Új privát üzeneted érkezett!

Én nagyon türelmetlen vagyok ;)

Kata, üdv itt :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Jó reggelt!
Üdv az újaknak!

Én most megyek megint doktorhoz (vérvétel+UH)

Igazából tünetem nincsen, az előző terhességemnél sem volt.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

NA, ez már valami lányok!! :) Hurrá, de sokan lettünk és milyen sokat írtatok egyszerre!!! :) Ezt már szeretem! ;)

Panndi!

Mi is szeretnénk majd negyedik babát is, remélem megvalósul az álmunk és szép nagy család leszünk. Pedig én elég pesszimista voltam, már-már lemondtam a sok gyerekről, mert későn viszonylag későn ismertem meg a párom, de szerencsére hamar összejött mindegyik babónk. És én is a kis korkülönbséget preferálom. ;)

Szerdán doki, irigyellek, én még kivárok a 6. hétig, az a jövőhét és akkor megyek.

Dodi!

Remélem azért túl sok vita itt nem lesz, bár azért egyet-kettőt borítékolni lehet, érdekesek ezek a fórumok. :lol:

Én előre mondom, hogy nem vitázok senkivel, inkább konfliktuskerülő vagyok és elcsendesedek. :lol: Persze azért a véleményemet elmondom...csendesen... :lol:

Nlc-s fórum igazán fura volt, azóta visszanéztem még egyszer és egy, azaz egy ember köszöntött, a többiek még annyit sem írtak, hogy üdv közöttünk...nem vagyok én sértődékeny, de valahogy nem éreztem magam odavalónak... :roll:

ÉS mit mondott a dokid? Mennyi császárod lehet még? Nekem fiam császáros volt, kislányom sima, remélem hármaska is megszületik simán. Nem hangzik túl jól az egy sima, egy fordított...(bár azóta már megint felvágtak egyszer novemberben, de szerencsére csak a hasfalamat és nem a méhemet... :roll: )

Örülsz a Karácsonyi időpontnak? Persze mit tehetünk, de nekem kicsit felemásak az érzéseim ezzel kapcsolatban. Már agyalok, hogy szegénynek hogyan ünnepeljük a szülinapját majd, meg eleve a szülés körüli napok, hetek, hogy jöjjenek anyuék, vagy mi menjünk stb. stb. Persze aztán meg másrészről milyen szép időpont, Jézus születése, szeretet ünnepe, tél (kisfiam nyáron született, lányom ősszel, ő most télen, aztán majd kell egy tavaszi is :lol: ), imádom a hóesést!!

Eddig én is megosztottam mindenkivel, hogy babát várok, most nem babonából nem teszem, hanem inkább szeretnénk megtartani magunknak így az elején, biztos minden oké lesz, de ha mégsem, akkor egyszerűbb lezongorázni a dolgokat magamban... épp eleget voltam már kórházban, mára már úgy érzem senkinek semmi köze hozzá.

Úgyhogy én szorgalmazni fogom, hogy ha összegyűlünk elegen, akkor legyünk zárt topic, mert nem szívesen tárom ki az életem ország-világ elé. Persze ha egyedül maradok az ötletemmel, nem erőszak..., de én csak akkor tudok igazán megnyílni majd. :roll:

Szia Kata!

Jó, hogy jöttél te is! :)

Én is átalszom már az éjszakákat, és a fiam most lett szobatiszta (nagyjából, még néha van baleset). DE nem érdekel, tudom, hogy csak az első pár hónap a megerőltető, aztán beáll a rend az életünkbe. (persze utána fogzás, hasonlók, de hátha megússzuk, kislányommal megúsztam, ő nappal volt nyűgösebb, de párommal megállapítottuk, hogy inkább, mint éjjel, tényleg...)

Tünetem semmi, előző gyerkőceimmel émelyegtem. De ha jól emlékszem később jött, úgy a 8. hét körül, úgyhogy lehet, hogy nem úszom meg, pedig nagyon szeretném! :roll:
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 

 
 

Lombikbaba!

Kislányod is lombikos? MEgkérdezhetem, hogy hol éltek? Csak a lányod nevéből gondolom, hogy nem Mo-on. Egyébként gyönyörű neve van! :D
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


izisz, Neked mekkorák is a nagyok?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem bánjátok. :oops: :roll: Múlt pénteken teszteltem pozitívat, már van egy 20 hónapos kisfiam, Bence, Lombikbabával ismerjük is egymást, együtt vártuk az első babánkat is. :D
Terveztük a másodikat már régóta, de januárban vettük meg életünk első lakását, most hétvégén költözünk be, férjemnek mindenképp ez volt a feltétele tesóhoz. :) Nagyon örülünk, mert Bence több hónap próbálkozás után sikerült, kistesó pedig elsőre! :wink: A tesztet elveimmel ellentétben hamarabb megcsináltam, mert egyik nap Bencével játszottunk, és azt mondta nekem:
Anya! Baba!
én: hol van baba?
B: Elbújt!
én: Hova bújt?
B: kicsit gondolkodott, majd rábökött a köldökömre: Oda!... Ott! :shock: :lol:

Ha minden jól megy, nekünk is dec. 24. a dátumunk, bár nem tudom, mire számítsak, Bencét 4 nappal a kiírás után szültem meg. :roll: Dokihoz még később megyek, 1-2 hét múlva, hallani szeretném a szívhangját is, bár lehet győz a kíváncsiság! :)

Remélem befogadtok! :wink:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Barbcsi!Üdv köztünk!!És gratulálok a kistesóhoz!!!


Én is köszönöm a kedves fogadtatást!!!!Remélem jó kis csapat leszünk :wink:

Izisz!Lehetünk zártak is én benne vagyok :) De még várjunk egy kicsit lehet sokan még nem mernek írni bár már eléggé a dec vége feliek vagyunk :lol: Karácsony nekem is fejtörést okoz de majd kialakul egyet már most tudok külön ajándékot kap!


Olvaslak titeket és nekem nagyon hamar lett + tesztem.Kedden kellett volna megjönnie és már délután halvány de látható pozítív volt szerda délbe CB digitális kimutatta,hogy + és kb 2 hete fogant ahogy sejtettem(férjem kamionos így nem kell sokat számolgatnom :lol: )
Én december 26-ra várom remélem doki bácsi is ezt mondja :)Láttom már sokan elmondtátok a tesó(k)nak én még nem mertem és szerintem meg is várom a 12 hetet kislányomnak ha elmondanám olyan mint ha a RTL klubbon bemondatnám a híradóba :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kép

A képről minden leolvasható :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


És most ekkora a hasam...

Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba, de jó :) Ezek szerint mindketten jól vannak :) Gratulálok :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Nekem a hasam brutálisan nagy :shock: Tudom én, hogy minden terhességnél hamarabb látszik, nekem meg ez az ötödik (vagyis inkább hatodik) terhességem, na de ez nagyon komoly 8)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Lombikbaba!!!Gratulálok!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Végre van itt élet! Bár úgy hiszem, és bízom benne, hogy még sokan fognak csatlakozni ahogy telnek a hetek... mert kivárják a 12. hetet, a 18-20. hetet, befejezik szülés előtt a munkát.... :wink:
Azért hosszú idő telik el még decemberig! :wink:

Barbcsi :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba!

Kislányod is lombikos? MEgkérdezhetem, hogy hol éltek? Csak a lányod nevéből gondolom, hogy nem Mo-on. Egyébként gyönyörű neve van



Igen, Chloe is lombikbaba. A 7. IVF eredménye :wink:
Az USA-ban élünk, de Chloe még Németországban született.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


KAta!

Tüneteim vannak, onnan sejtettem, hogy baba lesz. :P Szurkált a cicim, a hüvelyem, és nyilaltak a méhszalagjaim. :shock: Teszt előtti napokban meg már hányingerem is volt, de mindig este. Ezt azóta is furcsállom, mert mindkét fiammal csak 6-7. héttől volt hányingerem, de jellemzően nem este.

Izisz!

Dokim még a 6 hetes kontrollon kérdezte, lesz-e 3. Mondtam, hogy igen szeretnénk és akkor beszélgettünk erről. Szte 3-4 simán belefér, ha nincs komplikáció, és példának hozta Izraelt, ők vezetik az egy főre jutó császárok számát, mert vallási okokból nem védekeznek és nem szakítanak meg terhességet, viszont alapból is rengeteg a császár.

Azt mondta a max. 2 császárt annak idején mondták, mikor még függőlegesen vágták, mert az tényleg veszélyes helyen volt, ahogy nőtt a következő pocak. De a mostani vágások a méh "passzív" részén vannak, ezért kicsi a rizkó. Azt mondta a hegszétválás semmi összefüggésben nincs a császárok számával, hiszen a régi heget kivágva újat csinál. Azt nem tudom, hogy minden doki-e, de gondolom. :wink: A hegszétválás más dolgok függvénye, de pl. nekem hegvastagságot se nézett csak egyszer a kifejezett kérésemre. Azt mondta felesleges nézni, mert vajúdásnál van jelentősége, nekem meg programozott császárom volt másodszor.

Botondot szerettem volna spontán megszülni - annak ellenére, hogy cukorbeteg vagyok - de nagy baba volt, 38-as buksival én meg pici vagyok (160 cm, 53 kiló), és hiába tágultam, a medencémen nem fért ki. Andornál meg beödémásodott a szívem, problémás lett a vége, úgyhogy nem reszkíroztuk.

Én szinte biztos vagyok benne, hogy előbb jön 1-2-3 héttel a kicsi, szóval annyira nem izgat a karácsonyi dátum. :lol: Botond másfél héttel jött korábban, Andor 3-mal. Sajnos ez cukrosoknál gyakori, ugyanakkor vmiért előbb is érik el a cukros mamák babái a teljes fejlettséget. Érdekes dolgo ez, nem tudom az okát... És tényleg, nagyok voltak, érettek, makk egészségesek és persze gyönyörűek. 8) :lol: :lol: :lol:
Az már inkább izgat, hogy már itthon legyünk karácsonykor. :oops: :lol:
Meg arra azért figyelni fogunk, hogy legalább a névnapja ne legyen közel semmihez. :wink:

Én is örülnék a zárt topiknak, ha már leszünk annyian, és úgy érezzük. :wink: Évek óta írok ide a "Botondos" topikba, igazi barátokra leltem ott. Engem sosem izgatott, hogy nem zárt, naív voltam. Mikor elmentünk végülis zártba, akkor jöttek elő olyan emberek, akik teljesen ledöbbentettek. :( Na mindegy, bána sztori, a ényeg, hogy előbb-utóbb én is örülnék a zártnak. :wink:

Én is átalszom az éjszakákat. :roll: Andor 6 hetes kora óta nem kel. :P :lol:

Barbcsi!

Üdv itt. :D Kisfiad de cuki lehetett. :P

Lombikbaba!

De cukik. :P
Én remélem csak egy pindurkánk lesz, de az makk egészséges. Most a 7 hós mellé érrrdekes lenne még ikreket szülni. :roll: :lol: :lol: :lol:

Panndi!

Kép? :roll: :wink: Nekem mindkettővel nagyon hamar látszott, gondolom alkat is. Azért remélem most nem lesz még nagyobb, mert elég volt a végén már akkora is. :P


Bocsi, tapasztalatot gyűjtök:
Oviban korosztályos vagy vegyes csoportot ajánlanátok? Ott aludjon egyből?
Most családi napközibe kezdett járni Botond, de csak délelőttönként, hogy szokja a közösséget, mge a távollétet. A vezető ma mondta, hogy szerinte aludjon ott, de még nem fog, mert itthon a helye. :roll: Nem anyjamajma gyerek, de mióta jár, sokkal anyásabb (meg apásabb is) lett és van h fel is riad éjszaka. Nem fogom ezt tovább fokozni. :?

Ja, és ez az új törvény. :? Eszerint Botondnak 6 éves 2 hósan suliba kéne mennie. Hát majd ha piros hó esik. Tök kis kajla, már most tudom, hogy érettlen lesz. Akkor meg jobb a vegyes csoport, hogy ne maradjon egyedül, nem?
Bocsi az off-ért csak most van a beiratkozás. :oops: :lol:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Lombikbaba!Most még olyan távolinak tűnik a december de pikk-pakk itt lesz :lol: Kint milyen vizsgálatok vannak?Ott is választani kell orvost,kórházat?Kislányod tudja,hogy 2 kistesója is lesz? :D


Dodi!Nekem is hányigerem volt előtte már 1-2 nappal :roll: Én lányom is egy héttel jött korábban a fiam 3-mal de Ő tök spontán indult be:lol: Így én is inkább a december közepére "készülők" majd :)
Óvoda nehéz dió mind a 2 gyerekem 3 évesen ment Zsófi fél évig haza jött ebéd után,januártól aludt ott és vegyes csoportba járt Neki nagyon jót tett a nagyok húzták fel és sokkal "okosabb"lett.Idén vissza tartották középsőbe,hogy most ismételje az évet és így 7 évesen megy majd suliba.Egyáltalán nem bánom hallottam a törvényt és vicc még 6 évesen is olyan kis elveszettek :roll: Fiam is vegyes csoportba jár de kb3-4 nagy van a többi korabeli annyira látszik ám az a pár hónap is köztük :) Én vegyes csoport párti vagyok azt,hogy ott aludjon-e majd láttod,hogy veszi Botond az akadályokat és akkor is ráérsz eldönteni lehet Ő fogja kérni,hogy ott aludhat-e.Bár az biztos,hogy nagy buli nekik és igazi felszabadult játék uzsi után van :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

A törvény szerintem nem olyan gáz, régen is így volt, én nem hiszem, hogy ez minket megviselt volna nagyon ;) Nekem az a fura, hogy a mostani elsősök 7-8 évesek :shock: És nem muszáj 6 év két hónaposan suliba mennie, ha éretlen, ugyanúgy vissza lehet tartani :)

Nekem a lányok tiszta csoportba járnak, de gondolom ez is gyerekfüggő. Nálunk érdekesen alakult, egy csoportba járnak a lányok, ráadásul Fruzsi már ősz óta ovis, 2,5 évesen elkezdhette (vagyis 2 éves 5 hónapos volt ;) ), de ő abszolút óvodaérett volt. Mindketten ott alszanak az első naptól fogva, ez nem is volt kérdés, mondták, hogy szeretnének ott aludni. Beszoktatás sem volt, az egyik óvónénit ismertük, mert hozzá jártak hittanra tavaly (katolikus oviba járnak), így ez sem volt gond. Négy fele szoktam értük menni, de sokszor megkapom, hogy miért jöttem ilyen korán, még alig játszottak :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszönöm a válaszokat csajok. :wink:
Panndi, igen nálunk is így volt, de mi sokkkal lassabban haladtunk. Most Fél év alatt olvasni kell a gyerekeknek. :shock:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Na én erre nem emlékszem, mert nagycsoportos koromban már tudtam olvasni ;)

Áááá, de vacakul vagyok ma...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni én is, nézzétek el nekem, ha bénázom, sosem babaneteztem még, de egy gyors fórumos terepszemle után ezt találtam a legszimpatikusabb decemberi csapatnak... :)

Nutty vagyok, 28 éves, ma csináltam meg a harmadik, és most már vastagon kétcsíkos tesztem. :) Ha minden igaz, december 28. lesz a mi napunk (de szerintem már karácsonykor otthon leszünk), van egy 23 hónapos kislányunk, és nagyon várom, hogy elteljen az első 12 hét, mivel most karácsonykor sajnos elvesztettünk egy terhességet - de most biztosan tudom, hogy minden rendben lesz...! :)

Igyekszem majd csinosítgatni a profilom, addig is üdv mindenkinek, és igyekszem visszaolvasni!
nutty
Budapest
 
 


Igen, szuper kis csapat már most, naggyon örülök és üdv itt nutty és barbcsi!

Szerintem jönnek még decemberiek, most, hogy befenyítettük őket egy zárt topic-kal. :lol: (szerintem is várni kéne, legalább addig, míg a december végiek el nem érik a 12. bűvös hetet, akkor már hátha azok is csatlakoznak akik addig nem mertek)

Most csak gyorsban voltam, mennem kell a kisfiamért a bölcsibe, majd alvásnál jövök. ;)
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!


Sajnos nekem semmi biztatott nem mondott a doki :cry: :cry: Meg van nagyobbodva a méhem és a méhnyakhártyám de nem biztos,hogy terhesség :cry: :cry: Jövő hét pénteken kell vissza mennem ha addig meg nem jön és akkor eldől mi is van.Nagyon el vagyok keseredve :cry: :cry: Bár most úgy fogom fel ha most nincs is akkor meg legalább tudjuk,hogy szeretnénk és nyáron bele vágunk még is csak a 3baba projektbe!


Remélem a többiekkel minden oké!
Most nem jövők addig még nem tudom mi van Nektek nagyon boldog babavárást!!! :wink:

Kata

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata!

Én ezt nem nagyon értem! Akkor mi volt az a pozitív teszt?
:shock: VAgy úgy értette, hogy valami elindult, csak nem maradt meg? Hát én azért reménykedem, hátha...ne keseredj el, ha mégsem, akkor tényleg nyáron belekezdhettek ha már ennek a babónak is így örültetek! :)

Panndi!

Kisfiam nyáron lesz 3 éves, kislányom meg most múlt másfél. 15 hónap van közöttük.

Hányingered van? Jobb napot! ;)

Barbcsi!

ÉS milyen érzés volt az új lakásban kezdeni az évet? Előtte hol laktatok? Albérletben, anyudéknál, vagy anyósnál? Nem mindegy! :lol:

Lombikbaba!

Gratulálok még egyszer, szép kis bizonyíték! ;) Milyen különleges és szép dolog ikreket várni, meg ikrekkel az élet....a nehézségek ellenére biztos egy teljesen más szuper dolog lesz! :)

Chloe....én igazából a Katherine-re gondoltam, mint gyönyörű név, a másikat észre sem vettem, pedig az se semmi. :) A férjed akkor nem magyar? Vagy igen, de ennek ellenére választottatok külföldi nevet? Tervezitek, hogy hazajöttök Mora, vagy már inkább kint maradtok....esetleg máshol? Bocsánat, ha sokat kérdezek, de tényleg érdekel. :) Persze, ha nem publikus, megértem, ha nem felelsz mindenre. :lol:

Dodi!

Nekem sem mérték a hegemet, már nem gyakorlat, tényleg semmit nem jelent, hogy a várandósság alatt hány mm. Még vajúdás alatt sem nézték, csak a baba szívhangját.

Akkor ezek szerint most is programozott császár lesz igaz? De azért ha nem lesz gond a végén, akkor megvárják míg beindul a szülés ugye?

Én a magas vérnyomástól félek, mert fiammal nekem is alapból császár lett volna (bár ki tudja...), de előbb megcsászároztak engem is a vérnyomásom miatt. Aztán kislányomnál is rizikós volt a vége, ugye már otthon volt egy gyermekem, nem mindegy, hogy kórházban fekszem, vagy mi, szóval sokat sírtam meg könyörögtem a dokiknak, hogy ne fektessenek be és imádkoztam, hogy minél hamarabb induljon be a szülés. Szerencsém volt, beindult, így kevesebb esélyem lett hirtelen a második császárra.

Ovi!

Mi is most voltunk beiratkozni. Én mondtam, hogy nem alszik ott, de igazából csak azért, mert tudom, hogy kevés a hely, még így is rizikós, hogy felveszik-e egyáltalán. (és még hármaskát nem is tudják ugyebár) Pont ma tudtam meg a bölcsiben, hogy 30 helyre 70-en jelentkeztek... :roll: De ez a városban a legjobb ovi, mindenki ide szeretné íratni a gyerekét, és bár körzeten kívülről már rég nem vesznek fel senkit, mégis sokan átjelentkeznek nagymamához, családtaghoz, ismerőshöz, csak ezért. :( Úgyhogy meglátjuk, én reménykedek, mert ahova most jár, az egy magánbölcsi és csak hetente 2 délelőtt lehet vinni. Szeptembertől meg már lányomat is szeretném járatni, az meg anyagilag elég húzós lenne, de főleg fiamat sajnálnám, mert nagyon kis érett közösségi lény.

Szóval azt akartam kihozni ebből az egészből (csak elkanyarodtam), hogy én szívesen venném, ha egész napra menne oviba. Nem magam miatt, hanem miatta, meg a kislányom miatt.

1. Szerintem ő is szívesen aludna bent, mert a bölcsiből is nehéz hazahozni, és rossz, ha látja a többiek miért maradhatnak, akiknek esetleg délutánig dolgoznak a szüleik.

2. Kislányom ebédje így is káosz keddenként, mert pont délre kell fiamért menni, aki bent eszik, így őt vagy előbb megebédeltetem-de akkor rizikós, hogy elalszik a babakocsiban és pont felébred mire hazaérünk, amiből az következik, hogy nem hagyná aludni a bátyját itthon, akinek még kell a délutáni szunya- vagy hazajövünk és alvás után (kb. 3 óra körül jobb esetben) eszik, ami eléggé felborítja a napunkat.

3. Szeptemberben még esélyes a nagy meleg, nem kéne a kánikulában pont dél körül kimozdulni...

4. Nálunk mondjuk nem játszik, de egyes gyerekek túlpörögnek a hazaúttól és otthon már nem lehet őket lefektetni.

ÉS Dodi!

Nem anyjamajma, tök természetes, hogy úgy gondolod kicsi még az egész naphoz, eleve nekem is fura lesz, vagy lenne, ha egész napra menne oviba, mert akkor tulajdonképpen szinte csak hétvégén van velem??? És mi lesz a testvérével, aki imádja? Szóval természetes, hogy az ember lelkizik rajta, de nálunk inkább a bentalvás lenne logikusabb és előbb utóbb úgyis eljön ez az idő is. ;) Én már annak is örülök, hogy megtehettem, megtehetem, hogy 3 évig itthon maradok vele, és szeretnék a kislányommal is és az összes tesóval. NAgyon remélem, hogy összejön.

Iskolát még nagyon messzinek érzem, meg addig még ezerszer változik minden, tuti. Ma reggel is mondta a férjem, hogy jóvanna' mégis fórumozhatsz július után is, nem lesz internetadó. :lol:

Nutty!

Hipp-hopp eltelik az első 3 hónap meglásd! Én is várom már nagyon! Én a hányinger miatt, ami még nincs, de szerintem mivel mindkét gyerekemnél volt a 12. hétig, most is elő fog jönni, és nagyon nem vagyunk kibékülve egymással...

Ez a terepszemle tetszett. :lol: Én is tartottam és hasonló eredményre jutottam, mint te. :lol:
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Kata, remélem, csak hamar mentél a dokihoz! Remélem legközelebb látszódni fog a baba is!

Nem hányingerem van, hányok :( Én mindegyik terhességemnél nagyon sokat hánytam, hát most is :?

izisz, kis korkülönbség tök jó :)

Ovis bennalvás: nekem is fura volt, hogy egész nap nincsenek itthon, viszont mikor hazaérnek, annyira ki vagyok rájuk éhezve, hogy elég intenzív az együtt töltött idő :) Én azért sem hozom el őket ebéd után, mert itthon is aludnának, így meg mire értük megyek, már tényleg csak játszanunk kell :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi!

NA igen, ez meg a másik, hogy ha csúszik a fektetés (pisi, ivás, peluscsere stb. stb.) van, hogy 4-ig is alszanak. Akkor meg már nem mindegy?

Nem irigyellek. Sokan mondják, hogy inkább a hányás, mint az inger, de igazából az émelygés nálam inkább folyamatos kaja meg szagundor volt, jobb mint egész nap a wc előtt... Kitartás!!!
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Egyébként hogy tudsz így főzni? Én előre félek ha jön a hányinger...azt megsínyli a családom is...

Úgyhogy most kihasználom, hogy még jól vagyok, elkényeztetem őket. MAi menü:

Amerikai töltött fasírt petrezselymes krumplipürével

Plusz hozzá bolti hagymasaláta, meg a felnőtteknek csípős vegyessaláta.

Életemben először csinálom, nem tűnik nehéznek, de azért drukkoljatok. :)
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszi és még egyszer sziasztok!

Kata, nagyon drukkolok! Én betöltött 6 hetesen voltam először dokinál a kislányommal, az orvosomat nagyon csípem, de az ultrahang készüléke még szerintem a világ első készülékének próbadarabja lehetett, ennek megfelelően semmit nem látott, csak megvastagodott nyálkahártyát, és benne egy maximum 4 hetes terhességet ("az talán egy petezsák"), anno én is elkenődtem nagyon, átérzem nagyon, hogy mi játszódik le benned... Rá 9 napra volt egy gyönyörű egycentis lüktető szívű embriócskám, remélem nálad is csak ennyiről van szó...!

Izisz, köszi, remélem hamar el is megy ez a pár hét, csak hát decemberben 11+4-nél volt missed ab-om, szóval kicsit még nyomaszt az emlék... :( :) De most nagyon pozitív vagyok, és bízom a babóban is, rögtön jött, amint jöhetett, és a terhességi tesztjeim is sokkal "pozitívabbak", mint fél éve...

Milyen érdekes, hogy nálatok már az ott alvás - nem ott alvás a kérdés...nehezemre esik elképzelni még. :D Igaz, ha babácska megmarad, akkor nem lesz bölcsis a lányom, sőt, lehet az ovit is csak 5 évesen tudja majd kezdeni - itt nálunk ennyire nincs hely... :?

Panndi, kitartást a hányáshoz...mármint nem úgy... :) Lányommal összesen kettőször volt szerencsém a nagy fehérhez, ősszel 5 hét alatt 5 kiló lement rólam, annyit hánytam, most egyelőre a gyomrom fáj, szóval ki tudja, lehet, hogy megúszom, lehet, hogy nem.

Szép délutánt, jó játékot a hazatérő aprónéppel!

Kép
nutty
Budapest
 
 


Én nem főzök. Lányok az oviban esznek, Gábornak van lefagyasztva pár adag ebéd, illetve üveges bébiételt kap, a férjem meg rendel magának. Én meg eszem, amit tudok.

nutty, én megértelek, Fruzsi és Gábor között volt két terhességem. Az egyik az 5-6. héten felszívódott, rögtön utána terhes lettem, őt a 13. héten veszítettük el, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatt :( Én Gáborral is csak a 20. hét táján kezdtem megnyugodni...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Na, nekem szerencsére egyik baba sem ment el, viszont már kettő méhen kívül volt. Úgyhogy nekem meg eltévednek a babáim...valami gond lehet velem bent, nem is javasolta már a doki a természetes teherbeesést, de én kerestem egy olyan orvost, aki megnyugtatott és biztatott. Milyen jó, hogy nem adtuk fel! :D (bár még ez is lehet méhen kívül, de igazából érzem, hogy minden oké)
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is ma voltam dokinál. A helyzet ugyanaz, mint Katánál. :roll:
Méhnyálkahártya (dokim szavaival) bazivastag, 21 mm-es, de petezsákot még nem lát. Ill. látott egy kis foltot, de azt mondta, arra még nem mondja rá, inkább menjek vissza jövő héten. (De az asszisztensnek mondta, hogy nyugodtan írja a papírra, hogy gravid. :wink: )

Kata!

Ne keseredj el!!!! Mikor kellett volna megjönnie? Én múlt héten szerdán csináltam az első + tesztet, aztán pénteken a digitálisat, ami 2-3 hetesnek írt, ami ugye 4-5 heteset jelent. (Fogalmam sincs mennyi idős lehet egész pontosan, mert a szopi miatt nem menstruáltam).
Ennyi idősen meg vagy azt látják, amit nálunk, vagy petezsákot, de nem többet! :wink:
Én egyáltalán nem keseredtem el, mit gondolsz, mitől van HCG?! Nem a legyek hordják össze! :wink: :lol: :lol:
Nyugalom, ott az a pindur, csak még kicsike! Pikkpakk akkorák lesznek, hogy akkor meg azon fogunk sopánkodni. :lol:

Ízisz!

Még nem tudom, de gondolom igez, ez is programcsaszi lesz. Kétlem, hogy a 3.-at megpróbálhatnám spontán, 1 évvel a másik után, főleg h nagy babára számítunk. :P Sztem a hegem miatt nem várják meg, hogy beinduljon. A dokim nagyon természetes-szülés párti, de sztem ezt meg ő sem fogja rizikózni. Illetve én nem akarnám, hogy rizikózza. :roll: Tudom, mennyi előnye van a vajúdásnak, de sajnos mérlegelnem kell, hogy mit, miért... :roll: :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Én is köszönöm a kedves fogadtatást! :)

Ircsi! Szuper!!! Akkor minden rendben, mindkét babának van szívhangja, nagyon örülök!!! :wink: Pocid csinos! :)

Tüneteim nekem is vannak, bizakodtam, hogy babát jelez. Minden nap fájt a derekam (csak menzesz előtt 1 nappal szokott), extra érzékenyek a melleim (sosem szokott az lenni). Hányinger, hányás egyenlőre még nincsen (kopp kopp), bár Bencénél az első 17 hetet végighánytam, de a semmitől is képes voltam, sőt egész nap. :( Remélem most elkerül!

Kicsidodi! Nekem mázlim volt, én is kicsi vagyok (160 cm, 41 kg), Bencével 15-öt híztam, de sikerült természetes úton megszülnöm őt. Bár nem tágultam ki teljesen, csak 9 cm-re, de éreztem, hogy nyomnom kell, dokim meg is ijedt, hogy szakítani fog mindent, de szerencsére nem, csak 1 cm-es méhszájsebem lett, mert 33-as volt a buksija, egyébként 3600 g-mal és 54 cm-rel született. :wink: Nem tudom, kistesó előbb fog-e jönni, Bence 4 nappal később jött, de remélem én is, hogy már itthon leszünk szentestére, vagy még nem aznap kell mennünk.

Én már csak 1-2 alkalommal kelek, de hál' Isten gyorsan visszaalszik a fiam, így én sem panaszkodhatom, meg nappal alszik 1x 2-3 órát, igen jó alvókája van. :oops: :D

Ovi Igaz, minket majd csak jövőre érint, de Veszprémben általában vegyes csoportos ovik vannak, amit kinéztünk, ott is az van, én is abba jártam anno. Azért választottuk ezt az ovit, mert közel van hozzánk, kistesóval könnyen odamegyünk, van ismerős dadus (Bence szereti is), jó hírű, jó programjaik vannak, van sószoba is. (ez fontos, mert a napokban derült ki, hogy Bencének asztmatikus allergiája van :( ) Viszont egyből én nem altatnám ott, hagy szokja meg fokozatosan, majd ha kéri. És egyáltalán nem anyjamajma ettől szerintem, természetes dolog, hogy nehezen válik el, új hely, új emberek. Új törvény: Bence augusztusi, én biztosan nem fogom 6 évesen beíratni a suliba. Én is tudtam 6 évesen olvasni, mégis csak 7 évesen adtak be, és nem bánom! Húgomat 6 évesen adták be, de meglátszik, hogy korai volt. Szerintem annyi idősen még nem tudnak 45 percen át koncentrálni, egy helyben ülni, érdemesebb várni.

Nutty! Üdv itt, most minden rendben lesz, drukkolok! :)

Kata! Nem lehet, hogy korán mentél dokihoz? Hány naposak a ciklusaid? Na én ezért szeretnék várni még 1-2 hetet, bár az én ciklusaim eleve hosszúak is (36 nap). Én szurkolok, hogy látszódjon a baba jövő héten! :)

Izisz! Most a hosszú hétvégén költözünk be, még csinosítgatjuk, az utómunkálatokat végezzük. (festés javítása a nappaliban, felraktuk a lámpákat, takarítunk). Anyóséknál laktunk... Úgyhogy nagyon várjuk már a költözést! :D

Panndi! Hányást sajnálom! :( Tudom milyen rossz, Bencénél tényleg a semmit is kihánytam volna, ha tudom, és egész nap rámtört. :(
Bár semmi gond nem volt nálunk (és remélem ez most is így lesz!!!), Bencével akkor is a 12. hét után nyugodtam meg, most is várom már. Aztán izgultam megint a 18. héten, mert akkor halt meg nagypapám, és ez hatalmas stressz volt, aztán a 31. héten azért izgultam, mert kinyíltam, és vártuk a 36. hetet, hogy legalább addig bent maradjon, de aztán mégis később jött, jól ráijesztettünk! :)

Én főzök, Bencének zöldbabfőzelék lesz, férjemnek rizses husi. :)

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsidodi
Érdekes lenne a 7 hónapos kisfiad mellé ikreket szülni (bár mire megszületnének, akkor már 15-16 hónapos lenne Andor) :wink:
A fiatalabbik hugom fordítva csinálta...15 hónaposak voltak az ikrei, mikor a 3. gyereke megszületett :wink: (neki spontán lettek az ikrei)

Oviban még nem vagyok jártas, Chloe kb. egy éve heti két napon bölcsibe jár. Az úgy nagyjából korosztályos... Rendes műszakokat húz le a bölcsiben, reggeltől délutánig... én heti 2 napot dolgozom. Ennyi kell, hogy a lelkem rendben legyen! :oops: :wink:

Kata
Vizsgálatok nagyjából azok, mint Mo-n. A körítés az nagyon sok mindentől függ. Milyen biztosításod van? Milyen az anyagi helyzeted?
Én alaighanem abba a kórházba fogok terhesgondozásra járni, ahol dolgozunk :wink:
Egy HCG-s vérvételre nem tudsz elmenni? Annak a szintje, főleg, ha 2-3 nap múlva megismétlik, nagyon sok mindent elárul!
UH-n nem mindig látszódik a korai terhesség (gép felbontása, doktor gyakorlottsága nagyban befolyásolhatja!!!!)

Izisz
Mi "átmenetileg" laktunk Mo-n. :oops: Ha azt nézzük, se én, se a férjem nem magyar, székelyek vagyunk.
Aztán úgy alakult az életünk, hogy a családunk nagy részét követtük az USA-ba... orvosként itt jobban meg lehet élni... és pár órányira vannak a testvéreim, a férjem testvérei...
Egyébként ezek nem titkos infók... babanetes eddigi hozzászólásaimban, a blogomban is le vannak írva :wink:

Panndi
B6-ot próbáltad nagy adagban? Vagy Kólát? Vagy gyömbért?

Nutty
Üdv itt!

Rosszullevőket sajnálom! Én teli vagyok most energiával :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok, csatlakoznék hozzátok bár elvileg az idopontom, majd 2013 01.01 :))))
ma vagyok 4 hetes , nekem lombik (az első),eddig csak vérvételem volt ET+12 napon: hcg 850, a beültetés után a 7dik naptól volt pozitiv a teszt, csináltam 6 tesztet is :))))

sok-sok boldogságot nektek
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Lombikbaba!

Te is orvos vagy? Milyen dokik vannak a családban? Nekem anyukám gyerekorvos, de eleddig az egyetlen. :lol: Unokahugom készül orvosnak, 10 év plasztikai sebész orientáció után, most inkább fogorvos akar lenni. :lol:

Gigijo!

De jóóóó, gratulálok a pindurkához!!!! :D

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Gigijo
Gratulálok!
De jó, hogy nektek az első sikerült! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kicsidodi
Aneszt-intenzives vagyok (meg van egy pszichoterapeuta végzettségem), a férjem mellkas-sebész. Az egyik hugom gyerekorvos, az ő férje sebész... a másik hugom hematológus, egy szülész-nőgyógyász férjjel... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Na, ezt nem apróztátok el. :lol: Csak az egyetemen, meg orvos-bálokon ismerkedtetek, mi? :twisted: :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Jók voltak az egyetemi bulik :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Köszi :D , de azért rendesen izgulok még :)
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Lombikbaba!

:lol: :lol: :lol: :lol: Csak azt ne mondd, hogy a húgod férje a nőgyógyászod! :lol: :lol:

Gigijo!

Gratulálok és üdvözlégy közöttünk!! ;)

Dodi!

Miért? A plasztikai sebészeté a jövő nem? Mit nekünk fogászat!! Műnők!! Az igen!!

Barbcsi!

Húha, akkor nagyon friss a költözés!! Szuper lehet!! Mennyi ideig laktatok anyóséknál? Jól kijöttetek? VAgy voltak azért konfliktusok? Külön lakrészben voltatok, vagy közös fürdő, konyha? Egy kisgyerekkel nem semmi ám az, hogy bírtad? Én nagyon nem bírok másokkal együtt lakni, ha anyuékhoz megyünk egy hétvégére, már vasárnap megőrülök apámtól és vágyom haza. :lol:

Dodi!

Még délután elfelejtettem írni, hogy azt szokták mondani, hogy azért jó a vegyes csoport, mert a nagyok gondoskodnak a kicsikről, a kicsik meg mennek a nagyok után. Ennek ellenére valamiért nekem mégsem szimpi. Szerintem ahhoz nagyon jó pedagógus kell, hogy rendesen foglalkozzon mindegyik korosztállyal, hogy legyen idő a nagyok foglalkozására is pl. iskola előtt.
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


izisz, ugyanígy érzek a vegyes csoporttal kapcsolatban :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok.

rég voltam mert nem voltam itthon. üdv az ujjaknak és gratula az uhusoknak.

velem minden rendben csak a gyomrom szar, fáj. nincs hányinger meg ilyesmi egyszerűen fáj.
Vendég
 


Sziasztok, azt írtam , hogy lombikos vagyok , és az elején még az Kaáli intézetbe kell járni, de szerintetek a saját nőgyógyászomhoz elmehetek ilyenkor már?
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Sziasztok!

Vegyes csoporthoz még annyit fűznék hozzá, múltkor a babaklubban pont erről volt előadás, és még az óvónő is azt mondta (!), hogy mennyire nehéz a vegyes csoport, mert nem ugyanaz a mese köti le a 3évest és a 6 évest, nehéz mindenkire figyelni, sokszor a nagyobbakat kérik meg, hogy a kisebbel menjenek el wc-re, nem ugyanazok a foglalkozások kötik le a kisebbeket és a nagyobbakat, a nagyobbak már nem igen akarnak ebéd után aludni... De nálunk sajnos ritka számba megy a tiszta csoportos ovi. :?

Gigijo Gratulálok a babához!!!! De jóó, akkor lehet, hogy ő lesz az első újévi baba? :roll: :D

Izisz! Közös konyha, közös fürdő, egy szobánk volt, abban volt hárman, tehát nulla magánélet, mindenki azzal ijesztgetett minket, hogy biztosan rámegy a házasságunk, de rácáfoltunk, minket ez csak még jobban megerősített! 2009. szeptemberétől lakunk anyóséknál, 2010. augusztusban született Bence. Amíg Bence nem volt, minden rendben volt, mindenkinek ilyen anyóst kívántam, jól kijöttünk. Nem azt mondom, hogy utána megromlott a kapcsolatunk, csak ahogyan megszületett Bence, mindenki azt érezte, akkor beleszólhat abba, mit hogyan csináljunk, hogyan neveljük Bencét. Sok vitánk volt (cumi, szoptatás, altatás, ne vedd fel annyit, mert elkényezteted, ahhoz képest, most mikor már nincs rá szüksége, állandóan a kezükben van..., sokszor kérdeztem meg a doktornőt, védőnőt dolgokról, és mondtam, hogy ők mondták, mert nekem nem hitt, ha kicsit köhög, menjünk dokihoz, férjemet fúrta, hogy biztosan felhívtam az orvost, biztosan azt mondta nem kell menni, hát könyörgöm, rosszat akarnék a saját gyerekemnek?!), sokszor akartunk elmenni albérletbe, de mindig nyeltünk egyet, a cél a saját lakás volt, és azt albérlet mellett elég nehéz megvalósítani. Nekem ez fájt mindig, hogy ennyi a bizalom bennünk, hogy jó szülők vagyunk ezek szerint, folyamatosan sz@r anyának éreztem magam, és a mai napig így van, néha egy rosszul fogalmazott mondat elég hozzá... :( Képes 1-2 alkalomból azt leszűrni, hogy ez mindig így van, pl.: Most a költözés, felújítás miatt sokat dolgozunk a lakásban, volt, hogy nem értünk haza délutáni altatáshoz, Bence nagyon fáradt volt, engem emlegetett, de végül feladta, elaludt, 2x sikerült neki, utána ő jött be velem takarítani, férjem maradt itthon, mikor hazajöttünk, nem aludt, de jó kedve volt, és egyből lecseszte, hogy nem úgy kellett volna elaltatni, hanem máshogy... 1. mostanában alig van Bencével, sokat dolgozik, nyilvánvaló, hogy nem akar aludni, mert az apjával akar játszani, 2. 2 alkalomból nem lehet messzemenő következtetést levonni, van, hogy nekem is 1 óra, mire kidől a fiatalember, 3. ha fáradt, úgyis szól, és akkor nem játszott volna olyan jókedvűen... Aztán 1x belepisilt a bilibe vele, azóta folyamatosan azt hallgatom, mikor és hogyan kell a bilire tenni, hogy belepisiljen... 1. nem vagyok hülye, tudom mikor kell, 2. 1x csinálta, azóta sem, még vele sem, de semmiről nincs lekésve! Az bánt, hogy én vagyok a fiammal 0-24 órában együtt, én tudom a legjobban, milyen... A másik, én egészségesen szeretném őt táplálni, ez néha nem tetszik, de nem érdekel. Már előre félek, hogy sógornőm gyerekénél a látod, ő így csinálja, és mégsincs baja kezdetű mondatok fognak szállni... Ezt is mondtam már, mi is úgy neveljük a gyerekünket, ahogyan akarjuk, meg ők is, ezt fogadják el, nem vagyunk egyformák, mégis okos, vidám, szeretetteljes fiam van!!! Szóval akkor szeretem, és jó a viszonyunk, ha nem szól bele a gyereknevelési elveinkbe, ezért is várjuk a költözést, mert nem fognak úgy belelátni az életünkbe, mint Bencénél, tesóval nem bírnám még egyszer így végigcsinálni, most majd egyik fülemen be, másikon ki, mert egész nap nem lesz velünk, meghallgatom, ha hazamegy, becsukom az ajtót, és csinálhatjuk újra úgy, ahogyan szeretnénk. Nem mondom, hogy anyáéknál jobb lett volna, mert ha ott voltunk, vagy ők jöttek, ők is beleszóltak mindenbe, de azt nem kellett napi szinten hallgatni... Anyáéknál előbb begolyóztam volna, az biztos! Kell már nekünk ez a saját élet, önbizalom növelőnek is jó lesz! Bocsánat, hogy hosszú lettem. :oops:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


vegyes csoport ellenes vagyok de nagyon tapasztalatból.
Vendég
 


Húha Barbcsi!

Nem semmi, minden elismerésem. Nekünk a szomszédban lakik anyós, de szerencsére nem az a tipikus, hogy átjárkál, meg állandóan itt van, de együtt élni tuti nem tudnék vele. Ha átjönne, akkor idetelefonál, meg kb. számon tartja mikor van pl. alvásidő délután ilyesmi.
ÉS legalább most jó messzire költöztetek?

NE érdekeljen már mit mond, így külön már mindegy, tényleg lehet egyet nyelni, aztán otthon kicsit kidühöngheted magad, ennyi.

Gigijo!

Én nem tudom hogyan működik ez a lombikosoknál, de miért ne mehetnél? :wink:
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Izisz! Mondjuk anyósom is mondta, hogy telefonálni fog, mielőtt átjön, és ő is mindig számon tartja mikor alszik Bence, ezzel hál' Istennek nálunk sincsen gond. Csak levegőre van szükségünk, és hogy úgy csinálhassuk a dolgainkat, úgy nevelhessük a gyerekeinket, ahogyan szeretnénk! :wink: Férjemnek már mondtam, hogy a különköltözés anyóséktól meg fogja javítani a kapcsolatunkat. Most is jó, csak tényleg ha beleszól, akkor plafonra tudok mászni, akármilyen jót is akar, mi sem akarunk ártani a gyerekünknek, a tőlünk telhető legjobbat akarjuk adni neki, de vannak határok, korlátok, amiket pláne ebben a korban már azért fel kell állítani szerintem... :roll:

Gigijo! Ebben Ircsi (Lombikbaba) biztosan tud segíteni, nekem nincs benne tapasztalatom. :)

Ma utolért a szédülés, de ittam vizet, és jobb lett, erről hajlamos vagyok megfeledkezni, keveset iszom. :oops: Ti hogy vagytok?

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Köszönöm csajok mindenkinek az ovis válaszokat. :wink:
Én is tiszta csoport párti vagyok (bár én vegyesbe jártam és anyu szerint nekem jó tett, viszont én évvesztes is voltam, 4 évig jártam oviba.)
Én beiratkozáskor kértem is, hogy a tisztába kerüljön, ha egy mód van rá. Egyetlen aggályom van csak: hogy ha sikerül egy évvel tovább tartani oviban, akkor a többiek "elballagnak", ő meg ottmarad "egyedül", mert gondolom a zöme 6 évesen elmegy.
Mondjuk ő úgysem a helyi suliba fog járni (sajnos nagyon gáz :? ) hanem református ált. iskolába szeretnénk, akkor meg végülis mindegy, mert úgyis új közösségbe kerül. :roll:
Hjaj, na mindegy, nehéz ez.


Elég ramatyul vagyok ma: rosszul is aludtam, torkom is fájdogál, folyton álmos vagyok, és hullámokban tör rám a hányinger, ma megvolt az első hányásom is. :twisted: A hüvelyem úgy szurkál, hogy néha felugrálok, a hőm 37,4. Ha ez nem gyerek, akkor min. megvuduztak az ufók. :lol:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Anyós: nekünk is a szomszédban lakik, és ő bizony az átjárkálós fajta. :twisted: Ha zárva találja az ajtót, hozza a kulcsát, vagy bemászik. :?
Botond születése után ő is túllőtt a célon, össze is vesztünk (ill. inkább a férjemmel veszett össze), egy évig nem is beszéltünk. Most béke van, de terhesen mindig nehezen viselem őt (is), úgyhogy megint jó hónapoknak nézünk elébe. :twisted: Mindig jó a hétmérföldes ostobaságaival, és ellentmondani meg nemlehet neki. :evil: De a gyerekeket imádja, jól elvan velük... szóval összeségében annyi az előnye, mint a hátránya, hogy itt van a közelben. :lol:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Megjöttem a dokitól, minden oké, dobog a szíve a babánknak :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi!

De jó!!!! :D :D Szuper hírrel jöttél!! :D :D Akkor most pár méterrel a föld fölött ugye? :lol:

Dodi!

Átmászott???Mármint a kerítésen? :lol: Őrület!! Mi egy telken vagyunk nincs kerítés, de az ajtót általában zárva tartom és nincs kulcsuk. :wink: Ők nem kértek mi meg nem adtunk. Nyaraláskor köszönöm szépen elvannak a virágaink, gázt elzártam, mindent bezártam, messziről lehet kuksolni a házunkat. :lol: NA, de komolyan, férjemmel megbeszéltük, hogy nem adunk kulcsot ha kérnek sem, finoman elutasítjuk, de szerencsére nem kértek. Leendő sógornőm van (volt) kiakadva, mert hozzájuk van kulcsuk és apósom egyszer épp akkor állított be csengetés nélkül, amikor sógorom épp elment hazulról, sógornőm egy szál bugyiban kelt ki az ágyból, mert azt hitte a párja jött vissza. Kicsit sem volt ciki. Mindez csak félreértésből, mert sógorom meg szokta anyósékat kérni, hogy ha nincsenek otthon nézzenek rá a lakásra. Az időpontot nézték el asszem, de onnantól meg lett velük beszélve, hogy bármikor mennek, előtte csengessenek. :lol:

Nekünk csak annyi volt az elején, hogy nem volt még függönyünk és hatalmas francia ablakaink vannak a nappali étkezőnkben, ott kopogtak a gyerekeknek, meg nekünk is, ha akartak valamit. De mondtam, hogy inkább jöjjön be, ne mutogasson az üvegen keresztül a gyerekeknek. Azóta már van függöny is, meg csengő is,telefon is nem kopognak, ha akarom lenémítom a csengőt is és kész.

Gyerekeket ők is imádják, csak már elég idősek, nem szívesen bízom rájuk hosszabb időre.
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Izisz
Nem a sógorom a nőgyógyászom :lol: Ő csak a szaktanácsadóm :lol: :lol: :lol: :lol:
Chicago kicsit messze van ahhoz Hamptonhoz, hogy hozzá járjak :oops:

Gigijo
Szerintem, ráérsz akkor menni a saját nőgyógyászodhoz, mikor a Kaáliból "kidobnak"? Általában a 8-12. hétig szokták követni a sikeres terhességeket. Melyik Kaáliba jártatok?
Chloet, a kislányomat még Debrecenben "rakták össze" :wink:

Barbcsi
Enni!!!! Inni!!!!

Anyós
Nekem nincsen... Nálunk csak egy nagyszülő van, a férjem édesapja, de ő meg messze él. Eddig nem tudták rávenni a fiai, hogy költözzön el Székelyföldről...

Panndi
Gratulálok a dobogó szívhez!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: