Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most látom Klára, hogy válaszoltál, köszönöm szépen.

Szóval nekem is az inhalátor a szimpatikusabb, és egyébként beleolvastam a topikba és a Te tapasztalataid alapján lett az. :-)

A férjemmel közben beszéltem és a kórházban Laryngitist (?)diagnosztizáltak. Most ez krupp??
Mindenesetre két napja megy az inhalátor a fiam fejénél - de ez nem maszkos,csak egy csövön jön ki a cuccos és vigyázni kell, hogy ne mozduljon el. Mármint a cső. Szegény férjem. Harmadik napja kucorog egy széken és vigyáz a csőre.No comment. A berendezés kb 50 éves a leírása szerint. Hát nem tudom - az alapján, amit mondott, nekem úgy tűnik, hogy ez párologtat is ill. fújja ki a vizes levegőt - eddig csak 3* tettek bele gyógyszert. Na mindegy, baromira nem értem.

Az orvos bent párásítót javasolt és én úgy olvastam -nem tudom, hogy itt v.máshol hogy inhalátort csak akkor írnak föl vényre, ha egy idényben legalább 3 rohama már volt a gyereknek.Legalábbis a Lászlóban.Szóval sajna ez ugrott.Párásítót egyáltalán nem írhatnak föl. Úgyhogy egyelőre vettem gyorsan egy párologtatót mert az is jobb a semminél, és nem akarom, hogy ne legyen itthon semmi,mire kiengedik a kórházból, ami holnap lesz. Félek kicsit a következő rohamtól.
Az inhalátort, amit írtál Klára ,meg lehet rendelni a neten, 15e körül van. Nem tudom. Én szeretnék, de azt hiszem várok vele, hogy lesz-e több rohama Zsombornak, ha igen, akkor valószínűleg beszerzek, ha nálatok is ilyen jól bevált. Esetleg felíratok.Egy dolog miatt tartok: hogy a maszkkal nehéz lesz a fiamat megbarátkoztatni.Ezt a típust, amit Te melítettél nem lehet maszk nélkül használni?

Szerencsére a fiamnak eddig csak a magas láz hozta ki ezt a kruppos köhögést, szerintem igazi rohama nem volt. Nem fuldokolt, csak belégzéskor olyan csúnyán szedte a levegőt, nem tudom. Most már nincs láza.
ELfelejtettem, nálatok is mindig lázzal jár a krupp vagy nem? És volt, hogy nem éjszaka jött elő, hanem nappal? Mert Zsombornak e hét szerdán du.ment föl a láza és akkor jött elő ez a kruppos köhögés.

Na nem is írok többet egyelőre, még egyszer köszönöm a segítséget, és még lehet hogy jövök, ha újabb fejlemények lesznek. Bár jó lenne, ha nem lenne.Remélem akkor is itt talállak titeket. Vagy hülye vagyok, ennek nem örülni kell hanem bánkódni miatta?!!!

Üdv, jobbulást mindenkinek,

Anita

Kép

Kép
nyáranyu
 
 


Szia Anita :)

Nem csak krupp esetén vagyunk itt :) hanem pl most is. :wink: Az az igazság, hogy a kórházban sem nagyon csinálnak mást normál esetben, mint amit mi itthon az inhalátorral meg a párásítóval... Én ezért is nem vittem be, persze ha nagyon fulladt volna, az más. :)
Nem irigylem párodat a széken a Lászlóban, mi is voltunk ott tavaly, igaz, nem kruppal, hanem rotavírussal... :(
A fiam általában éjjel és reggel szokott legjobban köhögni és fulladni, de amíg nem oldódik a torkában a trutymó, nem köhögi fel, addig szinte egész nap. Ezért fontos azonnal elkezdeni inhalálni szerintem. :) Nem csak maszkkal lehet használni, van sima cső is hozzá, de talán a maszkos hatékonyabb. Kisebb korában természetesen ő sem kedvelte a maszkot, de most már szépen tartja magának egyedül. :)
Nem tudom, hány roham után írják fel hivatalosan, a gégész nekünk ismerősünk volt, talán ezért nem kukacoskodott. :?
A laryngitis az sima gégegyulladás, a kruppot ha jól tudom, laryngitis subglotticának vagy pseudocroup-nak nevezik. De nekünk is szerepelt már diagnózisban laryngitis acuta is...
Lázzal azért jár együtt a krupp, mert vírusfertőzés idézi elő. (Vagyis nem maga a krupp okozza a lázat, mindkettő csak következmény.) Nekünk szerintem volt már kruppos tünetünk láz nélkül is.

Bárány, én nem szültem ám egyszer sem császárral :P De azért köszi a kedves invitálást :)

Jobbulást :)
Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Még egy kérdésem lenne..Klarahoz!
Tehát:tegyük fel beteg a gyerek,elmész a körzetihez aki köptetőt ír fel,kanalas formában,akkor te még pluszban adod inhalálva a fluimucilt.Nem sok a kettő együtt?.Nekem egyszer már sikerült túlzásba vinnem a köptetést,tea,szirup,méz együtt és a gyereknek szabály szerűen összegyült a tüdejében a trutyi.Vagy csak inhaláltok?Naponta hányszor?
Vendég
 

 
 

Bárány :)
Nos, én alapból nem viszem rögtön a körzetihez, ő meg nem ír fel nekünk köptetőt. :) Már annyira beletanultam az évek során egy ilyen tipikus légúti vírus kezelésébe, hogy csak akkor megyünk dokihoz, ha valami rendhagyó tünetet észlelek. :) Normál esetben csak felhívom, és megbeszéljük a kezelést. (Ha vírussal rögtön dokihoz vinném, a várakozás közben nagy valószínűséggel sikerülne ráfertőződni a rendelőben bacival, az meg nem hiányzik.)
Nem adok soha kanalas plusz porlasztott köptetőt. Csak az egyiket. Súlyosabb esetben, illetve első két nap napi háromszor inhalálunk a Fluival, enyhébb esetben, illetve a további pár napon kanalast szedünk. :) (A huginál amúgy is elég a kanalas.) Calcimusc-kal is szoktunk inhalálni, meg Salvus vízzel.
Lázcsillapítóból sem adok soha kanalast/tablettát plusz kúpot, csak vagy egyiket, vagy másikat.
A tea megivására igen nehéz rávenni a gyerekeimet, hasonlóan az ivós köptetőkére, pedig a por alakú, vízben oldós ACC 100 és Fluimucil hatékonyabb, mint a kanalas.
Na most már abbahagyom az észosztást :)

Puszi nektek,
Klára
klara
 
 


Korrigálás: nem is jól írom, mert csak kétszer adok köptetőt, reggel és koradélután, ugyanis ha este adnék, akkor egész éjjel nem tudna aludni a köhögéstől. :?
:) K.
klara
 
 


Köszi szépen,én is így fogom csinálni.Majd beszerzek egy ilyen inhalálót.A fluimucil-t egyszer már mi is használtuk,a port,az első nap úgy megköhögtette,hogy este bevittem a madarászba,úgy megilyedtem,természetesen nem csináltak semmit,csak hazaküldtek,aztán tényleg hatatott,kb a második harmadik nap.Na azóta ha lehet elkerülöm a használatát az első nap tapasztaltak miatt.
Vendég
 


Bárány, azért előbb kérdezd meg kezelőorvosod, gyógyszerészed :wink: nehogy valami baj legyen, minden gyerek más, mindenkinél ki kell tapasztalni, mire hogy reagál. :) Csak ügyesen :)
Nálatok mikor volt utoljára kruppos köhögés?

:) Klára
klara
 
 


Szia!
Kimondottan kruppos egyszer volt eddig összesen(több mint egy éve)kopp-kopp.Éjszaka sima köhögés már sokszor... :twisted:
De azért majd megkérdezem a dokinkat,de szerintem tutkó,hogy jó a módszered :D
Vendég
 


Sziasztok!

Gyorsan válaszolok, amig van időm.
Klára, köszönöm a válaszodat, azt hiszem, sokkal többet tudok meg tőled/tőletek erről a betegségről, mint a dokiktól.
Szóval Zsombort Laryngitis subglottica-val engedték ki. Ez tehát krupp, ha jól értettem. (Amúgy túl sok mindent nem tudtak szegénykémmel benn kezdeni, de a dokik a férjem szerint mindent összevetve rendesek voltak.)Csak a kórház gáz, főleg a füll-orr gégészet ala' 1800-as ével fílingje.
Szerencsére azóta sem volt rohama, láza még föl-fölmegyeget, de remélem lassan rendbejön. Mondjuk ilyen még nem volt neki, (most 2,5 éves) hogy szerda óta majdnem minden nap felmegy a láza 38 -ra.

A kórházban nem kaptunk kúpot roham ellen. Ez nem baj? (benn egyébként 1* kapott 100mg Rectodelt -ha jól írom).

Klára! Az inhalátorba teendő porlasztott köptetőhöz hol jutsz hozzá? Patikából, vényre adják, vagy neked van porlasztód? Bocs, ha már írtad sajna korai agyérelmeszi...:-) kinéz nekem, nem emlékszem, ha már írtál erről.

Végül kellemes hétvégét nektek, esetleg írjátok meg, hogy tudnám az őrületes informatikai készségemmel betenni a gyerkőcök vonalzóit ide, mert látom, hogy közel sem úgy sikerült fennebb, ahogy szerettem volna.:-) Pedig a férjem informatikus, ha ezt meglátja...:-))

Üdv

Anita

Kép

Kép
nyáranyu
 
 


Ja, és még valami.

Klára, írtál egy gégészről. Tudnád esetleg ajánlani őt, mert a fiam zárójában szó van orrmandula eltávolítási javaslatról is, úgyhogy jó lenne egy rendes kis doktor bácsi/néni, aki megnézné. (Esetleg műtené is, ha nagyon kell.)
Lehet priviben is.

Köszi.

Anita
nyáranyu
 
 


Szia!
Nyáranyu!A vonalzót én is segítséggel tettem,be,olyannyira hogy egy másik topikból egy lány csinálta meg.Megadtam neki a jelszavama priviben,meg a gyerekek paramétereit,ő meg megcsinálta.Na én ennyire hülye vagyok :oops: :oops:
Orrmandula műtét miért kel?(az orvos szerint)Nagynak látja?Vagy horkol?
Vendég
 


Sziasztok :)

Anita, írtam privit a dokiról. :)
Nemrég nekünk is volt egy olyan vírusunk, aminél 6 napon keresztül ment fel esténként a lázuk elég magasra. Szerencsére ezzel vége is volt, nem lett belőle baci ráfertőződés, így antibiotikum sem kellett. :)
A Rectodeltet felírja a háziorvos receptre, elég drága, de vész esetén jól jön otthon. A kórházban teljesen jó, hogy csak egyet adtak, ez szteroidos, csak akkor kell beadni, ha muszáj. A kórházban nem adtak eszerint receptet sem? (Mert hogy tartalék-kúpot nem, azon már nem is csodálkozom, amilyen csóró a magyar eü.)
A porlasztás az úgy van, hogy szintén a házirovossal vagy szakorvossal felíratsz ampullás Fluimucilt, Calcimuscot - vagyis magyarul injekciót. De persze nem fecskendővel adjátok be, hanem magát az ampulla tartalmát kell beleönteni az inhalátorba, és az "porlasztja", azaz légneművé teszi=elpárologtatja. Így erősebb a hatása, mint ha simán lenyel egy kanál köptetőt. :)
De nem csak a köptető a fontos, hanem az antihisztamin is (Fenistil csepp), illetve a Calcium, ugyanis a krupp az valahogy allergiás dolognak tekinthető. Nem tudom szakszerűbben írni, mert nem vagyok ám orvos :wink: Meg még hörgőtágítót is szoktak felírni.

Az én férjem is informatikus :lol: Az aláírásoddal nem tudom, mi a baj, mert az enyém nem babafalvás, de talán azt kellene bemásolni az aláírásba, amelyik BBCode-ban van...

Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a reagálásaitokat, sajnos én a két pöttöm mellett nem mindig tudom prompt üzemmóddá tenni magam, vagyis hamar reagálni. Talán ezért nem léptem még be egyik topikba sem? :o Pedig nagyon hasznos dolgokat tudtam ám már meg pl Tőletek is. :wink: Hiába jó dolog ez az internet, nekünk is van már egy-két éve, de mindig szolgál vmi újjal, most jelesül azzal, hogy így ismeretlenül is mennyi baráti jó tanácsot, segítséget kap az ember lánya :D Klári, neked külön köszönöm a tel.számot! :)

Bárányka, informatika ügyben akkor egy cipőben járunk :lol:
Nem baj, én akkor sem és nem és nem megyek oda az én kedves férjemhez,hogy segítsen, majd inkább eldicsekszem, hogy igenis sikerült azt a nyomorult bbcode vagy html v mi a nyuvaját megfejtenem. :) Most egyelőre hanyagolom.

A fiam nem horkol de tényleg nagy az orr mandulája :cry: drnéni is már mondta, de azt hallottam, hogy 4 éves kor előtt csak nagyon indokolt esetben veszik ki, mert visszanő? :cry:
Mindenesetre talán jobb megszabadulni tőle, - bár tartok a műtéttől - mint évről évre tömködni az antibiotikumokat és betegeskedni hónapokig.SAjna nekem mind a két leszármazottam :) fehér bőrű, világos szemű, úgyhogy pöttöm Bori is esélyes, hogy ilyen felső légúti nyavalyás lesz. :x Zsombor már jól van ,leszámítva, hogy most már folyik taknya-nyála, és hurutosan köhög, ami viszont zene füleimnek.:-)
Klára! Az inhalálással kapcsolatban nagyon hasznos infókat osztottál meg velünk, drnéninek mindjárt elő is adom a témát úgyis megyek hozzá kúp ügyben.
Tényleg, ti hogy oldottátok meg ezt a dokihoz járkálást két picivel?Nekem már a hócipőm tele van az órákig való sorban állással, ráadásul ott van ugye egy egészséges is, minek vigyem be? Á, ez már off, csak most eszembe jutott. Hiába, kellene egy olyan doki, aki kijárna házhoz, sajna a mostani nem igazán partner ebben - nyugdíjas, ő már csak szerelemből csinálja az egészet - de ilyen kényelmetlenségeket nem vállal. Végülis 67 éves, így is szép, hogy még praktizál.

Na, jócskán elkanyarodtam, meg hosszú is lettem,pedig isten látja lelkemet, nem így indultam.:-)
Szép napot nektek, go outside, ahogy az angol mondja, jó kis idő kerekedett! :D

Anita

ps. Sajna nem ígérem, hogy mindig tudok jönni, pedi szívesen beszélgetnék én is, megismernélek titkeket, csak marha lassan gépelek :P + Zsombornál kezd tombolni a hiszti korszak, ááááááá :evil: , Bori is már 24 órás lett, mindig ott van ,ahol nem kéne :) , szóval nehéz.Ámde édes terhek ők. :)
nyáranyu
 
 


Sziasztok!
Eggyetértek Nyáranyuval,én is rengeteg infóhoz jutottam a net álltal,és álltalatok!A mi doktornőnk sem egy mai csirke kb 75 éves,pontosan nem tudom de azt tudom,hogy amikor a lányom született már akkor is jóval hatvan fölött volt.
Orvos:én igazán sosem jártem két kisgyerekkel mert ugye mire a kicsi megszületett a nagy már úgymon nagy volt(6éves).Na ez lehet,hogy egy kicsit zagyva...
Orrmandula:én is azt halottam,hogy 4 éves kor elött igen gyakran visszanő.Hogy állapitják meg ha egy gyereknek nagy?Lehet,hogy bugyutának tünik a kérdés de tényleg nem tudom :oops: Szóval egyszerűen bekukkant a gyerek orrába,vagy röntgen??
Mert én magam is gondoltam rá,hogy tán jobblenne nélküle mint vele..
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány, semmi röntgen, csak orrba bekukk. Ez a visszanövés-dolog sem egészen úgy van, de nem tudom pontosan visszaadni, ahogy a dokink régen elmagyarázta. Mindenesetre a fiamé tudtommal nem nőtt vissza, pedig még nem volt 3 éves, amikor kiszedték. :? Sőt neki a torokmandulái is kinn vannak. :(
A műtéttől én is féltem, és utána is nagyon sajnáltam szegényt, de tény, hogy azóta alig beteg, főleg a megelőző időszakhoz képest.
Enyémek is világos bőrűek, és bár egyik sem szőke, kék szemű, de az összhatás világos. Ezzel együtt a lányom nagyon kis stramm. :) Nem is tudom, kapott-e már egyáltalán antibiotikumot életében, talán egyszer. (Már 4 éves :))
Anita, számot szívesen, majd írd meg a benyomásaidat, ha netán megkeresed a dokit :)
Dokihoz járás: nálunk pont úgy alakult, hogy mióta ketten vannak, alig betegek, ha meg igen, akkor mind a kettő. :wink: De ez ritka. Az enyhébb kórságokat meg kezelem itthon, a már leírt, bevett módszerrel :) (Sajnos volt alkalmam belejönni, mert a műtét előtt nagyon sokat volt beteg Gellért.) Ha mégis el kell menni a rendelésre, akkor az előtérben szoktunk kukucskálni, hogy mikor kerülünk sorra. :) Dokit házhoz nem nagyon hívok, de nem is nagyon jön, csak ha nagyon muszáj. :)
Ja és én elég gyorsan gépelek :wink: Úgyhogy elég gyorsan szoktam válaszolni itt is :P Már ha a babanet engedi.

Sziasztok :)
Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Köszi az infót Klara!Erre az orrmandula dologra azért voltam kiváncsi,mert a fiamnak is számtalanszor bekukkantottak már az orrába,és kiváncsi voltam,hogy ilyen módon,lehet e diagnosztizálni,ha baj van az orrmandulával,de mondjuk arcüreg röntgenen is nemrég voltunk,kb 2 hónapja.
Egyébként én is gyorsan gépelek(relativ).De csak mostanában jöttem bele,a fórumozás erre is jó,bár a helyesirásra nem figyelek,ezt egy másik topikban,már nehezményezte is valaki,ajánlotta,hogy vegyek hlyesírási szótárt. :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!


Megvolt a dokinéni, írt föl kúpot (100-as rectodelt) és azt mondta, hogy ha már látom, hogy rosszul szedi a levegőt adjam be, ne várjam meg a roham kiteljesedését. Hát, remélem azért ez arrébb lesz még.
Egyébként Klára igazolást nyert , mert doki néni is az inhalálást javasolta és eléggé kiakadt, hogy a kórházban nem írták föl. Ő ugye nem írhat, tehát elküldött minket gégészhez. Egyelőre az orrmandula kivételt ellenzi. Azt mondja, csak nagyon indokolt esetben - ha már hallás gondok, állandó gennyezés stb. van - látja értelmét.

Mondjuk a gégészek pont az ellentétét mondják, legyen okos az ember lánya....
Én jövö télig biztos várok, meglátjuk a köv. őszi idényben mi lesz.

Bárány, látom neked már egész nagy gyerkőceid vannak. Ti már magatok mögött tudhatjátok ezeket a nyavajás betegséges időszakokat, vagy még mindig aktuális?

Sziasztok, megyek mert sajna a tavasz beköszöntével több dolgom is lett - most újítunk fel,vettünk egy régi, kb 50 éves házat és úgy költöztünk be, hogy a felújítás mostanra maradt. Hát, elég horror lesz a két kicsi mellett és mivel a férjem dolgozik, gyakorlatilag minden rám marad, amit intézni kell. :-(




Kellemes napot , egészséget, jó kedvet :-)
nyáranyu
 
 


Szisztok!
Nyáranyu,sajna Szilveszterrel ezeket a köhögős taknyos dolgokat,be-be kapjuk,és ha ő éjszaka köhög visszamegy 1 éves csecsemőbe és úgy sir,hogy a gyomrom is görcsbe szorul.A csoportjában,elég nagy divat betegen is behordani a gyerekeket,és ezért fertőzik egymást rendesen :twisted:
Mondjuk most én vagyok beteg tehát fertőtanya vagyok én is :twisted: A lányomal soha nem volt semmi gond,egyszer sem hiányzott az oviból annó(kopp-kopp)ő nagyon bírta. :D
A dokidal én is eggyetértek,orrmandula maradjon amíg lehet :P
A te gyerekeid mekkorák?Leht,hogy már írtad...
Hát igen az enyémek már" nagyok",végül is én csak azért kerültem a babanetre mert a kruppról akartam tájékozódni,ez sikerült is,és gondoltam miért is ne csevegnék,másról is... :lol:
Vendég
 


Bébi-Légzésfigyelő-örző, (LÉGZÉS LEÁLLÁS ELŐTT, MÁR HIBÁS LÉGZÉSRE IS FIGYELMEZTETŐ) analízis programmal ellátott, feleslegesen NEM jelez!!!
33400 Ft HELYETT 8990 Ft-ért !!! Sürgősen Eladó.
Új, garanciális, gyári csomagolásban !
Érdeklődni lehet a 06-20-524-9033 ill. a 06-20-524-9026 -os telefonszámon.
sanyi00
 
 


Sziasztok!

Látom rég játratok errefelé, de nálunk most volt először kruppos köhögés és benéztem.
Ti hogy inhaláltok, mert nekem az 5 évesem fél a gőztől és nem hajlandó. Lehet, hogy már írtátok, mindent nme olvastam vissza.
Nekünk 1 hónapja vették ki mindkét kisfiam orrmanduláját ( 3 és 5 évesek lesznek). Okok: a picinél születése óta szájlégzés, horkolás, a nagynál az első ovis évben 3 középfül- és 2 arcüreg gyulladás.
A vizsgálat nálunk betapintással zajlott. A szájába benyúlva a szájpadálásnál- torkánál egy mozdulattal megállalptotta a dokinéni, hogy nagy az orrmandula.
A műtét nem volt egy nagy durranás, csak a kiírt időpontra egészségesnek lenni, na az már valami. Nekünk a 4. időpontban nyár végén sikerült. Február, április??! Egészséges gyerek? Vicces.
Így is egész nyáron a hallásukat próbáltuk javítani orrcseppezéssel és így felszívódott nyár végére a trutyi és nem kellett grommet a fülükbe. Én meg azt hittem, hogy csak nem hajlandóak válaszolni, pedig halláscsökkenésük volt. Mindez a széles orrmanduláktól.
Ha meg valami visszanő belőle, akkor az legalább véd, de már nem okozhat nagy galibát.
Azért, ha tudtok vmi jó módszert inhalálásra írjátok meg!

Agmano
agmano
 
 


Szia!
Ezek szerint a nagyobbik fiadnak volt kruppos köhögése?Öt évesen elég későn jelentkezett...főleg,hogy már gondolom régóta közösségbe jár.Megmondom őszintén én már a hidgpárát nem tartom túl jónak,a tapasztalatom,és a barátnőim tapasztalata alapján,ha nagy a gáz,jobb kiállni az udvarra,(vagy ablak).Az orvosok tudom,hogy a hidegpáát szajkózzák,de szerintem elrohad a szoba tőle,egy éjszaka kinyom másfél liter vizet.A szekrény mögött megjelennek a penészgombák,na az meg aztán még több köhögős nyavajának az okozója.A fiam éppen ma kezdett köhögni,torokgyulladása van,az oviban szedte össze.Ilyenkor nekm is csomóban van a gyomrom,annak ellenére,hogy csak egyszer volt igazán kruppos köhögése,4 évesen.De itt a topikban olvastam,7 éves és még idősebb krupposokról is... :(
Szóval én a hidegpárologtatóba szalvus vizet töltök és napi 2-3 alkalommal 5-5 perct szivatom vele.Ezt nem orvos mondta,én találtam ki. :?
Vendég
 


Szia Agmano!

Létezik egy spéci készülék, inhalátor. Porlasztja a gyógyszereket, ampullás Fluimucilt vagy akár Salvus-vizet kell beletölteni. Krupp roham után felírják elvben a dokik receptre, de maguktól nem szokott eszükbe jutni sajnos. :? Omron márkájú.

Bárány, szia, rég láttalak :wink:

:) Klára
klara
 
 


Szia Klara!
Kopp-kopp,erre a topikra nem volt "szükségem".Az a porlasztó engem is érdeklne...De a mi orvosunk szerintem nem ajálja :( Szerinte a köpető jobb lenyelve,de én azért kipróbálnám.
Ti,hogy vagytok??Itt az ősz az ovi,nem volt semmi??
Vendég
 


Köszi, jól vagyunk. :) Egyelőre senki nem volt beteg, illetve én köhögök egyedül a családból, de ez se vírusos. :)
A fiam már iskolás. :wink:
Szerintem lassan eladjuk a mi inhalátorunkat, bár lehet, hogy kabalából jó megtartani még egy darabig. A lányom - kopkopkop - nem kruppos, a fiam meg már csakcsak kinövi... Majd jelentkezem, ha mégsem :?
Puszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyors reagálást. Én a "köhögőroham" alatt kinyitottam az ablakot, de a redőny lehúzva maradt és amúgy sem volt túl hideg, látványosan jobb lett a helyzet.
Elvileg gégegyulladása van a gyereknek, és köptetőt sem kap csak köhögés csillapítót. Azóta fokozatosabb jobbak az éjszakák, de már több mint 1 hete még mindig csúnyán köhög szegény.
1 éve jár közösségbe, de kiscsoportba csak úgy be-belátogatott a folymatos nyavalyák miatt, 9 adag antibiotikumot kapott 9 hónap alatt. Szenteste is csak ültünk este 10-kor az ágya mellet, hogy most akkor ügyelet vagy várunk itthon, hogy lemenjen a 40 fokos láz.
Az alapprobléma, hogy rossz evő- ha erőltetem kihányja az asztalra- és tésztán és krumplin élni nem valami egészséges. Tök gyenge az immunrendszere, alig tudok belédiktálni valami egészségeset. Főzelék nuku. Az összes kuruzsló, homeopátiás, flavonos stb készítményt kipróbáltuk már.
Most nincs orrmandula, megyünk lejjebb és kezdődnek a torkos gondok. És még csak 2 hetet járt idén oviba.
Szóval mi köptető gyógyszert nem kaptunk lehet, hogy ez nem kis kruppos köhögés volt? Nem volt fulladásos roham, de egész éjjel, mint a kis csacsi...
Még nem akarok párásítókat venni sem porlasztót stb... remélem nem is fog kelleni.
Ha a radiátoron párologtatok kamillát, az jó?
Tegnap 1 percre kamillás gőz fölé erőltettem, talán okosodik és fogja engedni.

Köszi az infókat, még jövök.

Éva
agmano
 
 


Szia!
Szerintem a meleg kamilla annyira nem jó,de ki tudja anyáink forró gőz fölött szenvedtettek és az is túl éltük valahogy :D :D
A krupp nekünk is olyan ugató köhögés formájában jelentkezett,de szerintem manapság az orvosok kicsit könnyen is dobálóznak a "krupp"szóval.Mert ha egy gyerek csak rekedt,már az is gyanús nekik,holott magamról emlékszem,hogy én is minden télen rekedt voltam...
Egyébként a fiam is köhög éppen,és még mindíg félek az éjszakáktól,alig várom,hogy legyen vagy 10 évs :D
Vendég
 


Radiátoron nekünk legjobban a citromos eukaliptusz illóolaj jött be, a kamillát nem nagyon szokták ajánlani mostanában, mert erős allergén.
Gégegyulladásnak szokták írni a kruppot, igen. De van nagyon súlyos fajtája, amikor tényleg szabályosan fuldoklik a gyerek, és van, amikor csak ugatva köhög. Ez utóbbinál még inkább nem beszélnek kruppról. :)
klara
 
 


Kössz az infókat!

Nálunk sehol semmi allergia és úgy tudom gyulladáscsökkentő a kamilla, nem értem miért ez a fene nagy tiltakozás. Már szülétésük óta ezt hallom védőnőtől, orvostól, és most Tőleted is Klára.

Igazság szerint már vagyonokat áldoztunk a különféle csodaszerekre, és egyik sem vált be. A gégész azt mondta, hogy túl kell élni ezt az időszakot, meg kell szerezni az immunitást. Ez valakinél gorsabb, valakinél évek. Nálunk az utóbbi lesz.
Ma megint megyünk dokihoz, mert már 10 napja van száraz köhögés és már összeér a mandulája. Csúnya látvány. Remélem nem kell antibiotkum. De még 1 hét itthon, az tuti.

Ma lett volna ovis kirándulás, volt sírás reggel, hogy nem mehet, mert az utolsó percig reménykedtünk.
Szóval csak gégegyulladásunk van úgy tűnik és nincs szó kruppról. Volt 1-2 borzasztó éjszakánk, de mint írtam nem fulladozott, csak ugatott, sípolt, mint a csacsik. Szerintetek lehet még ez komolyabb vagy ne aggódjak? Elvégre még el sem kezdődött a tél.

Jobbulást Szilveszternek!

Éva
agmano
 
 


Sziasztok!
Az én fiam sem fulladozott és neki is azt mondták gégegyulladás,ő is csak köhögött éjjel,és mégis azt mondták kruppos.Pedig egyetlen egy alkalom volt eddig 2 éve(kopp-kopp) :?
Vendég
 


Ja és köszönjük szépen,már gyógyulgatunk,már "csak" köhög... :evil: Gondolom majd májusban abbahaggya :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

LÁtom,megint aktuális a topik,elkezdődött a "szezon"...

Mi is túl vagyunk az első Kruppon,de már igen light-os formában,reggel,ébredés után(és nem éjszaka) és már csak enyhén ugató köhögéssel... :) Ennek örülök,mert negyedannyira nem volt ijesztő,mint pár éve a sok-sok fulladásos roham... :(

Párásításról: szt a meleg pára nem tesz jót a kruppnak.hidegpárásítót ajánlanak mindenhol,ami mehet folyamatosan a fűtési szezonban...

Éva

Én sem komáztam anno a gőzölést,próbáld ki inkább a bioptron lámpát vagy az infalámpát!Azt kevésbé fogja szt a fiad kellemetlennek érezni és a hőhatással az is segíti a gyulladás csökkentését!!!!Nálunk bejött...

itt van sok okosság a kruppról: http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... nt&tid=458

anyapoc
 
 


Anyapoc, nálatok is csak a fiad kruppos?
klara
 
 


Köszi!
agmano
 
 


Éva

Igen.De nála hamar kezdődött,1 év körül volt az első rohama és midnen ősszel-télen volt belőle pár.Tavaly már nem olyan sok és idén volt eddig egy,de igen ligthos,már nem is igazi fulladás.
Iagzából én még nem hallottam,hogy iylen későn alakulna ki,hiszen pont eddigre növik el az anatómiai változások miatt...de ki tudja :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok.

CSatlakoznék hozzátok.Bár nálunk nem volt még krupp (legalábbis nem mondta a dokinénink,hogy az lenne),de.....
nagyfiam sokszor köhög.De ez olyan mértékű néha,hogy már nekem fáj.Tavasszal,nyáron nem is igazán fordul elő,de az őszi-téli oviszezonban .. :(
Nála ált. úgy van,hogy van 3nagyon nehéz napja köhögésben (90%-ban ez náthi után van,de a köhögés mellett más baja nincs)-de ezeken a napokon megállás nélkül köhög,szárazon..és van hogy meghányatja.szóval borzaszto még hallani is.
Kipbróbáltunk mi már egy csomó dolgot.

Amúgy most is elkezdte tegnap a köhögést.ma elvittem dokihoz,megkapta a szokásos szereket:spiropent,köptető,rectodert kúp (ráadásul 2*1-ezt sokallom amúgy).
Homeopátiás cuccokból is van itthon egy csomó+teák,illóolaj+infralámpa stb.

Na,jó volt egy kicsit panaszkodni,mert néha úgy érzem összecsapnak a fejem fölött a hullámok :wink:

Szia mki

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Andi, a Rectodeltben szteroid van, csak roham esetén kell beadni... Sőt nekünk azt mondták, hogy csak súlyos roham esetén. Eddig 7 évalatt egyszer adtam be... 2-szer 1 az rengeteg...
Nálunk én vagyok ilyen köhögős, semmi más bajom nincs, csak szárazon köhögök, de még öklendezem is hozzá :? Most is éppen, már hetek óta. Régebben ezt bronchitisznek nevezték (hörgőprobléma). Nem egyenlő a kruppal...
klara
 
 


Klara.

Én is nagyon sokallom. :cry: -de valahol meg is bízom a dokinőben.gyógyszertárban is rákérdeztem,mondtam,hogy szárazon nagyon köhög.
Egész éjszaka egy köhögés sem volt,bezzek most már 5:45-kor megkezdte és abba sem hagyja.Szó szerint elegem van :cry: Az a legrosszabb,hogy hallom és nem tudok már neki mit adni,ami segíteni.
Szóval...ma is jó napunk lesz.

ANdi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
A rectodelt én is nagyon sokallom....Kétszer egy nap????Az élementő rohamkúp,legalábbis felénk így van....
Amúgy a köhögés tényleg egy rémálom,és valóban jó néha panaszkodni.... :(
Vendég
 


Sziasztok!

Borzasztó ezt a sok köhögést hallgatni! Mi 2 hét 3 napnál tarunk, már jár a gayerkőc oviba és csak köhécselget, de ahogy valaki korábban már írta valószínű tényleg csak májusban fogja abbahagyni.
Most futok! Gyógyulást mindenkinek! Ez a napsütés biztos jót tett.

Éva
agmano
 
 


Hali mki.

ÉVa.

a 3sorodban mintha a tavalyi évünket írtad volna le :lol: :cry: -mi is így voltunk és tavasszal vége lett.
Én fiam sem maradt ki most oviból a köhögés miatt,de hát még itt van előttünk a rossz idő +betegség szezon.....pfuujjjjjjj.
Mellesleg most a lányom köhög.....agyrém az egész,de már szokom (sajnos)
Pénteken mondta az ovónéni,hogy a csopiból a gyerekek takonykór+köhögés miatt hiányoznak-úgyhogy tuti vmi ilyen specko vírus van......

Sziasztok

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

14 hónapos kisfiammal két napja estünk túl a tűzkeresztségen.(kruppos roham mely a László kórházban fejeződött be) Csak azt szeretném megkérdezni, hogy mi van a roham után?nálunk volt nehézlégzés, ugatás, kapott rectodelt kúpot+párásítást+köptetőt.Hazajöttünk a koriból, de még most is horror: nehezen (erőlködve) veszi a levegőt és szárazon köhög.Nekem kezd egy kicsit hasonlítani az asztmás rohamokra (ebben már nagy tapasztalatom van a nővérével),Tehát mi van a roham után?
formatted
 
 


Szia!
Előfordul,hogy semmi...de az is előfordul,hogy újabb és újabb roham...Ezt orvos s tudja 100%-ra megmondani.Igen gyakran keverik az asztmával,sőt megtudtam pont itt a neten,hogy kruppos asztmás gyerek is létezik.
Ha viszont gyanúd van az asztmára akkor a hidegpára...hát nem tudom.Esetleg nem próbálod meg a nyitott ablakot?
14 hónapos jaj nagyon pici,neki még sokkal roszabb mint a nagyobbacskáknak....
Jobbulást neki ,és írd meg majd hogy alakulnak a dolgok.
Vendég
 


Szia bárány!

Mára picit jobban van , de sajnos éjszaka belázasodott.Rohanok vele fülészhez, mert lehet hogy rákúszott a fülére a rengeteg taki.Most már nem köhög olyan borzasztóan,de még mindig elég íjesztő.A köhögés is rohamokban jön, olyankor szinte beszakad a mellkasa és nagyon folyik az orra.Nem igazán segített a hideg levegő, a párásítást azért merem továbbra is csinálni, mert a nővérének is ajánlották aszthmás roham esetén.Neki írták fel tb-re a párásítót az x.-ik roham után.Utálom az ilyen napokat, mindig azt várja az ember hogy holnapra jobb lesz, de nem.Az a legrosszabb hogy a máskor eleven kisfiú szinte egész nap fekszik és már játszani sincs kedve.Nálatok mennyi idő volt a teljes gyógyulás, tudom hogy nincs két egyforma betegség és gyerek de kíváncsi vagyok.
formatted
 
 


Szia!
Nekünk a fiam 4 éves korában volt egy kruppos köhögése (eddig először és utoljára) kopp-kopp.Nem fulladt csak iszonyt rondán köhögött olyan éles ugatós.A körzeti nem utalt be korházba de én önszántamból bevittem a madarászba,és ott üdültünk 3 napot hidegpárában.Azóta nem volt,de ha itt visszaolvasol látni fogod ,hogy még a fiamnál nagyobbak is bekruppolnak néha. :(
Remélem nektek is ez volt az első és utolsó.
Ja most látom,hogy félreértettelek,szóval 2-3 nap alatt gyógyult meg,és mondjuk ő nem volt levert,sem lázas,de mondom ő 4 éves volt akkor nem 1.Szerintem nem mindeggy...
Vendég
 


Sziasztok!

Formatted, az nem a krupptól függ, hogy mennyi idő alatt lesz jobban, hanem attól, hogy most milyen vírus támadta meg. A krupp az csak egy folyomány. Simán egy durva takonykórral számolj, ha a fülére is ráhúzódott, akkor hosszúval és AB-mal. (Magát a kruppot a vírus okozza, de fülre ált. a baci húzódik rá.)
Roham után másnap éjjel jöhet újabb roham, de nem igazán szokott.
Orrszívózzatok nagyon-.nagyon sűrűn, az a lényeg, hogy ne rakódjon le a takony. Köptető menjen ezerrel.

Jobbulást, puszi, Klára
klara
 
 


Köszönöm a gyors reagálást mindkettőtöknek!

Nagyon sokat szívom az orrát, de a köptetőböl (Fluimucil) csak egyet (reggel) engedett a gyerekdoki, mert így is rengeteget köhög.Főleg amikor aludni próbál.Felemeltem egy kicsit, hátha jobb lesz neki félig ülve, de nem nagyon tapasztalok változást. Mi egyébként nagyon betegesek vagyunk.Tav asszal pneucoccus baci támadta meg a fülét (hétszer szúrták+6 nagyon durva antibacis kezelés kapott)Lehet hogy még mindig le van gyengülve az immunrendszere.Plusz Luca most kezdte az ovit.Nem tudom, de remélem gyorsan jobban lesz. Egyre fogy az erőm, már hétfő óta nem aludtam két-három óránál többet.De nem sajnáltatom magam, más is kibírta de baromi nehéz.Sziasztok!
formatted
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk meg a Somi Ildikótól.Azt mondta, hogy hörghurutja van a gyereknek és ez nem krupp volt csak hörgőgyulladás kiváltotta nehézlégzés.Most egy kicsit elvesztettem a fonalat.Ha tényleg az volt, akkor hogy jön a képbe az ugató köhögés? Mert az aszthmások csendben fulladoznak vagy maximum köhécselnek de nem hangosan.Legalábbis nálunk ez volt. Vagy ez már egy szövődmény? Azért picit megnyugtatott, hogy nincs (még) fülgyuszi és tüdőgyulladás.Utálom az őszt!
formatted
 
 


Szia!
És akkor ki az "igazi" kruppos???És azt hogy diagnosztizálják??
Mert a tünetek ugyan azok.Ugató köhögés nehéz légzés rectodelt kúp,és nem krupp...De jó lenne ha már mozdulna az orvostudomány legalább egy cm-t előre..
Vendég
 


Az ugató köhögés az még tényleg nem okvetlenül krupp. A krupp az, amikor annyira beszűkül a gége, hogy elkezd fulladni a gyerek. Nagyon keskeny a határ a kettő között, sztem egyik doki ide sorolja, másik oda. :? Nem is a név a lényeg, hanem hogy jobban legyen :P
Somi Ildikó a dokitok?

Jobbulást, Klára
klara
 
 


Szia!
Igen de szerintem jobb egy szülő lelkének,hogy most nagyon megfázott a gyerek és nagyon köhög,mint az ,hogy kuppos a gyerek.Valahogy olyan ijesztő ez a szó,vagy csak én vagyok így ezzel
Vendég
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: