Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsiráf, jó nyaralást nektek!

Ha minden jól megy, mi majd a 20-ai héten megyünk valamerre, még semmi fix nincs.

Hogy holnap? Végülis jó lehet, ha az idő is kegyes lesz hozzánk. Viszont én már nem fogok tudni netezni, ha Dharma addig jelentkezne és neki is jó, akkor, lszi Orsi, értesíts sms-en! Nagyon köszi!

Szerencsére nálunk az alvás rendeződött, csak pár napig tartott, hogy az esti elalvás macerásabb volt. Biztos a nagy-nagy meleg is hozzájárult, Lili szobájában 30 fokok voltak estére, pedig redőny is leengedve, ablak becsukva..

Mostanság kezdtem neki kicsit darabosabb kajákat adni, úgy néz ki, veszi az akadályt. :o) Néha öklendezik ugyan, de aztán tátja a száját.. Ja, meg még az alváshoz annyit, hogy lehet, hogy ebben is változás lesz és napközben lecsökken kettőre. Az utóbbi napokban legalábbis így volt.
molnaraggi
 
 


Sziasztok!

Holnap mikorra gondoltatok? nekem be kell majd mennem a városba így attól függően,h mikorra gondoltatok vagy előtte taliznék Veletek vagy utána és akkor tudunk valamerre felétek is csak a hév vonalán legyen. Jah és Maja nem marad egy helyben :D Úgyhogy jó lenne vmi játszó szerű :D Vagy akár mehetünk Ikejázni is,mert ott van az ebédlőnél gyerekeknek dühöngő :D

Ági nem csodálom,h nagyon meleg volt,mert ha jól emlékszem Nálatok tetőtér van. Nálunk is fent van pusztulás,lent még tűrhető.

Apropó alvás: tegnap amikor Maja felkelt nem hittem a telefonomnak és be kellett kapcsolni a tv-t,h megbizonyosodjak tényleg 10 óra van-é? :shock: :D Azért ilyen későn kb 2* kelt eddig.

dharma
 
 


Sziasztok!

Holnap mikorra gondoltatok? nekem be kell majd mennem a városba így attól függően,h mikorra gondoltatok vagy előtte taliznék Veletek vagy utána és akkor tudunk valamerre felétek is csak a hév vonalán legyen. Jah és Maja nem marad egy helyben :D Úgyhogy jó lenne vmi játszó szerű :D Vagy akár mehetünk Ikejázni is,mert ott van az ebédlőnél gyerekeknek dühöngő :D

Ági nem csodálom,h nagyon meleg volt,mert ha jól emlékszem Nálatok tetőtér van. Nálunk is fent van pusztulás,lent még tűrhető.

Apropó alvás: tegnap amikor Maja felkelt nem hittem a telefonomnak és be kellett kapcsolni a tv-t,h megbizonyosodjak tényleg 10 óra van-é? :shock: :D Azért ilyen későn kb 2* kelt eddig.

dharma
 
 

 
 

Wow 10 óra! Már nem is emkékszem mikor aludtam utoljára addig :-D Bár most nekem se lehet egy szavam se, mert Benedek tegnap és ma is majdnem 7-kor kelt, és éjjel is csak egyszer volt fent. Aaaaanyira jó lenne, ha ez maradna így!

Dharma Ági a múltkor a Centit javasolta, ott van egy játszótér. Mintha arról büszkélkedtek volna a múltkor az újságban, hogy fel lett újítva. Legyen ott? 4 óra magassága? Ha válaszoltál, felhívom Ágit, hogy neki mikor jó.

KépKép
orsicsaj
 
 


Huh,elküldöm a számom privibe,meg pls Te is küld el,mert már múltkor is hiányoltam :D Én akkor most gyors belehúzok,mert ha 4 körül tali,akkor nekem előtte kéne mennem városba. Sztem olyan fél 5 körül érnék vissza. Ez még jó?

Amit újítanak ez ott van az Önkormányzatnál. Sztem nem egy a kettő,de lehet :oops:

dharma
 
 


Sziasztok!

Én többnyire az Uzsokis fórumot szoktam látogatni, de most olyat kerestem, ahol kerületi sorstársakkal tudok kicsit eszmét cserélni.
Rákospalotán, a Bethlen Gábor utcában lakom, a párommal és 15 hetes (lassan 4 hónapos) kislányommal.

Igazából engem az érdekelne, hogy ki, hogyan tud babakocsival közlekedni?!
Mi még a BKV-zásig el sem jutottunk, de már most elment tőle a kedvem, mert a járdákon is alig tudok haladni (gödrös, hepehupás, kőlapokból álló járdákra gondolok).
Szerintetek, ha az utak felújítását is hiába várjuk, mikor fognak a járdákkal foglalkozni!?
Olyan jó volna, ha valaki kézbe venné ezt az ügyet, de kihez lehetne vajon fordulni?

Szép napot!
Kriszti
kislaczko
 
 


Nem-nem, a Centi volt.
http://www.budapest16.hu/?q=node/5419
Nekem tökéletes a fél 5 (ha nem esik), írtam sms-t Áginak, még nem válaszolt.

Kislaczko nem nagyon tudok mint mondani a felvetésedre, itt a XVI-ban rengeteg útépítés volt mostanában, járdák viszont nem nagyon vannak, de én eddig is megvoltam nélkülük :-)

KépKép
orsicsaj
 
 


Kislaczko üdv itt is. Én annyit megtanultam már Majával,h a jó babakocsi a babakocsis közlekedés alapja. Ha rosszak az utak nagy kerék a fontos. Nekem még az is lényeges volt,h bolygósítható legyen és könnyű. Bkv-val közlekedés csak rutin és idő kérdése. Idő alatt azt értem,h ne kelljen sietni. Menni fog az! A másik meg,h sztem egy hordozó sem árt. Csak ne kenguru legyen. Azzal aztán a lehetőségek kimeríthetetlenek :D

Orsi és Örsről,h jutok oda? Már nem vok gépnél,telefonon linket nem tok nyitni.

dharma
 
 


Áginak jó a fél 5. Most altatnom kell, utána megnézem az útvonalat. Nem írtad meg a számod priviben.

KépKép
orsicsaj
 
 


Nah nem volt egyszerű menet az altatás.

Nem tudom, hogy képet meg jelenít-e a telefonod, de íme:
Kép
Mátyásföld, repülőtér-nél kell leszállni, ott indul az Arany János utca, azon végig a Margit utcáig, a Margit utcán balra, végig az Olga utcáig, az Olga utcán jobbra, és az épületek között nyílik a Centenáriumi sétány.
A gyógyszertárnál találkozunk, aminek a címe Centenárium sétány 16/18

KépKép
orsicsaj
 
 


Köszi a hozzászólásokat!
Viszonylag nagy kerekű kocsink van, és az egyik pár bolygósítható is
Akkor lehet, hogy velem van a baj, mert nem vagyok valami nagy növésű ( 152 cm ).
A bkv-t pedig nemsokára kipróbáljuk, megyünk a 4 hónapos csípő-kontrollra, újpestre.

Sziasztok!
kislaczko
 
 


Orsi nekem nincs autóm,így gyalog megyek. Ez az útvonal így elég húzós gyalog :oops: Melyik busszal kell menni és hol kell leszállni? Azt nem tudjátok?

dharma
 
 


Ági itt vettem az autósülést:
http://www.babyland-online.com/Autositz ... -TANGO-RED

Dharma hazataláltál?

KépKép
orsicsaj
 
 


Köszi Orsi, megpróbálom az angol változatot! :) Meg nézem a Maducát is, hát nem nagyon találok eladót, fura.. (mármint, használtan). Ez az ülés egyébként ugye isofixes? Próbálom kideríteni, mi ez a priorifix..
Látom, nektek a piros a nagy kedvenc! :D

Szegény Dharmáék, jó nagy loholásban voltatok ma. Most olvastam csak, hogy merre jártatok, ahhoz képest nem is volt nektek olyan jó ez a centis dolog.. Na de majd legközelebb! :o)

Szia Kriszti!

Babakocsiból nekünk nagy, tömlős kerekű van, az első kerekek bolygósak. Én nagyon szeretem, mert jó a rugózása, nem rázkódik benne Lili, egész jó tudom használni rosszabb terepeken is. Úgyhogy, ha nálatok olyan rosszak az útviszonyok, akkor megéri egy strammabb járgányt venni. De épp ma beszéltük a lányokkal, hogy kb 3 babakocsiból lehetne összegyúrni az ideálisat.
molnaraggi
 
 


Hát igen, a babakocsinál adott volt, mert csak ez a szín nézett ki normálisan, ezért piros hordozót vettünk hozzá. És az új ülésnél is maradtunk a jól bevált Tango Red-nél :-D

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Jó volt a tali,nekem már megszokott,h városba be,városból ki,stb...De at már párszor megfogadtam,h a centi és környékére nem megyek,mert autóval 5-10 percre van...hát tegnap egy óra alatt értem haza :twisted:

Ági itt tudsz venni olcsón Manducát
http://babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=432
Ennél még használtan sem adják olcsóbban,mert máshol 20 fölött van az ára. Amikor még én vettem türkizt 23-ért vettem. Aztán megtaláltam ezt,a türkizt többért adtam el használtan,mint amennyiért itt vettem újat. De megtérül az ára,mert iszonyat kényelmes,könnyű vele közlekedni és kb ennyiért el is fogod tudni adni.

Most megnéztem és nekünk Römer autósülésünk van. Annak is nagyon jó az ADAC tesztje!

És itt van a puhatalpúnak a linkje:
http://www.brumicipo.hu/termekek.html
Nekünk a külföldi van. Az ahogy látom olcsóbb is és nagyon jó. Kicsit be kell törni,de nem tudja letépni magáról. :D

Kriszti sztem nem lesz gond azzal a közlekedéssel,csak akkor induljatok el 15 perccel előbb,h kényelmesen tudj menni és át tudd gondolni,h-h is. Tényleg pici vagy :D Bár én sem magas,160 centi. Eddig nem volt gond a közlekedéssel :D

dharma
 
 


Dharma, köszi a linkeket, Manducát már rendeltem is! :) Elvileg hétfőn hozzák. Jipiii! Ezután majd bátran bkv-zunk, az tuti! :)

A cipőket is nézegetem, sztem rendelek is majd, csak még le kell mérnem Lili lábát. Köszi-köszi!

Orsi, nézegettem a Maxi Cosi-t, lehet, hogy majd felhívlak valamikor, hogy hogyan is volt ez a külföldi rendeléssel.
molnaraggi
 
 


Király!!!! Milyen színt rendeltél? :D Arra majd mindenképp figyelj,h ezen jó sok csat van. Ezeket alaposan állítsd Magatokra,különben fájni fog a hátad,derekad,stb...Úgy kell érezned,mintha odabetonozták volna. Vagy mintha Lili Te lennél :D És kifelé ne vidd Lilit bármennyire is vonzó,h úgy látja a világot az nagyon nem tesz jót a gerincének. Akkor már háton vidd :wink: Jó kényelmes lesz,az biztos,h nem kell majd a bkv-tól tartani :D Viszont ha eddig Magadon nem nagyon vitted a jányt lehet eleinte furcsa lesz és meg kell Neki is szoknia. Amikor Maját 3 hónapig babakocsiztattam Neki is vissza kellett szoknia arra,h rajtam van,de nagyon élvezi :D

A cipik elég nagyok. Maja pl még nőhet a 6-12 hónaposba. Nekünk olyan pillangós van :D Melyiket nézted ki Magatoknak?

dharma
 
 


Igazából a drapp tetszett, főleg nyáron jó, ha nem szívja a meleget pluszban, de az olyan koszolós fajta, így maradtam a feketénél. Meg az megy mindenhez. :) Felpróbáltam Orsi Manducáját, épp csak beállítottunk egy nagyjábóli méretet, de már úgy is hihetetlenül kényelmes volt! Nekem nem is tűnt annyira sok csatosnak, de lehet, csak nem figyeltem. Az biztos, hogy majd szokni kell, mert eddig még nem nagyon hordózódtunk, de már van is egy jövőheti csütörtöki program, amire azzal fogunk menni a Margit-szigetre. Majd hétfőtől edzünk rá. :)

Ja, egyébként tegnap a mamamin láttam egy írást arról, hogy egyébként sem jó a babát arccal kifelé hordozni, tologatni a fejlődése miatt.. nem tudom, lehet benne valami, de én akkor is beszélek hozzá, ha éppen nem velem szemben ül. (persze, most nem találom azt a cikket...)

Cipőkben még nem tudtam dönteni, este csak gyorsan átfutottam az oldalt. Lemértem Lili lábát, 12 cm. Az életkoros méretekben nagyon nem bízok, mert azzal mindig mellé lövök. :) Elvileg ugye nekünk is a 6-12-es kellene.
molnaraggi
 
 


Dharma!
Kicsit átfutottam a topikot, és olvastam, hogy gyerekorvost váltottál. Ez hogy zajlik, ki kell kérni vmit a régi dokitól és átvinni az újhoz? Én is szeretnék váltani, átmenni másikhoz, mert nem igazán szeretem a mostanit... Gondolom, az újat meg kell kérdezni, vállal-e, de nem tudom, a régivel mi a helyzet, kicsit kellemetlen is, nem..?
molnaraggi
 
 


Ági nekem natúr van (drapp) és még eddig nem kellett mosni :D Eleinte csokibarnát szerettem volna. Kértem is Őket,h tegyenek félre egyet,de azt mondták,h fölösleges,mert sok van. Nah persze nem volt amikor mentem :twisted: De nagyon megszerettem ezt a natúrt is.

A sok csattot rosszul írtam,mert nem a csatt sok hanem sok helyen kell méretre igazítani. Valakit ez zavar,de ha egyszer jól van akkor már nem macera.
Egyébként a szellemi "hátránya" nem az,h nem beszélsz Hozzá,hanem Nekik még sok mindent kell befogadniuk és egy idő után ez sok lehet. Ilyenkor szeretnek egy kicsit elbújni,"beléd bújni",amit ha kifelé van nem tehetnek meg.

Orvos: nos nekem is felmerült,h kellemetlen,de nyilván pont ez volt az utolsó ami miatt maradtam volna. Maja miatt,Lili miatt! Bemész a választott dokihoz és egyszerűen megmondod,h ha van rá mód átjönnél. Ők átkérik a papírokat,Neked nem kell találkoznod a régivel.

dharma
 
 


Köszi a sok-sok infót, Dharma, nagyon hálás vagyok! :)

Drapp után nekem is a barna tetszett még, csak aztán végül az óvatosabb, fekete lett a választás. :oops:

Mindenkinek nagyon jó hétvégét, vasárnap strandidő lesz! :)
molnaraggi
 
 


Csináltam én is thicker-t, vajon megjelenik-e? :)

KépKép
molnaraggi
 
 


Köszi mindenkinek a tippeket, majd csak belejövök!
kislaczko
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így bekukkoltam, de 2 dolog miatt, egyik, hogy aki esetleg tud valami jó kis lakást, ami felújított állapotban van. és min. 2+2 szobás, lehet panel is. Centi is, Erzsébet liget, Jókai, Sashalom..

Másik a kullancs, én már próbáltam azt a gyufás módzsert, hát, tök nem jött be. Lányomban már csomószor volt, mindig a jól bevált szemöldök csipeszemmel szedtem ki.

Nekem 2 nagyobb gyermekem van, 4, és 6 éves, de jó látni újra a kisebbeket!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Telefonáltak, hogy holnap hozzák a Manducát. 2e ft a kiszállítás, végülis így 21,5e lesz összesen. Sajnos a szállítási ktg nincs a honlapon, de még így sem 26, mint újonnan.

Szia Colette!
A centin nagyon sok lakás ablakában látom, hogy eladó. Azt persze nem tudom, hogy mekkorák, meg hogy vannak-e egyáltalán 2+2-esek, de talán megéri megnézni.

KépKép
molnaraggi
 
 


Ági jó lett a vonalzó! :D Végre akkor már Nektek is van :D
Arra mondjuk számítani lehetett,h lesz kiszállítási díj,de az nevetséges,h azt nem írják oda,h mennyi. Legalábbis nincs ilyen opció a honlapon,h megnézhesd külön :evil: Azért remélem jó lesz és kényelmes!

Colett mi is lakás vásárlásban vagyunk,de kisebbet nézünk,sajnos nem tudom,h ekkora felújítva hogy?
Jah,már sokan mondták,h nem használ a gyufás megoló.

Na mi megyünk Balcsira ma. Persze Maja az istenért nem akarja megejteni a délelőtti alvását :? Jó lesz ha a vonaton kezd majd sipárogni...most letettem,nagyon ellenkezett,kijöttem,csönd van. Remélem legalább ezt a másfél órácskát átalussza. Az a baj,h ha nem alszik átesik a ló túloldalára és nyűgös lesz,de aludni nem akar majd. Babakocsiban meg főleg nem.
Szóval valszínű csak jövő héten jövök. Addigis legyetek jók,egészségesek,élvezzétek az életet :D

dharma
 
 


Molnarragi: Köszi, majd elsétálok arra, amiket neten néztem eddig, elég lerobbantak. Kertes lenne az álom, na de...az álom marad még..

Mindenkinek jó nyaralást, mi már Balcsiztunk, naggyon jó volt!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Dharma, már késő, de azért jó nyaralást, pihenést nektek! Remélem, jó volt a vonatozás végül! :)

Orsi, veletek mi van, ti is elmentetek közben suttyomban nyaralni? ;)

Colett, remélem, találtok majd valamit! Most merre laktok egyébként?

KépKép
molnaraggi
 
 


Sziasztok!

Na, nem nagy a pörgés itt mostanában..

Képzeljétek, úgy néz ki, Lili megunta a tápszert vagy nem is tudom, mi lehet, mindenesetre nem kell neki. Most megy a próbálkozás, hogy átmenetileg mit adjak neki, aztán majd újra adom neki a tápszert. Aztán ha nem kell neki, másik HA tápszer, ha az sem kell, akkor meg sima, nem HA tápszer.. Hát, nem örülök, de remélem, ez csak egy átmeneti kis finnyásság, és utána két pofára eszi majd újra!

Felétek mi hírek?

KépKép
molnaraggi
 
 


Hali!

Valóban nem nagy a pörgés :roll: Most csak egy hozzáfűznivaló,aztán majd még írok,csak nagyon fáradt vagyok.

Szóval Ági mit értesz azalatt,h megunta? :oops: Abszolút nem hajlandó elfogadni vagy azért picit eszik,de nevetséges adagot? Csak mert Majának is volt még tavasszal egy olyan korszaka,amikor pl este ha megivott 40-et,akkor már jó este volt. Esetleg sztem megpróbálhatod úgy adni Neki,h nem melegen,hanem szobahőmérsékleten,mert lehet esetleg a foga vagy más és nem esik jól Neki,h meleg. Persze ha úgy szoktad adni. Én egyébként a tápszer adagot anno úgy csökkentettem,h ilyen Humana tejpépet adtam Neki. Lehet natúrt,almásat,epreset,kekszeset kapni,azt hiszem 4 hós kortól van. Ebbe nincs hozzáadott cukor sem. És nem is olyan drága.

dharma
 
 


Szia Dharma!

Úgy értem, hogy amint beleszív, egyből elkezd sírni, hisztizni és fordítja el a fejét... Szóval semmit nem eszik belőle. Úgy kezdődött, hogy egyik este kb 110-et evett, utána reggel már csak egy kortyot. Aztán azóta megy ez a "hiszti". Helyette egyelőre tejpépet adok, de azt eddig is evett uzsira. Így most háromszor eszik belőle egy nap és ez sztem nem jó... Meg hát ugye elvileg kéne az a tápszer a benne levő vitaminok stb miatt.

Most emiatt meg felborult a rend, mert fürdés előtt eszik vacsit, mert evés után kb újra fürdethetném.. :roll: Ezt Humanát is kanalazni kell, gondolom..? Szóval szívesebben etetnék még cumisüvegből, bár ez inkább csak az én kényelmem miatt. Csak az a baj, hogy így meg tolódik a fürdetés is, mert kb 8 körül kéne vacsizni, és fürdés előtt még rápihenünk kicsit, hogy mégse teli pocakkal üljön a vízbe.. szóval macera. De lehet, hogy csak én bonyolítom túl.. :oops:

Mindenesetre köszi a segítséget!!! :)

KépKép
molnaraggi
 
 


Sziasztok!

Én azért jövök rendületlenül...:)

Nos, úgy néz ki, hogy Lili végül elfogadja a tápszert - ha csőrt teszek az üvegre, akkor szépen beszippantja egy perc alatt az egészet. Úgyhogy most csőrös pohárral etetünk és mindenki boldog. :D Persze azért van már sima, nem hipoallergén tápszer és banános is, úgyhogy van választék.

Most mi is el Balatonra a hétvégére, remélem, még szép idő lesz!

KépKép
molnaraggi
 
 


Sziasztok!

Most már én is itt. Nem mondanám,h topon vagyok és feltöltődtem,de nagyon jó volt. Bárcsak az egész nyár ilyen lenne.

Ági de jó,h Lili magától szokik át ezekre. Maja is szerencsére,imád pohárból inni. Nagyon aranyos,mert kéri és ha végzett szép gondosan leteszi. Nem mindig sikerül Neki,de nagyon ügyes :D
Remélem jól éreztétek Magatok!

Orsi még pár nap és 1 éves lesz a nagyfiú :D

Zsiráf? Veletek mi a helyzet?

dharma
 
 


Szia Dharma!

Sajnos nem volt felhőtlen a nyaralás, haza is jöttünk szombaton. Lili megfázhatott, mert elkezdett folyni az orra péntek délután, egész éjjel nyűgös volt (biztos az ismeretlen környezet is, meg hogy nem vittünk neki ágyat), úgyhogy velünk aludt, sokszor ébredt, sírdogált.. szóval elég rossz volt. Inkább hazajöttünk, hogy itthon talán jobban érzi majd magát - lelkileg.

Most már jobb valamivel, inkább már beszárad a takony, mint folyna, nem is tudom, melyik a rosszabb..

Ti végül mennyi ideig voltatok Balcsin? Maja élvezi a vizet? Lili eddig még nem nagyon, bár nem is volt igazán kellemes meleg..

Remélem, a többiek is előkerülnek hamarosan!

KépKép
molnaraggi
 
 


Óóóó :( Sajnálom,h így esett :( Azért sztem a beszáradt taknyi rosszabb,akkor tengerisós spray-vel sztem nem ártana meglazítani,h ki lehessen szívni. Mi vittünk ágyat,az biztos,h anélkül nem lehetett volna nyaralni,mert egyrészt leeshetett volna,másrészt Maja már nagyon hozzá van szokva a külön kis fekvőfelülethez. Abba bele és sehova semerre nem is tud menni,így tudja,h alvás van.

Most kisebb,nagyobb megszakítással majdnem 3 hétig voltunk el. Közben én hazajöttem Kispál zárókoncertre,ami iszonyat jó volt,addig Maja nélkül voltunk. De nagyon jó volt,el tudnám viselni egész nyáron,csak nyilván az otthon az otthon,ami Maján is meglátszik. Itthon alszik általában 7-ig,ott pl nagyon vegyes volt,h aludt. Volt,h éjszaka 3-kor arra keltem,h beszélget a kis oroszlánnal,amit vittünk :D

Víz: nos annyira Maja sem volt oda érte. Utolsó napon volt,h lementünk és Ő akart bemenni a vízbe,amikor bent voltunk meg sikított,vigyorgott örömében. Meg is lepett. Az úszógumit meg egyenesen utálta. Babaúszra is ezért nem jártunk sokáig,mert nem láttam azt az önfeledt örömöt,boldogságot Rajta. Egyébként szeret fürdeni,de olyan,mint az Apja,h jó meleg vízben... :D

dharma
 
 


Nah, hát fújom/nám én, ha tudnám, ketten sem vagyunk hozzá elegen! :lol: Amúgy már a sima orrtörölgetésnél is két kézzel tolja el a kezemet, jól meg kell vele harcolni. De legalább kétszer egy nap fújás, szívás, többször meg törölgetem neki popsitörlővel, az szépen leszedi, ami odaszáradt.

Ágyat csak azért nem vittük, mert Gábor szépen itthon felejtette. Hiába mondtam neki, na de hát Ő ilyen. :) Úgyhogy alkalmi kis fekhelye volt, nem tudom, hogy amúgy tetszett-e volna neki, ha nincs semmi baja. Persze így nagyon hiányzott az, hogy beletegyem és akkor tutira ott is marad, mert így addig nem lehetett letenni, amíg el nem altattuk...

Nekem nagy álmom, hogy nyárra leköltözni a Balatonhoz, csak ahhoz kéne egy saját ház is. Na meg persze az is, hogy az embernek ne kelljen dolgoznia. Amúgy nagyon jó volna, ha úgy nőnének fel a gyerekek, hogy lenne egy fix balatoni nyaraló, ahova majd ők is lejárhatnak csapatostul, barátostul..

A fodrászom is ezt mesélte, hogy a horvátországi nyaralás utolsó napján érzett rá csak a lánya a vízre, addig bele sem ment.. de hát ekkor már hiába érzett rá.. :) Nektek is gondolom még a beleülős úszógumi van, Lilit épp beletettem, már vinnyogott is, hogy hideeeeg.. :) Lehet, hogy ez tette be a kaput a megfázásának amúgy..

Ma voltunk a dokinőnél, nagyott nőttünk: 73 centit és 8,31 kg-ot mértek (igaz, ezt reggeli után, úgyhogy egy huszast le lehet vonni). :)

KépKép
molnaraggi
 
 


Ez az orrspriccelős dolog nekem is csak úgy működik,h sunyi módon elterelem a figyelmét és hirtelen mozdulattal spricc :lol: Az orrfújás meg hát...ez is külön harc. Csak úgy megy,h a két lábam közé fektetem,lábam alá a kezét,combommal a fejét szorítom,h ne tudja forgatni. De egyre nagyobb,így a harc is egyre nagyobb :D

Óóó igen,mondjuk nekünk ebbe szerencsénk van,mert van nyaralónk. Bár nem költöznék le,mert akkor valakinek tuti kéne maradnia és az párom lenne. Az meg úgy nem az igazi,h a gyerekkel(gyerekekkel?) én lent vagyok Ő meg itthon :?
Nagyim mondta még anno,h adjuk el,h lakást tudjunk venni,de mondtam,h szó sem lehet róla,mert kicsi koromban a Balatonon töltött 2-3 hetek feledhetetlenek voltak. Egyébként tudom,h az is pénz,de viszonylag jó áron lehet venni most ingatlanokat ott is.

Jó nagy már Lili :D Bár én azt hittem magasságba hosszabb :D Majánál is mindig félretippelek,mert azt hiszem,h hosszabb,amikor lemérjük döbbenek meg.
Tegnap mentünk volna oltásra,akkor mértük volna,de lebetegettem. Mindenem fájt és lázas voltam,így nem akartam beadatni,nehogy Ő is lebetegedjen és netán úgy kapja el,h az oltás is működik benne. Azért gyors vettem Normaflort Neki,h erősödjön az immunrendszere.

Mozgással,h haladtok?

dharma
 
 


Huh, épp ma mesélte tesóm is, hogy a három éves fia nem hagyja sem az orr- sem a szemcseppentést, úgyhogy ő is "ráül".. Közben meg ordít persze Bálint - legutóbb meg Panni (tesója) is sírva fakadt, nem értette, anyja mit kínozza az öccsét. :D Aztán megbeszélték a dolgot.

Balatoni nyaralót én sem adnék el, ha lenne, úgyhogy megértelek. :) Amúgy a ház eladásával hogy álltok, van már valami előrelépés? Gondolom, nehéz lehet mostanság..

Jaja, elég nagy a kiscsaj, de én is mindig magasabbra tippelem, mint amit mérnek. Mozgással hogy haladunk? Nincs olyan, hogy ne mozogna... :) Na de egyébként szerintem nagyon jól, egyfolytában feláll mindenhol, szépen gyalogol oldalra, meg mostanjában állandóan rám mászik, ha én is a földön ülök vagy fekszem, aztán mindig fel kell állni sétálni. Nagyon ügyesen jár már kézenfogva, bár egy kissé "Cseplines" a drágám. Ja, és már a lépcsőt is megmássza, meg se kottyan neki az emelet! :roll:

Te meggyógyultál, mi volt a baj? Majd ír le, hogy ti mekkorát mértetek, nem fogok meglepődni, ha csak kicsivel lesznek nagyobb számok, mint Lilinél... :)

Ja, azt akartam még kérdezni, hogy ti már mostok fogat? Mikor kezdtétek? Van már Lilinek is fogkeféje, néha-néha belepiszkálok vele a szájába, de ennyi...

KépKép
molnaraggi
 
 


Jaaaj,Majának is az a mániája,h ha Vele egy szintben vagyok (ülök,fekszem...),akkor rám kell mászni és meg kell lovagolni :D Ez annyira nem volt kellemes,amikor lázas voltam :oops: Egyébként nem tudom mi volt a bajom,gondolom vmit összeszedhettem,de nem tudom mit. Most már azért lényegesen jobb,csak a szemem érzékeny picit.

Mi már mosunk vagy fél éve (vagy több,nem emlékszem). De mihelyt kibújt az első pár fog már kezdtük. Tudom,h ez hajlam/genetika - vagy minek mondjam - kérdése is,de nekem fontos,h hamar megtanulja,h fogat mosni kell,h szépek legyenek. Most már lehet Neki használni tejfogkrémet,aminek az ízét is szereti. :D

Most a legújabb tudománya,h ha adunk vmit a kezébe és mondjuk,h dobja ki a szemetesbe,akkor kidobja :D

dharma
 
 


Amúgy van nekünk is tanuló fogkefe szettünk, abból a másodikat szoktuk használgatni, ami még nem szőr, de már "tüskés". Aztán ha Lili kezébe adom, akkor meg a végét kapja be, úgyhogy véletlenül sem a jó felét. :) És fogkrémet mikortól használtok? Gondolom, meg kell várni, hogy ne nagyon nyelje le vagy? Bár mi még 6 évesen is ettük Gabit. :D

Képzeld, Lili is tud már ilyeneket! Mindig leveszi a zoknijait, múltkor mondtam neki, hogy hol van a zoknija, hozza ide és megcsinálta! Úgyhogy nagyon ügyes, egyre több mindent ért, azt veszem észre. Már mutatja, hogy hol a pocija - fogalmam sincs, hogy ezt honnan tudja... Meg van egy babája, amihez cumi van, annyi a játék vele, hogy a cumit kiveszi-bedugja, vagyis dugná, mert elég erősen kéne nyomni, de csinálja! És altatja is, hogy aaa-aa-aaaa. :)

Te sem tudsz semmit a többiekről???

KépKép
molnaraggi
 
 


Hahó!

Én itt vok töretlenül! Fogggalmam sincs mi lehet a többiekkel :(

Lehet kapni direkt babáknak fogkrémet,amit nyugotan lenyelhetnek. Mi azt használtuk egészen addig amíg el nem fogyott. Aztán most,h már elmúlt 1 éves vettük a Gabit,mert ennek jó az íze. Bár ez cseppet sem zavarja,mert utálja a fogmosási akciónkat :D

Nekem is van sok dolog,amit fogalmam sincs honnan tud. Pl szoktam neten farmozni és szokott a kakas kukorékolni. Amikor meghallja mindig mondja,h "kakas" :D Ezt honnan tudja? :D

dharma
 
 


Sziasztok!

Bocsi, még élünk, csak Benedek nem nagyon hagy netezni, amikor meg alszik, akkor egy csomó más dolgom van.
Éppen szülinapi torta receptet keresek neki :-)
Na pont felébredt :-S

O.

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Mi is élünk, csak nálunk is hasonló a helyzet, mint Orsiéknál.
Vagyis remélm Orsiéknak nem voltak olyan kemény éjszakáik, mint nekünk, így nappal se időm, se energiám, örülök, ha az alapdolgok megvannak.
(amúgy kb ez van velünk, így röviden "le tudom írni", hogy mások leírták: http://www.kismama.hu/baba/gyakran_ebred_ejszaka/2189/
http://alvas.kismamablog.hu/8-honapos-folyton-felkel)
Főleg mert Nóra nappal se úgy alszik, mint egy 8 hónapos. (nem két hosszút)
De azért próbálkozunk ezzel-azzal, talán!
Viszont nem véletlen az éjszakai bulizás, már van 5 fogacska!!!

Orsi nálatok mi van amúgy, miért nem hagy?
Beni már ácsorog, lépeget, azért is nehezebb vele, mert még elesik stb?
(S a fogak?)
Mert Nóránál az is van, h felkapaszkodva már feláll, de persze nem tud leülni...Meg úgy rám is csak csimpaszkodik, ha mást csinálok....

Nyaralás?
Nálunk az is hasonlóan telt, de azért túráztunk is egy jót! Most már Nórát is hátra raktam, s most nem MT, hanem a Manducában, s nagyon kényelmes volt tényleg. Pedig le majd felmentünk a Misinára (Pécs, TV-torony)

Dharma, jó lehet a balcsi nyaraló, mi is mondtuk apával, h most biztos olcsón lehetne venni (tényleg ne adjátok el most), de hát nincs pénz, csak visszafizetetlen hitel, eladatlan lakás...

Benedeknek boldog születésnapot!

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Na örülök,h Orsi és Zsiráf is írt!!!
Hétvégén vidéken voltunk kicsit mulatni,úgyhogy most nagyon fáradt vagyok,írok majd.
Most csak annyi,h Beninek nagyon sok boldogságot!!! Kép

dharma
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy jelentkeztetek! :)

Benedeket Isten éltesse, gratulálok a születésnapjához! :D
Orsi, majd írd le, milyen tortát csináltál, már én is nézegetek egy ideje. Na meg persze, hogy milyen volt az ünneplés!

Zsiráf, hogy már Nóri is 8 hónapos...! Nagyon ügyes, hogy már feláll, legutóbb még azt mesélted, hogy legurul a szőnyegről. :D Mászás, kúszás?

Sajnálom ezt az alvás dolgot, remélem, hamar megoldódik majd!

Dharma, rendeltem végre a brumiról, kíváncsi vagyok, mikor érkezik meg. Meg félek, hogy kicsit nagy is lesz, de remélem, használható lesz úgy is. A zoknijait mindig lehúzza Lili, abban bízom, hogy a cipőt nehezebb lesz. Ja, és már "hordunk" igazi cipőt is, most, hogy hűvösebb van, azt húzom a lábára, ha kimegyünk. Olyan fura, ettől már nem is kisbaba, hanem kisgyerek. :)

KépKép
molnaraggi
 
 


Sziasztok Anyukák!
7. hónapos kismamaként lassan döntenem kéne, hogy melyik gyermekorvost választjuk majd a 16. kerületben. Mivel első babámat várom, semmilyen tapasztalatom nincs ilyen téren. Annyit tudok, hogy én a magam részéről inkább az alternatív gyógymódokat preferálom, mint az örökös antibiotikum kúrákat, és a szervezet agyonterhelését oltóanyagokkal, egyéb gyógyszerekkel. Tudtok jó gyerekorvost ajánlani, aki az ilyesmire is nyitott? Helyileg nekünk a Délceg utca vagy a Rádió utca volna a legközelebb, mert Malomdombon lakunk, de ha a jó doki messzebb van, hát legyen...
Köszi a véleményeket előre is! :)
vicush79
 
 


Sziasztok!

Ma már picit kipihentebben...picit :D

Ági éljen :D Remélem bejön és tényleg nem piszkálja le a lábijáról. Maja nem szedi le,bár Vele ilyen gondok nem is voltak. A nagyságról meg csak annyit tudok,h nekünk még mindig a 6-12 hós jó Maja 20-as lábára,de amikor az első cipőnk megjött akkor még nagyon nagy volt,de simán tudta hordani,nem esett le. Kicsit be kell törni,oszt annyi.

Orsi tényleg,végül milyen torta volt? Mi Maja szülinapján már annyira ezen a mit tartalmaz dolgon nem pörögtünk. Arra figyeltem,h pl magok,dióféleségek,mogyoró,stb...ne legyen benne. De amikor volt a másik fórumon a babazsúr akkor pl tej és tojásmentes volt a kívánság,amit külön csináltattunk párom főnökének az anyukájával,aki cukrász.

Zsiráf ejjj :( Nem hangzik jó,nagyon sajnálom! :( Remélem most,h jön egy kicsit a hűvösebb idő jobban fog aludni Nóri és Te is tudsz már pihenni!
Milyen a háton baba?
októberben a hordozás hete. Lehet én is segítek majd,úgyhogy esetleg eljöhetnétek. Ez mindenkinek szól :D

Vicus mi a Délcegbe járunk. Ember doktornőhöz tartozunk,de át kellett mennünk Sebes doktornőhöz,mert ész nélkül adja a gyerekeknek az antibiotikumot. Amikor meg tényleg szükség van rá akkor előszeretettel vágja rá,h kapjon a gyerek cukros vizet. Ez főképp még akkor,amikor újszülött a baba. Sebes doktornő viszont pont az-az orvos,akit keresel sztem. Akárhányszor voltunk Nála általában lázzal kezdődő betegséggel az első az volt,h próbáljunk alternatív gyógymódokat (homaopátia,amiben szintén némiképp otthon van,gyógynövényes kezelés,stb...)és vigyük vizelet vagy vérvizsgálatra. Tehát nem egyből gyógyszer,hanem derítsük ki mi a baj,várjuk ki a 3 napot és utána el lehet kezdeni egy célzott kezelést,ha kiderült,h mi a baj vagy nem múlt el 3 nap után sem a láz. Egyszer kerültünk kórházba és még akkor is előre megmondta,h mi a baj,akkor előre írta fel az antibiotikumot,de én előbb szerettem volna mással próbálkozni. Amikor kórház után visszamentünk Hozzá sem tolt le,csak annyit mondott,h jól csináltam nagyon,h bevittem. Szerencsére nem volt nagy a baj,csak pont szombat volt.
Iszonyat kedves,jóindulatú dokinő,úgyhogy én nagyon ajánlom Neked Sebes doktornőt!!!

dharma
 
 


Sziasztok!
16.kerületi kismama vagyok, és egy közeli homeopátiával foglalkozó orvost, +esetleg gyermekgyógyászt keresek, nem ismertek véletlenül? Jó lenne az egész 16.ker, de még az Örs vezér tér környéke is belefér. A hivatalos homeos honlapon csak belvárosi meg budai orvosok vannak, és ez nekem iszonyúan kiesik.

Ha tudtok valakit, kérlek jelezzétek, vagy írjátok meg priviben az elérhetőségét.

Nagyon köszönöm!
Mindenkinek kellemes babázást! :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Szia Csibic!

Nézd meg őt: http://babafalva.hu/dr-szabo-beata-fogo ... ias-orvos/

Voltam nála a fogászati rendelésén, nagyon szimpatikus volt. Férjem azt mondja, hogy "sima" orvoslással is foglalkozik, de nem tudom, szerintem egy telefont megér.


Áááá, nagy lett a cipő, de nagyon! Szerintem két évesen tudja majd elkezdeni hordani. :(

KépKép
molnaraggi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: