Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jó rég jártam erre és most is csak bekukk:)

Üdv: Ana

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


bannamari :)
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, pont ma gondoltam rád (habár most nézem, te már pénteken irtál), hogy mi lehet veletek! És az a tali nem akaródzik összejönni, mostanában nem nagyon megyünk az Örs felé :(
Viszont a Lurdyba minden héten játszóházazunk, esetleg ott összefuthatunk (szerdán féláras nap van :wink: )

Ez utóbbi megjegyzés mindenkinek! Nagyon változó, hogy mikor megyünk, de szinte minden héten délután 2-fél 4ig valamelyik nap játszóházazunk Nándival. Most épp szerdán, de megbeszélhetjük ms napon is elöre, szerdánként féláras nap van...

Anaaaaaaaaa:)
hogy vagytok??? Ideje lenne aktualizálnod a vonalzódat, mert már 77 hetes terhes vagy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hrk :)
Örülök, hogy minden rendben :)

Patrisa :)
azóta hogy megy az angol? Mármint a barátkozásra gondoltam, nem elsösorban magára a tanulásra.
Egyébként Nándi is inkább magának való, még legtöbbször egymagában játszik, nem a gyerekekkel együtt, legfeljebb mellettük. Viszont gyorsan feloldódik, és szeret oviba járni.

Ildiko :)
hogy van Mirtill? Javul az orrfolyása? Mi most jól vagyunk, le is kopogom (kopp-kopp-kopp), szeptember óta nem volt gond.
Váltottunk vitamint, Béres csepp helyett "Cebion Multi 2x"-t szed (szereti az ízét is, ráadásul süni van rajta, és az oviban tanulták a Sün Balázs, Sün Aladár, Sün Piroska...)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!

Az orra nem folyik már de még mindig köhög.Állítólag a hátracsorgó váladék miatt.Most Stodalt adok Neki kicsit mintha jobb lenne.Ma szabin vagyok edéb után elhozom oviból és megyünk vissza a fülészhez.
Én is a Cebion multit adom Mirtillnek.

Úgy tűnik,hogy az ovis"balhé"megoldódik.Na nem az óvónénik jó voltából! :twisted: Múlt héten Mirtill meglátta a kiscsajt és kirohanz sírva az oviból.Odamentem a kislányhoz és megkértem,hogy hagyja békén Mirtillt és ne bántsa!
Azóta már játszanak is együtt és beszélgetni is szoktak!
Valamelyik nap reggel és mondta neki a kislány,hogy:"Szia nem foglak bántani!"
Alakulunk!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 

 
 

Minyu, na igen....de olyan jól mutat benne az a 77 hét:))) így még egy kicsit kismamának érzem maga (sajna nem hiszem hogy leszek mgé valaha :( :cry: )

Gratulálok minden picur születéséhez....már nem tudom követni kinél születettek tesók :lol:

NÁlunk 2008. 02.20-án született Kamilla 3870grammal és 52 centivel:) És azóta éljük a nagycsaládosok zűrzavaros kicsit sem unalmas életét :D Oli ovis lett szeptemberben...néha imádja, néha utálja :D :D
Milánom pedig már nagycsoportos, de marad még plusz 1 évet oviban:)
Kamika lassan 9 hónapos kis hölgy:) 5 hónapos kora óta mászik, 6 hós kora óta feláll, 8 hónaposan megül, de még mindig nem tud egyedül felülni :D Érdekesen alakul a mozgásfejlődése :lol:

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Ildikó!
Mi is folyton ezzel a köhögéssel küzdünk, most is éjszakánként köhög a hátracsurgó váladék miatt! Nekünk Nasivint és Bioparoxot ajánlott a dokinéni, amitől ténylegesen jobb a helyzet! Két napja még szinte ülve altattam...Remélem, pár nap alatt rendbe jön!

Más: volt már valaki a Mikulás házban Nagykarácsonyban? Láttam képeket, azt hiszem, elviszem a lányt. Vannak rénszarvasok is! :D

Kép
kajla
 
 


Kajla!

Voltunk vissza a gégésznél most azt mondta,hogy ment visszább az orrmandulája és nincs váladék az orrában!De még mindig köhög és be is van rekedve.A doki azt mondta,hogy piros a garatfala és írt fel antibiot amit én nem adtam be mert nincs láza és még csak nem is fáj a torka.Szerinte a torka miatt rekedt szerintem pedig azért mert amit felköhög cuccot rárakódik a hangszalagjára.
Még szedi a Stodalt ma még nem sokat köhögött.
Nem tudom mitőllehet mert semmi más baja nincs.Nem lázas,nem fáj sehol,jó a közérzete és ami a lényeg eszik!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Na, még jó, hogy lekopogtam, hogy nem volt beteg Nándi, hát persze hogy hétvégére elkezdett folyni az orra, szombat este láza is volt, de azóta nem, úgyhogy most ment oviba.

Ildikó :)
Ha nincs láza, én se adnék antibigyót. Drukk, hogy mostmár hamar túllegyetek rajta.

Kajla :)
Mi még nem voltunk, idén sztem elég sürü lesz a progi, de jövöre lehet, hogy elmegyünk, addigra Csongi is nagyobb lesz (bár érteni akkor se fogja, Nándi legalábbis tavaly még nem értette, mire ez a nagy hercehurca, idén viszont már most várja a Mikulást, és 3 napja egyfolytában azt mondja: Itt a karácsony, itt a karácsony!. Ja, tegnap este édes volt, mondtuk neki, hogy még messze van a karácsony. Erre odamegy az ablakhoz, elhúzza a függönyt, és megkérdi: mennyire messze? Mi meg apjukomal csak röhögtünk, hogy szegény azt hitte, hogy távolságilag messze.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Szavazzatok kérlek a kislányomra!
Ovis 3-6 csoport Szarka Gréta
http://www.amalom.hu/angyalibabakszepse ... azas?kat=3

köszönjük!!!
Vendég
 


Minyu!
Mirtill még mindig nem javul igaz nem is romlik.
Tegnap este felvittem a kórházba szeretett doktorbácsinkhoz.
Megvizsgálta,tüdeje tiszta,van a nyakán egy nagy nyirokcsomó ami utalhat(na)torokgyulladásra de nem piros a torka.Nem is fáj neki és továbbra is láztalan.Szerinte az orrában lehet egy gyenge fertőzés.Most minden este fel kell vinni Neomycines porlasztásra.Ennek elvileg használnia kell de majd kiderül.
Oviba jár mivel "csak"köhög.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Hello Lányok!

Annamari,
Jól átsuhantál rajtunk :lol:

Ana,
Gratula a kiscsajhoz :D

Minyu,
Most majdnem 2 hétig itthon vagyunk, mentek játszóházazni? És Csongit is viszed magaddal? Nem tudom el merjem e vinni Csanádot ilyen helyre, főleg oltás előtt, nehogy ne sikerüljön beadni neki a 4 hósat.

Mi most itthon vagyunk, és lázasan készülünk a karácsonyra. Van egypár ötletem, de nem tudom, hogy kitől mit kapjon, nem akarom elhalmozni a sok jóval a gyereket :D

Kérdés: Aki legózik otthon, annak mi a véleménye arról, hogy a City-ből szeretnék venni neki vmit, mert a mi régi kicsi legónkkal tök ügyesen eljátszik. Csakhát ugye 5 éves kortól ajánlják...

Minden kis betegeskedőnek jobbulást kívánok!!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita!:D

Nem suhantam, csak olyan gyér itt a forgalom, hogy én is ritkán jövök.

Amúgy 20.-a körül megyünk haza, ha priviben írsz egy címet telefonszámot, akkor sztem meglátogathatunk. Remélem, járunk Szereda felé. Legalábbis szoktunk majdnem minden alkalommal.

Különben ovisak a fiúk, ide járnak az Örökzöld oviba az Ungvár utcába. Most már szeretik, és nem akarnak visszamenni a bölcsibe.
A Mitlást és az angyalt nagyon várják. Én ugyanúgy, alig várom, hogy lássam a meglepetést, az örömöt az arcukon.

Lego:
Az enyémeknek itthon duplo meg quatro van, már csak a duploval játszanak, viszont van az oviban nagyon apró lego, azzal nagyon szívesen és jó sokáig elszórakoznak.
Szerintem az ne riasszon vissza, hogy apró, inkább az, hogy az ilyen kicsik még nem tudnak olyan építményeket produkálni, mint amilyen egy lego kastély pl, és akkor nem akkora a sikerélmény, nem lesz olyan, mint a dobozon.
De ha csak úgy veszed, h építgessen, akkor majd idővel azt is megtanulja kirakni, szóval nem gáz.

Az enyémek is kapnak apró legókat, de most csak sok darabos alapkészletet, aztán ilyen-olyan alkalmakra specializálódunk. De a lényeg, h legyen jó sok kocka.
Kapnak még Roary-s szerelőládát, szerintem az lesz a favorit, most nagy Roary láz van. Kapnak még mondókás és dalos könyveket, a többit még nem tudom. Kapnak valami készségfejlesztőt is, de még nem tudom, mi lesz.
Különben szerintem ennyi ajándék már elég is lenne, több apró dolognak amúgy is jobban örülnek még. Meg aztán a tavalyi nagyobb dolgokat is csak kerülgetjük.

Minyu!
Mesélj egy kicsit magatokról! Nándi összebarátkozott teljesen a kicsivel? És milyen az egy kicsi egy pici felállás?

Mirtillnek jobbulást!

Puszi mindenkinek, szaladok. Majd teszek fel képet is, csak most rohanok.

Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Hahó!

hrk :)
Hát az a nagy gondom, hogy most Nándi beteg, igy a héten tuti nem, de jövö héten sztem megyünk, szerdán valszeg, mert akkor van féláras nap a Lurdyban. Én szoktam vinni Csongit is, igaz, ő még csak babakocsiban leskelődik, ha kell, megszopiztatom, de van, hogy végigaludta az egészet.
Ha más nap jobb nektek, irj, és egyeztetünk.

Bannamari :)
Jól vagyunk. A kezdeti féltékenykedések elmúltak, bár azok sem voltak olyan intenzivek, mint amilyenre én számitottam. Aranyos Csongival, néha ölelgeti, puszit ad neki.
Igazából én nehezebbre számitottam a 2 gyerekkel, de valszeg könnyit a helyzeten, hogy Nándi délelött az oviban van. Kb 1 hónapja teljesen szobatiszta lett (igazából nem tudjuk, mitöl, mert mindennel próbálkoztunk, de egyik sem volt hatásos, aztán egyszer csak mégis elkezdett szólni, és azt vettem észre, hogy már 1 hete nem mostam kakis kisgatyát :) )
Most viszont elkezdett éjjel bepisilni, amire május óta nem volt példa. Ezzel soha nem volt gond. Védőnő és pszichológus barátné szerint ez még bőven betudható az óvodakezdésnek és a kistesó okozta sokknak, úgyhogy egyelőre várunk.

Volt másnál is ilyen? Mármint bepisilés?

Megyek, hiv a kicsi, majd folytatom.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok,

Elnézést, hogy így ismeretlenül írok a topikba, én a 2006. nyári babákhoz szoktam írni.

Most csak szeretném felhívni a figyelmeteket néhány kiegészítőre, amit külföldről kaptam és szeretnék eladni, talán számotokra az ágyneműk lehetnek a legérdekesebbek, de van pelenkázótáska, zenélő forgó, játék hordozóra, függöny stb.

Kérlek nézzétek meg az oldalamat :
http://babaszoba.hu/forums/topic?tid=318810
remélem találtok olyasmit, ami megtetszik.

Köszönöm előre is és még egyszer elnézést a zavarásért.

meteor
 
 


Annamari,
Majd megy a privi, mi 24-ig vagyunk Csíkban, és 13-án megyünk, most itthon vagyunk. Zazit is felvették az Ungvárba, de sajnos le kellett mondani, pedig jó lett volna ha ovistársak lettek volna a gyerkőcök.

Minyu,
Zalán teljesen szobatiszta volt már Csanád születésekor, de 2-3 alkalommal ő is bepisilt, délután párszor és éjjel is asszem kétszer. Nekünk az vált be, hogy megkérdezte mi ez a víz, és azt mondtam neki, hogy megizzadt :D Elfogadta, de azért ment az ágynemű alá a törölköző egy ideig, és teljesen elmúlt a bepisilés. Szerencsénk volt. Viszont most egy ideje a sapkájához ragaszkodik, már teljesen kikészít vele... Tegnap elvettem büntiből, és nem adtam vissza neki, remélem leszokik róla. Egy ideig hagytam neki, mert azt gondoltam, hogy egyfajta kapaszkodót jelent neki, de már besokalltam. Ma kétszer emlegette, remélem elfogadja. A barátnőd gyerekpszichológus? Csak mert azért jó lenne egy szakemberrel beszélnem, legalább mélben, ha lehet ilyet kérni.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


hrk :)
nem, asszem klinikai szakpszichológus, vagy valami hasonló.
jövö héten kedden megyünk játszóházba. jöttök ti is?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Kedden mi dokinénihez megyünk a 4 hós oltásra, utána pedig mikulás ünnepségre az arénába (sportba:-), tesóm kislánya fellép az óbudai waldorf suli zenekarával, tök büszke rá mindenki 8)
És mennyire jó barátnőd? Mármint az a helyzet, hogy nővérem és anyum agitál, hogy vigyem el Zazit pszichológushoz, mert ebből később gondja lehet. Én még húzódozok kicsit, nem tudom, hogy mitévő legyek, és jó lett volna akár írásban is megbeszélni ezt valaikivel, hogy van-e rá szükség, vagy inkább csak én nem kezelem jól a helyzetet, és nekem kellene egy szakember....

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


hrk :)

Hááát, megadhatom a mailcimét, de nem közeli barátnö.
Van viszont másik, aki tuti gyerekpszichológus (a párom ex-e), hozzá én nem szivesen fordulok a problémáinkkal, mert ugye mégiscsak ex, az ember meg büszke állat, na, mindegy, viszont jó szivvel ajánlom öt, mert aranyos, meg tuti profi. Viszont ö meg most kismama, és fogalmam sincs, mikor szül.
De, ha ö nem, akkor esetleg kérdezd védönöt, vagy családsegitöt, nálunk Inárcson a családsegitösök szoktak pszichomókust ajánlani, ha kéred.

Nekünk meg tegnap behalt a szerverünk, rajta az összes eddigi munkámmal, és amit a legjobban sajnáltam, a gyerekek képeivel. Tegnap itt sirattam, mert ráadásul pont tegnap vettem DVD-t, hogy lementsem öket a nagyiknak karira :( :evil:
Csabim szerencsére megtalálta a régi vinyót, igy csak kb 2x fél év hiányzik, majd nekiülök és bogarászok, hátha itt a babaneten, amiket felraktam 1-2-t megtalálom.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Köszi szépen, akkor inkább másfelé keresgélek. Sajnos nálunk most megint gyepaidőszak van, és állandó a szófogadatlanság. Sajnálom a képeiteket, nálunkis egyszer majdnem elszállt Zalán összes képe, de szerencsére meglett.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


patrisa :)
jól láttam msn, oviztok? Hogy megy?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
Jaj, de rég írtam. Hát igen, múlt héten elkezdtük az óvodát, mivel januártól dolgozok. Hétfő ordítás kb 5 percig, keddtől már mosolyogva ment be. Az óvónő nagyon dicsérte mennyire ügyes. Reggeli utántól ebéd előttig volt ott, de aztán taknyos lett, így most itthon van. Még nem tudjuk hogy oldjuk meg az étkezést, mert a többféle allergiája miatt haza kéne hozzam enni. De én fél 4-ig fogok dolgozni. :?

Remélem mindenki jól van, készülődtök a karácsonyra! Vani minden nap nyitogatja az adventi naptárját, szerencsére sikerült 24 kis ajándékot belecsempésznem. :)

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Szeretnék nektek nagyon kellemes karácsonyt és boldog új évet kivánni!!!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék Zsu-hoz, én is nagyon boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Kép
patrisa
 
 


"Mikor kigyúlnak a fények,
pajkos tüntérek zenélnek.
Huncut mosollyal egy rádkacsint,
kicsiny kendőből csillámport hint,
Így adja át az üzenetet:
BOLDOG KARÁCSONYT NEKTEK!"



Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Nagyon Boldog, meghitt Karácsonyt kívánunk Mindenkinek!


Kép

Szilvia és a Fiúk!
szilbee
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek Békés,Boldog Karácsonyt kívánunk!
Mirtill és Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

KELLEMES ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!Annamari,
Elfelejtettem átküldeni a telefonszámom... Sajnos olyan szita az agyam mostanában, hogy már azon gondolkodtam, hogy elmegyek orvoshoz...Na, mindegy, biztos, hogy jöttök még arrafelé, NAGYON SZÍVESEN LÁTUNK BENNETEKET!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


BUÉK!!!!
Csajok, van itt valaki? Kicsit leült a topic:-(

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Úgy tünik, teljesen kihalt a topic :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Itt van azért néhány kép, hátha jár még erre valaki
karácsonyi Csongor:
Kép

Mikor bonthatom már ki???
Kép

A család:
Kép

karácsonyfa alatt
Kép

ovis ünnepségen
Kép

ünnepség (csak a telefon volt nálam, ezért ilyen mákos):
Kép

az év első fotója a csimotákról:
Kép

és egy béna fotó az új frizkóról (sajna nagyon hullott a hajam :evil: )
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Jaj, tényleg nincs nagy forgalom itt.
Minyu, aranyosak a képek :)

Az ünnepek gyorsan elteltek, az ajándékok nagy sikert arattak. A fát tegnap bontottuk le, Vani nagyon mérges volt.
Keddtől dolgozom, Vani ovis, egész napos. IMÁDJA :shock: :D
Kicsit zűrös, ill. mozgalmas, mert délbe megyek érte, haza ebéd, majd vissza aludni. Egyenlőre tiltakozott az alvás ellen, nem eröltették az óvónők. A pizsit se kellett felvennie. Pénteken megtört a jég, eldőlt az ágyon és pirosra aludta az arcát. Ahoz képest, hogy 1,5 éves korától nem alszik délután...
Szerencsére nagyon korán nem kell kelni (7 óra), pénteken már magától ébredt.

Hát velünk röviden ennyi.
Többiek?

Kép
patrisa
 
 


Kép

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy betévedtem ide :)
Az előbb feltöltött képen a kislányom látható.2005.július 13-án született :D
Sajnos azt azért látom,hogy nem túl sokan tolongtok itt... :?

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Tényleg nem tolongunk..! De gondolom, mindenkinek megvan a maga gondja baja. Nálam mindkét gyerkőc beteg volt, kötőhártya gyulladással indult, ami Krisznél átment középfül és mandulagyulladásba. Kitti szintén a szemével küzdött, meg azzal hogy most már a rágófogai is elkezdtek kibújzóni. Szóval nem unatkoztunk.

Remélem mindenkinek kellemesen teltek az ünnepek, a gyerkőcök pedig jól vannak és szépen fejlődnek.

Minyu!
Jók a képek, nagyon szépek a gyerekek! Jó a rövid frizkód, kell néha a változás. Sajna Krisz születése után nekem is le kellett vágatnom, rettenetesen hullott a hajam. Béres Szépségvitamint nem próbáltad? Nekem bejött.

Patrisa!
Jó, hogy sikerült Vaninak beilleszkednie az oviba! Bocsi, biztos irtad már, de miért nem ebédel ott? Aranyos lehet a sok pöttöm pizsiben, nálunk nincs ilyen, ruhában alszanak. Mi fél órával többet alszunk, mint ti, a szomszéd utcában van az ovi.

:lol:

Zsófi!
Üdv itt! Aranyos a kislányod!!

Sziasztok, Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Valóban elég kevesen írogatunk!

Én már nem dolgozom mert múlt héten megszűnt a munkahelyem és még nem sikerült új munkát találnom.

Mirtill már jól bírja az ovit.Már van egy kisbarátnője is akivel ovin kívül is szoktunk találkozni.
Most farsangi lázban ég és már az őrületbe kerget.Minden órában másnak akar beöltözni.Pedig jó lenne ha eldöntené mert még a jelmezt is be kell szerezni.A varráshoz elég béna vagyok így készen szerezzük be.A Vaterán már találtunk egyet amire igent mondott remélem a miénk lesz!

Megint járunk porlasztani mert eléggé be van rekedve.Nem fáj semmilye.nincs láza csak folyt pár napig az orra és ez a rekedtség marad vissza.Így volt ősszel is és a porlasztástól helyrejött.Most is hatásosnak bizonyul.
Ami nagy gond még mindig a kakálás.Már pár hónapja egész jól beáll igaz megivott 1üveg Laevolacot de most hetek óta mrgint visszatartja.Most megint kap Laevolacot de nem az igazi.Utoljára szombaton volt széklete és most mát kedd este van.Attól fél,hogy kemény lesz,hiába mondom,hogy a szirupot azért kapja,hpgy ne legyen kemény.Nagyon tanácstalan vagyok,nem tudom mi lenne a jó megoldás.Ha nem foglalkozom vele és majd kakál valamikor vagy ha mindig ezzel buzerálom.

Teszek pár képet!
Sziasztok!
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Mi is elvagyunk... veszve...

A képek nagyon jók!! :D 8)

Ildi! Inkább "buzeráld", mint hogy bélcsavarodása legyen. Hasonló dolog Leventénél is volt, de csak rövid ideig. A kemény kakától ő is félt. Aztán adtunk neki játék prospektudokat székeléshez, az elvonta a figyelmét és szépen rágörcsölés nélkül megszületett a végtermék. Na és folyamatost itattuk... leginkább olyan ivó edényből, amit szeretett és tudott hurcolászni magával.

Minyu! Csongi sokkal többnek néz ki a képeken!!! :D

Zsu! Milyen volt az 1. szülinap? :)

Patrisa! Sajnálom a melót! :(
szilbee
 
 


Ildikó!

Sajna mi is régóta küzdünk ezzel a kaki-gonddal. Szervi bajra nem gyanakszom,mert megfigyeltem, hogy ciklusokban van ez Krisznél. Pl. amikor Kitti megszületett, pár hónapig. Aztán ovikezdés óta. karácsonyi szünetben semmi gond nem volt, szerintem ez annak tudható be, hogy sokat játszottunk, lazaság volt, és ez jó volt a kis lelkének szerintem. Aztán most megint gond van.

Én, a Laevolacot próbálom elkerülni. Kezdetben Dr. Steinberg aszalt szilvalét adtam neki, kis kávéspohárnyit. Ez használ, hidd el, a gond csak az vele (az árán kivül) hogy 100%-os, és nagyon tömény.
Ezért áttértem a Müller-es Bio szilvalére, ami nagyon finom, és még olcsó is!! Krisz nagyon szereti. Ennek is megvan a hatása.

Próbáld ki valamelyiket, sok sikert!!

Szilbee!
Az újság dolog nem semmi!!! Lehet mi is megjátszuk!!!

Most ennyi: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Ja! Nekünk meg az ovis-feszkótól éjszakai bepisilés van. :(
szilbee
 
 


Sziasztok!

Hú, látom hasonló gondokkal kűzdünk többen is. Nálunk is van kaka gond. Az oviba állandóan a wc-re járkál, de nem jön semmi. Ahogy hazaérünk azonnal megy és minden probléma nélkül sikerül neki pillanat alatt. Délutánonként ő még mindig nem alszik, ott kell üljön az ágyon. Emiatt már 2x bekakált. Sőt mostmár nem eszik egy falatot se, és ordít minden reggel. Leszidták tegnap, hogy kell aludnia, és azóta mégjobban útálja. Pedig két hétig semmi gond nem volt.
Ma kipróbáltuk, hogy tata megy érte ebéd előtt. Szerencsére minden rendben volt, fél 4-ig ott játszott. Pedig még ott se maradt meg idáig 5 percet se nélkülem.

És ma elmondott egy verset. Idáig hiába kérdeztem, semmit se mesélt, ma viszont magától előállt vele. Olyan kis aranyos volt. :D

Idáig a betegségeket is megúsztuk, csak az orra folyt kicsit .

Angolt még mindig imádja, és egyre aktívabb a foglalkozásokon.

Puszi

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Kipróbálom a szilvalevet remélem Mirtill elfogadja.A Laevolac most kezdi kifejteni a hatását.Az elmúlt 3napban 2*is volt széklete.Nem tudom mi lehet az oka mert még nem járt oviba akkor kezdődtek a gondok.Én a bilire tippelek.Nálunk elég gázos ez a kakálás mert ha kakál is nagy ritkán csak pelusba hajlandó.Tök csupaszra levetkőzik(szerinte kakás lesz a ruhája),és csak akkor hajlandó elvégezni a dolgát ha én is itthon vagyok.Volt,hogy dolgoztam és kakálnia kellett megvárt engem addig tartogatta.
Azért gondolom,hogy a bili miatt van mert még nyáron belekakált a bilibe és megijedtés azóta vannak ezek a gondok.Nem is merem neki mondani,hogy bilibe vagy wc-be menjen mert akkor aztán nem lenne semmi 1hétig.
Szóval most itt járunk.

Mirtill már szeret járni oviba amióta megszűntek a konfliktusok.
Nagyon sok verset,dal tanulnak minden nap mond vmi újat.
Ő még nem jár különórákra egyedül hittanra.
Talán már jövőre elkezd valamit majd amihez kedve lesz.5 éves kortól lehet menni néptáncra majd oda szeretnénk beiratni.

Most épp kakál,ez szuper mert tegnap is volt széklete!Alakulunk! :)
Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szilbee :)
Nándinál is volt bepisilés, és sztem nálunk is az ovi miatt. Most a téli szünet óta nincs. Beszélgettem 2x is az óvónénikkel, végülis, nem jutottunk dűlőre, hogy mi lehet a gond, valszeg nem konkrét, hanem csak úgy általában feszült, nem tud feloldódni az oviban. De átültették másik asztalhoz az ebédnél, hátha macerálják a nagyobbak. Végülis ott sem eszik jobban...

Kaka gondunk már nincs, hál Istennek, szenvedtünk vele igy is eleget :oops: :evil:

ldikó :)
ez a porlasztás mi is?
én is "buzerálnám", inkább kakiljon presszionálás hatására, mint sehogy.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
A porlasztás az inhalálás.Egy gépbe tesznek neomycines vizet és Mirtill az orrán beszívja a gyógyszeres gőzt.Sokat használ neki.Sajna most megint taknyos.Voltunk ma a kórházban,tiszta a tüdeje,nem piros a torka,láza sincs.Vszínű az orrmandulája miatt van.Tavaly megállapítptták,hogy kicsit nagyobb de még annyira nem vészes.Éjjel zárt szájjal alszik tehát még nem zavarja.De a taknyolás emiatt van.Kap orrcseppet és ha meggyógyul akkor nézi meg a gégész valójában mekkora az orrmandulája.

Mirtill oviban szinte mindent megeszik,itthon viszont alig eszik valamit.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


ildikó :)
ahaaaa, értem. Nándinak is nagyobb az orrmandulája, tavaly ilyenkor kezdödött is a sok kórság a bölcsi miatt, de akkor mi is kaptunk haladékot.

az oviban holnpa lesz a fransangi bál. Az "új" Helikofferre (az Alma zenekarosra) táncolnak majd valamit, és elkészültem a Thomas jelmezzel is majdnem végszóra.
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy betolakodom! Az AVKF óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató, egy 8 hónapos kislány és egy 2 és fél éves kisfiú Anyukája.

Óvodás gyermekek Anyukáitól kérnék segítséget.
A szakdolgozatom témája az Egészséges életmódra nevelés az óvodában. Kutatást kell végeznem, ehhez állítottam össze egy kérdőívet.

A kérdőív kitöltésében kérem a segítségeteket.
Akinek lenne egy kis ideje arra, hogy ezt megtegye, kérem jelezzen az alábbi e-mail címen és küldöm a kérdőívet: zina81@citromail.hu

Természetesen név nélkül, teljes titoktartásban.
(A végén egy statisztika készül belőle)

Előre is köszönök minden segítséget!
További szép napot mindenkinek!!!!

Üdv.: Bea
vbea81
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Nagyon aranyos a kis Nándi-Thomas!! Jó volt a buli?

Nálunk nagyon jól sikerült, Krisz nagyon fel volt dobódva.
Íme az én kis tűzoltóm:
Kép

Üdv: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


sziasztok!

Nem semmi jelmezeket csináltatok! Zalán is óvodás 2 hete, találtunk Csíkban egy Valdorf-csoportot, nagyon szeretjük. Még nehezen oldódik, de napról-napra jobb. Itt csak jelképes farsang lesz, mindenki választ egy állatot, és a homlokukra lesz téve gy pánt amire ráragaszrjuk majd a megrajzolt állatot.

Csanád növöget, már mászik, nagyon mozgékony, nagyon kedves kisfiú :D

Március első hetében megyünk haza, majd akkor is jelentkezem.
Mindenkinek minden jót kívánunk!!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok! Jaj, de kihalt a topic!
Kivel mi van? Gyerekek járnak oviba? Vani most nem, mert taknyos. Meg nagyon útálja, amikor menni kell annyira ordít, hogy összehánnya magát. Oviváltáson gondolkodunk, de nem tudom jó ötlet-e. Beszélni akarok pszichológussal, hátha tud rajtunk segíteni.

Én dolgozok, mellette Születés Hetét szervezek, és vannak kismamáim is. Nem unatkozom. :)

Remélem írtok majd néha, üdv mindenkinek!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Valóban mindenki eltűnt!

Mirtill ma ment oviba de előtte 4hétig itthon volt merr egyik betegségből esett a másikba.A végén már tüdőgyulladása volt.Most jól van,elkezdte szedni a Bronco Vaxomot remélem lesz vmi hatása.Ma már volt kb.3beteg gyerek a csoportba így valószínű pár nap és újra beteg kesz Ő is!
Pénteken kell mennünk az endokrinológiára a magassága miatt és elviszem gégészhez is megnézni az orrmanduláját.
Ősszel kicsit nagyobbnak látták de akkor épp taknyos volt de a dokink szerint azért beteg mindig mert az orrmandulája egy góc.Megnézetem aztán ha ki kell venni legyen.
Aki már túl van rajta írna pár szót a műtétről?

Mirtill nagyon sokat fejlődött amióta ovis.Egyedül öltözik,mindig mindent megszámol,felismeri a számokat.Sok verset ,dalt tud a farsangon szerepelt nagyon ügyes volt.
Elég jól beilleszkedett.
A kakával továbbra is gondunk van!

Teszek pár képet a farsangról!

Írjatok!!!
Sziasztok!
Kép
Kép Csingiling és a csontváz ropja

Kép Barátok
Kép Csingiling

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak nagyon összejöttek a dolgok...
Az elmúlt hetekben hol a húgomat, hol anyut, hol pedig a gyerekeimet hordtam orvosokhoz, magánrendelésekre, stb. Valahogy minden megtalált minket. Már minden telefon csörgésre frászt kaptam. Krisztofer úgy járt oviba, hogy egy hetet ment, egy hetet itthon volt. Sok betegséget elkapott, amit egyből át is adott Kittinek. Jelenleg dokinéni javaslatára jó pár hetet itthon töltünk, éegalább amíg lecsengenek ezek a vírusok.
Szóval, most kéne feltöltődnünk, de én lassan mínuszba leszek...
Nagyfiam rég nem volt ennyire hisztis, akaratos, tegnap addig turbózta magát, hogy tényleg ott tartottam, hogy ráöntök egy pohár hideg vizet.
Miután szét idegeskedtem magam, elhatároztam, többet leszek vele kettesben. Ma elmegyünk pár órát csavarogni, Kittit addig anyura bízom.
Persze ez úgy lenne igazságos, ha néha meg a picivel lennék csak, de erre már csak akkor kerül sor ha Krisz majd újra oviba jár. És akkor arról már nem is beszélek, hogy nem ártana a páromra is fordítani némi időt.... :(
Szóval, nem unatkozok, van mit átgondolnom, változtatnom, amikor meg nem ezzel foglalkozom, akkor meg angolra járok, hetente 2x. Most ez jelenti a kikapcsolódást nekem. :)

Patrisa!
Nagyon sajnálom hogy Vani ilyen rosszul viseli az ovit. Kár hogy nincs neki ott legjobb barátnője, biztos szívesebben menne. Amúgy a kezdeti lelkesedés nálunk is alább hagyott..

Ildikó!
Nagyon csini volt Mirtill!
Látom, jól érezte magát. De jó, hogy ilyen szépen fejlődik. Olyan jó őket hallgatni, ugye? Én imádom, amikor Krisz verset mond. Orrmandula dologhoz nem tudok hozzászólni, de lehet hogy Kittinek is megnézik a jövő héten. Kaka dolgot sajnálom. Krisz is kihagyott 2 napot, de tegnap sikerült neki 3 kis pohár szilvalé után. Azt mondtam neki, gyógyszer helyett van.

Nem sokára lesznek friss gyümölcsök, biztosan jót tesz majd nekik!!

Mindenkinek puszi, Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Hahó!
Látom, mindenkit megtaláltak a bacik. Sajna minket is.
1 hétig volt kórházban, mert nem múlt a láza és a tüszős mandulájára nem hatott az antibiotikum. Végülis nem tudtunk meg semmi újat, valszeg valami vírus okozta. A kh-ból hazahoztunk egy hörghurutot amit Csongi is elkapott, igy most krahácsol mindkettö. Oviban Nándi sem volt már 3 hete és jövő héten se megy, hogy egy kicsit összeszedje magát. A kh nagyon megviselte, nekünk is visszajött a kakagond (már 3 hónapja teljesen szobatiszta, azelött is akkor volt gond, ha lelkileg megviselte valami, pl Csongr születése, ovikezdés stb)

Csongi meg már felül, feláll, van 4 foga, nagyon édespofa fickó.

Na, még néhány kép (most volt fotózás az oviban, csak a fényképeket fotóztam, igy nem olyan jó minőségű)
Kép
Kép

Sápadtarcú Kismókus Nagymedvével
Kép

programozós Csongi:
Kép

pusz mindenkinek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Vagyok megint. Majd próbálok visszarázódni. Ahogy látom, nem lesz túl megerőltető.
Velünk minden ok, Nati jól bírja az ovit, igaz, többet volt itthon szeptember óta, mint ott. Igy legalább nem unja meg. :lol:
Szabi már egész jól megnőtt, már kezd egészen gyerekformát ölteni. :D
Hármaska meg készül a nagy belépőre. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Ildikó,
Az orrmandula műtét Natinak elég könnyen ment, ha eltekintek a műtét utáni pár órától. Azt azért jó lenne törölni. Neki ezt megoldotta a természt. :wink:
Az idei tél fele olyan gázos sincs, mint a tavalyi, még mandulával. Dokinénink szerint semmi köze nincs a műtéthez, de azóta lejjebb is megy a fertőzés. Idén volt egy nem túl vészes tüdőgyulladása, több torokgyulladása. Előtte mindig csak a bedugult nátha volt, se fül, se tüdő. Igaz, akkor októbertől májusig, most meg volt olyan 5 hét, hogy folyamatosan ment oviba.
Nálunk megmaradt a kezdeti lelkesedés, azt sem bánta, hogy mivel apa hozta-vitte, előbb volt ott, mint legtöbben és tovább maradt. Nekem pocakkal a tömegközlekedés macerás, ezért volt apa az ügyeletes.

Patrisa,
Mi a baj az ovival? Óvónéni mit mond Vaniról?

Az oviban Nati kedvence a néptánc, de jár tornára is. Miért is ne menne, ha már egyszer amúgy is később jön, így legalább amikor végez, már ott van apuci.
Amit viszont sajnálok, hogy nem érzem, hogy fejlesztené az ovi, sőt. :roll: Eddig is önálló volt öltözésben, evésben, az oviban még kevesebbet is várnak el tőle, mint én. Csakhát a gyerektársaságot azt tényleg nem tudom megadni neki, Szabi meg én már nem elég neki. Sokszor azzal zsaroljuk, hogy nem mehet oviba, ha nem siet. 8)
Nagy kedvenc még a könyvtár. Nemrég találtam ki, hogy legyen egy csak anya-Nati program. Három hónap és jön az újabb pelenkás, addig legalább. :roll: Nagyon élvezi, ahogy bent válogathat a könyvek között, beülünk a kávézóba és egyébként is, metróval lehet utazni. 8) Az élet apró örömei.

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: