Új privát üzeneted érkezett!

Igaz de akkor is megkerdezik mindig Magyarorszagon is a nemedet tehat ez igazan nem gond szvsz.

Na hamar mosolygunk akkor elmeselek nektek par olasz gyongyszemet. Ott barminek lehet hivni a gyereket, talan szamozni nem szabad de nem vagyok biztos. Sot lehet szamozni mert van Primo, Secondo, Terzio, Quartino, Quilntilio, Sisto (ebbol papak is voltak sokan), Settimino, Ottavio stb.
Komunista csalad 3 fia: Rivo, Luzio, Nario (osszeolvasva magyarul forradalmar). Szerencsere nem csuszott be lany :-)
Nekem a legjobb a Purif volt. A kismeretu kalendariumban a purificazione (megtisztulas) roviditve fert csak el, hat az aznap szuletett lanykanak ez a nev jutott, szerencsere pont nelkul.
Egy Alberto Albertihez nekem is volt szerencsem. De van Daniele Danieli stb is.
idike
 


Sziasztok!

Kétségtelen sógorom és sógornõm nem remekelt a név választással, de mentségére legyen mondva a két lurkót Janikának és Tamáskának nevezik. Ha nekünk Tamás nevû fiúnk lesz, legalább a családnevük nem lesz azonos (párom húgának fiairól van szó). Ja, egyébként az apukájuk is János (hihi!)
Bori
Bori
 


Na ha már itt tartunk!

Nálunk a nagylányom Anna Borbála. Nekem nagyon tetszett mindkét név, és nagyon sajnáltam késõbb, hogy a Borit lelõttük mint adható nevet második névként. Persze utána lehetett volna járni, hogy a másik lányunk kaphassa elsõ névként a Borit, de ennyit nem ért meg, így lett õ Julcsi. Szerintem nagyon találó neve lett. Egyébként a harmadiknál is, amíg még nem tudtuk hogy kisfiút várunk, megint szóba került ez a Bori-dolog, de mivel az Anna már nagyon tisztában van azzal hogy õ Borbála is, így maradt az ha a Bánk lány lett volna, akkor a szülõágyon azért megállapodtunk a Dorottyában (Dorka lett volna)hogy azt a nevet viselje.

Egyébként a magyarban sem lehet mindig tisztában az ember hogy egy név tulajdonosan fiú-e vagy lány. Szép példám erre az Október név. Már régen volt hogy találkoztam vele, még az Egyetem tanulmányi osztályán dolgoztam és nem tudtuk eldönteni, hogy az illetõ fiú lehet vagy lány. Hát kiderült hogy fiú. Ti erre tippeltetek volna? (Egyébként nem októberben született.)

Bori. Szerintem nagyon szép név a Miklós is, nem tetszik? Vagy az András.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 

 
 

Sziasztok! Az extra.hu-n lehet kérni névnapi értesítõt, mindennap emilben értesítenek vesékbe hatolóan az aktuális nap összes fellelhetõ nevérõl, és jelentésükrõl.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok! Érdekes dolgokat írkáltok, érdeklõdve olvasgattam. Nekem a B-vel kezdõdõ kislánynevek tetszenek nagyon, mint a korábban már említett Bíborka(ismerek ilyen nevû kislányt), Borbála, Blanka, Beáta, Boglárka és Boróka(a nõvérem kislányát hívták így). Nekem kicsit szomorúan, ugyanakkor nagyon nõiesen csengenek.
Maci
Maci
 


Sziasztok!
Tényleg elképesztõ,hogy egyes szülõk mennyire felelõtlenek névválasztáskor!Ismerek egy 6 év körüli kisfiút akit Erdei Manónak hívnak!!(no comment)
Mi is névválasztás elõtt vagyunk,és próbálunk normális nevet találni leendõ gyermekünknek!Kislányunk Márti lett(hivatalosan Márta,mert a Márti nem létezik,és már nem volt idõnk bejegyeztetni)aki utánam kapta a nevét,az apuka szorgalmazására.Ha kisfiunk lesz az Áron,Zsombor,Gábor,Zoltán nevek közül fogunk választani.A lánynevek közül a Nóra a favorit,esetleg a Flóra.nekem ezek tetszenek és ezek passzolnak leginkább a családnevünkhöz!(Losonczi)
Ugye szépek?Sziasztok:Márti
baba
 


Szia Márti!
Én a Losonczi Flórára voksolok. Nagyon szépen hangzik.
Maci
 


Szia Maci!
Szerintem is szép,ráadásul Márta napon van(júl.29)!
baba
 


Szia Baba!

Szerintem is a Losonczi Flora a nyero nev es a Losonczi Aron.
MIlyen jo neked, hogy konnyu a vezeteknevhez valasztani nevet.
a Nora is jo nev szerintem, (nalunk nem lehetett, mert az unokatesom lanya is Nori lett).Az osszes Nora kit ismerek, szep, kedves lanyok. nalam ez is szamit. Akit nem kedvelek, annak valahogy a neve sem tetszik.
Maya
 


Szia Baba!

Szerintem is a Losonczi Flora a nyero nev es a Losonczi Aron.
MIlyen jo neked, hogy konnyu a vezeteknevhez valasztani nevet.
a Nora is jo nev szerintem, (nalunk nem lehetett, mert az unokatesom lanya is Nori lett).Az osszes Nora kit ismerek, szep, kedves lanyok. nalam ez is szamit. Akit nem kedvelek, annak valahogy a neve sem tetszik.
Maya
 


Szia Maya!
Mennyire igazad van!A nevekhez érzelmeket "ragasztunk",amik néha tudat alatt mûködnek,és emiatt nem tetszenek bizonyos nevek(tulajdonképpen a névvel semmi bajunk,csak a viselõjével)
A Losonczihoz valóban nem nehéz nevet illeszteni,bár,ha belegondolsz egy Losonczi Dzsenifer,vagy Eszmeralda elég bénán hangzana.A Zita is tetszene,de alig lehet kimondani :Losonczi Zita.
------
Bár vannak,akik nem törõdnek ennyit a hangzással pl.:Lakomecz Xénia,de szerintem ez is nagyon fontos.Elképzelem ,mikor egy beszélni még alig tudó gyerek bemutatkozik egy
ilyen nyelvtörõ névvel...Nos,nem irigylem!
Na,nem okoskodok annyit,sziasztok:Márti
baba
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szórakoztató ez a topic, az én lányaim (ikrek) Csenge és Csilla nevet kapták, sokan mondják, micsoda csilingelõ csapat.
Névtelen
 


Sziasztok!

Norcsi!
Nekem is tetszik mind a kettõ. Olyannyira, hogy Csaba fiúnk a keresztségben András lett (Apukám után). Ez tehát lelõve. Meg a család nevünk is "a" végû, szóval nem volna szerencsés. Nekem tetszene az Endre is, az is Bandi. A Miklós szóba jött már az elõzõ gyermeknél, de most a párom egyértelmûen kihúzatta velem a top-listából. Egyre inkább a Tamás látszik befutónak. Még ízlelgetem. Én is szeretem a saját nevem (Borbála változat), igaz a Boriska becézéstõl feláll a hátamon a szõr (az olyan tehén név). A nõvérem meg Orsolya Viktória. Az is szép, nem?
Bori
Bori
 


Szia Bori!

Szép a nõvéred neve is. Mi is Borinak hívjuk néha az Annát! A Boriska meg a Borcsa nekem sem tetszik. Szerintem egyébként a Tamás is szép név. Úgyhogy azért van választékotok!KépKépKép(Mikor szülsz majd?) Mert nálunk is pl. az utolsó pillanatig változott a név-készlet.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Nekem nagyon tetszik a Jázmin lánynév, csak nem tudom hogy szokás becézni. Tudna ebben Nekem valaki segíteni?

Noémi
Névtelen
 


Én csak Jázminkának hallottam eddig, van a házban egy ilyen nev? kislány, egyébként elég divatos név mostanában.

A Major Annáhhoz mit szóltok (most hallottam, mint valódi név)

A beceneveket is jó lenne egy kicsit firtatni. A nagynénémet mindenki Csöpinek hívja a családban, pedig Mária. Családon kívül pedig Valinak szólítják (ez a csádnevének a becézése!)

Ha már a családomról mesélek: a család egyik ágánál, ahol 3 gyerek van (már felnôttek), egymás között (a nagy családban is) teljesen más néven szólítják ôket, mint a hivatalos nevük. Akit én Zitának ismerek, az valójában Mária, a Tomi Ferenc néven van anyakönyvezve stb... (bár a valódi nevük nem biztos, annyira az álnevüket használja a család. A legfurább az, hogy senki nem tud rá magyarázatot adni, hogy miért?
Szofi
 


Noemi'

Én egy Jázmint ismerek akit Jaminak becéznek.Szerintem aranyos...
sylvia
 


Sziasztok!

Nekem két nagylányom van: Virág és Boglárka (Kiss vezetéknévvel). Hál istennek szeretik a nevüketKép A tervezett harmadiknak más vezetékneve lesz, de én úúúúgy szeretném, ha õ is virágnevet kapna! (De csak, ha lány lesz)A legnagyobb baj, hogy az általam régóta favorizált Kamilla a páromnak nem tetszik(utálja a kamilla illatát is). Van vmi ötletetek még? Nehogy a Rózsával gyertek Kép Bár R betûs vezetéknévhez nem is lenne rossz. Kép

Kíváncsian várok, sziasztok:
Jovika

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Szia Jovika!

Mit szólsz a Flórához? Ugyan nem virágnév, de virágzatot (növényzetet) jelent:-))
Esetleg Ibolya:-)
florka
Göd
 
 


Jovika!

Nekem tetszik a Viola is, de a párom rosszul van tõle (volt barátnõ, emlékezni sem akar rá). És nemrégiben megismertem egy Nárciszt is, akit Nárcinak becéznek. A csaj szõke, illik hozzá a neve.
Nünüke
Nünüke
 


Tudtok valami helyes becézést az Eleonórára? De ne Nóri legyen!
Nünüke
Nünüke
 


Jovika! (Nagyon szépek a lányaid!)

Mit szólnál a Borostyánhoz? Nekem nagyon tetszett, de mivel sokaknak ugrott be róla az a hülye sorozat egy kicsit régebbrõl, így végülis le is tettünk róla, és ha a kisfiam végülis lány lett volna akkor nem ezt a nevet kapta volna.

Szép napot mindenkinek! Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Bõven van idõnk még május végéig, de az a tapasztalatom, hogy az egész várandósság alatt két-három alkalommal kerül komolyan szóba a dolog, amikor a kis füzetemmel (benne a potenciális és egyre rövidülõ nevek listájával) leülünk és választunk. Az elsõ két alkalommal is talán a második ilyen "megbeszélés" alkalmával találtunk rá az igazira. Elég sok elvárásunk van egy névvel kapcsolatban és elég kevés fiúnév elégíti ki mindkettõnk összes kívánságát.
Jovika!
Minõ véletlen egy ismerõsünknek is három lánya van: Virág, Boglárka és Kamilla.
Bori
Bori
 


Szerintem a Boglárka is nagyon szép név. És manapság már egyre divatosabb is.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Szerintetek hogyan lehet becezni a Kalman nevet?
Névtelen
 


Sehogy, az így jó, ahogy van!
Névtelen
 


Sziasztok!

Norcsi: Boglárkám már vanKép A borostyán viszont nagggggyon tetszikKép

pocok: félreértettél, a leendõ gyermek NEM Kiss leszKép
A rozi nekem is tetszik, de a mi Viktorunk lánya után nem nevezném elKép

nünüke: a Nárciszt is feldobom lehetõségnek otthonKép

Köszönöm az ötleteketKép

Egyébként tiszta röhej, de a baba még pociban sincs és én már a nevével foglalkozomKép

Üdv mindenkinek:
Jovika

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Szia Jovika!

Tényleg! Pedig bizisten elolvastalak, de valahogy akkor elsiklottam a Boglárka nevû kislányod neve fölött, a Virágra emlékeztem. Nem elég idejekorán elkezdeni a név-választást, mert akkor ezzel legalább a késõbbiekben már nem lesz gond. Nekem már voltak lánykoromból kiválasztott neveim, és biztos voltam benne, hogy a gyerekeim majd ezeket a neveket fogják viselni. Hát nem megfúrta minden ötletemet a párom? Így maradtunk kompromisszumként a végülis nyertes neveknél.

Szia, minden jót nektek!KépKépKép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Tudom, hogy tárgytalan, de mivel utánna néztem én is javaslom , hogy bôvítsük ki a az általatok küldött nagyon szép virágneveket. Én inkább "növényeket találtam: Boróka, Eperke, Bodza, Mandula, Málna , Almade érdekes az Iringó is.
Most jönnek a virágok:
Találtam Violát és Verbénát is , de Vadvirág név is létezik. a Furcsaságok között: T?zvirág, Tulipán, Nefelejcs, Pálma, Petúnia, Mimóza, Menta, Margaréta, Majoranna, Magnólia, Mályva, Liliom, Levendula, Kamélia, Jácinta, Írisz, Hortenzia, Hóvirág, Gyöngyvirág, Gyopár(ka), Dália, Ciklámen, Borbolya, Bársonyka, Azálea, Árvácska, Árnika, Amarillisz,
Tehát ennyi! Ez mind létezô, hivatalos név. Üdv. Kép Szofi
Szofi
 


Jaj! most néztem a témákat és láttam, hogy van egy ilyen topic: VIgyázat a Kandida fertôz!. Nos Kandida név is létezik és lányoknak adják.... Hm!: Szofi
Szofi
 


Szia Jovika!

Az én nagyobbik lányom is Kamilla, bár a szülés elõttig Rebeka volt. Akkor jutott eszébe a férjemnek, hogy a családnevünkkel (Rezneki) együtt túl ropogós lenne, válasszunk vmi dallamosabbat. Nekem már három évvel azelõtt, a fiam születésekor is tetszett a Kamilla, de akkor még a párom kategorikusan kijelentette, hogy nem, így kicsit félve említettem meg neki, ehhez képest lelkesen fogadta. Úgyhogy ne add fel, lehet még, hogy Kamilla lesz a lánykád.

Szia Judit
JéJé
 


Sziasztok!

Tud valaki valamit az Estilla névrõl? Most akkor Jókai vagy Vörösmarty? Hol ez, hol az. Ha tudjátok, miben szerepelt Estilla, légyszí irjatok meg.

Köszi
Névtelen
 


Szia Estilla!
A Ladó féle könyv azt írja, hogy Jókai, Levente c. színmû.
Szivi
Névtelen
 


En az Esti Hirlapot hivtam Estillanak 2 evesen :-)
Névtelen
 


Szia Judit, megfogadom a tanácsodat! Egyébként a párom neve is R betûs és én nem bánnám, ha a baba keresztneve is R-rel kezdõdne....Majd mindent szép sorjában. Mindenesetre nálam a Kamilla a favoritKép

Sziasztok:
Jovika

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Sziasztok!
Ötleteket szeretnék tõletek kérni. Miskolczi vezetéknévhez valami csengõ, dallamos, frappáns fiú és lánynevet. Elõre is köszönöm a segítséget.

Puszi:
zkata
zkata
 
 


Ha szereted az alliterációt, akkor én a Márton-t (Marci), Mátét javaslom, lánynak pedig a Mártát.

Leírok egy-két szempontot, amit érdemes szemelõtt tartani:

Kép Mivel magánhangzóra végzõdik a vezetéknév, ezért könnyebb kiejteni, ha mássalhangzóval kezdõdik a keresztnév

Kép Az én ritmusérzékem a három szótagú vezetéknévhez kétszótagú keresztnevet rendel (ha lesz harmadik neve is az inkább 3 szótagú legyen 3-2-3)

Kép Mivel vegyes hangrendû a vezetéknév, ezért tul. képpen minden (mély, magas, vegyes) hangrendû keresztnév illik hozzá.

Jó lenne tudni, mikor születik, mert a horoszkóp is meghatározhatja a névadást (pl, ha vizes-jegy, akkor inkább melankólikus hangzású nevet javasolnék)

Persze ezeket nem kell teljesen komolyan venni, csak támpontokat próbáltam adni a sikeres választáshoz.

Üdv.: Szofi
Szofi
 


Bemutatkozás szüloi értekezleten:
Tanár: Veréb János.
Szülo: Sas Antal.
Megtörtént, csak a keresztnevek nem biztik.
Hahó!

Ui. Szerintetek a név jelenthet rossz óment?
gesztenye
 
 


Igen ha valaki babonas :-)

Regi Kabos filmben volt:
Es felsz meg a pentektol?
Nem.
Es a 13-tol?
Attol sem.
Jo, attol nem is kell.


Nekem nem tetszenek az alliteralo nevek, de persze izlesek es pofonok :-)
idike
 


Sziasztok!
Mi is név választás elött állunk.Tudnátok nekem ajánlani egy-két angolul is érthetö, de azért a magyarban is meglévö nevet??(még könyvet nem vettem, csak gondolatban foglalkoztat a dolog.) A vezetéknevünk Földesi, persze itt(Kanada) Foldesi, emellé keresek keresztnevet. Fõleg fiút, mert arra halvány tippem sincs, a lánynevek közül a Sandra az idáigi favorit. De még messzire vagyunk, csak szeptemberben jön a baba.
Köszi elöre is
Barbi
Barbi
 


Egy nehéz vezetéknévhez keresek jól hangzó keresztnevet.
Verschitz. A Málna név nagyon tetszik, de a Flóra név is szimpatikus. Fiúnév közül az apa nevét szeretnénk adni:
Péter.
Van valami jó ötletetek?
Köszi: Viola
Névtelen
 


Foldesi Lidia, Anna, Daniel, David, Zoltan, Elod, Imre ... Most hogy elkezdtem sorolni, ehhez a vezeteknevhez szinte minden jo. Miert nem veszed elo a naptart vagy az utonevkonyvet?
idike
 


Sziasztok,

a Kálmán becézéséhez: nekem így hívják a férjemet, szerintem borzalmas név, valahogy olyan sötétbarna, ezért én speciel Picurozom. A következõket szokták mondani neki: Kálmánka, Kálminkó - ezek még a futtathatók, Kaci, Kami - ezektõl rosszul vagyok. A Kami így számomra kb. azt jelenti, hogy kapd be a ...szom. ( Bocs, ha valaki a szívére venné, a párom is tudja, hogy ezt gondolom és csak nevet rajta.)
bimbi
bimbi
 
 


Valaki kérte a leggyakoribb keresztnevek korábban
(1999-es adat), most bukkantam rá:
Fiúk (sorrendben, a leggyakoribb az elsõ): Dávid,Dániel, Bence, Tamás, Máté, Ádám, Péter, Márk, Balázs, László, Zoltán, Krisztián, Gábor, Patrik, Attila,

Lányok: Alexandra, Vivien, Fanni, Petra, Viktória, Dóra, Anna, Eszter, Nikolett, Réka, Zsófia, Klaudia, Barbara, Boglárka, Laura, Kitti

Találtam adatot a legritkábban elõforduló nevekre is (1999)
Fiúk: Csenger,Ramón, Ruben, Medárd, Axel, Loránd, Ambrus, Kende, Bertold, Oszkár, Norman, Elek, Aladár, Keve, Jakab, Lóránt, André, Vencel, Ábrahám, Robin és Bernát.
Lányok: Vera, Fédra, Borostyán, Lorita, Klarissza, Genovéva, Molli, Enikõ, Polett, Ingrid, Marina, Olívia, Dorisz, Korinna, Letícia, Aliz, Felícia, Szófia, Nadin, Margaréta, Babett, Odett és Hermina.

Állítólag nagy divat a gyümölcs és virágnevek adása (korábban már csináltam egy kigyûjtést) fõként a lányoknál, a fiúknál viszont állatnevek kezdenek bejönni (Leopárd, Csikó)hm... Kép
Szofi
 


Olivia stipistopi :-) tetszik es meg ritka is :-)

Bimbi, a Kalman tenyleg sotetbarna :-) De ha sokat mondogatod, nem jobb egy kicsit? Nekem az elsore iszony nevek is kevesbe remesek ha "hozzaszokom egy picit". Amugy milyen ember egy Kalman? Mar ha ugye nomen est omen :-)
idike
 


idike, köszi.
Sajnos már tárgytalan a dolog.Kép
Majd legközelebb.
Barbi
Barbi
 


Idike,

a férjemnek az írásom kapcsán viccbõl mondtam, hogy eztán Kálmánnak fogom szólítani, közölte, hogy jó, Krisztina. Na, ettõl rázott csak a hideg!!!(A saját nevem e formáját nagyon nem szeretem, állatira nem illik hozzám.)
Nagyon nem kálmános a párom, de nem tudok objektív lenni ennyi év után. Ráadásul életem másik nagy szerelme is az volt... A mi korosztályunkban mindenesetre elég ritka és állítólag a - hogyan is legyek finom, szóval - a romáknál gyakori.


Üdv: bimbi
bimbi
 
 


Bimbi (Krisztina)!
Képzeld, nekem is volt egy Kálmán nevû nagy szerelmem, aki szintén nem volt kálmános, sõt, nagyon is jó fej volt, gondolom, ma is az! KépKépKép
Emese
Emese
 


No mostmár annyival vagyunk beljebb, hogy kisfiú. De még igazi favorit nincs. Ha vannak még ötleteitek akkor várom (ha lehet, ne legyen benne duplabetû cs, sz, zs, gy, ty, ny)
Tudja valaki, hogy Szabó Lõrinc kisfia a Lóci milyen nevû valójában (lehet, hogy õ is Lõrinc?)
Szofi
 


Szofi!

Én úgy tudom hogy õ is Lõrinc. Azt eddig nem is mondtad hogy kisfiú a kis bébi!Kép Titkolózunk-titkolózunk? Vagy még csak most tudtátok meg?
Mindenesetre gratula a hírhez, akkor ezek szerint teljesen egyforma lesz a nemek aránya nálatok!Kép

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: