Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

NAGYON KÖSZÖNJÜK A SZÜLINAPI JÓKÍVÁNSÁGOKAT! :-)
A (Lajos Mari féle?) Nagymama almatortája volt, mert azt szereti mindenki nálunk :-) Benedek adagjának csak a negyede került a földre, és nagyon ízlett neki. Bár még nem volt olyan kaja, ami nem ízlett volna :-)
Mi is adunk már mindent Benedeknek. Próbáltam egy ideig figyleni, hogy mézet és tojást és tejtermékeket ne adjunk, de lehetetlen volt, mert ha bármit eszünk, és nem adunk neki, akkor éktelen nagy ordítás van. Szal már mindent kap.

Sajnos úgy nem hagy számítógépezni, hogy mindig felkapaszkodik a forgószékre, és jól beveri magát. De most, hogy írom, jutott eszembe, hogy fel kéne hozni a gép elé egy széket az ebédlőből, hátha akkor nem folyton vele kéne foglalkoznom közben.
Egyébként sajnos alig tudok tőle csinálni valamit. Mindig jönne fel a kezembe, és ha ezt nem hagyom, akkor elkezd felkapaszkodni a fiókokra, ajtókra, ami meg tökre veszélyes, mert mindig összeveri magát. Járókában persze 5 perc után ordítás van.

Zsiráf sajnálom az éjszakai gondokat Nórával. Benedeknél is 8 hónapos kor körül kezdődtek a gondok, és most is az van, hogy boldog vagyok, ha "csak" kétszer kel fel enni éjjel, és mind a kettő után szépen visszaalszik. Sajnos elég sok a balhé.

Nálatok egyébként szoktak hatni a homeopátiás szerek? Én mostanában nem veszek ilyesmit, mert még soha semmi nem hatott... Pedig már próbáltam alergiára, Benedeknek fogzási fájtalomra, meg sok más dologra is.

Mi ma vettük meg az első rendes cipőt Benedeknek. Tényleg olyan nagynak látszik vele :-) Ági mekkorát rendeltél, hogy olyan nagy lett?

KépKép
orsicsaj
 
 


Hehe, szóval Benedek is jön-megy, kapaszkodik... a járással mi újság?
Hát, én még sztem oda fogok figyelni, hogy mi kerül a tortába, mert még nem adunk Lilinek akármit.. A tejtermékeket egyáltalán nem is eszi, pedig volt velük próbálkozás: babajoghurt meg puding, de rázta tőlük a hideg.. Úgyhogy bármféle joghurtos-túrós torta kilőve. :) Marad a gyümölcs, az is lehet, hogy csak neki csinálok egy minitortát, a felnőttek meg majd esznek valami "normálisat". De még nem is tudom, hogy lesz, mert ha mindeki egyszerre jön, az bizony 10 felnőtt és 5 gyerek (velünk együtt)...

A cipő 12-18 hónaposra való (volna), de ha ráadom, úgy néz ki benne, mint egy kiskacsa. Egyelőre maradnak a gumitalpú zoknik, aztán majd meglátom, hogy mi lesz a brumi helyett, esetleg rendelek-e egy kisebbet.

Nálunk is ez a jövés-menés dolog elég durva Lilinél: a kandalló pultjára akarna állandóan felmászni (fel is tud!!!), úgyhogy mindenféle akadályokat kellett elétolni. De így meg a hangfalt piszkálgatja állandóan. Na meg kapaszkodik a radiátorba (meg is lepődött, mikor érezte, hogy meleg), meg ahova csak tud. Szerencsére jól elvan egyedül is, akkor mászik rám, meg lapogat, ha én is a földön ülök vagy fekszem. A járókába tesszük, akkor persze egyből jön a reklamálás, de aztán meglepően hamar abba hagyja, talál magának valamit.
A napközbeni alvásai is elég jól beálltak, mondjuk volt ebben is változás az utóbbi időben, de most kb 10-f11 körül van egy nagyobb alvás, aztán meg 4 körül. De olyan is van, hogy simán átalszik egy evést...

Babás jógára vagy tornára jártok még? Lehet még ekkora gyerekkel együttműködni, mikor már nem ülnek meg egy helyben? És a ringató? Elindult már Ligeten?

KépKép
molnaraggi
 
 


A járás még csak pár lépésben nyilvánul meg nála, kapaszkodva. Benedek szereti jól begyakorolni a dolgokat, és csak akkor csinál új dolgot, ha a régiben már profi :-)

Visszatérve a cipővásárlásra vicces volt, hogy a Minimanó melletti cipőboltban kinéztem egy cipőt, de nem mertem Apa nélkül megvenni, mert ő elég kritikus cipő ügyben. Aztán elmentünk együtt a Jókai térnél levő szolgáltatóházban levő cipőboltba, és megvettük ugyanazt a cipőt, csak itt nem 9000 volt, mint a másik helyen, hanem 6000, és legközelebb lejön még 10% is, mert kértünk törzsvásárló kártyát. Hát nem mindegy, hogy hol vásárol az ember...

Én járok lelkesen babás alakformálóra a BBGo-ba, tök jó, gyertek ti is! Ezen csak a mamák tornáznak, de van baba-mama torna is, azt nem próbáltam.
Ringató asszem jövő héten indul.

KépKép
orsicsaj
 
 

 
 

Én pont múlt héten jártam először a Minimanóban, meg is lepődtem, hogy milyen szép nagy bolt. Bár csak gumitalpú zoknit vettem, de el tudtam volna még időzni egy-két órát...

Jó, hogy mondod ezt a cipővásárlást, majd mi is megnézzük a boltot. Az eladó tud legalább segíteni hasznos infókkal? Ugyan nagyjából tudom, mire kell figyelni, de általában a szűkösséggel szokott gond lenni nálunk.

Lehet, hogy elmegyek majd megnézni ezt a BBGo-t! Benedek mit csinál addig, amíg tornázol? Én nem hagyhatom Lilit magára egy percre sem, mert mindent a szájába vesz, szóval nálunk nem nagyon működik az, hogy leteszem a sarokba...

KépKép
molnaraggi
 
 


Sziasztok!

Ági csak egy tanács,mert amikor mi megkaptuk a cipőt én is úgy láttam,h iszony nagy és kacsa jellegű. De ráadtam a lábára és pár nap után szépen kigömbölyödött a cipő és bár volt 1-1.5 centi elöl,ahol a lába nem volt,de az már akkor amikor be volt törve nem volt annyira gond. De ha gondolod esetleg meg lehet próbálni írni Anipanninak,aki ezeket a cipőket árulja,h cserélje Neked kisebbre.

Orsi na én is így jártam,h megvettem Maja első cipőjét. Persze hülye énnek hol máshol kellett vennie,mint a Brendonba? :? Máshol meg egy ezressel kevesebb :twisted: Na mind1. Azóta okosabb vagyok. Sőt. Most már 6000 Ft-ot sem adok ki egy cipőért. Védőnő elmondta,h mire figyeljek cipő vásárlásakor és most pl az őszi cipője 3000 Ft volt a Deichmannba. Tartja a bokáját,stabil és nem harántemelős.

Ági én most találtam vééégre meg elvileg azt a tornát,amit sirekt szülés után ajánlanak. Az első fejezetben 10 perc,majd 20 és 45 perces gyakorlatsorok vannak. Iszonyatosan jó és pont azokat az izmokat mozgatja,ami ilyenkor kritikus szokott lenni és egyáltalán nem megerőltető. Ha napi 10 perce van csak az embernek,akkor az első gyakorlatsorozat is nagyon sokat segít. Én eddig azzal (meg persze némi diétával) fogytam vagy 15 kilót. Van még mit,de most majd újra elkezdem,h végre megtaláltam. Ha gondolod átírhatom Neked. Cindy Crawford-Új dimenzió a címe.
Így legalább az sem lenne gond,h hol van Lili,mert akár az alvásideje alatt is csinálhatod. Vagy Maja pl tökre szereti ha ott mozgok mellette. Akkor tudok Rá is figyelni.

dharma
 
 


Ági a torna olyan, hogy a kölköknek ki van rakva egy kosár játék, mi pedig mellettük tornázunk. Én azért szoktam át erre az otthoniról, mert Benedek sose hagyott tornázni, mindig sírt, hogy foglalkozzak vele. Itt jól elvan, idonként felmászik rám, de utána játszik tovább, meg szemezik a többiekkel.
Akartam én is rendelni még a Brumitól cipot, mert a neten ugyanilyeneket csak sokkal drágábban láttam, de sajnos már elkéstem, nagyon mérethiányos a választék.

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok,

Látom, hogy ez a fórum él, de nem olvastam vissza, hogy mióta, hány tag van, és mennyire bennfentes jellegű a társaság:)

Csatlakozhatnék még hozzátok?

Az Erzsébetligetben lakom, van egy 10 hónapos kisfiam, Dávid.

A 2009. novemberi babaváróknál vagyok törzstag, de nagyon örülnék egy olyan társaságnak is, ahol a kerületi témák is terítékre kerülnek.

valaki kérdezte fent, igen, ma már volt a Ligetben Ringató:)

Szép estét,
Móni
monke
 
 


És ha jól látom a vonalzókon, egy ismerősöm máris van, Zsiráf:)
monke
 
 


Dharma, köszi, ha tudod, írd ki, lszi, majd adok cserelemezt! Bár sosem jött be az otthoni tornászás, valahogy mindig találok kibúvót alóla. Nagyobb motiváció, ha kifizetek egy bérletet, nagyobb esély van rá, hogy lejárom. :) Na, de megpróbálom, és majd beszámolok. :)

Orsi, mikor mész legközelebb tornázni? Hány órásira jársz? Elmennék kipróbálni. Mondjuk felszerelésem nagyon nincs, nem vagyok egy erobikos alkat.. :)

Szia monke, üdv köztünk! :) Igazából négyen vagyunk, én valamikor a nyáron csatlakoztam. Mi a hév másik oldalán lakunk, közel a Centihez. Na, ismered Zsiráfot, hogyhogy, honnét - ha nem vagyok indiszkrét. Ringatóról mit tudsz mondani, mikor vannak foglalkozások? A neten nem találom őket... Dávid édes kisfiú, mit lehet róla tudni? :)

KépKép
molnaraggi
 
 


Ja, amin meg mostanában dilemmázok, a következő: szeretnénk majd kistesót Lilinek, majd úgy valahogy, hogy Lili legalább két éves legyen addigra. Na szóval, a lényeg, hogy tavasz környékén rágyúrunk a projektre. :) Ez még a könnyebbik része, a neheze: ha Lili betölti a kettőt, visszajelentkezek a munkahelyemre, szívem szerint pár hónapot dolgoznék is, de végülis nem feltétlenül. Kérdés, hogy érdemes volna-e Lilit beiratni bölcsődébe. Mert mondjuk, mi van, ha nem jön össze időben, és valóban dolgozni fogok (jó lenne a fizetésem a gyes mellé), mégsem maradhat itthon a nagyszülőkre.. ha meg összejön, akkor viszont nem biztos, hogy szeretném, ha a bölcsiből hazahozna nekem mindenféle nyavaját míg terhes vagyok. Viszont azt tudom, hogy ha megszületne a baba, tuti nem akarnám, hogy járjon, legalább fél éves koráig, szintén az előző okból. Namármost ugye nem biztos, hogy jót tenne neki, ha jár pár hónapot, megszereti, aztán meg kiszakítom onnan. Anyu azt mondja, jelentkezzünk be, azzal semmit nem veszítünk. Rákerestem, nem találtam olyat, hogy hova "tartozunk", valszeg amúgy a Centihez, de nem biztos. Na meg arról is ezerféle infó van, hogy mikor is kell jelentkezni, beiratkozni. Nektek van erről bármi tudomásotok? Tudom, még senki nem bölcsizik, de hátha...

KépKép
molnaraggi
 
 


Ági a torna olyan, hogy a kölköknek ki van rakva egy kosár játék, mi pedig mellettük tornázunk. Én azért szoktam át erre az otthoniról, mert Benedek sose hagyott tornázni, mindig sírt, hogy foglalkozzak vele. Itt jól elvan, idonként felmászik rám, de utána játszik tovább, meg szemezik a többiekkel.
Akartam én is rendelni még a Brumitól cipot, mert a neten ugyanilyeneket csak sokkal drágábban láttam, de sajnos már elkéstem, nagyon mérethiányos a választék.

KépKép
orsicsaj
 
 


Sziasztok,
Orsi, köszönöm a kedves fogadtatást. Hát, ha 4-en vagytok, akkor nem lesz könnyű

"Zsiráfot" a Ringatóról ismerem, megismertem a kislánya képét a vonalzón. Gondolom, ő is az én fiamét:)

Hogy mit lehet tudni róla? Főleg, hogy kis cuki, mosolygós, barátkozós. Mászik, áll, vigyorog, hisztizik...szóval egy klasszikus baba.


Bölcsi: Hasonló cipőben járunk, én is 2 éves korig szeretném a következő babát. Ha nem jön össze GYED-ben, akkor hanyagolom egy évig a témát, nem szeretnék pár hónapra visszamenni dolgozni.

2011-es bölcsi jelentkezéssel kapcs:
én felhívtam az egyesített bölcsödék számát múlt héten, és a következőket mondták:

- felírták a gyerek nevét egy listára, ami semmit nem jelent
- jelentkezés ápr. utolsó-máj. első hetében, személyesen, lakcímkártyával, igazi beiratkozás csak ősztől, beszoktatással.
- kerületen belül szabad bölcsiválasztás van
- ne nagyon reménykedjek, nagyon sokan vannak/lesznek mindenütt.


http://www.kalauz.hu/xvi_keruleti_egyesitett_bolcsode

a linken azt hiszem, az összes bölcsi számát.

Több részletet nem tudok egyelőre, de nagyon kedvesek voltak telefonon.


Azon én is sokat dilemmáztam, hogy bölcsi, vagy ne, ha jön a kistestvér. Most ott tartok, hogy bölcsi napi pár órára, mert otthon, bezárva egy újszülöttel egész napra nagyon unalmas lenne már neki 1.5-2 évesen.
Betegség akármikor jöhet, mindig rosszkor:(

Szép napot,
M.
monke
 
 


és Ringató a Ligetben:
http://hazay.hu
Corvin művelődési ház.

Én nagyon szeretem, és Dávid is.
monke
 
 


Szia Monke!

Ha két éves korig akarjátok a második babát, akkor már dolgoztok is rajta..? :)

Én nem szeretnék a Gyed-be beleszülni igazából. Már csak azért sem, mert akkor a következő tgyás-t, meg gyed-et a kisebb összeg után állapítják meg, valami olyasmit mondott a bérszámfejtő, hogy akkor a minimálbér kétszeresét veszik alapjövedelemnek, abból számítják ki a támogatást. Viszont ha van "igazi" jövedelmem az adott évben, akkor azt évesítik, az után számolnak. Nekem az mindenképp jobb lenne. Te tudsz erről egyébként valamit?

Hja, azt tudom, hogy mindenhol nagyon nehéz bekerülni bármelyik bölcsibe is. Na meg még a lakcímkártyát is ki kéne váltani, mert a miénk Dunakeszire szól...

Köszi a ringatót!

KépKép
molnaraggi
 
 


Szia Ági,
Pont így van, ahogy leírtad, a minimálbérből számítják a TGYÁS-t.

Azt hiszem, kell, hogy legyen x (talán 180 nap) munkaviszony a GYED és a köv. TGYÁS között, táppénzt nem számítják bele. Szóval mindenképpen vissza kell menni kb. 4 hónapra.

Nem hallottam még erről az évesítésről, csak az 1. gyerek esetében (ott is úgy, hogy valakinek volt munkaviszonya évekig, de nem keresett túl jól papíron, ezért még szereztek valamilyen kamu számlát, és bemutatták, mint bevételt).


Anyagilag mindenképpen bukta.

Csak az én munkahelyem olyan, hogy min. 3-4 hónap, amíg újra beletanulok a többéves kihagyás után (szoftver, rengeteget fejlődik), az meg senkinek nem jó, ha ott téblábolok (esetleg terhesen) egy fél évig...


Szóval igen, jó lenne, ha összejönne addig a második. Van rá még 5 hónap, optimista vagyok:) Bár néha ez az egy gyerek is sok. :oops:
monke
 
 


Sziasztok!

Üdv monke itt is!!

Mint látszik, én nem nagyon tudok jönni, írásban beszélgetni, inkább majd szóban!!

De most gyorsan:
Én úgy tudom, pont az a jó, ha még az 1. gyerek 2 éves koráig megszületik a második. (mármint anyagilag....hogy akkor még valahogy az első gyerek előtti meló, fizu számít. Persze lehet, hogy csak a gyes-es esethez képest)
De az is igaz, amit írtok, ha visszamegy az ember dolgozni, régen 180 nap kellett, most elvileg 360(?), de ez változhat, akkor abból számolják, s ha az jó, akkor jó.
Ami mindenképpen ciki, ha GYES-be szül az ember. Pedig lehet, h ez lesz...
A bölcsibe igen, nehéz bekerülni. Azon nem is kell filózni, h akarjátok-e, h járjon, amíg kistesóval otthon vagytok, mert ebben az esetben tuti nem veszik fel - amennyire én tudom.
Egy ismerős bejelentette a 10 hós babáját, Jókain van bölcsi, azt mondták, jövő nov-től (amikor kezd) kell munkáltatói igazolás is.
Amúgy amíg a kicsit védi az anyatej, addig nem annyira gond, mit hoz haza a nagy...na de mikor már nem...s akkor a nagy már biztos jár közösségbe, oviba!

Ági, a lakcímkártyával mi is hasonlóan állunk, még a régi helyn, mindig eszembe van, h intézzem, megnézzem mi kell hozzá....

na megyek is...

KépKép
zsiraf
 
 


Rákerestem a neten is, de elég bonyolult, nincs sehol leírva egyértelműen, hogy mi a helyzet a 2. babás ellátásokkal.. Viszont én úgy értelmezem, hogy a biztosítási jogviszonynak kell 365 napnak lennie, ami nem azt jelenti, hogy 365 napot kellett dolgoznom, nem? Mármint most is biztosítottak vagyunk - már akinek van mhelye, nem?

Azt, hogy mikor kezdené Lili a bölcsit, azt én döntöm el, ugye? Azaz, hiába tölti be a 2. életévét október 3-án, kezdheti éppenséggel november 29-én is, ugyi? És úgy kell igényelni a helyet, hogy meg is mondom, hogy mikortól szeretnénk járatni?

Lehet, hogy beugrok majd itt a Centin a bölcsibe ezeket megtudakolni...

Amúgy ki hogy van? Több kisgyerekes ismerősnél is kezdődött az őszi nátha. Gyorsan el is kezdtünk C-vitamint szedni, Lilinek vettem Cebiont. Hátha számít..

Megyünk majd Lili szülinapja után fotózásra, a szilvifoto.hu oldalon jelentkeztünk be. Ha van kedvetek, nézzétek meg az oldalt, nekem nagy kedvet csinált a fotózáshoz! Alig várom már, hogy olyan szép képeket tudjak én is Lilcsóról nézegetni. :)

Arra gondoltam egyébként, hogy van egy valag babakekszünk, lehet, hogy olyan tortát csinálok, aminek az lesz az alapja. Vagy összetöröm és pici vajjal v. olajjal összekeverve megsütöm, vagy csak beáztatom vmi gyümölcslébe, mint a babapiskótát szokás és úgy rétegzem majd valamivel... Végülis alma, szilva, barack, körte lesz akkor biztosan...

KépKép
molnaraggi
 
 


gyed stb kapcsán én tavaly sokat olvasgattam ezt:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766
De most nincs rá időm...Nem árt visszaolvasgatni, keresni hasonló eseteket...
A fejlécben vannak alapinfók.
Meg persze simán a törvényeket is el lehet olvasni...:)(pl. magyarorszag.hu, oep oldalai)

KépKép
zsiraf
 
 


Én is sokat olvastam GYED-be születő 2. gyerek ügyben, plusz bérszámfejtőkkel is beszéltem. De ettől eltekintve nem vennék rá mérget, hogy jól értem, nagyon bonyolult az egész rendszer:)

De gyakorlatilag az jár anyagilag a legjobban, aki a két gyerek közt visszamegy 6 hónapra dolgozni (táppénz nem ér).


Mi (férj+én+gyerek) májusban intéztük a lakcímkártyát, közös tulajdonú lakáshoz. Ezeket kérték:

- a 3 űrlap kitöltve, minden tulajdonos aláírásával.
- lakás adásvételi szerződése
- lakcímkártyánk, személyink
- gyerek anyakönyvi kivonata

egyedül mentem, így kellett: meghatalmazás a férjemtől
+ egy hozzájáruló nyilatkozat a többi tulajdonostól (a férjemtől:D) hogy lakhatok a lakásában.

Ez két A4-es papír, ők adják, saját gyártású meghatalmazást nem fogadták el.

Lehet kérni telefonon időpontot, gyorsan megy, de legalább két út.

Szép hétvégét,
móni
monke
 
 


Sziasztok!

Köszi Móni a lakcímkártya infókat, legalább nem megyek feleslegesen 2x. Vagyis kell 2x menni, h legyen űrlapom, de legalább tudom...

A Minimanóba mi szoktunk járni, s éppen most olvastam a hírlevelükben, h pénteken lesz egy játszóház ott az udvarban (mármint az udvarban lévő egyik helységben), 10-18h. Szerintem egy jó alkalom, h esetleg talizzunk, mert most már bizonytalan az idő a kinti programokhoz.
Persze minden gyerek máskor alszik, s máskor tudunk menni....a szokásos probléma, de azért biztos tudunk találkozni páran!

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

És külön üdv Monke. Örülök,h ide is jöttél :)

Jó kis témát feszegettek! Nekem már nagyon aktuális. Muszáj lesz bemennem bölcsibe,bár nekünk a hollétünk nagyon képlékeny a házeladás miatt. De az a pasi,aki szalont akar nyitni a feleségének már jövő év elejétől tervezné és várna engem is. Ezt a lehetőséget meg nem akarom elszalasztani. Nézegettem a magán bölcsiket,de hát nem ócó :( Lehet az lesz,h mivel Anyukám nem dolgozik inkább Neki adnék pénzt csak vigyázzon Majára. Rá inkább bíznám. Azt nem tudjátok,h gyedet Ő is fel tud venni? Mert a VN azt mondta,h a gondviselő,ha az "hivatalosan" Anyukám lesz csak gyest tud kérni.
Amúgy most nagyon szemezünk a XI. kerülettel,mert találtam ott egy nagyon jó lakást nagyon jó áron és egy hónapja ott bevezették a nevelési támogatást,ami annyit tesz,h ha nem megy állami bölcsibe a gyerkő,akkor 2 éves koráig havi 30 ezer ft,2-3 éves koráig havi 60 ezer ft támogatás jár. Ez engem annyira nem is érintene,mert Maja menni fog,de sok anyuka így otthon tud maradni majd a babával és nem kényszerülnek arra,h visszamenjenek dolgozni. Ebbe a kerületbe meg semmi támogatás nincs! :evil: Most néztem és arra az ösztöndíj pályázatra sem csatlakozott még,amire szeretnék jelentkezni :evil: Még van két hete a kerületnek.

Ági akkor veszek cd-t és átírom. Sztem ha a napi 10 percet megcsinálja az ember akkor már jobban indul a nap és hosszú távon nagyon sokat segít/formál.

Zsiráf én benne vagyok elviekben a jövő hétben. Meglássuk milyen időt mondanak és kinek,h alakulnak a dolgok.

Orsi nekem az is szimpi amit Te említesz. Hogyért jársz erre a tornára?

Kistesóval mi mindenképp várunk. Egyenlőre reméljük,h visszajön a régi gyed rendszer meg szeretném ha kicsit biztosabb alapokkal szülhetné meg a tesót és lenne egy fix vendégköröm,akikből párat akár gyed alatt is meg tudnék "tartani". Hó végén megyek egy díszítő tanfolyásra. Már alig várom :)

dharma
 
 


Sziasztok,

Elméletileg én is benne lennék a péntekben.

Dharma, megkérdezhetem, mivel foglalkozol?

Ez a XI. kerületi támogatás nagyon jól hangzik, de ha jól tudom, ott még kevesebb a bölcsödei hely (ezt akarják ellensúlyozni).


Más:

Kicsit béna így ismeretlenül, de nekem is lenne egy programajánlatom holnapra (hétfő, szept. 20. 11.30)
:P

Van 5 fölösleges jegyem erre a koncertre.

(neten rendeltem, rosszul, vagy a honlap rossz, mindegy, visszaváltani nem tudom)

4-en megyünk eddig, 4 babával.

http://mupa.hu/program/babakoncert/2010-09-20_11-30

Ha érdekel valamelyikőtöket, légyszi, írjatok privit telefonszámmal, és felhívlak, megbeszéljük, hogy juttassam el a jegyet ill. hol találkozzunk a koncert előtt.

400 HUF amúgy a jegy, szóval nem az ára miatt sajnálom, ha rajtam marad, hanem mert így elvettem 5 másik babától a lehetőséget:(

Üdv
M
monke
 
 


Hú Móni, ez a babakoncert szuper, erről már hallottam, s szeretnék menni, de holnap de van programom, szóval most sajna nem jó.
Hát nagyon elgondolkoztatsz, mert neccesen odaérnénk, de azt hiszem nem szabad Nórát ennyire terhelni, meg éppen aludni is fog.
Úgy sajnálom...Majd mesélj!
S mehetnénk majd valamikor egy következőre?!

KépKép
zsiraf
 
 


Megértem, főleg, hogy ilyen későn szólok:)

Majd mesélek, és ha tetszik, mennék még.

Fogalmam sincs, hogy Dávid hogy fog aludni. Gondoltam, felkötöm és a BKV-n kialussza magát. Vagy nem. :cry:
monke
 
 


Monke én általában nagyon mobilis vagyok és nagyon drága vagy,h felajánlod,de holnap baba-mama talira megyünk Dunakeszire. Nem szomorkodom,mert nagyon szeretem azt a társaságot,de nagyon érdekelne ez a koncert is :( De ha netalán változna a terv,mert 3 gyerekes családhoz megyünk,ahol percenként alakulnak a dolgok :D akkor mindenképp szólok és akkor lehet csatlakoznánk 2 baba 2 mama erejéig,ha lehet :D

Én pedikűr,műkörmös vagyok.
Ezt még amit írsz nem hallottam,mindenesetre ez arra vonatkozik,h állami bölcsibe nem "mehet" a gyerkő. Szóval ha lenne havi +30 forintunk,vagy májustól havi +60 és még dolgoznék is könnyebben íratnám akár magán bölcsibe is,mert könnyebb lenne fizetni. Na majd meglássuk. Egyenlőre még a mi házunk is a nyakunkon van.
Egyébként nekünk nagy szerelmünk a XI. kerület :D Más részről meg ott vagy arra laknak a családtagjaim és még Tbánya is közelebb lenne valamivel,mint innen,mert párom szülei meg odavalósiak :D

Remélem jó lesz azért a holnapi koncert. Én most már csak úgy merek elindulni,h babakocsi és kendő,mert ha nyűgös akkor nem marad meg babakocsiban,ha minden ok,akkor meg a hátamon nem :D

Nyugodt éjszakát jányok!

dharma
 
 


Lakcímkártya: nővérem azt mondta, hogy neki anno el kellett menni a régi lakcím szerinti okmányirodába úgymond kijelentkezni, és utána lehetett csak az újat intézni. De akkor ilyen már nincs..? Lehet, megvárom, míg Zsiráf is túllesz rajta és ő is beszámol. :)

Dharma, köszi a lemezt, majd mondd, hogy elég-e egy cd vagy dvd-vel készüljek cserébe! Nekem is kéne fogynom legalább tíz kilót, de most valahogy nincs meg a lelki erőm hozzá. Régebben sikerült többször is elég nagyokat fogynom, de akkor mindig átbillent valami a fejemben és volt erőm hozzá. Most meg nincs. Pedig jó volna még a második bébi előtt kicsit lefogyni. Szerencsére az egész terhesség alatt 7 kilót híztam csak, fél időig meg még egy kilót sem, és ez teljesen vissza is ment, de az a baj, hogy megtorpant a kiinduló pontnál.. :)

Móni, köszi szépen ezt a felajánlást, de most szerintem mi sem megyünk, az időpont nem túl jó, illetve nem lesz nálam az autó sem... Viszont a keddi 9:45-ös ringatóra megyünk majd, jön valaki?

Hú, ez a 11. kerületi támogatás nagyon korrekt, most mondja férjem, hogy a 12.-ben is van valami hasonló. Hja, Dél-Buda meg Kelet-Pest, mi?

Hétvégén kicsit kérdezősködtem a 2. gyerekes gyed témában, és azt mondják, hogy fél évet kellene dolgozni, hogy a bérem legyen az alap, ami után számolnak. Amúgy meg azt néztem, hogy ha a minimálbér kétszerese az alap, akkor tulképp uannyit kapnék, mint most, úgyhogy nem is éri meg ezen görcsölni. Gyed úgysem lenne több, csak a tgyás, de az meg úgyis csak pár hónap. Ja, és azt is hallottam, hogy a szabadságok csak a baba 1. évében gyűlnek, utána nem. Nekem ez is új volt!

KépKép
molnaraggi
 
 


2. gyerek témában igen, amit Ági ír, h "nem éri meg görcsölni",
meg mert sokaknak nem trivi visszamenni fél évre dolgozni.
Meg sztm nem egyszerű kistesót "csinálni", vagy a kritikus első hónapokban(legalábbis nálam eddig mindig - nem egy terhességem volt már :() csinálni ezt az egész beszoktatás, újra munka dolgot - legalábbis ez nekem nem menne - ha a fél évre visszamenős verziót választanánk
Szóval ezek miatt van az, h sokan az első baba 2. szülinapja körül szülik a 2-at. Legalábbis a környezetemben sokan...
Ezért írtam, h én úgy tudom,h az a jó..
(más kérdés, h én egyelőre még nagyon sok szempontból nem látom elérkezettnek az időt egy újabb babához - bár anno volt ilyen terv nálunk is...- sőt fizikailag lehetetlennek látom. Persze Nóra a legfiatalabb itt.)
jaj felébredt... na mondom

KépKép
zsiraf
 
 


Én minden éjjel, mikor Dávid felébred, úgy érzem, hogy képtelen leszek valaha is bevállalni még egy gyereket
:)

Szóval érthető, amit írsz,
és igaz, nem érdemes rágörcsölni, hogy mikor, úgyis úgy lesz jó, ahogy lesz.

Na de: babakoncert jópofa volt, de nem olyan interaktív, mint a Ringató. Sok baba (kb. 50) egy nagy szőnyegen, és egy rövidke koncert.
mindenesetre két hét múlva is megyünk:)

Dharma,
Jó ideig én is jártam babakocsival és kendővel, most már csak kendővel, mert a kocsiban annyira "sztrájkolt". Kb. 5 percet bírt ki benne, és ha aludt.
Basszus, mi jöhet még
:P
A kislányod ki-kikéredzkedik a babakocsiból, és sétál ilyenkor?

Ági,
Nálunk nem kellett kijelentkezni a régi lakcímről, de ki tudja. Én 3x voltam itt végül ügyet intézni, mert a két időpontom KÖZÖTT is változott a jogszabály, és még kértek valamit.
monke
 
 


Nos ahogy én magamat ismerem tuti úgy lesz,mint Majánál,h majd akkor jön,amikor és nem feltétlen épp a megfelelő időben ha van ilyen :D

Basszus otthagytuk barátnőmnél Maja maciját. Nagy volt bennem a pánik,h ez így nem lesz jó este,mert az elmúlt két hétben kezdett el ragaszkodni nagyon hozzá,de úgy,h most már úton is vinni kell. De lekopogom,most egy pici tiltakozás után elaludt.

Monke és a babák egyébként élvezték?

Hát igazából ha kiengedem a babakocsiból akkor elszalad ide,oda,persze oda,ahova nem nagyon kéne :D Ilyenkor még még magamra kötve csak-csak elvan,de úgy veszem észre,h a hordozósdiból is kezd kijönni,mert már hosszabb útra nem merek Vele menni.

Vissza kell kérnem sürgősen a manducámat,lehet abba jobban ellenne. De ha nincs kötve valahova akkor jajjjajjjj... :roll: Balcsiról is úgy tudtunk vonattal hazajönni,h a vonaton velünk volt az autós hordozó :D

Ági de jó Neked :D Akkor legalább ha akarsz akkor kitartó tudsz lenni. Egyébként én detto ilyen vagyok,h ha nem érzem azt a mindent elsöprő akarást akkor a fene fenét eszik sem tudok fogyózni. De én terhesség alatt vagy 25-öt tuti felszedtem. :oops: Másfél év után mertem újra mérlegre állni és meglepve tapasztaltam,h 3 kiló híján annyi vagyok most már,mint terhesség előtt. Viszont még 10-re attól ahogy jól érzem magam. Na most itt a tél,meglássuk :D

dharma
 
 


Érdekes dolog ez a második baba kérdés... Amikor Lili megszületett és hazajöttünk a kórházból el sem tudtam képzelni, hogy nekem picibabám legyen úgy, hogy közben van már egy gyerekem. Mondtam is nővéremnek, hogy minden elismerésem az övé (és a két-, többgyerekes anyukáké). A másik oldalról, érzelmileg meg sokáig úgy gondoltam, hogy nem tudnám a szeretetemet megosztani, hogy egyszerre két gyereket szeressek... mintha megcsalnám Lilit azzal, hogy nem csak ő van nekem - hiszen férje is csak egy van az embernek, nem igaz? Gyerekből miért lehet több? :) De fura mód, ez valahogy már nem zavar, már nem érzem így. Inkább most az van, hogy egyre inkább vágyom egy picibabára (na jó, azért még nem holnapra :) ), de ugye vele meg majd nem tudok száz százalékosan foglalkozni, vagyis utána már egyik gyerekkel sem. De valami olyasmi - elég megfogalmazhatatlan - érzés kavarog bennem, hogy milyen kár, hogy amikor Lili megszületett, teljesen tapasztalatlan voltam, a mostani "tapasztaltságom" (duplaidézőjelben) ára viszont az (lesz), hogy nem fogok tudni a másodikkal 100 százalékosan foglalkozni.. Szóval kicsit túlagyalom a dolgot, de ezt valszeg azért, mert van rá időm. :D

Lilivel mi nem nagyon vagyunk csavargósak. Inkább fix helyekre szoktunk menni, mint anyukámék, nővéremék. Olyan ritkán van, hogy gondolok egyet és akkor nekiiramodunk. Vagy ha igen, akkor is inkább autóval, pedig van ugye a manduca is meg a könnyű babakocsi is, de valahogy ódzkodom tőle. Jaj, én olyan körülményes vagyok.. :oops:

Megyünk holnap ringatóra, kíváncsi vagyok, hogy tetszik majd Lilinek. Amúgy szereti a zenét, szokott ő is dalolászni, közben meg forgatja a kis kezeit. Ja, és képzeljétek, múltkor játszás közben elkezdte mondogatni, hogy kakkkaakkaaa és szépen odament a pelenkázó helyéhez. Na, mondom, megnézzük, mit akar, és tényeg volt is kaka! Aztán meg később éreztem a szagot megint, kérdeztem tőle, hogy van-e kaka, és ismételgette, hogy kakkaaa. Úgy vettem észre, ha magától nem is jelzi, mint eddig egyszer, de ha ismételgeti, akkor tuti van kaka. Na, ilyet is tudunk már! :)

KépKép
molnaraggi
 
 


Hehe :D ...Ági én is így éreztem amikor kijöttem a szülőszobáról,mert persze mi más volt az emberek első kérdése,mint,h mikor jön a tesó? :shock: Akkor azt mondtam,h soha. De én a szülés miatt,mert úgy éreztem,h még egyszer ezt nem csinálom végig. :oops: Most már azért tudom,h lesz ketteske. Illetve szeretnék,de még azért kell idő még most is.
Az bennem fel sem merült,h megosszam a szeretetet. A szeretet nem egy korlátolt dolog,amiből van az embernek "100 kiló",amit szétoszt. Bocsánat,de máshogy nem tudom írni,én így érzem :oops: De persze ezzel nem vagy egyedül,sokan vannak ezzel így. Szóval örülök,h most már nem érzed így. Most csak úgy érzem,h az időmet nem szívesen osztanám meg. Most Majának még nagy szüksége van minden figyelemre. Ha egyik barátnőmnél vagyunk oda se hederít rám. Mihelyt a kezembe fogom barátnőm babáját már jön,h akkor Ő is :D

De mennék ma én is ringatóra. Most már elég nagynak érzem hozzá Maját,h élvezze úgy igazán. Csak taknyi vagyok :( Ha legközelebb mész szólj már légyszi előtte.

dharma
 
 


Dharma,
Igen, élvezték a gyerekek, de nem biztos, hogy a zenét:-) Inkább úgy, mint egy játszóházat.

A Ringatót viszont szerintem már egész kicsi korban élvezik.


Második gyerekkel kapcs. én nem attól félek, hogy nem "marad" elég szeretet neki, hanem attól, hogy nem lesz elég türelmem, ha ketten egyszerre sírnak.

:lol:

És hát a szülést is kihagynám, ha lehet
:cry:



Volt ma valamelyikőtök Ringatón? Mi igen, a 10.30-ason.
monke
 
 


Jaja, persze, tudom, hogy a szeretet nem korlátos dolog, inkább úgy mondanám, hogy nem hittem, hogy tudnék-e még valakit úgy szeretni, mint Lilit. De hát nyilván igen.. :)
Hja, inkább az lesz a durva, hogy mire lesz időm két gyerek mellett, illetve, hogy rájuk egyszerre hogy lesz időm. Na meg hogy hogy fog aludni a pici, míg Lili itt fog mellette zsezsegni. Remélem, egyszerre sírás nem is lesz, erre nem is gondolok.

Azt hiszem, én szerencsésnek mondhatom magam, mert nagyon jó szülésem volt! Szombat reggel mentünk be (naponta CTG), de akkor már szivárgott a magzatvíz, csak nem olyan durván. Na de a lényeg, hogy ott aztán megindult, úgyhogy telefonáltunk sógornőmnek, hogy lesszíves behozni a bőröndömet.. :) 11-kor kerültem szülőszobára fájások nélkül és 3-kor már kint is volt Lili. A fájások 2 körül indultak, akkor még átmentünk az egyszemélyes szülőszobára, na ott aztán már szenvedtem rendesen, a fájások simán másfél-két percesek voltak. Amikor megtudtam, hogy nem kaphatok epidurált (már nincs rá idő) és így fog fájni még ki tudja meddig, akkor aztán rendesen bepánikoltam.. De utána 3-4 tolófájás után megláttuk a kis lila Lilit. :) Szuper volt.

Voltunk ma ringatón, a 9:45-ösön, fordulókor találkoztunk is Orsiékkal, ők a későbbire jöttek. Tetszett, bár asszem, mindent elfelejtettem, ami elhangzott. :D Meg a térden lovaglós dolgok kimaradtak, mert Lili aztán ment mindenfelé, nem igazán tudott megülni. De mikor előkerültek a hangszerek (most furulya és gitár volt), akkor aztán figyelt szépen. De tetszett neki szerintem a nyüzsi.
Megyünk majd jövőhéten is, megint a 9:45-ösre, nekünk az a jobb, mert utána gyors tízórai, aztán alvás. Persze ma ez kimaradt, mert gyorsan hazaértünk autóval, így nem volt ideje elaludni. Úgyhogy lehet, hogy jövőhéten úgy csináljuk, hogy gyalog megyünk, és ott kapja meg a gyümit, hazafelé meg alhat egy jót. Persze erősen időfüggő.

KépKép
molnaraggi
 
 


Ági és ilyenkor,h van? Ti mondjátok a mondókát és ha a gyerek szökik akkor Te mész utána? Vagy had szökjön,Te mondod tovább? :D
Nálunk úgy megy a nap,h reggel fél 7-7 körül kel Maja,majd kelési időtől függően-mert előfordul,h tovább húzza-2 óra múlva megint alvás. De ezt akkor ha mennénk ringatóra kicsit megpróbálnám elhúzni. Nem tudom,h akkor nem lesz-e nyűgi. Mostanában nem hiszem,h ki fog húzódni,mert elkezdték iszonyat hanggal aszfaltozni vééégre az utcánkat. Mindezt persze fél 7-től.

Wow,akkor tényleg nem volt hosszú szülés. :D Igazából a mikéntjével nekem sem volt "gondom",mert annak rendje és módja szerint ment minden. Elment a víz délután 4 körül,5 körül kezdődtek a fájások,6-7 körül durvábban és 23:07-kor született (Anyák napja előtt 53 perccel :D ). A kitolás 15 perc volt. Úgyhogy semmi komplikáció nem volt,de azért fájt :oops: Nem kicsit...Bár edát nem kértem,mert Kistarcsán előtte 6 héttel,vagy mennyivel kell szólni és ketteskénél sem lesz,mert jobban félek a gerincembe egy tűtől :oops:

Monke hát igen...a türelem...én bármilyen naívan is hangzik,de hiszek abba,h ha valaki fiatalon szül,mint én akkor lehet,h könnyebben alkalmazkodik,de minél inkább kitolódik a gyerekvállalás annál nyugodtabban,higgadtabban kezeli az anya a helyzetet. Szóval remélem így lesz. Főleg mert Maja most nagyon edzi az idegeimet :D

dharma
 
 


Sziasztok!

Nóra taknyos, lázas, már hét elejétől - azért ébredt olyan hamar akkor mikor írtam.
Mi kihagyjuk a játszóházat, jó mulatást nektek!

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok,

Zsiráf, jobbulást Nórának.

Dávid is náthás:( éjjel óránként ébred, sírva.

Hétvégén itt a Ligetben "Kertvárosi vigasságok" lesz, köztük sok gyerekprogram, pl. szombat de. 10-kor Kolompos táncház.

Ha van időtök, gyertek, nézzétek meg!

Szép hétvégét,
Móni
monke
 
 


Nálunk én vok náthás :? Ma már Majának is kétszer kibuggyant a nózija :?

dharma
 
 


Huh, jobbulást mindenkinek!
Móni, nektek is kevesebb kelést!

Köszi, h írtad a bulit Erzséetligeten! Sajnos mi ma 11-12 között tudtunk ott lenni, így lemaradtunk a Kolomposról, pedig mondtam Nórának, h lesz tánc, zene! Biztos élvezte volna, nézi a hangszereket stb.

Na de amit akartam írni: A pavilonsoron van egy komposztálós is, s kiderült, h fel lehet iratkozni, az önkorm. ingyen ad 2féle komposztáló alkalmatosságot is! Majd lesz egy kis előadás, ahol elmondják, hogyan használjuk, s megkapjuk. Iratkozzatok fel!

KépKép
zsiraf
 
 


Sziasztok!

Jobbulást kicsiknek, nagyoknak! Én lelkesen elkezdtem a c-vitamint szedni, tegnap viszont éreztem a torkomat meg az orrüregemet is dugulni, úgyhogy gyorsan megdupláztam az adagot és sinupretet szedni - úgy néz ki, meghozta a hatását (egyelőre).

A keddi 9:45-ös ringatóra megyünk most is. Valaki?

Ja, Dharma, igazából mászkálhatnak a gyerekek, nem kell egy helyben ülniük, de a legtöbb mégis szépen csücsült és élvezte a mondókákat, dalokat. Lilért azért "rohangáltam", mert mindig olyan helyre ment, ahova nem kellett volna: szék alatt a feltekert szőnyegre, konnektort piszkált stb. :) Éppen ezért úgy gondolom, hogy a fél óra bőven elég is. Nekünk. :)

Egyébként mióta Lili van, tök érzékeny tudok lenni, bármilyen kis apróságon meg tudok hatódni. Mikor a gyerekmondókás könyvet lapozgattam itthon, a legbugyutább versikén is elsírtam magam.. úgyhogy nagyon koncentráltam, hogy a ringatón ne így legyen... :)

KépKép
molnaraggi
 
 


Ági :D :D :D Azért úgy elképzelem,h olvasol egy lökött kis versikét és pityeregsz :D Én csak a szomorú történetektől sírom el magam,ami gyerekkel kapcsolatos. Legyen az valós vagy egy filmbéli sztori.

Nah, ha holnap nem 6-kor kel Maja (mert akkor már 8-kor nyűgös :? ) , akkor elnézünk sztem. Persze ez most ártól is függ. Tudnál nekem még gyors írni ha erre kukkantasz egy árat,h mennyi az annyi,mert már nem emlékszem :oops:

Jah,tudom,h lehet vinni picit is ringatóra,de Nekik kifejezetten még inkább a kerekítő ami van,mert ott inkább az anyuka az aktív. Barátnő elvitte még anno 4 hósan a picijét ringatóra,az még nem volt az igazi.

Vitamint mi is akarunk venni,mert már nem normális,h havonta,két havonta van vmi nyavajám és abból is 4-5 nap míg kilábalok. Régen fél évente voltam beteg és 1-2 nap alatt szikra hibám nem volt. Most egyenlőre MagneB6-ot szedünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dharma 2010.09.27 19:12-kor.

dharma
 
 


...

dharma
 
 


Dharma, Ringató: 700FT egy alkalom, vagy 800. Lehet, h 700 bérlettel. Viszont gyakorlatilag korlátlan ideig érvényes a bérlet (5alk), és elég a végén fizetni.

Ha 6kor kel Maja, akkor 8-kor visszaalszik, s pont kipiheni magát a 10.30-as Ringatóra, nem?
Vagy ne Nórából induljak ki, aki úgyse alszik többet (40p ilyenkor, de képzeljétek, ebéd után már többet alszik mostanában, na mondjuk kis "csellel", úgy hívják cici :) - s anya is kipiheni magát legalább- rámfér...),
szóval nálunk pont az a jó, ha még ringató előtt alszik egyet (ha már álmos, tehát ha korábban kelt, ahogy írod)

Na de most persze mindig álmos, mert arra kelünk, h dugul az orra.
Holnap meg vn jelenésünk van, így Ringatón nem találkozunk amúgy.

Más.
Ja dharma, te is mosható pelust használsz,nem? Nem akarsz mostanában papírbetétet rendelni? Vagy bármi mást, csak én éppen rendelnék papírbetétet, s mást nem akarok, s akkor relatíve sok a postaktsg. Gondoltam összeköthetnénk, ha neked is jó? De beszéljük majd meg priviben, h ki merre honnan rendel stb.

KépKép
zsiraf
 
 


Áh,ne Nóriból :D Bár annak örülök,h alakulgat az alvás bárhogy is :D Ha visszafekszik (HA visszafekszik) 8-kor,bár az inkább fél 9 lenne,akkor olyan 11-ig húzná. És akkor még elkészülni,mi ugye bkv-sok vagyunk és valami idióta jó poénnak tartotta,h ellopja a kábeleket,így hév nuku,minimum fél-3/4 óra az odajutás. :twisted: De mivel nagyon van kedvem menni remélem ez csak a legrosszabb helyzet,ami lehet és el tudunk majd menni.

Én nem szoktam venni papírbetétet. Fölösleges. Amikor csak a száját törlöm,vagy pipis pelus után a popsitörlőt elteszem,kiöblítem,megszárítom,kicsit kihúzkodom száliránnyal ellentétesen és 100* jobb,mint bármelyik kakifogó,mint amit eddig próbáltam. Nem utolsó sorban meg legalább nem kell rá költeni. De ha a mamami boltba mész akkor nem kell a szállítást fizetni,ott meg tudod venni. Bár ott lehet drágább,mint amit rendelsz +ptk :roll: Ugye nem popint akarsz rendelni? Meg nem is írtad,h vettél moshatót. Milyet? :D

dharma
 
 


Nah,hát ennyit a ringatóról :twisted: Felöltöztünk,nagy nehezen elkészülődtünk,Maján 500 réteg,nem találom a kulcsom,kabátba,rajtam a gyerek fel,alá rohangálok a lakásba a nyamvadt kulcsért mire rájövök,h a táskámban van :twisted: Persze a buszt lekéstük,a későbbivel a csatlakozást is lekéstük volna,úgyhogy jól indul a nap :twisted: Maja meg tiszta nyűgi :( Hát remélem jövő héten már legalább a hév járni fog.

dharma
 
 


Most meg itt ülök kabátban elszontyolodva,mert már úgy beleéltem magam :(

dharma
 
 


Szegény Te:)

Mi meg a Ligetben cirkálva néztük, hogy gyülekeznek a Ringatóra.
Nagyon náthás Dávid is, én is, nem mentünk be fertőzni.


Csütörtökönként van itt a Művházban "Manómuzsika" is, három időpontban, (9.00, 9.45, 10.30), az is aranyos. Hátha kárpótolna benneteket erre a hétre:)


Én vittem Dávidot Ringatóra 5 hónaposan, végig ölben tartottam, nagyon figyelt, látszott, hogy tetszik neki a nyüzsgés.


Zsiráf,
Ha van pár perced, leírnád, milyen mosható pelenkát használsz és honnan szerzitek be? Nem macerásabb sokkal?
Elegem van az eldobhatóból, eszméletlen sok szemetet termelünk
:twisted:

Ági
Jobbulást!
A szüléstörténetedet megirigyeltem:) mindig arról ábrándoztam, hogy majd CTG-n bent tartanak, annyira egyszerű lett volna:)
monke
 
 


No, ringatóra mi sem mentünk: Lili tegnap du/estefelé belázasodott. Kicsit megijedtem, mert még sosem volt ilyen, de semmilyen más egyéb baja nem volt. Mindenki azt mondta, hogy biztos a foga. De hát olyan jól viselte eddig, soha semmi baja nem volt tőle, szinte még nyűgös sem volt. Mondjuk most sem az. Aztán ma láttam, hogy a bal alsó negyedik mintha törekedne kifelé, egyelőre csak egy fehér duzzanatot látok, mert hát nem hagyja a Drága, hogy belenézzek, urambocsá' belenyúljak a szájába. Úgyhogy úgy voltam vele, hogy megvárjuk a reggelt, és ha akkor nincs láza, valszeg a foga lehetett. Amúgy eddig még láztalan, remélem, nem lesz semmi. Holnap jön a védőnő, majd megkérdezem, hogy mit gondol..

Móni, remélem, a második még jobb/könnyebb lesz! Sosem paráztam a szülés miatt, mindig úgy gondoltam, hogy bemegyek, gyorsan megszülök és kész: :) Neked hogy volt, milyen volt a szülés?

KépKép
molnaraggi
 
 


No,úgy látom már az olvasás után is ragadóak a dolgok. Maja is lázas :? Jobban vagytok már? Fogat végül láttatok?

Monke köszönöm a javaslatot. Már nagyon rég el szeretnék nézni erre a híres,nevezetes ringatóra :D Úgyhogy maradok a keddnél. Nem utolsó,h itt legalább remélem találkozok vkivel. Elvileg a másik fórumon jövő szerdán mennek a csajok XIV. kerbe,de akkor megyek vezetni.

dharma
 
 


Dharma, igazad van, a Ringató az igazi:)

jobbulást a gyerekeknek:( Dávid se gyógyult még meg.

Ági,
Mi akkor költöztünk ki a xvi. kerbe, amikor 39. hetes terhes voltam. Azt mondták, az első fájásokra indulnom kell, mert gyorsan be fog indulni a szülés. Itt paráztam, hogy mi van, ha nem érek be időben a SOTE-ra:) Mentem szorgalmasan CTG-re, a végén naponta, és mindig úgy reméltem, hogy bent marasztalnak.

Végül a 40+1. napon beutaltak a kórházba, és másnap be is indult magától. Azt is mondták, hogy nagy baba lesz, de ideális alkatom van hozzá, és ha gáz van, császár.
Aztán éppen aznap tumultus volt a műtőben, így úgy döntöttek, hogy meg tudom szülni. És tényleg. 5130 grammal született :roll:

Szóval aránylag happy end, de így talán érthető, miért félek a 2.-tól is:)))
monke
 
 


Monke az igen. Hős vagy :D Én a 3500 g-os Majánál úgy éreztem a végén,h szétszakadok mindenhol :shock: Uram bocsá',de tényleg :oops: Ügyes voltál! Nagyon sokat számít az akarat meg az elhatározás. Jó,nem old meg mindent,de ha nem lettek volna ennyien lehet már gurítottak volna a műtőbe.
Nekem is egyébként így volt. Vasárnap kellett volna befeküdnöm (orvos számításai szerint 40+5 naposan),de előző nap megindul magától.
Barátnőm otthon szült. Két héttel a kiírás után természetesen,minden beavatkozás nélkül. Kórházba már megindították volna Neki,pedig a ciklus hosszát meg mindent figyelembe véve még előbb is jött egy nappal.

Javulást mindenkinek továbbra is! Nálunk sajna nem lett jobb még a helyzet :(

dharma
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: