Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Holnap rántott sajtot csinálnék, várnék elkészítési ötleteket!! Ti hogyan szoktátok???

Megosztom Veletek a családom egyik kedvenc receptjét:
(lehet, h ismeritek, nincs időm végigolvasni a topicot)

Hozzávalók:
husi (nálunk a pulyka apróhús a nyerő, de bármilyen lehet)
krumpli
tejföl
sajt

A husit egyforma vastagságú szeletkékre vágjuk, bele egy tepsibe, fűszerezni (szárnyasfűszer a legegyszerűbb), megsütni. (Vigyázni ki ne száradjon)

A krumplit megtisztítva, darabolva puhára főzni

HA megsült a hús, kiszedni és a tepsibe amiben sült beleteríteni a törővel összetört főtt krumpli felét, megsózni.

Rá a hús szeletkék

Majd a maradék krumpli. Tetejére tejföl, reszelt sajt (füstöl sajttal is finom)

Vissza a sütőbe pár percre amíg a teteje megpirul. Négyzetre vágva tálalni, savanyúsággal, salátával.

Jó étvágyat!!

(ha megcsinálom valamikor mellékelek képet)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


zsuzsu,
ez jól hangzik, és ki is fogom próbálni

rántott sajtot én duplán szoktam panírozni, különben kifolyik. Ügyelj arra, hogy forgatás közben ne szúrj bele. Nagy lángon sütöm meg, éppenhogycsak a bundája megpiruljon. Én tartárral és krumplipürével/sült krumplival szoktam enni


Holnap rakott krumpli lesz zöldborsó levessel.

Rakott krumpli:
megfőzöm felkarikázva a krumplit (tudom héjában kellene, de lusta vagyok pucolgatni), nem kell szétfőzni, csak éppenhogy megfőzni, mert úgyis párolódik még a sütőben.

Kivajazott, zsemlemorzsával megszórt jénaiba teszem, alulra krumpli, majd tojás, majd kolbász, majd hagyma, megint krumpli...... Krumplival zárom a sort. Minden réteg után leöntöm szósszal (tejföl, pici tej, 1 tojás bele, bors, só, pirospaprika, mustár). És a tetejére reszelek sajtot még.

Kb. 180 fokon 40 perc kell neki,


Zöldborsóleves:

nálam mindig van itthon fagyasztott húsleveslé, mert mindig nagy kotlával főzök,mert úgy az igazi és mivel nem tudjuk 2-en megenni, a levét lefagyasztom. De lehet leveskockával is.

Szóval fagyasztott lé, bele kevés répa (karikára), kis borsó, kis tészta és kész. 15 perc alatt kész van.
Vendég
 


csütörtökre meg pizzát tervezek:

30 dkg liszt, egy instant élesztő, pici só, oregano, és annyi kézmeleg tej (kb. 2,5-3 deci), amennyit felvesz, hogy gyúrható legyen a tészta.

Kinyújtom minél vékonyabbra és a tepsibe (amit gyárilag adnak a sütőkhöz, standard méret), ami előzőleg ki van olajjal kenve beleterítem úgy, hogy a sodrófára felgörgetem a kinyújtott tésztát (közben görgetésnél is liszteni kell, mert ráragad), azért kell így, mert vékony és ha máshogy akarom beletenni, szétszakad. AMikor gyúrom, a tészta alatt is folyamatosan lisztezni kell, mert odaragad a deszkához.

Szóval a tészta a tepsiben.

Szósz: sűrített paradicsom (dupla), kb. 2 deci víz, bele egy fej lereszelt hagyma, 4-5 fej fokhagyma, pizza fűszer, oregano, szerecsendió, pici cukor. Ezzel bekenni a tésztát.

Én az egyik felére sonkát, hagymát, gombát (nem konzerv) kukoricát, a másik felére a sonka helyett szalámit és esetleg csípős paprikát teszek.

A tetejére rámegy 30 dkg sajt meg karikára vágott paradicsom.

200 fokos sütőben 12 perc kell neki.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!!
Én ma közkívánatra tojásoslevest csináltam, Bogim kérte :)

Kép

Meg gyrost csirkemellből sült krumplival + sali + tzatziki öntet Kép !

Kép

Friss vegyes sali (káposzta, ubi, paradicsom, zöldhagyma, sárgarépa..stb) és Tzatziki mártás van hozzá :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hú, Enikő, ez jól néz ki, piszok éhes vagyok, ma brutál napunk volt (Jozsó elkezdett köhögni és ő ilyenkor hány is, de irtó szomjas is volt, ivott, majd kihányta, egész nap takarítottam, ......)

Szóval dél óta nem ettem egy falatot sem, a férjemnek dolgoznia kell, mert határidős melói vannak, azt ígérte 9-re hazaér és hoz egy pizzát.


Holnap én mégsem főzök, mert maradt a rakott krumpliból. Lehet csinálok valami levest.

Ezt a tojásos levest hogy kell csinálni?
Vendég
 


Tojásosleves:

Pici olajon lepirítok egy mokkáskanál őrölt köményt, beledobok 1-2 teáskanál édes pirospaprikát is (vigyázni kell nagyon le ne kozmáljon a paprika, meg a kömény) ezerrel kell kavargatni, majd felönteni vízzel! ha felforr ízesítem, egy kis delikáttal, meg sóval, majd petrezselyem zöldet dobok bele, azt főzöm egy darabig (ez kihagyható de én imádom az ízét), majd ha kifőtt az íze kiveszem egy villával, és a piros "üres" levesbe, beletörök 4-5 darab tojást. Illetve annyit ahányan vagyunk! A tojást külön külön szoktam beletörni egy kis tálkába (nehogy záb legyen) és úgy öntöm bele a a fóró levesbe.
Nem kell előtte elkeverni hogy egybe maradjona sárgája. Így mindenkinek a tányérjába 1 sárgáját szedek + a fehérjét ami egyenletesen eloszlik :)
Kb 5 perc alatt megvan, és nagyon fincsi! :)

Zsuszu: Rántott sajtot, én kb ujjnyi vastag szeletekre vágom. Bepanírozom, de a végén duplázok, azaz liszt, tojás, zsemlemorzsa, majd újra tojás és zsemlemorzsa! Így nem fakad ki ha sütöm!! És jó alaposan meg szoktam nyomkodni minden oldalát panírozáskor!
Sztem az a titka még, hogy jó bő és tűzforró olajba süssük, mert ha egyszerre éri minden oldalát a forró olaj, akkor az gyorsan megköt, és sehol nem tud az olvadt sajt kifolyni..... Szal annyi olaj kell, hogy ellepje teljesen ha beleteszed a serpenyőbe a sajtokat! :wink:

Holnap nem tudom mit főzök, a mai gyrost 2 csirkemellből csináltam 2 kiló krumplival, de akkora sikere volt, hogy elfogyott :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az 5-leteket!

Tegnap itthon volt apuci, játszott Ábellel így volt időm pepecselni a konyhában.

Végül a következő ételt csináltam:
pulykemellet úgy vágtunk szeletekre, h lehessen zsebet vágni rajta, ebbe a zsebbe tettem bacon szalonnát, sajtot. Összetűztem, bepaníroztam és megsütöttem. Krumplipürével és tejfölös ubisalival ettük. Iszonyatosan belektunk, alig tudtunk mozogni. :D :D

Ti akik szoptattok mennyire figyeltek oda mit esztek???

Nálunk ma maradék lesz, lehet h csinálok hozzá olyan krumplit amit innen lestem el a napokban.

Enikő!

A gyrost hogyan csinálod??? (ettem ilyet Izrelben, de nem csináltam még sosem) , olyan mint a brassói csak más a fűzerezése???


Szép napot és jó étvágyat!! :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi,
Én ehetek bármit, Boldinak édesmindegy...... Pontosabban tejtermékek, tojás minimálisak.

Úgyogy Enikő tojáslevese majd jövő héten lesz, mert tegnap ettem tojást a rakott krumpliban.
Vendég
 


Zsuzsu: Hát asszem a Kotányinak van Gyros fűszerkeveréke, azzal szoktam befűszerezni a húst+ só+ pici olaj. Előző este befűszerezem, hogy jól beérjenek az ízek :)
A gyrosban általában cipőtalp keménységűre hagyják a húst, én úgy nem szeretem, csak puhán omlósan.Ezért pici vízzel teszem fel és ha puhára párolódott, akkor zsírjára pirítom, hogy kis színt kapjon!

A Tzatziki öntetet is porból csinálom, joghurrtal, vagy tejföllel, mikor mi van itthon! Az jó fokhagymás :wink:


Nálunk ma rántott csirkecomb volt és zöldbabfőzelék (édes tejes, mert a párom úgy szereti) :wink: És a tegnapi tojásos levesből maradt egy pici azt elosztottam kettőnknek. A csajok ettek a bölcsibe/oviba!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Holnap nálunk sült csirecomb lesz Enikő pékkrumplijával. Meg leves (van még egy adag húsleveslé), még nemtom milyen, majd holnap eldöntöm mit főzök bele, lehet megint borsót, azt nagyon szeretjük. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mit főztök-főztetek a 7végén?

Mi "előrehoztuk" a Márton napot és libamellet ebédelünk.

Libamellet megtüzdetünk fokhagymadarabkákkal kevés vizzel, fedő alatt puhára pároltam. Forró sütűben megpiritottam. Rizs+ párolt káposzta van hozzá. (nekem a szopi miatt savanyúság). A maradék libamellet rizzsel összekeverve tartalmas rizseshúsi lesz másnap ebédre.

Kellemes 7végét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!

Én pénteken farhátból csináltam húslevest meg zöldborsós tokányt főztem, tésztával, ecetes almapaprikát ettünk hozzá. Abból maradt tegnapra is apának, mi meg a csajokkal sajtos tésztát ettünk :)

Ma pedig rendeltünk kaját a Hóbiból, rántott sajtot, meg szezámos pulykamellett, meg rántott bordát, sültkrumplival ubisalival!

Vasárnap általában vagy elmegyünk kajcsizni vagy rendelünk kaját. Minden nap főzök ez a szabadnapom :lol: Már ha a párom nem dolgozik.... mert ha igen, akkor vasárnap is főzök és másik napon rendelünk kaját :)

Zsuzsu: Ez a fokhagymás libamell jól hangzik :wink: Hol kaptál libamellett?????

Dancsi: Te mit főzöl ma???

Jó étvágyat :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Libamellet a fagyasztóból vettem elő :D :D A viccet félretéve Apuci gyakran jár a Lidl-be és valamikor volt akciósan és bespájzoltunk.

Ma csináltam egy gyümilevest is, friss almából, szőlőből és fagyasztott meggyből.

Nekem sem kell főznöm mindennap, de most örömöm volt benne. Szerencsémre Apuci nagyon finom húslevest csinál, így gyakran mentesít a konyhai teendők alól.

Holnapra olyat gondoltam, h maradt bacon azzal kibélelek egy jénait, rá krumpli és a tetejére megint bacon. Így elfogy a maradék szalonna és vacsira finom lesz.

A Hóbiból nekem a Klinikára hordott be apuci finom ebédeket, amíg bennt voltam. :) Finom :D Egészségetekre :!:

Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jövök én is jó??? :)
Viccet félretéve jelenleg 9en vagyunk a szüleimnél, jövök ötletekért a változatos ebédekért.
Nálunk: szombaton volt:frankfurti leves, sajtos tészta.
Tegnap anyósomnál ettünk bablevest, fánkot.
Apu tegnap sütött kacsát, ma ahhoz csináltam krumplipürét, meg van hozzá párolt káposzta. Az aprólékból leves lett.
Holnap asszem csinálok krumplifőzit, sült oldalassal.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!!
Én tegnap úgy befőztem hogy mára is maradt és még anyuéknak is csomagoltam belőle, amit tegnap este hazavittek :lol:

Sima mezei húsleves volt csirkeaprólékból, meg kolbászos krumpli paprikás, galuskával (belefőzve) és ubisali hozzá (ecetes)! Ma felmelegítve még jobb volt mint tegnap, legalábbis a párom azt mondta! :wink:
Holnap nemtom mit főzök... Majd megálmodom reggelre :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Nálunk ma szilvásgombóc van.

Enikő! Beavatnál ebbe a kolbászos paprikás rejtelmeibe?? :) Van egy csomó kolbász itthon és nincs ötletem mit kezdjek vele.


Ti esztek fűszeres-füstöltet szopi alatt??

Szép estét!

Melinda! Jó hogy itt is vagy :D :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu! Hihi. :lol:

Tökfőzi csináltam ma, de végül anyu hozott a szote menzáról kaját, így marad holnapra.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Zsuzsu: Kolbászos papirkás krumpli: :)

Egy pörkölt alapot csinálsz! Hagyma+olaj, pirospaprika, majd beleteszed a kockára vágott krumplit+ víz hogy ellepje. Felrottyan és beledobod a karikára vágott kolbászt ( én a picit csípős száraz kolbászt szeretem ) + bors, só, felkockázott paprika és paradicsom :)
Majd együtt főzöd puhára, a legvégén kikeversz egy galuska tésztát, és nem külön vízbe, hanem a paprikásba szaggatod bele! Én 1 tojásból szoktam csinálni, kb 1-2 bögre liszttel, de ez ugye a mennyiségtől függ!
A párom imádja :)

Én tegnap pulykacombból csináltam ragulevest, jó sok zöldséggel, meg brassói volt másodiknak.

Ma pedig a tegnapi maradék ragulevest ettük és paprikást főztem hozzá, sertés combból, hozzá tejfölös galuska volt.... Hja és szerb salátát csináltam....
Szerb sali: (uborka+paprika+paradicsom+vöröshagyma+zöldhagyma, -apró kockára vágva- + olaj,só,bors)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikő! Köszi a recit, ezt a galuskás változatot nem ismertem.

Mi malaccombot sütöttünk szeletekben, gulyásleves, rizi-bizi és főtt krumpli. Savi káposzta, cékla még hozzá. Holnap Nekem is brassóit kéne, pulykahusim van kéznél.

Szép hétvégét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szombat: paradicsomleves, gombás apróhús sült krumpli

Vasárnap: csirkefarhátból leves, rántot csirkemell, rántott csirkemáj, rizibizi, savanyúság

Jövő héthez még eszem nincs. :)

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: Ez a gombás apróhús jó öltés :) Lehet holnap csinálok, ha nem marad a maiból....

Rakott krumplit csináltam, darált husival, tojással:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


itt vagyok megint :D

ma nálunk lencsefőzelék lesz, rántott husival apának és sima sült hússal nekem (mert nem ehetek tojást)

Holnap pizza!

Kipróbálom, hogy milyen ha a tészába nem tejet, hanem vizet teszek. És növényi sajt lesz a tetején az egyik felén. :?
Vendég
 


Dancsi: Sztem vízzel is jó lesz a pizzatészta :wink: Elárulom, hogy egyes éttermekbe vízzel csinálják, nem tejjel :wink:

Nálunk ma közkívánatra gulyásleves volt ebédre jó sűrű :) , meg Nutellás palacsinta :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ma menünk: tegnapi zöldborsó leves, rakott tészta.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: Rakott tésztát hogy csinálod?

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea! Igazából olyan gyors tésztás kaja. :)
Dinsztelek egy kis hagymát baconnal, rá kolbászkarikák, -esetleg gomba- só, bors, oregano, paradicsompüré -ha van, olyat szoktam amiben van egész paradicsom is-. Bmilyen tésztát kifőzök, összekeverem evvel a szósszal, rá reszelt sajt, és be a sütőbe, épp csak amíg összerotyog és ráolvad a sajt.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Nálunk a mai ebéd zuzapörkölt galuskával savanyú ubival! :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Újra kihal a főzőcske de okosan??? :) :(

Ma zöldbabfőzelék lesz, sült hússal.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!

Ne haljon ki! :-)

Nálunk mostanában a következő ételek voltak:

gombapaprikás
olaszos paradicsomszósz Zsuzsu módra
mustáros rántott hús
uncle bens szósz (bocsi, lehet, h rosszul irtam)


7 végére nincs tippem, palacsintán gondolkoztam, de egy 4 hós baba mellett nem hiszem, h lesz rá időm. Inkább babázok és nnézünk valamit a mélyhűtőbe, amiből gyorsabban lesz ebéd.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu! A Zsuzsu módra mit takar??
A mustáros rántott húsra mikor teszed a mustárt? a liszt előtt?

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Én ma kacsát sütöttem hozzá burgonyapüré volt, és savanyúság! Osztatlan sikert aratott :)

Én a mustáros húst úgy ismerem, hogy a kikloffolt hús egyik oldalát lisztbemártás előtt bekenem mustárral. A lisztezésnél jól belenyomkodom a lisztbe, és hirtelen a mustáros résszel lefelé forró olajba kisütöm!!!
A párom nagyon szereti, holnapra még marad kacsa, lehet vasárnap az lesz az ebéd, úgy ráindultam most :) :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

mustáros hús: Enikő leírta, Én is így csinálom. Gondolkozom, h mustár helyett tormát, ketcup-öt használok, akkor vajon milyen lesz. A panír zsemlemorzsába sztoktam tenni trapisajtot, vagy füstölt sajtot vagy szezámmagot és így változatosabb lesz.

zsuzsu módra: mindig amit találok a kamrában azt használom fel :-) most : vöröshagyma, fokhagyma, bacon, konzerv darálthús, konzerv gomba és paradicsompüré na meg fűszerek kerültek bele.

Szép 7végét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ma menü Lottikám kérésére: krumplileves, sajtos tészta

Holnap tokány lesz galuskával asszem.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Nálunk tegnap rántott hús volt és rántott karfiol+sajt. Tegnap sültkrumplival, ma rizibizivel mivel maradt minden mára is :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Tegnap krumplis tészta volt durumtésztából, meg 7végéről maradt leves.

Ma babgulyás (füsölt csülökkel), ill. sütök sötőtököt hozzá.

Holnap nem kell főznöm, mert apukám főz töltött káposztát és jut nekünk is. :D
Vendég
 


Tegnap anyósomáknál ettünk.

Ma: karfiolleves, sajtoshús krumplipürével.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Velem lesz teli a topik :lol:

Ma: tegnapi leves, lencsefőzelék, fasírt

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Hát nálunk ma diétás koszt volt:

Húsleves (csikrecombból) hosszútésztával meg tört krumpli (natúrba semmi extra csak só) és natúr sertéshús frissensütve....
A gyerekek (hasmenősek) ettek levest meg krumplit a levesből kifőtt combikával!!! Mi meg apával ettük a sertéssültet + savanyúság...

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Nálunk májgombóc leves, grízes tészta. Én káposztás kockát akartam, de apánk nem szereti. Hétvégére vagdaltat kéne, de nincs húsdarálóm :-(

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Tud valaki valami finomat tonhalból? Holnap azt szeretnék főzni.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Ma nálunk végül tonhalas tejszínes tészta volt, és sós paradicsomleves.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Zöldborsó leves sok zöldséggel, rántott szelet, sült krumplival savanyúsággal volt ma.

Bea! Hogy készült ez a tészta? Nem édesen csinálod a paradicsomlevest?

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melind: Az édes paradicsomleves szerintünk ehetetlen :) Paradicsomlé (a házi, anyukám-féle a legjobb), bazsalikom, só, bors, cérnametélt. Vagy só helyett vegeta.

Tonhalas tészta innen van: http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... ecept=4656

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Ma anyósnál ebédeltünk, húsleves, csirkepörkölt nokedlival + uborka.

Holnap székelykáposztát főzök. Leves még nem tudom milyen lesz.

Tegnap sütöttem répatortát :)

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Mai ebéd: zellerkrémleves (Enikő receptje, loptam innen :lol: ), vokban készült ázsiai zöldségkeverék (mirelit) csirkemell csíkokkal.

Bea! Répatorta hogy készül? Sose kóstoltam még ilyet. :)
A tonhalas tétta jól hagzik, csak sajna nem nagyon szeretik a tonhalat a családom tagjai.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Répatorta:

2 egész tojás
fél bögre cukor
fél bögre olaj
2 teáskanál fahéj
egy egész bögre liszt
1 teáskanál szódabikarbóna
pici só
2-3 szál reszelt répa nyersen

ezeket ebben a sorrendben keverem össze, aztán sütés, egy bögrének én 3 dl-t szoktam venni

egy marék mazsolát is bele szoktam dobni a végén

Ez a mennyiség egy kis tepsihez elég, a kerek csatos tortaformához dupla mennyiség kell mindenből.

Kb. 180 fokos sütőben sütöm, kb. fél óra alatt megsül, de nem tudom biztosan, hogy mennyi idő én tűpróbával szoktam megállapítani

a csatos tortaformát kibélelem alufóliával, amit a végén könnyen le lehet húzni a sütiről
kiborítom, porcukorral meghintem

Kép

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Mai ebéd: Pizza (rendeltem, mert Mikulásbuli miatt nem voltunk itthon :lol: )

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


sziasztok

Én sem igazán jeleskedtem a főzésben az elmúlt napokban. Maradt húsleves tele zöldséggel azt eszegettük, tejberizst, pizzát (mirelitből), mirelit melegszendvics...

Ma főzök fűszereztem be husit (sertéscomb) fokhagymával, sertéshúsfűszerkeverékkel és azt sütöm meg. Hozzá apa kért hagymát , így olyasmi lesz, mint a hagymásrostélyos.

Ismer valaki göngyölt hús receptet? Megkívántam :-)

Jó étvágyat Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!

Tegnap Zsuzsu 2006 Október 31 Kedd - 16:59 - i receptjét csináltam ebédre!

Hát mire észbe kaptam, hogy lefotózzam, addigra elfogyott, pedig 60 deka húsból és 2 kiló krumpliból csináltam :) :lol: Mivel itt volt a tesóm, aki vega, neki a tepsi egyik végébe húsmentesen csináltam ugyanezt hús helyett karfiollal. Mennyei lett :D :D
Én pulyka mellből csináltam és gyros fűszerkeverékkel fűszereztem be (az volt itthon :) ) Még egy utolsó jó fűszeres kaját nyomtam magamba, mert most szülésig diétán vagyok :? :roll: :shock: Szénhidrát és só mentesen!!! :shock:

Ma tejfölös csirkepaprikást (combból) csináltam galuskával. Amiből én csak a husit eszek+szaft, vettem teljes kiörlésű kenyeret magamnak, azzal fogom mártogatni :lol: A galuska a többieké....
És céklát vettem, most fő, azt megcsinálom diétásra :lol: Azt eszünk mellé.....ha ehető lesz :wink: :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!!

Most ahogy olvasgatom a kajákat rá kell jönnöm hogy nem is tudok főzni. :oops: :oops: :shock: :lol:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: