Új privát üzeneted érkezett!

Évi!

Gyulladás a vérben??

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


igen én is megijedtem de azt mondta a doki nincs ok aggodalomra :shock: mert minden betegségnél van még ha minimális is...vmilyen szintet mértek neki ami normál esetben 8,neki 11 volt ma ...20ig normál a virusos megbetegedéseknél/virosis_vagy vmi ilyesmi/
evi7
 
 


Sziasztok!

Evi,örülök hogy nincs semmi komoly!Aranyos volt a babocad.Lathatunk mostanit is? :)

Lenne egy kerdesem..ti hanyszor voltatok kontrollon szüles utan??

Kép
ami6
 
 

 
 

Evi!
Örülök, hogy nem komoly. Ma én is észrevettem valamit Bencus nyelvén. Rögtön te jutottál eszembe. Viszont ő tudtommal nem volt lázas. hm...

Ami!
Én is csak 6 hetes kontrollon voltam. Nálunk a körzetinél csak belül vizsgáltak. Látszik, hogy a tiéd magán.

Csilla
kiscsillag1
 
 


Kriszmisz hol vagy?!
Van még valaki aki csak olvasott eddig? Az jelentkezzen!!!!!!!!!!! :D

Csilla
kiscsillag1
 
 


sziasztok :D
én is csak 6 hetes kontrollon voltam,bár azóta voltam rákszuron úgyhogy megnézett akkor is :) amint lesz idom a képeket átformátozni rogton teszek fel :D

Évi
evi7
 
 


elég kicsi az a 250kb lehet hulye kérdés :oops: ,de ti hogy teszitek fel a képeket ? nekem a fényképezos képek 1,5Mb nál kezdodnek

Évi
evi7
 
 


szia!


Évi neked milyen programod van? Nekünk microsoft office picture manager. ha nektek is ilyen van, akkor leírom hogy kell csinálni...

Csilla
kiscsillag1
 
 


szia Csilla!
van az a programunk leirnád léci :D
amugy voltatok ti már baba nélkul vhol? megyunk lagziba 22-én vacsiig ott lesz velunk,aztán hazahozzuk :D remélem ellesz anyuval :lol: amugy mar sokkal jobban van Ádi nincs már lázunk sem :D

Évi
evi7
 
 


sziasztok!

Évi! akkor tehát benne vagy a picture manager-ben. Felül rámész a képek szerkesztésre. Jobb oldalon kijön egy táblázat. Ott kiválasztod a képek tömörítését, azon belül a weblapot. Ha ez kész ok, majd a bal fölső sarokban van egy kis lemez ikon. Ez a mentés. ennyi... Kérjük a képeket!!!!!!!!!!!!!!!


örülök, hogy jobban van Ádi.

Mi már mentünk el többször is. Ilyenkor anyósom átjön vigyázni Bencusra. Nekünk szerencsénk van, mert 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát.

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok! Az nagyon jó Csilla akkor igazi angyal :D nekem felkel éjjel ,de csak teát iszik 1 uveggel és alszunk tovább...már oda van készítve ne kelljen kimászni a konyhába :lol: nekunk nagyon nyugos napunk volt,alig birtam vele állandóan sírdogált szegénykém,foleg így hogy olyan eros migrénes fejfájásom volt...fú,de már múlóban..kopp-kopp Kép Ádi

Évi
evi7
 
 


Kép mi

Évi
evi7
 
 


szia!


nagyon edesek vagytok :-)

szegénykém! csak most van migréned vagy ilyen típus vagy? a sógórnőm is ebben szenved. kozben hányni is szokott, és elég sűrűn jön elő. Sajna nem tudják kideríteni, hogy miért van.

reméljük a holnap jobb lesz. Ádi meggyógyult már?

Ti merre laktok?

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok!

Evi,nagyon szimpik vagytok. :D Mi mar voltunk moziba,kajcsizni..es anyum vigyazott a kisfiamra.Mikor moziban voltunk,azt rosszul viselte,nagyon sirt es keresett engem,allandoan nezett a halo fele.Talan mert este meg nem voltunk elmenve,de most egy ideig nem fogok este moziba menni.Amugy napközben semmi gond,elmehetek több orara is..,anyut nagyon szereti es jol elvan vele.

Kép
ami6
 
 


Sziasztok!
Csilla ez a migrénes dolog régóta van nekem is ,amíg terhes voltam elmúl,aztán szulés után pár nappal újra...millió vizsgálaton voltam nem tudják mitol van nekem sem...papíromra ráírták orokolt migrén :shock: amúgy Dunaszerdahelyrol vagyunk,szlovákia..Ádi már jól van szerencsére,este már rendesen evett :D
Ami az nagyn jó ha Mark így elvan,nem lesz gond késobb sem ha ki akartok ruccanni :D remélm Ádival sem lesz gond...nekem is volt olyan hogy suliban voltam,amíg nem érkeztem meg elvolt aztán meglátott az ajtóban és keserves sírás :cry:

Évi
evi7
 
 


sziasztok!


jaj Évi nagyon sajnálom, marha rossz lehet. most mi is betegek vagyunk mind a hárman, és a fő tünet, hogy állandóan fáj a fejem pedig lázas se vagyok. :-(
és egyszerűen nem tudok pihenni. állandóan mehetnékem van, megyünk is az ikeába.

mesélnél az ottani viszonyokról? nincs gond a szlovákokkal? mert állandóan azt lehet hallani a tévében, hogy kint nem nagyon szeretik a magyarokat...

Csilla
kiscsillag1
 
 


szaisztok! én is kérek ám képeket!!! imádok nézegetni :lol: Csilla jobbulást nektek! hát a város végulis nyugis ugyanis 90% magyar úgyhogy nincs gond,csak a focin tortént ugye múlt héten az a dolog ami a hírekben megy állandóan...de jártam nagyszombatba iskolába,ott a vizsgán megkérdezte a tanár,hogy ,,maga magyar?,, szép hangsúllyal...ott is hagytam azt 2.ban mert akikkel jártam kipotyogtak,magam meg nem volt jó :( jobb is amúgy olyankor lekotni magát az embernek mér észrevettem mikor fáj a feje,legalább nem csak arra koncentrál és talán nem is annnyira fáj...pszihika :lol: ti is lányok nagyon szimpik vagytok nekem a babókák meg gyonyoruek :D miket szoktok fozni babáknak? tudom hogy volt már itt ez téma de hátha van vmi új :lol: én mindig ezzel vagyok gondban...most vettem egy babaszakácskonyvet ha találok vmi jót leírom én is... :D

Évi
evi7
 
 


sziasztok akart lenni :shock:

Évi
evi7
 
 


Kép csábít a fiam:))

Évi
evi7
 
 


Kép Kép Kép

Csilla
kiscsillag1
 
 


Nagyon édes Ádi! :-)

az az igazság, hogy én már legtöbbször azt adom Bencusnak amit mi is eszünk.

Ma külön csináltam neki: karfiolt meg sütőtököt megfőztem, aztán összeturmixoltam natur joghurttal, husival meg sajttal.
szerencsére ő mindent szeret bármit adok, úgyhogy 2-3 féle zöldséget szoktam megfőzni és ehhez adok husit meg sajtot...

ha találsz a szakácskönyvben valami jó receptet, azt szívesen venném.

És te mit szoktál csinálni neki? Van még tejcid?

jó éjt!

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok! Nagyon édesek a babák!

Már 5 fogacskánk kint van és nagyon megszenvedtünk vele. Most 3 hét alatt 3 bújt ki és éjjel gyakori a felsírás és persze ilyenkor szopizni is kell. Még jó, hogy van tejem! :cry: Amúgy én is külön főzök Botinak és szintén 2-3 féle zöldséget, gyümölcsöt husival. Már adtam neki zsemlét is felvágottal, ami nagyon ízlett neki. A joghurtot még nem próbáltam, de a héten kipróbálom majd!

Napközben mennyit alszanak a picik? Gondolom még délelőtt és délután is! Az éjszakát átalusszák vagy szoktak enni is vmikor?

Szép napot és jó sétálást mára! Kriszti :)
kriszmisz72
 
 


sziasztok!


Örülök, hogy itt vagy Kriszmisz :-)

Hu, tényleg nehéz lehetett 3 hét alatt 3 fog. Nekünk még csak 2 van, de az is nagyon nehezen jött ki.

Bence is szopizik még, de csak napi 2x reggel és este. Ő szerencsére nagyon jó alvó. Este 9-reggel 9-10ig.
Aztán szopi, egy óra játék majd gyümi vagy tejpép, és megint alvás. ez teljesen változó szokott lenni. fél-1 óra.

Aztán programozunk valamit a mamáékkal. Délután megint alszik egy fél órát.

Ti is átalusszátok az éjszakát?

Csilla
kiscsillag1
 
 


Csilla!

Egy óra fentlét után le tudod tenni aludni Bencét???
Nem semmi....
nálunk érezhetően egyre kevesebbet alszik Zalán.
zsuzsi80
 
 


Évi, Kriszmisz!

Üdvözöllek benneteket a fórumon.
zsuzsi80
 
 


szia Zsuzsi!


2 óra után, mert felkel szopizik, az min. fél óra. aztán 1 óra játék, utána megint eszik valamit.
szóval kb 2 óra. adok neki innivalót, és magától elalszik... tényleg nincs okom panaszra :-)
Zalán mennyit és hogy alszik?

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok!

Boti átalussza az éjszakát, csak gyakran felsír úgy, hogy nem nyitja ki a szemét, csak nekem rossz, mert a másik szobából át kell mennem hozzá és vagy felveszem vagy a cumit berakom a szájába! Délelőtt kb 1-1,5 órát alszik, délután is 1 órát, a többi időben játszunk. :) Fürdetés este 7-kor van!
Nagyon kis eleven a drágám, minden érdekli és mászik ezerrel a lakásban........ :lol:

Megyek, mert mindjárt fürdünk!
Jó éjt: Kriszti
kriszmisz72
 
 


hellóka!
nálunk is alvás van éjjel kivéve a 2-3 kozti kelést amikor megiszik egy uveg teát :shock: nem tudom egyszeruen leszoktatni...vmi tipp? napkozben ugyebár 6korul kelunk,aztán tejcsi,10 korul gyumi attól fugg mi van otthon :D ,aztán alvás olyan1 óra kb,de volt már 15perc is :lol: ,fél1-1 korul kajcsi-amúgy Csilla én is már legtobbszor a miénket adom,ha annyira olyan ebéd van akkor készítek vmit- délután kint vagyunk legtobbszor ha sikerul,ilyenkor alszik tobbet is ..nagyon szeret kint nézelodik mindenre beszélget a maga nyelvén...nálunk most a gyertya a sláger...mindig ég 1 a nappaliban fent a komódon ,fél órát áll és csak mondja a magáét neki..nagyon édi :lol: furdetés meg fél7-7 korul ahogy sikerul.. nagyon koránra szoktattuk sajna mikor hazajottunk kórházból,mert nem tudtam mi lenne a jó(ott reggel fél 7kor volt pancsi,élvezetes volt a császársebbel :( ), aztán ez így megmaradt. ma voltunk babalátóban 4,5 hós kicsi egy nyikk nélkul átalussza az éjszakát..mondtam is a barátnomnek nagyon irigylem :lol:

Évi
evi7
 
 


tejci már nincs sajna :cry: nagyon akartam szoptatni,mint ahogy szulni is természetes úton akartam ,egyik sem jott ossze sajna..de az a lényeg hogy Ádi jól van akkor ott teljesen mindegy volt hogyan csak menjen már simán ,tejci kb 2hónapig volt aztán egyik napról a másikra 0 :cry: .

Évi
evi7
 
 


Kriszti!

Felveszed???
És ringatod vagy hogyan altatod ?

Csilla!
Zalán kb 7-8 körül ébred. Napközben alszik 1-2 órát , általában .
de nem egyben , hanem , vagy fél órákat, vagy ma pl 2-szer 1 órát.
De ez nagyon változó.Ja , és éjjel is ébred :(
zsuzsi80
 
 


Évi! Azt hallottam, hogy egyre ízetlenebbre kell csinálni a teát, aztán már csak víz legyen, és akkor nem érdemes a gyereknek felkelnie érte.

Kriszti! Nekem is néha felsír Bence, de én 10 percen belül sose megyek be hozzá. 99%ban visszaalszik magától. Nálatok hogy szokott lenni?

Zsuzsi! Hányszor ébred éjjel? Te próbáltad már sírni hagyni?

jó éjt mindenkinek!

Csilla
kiscsillag1
 
 


Szép jó reggelt!

Rémes egy éjszakám volt! Boti számtalanszor felsírt, volt, hogy hagytam, de ilyenkor egy idő után kinyitja a szemét és felébred. Ezért szoktam felvenni és a cumit a szájába tenni! (Lehet, hogy vmit elrontottam :cry: ) Szombaton bújt ki az 5. fogacska és ma reggel mit látok, mintha egy újabb törne elő. Szóval lehet, hogy ez miatt sírt fel annyiszor :( !Nagyon írígylem azokat akiket nem visel meg a fogzás és a kisbaba átalussza az éjszakát! Nekem is van 1-2 ilyen ismerősöm, ahol a baba "eminens"!
Az okosok azt mondták, azért ébred fel mert éhes! Hát ez sem jött be! Igaziból kicsit tanácstalan vagyok, hogy mit is kellene csinálnom, vagy egyszerűen csak várjak és majd kinövi egyszer :D !

Most megyek.......szép napot nektek! Kriszti
kriszmisz72
 
 


Csilla!

Még nem próbáltam sírni hagyni.Amikor kisebb volt pár hónapos , még átaludta .Most meg már olyían erőteljesen tud sírni , hogy nem tudnám....
Szerinted??
zsuzsi80
 
 


sziasztok!


hát ez nehéz ügy lányok. én az elején kezdtem. biztos valaki elítél ezért, de örülök, hogy így csináltam.

Amikor hazajöttünk a kórházból, az első éjjelt végig sírta. A férjemmel felváltva ringattuk. aztán jött a védőnő, és mondta, hogy ez így nem lesz jó. Akkor már 4. éjszaka nem aludtam, és nagyon ki voltam merülve. Azt tanácsolta, hogy hagyjam nyugodtan sírni, legalább erősödik a tüdeje. Mivel anyukám is ezt mondta, hallgattam rájuk.
Kiköltöztünk a nappaliba, és jó hangosra vettük a tévét. Csak akkor mentem be hozzá, ha szopi idő volt. Bevallom, hogy majd megszakadt a szívem érte, de úgy voltam vele 3 napig csináljuk, aztán majd meglátjuk hogyan tovább.
És képzeljétek el! a 3. éjszaka óta soha nem sírt éjjel amíg még éjszaka is szopizott. Csak nyammogott, onnan tudtam hogy fent van, és éhes. Úgyhogy tényleg örülök, hogy így csináltam, ezáltal én (az 1. hetet leszámítva) sose voltam kimerült. :-)

A sógórnőmnek 6 átaludt hónap után egyszercsak 5x kelt a kislánya éjszakánként. Mondtam neki, hogy próbálja ki, hogy hagyja őt sírni 3 éjszaka, hátha "leszokik" róla.
Na 1 kellett neki, azóta csönd, és nyugalom van.

Úgyhogy én nektek is ezt tudnám ajánlani. Lehet, hogy nem válik be, és lesz 3 nehéz éjszakátok, de hátha sikerül!!!!!!

Sok sikert hozzá!!!!!!

Kriszti! Bencust is nagyon megviselte a fogzás, akkor bizony ő is nehezen aludt éjjel. Vettem neki krémet, de csak egyszer használtam, mert pont kibújt neki, és azóta nincs rá szükség.

Ma voltunk babamasszázs tanfolyamon. kb 8 anyuka volt a babájával, és Bencus volt a legidősebb!!!!! nagyon furi volt :-)

Csilla
kiscsillag1
 
 


Szia Csilla!

Köszönöm a tanácsodat, már én is gondoltam rá, hogy megpróbálom ezt a módszert, csak a család éjszakai nyugalma miatt nem tettem eddig :? ! De ez így nem mehet tovább ( most éjjel is sokszor felsírt) és rászánom én is a 3 éjszakát! Remélem nálam is működni fog a dolog :D !

Tetszett a babmasszázs a picinek is? Én úgy gondoltam, hogy újszülött korban "kell" elkezdeni és így 9 hónaposan már lassan késő, hiszen örökmozgó korban van és nem hagyja, hogy masszírozd! Legalábbis Botit tisztába tenni is sokáig tart, mert elforog, felül, feláll... :lol: !

Szép napot, ma még talán kisüt a nap és lehet sétálni! Kriszti
kriszmisz72
 
 


sziasztok!


Az az igazság, hogy fel kellett őt ébresztenem a masszázs előtt, hogy időben odaérjünk, és így nagyon fáradt, és nyűgös volt szegény...
az elejét élvezte, nagyokat nevetett a többi babára, a végét már nem bírta.

Este voltunk moziban, szerencsére Bencuska észre sem vette. A nagypapa vigyázott rá. Jól esett, már rég voltunk. És nov. végéig van még egy jegyünk, szerintem jövő héten azt is ellőjük. :-)

na megyek, mert úgy hallom ébredezik manóka...

Csilla
kiscsillag1
 
 


Sziasztok!

Látom újra él a topik. :D

:D :D :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szijjjja!


örülök, hogy itt vagy. :-)
mesélj hogy vagytok?

Csilla
kiscsillag1
 
 


Hello!

:D
Köszi,megvolt a műtétem,két és fél napot voltam bent,elég is volt,szétfeküdtem a derekamat.De az jó volt hogy csend volt,és sokat olvastam.Vérzés csak minimális,bár egész nap van,szomabton veszi ki a doki a draint,de azt nem is érzem hogy bent van.

Amúgy meg fáradtan,kezdek kikészülni ettől a sok jövés-menéstől.
Na majd folytatom,csak Petyka felkellt.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Na újra itt.
Üdvözlök Minden Új és Régi topikost!

Petykának is jön a foga,most kibújt a 4.,de ugyanúgy szenvedünk tovább,annyira megviseli most a fogzás.Amúgy egy bő hónapja átalussza az éjszakát,de most felborult a kajálása,mert a tápot se eszi meg rendesen cumisüvegből,általában kanalazom a felétől,gondolom fáj neki és azért nem tudja rendesen szívni.
Látom Kriszmisz Nálatok is megy a fogzás ezerrel.
Pedig Petykának még borostyánláncot is vettem,most nem tünik úgy mintha bejött volna .

Voltunk Dunakeszin egy új fejlesztőben,most kezdtünk el járni,egyenlőre az első alkalom egy nulla volt mondhatni,ha ennyi lesz az egész akkor nem fogunk oda járni,de majd bővebben megírom a következő alkalom után,mert lehet ez még csak az első ismerkedős óra volt,fogjuk rá.

Petyka is alszik délelőtt is,meg ebéd után is egyet,sőt ha délután sétálunk akkor a babakocsiban is nyom egy rövid szunyát.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök,majd ha lesz kis idöm,akkor irok többet.
Pilchard,örülök hogy jol vagytok!!! :D

Mindenkit puszilok

Kép
ami6
 
 


sziasztok :D mi is vagyunk csak kicsit nyugisen úgy néz ki mi is fogzunk ezerrel :cry: 2 fogacska van kint amit szinte meg sem éreztunk..most meg a felso ínye teljesen meg van dagadva mintha az osszes egyszerre jonne...de majdcsak túl leszunk.Csilla koszi a tippet csokkentem a tea édességét fokozatosan,hátha jobb lesz az éjjel.,ja és gyonyoru a fiad,kész nagylegény :D . Kriszta teljesen megértlek meg kell próbálni sírni hagyni hátha az segít.
Én is szerettem volna járni babamasszázsra csak itt nincs sajna majd mesélj Csilla milyen volt a második :D
mi is járunk tornára,ma is voltunk annyira sír hogy a szivem szakad meg,de úgy látom segít,itt nincs nagy választék sajnos.
szép nyugodt estét mindenkinek

Évi
evi7
 
 


Évi !

Milyen tornára jártok ??

Pilchard!

a dévény módszer nem jött be ?
zsuzsi80
 
 


Sziasztok!

Engem is érdekel milyen tornára jártok és hogy zajlik a foglalkozás!
Eddig nem jutott eszembe, hogy Botit is elvihetném, de lehet, hogy utánanézek Szegeden milyen lehetőségek vannak :) !

Pilchard! Nagyon aranyosak a gyerekeid! Petykával szinte egyidős Boti (február 18.-án született). Ti is másztok és felálltok már? Mit eszik Petyka?

Szép napot nektek! Kriszti
kriszmisz72
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
ÁÁ,nem mi dévényezünk adig amíg Petyka el nem indul,úgyhogy valószínű még jó sokáig fogunk járni.A hipotóniára ez az egyetlen gyógyír,ezt csinálni kell.Szegénykém végig sírja az egy órás kezelést.
Azért vittem el emide,mert a neurológusunk kért egy vizsgálatot ebben a fejlesztőben,és azt mondták hogy el van maradva mentálisan is kicsit---ezzel sem én,sem a Hercegfalvi főorosnő,sem a Dévényes csaj nem ért egyet mondjuk--mozgásilag is,de azzal sem annyira mint ahogy Ők leirták,és felajánlottak egy fejlesztést heti egy alaklommal.De elmondva jobbnak tünt,mert igy ez nem sok minden volt,de megvárom a jövő keddet és ha ugyanennyi lesz akkor beszélek a Dórival,aki foglalkozik vele,és elmondom hogy mi a véleményem,és hogy többet vártam,vagy hogy emeljen a szinten.
Ettől a TSMT sokkal jobb volt,csak ott meg aza gondom hogy a feladatok amiket itthon mindennap kell csinálni nagyon két emberesek,és férjem későn jön általában haza.

Kriszmisz!
Petyka egyiket sem csinálja a hipotóniája miatt.Kúszni valószinű nem is fog,a dévényes csaj mondta hogy arra nem reagált jól,most már inkább a mászásra készíti elő,csaka karjai nagyon gyengék,és hamar kicsúszik a keze támaszkodásnál.De igy is sokat erősödött önmagához képest már.
Tápszert,főzit,gyümit eszik,mivel tejmentes tápot eszik,így azt mondta a gyerekorvos hogy egy éves koráig ne is adjak neki joghurt,túró ,meg ilyeneket se.Hát nem könnyű,nem is nagyon változatos ígyí,de ezt a 3 hónapot kibirjuk nélkülük.Sajnos főziben is majdnem mindig ugyanazt eszi,nem sokfélét szeret.


Évi:nálunk is ez látszik,az egész felső inye olyan duzzadt.

Kiscsillag:mikor is mentek a tanácsadóba?Már nem tudom visszakeresni az időpontot :wink: ,de tudom hogy írtad.De végül is Bence mászik ugye?
Jajj de mennék én is moziba!!Kiszámoltuk hogy kb.4 éve voltunk utoljára moziba.Sebaj egyszer beindulunk és minden héten megyünk. :D

Én most annak örülök hogy holnap el tudok menni kozmetikushoz.Ott is nagyon régen voltam.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
ÁÁ,nem mi dévényezünk adig amíg Petyka el nem indul,úgyhogy valószínű még jó sokáig fogunk járni.A hipotóniára ez az egyetlen gyógyír,ezt csinálni kell.Szegénykém végig sírja az egy órás kezelést.
Azért vittem el emide,mert a neurológusunk kért egy vizsgálatot ebben a fejlesztőben,és azt mondták hogy el van maradva mentálisan is kicsit---ezzel sem én,sem a Hercegfalvi főorosnő,sem a Dévényes csaj nem ért egyet mondjuk--mozgásilag is,de azzal sem annyira mint ahogy Ők leirták,és felajánlottak egy fejlesztést heti egy alaklommal.De elmondva jobbnak tünt,mert igy ez nem sok minden volt,de megvárom a jövő keddet és ha ugyanennyi lesz akkor beszélek a Dórival,aki foglalkozik vele,és elmondom hogy mi a véleményem,és hogy többet vártam,vagy hogy emeljen a szinten.
Ettől a TSMT sokkal jobb volt,csak ott meg aza gondom hogy a feladatok amiket itthon mindennap kell csinálni nagyon két emberesek,és férjem későn jön általában haza.

Kriszmisz!
Petyka egyiket sem csinálja a hipotóniája miatt.Kúszni valószinű nem is fog,a dévényes csaj mondta hogy arra nem reagált jól,most már inkább a mászásra készíti elő,csaka karjai nagyon gyengék,és hamar kicsúszik a keze támaszkodásnál.De igy is sokat erősödött önmagához képest már.
Tápszert,főzit,gyümit eszik,mivel tejmentes tápot eszik,így azt mondta a gyerekorvos hogy egy éves koráig ne is adjak neki joghurt,túró ,meg ilyeneket se.Hát nem könnyű,nem is nagyon változatos ígyí,de ezt a 3 hónapot kibirjuk nélkülük.Sajnos főziben is majdnem mindig ugyanazt eszi,nem sokfélét szeret.


Évi:nálunk is ez látszik,az egész felső inye olyan duzzadt.

Kiscsillag:mikor is mentek a tanácsadóba?Már nem tudom visszakeresni az időpontot :wink: ,de tudom hogy írtad.De végül is Bence mászik ugye?
Jajj de mennék én is moziba!!Kiszámoltuk hogy kb.4 éve voltunk utoljára moziba.Sebaj egyszer beindulunk és minden héten megyünk. :D

Én most annak örülök hogy holnap el tudok menni kozmetikushoz.Ott is nagyon régen voltam.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szia Pilchard!

Ne haragudj, nem tudtam, hogy Petykának hipotóniája van! Igaziból nem is hallottam még erről, de most kicsit utána olvastam!
Hogy vettétek észre? Ahogy olvastam később fog megtanulni járni, mint egyébként!-Ugye?
Szoktál neki sinlacot adni? Nálunk nagyon bejött, Boti szereti és tápláló is! Most vettem először tejpépet vaníliásat és azt is nagyon imádja. A főzelékek nálunk se nagyon jönnek be, most rákapott arra, hogy mindig kér, ha mi eszünk, ma pl bevágott egy szelet parízert egy fél zsemle belsejével :D ! Én úgy gondolom, hogy annyira szigorúan nem kell betartani, amit a "nagykönyvben" írnak! Nekem van egy 14 éves nagy lányom is anno ilyenkor már hígított tejes oriza nyákot evett, persze orvosi utasításra. Ennyi év alatt sokat változott a "felfogás" ilyen téren! Ha belegondolunk bennünket ilyenkor már tehéntejjel itattak és mi bajunk lett tőle?-Semmi! :lol:
Szerintem ne félj tejterméket adni Petykának! Nyugodtan megkóstolhatja! ( Persze ez csak az én véleményem!) :?

Most megyek, jó éjt: Kriszti
kriszmisz72
 
 


Hello!
Kriszmisz,dehogy haragszom,nem tudhattad.
Már születése óta megvan,nem sírt fel a születésekor csak maszkolás után--tehát volt kis oxigénhiányos állapot,akkor még csak kifejezett nyaki,majd egy hét múlva meg már teljes testre kiterjedő hipotóniát irtak le.Meg mi 5 nap otthon után 4 hetet kórházban voltunk,egy nem evéssel,aluszékonysággal kezdtük,majd lett belőle légzészavar,kóli szepszis,egy hetes légzéstámogatás,nagyon hosszú lenne már leírni ez a lényege.Rengeteg vizsgálat,rengeteg dokihoz járás,de a lényeg hogy minden negatív lett,az összes izombetegségre utaló viszgálat is ,úgyhogy az okot nem tudjuk.A dévény használ,nekünk most ez a lényeg.

Képzeld el,ezt a tejmentes tápot nem akart sehogyse elfogadni,de ronda volt a kakija nagyon,úgyhogy a doki mondt ahogy próbáljam meg mégis,aztán kitaláltam hogy sinlaccal keverem,és úgy megitta.Ez volt olyan 4-5 hósan,aztán mikor elkezdtük a hozzátápit, akkor kevertem Neki gyümihez is sinlacot de nem ette meg egyszer se úgy.Érdekes.

Hát én se ragaszkodok sokmindenhez igy a másodiknál már :D,Petyka is kinézi a kaját a kezünkből.Gluténosat adhatok Neki elvben,eddig kekszet adtam gyümivel,igazság szerint nem nagyon kotyvasztok Neki,inkább üvegeset eszik,Aminál pont fordítva volt,de akkor nem is volt másik gyerek,meg nem is kellett ennyit jönni-menni.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szia Pilchard!

Örülök, hogy a sok viszontagság után szépen fejlődtök és használ ez a módszer! Mostanában olyan sok rosszat hallani a szüléssel kapcsolatban, nekem is két ismerősömnél vírus ill. baktérium fertőzés lépett fel, az egyik esetben az anyuka a másiknál a baba került kórházba! ( Én sem voltam problémamentes, de szerencsére minden ok lett!)

Eszembe jutott, hogy én a gyümölcsökhöz zabpelyhet szoktam főzni, így táplálóbb és később éhezik meg újra!
Én általában reggel megfőzöm a napi adag ételt és utána nincs rá gondom!
Ma voltunk babafotózáson, minden évben a helyi újságban ( Délmagyarország) 3 kategóriában babamelléklet szokott megjelenni. Botond nagyon élvezte a sok gyereket és a fényt, remélem jó képet sikerült készíteni róla! Majd az interneten is fent lesz december elején :D

Megyek, mert Botinak aludni kell már és itt sertepertél körülöttem!

Szia: Kriszti
kriszmisz72
 
 


sziasztok!


na örülök, hogy itt vagytok és megy a topic.
Apa betegszabin volt a héten, úgyhogy nem tudtam gépezni, inkább együtt töltjük az időt :-)
most elolvastalak titeket, holnap délelőtt megpróbálok hosszabban írni.

Addig is jó éjt mindenkinek!

Csilla
kiscsillag1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: