Új privát üzeneted érkezett!

Kép mostani kép rólunk , én csináltam otthon a tükörben :lol:


Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Andi!
Bencének szuper az új bringája!
Dorka is szép a kis copfjaival!:)Hát mi más is ehetne az ovis jele, mint szivecske:DKönnyű lerajzolni is:)
Dorka mondóka::Dnagyon jót nevettem rajta!:D
Én nem vagyok kivételes, de emléxem a bölcsire, egy pár emlék megmaradt, én szerettem járni.:)
Húú, Dorkának mindjárt szülinapja lesz!Mivel készülsz?

Kauka!
Szépek a képek!Nekem is van körmöm, épp tegnap csináltattam meg.:)Én szeretem, de csak amig jó rövid! :wink:

Lolita!
Remélem már jobb hanguatban vagy! :wink:
Éjszakák jobbak már?
Taliban benne vagyunk,már csak hétfőnként járunk tornázni, így bármelyik nap jó ezen kívül.Már nagyon várom!Nem is a terülj terülj asztalka a fontos, hanem a társaság! :wink:
Ne is strapáld magad!Pihengess csak!
Akkor a Moira mégsem biztos? :roll:
Babóca még bármikor befordulhat!Örülök hogy neked is tetszik a Judit!;)Remélem neked is olyan szép élmény marad a szülés mint nekem!;)

Éva!
Gratula Szabinak hogy célegyenesbe tete magát:DÉs az uh is biztos jó volt!
Anyajegyeket nem ér rás zsülés után levetetni?Vagy most egyszerűbb lenne,mint baba mellől? :roll:

Zsu!
Gratula a fogacskához!Biztos csak panaszkodtt a fájdalmairól mikor sokats írt, kinek mondja, ha nem Anyának? :wink:
Örülök hogy hízik is, és szereti a pépet!!
Ügyes a mozgása is, nemsokára már nem kell forgatni sem! :wink:
Jólnéz ki az etetőszék is!!!
Szavaztam én is!Mikor lesz eredmény?
Krimplit Emli is utálja, max. sütve eszi meg.Próbáld elsőre a répát, vagy a sütőtököt, az édes, jobban szeretik a babák!Vagy almát vmivel.És szopi után!!, mert így nem marad ki a szopi, hacsak nem pont ez a cél!
Köszi a hiányolást!;)

Reni!
Üdv itt!Sosem késő :wink:
Gratulálok a kislányodhoz, nagyon édes!Hol szültél?Kinél?Ha megkérdezhetem.

Alíz!
Nem megyünk a HRG-re, nem jó az időpont.
:( Ti mentek?Szerződéssel mizu?Aláírtátok?

Olgi!
De jó, hogy van net!:)Kihez jártok tornára?Milyen típusú a torna?

Edina!
Húha, nem semmi mik történnek Veled mostanság!De a lényeg, hogy Kamillával minden rendben!Te pedig tényleg pihenj egy kicsit, a sok izgalom nem tesz jót! :(
Vizsgákkal most ne foglalkozz!!!
Miskolci kórház: :evil: :x
Szép nagy már apocak!!:)

Mi meg vettünke gy új vízszűrőt, lecseréltük a régit, már 4 éves volt.Nagyon jó, ez most mágneses.Ééés, beléptem a céghez, így már tőlem is lehet vásárolni ilyen vízszűrőt.Csapra szerelhető.Én ezzel főzök is.Ha érdekel vkit akkor írok róla bővebben is.De még csak most kezdtem el vele foglalkozni, így nincs még kész a honlap.
:wink: (félreértés ne essék, nem vagyok ügynök, "csak" tanácsadó :wink: ).

Emili öntudatra ébredt!!:DPozitív a tükör próba!Már egy pár napja észrevettük, hogy ahomlokára kent krémet már nem a tükörképén keresi, hanem a szeméhez kapott.:)Most meg meglátta magát benne, és észrevette a pelusát(nincs most rajta más ruha), és egyből megnézte saját magán!Smile
Rádásul alpinistáskodik is, mászik fel a székre! :x

Este megyünk anyósékhoz.

Mindenkinek kellemes 7végét!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hát erz nem igaz!!!!!!!!!!

Mi9nden eltünt!!!!!!!!!!!!!!!!! VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Nem tudom mégegyszer megírni!!!

Borzasztóóóó.

nagyon rövid leszek, majd hha megint erőm lesz megírom amit írtam eddig, holnaptól ugyanis egyedül leszek egy hétig mert anyum megy kolozsvarra.

Minden rendben velünk, köszike a hiányolást, de nagyon elszontyolodott kedvembe voltam mostanság emiatt a lakas ügy miatt!!!
Röviden anyi, hogy végre találtunk egy teljesen megfelelőt, szupi helyen, Bethlen u, teraszház, fullosan berendezett, csodálatos, és mire mentunk volna fizetni meg letargyalni az egészet, kiderült hogy mellette epitkezés lesz, pont a nagy erkélyell szemben. :cry: :cry: :cry: Szoval ugy dontottunk hogy nem vesszuk meg mert kosszba és porba meg hangzavarba nem lehet lenni picikével.

Emiatt aztán teljesen befordultam, nagyon sajnáltuk ezt a lakást és végre láttam a végét ennek az egésznek, most meg kezdhettük elölröl.

A munka az fullos, alig győzöm még anyum is besegit anyi van.

Patrícia jol van, sokat fészkelődik, most már nem rugdos hanem teszi veszi magát, mert gondolom már nincsen helye anyira. Kis erős csajszi. Uh-n nem láttunk megint semmit a pofijábol, de jovo héten megyunk a 32hetesre hivatalosan hajnihoz, hátha szerencsénk lesz.

Bocsi most nem válaszolok, mert anyum csomagol és segitek, holnap potolom!!! Kép

Éva!!! csak hogy ne maradjak le!!!!!!!!! :lol: :lol:
Vendég
 

 
 


Panka: valamilyen Marika, kis aprócska nő. Még csak hétfőn megyünk először. Masszírozás lesz, nem torna.
A lánykád ügyesebb napról napra, nagy dolgok ezek ám :wink:

Andi: akkor valószínűleg nem megyek most talira, mert anyummal tölteném minden időmet ( remélem értitek, ne haragudjatok :roll: ). Félévente egyszer látom őt. még dolgozik, Apukám is ( mindketten zenészek, anyu zongoratanárnő zeneiskolában, apukám zeneakadémia rektora, karmester, egyetemi tanár, ezért vele még ritkábban, web kamerán azért 2* hetente).

Zsu:
nem emléxem, hogy válaszoltál-e, mi a különbség a névadó és keresztelő között? Tüncsinek júli 20-án lesz a Görög katolikus templomban :D

Edina: nagyon vigyázz magatokra, a suli megvár, a korházat meg felejts el mihamarabb ( tudom, könnyű mondanom... :? )

Pintyus: fel a fejjel, csak összejön egyszer az igazi lakás!! Én is azonnal beleélem magamat a dolgokba, aztán meg gyakran csalódok :(



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Évi,. Pinytus: nagyon teccenek ezek a pocis összeállítások :wink:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Reni: Gratulálok a babátokhoz!!! Üdv. itt, gyere gyakrabban, mesélj még magatokról!!!

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Panka!
Nagyon ügyes Emilid, hogy felismerte melyik a tükörképe és melyik ő. Meglátod nap mint nap meg fog lepni egy-egy újdonsággal. :wink: :wink: Nagyon gyorsan tanulnak, és nagyon ügyesek a kicsik.
Bizony-bizony jövő szombaton Dorkám 2 éves lesz, de sajna még mindig nem tudom pontosan milyen ajándékot is fog kapni. Tortája lesz, vagy veszünk, vagy anyu fog sütni, ez még nincs lefixálva.Ajándékötletem eddig egy van, imád csúszdázni, és lehet anyuék udvarára vennénk neki közösen velük egyet. De ezt még anyukámék sem tudják. :lol: Most hétvégén megbeszélem velük. :wink:

Olgi!
Ááá, értem már miért nem tudnak gyakran jönni a szüleid.Művészemberekkel van tele a kis családod. :wink: :wink:
Azt nagyon sajnálom, ha nem jöttök a talira, olyan drágák a gyerkőceid, meg dumcsizni is jó lenne Veled. De akkor majd legközelebb pótoljuk. :wink: :wink: Végülis anyukád tényleg nem jön gyakran, megértelek.
Nem akarok ismét beledumálni a dologba, de azt látom már 2x is kérdezted (és mások is) Zsuzsitól a névadó és keresztelő közti különbséget, csak Zsu biztos átsiklott e fölött.
Keresztelő egyházi keretek között zajló szertartás , míg a névadó nem az.Névadó állami, azoknak a gyerekeknek szoktak névadót szervezni akiket nem keresztelnek meg. Jól mondom Zsu??????Gondolom ebből kifolyólag nem vagytok vallásosak.

Pintyuska!
Jaj, nagyon-nagyon sajnálom, hogy a Bethlen utcai teraszházban nem jött össze a lakásvásárlás. És végre minden megfelelt volna,csak az a fránya épitkezés. :roll: :roll: :roll: Mit építenek ott, és sokáig tartana? Vagy ezeket az infókat nem tudjátok???
Tényleg sajnálom, hogy ennyin bukott el az üzlet. :evil:
De ne csüggedj, csak találtok egy jót, még lehet ettől jobbat is, ne add fel.
Nagyon jó a montázs kép Rólad és Patríciáról, szépek vagytok rajta.Szépen kerekedik a pocid. :wink: :wink:
Irtad hogy sok a meló, léccci azért pihenni is, nehogy úgy járj mint szegény Edina. Nem lenne jó. Kerti - és házimunkát csak módjával végezd ha lehet. (És persze minden kismaminak ha javasolhatom :oops: :P )
Anyukád rokonokat megy látogatni Kolozsvárra????
Megcsináljuk holnap, hoppá... ahogy elnézem, ma, :lol: azaz szombaton a mics-et, biztos fini lesz. Majd megírom, hogy ízlett a családnak. :wink:

Edina!
A nem túl jó híreidre reagáltam előzőleg, de a képet utána tetted fel. Nagyon szépen kerekedik a Te pocid is, növöget a kislánykád szépen. Tök jó a hajad is a képen. :wink:
Ne hülyéskedj, 1-2 kg hízás azért nem a világ vége, mégiscsak babát vársz.
Drukkolok, hogy Fekete hétfőn megnyugtasson, hogy tényleg csak pihizned kell és nincs semmi gond.
Babakocsitok biztos szép, majd megmutathatod nekünk is. :wink:

Szép álmokat Mindenkinek!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!
Bocsi, csak gyorsan jelentkezem, mert Boginak most van a szülinapi bulija, és 10 gyerek őrjöng a medencében :? .
A munkahelyemről elköszöntem, pénteken voltam utoljára. Szerdán és csütörtökön még egy csomót rohangáltam orvoshoz, egyebek, úgyhogy még pénteken belehúztam a munkába, hogy mindent rendben hagyjak ott. Augusztusban még lesz egy auditunk, amire bemegyek, mert erre nincs hivatalos helyettesem :( .
Szerdán volt Boginak az évzárója, persze az is délelőtt, úgy látszik, felsőben már ez a szokás. Nagyon büszke vagyok rá, mert kitűnő lett, és már csak 4-en lettek kitűnők az osztályban.
Csütörtökön pedig voltam a terheléses cukorvizsgálaton. Jó sok citromot tettem a teába, így nem is volt annyira borzasztó. Remélem, jó lesz az eredmény!
Pénteken pedig voltam Sápynál is, nagyon szimpatikus volt, bár régebben voltam én már nála, úgyhogy a szimpátiávan nincs probléma :)
Gergő most ment el a Kisvakond táborba Nyíregyháza-Sóstóra, remélem, jól fogja magát érezni.
Holnap megy Bogi is táborba a Balcsira, mi pedig megyünk Almamellékre "előnászutazni" :)
Na, most megyek, megnézem, mi a helyzet kint, aztán még reagálok az általatok írottakra is.

zsebi_baba
 
 


Anita! Sajnos nekem nem jó az 1.-je a talira, mert 30.-án lesz az amniocentézis. De nektek jó szórakozást kívánok! Majd csak megismerlek egyszer én is benneteket!

Pintyus! Sajnálom a lakást! Nagy dolog ez, biztos, jól meg kell gondolni. Mostmár biztos hamarosan összejön!
A fényképmontázsod nagyon jó!

Bea! Miért nincs már meg a műkörmöd? Nekem már negyedjére van, most egy éve van már meg, és én nagyon szeretem.

Olivia! Borzasztó, amin keresztülmentél, próbálj sokat pihenni!

Az elkövetkező hétre mindenkinek jó pihenést!
Még fölrakom az ígért képeket a Bogi barlangászatáról. Kép Bogi teljes barlangász fölszerelésben
Kép Itt kellett lemenni
Kép Bogi lefelé menetben

zsebi_baba
 
 


Helloka!

Vége a hétvégének, mi is kimedencéztük magunkat, grilleztünk, szóval nagyon jó volt. De sajna vasárnapra Dorka taknyi lett és kicsit köhög is, ez rányomta a vasárnapi napra a bélyeget. Akkor már nem engedtük a medencébe, persze bele akart menni, folyt az orra, de utálta mikor töröltük neki (orrszívót persze anyuékhoz nem vittük, csak itthon tudtuk kezelésbe venni ezáltal is), szóval nyűgös volt. Az én torkom is piros, és egyre nehezebben megy a nyelés, ugyhogy "frankón" érezzük magunkat ebben a dög melegben. Irtam is, Bencém másfél hete volt torokfájós, dőt sikerült pár nap alatt kikúrálni, remélem Dorkánál is így lesz. Taliig helyre próbálom hozni magunkat mindenképpen. :wink:
Sütöttül saslikot és megcsináltuk a Pintyus féle mics-et. Nagyoon fini volt, ízlett mindenkinek. Ugyhogy Pintyuska ezúton is ismét köszönöm!!!!!!
Majd hozok képeket a hétvégéről.

Zsebi baba!
Lányod bizijéhez hatalmas gratula, ügyes a csajszid!!!!!
Barlangászós képek szuperek, nem is csoda hogy élvezte a lányod. És valóban jó rá a Te overálod. :lol: :wink:
Gondolom a szülinapi medencés party jól sikerült. Ebben a hőségben csak a víz tud felűdülést hozni. :P
Érezétek jól Magatokat az előnászúton, gyerekeid pedig a táborokban. Gondolom hatalmas élménybeszámoló következik, ha újra együtt lesz a család. :wink: Egy kis morzsáját megoszthatod majd velünk is. :wink:
Gondolom Edinára gondoltál mikor Olíviát írtál, de sebaj, értette szerintem Edina is, hogy neki szántad a mondatodat. :P
Örülök, hogy Sápyval eddig elégedett vagy, maradjon is így, azt kívánom. Te pontosan mikorra is vagy kiirva????
Érzed már a babád mocorgását? Lassan a nemét is megtudjátok, ha egyáltalalán kiváncsiak lesztek rá. Bár az amnio papírján fehéren-feketén le lesz írva milyen kromoszómái vannak a Kicsidnek, nem?

Pintyus!
Milyen anyukád nélkül??? Hogy telnek a napok, hogy most nincs minden nap melletted? Bár még "csak" egy hétvége telt el.

Alízka!
Milyen volt a diplomaosztó és a vasárnapi kerti-party anyósodéknál???

Pussszantás!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


KépBencém a sebes könyökével (biciklis-esés maradványa )
Kép Dorka kezdi szokni a nagy vizet, persze az úszópellust nem állta magán
Kép Itt már élvezi is :wink:
Kép Apával
Kép Ennyire melege volt Dorkának :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Kép Dorka végre hajlandó volt kipróbálni a babaúszógumit is :wink:
Kép Fáradtan

Kép
Kép
bendor
 
 


Halihóóóóóóóóó

Meg vagyok!!!

Kicsit nehézkésen, mert anyira meleg van hogy borzasztóóóóó....
Ki se tudok menni!!!! de anyira beszorult a meleg a lakásba is hogy csuda.
Kezdődnek a panaszok is. :cry:

Ma egesz nap anyira be van dagadva a labam hogy csuda, meg sajog is neha. Ilyenkor mit lehet tenni? Felpockolva nem tudom tartani olyan sokat mert elzsibbad. Anyira rossz érzés, az újjaim is be vannak eléggé. egy papucsomat se tudok felvenni, igy mezitlab jarkalok.

Patricko se nagyon birja a meleget mert ma nagyon aktiv :lol: :lol: És nagyon sokat csuklik. Ez normális????

Jol birom anyum nélkül, hétvégén végig dolgozgattam, csak lassú iramban, már nem megy úgy mint régen, sokkal több ieig tart valamit megcsinálni, főleg úgy hogy közbe pihengetek is. Tegnap meg anyósnál volt nagy kajálás mert sógornőm lánya, akivel voltunk az utazási kiállitáson, megszerezte második diplomáját, igy ünnepelték. Eléggé fárasztó volt ott ücsörögni, a hátam is megfájdult rendesen, igy 5kor én elhuztam a csíkot.

Szombaton meg Évával voltunk kint az állatkertben.

Éva: Mégegyszer kösz!! Úgy néz ki az én lábam is most mint a tiéd szombaton, megértem mostmár miröl beszéltéll, idegesit engem is!

Andi: Nagyon klasszak a képek, de jo nektek hofy tudtatok pancsizni, a képek láttán én is bele csobbantam volna egy ilyen jo kis medencébe!! Nagyon magas!!! Ténleg mély víz ez Dorkának!
Anyum rokonokat is látogat meg barátokat de főleg azért ment el hogy intézze a papírjait, nyugdíj alapot fog ott fizetni egy pár évig mivel még nincsen meg a kora az előnyugdujazáshoz se.
Mit szoltak anyudék a Dorka ajándék ötletéhez??? Lesz csúszda??? És a tortát ki süti??? Buli lesz? Hogy eltelt az idő, már 2 éves!!!! :shock:

És nagyon örvendek hogy izlett a mici. Anyum most ott van, ha izlett és kell még akkor szoljál, mert hoz szivesen.
Lüke aladár vagyok! Valaki még kért úgy emlékszem, de lehet hogy nem! Ha valaki szeretne még mici pasztát akkor jelentkezzen mert akkor el tudom hozni a talira!

Anita: Nekem is jó a tali júli 1-én. már alig várom! Ne fáraszd magad, senki nem azért megy hogy egyen... és egyébként is viszünk mindenfélét, igy nem lesz hiány semmiből.

Edina: Borzasztóan megijedtem mikor olvastam hoghy min mentél keresztül. de a lényeg hogy most minden rendben, pihengessél sokat. remélem mostmár jol vagytok!!!!! Nasgyon szép a pocid, kamilla Szépen gyarapszik!

Aliz: hogy vagytok? Mizu??? Milyen volt a kerti partí???

zsebi: nagyon jok a képek, lányod ténleg nagyon nagy, és milyen jo ra a te ruhád!!!
Nagyon merész csaj, volt kitől örököljön. kellemes előnászutazást, biztos nagyon jó lesz!!!
Örvendek hogy Sápyval is minden rendbe volt, és hogy meg vagyí vele elégedve, én is nagyon meg vagyok. Mikorra hivott vissza?

remélem nem lesz semmi mig vissza jon szabirol. :wink:

Zsuzsi: Merre?????

Olgi: remélem azért eltudtok valahogy jönni a talira!!! de ha nem megértjük, anyud érkezése most mindentől fontosabb, elhiszem hogy angyon hiányzik, és nagyon jó lesz a vele eltöltött idő!!!!

Puszi mindenkinek!!!
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi,hogy eddig nem voltam,de nem voltunk itthon.

Na kezdem a mesét! :shock:
Már Régóta vágytunk babaára ,de nem sikerült ezért kaptam minden féle kezelést,és nagy nehezen összejött a kislányunk.
Aki a szemünk fénye :wink:
Több munkahelyen dolgoztam,a legutolsó említésre se méltó,sajnos el kellett onnan jönnöm,mert nem tudták tovább nézni az orvoshoz mászkálgatásomat.
Mivel sokba volt ez az egész mizéria ,ezért ugy döntöttem,hogy elegem van,és nem fogadok dokit,és ugy fogok szülni.....
Elég sok dokihoz volt szerencsén :roll: A klinikán szültem egy gyakorló orvosnál.de nem bántam meg :lol: A Neve:DR.Deli Tamás :lol: Nagyon profi volt.
A kislányomat túl vittem egy 6nappal.
Már elöző nap befektettek,de én kiszabdulva hazajöttem,mert nem bírtam ott aludni.Már a 4.amnioszkópiát csinálta egy barbár orvos :twisted:
Nevét nem szeretném mondani bocsi,amikor mondták,hogy menjek a szülőszobára ,mert zavaros a vízem :lol:
Megakaptam az injekciót,és nemsokára meg is volt a babánk.
Szép szülés volt,mindenkinek ilyet kívánok :lol: Hálistennek sikerült megúsznom a gátmetszést :lol: bocsi a lányom felkelt!!!
Folytatom........

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Pintyuska!
Hát igen.... átérzem nagyon a problémáidat. A hetek előrehaladtával, no meg a jó idő beálltával ez a vizesedés sajna gyakran előfordul, bár nem mindenkinél. Mondjuk nekem mindkét gyerekkel volt, már a 25. hét környékétől, pedig Bencém téli gyerek. Bencémnél a 37-es lábamra 39-es cipőt tudtam csak felhúzni, nagyon vizes voltam. Jót tesz neki valóban ha felpakolod magasabbra mint a popsid van, de tudom tapasztalatból, hogy az fárasztó rövid idő után. Nekem férjem maszírozta visszafelé, a bokámtól térd irányába a vizet esténként, de ez is csak egy kis időre volt hatásos, utána szépen visszament a vizecske a lábfejemhez. Ujjaim nekem is feszítettek Dorkával a vége felé, szóval tényleg nagyon átérzem a problémádat (meg Éviét is).
Szülés után pár napon belül (esetleg heten belül :lol: ) megszűnnek a panaszok. :wink:
Egyébként még a nem kismamiknak is rettenetes ez a hőség, sülünk meg mi is a lakásban. Nappalinkban 31-32 fok van, és most hogy Dorka is, én is dögösek vagyunk be sem merjük kapcsolni. Igy sülünk tovább.

Dorka orra mára szerencsére már nem folyik annyira, a kedve is sokkal jobb. Most én vagyok a legramatyabbul, a nyakam is alig bírom mozdítani, annyira fáj a torkom, minden nyelésnél szikrázik a szemem. :roll: :roll: :roll: Remélem hamar túlmegy rajtunk ez a nyavaja. :twisted:
Anyuék rám bízzák,nekik jó az is ha csúszdát veszünk Dorkának közösen, meg az is ha a nevükben veszek valami mást és kifizetik. Nem tudom egyáltalán kapunk-e olyan csúszdát amit kinéztem . Na meg most annyira nincs kedvem sem kimozdulni, vacakul érzem magam, a nap is hétágra süt, a kocsiban meg lehet főni (nincs benne sajna klíma).
Holnap munkábaállásommal kapcsolatban kell mennem intézkedni, mondtam is férjemnek most annyira vágyom arra is kb. mint egy hátbaverésre. :lol: :roll:
Igen a medencében Dorka lába nem ér le, jól látod. Elvileg 90 cm magas, de nem tudom hogy a felső pereme, vagy maga a vízszint, ezt még nem mértem le. :lol: 25-26 fokos volt hétvégén a víz benne, remélhetőleg most hétvégén még melegebb lesz.Csak gyógyuljunk, na meg ugye közeleg a tali is. :P
Tortát anyu megsüti, csak el kellene döntenünk milyet szeretnénk. Én meg majd veszek rá marcipánt. :wink:
Kérdezem Dorkát mit szeretne a szülinapjára, a válasza: tyűpá (ez lenne a tulipán) Mondjuk neki még minden virág tyüpá, de azt hiszem kap majd valamilyet. :wink: Igazi nőci már most.
Mici-t azt hiszem Alíz kért talán, de nem tuti.
Figyu, megvárom mig Bea felteszi a receptjét, megnézem mennyi összeállitani házilag, aztán valószínűleg szólok, hogy kell, mert mint mondtátok drágább összerakni saját kezűleg. :lol: :lol: :lol:
Ha kell Alíznak akkor most neki Hozzatok.

Reni!
Már azt hittem ahogy jöttél úgy itt is hagytál bennünket. De látom azért megvagy. :lol:
Ezt a dokit arcról ismerem akinél szültél. De egyébként nem. (orvostanhallgatók kémia gyakorlatát készítem elő a melóban és sokszor voltam köztük, igy sok hallgatóra emlékszem. És a szülészeten a terhességeim alatt láttam ezt a dokit is.)
Az szuper ha könnyű és gyors szülésed volt, de szerintem ez terhességfüggő és esetleg genetika is befolyásolhatja. Engem császároztak mindkét gyerekkel, így nem tudom ilyen szülni igazán, mert a fájásaim sem indultak be. Hát ez van.
GYere még, várunk!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Húúú, ez a meleg.... teljesen kivagyok, na de Pannika is szegénykém... :( Az előbb pancsoltunk a kiskádban az erkélyen. Direkt kicsi vizet engedtem bele, hogy majd hasal pannika, de úgy félt, na meg alig fért el, csak behajlított lábbal. nemhiába febr. eleje óta nagykádban fürcsizik! :D

Mutatok képet!

Kép pancsi

Kép jól megvizsgálom a kacsát! :D

Kép kitört a távirányító-mánia! :D

Ja, és szombaton kijött a 2. fogacska! :lol:

Lenne egy kérdésem! nem tudtok véletlen olyan éttermet, ahol lehet vacsorautalványt kapni? Ajándékba kellene, a szüleimnek most lesz a házassági évfordulója, és gondoltam, ez jó kis ajándék lenne. Mondjuk még nem néztem egy étteremnek a honlapját se, csak hátha valamelyikőtök vett már ilyet! :D

Igyekszem reagálni is, remélem, seikrül!

Kép
zsuzska81
 
 


Na, itt vagyok! Pannika már alszik! :lol:

Olgi! Tényleg kérdezted már, bocsi, hogy elfelejtettem válaszolni, de Andi már megválaszolta, mi a különbség a névadó és keresztelő között. Stílusában kb. olyan volt, mint a polgári esküvő. Volt szavalat, végig orgonazene szólt, fogadalmat tettünk mi is, a névadó szülők is. Tündikének milyen a masszírozás?

Andi! Nagyon jó lehetett a medencézés, meg a grillezés is! :wink: Jó nagy ez a medence, úgy látom azért négyen kényelmesen elfértek benne! Mekkora az átmérője? "Tyűpá"-n jót mosolyogtam, édes nagyon! Tényleg igazi kis nő már Dorka, hogy virág mindenképp kell Neki! :D Gyógyuljatok meg mihamarabb!!!! :wink:

Edina! jaj, még olvasni is rossz, amin keresztülmentél... :( Vizsgákkal ne is törődj, a suli megvár! Sokkal fontosabb, hogy pihenjél! :wink:

Zita! Sajnálom, hogy így elkezdtél vizesedni, szörnyű érzés tudom! Bár nekem a lábam csak kicsit dagadt, csak annyi volt, hogy nem tudtam teljesen felhúzni a csizmám zippzárját. Na, de akkor nem is volt 35 fok! :roll: Az ujjaim viszont olyanok voltak mint a dagadt virslik, és fájtak is az ízületeim. Szülés után kell 1-2 hét, mire elmúlik. Én ezt nem tudtam, azt hittem, szülés után hip-hop eltűnik a víz is, így a kapocsszedéskor kétségbeesetten kérdeztem Feketét, hogy normális-e , hogy hót vizes vagyok. Mondta, hogy igen, és tényleg kb 2 hét alatt múlt el teljesen! Lábfelpóckolást szokták javasolni, de hát az mint ahogy Te is és Andi is írta, egy idő után kényelmetlen. Valamint a fűszerszegény étkezést, és sok fehérjét. Na, meg hogy igyál sokat. Bár ebben a melegben nem is lehet másképp bírni! A pocakmontázs nagyon jó lett!!! :D

Évi! Látom, Te is vizesedsz, sajnálom.... Amúgy nem irígyellek ám Benneteket kismamik ebben a szörnyű melegben nagy pocakkal... :? Úgy értem, a nagy pocakot még hűávösben is elég cipelni...

Zsebi! Jó előnászutat Nektek! Nagylányod is szuperokos és bátor leányzó! Én nem mernék leereszkedni azon a lyukon! Bár , én szerintem bele is szorulnék... :? :? :oops:

Reni! De jó, hogy ilyen szép élmény volt a szülésed! Ilyenkor nagyon tudom sajnálni, hogy nekem császár volt! Az egyik szobatársam is Deli Tamásnál szült, de neki sem fogadott volt, hanem ügyeletes, és neki is csupa pozitív élménye volt vele kapcsolatban. Ahogy láttam, tényleg kis rendes, jött minden nap megnézni az anyukát, mintha saját kismamája lett volna! Lányodról 1-2 kép esetleg? na meg Rólad is! :D

Kép
zsuzska81
 
 


Zsu!
Épp gép elé másztam, mert már vizesruha is van a torkomon, annyira vacakul van(vagyok).
Gyönyörű Pannikád a kis kádban,nem lehet szó nélkül megállni, igazi kislányka már. Na és továbbra is azok a kis hurkácskák, hát egy kis gyöngyszem, de tényleg.
Gratula a 2. fogacskához!!!!!Szopcsizásnál nem érzed ???? :lol: :lol:
Távirányitó-mánián azt hiszem minden gyerek túlesik, meg szerintem a másik ilyen a mobiltelefon. Az mindig nagyon érdekes, mert azt ugye csak anya és apa használhatja és azt mindenképp meg kell kaparintani. Nálunk mindkét gyerek meg is szerezte többször is. :P Végeredmény: Férjemnek és nekem is újat kellett venni, olyan sokszor járt a földön. :roll:
A medence 4.5 m átmérőjű, így valóban elférünk kényelmesen benne. :wink:

Puszi Mindenkinek! Kismamik kitartás, biztos lesznek még hűvösebb napjaink is. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Zsu!
Már alszik a lányod???????????? :shock: :shock: :shock: Még csak most fogtam föl . :oops:
Enyém nemrég kelt fel a délutáni alvásából. :roll: :? :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Ó, Andi, remélem javul a torkod! :wink: Távirányítót már adtam Pannikának egy régit, hogy azzal játszhat, de mikor meglátta az igazit, persze felcsillant a szeme! :D Csak ugye nyalogatja... :? A telefont is nyalogatja... :roll: Igen, alszik! Ő mindig 7-negyed 8-kor lefekszik, el is alszik 5-10 perc alatt, szopizva alszik el. Hát, én Dorkával nem is bírnám a tempót, én hamarabb kidőlnék, mint Ő! :lol: Mondjuk Pannika cserében korán kel. Mostanában felébred 5 óra körül, akkor szopizik, és általában még visszaalszik fél7-7-ig. Néha viszont nem alszik vissza, de mondjuk csendben van, motyog magában meg eljástzik a takaróval, stb. :lol: Csak hát Ő hiába alszik vissza, az én szememből kimegy az álom... :( :( Amúgy is koránkelő vagyok, és az a rossz, hogy ha felébredek, már nem tudok visszaaludni... :( De mindent egybevetve nekem ez így sokkal kényelmesebb, mintha későn feküdne és később kelne, tehát igyekeztem így szoktatni. AZtán később ez majd úgyis tolódik, ha nagyobb lesz! Fogait szerencsére nem érzem szopikor, de az ujjamat már megharapta néhányszor! :?

Kép
zsuzska81
 
 



Szép jó reggelt!!!

Ma megjött... :? olyan fejfájásra ébredtem, hogy hányingerem is volt tőle, azt hittem a huzattól van, de nem... Remélem nem zavarja be a tejtermelést, bár még pár nap és gyűmi kóstoló lesz :lol:
2 nap alatt Tüncsike rájött, hogy hogyan kell szívni vizet a cumisüvegből :D Olyan boldog volt, látnátok kellett volna :lol: Cuppogtatott és nevetett :lol: :lol: :lol: Én meg örülök, mert most sok folyadékra van szüksége.
tegnap voltunk masszázson, sokat sírt szegénykém ( inkább attól, hogy idegen arc volt közelebb, mint anyuci ), de minden izmát végig tapizott a doki néni, heti 2-3szor megyünk, mert igen rá kell segítenünk a kétoldalazásra. Remélem azért hamar megszokja.

Már leeresztettünk az ágyát, mert ezerrel kapaszkodott a rácsba :roll:

Anyucikám holnap jön, valamit főznöm kellene ( kiadósabbat ), csak nem vagyok valamni túl jól. :roll:

Zsu: gartulá a 2. fogácskához!!!!!!! Nagyon csinos a kishölgy :lol: , És milyen szépen ül már :wink:
Köszönke, most már értem a névadónak a lényegét, valami ilyesmire gondoltam én is.

Andi:
mihamarabbi gyógyulást nektek!!! Hogy vagy ma?

Reni: nekem is az első babámmal gyönyörű szép szülésem volt, másodikkal kicsit megszenvedtem, de pillanatig sem bántam meg :wink: A rosszat már el is felejtettem :)
A dokit, akinél szültél nem ismerem, de szupi, hogy meg voltál vele elégedve 8)
Hogyan szoktatok becézni a kishercegnőt? Nagyon szép neve van :wink: Miket csinál már?

Alizkám, hol vagy??? már költözöl? :lol:

Pintyus: nekem szerencsére nem volt vizesedésem soha, de el tudom képzelni, mennyire kellemetlen lehet most Neked ( Évinek is). Azt tudom, hogy szülés után hamar lemegy, kitartás!!!



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Jó reggelt!!!

Na, ma az idő nagyon jó, a tegnapi meleg után ez igazán felfrissülés. :lol: :lol: :lol:
Éjszaka alig aludtam valamit anyira meleg volt, többször is le kellett zuhanyoznom, vááááá..... nagyon rossz volt.

Sanyi reggel fél hatkor kelt mert van egy telkünk a Lóskút utcán, amelyiket áruljuk és a hülye szomszéd feljeentette a közterületeseknél hogy nagy a gaz. :roll: :roll: Ki is mentek, le fotózták, mondták hogy igazából nem nagy egyáltalán, mert 10 centis csak, de a feljelentéseket szigoruan veszik ezért megkért nagyon rendesen ogy nyirjuk le. A kaszás akit felfogadtunk, ki ment de azt mondta hogy kaszával 10 centis füvet nem tud lenyírni, így hát Sanyi kellett ki menjen a fünyiróval 720 nm. telket le nyírni. :shock: :shock: :? Gondolhatjéátok menyire örvendett.
Mintha nem lenne elég bajunk, még bunkózik a szomszéd is.
Sikerült a fél telket megcsinálni, és beszart a fűnyíró, de a lényeg meg van.

Szóval így kezdődött a napunk.

Sezerencsére ma már egyáltalán nincsen bedagadva a lábam, szerintem a tegnapi meleg tette be neki, viszont az újjaim azért be vannak. Köszi a bíztatást hogy el fog múlni, bízom is benne mert ha nem akkor teljesen ki kell cseréljem a cipőtáramat, nekem is van már egy 39es cipőm :lol: pedig a lábam 37-es.
A karikagyűrümről ne is beszéljünk, még a kisújjamra se jó. :cry:

Andi: Hogy érzed ma magad??? remélem enyhült a torokfájás, az anyira kegyetlen tud lenni, főleg aztán most nyáron, az ember nem is gonolná hogy ilyenkor is megfázhat az ember. Nekem is ilyen nagyon kényes torkom van, mert ahogy egy kis hideget iszom rögtön megfájdúl tőle a torkom.

Mit sikerült intézned a munkával kapcsolatban? Ilyenkor a gyerkőcökkel mész vagy valakire rá bízod?
Itt volt nagybátyám szombaton és megkérdeztem tőle a mici paszta összeállitását.
Le i írtam, de mondta hogy nem nagyon éri meg, de azért le írom neked.

És egyébként nem gond, hozhatunk mindkettőtöknek pasztát.

Reni: Üdv köztünk, én még nem üdvözöltelek. :oops: :oops: Gratulálok a kislányotokhoz, nagyon aranyos, tehetnél fel képeket róla, hogy jobban lássuk. :wink:
De jó hogy ilyen könnyü szülésed volt, bárcsak nekünk is az lenne.
Hogy sikerült megúszni a gátmetszést???

Csajok, mi a véleményetek az epidurálisról?????????????? Mert olyan eltérőek a vélemnyek hogy nagyon nehéz zöld ágra vergődni. :roll: :roll:

Zsu: Jajj, pannika minden alkalommal elvarátsiol. :lol: :lol: Azok a kis hurkák, imnádnivalóak, biztosan nagyon élvezte a vizet, jártok még babaúszásra? Miért félt a kis kádban?
Gratula a 2 fogacskához!!! Nagyon hamar bújnak neki!
Menyire eltelt az idő, már 5 hónaposan a kis csajok!!!! Még csak most voltak bébik, és már nagy lányok!!4 :lol: :lol: :lol: :shock: :shock:

Olgi: Nem azt mondtad hogy anyukád jövő héten jön? vagy én értettem félre????!!! :roll: :roll: :roll: :oops: :oops:
Huuu, a mensi....... nem lehet kellemes, én úgy örvendek hogy nincsen, eszembe se jut soha, nagyon nem szerettem. Ilyenkor aztán inkább csak pihenni lenne kedve az embernek. Mit fogsz főzni ha lesz erőd hozza??
De milyen jó lesz ha már itt van, fel lélegezhetsz egy kicsit. jól fog jönni a segitség. Zozika várja már nagyit???? tegyél fel még képeket a kicsikről, anyira jó nézegetni őket.

Huuuuuuuu, kezd megint meleg lenni... Nem akarom azt a nagy hőséget. narancssárga riadó van megint valahol az országban, kiszámithatatlan ez az időjárás.

A tegnap néztem egy jó hülye filmet az RTL-en a kisgyerekkel, hát majd össze pisiltem magam anyit röhögtem. Férjem el volt szörnylködve hogy ténleg ilyeneket csinálnak a gyerekek.

kellemes napot mindenkinek, dolgoznom is kéne...
Vendég
 


Andi: itt a recept....

Mici hús
Hozzávalók:
1 kg sertéshús, 1/2 kg marhahús, 1/2 kg birkahús (legyen egy kicsit faggyús), só, bors, fokhagyma, gyömbér (csak egy késhegynyi), 2-3 dl csontlé, 2 kávéskanálnyi szódabikarbóna

A (nagy lyukon) megdarált húst összekeverjük a fűszerekkel. Öntünk hozzá 2-3 dl csontlét és egy éjszakát hagyjuk állni a hűtőben. Majd a masszát még egyszer alaposan átgyúrjuk, ekkor adjuk hozzá a szódabikarbónát, s hagyjuk állni további egy órát.
Ezután már lehet is sütni, úgy ahogy elmagyaráztam, de annál jobb minnél többet áll. Átalában vagy 2 éjszakát.

szerintem macerásabb mint készen megvenni és csak ki venni a faygóból és megsütni, és sőt lehet még finomabb is a készen vett. Mi már ettünk ilyet is olyat is, amit hoztam az is házi, mert ismerős csinálja és adjja tovabb a boltoknak, tehát megbízható. és 1000 ft egy olyan csomag. Drágább megvenni a sok húst hozzá, és még el is készíteni.
Vendég
 


Sziasztok!

Én is megvagyok!
Ez a meleg igen csak korlátoz engem is.Egész nap a házban vagyok.Mondjuk feltalálom magam mindig van mit csinálnom.Ablakot pucolok, fürdőtszobát takarítok, főzök, mosok.
Ahogy Pintyus irta igen engem is utolért a víz.Nekem annyival furább ez hogy csak a lábam és ott is csak az amelyikbe a trom. volt :shock: .Hülyén nézek ki :evil: !Az egyik lábam ok a másik meg fel van fujatva.Na de ez van.Majd el múlik.....

Olgi
De örülök hogy Ti is itt vagytok.Huh holnap érkezik anyukád.Biztos izgatottan várod már.Sajnálom hogy fáj a fejed :cry: remélhetőleg "csak" front és nem valami lappangó betegség.De lehet hogy most jön ki rajtad a nagy hajtás (a felujítás).Pihentél Te eleget?
Tündikének kitartást kívánok a masszázshoz.Bizti meg fogja szokni.

Andi
Nem öröm azt olvasni hogy egy jó kis nyári pancsolás torokfájással végződik.Sajnálom hogy nem tudtátok az egész hétvégét kihasználni.Kúráld magad ésgyogyulást nektek.

Zsu
Gratulálok Pannika második fogacskájához!Megharapta az ujjadat :shock: :lol: !Biztos szeretetböl.A képek nagyon aranyosak.

Edina
Szörnyű amin keresztül mentél.Még olvasni is borzasztó volt.A miskolci orvosok nem valami barátságosak :evil: .Remélem már sokkal jobban vagy és pihenjél relaxáljál.A suli most ne érdekeljen.
Azért ha tudsz irj nekünk hogy tudjuk hogy érzed magad.

Reni
Üdv itt!Örülök hogy a nehézségek után szép szülésed volt.Én még előtte állok és nagyon nagyon remélem hogy nem fogok minket megviselni.Nekem sincs fogadott orvosom én csak szülésznőt fogok keresni.
Hozzál képeket magatokrol.

Pintyus
Sajnálom hogy a Te lábad is bedagadt.Remélem nem fáj!Tudom hogy rossz felpockolni de hidd el nincs más rá.Ha már vízszintbe van az is jobb mintha lógatnád és ugy nem zsibbad annyira.
Nekem annyival könnyebb hogy nekem még mindig csak a "gyenge" lábam vizessedik és a másik még bírja.De az viszont idegesít hogy felemás a lábam :evil: .Én is Szabi papucsába járkálok az udvaron az még jó rám (44-es) :lol: .
Vigyázz magadra és ebbe a melegbe pihenj és ne törödj semmivel.

Anita
Nekem is jó a tali időpont csak majd a pontos címet elküldöd :lol: ?Ja és ne dolgozz rá sokat tudod mi is segítünk :lol: :lol: .

Alíz!!!!!!!Merre???Aggodok ezerrel :shock: !Mizu veletek?

Zsebi
Huh de jó nektek.Előnászút :lol: !Biztos szuper lesz.A képek Bogirol nagyon jók.Bátor lányod van.Én biztos be nem mennék abba a lyukba :lol: :lol: !

Remélem senkit nem hagytam ki :oops: !

Puszi
Éva

Kép
awe
 
 


Sziasztok!

Na újra itt vagyok…. tegnapi hőséget kibírni lehetetlen! :? Nem is gondoltam, h ez ennyire meg fog viselni. :( Volt tegnap nálunk a védőnő is, h minden rendben van-e, meg hozta az új vércukor terheléses vizsgálat papírjait és kiderült, hogy szerencsére másodjára már nem itatnak velem annyi cukrot, hanem reggel itthon kell ennem 1 zsemlét, 1 kocka sajtot, és 1 pohár tejet, majd igy kell elmenni levetetni a vért a héten vmelyik nap.

Aztán tegnap délután voltunk Feketénél…
1. végülis meg sem vizsgált, csak „beszélgettünk” vele a magánrendelésén…végülis okosabbak nem sokkal lettünk. Megnézte a papírjaimat, hogy akkor elvileg mostmár minden rendben, de mondtam, h még vannak ilyen tompa alhasi fájdalmaim, azt mondta, h az lehet attól is h nő a méhem, és hogy pihenjek, meg nemi élet tilalom. Ezt magunktól is ki tudtuk találni, aztán felvilágosított a következőkről…
2. és most kapaszkodjatok meg, beszélgettünk vele a későbbiekről és a szülésről…felvilágosított minket, hogy ő már szüléseket nem vállal, csak nőgyógyászattal és a meddőséggel foglalkozik a továbbiakban és csak nagyon kivételes esetekben vállalja a szülés levezetését, de tud ajánlani olyan fiatal kollégát aki kimondottan arra specializálódott, és ugy néz ki, hogy ha hozzá is jársz terhes gondozásra az akkor alkalmanként 5-10 eFt, és a szülés 80-150 eFt között lenne….szóval kellő képen felháborodtunk!!! :!: És ugy döntöttünk, hogy maradunk a szülésznő fogadásánál. Semmi szükség ekkora nagy kiadásra, mert inkább az őssejt levételre költenénk többet, ami összesen igy is 300 eFt.
Ez ügyben kérném a segítségeteket, mert ajánlottak nekünk szülésznőt, hogy esetleg ismeritek-e vagy hallottatok –e ezekről a hölgyekről vmit? :?: (Hamza Anita, Deákné Járó Éva - Klinika)

Ma még megyünk tg-re az OTI-ba. Egyébként nem tudnak mást javasolni ilyenkor a problémákra, csak azt, hogy pihenjek. Ne idegeskedjek, meg ilyen alapvető dolgok. Szóval ezt vagy meg tudja tenni az ember vagy nem, mondjuk igy most bezárkózva a panelba a nagy meleg miatt nem is tudok nagyon mást csinálni, de azért még hosszú lesz a nyár!

Andi!
Olyan jók a képeid a medencében, nagyon jó lehetett lubickolni benne! Sokkal tisztább mint bármelyik más strand vagy tó, ugyh szerencsétek van ezzel a lehetőséggel! Viszont sajnálom, hogy megbetegedtetek ilyen időben, kúráld ki magatokat mihamarabb, remélem azért azóta már enyhültek a fájdalmak!

Pintyus!
Szegénykém sajnállak, hogy ennyire vizesedik a lábad, lélekben már fel is készültem én is rá, de most azon munkálkodom hogy lehetne megelőzni ezt a borzalmat, de biztosan a meleg rátesz egy jó nagy lapáttal!
Egyébként a masszázs biztosan jót tesz neki, mikor nekem is fáj, pedig még nem is a vizesedéstől az segít ha a párom masszirozza kicsit a vádlim, és magasra feltevés is jó egy darabig.
Milyen szemetek a szomszédok, hogy feljelentettek a fű miatt, pedig a 10 cm hosszuságú az még tényleg nem olyan vészes. Régebben nekünk is volt telek, de már tuladtunk rajta, felesleges ha nem épitünk még rá, csak a baj van vele, na meg ha kell is a pénz.
Én nem vagyok tapasztalt ugye az epiduralisos témában, de találtam egy oldalt ahol leírnak róla bőven mindent, csatolom a linket.
http://www.vital.hu/themes/baba/epiduralis.htm


Reni!Üdv. Köztünk! Mesélj még magatokról! Akkor azt a gyakorló orvost meg sem fogadtátok, csak éppen akkor ő volt ott? Örülök, hogy ilyen szép szülésed volt, remélem mi is tapasztaljuk majd!

Zsuzska!
Nagyon édes Pannika abban a kis kádban, a kiskacsával meg főleg! Jaj és gratula a 2. fogacskájához, képzelem milyen cuki lehet vele! Jó korán kel fel reggel a csajszi, azért jól birod, én teljesen kikészülnék, habár nem tudom hogy lesz nálunk a későbbiekben.

Olgi!
Lehet a fejfájás ettől a hülye időjárástól is, olyan front van, hogy az csuda. Tegnap nekem is hasított bele, de mára ugy néz ki kihevertem, próbálj meg pihenni vele!
Azért akkor mondhatni, h elég hamar megjött neked. Nem is tudom mennyi idő után tekinthető normálisnak? Tejed azért attól még van, vagy már nem olyan sok?

Évi!
Szegény neked is milyen rossz lehet ez a lábvizesedés, főleg h egyik ilyen másik olyan. Viszont azért ettől a sok megerőltető házimunkából kicsit vissza kéne venned, mert látod velem is mi lett, most meg pihenhetek állandóan. Ablakot pucolni meg főleg TILOS! Vigyázz magatokra!

Aliz!!!
Tényleg nagyon rég nem írtál már!!! Mi történt veletek??? Azért majd ha tudsz jelentkezz!!!

Na most megyek én is! 13.00 ra megyünk az OTI-ba!

További szép napot mindenkinek!!!
Pusszz



Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!
Gyorsan elolvastalak Benneteket, de majd később reagálok mindenre.
Letudtam a munkába visszaállásommal a munkaügyi osztályt, bérügyi osztályt, üzemorvost, vérvételt... Elég is volt délelőttre, hisz a munkaügy és üzemorvos a klinika területén van, a bérügy a Kassai úton a Lovardánál. És onnan vissza kellett vinnem a papirokat a munkaügyre a klinika területére.
Közben a kocsiban megállapítottam, a visszapillantó tükörben, hogy tüszős mandulagyulladásom lehet, tiszta genny mindkét mandulám. Éjszaka hőemelkedésem volt, nyelni továbbra sem bírok (mondjuk ez jót tesz a fogyókúrámnak) Így most délután megyek a háziorvosomhoz, aki szintén a klinika területén van, de délelőtt szabadság miatt nem rendelt, csak du. van egy röviditett rendelés. Igaz mondtam az üzemorvosomnak, hogy szerintem mandulagyulladásom van, de a válasza csak egy mosoly volt, meg sem nézett. :roll: Így most mehetek a háziorvoshoz, aki az üzemorvos melletti rendelőben lesz du.

Meg néznem kellene csúszdát is. Úgyhogy majd jövök ha letudtam mindent.
Puszi addig is.

Kép
Kép
bendor
 
 


Folytatás következik.... :lol:

A szülésem tényleg szép volt.Nekem ami rontott a képen egy szülésznő,aki nagyon unok volt,és lekezelő :twisted: Aki ekőkészített az nagyon rendi volt :lol: Bár meg kell hagyni,hogy aznap 14-en szültek ezt útolag tudtam meg,én voltam a hetedik :lol: Náálunk egyébként mindenki nehezen szült a családba.Szerintem én is vajúdtam volna jó sokat ha nincs az injekció.Amikor fent megvizsgált a szülésznő,úgy ki voltam tágulva, 2,5 új...hogy nem volt semmi fájásom.Tehát elég jól tágultam amitt se kellett gátmetszés :lol: Egy kicsit szakadtam,de nem vot vészes.
A Deli doki tényleg tök ügyes volt.
Antónia drágám az elején belústult a szobipa,és vissza csökkent a tejem,sajnos minden próbálkozásomat bevetve,Ma már nincs semmi tejcsim 1hete.

Tényleg csajok,ha valakinek kellene mellszívó,és szopis párna van eladó!
A mellszívó Aventes.

A drágám nagyon hasfájos volt,még mindig van egy kicsi poci fájás.Most a hozzátápival kínlódunk,elég válogatós :roll:

awe! :lol:

A szülésznő fogadás tényleg jó dolog :lol: Legalább van kitől kérdezni?Lessz bent veled Valaki?


Pintyus! :lol:
Te is mindjárt a finisben vagy :lol: Sikerült jól kitágulnom :lol:
Nagyon szép a Patrícia név :lol:

Olikk22 :lol:
A bogárkám nagyon anyás :lol: most is itt van az ölembe :lol: Niának hívjuk :lol: a forgás még csak félig megy :lol:
nagyon szép a kislányod :lol: fel akar ülni,csak nem hagyom neki,és olyankor mérges.

zsuzska! :lol: :lol:
az a lényeg,hogy a babád egészséges lett :lol: a többi nem számít.ilyenkor csak ők számítanak :lol: gyönyörű a kiscsaj.nekünk is ilyen a bcg :lol:

bendor!
itt leszek :lol: az bizti ,hogy genetika

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a túráról, majd ha tudok teszek fel képeket. Egyébként a sebes körösön voltunk kenutúrán. Nagyon klassz volt, élveztük mindhárman:-)Sátoroztunk, eveztünk, nekünk most ez volt a nyaralás.

Évi, Pintyus: sajnálom a vizesedést, nekem még nincs, de félek hamarosan lesz. De helyette legalább 1 mázsának érzem magam. Mostmár szeretnék inkább pihenni, de nem tudom mennyire fog sikerülni, valahogy mindig jön vmi. Ma pl csak egy órát voltam el itthonról, kimentem a piacra, azóta pakolászok itthon, főzni készülök, de már úgy érzem le kell dőlnöm, mert csak lihegek.

Andi sajnálom a torokfájást, remélem hamar elmúlik. Nem semmi az a medence, klassz lehet ilyen melegben.

Edina sajnálom ami történt veletek, szörnyű. De próbáld elfelejteni, pihenj sokat, vigyázz magatokra. Amit Feketéről irtál: teljesen kiakadtam rajta. Ezt azért mondhatta volna korábban is!!!!Nagyon durva. Mostmár egy pillanatig sem bánom, hogy nem mentem hozzá vissza és inkább a szülésznő mellett döntöttünk mi is. Nekem Panka ajánlott szülésznőt egyébként (Pap Júlia), múlt héten voltunk nála, nagyon szimpatikus volt, körbevitt az egész osztályon, tudom a mobilszámát és azt mondta bármikor hivjam, ha csak kérdésem van akkor is, de ha beindul a szülés akkor mindenképp. Már volt két hét szabin, a nyáron már nem megy, szóval totál megbizható. Meg a múltkori talin Aliz is mesélt az ő szülésznőjéről, ő is nagyon jónak tűnt. Azért az egészben az a legmegdöbbentőbb, hogy elvileg a párod volt osztálytársa - ha jól emlékszem - és ezt már korábban is mondhatta volna. Na rólunk nem is beszélve: mert ugye mi is azzal mentünk el a magánrendelőjébe, hogy orvost szeretnénk fogadni a szüléshez. Nekünk csak annyit mondott, hogy még nem tudja mikor lesz szabin . . . azért nagyon durva mit meg nem engednek maguknak a dokik!!!

Most ledőlök picit, aztán később folytatom.

Puszi Kép

Kép

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok Drágáim!

Nagy nehezen idejutottam. :shock:
Ez a kicsi lány 24 órából 30 kíván tőlem, most is itt nyüszög, de már zsibbad a karom.
Nagyon anyás a szentem, még az apjánál sincs el.

Amúgy elég jól belejöttünk az Életbe, éjjel 1x kel föl szopizni (2-3 óra körül), majd 6-kor és EGÉSZ nap ébren van....
Délután 3-4 körül rövid sziszeta, majd újra ébren 9-ig, akkor elalszik (fürdés 8 körül).
Volt valakinek szájpenészes ismerőse? Olvérnek szerencsére nem volt, de Nelly nyelvén olyan vastag sárgás réteg van, hogy gyanús. bár könnyen lejön. Holnap megyünk dokinénihez súlymérésre, megmutatom neki, de nagyon remélem, hogy nem az lesz... .
Fura módon nála 400 gr-mal kevesebb a súlya, mint itthon. vajon melyik a helyes? Mindkettő digitális mérleg.
Itthon 4860 gr volt múlthéten, most 4960 gr, náluk 4460 gr. :shock:
A meleget nagyon nem bírjuk, bár a nappaliban 23 fok, az meleten 26 fok van, de olyan fülledt sz@r, mert egész nap zárva az ablak. A szomszéd térkövezik 2 hete, már zúg a fejem a flextől (vagy mitől).
Olivér kapott egy hörcsögöt, aki lány , de Egon lett a neve. Állandóan nyúzza, "édes kis Egonkám"-nak hívja.
A héten van még ovi, utána két gyerekkel leszek itthon....
Kicsit félek, mivel Nelly ilyen kis ölbebaba.

Nem nagyon tudtam visszaolvasni, de a képek magukért beszélnek.
Andi, szuper a medence, én még napozni sem jutok ki, mert rögtön nyivák van.
Pannikának szép a z etetőszéke, ezek szerint már eszegettek? Hogy tetszenek neki az új ízek? Édes fintorgó pofik vannak?

Szegény kismamiknak kitartás, vizesedésre tömény fehérjét ajánlok, pl. egy csomag túró, csirkemell. Képzeljétek az a cipő, amit a terhesség alatt hordtam akkora nagy most rám, hogy kilépek. Ennyi víz volt bennem. 7 kg-ot híztam, lement 14 . Ennek nagyon örülök, bár most sem vagyo szilfid alkat.

Na megint magamról írtam, jövök még amint tudok!

Anita, mehetünk mi is a talira? Hol laktok? Megkérném apumat, hogy vigyen el hozzátok, ugye én nem vezetek.
nagyon vágyom már a felnőtt társaságra, hosszú volt ez a 6 hét.

Mennem kell, puszi mindenkinek!

Kriszti



Sziasztok!

Olgi! Sajnálom, hogy megjött... :twisted: Na, meg fejfájást is! De jó, Anyukád már holnap jön! :D Tündike majd biztos megszereti a masszírozást! :wink:

Zita! Járunk babauszira! Most már úgy merül, hogy kb egy métert húzzuk a víz alatt, és az oktatók megdícsérték, hogy nagyon ügyesen csinál minden feladatot! :D Nem tudom, miért félt hason a vízben?

Évi! Felemás a lábad? :shock: Ó, ez még rosszabb lehet, mint a "sima" dagadás... :(

Edina! Na, ez nem semmi, amit Fekete mondott... :shock: De nem egészen értem. Feketéhez járnál terhesgondozásra, de másnál szülnél???? Vagy rosszul értem? Hát ez akkora hülyeség, pont a lényegét vesztené így el az orvosválasztás... :? Na meg basszus 150 ezer egy szülésért??? :shock:

Andi! Hát ez az üzemorvos is érdekes Nálatok... :shock: Az agyam eldobom az ilyenektől...

Anita! Nem semmi, hogy nagy pocakkal így bírtad a kenutúrát! Stramm kismami vagy! :wink:

Kép
zsuzska81
 
 


A kislányom! Kép Kép

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Nos hazajöttünk tg-ről, most helyettes orvos volt, mert a másik szabadságon, igy a nőgyógyászati és a tg-s részre is csak egy orvos volt, kész bolondokháza!
A védőnőmet is helyettesítették, mert ő az uj orvos mellett volt, és ez a nő azt mondta, h milyen sokat hiztam az elmult 5 hét alatt amióta nem voltam ott. Mert ő ugyanis azt a kezdő súlyomat nézte, amikor lefogytam a hányásom miatt 6kg-ot. Ha azt nézzük akkor felszedtem annyit, plusz 2 kg-ot, szerintem ez nem számit olyan soknak hiszen nem ismert előtte, sosem voltam olyan gizda alkat.
Na de holnap mennem kell az evés utáni cukor vizsgálatra, mert a vizeletemben pozitív lett a cukorszint, ami kicsit nyugtalanit. Ez kialakulhatott a sok gyümölcs miatt is, amit javasoltak h egyek ha már tablettában nem tudom szedni a vasat. Szóval már teljesen összezavarodtam, h mit lehet és mit nem?!
Viszont ami felviditott, mikor hallgatták Kamilla szívhangját közben nagyon aktiv volt izgett-mozgott, jót nevettem rajta igy a hasam is remegett, ezért át is ment a másikoldalra már ott lehetett hallani a szívdobogását, de nagyon szépen, olyan jó volt, és most is aktív a drága!

Andi!
Nem semmi mit össze nem rohangáltál ma! Jobbulást kívánok! És remélem, ha mész dokihoz, nem fog annyira elkeseríteni, nem lesz olyan nagy a baj!

Reni!
Irtad, hogy esetleg nem kell-e vkinek szoptatós párna?! Én szeretnék majd venni, de ha esetleg te eladod, akkor szivesen átveszem. Mennyiért gondoltad? És ha esetleg tudsz akkor küldj már légyszi róla képet, hogy arról van-e szó amire én gondolok? Ha tudsz akkor ide vagy az email cimemre! Köszönöm!

Anita!
Tényleg csúcs kismami vagy, h egy ilyen túrára vállalkoztál! Na igen…az orvosok már csak ilyenek. Most nincs időm már róla többet irni, de majd személyesen ugyis megbeszéljük! Biztosan ti is jobban jártok majd a szülésznővel!

Zsuzska!
Azt mondta, h ő nem vállal terhesgondozást sem, ha szülést nem vállal, mert ugy értelmetlen lenne az utolsó pillanatban másik orvosra váltani és olyan későn már nem is vállalna másik orvos, szerinte. Tg-re mint eddig is az OTI-ba jártam és fogok is, szerintem normális az ellátás és ingyenes is. Aztán pedig szülésznő fogadása mellett maradunk.

Na most megyek…majd még jövök este!
Pussz


Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!


Megjöttünk tegnap este anyóséktól, és képzeljétek most nagyon jól éereztem magam!!!Mint a réi szép időkben!!Nagyon örültem neki.Mondjuk ehez talán az is hozzájárult, hogy após nem volt otthon Wink Laughing Mondjuk kicsit még sajnáltam is szegényt, ui. előtte 2 hétig otthon ült, nem volt munkája, lenyrta a füvet, lepermetezte a szőlőt,megcsinált mindent hogy ne akkor kelljen mikor mi is ott vagyunk!Erre pénteken szóltak neki, hogy menjen dolgozni.Hát kicsit sem volt pipa!De azért estére hazajött, vasárnap megint melózott, csak akkor találkoztunk mikor éppen be akartunk szálni a kocsiba Wink
Anyós főzött, gyerekre vigyázott!, kutyát elzárta!!!lehet hogy kezdi megtanulni? Wink Nem dumált bele semmibe!Úgyhogy tök jól éreztük magunkat.Szombaton babás buliban voltunk, bográcsozás, dumcsizás.Emili nagyon élvezte, kapott medencét is, persze egész nap abban lubickolt.
Pénteken még megtanítottam bukfencezni a mi ágyunkon Wink
És szombaton kimondta, hogy céca a cicára Very Happy
És az ANYA is szépen elhangzott már 2x tőle!
Ja, és vasárnapra kijött 3 foga!!! Shocked A 2 alsó 2es fog, és a bal alsó 4es(de lehet hogy 5-ös, majd még megvizslatom).Pénteken még nem látszott semmi az ínyén!!!, vasárnap pedig már kocogott a fogacska!Úgyhogy megvna az éjszakai zabálások, és a nappali étvágytalanság oka! Wink
Na nem ömlengek itt többet magunkról, bővebbena blogban, akit érdekel Wink

Emili még alszik, addig viszaolvasok.

Pintyus!
Jó ismét a mntázs!:)
Lakást sajnálom én is, de a sors biztos jobbat tartogat Nektek!(én ezzek szoktam vígasztalni magam)Mi is már 2x is mekifutottunk a vásárlásnak, komolyabban, de nem lett belőlük semmi.:(
Emili is nagyon sokat csuklott, én már nagyon untam, ő nem :lol:
Főleg mikor erre azt mondták, hogy igyak vizet!
:lol: Hát nem én csuklok,ez nem esik le nekik??? :twisted:
Emilka egyébként is folyamatosan piázott odabent is
:wink:
Lábdagadást sajnálom, nekem is volt a vége felé,de akkor tél volt.
Hideg vizet tegyél lavórba, kis citromfüvet, mentát bele, az jó a lábnak!
Telket mennyiért áruljátok, ha kérdezhetem?
Szomszéd tényleg tapír, látod méga fűnyíró sem kívánta ezt a nyírást ebben a melegben:)
Epi:én kértem, pedig nagyon nem akartam:)De amikor már órák óta nem tágultam semmit, akkor azt mondtam hgy AZONNAL adják be, mert már nem bírom.:(Utánna jobb lett, de a feszítés odalent az megmaradt, amig ki nem bújt a feje:DDe 2.szorra sem fogom kérni ameddig csak lehet.

Zsebi!
Van program nálatok!Lánykád biztos nagyon ékvezte azsúrt, a kitűnő bizihez gratula!!!!
Jó pihenést Nektek!

Andi!
:(Jobbulást Nektek, mielőbb!!!!
Ez a medence a medencében kép nagyon jó!:)

Zsu!
Pannaika nagyon aranyos akdban, ahogy vizsgálgajta a kacsát:)
Gratula a 2. foghoz!
Vacsiutalvány:talán a Csokonaiban van iylesmi :roll:

Olgi!
Mensi:hát egyszer ez is eljön. :? Remélem már jobban vagy!
Örölök hogy Tündike szereti a cumisüveget, így tényleg nyomonkövethető a foyladékbevitel.
Tornát biztos megszokja majd, Emili is végig üvöltötte az elején.

Éva!
Kitartást Neked is, szülés után jobb lesz a lábadnak is :wink: :lol: Csak addig kell kibírni :twisted:

Edina!
Az jó, hgy nem kell megint lötyit innod!
Fekete: :evil: Szerintem sem érdemes ennyit költeni rá.De ezt már kibeszéltük :wink:
Említett hölgyeket nem ismerem, csak a Pap Juditot, én csak őt tudom ajánlani. :wink:
Ne is fglalkozz a v édőnővel, a plussz 2 kg az semmi!!!!!Valóvan lehet a sok gyümitől is.Vasat kell plusszban szedned?Mert van egy készítrmény, Ferrocento a neve, amit kismamik is szedhetnek, nem okoz székrekedést, de nagyon drága, több ezer ft:(

Reni!
Milyen tápit eszik Antónia?(hogy becézitek?)
Nagyon édes kis vigyor a lénykád!:D

Na már zuhog is!

Anita!
Anyék a Kettős Körös mellett laknak :wink: Biztos nagyon jól éreztétek magatokat!:)

Emilim megevett mst 2 szelet rántott cukkínit!:)Eddig nem ette.
Dörög az ég, pedig most akartunk játszira menni.De akkor máér eshetne is egy kis frissítő zápor :wink:

Olimamai!
Hát a babák már csak ilyen anyásak. :wink: Remélem hogy nem szájpensézse van Nellynek!
N appalokhoz kitartást!Emilinek is volt ilyen nem alvós időszaka nappal.
Mérleg:mi is így vagyunk vele, a dokié 300 g-al mér többet az itthoninál, de én mindig az övét veszem igaznak, mertr mindig nála mértük, így nekem az a mérvadó. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Hűha... többet termeltetek dél óta mint máskor egész hét alatt. Na és persze ez nem szemrehányás akar lenni. :lol: :lol:

Voltam dokinál, látszik, hogy megkezdődtek a nyári szabik helyettes fiatal reziodens hapsika volt. Saját dokimat nem is ismerem :lol: , mert aki volt lelépett és egy új van helyette, azzal pedig még nem találkoztam.Tibim aláírta a papirt hogy ezt az újat választjuk és kész. De nem is ez a lényeg. Ez a kis fiatal orvoska olyan lelkiismeretesen elmondott mindent, hogy csak lestem. Látszik, hogy kezdő, lelkes, nem egy fásult valaki.
Kitapizta a nyaki nyirokcsomóimat ami nem volt nehéz , akkorák mint egy -egy ping-pong labdák, a torkom, mandulám is ocsmány, lepedékes. Kaptam lóadag antibiotikumot (Augmentint), ez majd rendbe szed. De mondta igyak sok folyadékot, mert az is mossa a nyelvről le a bacis lepedéket, bélflórámat irtani fogja az antibigyó, egyek kefírt, probiotikus joghurtot, vagy Normaflore-t. Nyomjam a C-vitamint és a gyerekeket is vigyem dokihoz, ha már kis panasszal vannak ők is. Na háziorvostól ennyi mindet egy huzamban még nem is hallottam, de komolyan, meg is döbbentem.
Ja és azt mondta sokkal több a torokfájós beteg mint a téli hónapokban, ugyhogy Ti is vigyázzatok. Kérdeztem lehet hogy a medencézés ártott-e meg, de azt mondta nem hiszi.
Hát ez van.
Gyorsan gyógyszerkiváltás után elmentem a Metroba csúszdát nézni. Bent azt miondták menjek ki a sátorba, talán ott van. Kint azt mondták menjek be az épületbe, ott kell lennie. :roll: :evil: Vevőszolgálathoz mentem, ott azt mondták nincs is most csúszdájuk. :evil: :evil: :evil:
Régióban sem volt, csak Dorka korához és méreteihez már pici , 31 ezerért ráadásul, ugyhogy nem vettem. Kap helyette elemes mikro-t (kis ételekkel, tányérokkal...) elemes mosogatógépt szintén tartozékokkal, és vettem neki plüss virágot is. Egyelőre ennyi van meg. Szerintem mi adjuk majd neki az egyik nagyobb játékot, anyuék a másikat, tesóm meg a virágot, meg majd anyuék pénzt adnak. Nem akartam sok apró műanyag vackot venni (így is tele vagyunk már totál). Na és persze nem mintha ez nem műanyag lenne. :roll:

Ja és képzeljétek azok a dísztasakok amik más helyeken 2-3-400 Ft-ba kerülnek azok a Régióban 95-150 Ft között vannak. Vettem is gyorsan 8 db-ot majd a bölcsibe és oviba ajándékot adni nagyon meg fog felelni. :wink:
Hogy hol (anyuéknál vagy nálunk)és mikor lesz szülinapozás azt sem tudom, mert anyós beköpte menjünk meggyet szedni hozzá szombaton. Én beintettem, mert ugye csak akkor hív ha dolgozni kellene. Férjem persze biztos megy, de akkor meg szombaton nem tudunk tortázni. :roll:

Olgi!
Sajnálom a fejfájást, biztos a vacak meleg idő teszi. Hát igen... van olyan ismerősöm akinek végig volt első hónaptól kezdve a szopcsi alatt menstruációja, és teje is volt mellette. Van ilyen, persze gondolom nem ez az általános.
Szegény Tündike, megszenved a masszírozással, dehát gondolj arra hogy az ő érdekében muszáj. Ahogy lazulnak az izmai egyre kevésbé fog sírni, egyre kevésbé fog fájni neki.

Anita!
Azta.... micsoda túrán vettél részt nagy pocival, tényleg nem vagy semmi.
Pihenj Te is amennyit csak tudsz, nagy pocival főleg ebben a melegben nem a legkönnyebb fittnek lenni.
Talira megpróbáljuk összekapni magunkat, ha sikerül megyünk. De tényleg ne aggódj, nem kell főzőcskézned, sütkérezned, nem enni megyünk. :wink:
Jók nagyon a kenus képeid!!!

Kriszti!
Kis Drágád ennyire anyás?
És ennyire jól bírja a fentlétet?Nem semmi picurka létére.
Érdekes ez a mérlegelés is 2 különböző digitális mérleggel. :roll: :roll:

Reni!
De drága a kis Niád, édes pofikája van nagyon.
Sajnálom, hogy már nincs tejcsid, dehát nem Te tehetsz róla. Ne ess emiatt kétségbe. Ha szépen fejlődik a lánykád továbbra is akkor nincs gond.Milyen tápit adsz neki?

Edina!
Padlót fogtam ezektől az újabb tarifáktól, hát ez már teljesen elképesztő. :roll: :roll: :roll:
Sápy 70 ezrét sem tartottam kevésnek, de ez már azért mégiscsak a duplája. Iszonyat. Főleg hogy állami épületben , állami eszközökkel, felszereltséggel dolgoznak. Pofátlanság teteje.
Na igen, Fekete valóban mondhatta volna Anitának is, hogy egyáltalán nem válllal tovább szüléseket.Vagy lehet azóta döntött így.

Pintyuska!
Okés, kérek mici-pasztát, valóban olcsóbb megvenni mint elkészíteni. Ilyet.... :roll:
De el tudja anyukád úgy hozni, hogy nem olvad ki? Mert félig kiolvadtad és visszafagyaztottat nem merek a gyerekeknek adni semmiképpen.
(váááá... hogy jártam, vettem Tescoban darált húst, rá van irva hogy 27.-ig fogyasztható, erre ma bontom ki és büdös. :evil: :evil: :roll: :roll: )Na ezek miatt félek én nyáron a husoktól. Bár tejjel is jártam már meg, felforraltam Dorkának és túró lett belőle. :shock: :shock: Ráadásul 2 liternél is. Biztos nem jól tárolták a boltban, mert egyébként meg nem volt büdös :twisted: )
Epidurálisról sokat nem tudok, nekem mindkét császárnál spinálba szúrtak, és szerencsére eltaláltak első nekifutásra mindkétszer. Mire ülő helyzetből fekvőbe kellett átraknom magam már zsibbadtak is a lábaim. ÉS nekem szerencsére az eszméletlen fejfájás is elmaradt, igaz nem is ültem fel 24 óráig utána. :wink:
Örülök, hogy a lábdagadás mára már múlóban.

Évi!
Érdekes lehetsz a felemás méretű lábaddal, dehát nem tudsz mit tenni.
Nagyon vigyázz Te is, semmi extra házimunka-mutatványt ne csinálj nagy pocival. :wink:

Zsuzsi!
Jahh.. az üzemorvos leszerepelt ma nálam, pedig eddig értelmesnek tartottam. :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Panka!
Végre Te is köreinkben. Örülök, hogy jól sikerült a hétvégétek. Na és 3 fogacska egyszerre, hát ez nem semmi. Még jó, hogy nem viselte meg Emilit.Szerencsés vagy, ha anyósodnál jól tudod érezni Magad, nekem ez valahogy sosem jön össze. :oops: :roll: :P Így nem is megyünk, férjem sem vágyik. Meg anyós itt Db-ben dolgozik, jön hetente legalább 1x. épp elég az is nekem. :roll:


Zsu!
Nem tudom hol vehetnél vacsiutalványt, de az elitebb éttermekben lehet hogy kapsz. :wink:

Pintyuska!
Fűnyíró sem bírtí í nagy melegben a nagy melót. :lol:
Szomszéd egy tapló.
Ha mégsem tudja anyud kiolvadás nélkül hozni a mici-t akkor sem haragszom, nincs gond, tudhatod. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Na akkor kitett magáért a dokika. :lol:
Csúszdát láttam a praktikerbe is, meg a Coraba is.Baumaxot nézted már?
Brendon?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!
Köszi a tippeket, mostmár csak akkor veszek csúszdát ha valahol jó árban rábukkanok.
Egyébként néztem a Brendonban, de csak pici babacsúszdák voltak, olyan mint a Régióban.
Tescoban akkor néztem mikor pár hete akciós volt, de persze nem volt, 23 ezerért elkapkodták, ha volt egyáltalán. Ugyanazt láttam az Intersparban is 29 ezerért, de nem vettem meg, gondoltam lesz olcsóbban is.
Baumaxban nincs semmi, néztem.
Corában még április-május környékén néztem akkor ott sem volt semmi ilyesmi.
Az Interspar előtt kipakolt csúszda kellene (2 m az ülőfelülete és kb. 1.5 m a magassága), de nem 29 ezerért, hanem olcsóbban ha lehet.
Mivel megvannak az ajándékok, ezért már nem égető, így tényleg csak akkor veszek ha olcsóbban is látok.
Metroban is volt pár hete, de azt mondták csak akkor volt mikor akciós volt és szerepelt a katalógusban. :roll: Egyébként nincs nekik.


Jaj, lányok ma a bérügyen érdekes dolgot tudtam meg!!!!!!!!!!!!
Akik két babázás között nem szándékoznak visszamenni dolgozni ( pl. Alíz, Zsuzsi )azoknak fontos lehet.
Kérdezte tőlem a nő szándékozom-e táppénzre menni. Mondom neki nem, de miért?
Mert akik úgy terveznek babát, hogy gyed/gyes lejárta után kiveszik a szabikat és mennek tp-re az újabb baba miatt, azok csak annyi nap tp-re mehetnek, amennyi szabadságuk összegyűlt a gyed/gyes ideje alatt.Napra pontosan, tehát nem korlátlan a tp-en tölthető napok száma. Tudtátok ezt??????? :shock: :shock:
Nem tudom mennyire új jogszabály ez, de érdemes utána járni annak akinek ez aktuálissá válik. Nehogy mikor odakerültök meglepetés érjen. :wink: :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Bendor! :lol:
Hogy érzed magad?Hogy van a torkod?
Nia szépen fejlődik :lol: Milupa milumil Ha 1-es tápszert kap.
Neked meddig volt tejed?


PAnkaa! :lol:
Aranyos vagy :lol: Milupa milumil Ha 1-es tápszert kap
Nia a beceneve :lol:
gyönyörű kislányod van :lol: A blogod is nagyon jó!

Dinaendo! :lol:
A nagyobb fajta szopis párnám van gépben mosható,bár alig használt.Majd rakok fel róla képet .Nem a mikro gyönygyös!
De nagyon kényelmes :lol:
Itt még 7.-napos volt a lánykám
:lol: :lol: Ha érdekel akkor lefotozóm majd :lol: Kép

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Reni!
Köszi a kérdésed, a torkom ugyanolyan sz@rul van mint volt. Éjszak fáj a legjobban, alig bírok nyelni. :roll: De remélem előbb-utóbb hatni fog a gyógyszer.
Én Dorkám Milupa Milumil HA Start tápszert kapott sokáig, majd a HA 1-est.
Nekem "különös "gyerkőceim voltak, nagy súllyal születtek, első perctől kaptak hozzátáplálást a klinikán is. És első kajálásra már 20 ml-t nyomtak beléjük. Persze az én pár csepp tejcsim csak bohóckodás volt nekik, ordítottak, kellett nekik cumisüvegből, abból ugye gyorsan jól laktak. Így fejtem a tejcsit Bencénél 8, Dorkánál 9 hónapig, de első perctől tápszert is kaptak mellette, mert igazán be sem indult a tejtermelésem. Napi 100-150 ml már rekordnak számitott. :oops: :P
Nagyon drága a most feltett képen is a gyereked, milyen békésen szunyókál. :wink:
Írj még Magatokról, hogy megismerhessünk . :wink:
Hány éves vagy , meg szabad kérdezni???
Milyen területen dolgoztál?
Második baba kérdéssel hogy álltok?Persze tudom még a lánykátok is pici. :P


Hát lányok.... ma délután a két gyerekkel megyek dokihoz, mert Dorka egyre jobban köhög, éjszaka már annyira, hogy ki is hányja az utolsó adag tejcsijét. :roll:
Bence hol fájlalja a torkát, hol azt mondja hogy jól van, de jobb ha őt is megnézi orvos.
Tali számunkra így egyre bizonytalanabb. :(

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Gyógypuszik mennek!!!Nagyon remélem hogy taliig meggyógyultok!!!!

Reni!
Nekünk is volt szerencsénk a Milupához, én mindegyikváltozatát végigetettem Emilivel, de a HA-k nem nagyon jöttek be neki.

Ma nagyon finom rakott zöldbabot csináltam!Emilinek is ízlett a kóstoló, remélem ebédre is eszi majd.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok Lányok!

Csudajó kedvem van! Az előbb hívtak a munkaügyről, hogy Tb ellenőrzést tartottak náluk, és szúrópróbaszerűen az én anygaom ellenőrizve lett, és kiderült, hogy elszámolták a táppénzemet és a TGYÁS-omat is. A különbözetet most fogom kamatokkal együtt megkapni. :D Ez tavaly június óta (akkortól voltam tp-n) több százezer Ft bruttóban! :lol: :lol: :lol: Nagyon jókor jön, pláne hogy most már csak GYED-et kapok! :D Itt virul a fejem!

Reni! Nia nagyon szép kislány! :D Ó, a kis újszülött kép is nagyon aranyos!

Edina! Ja, akkor félreértettem, amit írtál... Így már jobb, de megmondom őszintén nekem ez rossz hír, ha ezentúl nem vállal szülést! :(

Panka! Emili kis ügyes az első szavakkal! Az Anya szívet melegető lehet!!! :D Ezt már várom nagyon! Egyszerre 3 fog??? Szegényke...

Andi! Milyen kis lelkes dokit fogtál ki! :lol: Ritka az ilyen! Táppénzes infot köszi, bár nálam ez nemigen játszik. Lejárt a szerződésem, így szabim sincs... :( Jaj, gyógyuljatok meg!!!! Remélem, a talin ott tudtok lenni!

Kép
zsuzska81
 
 


Zsu!
Na ez tényleg nagyon jó!!:)Azért a fordítottja nagyon gáz lenne! :wink:
Emilit nem viselte meg nagyon a fogzás, leszámítva az éjszakai evéseket, nappali étvágytalanságot, de nyűgi nem volt. :wink:

Hát nem evett ebédre semmit, ment aludni, egyből el is aludt :roll:
De jó lenne ma strandolni, dehát egyedül nem merem bevállalni.
Esetleg holnap vki??? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Helloka!

Panka!
Valóban ügyes Emilid, egyre tisztábban fogod tőle hallani ezeket a szavakat, de mint irtad az "anya" már megy is neki. Ügyes nagyon. Kép
Biztos jól belakmározik a zöldbabból, ha az előkóstolás ízlett neki. :lol:

Zsuzsi!
Hát hallod, én is virulnék ha most valaki megdobna több százezer Ft-tal. De attól tartok senki nem fog. :cry:
De nem is értem, hogy lehet ennyire elszámolni a pénzeidet, jó tudom hogy most kamatostól kapod, de akkor sem kis összeg amit elcsesztek Neked. Tiszta hülyék. Persze most egy összegben jól fog jönni,ugyhogy virulj csak tovább. :lol: :lol: :lol:
Óóóóó..... valóban, ha Fekete nem vállal tovább szüléseket, akkor Neked is váltanod kell majd? Erre még nem is gondoltam. :roll: :shock: A mostani repkedő tarifák egészen feldühitenek, abszurd. Áááááá no comment. :roll: :evil: :evil:
Ilyenkor örülök, hogy van 2 egészséges gyerköcöm, és még a dokim is bejött a szabija alatt császározni és nem passzolt le.
A kis lelked házidokit valóban kifogtam, ugyanis csak a héten helyettesít. Ennyir erről. :P
Tényleg irtad már régebben, hogy a Te munkaviszonyod papíron megszünt, ez a szabi-tp dolog akkor nálad nem él(het).

Lépek teregetni.
Pusz

Kép
Kép
bendor
 
 


Panka!
Látom a csajod a lakmározás helyett a szundizást választotta. De sebaj, lehet ebben a nyomorult melegben nincs is étvágya. Folyadékot nyomasd bele, az a legfontosabb ilyenkor.

Kép
Kép
bendor
 
 


Jah, még vmi, hátha érdekel valakit:

-Terhességi gyermekágyi segély (TGYÁS) a szülési szabadság idejére:

Ha az anyának volt munkahelye, akkor a szülés után 168 napig fizetése 70%-át kapja. A szülés előtt 28 nappal már meg lehet kezdeni, de ezt levonják a szülés utáni szabadságból.

- Gyermekgondozási díj (GYED):

Nem alanyi jogon jár, társadalombiztosítási jogviszonyhoz kötött. Összege a naptári napi átlagkereset 70%-a, de a TGYÁS- sal szemben maximált, legfeljebb a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a lehet.

- Gyermekgondozási segély (GYES):

Összege azonos az öregségi nyugdíj legkisebb összegével. A GYED lejárta után, vagy ha arra nem jogosult, akkor a szülés napjától igényelhető a gyermek 3 éves koráig, illetve tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetén a gyermek 10 éves koráig. A szülő a gyermek 1 éves koráig kereső tevékenységet nem folytathat, utána napi 8 órában is dolgozhat. A gyermek 1 éves kora utáni időbeli korlátozás nélkül elhelyezhető a gyermek napközbeni ellátását biztosító intézményben, amennyiben a nagyszülő részére kerül kifizetésre, akkor napi 5 órában helyezhető el intézményben.

- Gyermeknevelési támogatás (GYET):

Összege azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével. A gyermeknevelési támogatásra az a szülő, nevelőszülő vagy gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől a 8. életévének betöltéséig jár.

-Minimálbér összege 2008. február 01-től: 69.000,- Ft

-Öregségi nyugdíjminimum összege 2008. évben: 28.500,- Ft

Kép
Kép
bendor
 
 


Panka! ne is mondd! Mikor mondta a csaj, hogy tb ellenőrzés volt, hirtelen nekem is az futott át az agyamon, hogy vissza kell fizetnem vmennyit... :roll:

Andi! Én csodálkoztam is, hogy nem annyi a TGYÁS-om, mint amit számoltam, de gondoltam, én avgyok a hülye biztos, elvégre nem értek én TB ügyekhez, csak úgy számolgattam jogszabályok alapján.... De mégsem én vagyok a hülye! :lol: :lol: :lol: Ne is mondd, már tegnap szomorúan meséltem a férjemnek, hogy mi van. Jó, tudom, itt senki nem ért velem egyet Feketét illetően, de én nem tudok rá tényleg rosszat mondani, és neki köszönhetem, hogy egészséges lett a lányom, és nekem se lett bajom! Na, meg végülis azt is, hogy hosszú próbálkozás után terhes lettem... :D Azért szerintem az én álláspontom is érthető....Nem? :roll:

Kép
zsuzska81
 
 


Bendor! :lol:

Akkor jó nagy étvágyúak voltak a gyerköcök :lol:
Hasfájósak nem voltak?Nekem az elején rengeteg tejem volt,de lusta voltam fejni ,és igy vissza csökkent a mennyisége :roll:
De ez van.A torok fájájásra nem próbáltál homeopátiát?
Én most vettem egy könyvet,és abból okosodom. :lol:
Terhesség alatt is bejött :lol:
28-éves leszek.A kereskedelem terültén dolgoztam.
Most gondolkozom egy fodrász tanfolyamon,reméllem indul szeptemberben.Még tinként fodrásznak tanúltam,de nem fejeztem be a sulit.


PAnkaa! :lol:

A rakott zöldbab jól hangzik,én rég csináltam.
Bár nagyon szeretek főzni,most diétára fogatam magam.Itt van aki diétázik?

Zsuzska! :lol:
Köszi,de a te kislányod is édi bédi :lol: Mikortól ült fel?
Panninak mik kötik le a figyelmét?Valami jópofa játékot szretnék neki venni .Valami öklet?

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Reni! Lánykám nem ül még fel magától, de támasztékkal tud ülni, na meg imád is! Kb. 3 hónapos kora óta, ha vmi a kezéhez ér, húzza fel magát ülésbe, most meg vagy 1 hete fel is áll így! :shock: :D És már nem is én tartom, hanem csak kapaszkodik a kezembe... :shock: Játékok: Nekünk csak egyszerű játékaink vannak: csörgők, rágókák, igazából úgyis mindent rágcsál. A zenélő forgó vagy az ágya felett, amit szeret, meg van egy zenélő bohóc, azt is szereti hallgatni, de rágja is közben! :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


zsuszka!

NÁllunk is ez van.Nagyon régóta ülni akar.Feküdni nem szeret.
Az ölembe is felhúzza magát.Nekünk is ilyen játékainak vannak,és persze minden a szájban landol :lol:
Fogzás még nincs kezdödöben?

Jut eszembe ,Ti ilyen melegben mikor mentek sétálni?

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok csajok!!!!!!!!!


Na jelenkezem már végre!!!!!!!!!!!!!
Megvagyunk épségben csak mindig volt valami.A ház ügyeit intéztük,megvolt az adás-vétel sikeresen meg átadtunk még egy részletet a házba.Mert nekünk is így fizetnek mi meg adjuk tovább.
A garzont aki vette csaj ő most indította el ahitelt,reméljük megkapja.Már csak az hiányzik meg a másik lakásból a 600 000 Ft önk, kölcsön.Akkor ki lesz fizetve.
Képzeljétek úgy néz ki hogy kb. 2 hét múlva költözzünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Csak még nem tudjuk pontosan melyik nap mert a hétvége nem jó,így majd hétközben valamelyik napon.
A múlthéten voltak az illetékhivataltól is felmérni a házat(még ki sincs fizetve teljesen de ők már felmérik,csak dőljön a lóvé nekik :evil:,ez van.)
Akkor voltam fodrásznál ,kozmetikusnál mert szombaton meg 3 órára diplomaosztóra mentünknk tudjátok a sógórnőmnek Miskolcon.
Ott megvacsoráztunk egy étteremben,a kaja fincsi volt de az étterem..........nagyon purtri,meg koszos.De ezt nem tudhatták mert még nem voltak ők sem ott.Utánna jöttünk haza este 9 körül értünk haza.
Majd anyósómnál volt másnap családi ebéd ,na mondanom se kell.ott is telezabáltam magam.Volt terülj,terülj asztalkám. :wink:
Így aztán amit leadtam 2 kilót egy hét alatt abból szerintem 2 nap alatt visszajött 1. :P :roll:
Hétfőn meg próbáltam magam utólérni házimunka terén mert mosnom-vasalnom kellett ,meg Balázs mostanában nagyon anyás és állandóan játszani hív meg olvassunk stb,
Persze ez nem baj nem azért írom csak hogy nem nagyon jut időm írni.Este meg mostanában hulla vagyok. :roll:
Na most be kell fejeznem mert sósgórnőm (a másik) telefonált hogy menjek már érte akisfiáért az oviba mert még érettségiztet.Tudjátok most mennek a szóbelik.
Na puszika majd este még jövök.

Kép

Kép
aliza
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: