Új privát üzeneted érkezett!

Hellóka! :)

Megvan az államvizsgám, 5-ös lett! :)
A diplomám sajna csak 4-es, mert van egy korábbi 2-es szigorlatom, de üsse kő! :)

Na, majd jövök bővebben, csak még próbálok magamhoztérni, dög fáradt vagyok.

pusza

(Tündér, gratula a uccsó vizsgához. :) Megkeresztelt Ilangról van fotó?)

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Chrissy!

Nagyon gratulálok, ügyes vagy! Ti kreditesek voltatok?
Nálunk minden tárgynak van kreditje, ki is számolják a jegy alapján de állítólag nem számít semmit. Annyit mondtak, hogy majd az államvizsgán azárt megnézik milyen átlaggal, hány UV-val zárta az ember a ciklusokat, tanéveket. Ez így van?
Mégegyszer gratulálok, nagyon szép eredmény!! :D :D
Mikor lesz a diplomaosztód? Te most megkapod a diplomád vagy sem?

Fotókat még kicsinyitgetni kell, de majd megpróbálok küldeni!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


persze tudom, hogy megkapod a diplomád, csak arra kérdeztem rá, hogy a nyelvizsga miatt kiadják-e a diplomát. vagy csak egy igazolást?

Tündér
tündér
 
 

 
 

Sziasztok!!

Chrissy nagy nagy gratula!! Hogy be voltál tojva :wink: , aztán meg itt ötöst meg négyest produkálsz! Ez nem ebből a pár nap tanulásból volt!! Hát aki tud, az tud!! :lol: :idea: :!: Mi leszel ha nagy leszel?
Uncsitesóm nem idevalósi, Vas megyei, és Sanyinak hívják. Imádom, Ő a kedvencem. Állítólag neki meg én. Tény hogy csak vele tartom a kapcsolatot, levelezünk, beszélünk, minden nyáron talizunk. A Zrínyiben lakom.

Szbea az utazás jó ötlet, de még nem megvalósítható sajnos. :(
Se pénz, se idő. Építkezünk és most az az első. Amúgy jó lenne, csak ki kell szerelmesednem annyira Vikiből hogy itthon tudjam hagyni pár napra, amíg mi romantikázunk. Egyenlőre csak abban gondolkodom hogy együtt megyünk mindenhova. Most még hárman, aztán négyen. De ez így is van rendjén, nem? Az meg hülyén jön ki, hogy kap ajándékba egy négyszemélyes utazást, nem?

Tényleg, ti el szoktatok menni gyerek nélkül nyaralni?

Tündér neked is gratula a vizsgádhoz. És te mi leszel ha nagy leszel? Gratula a keresztelőhőz is, vagy nem tudom mit szoktak ilyenkor mondani. Leginkább semmit, mi? Neked is köszi az ajándék ötletet, de még ez is korai. A parkosítás még odébb van, most még állandó teherforgalom van az udvarban.

Dagi, hova lettél????

Csajok tudtok itt a közelben olyan cukit ahol csinálnak formális tortát? Pataki, Osváth, Erzsike??? Egyszer pesten csináltattuk, egy ismim vitt oda de nem találnék vissza még1x. Ott aztán volt választék. Kb 1000 kép amit már ők csináltak, minden amit el tudtok képzelni. Lehet hogy nem is cicis lesz hanem tégla. Szerintetek nagyon szemétség lenne tőlem, szegény még álmában is téglát pakol. :lol: :roll:

Vettem tesztet, negatív, hála égnek, bár tüneteket még mindig produkálok. Remélem a teszt nem téved. Bár még mindig nem jött meg. Viki 11 hónapos, egy hója nem szopik. szerintetek nincs valami bajom? El kéne mennem a dokihoz.

Ma erőt veszek magamon és elmegyek a paphoz, megérdeklődni a keresztelőt. Majd megírom mi volt.

Na jók legyetek, puszka mindenkinek.

Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Én tárnoki vagyok, de látom, nem az egyedüli. Véletlenül keveredtem ide, és nagy meglepetésemre ismerősökre bukkantam. Hát csajok! Most aztán lebuktatok! :P
Chrissy! Leshetem ám, hogy mi van a vizsgáddal! Gratulálok!
Anna! Miért nem szóltál, hogy egy utcában lakunk???

Üdv mindenkinek!

Erika

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Hellóka! :)

Eri, szia itt is! :) Én már nagyon régóta írok ide, sztem nagyjából van már két éve is - amióta itt lakunk Tárnokon. Tündért én egy korrábbi topicból ismerem, egy kórházban szültünk (Budai Honvéd), aztán nem is tudom, hogy alakult, hogy pont a diósdiba kezdtem el irogatni. Passz, már régen volt. Aztán Beát pedig Tündér által ismertem meg. Úgyhogy így kezdődött a diósdi topic történelme :)

Vizsgához a gratulákat nagyon szépen köszönöm! :) (Akartam írni a tárnokiba is, de olyan fejfájásom lett seperc alatt, hogy inkább elhúztam aludni. Még most sem vagyok 100-as sajna. :( )

Tündér, igen, mi is kreditesek vagyunk. Nálunk a diplomába egy összesített jegy kerül (súlyozással számolják): szigorlatok eredményei- 3 db - ez 3-as, szakdolgozati érdemjegy - 2 opponensi (4-es lett), államvizsga jegy: prezentáció, védés, tételek (A,B) - 5-ös lett. Így lett a végeredmény 4-es.
A diplomát meg sajna csak a nyelvizsga után kapom meg. Úgyhogy most angolozni kell ezerrel. :shock:

Anna, mesélj majd, milyen volt a pappal a meeting? :lol:
Hát, azért eléggé megkínlódtam az elmúlt pár évet, tényleg nagyon sokat elvett az életemből, de nagyon akartam egy diplomát, szóval nem panaszkodom. :)

Torta: sztem a Patakit ne! Mi nagyon megjártuk most legutoljára Noncsi szülinapján a tortarendelést velük. Pedig eddig nekem is a favoritom volt, de mostmár nem. A torta nem volt nagy szám. Micimackót kértünk, tök bénán csinálták meg 8e forintért! :evil: Szóval, én sztem inkább próbálkozzatok máshol. Asszem Tündéréknek már bejött párszor az Osváth... Ugye jól emlékszem?

Nyaralás: hát, én is olyan lökött vagyok, hogy még nem bírtam ilyen szempontból levállni Noncsiról, úgyhogy én is közös nyaralásokat tervezek mindig. Bár ettől függetlenül nem vagyok az az anyatípus, aki csüng a gyerekén. Meg Noémi sem az a típus, aki anyás. Nagyon független csajszi. :)

Az jutott eszembe, hogy esetleg nem kéne csináltatnod egy hormonvizsgálatot, hogy megnézzék, milyen magas a prolaktin szinted? Nekem pár hete volt egy hormonvizsgálat, már másnap megkaptam az eredményeket. Itt csináltattam Tárnokon.

Na, megyek Noncsizni.

pusza mindenkinek!

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok! Nem tüntem el, csak a bébi nagyon lefoglalt. Ma egész nap sirt, szerintem a front miatt, csak kézbe (csak az egyémben) volt hajlandó lenni, aludni szinte nem is aludt (fél órákat). Most már békésen alszik. :oops: :oops:

Chrissy még én is gratulálnék neked, ha még nem unod a sok gratulációt! Amúgy milyen diplomád lesz(van)?

Vikianyuja szerintem, ha örömmel csinálja az urad az épitkezést, akkor örülni fog a téglás tortának. Mi élveztük az épitkezést, azért néha voltak holtpontok... :) :)

Nyaralás ügyben még nem tudok nyilatkozni, mert mi még nem voltunk a KisMikivel, majd július végén megyünk egy hosszú hétvégére hármasban. Kicsit izgulok is.

Jó nyaralást mindenkinek!

DagiKép
dagi
 
 


Hello!!


De jó, lassan az összes Tárnoki itt lesz! :D :D

Üdv Eri, én is csak nemrég olvastam hogy te is itt laksz. Azt hiszem egyszer láttalak is, nemrég sétáltatok erre, de akkor még nem is jutott el a tudatomig, hogy te vagy. Bocsi. :oops:

Chrissy voltam a papnál, de vele nem is taliztam, csak a segédjével, de nagyon laza. Tök szupi hogy nem úgy van mint régen, nekem legalábbis a templomról, meg a papról ilyen öreg taták jutnak eszembe, már bocsi. Nem akarok bunkónak tünni! :twisted:
Szóval a segéd is egy fiatal csávóka, előálltam a kacifántos család történetemmel, tudjátok nem vagyunk házasok, ráadásul különbözó a vallásunk. Hát ez az egész nem számít, talán azon volt a hangsúly hogy a keresztszülők katolikusok legyenek. Azok, szóval semmi gond. Ennyi! Nem is kell többet menni, egyedül elintéztem csak a gyerek anyakönyvi kivonata kellett, előrelátó voltam és vittem magammal. Július 29-én lesz, de már ketten vagyunk. Mármint kettőt keresztel egyszerre, eddig. Ja és nem kerül semmibe, persze a keresztszülőknek illik adni. Tényleg Tündi ti mennyit adtatok? Szerintem egy tizes, nem?
Jó óradíj. Na ilyenkor mondja a párom, hogy ennyit a nagy szent egyházról. Néha a papok a leg korruptabbak. Ugyanúgy elteszik mint bárki, én ezért nem ítélem el őket, sajnos ez a mai világ. A pap is ember, Ő sem ingyen kapja a plazma tv-t a Media Markt-ba.

Szóval ha már ott voltam gyorsan előhozakodtam az esküvővel is. Az sem gond, a segéd szerint az atya csak örülni fog, hogy az egyház elött is szeretnénk egybekelni. Aztán előhozakodtam azzal hogy az én párom nem nagyon akar jegyesoktatásra járni, ugyhogy ezt szeretnénk valahogy letudni. Erre szegény már nem mert mit mondani, hanem majd az atyával beszéljem meg keresztelő után, de azt még hozzátette, hogy fiatal,és rendi az atya, semmi jónak nem az elrontója, és hogy Ő addigra elmondja mit akarunk, nem fogja váratlanul érni a dolog. Szóval olyan selytelmesen a tudtomra adta hogy sima ügy lesz!!

Nem írtad meg mi leszel! Hova mész dolizni? De ha nem akarod nem kell az orrunkra kötni!! :wink:

Ennyi történt, végre nem tök félve megyek templomba, mert most már tudom hogy itt is emberek vannak, nem szentek. És milyen jó fej emberek!!!

Holnap megyek Beloianniszba meglátogatom egy barinőmet, meg a 6 hós kisfiát! Remélem odatalálok, bár a hatost nagyon utálom. Sok kanyar, sok baleset. :cry:

Ja, és ma voltam elöször az Érdi Tescoba. Hát jól átcsesztek!! Persze én voltam a hülye, nem néztem meg a blokkot. Az 1999 ft-os akciós tápszert sikerült megvennem 3145 ft-ért. Nem semmi mi? Pedig direkt azért mentem be ma, hogy holnap ne kelljen. Ugy látszik tartoztam az őrdögnek egy úttal.

Na hagyok helyet nektek is, írjatok sokat, imádom ha pörgés van.

Jó éjszakát, szép álmikat!!!

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Én egy új diósdi kismama vagyok. Lilla, Dagi barátnője, szintén a Gyár utcából. A kislányom, Veronika 5 hónapos. Nagyon szépen fejlődik, viszont eljutottunk abba a korszakba, amikor nem kakil napokig.
Tegnap is kénytelen voltam meghőmérőzni, miután 5 napja nem kakilt, és nem segitett a barack, a cseresznye (ezt én ettem), és a kamillatea sem. Van vkinek vmi tippje, hogy mit lehetne még vele csinálni? Tudom, hogy nem jó, ha folyton hőmérőzi az ember, igyekszünk is elkerülni, de hát muszáj időnként kakilnia vhogy. A glicerinkúp lenne a legutolsó megoldás, bár nem szeretném bedugni neki, csak legvégső esetben.

Jó éjt!
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Ma egész nap nem tudtam írni a Babanetre, vmi gubanc volt. :cry:

Hát, sajna mostmár tényleg eldőlt, hogy megyek vissza szeptembertől dolgozni. A mostani hónap volt az utolsó próbálkozás, dehát nem jött össze a bébi. No, hát így kellett lennie valahogyan, ez van. Majd egyszer úgyis kiderült, miért éppen így történtek a dolgok.
Pont holnaptól kéne elkezdenem a Clostyt, a doki szerint attól kapásból terhes maradnék (persze azért kell hozzá Balázs is :wink: ), de nem kezdem el. Megígértem a munkahelyemen, hogy visszamegyek egy kicsit dolgozni, nem akarok inkorrekt lenni velük szemben. Azért mondjuk fura lesz újra munkába állni, dehát... Tényleg Tündér, neked van már vmi jó kis munkalehetőség kilátásban?

Dagi, hogy van Miki? Egy napos nyüszi volt csak, remélem. :) Merre fogtok menni nyaralni?
Diploma: na, hát eléggé összetett, mert vállalkozásszervező szak volt az alapszak, de a szakirány EU-integráció, de valami közgazdász diploma lesz. Még nem láttam, hogy mi lesz pontosan ráírva, de sztem az angol nyelvvizsgáig nem is fogom látni. :cry:

Anna, hogy van a "fogadóórája" a pap segédjének? Meg hová mentél helyileg? Minden hónap utolsó felében van keresztelő? Lehet kérni, hogy melyik templomban legyen a keresztelő megtarva? Én azért szívesebben venném, ha a keresztelő csak rólunk/Noncsiról szólna, nekem valahogy elveszíti a varázsát az, amikor már futószalagszerűen csinálják. :( De asszem én is mielőbb felkeresem már az atyát, szeretném, ha Noémi meg lenne keresztelve. Bár én nagyon nagy gondban vagyok a keresztszülő kiválasztásával... mindenképpen kell, hogy legyenek keresztszülei Noncsinak??? Nálam annyira nem erről szól a keresztelés... sztem teljesen más "értelme" van. Elnyer egy szép keresztséget, nekem ez a fontos... persze én sem akarom majd sosem befolyásolni a vallással kapcsolatban semmiben sem, de azért az nem árt, ha mondjuk majd egy középkori festményt, vagy egy templom mennyezetének a freskóit meg tudja majd magyarázni, hogy mi történik éppen. De túlzásba én sem szeretném vinni, csak az alapokat szeretném megadni neki.

Anna, milyen volt az út a 6-oson? Hány km-re van tőlünk? Pedig tudom, hogy már én is átmentem rajta párszor, párom szülei Pécs környékén laknak, szoktunk arrafelé is menni.

Munka: visszamegyek oda dolgozni, ahonnan eljöttem, amikor terhes lettem. Nem hinném, hogy nagyon ismeritek, vállalati szektorban tevékenykedik, magánban nem. Biztosításokkal foglalkozik.

Lilla, szia itt! :D Szívesen segítenék neked, de sajnos én nem tudtam szoptatni, szóval nem tudom, hogy milyen ételek lehetnak azok, amik fognak Veronikánál. :( Esetleg a Mecsek teát próbáltátok már? Az is egy picit megmozgatja a pociját. Nem emlékszem pontosan, hány hónapos kortól lehet adni a szilvát (bébikonzerv)? Van assze még valami Laevolac nevű szirup is, de nem tudom, hány hónapos kortól lehet használni és hogy milyenek az összetevői. Nekünk van itthon, de még nem kellett használni. Egyébként mennyi folyadékot iszik Veronika egy nap?

Na, jó sokat írtam...

Tündér, hogy van a b.nőd kisfia???

Bea, mikor mész le Horvátországba a táborba?

Fibi meddig nyaral? Nem emlékszem...

Jó hétvégét mindenkinek!
puszi

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!
Jó szar idő lett, mi? Na nem baj, most legalább lehet éjszaka rendesen aludni.

Chrissy: szerencsére csak 1 napos nyüszi volt, azóta minden rendben. A BKV (férjem munkahelye) üdülőbe megyünk a Lilláékkal, július utolsó hétvégéjén, Hévizgyörkre. Remélem jó idő lesz. 8)

Vikianyuja volt már az urad szülinapja? Ha volt, hogy sikerült, végül mit kapott? :P

Lilla én a Mecsek teát nem javaslom, nekünk azt mondta a doki, hogy elég sok gond van vele. [img]

Itt egy kép a kisMikiről :P
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 117.82.jpg[/img]

DagiKép
dagi
 
 


Kép

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Dagi, aranyos KisMiki! :)

Érdekelne, mit mondott a dokid a Mecsek teával kapcsolatban. Mi használtuk egy időben. Lécci írd meg, mert kíváncsivá tettél.

Szép napot mindenkinek!

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!!

Chrissy a Templom utcaiba voltam, ott kedden és csütörtökön van mise, fél 6-kor. Én olyan 4- fél 5 fele mentem akkor már ott volt a segéd. Gondolom az atya csak fél 6 elött pár perccel érkezik. Igen lehet kérni melyik temolomban legyen, itt a templom utcaiban minden hónap utolsó szombatján, fent meg minden hó első szombatján van keresztelés, ha jól jegyeztem meg.

Hú hát a 6-os út nagy meglepi volt. Nagyon régen jártam már arra, és tökre meglepődtem hogy van M6. Na nem is ez a lényeg hanem az a rengeteg körforgalom. Itt Tárnok és Batta között egymás után 4!!! van. Komolyam mondom azt hittem elszédülök!Aztán majdnem sikerült is felmennem a pályára, uccsó pillanatban vettem észre hogy: vignetta meg matrica. Belo Ercsi után van Iváncsa mellett. Elég picike görög falucska. Olyan 35 km.

Dagi még nem volt. Hivatalosan 8.-án van. Nekem 17.-én szüli-, 26.-án névnapom van, Viki meg 31.-én lesz 1 éves. Szerintem keresünk egy köztes időpontot ,és egy, nagy bulit csapunk. Meglepi ügyben még mindig nem jutottam dülőre, de at églatorta ötlet egyre jobban tetszik.

Édi a Miki, én is raknék képet csak rá kéne jöjjek hogy kell. Majd próbálkozom.

Üdv mindenkinek: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Chrissy kösz a tippet. Keresztelőügyben tudom ajánlani az ófalusi templomot, 2 éve ott volt a keresztfiúnk keresztelője, ahol nagyon rendes a papbácsi. Nekünk a férjemmel nem volt egyházi esküvőnk, a keresztfiúnk szülei nem házasodtak össze, de ez semmiféle fennakadást nem okozott neki. Asszem keresztel minden vasárnap mise után.

Vikianyuja nekem márciusban volt a 30. szülinapom meg egy jóbarátunknak is mostanság volt, és mindkettőnknek meglepi bulija volt. Kezdtük két éve, amikor egy barátunkat egy étteremben várta a társaságunk, mikor úgy volt, hogy csak négyesben ünneplünk majd. Engem meg a férjem elvitt vacsorázni, és ezalatt a barátaim feldiszitették a lakást, meg volt meglepi torta is. A legutóbbi meglepi parti meg hétköznapra esett, úgyhogy az ünnepeltet otthon vártuk, ahová beengedett minket a felesége, mielőtt hazajöttek volna a munkából. Mindenkinél volt ajándék, de sztem mindannyiunknak az volt a legnagyobb ajándék, hogy a barátaink ott voltak, és megleptek azzal, hogy eljöttek megünnepelni minket. Úgyhogy javaslom a meglepi partit, bár munkás megszervezni, de sztem jó emlék a kerek évfordulóra.

Üdv nektek:

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Kép Itt Az én Vikim, kissé sebes nózival!! Üdv: Anna
vikianyuja
 
 


Helló!

Anna nagyon édes Viki, mennyi idős? Két foga van?(a többi nem látszik) :P Nagyon megszenvedtetek, mikor jött a foga? :?

Chrissy a Mecsek teával kapcs.-ban nekünk azt mondta a dokinő, hogy egy időben rossz volt a csomagolása(filtere), és feloldódott belőle a vizben,amit a gyerek ivott, erre véreset kakiltak.Egy ideig be is vonták, de gondolom már javitottak a kiszerelésen és most már nincs vele gond, mivel kapható.Hát ennyi. Mi nem is próbáltuk ki, jól ránk ijesztett a doki.

Amúgy holnap leszünk 3 hónaposak, megyünk a doktornénihez, kisMiki kap szurit és megmérik a hosszát is.

Közérdekű info diósdiaknak: a posta már elköltözött az új helyre.

Pá! :wink:

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Dagi: Viki 31-én lesz 1 éves! Jelenleg 5 fogacska van, de már látszik a 6. Pár nap és az is kibújik. :lol: Hál istennek eddig észrevétlenül jöttek, abszolút nem volt kinlódás. :roll: 6 hósan jött az alsó kettő, két hét múlva a felső kettő, és most 11 hósan az ötöske.

Miki még csak 3 hónapos? Azt hittem idősebb, persze megtévesztett a fénykép. Olyan mintha ülne, te kis ravasz! :P

Lilla neked is köszi a tippet. Persze 8.-a pont szombat, amikor itthon van. Azt hiszem egyedül kell meglepnem valamivel.

Szóval nem tudtok arra felétek cukit ahol finom tortát lehet rendelni??

Nem tudom hova menjek, pedig intéznem kéne!! Help!!
Chrissy, Tündér hol vagytok???

Puszka nektek: Anna
vikianyuja
 
 


Hello lányok!

Csak két sor kb... mert elalszom, iszonyat fáradt vagyok. Sztem most jön ki rajtam a pár hetes stressz...

Anna, a Patakit nem javaslom (már írtam fentebb, hogy miért), viszont a másik cukiról (Osváth asszem) jókat hallottam és Tündérék sem panaszkodtak rá. Próbáld meg onnan sztem.

Gyerekek nagyon cukik! És milyen picik még! Az én Noncsimhoz képest :) Hihetetlen, hogy elrepült 3 év...

Lilla, én Tárnokon lakom (mint Anna), szóval nem tudom, melyik templomra gondolsz, ne hari... :wink: De mostmár nagyon érik, hogy egy-két héten belül felkeressem az itteni papunkat és megbeszéljem vele a keresztelőt.

Dagi, köszi az infót a Mecsek teával kapcsolatban. Durva sztori! :?

Legyetek jók!

puszi

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Halihó jányok, hol vagytok?! :shock:

Képzeljétek, napok óta úgy neki vagyok szontyolodva, hogy vissza kell mennem dolgozni. :( Olyan kár, hogy nem jött össze a kistesó! :cry: De igyekszem azzal vígasztalni magam, hogy jövő márciusban már elkezdjük a próbálkozást és végülis az már kevesebb, mint egy év, szóval talán nem annyira vészes... de én olyan jól éreztem itthon magamat ebben a védőburokban, ami körülvett. Bár másik szempontból meg azért ha Noncsi most szeptembertől elkezdi az ovit, biztosan agyon untam volna magamat. Szóval talán vhol jobb is ez így...
Na mindegy, ez egy szép eszmefuttatás volt, bocsi, most csak ennyire tellett tőlem. :(

Írjtok!

puszi

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Helló!
Jól vagyunk, megkaptuk az oltást, nem is sirt,csak mikor megszúrták :cry: ,addig egyfolytában vigyorgott a doktornénire mig vizsgálta és nem is lázasodott be. :) 63cm és 5410g :P (Édesapa 196cm és 110kg) :P :P

Szerintem is az Osváth jó cuki. Oda szoktunk menni fagyizni és sütizni. :D

KisMiki a képen az ülőgarnitúrában fekszik, ülni még nem tud, bár nagyon akar, de még nem is mászik(csak kicsit) :D
A kiságyban éjjel rendszeresen elmászik, csak a rács állitja meg. 8)

Megy valaki nyaralni?
Jó pihit mindenkinek :P

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Dagi nagyon ügyi a KisMiki, én lányom se sírt sose csak bökés után egy picit. De hamar megnyugodott. Viki 3 hósan 6200 gr, és 60 cm volt. :lol: Kis tömör gyönyőr, de szerintem nem volt dagi. Most meg pláne, sokat nyúlt. 3400 gr-al és 56 cm-el született. Lehet jövőhéten mi is elmegyünk méreckedni. Majd 15 hósan kap szurit, lehet hogy az megviseli, már elszokott tőle, meg állítólag ettől már belázasodnak. :cry:

Chrissy részvétem a meló miatt. Én is olyan vagyok hogy ha jó helyen dolizom, (és jó volt), nagyon nehezen jövök el, júli 4-én még doliztam, 31-én szültem. Mondjuk Vikire nagyon vágytam már ugyhogy nem volt vészes az elszakadás, és azóta is rendszeresen bejárunk. Mi is úgy tervezzük hogy mire Viki 3 lesz jöjjön a tesó, ha Isten is úgy akarja. Attól félek ha visszamegyek dolizni akkor nehezen szánom rá magam a tesóra.

Találtam Érden egy helyet ahol tortákat csinálnak. Nem cuki hanem egy magánház alsó szintjén sütnek, gondolom bedolgoznak cukiknak, meg rendezvényekre. Volt 3 katalógus nagyon jók!!!! Tök élethű pénzköteg, mindenféle mesefigura, egy harcsa pecásoknak, hát arról nem mondtam volna meg hogy süti olyan élethű volt. Lefényképeztem a téglát és azt csináltatok, kivi vagyok milyen lesz. Árban szerintem átlag 6900 ft, 20 szeletes. Majd írok az ízéről is, minden torta főzőtt krémből készűl.

Szegény apa, szombatra tervezte a nagy falazást, és pont szombaton lesz 30. De legalább itt lesz mindenki és biztos nem fog számítani rá. Majd ebéd után valaki elcsalja egy kicsit, addig gyorsan kiviszem a tortát, aztán szólunk hogy jöjjön kávézni. Jajj úgy szeretek meglepit szerezni!!! :D Remélem jót röhög a téglán, és nem fogja a fejemhez vágni. :shock:

Chrissy mikor kezdesz? Tudsz a melóhelyről is írni? Nem ám kocaíró leszel!! Majd egy héten egyszer!! :wink: :oops:

Na, jók legyetek, írjatok! Nem eltünni!!

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok vmi jó passzban... Na mindegy...

Dagi, szép mérete van KisMikinek, no meg a párodnak is! :) Gratula a kis hőshöz! Noncsi sem balhézott a dokinéninél, de amióta visszaemlékszik már egy-két dologra, elég nagy patáliákat szokott levágni, ha menni kell hozzá. :?
Nyarlás: mi voltunk május végén Horvátországban pár napot (Murter-sziget), sztem nagyjából letudtuk a pihit a nyárra.

Anna, de jó sokat írtál! :) Szeretek sokat visszaolvasni. :wink:
Munka: Noncsi beszoktatása után kezdek rögtön, tehát szeptember legelején. Be kell járnom a Blaha Lujza térre, jó kis tortúra lesz... majd igyekszem még megbeszélni a munkahelyemmel, hogy vhogy szervezzük át a munkaidőmet, hagy jöjjek el 4-kor, mert egyébként iszonyat későn érnék haza.
Te egyébként mit dolgoztál előtte? Az én munkaköröm elég jó volt, szép, igényes iroda, jól elvoltam, de azért nem sírtam, amikor eljöttem. Most is beszéltem már arról a főnökömmel, hogy tervezünk kistesót, tehát 1 év múlva azért várhatóan már szeretnék terhes lenni, persze nem úgy, hogy rögtön eljövök a cégtől, a lehetőségeimhez képest szeretnék én is továbbdolgozni most.
És persze, hogy fogok írni, mint a pinty! :)

15 hós oltás: az nálunk se volt sima ügy, de remélem, ti megússzátok! A lényeg, hogy nem rögtön az oltás után jön elő az "utóhatás", hanem akár 7-10 nappal is.

A tortakészítő hely nagyon jól hangzik! Merre van pontosan? Kíváncsi vagyok a ti sütitekre is, majd tegyél fel fotót róla! Hogy találtál rá?

Fibi még nyaral, ugye?

LÁNYOK, tessék írni, ne tűnjetek már el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi velünk nincs most semmi extra. Noncsi alszik, én meg sztem nemsokára kimegyek a teraszra, angolozok egy picit. Bár sztem Manó lassan fel fog kelni.

pusszantás

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!!

Chrissy mi a baj? Mi a rossz passz oka? A meló miatt?
Nem olyan gáz bejárni a Blahára, nem? Déliig vonat, onnan meg metro nem? Vagy kocsival jársz?
Én élelmiszer boltban voltam üzletvezető, a Délinél egy CBA-ban. Nem a nagyban, az Attila úton egy kicsiben, de nagyon szerettem.

A tortakészítő hely a Bükki utca 4sz. alatt van. Ha innen hátulról mész át a Tárnokin a Bajcsyra, onnan még felfele pár utca balra. De a sarkon ki is van rakva egy tábla. Mondjuk én sosem láttam, ha nem mondja tesóm nem is vettem volna észre. Tesóm kolléganőjétől az ötlet, Ő csináltatott ott pár éve micimackót, ilyen nagy ülőt, és mutatott fényképet neki. Állítólag nagyon szép volt.Csak tortákat csinálnak, hát kivi vagyok milyen lesz. Ma megyek érte kettőre. Azt mondta a nőci hogy a tégla nem olyan látványos, de remélem jó lesz.

Fibi biztos nyaral még. Majd egyszercsak felbukkan, olyan hirtelen, mint amilyen hirtelen eltünt.

Jajj holnap nagy falazás! Ez a kissebbik baj, de nagyüzemi konyha!! Én hülye mit találtam ki kajának? Na mit? Hát persze hogy pörköltet, nokedlivel!! Nincs is jobb mint 35 fokban nokedlivel bírkózni! Aztán meg a círízes tálat mosogatni. Azt talán még rosszabb mint szaggatni. Gondoltam hogy szarvacska tésztával csinálom, dehát nokival az igazi nem? Ubisalival? Hmmm! Ti is nagy zabások vagytok? Én imádok enni! Hál istennek nem nagyon látszik, na jó egy kicsit. 62 kg vagyok és kb 168 cm. Csak a hasam nagy, de nem tudom letornászni szülés óta. :(

Voltam ma a suliban a Rákócziban, volt ilyen árusítás. Ruha, cipő biztos nektek is dobtak be szórólapot. Siesta szandi 19-30 as méretig, meg stb. Nahát egy darab Siesta nem volt, de még 19-es szandi sem, semmilyen. Az ilyenre nagyon ugrok, csak a nagy szórólapozás, aztán odamegy az ember és semmi nincs! Kislány nyári együttesek nagy választékban. Hát én egyet sem találtam!
Hát egy valamire jó volt, rájönni hogy nem kell menni többet.

Dagi nekünk a nyaralás kimarad idén! :cry: Ti mentek valahova? Nektek sem nagyon lehet ugrálni, ilyen pici manóval, mi? Főleg ha ilyen nagyon melegek lesznek. Ja bocsi most látom hogy mentek Hévízgyörkre. Manókát is viszitek? Nagyon vigyázni ám rá! Én fostos vagyok, nem mernék menni vele. Remélem jó időtők lesz!

Na megyek dolgomra, puszka nektek: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Tündér, Bea, Lilla, Dagi TESSÉK ÍRNI!
Komolyan megharagszom... :twisted:

Anna, köszi kérdésed, nem, most nem a munkámmal kapcsolatban nyűglődöm, most más van sorom. :roll: Van egy nézetbeli különbségünk a párommal és most ezen megy a huza-vona. Ő szerinte én túlparázok egy bizonyos dolgot, én szerintem meg nem, szóval nem jutunk egyről a kettőre. De ez nagyon hosszú és régi gyökerekkel bíró probléma, szóval nem untatok itt ezzel senkit sem. Majd csak lesz vhogy. :?

Fibi írta, hogy megy nyaralni, csak nem emlékszem, hogy mikor jön vissza... :?:

Munka: könnyebbnek tűnik eljutni vonattal+metróval a Blahára, mint autóval. :) Egyébként autóval fogok járni, legalábbis úgy tervezem... reggel és délután gondolom iszonyat tele van a vonat, nem? Meg azért a menetidő is több... van valakinek menetrendje? Bár lehet, hogy ezt a tárnoki topicban kéne megkérdeznem. Azért kíváncsi lennék rá, hogy mennyi idő bevonatozni a Délibe.

A holnapi menütök nagyon jól hangzik! Imádom a házi nokedlit! Dobj át lécci nekünk is egy kicsit, ha már ennyire benne leszel. :D Milyen ritkán hallom/olvasom ezt a szót, hogy "cirízes"...

Mi nem kaptunk szórólapot... sőt, ki is vagyok akadva, mert egy éve lassan, hogy nem dobják be hozzánk a CORA, AUCHAN stb. újságokat sem, pedig én imádtam nézegetni. Bezzeg csóri nyugdíjas mamiknak bedobálják, szegények még a központi közértbe is alig tudnak elmenni, de hozzánk bezzeg nem. Nem értem, miért... úgy tűnik, mi nem vagyunk jó vásárlóerő... :shock:

Torta: Noncsinak is Micimackó tortája volt! Ugyanilyen ülős. Patakiból volt, de nagyon trehányul volt megcsinálva, no comment...
A 168 cm-hez egyáltalán nem sok a 62 kg! :) Én is tudnék enni, de az a baj, állandó bűntudatom van, ha csak egy darab kiflit is megeszek, mert nagyon hamar felugrálnak rám a kilók. Tök szörnyű egyébként, hogy ennyire nulla az anyagcserém és folyamatosan azt kell figyelnem, hogy mikor mit eszek... :x

Ma gazoltam a kertben. Hihetetlen, hogy micsoda szörnyűségek tudnak nőni a fűben. :evil:

Na pusszantás mindenkinek!

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Helló!
Itt vagyok, irnék én többször is, csak napközben nincs időm, este meg már fáradt vagyok.

Rajtam is van plusz 7kg, de remélem majd le tudom adni, nem szeretném az egész ruhatáramat kicserélni :P , most igy nyáron még elmegy, bő nyári ruhákban járok, de mi lesz ősszel, nem férek bele a nadrágaimba. :cry:
Én imádok enni, de szerencsére rajtam nem látszik, csak a terhesség alatt jött föl 12 kg, előtte ehettem amit csak akartam. :)

Anna a férjem kérdezi, hogy most mit falaztok, de pontosan ám
(mint pl.:főfalat,válaszfalat...), teljesen oda van meg vissza, hogy hol tartotok, ő tiszta épitkezés mániás. A múltkor is ment segiteni a szomszédnak betonozni, már előre bejelentkezett nála, hogyha betonoznak azonnal szóljon neki. :D :D Úgyhogy légyszi tessék mindig megirni éppen mit csináltok, mert engen nem hagy békén, hogy kérdezzem meg tőled.
Nagyon kiváncsi vagyok hogy sikerült a buli :P :P

Ch: nem egyszerűbb Volánnal az Eteléig és onnan piros 7-sel, én azzal jártam a Ferenciekre (Váci utcában) dolgoztam, igaz én ugyebár Diósdról indultam.

KisMikit szoktatom a cumisüveghez, mert nem hajlandó mást enni,inni csak tejet, azt is csak ciciből, hát nem nagyon tetszik neki :evil: Jó lenne, ha üvegből is tudna inni, mert jobban kimozdulhatnánk itthonról, igy csak a közelbe lehet elmenni vele(1-2 órára)
Azért itthon se rossz, egész nap pancsizunk, hol itthon a kismediben, hol a Lilláéknak a nagy mediben. 8)

Kiderült, hogy kisMiki imádja az ananászt, tegnap ettünk, és gondoltuk megkostóltatjuk vele, hát el se lehetett venni a szája elől a szeletet, úgy szopizta ki belőle a levet. Nagyon édi volt, majd küldök képet, természetesen lefotóztam. :wink:

Ja és még Annának üzenjük, hogy nálunk is mindig nagy kaja főzések voltak mikor épitkeztünk.
Reggelire általában virsli, ebédre meg mindig valami gyors, laktató kaját csináltam nekik.
Néhány tipp: krumplis tészta, paprikás krumpli, főzelékek, rizses hús, rizses lecsó, gulyás leves... most több nem jut az eszembe. :roll:

Hát mostanra ennyi. Pusszantás

DagiKép
dagi
 
 


Csak annyi Fibi azt irta, hogy július közepe felé jelentkezik. Pá

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Végre megint van egy kis időm irni. Roncsi mostanában nagyon rosszul alszik, két-háromóránként kelteget, plusz kétszer is hajnal fél 3-kor felébredt, és nem volt hajlandó visszaaludni. Úgyhogy eléggé fáradt vagyok miatta.

Vikianyuja hogy sikerült a szülinap? Hogy megnyugtassalak én imádok enni, birok is sokat, és ez meg is látszik rajtam. A 167 cm-hez most 67 kg vagyok. Igaz pocakosan csak 5kg-ot hiztam, mert diétáznom kellett a terhességi cukrom miatt. De a pár plusz kiló nem nagyon izgat, ilyen vagyok, akinek nem tetszik ne nézzem rám. Szerencsére a férjem ilyennek szeret, sőt időnként mondja, hogy milyen jó kis husis voltam pocakosan. Szóval szerintem az a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben, akárhogy nézel is ki.

Chrissy meg tudlak érteni, én is megyek vissza szeptemberben dolgozni. Roncsi 7 hónapos lesz, nagyon bizom benne, hogy jól fogja viselni a dolgot. Persze én is szivesebben maradnék még itthon, de hát fél évig tartják a helyemet, és mivel én vagyok nálunk a fő pénzkereső, ezért már eleve igy terveztük a dolgot. Csak hát azért nehéz lesz ezt a kis Manót itthon hagyni. Úgy néz ki, hogy találtunk egy Nénit, tipikus nagymama tipus, aki majd vigyáz rá, mig dolgozunk a férjemmel. Te teljes munkaidőbe mész vissza?
Én igen, mert olyan a munkám, hogy teljesen felesleges részmunkaidőről beszélni, úgyis meg kell csinálni a dolgokat, akármennyi időbe is telik. A max. hogy 5-kor el fogok jönni, és ha lesz vmi sürgős, akkor itthon megcsinálom majd.
Szóval azért parázok, hogy ez hogy fog majd menni nekem. Bár a főnöknőm is ezt csinálta, és jól ment nekik, úgyhogy remélem nálunk is minden ok lesz, plusz szerencsére megért majd engem, hogy nem leszek bent este 7-ig mint korábban.

A templom: bocs az érdi ófalusi templomra gondoltam, a Thermal hotel utcájában lent a Dunapartnál.

Üdv:

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok csajok!!

Megjöttem, hát nem volt egyszerű a hétvégém. Nem volt segítségem, és hát egyedül főzni, gyerekre vigyázni, a fiúknak inni vinni, etetni, hát.... pörögtem rendesen. De túl vagyunk.

Dagi most főfalat raknak, félig van kész, meg hát ugye a bekötések miatt a belső főfalakat is elkezdték. Valószínű egész hónapban ez lessz a projekt, aztán koszorú öntés, és szeretnénk ha augusztus végén tető kerülne rá. Biztos mondja majd a férjed hogy milyen lassan megy, de mint már írtam nem fogadunk százezrekért szakembert, hanem nindent mi csinálunk meg a barátok, családtagok. Van hol laknunk ugyhogy nem hajt semmi hogy hamar kész legyen, És ugye a pénz a legkevesebb. 11 millát vettünk fel, és szeretnénk ha elég "sok" mindenre elég lenne. Tényleg ti mennyiből hoztátok ki a kérótokat? A mienk 200 m2 garázzsal együtt. Ilyen amerikai stílusos, egy szintes.

A szülinap nagyon jól sikerült, tényleg meglepi volt nem számított rá. Valahogy spontán jöttek a dolgok, semmit nem vett észre abból hogy szépen lassan jöttek a haverok, volt egy kis bonyodalom amit majd egyszer megírok, most hosszú lenne, és ebből adódóan nem tünt fel neki semmi. Nyugi a bonyodalom nem köztünk volt, hanem egyik haver családjánál. Szóval olyan fél 10 fele abbahagyták a falazást, és a haverok végígjáratták vele az épülő házat, ezzel elterelve a figyelmét a nagy készülődésre. Aztán végűl 3 torta volt, tortán tüzijáték, meg 30 db gyertya, elénekeltük neki a boldog szülinapot, és hát nagyon kiült az arcára a döbbenet. Majdnem sírtam, olyan jó érzés volt meglepit szerezni. 14-en voltunk + 2 baba. Befalták a tortát és apa előszedte a szilveszterről megmaradt tüzijátékot és felőtte őket, a vendégek tiszteletére. Tehát nagyon jó volt, örültem hogy így sikerült.

Sajnos a nagy izgalomban egy fénykép sem készült, de jól nézett ki a tégla torta és ami még fontosabb NAGYON FINOM volt!! Vanília ízű volt, tesóm hozott egy epres-joghurtost,a keresztlányunk meg csinált egy gyümitortát.

Dagi köszi a kaja tippeket de ebből a gulyás leves oké, meg a rizseshús a többivel szerintem kihajítanának. A párom ugyan nem, de a többiek húsosak. Megeszik a fözit is egy sima napon, de amikor kemény fizikai munka van a tűző napon akkor kell a tartalmas kaja.

Lilla én is mindig ezt mondom hogy nem érdekel és fogadjanak el ilyennek, de valahol belül rohadtul bánt hogy nem vagyok olyan csinos. Nem is csinos mert a ducik is fel tudnak öltözni csinosan, csak a pocakom bánt. A többi tényleg nem érdekel, a fenekem, combom elmegy még, de a hasam az katasztófális számomra. És ha jön a tesó akkor meg még nagyobb lesz? Mert akkor is ragad rám valami! Uristen, gyorsan ki kéne találni valamit. Elmentem futni, sziasztok......

ÁÁÁ dehogy mentem, a sport az smafu. Nem vagyok elég kitartó. 2-3 napig csinálom a felüléseket aztán elfelejtődik. Na majd csak lesz valahogy..

Chrissy remélem nálatok nem az lesz a nézeteltérés vége mint Heráéknál.
A vonatozással kapcsiban én vonattal jártam minden nap a Délibe. Abszólut nem úgy van mint régen hogy állni kellett végig. Sőt már vannak úgynevezett kertvárosi járatok, ami Martonból indul, Tárnokon, Érden, Kelenföldön és a Délibe áll meg. Kb 25 perc alatt bennt van, onnan a Blaha meg mennyi 10-15 perc? A rendes Fehérvári meg kb 30-35 perc, attól függ hol áll meg, de az álltalában mindenhol. Szóval nem, tudom mikor indulsz de amikor a sulisok mennek olyan 7 fele, akkor nagyon sűrűn szinte 10 percenként van itt vonat. Én a 4.54-essel jártam, de mikor pocakos voltam, akkor mindig máskor, amikor éppen ébredtem. Szerintem mindenképp érdemes kipróbálnod a vonatot is, főleg hogy elvileg a munkáltató fizeti a bérlet 86%-át. Vagy lehet hogy neked fizetik a benyót is?

Te kertészkedsz is? Rendes konyhakerted van, vagy csak virágok? Nálunk is megterem minden féle főleg hogy még nincs gondozva rendesen csak nyírva, mert ugye építési telek. De majd mi is befüvesítjűk szépen, meg lesznek virágok is. Jajj úgy várom már hogy kész legyen, de még hol van az?

Na olvassatok, ez már egy regénynek is megfelel. Ja és írjatok is.
Puszka mindenkinek: Anna
vikianyuja
 
 


Úristen mennyi hiba van az írásomban, nem vagyok ám analfabéta, csak kapkodok. :shock: :roll: Ne hari érte. :oops: :lol:

Puszka.
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Mielőtt Chrissy megharagudna végleg.... :)

Megvagyunk, csak majd 2 hetet dolgoztam bent az irodában, reggeltől du-ig. Ilang Szegeden volt, aztán itt fent vigyáztak rá a mamáék, úgyhogy nem nagyon volt semmire sem időm.
A múlthéten elmentek a mamáék újra visszaállt a rend, mentünk ügyet intézni, könyvelő, posta, bank miegyéb.
Persze elmentünk játszóházba, na meg vettünk egy jó nagy medencét, abban löbbözünk ha nem kell mennünk sehova.
Szakdolim sehogy sem áll. :cry: :cry:

Vasárnap lesz a párom szülinapja, most arra készülünk, nagyszülőkhöz megyünk be a városba, munka is lesz egyik délután, vendégek is lesznek, holnap gyerekekre vigyázok délelőtt, úgyhogy eléggé el vagyunk havazódva.

Chrissy,
remélem helyrejöttök! Munka :) Azért jó, hogy van hova visszamenned! Ez nagy szó! Én még mindig nem tudom mi lesz. Meg ugy legkorábban október 15 után kezdődik az ovi :? Akkor beszoktatás, majd államvizsga, úgyhogy ebben az évben nekem már nem sok sanszom van... :? KÜldök hozzád egy jókedv manót! :D Bea táborozik/ott a nagyokkal Horvátországban, sztem mostanában érnek/értek haza.

Anna,
jó lehetett a szülinapi buli! Pici lány is élvezte?

Dagi,
nagyon aranyos kicsi Miki! :) Cumisüveghez szoktatáshoz kitartást kívánok! :wink:

Lilla,
szegény, de rossz, hogy nem tudsz otthon maradni! Biztos megoldjátok, de milyen genya világ van, hogy egy Anyának akinek ilyen pici babája van vissza kell menni dolgozni. A nénit aki vigyázz majd Roncsira, hol ismertétek meg? Megbízható?

Megyek is merz alszik a lány dolgom meg ezer!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Jelentem, probléma - úgy tűnik megoldva. :) Nem olyan jellegű volt, ami hosszú távra kihatott volna, egyszerűen csak arról van szó, hogy vannak nézetbeli különbségeink illetve néha más egy kicsit az értékrendünk is, úgyhogy ezt kellett diplomatikusan úgy alakítani, hogy mindenki jól járjon. Magyarán én itthon maradok Noncsival, ő meg lemehet bulizni oda, ahová szeretne (egy évben egyszer van ez a rendezvény, szóval nem egy bulizós fajta a párom) és enyém az este, végre egy picit olvasgathatok stb. Azért néha kell az egyedüllét is. :) Nálunk tul.képpen inkább anyós-após problémák szoktak felmerülni, tehát ha áll a bál, akkor az nagyrészt ebből kifolyólag van. Nem akarom én őket sem bántani, tul.képpen normálisak, csak nagyon különbözőek vagyunk, ezért vannak surlódásaim velük. :roll:

Tündér, nagyon örülök, hogy jelentkeztél!!! Már komolyan ott tartottam, hogy felhívlak, hogy mi a szitu. :?:
Hogy legkorábban október 15 után kezdődik az ovi??? Nem értem...
Államvizsgád melyik hónapban van?
Szakdoli: én tul.képpen két hónap alatt írtam meg teljesen okésra, szóval menni fogneked is. :) De mikor kell leadnod???

Köszi szépen Beáról az infót! :)
Milyen játszóházba mentetek? Meg hogyhogy gyerekekre vigyázol??? Mennyi minden történt itt az elmúlt hetekben! :shock: Infók tömkelege...

Mindjárt folytatom, csak ezt elküldöm...

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Dagi,
nahát, de ari KisMiki, hogy már ananászt eszik! Biztos jól esett neki ebben a melegben a savanykás-édeskés íze, megértem. :)
Esetleg az itatópohárral nem próbálkoztok meg? Abból is van többféle, háhta vmelyik bejön a nagyfiúnak. :wink:
Fibiék jó sokáig nyaralnak, irigykedem... :)

Lilla, én is 167 cm vagyok és 67 kg-val kezdtem a terhességet. Viszont nekem a 67 kg nagyon is megfelelő volt, teljesen arányos voltam és eléggé könnyen is tudtam tartani azt a súlyt, szóval jó lenne újra annyinak lenni! :lol:
Hát, nagyon sajnálom, hogy vissza kell menned dolgozni már ilyen hamar. :( Azért nagyon pici még Roncsi, nem lehet ez könnyű neked! Én legalábbis ha belegondolok, hogy Noncsitól már ilyen korán el kell, hogy válljak, hát... eléggé ki lennék bukva. De nem akarom, hogy jobban fájjon a szíved, nem is folytatom... elég nehéz lehet most neked! :cry:
Igen, én is teljes munkaidőben megyek vissza, legalábbis most úgy néz ki. Bár augusztus elején még be szeretnék menni és megbeszélni pár konkrét dolgot a munkáltatóval, pl. azt, hogy jó lenne, ha 4-kor el tudnék jönni, inkább bemegyek egy órával hamarabb... hát, majd meglátjuk. Bizonyos szempontból jó lenne, ha 6 órában dolgozhatnék, de sztem akkor eléggé lecsökkenne a fizetésem, nem tudom, mennyiére érné az meg. Mert reggelente vszínű Balázs fogja bevinni Noncsi az oviba, mert én ígyis-úgyis korábban fogok itthonról indulni, mint ők. Hazafelé ha meg el tudok jönni 4-kor, akkor még elég normális időben be tudok érni Noncsiért. Hát, jó lenne, ha ez így működhetne...
Nénit hol találtátok? Hírdetésen keresztül?

Anna, de szuper, hogy ilyen jól sikerült a szülinap! Vaníliafagyi nyami! :) Kár, hogy nem sikerült csinálni fényképet. :( De azért az emlékek is nagyon szépek lehetnek, ez lényeg. :)

De most akkor hogy is van ez? A Zrínyiben építkeztek vagy máshol? Nem ott laktok még, ugye?
Én sajna nem tudom, hogy mennyiből lehet kihozni egy házat, mi úgymond készen vettük, csak a burkolatokat választhattuk ki, a terv már adott volt. Le a kalappal előttetek, hogy egyedül csináljátok! Itt a mi utcánkban is van most egy család, aki építkezik és egyedül csinálják, az egészet. Illetve ahogy láttam, barátok is besegítenek, de nem munkásokkal csinálják.

Vonat-bejárás: nahát, meglepően kevés a menetidő! Nem is gondoltam volna! :) Ami azonban elgondolkodtat, az az, hogy baromira sok a havi BKV bérlet. A vonatjegyet nem hinném, hogy fizeti a cég... és ha fizetné is (bár kétlem), akkor még mindig ott van, hogy csak a nyavajás metró használatért mennyit kellene fizetnem egy hónapban. Meg azért bevallom, az autó eléggé elkényezteti az embert... de lehet, hogy egy hónap után már a hajam égnek fog állni a dugó miatt. :( Meg nem tudom, mennyi lesz a fogyasztása az autómnak, nem szoktam vele nagyon a városban közlekedeni. De fura lesz! Teljesen elszoktam már attól a zsúfoltságtól... azért itt vidéken könnyen hozzászokik az ember a nyugihoz, nem? :D

Kert: csak füvünk van, meg már végre néhány tujánk! :) A nagyon csúnya gazokat szedtem csak ki, idegesítettek. Virágokat én is szeretnék, meg egy szép fűzfát, de vszínű ez már csak jövőre lesz. Tavaly füvesítettünk mi is, jövőre remélem már én is gyönyörködhetek a szép virágokban. :)

Litániát írtam...

pusszantás

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Anna örülök, hogy jól sikerült a szülinap. Nem a fotók a lényegesek, bár én hajlamos vagyok mindent megörökiteni, hanem az érzés, ha visszagondoltok arra a napra.

Egy tipp: én ha fogyókúrázni szeretnék, azt fogom csinálni, mint mikor pocakosan diétáztam a cukorbajom miatt. Az egésznek az volt a lényege, hogy nem ettem rizst, lisztet, tésztákat, cukrot, csak meghatározott mennyiséget. Viszont minden mást igen, amennyi belémfért. Az adott szénhidrát mennyiségembe belefért reggelire meg vacsira egy-egy zsömle vagy egy szelet rozskenyér, ebédre krumplit ettem a husikhoz (a husit imádom), és ha nagyon édességre vágytam, akkor ettem egy túró rudit. Inni meg bolerós ásványvizet ittam, mert meg kellett innom napi 3L vizet, ami elég uncsi igy magában. Először totál kivoltam, hogy le kellett mondanom az édességről, de aztán volt, hogy nem is birtam megenni egy nap annyi szénhidrátot, mint amit lehetett volna. Nem is hiztam, csak 5kg-ot és szüléskor rögtön lement rólam 9 kg. Igaz azóta 1-2kg visszajött, de ha kell majd én biztos ezt csinálm majd megint, mert ez tökre kibirható, pedig én aztán imádok enni.

Sportolni sajna én se nagyon sportolok. Vettünk egy pingpongasztalt, azon szoktunk játszani a férjemmel meg a barátokkal, aztán ennyi. Van aerobic videokazim, de nem visz rá a lélek, hogy csináljam. Pedig kell majd valamit mozogni, már csak Roncsi miatt is, hogy ne azt lássa példának, hogy az ősei tespednek (a férjem sem egy ropi alkat).

A Nénit a szomszédunk révén találtuk, aki óvónő. Nem is gondoltam volna, hogy milyen nehéz pótnagyit találni. Mindenki a pénznél kezdi, és annyit kérnek, hogy ennyi pénzért inkább itthon maradna a férjem. Meg igazából nem tudnám olyanra bizni a lányomat, aki rögtön a pénzzel foglalkozik. A Nénit még nem próbáltuk ki, de augusztusban össze fogjuk szoktatni a Roncsival. Hát igen, én sem vagyok boldog a gondolattól, hogy visszamenjek dolgozni, de muszáj, mert valamiből élni kell, plusz most is nálam van az autó, a telefon, amiket szintén ingyen használunk. Szóval még pár évig biztos ez a meló vár rám, főleg ha lesz még egy gyerekünk, amit még meglátunk.

Chrissy, nálunk is nagyon különböző tipusúak a szülők, és néha idegesitenek is minket, de mi mindig elmondjuk egymásnak higgadtan, ha bánt valami velük kapcsolatban. Főleg mivel mi egy kertben élünk az anyukámékkal. Aztán ha igazat adunk a másiknak, akkor mindenki megbeszéli a saját szülőjével, hogy mi a problémája. Egy dolog fontos mindkettőnknek: a tisztelet. Nem kell, hogy mindig szeresd a másik szülőjét, de a tiszteletet meg kell adni. Szóval a fentiek betartásával elég jól kezeljük ezt a témát, még ha morgunk is néha. Én főleg a Roncsi miatt szoktam morogni, mert anyósomék eléggé másképpen gondolkodnak a gyereknevelésről, mások a családban a szokások, mint nálunk. De hát végülis mindenki azért olyan amilyen, mert a Roncsit szereti, úgyhogy néha nyelek egyet, aztán elmondom a férjemnek a véleményemet. És forditva. De ez szerintem minden családban igy van. Vagy tévednék csajok?

Üdv:

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Csocsi!

Tündér: Viki nagyon édi volt, délelött nem aludt csak fél órát, délután pedig 4-től fél 8-ig nyomta. Mintha tudta volna, hogy este sokáig fent kell lenni mert apucinak szülinapja van. Egész 11-ig kint volt velünk, és tök jól érezte magát, mintha csak délután lenne. A tüzijátéknál sírt egy picit, de lehet hogy azért mert a másik baba is elkezdett sírni. Apuci ölében falta a tortát, Ő is. :lol:

Chrissy: milyen vanília fagyi? :shock: Vanília ízű torta!! Vagy csak megjegyezted hogy szereted a vanília fagyit? :?: Én is, meg az ilyen mindenféle cirmos fagyit. Az ilyen Amoretto meg társait. A gyümölcsöseket nem nagyon csípem. Mi Biára szoktunk menni az Andrész cukrászdába, isteni fagyijaik vannak!! Szerintem felülmúlja a Patakit, meg Osváthot.

A Zrínyiben is lakunk meg ott is építkezünk. Mikor megvettük a telket csináltunk rá hátra egy téliesített faházat, ebben lakunk most, előre meg építkezünk. Tök jó csak már nagyon kezdjük kinőni, ugyhogy már jó lesz ha elkészül a nagy. Abban meg lehet eltévedek, ez 25 m2, az meg 200m2. :lol:

Dehát nagyon el akartunk jönni, mert anyósnál laktunk és az borzasztó volt. Mikor még nem laktam ott, azt mondtam nekem van a világ legjobb anyósa, na aztán megmutatta a foga fehérjét. Állandóan fikázott engem a szomszédnak, volt hogy hazaértem és nem vette észte, ugyhogy mindent hallottam. Tudjátok ez a tipikus eset, hogy van egy lánya aki meglopja, nem dolgozik, semmit nem csinál otthon, meg van egy fiú aki fizeti a rezsit, fizeti az anyja otp tartozását, önellátó, és még is Ő a szemét. Mi teljesen külön voltunk, külön mostam, külön főztem magunkra mégis én voltam a szar. Na de mindegy vége, most találkozunk kéthetente egy órára azt heló. Most még jár látogatni Vikit, de augusztusban megszületik a lánya gyereke is, szerintem attól kezdve el leszünk felejtve. Viki júliusban született, karira ( ami elött névnapja is volt) kapott egy kardigánt, aztán húsvétra 5000 ft-ot. Eddig ennyi volt amit költött rá. Nem azért mert rá vagyok szorulva, dehát az ember egy idegenhez sem megy üres kézzel, ahol tudja hogy gyerek van nem? Na mindegy nem fog hiányozni. Anyum megad mindent neki, két nagymamára valót is. Papája sajnos egy sincs. :cry:

Fogyiban nekem a 90 napos jött be, vagyis két hétig csináltam, és lement 2 kg, és nem is jött vissza. Azt kéne folytatnom, netről töltöttem le tök jó kajákat hozzá. De lehet hogy kipróbálom a tiedet.

Na csajok megyek főzni, jók legyetek, puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Anna örülök, hogy jól sikerült a szülinap! :P Mi 8 millát vettünk fel, és nagyjából elég volt mindenre, már megvettük a vakoláshoz is a dolgokat, ezt is még annak a maradékából.
Nálunk is mindent mi csináltunk, csak a tetőt rakta ács, és a főfalat kőműves. Én is teljesen kikupálódtam, elmehetnék épitkezésre dolgozni simán :D , csináltam én mindent, betonozás, falazás, fűtés szerelés, festés... :)
Teljesen igazatok van, hogy ti csináljátok, rengeteget lehet vele megspórolni. :wink:
Ja a mi házunk 80nm, egyszintes.

Mi is az ősökkel(az én szüleimmel) lakunk egy telken, ja és még a tesóm is itt lakik a kisfiával, úgyhogy itt nálunk nagy családi együtt élés van :lol:
Nincsenek nagy összezördülések, sőt,szinte egyáltalán nincsenek. :wink:
Anyósomékat ritkán látom, ők Pesten laknak, de velük sincs gond.

Kert: nálunk is még épitkezős a kert, még bevakolunk ősszel és majd jövő tavasszal parkositunk, lesz sziklakert, tavacska, grillező hely, meg minden. :P már alig várom, és természetesen azt is én csinálom majd (mármint a sziklakertet meg a tavat) :wink:

Szép napot!

DagiKép
dagi
 
 


Dagi!

Ki vakol nálatok? Azt nem merjük bevállalni, esetleg ha tudsz valakit, aki normi és elfogadható áron dolgozik írd meg jó? De csak jövőre esedékes, csak infót gyüjtünk.

Kert: Nekünk van hátul a kisház mellett grill,meg bográcshely, meg kis halastó, meg egy 3,6-os medence, mert nagy partyzósak vagyunk. De ha kész a ház a tavat megnagyobbitjuk, meg csinálunk egy játszót a gyerekeknek.

Na tényleg tüntem, nem lesz ebéd!!!

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Mindenki most ír? :) Én még elalszom... egyszerűen nem tudok magamhoztérni még ilyenkor. Bár azt vettem észre, hogy amikor suliba jártam péntekenként, akkor reggel 6-kor már fent voltam és biz' Isten, sokkal jobban magamhoz tértem, mint ilyenkor, hogy 8 körül kászálódok ki az ágyból. És ilyenkor annyira morcos tudok lenni, hogy ihaj! :( Szegény Noncsi, remélem, nem haragszik rám túlzottan minden reggel. :shock:

Anyós-após: igen, fontos a tisztelet, tudom én. És én be is tartom. Ők nem tartották be az elején. Egyszer úgy leüvöltöttek, hogy csak lestem, mert nem értettem egyet velük valamiben (egy olyan kérdésben, ami az én és Balázs szuverén, családi ügyünk volt). Na, onnantól kezdve az én viszonyulásom hozzájuk teljesen megváltozott. Mert ha ezt idegen csinálta volna, elküldöm a francba és az életbe hozzá sem szólok, de mivel B. szülei, ezt nem tehetem meg, viszont a tüske ott van minden egyes találkozásunkkor is... Meg aztán az érzelmi zsarolásokat sem bírom és sajna az is van elég... Úgyhogy nem könnyű. :cry:

Dagi, szerencsés vagy, hogy ilyen jól kijöttök a családoddal, azért ennek sok előnye is van.
Szép lesz majd a kertetek! :) Grillezőt majd mi is szeretnénk. Az elképzelések már megvannak, hát, remélem, majd tényleg meg tudjuk csinálni úgy, ahogy szeretnénk.

Andi, bocs, nem tudom, milyen vanília fagyiról beszéltem... biztos a meleg miatt. Pedig tortára gondoltam, de lehet, hogy tudat alatt fagyizni szerettem volna? :D
Hallottam már én is arról a cukiról, Bián. A nővéremék laknak ott, a Viadukt Lakóparkban. Szép házak vannak arra is... meg jó kis játszótér is (ezt most Tárnok kapcsán jegyzem meg). :roll:

Fogyi: én nekem saját receptem van, eddig ez jött be a legjobban. 12-ig minden eszek, de akár még sütit is, ha éppen azt kívánom. Viszont 12 után már 98%-ban csak folyadékot viszek be a szervezetembe, leginkább lightot mindenből, csak ha már nagyon kaparom a falat, akkor egy kis cukros löttyö. Aztán ha nagyon-nagyon nem bírom valami miatt, akkor 1-2 light joghurtot/kefírt eszek meg, más semmit. Ezzel már lement 4 kiló 3 hét alatt. Tegnap meg elkezdtem még lépcsőzni is esténként, az meg kb. fél kiló mínuszt jelent ilyen hőségben. :) Felveszem az izzasztó nacimat, csuda jól nézhetek ki és 45 percet taposok. Most még cél, hogy a hónap végére lemenjen még 3 kiló legalább.
Egyébként én is próbáltam a 90 naposat, csak sajna kb. 3 hét után nem ment lejjebb a mérleg egyáltalán. Pedig kevesebbet is ettem és semmi. Meg én a gyüminapokat annyira nem bírom. De ez is sztem egyén-függő, van akinek tényleg nagyon jól bejön. Egyébként van a LEVEL-diéta, az nagyon jó akkor, ha csak pár kilót szeretne leadni az ember.
Anyósod: hát, huh... nem semmi! :? De akkor az legalább jó, hogy nem látod már naponta. Én egyébként nem értem, hogy miért ilyen gonoszak az emberek... mármint persze nem mindenki, csak olyan fura... :roll:

Lilla, azért ez nagyon korrekt, hogy meghagyták magánhasználatra a telefont és az autót is. Milyen típusú munkát fogsz végezni?
A szénhidrát diétán már én is gondolkodtam, csak én nem tudom, honnan tudnám kiszámolgatni, hogy mi mennyit tartalmaz. Milyen ütemben lehet egyébként ettől fogyni?
Igazad van abban, hogy mondjuk el a véleményünket, esetleges nézetbeli különbségeinket a párunknak (anyós-apóssal kapcsolatban), csak nálunk sajna ez elég kényes téma és óvatosan kell megközelíteni a dolgokat. Az én szüleimmel nincsen gond, ők pont átesnek a ló túloldalára, ha jönnek, akkor is kb. 10 percet vannan nálunk, semmi extra és nem osztják az észt. Hát szóval... nehéz ügy, na mindegy.

Szép napot mindenkinek!

puszi

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Anna, milyen medencétek van? Mert mi tegnap kaptunk egy árajánlatot 3x5 méteresre asszem és az mindennel együtt lenne 1 millió forint kb. Ettől dobtam egy hátast, úgyhogy sztem egy darabig még nem lesz. :(

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok lányok!
Úgy megszaporodott a topic hogy nem is tudom követni, bocsika de nincs időm visszaolvasni.
Csak jelentkezem hogy megjöttem.
Nagyon jól sikerült minden, de azért be kell hogy valjam nagyon fáradtan jöttem haza. 33 gyereket táboroztatni nem egyszerű dolog.
Ráadásul reggel 8 tól este 11-ig programok voltak a szabadban így jól ki is dőltünk.
Megtörtént a csoporttal minden ami megtörténhet( volt cigi,pia a nyolcadikosoknál, volt alvajárónk,lábsérültünk akit kórházba vittünk, egy gyerekért lejöttek meg nem bírta a távolságot na soroljam még....). De biztos így kellett lennie hogy legyen minden nemű tapasztalatunk a jövőre nézve.
Mikor hazajöttünk olyan érzésem volt mindha egy hónapja mentünk volna el, mert annyi minden történt velünk.
De végül is a töbségnek tetszett és jövőre is akarnak menni úgyhogy sikeresnek tekintem az első Adriai nyelvtáboromat:)

Dióhéjban ennyi

Most egy kis pihi és pénteken irány Kőszeg egy pár napra az egész családdal. Túrázás, pihenés és egyebek....
üdv mindenkinek
Bea

uI: Ch csak a medencéhez szólnék hozzá:
mi vettünk egy 3x5 felfújható medencét 4999Ft.
A célnak tökéletesen megfelel az összes gyerek baromi jókat játszik benne még mi is tudunk pezsgőzni benne.
Ha megunjuk egyszerűen elrakjuk:)
20180827120929
 
 


Bea, szia!!! :)
Emelem a kalapom előtted, én alkalmatlan lennék ennyi gyereket felügyelni stb. Sztem kapásból mennék szanatóriumba, ahogy Magyarországra érnénk... Helyileg hol voltatok pontosan? Nem emlékszem rá, ne haragudj.

Medence: nekünk is van felfújhatós, de több okból nem szeretem. :cry:
Nem fogunk holnap csináltatni medencét, nem erről van szó, csak utánaérdeklődtünk, mennyibe kerülne. Nálam sajnos kizárt a Balatoni és Velence tavi strandolás, mert egy pillanat alatt összeszedek mindent és sajnos ugyanez elmondható a strandok kapcsán is. Pancsolni, úszni nagyon szeretek, ezért merült fel bennünk a kérdés, hogy mégis mennyi lehet egy igazi medence. Sokba kerül, úgyhogy egy darabig csak álom marad.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Hahó Lányok!

Chrissy,
mi pont a hétvégén vettünk egy 3,6-os átmérőjü és 0,76 cm mély medencét, ami szürős, vízcserélős, kör alapterületű. Van hozzá fedőponyva, klór, algaölő, miegyéb. 1 nap után, a víz benne 26 fokos cirka, mert olyan kellemes hogy csak na! Tegnap este a nagy zuhi után akkorát fürödtünk! :) :) Úgy élevztük mint a gyerekek!
A medencét amúgy nem megcsináltatni sok, hanem után karbantartani, na azt mondják az okosok, hogy az kész horror! :evil:
Ovi: azért kezdődik októberben mert a konténeres oviba fog járni és az legkorábban október 15-én készül el. :(
Államvizsgám novemberben lesz, valszeg az első felében.

Bea,
Üdv itthon! Jó hallani, hogy jól sikerült a tábor, sokat gondoltam rátok! Azért nem lehetett semmi ennyi gyerekre vigyázni! Volt veled másik felnőtt is? Tényleg kijutott a sokmindenből, de igazad van tapasztalatnak nem utolsó! Andika, Tamás élvezte? Kata babának nem hiányoztál?
Ilang másabb lett a keresztelő óta, mintha tényleg "elszállt" volna róla rontás :roll: Nyugodtabb, nincsenek azok az agresszív hisztik. Aztán lehet, hogy csak egyszerűen okosabb lett :wink:

Anyós-após témához: mi szerencsések vagyunk mert a jó a viszonyunk teljesen, vica-verza. Persze bizti más lenne, ha együtt kéne laknunk...

Anna,
ügyes ez a Vikibaba, hogy így bírta a bulizást! Jó lehet, hogy ilyen ügyesen tudjátok csinálni az építkezést és segítenek a barátok, rokonok. Azért a 25 nm után lehet, hogy tényleg el fogsz tévedni a 200 nm-en :lol:

Dagi,
nekünk is van kistavunk, oda járnak a madarak inni meg fürdeni. Olyan pici, meg benőtték a növények, hogy szinte nem is látszik. Persze a gyerek miatt le is kerítettük, jobb a biztonság! A mi álmunk egy olyan nagy tó amiben lehet úszni, van hozzá egy olyan stég amiről lehet ugrálni, meg kiülni rá. A helyünk megvan a terveink is, csak amibe az kerül az megy a ház egyéb részeire.
Mi is szépítést tervezünk a házon, várjuk az ajánlatot. Ha biztos lesz majd megírom.

Megyek mert melóm van (mikor nem :? ).

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Chrissy rossz lehet, hogy ilyen a viszonyotok az anyósodékkal, de hát megértelek a leirtak alapján. Mi anyumékkal lakunk egy kertben, két külön családi házban egy közös télikerttel. Eleinte össze kellett szoknunk, volt néhány apróság, meg néha van is, ami miatt morgunk, de szerencsére alapvetően jól megvagyunk együtt. Amig nem volt Roncsi volt, hogy napokig nem is láttuk egymást, mert mire hazaértünk, ők már bezárkóztak.

A szénhidrát diétámról nem tudom megmondani, hogy milyen a fogyás üteme, mert én a pocakosságom alatt kényszerből csináltam. Annyit tudok, hogy miután elkezdtem, nem hiztam semmit sem. Volt egy kiskönyvem, amiben benne volt, hogy milyen kaja mennyi szénhidrátot tartalmaz, igy tudtam számolni, aztán a végére persze a legfontosabbakat megjegyzi az ember. Egyébként én nem vagyok egy fogyókúrázós ember, ahhoz túlságosan szeretek enni.

A medencével kapcsolatban nekünk van egy 3x5m-es 1.5m mély medencénk, fóliás aljjal. 1O éve csináltattuk anno kb. 5OOezer Ft-ért. A takaritással kapcsolatban: kétnaponta ki kell viziporszivózni, mert a kutyák belelógatják a lábukat, aztán igy belemegy a homok, és bealgásodik.

Anna az apósom kőműves, szokott ilyen munkákat vállalni, ha érdekel.

Én meg marketinges vagyok, ezt az ipart fogom űzni megint szeptembertől, bár jelenleg nincs túl nagy kedvem hozzá, hogy Roncsit meg itthon hagyjam, de hát sajnos úgy tűnik, muszáj visszamennem. Hacsak nem nyerünk a lottón.
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok Csajok!

Hol vagytok már megint?

Tegnap nem volt időm jönni, mert párom meg egy haver megint nyomta a falat. Megint csak rohangáltam mint pok a falon. Sőt még segítettem is, téglát adogatni, mert már állványon dolgoznak. Lassan olyan lesz a karom mint Popey-nek. De már csak 4 sor és jön a koszorú. Juppi! :lol:

Crissy nekünk is olyan medencénk van mint Tündéréknek, csak 90 cm mély. 3,6 m az átmérője, kőr alakú. Nem felfújhatós, hanem merev falú. Tökéletesen megfelel a célnak, sőt két éve a szülinapi bulinkon 14 felnőtt vandálkodott benne, de olyan szinten, hogy már nagyon nem volt szomjas senki, és nem esett szét!! Ugyhogy mi aztán leteszteltük rendesen. A víz hőfoka nálunk elérte már a 32 fokot amikor tartós meleg van. De az már nagyon meleg, én mondjuk csípem. És már Viki is kipróbálta. Van ilyen beleülős úszógumija, aztán ott lebegett a víz tetején. Édi volt. Most kb. 35ezer körül van az ára, de van 4,5 m-es is, az olyan 45ezer körül.
Szerintem a tisztítása is könyebb mint egy beton medencének. Mindig figyelni kell a klórszintet mert pikk-pakk bealgásodik, azt pedig vízcsere, mert az algát nem lehet kipucolni tökéletesen.

Lilla lehet hogy majd érdekel, de ez csak jövőre lenne esedékes. Apósód vállalkozó vagy csak így maszekba nyomja?

Na csajok írjatok!!!!

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Hallóóóóóóóóóóó!!!!
Hol van mindenkiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!

Dagiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Lilaaaaaaaaaaa!
Chrisyyyyyyyyyyyyyyyy!
Tündérrrrrrrrrrrr!!

:D :) :( :shock: :? 8) :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :idea: :!: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
vikianyuja
 
 


Hellóbelló!

Anna, köszi a hiányolást :)

Majd jövök, de most csak arra vágyom, hogy ledőljek a nappaliban, iszonyat fáradt vagyok. Noncsit letettem aludni,mindjárt megnézem, hogy elaludt-e, ha igen, én is szunyálok egyet.

Aztán este jövök - remélem. :)

Micsoda szép sorozatot kreáltál. :)

pusza

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok,
hazajöttünk hétfön este már, de el vagyok havazva a házimunkával meg a kerttel, ahol combig ér néhol a növényzet :roll:
Meg közben csavarogtunk is: Györben aludtunk a barátnömnél pénteken, meg jogán voltunk a párommal csütörtökön.

Chrissy,
aranyos vagy, hogy nem felejtettél el :) nem olyan igazi nyaralás volt ez, inkább anyosnak mentünk segiteni, mert gerincsérve van. Azért reggel és este lementünk a Velencei tora fürdeni :D Baján meg a halászléfözö verseny miatt mentünk elsösorban, anyukámék finit föztek :)
Jobb már a kedved a munka miatt? és miért csak márciusban kezditek az ujra probálkozást? nem lehetne folytatni most is? :wink:
és én is gratulálok az államvizsgádhoz!!!! :D

Vikianyuja,
én is ugy vagyok vele, hogy a 2 gyerek között nem szeretnék visszamenni dolgozni, mert attol tartok, hogy akkor majd halogatnám a kistesot. föleg ha szeretem a munkám. ugyhogy mi összel asszem bele is kezdünk a projektbe :D

Ami rossz hirt kaptam, hogy nem indul el az Eltén a Montessori tanártovábbképzés, amire jelentkeztem :( De ez megerösit abban, hogy ne várjak tul sokat a kistesora. És találtam egy tanfolyamot is, ami csak májusig tart, talán még beférek a csoportba... Ezt elsösorban ovonöknek tartják, de mivel nincs másik Montessori képzés egyelöre, elfogadják iskolákban is ezt a papirt. Jo lenne :)

Üdv az uj tagoknak is, bocs hogy nem irok mindenkinek, nem birtam azt a rengeteget végigolvasni, amit irtatok :roll: Igyekszem visszarázodni azért :? :)

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Köszi Anna, hogy hiányoltál. Nálunk hétvégén mindig jönnek a barátok, vagy mi megyünk, úgyhogy nem nagyon vagyok gépközelben. Kérdezted az apósomat: kőművesként dolgozik, és hétvégénként szokott magánmelókat vállalni.

Fibi irtad, hogy elkezdtek dolgozni a kistesón. Mekkora lesz várhatóan a korkülönbség a babák közt?
Mi úgy tervezzük, hogy a tesó akkor érkezzen, amikor Roncsi óvodás lesz. De hát ez még függ attól is, hogy hogy állunk majd anyagilag, mert akkor bővitenünk kell a házat. Meg meglátjuk, hogy lesz-e energiánk még egy babára, vagy pedig Roncsi leköti majd minden időnket a melón kivül. De egyelőre benne van a pakliban a kistesó. Ti lányok hogy gondoljátok a tesókérdést?

Üdv:

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Lilla,
ha összejön hamar, akkor 2 és fél év lesz a különbség :) azt hallottam/olvastam, hogy az nem jo, ha akkor kezdi a "nagy" az ovit, amikor megszületik a kicsi, mert akkor ugy érzi, hogy öt mellözik pont akkor, amikor "konkurencia" érkezik a családba. Ugyhogy mi azt szeretnénk, hogy vagy a kisteso születése elött már beszoktatnám egy bölcsibe, vagy (ha ez nem jön össze), akkor várunk az ovival. És mivel sajna sokszor be sem veszik a nagyobbat, ha anyuka otthon van a picivel, az is lehet, hogy csak 5 éves korára lesz ovis Bálint... :roll:

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok Csajok!!

Mi is úgy szeretnénk, hogy mire Viki 3 lesz, addigra legyen kistesó is. A házikó is úgy épül hogy két gyerekkszoba van/lesz.Őszintén szólva nem bánnám azt sem ha három lenne. Van olyan helység a lakásban, amit ha nagyon muszály átalakíthatunk gyerekszobának. Nekem eszembe sem jutott a bölcsi, én ameddig csak lehet szeretnék velük itthon maradni. Persze lehet hogy pár év múlva nem így gondolom, de most még igen. Főleg amikor ilyen nagyon jó kislány mint ma, eddig. Kirámoltuk a ruhásszekrényét, mert már nem fértünk el benne, és szépen adogatta a ruhácskáit nekem. Neki ez az ajándék az anyukájának, ugyanis ma lettem 29 éves!!! :shock:

Azon gondolkoztam, hogy régen az átlag ilyen 20 év volt, amikor férjhez mentek a lányok és gyerekeket szültek. Én meg 29 vagyok és van egy darab egy éves lánykám. Nem vagyok öreg még? Mondjuk nem érzem magam annak, csak azon parázok, hogy mikor suliba mennek, lesz-e türelmem velük leülni magolni. Majd úgy öregszem hogy legyen! :lol:

Sajna lehet hogy mégsem tud eljönni a határőrségtöl szabira az uncsitesóm :cry: , ugyhogy ha tudtok ajánlani, megbízható, jó ácsot akkor megköszönném. Még nem bizti, de legyen a tarsolyban emberke, meg azért árajánlatot szeretnénk bekérni pár helyről. Esetleg fatelep, ahol normális anyag van, jó áron??

Chrissy mi van veled, te péntek este óta szuszókálsz??? :lol: :lol:

Jók legyetek! Szép napot mindenkinek!
Majd még besasolok!

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: