Új privát üzeneted érkezett!

Nikie,
megint nem olvastad el figyelmesen. Kép Azt írta "doki", hogy a felnõtt lakosság fele már átesett rajta. Ezért felesleges ezt is minden esetben megnézetni, ill. miután nincs rá védõoltás, úgyis csak úgy tudsz védekezni, ha megelõzöl. Vagyis ugyanolyan életet élsz, mintha nem tudnád, hogy átestél-e már a víruson vagy sem. Csak rajtad múlik, hogy figyelsz-e vagy sem. Ebbõl azonban nem következik a vastagon szedett rész! És nem találom azt a részt sem, hogy a rendszertelen ciklusnak nem kéne utánajárni.
Nekem mindkétszer szûrték a toxoplazmát, a másosiknál már rögtön, az elsõ uh után elküldött az orvosom, annyira megijedtem, hogy elfelejtettem megkérdezni, látott-e valamit, ami indokolná. Az eredményig frászban voltam. Ez sem jobb.
Túlsúllyal kapcsolatban pedig pont azt mondta, amit hangoztatsz, hogy utána kell járni a dolgoknak.
Ne üldözd el kérlek, szükségünk van rá és szerintem pozitív, amit csinál. Nem hiszem, hogy mindig csípõbõl kell ellenkezni, mert attól nem éred el a célodat. Bocs, de ez most kicsit felbosszantott.
Próbálj meg túllépni a múlton! Tudom, hogy nagyon nehéz. Én más okból, de tudom. Segíts, ahol tudsz,mert arra is szükség lehet. De ne rombolj kérlek.
Solya
solya
 
 


Bocs Pirus, te nem vagy mervado ebben a kerdesben. Teged idezlek: "nálam is pajzsmirigy túlmûködést állapított meg". Az hogy kesobb gyogyultnak nyilvanitottak, csak annyit jelent, hogy az ertekeid az elfogadhato hataron belulre kerultek, de nem azt hogy a pajzsmirigyed "normalisan" mukodik. Vannak, akiknek valamiert gyorsabb az anyagcsereje, de ez nem jelenti azt, hogy az atlag, akinek normalis, vagyis hasznositja a megevett taplalekot, hivatkozhatna arra, hogy meg a kaja latvanyatol is hizik.
Ezt mondom en, akinek van 15 kilo plussza, de minimum 10, de nem allitja hogy ez "adottsag". Elfogadni pedig elfogadom en Sashat vagy teged, ez nem azon mulik hany kilo valaki Kép. Meg magamat is elfogadom, csak tudom, tobbet eszem mint kellene es kevesebbet mozgok.

Miert izlenek az egeszsegtelen etelek? Mert azt szoktad meg Kép. Probalj atallni es az egeszsegesek fognak tetszeni. Etkezesi kulturank nagyreszben szokasokon alapul.
idike
 


Sajnálom, de nekem van igazam. Pár lány írt is mailt, hogy minek foglalkozom veletek, tökigaz.
Nagyon rossznak tartjuk azt a felvetést, hogy jobb lenne,
ha az orvosokat ellenõriznék, mert akkor nem rendelnének el felesleges vizsgálatokat. Ez nem igaz. Az, aki alapos, ezután kénytelenné válna spórolni, aki meg felelõtlen doki, azt meg még legitimizálnák is. Ismerünk is ilyen dokit.
Megdicsérik majd milyen ügyes, hiszen szinte semmit nem költ. Csak éppen nem lesznek terhesek a páciensei. De ez
már kit érdekelKép
Aki mégcsak most akar lenni terhes, és nem ment még át ezeken a dolgokon(hónapokon, éveken), az úgyis a dokiknak hisz. Aki meg nem felelõtlen a saját ügyében, az úgyis beleolvas más topicokba, más weboldalakat is megnéz és ott világosan megtalálja, hogy a toxo szûrés igenis fontos pl, de még nagyon-nagyon sokmindent.

üdv
Nikie
nikie
 
 

 
 

Sasha, sajnos igazam van Kép Pedig jo lenne valami masra kenni az egeszet Kép

Ne kezdj el most fogyozni, de pl ha levenned a napi 2 szeletet egy szeletre? Csak egy otlet. A masik szelet helyett pufi rizs szelet pl. Azzal jol becsapod magad, azt hiszed, ettel valamit. Kép A mozgas nagyon jo, szerintem eleg is. Probald meg, hogy nem csak setafikalsz, hanem nehol beleerositesz es gyorsan tolod a gyereket. Nem kell szaladni, csak hogy picit felmenjen a pulzusod.

Olyan jokat tudok itt tanacsolni masoknak Kép)) En meg ebedidoben netezek, ahelyett hogy elmennek gyalogolni a parkba. Ma meg csak nem is esik. Bar eppen most elkezdtem kondizni, es egy kilo le is ugrott egy het alat, de foleg nem jott vissza. Folytatni kene...
idike
 


Tudod Nikie, lehet hogy neked van igazad, de nem fogsz vele sokra menni. Amugy az igazaddal az a legnagyobb baj, hogy a sajat, par eseten alapulo tapasztalataidon es erzelmeiden alapul, nem pedig statisztikakon es sok esetet vizsgalo tanulmanyokon. Konkretan a toxo kerdesben nem ertek egyet Csakany dokival (meg sok mas kerdesben sem ;) de ez nem ide tartozik) szerintem alapvizsgalat kellene legyen, de pl miert szukseges nemely dokinal a 6-7 UH? "Kotelezo" az AFP, meg akkor is ha a kismama egy beteg gyereket is megszulne. Es ugye tudjuk, az AFP nem megbizhato, sok egeszseges magzatot vetetnek el a gyanu miatt. "Kotelezo" bizonyos kor felett az amnio, minden kismamanak a terheleses cukor. Ezek a mienknel joval gazdagabb orszagokban nem kotelezoek. Az alapho meresrol meg leszallhatnal mar, nekem olyan csuda gorbem volt ket honapig hogy a konyvben nem rajzoltak szebbet, aztan lett egy lombikgyerekem, mert el van zarodva egy petevezetom. Merhettem volna meg evekig... Bar en maganszorgalombol mertem, a doki mondta hogy marhasag Kép.

Es hamar az altalad allandoan idezett doktorno is szoba kerult, persze Csakany doktorral osszehasonlitva, nekem nagyon zavaronak tunik, hogy mig Csakany doktor emberbarati szeretetbol (vagy ki tudja, de nem penzszerzesbol) valaszolgat itt a lanyoknak, addig a doktorno a portekajat arulja. Meg csak azt sem allitom, nem jo amit arul. De ez egy nonprofit internetes beszelgetoforum, egyszeruen nem etikus meg ha burkolt formaban is, kereskedni.
idike
 


Meg valami. Pesszimista becslesek szerint a gyermekra vagyo parok 20%a sikertelen. Fel-fele aranyban a no ill. a ferfi hordozza a hibat. Tehat a nok 10%anak van valami problemaja a teherbeesessel. (Es ugye ez is csal, mert nem minden no szeretne gyereket.) Emiatt a 10% miatt szurjunk, merjunk, vizsgaljunk masik 90%-ot? Akinek gondja van, az meg fogja talalni a meddosegi kozpontot, ahol kivizsgaljak. Amikor szamomra vilagossa valt, hogy siman nem lehet gyerekem, egybol odamentem. Pedig volt haver nogyogyaszom, osszejartunk, egyutt nyaraltunk, meg vendegeskedtek is nalunk, de ezzel nem hozza mentem. A haziorvoshoz a megfazasommal megyek, a tbc-met a tudoszakorvossal gyogyittatom.
idike
 


Sziasztok!

Ami azt illeti én is felháborítónk tartom amit a doktor úrt, de nem is ez miatt vagyok most itt. Nem olyan rég kérdeztem a doktorúrtól hogy ha valaki szedi a clostylbegitet akkor a gyogyszer abbahagyása után mikor várható a peteérés õ rávágta hogy 10-14 nap múlva. Hát amikor nem jött meg a menszeszem és nem is voltam terhes el mentem az orvosomhoz. gondoltam ha már itt vagyok megkérdezem tõle is. õ pedig azt mondta hogy 4-5 nap múlva. most ebben a fázisban tartok és ovulátiós teszttel ellenõrizve tényleg most van a peteérés. Kérdezem én ha egy ilyen egyszerû kérdésre is ilyen helyteleül válaszol, akkor nem csodálom hogy idejár egy két beteget összeszedni magának.

Ha most én ráhagyatkoztam volna akkor ebben a hónapban is egy héttel késõbbre számoltam volna a peteérést.

Csak azt nem tudom, ha valakinek komolyabb baja van azt hogy orvosolja.

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


De az internetre jarsz a peteeresedet ellenoriztetni a dokival??? Es ha nem saccolja meg pontosan a te peteeresedet, akkor o mar nem is orvos???
Névtelen
 


Gabi, te nem ebben a világban élsz, ha azt hiszed, hogy ma Magyarországon akár a legrosszabb nõgyógyásznak is szüksége van arra, hogy internetrõl vadásszon magának pácienst /a beteg nem igazán jó szó rá, felhívnám a figyelmedKép/
Egyébként [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/7358.html?2002Octber06vasrnap10h51" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/7358.html?2002Octber06vasrnap10h51[/url] az abortusszal kapcsolatos hozzászólás a Tied, ugye? Érdekes, hogy változik a világ.
Névtelen
 


Én nagyon örülök, hogy a Doktor Úr nem sajnálja ránk az idöt és válaszol a problémánkra. Aki nem bizik benne, az ne töle kérjen tanácsot. Én a magam rézzéröl hálás vagyok neki ezért. Lehet nem egyetérteni vele, de vannak akiknek sokat jelent az ö nagylelküsége. Az meg nagyonis sértö hogy egyesek azt gondolják azért van itt, hogy igy fogjon pácienseket.

Gabi! Nem mindenkinek egyformán vannak a ciklusai, van akinek eleve hamarabb van akinek késöbb van peteérése. Hiába mondják azt is hogy 14. napon, mert vannak egyedi esetek. Nem kell ezen igy kiakadnod. Amúgy van olyan orvos aki a neten praktizál és nekem annyira szimpi, hogy ha a lombik siketelen lesz hozzá fogok menni. Akár ezért ad tanácsot, akár nem (inkább utóbbi) nekem az számit, hogy az orvosomban megbizzak. Neked is attól kellene tanácsot kérned akiben bizol.

Karmen
karmen
 


Névtelen 17.16

ez nem volt korrekt.
Nem mondom, hogy Gabi az volt, de... Kép

Solya
solya
 
 


Muszáj még néhány sort írni, utoljára.
Szóval Idike és többiek, ha a véleményemet írtam, mindig odatettem, hogy "szerintem", mivel a legtöbbször nem a saját véleményemet, saját tapasztalataimat írtam, hanem idézeteket orvosaimtól, amiket õk mondtak nekem, néha szó szerint is. És azért tudok sokszor idézni, mert közvetlen virtuális kontaktusban is állok velük, azaz mailezünk.
Úgyhogy minden szavam megalapozott.
A hõmérõzésnek meg mi köze a petevezeték elzáródáshoz? Semmi. Ugyanis az utóbbi szervi ok, a hormonális probléma pedig funkcionális. Csak a hormonális problémákat mutatja a hõmérés, ha jó vagy hormonálisan még el lehet záródva a petevezetéked, ami meg legtöbbször gyulladás következménye.

Üdv, és mindenkinek minden jótKép
Nikie
nikie
 
 


Gabi1!
A peteérés, normális ciklusnál a 14. napon van.
A clostylbegytet ma már a 2-6. napon (5 napig 1 tbl) szedetik. A peteérést a ciklus elsõ napjától kell számolni, és akkor is kijön a 14. De ha a régebbi és nem oly hasznos módszer szerint adják az 5. naptól, akkor viszont a szedés befejezése után 5 nappal lesz a 14. nap..... Viszont akkor az esetek kisebb százalékában lesz peteérés. Ki mit hogyan számol az néha nem számtan, hanem szakma.
Egyébként kösz a jóindulatot. Nem lep meg, aki sok emberrel érintkezik az bizvást számíthat arra, hogy lesz aki ellenszenvesnek találja.
Van aki pl. azért gyûlöl, mert nem rokonszenvezem a rasszista nézeteivel ..... (utána lehet nézni)

Egyébként tényleg volt olyan, akivel itt "találkoztam " elõször és ma már a "betegem". Ez baj? El kellett volna utasítanom? Mi a címe ennek a topiknak, emlékszik még rá valaki?
Dr. Csákány
 


Nikie, a homerozesnek semmi koze a petevezetohoz, ez igaz. De elzarodott petevezetovel lehetnek nekem tankonyvi hormonertekeim, homerozhetek evekig, akkor sem leszek terhes. Egyebkent pedig arra nem valaszoltal, ki finanszirozza a 90% garantaltan problemamentesen teherbeeso no felesleges szureset. Amely aranyt megengedhetonek tartanek, ha valamely sulyos karosodast okozo betegseg kiszureserol lenne szo. De abba meg senki nem halt bele, hogy nem a masodik probalkozos honapjaban lett terhes, hanem varnia kellett egy picit (vagy sokat mint en), mig kiderult hogy valami nem stimmel. Amugy ezert en nem orvosokat hibaztattam, hanem elfogadtam, mint tenyt es hidd el, sokkal konnyebb az eletem. Kép
Meg kellene tanulnunk, hogy nem minden tortenik gombnyomasra, mint pl a televizio vagy a szamitogep ki-be kapcsolasa es nem minden megy villamgyorsan, mert a legfinomabb eteleket sem lehet mikrosutoben megsutni. Es talan nemi alazat is hasznos lenne, annak elfogadasaban, hogy nem tehetunk meg mindent amit akarunk. Nekem nagy harcomba kerult, hogy egyaltalan legyen egy gyerekem, a kistesoert is kuzdottunk, de azt hiszem, elfogadom, nekem csak egy gyerek szulese adatott meg. Es ez nem hibaja senkinek, se nekem, se orvosnak, se Joistennek. Ez van.
idike
 


Mostmár tényleg utoljára.
Itt valami tévedés van..
Ugyanis nekem egyáltalán nem ellenszenves Csákány doki, nagyon örülök annak, hogy itt van, és segít a kismamáknak, cukorbeteg terheseknek, és úgy általában is persze. Nekem csak az a problémám - ami már kiderült-, hogy a terhesség elõtt egy csomó mindent el lehetne végezni, és nem csupán csak a kötelezõ vizsgálatokat.
Ismét a hõmérést vetem fel, a hormonális problémákra rávilágít, de ha ezt nem teszik meg terhesség elõtt, akkor akinek kevés a progeszteronja a teherbeeséshez(és ez elég sok) az próbálkozzon 1 évig feleslegesen? És/vagy vetélés a következmény, ha sikerül. Ez a kulcsszó, evvel van a probléma, de ugyanúgy igaz ez a toxo, stb olyan vírusokra, amik károsodást, vagy elhalást okoznak. Nem lehet tudni vizsg. nélkül, hogy a 90% vagy a 10%-ba vagy benne. Mert te is Idike, mivel lombikprogrammal sikerült a babád. A legtöbb nõnek kb. 80-90% spontán összejön. Na te melyikben vagy benne? A 10-20 ban.
Remélem így már érthetõ, mi a problémám.
A lányok a fejemre koppintanak ha el nem húzok. Igaz is, stresszel engem ez a sok vitatkozás.
Úgyhogy mindenki pihenjen, sportoljon, utazzon, bulira fel stb.Kép

Kép

Nikie
nikie
 
 


Kedves Doktor Úr!

Jelenleg még csak a mensim 28. napján vagyok, de nagyon szeretnénk, ha igazak lennének a babucis tüneteim.Kép A fájdogáló melleim mellet ma elég erõteljes szúrásszerû érzéseim voltak a méhem környékén. Az elõzõ terhességemnél is voltak ilyenek, sõt az 5. héten 4-5 napig erõsen barnáztam(némi fájással egybekötve) Akkor már azt hittem, hogy volt egy babánk, de az akkori orvosom véleménye(egyáltalán nem áll fenn terhesség illetve csak méhen kívüli lehet) nem igazolódott be és így egy teljesen zavartalan terhesség után megszületett gyermekünk. Ekkor orvostváltva gyógyszerszedés nélkül sem jöttek vissza akár vetéléshez vezetõ tüneteim.
A kérdésem az lenne, mennyire mondható normálisnak a 4. héten ez a szúrásszerû dolog és számíthatok megint erõs barnázásra a mensit követõ héten? Mitõl van ez egyáltalán?

Köszönöm
Szisze
szisze
 
 


"Nem lehet tudni vizsg. nélkül, hogy a 90% vagy a 10%-ba vagy benne. Mert te is Idike, mivel lombikprogrammal sikerült a babád. A legtöbb nõnek kb. 80-90% spontán összejön. Na te melyikben vagy benne? A 10-20 ban."
Nikie, en is azt irtam, hogy nekem nem jott ossze gyorsan. Raadasul mi meg addig is lassan jutottunk el, hogy egyaltalan gond lehet. Sokat dolgoztunk, utaztunk, nem is igen tunt fel, hogy nem vedekezunk es megsem jon a baba. Amikor komolyan elkezdtunk ezzel foglalkozni, akkor viszont homerozes nelkul is hamar kiderult, valami nem stimmel. De nem erzem ugy, hogy most nekem jobb lenne ha nem 4 eves, hanem 8 vagy 7 eves lenne a kisfiam. Semmirol nem maradtam le. Szerinted 1 ev "felesleges" probalkozas, az tragedia? Ennyi turelem nem elvarhato valakitol? Minden csak most azonnal ebben a pillanatban megkapva lehet szep?Most vettunk kocsit. Elveinkkel ellentetben hitelre, mert nagy szuksegunk van ra. De pl a konyhacseret, amiert szinten nagyon faj mar a szivem, elhalasztottuk. Vehetnenk fel arra is kolcsont, a bank is adna, a reszleteket is birnank, de ugy dontottunk, inkabb osszegyujtjuk a penzt ra elore. Addig meg abrandozunk rola, tervezgetjuk. Ebben is van am szepseg. Kép
idike
 


Szizse!
Minden terhesség más.
A "barnázás" (jó szó!) tkp vérzés, lehetett fenyegetõ vetélés jele is, de amig méhen belül nem látták a terhességet lehetett volna akár méhenkívüli is. Ezt el kell mondani, tehát a kolléga helyesen járt el (az hogy ezt hogyan tette az más dolog)
A ciklus végén és és még pár napig, amig a terhesség nem látható (de teszttel már kimutaható) gyakran vannak ilyen tünetek. Semmi ami fáj, "barnázik" nem normális, de feltétlenül súlyos baj. Megoldás: türelem, majd látjuk!

A nikie-féle nézetekkel (szülészetben, mert a rasszizmus az más dolog) az a baj, hogy nem biologiai a látásmódjuk, és azt hiszik, hogy minden megoldható, csak a kulcsot kell hozzá megkeresni. A másik baj az, hogy nem befolyásolhatók, mert mindíg megkeresik azokat a nézeteket, melyek hozzá passzolnak, és nem gondolják át a másik oldal nézeteit. Azaz nem vitatkoznak (hogyan is tehetné nem ért hozzá) csak kinyilatkoztatnak.
dr.Csákány
 


Szia Gyuri, lehet egy kérdésem?
Valahol olvastam itt a neten arról, hogy a bakteriális és a gombás eredetû folyás menstruációtól számítható megjelenése követhetõ, de nem emlékszem rá, hogy melyik van ált. mens után ill. elõtt. Egyébként ez tényleg lehet így? Akkor a hüvely kémhatásával magyarázták a dolgot.
Köszönöm:
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Névtelen: nem idejárok csak a cseten véletlenül találkoztam a doktorúrral, ezért gondoltam megkérdezem tõle is.

Szintén névtelen: igazad van a kismama nem "beteg".
az abortusszal kapcsolatban pedig annyit, hogy az orvosom tényleg nem kér pénzt az abortuszért és ezt nem tapasztalatból írom, egyszerûen hallottam, de azt is tudom hogy nem szívesen vállalja el és csak kiugró személyeknél,pl. betegség. a másik hogy a barátnõmet is megvetem azért mert elvetette azt a babát, csak azért mert õ még nem akar gyereket. soha egyetlen gyereket sem vetetnék el, még ha tudnám hogy beteg akkor sem. Egyébként most tervezzük a harmadik babát!!!!!!
Karmen:azzal van gond hogy rosszul írta le a kérdésemre a választ. Most már én is látom hogy ugyanazt akarta mondani mint a dokim, csak éppen nem jól fogalmazott. ezzel van a baj! Egyébként tökéletesen meg bízom az orvosomban, bármire válaszol amire csak akrom. erre a kérdésemre is válaszolt, elõtte való nap találkoztam itt a doktorúrral, ezért gondoltam megkérdezem tõle is.
Doktorúr: Köszönöm a válaszát, így sokkal érthetõbb volt. ha így írta volna le akkor is akkor nem lett volna semmi gond. azzal nincs semmi gond, ha innen megy a doktorúrhoz páciens, csak éppen ilyen félreértések elriasztják az embereket.

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Nikie! Szerinted vajon hány TÉNYLEGESEN meddõ párt lehetne gyerekhez segiteni abból a pénzbõl, ami ahhoz kellene, hogy bevezessék minden egyes gyereket akaró nõnél a hõmérõzést?!

Mielõtt rávágnád megint, hogy a hõmérõzés ingyen van, gondolj már bele! Évente több tízezer nõrõl van szó, akiket megfelelõen felkészült szakembereknek el kellene érniük, meggyõzniük, megtanítaniuk a módszert, és segíteniük az eredmény értékelésében! Ki fizesse a kampányt, a szakembereket, a tanácsadást? Ja, bocs, igaz, Magyarországon sajnos az egészségügyi szakemberek ideje és tudása többnyire gyakorlatilag "ingyen" van, valóban. De mi lenne azzal a sok-sok ezer nõvel, akinél a hõmérõzés eredménye nincs teljesen rendben? Mivel pontatlan a módszer, rengeteg nõ kerülne így teljesen feleslegesen kivizsgálásra, sokan olyanok akik már rég várandósak lennének ha a hõmérõ helyett reggelente inkább a partnerük megfelelõ testrészét dugták volna magukba (elnézést a fogalmazásért). Az õ vizsgálataikat ki fizesse? És mi lesz a fölösleges vizsgálatok miatti munkaidõkieséssel, lelki teherrel és fizikai kellemetlenségekkel? Aki akarja, az persze nyugodtan hõmérõzhet és vizsgálgattathatja magát akkor is ha semmi panasza nincsen, nade nehogy már ezt a lakosság többi részének kelljen fizetnie!
Egy olyan egészségügyi rendszerben ahol korlátozottak az anyagi források (= mindenhol a világon), szerintem csak olyan szûrõvizsgálatra szabad TB pénzt fordítani (erkölcsileg!), amelynél a korai felismeréssel lehetõség van arra, hogy a következményeket jelentõsen enyhítsék, ahhoz képest mint ha az állapotot csak a tünetek jelentkezésekor diagnosztizálnák.
Annak hogy a teherbeesési nehézség néhány hónappal, egy évvel késõbb derül ki, nincs olyan komoly következménye mint amilyen komoly következménye lehet annak, ha az ehhez a rengeteg felesleges vizsgálathoz szükséges anyagiakat más fontosabb területekrõl vonnák el. Hány embert lehetne ugyanabból a pénzbõl pl vastagbélrákra, mellrákra, méhnyakrákra szûrni? Márpedig ezekben az esetekben egy év az életet jelentheti! Arról nem is beszélve, hány súlyosan beteg embert lehetne jobb életesélyekhez vagy életkörülményekhez segíteni egy kicsivel több pénzzel + jobb elosztással.
Tünetmentes, makkegészséges anyákban szerinted mikor kellene szûrni toxoplazmát, és hányszor (havonta, hetente, naponta, biztos ami biztos?)? Mivel a fertõzõdés elvileg bármikor bekövetkezhet a terhesség folyamán, legbiztonságosabb a minél gyakoribb szûrés lenne, hogy ha szükséges a kezelés idejében megkezdõdhessen. De hol a határ az ésszerû óvatosság és az etikátlan pazarlás között? A magzatkárosító vírusok többsége okoz tünetet az anyánál, úgyhogy ezért is fölösleges lenne az egészségeseket szûrni. Azonkívül ezekben az esetekben sajnos a károsodást többnyire akkor sem lehet megakadályozni, ha kimutatják a vírusfertõzést.

K. Anna
K. Anna
 


Nem akarok senkit sem védeni, van aki bizik a hömérözéseben, én nekem eddig összesen 2 ciklus alatt volt mérve. Engem kimondottan stresszel. Én amugy is jobban bizok abban, hogy középidöben UH-ra megyek és megnézik hogy állnak a tüszök. Aki bizik a hömérös módszerben annyira, hogy hú most kell gyorsan ágybabújni, az szerintem természetes hogy másnak is ajánlja. Ö ugyanis meg van róla gyözödve, hogy a módszer segithet.
A toxoplazmát évekkel ezelött nekem is nézték a fertözöben, akkor ott azt mondta az orvos, nem jelent semmit, hogy már átestem rajta. Ha terhes leszek akkor úgyis megnézik majd megint. Igy én is azon vagyok, hogy teljesen felesleges csak azért szürni valakit (én más vizsgálat miatt mentem a fertözöbe, de ha már vettek vért, ezt is megnézték!) mert babát akar. Ez tényleg nagyon sok pénz lenne, szerintem is hiába. Viszont, ha egyszer végre terhes leszek, akkor én is szeretném (el is várom), hogy az orvosom küldjön majd szürésre. Nálunk ugyanis van kutya, macska és nem fogunk töle csak ezért megszabadulni.

Karmen
karmen
 


Doktor Úr!
Köszönöm a válaszát! Mindenféleképp orvoshoz fogok fordulni, ha továbbra sem jön meg.Kép Abban pedig teljesen egyetértünk, hogy az orvosnak meg kell mondania az esetlegesen "szomorú" igazságot, de nem mindegy hogyan!

Üdv.:
Szisze
szisze
 
 


Anna!
Nem értelek, hogy miért írsz úgy a hõmérésrõl, mintha valami egetverõen nagy dolog lenne. Egyszerûen a babát akaró nõnek az orvosa kösse a lelkére, hogy 2 hónapig a hormonok ellenõrzésére mérje az ébredési hõjét. Ilyen egyszerû! Ha viszont nem jár dokihoz rendszeresen, az elég baj, hát akkor majdcsak több hónap múlva derül ki, ha esetleg van valami baj, amikor felkeres egy medd.központot.
Miért kell meggyõznie a dokinak a páciensét? Ha nincs bizalma keressen mást! Amit mond a doki, azt kell tenni. És miért kell megtanítani a helyes hõmérésre? Ilyen pofonegyszerû vizsgálat nincs, mint ez. Azonos helyen(altájék), azonos idõben, min.6 óra alvás után és fertõtleníteni naponta. Mi kell még? Miért kell segíteni a dokinak az eredmény kiértékelésében? Jobb, ha nem is tudja a nõ, hogy milyen legyen az a grafikon, akkor nem idegeskedik. És azt mondják a dokik, hogy nem is könnyû kiértékelni. Bízzuk ezt rájuk. Mi (páciensek) csak kb. látjuk. És nem muszáj évekig mérni, mert a mérés oka az, hogy lássa az orvos, hogy hormonálisan rendben van-e a nõ. Persze nem mindenkinél informatív, de tudtommal ez minimális. Szóval, ha úgy látja a doki, hogy nem jó az íve, és hasonlók, akkor 3x vérvétel a köv.ciklusban és kiderül pontosan, hogy hormonálisan rendben van-e a nõ. És ugye azt mondják, hogy nagyrészt rendben van, akkor elég kevés esetben kell laborvizsgálat. És ezt meg kell tenni! Miért? Mert nem igaz az, amit írtál, hogy a "teherbeesési nehézség néhány hónappal, egy évvel késõbb derül ki, nincs komoly következménye". Nincs következménye annak, ha alacsony a progeszteron? A teherbeeséshez is kell a megfelelõ szint, és utána is. Részletesebben: ha nincs hõmérés(vagy vérvétel), és kevés a progeszteron, akkor vagy nem ágyazódik be, vagy ha beágyazódik, akkor nagy az esély a vetélésre. Szóval van értelme, és nagyon is fontos. Szerintem te sem hiszed azt, hogy szükséges a hõmérés, vagy azt, hogy a csökkent értéke miatt elhalás lehet.
A toxoval kapcsolatban pedig úgy tudom, hogy van rá megoldás(gyógyi), ha kiderül a vírusfertõzés.
Amúgy nagyon jól írtál, mint egy orvosKép Pl. "hol a határ az ésszerû óvatosság és az etikátlan pazarlás között?" Hát én honnan tudjam, ne haragudj...Van az optimális családtervezési központ, ott minden vizsgálatot megcsinálnak, kezdve az ondóvizsgálattal, szûrésekkel, toxot is néznek, és rubeolát, és hasonlók. Ott akkor hogy tudják elvégezni? Úgy tudom nemcsak akkor végzik el ezeket a vizsgálatokat, ha a pár azt mondja, hogy már 1 év eltelt. Szóval itt mi alapján teszik szerinted?
Na és még valami, ami nagyon felháborító: a szabály állítólag az, hogy csak 1 vetélés után kell vizsgálatokat végezni. Egy lánynak 4 volt, mert mindig a genetikai érvekre hivatkoztak a dokijai, szégyenletesKép
Szóval a hõmérés mindenképpen nagyon olcsó. Egyébként biztos vagyok benne, hogy azért nem kérik szinte sehol, mert nem értenek a dokik az elemzéséhez, mivel UH-val vizsgálják a nõt minden ciklusban 3x4x, na ez felesleges, ez biztos! Mert a sárgatestfázis milyenségére nem lehet ebbõl következtetni, mit néznek meg vele? A méhnyálkahártya vastagsága is a hormonoktól függ, akkor? Lehet szépen látni, hogy nõ a tüszõ, és a repi után azt lehet látni, hogy nem lehet látni semmit, hihiKép Úgy tudom, hogy néhány szervi dolog az látható. Ami felesleges az az UH, sokszor. Na, ez (is) a pénz miatt van. Szerinted nem? (Nem a terhesekre gondolok, hanem a terhesség elõtt!) Inszem esetén kell , fõleg ha el van záródva valamelyik petevezetõ, ilyenkor lényeges, hogy melyik oldalon van a tüszõcske, és lombiknál is nézik, azt hiszem.
És még egy érv a hõmérés mellett: rendszertelen ciklus esetén sokszor nincs tüszõrepedés, és egyoldalú ösztrogén-termelés van, nincs progeszteron, és ennek súlyos szervi kövekezményei is lehetnek(mióma, endó stb.), valamelyik dokim után szabadon... Aztán nembeszélve a vetélés miatti következményekrõl(lehet gyulladás majd elzáródás is). Nekem is volt gyulladásom utána, még jó, hogy nem záródott el. Ha elzáródik mindkettõ: lombik, és ez is magas TB költség ugye. Szóval ezeket tudom felsorolni, biztos van még, de ennyirõl tudok, lehet kibõvíteni... Illetve még egy: ha nem kell a hõmérés, és minden pár próbálkozzon 1 évig, de progeszteronja kevés a nõnek és elhal a baba, akkor megérdemelte igaz? Mert ez derül ki, és hol van a megelõzés? Sehol...Kép
Amúgy persze, hogy kevés a TB pénze, inkább a politikusokkal van baj, nem(csak) az orvosokkal.
Szóval a kötelezõ vizsgálatok mellett nem árt a dokiknak a szívükre is hallgatni, és ha már annyira nézik a TB kiadásokat, akkor gondolkodjanak jóelõre(mint a sakkbanKép).

Igen, nem gondolom át a másik oldal nézeteit, mert nem vagyok orvos, és ahogy már írtuk, nekünk hitkérdés az egész. És emiatt is csak a lányokkal vitatkoztam.

Nikie
nikie
 
 


Solya!
A kérdésedet nem igazán értem, de a fertõzések fennállása független a ciklustól, talán a tünetek hevessége különbözik a ciklus szerint, ezt valóban befolyásolhatják a hormonok okozta savasság változások. De mivel a kórokozó mindíg ott bármikor lehet és kell kezelni.
dr. Csákány
 


Köszönö, ezt kérdeztem. Kép Csak azt hittem az alapján, amit olvastam, hogy esetleg következtetni lehet a fertözés milyenségére attól függöen, mikor jelenik meg a folyás.
Solya
solya
 
 


Csákány Doki!
Ön szerint a Génia hüvelykúp alkalmankénti, vagy a Sába intimszappan rendszeres használata valóban hasznos? Én a Sábát használom, a Géniát csak kétszer használtam, és most jöttem rá, hogy a kúp használata után fogant meg mindkét gyerekem... Ez vajon véletlen egybeesés?
Vagy a hüvely savassága-lúgossága tényleg fontos?
Csi
csii
 
 


Doktor Úr!
Bocsánat, nem akartam a megszólítással tiszteletlen lenni!
Csi
Névtelen
 


Nikie! Egyszerûen nem értem, hogyan juthatnak ilyesmik eszedbe, mint: "ha elhal a baba, megérdemelte"??! Én úgy gondolom, az olyan tragédiákat mint egy magzat elvesztése, betegség, baleset, szeretett személy halála stb SOHA, SENKI nem "érdemli meg". Még akkor sem ha esetleg valami amit õ tett vagy éppen nem tett szerepet játszhatott a bekövetkeztében.
Elcsépelt ócska közhely hogy az élethez szerencse is kell, de annyira igaz, hogy még a leggondosabb és legkorszerûbb egészségügyi ellátás sem tudja ezt a tényt kiküszöbölni (noha törekszik erre). Akik vallásosak azok Isten akaratának, akik nem, azok pedig általában a természet, a véletlen erejének tulajdonítják a sors igazságtalanságait. Bárhogy is, a veszteséget nem csökkenti, és igazi lelki megnyugvást nem adhat sem az önvád, sem a mások vádolása.
Azt írod nem vagy orvos ezért számodra hitkérdés az egész csak a lányokkal vitatkozol... de mégis eljutottál odáig, hogy egy nevét, munkahelyét, önmagát vállaló sokéves tapasztalattal rendelkezõ szakorvosról SZAKMAI KÉRDÉSBEN kioktató, ellenséges, megalázó hangnemben írsz nyilvánosan(mint ahogy Gabi1 is). Nem tudom pontosan mi az a fájdalom ami téged ért, de nagyon sajnálom, és remélem hogy túl tudsz jutni rajta úgy, hogy mások (orvosok) támadása helyett inkább a segítés lehetõségeit keresed.
Sokan panaszkodnak, hogy mennyire kevés a lelkiismeretes, alapos tudású orvos. Ez sajnos szerintem is igaz. És ennek csupán egyik oka a tudás megszerzésére és munkára fordított szellemi, fizikai és anyagi erõfeszítésekhez méltatlan fizetés. Másik fontos ok, hogy a szakmailag és emberileg tehetséges orvosokat elüldözi a pályáról a megbecsülés hiánya, az ilyen hozzáállás mint tietek is. Egy lelkiismeretes, értelmes, hozzáértõ orvos nehezen viseli azt, amikor erõfeszítéseiért nemhogy köszönetet nem kap, de még el is küldik a fenébe. És azt, amikor látja hogy a betegek többsége azt tartja jó orvosnak aki azt mondja (vagy pláne teszi) amit a betegei hallani szeretnének, nem pedig azt aki legjobb tudása szerint dolgozik és nyilvánít véleményt. És azt, hogy sokan szakmai felkészültség nélkül, csupán néhány könyv, újságcikk stb elolvasása után úgy érzik, hogy innen-onnan összeszedett részismereteik alapján értenek a témához annyira hogy felülbírálják az õ tudását.
K. Anna
 


Amit a szûrõvizsgálatokról írsz, Nikie, felületesen nézve logikusnak tûnhet. Ugyanakkor véleményem szerint teljesen összekeverednek benne egymással egy kalap alá nem vonható dolgok, és ráadásul túlzottan leegyszerûsített. Márpedig az orvostudományban az ilyen leegyszerûsítések, különösen ha indokolatlan magabiztossággal járnak együtt, veszélyes tévedésekhez és súlyos következményekhez vezethetnek.

Ami a rendszertelen ciklust illeti: ehhez nem kell hõmérõzzni, hogy kiderüljön! Akinek menstruációs problémái, vetélése, teherbeesési nehézsége, egyéb panaszai vannak, azt természetes, hogy vizsgálni és adott esetben kezelni kell, én nem róluk írtam! Hanem a tünet- és problémamentes nõkrõl.
Sajnos elõfordulnak esetek amikor egy problémát vagy betegséget nem vizsgálnak ki vagy kezelnek rendesen, de ennek nincs köze ahhoz, hogy helyes-e, és milyen esetekben, egészséges tünetmentes embereket vizsgálni és kezelni. Az emberi szervezet nem ilyen egyszerûen mûködik, hogy "rossz laboreredmény=fenyegetõ baj, megjavított laboreredmény=megelõzött baj". Az emberi szervezetbe való minden beavatkozásnak kockázata van. A "bedöglött-megszereljük" mechanikus szemléletnél a természet, a biológia sokkal több tiszteletet és óvatosságot követel. Erre különösen az elmúlt évtizedek szomorú tanulságai döbbentették rá az orvostudományt. Ha ennyire sokat foglalkoztál a témával, akkor biztosan ismered pl a DES (dietil-stilbösztrol) esetét. Ezzel a szerrel néhány évtizeddel ezelõttig a fenyegetõ vetéléseket próbálták megelõzni... és az már csak sok-sok év elteltével derült ki, hogy az így kezelt anyák lányainak közel felében hüvelyi és egyéb nemi szervi rendellenességek alakultak ki, jónéhányuknál már tizenéves korukban rosszindulatú hüvelyi daganat jelentkezett. A tanulság ebbõl, és rengeteg más hasonló esetbõl (pl röntgen-besugárzás, vérkészítmények, Thalidomid/Contergan/), hogy minden kezelésnél, de különösen az egészségeseknél megelõzõ célból végzett kezeléseknél kellõen óvatosnak kell lenni, mert bizonyos következmények esetleg csak évek-évtizedek elteltével, vagy nagy számú beteg kezelése után derülnek ki. A felelõs döntéshez ezért szükség van a téma alapos ismeretére, sok orvos által sok betegen sok éven át szerzett tapasztalat összegyûjtésére. Nem lenne szabad, hogy hiányos ismeretek mellett túlzott magabiztosság vezessen bárkit.
Ami a 4 vetélést illeti: tényleg vannak olyan esetek, amikor valamelyik szülõ petesejtei/spermiumai hibás kromoszómakészletet hordoznak, így az embrió is genetikailag károsodott lesz, és ez meddõséghez vagy ismételt vetélésekhez vezet. Ha erre utaltak a vizsgálatok eredményei, és ezt meg is mondták a nõnek, ebben mi a felháborító?? Persze ha nem végeztek volna vizsgálatot 4 vetélés után sem, az súlyos nemtörõdömség szerintem is.
A magzatra/újszülöttre veszélyes anyai fertõzések (pl toxoplasma, rubeola, CMV, herpesz, bárányhimlõ, hepatitis B, HIV, szifilisz) annyira különböznek egymástól a megelõzés, felismerés és kezelés lehetõségeit illetõen, hogy csak külön-külön lehet és érdemes õket tárgyalni. Ami a toxot illeti, ez elég jól megelõzhetõ azzal, ha a várandós csak alaposan megmosott zöldséget-gyümölcsöt és jól átsütött húst eszik, alaposan kezet most nyers hússal való munka után, és kerüli a macska-ürülékkel való érintkezést. Egészségesek rutinszerû szûrésének csak úgy lenne értelme, ha a szeronegatívokat (akik a vérvizsgálat alapján nem estek még át életükben a fertõzésen) a várandósság alatt többször is ellenõriznék. Így lehetne idõben elkezdeni a gyógyszeres kezelést. Ez nagy költség lenne, és kérdés hogy tényleg érdemes-e mindenkit szûrni, vagy csak azokat akik veszélyeztetettek (életmódjuk miatt, vagy tüneteik jelentkeznek). Egyébként én úgy tudom hogy még Amerikában is, ahol pedig sokkal többet költenek szûrõvizsgálatokra, csak azokon a területeken szûrik rutinszerûen a terheseket toxoplasmára ahol ez a kórokozó különösen gyakori.
Annak, hogy az ország egyetlen központjában, ahol elsõsorban problémával jelentkezõkkel foglalkoznak, milyen vizsgálatokat végeznek el, szerintem nincs köze ahhoz, hogy milyen vizsgálatokat kellene MINDENKINÉL elvégezni.

K. Anna
K. Anna
 


Gyuri!
A kisfiam már 11 hónapos múlt, és eddig még nem menstruáltam (szoptatok, semmit nem szedek). Viszont a múlt héten 5-6 napig pecsételõ vérzésem volt. Eleint barnás színû, utána rózsaszínes. Tényleg minmális mennyiség volt csak, egyáltalán nem volt élénk színû, úgyhogy nem menstruáció volt. De akkor mi a csoda lehetett? Néha görcsölt a hasam, mint mikor az embernek megjön, de nem jött... Lehet, hogy csak a hormonjaim szórakoznak velem, és kezdenek visszatérni a régi kerékvágásba? Végülis 11 hónap elég hosszú idõ.

Érdekes, amit a terhesség alatti vizsgálatokról írtatok. Én 2x szültem, elõször csak a fontos vizsgálatokat végezték (vércsoport, AFP, Hepatitis B, vércukor), másodszorra meg olyan sokat, hogy az már szinte véradás volt, nem is vérvétel. Terheléses cukrot egyiknél sem csináltak, az kötelezõ lenne? (Nekem nem hiányzott, csak kérdezem Kép.) Az orvosomat pedig nem tartom felelõlennek, hogy nem csináltatott meg minden lehetséges vizsgálatot. A vizsgálatok száma csak azért különbözik, mert elõször a doki írta meg a beutalót, másodszorra meg az asszisztensnõjeKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


K. Anna!
Diplomatikusan, nem bántóan, "szakértõen" megfogalmazott véleményeddel a legmesszebbmenõkig egyetértek KépKépKép!
Panda
p
 


Doktor Úr!

A kérdésem a következõ, 30 hétben járunk és a jobb mellem alatti részen ( bordámnál) és a hátam részére néhe néha kisugárzó fájdalmat érzek. Nem görcsök, inkább nyomás jellegû. Szeretném megtudni, hogy ez a baba növekedésével hozható össze?
Még annyit, hogy legutóbb a vizletemben baktériumokat találtak, és hüvelykúpot kaptam rá.Mennyire lehet veszélyes a babára nézve?
Köszönöm válaszát.
Szisz
Névtelen
 


vacakolt valami.

K.Annának gratula a jó válaszhoz. A baj az, hogy én és mások is elmondtuk ezt már többször ..... aki nem akarja, nem érti.

Panda! Szoptatás alatt (majd) minden "vérzésminta" normálisnak tekinthetõ, legalábbis nem kóros. Fogamzásgátlás? Ha nincs lehetsz terhes is! Teszt!

Szisz!
Szerintem a leirt panasz nem a terhességel függ össze. Pl. lehet epekõ is. Meg semmi, ami elmulik. jav: UH és néhány labor...
Vizeletben baktériumra hüvelykúpot adni furcsa logika, illetve a kolléga abból indult ki, hogy a vizelet hüvelyváladékot tartalmaz. Akkor viszont mi van a vizeletben? Bármely fertõzés lehet veszélyes, érdemes néhány alapvizsgálatot elvégezni: hüvelykenet, és TISZTA (hüvelyváladék mentes) vizelet vizsgálat.... és ha kell tovább.

gyuri
dr.Csákány
 


Gyuri!

Köszönöm! Védekezés van, tesztet is csináltam (pár nap eltéréssel kettõt, biztos, ami biztos Kép), negatív lett. Szóval, akkor minden normális, megnyugodtam Kép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Doktor Úr!

Egy PCO-s beteg milyen esélyekkel eshet teherbe inszeminácival?
Mennyire tekinthetõ komoly meddõségi oknak ez a betegség? A gyakorlatban sikerrel kezelik az ilyen hátterû meddõséget, jók az esélyek inszeminációval vagy inkább a lombik-baba lehet a megoldás?
Válaszát elõre is köszöni: Gitta
Névtelen
 


Gitta!
nem vagyok teljesen autentikus meddõség szakértõ, de úgy tudom, hogy ez a kérdés nem igazán jó, mert nem ezen múlnak a dolgok. Ha sikerül peteérést csinálni, akkor ugyanúgy lesz terhes mintha nem lenne PCO. Megfordítva: a lombik program (inseminatio) nem a PCO kezelésére van kitalálva. De az agressziv peteérést elérõ hormonkezelés (superovulatiao)amit a lombik elõtt csinálnak talán elõsegíti a teherbe jutást, de e cisztaképzõdést is. Nem egészen veszélytelen. Azt javaslom, hogy hívja fel pl. a Kaáli Intézetet és beszélje meg velük.
dr.Csákány
 


Kedves Doktor Úr,

Én is szeretném a tanácsát kérni.
Férjemmel 3 éve szeretnénk gyermeket, de sajnos nem jön össze. MÁr minden meddõségi kivizsgáláson túl vagyunk, mindkettõnknél mindent rendbentaláltak. Fél évig szedtem Serophen-t, két inszeminációm volt. Én 35 éves vagyok és úgy érzem, hogy lassan kicsúszok az idõbõl. (az inszeminációt egyébként is értelmetlennek tartottam, tekintve, hogy semmi olyan problémát nem találtak, ami ezt indikálta volna)
A kérdésem az volna, hogy létezik-e egyéb módszer, (vitaminok, vmilyen kezelés stb.) ami nagyobb esélyt adhatna nekünk.
válaszát elõre is köszönöm, Judit
Névtelen
 


K.Anna!
Gondolom orvos vagyKép Köszi, hogy ilyen hosszan írtál, de én most nem reagálnék.
Végre babát várokKép
Nikie
6+6
nikie
 
 


Nikie!
Szurkolok és nagy-nagy GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Solya
solya
 
 


Gratulálok Nikie, sok boldogságot kívánok a babához.

Ha gyakorló orvos lennék, aligha jutna idõm és energiám ilyen regényeket írni a neten...

K. Anna
K. Anna
 


Nikie!

Gratulálok!!!! Kivánok neked problémamentes terhességet!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Judit!
Ha a kivizsgálás alapos és preciz volt, akkor Te abba a néhány %-ba tartozol, amire azt mondjuk, "ismeretlen oku meddõség". Ennek általában nagyon jó megoldása a lombik, de elõtte kötelezõ elõírás 6 inseminatiot csinálni (nem érdemes vitatni, hogy mennyire hasznos, mert köteleztõ, különben a TB nem fizeti.) és ha ez hatástalan (néha hatásos) akkor a TB is támogatja a lombikot. Szerintem ez a választandó út, temészetesen, ha az elsõ mondat igaz.
dr.Csákány
 


Köszi Lányok a gratulációkat!
Anna! Írj légyszi a mail címemre, szeretnék valamit kérdezni.Köszi!

Nikie
7+0(de jóKép)
nikie
 
 


Nikie, az email cimem ahova irhatsz annak912@yahoo.com
kanna
 
 


Dokor Úr! Norculut szedése esetén normálisnak lehet tekinteni az erõs hasfájást, minden lépésnél a szúrkáló fájdalmat vagy ez valami rendellenességre utal? Köszönöm elõre is válaszát: P.
Névtelen
 


P.
Természetesen nem tudom, hiszen amit tudok az csak annyi, hogy Norcolutot szedsz és hasi fájdalmaid vannak. Ez így együtt biztosan nem normális. Amit nem tudok az az, hogy ez milyen rendellnességre utalhat, hiszen ehhez millió dolgot kellene tudom rólad. (pl. lehetsz akár férfi is - bocs a hülye viccért, de a helyzet ennyire bizonytalan)
dr.Csákány
 


Doktor Úr! Hálásan köszönöm gyors válaszát. Nem vagyok férfi, és a Norcolutot azért kaptam, hogy megjöjjön a mensi és el lehessen végre kezdeni a stimulációt. Egyébként a tünetek alapján policissztás petefészek gyanús vagyok, és most kezdõdnek a meddõségi kivizsgálás.
Sajnos e nélkül a gyógszer nélkül akár 3-4 hónapot is váratnék a mensire, nekünk viszont már nagyon idõszerû lenne belevágni!
Kicsit megrémültem, hogy ennyire fáj a hasam a gyógyszertõl, abban bízomn, hogy csak 5 napig kell szednem és ez már a 3. nap, valahogy elviselem...Remélem, hogy nem lehet komoly a baj, és a hasfájás nem lehet valami újabb rettenetes betegség elõjele!!!???(az esetleges PCO éppen elég lenne)
Köszönettel: P. (Partícia)
Névtelen
 


Kedves Doktor úr! Egy nem túl régi hozzászolásában az volt, hogy ha nincs menszesz és a HCG tartósan alacsony az méhenkivülire utal. Ma vagyok a 36. napon, a teszt rögtön poz. lett, a csik nagyon erösen látszott azonnal, mégis aggódok, mert az orvosom csak jövö hétre hivott UH-ra, de a petevezetöm csak alig átjárható. Ö is a méhenkivüli terhességtöl fél. Ha a teszten rögtön megjelent a 2. csik, akkor is lehetek méhen kívüli terhes? Gondolom akkor magas a HCG. Éreznék akkor valamit? Most semmit sem érzek, pöttyözés se volt.

Köszönöm. Erika
Névtelen
 


Erika!
Elvben valóban felmerül améhenkivüli is, de nem vszinû, mert
1. fájdalommal jár (ált)
2. vérzéssel jár (ált)

Várjuk meg az UH-t, és ha nincs a méhben terhesség, akkor kell csak aggódni.
Egyéb:
orvos ne féljen: gondoljon erre arra ...
mit jelent az, hogy alig átjárható, olyas valami mint az alig terhes? (igen/nem)
A vizelet teszt vagy pozitiv, vagy negativ, mennyiségi megitélésre nem alkalmas! arra az un. szérum HCG alkalmas (vérbõl)
dr.Csákány
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: