Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Még új vagyok it,de azért inditottam ezt az új topikot mert ha minden rendben lesz,én decemberre vérom a picit,és ilyen topik még nincs :)

Nekem még nagyon friss az élmény ugyanis 5 hetes vagyok,és szivesen elbeszélgetnék másokkal.

Szép estét midenkinek :)

Kriszti


Sziasztok!

Nincs senki aki decemberben szül? :( :(

Kriszti :(


Szia. Én csatlakoznék:) Igaz én november végére vàrom a picit :)
timcsike91
6723
 
 

 
 

Hello.
Csatlakoznék,ha jár erre még vki.
Én 6 hetes vagyok. Nekem is friss a dolog. :-)
Első baba lesz.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! Második babámat várom, 6 hetes vagyok szintén :)
Már voltunk ultrahangon, gyönyörű dobogást láttunk :)


Sziasztok! Második babámat várom, 6 hetes vagyok szintén :)
Már voltunk ultrahangon, gyönyörű dobogást láttunk :)


@fehertulipan:
Szia.
Mi is ma voltunk Uh-on, és olyan cukin pulzált a kicsi. 6hét 5nap. Pedig
Pedig úgy féltem hogy mi lesz, mert szerdán hajnalban megébredtem és azt éreztem hogy minden terhességi tünetem elmult...aztán persze estére ujra visszajött minden. :oops: :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! Én is csatlakoznék, szintén 6 hetes picurkánk van :)
alice81
Orosháza
 
 


@alice81:
De, jó!
Hello! :-)
Első babóca?


Ki hogyan viseli a babavárás első heteit, az első trimesztert?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Én az 5. hétben járok (első terhesség), a kalkulátorom január 3-át írt mint babóca születési dátumát :):)
Nagyon szívesen osztanék/kapnék én is tapasztalatokat Tőletek :)

Én még nőgyógyásznál sem voltam, majd csak 2 hét múlva, akkor leszek 6+3 napos kb.
Addig persze megy az izgulás...ami gondolom utána sem fog alábbhagyni :)
titimi
München
 
 


@titimi:
Szia.

Gratula neked is! :-)
Izgulás Folyamatosan van
;-)
Úgy tünik hogy már itt elkezdjük a szülői aggódást :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Köszönöm :)
Igen, azt hiszem az aggódás maradni fog életünk végéig :)
Nekem egyelőre a cicifájáson kívül semmi tünetem, talán fáradtabb vagyok mint eddig.
Tegnap csináltam is még egy tesztet, mert akig akarom elhinni, hogy terhes vagyok. :)
Nektek? :)
titimi
München
 
 


Sziasztok ! :) Én holnap megyek dokihoz , Igen, Május 1.-én :D  Holnap már többet fogok tudni remélem :) Nagyon várt kisbaba , 2 éve <3
 


Szia! De izgi, írj majd hogy hogy sikerült :)
Gratulálok a nagyon várt babócához!

Valakinek van tapasztalata futás, kocogás témában terheség alatt?
Eddig hetente többször futottam 5-6 km-t de tegnap már szinte csak sétáltam, hamarabb kifulladtam, meg nem is merem hajtani magam. De elvileg aki eddig is sportolt az folytathatja az első trimeszterben mindenképp.
Tapasztalatok?:)
titimi
München
 
 


Sziasztok ! Ismét itt vagyok. 5 hetesek vagyunk :)
 


@Snikolett: Gratula! Még nagyon pici akkor ;-)

@Titimi: Nekem is csak annyi van meg, hogy aki sportolt rendszeresen, akkor nincs gond, ha folytatja. Arra kell figyelni, hogy ha vmi nem esik jól akkor azt ne csináld, ha fáj utána a pocakod, vagy vérzel akkor ne csináld, és ha kevesebbet bírsz, akkor ne akarj bizonyítani, hogy ez ment eddig...hiszen már nem vagy egyedül. ;-)
Habár mindig az a tuti amit a doki mond. Ha ő engedi, akkor ok. :-)

Engem pl. eltiltott mindentől. Még a házasélettől is :shock:
mert véreztem az 5.hétnél. Azóta pihenek, tolom az Utrogestant, és minden ok! 8-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Jó estét, sziasztok! Igen első baba, mi is két éve várunk már rá :)
Kicsititi: a hangulatom, meg a tüneteim is nagyon változóak, az első két hétben produkáltam mindent ami a nagykönyvben meg van írva. Mostanra már csak mell fajdalom, némi hányinger, szédülés maradt.... és ha a babócának nem tetszik vmi akkor hasfájás, kis görcsök
más is tapasztalt ilyesmiket?
alice81
Orosháza
 
 


@alice81:
Igeeen, ha vmit nem szeret akkor a pocim nekem is feszül, görcsöl, szurkál. Ugyanezvan ha feszült, ideges vagyok vagy ha fázom. nekem a MagneB6 segít ilyenkor.
Szerencsés vagy hogy mérséklődtek a tüneteid...nálam hétről-hétre erősödik

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Jó éjszakát kívánok mindenkinek! :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


jó reggelt!

Meddig terveztek dolgozni?
alice81
Orosháza
 
 


Jó reggelt!

Én most itthon vagyok két hétig, mert a munkahelyem annyira stresszes volt az elmúlt időszakban, hogy enni sem volt időm/kedvem illetve alvásproblémáim voltak. Az orvos egyből kiírt mikor megtudta hogy ez van és terhes vagyok.
A két hét után majd mennem kell rendesen dolgozni, de ha nem csökkentik a munkámat és a stresszt akkor nem tudom mi lesz...Babóca érkezése után meg minden bizonnyal új állást kell keresnem.
Egyébként itt rendesen (No-ban dolgozom) szülés előtt 6 héttel kezdődik az otthonlét.
titimi
München
 
 


Sziasztok.

@Titimi: Nem irígyellek. Nagyon nehéz lehet így. Milyen jellegű munkát végzel (csak ha nem indiszkrét a kérdésem)?

@ Alice81: és te meddig szeretnél/tudsz dolgozni?

Én itthon vagyok már 2 hete. Engem kiírt a doki, mert véreztem, és mert olyan a munkaköröm, hogy a munkáltatóm egyből mondta is, hogy inkább legyek táppénzen.
Jobb is így, mert használhatatlan vagyok délelőtt... :-D Habár vannak unalmas pillanatok.
Ha betöltöm a 12hetet és engedi a doki akkor biztos fogok járni kismama tornára. Ezzel is lefoglalom magamat. :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

@kicsititi: építészként dolgozom. A te munkad sem lehet túl könnyű, ha egyből az egész időre kiírt az orvos. Te milyen területen dolgozol?
Nagyon szurkolok hogy minden jól menjen, pihenj sokat, olvass, tervezgess :) én tornázni szoktam itthon meg kocogni, de nagyon visszavettem a tempóból, néha csak sétálok. :)
titimi
München
 
 


@titimi:
Köszi, és te is pihenj amennyit csak tudsz, vigyázz magadra és a babóra. Én gyógytornász vagyok egy kórházban.

Igen, az olvasás, sorozat nézés megy egyelőre. :-)
A tervezgetés megy ezerrel. Ha minden jól megy akkor július közepén költözünk egy nagyobb lakásba. Elvileg akkor már tudni fogjuk a pici nemét. Akkor indul majd be igazán a fészekrakó ösztön. Babaszoba tervezés és egyebek.
Jelenleg még csak azon megy az agyalás mikor és hol vegyek majd kismamaruhát. Kezdenek a nadrágok kényelmmetlennné válni. :-P :-D

Lányok, tudtok kismamaruhás tippeket adni? Ki mikor tervez vásárolgatni és mit? Na és hol? ;-) :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! Juliusig szeretnék dolgozni, az augusztust kell tpn kihuznom a többire van szabim :) Remélem nem jön közbe semmi. Ruhàk? A hétvégén elôszedtem a nyàri ruhàkat, jopar kànikula ruha olyan szabàsu, hogy elfér benne a növekvô poci is, tunika jellegû felsôim is vanbak, nadràgokat kell vennem.
alice81
Orosháza
 
 


Sziasztok! Juliusig szeretnék dolgozni, az augusztust kell tpn kihuznom a többire van szabim :) Remélem nem jön közbe semmi. Ruhàk? A hétvégén elôszedtem a nyàri ruhàkat, jopar kànikula ruha olyan szabàsu, hogy elfér benne a növekvô poci is, tunika jellegû felsôim is vanbak, nadràgokat kell vennem.
alice81
Orosháza
 
 


Sziasztok Lányok!

Én holnap töltöm a 7. hetet. Szeretnék csatlakozni hozzátok. Ha minden jól megy decemberben, úgy karácsony előtt érkezik a 4. picink. Mi is régóta próbálkoztunk. Lombik előtti ciklusban sikerült, úgyhogy csodabébi. 

Eddig egy uh-on voltam, 5+5 hetesen. A méretei a korának megfelelők voltak, de szívhangocska még nem volt. Az orvos azt mondta, hogy még korai, legközelebb már lesz. Holnap megint megyek uh-ra, remélem már lesz szívhang. Szorítsatok!

6+6


Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Van itt olyan, akit nagyon erős hányinger gyötör a nap 24 órájában?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@caroline4:


Szia!
Gratulálok!  Folyamatos émelygés és hányinger... ismerős :)
alice81
Orosháza
 
 


Sziasztok!

@ caroline4: Gratulálok a csodabébihez :) mindenképp írj holnap hogy mi volt!
Én még nagyon az elején vagyok, 5+2, egy hét múlva megyek ultrahangra, akkor leszek 6+2. Ezek szerint lehet, hogy akkor még nem lesz hallható a szívhang?
Szerencsére hányingerem (meg semmi erős tünetem) nincs, gondolom ezek majd később jönnek :):).

@kicsititi: én egyelőre nem veszek semmit, szerintem még jó ideig bele fogok férni sok ruhámba, főleg a nyári szellősebb ruhákba :) de persze alig várom hogy vehessek kismama ruhákat. Szerintem majd a 3. hónap után.


titimi
München
 
 


Köszi lányok a gratulációkat.



@kicsititi
:


értem mire gondolsz mikor a kismama rucikat szóba hoztad. Én is azt hittem, majd csak később fognak kelleni. De olyan szinten puffadok és olyan gyorsan nő a méhem is, hogy na. A puffadás miatt a szűk felsőimet elfelejthetem, de nem nagyon van másmilyen. A nadrágokról meg annyit, hogy egészen lent a szemérem csont fölött már kényelmetlenül szorítanak a nadrágok. Tegnap konkrétan a munkahelyen vágtam ki a gumit a nadrágom derekából. Gombos és övvel csatolt nacikat nem is nagyon tudok felvenni, csak ha kigombolom. A sztreccs naciknak is erős a derekában a gumi, nem tudom azokat hogyan fogom elviselni. lassan kismama nacit kell vegyek. 

Te mernél a netről rendelni, úgy hogy nem próbálod fel előtte?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@titimi:


6+2-n nagy eséllyel már lesz szívhang. De engem is azért hívott a doki akkorra, mert a mensim szerint akkor töltöttem be a 6. hetet. Viszont nem középidőben fogant a baba, hanem pár nappal később, így én tudtam, hogy akkor még csak 5+5 voltam. Te tudod mikor volt ovud? Ha később mint a ciklus 14. napja, akkor ne csüggedj, ha még nem lesz szívhang. Ez teljesen normális. 



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@caroline4:


Hú de jó:) alig várom a jövő csütörtököt, vánszorognak a napok :)...
Igen én elég biztosan tudom, hogy mikor volt ovum, számításaim szerint pár nappal túl leszek a 6.héten :). De izgi.

titimi
München
 
 


@caroline4:
Üdv itt! És gratula a babához :-)
Nem mernék netről rendelni, mert úgyvagyok vele, hogy a ruhát fel kell próbálni! Mindenképp el fogok menni és úgy vásárolgatni. Bár lehet megvárom az Uh-os vizsgálatot 19.-én akkor 9hetes leszek már :-)
Igen, a puffadás miatt kezd minden kényelmetlen lenni, főleg estére.
Szerencsére hányinger nincs, inkább olykor undor szagoktól, ételektől. Érdekes módon az álomkór és a cici feszülés random változik hol van hol alig érzem őket.
Egyébként nálunk is csodababaként fogant. Rémes spermakép és eyhe Pcos mellett lombikra készültünk. Vártuk hogy megjöjjön hogy a stimulációt elkezdhessük, de közben megfogant a babócánk :lol:
Írj majd mi volt az Uh-n. :-)

@Titimi: biztos lesz már kis pulzálás ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!
En is csatlakoznék, holnap megyek orvoshoz, akkor már többet fogok tudni, de én úgy számoltam, hogy 7.hetes vaggyok és dec 15-20.között jön a Picurka. Két hete már voltam orvosnál, akkor már látszott, de szivhang még nem volt. Első baba és mi is sokat vártunk rá. Nekem magnézium pezsgőtablettat és folsavat írt fel, azt szedem. Tüneteim : aluszekonysag, puffadás és alig kívánok valamit enni, ha kívánok is, akkor is hideget, ma pl. Hideg

picibaba.hu vonalzó
 
 


Uborkalevest ettem. Ohh, elment az az előző üzenetem, mielőtt befejeztem a mondatot. :)

picibaba.hu vonalzó
 
 


@selvi:


Szia! 

Akkor te lehet nem is sokat fogsz hízni az első hónapokban. Én viszont folyton éhes vagyok, eszek is, mert ha nem akkor iszonyat hányingerem van. Míg eszek addig jobb, aztán evés után megint rossz. Még keveset hánytam, de folyton fáj a gyomorszájam, folyton undor érzésem van. Még a saját nyálamtól is undorodok. Minden olyan más ízű. Olyan nehéz ez az időszak. 

uborkalevest még sose ettem. Nem is tudom hogy kell elképzelni.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@caroline4:
Semmi különös, csak joghurtot és uborkát osszeturmixoltam, olyan, mint a tzatziki saláta vegulis. Meg még gyümölcsöt is osszeturmixoltam, be a fagyoba és utána mint fagyi nyammogom el. Két hete mérem magam, azóta nincs kg változás, de pufinak érzem magam mindig.

picibaba.hu vonalzó
 
 


@titimi: szia, olvastam, hogy Németországban laksz, ott is fogsz szülni vagy hazamesz?

picibaba.hu vonalzó
 
 


@selvi:


Szia! Igen, itt fogok szülni :)

Nekem szerencsére még semmi tünetem, szinte alig hiszem el a tényt, de van három pozitív tesztem és nem jött meg :D:D
titimi
München
 
 


@titimi: izgalmas időszak, én is nagyon várom már a holnapot, hogy menjek orvoshoz megint.
En hazamegyek szülni, en is külföldön élek amúgy. Majd egy csomó dolognak utána kell néznem idővel, hogy mikor repulhetek legkésőbb, mennyi egy szülés otthon privátban stb. De erre még van időm.

picibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok! Új vagyok itt, gondoltam csatlakozom hozzátok. A hetedik hét végén járok és ikreket várok. Rengeteget vártunk rájuk és végül lombikkal sikerült. Hatalmas nálunk az öröm, ugyanakkor tele vagyok aggodalommal is. Múlt héten voltunk uh-on, akkor már hallottuk a szívverésüket, a legszebb dolog, amit életemben hallottam... Viszont a dokim szigorú pihenést rendelt el, mert haskeményedésem van. Van valaki, aki hasonló cipőben jár?
 
 


Szia Selvi!

szia Trish82! Haskeményedés ugyan nem, de görcsök vannak, főleg ha többet állok, sétálok és ez nem tetszik a picinek. Néha ehhez a belek puffadása és olykor erősebb mozgása még hozzátársul. Én MagneB6-ot szedek ilyenkor, az segített.
Gondolom a keményedés is hasonlóan kellemetlen és néha ijesztő tud lenni. Kitartás!
:-)

Lányok, lehet ez buta kis dolog, de:
ti is szoktatok beszélni már most a kis pocaklakóhoz? ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@selvi:


Szia! Te melyik országban élsz, ha szadab kérdezni?:) hogyhogy hazamész szülni?
Nekem több ismerősöm is szült itt mostanában és szimpatikus a renszer, itt vagyok biztosítva, így semmibe sem kerül a szülés és az összes kórház jó szinte.


titimi
München
 
 


@selvi:


* szabad (korán van még :D)


titimi
München
 
 


@trish82:


Gratulálok! :)
titimi
München
 
 


@titimi: én Törökországban élek, és azért megyek haza szülni, mert jobb a picinek ha EU állampolgár, mert a törököknek vízum kell ha az EUba akarnak utazni. Aztán majd itt elintezzuk a kettős állampolgárságot. Meg jobb lesz ott anyanyelvi környezetben és kultúrában szülni.
A kórház és a doktor itt is jó, pláne,hogy az orvosom a felettünk lévő lakásban lakik.

picibaba.hu vonalzó
 
 


@kicsititi:


Köszi a biztatást!  A dokim annyit mondott erről a haskeményedésről (ami nekem van, hogy egész nap eltart), hogy komolyan kell venni, sokat kell pihennem (vagyis konkrétan feküdnöm), fehérjedús táplálékot ennem és 3-6 liter folyadékot innom... persze mindent megteszek, bár néha tényleg nem könnyű és ijesztő is. De remélem hamarosan túl leszek ezen.

Egyébként mi a párommal a kezdetektől beszélünk a pocaklakókhoz és szerintem nem butaság 
 
 


Én is beszélek a Picurkahoz, a ferjemtol pedig minden nap kap egy kis simit.
Képzeljétek, - ez lehet, hogy most a reklám helye lesz, de megérdemli - mi is 2 éve próbálkoztunk már, két orvosnál is jártunk, kaptam hormon injekció kúrát, de végül mindkét orvos a lombikprogramot javasolta. Épp penzgyujtesben voltunk, mikor ez év február környékén nagynéném mondta, hogy hallott a Varga gyogygombarol, és segített ilyen esetben is. Mit veszithetek, elmentem konzultációra, kaptam étrend kiegészítőt, és rá másfél hónapra, jött a gólya. :) továbbra is szedem, mert immunerősítő segít nekem is, meg a babanak is. Szóval ha van ismerősötok, akinek nehezen jön össze, ketesse

picibaba.hu vonalzó
 
 


Keresse fel a varagyogygomba.hu oldalt és ha gondolja, menjen el konzultációra. Én ajánlom.
Bocsi a reklamért, de legalább ennyivel tartoztam nekik.

Ma voltam orvosnál, hallottam a szivhangot, csodálatos.

picibaba.hu vonalzó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: