Új privát üzeneted érkezett!

Tegnap ilyen mindentbele kajcsit csináltam, szoktam így időnként alkotni, kisérletezni :lol:
Kockára vágott sertés combot, hagymán lepirítottam, majd puhára pároltam. Közben ízesítettem, borssal, sóval vegetával. Majd a végén kockára vágott debreczeni sonkát dobtam bele és ecetes ubit :)
Összerottyant és tejfölös habarásal besűrítettem.
Krumplipürével tálaltam! Nagy sikert aratott, isteni finom lett! :)
Íme:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Mai ebéd pedig, sonkás rakott tészta, a párom kérésére :)

Kép

Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zita! Ugye most hülyéskedsz???

"elmaradt" menüink:
szombat: csirkefahátból leveske, rántott csirkemáj, sertésmáj (előtte éjjel fokhagymás tejben áztatott)
vasárnap: maradék leves, babfőzelék hagymás szaftos husival
meg disznóvágás egész nap
azóta disznótoros.... :)
ma: sertéspöri, krumplival -adtunk a remek véreredménynek :lol:

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 

 
 

Melinda!

Persze :lol:

Egyébként én gyrost csináltam,tzatzikit krumplit.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Mai ebéd: hagymás rostélyos light :lol: petrezselymes borgunyával :wink:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! És ez hogy készül light? :)

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: Úgy hogy nem tettem alá egy deka olajat sem :) A hagymát a hússal dinszteltem meg, együtt tettem fel őket és ami a húsból kisült zsír arra píritottam vissza :wink:
A szósz ami láccik rajta az a hagyma + tejföl+ késhegynyi liszt+csontlé (csontleves volt ebédre)! Ez csak apáén volt, enyimre nem volt öntve :?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!

Kár, hogy már nem a Kukon lakunk, befizetnék hozzád menzára!!!! Olyan guszták a kajájaid!!! :wink: :wink: :wink:

A sonkás rakott tésztát hogy csinálod? Ezekből már Viola is mind eszik, ugye? :)

Zita

Kép
zitaa
 
 


Enikő: Ja, már én is gondolkodtam, hogy megkérlek ne tegyél fel több képet :) Merénylet :lol:

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!

Mi is kaptunk disznótorost, abból áll az ebédünk-vacsink. Pld. sütöttünk natúr hsit kicsi fokhagymasóval megszórva, krumplipüré, savi, apánknak babgulyást csináltam kedden, nekem a nagy kedvencem a hurkába kerülő rizs, amit az abálólébe főznek, azt eszegettem husival....ilyeneket :-)

Csajok!
Aki céklasalit -savit csinál házilag, Ő hogy csinálja?? (pocsék a vérképem, vashiány...)
Karácsonyra mit főztök? SÜtik?

Jó étvágyat Mindenkinek, kicsinek és nagyoknak :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Képeket nem mellékelek többé, ha titeket zavar :lol:

Csütürtükön rizseshúst csináltam (sertéscombból). Tegnap pedig sajtos tészta volt közkívánatra.

Ma marhahúsból főztem jó erős levest és pulykahúsos -mexikói salátás mixet csináltam tejfölös habarással, nokedlivel. Ez a Zuram egyik kedvence! :wink:


Zsuzsu: Cékla: megmosva felteszem főzni, jó sokáig kell... Majd ha kész megpucaválom és felszeletelem. Édesítőszerrel, sóval, ecettel és fokhagymával ízesítettem!

Zitaa: Igen ezekből majdnem mindből eszik már a Viola is!
Sonkás rakott tészta, nagyon egyszerű. Kifőzöm a tésztát, leszűröm. Egy nagy műanyag tálba teszem. Egy külön tálba összekeverek1-2 tojást, 1 nagy doboz tejfölt, ízesítem (só, fehér bors és reszelt fokhagyma), ezt a masszát ráöntöm a tésztára, majd az apró kockára vágott sonkát is hozzáteszem.. Lehet még tenni bele sajtot is, de én a tetejére szoktam csak... Mindet összekeverem és jénaiba öntöm, majd mehet be a sütőbe.... Ennyi :) Egyszerű, nem pepecselős, kiadós és finom :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! :)

DE!! Képeket mééééég!!! :lol: :lol: :lol:
(Ha nem ide, akkor privibe! :lol: ) De tényleg, szuperek ezek a kaják, és ha gondolkozom azon, hogy mit is ennék, akkor csak bekukkantok ide, átfutom a képeket, és választok! :wink:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Enikő!
Ne hülyéskedj már! Dicsérni akartunk!!!! :lol: :lol:
Kérünk képeket!!! :wink: :wink:

Zita

Kép
zitaa
 
 


Enikő: Csatlakozom, klassz hogy képeket is mellékelsz, csak az nem klassz amikor éhesen ülök le ide bekukkantani :lol: :lol: :lol:
ja, nálunk tegnap megint tonhalas tészta volt.... :D

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!

gulyásleves, mufffin a mai menű, tegnap étterem.

puszi, jó étvágyat, szép 7végét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Hát jó akkor közkívánatra a párom kedvence:
Kép

Ma étterembe akartunk menni, de tegnapról maradt ebből a fincsiségből és inkább maradunk itthon és ezt esszük. Meg hideg is van, kicsi is vagyok és fázok is..... :lol: :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!
nagyon jól néz ki, mi ez? a salátát felismerem :lol: nagyon éhes vagyok, ma nem főzök, rendeltem.
Vendég
 


Zozo: Pulyka combot kockára vágtam, vöröshagymán lepirítottam. Amikor félpuha volt, egy fél acsi mexikói zöldségkeveréket ráöntöttem.Amikor minden megpuhult, ízesítettem sóval, delikáttal, fehér borssal, majd a végén tejsfölös lisztes habarássíl sűrítettem be! Ennyi! Nagyon egyszerű és fincsiiiiiiii :) :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!
Bocs, de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a sonkás tésztát milyen sonkából szoktad csinálni? És kb. mennyi kell hozzá?
Köszi.
:D
Puszi.
:lol:
Zita

Kép
zitaa
 
 


Zita: Sima mezei gépsonkából (általában akciósból :lol: ) És kb 30 dekát vágtam bele... de hát ez ízlés dolga! :wink:

Mai ebéd: Krumplileves és mézes-mustáros csirke rizzsel. A mézes mustáros az házi, nem az üveges járulékanyagos, tartósítós bizgera! :wink:
Majd dobok képet ebéd után....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Mézes mustáros csirke:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő :)

Ahhoz a mexikóis pulykahamihoz galuska van? Jól látom? :)
Nagggyon tetszik! :D

Mézes mustárosat hogy csinálod?

Pussz!

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Vége a karácsonyi nagy zabálásoknak, jönnek az ünnepek utáni kis zabálások :lol:

Ma Frankfurti levest csináltam:
Kép

Meg rakott karfiolt (karfiol+darálthús+rizs)
Kép

Zituska: Mézes mustárosnál, lepirítom a húst majd pici vízzel felöntöm, hogy megpuhuljon. Mézet csurgattam rá és egy külön edénykébe kevertem ki mustárt pici tejföllel, összerottyantottam a mézes husival és kész! Hja sóztam is+fehér bors :wink:
És igen jól láttad galuskával volt a mexikóis pulyka!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! :)
Köszi!! :D
Ki fogjuk próbálni ezt is!
Az oldal tetején látható "mindentbele" kajcsit megcsináltam, és naaagy sikert aratott a fiúknál is! :wink:

Nálunk a mai menü:
Krumplifőzelék sültoldalassal (disznót vágtunk :lol: )

Z.

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!!

Ma pulykaragulevest főztem csigatésztával. Másodiknak francia salátát csináltam és fokhagymával, császárszalonnával tűzdelt sertés combot sütöttem (egybe)!!
Nagy sikert aratott, a Zuram nem győzött dícsérni :lol: Olyan jól esett! :wink:
Így néz ki a husi (megkezdve):
Kép

És a sali:
Kép

Mindenkinek gasztronómiában ötletdús és élménygazdag, boldog új esztendőt kívánok! :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hja a saláta light verzió. Majonéz helyett főztem tojást és a sárgáját krumplitörővel összetörtem és kikevertem egy fél pohár tejföllel (nagy pohár), + öntöttem hozzá joghurtot is és egy pici mustárt! Tehát nem nyers tojással van és olaj sincs benne!
Isteni lett így is, és a gyerekeknek is nyugodt szívvel adtam, nyers tojást nem adnék és ugye a majonéz abból készül...
Egy csomag francia sali alapot főztem, főtt krumpli van benne és főtt tojás. Almát nem tettem bele, csak olyan kis sárga fajtájú alma van itthon az nem való bele, a csajok tegnap este megették a pirosat amit eredetileg vettem hozzá :lol: Na mindegy a lényeg hogy így is nagyon finom lett! :wink: :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!
hihetetlenül jól néznek ki , minden :lol:
dejó h. tudsz főzni (itt arra gondolok h. nem vagy rosszul tőle) és enni is tudsz belőle, na majd én is kipróbálom pár hónap múlva.

Én ma lencsét főzök holnapra, ha 1szer rátudom magam venni...
Vendég
 


Zozo!
Nem tudsz enni? :shock:
Csak nem másik bébi van útban???? :lol:

Zita

Kép
zitaa
 
 


Boldog Új Évet mindenkinek :)),
gondolom mindenki fergetegesen kibulizta magát :lol: :lol: Én egész éjszak azon agódtam, hogy Zsófi tudjon rendesen aludni a szomszédoktól es a petárda/ tüzijátékoktól. De szerencsére csak egyszer volt fen.
Enikő a menzára én is befiztnék :) Én megfözök mindent, de ugy, de ugy sajnálom rá az időt :cry:
Rika

KépKép

KépKép
rika07
 
 


Sziasztok!!

Ma kacsát sütöttem a húsevőknek, és rakott karfiolt+brokkolit szójával a vegáknak (tesóm). A kacsa mellé bpüré volt köretnek, meg cékla és savanyú káposzta salinak!

Pusza

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Már senki se főz? :lol:

Én ma tárkonyos sertésragulevest csináltam, meg mangalicából sült kolbászt-hurkát tepsis krumplival. Hozzá ecetes ubisali volt :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!
Tegnap mi is mangalicából készült hurkát, kolbászt ettünk! :wink:
Én nekem semmi extra receptem nincs, azért nem teszek fel ide semmit. :cry:
Te viszont tegyél, mert már 2-3 félét megcsináltam abból amit írtál. :lol:

Zita

Kép
zitaa
 
 


Enikő,

én is csatlakozni tudok csak Zitához: olyan jó receptjeid vannak. Itt az oldalon most ami az első (Mindentbele...) óriási sikert aratott nálunk is:)

Szóval várjuk a további ötleteket és képeket a szegedi anyukák, kismamák és babák főszakácsától;))

Üdv:

Mónika

Ui: remélem már meggyógyultatok mindannyian.

vesm
 
 


Enikő: Sonkás rakott tészta receptet kérhetek? :)

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea!
Fentebb Enikő nekem már leirta a sonkás tésztája receptjét! :wink:
Zita

Kép
zitaa
 
 


Zita: Hoppá. Köszi, már látom. :)

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Mai ebédünk:

Csináltam húslevest sertés karaj csontból. Volt rajta husika is természetesen azt lefejtettem, és a lányoknak bőven elég volt. Nekünk is jutott apával :)
A levesbe egy csomó zöldségfélét tettem, répa, petrezselyemgyökér, hagyma, fokhagyma, káposzta (torzsáját+levelét is), zeller,karaláb, zöldségzöldje! És Isteni fincsi lett :P :
Kép

Másodiknak, fasírtot sütöttem és mivel a család nem tudta eldönteni, hogy krumpli vagy káposztafőzelék legyen-e, ezért mindkettőt csináltam :lol: :lol:
Íme:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

A mai kaja zöldbabfőzelék light(rizslisztes a babák miatt)piritott máj.
Répás muffin.

Holnapra parajos lasagne a terv.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Lasagne sinen van:)

Babános zabpelyhes muffin az édesség mára.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Én tegnap csináltam jó erős csontlevest (gyógyítósat :) ) Épp most főzöm bele a tésztát.
A Corába akciós a Ristorante pizza, azt tuningoltam fel kicsit + ananász + sajttal, és épp sül....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Anyukám tegnap itt volt.
:D
Ő főzőtt tárkonyos ragulevest, másodiknak tojásos nokedli volt fejessalátával. :lol:

Zitacicu?
Köszi a kelbimbós receptet. :D
A lasange-t hogy csinálod? :wink:

Zita

Kép
zitaa
 
 


Parajos lasagne:

kb 1.2 kg spenótot lepárolok teszek hozzá 4-5 gerezd fokhagymát.(én rögtön pürét vettem mert 600 ft/kg a friss spenót a piacon)
Csinálok besamel mártást.
Egy tűzálló tálat kivajazok az aljára teszek egy réteg Besamelt ,majd erre lasagne lapokat és a spenótot.Újra mártás tészta spenót.....
A lényeg hogy a tetejére a mártás kerüljön mert igy lesz puha a tészta.
Tetejére reszelek sajtot.
Bedugoma sütőbe és kb 25 perc alatt megsütöm.
Nagyon nagyon finom és mielőtt felvágod hagyd kihülni mert sokkal könnyebben lehet szeletelni.


Ma volt sajtos muffin.A férjem mondta hogy süssek már valamit.Hát valami szuper finom lett.

Holnapra csirkecombot tervezek sütőfóliában zöldségekkel.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok!
Én ma hirtelen sült sertésbordát készítettem, tejfölös gombamártással és sült burgonyával :wink:

Holnapra brokkolis sajtos husit tervezek, még nem tudom milyen husival, amilyet frissen gusztán kapok holnap reggel a boltban....
(husi megsüt szeletbe, majd jénaiba helyez, erre rámegy a leforrázott brokkoli majd egy kis tejfölös sajtos öntet, és ez így megy a sütőbe....) Gyors kaja, nem kell ott állni mellette és nagyon fincsiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol:

A mai elfogyott mielőtt lefényképeztem volna :lol: A holnapiról megpróbálok képet is csinálni :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Torkos csütörtök ismét :wink: ,tessék elmenni csajok, itt az éttermek listája:

http://www.szeged.hu/index.php?option=c ... &Itemid=96

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!!

Lehet hogy volt már róla szó de nekem kellene TEJ és TOJÁSMENTES tortarecept.Hamarosan szülinapozunk. :D

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok!

A mai menü zöldséges ragu rizzsel és sült csirkével.

Lányok!
Nem tudtok tej és tojásmentes recepteket?

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok!

Reggel voltam boltba husiért, de sajnos semmilyen szárnyas nem volt, illetve volt de már mozgott :shock: be akart mászni a kosaramba.... :x úgyhogy sertés lapockát vettem inkább....
És elkészült a brokkolis husi! A tejfölt kis joghurttal kevertem ezért tettem bele 1 db tojást, hogy ne legyen folyós.... sajtot csak a tetejére reszeltem, bele nem tettem.....
Íme még a jénaiban:
Kép
És tálalva, vegyes zöldséget pároltam mellé köretnek, apa kérésére :lol: :
Kép


Zitacicu: A sajtos muffin recipéjét légyszives tedd körkincscsé :) Meg a zöldséges ragut is :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zitacicu:

Én anno ezt találtam Grétinek:

Muffin (tej és tojás nélkül)

Hozzávalók 1 muffin sütőhöz (12 darab):
- 10 dkg növényi margarin (pl. Liga)
- 12 dkg cukor (eredetileg nádcukrot írtak)
- 1 cs. van. cukor
- 9 gr. rizsliszt
- 20 dkg liszt (az eredeti recept zablisztet ír)
- fél cs. sütőpor
- 10 dkg áfonya (én almával csináltam)
A margarint, a cukrot és a vaníliás cukrot habosra keverjük. Hozzákeverjük a rizslisztet, a lisztet, a sütőport, illetve 5-7 evőkanál vizet (piskótasűrűségű legyen). (Én még csempésztem bele egy evőkanál tejfölt, de szerintem ez nem változtat a lényegen.)
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A muffinsütő mélyedéseit vékonyan kikenjük. Az áfonyát megmossuk, kiválogatjuk, leszárazzuk, felitatjuk róla a nedvességet, és óvatosan a tésztához keverjük. (Alma persze kis kockákra vágva.) A tésztát kétharmad magasságig a formába töltjük, és 20-25 percig sütjük, majd hagyjuk a tepsiben kihűlni.

(gyümit lisztben forgatni)

Sima lisztet, cukrot használtam, áfonya helyett banánt, almát.
---------------------------------------------------------------------------------
ezt nem én írtam
de ebből lett a mi muffinunk is, csak én szilvából csináltam, és rizslisztem nem volt

Melinda pl. ebből csinált piskótát és erre tett ha jól emlékszem gesztényés krémet vagy mit...ezt majd ő pontosabban elmondja, és állítólag nagyon finom lett :)

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Akkor a muffin.:

30 dkg liszt ,1 cs sütőpor,1 ek.cukor,2 tk só,2 tojás,2 dl kefir(én kaukázusit tettem bele)1 dl olaj 15 dkg sajt(lehet felesben füstölt is)2 dl tej.

A tojássárgát összekeverem a tejjel ,kefirrel és olajjal.
A lisztet összezugyulom a sütőporral cukorral sóval és a sajttal.
Ezeket összekeverem majd hozzáadom a tojások felvert habját.
Lehet tenni bele esetleg apróra vágott sonkát is,biztos nem rontja el.
20 percig sütöttem kb 160-170 fokon.

Jégvirág!
Köszi a receptet nagyon tetszik.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: