Új privát üzeneted érkezett!

HOgy csinálod?
Mellesleg ez nem hízlaló kaja, olvasd el, mi van benne!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Nem eszek kenyeret, lisztes, olajos cuccokat, szénhidrát gyakorlatilag nulla.

Tejem már a fogyó megkezdése előtt sem volt, szóval nem hinném, hogy emiatt nincs most sem, csak az a pár ml/nap.

Muszáj lefogynom, mert piszok mód fáj a derekam, hátam, lábam és ez a plusz súly miatt van. Persze a gyerekemelgetés sem tesz jót gondolom.

Ha pedig ezzel a plusz 10 kilóval esek teherbe megint és jön rám újabb 20 kiló, mint Jozsóval, akkor abból nagy baj lehet. Ezért _KELL_ lefogynom, ha beledöglök is.
Vendég
 


ja nem eszem rizst, krumplit sem, tejfült sem.

Mit eszek? joghurt (0%os), kefír, korpofit keksz, puff rizs, csirke, pulyka natúran sütve, alma, zöldségek. Igazából nem éhezek annyira, inkább a kenyérféleségek, meg a jó kis kolbászok hiányoznak. Meg a csoki, keksz.
Vendég
 

 
 

miért nem próbálod a Norbi-féle dolgot?
a környezetemben páran fogytak elég rendesen (dec. 28 óta 12 kg)

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Te próbáltad már? Mi a titkuk amúgy? Sokan dícsérik őket, de én úgy utálom őket....
Vendég
 


Dancsi,
olvasd el a könyvet.
Én sem csípem őket, de ezek szerint van benne valami, amit írnak.
A lényeg, hogy 3 féle kód van, mikor mit ehetsz.
Ehetsz pl. pörköltet is sovány husiból, de köret nélkül mondjuk savanyúsággal.
Húst egész nap.
A lényeg, hogy a finomlisztet, cukrot és az ezekből készült kajákat száműzni kell.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti,
fogyókúrát abbahagytam. Kép

Holnap: csirkepöri, nokdelivel, ha valaki elárulja nekem hogyan kell csinálni? Még sosem csináltam nokedlit. 29 éves vagyok, és ilyen benga vagyok. Kép Kép
Meg savanyú ubi lesz hozzá, vagy valami ilyesmi.

Amúgy a Norbi könyvet lehet megveszem.
Vendég
 


Dancsi Kép,
1 tojás, pici víz, pici só és annyi liszt, hogy olyan ne száraz legyen a tészta, hanem még csicsogós, de keményebb.
Remélem, ezt jól elmagyaráztam Kép.
Nekem van nokedkiszaggatóm, azzal szoktam készíteni.

Sok sikert!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Dancsi: Bocs, hogy bele vauvau, de sztem a nokedlibe nem pici víz kell, hanem azért egy picit többKépKép Kb fél kiló liszthez 1,5-2 deci víz kell! De a víz mennyisége függ ám a liszttöl is, hogy sima vagy fogósKép no meg a mennyiségtöl is. Olyannak kell lennie ami tökre ráragad a fakanálra! Ja és közvetlenül az elkészítés elött keverd ki a tésztát, mert ha állni hagyod megdagad és pocsék lesz! Én akkor szoktam gyors összedobni, amikor már forr a víz!

Ma sertéshúst sütöttem, (kikloffolás után) beízesítettem, belemártottam liszbe és forró olajba megsütöttemKép
Beletettem jénaiba a husiszeleteket és juhtúrót tettem a tetejére. Anyukám hozta a túrót tegnap, besóztam tettem hozzá tejfölt, hogy jobban csússzon. Be a sütöbe, és kb fél óra után kivettem rá reszelt sajt, megpirult és kész! Kép Gyerekek Isteni finom lettKép
Ja savanyú káposztát ettünk hozzá köretnekKépmeg puhakenyeret!
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Az okés, de fél kiló lisztből készült nokedlivel a ház összes lakója jóllakna. Az rohadt sok, Enikő.
Én 1 tojásost írtam. Tegnap készítettem épp és úgy, ahogy leírtam.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Én is 1 tojásból szoktam csinálni. 1 kiló tojás kb fél kiló liszttel. Én ennyit csinálok háromunknak! És nálunk elfogy! Tejfölösen!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


1 kiló tojás helyett 1 db tojás akart lenniKépKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


aha, mostmár lehet mosakodni, mi van, ha közben valaki elkészítette 1 kiló tojásbó Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kép azt mutassa meg akkor nekem is KépKépKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, Kriszti: Kép Kép Kép jót nevettem rajtatok, majdnem megfulladtam... Kép
Amúgy nálunk is simán elfogy ha fél kg lisztből készítem a nokedlit és mi 2-en vagyunk rá Kép

bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Lányok,
köszi, fincsi lett. Kép A férjem szerint ma főztem életem lefinibb ebédjét.
Vendég
 


Dancsi: Nemmondod Kép Örülök!
Holnap mit fözöl? Én ma töltött csirkét csináltam (életemben elöszörKép) Nagyon nagy sikere volt!
Holnap meg pontyot sütökKép
Amióta a párom jár pecázni, tök soxor eszünk halat!
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,
ma nem főzök, tegnapit eszünk. Ez a jó a pöriben, lehet melegíteni. Kép Kép Ma vasalok a főzés helyett!

Én a halat meg nem tudnám pucolni. Elrójáznám magam tőle tuti.
Vendég
 


Csajok, irjátok már továbbra is a recepteket, én ugyan nem vagyok szegedi, de ide járok fözési ötletekért ujabban:-))
Már megcsináltam az alfredo tésztát meg valamelyik husos ételt, nem emléxem már, továbbá egy csomó ki van másolva és beütemezve...

Nokedli, ahogy anyu tanitotta kedö koromban:
tiz nagyon pupos evökanál liszt, kiskanál só, kb 1dl viz, 1 tojás, összekutyulod,szaggatod.
Hogy szépen lehessen mosogatni, elötte ki kell kenni olajjal a tálat is, kanalat is és a szaggatót is. ja ez a nokimennyiség kb két,max. 3 személyes adag.
ispiláng
 
 


Most csináltam galuskát a pöri mellé és direkt lemértem miböl mennyit rakok beleKép! Íme:
1 tojás
fél kg liszt
3,5 deci víz
1 teáskanál só
Én galuskaszaggatóval szaggatom ki. Lehet, hogy ha valaki a kanalas módszer alkalmazza, akkor keményebb kell legyen a tészta. Én nem tudom, én mindig galuskaszaggatóval csináltam!
Akartam csinálni képet, de lemerültek az elemeim és mire feltöltödik lehet, hogy a párom hazaér a munkábólKép azaz volt galuska nincs galuskaKép, de a képen úgy sem látszik, hogy mennyire kemény, vagy puha. Ha pöri mellé esszük, mindig tejfölösen esszük.

Ispiláng: Hogy sikerült az Alfredo tészta? Ízlett a családnak?

Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Nem szoktam kész kajákat venni, vagy csak nagyon ritkán, de kiváncsi voltam erre az új Knorr mustáros-mézes szószra!
Hát csajok valami Isteni finom! Annak aki szereti a különleges, pikáns ízeket imádni fogja. Én tettem bele még + 2 evökanál mézet és több csirkemellböl csináltam, mint ami rá van írva! nagy sikere voltKép
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö, a családnak izlett az Alfredo tészta:-)

Mustáros-mézes husit pár napja csináltam, csak ugy sima mustárosnak indult, aztán a végén belekevertem kétkanálka mézet is. Egészen kinais jellege lett:-)
ispiláng
 
 


Ispiláng!
Tegnap sertésraguleves volt, tárkonyos, meg fánkot sütöttem hozzáKép Mondanom sem kell....apa imádottKép
Azelött pedig mexikói sertésragut csináltam. A mindmegette honlapjáról szedtem le. Ananász és kukorica kellett bele, összefözni és én chilli helyett mexikói füszerkeveréket raktam bele. Tésztát föztem hozzá köretnek. Nagyon finom pikáns lett!Kép

Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Fánkot nem tudok sütni:-( sztem még rántott hust sem:-)
Egyszer próbáltam tárkonyos-citromos ragulevest fözni, nekem izlett, férjnek-fiuknak nem. Azóta is csak csorgatom a nyálam, ha hallom, más azt eszik:-)

Mex.ragu is jól hangzik.

Vajon mit fözzek hétvégére, anyósék jönnek hozzánk, olyan kis hagyományos kajákat kedvelö tipusok, az ilyen kinai, mexikói izek nem jönnek be nekik.
Na mi is van itthon, darált pulykahus a mélyhütöben meg cukkini, kis darab tök, répa is van, rizs...krumplit még vehetek, ha kell.
Ja, van spagetti is.
De mit csináljak? Fasirtot nem szeretik a fiaim:-(
ispiláng
 
 


Ispiláng, valami rakott étel? Rakott tök, másik fele (ha kevés lenne) meg valami más zöldség, hátha találsz még valamit a mélyhűtőbenKép

Akit érdekel, ide is beírom, holnap Öttömösön, a spárga mo-i termesztési helyén fesztivál lesz, ételkóstolóval, receptekkel(ha minden igaz). Sztem érdemes elnézni, gyertek!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Ispiláng: Nekem is a rakott ugrott be elöször, mint Erikának. Rakott husi tökkel, cukkinival, hmmm sztem nagyon fincsi lenne!Söt én még rizst is tennék bele, mármint kevernék a husihoz! Attól függöen mennyi alapanyagod van és mekkora a tepsi/jénai amiben sütöd!

Egyébként ragulevest nem muszáj tárkonnyal citrommal fözni. Csinálhatsz csak simán egy ragut, és a saját tényérodba még forrón zúzol egy kis tárkonyt, meg cseppentesz citromlevet a férj meg eheti "szüzen"!
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


De nem tudok rakottasakat csinálni pontos recept nélkül:-( sajnos, a konyhai müvészetem sok kivánni valót hagy maga után, ezért is olvasgatok olyan olalakat, ahol kipróbált recepteket irnak egymásnak a tagok:-)
Mit rakjak, hova, milyen füszerekkel:-)
meg kell a hust piritani elötte vagy nem?
ispiláng
 
 


Ispiláng: Egy közepes fej vöröshagymát, apróra vágsz, és azon megpirítod a darálthusit. Ha rizst is szeretnél bele tenni (akkor nem kell hozzá köret), akkor csinálsz párolt rizst egy edénybe. Cukkinit tököt, hirtelen elösütöd, kis kockákra vágva például, hogy kisüljön belöle a leve, mert különben csucsogna töklétöl!
Ha ezek készek, egy kivajaoztt jénaiba, tepsibe, rétegesen lerakod a cuccokat. Egy réteg husi,egy réteg rizs, egy rétek zöldség, majd újra husi és így tovább.... A jénai méretétöl függöen 1 vagy 2 tojást kikeversz és egy doboz tejföllel összekevered amit ízesítesz (só, bors). Ezt a jénaiban lévö cuccosra öntöd, be a sütöbe, elöször közepes lángon,hogyátsüljön, majd nagyobb lángon, hogy színt kapjon! Sztem nagyon fincsi! KépKép Ezzel a technikával, csinálhastz spenótos tészát, karfiolt, muszakát, és természetesen a rakott krumpli is így készül...stbstb Célszerü elötte minden megfözni külön-külön!Ja és amikor elösütöd,párolod a rakotthoz való cuccokat,azokat is mindig ízesítsd!Kép

Füszerek: Én nem füszerezném túl, mert több féle zöldséget, husit rizst is teszel bele. Csak egy kis delikátot, sót, és fekete borsot használnék! De egyébként ízlés kérdéseKép!

Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Amióta együtt vagyunk a párommal, ma lesz az elsö nap, hogy húsmentes kaja lesz vacsira!!!!!!! Zellerkrémleves és túróstészta!!!!
Nemtom mit fog szólni!Kép

Ispiláng, végül is mit föztél anyóséknak a 7végén??

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, mit szólt a párod a vacsorához?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


GErika: Hát még itt vagyok és élek, úgyhogy nem volt gondKép Söt, azt mondta, hogy ilyen finomat még sose evett és, hogy hetente egyszer csinálhatok husimentes napot Kép
Ma gulyáslevest fogok fözni és túrós derelyét (van itthon csomó túró, még akkor vettem a piacon amikor összefutottunkKép), úgyhogy el kell használni....
Nálatok mi lesz az ebéd?
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, nekem ma úgy elment a délelőttöm, hogy végül a szote-ból hoztam rakott palacsintát, meg rántott karfiolt. Plusz krumplileves, meg még káposztasali volt.

Örülök, hogy ízlett a párodnak a vacsi.
A zellerkrémlevesedre kíváncsi lennék..Kép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika: Nagyobb fej zellert, megpucoltam és kb 1x1 centis kockákra vágtam. Sós vízbe feltettem föni. Jó sokáig tart, míg szétfö, de minél tovább fözöd annál könnyebb lesz szitán áttörni. Ezt ugyanis, nem elég turmixilmi, vagy botmixerrel összezúzni, mert a vastagabb rostjai megmaradnak és élvezhetetlen lesz! Szóval én levesszürön áttörtem fakanállal. Amikor ez megvolt visszatettem föni a saját levébe. Csinálok egy vajas-lisztes világos rántást, és összeforralom. Apróra vágott zellerlevelet dobok rá, és utóízesétem, fehérborssal és sóval. Mielött kész beleöntök 2 deci tejet, összeforralom és kész is! Kockára vágott pirított zsemlemorzsával tálalomKép
A karfiolról jut eszembe, tegnap a Bogi a kis barátnöjénél ebédelt, (el szoktak járni egymáshoz enni, mert a kislány agyon rossz evö, és látja Bogit, milyen sokat eszik és akkor ö is zabál..KépKép) Szóval hol ök jönnek hozzánk hol mi megyünk hozzájuk enniKépKép A lényeg, hogy rakott karfiol volt náluk ebédre, amit itthon Bogi nem eszik meg de ott, zokszó nékül az egészet, amit a tányérjába szedett neki a bnömKép Itthon a karfiol levest, rántott karfiolt megeszi de a rakottat nem, pedig finoman fözökKép Nem értem miértKép Máshol jobban esik a kaja.....KépKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, köszi a receptet. Kép

Igen, a gyerekek már csak ilyenek, úgy látszikKép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Csajok ezt a sütit tegnap sütötte a barátnöm,mert kaptunk soksok gyönyörüséges érett epret, és már nem tudtam vele mit kezdeni!Aszonta adjam oda, majd ö megsütiKép
Hát valami fenséges! Bármilyen lédús gyümölcscsel elkészíthetö!

Lédús epres:
30 dk liszt
1 sütöpor
30dkg cukor (sztem picit kevesebbel is ugyanilyen fincsi)
2 vaniliás cukor
4 tojás
1,5 dl olaj
1,5 dl üdítö (rostos,szánsavas, vagy akár gyümölcsös ivójoghurt)
0,5 dl citromlé
és persze a gyümölcs (eper,meggy,cseresznye...)!
Mindent összekeverni, kivajazott tepsibe önteni, megsütni és kész! Egyszerü,nagyszerü és nagyon finomKép!!!

Kép

Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, ezt a sütit tuti kipróbálom. Jó, hogy leírtad, köszi.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Enikő, kb mennyi gyümölcs menjen bele? Gondolom fel kell valamennyire aprítani, igaz?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika, a bnöm felnegyedelte, de elég nagy szemü eper volt. Kb 2-2,5 bögrényi gyümit tett bele.
Majd írj, hogy milyen lett??? Kép
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, ma nem sütöttem meg végül is, mert édes volt az ebéd is( mákos guba), meg nincs itthon citromlevem. Majd valamikor a napokban. Megírom, milyen lett.
Köszi egyébkéntKép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Enikő, végül is szombaton megsütöttem, jó lett. A tojásokat csak villával vertem fel, nem írtad, hogy ki kellene keverni, de így is jó lett. Kép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
anyatigris2
 
 


Hova lettetek lányok?

KépKép
türelmetlen_mama
 
 


Szia Nelli!
Szívesen írok neked ha gondolod!Nekem is le kéne nagyon fogynom.
Ha van kedved írj és dumálhatunk!
Betti
raczbetti
 
 


Na, akkor itt vagyok. Én már unom, hogy mindig azt a pár félét főzöm, meg nekem jól jönnének receptek is, akár azokra a kajákra is, amiket én is főzök nap mint nap, hátha máshogy finomabb.

Nálunk a mai kaja zöldborsófőzelék és hozzá vagy bundáskenyér vagy mirelit fasírt (ezt ritrkán csinálom, de ma nincs kedvem pepecselni).

Holnap azt hiszem töltött paprika lesz, mert van még itthon egy adag darált hús.
Vendég
 


Sziasztok!!
Én marha szegyből főztem husilevest, hosszútésztát fogok belefőzni...
Meg spenótot csináltam, és fokhagymás sült csirkét pékkrumplival! :wink:
Leves, még befőzés előtt, és a spenót: Kép

Csirke: Kép

A krumpli még nincs kész, bent sül a sütőben! :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


sziasztok!
finomakat főztök :D
én ma rokott karfiolt csinálok, még készül.
holnap húsleves lesz + még nem tudom.
Vendég
 


Enikő,
mi az a pékkrumpli?
Vendég
 


Dancsi: Karikára vágod a krumplit, besózod +bors +delikát +pirospaprika + dobsz rá hagymakarikákat, és ízlés szerint egy kis szalonnát :)
Az egészet alufóliával lefedve be a sütőbe, és először puhára, majd fólia nélkül ropogósra sütöd és ilyen lesz:

Kép

Ilyen szép barna lesz a pirospaprikától és a párom ropogósan szereti :wink: :lol:
Ubiszeletelőn szoktam összeszecskázni, hogy egyforma vastagok legyenek a krumplájok!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,
ez jól néz ki, én is ki fogom próbálni

Nálunk ma töltött paprika lesz a kaja. Már kész is van, csak a rántást kell megcsinálni hozzá.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: