Új privát üzeneted érkezett!

Anna,
régebben én sem akartam bölcsibe vinni Bálintot, de mostanra megváltozott a véleményem, mert sokszor már nem tudom lekötni, annyira dul benne az energia. Játszoházba nem vihetem mindennap (draga is, stb), játszotér nincs a környéken :( Igyekszem neki programokat szervezni, kitalálni mindig valamit ha itthon vagyunk, de nagyon szeret gyerekek között lenni. És mire szeretném vinni, már 2 és fél éves lesz, az közel van az ovis korhoz. És a másik indok, hogy a kistesoval is szeretnék majd pár orát (legalább délelött) kettesben lenni.

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Az előbb elszállt, amit írtam... úgyhogy most több részletben írok, mert sztem mindjárt felébred Noncsi.

Anna, nekünk van egy nagyon lelkiismeretes ács ismerősünk. Már a második dolgot csináltatjuk vele, szóval ebből is látszik, hogy meg vagyunk vele elégedve. Megadjam az elérhetőségét? Tárnoki srác egyébként. Nagyon korrektek.

Folyt.köv.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Anna, nagyon boldog születésnapot kívánok! :D Én hasonlóképpen érzek, éreztem, mint te, szóval én sem vágyok vissza a munka világába. Jól megvagyok én Noncsival és ez így lesz majd a második babánál is, remélem. Szóval szerencsére a körülmények nem követelték azt meg, hogy bölcsibe adjam Noncsit és mielőbb visszamenjek dolgozni. Úgy érzem, ez nagyon nagy ajándék az élettől. Bízom benne, így lesz ez a kistesónál is.

Na, Noncsi felébredt. Szóval ma még lesz folyt.köv. :)

Chrissy

Kép
chrissy
 
 

 
 

Jövök még egy kicsit. Noncsi gyurmázik, várjuk haza apáját, most még van egy kis időm írni.

Szóval, bocsi, hogy nem jelentkeztem hamarabb, noha ígértem. Pénteken már nem tudom, mi volt, aztán szombaton és vasárnap nem volt net - legalábbis amikor Balázs netezni akart volna, ideges is volt miatta. Mi nagyon sokat szívunk a szolgáltatóval, visszasírom a UPC-t...
Egyébként jó volt a hétvége, szombaton voltunk a mogyoródi Aquaparkban, szuper volt! Noncsi is nagyon élvezte, mi is. Nagyokat csúszdáztunk, szóval tényleg isteni volt, sztem még ki fogunk menni egyszer a nyáron. A legdurvább, amin lementem, az vmi "feketlyuk" volt, hát, a közepétől levegőt sem tudtam venni, mert mindenem tele volt már vízzel, csak azért imádkoztam, hogy legyen már vége és végre csobbanjak már be a vízbe. :D Pedig én aztán az utóbbi időben nem arról voltam híres, hogy bevállalom ezeket a meredek dolgokat, de most annyira felszabadultam, hogy szó nélkül tepertem fel a csúszdákhoz. Szóval jó volt nagyon, kellett ez már nekem is. :lol:

Új oldalon vagyunk, így meg nem tudok rendesen visszakeresni, hogy még mi mindenre szeretnék reagálni, szóval tuti, hogy ki fogom hagyni a felét...

Fibi, üdv újra itthon és a Babaneten! :) Házzal egyébként hogy álltok?
Sajnálom, hogy nem jött össze a Montessori-képzés. :( Lehet tudni az okát, hogy miért? Kevesen jelentkeztek?
Hogy miért csak március környékén próbálkozunk a kistesóval? Hát, tul.képpen azért, mert megígértem a mhelyemen, hogy másfél évig dolgozni fogok, ha szeptembertől visszamegyek dolgozni. Nem hinném, hogy elsőre terhes lennék, így azért már nyár előtt elkezdjük a tesóprojectet. Szeretnék azért terhesen is dolgozni pár hónapot, szóva, így tervezem... De persze még sok minden változhat. Majd kiderül, milyen lesz újra dolgozni.
Fibi, egyébként téged is megértelek a bölcsi/ovikérdéssel kapcsolatban. Noncsi is nagyon igényli a gyerektársaságot, szóval nekünk nagyon jó lesz, hogy mindjárt itt az ovi. Mi jártunk hetente kétszer játszóbölcsibe tavaly, nagyon jó kis helyre, csak aztán már kissé besokaltam, mert ugye az a Savoya környékén volt és eléggé untam beautózni hetente 2x csak pár óráért. Úgyhogy maradt itt Érden a zenebölcsi, ez is nagyon jó foglalkozás volt Noncsinak heti egy alkalommal. Régebben meg jártunk még ide a tárnoki baba-mama klubba, aztán az is kifújt részünkről, mert inkább kisebb gyerekek voltak és nem kötötte le Noncsit már annyira. Úgyhogy sokszor volt az, hogy láttam, unatkozik Noncsi. Tény, hogy kell neki a gyerektársaság és sajnos ez nem mindenhol adatik meg. Pl. régi lakóhelyünknél, Kápmegyeren nagyon jó kis játszótér volt, ott nem lett volna abból probléma, hogy unatkozik vagy valami. Irány a játszó! De itt, Tárnokon, sajna nem nagyon van játszó, úgyhogy tényleg csak az ovi a lehető legjobb megoldás most Noncsinak. Na, ez jó hosszú eszmefuttatás volt. :D
Elküldöm, nehogy közbejöjjön valami.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Lilla, egyébként mit szólnának a mhelyeden, ha esetleg szeretnétek vállalni még egy kistesót?
Egyébként fura dolog, én bizonyos szempontból egyke vagyok (bár van egy öcsém, de ő csak féltesó, meg egy nővérem, de ő úgymond "mostoha"), szóval egyedül voltam gyerek (anyuval laktam), jól megvoltam magamba, de már jópár éve úgy gondolom, hogy több gyereket szeretnék. Valahogy szükségét érzem a gyerekzsivalynak stb.

Na, mennem kell!

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Chrissy köszi a szülinapit! Az ács elérhetőségét írd le légyszi, mert érdekel, főleg ha meg vagytok vele elégedve!
Olvastam már valami tárnoki ács csapat hirdetését, de már nincs meg a cetli.

Előre is köszi!

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Anna boldog szülinapot! Nem is olyan vészes az a 29, majd egy év múlva! Az lesz az igazi! Én nem bántam meg, hogy Roncsi nem jött előbb. Igy is terveztük, hogy előbb berendezzük a házat, karriert épitünk, utazunk meg kibulizzuk magunkat a barátokkal. Igy legalább nem maradt ki semmi az életünkből és teljes gőzzel Roncsira tudunk koncentrálni. Aztán 3-4 év múlva, ha jön a kistesó még mindig nem leszek olyan öreg, legalábbis igy gondolom most.

Chrissy a munkahelyem bababarátabb az átlagnál, főként mivel a közvetlen főnököm is egy kétéves kisfiú anyukája, úgyhogy teljesen egy cipőben járunk, jól megértjük egyymást barátnőkként is. Nem titok, hogy lehet, hogy lesz folytatás, de mivel a marketingen főleg hasonkorú nők dolgoznak, ezért a babakérdés szinte mindenkinél aktuális.

Én is egyke vagyok, és eredetileg nem is terveztünk több gyereket, de majd meglátjuk. Ha birjuk energiával, meg anyagilag, akkor lesz tesó. Ami úgy néz ki, hogy nem is lenne olyan egyszerű, mert az egyetlen vérnyomáscsökkentő gyógyszer miatt, amit terhesség alatt lehet szedni, ellenanyag lett a véremben (5 éve magasvérnyomásos vagyok - családi örökség). Most abbahagytam, és nem szedek semmit, úgyhogy ki fog tisztulni, de meglátjuk hogy fogom birni gyógyszer nélkül, és ha nem marad más, akkor sajnos abba kell hagynom a szoptatást egy hónap múlva. De remélem ezt sikerül elkerülni, szeretném Roncsit reggel-este addig szoptatni, amig szeretné. És hát a fentiek tekintetében nem tudom mi lesz egy újabb terhesség esetén. De majd meglátjuk.

A bölcsivel kapcsolatban én nem szeretném bölcssibe adni Roncsit, de minden gyerek különböző, lehet, hogy a későbbiekben változik majd a véleményem. Az unokatesóméknál a bölcsi nagyon jól bejöttt, a kisfia alig várja, hogy mehessen játszani a többiekkel, és a fejlődésében nagyon sokat jelent a gyerektársaság.

Na irtam egy regényt, úgyhogy most befejezem.

Üdv:

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Nagyon lefoglalt kisMiki mostanában, egyre inkább kezd kúszni, bár még csak kezdetleges formában műveli. :P
Már banánt eszik, nagyon izlik neki. :D

Mi jövőre szeretnénk kistesót a kisMikinek, legalábbis elkezdjük a projectet, arra számitok, hogy nem fog hamar összejönni, mint ahogy az első sem, de mindenképp jó lenne egy tesó neki.
Nekem is van nővérem és nagyon örülök neki, hogy nem vagyok egyke, a férjemnek is van nővére, úgyhogy ő is ugyanigy gondolja.

Anna BOLDOG SZÜLINAPOT neked!!!! :P :P :P

Nem tudom válaszoltam e már a kérdésedre, hogy ki vakol nálunk, hát: mi. A férjem, apósom, apukám...

Jó éjt!

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok,

vagyok ám én is csak annyi, de annyi minden van....

Képzeljétek kedden megyek állásinterjúra... Sok kérdőjel van bennem. Szemptemberben kéne kezdeni. Szal Ilang októbertől ovizik. Augusztusban már be kéne tanulni. Ki szoktatja be az oviba? Ki vigyáz rá ősszel? Mit csináljak? Na sebaj, majd lesz megoldás, nem görcsölök. Ha nem jön össze az sem baj, akkor az egy jel. Mármint, hogy ne erőlködjek.
Ja és ugye kistesót is szeretnénk. Jövőre. Izgalmas mi? :shock:

Anna,
boldog szülinapot neked így utólag is! :) A 29 jó szám, én szeptemberben leszek 30 8) Kicsit fura de már elfogadtam. Nem érzem magam ennyinek vhol leragadtam a 25 körül :lol:

Fibi,
üdv újra itthon! Sajnálom, hogy nem jött össze a képzés. :(

Dagi,
ügyes kisMiki, hogy mászik, édes lehet! :) Fogacskák?

Lilla,
szurkolok, hogy minden úgy alakuljon ahogy szeretnéd! Hogy szoptathass ameddig szeretnétek, hogy legyen tesóka ha úgy gondoljátok! Milyen gyógyszert szedsz, vagy fogsz szedni? Irigyellek, hogy ilyen jó munkahelyed van!

Chrissy,
Aquapark jó lehetett! Noncsi is élvezte? Jó hallani, hogy sikerült kikapcsolódnod! Rádfért már! Volt már diplomaosztód, vagy most lesz júli végén? Egy tali vmikor?

Képzeljétek ma megyek fodrászhoz (már ráfér a búrámra), hétfőn megyek kozmetikushoz, szép leszek az interjúra :lol:
Ilang tündéri, olyan okos lett. Sokkal kevesebb a hiszti, okosakat mond, számol, énekel, el vagyok hülve! :D Imádom! :) Ilyenkor nem akarok dolgozni, de azért végyom is rá... Fura ez a kettősség...

Megyek mert a barackot le kell szednem mert a kedvesem este permetezni fog!

Vigyázzatok magatokra!

Pusza
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Az előbb kint 40,1 fok volt! Nem semmi... de én most élvezem, mert legalább jó színem van. :)

Tündér, nagy drukk az állásinterjúhoz! Milyen jellegű munka lenne? Nem kell konkrétumokat írnod, csak nagyjából...
Egyébként én is hasonló dilemmában voltam a múltkori állásinterjúnál, mert ugye ők azt szerették volna, ha még nyáron tudok kezdeni, de én mondtam, hogy bocsi, de nem megy, csak szeptembertől tudnék. Szóval ugyanezek a kérdések merültek fel bennem, hogyha elfogadnám, ki szoktatja Noncsit oviba stb. És ugye jövőre mi is szeretnénk kistesót... Ti egyébként hogyan tervezitek a kistesó-projectet? Mármint a hónapra gondolok. :wink:
Szakdogával hogy állsz?
Nekem nem lesz diplomaosztom, még kell hozzá a nyelvvizsga. Továbbra is az érdi FRW-vel szemezek, de sajna csak ősztől lesz rendes nyelvtanfolyam. Addig tanulgatok magamtól.

Évek: ja-ja, én is leragadtam valahol 24-25 körül. Valahogy nem igazán tudom ésszel felfogni, hogy 29 leszek én is nemsokára. :?

Noncsi odáig volt az aquaparktól, emlegeti azóta folyamatosan. Asszem augusztusban még kimegyünk egyszer, nagyon jó volt. :D
Taliban benne vagyok, majd te mondj valamit, én könnyebben alkalmazkodom. :wink:

Ja, hová jársz fodrászhoz???

Tényleg lányok, tudtok egy jó fodrászt itt a környéken? Diósd-Érd-Tárnok környékre gondolok. Olyat keresek, aki azért igényesebb termékekkel is dolgozik, de nem kell nekem elit-szalon. :lol:

Még azt is szerettem volna írni, hogy Tündér, ez a kettősség tényleg érdekes, de én mostmár azt látom, hogy a munka igenis jót fog tenni - nekem legalábbis. Noncsi jó oviban lesz, bízom benne, hogy a gyerekek is aranyosak lesznek, én pedig egy kicsit más közegbe kerülök. Pár hónap munka sztem jót fog tenni, aztán jöhet újra a baba. Asszem még pár év "bezártság" nem lenne szerencsés. Én imádom Noncsit, de úgy gondolom, nemcsak nekem, hanem a családnak is jót fog tenni egy kicsit a más életritmus. Na, kicsit bonyolult voltam, remélem, megértetek. :shock:

Dagi, nálatok azért az jó lesz, hogy nem lesz olyan nagy korkülönbség a tesók között, ez valahol szerencsés. Nálunk mostmár úgymond "mindegy", a legjobb esetben Noncsi kb. 5 éves lesz, mire megszületik a tesója. Dehát ez van, így kellett lennie.
Banánon kívül mit szeret még KisMiki?

Lilla, jaj szegény, azért ez nem lehet könnyű! :( Hány éves korodban derült ki, hogy magas a vérnyomásod? EGyébként ennek milyen tünetei vannak?
Szerencsés vagy a munkahelyeddel kapcsolatban - ritka! :roll:
Apósoddal kapcsolatban írtad, hogy ő kőműves? Bocsi, ha esetleg keverném a dolgokat, ne hari!

Anna, priviben megírom az elérhetőségét az ácsnak. Ide a babanetre, jó?

sziaszotok!

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Grrrrrrrrrrr! Elszállt az egész regényem!!! :mrgreen: :x
Na mindegy kezdem előröl. És mielőtt elküldöm kimentem egy Word-be, így ha elszáll az egész visszatudom másolni! Hihihi. Nem fog többet ki rajtam ez a sz.r! Bocsi de olyan ideges lettem, hogy majdnem kidobtam a monitort az ablakon!Szóval:

Sziasztok csajok!

Köszönöm mindenkinek a szülinapi köszöntőt, arik vagytok! :P

Chrissy köszi az ácsot, megkeressük, de remélem el tud jönni az uncsitesóm. Tegnap párom ahol dolizik megkérdezett egyet hogy mégis mondjon valami megközelítőt, így tervek meg minden nélkül, csak úgy kb. Hát mondott: 2900 ft/ m2. Na most a mi tetőnk 315 m2, ez barátok közt is 900ezer froncsi. Uffff! :? Kb tisztában voltam vele hogy ugyanannyi kb. a munkadíjuk mint a faanyag, de most hogy konkrétan szembesültem vele, így kicsit szíven ütött. Szegény uncsitesómnak meg vissza kellett adni az ipart, mert ott vasmegyében nem tud ebből megélni. Pedig nagyon szépen dolgozik, láttam már nem egy munkáját. Dehát nem tud elszakadni a családjától, amit meg is értek hogy, feljöjjön ide dolgozni. Én sem szeretem ha párom elmegy max 2 napra, nemhogy hetekre. Én nem is tudom hogy bírják azok akiknek kamionozik a párjuk. Én tuti nem bírnám, nincs az a pénz.

Képzeljétek kaptunk üdülési csekket, ezért lehet hogy mégis elmegyünk egy pár napra Gyulára. :lol: Azért Gyulára mert mi ilyen vármániások vagyunk és azt az egyet még nem láttuk. Ja meg barlangmániások, meg nagy kirándulósok. Csak a strandot, fürdőt nem csípjük, de hát ha a gyerkők majd cseperednek muszáj lesz oda is menni. Aztán Magyarország kilőve, szinte minden helyet bejártunk. Tudtok Gyulán helyet mit érdemes megnézni még?
Kivi leszek milyen lesz Vikivel az első nyaralás. Ti voltatok 1 éves manóval nyaralni? Hogy bírták? Picit félek de apa azzal bíztat hogy akármikor hazajöhetünk ha gáz van, nem a világ végére megyünk! Végülis igaza van.

Nekem is kell mennem figaróhoz jövő héten, hétvégére szépnek kell lennem! Szombaton kicsi lányom keresztelője, meg szülinapi bulija, meg a mienk is. :lol:
Chrissy én ide járok fodrászhoz az állomáshoz, már 8 éve. Itt csinálták meg mindig úgy a hajam hogy tökre tetszett. Leültem és mondtam: csinálj vele valamit. És mindig tök jó lett. Akkor is mikor nem csak kis vágás, festés volt, hanem amikor hosszúból rövid lett.
Van szoli is, egy álló meg egy fekvő, meg van kozmetika is, meg 3 fodrász. Nem egy olyan puccos hely ami tele van miss p.csákkal, csak az ilyen normik járnak oda mint mi. Ja és ha van samponod, lakkod, festéked amit használsz viheted magaddal és akkor azzal mos, fest. Semmi probléma nincs ebből hogy viszed amit szeretsz. Igaz azt nem tudom milyen igényes termékeik vannak, de nekem a 8 év alatt semmi baja nem lett a hajamnak, úgyhogy csak nem kennek rá mindenféle ócskaságot.

Tündér leszedted a barackot? Én is szedtem tegnap anyunál, és hát éreztem hogy 29 vagyok, nem 19. Nem ment már olyan könnyen a fára, létrára mászás. Na jó azt is éreztem hogy nem 52 kg vagyok, hanem 62. :x :wink:

Dagi sajnos nekünk nem élnek már az apukáink akik tudnák csinálni, pedig apósom kőműves volt (a rosszabbik fajtából,tudjátok akik olyan falat raktak mint az ökörh...zás a piától), mi meg nem nagyon mernénk nekiállni, de lehet hogy megpróbáljuk, ha nagyon drága. Majd hátul kezdjük, mire előre érünk csak kinéz valahogy,nem? :D :lol:

Lilla megtudnád kérdezni apósod hogy mennyi a vakolás m2-e? Gondolom így megy, ez is. Nem kell pontosan csak úgy sacc/kb, mégis mire számítsunk. Lehet hogy inkább elmegyünk egy vakoló tanfolyamra! :roll: Eszméletlen milyen árak vannak, dehát a szakembert ugye meg kell fizetni. Pedig tudhatnám mert a párom villanyszerelő és ők sem dolgoznak ingyen.

Na kész, azt hiszem röviden ennyit akartam. :P :shock: :!:

Puszka nektek, írjatok : Anna
vikianyuja
 
 


Kép
Viki is be van ám fogva falazni!! :-) Regényem az előző oldalon!!
vikianyuja
 
 


Chrissy,
igen, azért nem indul a Montessori képzés, mert kevés jelentkezö jött össze (20 kellett volna...). Érdekes módon, ez a módszer sokkal kevésbé közismert, mint a Waldorf. Pedig a W tanárképzés elég drága... De talán a tanfolyamba még beleférek, aug-ban kiderül :wink:
Köszi kérdésed, házzal semmi hir nincsen, azota sem jött érdeklödö, gondolom mindenki nyaral :? Különben Diosdrol nagyjábol le is mondtunk közben, mert nekünk megfizethetetlen sajna :cry: ugyhogy még fogalmam sem, mi lesz, ha netán hirtelen keresni kell házat...

Anna,
mi is kaptunk üdülési csekket, éljen :) Mi Hévizre vagy Alsopáhokra (a Kolpingba) szeretnénk menni hosszu hétvégére majd.
Sztem 1éves Vikivel simán mehettek nyaralni, birják már ilyenkor a gyürödést :D Söt, kisfiambol kiindulva élvezik is a változatosságot, uj ingereket, történéseket :)

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Tündér milyen tipusú munkát fogsz csinálni? Drukkolok, hogy jól sikerüljön az interjúd. Ilang hány éves? Nagyon szép, érdekes neve van. Mi a története?

Vikianyuja a vakolást kérdezem, majd jelentkezek az árral. Tündéri ez a kép Vikiről!!! Gyulán nagyon kis koromban voltam, csak a várra emlékszem, meg a strandra. Örülök, hogy ti is vármániások vagytok, mi is nagyon szeretjük a várakat, kastélyokat. Eredetileg régész szerettem volna lenni, mert imádom a történelmet, főleg a középkort, de aztán végülis marketinges lettem. De a történelem iránti érdeklődésem megmaradt a kosztümös filmek, történelmi regények, életrajzok, és a kastélylátogatások formájában. Voltatok Regécen is? Nekem a kedvenc helyem a vadregényességével. Bár még egy jópár helyen nem voltunk.

A vérnyomásom már 5 éve magas, de az egész családomnak az, úgyhogy nem csoda, hogy megörököltem. Az a fontos, hogy időben kiderült, egyébként tök véletlenül. Fájt többször a fejem, aztán anyámék mérték egyszer a sajátjukat, és csak úgy megnéztük az enyémet is. Jó magas volt, úgyhogy utána mértük még egy párszor, és miután akkor is folyamatosan magast mértünk, mentem a dokihoz. De nem gáz, csak jól be kell állitani, és akkor semmi probléma. A terhességemig nem is volt gond, mert tökjó gyógyszerem volt, viszont pocakosan Dopegytet lehet csak szinte szedni. Én meg pont az az 1% vagyok, akinek ellenanyagot csinál. No mindegy, majd elmúlik, de remélem a szoptatást még nem kell majd abbahagynom.

Hogy birják a bébik ezt a kánikulát? Roncsi egész jól, mondjuk egész nap kint vagyunk a teraszon, meg pancsolunk a medencében Dagiékkal. Kismiki édes, Roncsi sikongat, ha tetszik neki valami, vagy tiltakozik valamiért, de szegény Kismiki mindig sirva fakad tőle, mert megijed Roncsi sikolyaitól. Elvileg csatoltam egy fotót, ahogy fürdenek, meg egyet Roncsiról, remélem átmegy. Csak az éjszaka gázos, mert most is 29 fok van a szobájában, és ezért 2 óránként kelteget, mert gondolom szomjas szegény. De inkább legyen meleg, mint hideg, én a magam részéről utálok fázni.


Kép

Lilla Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok,

Lilla,
de édes ez a pici lány! Kismiki a másik babóca? Tündériek! :) :)
A munka még kérdéses, egyáltalán nem biztos, hogy én fogom csinálni, majd kiderül, hogy mit mondanak ők és mit gondolok én.
Egyébként értékesítés és marketing területre keresnek embert. Ilang 3 éves lesz augusztus 20-án, azért aktuális nálunk az ovi éppen. Mivel nincs tesó, (még) és valszeg dolgozni is fogok ezért szeretném ha ovis lenne. Persze az édes kevés, hogy én mit szeretnék, mert itt Diósdon nagyon kevés a férőhely az oviban.
Persze máshol is, de minket ez most elég rosszul érintett. :(
Állítólag ki van jelölve már vhol a lucernásban az új óvoda helye, hááát majd hiszem ha látom. A konténerre azt mondták, hogy ideiglenes megoldás, ami nálunk 2-4 év is lehet. Szal Ilangom végig ott fog nyomulni....
Ilangnak a nevét mi kértük az MTA-tól, hogy anyakönyveztethessük. Tetszett nekünk nagyon a virág, az illata és azt mondtuk, ha egyszer lányunk lesz, így fogják hívni. Így is lett :wink:

FIbi,
sajnálom, hogy nem jön össze a Diósd. A szomszédasszonyunk is árulja a házát. 4 éve épült, egyszintes, 120 nm-es. Ha érdekelj szólj. Mondjuk nagyon pici a kertje és 30 M körül tartja.

Anna,
nagyon édes a talicskás Vikibaba! :) A barackot leszedtem, most az a bajom, hogy nem tudom mit kezdjek vele :oops: Befőzni nem terveztem, de most muszáj leszek vele vmit kezdeni már, mert tönkremegy... Nyaralni egy 1 évessel simán lehet, mi 3 hónaposan vittük Ilangot Alsópáhokra. Nagyokat szuszmákolt a babakocsiban, tök jó volt. Mondjuk mi pár hetes kora óta megyünk, visszük így edzettnek mondhatom magunkat. :wink: Gyula szép hely, de mi oda eddig azért nem metünk, mert a páromnak állítólag gyerekkorából volt onnan vmi rossz emléke... Beleesett a vízbe, vagy leesett vmi fáról, nem tudom pontosan.
Jó lehet, hogy bejártátok már az országot én még sok helyre nem jutottam el, persze sokra meg igen.

Chrissy,
a szakdogámmal sehogy sem állok :cry: :cry: Pedig nagyon közeleg az augusztus vége. Nálunk van mindenkinek diplomaosztója, csak anank akinek nincs nyelvvizsgája az egy fehér lapon kapja meg az államvizsga eredményét, magát a diplomát pedig a nyelvvizsga beadásakor. Ez mindenkit megillet. Nálunk legalábbis. De ez azért szemétség, mert te is végigszenvedted az éveket, le is államvizsgáztál. Ez nekem nagyon nem tecc a sulitoktól... :x Mi az az FRW és merre van Érden?
A tesóprojektet elvileg a jövő nyárra tervezzük. De mint tudjuk, az ember tervez az Isten meg végez. Fodrászhoz egyébként ide járok a Szaturnus fitnessbe, egy középkorú hölgyhöz. Tök rendes, nem járnak cicababák (legalábbis én nem szoktam találkozni velük, mert én esténként járok és akkor ált. én vagyok az uccsó), de 2-en dolgoznak és felváltva így ritkán van ott tömeg. Amúgy wella és tigi cucokkal dolgoznak, nekem bevált. A te fodrászod nem okés?

Megyek lányok, mert sok a dolog és még vár rám a barack is...Egész délelőtt pancsiztunk, nagyoooon jó volt!

Pussz és jó hétvégét!

Tündér
tündér
 
 


Tündér,
ha ilyeneket irsz, akkor ujra felcsillan bennem a remény, hogy nincs veszve Diosd :D mert pont ilyen házat szeretnénk, hogy néhány éve épült, egyszintes, kicsi kerttel (mert a mostani nagy, és nem birjuk rendbentartani gyerek mellett). csak mondjuk 25 milla jobban hangzana :wink: 30-at sajna nem tudunk összeszedni :( De köszi hogy irtad:))

És az ovi mikor derül ki? szoritok hozzá, és hogy a munkád is jo legyen! :)

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is elég jól birja kisMiki a hőséget, pancsolunk.Tegnap nekem is 2 óránként kelt fel az éjjel, biztos melege volt, evett, aztán már aludt is vissza. :D

Mi a jövő héten megyünk 3 napra a bébivel (bocsi bébikkel, mert Lilláékkal megyünk) Hévizgyörkre, mi most megyünk el velük először hosszabb időre itthonról, kiváncsi leszek hogyan viselik majd. :P
Remélem azért nem lesz ilyen kánikula, mert ott nincs medence. :roll:

DagiKép
dagi
 
 


Itt vagyok megint, csak gyorsan elküldtem, nehogy nekem is elszálljon megint, már volt rá példa, mint Annának. :evil:

Kismiki már eszik banánt, őszit, és megizlelte az ananászt is. :)

Anna nagyon édi a kép Vikiről, a férjemnek is nagyon tetszett. :P

A férjem kérdezi, hogy a babaneten miért csak nők neteznek?
Gondolom a férfiak nem érnek rá ilyenre, nem mintha nekünk olyan sok szabadidőnk lenne a gyerkőcök mellett. Nem? :)
Szerintetek? Kép Kép Kép

DagiKép
dagi
 
 


Dagi,
kisMiki nagyon édes :D
sztem azért babaneteznek a nök, mert a babákkal mi vagyunk itthon, és megosztjuk egymással (nök között) a tapasztalatainkat, gondolatainkat :) A férfiak meg inkább pl az indexen forumoznak, vagy nem tudom :P

Mi is holnap elutazunk, Szolnokon leszünk egész héten a gitármánia táborban.
Kellemes kánikulamentes hetet Nektek! 8) puszi!

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Tündér miből irod a diplomádat? Azt olvastam, hogy leghamarabb 2 év múlva fog megnyitni az új óvoda. Ez azért tök durva, hogy mind a diósdi, mindd az érdi óvodák telitettek. A főnököm Érden szerette volna beiratni a nemsokára 3 éves kisfiát oviba, de az összes tele van! Kénytelen magánoviba adni.

Dagiékkal pénteken elmegyünk pár napra, kiváncsi vagyok a kicsik mit fognak szólni hozzá. Elkezdtem összeirni mit kell vinnünk, hát bepakoljuk a fél házat.

Ez a csak nők babaneteznek kérdés tényleg érdekes. Az én férjem is mindig érdeklődik, meg sztem ő is szivesen irogatna, ha lenne férfi topic. Talán nem véletlenül Dagi férje a legjobb barátja.

Lilla
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!!

Már megint nagy a csend!!! :cry:

Fibi az királyság, (mármint hogy ti is kaptatok csekket) Hévízen jártam már, laknak arrafelé rokonaink, de fürdőbe nem voltam sose. Anno amikor gyerekként ott voltam, pont akkor volt valami baleset, hogy egy kisfiút beszippantott a vízelvezető, úgyhogy én akkor nem mertem bemenni, sokat álmodtam is vele hogy én is átélem, aztán már mikor nagyobb lettem nem érdekelt a strandolás. Most sem nagyon, de nektek nagyon jó fürdőzést kívánok,és jó csavargást,Hévíz nagyon szép város.
Ja és jó gitározást is Szolnokon! Te fogsz gitározni? Még jó hogy nem vagyunk szomszédok! :lol: :lol: :lol: (vicccc volt, ne hari)

Lilla engem is nagyon érdekelt a régészkedés. Amikor Zalában nyaraltam a szomszéd néni a "Cirill és Metód" ásatásnál dolizott, és egyszer elvitt magával. Húúú, nagyon kircsi volt, rendesen csontvázak, meg mindenféle tárgyak kerültek elő. Csak ámultam, bámultam pedig kb. 12 éves lehettem.
Regécen még nem voltunk, nem is hallottam róla eddig.
Nagyon édi a kis Roncsi!

Dagi a kis Miki is édes, és milyen szépen eszik kanállal. Mi amikor kezdtük sütőtökkel, én is tiszta tök voltam! :lol:
Mond meg apának ne habozzon nyugodtan írjon ide nekünk ha akar, meg a Lilla párja is. Ha hozzá tudunk szólni a témájukhoz megtesszük!! :P Válaszolok a privire is ha lesz még időm, jó?

Tündér ha sárgabarack, csinálj belőle lekvárt. Mik nem történnek a te pároddal, tiszta rejtély!! :shock:

Na jó pihit nektek, bár addig talán még "beszélünk."

Chrissy nem kérdezem meg hol vagy már megint, nem akarom hogy tolakodónak higgy, de nem vagy elfelejtve. Szemmel tartalak ám!! :wink:

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok... itt vagyok...
Mindenre szeretnék válaszolni/reagálni, úgyhogy biztos kusza lesz a levelem, előre is bocsi érte.

Fibi, neked jó pihit! Bár mire ezt olvasod, már úgyis visszajöttök a nyarlásból. Gitározni nagyon jó lehet! Az én párom is próbálkozott vele, sztem egész jól ment neki, csak lusta volt és abbahagyta a gyakorlást. Sajnálom. :(
Kár, hogy még nem találtatok eladó lakást Diósdon, ami megfelelő lenne nektek. De hátha lesz mostmár valamikor! :wink:

Tündér, ma van az állásinterjú, ugye??? Írjál majd róla, nagyon kíváncsi vagyok, mi volt!
Hol van az a Saturn fitness, vagy micsoda? Csak úgy nagyjából... a wella miatt jó lenne,mert én nem festetem a hajamat, csak színezem és a wella jó szokott lenni.
Suli: nálunk úgy van, hogy csak akkor mehetek diplomaosztóra, ha megvan az angol nyelvvizsga. Tehát ha két éven belül benyújtom, akkor ugye én is mehetek az ünnepségre, csakhát azon nem azok lesznek, akikkel én együtt jártam. Hát, ez van...
Mi lesz a diplomamunkád címe? Sikerült haladnod vele valamennyit?
Barackokkal mi lett? :lol:
FRW: angol nyelvsuli. Itt van Érden a központja, nézd meg a honlapjukat: www.frw.hu

Dagi, képek :D Mekkora maci! :shock:
Jó pihit nektek is a három napra! Sztem kezdetnek teljesen elég a három nap, remélem, mindannyian élvezni fogjátok! Milyen szállásotok lesz?
Netezés/babanetezés: hm, érdekes... az én párom néha szokott itthon is netezni, de tudtommal nem ír fórumokra. Bár ki tudja... :D Meg mondjuk ő róla nem igazán tudom elképzelni, hogy pl. babatémában levelezne másokkal, függetlenül attól, hogy imádja Noncsit. Szóval, passz...

Lilla, középkor, kastélyok, régészkedés stb. Én is imádom!!! Vmi furcsa oknál fogva mindig is jobban húztam a középkorhoz, mint a történelem más korszakához. Középiskolás koromban én is régész akartam lenni, de sztem úgy, mint sokunk, valahogy pályát tévesztettünk és nem azok vagyunk. Szóval én nagyon szeretem az ilyen jellegű filmeket, dokumentumfilmeket, könyveket stb. Regéc merre van?
Jó pihit nektek is! Irigykedem ám a medencés képekre, szívesen lebegnék én is benne... Édesek a bébik! :wink:

Anna, köszike, itt vagyok, mint mindig, csak lustulok... olvasni jó, írni meg néha fárasztó. Tudom, tudom, bonyolult vagyok. :lol:
Ez a "hévizes-sztori" nagyon durva volt... de tavaly is volt valami hasonló történet az egyik strandon, ugye?
Milyen volt a keresztelő? Mesélj, nagyon kíváncsi vagyok rá! :) És boldog születésnapot nektek, jól összesűrítettétek a szülinapokat. :D
Gyula: én még nem voltam ott. :( Szóval semmi ötletem sincsen, hogy milyen programot lehet ott csinálni, de biztosan nem fogtok unatkozni. :)
Mi azért nem voltunk nyaralni akkor, amikor Noncsi egy éves volt, mert pont akkor nyáron költöztünk Tárnokra, szóval a házzal voltunk elfoglalva és pénzünk sem lett volna rá.
Ácsot felhívtátok? Vagy tud esetleg jönni az unokatesód?
A fodrász melyik utcában van? Arrafelé, ahol van az a Zacc?
Viki fotója irtó ari! :D

Tényleg, tudtok valakit, aki vállal térkövezést? Milyen árban dolgoznak szerintetek?

Na jól van, regényt írtam, legyetek jók!

pusza

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

S.O.S. ETETŐSZÉKET KERESEK!

Ha van eladó és tudtok róla képet is küldeni légyszi írjatok!
E-mail:
bonczanna@freemail.hu

Köszi!
vikianyuja
 
 


Halihó!
Mi van veletek???? :?

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!!

Először is köszi Chrissy a szülinapi gratut, hát tényleg jó sűrű a július.
Ácsot még nem hívtuk, hamarosan választ ad az uncsitesóm, és majd akkor ha nem megy megkeressük.

A fodrász az állomás fele van, csak jobb oldalon, az utolsó utca, csak egy pár ház van azon az oldalon, egy ilyen 100 ft-os bolt, mellette a virágos, és mellette a fodrász.

Sajna térkövezésest nem tudok, mi még messze vagyunk attól, de szerintem azt is mi fogjuk csinálni.

Na megvolt a keresztelőnk meg a nagy buli is. :D Nagyon jó volt. :lol: Örülök hogy ilyen jól sikerült. A pap bácsi nem olyan fiatal, olyan 40 körüli, de tényleg nagyon aranyos. Viki akkor sirt picit mikor leöntötte háromszor a keresztvízzel, de Ő is vigasztalgatta. Meg a végén is elköszönt tőle szépen. Fél 10-kor kezdődött a templomban, aztán itthon bogrács, grill, buli. Igaz kétszer volt zuhi, de ez sem vette el kedvünket. Addig behúzódtunk aztán folytattuk. Egész 22 óráig. Teszek fel két képet aztán ígérem mostanában nem képezek. Egyik Vikiről szól, a kis menyasszonyról, a másik pedig a tortákról amit most nem felejtettem el lefényképezni. Az egyik torta micimackó, a másik pedig egy jó sonka, amit én kaptam. :oops: Tök jó.

Dagiék és Lilláék Hévízgyörkön vannak, remélem hétfőn jelentkeznek. Ugye jelentkeztek??

Fibiék is hazajönnek lassan a gitártáborból.

Tündér veletek mizu???

Na megyek hunyni, kicsit fáradkás vagyok.

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Kép
Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok,
hazajöttünk tegnap este, sok érdekes élménnyel gazdagodva :)

Anna,
nem, én nem tudok gitározni sajna. Férjem tud, de csak hobbiból üzi, régebben együttesben is játszott, de széthullott a csapat. Talán nemsokára ujra kezdi. Most a párom a munkája miatt volt ott (hangszereket is forgalmaznak), minden évben megy, és tavaly kitalálta, hogy idén menjünk mi is, és jo ötlet volt :) A szolnoki strandra is sikerült lemenni 3x, szuperül ki van épitve, sok jo medence, rengeteg árnyas fával, finom lángossal, stb :) :)

Chrissy,
köszi, de pihenni nem igazán sikerült, mert éjjel is nyomták a hangos zenét :roll: még szerencse, hogy Bálint átaludta a koncerteket :) én meg filmet néztem addig a laptopon, fejhallgatoval :D éjfél után meg általában azért csend volt, de mire hazatévelygett a zuram hajnalban, én 5x megébredtem :?

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok,

itt vagyok, csak rengeteg dolgom van. Állásinterjú jó volt, holnap is megyek délelőtt. Amíg nem biztos semmi addig nem nyilatkoznék, remélem megértitek.
Izgi lesz ez az év, csak bírjam energiával, türelemmel. Mondjuk ilyenkor mindig bazira lefogyok, remélem most is ez lesz.
A szakdolim sehogy sem áll, az idő meg rohan. Nincs egy árva könyvtár sem nyitva, ez asszem kimeríti a fősuli részéről a tökéletes szivatás esetét :evil: :evil: Mármint azzal, hogy augusztus végégig adjunk le egy teljes dolgozatot, a noveber végi államvizsgához... Gááz!!!

Bocs, hogy csak ilyen rapid módon, de mennek kell a dolgomra, végre alszik a lyány.

Anna,
nagyon jó a fotó a keresztelőről, meg a tortákról :) Édes a viki baba!

Fibi,
nyaralás jó lehetett, egyszer már el kellene nekünk is menni Szolnokra, annyit jót hallottam róla!

Dagi,
KisMiki nagyon édes ezzel a picimacival! :lol: :lol:

Lilla,
a munkaerőpiacról írok, hálás téma... De sajna a dolgozatok nem íródnak meg maguktól, ugye Chrissy?

Chrissy,
a fitnessz itt van a régi 7-es mellett, az új nagyiskolával szemben. Ki is van táblázva, mindog sok autó áll előtte. Sztem jó, érdemes kiprószálni!

Na tényleg mentem, puszi Lányok!

Tündér
tündér
 
 


Anna,
természetesen: viki=Viki :oops: Bocsi, csak siettem!

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm irni (bocs a helyesirásért, de ezen a nyamvadt laptopon még mindig nem sikerült megtalálnom a hosszú i-t).

A hosszú hétvége nagyon jól sikerült. Roncsi és Kismiki is remekül elvoltak. Roncsi csak a medencét hiányolta, mert nagyon el van kényeztetve, hogy minden délután órák hosszat pancsolhat. Első délután végig reklamált miatta, egyedül akkor volt el egy darabig, amig beálltam vele a kerti zuhany alá. De élvezte, hogy új dolgokat lát, ismerkedett mindenkivel, és szerencsére aludni is viszonylag nyugisan aludt az utazóágyában. Olyan jól sikerült a hétvége, hogy most augusztusban meg akarjuk ismételni vhol Balatonon. Csak éppen a 20-i hétvége jó az összes barátunknak, úgyhogy egyelőre úgy néz ki, hogy 12-en megyünk plusz a két bébi.

Chrissy, ha esetleg Gödöllő-Bag felé jártok, menjetek el Turára. Ott van egy az 1880-as években épitett kastély, amit most fognak majd felújitani. Csak egy részét lehet bejárni, de iszonyú jó hangulata van, még ilyen lerobbant állapotban is gyönyörű, és a termeket járva el lehet képzelni milyen lehetett ott az élet. Nagyon tetszett mindannyiunknak, főleg mivel rajtunk kivül csak még egy család volt ott.

Regéc a Zemplénben van, Tokajon túl, Sárospatak felé. Olyan meseszerű erdőkön meg falvakon mész keresztül, hogy úgy érzed, visszamentél pár száz évet az időben. A várrom egy hegy tetején van, kb. félóra séta az erdőben. A várból iszonyú messzire el lehet látni, át a szlovák határon is. Szóval olyan igazi vadregényes hely, ha egyszer arrafelé jártok, ne hagyjátok ki.

Anna édi Viki ebben a fehér kis ruhában! Utánanéztem Gyulának anyuméknál, ott van Erkel emlékmúzeum meg egy nagyon hires, jó cukrászda is, bár én ezekre nem emlékszem. És a közelben, Szarvason meg egy arborétum, ami szintén nagyon szép.

Fibi örülök, hogy jól sikerült a táborozás. Mentek még valamerre?

Tündér nyugi, én is paráztam a szakdoga miatt, de ha egyszer elkezded, akkor már szinte magától iródik, úgy bele fogsz biztos jönni. A munka miatt meg drukkolok, hogy úgy alakuljon minden, ahogy szeretnéd.

Dagi is fog majd jelentkezni, csak a gépük mostanság folyton bedöglik.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Helló mindenki! Itt vagyunk végre, a számitógépünk is rossz volt, újra kellett telepiteni...stb :evil:

Hévizgyörk nagyon jó volt, a gyerekek is jól birták :P , meg mi is :wink:
Az idő is szupi volt, csak szombat este volt zuhé, persze akkor akartunk szalonnát sütni, hát nem sikerült sajna :cry: , elnapoltuk most hétvégére, bár úgy néz ki most már szar idő lesz egész héten :(
Úgy gondoltuk, amiért ilyen jól sikerült az utazás augusztusban bepróbáljuk a Balatont is egy hosszú hétvégére.
Lilláék már keresik a szállást.

Új fejlemény: kisMiki már tud hátról hasra fordulni :D , ezért a pelenkázás kész attrakció, leteszem és máris fordul hasra, egy pillanatig nem tud nyugton maradni:roll:

Jó éjt!

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Lilla, Dagi örülök hogy jól sikerült a kirándulásotok, bizti jó lehetett.

Lilla köszi az infót Gyuláról! A százéves cukiról már hallottam, de az arborétumról nem. Bizti elmegyünk oda is egy jót sétálni.

Chrissy, ács volt nálunk! Lebuktál, már értem miért vagy oda érte! :lol: :lol: Jó kis bácsi, de ez maradjon köztünk. Ezt nem mondtad hogy szőke haj, kék szem!! :D Na, nincs semmi hátsó szándékom ám 8) , de nagyon szimpi a srác. Remélem jó árat is fog mondani, és akkor minden oké. Mondta hogy akármikor szülhet a felesége. Ismered őt is?

Na irjatok, nagyon nagy a csend! Pörgés-pörgés!!!!

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Elalszom... jó ez az idő, csak nagyon álmosító. Bár lehet, hogy nekem kéne már egy kicsit többet aludnom, de éjfél előtt sosem tudok lefeküdni, reggel 7-kore meg már ébreszt Noncsi. Tényleg, ti mennyit aludtok egyébként?

Anna, nagyon jók voltak a szülinapi torták! Az a combi! :wink:
Örülök, hogy jól sikerült a keresztelő. :) Figyi, ne hari, hogy már megint kérdezem, de nem emlékszem már rá, hogyan is kerested fel a papot (ill. a segédjét)? Mikor mentél oda? Mise előtt vmennyivel? De akkor nem gyónások vannak? Szeretnék már én is menni, de eddig a nagy meleg miatt nem vettem a nyakamba Tárnokot, mostmár jó idő van, szóval mehetek. :)
Ács: örülök, hogy szimpi! :wink: Említetted, hogy honnan van meg a telefonszáma? Nagyon szépen dolgoznak, nekünk mindig korrekt árat mondtak, szóval egyre több mindent csináltatunk velük.

Tündér, hűha, jó sűrűek a napjaid! Pedig aztán mostmár tényleg el kell kezdened lassan a szakdogádat... hány oldal/leütés kell minimum?
Állásinterjú: akkor már túl vagy rajta, majd írj, ha van valami konkrét, én nagyon drukkolok!!!! :wink:

Lilla, örülök, hogy jól sikerült a pihi! :) És köszi a részletes leírást vár-ügyileg, annyira élethűen írtad le, hogy láttam magam előtt a tájat, a várakat, mindent... nagyon szép lehet, biztosan meg fogjuk nézni vmelyiket. Talán még augusztusban eljutunk vmelyikhez. Remélem! :lol:

Dagi, gratula KisMiki újabb atrakciójához! :) Nagyon jó, hogy ennyire bejött ez a pár nap pihi. Balatonon merrefelé kerestek szállást?

Fibi, alvásügyileg én is így vagyok, hiába mennék el hamarabb lefeküdni, ha nem egyszerre megyek a párommal, tuti, hogy felébredek minden neszezésére, aztán mire ő odáig eljut, hogy jön lefeküdni, nekem már kiment az álom a szememből. :?

Bocsi, most megyek, hív Noncsi.

puszi

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Chrissy minden héten kedden és csütürtökön van mise fél 6-kor, vagy hatkor. Én olyan 4 ,fél 5 fele mentem, akkor már nyitva volt a kapu és ott volt a segéd. A templom mellett bal oldalt elmész hátra, és vagy ott van, vagy csöngetsz és kijön.
Megkérdezik a gyerek adatait, a szülőkét, a keresztszülőkét.(adat:név,cím,lakhely,vallás). Ja FONTOS: vidd a gyerek anyakönyvi kivonatát, mert annak kell a száma. Pénzbe nem kerül, de állítólag a keresztszülőknek illik adni. Nálunk is adott a keresztapa, nem tudom mennyit nem kérdeztem.
Itt a templom utcában minden hónap utolsó szombatján van keresztelés, fent a faluban minden hónap első szombatján. Választhatsz melyikben szeretnéd. Az egész nem volt fél óra. A papbácsi tényleg ari, bár nem annyira fiatal mint aminek mondták.

Mondtam a srácnak hogy tőled van a száma, emlitett valami mercit, hogy úgy hívja a párodat hogy mercis? Mert hogy szerzett neki egy vito-t? Vagy valami ilyesmi. Nem igazán tudtam rá figyelni, mert Vikinek sétálhatnékja volt, és én jöttem mentem az udvaron, amíg párommal beszéltek. Néztem a honlapjukon fényképeket, azok is nagyon szépek. Esetleg a ti házatok látható valamelyik képen? Kivi vagyok mennyit hoz ki a végére. Olyan 2,8-ra tippelünk, vagyis csak remélni tudjuk hogy nem lesz több 3 millánál cakli-pakli. Rendesek mert a bádágos munkát is megcsinálják, és a cserép felrakása grátisz. Persze tudom hogy ez paraszt vakítás, nyilván bele van számolva valahova, de jól hangzik.

Mennem kell, viki nyüglődik.

Pusza: Anna
vikianyuja
 
 


Anna, igen, fent van a mi faházikónk is az oldalukon - bár nem teljes szépségében, mert akkor még a javítások nem lettek lekenve rajta. Sötétbarna ház, az ajtó és az ablak egy oldalon van. Itt a környékünkön már több faházat is ők csináltak - ácsok egyébként, de ilyesmit is megcsinálnak, meg még sok mást is (pl. nálunk most folyamatban van egy dolog, majd ha kész lesz, teszek fel róla képet).

Keresztelőinfót nagyon szépen köszönöm, mostmár tényleg megyek és beszélek velük. Látod, együtt kellett volna mennünk és akkor már Noncsi is meg lenne keresztelve. :wink: Amit mondtál, hogy akkor vannak a misék, azok a falu templomra vonatkoznak, vagy a Templom utcaira?

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Szia!

Most csak annyit, hogy a Templom utcaira, nekünk itt is volt a keresztelő. Nekem tetszik hogy olyan pici.

Majd holnap jövök.

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyok, de látom sehol senki. Biztos ez a hülye idő. Viki tegnap tiszta gyagya volt, ma jó kislány. Fogzik is megint, meg gondolom Ő is érzi az időt. Szegénykém a szakadó esőben is sírt, és mutatta hogy pápá, mert annyira ki akart menni. Semmi bajom ezzel a hűssel, csak az eső ne essen.

Ti manóitokat leköti a mese? Vikit még nem. Csak a reklámok, ezért él-hal. Olyankor megfagy és le sem veszi a szemét a tévéről. Már gondoltam hogy felveszek egy videókazettányi reklámot, aztán amikor nem bírok vele, beteszem.

Közvéleménykutatást folytatok, segítetek? Egyik barátom megkért találjak ki valami jó dolgot, hogy kérje meg a barátnője kezét. Nekem nincs nagyon tippem. Az ilyen éttermes randi kizárva, meg ne legyen ilyen csöpögős sem. Nagy humor herold a gyerek, inkább poénos legyen. Na egyszóval kicsit romantikus is, de poénos is. Nektek hogy volt?

Lilla, Tündér, Fibi??????????
Irjatok!

Dagi megkaptátok még a privim?

Puszka: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok,
bocs, hogy eltüntem, de betegek voltunk (vagyok). Bálintnak váladékozott a szeme, nagyjábol helyrejött, én meg elkaptam az influenzát, szedtem az oscillot, most ott tartok, hogy elment a hangom, ill. repedt fazék stilusban tudok beszélni :)

Holnap elutazunk egy hétre a szüleimhez Bajára.
Mindenkinek minden jot, és szépet!

puszi, jok legyetek :)

KépKép
fibi
 
 


HAHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o
vikianyuja
 
 


Jajj Chrissy ha Krisztina vagy és most tartod akkor: BOLDOG NÉVNAPOT!!!! :lol:

Üdv: Anna
vikianyuja
 
 


Sziasztok,

beköszönök, de nem leszek hosszú...

Chrissy, boldog névnapot, még benne vagyok az 5 napba! :wink:

Anna,
vagyok én is csak szakdolgozatot írok, dolgozgatok, gyermekezek, háztartás, lakásfelújításra készülünk, 2 hét múlva utazunk, szal sokminden van!
Persze ha dolgozni fogok, akkor még kevesebbet tudok majd jönni, de majd megoldom. :)

Fibi,
jobbulást neked! Nekem is fáj tegnap óta irgalmatlanul a torkom, remélem nem tör ki rajtam vmi kórság..

Dagi, Lilla,
jó lehetett a hosszú hétvége! :) Képek nincsenek?

Na most megyek, vár a dolgoztom!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Helló!

Tündér hogy sikerült az állásinterjú?
Vannak képek, csak még nincsenek fenn a gépen, igyekszünk. :roll:

Ch. boldog névnapot! :P :P :P

Anna megkaptuk a privid, a férjem majd még fog irni nektek, hamarosan. :D
Kismiki is rá van kattanva a tv-re, próbáljuk ugy csinálni, hogy ne nagyon tévézzen, de elég nehéz, mert jóformán egész nap megy nálunk a tv. :lol:

Majd még jövök.Pá!

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Chrissy boldog névnapot!

Kérdezted az alvást. Hát elég gázos, mert Roncsi kb. 2 hónapja szinten minden éjszaka 2 óránként kelteget. A mai éjszaka még rosszabb volt, 1 és 4 közt félóránként keltem, úgyhogy totál kialvatlan vagyok mostanság. Még az a szerencse, hogy délelőttönként sokáig szokott aludni Roncsi, igy tudok vele aludni egy kicsit, de kissé tartok tőle, hogy mi lesz, ha dolgozni fogok. Nektek is volt ilyen időszak a babákkal? Pedig nem is akar mindig enni, csak éppen cumi kell, inni akar vagy hasra fordulva tud visszaaludni.

Anna az eljegyzéssel kapcsolatban nekünk nem volt sem igazán poénos, sem romantikus az eljegyzésünk, valahogy olyan magától értetődő volt az egész.
Mondjuk az jó volt, hogy a férjem anno 16 évesen 10 évvel korábban közölte az anyámékkal a szilveszteri bulin, hogy feleségül fog venni. Csak röhögtek rajta, mert kis zöldfülű volt még hozzám képest (ő kőművesnek tanult, én meg 18 évesen kezdtem a főiskolát akkor), jártunk egy hónapja és kellőképpen be volt nyomva. Azóta is emlegeti anyáméknak, hogy ugye megmondta már akkor. A 'hivatalos' lánykérésre Egerben került sor, ahol a barátainkkal hosszú hétvégéztünk, a Dobó téren térdelt le a kezemért.

A férjem belendült az ötletelésbe. Az első ötletéhez az kell, hogy együtt lakjanak: a hűtőbe egy akkora papirt ragasztani, hogy eltakarja a kajákat, és ráirni, hogy hozzám jössz-e feleségül. A lány ha hazamegy, egyszer csak biztos megéhezik és ki fogja nyitni a hűtőt kajáért.

Másik ötlete: venne egy nagy pezsgősüveget, amiről leáztatná a cimkét. A cimke helyére ragasztana egy közös fotót alá pedig irna, egy szöveget, hogy 'Ma van a 0. házassági évfordulónk, ezért szeretném megkérni a kezedet.'

Vagy ha van autója: megbeszélné a lánnyal, hogy menjenek el moziba a barátaikkal, és hogy felveszik a lányt vhol. A találkozó előtt feldiszitené az autókat esküvői menetszerűre, és úgy mennének a lányért. Mikor megérkeznek mondaná, hogy elfelejtettem mondani, hogy mozi helyett inkább megkérném a kezedet. És utána elmehetnek egy nagyot bulizni a haverokkal a lánykérés alkalmából.

Na mit szóltok milyen kreativ férjem van?

A TV-vel kapcsolatban nem szeretjük, ha Roncsi tévézik, ezért nem nagyon hagyjuk, hogy nézze, bár persze nagyon érdekli. Vettünk már most neki mese DVD-ket, mint Pom-pom, Süsü stb., hogy ha már nézni fog később vmit, inkább ezeket nézze, mint a bárgyú meséket, amiket engedélyeznek a gyerekeknek a TV-ben, holott tele vannak brutalitással és idiótaságokkal. Iszonyú, hogy miket engednek nézni nekik csak azért, mert rajzfilmek.

Sikerült szállást szereznünk Balcsin, úgyhogy jövő hétvégé megyünk Siófokra Dagiékkal meg még 10 barátunkkal. Remélem akkor már jó idő lesz.

Csatoltam pár képet a kirándulásunkról.

Üdv:

Lilla [img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1154986315.74.jpg[/img] Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Névnapi köszöntéseket köszönöm szépen! :)

Lilla, nagyon kreatív a párod! :) Nekem az utolsó két ötlet tetszett a legjobban. :)
Nálunk sem volt túl nagy felhajtás az eljegyzésből. Nővérem kikotyogta idő előtt, úgyhogy sajna nem volt meglepi. De mindegy, azért jó volt a vacsi :D
Szép fotókat csináltatok! Ez vár... huh, nagyszon szép! És természetesen az apróságok is. :wink:
Szuper, hogy sikerült találnotok szállást a Balcsin!
Alvás: visszagondolva, nekünk is voltak ilyen időszakaink, amikor Noncsi nem arról volt híres, hogy átaludja az éjszakát. De aztán helyreállt magától minden. Szóval sztem ne aggódj miatta, rendeződni fog! Aztán persze még bármikor lehetnek ilyen periódusok ismét. Nálunk most az a sláger, hogy éjszakánként kb. 2x kelt minket Noncsi vmi oknál fogva (pl. tegyük erősebbre a lámpát - egyszer volt éjjel áramszünet és felriadt rá, azóta nem hajlandó aludni teljes sötétségben, úgyhogy vettünk egy fényerőszabályozós kapcsolót, azzal állítjuk be az esti fényt.) Jól teszed, ha alszol napközben egy kicsit :wink:

TV: nálunk ha mesenézés van, akkor a MINIMAX szokott menni mostanság, az még engem is leköt. Én alapjában szeretem a meséket, szóval néha pont az van, hogy én ragadok le egy mese előtt. De nem izgatom mostmár magam ezen, ettől nem lesz semmi baja a gyerekemnek, nagyon aranyos mesék vannak ott (leszámítva egyet-kettőt).

Fibi, hogy vagytok? Remélem, meggyógyultatok már és jól érzitek magatokat Baján! Mentek még vhová a nyáron?
Ja, láttam hírdetni diósdi építési telkeket. Asszem az M1-M7 közös bevezető szakaszán is van egy hirdetőtábla.

Tündér, hogy haladsz a szakdogáddal? Beköttetni hol fogod? Állásról van már valami infó? Remélem, úgy fog sikerülni minden, ahogy szeretnéd! :)
Milyen lakásfelújítás lesz??
Beáról mit tudsz?

Anna, hogy van Viki? Nyűgös még?
Építkezéssel hogy álltok? Kaptatok ajánlatot a Gábortól?
Keresztelő: én eddig még csak a Templom utcai templomban voltam, a nagyban még sosem. :oops:
Van azóta valami fejlemény a leánykéréssel kapcsolatban? :wink:

Velünk minden rendben van szerencsére. Két hét alatt fogytam már több, mint 7 kilót - nagyban fogyózom. :) Naponta taposok 10 km-t (bár múlt héten még csak 5,5 km volt az adag), szóval hajrá egészség! :D

pusza

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Halihó!

Elüldöztem mindenkit a topicról????
Hol vagytok??? :shock:

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!!

Itt vagyok én is, csak kicsit el vagyok havazva mostanság.

Lilla köszi a tippeket, majd továbbítom, ha lesz időm írni egy mailt a barátomnak. Nem mondtad hogy szállást kerestek, azt hittem már tuti ahova mentek, már az elején. Amikor etetőszéket kerestem a neten, olvastam egy hirdetést, hogy Balatonon bababarát szállás kiadó. Egy két szintes ház, full berendezéssel, kisággyal, etetőszékkel, műanyag káddal, stb, most utószezonban 8000 ft/ nap. Szerintem nagyon megéri, vagy nem? Ha azt vesszük, hogy két család simán elfér 5 napra 20000-ért/ család. Ja és Balcsi 1 percre. Fotó is volt, nem nézett ki rosszul. Ha érdekel valakit, előkeresem megint. Ja és nagyon édi a kis Roncsi, és Miki.

Dagi megkaptam a privit, válaszolok is, csak el kell jutnom odáig. Jól vagytok?

Tündér kitartást a szakdogához, meg az újításhoz meg mindenhez. Mit újítotok?

Chrissy heló. Viki mostanában megint felébredezik 2-kor, és könyörög hogy vegyük oda közénk. Ha odaveszem fél perc múlva alszik tovább. Kipróbáltuk meddig csinálja a hisztit, de fél óra múlva feladtuk. A kis büdösnek már megvan ahhoz az esze, hogy tudja neki itt sokkal jobb, mint egyedül a kiságyba. Mondjuk engem nem zavar, sőt imádom, hogy itt van, az apja már nem annyira. Ő már kapott nem egy pofont, és le is fejelte a gyerek úgy,hogy vérzett a foga. Mert úgy fordul meg hogy felül, és csak úgy eldől mint a liszteszsák. Amúgy nappal nagyon jóóóó kislány, semmi gond vele.

Hétvégén falazás, már csak fél sor van hátra, de lassan megy mert pont áthidalókat kell rakni, és csomó téglát vágni.
Aztán rakjuk az u zsaluelemeket, és a következő projekt a koszorú öntés, aztán tető!!! Úgy várom már!!!

Gábor a hétre ígérte az árajánlatot, de még nem jött. Talán ma. Bár mondtuk neki hogy nem sürgős, terv szerint a hónap végén lesz aktuális. Még uncsitesómmal sem beszéltem, de azt hiszem felhívom, hogy fixáljuk már le, most jön, vagy nem jön.

Templomban voltál már?

Voltunk tanácsadáson, Viki 79 cm, 10,1 kg. Minden oké vele, bár én ezt tudtam, csak gondoltam elviszem, nehogy lecsesszen a dokinéni. Neked ki a védőnőd? A Kornélia nincs már, van helyette egy idősebb néni, szegény nagyon meg akar felelni. Kész tortúra volt míg időpontot kaptam tőle telón. Kb.10 percbe telt.

Ja és voltam nőgyógyásznál, mert még mindig nem jött meg. Hát még jó hogy mentem, mert kiderült, hogy amíg szedem a gyógyszert (cerazette) nem is fog megjönni. Abba kellett hagynom és elméletileg most meg kell majd jönnie. Aztán írt fel Lindynette 20-at. Szedi valaki ezt? Remélem nem hízok meg tőle.

Fúú de irigy vagyok hogy fogytál 7 kg.-t. Nekem annyi pont elég lenne. Neked mennyi felesleged van?
A fodrászos fényképeden abszolút nem látszol daginak, hogy tizen kilókat kéne fogyod.

Na én kitettem magamért, most ti jöttök.

Puszi mindenkinek: Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok,

csak gyorsan, mert ebédeltetek, aztán szakdoli.

Megvagyunk, nagyon pörgés van, kicsit az idegkimerültség fokán vagyok. Holnap lemegyünk a Balcsira pár napot, aztán az utazás előtt még a szakdolit csiszolgatom.

A munkáról inkább priviben akit érdekel, mert nem akarok így nyilvánosan elkiabálni semmit.

Puszi mindenkinek, szépek a babák! :)

Puszi, jó 7végét!

Tündér

Kép
tündér
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki jelentkezik. :P Nálunk minden rendben, nekünk is volt egy hetünk, mikor kisMiki 2 óránként kelt, de most már visszaállt az eredeti helyzet, hogy 2szer kel fel. :wink:

Ch. ügyi vagy hogy ennyit lefogytál, és ilyen hamar. Csak mozgással csinálod, vagy van valami más is? :roll:

Anna én sem tudok semmit leánykérés ügyben. Nálunk nem volt semmi, egyértelmű volt, hogy összeházasodunk, ha jól emlékszem el se hangzott, hogy: hozzám jössz feleségül?... :)
Lilla férje jó ötleteket adott, nekem a hűtős tetszik legjobban. :P

Tündérnek sok erőt és energiát kivánok. Ja és jó időt! 8)

Sziasztok!

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Most nem vagyunk otthon, szóval nem tudok regényeket írni.

Anna, lsz írd meg priviben a telefonszámodat, mert a Gábor (ács) az előbb hívott minket, elkavarta vhová a számotokat és nem tud telefonálni.

Tündér, engem érdekel a mhelyed, úgyhogy jöhet a privi. :)
Ismerős érzés, hogy ki vagy purrcanva, kitartás, mostmár mindjárt vége lesz!!! :)

Dagi, én a torna mellett azért odafigyelek nagyon az étekzésre, egy nap igyekszem 1000 kcal alatt étkezni. Ma pl. gyüminapot tartottam, bár igaz, este a gyümi helyett két paradicsomot ettem csak, mert éppen az volt kéznél, a gyümiket sajna otthonhagytuk.

Hogyan szúrjátok bele ezeket a ticker-eket???

Jó hétvégét mindenkinek! :)

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sikerült! :)

Chrissy

Kép
chrissy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: