lesz hozzá. Most még fejben játsza le, gyakorlatban majd akkor, ha már teljesen tökéletesen tudja kivitelezni. :lol:

Timikém! Az a helyzet, hogy néha fogalmam sincs, fiú vagyok-e vagy lány. :wink: A nap fénypontja, amikor este már mindenkit lefürdettem, megvacsoráztattam és lefektettem. Néha azt veszem észre, hogy ülök az ágy szélén, nézek valami filmet és fogalmam sincs mit látok. Csak bambán nézek ki a fejemből. :lol:
A legklasszabb azonban az, hogy ahányan vagyunk, annyi féle kaját kell készíteni. Egyik ezt nem eszi a másik azt kér, a harmadik az összeset utálja. A legutálatosabb helyiség a lakásban a konyha a fél életemet ott töltöm :evil:

De azért klassz a nagy család! :lol:

Ági! Hihetetlen kis turbopasi Gergő! Ez ritka fiúknál, ők lustábbak szoktak lenni. Monjuk Noel is szépen rácáfol a lustaságra, ő is mindent hamarabb csinál. :lol:
De hogy már lépcsőmászás is van, nem semmi. :D

Noéminél az idegesítő szokás, hogy evés közben prüszköl. Szándékosan brummog, vagy mi a túrót csinál a szájával, természetesen azért, hogy a kaja rámfröcsögjön.
Jókat nevet ezen. Sokszor és erélyesen mondom neki, hogy nem, akkor kikerekedik a szeme, farkasszemet nézünk pár másodpercig és folytatja tovább a köpködést. :roll:
Nálunk nem a gyereknek kell előke, hanem nekem. :shock:

Viszont a súlyával még mindig hadilábon állok. Szinte alig hízik hétről hétre. Még mindig 6,7 kg, pedig eszik naponta kétszer főzeléket, egyszer gyümölcsöt és este tejpépet. No meg szopik.
Mégis a súlya alig kúszik felfelé. Igaz, csak kevés mennyiséget eszik meg.

Ha így folytatódik, jövő hónapban elviszem a dokihoz, mert aggaszt ez a kis súlygyarapodás.

Most már rizst is főzök a főzelékbe, hogy laktatóbb legyen és gyarapodjon kicsit tőle.
Sajnos teljesen olyan mint Niki lányom, vele is ugyanígy végigszenvedtem egy éves koráig a hízást és evést.
Már gyomoridegem van, ha a mérlegre rakom.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!
A sulygyarapodasra figyelj oda, komolyan kell venni. Csak azert mondom, mert nalunk is nagy gond volt es gond a mai napig. Mondjuk nalunk meg is talaltak az okat, ami szerintem a ti esetekben nem all fenn, de azert megis megerne utanajarni, hogy mennyit is kene nyomnia a kicsilanynak.
(Nekunk egyebkent egy olyan teoriat is felvazoltak, miszerint a testmagassag genetikusan adott es a magassag szabalyozza a testsulyt, es nem forditva. Szoval az is elkepzelheto, hogy Noemi csak az atlagnal alacsonyabb baba, de azert en megis utanajarnek a helyedben, minel hamarabb.)
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Én hallottam olyanról, hogy a nem megfelelő súlygyarapodás hátterében végül valamilyen ételallergia szerepelt. De ezt csak kb. 2 éves korában tudták kideríteni.

Más: nektek mennyire rosszak a babáitok? Nekem úgy tűnik, Donát nagyon csibész lesz, és ami szörnyű, hogy hisztis is. Ha valami nem tetszik neki, csapkod a lábával, hisztisen nyőg, balhézik. Erről hogy lehet lenevelni? Ha jókedvű, egy bűbáj, de hisztisen irtó pukkancs. :?
Márpedig azt nem engedhetem, hogy a nyaka köré tekerje a porszívó zsinórját, meg rágja az egyéb kébeleket, vagy hogy a lábával kitörje a vitrin üvegét... Szóval szigorúnak kell lennem, és ezt nehezményezi. Pedig ahogy egyre több dolgot elér majd, egyre szűkebbre kell szabnom a korlátokat neki!
Jobb lett volna a járókába szoktatni? De hát én is megőrülnék, ha körülöttem lenne a felfedezésre váró világ, én meg be lennék zárva egy 1x1 méteres ketrecbe...

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!

A csibészkedés nálunk is megy ezerrel, ahogy Anyukám mondaná, a Gergőnek még a szeme sem áll jól! Iszonyat huncut...már úgy nagyjából tudja, hogy mi az amit nem szabad, mégis bepróbálkozik, de előtte rám néz, hogy figyelem-e és vigyorog teli szájjal. Hiszti egyenlőre még nincs. A járóka nálunk is üresen áll....viszont jól lehet benne játékokat tárolni!:))) Nagyon szemfülesnek kell lennünk, mert igen önálló a mi kis lurkónk. kedvence a mosógép...hosszú perceket tud eltölteni a bámulásával és imádja, ha teregetek!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok Csajok!

Na nálunk is megindult a hogyan kapjuk el Noel-t műsor..:)
Mindenhol feláll,mindenben kapaszkodik,menne feljebb és feljebb....
Nem egyszerű..tényleg addig tudok valamit csinálni aggódás nélkül,ameddig a babykompban ül..akkor biztonságban van mellettem..még nem megy vele nagyon messzire..:))
Viszont van olyan este,hogy minden a megszokott módon zajlik,majd felébred sírva,felvesszük,és 3 perc múlva alszik tovább a kezünkben..még a szemét sem nyitja ki..ezt kezdi fél óra múlva megint.ez megy 2-3x,végül elalszik mélyen reggelig..de nem minden este van.utána néztem egy kicsit...ez lehet Szeparációs szorongás,ami 8 hónapos korban kezdődik el..bár a tünetek megegyeznek,viszont Noel napközben teljesen el van nélkülem..néha még el is szomorít,hogy nyugodtan elmehetek,nem is érdekli...:(
Mások meg azt mondják örüljek neki..de azért jól esik,hogy amikor megjövök oda szalad négykézláb,és feláll a lábamon,hogy vegyem fel..:)


Nálatok is vannak dolgok amik szinte megszokásként megy a gyereknek?Noel tökre ilyen..olyanra gondolok,hogy a D vitamint bevenni,annyi nálunk,hogy előveszem az üveget,és már nyitja a száját..:) a nappaliban ugyan oda jár kakilni minden nap..:) odamegy és megáll négykézláb,nyom..és szalad tovább....és még egyéb más ilyen dolgok..? ez jó nem,hogy jól lehet őt szoktatni dolgokra,mert fogékony rá?!:)

Ez a karám még mindig jól működik nálunk,csak már másképpen van nyitva...inkább a fontosabb dolgok előtt van..pl:tv...stb..feláll a rácsnál,és kukkol ki...:)

De fogunk még mindig nincs,ezért a darabos kajáktól öklendezik:(
Étvágyunk nem lett több,de ez nem látszik :)

Ági, nálunk a takarítást neveti végig..azt gondolja őt szórakoztatom:)

Csajok!Ha a hideg miatt elkezdek teát főzni neki,hogy meleget vigyünk le magunkkal,mivel édesítsem?ugye cukor meg méz kilőve...Ági te mit teszel a Hipp-es filteresbe?vagy édesítve van?

timea35
Budaörs
 
 


Kép Az új formáció :)

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok,

Timi, a D-vitamin csepp nalunk is igy megy ahogy meglatja az uveget cuppog :D Megszokott kakilos hely meg nincs :) (Meg mindig nem maszik.)De biztos lesz mert ahany gyerkocot ismerek mindnek volt/van ilyen :lol: Tildanak 6 fogacskaja van, most jon szerintem a 7. alul. Igy o nem banja a darabos eteleket, sot kifejezetten szereti. A puffasztott rizs karikat meg a puffasztott kukorica karikat tok ugyesen elragcsalja. A banant is szereti ha darabokban adom. A multkor a husit is apro darabokra vagva adtam neki es ugy elvezte, hogy onalloan eszi :D
Szerintem ne edesitsd a teat Noelnek. Ha gyumolcsos teat adsz neki annak finom savanykas ize van nem kell, hogy edes legyen.
Felebredes 10-15 perc mulva elalvas utan sirva, nalunk is megy mar egy ideje. De csak az ejszakai alvasnal. Napkozben nem csinalja. Tilda is tok jol elvan ha valakire rabizom. Mondjuk egy oranal tovabb meg nem voltam tavol tole.

Judit, Noncsi tenyleg lassan hizogat. De ha jol emlekszem irtad, hogy alacsony vagy. Lehet, hogy a te magassagod orokli es azert kisebb a sulya mint az atlag, nemtom. De szerintem kerdezd meg az orvost, vedonot kell- e aggodni a lassu gyarapodas miatt. Itt mindig azt mondjak, hogy amig nem fogy nem kell aggodni :) Otthon szerintem szigorubban veszik. De irtad azt is, hogy nagyon sokat mozog. Azzal nagyon sok kaloriat
eleget. Noveld az adagjait. Adj neki sok husit, krumlit, tesztat. Bar ezeket biztos tudod 5. baby :lol:

Bori, nalunk a hajhuzas megy nagyon es az istennek sem tudjuk rola leszoktatni. Az apja szakallat is folyton huzza es ha egyszer megmarkolja (haj, szakall barmi) nem engedi. Az orrunkkal is ezt muveli. Tipp?
Ja es par napja a sajat hajat is huzigalja elelvas kozben. Tiszta zizi. Remelem hamarosan leszokik rola(sajat haja huzigalasa)

Tilda is nagy szovegelos: Babababa, mamamama, dadadada, dededede, brrrrrrr, annnya, ige, gaga, titi, tete,hinnye, stb. Ezek abszolut nem tudatosak csak gagyogas. Viszont a high five-ot azt mondja. Feltartja a kezet es varja, hogy mondjuk high five es belecsapunk a kis tenyerebe es o is mondja, hogy hava (high five) ez tudatos :D Tok cuki.
Uszni voltunk delelott. Tok jol elfaradt, most alszik :D

Szerdara kaptunk idopontot a fogorvoshoz. Majd megirom mi volt.

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Hétfőn Donát is felállt! A kiságyban felhúzta magát. Azóta nem csinált ilyet, de ha egyszer sikerült, máskor is fog.
Timi, én azt olvastam, hogy a hirtelen mozgásfejlődés miatt is rosszabbul alszanak. Na meg igen, a szeparációs szorongás is pont mostanában jelentkezik.
Én nem teszek semmit a babateába, mecsek babyt szoktam főzni. Szerintem sem kell ízesíteni, szeresse meg így az ízét. Vagy lehet, hogy Doni azért nem iszik, mert nem ízlik neki? :shock:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Én csak abból indulok ki,hogy én alapból nem szeretem a teát,de ha inni is akarok,a sima főzött víz,meg egy filter,nem dobna fel :(
Nem akarom én édesre csinálni,hisz a gyümileveket is vizezem,de egy kis ízt,ő is megérdemel :)


Donát ha felállt,már jön a következő és a következő :)
Hajrá Lilly!Ha eddig nem unatkoztál,már ezután pláne nem fogsz! :wink: :D

timea35
Budaörs
 
 


ÁTFORDULT!!!!

Hihetetlen.....

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


mi még csak itt tartunk... :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


És innentől nincs megállás Mónikám!:))) Hajráááá Domi!:)))

Timi, Bori!

Próbáljátok meg a szőlőcukrot, a gyógyszertárit, abból mehet egy pici a dokinénink szerint!De a gyümiteába én sem tennék! De hát ízlések és pofonok, Gergő kajába csak az igazi ízes cuccokat nyomatja, pont ami neki még nem ajánlott, de hát ez van, pocija, emésztése okés......ő ilyen és pont!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Lányok, ti adtok bármilyen vitamint a babáknak?
Én nem, de elgondolkodtam rajta, hogy nem kellene-e, legalább c-vitamint.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori, Tilda nem kap kulon vitamint. A D-vitamin cseppet kapja csak. Meg a babamuzliben vannak hozzaadott vitaminok(D,C,E,B6,B1,A,folsav,niacin,biotin)Szerintem ha valtozatosan eszik egy baby nincs szukseg extra vitaminokra. Ha meg szoptatsz akkor plane nem.

A fogorvos megnyugtatott, hogy nem fluorozis, nincs gond a Tilda fogacskaival es, hogy hasznalhatunk pici fogkremet is.

Moni, gratulalunk az atfordulashoz!

Hetvegen oraallitas, kivancsi vagyok Tilda hagy-e majd minket aludni :lol:
Mostanaban nagyon ugyesen alszik ejszaka. Mar kihuzza reggel 7-ig, viszont a napkozbeni alvasai rovidulnek :(

Kellemes hetveget mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Na, Iza, ez jó, hogy nincs gond azokkal a kis fogakkal.
Óraállításra én is kíváncsi vagyok, de szerintem ők a saját órájuk szerint működnek, és aszerint kelnek majd...
Nem tudom, hogy a szeparációs szorongás miatt van-e, de Donát éjjel irtó sokat cicizik egy ideje. Ki kéne már rakni az ágyunkból, de akkor szerintem ennyit sem aludnánk. Így, hogy ott vagyok mellette, rengetegszer használ cuminak. Kéne csináltatnom egy műmellet, mint az Apádra ütök c. filmben, cumizzon azzal! :lol:

8 hónaposan jöhetnek a tejtermékek. Van, aki már adott túrót, vagy joghurtot? Mennyit lehet adni ezekből? Bevallom, én ha túró rudit eszem, már szoktam neki adni belőle pici falatkákat. De ez még nem mennyiség, csak kóstoló. :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!

Mi a héten kipróbáltuk a túrót, egy banánnal kevertem ki a Gergőnek és 2 teáskanálnyi volt a mennyiség. Nem győztem neki adni! Joghurtot bevallom őszintén, hogy Danoninot adtam, azt is nagyon szereti!

Csajok!
Nem nonszensz, hogy amint kinyílik a kicsi szemük reggel rögtön állni akarnak? Az embernek még arra sincs ideje, hogy kidörgölje az álmot a szeméből, rögtön őrző-védő üzemmódba kell kapcsolni!:)))
Amúgy is egy frászban vagyunk egész nap, mikor a mi kis szerelmünk elengedett kézzel próbálkozik megtenni az első lépéseit...a sokkon, hogy kapaszkodás nélkül guggol le már túl vagyunk, de az ebben a korban az egész lakás egy óriási veszélyforrásnak tűnik!:)))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisssziporka 2012.10.28 08:24-kor.

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Mi van Domival?! Segítsetek!
Lehet nála is ez a szeparációs szorongás? Vagy csak unatkozik?
Nem lehet letenni, állandóan azt akarja, hogy foglalkozzunk vele...bár eddig minden ok volt, nem is volt elkapatva, szépen eljátszik egyedül akár 20-30 percet is, úgy, hogy ránéztünk. De most semmit nem akar egyedül csinálni.

Evés! Katasztrófa.
Nem lehet etetőszékből etetni, mert ahogy tesszük be, reklamál, dünnyög hangosan, a kaját ellöki, dörzsöli a szemét, sír. De ha adunk neki egy-két kanállal, elfogadja, meg nyitja is a szájacskáját a következőre.
Kivettük a székből,talán nem szereti, de akkor is ugyanez a reakció.

Foga nem jön, nem látszik semmi, nem piros, nem meleg..stb.
Nem szájpenészes, mert nem lepedékes a szája belülről....

Torka sem hiszem, hogy fáj...
Reggel, este szopi, napközben egyszer-kétszer, ahogy kéri, meg nagyon ritkán éjszaka.

Ötlet? Tapasztalat? Reggeli, ebéd, vacsora, minden ilyen, mindegy mit eszik...

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!!!

Emlékeztek még Ránk?? :)))

Ne haragudjatok, hogy nem jöttem ilyen sokáig, de sajnos volt egy vitám egy régi fórumtársunkkal, és nem volt kedvem nyílt fórumra jönni idáig. (elérte, hogy két fórumtársunk is adjon neki kölcsön nagyobb összeget, és a mai napig nem adta meg, tudnék mesélni még róla, de csak feldühítem magam rajta :twisted: )

Mi nagyon jól vagyunk, bár most mindhárom fiú beteg, de annyira nem vész.

Nagyok elkezdték az ovit, imádják!!!

Bálintom édes kiskölyök, mászik, üldögél, Ő még nem állt fel, de sztem nem messze van tőle. Éjszaka néha felkel szopizni, de általában jól alszik, napközben is, pláne mióta a nagyok ovisak, nagyobb a nyugalom és a csönd :)))

Megpróbálok visszacsatlakozni, bár azért néha olvasgattam ám :wink:

verzso
 
 


Móni, én énekelni szoktam neki, vagy 2 kanál 2 tál variáció is bejöhet(1 neked, egy neki :)) ), vagy valami csörgő a kezébe. Én általában az Én elmentem a vásárba ... nótát énekelem, jó hosszúra lehet nyújtani, mire az összes állatot megveszem :)))

verzso
 
 


Sziasztok Lányok!
Iza!
Tök jó, hogy nem fluorozis, de akkor mégis mitől vannak a foltocskák? És elmúlnak majd?

Móni!
Másfél éves korukra nem lehet megmondani, hogy melyik baba mikor kezdte a különböző mozgásformáka, egyaránt ügyesen futkároznak, ugrálnak...
Nem mindig van látható, érezhető jele a fogzásnak.

Napok óta Márti is kevesebbet eszik nappal, bezzeg éjjel 4-5 alkalommal is cicit követel, ráadásul üvöltve. Aztán van, hogy csak cumizik rajta, ha beindul a tej, vár egy picit, összeszorítja, mert enni nem is akar. Nappal is nyűgöske. Mivel eddig nem volt ez jellemző, én a fogzás rovására írom.

Tejterméket még én nem adtam Mártinak mert kicsit érzékeny a bőre, fürdi után piros foltos. Nem annyira , mint a fiamnak volt (ő ekcémás volt), akkoriban azt mondták, hogy hanyagoljuk a tehéntejből készült ételeket. Ezért várok még egy pár hetet. Sokszor szopizik még, szerintem ez elég még neki.

Verzso!
Persze, hogy emlékszünk.
EZ NEM OLYAN FÓRUM. ITT NAGYON JÓ A TÁRSASÁG. Gyere gyakrabban.
Nekünk is ez a kedvenc nótánk. Ha abbahagyom, mert azt gondolom, hogy nem figyel rám Márti, pár másodperc múlva kérdőn néz rám, és azt mondja: hű. Akkor folytatom tovább. Néha már belezavarodok a sorrendbe, de ezért még nem reklamált. :D
ducimami
 
 


Ducimami, nekünk van egy bodynk, amin sorrendben rajta vannak az állatok az Én elment a vásárba... dalból! Egy kis segítség...
Verzso, naná, emlékszünk. Én azt gondoltam, az ikrek meg Bálint mellett egyszerűen nincs időd fórumozni, ezért tűntél el.

Móni, nálunk is van szemdörgölés, de az álmosság miatt. Én ilyenkor nem erőltetem, megpróbálom elaltatni, és utána általában jó étvággyal megeszi a kaját. (Persze ez csak délben szokott lenni.) Meg dünnyögés, reklamálás is szokott lenni, ilyenkor is abbahagyom az etetést, eléggé éhes. Nem tudom, miért csinálja ezt Domi minden alkalommal. Talán jobb szeretne cicizni, van ilyen, hogy egy időre sztrájkolnak a kajálással.

Ági, pont ezt mondtam reggel a férjemnek, hogy elképesztő, hogy bír Donát fél perccel ébredés után már 120%-on pörögni, mikor nekem legalább 15 perc kéne ahhoz, hogy magamhoz térjek... Az biztos, hogy minden kávénál hatásosabb! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Első fogacska! :D :D :D
ducimami
 
 


ducimami, gratula a fogacskához :)

Már nagyon kínlódik Noel ,de ügyesen kezeli..csak lesz nálunk is..

Csajok én elolvastam ezt a szorongásos dolgot,és a környezetemben lévő egyidős babákat is mind utolérte...van akit így,van akit úgy...a szomszéd kislányt felváltva fogják éjjel..:(

Mi még nem tartunk itt,de nem is változott!
Az evés változatlan.talán annyi a javulás,h a kedvencekből lemegy néha 1 üveg már :) persze bukik is utána..de haladás :)

A gyümi tea natúr nem kellett..nekem se kellett volna :)
Marad a gyümilé vizezve ....

Az óra átállítása nem okozott gondot,mert amúgy is kicsit csúsztattunk a fürdési időn,mert 2x is kijöttünk utána 22.00-ig játszani a nappaliba,ezért változtattunk :)


A homeopátiás bogyók használnak nálunk,de csak a chamomilla ch 30-as,és a kúp.a viburcol.
Nyugodtabb tőle...valahogyan át kell segítenem ezen,és a fogzáson.ameddig lehet,nem a Panadolt adom.


Tejtermékekkel tuti várok,mert nálunk is nagyon érzékeny a bőröcskénk,és még a kicsit paradicsomos papitól is piros lesz a popink.Ja,felbuzdulva tőletek..adtam neki egy nagyon nagyon pici kenyérbelet...hát,ahogyan rám nézett,és kiköpte..mindent elárult :) ha nézi amit eszünk,megnyalja és ledobja,ha megkapja...ennyi...őt ez nem érdekli még :) jól is van ez így...

timea35
Budaörs
 
 


Kati, persze, tudom, hogy jó ez a társaság!!! :)
Gratulálok 1. fogacskához!!!

Bori, na azért időm se sok, de inkább a fórum nyíltsága zavart :)
Én mindenféle állatot felsorolok, aminek tudom a hangját utánozni így elég sokáig eltart :))

Timi, én sem adok még tejterméket, férjem laktózérzékeny, így vigyázni akarok vele. Tisztán a nagyok nem is isznak tejet, bár azért tejes dolgot fogyasztanak.

verzso
 
 


Kata!

Gratulálok Mártikám első fogacskájához...most már Neked is lehet fogas kérdésed!:)))) A férjem ezt kérdezgeti, mióta Gingus első 2 foga kijött...kicsit uncsi már így 3 hónapja, de Ő jól elszórakozik rajta!:)))

Egyébként voltam fogorvosnál Baluval, fogszabályzót kap a lelkem... és ha már ott voltunk megkérdeztem a dokinénit a kicsik fogápolásáról...azt mondta, hogy az ujjra húzható szilikonos fogkefe per pillanat tökéletes, aztán amikor kijöttek a fogacskák lehet váltani fogkefére, de a fogkrémet 3 éves korig nem javasolja, csak abban az esetben és akkor is csak 2 éves kortól, ha a gyerkőc nem akar fogat mosni, hátha az édesebb íz kedvére lesz és akkor szívesebben sikálja a fogakat.
Viszont azt is elmondta, hogy a jó fogmosás 95%-ban a fogkefétől és a technikától függ, a maradék 5% a fogkrémé és egyéb kiegészítő cuccoké, ergo nem szabad bedőlni a reklámoknak sőt még a Dentinoxra is mosolygott sandán, mert arra a közös álláspontra jutottunk, hogy csak az édes íze miatt bírják a skacok!:)))

Verzsó!

Üdv újra a fedélzeten!:))) A fiúk gyönyörűek, néha látok róluk édes kis fotókat! Ne aggódj...nálunk nem fogsz ilyen nyacákra akadni, ez valóban egy szuper csapat!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Eszembe jutott egy új nóta, szintén végteleníthető és szórakoztató: "ha jó a kedved üsd a tenyered...."

Az első fogacskát követően az első hajvágás is megvolt. Nem tűrte sem a csatot, sem a hajpántot, úgyhogy elölről lenyisszantottam pár centit. Muszáj volt, már a szemébe lógott. Szép lett.
ducimami
 
 


Verzso, udv itt megint. Jo hallani feloletek. Sajnalom ami tortent veletek a masik forumon (visszaolvastam, nem semmi :shock: :( )

Kata, nem mondott kulonosebben semmit a fogorvos. Azt mondta valszeg halvanyodni fog es majd ha kibujt az osszes fogacska megnezi megint. Gratulalok az elso fogacskahoz!

Agi, latod ahany fogorvos annyi verzio :lol: Nekunk a puha sorteju babafogkefet ajanlotta es ici-pici fogkremet epp csak erje a fogkefet. A fogkrem amit vettem neki alacsony fluor tartalmu es xilitol van benne. Mi ugy csinaljuk, hogy eloszor atdorzsolom neki gyorsan aztan o jatszik vele, ragogatja stb... Mi ketszer mosunk fogat reggel es este alvas elott. Neha ebed utan is.

Nalunk az ora atallitassal annyi volt, hogy azota hamarabb kel reggel :(
Remelem hamarosan visszaall a fel 7-7-re.

Tilda eszik joghurtot es sajtot. Natur joghurtot adok neki neha (30g) sajtot meg piciket (koromnyi darabot).

Moni, remelem mar rendezodott Domival a helyzet.

Tegnap voltunk vedononel. Haaat most sem vitte tulzasba a hizast a kisasszony. 220g-ot hizott 4 het alatt. Az etvagya nagyon jo, vidam, mozgekony, szoval nem aggodunk :) Azt mondta csak a vedono, hogy emeljem az adagot. Eddig 180g-ot evett ebedre. Tegnap 200-at adtam siman megette azt is. Lehet,hogy 300-at is bevagna :lol:


Kép Apaval:) Kép Delutani szundi utan :)

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Iza, annyira gyönyörű Tilda!
Gondolom úton-útfélen meg is állítanak, és gyönyörködnek benne! :D
Donát is szokott bókokat kapni, egyszer egy nő az utcán még el is kezdte fogdosni a lábát... Azon mondjuk kiakadtam.

Csajok, lenne egy intim kérdésem. Olyat hallottam, hogy gyerek után kb. egy évig jóval erősebb szokott lenni a mensi. Ti tapasztaltatok ilyet? Nekem még nem jött meg, még elég gyakran szoptatok, gondolom ezért.

Az óraátállás nálunk is problémás - mi letesszük az új idő szerint, ő meg kel a régi szerint. Egy órával kevesebbet alszik, 6-kor kel. Durva! :x

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Csatlakozom Lillyhez,gyönyörű Tilda! :)

Nekem Lilly minden olyan mint régen.Pontosan jön,5 napig marad,majd távozik :)



Csajok,nem tudom mit szed a fiam,de tegnap éjjelt végig beszélte mellettem az ágyban...nem volt sírás,de dumált mint nappal :)
Én meg kibuktam rajta,majd röhögtem ahányszor felébredtem rá...kivel tracspartizott nem tudom,de már megint alszik,pedig 8-kor kelt :) és 1 órája alszik már...komoly meló volt éjjel :)

timea35
Budaörs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: