Új privát üzeneted érkezett!

Hali!
Újra itt, bár Toncsi már fel van, kemény 20 percet aludt :shock: . Éjszaka 3-ig ébren volt, mi már mellette aludtunk a földön, őt nem zavarta, játszadozott :?
Hazajött a párocskám, tudok porszívózni, ő addig babázik. Közben szereli a vasalót :shock: Ma már nemigen tudok vasalni :wink:

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Hahó!

ma voltunk baba-mama klubban. tök jó volt, volt egy Elcsóval majdnem egyidős baba, mert egyébként inkább nagyobbak vannak. de Elcsó is élvezte a forgatagot és a sok gyereket. nagy húúúzások közepette kúszott a játékok után. :lol:
csodálkoztak más anyukák, hogy 6 hónaposan ilyen ügyes! és olyan okos is, mert anyósom belefújt a műanyag palackjába, hogy tütűűűű, erre ő is megfogta az üveget, és belefújt!!!! azt hittem, rögtön elsírom magam!!! :P
tegnap ettünk sütőtököt. jelentem: imádjuk. :lol:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok,

remélem mindenkinek jól telt a hétvége. Tegnap egy ismeros megjegyezte, hogy most már kezd látszani, hogy nem csak jól bevacsoráztam, hanem valami mástól gombolyodom. Nagyon orultem neki. Már épp itt volt az ideje.

Kép
gabcsi76
 
 

 
 

Sziasztok!

Szabival nagyokat sétálunk babakocsi nélkül ...persze ugy hogy fogom az egyik kezét. :D jövőhéten kell visszavinnünk az idegorvoshoz kontrollra..remélem jókat mond majd.
Sajna megjött a havibajom.. :( most ujra próbálkozunk,talán karácsonyra sikeredik..

Mindenkinek csupa jót kivánunk! most mennem kell .....megyek fogorvoshoz,majd jelentkezem.

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Az egészségügyi törvény tervezett változásai jelenlegi formájukban kihatással lesznek a szabad kórház-, valamint a szülészorvos-, szülésznő-választásra. Alapvetően egyetértünk az egészségügyi reform szükségességével, és a hálapénz visszaszorításának szándékával, álláspontunk szerint azonban a szülést nem lehet a többi orvosi beavatkozással együtt kezelni. Az érzelmi, bizalmi szempontok mellett az is megkülönbözteti az orvosi beavatkozásoktól, hogy egy természetes folyamatról van szó, melynek főszereplője az egészséges anya, és amely előre nem tervezhető, sem időpontját, sem lefolyását tekintve.

Ezért petíciót fogalmaztunk az Egészségügyi Miniszterhez, melyben erre a speciális helyzetre hívjuk fel a figyelmet, és kérjük, hogy továbbra is korlátozás és térítési díj nélkül választhassák meg a nők, hogy hol és kivel szeretnének szülni. Kismama-barát intézkedéseket is javasoltunk, amennyiben mégis mindenképpen szükséges a térítési díj bevezetése.

A petícióhoz támogatóként csatlakozni a mellékelt aláírásgyűjtő ív aláírásával lehet. Kérjük, hogy az aláírásokat kizárólag a mellékelt aláírásgyűjtő íven, illetve annak fénymásolatain gyűjtsék, mert az aláírások csak így lesznek érvényesek! Az aláírásgyűjtő ívekre az aláírásokon és a személyi adatokon kívül semmilyen más megjegyzést, dekorációt nem szabad tenni. Az aláírásgyűjtő ívek hátoldala teljesen üres kell, hogy legyen. Az aláírásgyűjtő ívhez nem szabad hozzácsatolni semmilyen más papírt. Kérjük, az aláírásgyűjtő ívek sokszorosításánál vegyék mindezt figyelembe!

Az aláírásgyűjtő ívet minden 18. életévét betöltött, választásra jogosult magyar állampolgár aláírhatja. Egy választópolgár a kezdeményezést csak egy aláírással támogathatja. Az aláírásgyűjtő íven az aláíró olvasható neve, lakcíme (irányítószámmal) és aláírása kell, hogy szerepeljen.

Kérjük, az aláírásgyűjtő íveket minden lehetséges fórumon terjessze, és amennyiben további gyűjtés céljából átadja más személyeknek az üres aláírásgyűjtő ívet, akkor mellékelje hozzá a petíció és a kísérőlevél másolatát is.

Az aláírt íveket legkésőbb 2006. december 15.-ig szíveskedjen eljuttatni a következő címre:

KOCSISNÉ PÉTERFY HAJNAL
1399 Budapest, Pf.:701/268

Köszönettel:

A petíció kezdeményezői:

Boksay Rita Ferbert-Vadász Ágnes Gurzóné Tuskán Ildikó
Kocsis Gábor Kocsisné Péterfy Hajnal Szebeni Jánosné
Vass László Vassné Csípai Nikoletta

Bővebben:
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... le&sid=314

delfinke
 
 


Mindent bele Helga.

A fogorvosról jut eszembe. Szoptatás alatt nem káros, ha az ember érzéstelenítést kap? Belekerül az az anyatejbe?

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Delfinke

Előszöris köszöntelek: Szia / ezt te nem tetted../csak "futtában "tudtam el olvasni amit küldtél igy lényegében nem igazán tudok hozzászólni...Bár annyit mondanék,hogy az egészségügy sajnos nagyon ott van a "béka feneke "alatt.Sok rosszat hallani a kórházakról,az ellátásról,orvosokról,az egész rendszerről...../ zárójelben megjegyzem mikor én a kisfiamat szültem nagyon rendesek voltak a nővérkék,a szülésznőm s az orvos is aki ott volt...sajnos ez a ritka!/Most ez a petició,az aláirásgyűjtés ...amit "szerveztek"irtok,csináltok...sikeres lesz-e?eljut-e az Egészségügyi Miniszterhez?nem tudni..s biztos nem egy gyors "menet" lesz..tehát szerintem ezzel nekünk egy átlag embernek pl.kismama,anyukák nem mostanában lesz jobb...persze meglehet próbálni hátha sikerül .....én nem akarom leszólni ezt az egész javaslatot,ötletet.......sok sikert hozzá

Szia


Gabcsi


Vigyázz magadra s pihengess...gondolom már sokadszor hallod ezeket...kicsit uncsi lehet már.Bocsi!jót akarunk neked :D
Az anyatejbe sok minden átjut vigyázni kell s mindenhol pl.-ul egyéb különböző vizsgálatoknál / fogorvos,röntgen,tüdőszürés../emliteni kell,hogy szoptat az illető vagy ha terhes azt is.

Klauszka


Ügyeske a kislányod..gratula" szabi is imádta a sütőtököt s a zöldborsót is szeredte.


Sziasztok megyünk fürödni... :) Helga

Kép
helguci
 
 


Halihó!

Ma leturmixoltam Elcsónak a krumplit a körtével. Érdekes, így szerette! :lol:
Tegnap viszont kirázta a hideg, ha krumplidarabot érzett, és állandóan kidugta a nyelvecskéjét. :twisted:
Én letöltöttem a petíciót, mert akarok aláírásokat gyűjteni. Tudod Helguci, nem tudom, Győrben hány kórház van, de itt Pesten van egy pár, és persze én richtig nem ott szültem és akarok szülni, ahová tartozom. Merthogy az szar. nekem bevált a kórházom és a dokim, nem szeretném, ha valamelyik okos politikus megszabná, hogy kivel és hol szüljek. nem és nem. Ezért inkább gyűjtök, és meglátjuk mi lesz. Ez is több, mint a semmi. Én szeretném, ha ezt a tervezetet csírájában elfelejtenék. Drukkoljatok!!!! :roll:

K.
Kép
klauszka
 
 


Halihó!

Ma leturmixoltam Elcsónak a krumplit a körtével. Érdekes, így szerette! :lol:
Tegnap viszont kirázta a hideg, ha krumplidarabot érzett, és állandóan kidugta a nyelvecskéjét. :twisted:
Én letöltöttem a petíciót, mert akarok aláírásokat gyűjteni. Tudod Helguci, nem tudom, Győrben hány kórház van, de itt Pesten van egy pár, és persze én richtig nem ott szültem és akarok szülni, ahová tartozom. Merthogy az szar. nekem bevált a kórházom és a dokim, nem szeretném, ha valamelyik okos politikus megszabná, hogy kivel és hol szüljek. nem és nem. Ezért inkább gyűjtök, és meglátjuk mi lesz. Ez is több, mint a semmi. Én szeretném, ha ezt a tervezetet csírájában elfelejtenék. Drukkoljatok!!!! :roll:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Végül is igazad van Klauszka.................Bolti kaját adtál kislányodnak?van amelyik egész jó.
Szabi megint náthás :evil: ugylátszik hajlamos rá..sajnos.
Ti hogy álltok a karácsonyi készületekkel?Én már nagyjából megvettem mindenkinek az ajándékot..méga szaloncukor van hátra s persze a fa..valószinü,hogy zselés szaloncukor lesz a kis családom inkább azt szereti.Kiváncsi vagyok Szabinak ,hogy fog tetszeni a karácsonyfa a sok csillogás. a sok szép disz, csillagszóró,stb.... :wink:
Mi jót fogtok főzni? mi lesz a "menü"?majd szent este?

Sziasztok jó hétvégét! Helga

Kép
helguci
 
 


Krumpli körtével? Nem hangzik rosszul.

Én az idén nem fözök karácsonyra, mert megyünk a szüleimhez. Bár a desszertet azt én csinálom, de még nem gondoltam ki mi legyen. Egy sajttortát mindenképp fogok csinálni.

Még csak fél 11, és én dugig ettem magam. :( Ma valahogy nagyon evös kedvem van.
:(

Kép
gabcsi76
 
 


Gabcsi!

Ha fogorvoshoz mész mond, hogy szoptatsz és akkor is kaphatsz érzéstelenitést.

Mikorra vagy kiiírva? Nálatok van szabad orvos választás?
Édes ez a kutyus!

Nekem is kettő dobermanom és egy 2 éves kisfiam aki imádja a kutyákat és ők is viszont.

Kép



móni
bedmona
 
 


Szia Móni,

Május 1-re vagyok kiirva. Itt teljesen más a rendszer mint otthon. Teljesen másképp épül fel, és ezért nagyon nehéz elmagyarázni is pár mondatban. A komplikáció mentes szülés diplomás szülésznöknél zajlik. Vagy a kórházban, vagy otthon. Én a kórházat választottam, pont azért mert nekem (magyar felfogásomnál fogva) az otthoni szülést nem tudom elképzelni. Már azóta láttam róla filmet is, és meg kell mondjam elég meggyözö volt. Úgy átrendezik a hálószobádat szülöszobának, hogy csak lestem. A legnagyobb elönye pedig, hogy rögtön utánna a férjed karjában csucsulhatsz el. El se hittem elöször amit láttam. Tényleg nagyon profin volt megoldva minden.
Szabad orvos/tanácsadónö választás nincs, viszont két szüleszeti csoport között választhatok: A és B csoport. Mindegyik csoportban 4-5 szülésznö van. Igy e szülésznök egyikénél fogok szülni, attól függöen, hogy ki van müszakban. Már mind a 4-el ismeretséget kötöttem, nagyon édesek, aranyosak. Remélem érthetöen fogalmaztam. :lol:

Képzeld tegnap voltam épp egy elöadáson. A kutya és a kisbaba kapcsolatáról. Ilyen és ehhez hasonló felvilágosító estéket rendeznek csütörtökönként a tanácsadóból.
Elég sokat tanultam: Hogy hogyan fogadtassuk el a kutyával az uj kis jövevényt, valamint, hogy hogyan tanitsuk meg a gyereket a kutyával való együttélésre. Nagyon tudatosan készülünk rá, mivel Dundi volt eddig szemünkfénye, most meg változik egy kicsit a helyzet. Gözerövel dolgozunk rajta már most is, nehogy egy kicsit féltékeny legyen. Bár a picit egyedül vele, felügyelet nélkül nem fogom hagyni.

Mi a neve a kisfiadnak?

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Helguci, csak bio ételeket pl. alma őszibarackkal. csak gyümiket kapott még Eló, majd ezután jönnek a fogások! :D
Én karácsonykor eddig mindig tejszínes rókagombás harcsát szoktam csinálni, de nemrég főztem 10 liter harcsapörköltet, ami a könyökömön jött már ki a végén, ezért asszem idén kacsát sütök.
mi hétfőn megyünk a férjemmel shoppingolni. meg persze Elóval.
Képzeljétek, Elcsó is picit szörcsög, ezért ma kiszívtuk a nóziját. Hát tombolt szegénykém... úgy sajnáltam! utána meglátta a porszívót, és már attól sírt! éjjel 1,5 óránként keltett, akkor még nem tudtam, mi a baj. most már tudom, tutira nem kapott rendesen levegőt. na mindegy, túl vagyunk rajta.
Gabcsi az a sajttorta édes, vagy sajtízű? milyen sajtból van? mi a tésztája?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!


Klauszka

Nagyon finomat főzhettél...a párom nincs oda a halért,ugyhogy az kihúzva a menüből :? valami különlegeset gondoltam én is...van egy jó szakácskönyvem onnan nézem majd ki....aszalt szilvával töltött valamiféle biztos lesz.s máj is.../ Szabi szereti a májat /.Sütiket kapunk majd illetve keksztekercset meg linzert csinálok/ baracklekvárral /s mogyorókrémet tejszinhabbal...
Szenteste ugye itthon leszünk majd másnap anyóséknál vagyunk ott is ebédelünk,második ünnepen meg anyuékhoz megyünk,jönnek oda a rokonaim, tesóm s őket akkor ott köszöntjük meg.Évek óta igy van..

Gabcsi

Finom lehet a sajttorta.. :) hányféle sajtból készül?könnyü elkésziteni ?

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok,

a sajtorta édes, mert mascarponéból (én hozzá hasonló krémsajtból készítem, mert igy olcsóbb) és tejszínhabból készül. A tésztája nagyon egyszerü, kekszet kell összetörni és olvasztott vajjal összekeverni. Sütés nélkül készül pillanatok alatt.
Egyedül a hütési ideje, ami hosszabb.
A tetejére pedig eperlekvárat szoktam tenni.
Nagyon egyszerü, de isteni.
Ha érdekel benneteket leirom a receptjét.

Kép
gabcsi76
 
 


Gabcsi, érdekel!
imádom a mascarponét.
Csilla, Toncsi? El vagytok tűnve. mi újság a kilókkal?
Helguci, a menetrendünk majdnem ugyanez karácsonykor. :D

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, csak már elkezdődött a vizsgaidőszak és hát tanulni kellene! De mindig találok fontosabbat :? !

Sajna kiló ügyben semmi változás. Sőt, múlt hétfőre megint fogyott 20 g-ot. Írt fel a dokibácsi vasat, hátha az meghozná az étvágyát, de nem. Minden étkezés egy idegbaj. Nincs semmi tuti kaja, amit bármikor bevethetnék, talán a banán, de az meg allergizálhat, így nem adok minden nap :? Az almás krumpliból a múltkor megevett 180 g-ot (életében először evett ennyi szilárd kaját :shock: ), most meg 40 g után feszeng, sír, ívbe feszíti magát, csapkod, szóval mindent bevet :cry: . Ma is sütöttem sütőtököt, 30 g-ot evett belőle, pedig sokkal édesebb, mint a bolti.
Tanácstalan vagyok :( . Már csak abban reménykedem, hogy nincs semmi szervi baja, csak egyszerűen rossz evő :roll: .
Holnap is elmegyünk mérlegelni, hátha...

Úgy hallottam, marad a szabad kórház és orvos választás.

Gabcsi, engem is érdekel a sajttorta receptje, és bármi finomság. Nem vagyok egy szakácstehetség, úgy hogy bármi jöhet.
A babaszakácskönyv, amit szoktam nézegetni: Devics Józsefné (védőnő) Csecsemők szakácskönyve címet viseli, bár én inkább az interneten barátoktól szedem az információkat.
Gabcsi, mi jövőre szeretnénk egy kiskutyát, mire kell figyelni majd?

Mi a szentestét anyósékkal töltjük, mert itt laknak a szomszédban, másnap meg megyünk a nővéremékhez és anyuhoz Pestre.
Menüileg általában anyós főz, bár még nem beszéltünk róla. De az biztos, hogy Toncsi baba megkóstolja a gesztenyepürét.

Tegnap adtam Toncsinak céklát, ízlett neki az a pár kanálnyi. Adok neki holnap is, kíváncsi leszek, mennyit eszik belőle.
Pár napja, úgy volt, hogy abbahagyjuk a szopit, de még nem voltam rá felkészülve lelkileg, így csak 1 napig bírtam. Toncsi nem hiányolta különösebben, kapott tápit, az is jó volt. Már csak 1-2x szopizik, az sem lehet túl sok, de még egy kicsit várok. Ha hízna rendesen, nem is jutna az eszembe, de így...

Klauszka, szörcsög még Elcsi? Nekünk elektromos orrszívónk van, annak nincs olyan nagy hangja, Toncsi nem is fél tőle, pedig én szinte minden nap használom 1x.

Helga, Szabinak hogy tetszett az első karácsonya? Toncsi is majdnem annyi idős lesz.

Jó éjt

Na most bepótoltam :wink:

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!


Szabi még akkor nem igazán értette"mi is az a karácsony...tetszett a fa .Akkor még csak mászott...vigyázni kellett,hogy mit fog meg...hova mászik el.Egy játszó szőnyeget kapott azon "hempergett".

Sziasztik Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!

Szia Gabcsi! Levente a kisfiam neve.Mikor terhes lettem, fiút szerettem volna és mikor megtudtam, hogy fiam lesz az apukájának adtam azt a megtisztelő feladatot, hogy nevet válasszon a kisfiának. Persze nekem is nagyon tetszett a döntése.
Nálunk papás szülés volt, apa eleinte nem akart bejönni de így utólag azt mondta, hogy nem bánta meg. Persze nekem is nagy segítség volt. Ti mit vártok fiút vagy lányt és van már nevetek?
Mikor megszületett manó én haza küldtem apával egy rongy pelenkát a baba illatával, hogy szagoltassa a kutyákkal. Be is vált ez a módszer és mikor haza mentünk már nem egy idegen emberke volt elöttük. Persze akkor is és máskor is szimatolhatták a babát megfelelő távolságból. Most pedig már jó barátok. Szeretnék képet küldeni, de nem sikerül mivel minden képem több mint 250KB. A baba mércét sem tudom fel tenni. Tudtok benne segíteni?
Ha már mindenkit érdekel a sajttota kérlek írd le. Lehet a Karácsonyi menüben szerepeltetem vagy szilveszterkor.

Csillala!
Sajnálom ilyen pocak fájos lett Toncsika kaptok rá valamit?
Nálunk az elején volt hasfájós Levente, de rájöttem, hogy mi volt a gond. Viszont azt tanácsolom, a szopit ne hagyjátok abba. Az mindenre gyógyír. Még akkor se ha már nem elég a tejcid. Lehet,hogy egy kis étel után csak pár cseppet is szív már az is segíthet. Nehéz az biztos. Kitartás!!!!

Sziasztok! Megyek ebédelni.

Kép



móni
bedmona
 
 


Lányok,

írom a receptet. Konyhatündérnek nem kell lenni hozzá, mert nagyon egyszerü. Ráadásul nem kell sütni. :lol:

Hozzávalók:
* 1 csomag keksz kb. 300g(én korpás kekszet használok, ami kicsit édeskés izü, de szerintem a sima háztartási keksz is jó.)
* 125 g olvasztott vaj
* 200g mascarpone
*1/4 l tejszin

Elkészítés:
Törd össze a kekszet és kever össze az olvasztott vajjal. Egy 24-26cm tortaformába tesszük. Kanállal jól nyomkod szét az alján. Tedd 1-2 órára a hütöbe.
Verd fel a tejszint 1 kanál cukorral. Ezt kÖvetöleg keverd óvatosan a mascarpónét bele. Majd öntsd rá a kekszre. Hütöbe vele egy pár órára.
Tálaláskor szeletekre vágom, és 1-2 kiskanál eper vagy erdeigyümölcs lekvárt teszek rá.

Ennyi az egész. Maga a torta nem nagyon magas.

Kép
gabcsi76
 
 


Boldog Mikit Mindenkinek!

Pusszancs
Csilla

Kép

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Hogy sikerült a mikulás?

Nálunk nagy volt a készülődés. este 6-kor jött a mikulás az utcánkba. Most 3 kisgyerek lakik felénk és oda is ellátogatott a mikulás mielött hozzánk ért.
Manó már nagyon várta, az ablakból leste mikor hallotta a csengőszót.
Behívtuk a mikulást és leültettük. Nagy volt a csodálkozás és mindent megakart mutatni a mikulásnak. Szerencsére nem félt tőle.
Még egy versikét is sikerült elmondanunk. Mikor elment a mikulás boldogan újságolta mindenkinek, hogy itt volt és mimindent hozott.
Mindehez hozzátartozik,hogy a nagypapát öltöztettük be mikulásnak és nagy volt az izgalom részünkről is hogy megismeri-e, de nem.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok,

hát nálunk még nem volt ünneplés? :lol: Majd jövöre.
Ti, hogy oldjátok meg az ajándékozást Mikuláskor és karácsonykor?
Én már annyit gondolkoztam ezen. Én nagyon szeretném a hangsúlyt a karácsonyra fektetni.
De mit lehet, akkor mikuláskor adni? Érdekelne a téma.

Kép
gabcsi76
 
 


ja, és még valami:

ismeritek ezt a könyvet: Penelope Leach: Picik és kicsik

gyereknevelésröl szol

Kép
gabcsi76
 
 


Hali,
Nálunk a télapó úgy indult, hogy csak egy pici játék és egy kis csomag. Lett belőle egy kisautó könyvek és csomag. Hasonló a nagyszülők részéről is. A gyerekek szerintem a télapót várják a legjobban, ő az akit csodálkozva és ámulva fogadnak. :shock: Ha ajándékot is kapnak az pedig egy élmény. Reggel a kisfiam úgy kelt fel, hogy itt volt nálunk a télapó és ide ült a konyhába. Ezt mondta.

A karácsony hasonló képpen lessz nálunk, már ajándékozási szempotból. Később viszont szeretném majd arra rávezetni,hogy a legszebb ajándék mindig az amitmagunk készítünk. Most is kap már ízelítöt belöle. Apa készített egy kis asztalt és széket fából, amit majd ők fognak összerakni.

Hát én így tervezem. Most megyek mert megyünk babalátogatóba.
Unokahugomnak 5.-én született kislánya MAYA 3740gr és 57cm. Semmi vágás és semmi repedés. Szerencséje volt. Ja! harmadik baba.

sziasztok!

Kép



móni
bedmona
 
 


A könyvről, ez egy SZUPER JÓ KÖNYV én szét forgattam már. Van egy másik könyv is ajánlom mindenkinek Deákné B.Katalin Anya, taníts engem! A www.deakestarsakiado.hu oldalról is rendelhető. Én nagyon sok jó dolgot gyakoroltam belőle.

Kép



móni
bedmona
 
 


De jó, hogy ezt mondod Móni.
Mert pont ezt a két könyvet néztem ki, hogy megveszem. :!: :!: Meg még egy babaszakácskönyvet. De abban m''eg nem vagyok biztos. Annyi a választék.

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó lett a kép Csilla!igen aranyos! :D

Üdvözöllek én is ebben a topikban.Nem is irtál még igazán magadról...Móni. :wink: 2éves a kis fiad?hol laksz?

Nálunk is itt járt a mikulás.. Szabi náthás még egy picit ugy hogy szegényke nyügöske volt estére mire jött a télapó.Mi nem öltöztünk be valószinü csak jövőre akkor fogja úgy igazán élvezni a mikulást szerintem...kapott kis játékokat meg persze télapó csokit.. :)

Az anya,tanits engem c. könyv nagyon jó nekünk is meg van.

Gabcsi

Mi télapókor nem adunk különösebben ajándékot egymásnak.Illetve én szoktam pár csokit venni szaloncukrot /azt már ilyenkor megvezsem /pár mandarint,narancsot esetleg kicsike virgácsot s egy tálkába rendezem őket kiteszem az asztalra s mikor a kis fiamnak megjön" a télapó akkor igy jelképesen nekünk is itt a mikulás.Meghát a férjemet Miklósnak hivják neki akkor van a nevenapja is .
Karácsonyra próbálunk valamilyen praktikus vagy személyes dolgot ,ajándékot adni.pl.parfüm.könyv,kávés készlet,ruha féle...stb.

Na megyek szép idő van,Szabit kiviszem sétálni.

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Hahó mindenkinek!
Móni, üdv itt.
Csilla, szuper ez a kép Toncsiról!!! Hogy csináltad a hátteret????
Tényleg szopizzatok, az mindenre jó. A tápszertől sem hízik? Kipróbáltál már mindenféle gyümis kajákat és tejpépet is? Én a hippeket veszem Elcsónak, persze inkább magam készítem a papikat. inni mit adsz neki? nálunk néha Elcsó pár falat után megunja a dolgot, olyankor megitatom, és utána megint jöhet a papi.
mikulásra Elcsó 100 Ft-os játékokat kapott. kirakós szőnyeget, kisrepülőt, gumikockát. Bírta őket, de leginkább az üres ragasztószalagos karikát. :lol:
Gabcsi, a te babád jövő karácsonykor épp annyi idős lesz, mint a mostaninák Elcsi, én pl. hintát veszek neki, fakockákat, rágható könyvet na és persze ruhácskákat. de kértem neki kisautót (imádja, ami gurul), pöttyös labdát, na meg egy párologtatót.
megyek, mert nyúz, hogy fel akar állni, általában sikerül is neki ( :!: ), vigyáznom kell, csúszik a padlónk!!!!!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Jó hétvégét mindenkinek! itt még igen kellemes az idő igy sokat tudunk sétálni Szabival... :D Képzeljétek a testvéremék kislánya / most 4éves /bárányhimlős lett szegényke valószinű,hogy pont karácsonyra gyógyul ki belőle de ugyanakkor a testvérkéje a kis Vince meg akkorra kapja meg a bárányhimlőt :evil: s eddig ugy volt ,hogy jönnek a tesómék anyuékhoz az űnnepekre s mi majd átmegyünk köszönteni őket de igy nem merem átvinni Szabit nehogy elkapja őis. Ti mit gondoltok erről ?

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Hali!

Végre túl az első vizsgán :D !

Klauszka, a háttérkép a gépünkön volt, fogalmam sincs honnan. De a neten biztos van. Megcsináltam a nagyszülőknek a naptárt karácsonyra, ez lett a decemberi kép!
A szopi maradt, csak a nem hízása miatt kapkodok összevissza. De most mintha jobban enne :roll: (kopkopkop). Ha minden igaz kedden megyünk mérekezni, akkor kiderül.
Különben próbáltunk már sokféle gyümit, a banán mindig bejön, no de mindennap??? Most a gyümölcsös husit szereti nagyon. Az őszibarackos pulykahusit, meg az almás, almás-banános csirkehusit. Ma sárgarépás csirkehusit kapott, de már pár napja 150-180 g kajcsit megeszik ebédre! Csak összességében nem eszik eleget. Legutóbb 7400 g volt, és egy ekkora babának több mint egy litert meg kéne enni, ő meg 600 ml-nél többet nem igazán eszik.
Tejpépet, tejbedarát próbáltuk, nem sok sikerrel. Kb. 1/4 adag megy be + valamilyen gyümölcs.
Inni nem igazán szoktam adni neki külön, kaja után néha egy kis víz, de hát az nem túl finom :? .

Mikire Toncsi nem kapott semmit, majd jövőre. Azaz 3 body-t, de ugye az nem igazán ajándék neki! Meg előszedtük a férjem régi játékait, építőkockát. Szóval ennyit.

Helguci, az orvost nem kérdezted, mit csinálj? Van most az oltás is.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


tényleg, akartam kérdezni tőletek, hogy mi a véleményetek az oltásokról! holnap megyünk a dokinénihez, kifaggatom...
Csilla, szerintem a víz után próbáld még meg Toncsinak a papit. Elcsó is szívesen eszeget még a kortyok után. :wink:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!


Még nemkérdeztem a doktornőt majd beszélek vele....

Szabi többször kap oltást mert ugye korábban született 2hónappal.Aránylag egész jól viselte az oltásokat persze egy kicsit sirt mikor megkapta.. :cry: a védőnőnk adott kis könyvet az oltásokról amibe elégjól benne van minden erről a kérdésről".

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!

Helguci!
Csak most olvastam a hsz-t; és bocs tényleg nem köszöntem; bunkó voltam.még egyszer elnézést!

Lehet hogy a petícióval semmit nem értünk(érünk) el de legalább tettünk-teszünk valamit. :D

Sziasztok

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok!

Delfinke

Semmi gond...örülünk,hogy beléptél. :D aranyos a kisfiad!

Egy -két napig nem leszek fenn a neten mert új gépet veszünk ami van már erég régi s néha "rosszalkodik".

Remélem mindenki jól van csemetékkel együtt készülődik az ünnepekre...

Majd jelentkezem még biztos! vigyázzatok magatokra

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok Lányok!

De elvan tünve mindenki!!! Hol vagytok????

Igaz én sem jelentkeztem mostanában mert nem fértem a géphez,
de amikor csak tudtam elolvastam mindent.

Helguci! Még igaz,hogy nem írtam magamról, de ami késik nem múlik. 36 éves vagyok és 34 évessen szültem első gyermekemet.
Tolna megyében egy kis faluban lakunk. Azért szültem ilyen későn ,mert úgy éreztem ,hogy most van itt az ideje. De nem bántam meg! Mivel eléggé félek az orvoi köppenytől= fehér szindróma, így elég körültekintő voltam mikor a kórház választásról esett szó. Nem a megyei kórházban szültem hanem bonyhádon. Ez egy Baba barát kórház és most lehet, hogy a bezárás fenyegeti. Szóval ott jóléreztük magunkat amig bent voltunk. Sajnos többször is voltam mivel adódtak problémáim.
Miután megszületett a kisfiam otthon sokat segítettek szüleim. A párommal egy vállalkozást vezetünk és jól jött ha a nagyszülőkre bízhattam a csemetét. Most már két éves és gyönyörűen beszél mondja a versikéket és szereti a gyerekeket. Az ovit is várja már.
[/b]

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagy a csönd"de biztos a karácsonyi teendők kötnek le mindenkit.

Móni

Köszönöm hogy irtál magadról!aranyos a kisfiad! :D Én 32évesen szültem a kisfiamat korábban született 2hónappal sajnos :cry: de háléistennek minden rendben van....hát a mozgásában volt egy picit lemaradva de azt mondja az orvos,hogy majd behozza.Szépen fejlődik most 20hónapos.

Nem tudok képet feltenni :evil: majd talán ha megjön az uj gép akkor sikerülni fog.

Sziasztok megyek mert Szabika felébredt s megyünk ki a jó levegőre
Helga

Kép
helguci
 
 


Helga!
Biztos jót sétáltatok. Nálunk elég ködös és hideg az idő, de Leventével minden nap ki kell menni mert követeli. Ha esik ha süt a nap mindig van valami amivel egy egész délutánt vagy délelöttöt eltud tölteni. Néha allig lehet becsalni, hogy ebédeljen. Ebéd után alszik egy nagyot és ismét megyünk kifele. Levente már csak egyszer alszik fél kettőtől négyig vagy ahogy éppen tud.
Nálatok, hogy megy az alvás és a bilireszoktatás?

Lányok! úgy örülök, hogy rátok találtam szinte egésznap leveleznék veletek!!! :D
Sajnos csak az üzletünkből tudok írni és hetente 2-3 alkalommal vagyok bent. De allig várom, hogy gépközelébe kerüljek és már olvasok is.

Viszont otthon is van mit csinálni, főleg egy kertesházban és a kisfiammal a 3 évet is kiszeretném használni.
Ti is kihasználjátok a 3 évet?

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Móni

Jó nektek ,hogy kertes házban laktok mi városon élünk panelházban lakunk a második emeleten.Igy ha levegőzni szeretnénk bizony egy kicsit "odébb" kell menni a háztömbtől,hogy jó levegőn legyünk s ne közvetlen a lakótelep közelébe legyünk.
Szabika nagyon keveset alszik.Reggel fél nyolckor kel általában s szintén ugy kb.fél nyolc-háromnegyed nyolckor fürdik este majd vacsi s fél kilenckor már alszik is .Napközben délelőtt alszik egy majdnem 1órát/ kb.40perc ../s ennyi..többet nem alszik nappal :cry:

Én kb.egy - másfél hónapja kezdtem rászoktatni a bilire a kisfiamat.Először csak egyszer / fel kelés után /ültettem rá...persze hogy először nem tetszett neki s mindig le akart mászni róla de pár nap után megszokta s eleinte én leültem vele szembe s v.milyen játékot adtam a kezébe s igy "ültünk"10-15percet.Majd később megpróbáltam 2x..majd 3x..is ráültetni a bilire de mindig ugyanabban az időben p.reggel. séta után,ebéd után,délután 1x..majd fürdés előtt is.Most már bele is kakil 1x reggeli után rendszeresen :) de azért még nem száraz a pelus csak jóval kevesebb a pisi benne......talán igy hamarabb szobatiszta lesz..de hát ki tudja?minden gyerek más :wink:

Miszeretnénk kistesót Szabinak próbálkozunk-próbálkozunk...de hát eddig még semmi... :cry:

Most elköszönök még biztos a napokban karácsony előtt irok!

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok,

nem volt egy pár napig internetünk, a modem felmondta a szolgálatot. Megállt az élet :!: :!: :!:
De most már minden rendben van.

Közben túl estünk egy uh-n, szerencsére minden okés. Sajnos képet nem tudtak róla csinálni, mert nem volt igazán fotogén formában. Bár szerintem már ilyen korban a kép nem is adja igazán vissza a babát.

Ja, és a lényeg: mocorog!!! Néha - néha már érzem.

Csilla, kész lett a naptár karácsonyra?

Helga, kérdésem van, bár lehet, hogy butaság.
Azt írtad, hogy Szabi este fél kilenctöl reggel fél nyolcig alszik. Az kevés?

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Gabcsi, nekem tavaly december 10-én mozdult meg Elcsi, azért írom, mert te kb. úgy vagy kiírva, ahogy én voltam, és látszik, hogy más is egyezik! :wink:
nekünk mostanában zűrösek a napjaink a karácsony miatt, illetve kaptam egy körömágygyulladást, és azzal szenvedek most már hetek óta. van valami tuti receptetek ellene? nem tudok cipőt felvenni, a fagyban is papucsban járok. :evil:
Ja, és Elcsó már feláll és leül és felül, szóval minden, ami belefér. :lol: Ráadásul felfedezte, hogy hogy kell kommunikálni, tehát most mindenkivel kiabál. :twisted: tegnap a szopis klubban rákiabált egy 1,5 éves kislányra, aki elsírta magát. :D
Csilla, mi van Toncsi étvágyával?
Elcsó sem nagyon akar mást enni tejcin kívül. :?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Gabcsi

Egyáltalán nem butaság amit kérdeztél...de én ugy értettem a kevés alvást,hogy napközben alig alszik egy órácskát Szabi az kevés...este szerintem jól alszik s végig alussza az estét nagyon jól már régóta :D

Lehet ,hogy már nem leszek fenn a neten karácsonyig /Utána biztos ujra itt leszek irok majd!/


Mindenkivigyázzon magára!

NAGYON BOLDOG KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KIVÁNOK MINDENKINEK! SOK ÖRÖMÖT,BOLDOGSÁGOT S jó pihenést!
Sziasztok Helga Szabika

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!

Hát elérkezett a karácsony hete. Gondolom mindenki készülődik csomagol, süt, főz stb...
Nálunk is nagy a sürgés forgás. Ezzel a kis gyerek versel szeretnék mindenkinek jó hangulatot kívánni a karácsonyi készülődésben.

Nagy a sürgés-forgás
mozsárban a morgás.
Mári, Kati, Sára
habverővel járja.
Diót tör a Pannka,
Gesztenyét süt Hanna.

Barni, Boti, Bence
Tele a kemence.
Dióskalács, mákos
Hamuban sült lángos
Csínján kostólgassál,
holnapra is hagyjál.


GABCSI! Sikerült megvenned a könyveket?
A picik és kicsiket hol tudtad beszerezni?
Látom már a félidő körül jársz hát innen megindul a visszaszámlálás a NAGY TALÁLKOZÁSHOZ!

Nálunk a karácsony szentestét anyuéknál töltjük a másnapokat beosztjuk a rokon látogatásokra.
Levente már várja, hogy az angyalkák hozzák a karácsonyfát és lessz rajta csillagszóró is ami szinte bámulatba ejti.
A hétvégén a falunkba karácsonyfa állító ünnep volt Levivel elmentünk megnézni és tátott szájjal nézett a fenyőre. Közben gyerekek énekeltek, verset mondtak és zenéltek. A végén tüzijáték is volt.
Vasárnap elmentünk fényképeszkedni egy fotóshoz.Karácsonyi képeket készít gyerekekről bérmentve 4 db-ot. Ha sikerül felteszem, de valószinű már csak jövőre. Levi nagyon élvezte, hogy sok gyerek volt és bátran ment barátkozni. A fotózás is jól sikerült, ügyes volt.

most, megyek mert készül az ebéd. Délután visszanézek. Addig is Sziasztok!!!

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk Toncsi első betegségén :cry: . Elkapta ezt a hányós-hasmenéses vírust. Délutáni alvás után bementem és a hányásában feküdt :? , közben persze gagyarászott meg nevetgélt :shock: ! Aztán felvettem és jött a második adag, szegény kiadott mindent, amit megevett, majd estére a hasa is ment, de hála az égnek ennyi. Nem lázasodott be, meg nem hányt, nem ment a hasa többet. Bezzeg nekem :? . Elkaptam tőle, én meg olyan beteg voltam mint a kutya. Órákig nem tudtam kijönni a mosdóból :shock: . Szerencsére ennyivel erősebb a szervezete Toncsinak :) .
Most már mindenki ép és egészséges (kopkopkop)! Holnap megyünk Miskolcra bevásárlókörútra! Remélem még nem fosztottak ki mindent :roll: !

Gabcsi, nekem anno december 6-án mozdult meg Toncsi, ő május 5-re volt kiírva. Te mikorra is vagy? És tudjátok már a nemét? Mi megbeszéltük, hogy a 2. bébinél nem kérdezzük meg, ha kibírjuk :roll: :D !
Hollandiában is minden úgyanúgy van karácsonykor mint itthon?
Igen húzós ára van annak a sajtnak :shock: . Még nem biztos, hogy lesz sajttorta :roll: .
Ha minden igaz, most nyomtatódik a naptár. Remélem, ma kész lesz teljesen.

Klauszka, pedikűrösnél még nem voltál? Nekem is fájt nyáron a lábam és én is megkínlódtam vele egész nyáron, de aztán szerencsére helyrejött. De valószínű pedikűrös hamarabb helyre hozta volna.
Ügyes lány nagyon Elcsi!
Toncsi is kiabált rengeteget egy időben, de már leszokott róla. Most már a baba, apa, aka, pápá megy :roll: . A többit nem értem :? Hiába egy "anyát" sem bírok kivenni :lol: .
Toncsi még nem mászik, de már mostanában fel-feltolja a popsiját és hintázik, de arra még nem jött rá, hogy könnyebb és gyorsabb mászni, mint kúszva közlekedni :) . Így legalább az egész lakást feltakarítja :lol: .

Nem tudom, mi lesz a szopival. Tegnap még nem mertem szoptatni a betegségem miatt, ma reggel akartam, de nem jött egy csepp sem :shock: . Szegény hiába rángatta, csapkodta, nyomkodta, semmi. Biztos a betegség az oka, mert egy csepp folyadék sem maradt bennem :? . Azért még próbálkozunk. Holnap már ő is 9 hónapos, nem nagy katasztrófa, ha vége szakad. Tulajdonképpen ő nem is hiányolja, nekem többet jelentett már, mint neki.

Móni, mi tervezzük, hogy 3 évig itthon maradok Toncsival (erre a főnököm is rásegít :lol: :roll: ), főleg, ha közben esetleg egy újabb kis Manócska kopogtat hozzánk. De még az 2-3 év.
Ti terveztek még babát?

Helguci, köszönjük a karácsonyi köszöntést, Nektek is Boldog, Békés Karácsonyt, sok örömet és nyugalmat kívánunk Toncsival.

Toncsó elaludt, megyek pakolászni :?

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok,

Csilla, remélem Toncsi jobban van már. Fú, nekem olyan szerencsém lesz, hogy majd ti tudtok okitani. Én tutira berezeltem volna attól a hányástól. De gondolom gyakorlat teszi az embert. :lol:

Móni, sikerült megvennem a könyveket. Jó sokat költöttem. :oops:
Én mindig a www.bookline.hu oldalról rendelek. Most volt egy olyan akciójuk, hogy ha 3- at veszel, minden könyvre 25% -ot számolnak.

A mascarpona nem nagyon használt a magyar konyhában, gondolom azért olyan drága. Itt meg a tejföl olyan drága, épp ezért jöttem rá a kis okos fejemmel, hogy a rakott kel, fözelékeket mascarponéval is meglehet csinálni, tej nélkül. :lol:

Na megyek pakolni. Pénteken indulunk anyáékhoz, Miskolci városba. :)
Még annyi mindent kell elintézni. Most kocsival megyünk, hogy a kutya is jöhessen. Remélem jók lesznek az út viszonyok.

Kép
gabcsi76
 
 


Csilla, egyébként május 1-re vagyok kiirva és nem akarjuk a baba nemét tudni. Ugyhogy meglepi lesz. :lol:

Kissebb - nagyobb változásokkal olyan a karácsony,mint nálunk. Mondjuk nálunk anyukáméknál 24-én állitottunk fát. Itt azt már dec. 5-e utáni hét végén állitják.
De úgy nagyábból ugyanaz.

Kép
gabcsi76
 
 


Lányok, van pocis képem!!!!!!

Kép Természetesen Dundi odafurakodott, nehogy ö lemaradjon. :-)

Kép

Kép
gabcsi76
 
 


Tudnátok nekem segíteni abban, hogy az ügyeletes dokinak mennyit szokás adni? Még csak 32, vagy 34? hetes vagyok(még mindig nem tudják, szerintem 34) és be akarnak fektetni a kórházba, mert a baba faros és a méhlepénnyel valami nincs rendben, így császárral fogok szűlni :cry: az ügyeletes dokinál. Ő lesz az első babám és semmi tapasztalatom nincs, hogy hasonló esetben mennyit illik adni a dokinak.
beaaata
 
 


Sziasztok!

Mégiscsak egy picit "idejöttem" a géphez.... :)

Gabcsi

Nagyon jó a kép .szép kis pocid van.Vigyázzatok az uton!

Móni

Helyes kis versikét küldtél köszönjük.

Csilla

Ne aggódj biztos lesz majd tejcid ha meg még sem /de reméljük nem ez lesz /akkor is elég sokáig tudtad szoptatni a babádat.

Beaaata

Szia! köszöntünk ebben a topikban.Én császárral szültem mert előbb akart "kijönni"kisfiam.31.-hétre. Félig levált a méhlepény s a köldökzsinór 3x a kis nyakán volt.De neijedj meg! biztos nálad nem lesz semmi gond csak magyarázá képpen irtam le ezeket...nem volt választott orvosom csak szülésznőm.A dokinak utólag fizettünk / mikor már mentünk haza 5nap után /20 ezer ft.-ot.Rendes volt az orvos.De hallottam olyat is aki pl.-ul 40-50ezret fizetet nyilván kinek milyen az anyagi helyzete ez attól is függ...s ugye ez a z összeg 20 hónapja volt másfél éve akkor született kisfiam.

Sziasztok megyek ebédet csinálni Helga

Kép
helguci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: