Új privát üzeneted érkezett!

Kiválogattam egy párat a naptárból. Ötletek, tetszési sorrendben:
Szaszkó Márió Kép
Szaszkó Kristóf
Szaszkó Zoltán

Banett

Kép
banett
 
 


Emese,
szerintem eddig a Csanád a legjobb! Kép
S
solya
 
 


Sziasztok
Fogasné Bayer Emese férje vagyok. Emese megkért, hogy feltétlenül értesítselek benneteket, hogy tegnap reggel 3:00-kor és 3:15-kor megszületett Fogas Csanád Kadosa 2420 grammal és 46 centivel valamint Fogas Boróka Jázmin 2350 grammal és 45 centivel. Mindhárman jól vannak. Hüvelyi szülés volt. Majd ír ha hazajönnek!! Nagyon boldog vagyok Kép
Üdv F.G.
Névtelen
 

 
 

Úristen, de örülök!!!!!

Nagy-nagy gratula a vegyes pároshoz!!!!KépKépKépKépKép
Picikék, de az nem baj, az én Zsadányom is az volt!!KépKépKépKép Gyönyörűek lehetnek!Kép

Még egyszer szívből gratulálok, és írjon, ha hazajöhetnek, meséljen!Kép
Sok boldogságot az Fiatalúrhoz és a Kisasszonyhoz!Kép

Zsanett
Névtelen
 


És persze nagyon jól döntöttetek, ami a neveket illeti!Kép
Névtelen
 


Én is gratulálok! Millió puszi Emesének és a gyerkőcöknek! Tényleg gyönyörű neveket választottatok!!! Kép Jó egészséget és soksok tejcsit kívánok!!!!!!
Puszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Gratulálok Emesének és az újdonsült apukának a vegyespároshoz!Kép Nagyon ügyes volt, hogy az ikreket hüvelyi úton meg tudta szülni. Kicsik, de ikrekhez képest nagyon nagyok. Hányadik héten születtek a picik, hogy ilyen szép méreteik vannak? Nem lehetett valami könnyű dolga, de megérte!
Csodálatos neveket adtatok a babáitoknak! Kép

Sok boldogságot kívánok nektek!

Banett

Kép
banett
 
 


Fantasztikus erzes lehet! Maga a tokeletesseg! 1 pici fiucska, meg egy pici kisleany! Sok boldogsagot es jo egeszseget kivanok az egesz csaladnak!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


sziasztok!

Olvasgatom itt a szebbnél szebb neveket,és kíváncsi lettem,az én választásom hogy tetszeik nektek?csak a kislány van meg: Véda
Beleszerettem a névbe,szerintem csodaszép.Indiából származik és bölcsesség a jelentése. Ani voltam
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Jól döntöttélKép Az én kislányom is Véda, 2 hónapos. Eddig azt hittem, nem nagyon van több Véda.. te ismersz másokat is?

Anyakati
anya_kati
 
 


Én egy Dévát ismerek, szerintem az is gyönyörű! Ha ikrek lehetne Déva és Véda Kép

Ani és mi a vezetéknevetek hozzá? Illik a családnévhez? Puszi!
Kriszta
Névtelen
 


Ani!

Ma eszembe jutott ez a név, a My Girl-ből, és gyönyörű, szerintem!!KépKép
Nekem a V-betűs ritka lánynevek közül még tetszik a Veszta is. Egyik ismerősöm kislányánal a neve.Kép

Zsani
Zsani
 


Kedves Fogas-Apuka!

Kaphatunk helyzetjelentést a Babákról és a Mamáról?Kép
Zsani
 


Igen! Jól vannak. Kisfiam még mindig inkubátorban. Elég gyenge szegény, de picilány bírja az iramot.
A doktor szerint nem hétre 34 születtek, hanem 36ra . Mi tudjuk, hiszen mi "készítettük",mi tudjuk, mikor "készültek"!!
Szerintünk 37 hétre. Ahogy Emese számolta...
Névtelen
 


Nagyon nagyon örülök, hogy jól vannak!! A Picifiú is be fogja hozni a lemaradását!;)
Én azt hallottam, hogy ikreknél nagyon jót tesz, ha a Babákat összerakják, és érzik egymás szívveréséT!Kép
Szerintem is Nektek kell tudni, hogy mikor "készültek", Magatokra hallgassatok!Kép
Remélem mihamarabb hazajöhetnek, és Emese beszámolhat nekünk az élményeiről, és a Babák gyarapodásáról!KépKép

Üdv., és sok puszi:

Zsani
Zsani
 


sziasztok

a vezetéknév Lantos,szerintem illik hozzá.közben gondolkodtunk még a Margaritán.Az is elég szép. ani
Névtelen
 


Ani!

Szerintem a Véda szebb, bár elfogult vagyokKép

Anyakati
anya_kati
 
 


Sziasztok!
Szerintetek melyik a legszebb?? osztályoznátok?? Kép

Lili, Viola, Anna, Gréta, vagy Janka

Andi
Andi
 


Janka
Lili
Névtelen
 


Lili, Viola, Anna, Janka, Gréta
Névtelen
 


Janka Anna Viola Gréta Lili

KépKépKép
márti
 
 


Sziasztok!

Nekünk már van névötletünk. A véleményetek érdekelne. A vezetéknév Tersztenyák
Fiú: Zénó
Lány: Adél vagy Edit

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Nekünk is vannak már neveink.
Mivel az utolsó 2UH szerint kislányunk lesz így a neve: Borbély Édua (ősi kun név, jelentése: a hold felkel), ha megviccelt és mégis kisfiú úgy: Borbély Koppány lesz (ősi magyar név, jelentése: erős, uralkodó)

Szerintem nagyon fontos a gyökerekhez való ragaszkodás ezért is választottunk ősi lehetőleg magyar neveket, a kun név azért jött szóba, mert a nagyapám kun.

Üdv:
Hicudzsi

hicudzsi
 
 


Szia Cory!
Ha gondolod utánanézek a nevek jelentésének, hiszen az fontosabb mint a hangzásuk.
Üdv: Hicudzsi

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Hicudzsi: a jelentésüknek már utána néztem, bár én nem hiszek abban,h ogy a jelentésük fontosabb lenne.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia cory!

Rendben, bocs csak segíteni akartam.
Nálunk hagyomány, hogy a név jelentését is nézzük, így kamaszkorban könnyű azonosulni egy névvel pl.. András-férfias stb., és ezzel a gyereknek egy kis segítséget adhatunk, mint írtam feljebb: gyökerek.
De lehet, hogy csak a párom pszichológus beállítottsága miatt törődünk ennyit a gyerek lelkévelKép
Abból indulunk ki mindig, hogy nekünk mennyire jó volt, hogy tudtuk mit jelent a nevünk és azonosulhattunk ezzel.

Bocs, ha belédgázoltam, tényleg csak segíteni akartam.
Hicudzsi

hicudzsi
 
 


SZia Hicudzsi!

NEm gázoltál belém Kép De szerintem első körben a hangzás a fontos, mert a többség nem tudja, mit jelent. Megnéztem a nevek jelentőségét, de csak annyiban érdekelt, hogy ne legyen negatív Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


cory!
Nekem már tegnap is tetszett a Zénó név, amikor a cseten felmerült.KépKépKép Végül is hosszú vezetéknévhez minél rövidebb legyen a keresztnév.
A lánynévnél pedig nálam az Edit lenne a favorit.Kép

Egyébként szerintem is elsősorban a hangzásra kell figyelni, persze a jelentés sem utolsó, de azt csak a hangzás után tenném.KépKépKép

Sziasztok Zsuzsa

beababa
 
 


Hicudzsi
Nagyon szép neveket választottatok a gyerkőcnek. Én is nagyon erősen kötődöm a magyar nevekhez. Nem tudom elviselni a külföldi neveket! Kép
Nem óhajtok politizálni, mert ez a topik nem arról szól, de hiszek abban, hogy a gyermeknek adott nevek alapján igenis látszik ki ilyen politikai beállítottságú Kép Ki melyik oldalon ál Kép Azt hiszem mi ugyanazon Kép Bocsika az OFF-ért. Pussza Várkonyi Timi
Várkonyi Tímea
 


Hát nekem eszembe sem jutott a politikai beállítottságom a név választásnál...........Kép
Sárga Narancs Vagy Piros
 


Sziasztok!

Nekem van egy 6 hónapos kisbabám, Zsombor, és nemsokára szeretnénk Neki kistesót.
Szeretném kikérni a véleményeteket a névválasztást illetően. A vezetéknevünk Kócsi, ehhez keresünk valami szép hangzású és jelentésű lány illetve fiú nevet. Ja, és én is ragaszkodom az ősi, magyar nevekhez. Sajnos a 'cs' miatt a Csenge és Kincső kilőveKép
Mi a véleményetek a Kócsi Bíbor Hangá-ról? esetleg Kócsi Hajnal Boglárka? Vagy Kócsi Zsadány? Kócsi Levente? Kócsi Zétény? Kócsi Botond...
Na, már én is jól belekavarodtam.Kép

Köszi a segítséget!Kép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kedves Pocok!
Szerintem ez egy kedves gesztus tőlünk a nagyapám felé, de ebbe miért kell beleakaszkodni??
Ha nem tetszem mondd meg és elmegyek a fórumról. Ennyi.

Pirus!
Szerintem mindegyik név nagyon jól hangzik! Sajnos kevesebb az ősi magyar lánynév, mint fiú. Ha gondolod e-mail-ben küldök neked egy párat, mert elhúzok erről a topicról.

Üdv:
Hicudzsi

hicudzsi
 
 


Szia Hicudzsi!

Igen, szeretném ha küldenél neveket!Kép

Szerintem egyáltalán ne hagyd itt a topikot. Látom, még elég 'fiatal' felhasználó vagy és a másik topikot is elolvastam, amit nyitottál. Szerintem jó kezdeményezésKép
Sajnos a Babanet már ilyen. De nem szabad megfutamodni! Sokan szeretnek kötözködni, de kit érdekel. Max. nem reagálsz rá és kész!

Szép Napot!KépKépKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Hali Pocok!

Én is uezt akartam írni, amit TeKép csak Zsombi közbeszóltKép
Sajna az elején én is jól bedurciztam, aztán rájöttem, hogy a Babanet mindenkié, a kedveseké és a gonoszoké is egyaránt. Mostanra megtanultam a kedvesek társaságát keresniKép És sajnos az írások gyakran adnak okot a félreértésre, hiszen hiányzik a testbeszéd, hangsúly stb. Ezért jók a smájlikKép
A névtelenül kötözködőkre pedig télleg nem kell reagálni. Táptalaj nélkül kipusztulnakKépKépKép

Sziasztok!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Hali!

Timi!
Hogy érted azt, hogy a válaszott név alapján megállapítható azt hogy ki melyik politikai oldalon áll?Kép Fiam Gábor, ha lány lett volna akkor Adrienn Fiorella...Kép
Gyülölöm a politikát, nem foglalkozom vele. Szavazni is csak arra a szavazásra mentem el amelyikben el kellett dönteni, hogy csatlakozzunk az EU-hoz vagy ne... Mert egyszerüen nem érdekel, mert akár jobb akár bal mindegyik lob. Csak az egyik balkézzel a másik meg a jobbalKép
Ha valaki csak ősi magyar nevet akar adni a gyerekének akkor melyik párhoz húz a szíve? És ha külföldies beütésűt akkor melyikhez? Ezt úgy kérdezem, hogy fingom sincs róla hogy érthetted és a tudatlanok ártatlanságával...

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


lob=lopKép

Kép
sasha
 
 


Hát az ősi magyar nevekhez a jobbosok húznak, a külföldi meg a balosoké. Kép
Névtelen
 


De nagy ez az állatkert!!! Kép Kép Kép
Jobbos meg balos gyerek, nem bírom abba hagyni a röhögést. KépKépKép

Ezek szerint nekem van egy jobbos meg egy kereszténydemokrata??? gyerekem. Kép
Állati! Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kiváncsi lennék akik így "osztják ketté az országot" melyik oldalon állnak.........
Névtelen
 


Én most komolyan kérdezem, mert nem tudom, hogy az István, Miklós és Bea név, az jobb oldalis, vagy bal oldalis beállítottságú szülőket takar?
Engem tényleg érdekelne a válaszotok. Én egyébként tudom, hogy melyik oldalon állok, csak kiváncsiságból kérdezem, és ezzel utána nem is nagyon akarok foglalkozni, csak érdekelne.KépKép

Köszi előre is! zszuzsa

beababa
 
 


Ez aztán a frankó!Kép A fiam akkor kicsit jobbos, de ha lányom lett volna akkor tuti balosKép Hát jó. Jobb később megtudi, hogy hol állok a politikában , mint sohaKép Csak zárójelben merem megkérdezni... (kik a jobbosok?)Kép Nekem a jobbosról az jut eszembe, hogy jobbkézzel írok... khmmKép A politika nekem kínai képírás...

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Ez tnagyon vicces! Elképzelni se tudom hogy én az Emmával akkor milyen oldalon állokKépKépKép Főleg hogy én pl Kírát akartam, csaka férjemnek nem tetzsett, és így lett Emma.

Pirus!

Nem lehet inkább csak simán Kócsi Hanga? Nekema hanga tetszik legjobbana felksoroltak közül. Volt egy bíborka osztálytársam és mindenki Bibi-nek becézte.
Ami a fiúneveket illeti, Leventéből most nagyon sok van, pedig szép néva. nekem mélga Botond tetszik.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Én azt gondolom, hogy, akik a tipikus ősmagyar neveket adják, mint pl. Botond, Kolos, Csenge, Villő stb., stb., azok nagy valószínűséggel jobbosok. Ehhez végülis nem kell sok logika. Akinek névválasztásnál fontosak a gyökerek, a magyarságuk, azok többnyire (nyilván nem mindig) a politikában is a nemzeti oldalhoz húznak.
De ezen túl nekem nem sikerült több következtetést levonnom sem a "hétköznapi", sem a külföldi csengésű nevek alapján, pedig engem érdekel a politika és azt is szeretem tudni, hogy másnak mi a véleménye.
Az is "bezavarhat", hogy sokan nem tudják a gyerek nevének eredetét. Az Éva, Anna pl. sokak szerint magyar név, pedig mindkettő héber.
Így aztán lehet, hogy "véletlenül" van ilyen neve a gyereknek és, ha tudta volna, akkor mást választ.
rjuli
 
 


A Patríciát és a Dénest hova soroljátok?
Lidia
 


Őszintén szólva, az én gondom az, hogy nagyon sok ősmagyar név nem illik össze a ma használatos vezetéknevekkel, legalább olyan hülyén hangzanak, mintha egy külföldi nevet adnál. És hova soroljátok azokat a külföldi neveket, amik már meghonosodtak a nyelvben. A legtöbb nevünk ilyen, és azért nem mondanám, hogy egy Szilvia vagy Barbara nem magyar név.
Lidia
 


Manó!
KösziKép
Zsombi születése előtt a Zsombor és Botond között vaciláltam, de férjemnek a Zsombor tetszett jobban. Ha a következő baba fiú lesz, őt Leventének szeretné hívni, de majd még megpróbálok a Botond és a Zsadány mellett lobbizniKép A Hanga nekem is megtetszett, nemrégen találtam rá.
Ha van még valami jó ötletetek, szívesen váromKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kedves rjuli!
Szerintem ez a politizálás dolog egy kicsit off ebben a fórumban.
Szeretnék reagálni az eddigiekre a politikai nézeteimet illetően, ugyanis velem kapcsolatban merült fel a jobbos dolog.
Valóban MI ( a férjemmel mindketten) RAGASZKODTUNK az ősi magyar nevekhez. DE politikai nézeteink a két végletet képviselik, vallási kötődésünk szintén két különböző véglet felé húznak.

Akik úgy gondolják "nyilvánvaló jobbos" politikai beállítottságom miatt "manipuláltam" így a gyereknevekkel, azok segítsenek nekem kérem, hogyan tussolhatnám el, nehogy balos felem ezt észrevegye!KépKép

Lídia!
Mint pl: a Hohenzoller Bendegúz??Kép

Pirus!
Szerintem érvelhetsz azzal a férjednek, hogy az óvodában minden negyedik kisfiút Leventének hívnak, majd. Ez a név most éli újabb virágkorát. A hugomnak is ez a kedvence, és nemki is ezt tanácsoltam. A Botond és Zsadány is szép nevek, de ezek mellett nem lobbyzhatok, ha titokban akarom tartani, hogy milyen párthoz húzokKép)
Üdv:
Hicudzsi

hicudzsi
 
 


off: Bocsi, Hicudzsi, mostmár minden világos, csak az nem, hogy melyik két vallás a két különböző véglet. Vagy valamit félreértettem? on
kíváncsi
 
 


Hicudzsi, és folytathatnánk azzal, hogy minden harmadikat Zsadánynak és Bendegúznak, ha a Babanet mérvadó e tekintetben....
Szerintem ha azt akarod, hogy a fiad egyedül legyen a nevével az osztályban, hívd Istvánnak, Gézának vagy Jánosnak. Kép
Névtelen
 


Én nem politizáltam ebben a fórumban, csak egy észrevételemet írtam le. Amúgy Kíváncsihoz hasonlóan most már én sem értelek. Na, mindegy.
Ezzel a névsűrűséggel én úgy vagyok, ha nekem tetszik, nem mindegy, hányan vannak? Pár év múlva már nagyobb közösségben fog mozogni, kit fog érdekelni, hogy a bölcsiben vagy az oviban volt még két azonos nevű? Annál cikibb amúgy sincs, mint mikor valaki nagyon eredeti szeretne lenni, és úgy jár, mint egy ismerősöm lányának a bölcsistársa, hogy a 12 gyerekből kb. fele a lány, és abból is 2 Dzsennifer. Akkor már inkább "tucatnév" legyen.
A Juli sem volt sosem túl gyakori, mégis a főiskolán a tankörben 12 lányból 4-en voltunk.
Szóval szerintem az a fontos, hogy tetszen és jól összecsengjen a vezetéknévvel.
rjuli
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: