Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz !
Ma produkaltam egy szep ket csikos tesztet. Igy hivatalosan 4 hetes terhes vagyok. A problemam az, hogy eddig mindig 3-4 nap barnasozassal jott meg, aminek nem tulajdonitottam nagy jelentoseget, mert nem tudtam, hogy rosszat jelent. De miutan a "megint megjott" topicra ratalaltam, mar tudom, hogy ez nem egezseges. Most attol felek, hogy a hormonjaim miatt, nehogy ne maradjon meg a baba. Ezert az a kerdesem lenne, hogy ilyen esetben, kellene-e szednem gyogyszert, mit, mennyit es meddig ? Tudom, hogy ez igy kicsit vadnak tunhet, de szeretnek minden kockazatot kizarni. Itt ahol dolgozom, (kb. akkora sziget, mint Pest megye) nem tul profi az orvosi ellatas es en nem is bizom meg itt senkiben
Jovoheten azert elmegyek ultrahangra (az azert van), hogy megnezzuk, minden a helyen van-e? En az itteni informaciok alapjan a Duphasonra es az Utrogestanra gondoltam, mint szobajoheto gyogyszer. Postan el tudnam kuldetni magamnak, ha folirja a korzeti orvos es , akkor mar jovohettol szedhetnem. Hazamenni meg nem tudok, csak par het mulva, ezert is lenne surgos.
Elore is koszonom a valaszt !
Dorki
Dorki
 


Kedves Erazmusz!

Valamivel több,mint 6 hónapja szültem.A kisfiam 3100 gr és 51 cm volt,35 cm fejátmérõvel.A z orvosom szerint nehéz szülés volt,mert a gétmetszés ellenére berepedt a hüvelyfal.Kb 1 óráig tartott a varrás,kétszer kaptam érzéstelenítést.A 6 hetes kontroll szerint minden rendben volt,bár én nem úgy éreztem.Késõbb sem javult a helyzet.Amai napig eléggé fájdalmas a szeretkezés,és tudom,hogy ez nem normális.Vissza is mentem az orvoshoz,de azt mondta,minden a legnagyobb rendben.Szerinte elég szûk volt a hüvelyem(szerintem az is maradt) és a legtöbb nõ szülés után inkább a tág hüvely miatt küszködik(megjegyzem,ez engem nem vigasztal).A vizsgálatszerint a belsõ seb kicsit hegesebb,de nem gyulladt.Én viszont elég fájdalmasnak érzem szeretkezés közben.Sõt,feszítõ érzést is érzek,ami még a kezdeti fájdalomnál is rosszabb.Az orvos szerint még egy baba kellene,akkor talán tágulna a hüvelyem.De hogyan,amikor minden szeretkezést abba kell hagynia fájdalom miatt?!!!

Ha tudnál segíteni, vagy vkit ajánlani,aki ezzel foglalkozik,megköszönném!

Vera
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Elmentem és csináltattam még egy vizeletvizsgálatot alapos mosakodás után középsugaras vizeletbõl, és teljesen negatív lett!

Köszönöm a segítséget!

Zitus
Névtelen
 

 
 

Kedves Erazmusz!

Szeretném megkérdezni az Ön véleményét is. Sokéves várakozás után a 4. IVF programban jártunk sikerrel és ikreket várunk....
Két napos bõgés van a hátam mögött, de hátha tud valamit mondani, javasolni:
13. héten nyaki redõ szûrésen derültki, hogy a pocakomban lakó ikrek közül a kisebb hasüregében ciszta van. Nagyon nagy 26x16x14. Az egész gyerek (CRL) kb 5cm. Tegnap genetikai UH-on is megnézték, valóban az, valószínûleg kislány a Pici és petefészekcisztája van - ekkora :-(((
Az UH-on elérte már majdnem a szíve alját (tehát felnyomódik a rekesz).A genetikus doki el akarta altatni, de _rákérdeztem- és sem a testvére se az én életemet egyenlõre nem veszélyezteti, ezért nem engedtem meg, hogy elaltassák. 50-50% esélyt adtak neki. Vagy megáll a ciszta és ahogy a baba nõ egyre kisebb lesz méretarányosan (testhez képest) a ciszta; vagy egyszerûen annyira gyorsan nõ a ciszta, hogy el fogja nyomni a kicsi szívét. :-(((
A múlt hét csüt.-i UH-on még semmi nem volt, úgyhogy nagyon gyorsan nõ a ciszta. (leszívni nem akarják - ha már a 28. héten lennénk leszívnák, de így nem) Pedig szerintem igenis lenne értelme - ha csinálnak ilyen mûtétet egyátalán - mert az is elõfordulhat, hogy nem telítõdik vissza. Csak lehet, hogy nem tetszett az orvosnak, hogy én vetettem fel az ötletet. Az UH-on teljesen normális szívmûködés volt, együtt fejlõdik a nagyobbal (pár mm-rel kisebb csak), gerince, koponyája, végtagjai rendben, mocorgott, rugdalózott elevenen.
Mit egyek vagy igyak, hogy besegítsek a Kicsinek úgy, hogy a másikban ne tegyek kárt? Jelenleg úgy néz ki, hogy õ rendben van, bár nem is nagyon foglalkoztak vele, mert ilyet még nem nagyon láttak az orvosok. 10000-bõl 1 ha van.
Borzasztóan fáj.
Nem tudom mihez kezdjek/kezdjünk. Az orvos is csak a várakozást tanácsolta, ha már nem engedtük elaltatni õ pedig nem hajlandó a cisztát leszívni.
Ön találkozott már ilyennel? Mekkora esélye van a Picikének?
Aggódó kismama
Aggódó kism
 


Kedves Erazmusz!

A barátnõm kérdését szertném feltenni Neked. Õ most 9 hetes terhes (minden rendben van vele), és szedi az Elevitet, ami 0.8 mg folsavat tartalmaz. Ezt az orvosa is tudja, de mellé felírt neki folsavat napi 3X1 tablettát, és egy tabletta 3 mg folsavat tartalmaz. Így egy nap majdnem 10 mg folsavat venne be! Nekem ez rengetegnek tûnik, én annak idején csak az Elevitet szedtem, az orvosom szerint abban elegandõ folsav van.

Kérdéseim: túl lehet-e adagolni a folsavat, és ne szedjen ennyit? A másik pedig, hogy a következõ terhességemnél én is szedjek valamennyi folsavat még az Elevit mellé? Ha igen, akkor mennyit?

Válaszodat elõre is köszönöm, Lina
lina
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a válaszodat. Ha lesz következõ mensi, megnézetem a prolit.

További jó munkát kívánok!

Mella
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Megint lenne egy kérdésem, mert olyan sokat segítettél eddig is. Voltam ultrahangon a terhesség 6.hét 2.napján (4.hét 2.nap). Az ultrahangon láttak egy 28 mm-es petezsákot, az embrió méretét nem mondták, csak azt, hogy szívmûködés valószínûsíthetõ, valamint vissza kell mennem 2 hét múlva, mert akkor már jól látható minden.
Kaptam egy képet is az ultrahangról, amit itthon jobban megnéztem, és a petezsákban 2 babszem látszódik. Utána néztem és a fogantatástól számítva 4. hét 2.napon a petezsáknak 14 mm-esnek kellene lennie, nekem pont a duplája. Elõbb semmiképp nem foganhatott meg, mert az ultrahang a 14. napon egy 11 mm-es tüszõt mutatott(valamint nem is voltunk együtt a férjemmel, csak a 15.naptól). A segítségeddel beazonosítható volt a tüszõrepedés is.
Kérdésem az lenne, elképzelhetõ a petezsák nagysága alapján, hogy 1 petéjû ikrek növekednek bennem? Az elmaradt menstruáció óta erõs hányingerem van.
Válaszodat elõre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Fedra
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Már régen olvasgatom az írásokat, most én is kérdeznék Tõled! Röviden: másfél éve próbálkoztunk babával, november ben mentünk el dokihoz, mivel a mensesem teljesen össze-vissza jött meg 2-4 hónapra. A doki hormonvizsgálatot csináltatott és megállapította, hogy szinte O a progeszteron-szint. Felírt Clostílbegytet és minden hónapban tapisntás útján megvizsgált, hogy nem nagyobbodott-e meg a petefészek a stimulásás hatására. A gyógyszert 4 hónapja szedem, többet azt mondta, hogy nem ír fel a doki és szünetet kell tartani. Amit nem értek: soha nem csinált ultrahangot a doki, így nem tudom, honnan lehet megállapítani, hogy van-e peteérés?Vagy gyógyszer hatására mindenképpen van? Azt mondta még az orvos, hogy a hõmérõzés nem mutat pontos eredményt stimuláció mellett. A férjemet is kivizsgálták, õ is szed Andirol gyógyszert, mert a spermaszáma egy kicsit alacsonyabb. Nálam abban maradtunk, hogy a gyógyszer szedése után 3 hónap türelmi idõ következik és ha addig sincsen baba, csinál egy átjárhatósági vizsgálatot, azt követõen pedig jöhet a lombik. Kicsit furának találom, hogy nem csinál ultrahangot, hiszen abból elég sok minden kiderül, nem? Te mit tanácsolsz, várjunk még 3 gyógyszer nélküli hónapot vagy már most keressünk fel egy meddõségi szakembert?Te melyik meddõségi klinikát/ orvost javasolnád? Ne haragudj, hogy ilyen hosszúra sikerült, és a névtelenség miatt sem, csak valamiért nem hagyott bejelentkezni a gép.Válaszodat elõre is nagyon köszöni:Csenge
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Arról szeretnélek kérdezni, hogy igaz-e, hogy a mellrákszûrésben az ultrahangos vizsgálat nem megbízható?
Sajnos a családunkban mindkét egyenes ágban elõfordult a mellrák, édesanyámnál 40 éves kor alatt. Azt ajánlották, hogy félévente menjek ultrahang vizsgálatra, a kézi vizsgálat nem elég, viszont most egy radiológus azt nyilatkozta, hogy csak a mammográfia megbízható. Megpróbáltam bejelentkezni, de mikor meghallották, hogy 27 éves vagyok, elküldtek. Nem vagyok amúgy paranoiás, csak szeretnék mindent megtenni, ha már van erre lehetõség.

Üdvözlettel, Angi1
angi1
 
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném a segítségedet kérni. Ebben a ciklusban a hõm a 18. napon ugrott fel 37.2-re, akkor megtettünk mindent. Azóta a hõm 37.1-37.4 között változik, ma voltam a 29 napon, és szerencsére semmi jele a mensinek. Lehetséges, hogy terhes lettem? Olyan jó lenne. Mikor van a beágyazódás, mit kell éreznem ilyenkor, és mik az esélyeim.

Köszönettel, Andi
nyiszika
 
 


Andi Kép
bocs, hogy így beleszólok. A ma megint megjött hasznos tpoikban találsz errõl információt. A hõd nagyon szépen alakul, szerintem már megpróbálhatnál egy tesztet Kép Drukkolok, hogy baba legyen a dologban!

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kedves Lányok!
Nagyon elmaradtam a válaszolással, és most se tudok sok idõt itt tölteni, de Angi 1 problémája nem tûr halasztást, ezért most neki írok.

Kedves Angi 1.
Minden szûrés csak szûrés, bizonyos hibahatárral, csak a szövettani vizsgálat biztos. De az így nem igaz, ahogy írod, hogy az ultrahang nem megbízható és a mammográfia megbízható. Elmondom az egyik betegem esetét.
3 évvel korábban tapintással gyanus tömörülést észleltem a mellében. Nem csomót, de valami felkeltette a gyanumat. Elküldtem mammográfiára. Negatív volt, de fél év mulva visszahívták, Az is negatív volt. Ezután fél évenként újra és újra elküldtem mammográfiára, sose találtak röntgen vizsgálattal daganatra gyanus képet. (Megjegyzem, egy jó, szakértõ intézetben történt ez.) Így ment 3 évig. Akkor már rátekintéssel is rák gyanus volt a melle: a bimbó 1-2 cm-rel feljebb húzódott és abõre is gyanus volt. A mammográfia még ekkor is negatív volt. Ekkor megnézték ultrahanggal (korábban nem). Az ultrahang felvetette a rosszindulatú elváltozás gyanuját. A hónaljban is kimutatott nyirokcsomót az ultrahang, tûbiopsziát csináltak a daganat gyanus területrõl és a nyirokcsomóból. Mindkettõ rák (tehát áttétes) volt. Megoperálták, sugár és infúziós kezelés ellenére 1 év mulva a beteg meghalt. Összegezve: a tapintással gyanus rákot 3 évig nem mutatta ki a mammográfia, 3 év után is csak az ultrahang igazolta a gyanut, de ekkor már késõ volt.
Ez a történet a fordítottja annak, amit írtál.
30 év alatt pedig azért tilos mammográfiát csinálni, mert a lágy röntgen sugárnak, amivel a mammográfiát kell csinálni, a fiatal szervezetben primer rákkeltõ hatása van, vagyis azok között, akiknek 30 év alatt mammográfiát csinálnak, gyakrabban alakul ki évek mulva mellrákja, mint azoknak, akiknek 40 év fölött kezdik el a mammográfiás szûrést! Aki nem csinálta meg a mammográfiát 27 éves korodban, az nagyon helyesen tette, a Te egészséged érdekében! Éppen azért, mert veszélyeztetett vagy a családi halmozódás miatt! Csináltass fél évente ultrahangos szûrést, az nem árt!

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Andi!
Amikor a hõd 37 fok felett van, már elkéstél azzal, hogy "mindent megtégy"! Nem ez a megoldás arra, hogy tudd, mikor kell "akciózni". Ábrázold a hõmérsékleti görbédet , és több hónapon keresztül megrajzolt görbébõl - ha a ciklus hossza kb. azonos - meg lehet állapítani elõre, hogy mikor lesz várható a tüszõrepedés. Azon a napon, amikor a hõmérséklet legalacsonyabb értéke van, és utána emelkedik meglehetõsen egyenletesen 37 fok fölé. Ezen a legalacsonyabb hõmérsékletû napon kell akciózni. Amikor eléri a 37 fokot, az már 3-4 nappal késõbb van, ekkor már a petesejt meghalt.
Ettõl még lehet terhesség, ha a szükséges idõpontban is volt sex.
A beágyazódáskor általában nem érez semmit az ember.

Kedves Csenge!
A peteérést alaphõmérséklet méréssel is meg lehet, sõt célszerû nyomon követni. A progeszteront ellenõrizni kell akkor, amikor a hõmérséklet 37 fok körüli értéket elért. Ebbõl lehet tudni, hogy az adott Clostylbegyt mennyisége elég-e? Ha nem elég, emelni kell. Nem feltétlenül szükséges az ultrahangos vizsgálat, ez sokszor felesleges macera(hüvelyi vizsgálat). De azzal nem értek egyet, hogy 4 hónap után szünetet kell tartani a Clostylbegyt szedésében. A II. Nõi klinikán dolgozó Siklósi professzor úrral értek egyet, aki azt mondja sokszáz vizsgálat tapasztalata alapján, hogy a beállított Clostylbegytet addig kell alkalmazni, amíg létre nem jön a terhesség. (Ez természetesen arra vonatkozik, ha enélkül alacsony a progeszteron szint, a C. szedésével viszont be van állítva a szükséges 21ng/ml illetve 64nmol/l érték fölé). Errõl már sokszor írtam. Mielõtt HSG-t csinálnak, feltétlenül adass be magadnak és a férjednek is egy Gynevac kúrát. (Esetleges enyhe vagy erõsebb krónikus urogenitális gyulladás megszûntetése vagy megelõzése céljából.) Részletes leírását megtalálod a www.gynevac.hu honlapon. A meddõséggel küzdõ hölgyek 29%-ának minden más kezelés nélkül sikerült terhesnek lennie a Gynevac hatására, másik 22%-nak kiegészítõ Clostylbegyt illetve férj kezelésével együtt. A maradék 49%-nak érdemes tovább lépni magasabb centrumok felé. És azért feltétlenül a HSG elõtt kell a Gynevac, nehogy egy esetleges krónikus gyulladást okozó baktérium flórát a méhnyálkahártya felõl a benyomott folyadék felvigyen a petevezetékbe, és éppen emiatt záródjon el utána a petevezeték, amint az sokszor elõfordul!

Kedves Fedra!
A leírásod szerint nem kizárt az egypetéjû iker lehetõsége. Kíváncsian várom a következõ ultrahang eredményét.

Kedves Lina!
Véleményem szerint valóban felesleges ilyen sok folsavat szedni, kivéve ha erõsen vérszegény a barátnõd. A spina bifidda megelõzése céljából sokkal inkább lényeges az, hogy már a bekövetkezõ terhesség elõtt legalább 2 hónappal kezdd el szedni az Elevitet.

Kedves Aggódó kismama!
Egyet értek orvosoddal, aki nem akarja veszélyeztetni az egészséges magzatot egy olyan méhûri beavatkozással, aminek a kimenetele nagyon kétséges. Sajnos, a petefészek cysták rendszerint újra telõdnek még a felnõtt nõknél is. Evéssel, ivással ezt nem tudod befolyásolni. El kell fogadni azt, hogy gyakran elõfordul az, hogy egy terhesség iker terhességnek kezdõdik, de az egyik magzat életképtelensége miatt egyes terhességgel fejezõdik be. Akkor is voolt ilyen, amikor még ultrahanggal nem tudtuk azt, hogy ikerterhesség van. Vigyázz a második magzatra, hogy egészséges maradjon!

Most több írásra nincs idõm.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Köszi szépen a választ! Az elõzõ terhességemnél is 3 hónapal korábban már szedtem az Elevitet, most is így fogok tenni. És nem eszem majd feleslegesen a folsavat most sem.Kép

Lina
lina
 
 


Kedves Erazmusz!

Kislányom 18 napos, 11 óra vajúdás után császárral született. A méhet felszivódó varrattal varrták, a külsö heg szépen gyógyul. Már csak naponta pár csepp maszatolást tapasztalok. Kérdésem, hogy mivel már nagyon vágyom a párom érintésére, lehet-e bármi probléma, ha ö simogatással elégit ki engem? Természetesen az aktussal járó együttlétet halasztjuk a hathetes kontrollig, de nagyon jól esne a gyengédség ...

Köszönettel, Nyina
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Március 3-i kérdésem még mindig aktuális, ha lesz idõd válaszolj légy szíves!
Azért idemásolom még egyszer:

November közepén a prolaktin szintem 38 ng/ml volt. Azóta Bromocriptin-t szedek, napi 1-et. 3 ciklus után, feb. 23-ai vérvétel eredménye szerint még mindig 31 a prolaktinom. Azért ilyen soká nézték, mert a dokim szerint hónapok alatt képes a Bromo levinni a prolaktinszintet, így szerinte nem érdemes hetek múlva újra nézni.
Most is azt mondta az eredményemre, hogy még mindig magas, de ne emeljem az adagot csak szedjem így tovább, majd néhány hónap múlva újra nézzük. Jól van ez így?
Már ez a második ciklus, hogy Serophene-t szedek, amitõl szép tüszõim vannak a 14. napon, akkor profasi-t kapok és utána napi 1 Utrogestan-t. A prolaktinom közben meg 31. Van így hatása ennek a gyógyszeres kezelésnek, vagy a prolaktin miatt mégsincs igazi esélyem a teherbeesésre?

Válaszod elõre is köszönöm!
Leone

KépKép
leone
 
 


Kedves Leone!
A magas prolaktin megakadályozza a terhességet, tehát az én véleményem szerint tovább kell csökkenteni, amíg a 20ng/ml-t eléri. Azzal az értékkel kell folytatni a kezelést. Het 1/4-el emelném másfélre, azzal szedve 2-3 hete, megnézném újra a prolaktin szintet, és így tovább.Ahogy a prolaktin csökken, a progeszteron azzal egyidejûleg emelkedik. Mennyi a progeszteronígy a menses elõtt 7 nappal?

Kedves Nyina!
A simogatás (petting) nem ártalmas. A hüvelyi kontaktus azonban igen, azt 6 hétig nem szabad az egészség veszélyeztetése miatt .

Kedves Vera!
Küldd el az e-mail címedet.

Kedves Dorki!
A barnásozás lehet, hogy progeszteron hiánytól van, akkor talán segít a Duphaston. (De nem biztos.) De lehet krónikus gyulladástól is, azon viszont biztos nem segít a Duphaston. Ezért lahet, hogy használna, ha szednéd, de lehet, hogy nem. Ezért lett volna jobb nem terhesen megcsinálni a hormon vizsgálatot.

Kedves Beatrix!
A P4 cyt. lelet miatt szükségeltetik a méhszájplasztika (konizáció). Mert ez azt jelenti, hogy kis számban vannak a kenetben biztosan erõsen kóros sejtek. Ha a következõ kenet P2 lett, az csak azt jelenti, hogy nem került be a kenetbe a kis számban található kóros sejt. Én nem lennék nyugodt, ha nekem lenne ilyen leletem! Én mindenképpen megcsináltatnám a konizációt! (A LOOP conizációt ambulánsan meg lehet csinálni!)


Kedves Hurki!
A fájdalom nagy valószínûséggel a gyógyszeres kezelés eredménye. A hõmérséklet esése a lehülés illetve az éjszakázás miatt volt. A férjed spermája miatt én is úgy gondolom, a lombiktól várható inkább eredmény - ha az anyagi oldalát tekintve megengedhetitek magatoknak. Ha az életkorotok megengedi, és az anyagi helyzet nem olyan rózsás, idõt adnék az inszeminációnak, az azért mégis természetesebb és nem kerül olyan sokba.
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Masi!
Németországban megtalálható a Gynevac ikertestvére, a Gynatren. A tervezett HSG elõtt kérd meg az orvosodat, hogy írja fel és adja be. Ott 1 dobozban 3 ampulla van, ami kevés. 2 dobozzal írass fel és 5-õt adass be, a 6.-at tedd el "emlékeztetõ"-nek. 10-14 naponta adasd be.Kérd meg, hogy úgy adja be, hogy egy kis élettani konhasó oldattal mossa be a fecskendõben maradt anyagot, mert másképp csak a fele megy be a szervezetedbe! Ezzel kivéded azt, hogy a gyulladás feljebb jusson a petevezetékbe.
Jó lenne, ha meg tudnád írni a hormonok pontos értékét, mert a tapasztalatom szerint nem mindig itélik meg helyesen az értékeket az orvosok.
HSG elõtt csináltassátok meg a férj vizsgálatát is!

Kedves Kinga!
A Gynevac-ot írasd fel a "férfiembernek" is. Optimális a 10 nap, de lehet hetenként is adatni. Elsõ nekifutásra elég az egy kúra.

A fejfájásra lehetõleg nem kellene szedni semmit, reggel lehet inni egy kávét. A kora terhességben szedett fájdalomcsillapító esetleg okozhat fejlõdési rendellenességet.

Remélem, már mindenkinek válaszoltam.

Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz !
Holnaptol szeretnem elkezdeni a Utrogestan kup szedeset, napi 2x1-et. Most kaptam meg csomagban. Ugy tudom, hogy ez nem art, csak akkor szivodik fel, ha szukseg van ra.
Hormonvizsgalatot azert nem csinaltattam, mikor meg otthon voltam, mert soha sehol nem hallottam rola, hogy kene. Csak itt.
Most, hogy a Duphasont irtad, mar tenyleg nem tudom, hogy hasznaljam vagy ne (az utrogestant)?
Koszonom elore is
Dorki
Dorki
 


Szia Erazmusz!

A címem: batv@freemail.hu

Köszi

Vera
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon szépen köszönöm Neked a gyors, mindenre kitejedõ válaszodat, de ha nem haragszol, lenne még egy kérdésem. Miért van az , hogy nagyon sok orvosnak az a "mániája", hogy a Clostit abba kell hagyni 3-4 hónap után. Az én dokim - akit semmiképpen sem bírálni szeretnék - azt amondja, hogy atúlstimulálás és hosszan tartó szedés ciszták kialakulásához vezet. Igaz, hogy a gyógyszer abbahagyása után addig hat, ameddig szedtem, és akkor még szedés nélkül is beállítja a ciklust? Csak azt nem értem, hogy szünet esetén hogy vagy peteérés ha Closti ninkül a progeszteron-szintem majdnem nulla?
Egy fonros kérdés: Siklósi dokit nekem pont tegnap ajánlották. Nem tudod, õ meddõségi szakember? Állítólag nagyon jó szakember de nagyon "különös" a modora? Õ vajon vállal még privát betegeket. Te szakmaileg mit tanácsolsz: fogadjam meg a 3 hónapos gyógyszer szünetet és várjak türelemmel vagy keressem fel Siklóssi profot? Ne haragudj, hogy ennyit krdezek, csak nagyon megörültem annak, hogy pont õt emelted ki az orvosok közül és nekem is pont õt ajánlották! Válaszodat elõre is köszi, nemcsak a saját, hanem mindenki nevében is, hihetetlen jófej dolog Tõled, hogy orvosként így probálsz meg segíteni regeteg nõn. Hiszen ezeket a kérdéseket általában nem tehetjük fel a saját dokinknak, mert én például nem szeretném, ha a dokim egy kicsit is úgy érezné, hogy nem bízom benne vagy a diagnózisában, mert szerintem itt az egyik legfontosabb elem a bizalmi viszony! Jó hétvégét mindenkinek, üdvözöl: Csenge
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

A maileket is átnézted? Küldtem a kért adatokat, de épp akkor romlott el a géped. Ha megjavult kiértékelnéd? Vagy elküldjem megint(Azóta annyit változott a helyzet, hogy Clostiból már 3*1 szedek a 2*1 helyett, és a párom elküldték spermavizsgálatra).
Köszönettel
Csutka
Csutka
 


Kedves Erasmus!
8. hetes terhes vagyok.Amikor nagyon kellene vigyáznom magamra akkor betegszem meg! Köhögés és torokfájás a tünet. Elmentem a háziorvoshoz de õ olyan gyógyszereket írt fel amit a terhesség elsõ 3 hónapjában nem lehet szedni (tudta,h ogy 8. hetes terhes vagyok). Ezek után egy ismerõs orvos írt fel C-vitamint és Maternát, ezekre azt mondta hogy 4-5 nap alatt rendbe jövök. El is kezdtem szedni õket, de aztán a Maternával leálltam. Nem árt-e ez most a kicsinek? Mit szedjek a köhögésre? (mostmár csak ez van)
Köszönettel: ani címem: veress.veress@axelero.hu
ani999
 
 


Kedves Erazmusz!
Egy nagyon rövid kérdésem lenne. Closti szedése esetén, ha a peteérés a 13. napon van (ovulációs teszt szerint is) de a hüvelyváladék nem a tankönyvek szerint megkívánt tojásfehérje-szerû, teljesen lehetetlen a teherbeesés? A gyógyszer megváltoztathatja a h.váladék cikluson belül váltakozó állapotát? Baj, ha a peteérés napja és a tojásfehérje szerû hüvelyváladék nem esik egybe, illetve az egész ciklus során egyáltalán nincs is optimális váladék? Mit kell tenni ebben az esetben? Válaszodat elõre is köszöni: Ancsi
Névtelen
 


Kedves Ancsi!
Nem mindenkineél egyforma a nyák mennyisége. Én pl. soha nem észleltem ezt a tojásfehérje szerû nyákot, mégis volt 2 terhességem, ráadásul a második azonnal bekövetkezett, amikor elhatároztam.
Az alphõmérséklet és az ovulációs teszt jól mutatja, mikor van a tüszõrepedés.


Kedves Csutka!
Legjobb lenne, ha újra elküldenéd, hogy ne kelljen keresgélni.


Kedves Csenge!
A 3 hónapos Clostylbegyt szedetés mániának a következõ az alapja: 30 évvel ezelõtt kezdték adni a Clostylbegytet peteérés stimuláció céljából. Elõször csak akkor adták, ha valakinek egyáltalán nem volt tüszõrepedése. Akkor (30 évvel ezelõtt)javasolták azt a küélföldi tudományos közlemények, hogy 3 hónapos szedést kövessen 3 hónap szünet, mejd ismét 3 hónap szedés és ha ezalatt nem indul be a petefészek mûködése, akkor nem érdemes ezzel tovább gyógykezelni. Tüszõrepedés , petefészek stimulálás céljára ma is vannak már ennél erõsebb hatású és drágább gyógyszerek. De aki stimulálható ezzel az olcsóbb gyógyszerrel, azt felesleges drágábbal és olyannal, ami esetleg 5-6 tüszõt érlel meg. Már azért se célszerû drágábbal, mert ha ettõl van elegendõ sárgatest hormon, akkor ezzel a beállítással kell a hormonszintet fenntartani. Ezt mondja Siklósi professzor az utóbbi évek tudományos vizsgálatai alapján. És ha ésszel végig gondolja ezt akár orvos, akár páciens: neki van igaza. Hiszen pl. a cukorbetegség is egy hormon hiány miatt van (a hasnyálmirigy hormonja), és enyhébb esetekben tablettás gyógyszerrel rendezhetõ, beállítható a vércukor szint. De a belgyógyász kollégáknak eszébe se jutna a beállítás után azt mondani a betegnek, hogy mivel mostmár jó a vércukor szintje, hagyja abba a gyógyszer szedését. Azt mondja a betegnek, hogy ezzel a beállítással szedje tovább, és idõnként ellenõrizni kell a szintet. Így kellene gondolkodni a nõgyógyászati hormonok beállításánál is, de a kollégák nem lépnek tovább a 30 évvel ezelõtti külföldi közleményekbõl vett meghatározásnál. Aztán amit a magyar közlemények írnak, azt egyébként is rendszeresen figyelmen kívül hagyják.
Mivel a terhesség létrejötte sok mindentõl függ, ezért is a megfelelõ válasz esetén az egyéb tényezõket is beállítva, idõt kell adni a szervezetnek arra, hogy bekövetkezzen a terhesség.
Siklósi professzor jó szakember, és bizonyára fogad új beteget. Szerintem keresd fel õt.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz !
Holnaptol szeretnem elkezdeni a Utrogestan kup szedeset, napi 2x1-et. Most kaptam meg csomagban. Ugy tudom, hogy ez nem art, csak akkor szivodik fel, ha szukseg van ra.
Hormonvizsgalatot azert nem csinaltattam, mikor meg otthon voltam, mert soha sehol nem hallottam rola, hogy kene. Csak itt.
Most, hogy a Duphasont irtad, mar tenyleg nem tudom, hogy hasznaljam vagy ne (az utrogestant)?
Koszonom elore is
Dorki (marc. 14.)

(Leirtam megegyszer, mert ugy lattam nem vetted eszre.
Dorki)
Dorki
 


Kedves Erazmusz,

gynevac választ köszönömKép De kérdeznék, ha nem baj. Két hónapig szedtem Clostilbegytet. Az elsõ hónapban az én akkor már negyven napos ciklusom 32 napra rövidült, a második hónapban viszont ismét felugrott 36 napra. Hogy õszinte legyek, dühös is voltam. Ebben a hónapban nem szedem, kicsit elfáradtam lélekben. Ami még érdekes (legalábbis nekem az), hogy a nyálkahártyám a 14. napi ultrahangon az elsõ clostis hónapban 5 mm-es volt, a második hónapban 4mm. A látott tüszõk sem voltak hû de nagyok (13 és 19 mm, aztán 12 és 18 mm).

Lógatom az orrom. A doki mondta, hogy szedjem tovább ugyanúgy a gyógyszert, de most megmakacsoltam magam. Tudom, hogy nem ez az észszerû hozzáállás, de közel egyéves próbálkozás után, miközben nyolc éve nem szedek fogamzásgátlót, a párommal nem védekezünk másfél éve, megengedtem magamnak a "dackorszakot". Kérdem én, most hogyan tovább?

Ja igen, a clostit azért kaptam, mert a hormonvizsgálat azt mutatta, hogy a ciklus második felében alacsony a progeszteronszintem, és hogy nincs tüszõérésem.

Hát most itt tartok. Elzargatom az embert orvoshoz, mert ugye, jobb a bizonyosság. És én? Mit tegyek?
kinga_
 
 


Kedves Erazmusz!
Elküldtem az adatokat.
Elõre is köszönöm válaszod!
Csutka
Csutka
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon sokat segit, amit irtál. Holnap megyek nödokihoz és kérem a Gynatren-t és a hormonvizsgálat eredményét, aztán jönn a férjem. Ha meglesznek újra jelenkezem.

Üdvözlettel:

Masi
Masi
 


Kedves Erazmusz!

Az lenne a kérdésem, hogy a clostitól kitolódhat e a ciklusom. Egy ciklusban szedtem 5-9 napig 2x1-et. Eddig 29 naposak voltak a ciklusaim és már 5 napja nem jött meg. Egy másik fórumon olvastam, hogy lehetséges, hogy késõbb jön meg. Ebben csak az a rossz, hogy az ember elkezd reménykedni, és utána pedig beüt.
nyiszika
 
 


Kedves Erazmusz!


Nekem októberben volt egy császárom, de azóta is püffedt a hasam... normális ez? És ha normális, mikor múlik el, mert már nagyon zavar.... voltam 6 hetes kontrollon.


Köszönöm válaszod
Barbara
promised@freemail.hu
névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Tavaly áprilisban volt egy missed ab-m 7 hetesen. A teszt akkor végig negatív volt, a mûtét elõtt közvetlenül az UH sem mutatta ki.
Másfél hete nem jött meg a menstruációm (ami egyébként pontos, 30 napos).
Ma vettem egy tesztet és az szintén negatív. A melleim nagyon érzékenyek, a hõm reggel 37,2 °C volt,más tünetem egyelõre nincs.
Az orvosom ezen a héten szabadságon van.
Mit tanácsol, mit tegyek?
Válaszát elõre is nagyon köszönöm
Jade

csibe.csibe@freemail.hu
jade
 
 


Kedves Erazmusz !

Bár még nem vagyok terhes, de most volt a 3. inszeminációnk, ami remélem sikerül. A ciklus elején elkezdtem szedni az Elevitet, már többszöri nekifutásra, de olyan székrekedést okozott nálam, hogy a hétvégére már komoly bélfájdalmaim voltak, a nem ürítéstõl. Táplálkozásom rostban dús, elég sokat mozgom is, tehát egyértelmûen az Elevit okozza a tüneteket. Tudnál-e más multivitamint ajánlani, ami esetleg helyettesíthetné az Elevitet.(a gyógyszertárban nem tudtak segíteni) Sajnos gyanítom, hogy a vitaminban lévõ vas okozza ezeket a tüneteket, de erre tudomásom szerint szükség lenne.

Válaszodat elõre is köszönöm!

Cat
Kép
cateye
 
 


Kedves Erazmusz!

Most Angliában lakom, de szeretném megkapni a Gynevac kúrát. Tudnál segíteni, hogy van-e angol megfelelõje?

Válaszodat elõre is köszönöm

Lonchi
lonchi
 


Kedves Erazmusz! A gyoes segítségedet fogom kérni. Kb. 2 napja (a peteérés után 4 nappal) furcsa folyásom van: elõszor nagy fehré túrós-szerû darabo jöttek ki belölem, azóta pedig nem rosszabb. Már nem darabos, de valamlyen erõs fehér folyásom van, ami szintelen, teljesen szagtalan. Egy kicsit és csak nagyon ritkán viszket. Szerinted elkaptam valami gombás fertõzést? Vettem Colpo Cleaner hüvelyöblítõt (pezsgõtablettával) és arra gondoltam, hog veszek canesten zselét is a hüvely környékének a bekenésére. Mit tanácsolsz, mi lehet, amit elkaptam. Kicsit meg vagyok ijedve, mert még soha az életemben nem volt semmilyen fertõzésem. Ez rossz irányba befolyásolhatja a teherbeesést, mert pont egy baba-program közepén tartunk. Szedek Clostilbegyt tablettát, esetleg az befolyásolhatja a folyást? Tudom, hogy orvosként nem vagy híve az öngyógyításnak, de kérlek adj tanácsot, én mivel tudnám ezt kikezelni és rosszabbodhat ha nem csinálok vele semmmit? Mitõl kaphattam el ilyen "szörnyûséget"? Nem szeretnék ezzel dokihoz menni, mert a nõgyógyászom szabin van és nem szívesen mennék idegenhez? Válaszodat elõre is köszöni: Gyöngyi
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Ma voltam a nödokinál. Kértem a Gynatren-t és azt mondta, hogy nem irja fel, ujra megnézte az elözö leleteimet, és szerinte nincs rá szükségem, hiába kértem, hogy szeretném. Még azt is mondta, hogyha babát akarunk, akkor ujra csak várnunk kellene, a kura ideje, plusz hat hét. Igy eléggé letört, amit mondott. Most bejelenkeztünk egy másik specialistához, de csak ápr.28-ra kaptunk idöpontot. Az elözö specialista az itteni klinikán rendel, kedves volt, de ugy érzem tul sok ideje nincs egy paciensre, megbeszélt idöpontunk volt, kér órát vártunk, majd 10 percig voltunk nála vizsgálattal együtt, ezután jött a HSG javaslat. Persze megértem, hogy biztosan nagyon sok betege van, és másoknak még nagyobb problémája, igy ezért nincs több ideje.
A nödokim nem helyeselte, hogy most ujra más orvoshoz akarok menni, ujra beutalót kellett tölle kérnem. Lehet, hogy tényleg türelmetlen vagyok, de ugy érzem valamit kell tennem.
Elnézést, hogy ezzel zavarlak, de jól esik leirni a történteket.
A hormonok értékei:
A 7.ct-on:
LH (Lut.Hormon) : 8.0 mIU/ml
FSH (Foll.stim.Hormon): 5.1 mIU/ml
Östradiol : 27 pg/ml
Thyroxin (T4): 8.5 mcg/dl
Thyreotropin (TSH) 1.82 mcU/ml
Testosteron: + 0.8 ng/ml
Progesteron: 0.6 ng/ml
DHEA-Sulfat: 2.54 mcg/ml

A 24.ct-on:
östradiol: 123 pg/ml
Progesteron: 12.7 ng/ml

Erazmusz, elöre is köszönöm szépen a kiértékelést. Még egy kérdésem volna, a mostani cikklusom közepétöl egy kb 3cm cystám volt a menszim eddig rendszeres volt 29-30, most késik már 6 napot, terhes nem vagyok a mai ultrahangon a cysta már nem volt látható. Lehetséges emiatt a késés, a cysta nem csak a vérzéssel távozik?

Válaszodat elöre is köszönöm. Kivánok nagyon jó munkát!
Üdvözlettel:

Masi
Masi
 


Kedves Erazmusz!
Ahogy olvastam az elõzõ leveleket, nem sok keresnivalóm van itt. Három szép fiam van, a legkisebb januárban volt egy éves. 7-8 hónapja megint menstruálok, de minden alkalommal 3 napos barna valamivel kezdõdik. Utána a negyedik napon erõs vérzés kezdõdik, és még egy hét mire az egésznek vége. Most viszont 6 napig csak az a barna folyt, aztán egy enyhe vérzés kezdõdött. Szóval nem megnyugtató. Eddig arra gondoltam, hogy a hormonjaim rendezõdnek, és majd elmúlik, de ez a mostani már aggaszt. Mi lehet ez?
Válaszodat elõre is köszönöm: Anna
Anna
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon szeretnénk már babát.Az orvosom clostit adott és uh-n ellenõrizte a peteérérst ami minden ciklusban 2-3 is volt.A 28 napos ciklusom 33 napos lett,de más mellékhatást nem észleltem.A harmadik ciklusban is volt 2 tüsszõ,de mondta ,hogy a jobb oldali petefészkem megnagyobbodot.Ez 3 hete volt és most hetente járok uh-ra de nincs változás.Mennyi idõ mire megint normálisan mûködik és megfelelõ lesz a mérete?Vagy mivel tudom segíteni,hogy ismét jó legyen?Azért vagyok ideges ,mert a bal oldalamon a petevezetõ nem átjárható,és most úgy érzem,hogy a jobb oldalnak nagyon ártottunk.Eddig nagyon szépen mûködött mindkét petefészkem /closti nélkül is/de tegnap uh-n ,ami 15. napon volt nem volt egyik oldalon sem tüsszõ.A hormonjaim rendben,és a clostit azért kaptam,mert csak a jobb oldal átjárható.Azt mondta a dokim,még mielõtt megnagyobbodott,hogy a köv, ciklusban már inszemet javasol 3-4 hónapig és ha nem jelentkezik a gólya akkor lombik.De most csúszik az egész és nem tudom,hogy mi várható!!!Válaszodat elõre is köszönöm,Tina
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Már lassan három éve szeretnénk babát a férjemmel, de sajnos nem jön össze és én már az õrület határán állok. Már voltam HSG-n, ahol minden rendben volt. Aztán megkaptam a Gynevacot a férjemmel együtt 1 kúrát, majd nekem havonta 1 injekciót (2. kúra), közben már 4. hónapja szedem a Clostylbegitet naponta 2 szemet az 5. naptól. A menstruációm rendszeresen 28 napos. A menstruáció elõtti 3-4 napon barnás váladékozásom van. Nagyon fájnak a melleim és állandóan hányingerem van. Állandóan terhességre utaló tüneteket észlelek, de sajnos a vérzésem mindig meg jön. Van remény arra, hogy nekem is legyen babám? Nem tudom elhinni, hogy meddõ vagyok. Kérem adjon tanácsot, hová fordulhatnék még segítségért, mit tegyek!
Elõre is köszönöm!
Timcsi
Névtelen
 


Nem tudom szóba került -e már (amennyire átolvastam a leveleket, nem láttam) , úgyhogy kérdeznék én is Clostibegyttel kapcsolatban.
Az elsõ gyerekem Clostibegyt szedése mellett fogant a második ciklusban. Most szeretnénk második babát, volt egy hormonvizsgálatom , a progeszteronom alsó határon van (24. napon 22 nmol/L), ami a doki szerint nem rossz, de akár stimulálhatjuk is egy kicsit a peteérést. Mivel az elsõ gyerek elõtt is évekig próbálkoztunk, most se védekezünk már több, mint egy éve, gyerek meg sehol, mondttam, hogy inkább írja fel, szerintem nekem ez spontánul nem fog menni. A kérdésem az ikerterhességgel kapcsolatos.
Az elsõ alkalommal három hónap szedés után kellett volna próbálkozni, nehogy két pete termékenyüljön meg, ezt nem tartottuk be, terhes is lettem, szerencsére nem iker. Most viszont azt mondta a doki, amikor erre rákérdeztem, hogy szedjem nyugodtan a gyógyszert és közben is próbálkozhatunk, ez olyan kicsi adag (3. naptól a 8.-ig, napi egy szem), hogy nem valószínû az ikerterhesség. De én parázok, mert most egy iker azért nem férne bele. Legalábbis nem kívánom elõsegíteni. Három év alatt ennyit változott az álláspont? Szerinted is próbálkozzunk bátran a szedés alatt? A ciklusaim egyébként szabályos 31 naposak, az elsõ gyerek idején 35 naposak voltak.
Köszönöm, ha válaszolsz.
Zsuzsi
Zsuzsi
 


Kedves Erazmusz!

A babám 9 hetesen elhalt, ami a 12 hetes UH-n derült ki. 8-9 hetesen voltam UH-n, akkor minden rendben volt, a szívhang is erõs és jó ütemû volt. Utána valami történt, amitõl a fejlõdés megállt. Külsõ jele nem volt a dolognak, tehát nem véreztem és nem is görcsöltem. Derült égbõl villámcsapásként ért a rossz hír. Ez 3 hete volt.
A kérdésem az lenne, hogy mit javasol, milyen vitamint szedjek felkészítésként, mire - már csak bõ 2 hónap múlva - ismét próbálkozhatunk.
Az orvosom azt mondta, hogy sajnos nem tudjuk meg, mi okozta az elhalást. Ezért felkészülni sem tudok az ellen, ami most bekövetkezhetett.
Kérem, írja meg, hogy Ön mit javasol szedni ilyen esetekben.
Köszönöm: Móni
bogu
 
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon köszönöm a részletes választ!
angi1
angi1
 
 


Kedves Erazmusz!

Voltam ultrahangon, de sokkal okosabb nem lettem. Azért nagyon örültem mert hallottam a baba szívhangját.
Az orvos megvizsgált, elõször azt mondta, hogy talán 2 baba van, utána pedig azt, hogy valószínü, hogy az egyik szikhólyag.
Az egyiket közelebbrõl is megvizsgálta és hallható volt a szívhangja. Az ultrahang képen két egyforma méretü alakzat van. Elképzelhetõ, hogy a szikhólyag akkora mint a baba (15 mm)? A másikat nem is nézte meg jobban.
Válaszodat elõre is köszönöm:
FedraÍ
Névtelen
 


Az elõbb az aláírás rosszul ment el:
Fedra
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

15 hetes terhes vagyok, most voltam orvosnál, mert az elmúlt két hétben néha bekeményedett a hasam. A doki megvizsgált, és azt mondta, hogy a méhszájam zárva van, de a méhnyakam megrövidült. Duphastont írt fel, azt mondta, hogy ez segíti a méhlepényt. Mikor kiváltottam a gyógyszert, elolvastam a betegtájékoztatót, és az volt benne, hogy terhesen nem szedhetõ, kivéve a fenyegetõ vetélés és a sárgatesthormon-elégtelenség okozta meddõség esetét. Nálam ez utóbbi nem áll fenn, hiszen két hónap próbálkozás után már teherbe estem, ezért meddõségrõl szó sincsen. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek szerint a méhnyak megrövidülése fenyegetõ vetélés gyanúját veti fel? És ha nem, akkor nem árt-e a gyógyszer a babának? Kicsit aggódom, hogy mit tegyek, ezért mindenképp szerettem volna még egy véleményt kikérni, mielõtt beszedem a gyógyszert.

Válaszodat elõre is köszönöm, kérlek gyorsan válaszolj!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Azt elfelejtettem leírni, hogy a 10 mg-os változatot írta fel, napi 3-szor 1-et kell szednem két dobozzal (összesen 40 db).

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Kedves Erazmusz!

Idén január közepében megkaptam egy kúra Gynevac utolsó adagját, de sajnos az addig fennálló erõs folyás továbbra is jelentkezik, alkalmanként égõ érzéssel fûszerezve-bár ez ritkábban jelentkezik, ezt látom. A dokim a legutóbbi találkozásunkkor, egy hónapja Klion kúpot írt fel, aminek rögtön az elõ darabja pecsételõ vérzést indított el, ez barnázásban folytatódott 15 napon át, míg a mensim meg nem érkezett. (Az optimális családtervezéstõl kapott hüvelyflóra-helyrebillentõ gyógyszertári keverésû kúp szintén pecsételést eredményezett három hónapja.)A kedvesemnek négy hónapja, amikor mgnézettük, nem volt gyulladása.
Mi volna a javaslatod? Még egy kúra? Másmilyen kúp?

Üdvözöl:

Ditke
Névtelen
 


Kedves Erazmusz,

Meg szeretném kérdezni, hogy Batrafen hüvelykenõcs alkalmazható-e terhesség alatt.

Köszönöm a választ, üdvözlettel:

Fekete
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Olvastam egyszer (Toled), hogy fiatalon nem ajanlatos, sot szigoruan tilos mammografiat csinalni. Nos, az egyik forumon van egy fiatal no (33 eves), aki kiharcolt maganak egy mell UH-t, mivel mammografiat nem akartak csinalni. Ott az UH-s doktorno megkerdezte, hogy miert nem mammografiat csinalnak, mivel O mar szoptatott, fellazultak a tejmirigyek es igy mar nem veszelyes a vizsgalat.
Hogy van ez most?

Koszonom a valaszod!

Maci
macimaci
 
 


Kedves Erazmusz!

15 hetes terhes vagyok. Egy hülyének hangzó kérdéssel szeretnék Önhöz fordulni. Az egyik nadrágomnak az alsó varrása nagyon megnyomta az alhasamat valamelyik nap és sajnos nem tudtam hazamenni átöltözni. Okozhat-e valami kárt a babában a szûk ruha, szûk ruhában rossz mozdulat,hason alvás?

Köszönettel:

Biga
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: